PDA

View Full Version : Sadrzaj druge koverte


xeg
07.07.2008, 09:21
Ovo je sadrzaj druge koverte tj. bar je tako bilo za DV2007. Ne verujem da ce biti nekih bitnih izmena za DV2009

Sadrzaj 2. koverte (http://boards.immigrationportal.com/attachment.php?attachmentid=17520&d=1215140631)

xeg
07.07.2008, 09:59
Zakasnio sam za editovanje, bilo bi fino da neko upload-uje skeniran sadrzaj 2. koverte za DV2008 (DV2009 kad stignu) i jos da je sa nasih prostora.

stizeljeto
11.09.2008, 15:35
Ja sam dobila drugu kovertu, al neznam kako se uploadira. Mogu ti poslati na email pa ti to sredi ako znas. Mozda bi bilo dobro i Srdjevicu sve poslat pa nek on stavlja tamo gdje treba.

Pozz!
(to je za Makedoniju, trebalo bi otvorit i Makedonija-Lekarski pregled)

neky
11.09.2008, 17:08
cini mi se da neradi link do druge koverte

srdjevic
11.09.2008, 17:11
postaviću ja sve, samo ti pošalji... email mi je ovaj username na ovom domenu, ne mo'š pogrešiš. :D

stizeljeto
11.09.2008, 17:31
postaviću ja sve, samo ti pošalji... email mi je ovaj username na ovom domenu, ne mo'š pogrešiš. :D

A? Ajd ti meni onako seljacki napisi email jer kad ti udem u profil tamo mi ne da da posaljem nista. A o domenama se ne kuzim, a ni muza mi nema tu da mi objasni. :(

srdjevic
11.09.2008, 17:44
email adresa ti je:

srdjevic [at] zelenalutrija
.com

Moraćeš pobiti razmake, naravno, jer ne volem da mi email stoji tek tako javno

;)

xeg
11.09.2008, 22:03
cini mi se da neradi link do druge koverte

Tacno, skinuli su ga i onako je bilo staro i za Nemacku, evo sad ce nase, sveze, od ljetos:D

moni
09.10.2008, 19:48
Ja cekam taj sadrzaj druge koverte vec skoro mesec dana. Njega nema :confused::party:

Olivera
09.10.2008, 22:39
Ja sam dobila drugu kovertu, al neznam kako se uploadira. ....

Ja je jos nisam dobila...:tot: a intervju mi je za 28 dana :smrc:

Ja cekam taj sadrzaj druge koverte vec skoro mesec dana. Njega nema

moni sudeci po tvom broju cekaces je jos koji mesec. :sleeping:

xeg
10.10.2008, 07:01
...moni sudeci po tvom broju cekaces je jos koji mesec. :sleeping:

Ma cekali smo da ljeto uploaduje svoju kovertu:ohman:

xeg
10.10.2008, 07:10
Evo iskopao sam ponovo onaj prvi link da imamo bar nesto dok neko ovogodisnje ne skenira.
DV-2007 2nd NL (http://www.greencardgratis.de/diverses3/docs-gcg-dv2007-second-final.pdf)

moni
10.10.2008, 07:43
Olivera , ma znam ja da cemo se nacekati. Bilo je u najavi od Stizeljeti.Pa da malo bacimo :book:pogled kako izgleda.:obrva:

stizeljeto
10.10.2008, 07:53
Olivera , ma znam ja da cemo se nacekati. Bilo je u najavi od Stizeljeti.Pa da malo bacimo :book:pogled kako izgleda.:obrva:

Prebacit cemo krivnju na Srdjevica. Vec odavno mu je sadrzaj moje koverte u inboxu. Obecao je da ce staviti, al izgleda zaboravio.

Ponavljam dakle sta ima unutra:
1. jedan papir sa imena nas troje koji idemo na intervju, muz, ja i beba od 2 godine
2. Adresa klinike na koju moramo na lekarski pregled (to je poslano Srdjevicu da okaci u posebnu temu - MAKEDONIJA LEKARSKI PREGLED)
3. Dopis u kojem nam navode datum intervjua, cijenu (750 $ po osobi), te nas podsjecaju da se lekarski mora uraditi prije intervju, te donijeti sva prevedena potrebna dokumentacija iz prvog pisma.

Nema popisa dokumenata, tako da se ravnam po prvoj koverti i skupljam sve sto tamo pise.

Stvarno neznam kako uplodirati ili staviti link na svoje dokumente tako da cete morati cekati Srdjevica kad smogne vremena i snage da to postavi online.
Pozdrav svima i sretno!!!:baloni:

xeg
10.10.2008, 07:57
Prebacit cemo krivnju na Srdjevica. Vec odavno mu je sadrzaj moje koverte u inboxu. Obecao je da ce staviti, al izgleda zaboravio.

Srdjevicu!?http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/buddies.gif

Ma sigurno ima puno obaveza za vratom pa ne stizehttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/bricks.gif
:grin:

srdjevic
10.10.2008, 08:11
jujujuju, užas! toliko mi mejlova dnevno dolazi da je tvoj otišao na page2, i nestao (mi iz vidnog polja)..... :srbinpla:

stvarno se najiskrenije izvinjavam - evo postavio sam je u onu sticky temu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=57)

