PDA

View Full Version : Kako naci najpovoljniji let iz USA za kuci


katrin
03.03.2017, 03:32
Planiramo da putujemo letos malo u SR i karte su naravno preskupe , posto je sezona.( SFO - > BG ). Da li neko zna, da li ovde postoje neke agencije koje bi ti nasle malo jeftinije karte. Kao kod nas sto ima. Kakva su vasa iskustva.

VOlja
04.03.2017, 01:36
Mi putujemo u periodu jun/avgust u Srbiju iz SF i kupili smo karte preko Air Srbije. Kostale su pre par nedelja oko $1.000. To je bilo najpovoljnije sto smo nasli. A prednost je sto mogu dva prtljaga da se nose po 23kg:bravo:

katrin
04.03.2017, 21:08
Mi putujemo u periodu jun/avgust u Srbiju iz SF i kupili smo karte preko Air Srbije. Kostale su pre par nedelja oko $1.000. To je bilo najpovoljnije sto smo nasli. A prednost je sto mogu dva prtljaga da se nose po 23kg:bravo:
Zanima me da li ste kupili karte preko Air Serbia sajta ili preko cheapoair.com?

VOlja
05.03.2017, 00:10
Preko Air Srbije. To je deljen let sa Air Berlinom. Mana je sto je pauza u nemackoj 7 sati kada se leti za Srbiju. Air Srbija dozvoljava dva prtljaga za Ameriku pa je to razlog zasto smo isli preko njih. E sad kad se placa karticom iz USA mora da se plati provizija od 2 posto

LJ75
05.03.2017, 08:19
Preko Air Srbije. To je deljen let sa Air Berlinom. Mana je sto je pauza u nemackoj 7 sati kada se leti za Srbiju. Air Srbija dozvoljava dva prtljaga za Ameriku pa je to razlog zasto smo isli preko njih. E sad kad se placa karticom iz USA mora da se plati provizija od 2 posto

2 prtljaga po 23 kg je standard, to nije nikakva prednost. Ne znam nijednu aviokompanije gdje je dozvoljen 1 kom, posebno za prekookeanske letove.

mikiSA
05.03.2017, 17:55
2 prtljaga po 23 kg je standard, to nije nikakva prednost. Ne znam nijednu aviokompanije gdje je dozvoljen 1 kom, posebno za prekookeanske letove.

Lufthansa, US Airways, Delta... svi za Europu su samo jedan kofer besplatno.
2 kofer je od $100-150.
http://www.lufthansa.com/us/en/Free-baggage-rules
https://www.seatguru.com/airlines/US_Airways/baggage.php
http://www.delta.com/content/www/en_US/traveling-with-us/baggage/before-your-trip/checked.html
Ovo je pocelo negdje 2005 godine, do tada su bila besplatna 2 kofera.
Turkish ima 2 kofera besplatna, mozda British airways.

LJ75
05.03.2017, 18:59
Lufthansa, US Airways, Delta... svi za Europu su samo jedan kofer besplatno.
2 kofer je od $100-150.
http://www.lufthansa.com/us/en/Free-baggage-rules
https://www.seatguru.com/airlines/US_Airways/baggage.php
http://www.delta.com/content/www/en_US/traveling-with-us/baggage/before-your-trip/checked.html
Ovo je pocelo negdje 2005 godine, do tada su bila besplatna 2 kofera.
Turkish ima 2 kofera besplatna, mozda British airways.

Lufthansa dozvoljava 2x23kg za Economy Premium, sto je prijasnja Economy Standard. Sad imaju Economy Basic, i u pravu si, jeste 1x23kg.

https://book.lufthansa.com/lh/dyn/air-lh/revenue/viewFlights

Ja sa do sada letio sa Emirates, Qatar, Turkish, Etihad, doduse uglavnom za Aziju i Afriku, jednom za SAD, sve Economy, i dozvoljeno je 2x23kg.

U svakom slucaju, ne bih ni razmisljao o bilo kojoj varijanti gdje je dozvoljeno manje od manje od 2x23kg. Inace, moje iskustvo sa svim gore navedenim kompanijama je jako dobro, i puno bolje nego sa npr. Lufthansom i Air France-om, sa kojima sam takodje letio duze distance (Afrika - Europa i nazad).

Primarni razlog je da su ove arapske kompanije i Turkish debelo subvencirani od strane svojih vlada, jer im primarni cilj i nije profit.

