PDA

View Full Version : USCIS Fees - Cene Aplikacija i Peticija


SEEUSAIC
06.12.2016, 19:55
Većina članova Foruma je već upoznata sa promenom cene lekarskog pregleda - 23. decembra stupaju na snagu i nove cene aplikacija i peticija. Ovaj post će biti osvežen kad god saznamo za promenu cene važnijih formi.


USCIS Immigration Fee (Zelena Karta) $220 (prethodna fee $165)
N–400 Application for Naturalization (Državljanstvo) $640 (prethodna fee $595)
I-130 Petition for Alien Relative (Imigraciona peticija za člana porodice) $535 (prethodna fee $420)
I–129F Petition for Alien Fiancé(e) (Imigraciona peticija za verenicu/ka) $535 (prethodna fee $340)
I–90 Application to Replace Permanent Resident Card (Obnova ili Zamena Zelene Karte) $455 (prethodna fee $365)
I-131/I-131A Application for Travel Document (Re-Entry Permit, Dozvola za ulazak u zemlju nakon dužeg odsustva) $575 (prethodna fee $360)


Ostale, za sada nepromenjene fees:


Diversity Visa Lottery fee $330
Affidavit of Support $88
Affidavit of Support Review (u ambasadama) $120
Immediate relative and family preference applications Processing Fee (processed on the basis of an approved I-130, I-600 or I-800 petition) $325
Application for Determining Returning Resident Status, Form DS-117 $180
Returning resident (SB-1) Processing Fee $205
Biometric Services Fee $85


Sup.Mod.

slucajni_prolaznik
06.12.2016, 21:12
"Applications or petitions mailed, postmarked, or otherwise filed on or after December 23, 2016 must include the new fee."

Stoga, da budem iskren, nije mi bas najjasnije da li se moze sada uplatiti "po staroj ceni", ako se po prvi put ulazi u US posle 23. decembra?

SEEUSAIC
06.12.2016, 23:25
"Applications or petitions mailed, postmarked, or otherwise filed on or after December 23, 2016 must include the new fee."

Stoga, da budem iskren, nije mi bas najjasnije da li se moze sada uplatiti "po staroj ceni", ako se po prvi put ulazi u US posle 23. decembra?

Ako je viza već izdata i plati se do tog datuma, onda je i dalje $165.

Zašto ovaj link? Ako govorimo o promeni USCIS cena, otkud link ka strani (uklonjeno) internacionalnog udruženja edukatora?

Sup.Mod.

slucajni_prolaznik
07.12.2016, 04:49
Ako je viza već izdata i plati se do tog datuma, onda je i dalje $165.

Zašto ovaj link? Ako govorimo o promeni USCIS cena, otkud link ka strani (uklonjeno) internacionalnog udruženja edukatora?

Sup.Mod.

Preterano se izvinjavam, nisam ja gugl je: https://www.google.com/search?q=USCIS+Fee+Changes+2016. Bas je lepo izgledala tabela, pa nisam ni obratio paznju na vlasnika domena. Elem, ako mozete izbrisite ovaj post i sve vezano za edu-link, ovo pisem samo da se 'preterano izvinim'.
Ne bih da dva puta placam fee pa da jos to moram da dokazujem kasnije, posto citam da ume da se zakomplikuje, a jasno sam dobio uputstvo da platim 165$.

R_I_B
07.12.2016, 10:25
Zdravo

Od ova sto go citam pogore imam edno prasanje

Vizata mi e izdadena na 9.11.2016 i pisuva deka treba da platam $165
Planiram USCIS immigrant fee da platam vo februar 2017

220 ke mi se naplati ili 165 ?

od koga vleguvaat vo sila ovie ceni?

Kilimandzaro
07.12.2016, 11:15
Hvala puno na ovoj objavi. Definitivno cu da platim sad pa sta bude!

BetterFuture
07.12.2016, 11:44
Zdravo

Od ova sto go citam pogore imam edno prasanje

Vizata mi e izdadena na 9.11.2016 i pisuva deka treba da platam $165
Planiram USCIS immigrant fee da platam vo februar 2017

220 ke mi se naplati ili 165 ?

od koga vleguvaat vo sila ovie ceni?
Lepo je moderator napisao:

Ako je viza već izdata i plati se do tog datuma, onda je i dalje $165.
...
Sup.Mod.

Ako i dalje planirate da platite fee u februaru onda cete morati da platite $220.

BetterFuture
07.12.2016, 11:47
Hvala puno na ovoj objavi. Definitivno cu da platim sad pa sta bude!
Pa nista lose nece da bude. I lekarski ste platili po staroj ceni, pa sad i fee... Eto, vec je krenulo na bolje :;D:

R_I_B
07.12.2016, 12:14
VI blagodaram !