:srbinsti:

srdjevic
10.10.2008, 08:13
heh, xeg uleteo dok sam pisao odgovor.... ma ćuti, vidiš da je opet 2:15, a ja ne spavam.... a ko će sutra na pos'o.... Boga pitaj. :twitch:

odo ja na lalanje..... :b012:

stizeljeto
10.10.2008, 08:19
Jos da nadodam nakon sto sam procitala gore navedene dokumente iz Frankfurta da se moze primjetiti da vise ne salju toliko iscrpno dokumente u drugoj koverti, kao prije. Ali moram reci da mi taj stari set dokumenata pomaze da se bolej pripremim za intervju, zato sto navodi popis dokumenata koji se trebaju donijeti i kojim redom ih treba posloziti. Vrijedi procitati jer je stvarno detaljno objasnjen cijeli proces dobivanja vize. Iz tog sam shvatila da je Appointment letter koji treba donijeti na intervju, zapravo taj prvi dopis iz druge koverte koji navodi datum i vrijeme intervjua.

srdjevic
10.10.2008, 08:19
evo, otvorena je i nova tema za Makedoniju (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=4418#post4418) posebno.

tačnije, nije otvorena... već je zatvorena. izbegavamo flame.... :nananana:



ma stvarno je vreme da se nokautiram.... opet pricam sam sa sobom.... :srbinsti:

srdjevic
10.10.2008, 08:22
heh, opet mi uleteo neko ispred mene u red.... :RRofl:

stizeljeto
10.10.2008, 08:27
Zanima me sad kolko se slika treba donijeti na ljecnicki pregled? U mom drugom pismu ne pise. ne pise ni koliko slika treba priloziti za intervju uz dokumente, ali u onom frankfurtskom pismu pise samo 1 slika, ali da ne treba ni ta jedna ako su prethodno sa prvom kovertom poslanom u Kentucky poslane slike. (znam da smo slali nesto, ali se ne sjecam koliko-vjerojatno jednu po osobi)

stizeljeto
10.10.2008, 08:30
Zanima me sad kolko se slika treba donijeti na ljecnicki pregled? U mom drugom pismu ne pise.


Sorry, evo sad sam procitala da ipak PISE DA TREBA 2 slike na ljecnicki. Jos me zanima kolko treba onda na intervju. Jedna ili dvije po osobi?

srdjevic
10.10.2008, 08:32
hehehehe, vidim da nisam jedini..... :clap:

oligoce
11.03.2011, 20:22
ko nam moze pomoci? danas smo dobili drugi kovert, ali u njega je samo akazani termin za intervju..19 aprila u 08.00....dakle koda nas nema ovo...

* uputstvo za obavljanje lekarskog pregleda
* spisak dokumenata koji Vam treba za intervju (prevedeni na engleski)
* informacije o ceni za izdavanje imigrantske vize

a u papir pise da sledim uputstva od www.dvselectee.state.org i to pod brojem 4, koju sam procitala za koje papire trebam obezbediti, ali nemamo ni gde ni kad treba obaviti lekarski pregled...mi smo iz Makedonije....ima li koga da nam pomogne? vreme nam je kratko i ne znamo sta da radimo...hvala unapred

batiša
11.03.2011, 21:55
ko nam moze pomoci? danas smo dobili drugi kovert, ali u njega je samo akazani termin za intervju..19 aprila u 08.00....dakle koda nas nema ovo...

* uputstvo za obavljanje lekarskog pregleda
* spisak dokumenata koji Vam treba za intervju (prevedeni na engleski)
* informacije o ceni za izdavanje imigrantske vize

a u papir pise da sledim uputstva od www.dvselectee.state.org i to pod brojem 4, koju sam procitala za koje papire trebam obezbediti, ali nemamo ni gde ni kad treba obaviti lekarski pregled...mi smo iz Makedonije....ima li koga da nam pomogne? vreme nam je kratko i ne znamo sta da radimo...hvala unapred

Imaš na TRAVEL.STATE.GOV i adresu klinike u kojoj se vrši lekarski ali se očigledno nisi snašla......(COPY...PASTE):;D::obrva:

Embassy of the United States of America
Consular Section
Immigrant Visa Unit
Samoilova 21
Skopje, Macedonia
INSTRUCTIONS FOR THE MEDICAL EXAMINATION
Name of the Applicant(s): __________________________________________________ ______
In connection with your application for an immigrant visa for the United States of America, you are required to undergo a medical examination with the U.S. Embassy’s panel physician. All applicants, regardless of age, must undergo a general medical examination. Applicants aged 15 or more must also undertake a blood test and a chest x-ray. Any questions regarding the nature of the examination and tests should be directed to the physicians.

At present, only doctors at Remedika General Hospital in Skopje (www.remedika.com.mk) are authorized to perform medical exams.
Remedika Hospital
Drs. Suzana Mijovska and Nada Andonovska
XVI Makedonska Brigada 18
1000 Skopje
Tel: +389 (0)72-443-140 (10am – 2 pm; M – F)
Fees:
Adults (age 15 and older): 3200 denars
Children (under age 15): 1400 denars
Pregnant women: 2200 denars*
*An X-Ray will not be performed on women who are pregnant; however, the patient must present a doctor’s statement which indicates the expected due date.
You should call to schedule an appointment for a medical examination approximately ten days prior to your scheduled immigrant visa interview at the Embassy. Each immigrant visa applicant is responsible for scheduling and completing their medical exam before the date of their visa interview. As seating capacity at the clinics is limited, only the actual visa applicant(s) should go to the clinic. Applicants can expect to spend approximately 4 hours at the clinic. The maximum validity of medical examination results is one year, with at least 6 months' validity required on the day of visa issuance. If the exam has less than 6 months' validity, the visa is limited to the life of the exam.
Applicants must bring their passport and two photographs to the medical examination. In addition, applicants should bring any and all medical records and reports, as well as records of hospitalization, operations, or accidents. If you wear glasses or contact lenses, please bring them with you. If you have any additional questions about the examination process, please contact the panel physicians or you may submit your question to the immigrant visa unit by email at consularskopje@state.gov.
Sincerely,
Lauren May
Consul