Da ne ste vie ke si platevme plus 110$ :D

slucajni_prolaznik
07.12.2016, 23:20
Preterano vam preporucujem da se prvo registrujete na sajtu: https://myaccount.uscis.dhs.gov/ i ulogovani uplatite Fee. Fee mozete uplatiti i bez registracije / logovanja prema uputstvu na https://www.uscis.gov/file-online/uscis-immigrant-fee-payment-guide. Oba nacina su 'na posletku' potpuno ista za unosenje podataka i placanje, samo mislim da registracjiom i logovanjem mozete resiti kasnije probleme oko (ne)stizanja vize i provere statusa iste.

P.S. Vec sam se obrukao u ovom topic-u oko slanja linka sa domenom iz potpuno druge price, ali sem sto ce proces registracije i logovanja malo potrajati, (makar reklamiraju da) ovaj nacin ima sledece prednosti:
Advantages of a USCIS online account:
- File an application, petition, or request with USCIS
- Check your case status
- Pay the USCIS Immigrant Fee
- Check your USCIS Immigrant Fee payment status
- Change your U.S. mailing address
(meni cak nudi i 'Change Physical Address')

P.P.S. Kada sve uspesno zavrsite (kasnije cete morati da obavite i proveru identiteta putem kviza sa podacima iz vase DS-260 prijave, pasosa i vize), stvarno je milina videti (po prvi put) svoj ime sa US mailing adresom, kao i 'Status: In Process'.

Kilimandzaro
07.12.2016, 23:36
Pa nista lose nece da bude. I lekarski ste platili po staroj ceni, pa sad i fee... Eto, vec je krenulo na bolje :;D:


Hahaha reci BF kakva sam stipsa :D Vec se raspitujem o couponing-u polako :P

drekavac
27.12.2016, 12:50
jel moze neko da mi kaze kako se uplacuje ovih 330 dolara? na racun ili u ambasadi? i koji kurs oni racunaju, ako zelim u dinarima?

BetterFuture
27.12.2016, 22:08
jel moze neko da mi kaze kako se uplacuje ovih 330 dolara? na racun ili u ambasadi? i koji kurs oni racunaju, ako zelim u dinarima?
Placa se u ambasadi kada i odete na intervju. Pisano je ranije da je kurs ok, ali s obzirom da se periodicno obnavlja (info sa sajta ambasade), moze biti manje ili vise povoljan. Mozete platiti u gotovini ili kreditnom karticom.

tashana
12.03.2017, 11:22
Pa nista lose nece da bude. I lekarski ste platili po staroj ceni, pa sad i fee... Eto, vec je krenulo na bolje :;D:
Da li moze mala pomoc? 02.12. Sam dobila vizu i uputstvo za uplatu 165$, juce sam pokusala da uplatim ali mi pokazuje da moj A number ne mogu da nadju i da pokusam za par dana ili se obratim ambasadi. Prvi put vidim za ovo poskupljenje ali i dalje ne znam sta sada da radim?!🤔

BetterFuture
12.03.2017, 15:05
Da li moze mala pomoc? 02.12. Sam dobila vizu i uputstvo za uplatu 165$, juce sam pokusala da uplatim ali mi pokazuje da moj A number ne mogu da nadju i da pokusam za par dana ili se obratim ambasadi. Prvi put vidim za ovo poskupljenje ali i dalje ne znam sta sada da radim?!🤔
Vise mogu da Vam pomognu clanovi koji su bec sve prosli. Na ovoj (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=65804) temi imate njihova iskustva. A-number mora da ima 9 cifara; dodajete 0 ili vise njih ispred svog broja.

Tia
14.06.2017, 21:55
Meni nije bas jasno u vezi placanja tih 330 dolara. Da li se placa samo 330 ili za aplikanta plus za svakog clana porodice po 330?

BetterFuture
15.06.2017, 05:59
Meni nije bas jasno u vezi placanja tih 330 dolara. Da li se placa samo 330 ili za aplikanta plus za svakog clana porodice po 330?
Placa se za svakog po $330 na intervjuu, kao sto se placa i immigrant fee za svakog po $165, najbolje pre polaska u USA.

misternice
15.06.2017, 08:17
Placa se za svakog po $330 na intervjuu, kao sto se placa i immigrant fee za svakog po $165, najbolje pre polaska u USA.

Nazalost, od 23.12.2016 takse su poskupele tako da sad USCIS Immigrant Fee kosta 220$ umesto 165$.
Vazeci cenovnik svih ostalih taksi mozete naci na linku https://www.uscis.gov/forms/our-fees

slucajni_prolaznik
15.06.2017, 08:18
Placa se za svakog po $330 na intervjuu, kao sto se placa i immigrant fee za svakog po $165, najbolje pre polaska u USA.

Sve sto sam zeleo da odgovorim je napisao misternice minut ranije.

BetterFuture
15.06.2017, 08:48
Nazalost, od 23.12.2016 takse su poskupele tako da sad USCIS Immigrant Fee kosta 220$ umesto 165$.
Vazeci cenovnik svih ostalih taksi mozete naci na linku https://www.uscis.gov/forms/our-fees
Da, ja po navici napisao stari iznos. Izvinjavam se svima!

Tia
15.06.2017, 17:43
Hvala vam! Zaista sam iznenadjena vasom voljom da podelite info. i time nam znacajno olaksate prolazak kroz ovaj proces. Info mogu da se nadju danas relativno lako ali podrska i prijateljska komunikacija jako tesko. Tenkju:grin:

ibraga36
24.11.2018, 17:38
Pozdrav. Danas sam uplatio sredstva za nase zelene karte, putovanje ce biti 12. Dec. Dobio sam potvrdu o uplati, kreirao sam account na USCIS stranici. Prilikom kreiranja podataka za svakog od nas sam ubacio americku adresu gdje cemo biti prvobitno smjesteni, za billing adresu prilikom uplate sam stavio adresu u BiH na koju je registrovana kartica. Jeli ima neko da potvrdi da li je ovo sve sto sam trebao uraditi za sada ili postoji jos nesto.

damagon
24.11.2018, 19:42
To je to. Jedino ako ako nije ista adresa iz DS-a obavezno prijavite sluzbeniku prilikom ulaska u USA,

Srecno i pozdrav

ibraga36
24.11.2018, 20:34
Hvala velika. Pokusavao sam pronaci link na kojem mogu provjeriti americku adresu gdje cemo biti ali bezuspjesno.

damagon
25.11.2018, 11:01
To pise u DS obrascu, mozete da se logujete na sajt i da proverite

Makica@
25.11.2018, 23:09
To pise u DS obrascu, mozete da se logujete na sajt i da proverite

Damagon,takodje moze da se uloguje na myuscis sajt i tamo sve pise :;D: Tamo vam pise i Usa i vasa adresa isto. Adresu mozete na uscis sajtu da promenite takodje (na Us adresu mislim). I obavezno u Wordu na A4 formatu napisite novu Us adresu (napravite par kopija) i predajte taj papir na ulasku u Usa tj na aerodromu. Sa Srecom vam bilo :1072:

ibraga36
26.11.2018, 21:49
Hvala i vama na iskrenim zeljama. Sto se tice myuscis, tamo sam provjeravao i nisam mogao locirati opciju na kojoj mogu provjeriti svoju americku adresu.

mveruovic
27.11.2018, 00:36
Pa cim se ulogujes ispod imena ti pise adresa?

https://i.postimg.cc/Vspjz23q/Screen-Shot-2018-11-27-at-00-27-06.png (https://postimages.org/)

ibraga36
27.11.2018, 20:26
Ja na zalost ne mogu dobiti ovo sto ste vi poslali. Ovo na desnoj strani sa opcijama imam ali svoje ime i adresu na lijevoj strani nemam. Evo screen shot ispod pa pogledajte. Imaju dva taba na koje sam registrovan, kao sto se vidi obje su od USCIS, s tim da su razlicite ikonice sto se vidi dole. Na kraju mi je ideja i da ne razmisljam o ovome trenutno nego da provjerim sa imigracionim sluzbenikom na aerodromu, oni svakako imaju uvid u sve podatke i na taj nacin verifikujem adresu.

mveruovic
27.11.2018, 22:05
Je l ides preko kompa ili mobilnog? ..................

ibraga36
28.11.2018, 07:32
Idem preko tableta nisam pokusavao preko kompjutera.

mveruovic
28.11.2018, 17:16
Pa moras preko kompa, to ti je mobilna verzija sajta, zato i ne vidis.

ibraga36
28.11.2018, 19:36
Pokusao i ista stvar. Ja pretpostavljam da treba jos dodatno nesto uraditi. Da li ce oni poslati neki dokument na americku adresu pa onda neki podaci sa tih papira treba da se ubace ili ici na opciju koja postoji za dodatnu verifikaciju, nisam siguran. Vidjecemo sta ce reci imigracioni sluzbenik.

nemanjaq
01.12.2018, 04:45
PRC neće biti urađena za vas sve dok ne uđete u Ameriku. Samim tim, ništa vam neće biti ni poslato. Stoga, kako je i Makica napisala, proverite sa imigracionim službenikom na aerodromu (PoE) da li je adresa koju imaju u sistemu zaista i adresa na koju idete.

Ako se dobro sećam, nas je imigracioni službenik pitao gde ćemo da se smestimo jer je verovatno čoveku bilo čudno otkuda mi u Teksasu, a inicijalna adresa u Ilinoisu.

Inače, mi smo posle otprilike 2 meseca boravka ovde platili USCIS taksu i PRC su nam stigle vrlo brzo - mislim za 2 nedelje.

thea_il
01.09.2019, 15:43
Pozdrav,

negde sam pročitala da USCIS account se dobija tek nakon intervjua, pokušavam da nadjem kako i gde se uplacuje onih 330$ za intv. ali mi nikako ne ide od ruke. Problem je što je meni intv u utorak u Beogradu?

Je l može neko da mi helpne malo

Hvala

aleksandarzz
01.09.2019, 16:46
plaća se u amb ambasadi, kešom ili kreditnom karticom (ne može debitna). Bolje je placati u USD jer je kurs izuzetno loš. Ceo iznos se plaća na jedan način, ne može pola keš, pola kartica.