Konkretno, za letove iz Sarajeva / Beograda / Skoplja, ja ne bih ni gledao dalje od Turkish-a ili Air Serbia-e.

Btw, optimalni period za kupovinu karata je 45-60 dana prije leta.

mikiSA
05.03.2017, 19:55
LJ75,
letila sam Turkishom prosle godine, nije lose, ali brate ubi dug let, onda jos 3-4 sata cekanja u Istanbulu (a nije im ni politicka situacija tako dobra).
Gledala sam i preko Air Serbia, polazak iz US nije los preko Beograda, ali layover je 14 sati u Minhenu ili Franfurtu u povratku kako god da gledam. Ne valja.

Uzela preko Brada travel: ORD-ZAG-ORD ($697.56) sa Lufthansa, a onda jos uzela ZAG-SJJ-ZAG za nekih 300 kuna period kraj avgusta-sredina septembra. Nije moglo bolje (a jeftinije).

snowflake
06.03.2017, 04:39
2 prtljaga po 23 kg je standard, to nije nikakva prednost. Ne znam nijednu aviokompanije gdje je dozvoljen 1 kom, posebno za prekookeanske letove.


Znam ja - Turkish Airlines, bar je bio slucaj sa nama kad smo dolazili 2012.

VOlja
06.03.2017, 06:18
Meni je prioritet cena,pa broj presedanja,pa duzina pauze. Preko Istambula let predugo traje iz SF ili LA. Lufthansa nesto nema dobru vezu sa SF,mora dva puta da se preseda u Nemackoj,uglavnom. A,da Turkish dozvaljava dva prtljaga, bar je tako bilo pre tri godine kad smo putovali, i ako je pauza duza od 10 sati izmedju letova oni su placali hotel i dorucak (moje iskustvo). Sada je Air Srbija najjeftinije sto sam nasla sa jednim presedanjem,i nije losa usluga....U Dizeldorfu ima hotel na samom aerodromu, moze da se uzme dnevni najam sobe,tako da se pauza od 7 sati lakse podnese

MilosWorldwide
13.03.2017, 05:13
E sad kad se placa karticom iz USA mora da se plati provizija od 2 posto

Ko naplati tih 2%? AirSerbia? Ili Vaša banka? Ako je banka u pitanju, onda plaćajte sa "no foreign transaction fees" karticom.

NS2015
29.03.2017, 00:01
Ja sam uzeo kare preko Biser Tours BGD (toplo ih preporucujem). Sredino juna letimo za SRB i karte su nas izasle $2650 (bilo je u drugim terminima i za $2400) za dvoje odraslih, dete od 2 do 12 god i n=bebu do godinu dana.

boljeVreme
29.03.2017, 00:22
Zvuci mi kao puno

Mozes li napisati koji je to let? (odakle-dokle)

ejpril88
04.05.2017, 22:01
NS2015 znaci moguce je iz Amerike kupiti preko Bisera karte za Srbiju (povratne)?
Mi smo leteli preko njih kad smo se selili za Ameriku prosle godine, sad bismo u julu isli u Srbiju na par nedelja pa me zanima da li mogu odavde preko Bisera da letim.

snowflake
07.08.2017, 20:02
Da li ima neko sveziji update na ovu temu?

USA --> Srbija jeftini letovi.

mikagrubinen
11.08.2017, 12:43
Da li ima neko sveziji update na ovu temu?

USA --> Srbija jeftini letovi.

Ja koristim CheapOair vec par godina i ne mogu da se pozalim.

snowflake
11.08.2017, 22:14
Hvala. Vidim da je Turkish najjefitniji, verovatno s razlogom :-).

Ja koristim CheapOair vec par godina i ne mogu da se pozalim.

voja82
14.08.2017, 03:24
Mi smo resili da posetimo srb, nakon skoro 2 god u cugu u Americi. Idemo 4. Sept do 22 Sept, let Miami-Bec-Beograd(u Becu 4 sata layower), nazad Beograd-Frankfurt-Miami(2 sata 30 min layower u Frankfurtu). Karte smo uzeli prelo SkyScanner app za telefon, 2 karte 1534$.

Bojanche
14.08.2017, 06:18
ljui juce gledam preko onog web programa avio karte,npr za pocetak decembra 331 e po osobi sa ruskim aeroflot,pa onda sa nasima 350e naravno jedan smer,kako je tako jeftino .

Ggaga
15.08.2017, 11:39
Kada ste prvi put leteli za USA po dobijanju GC da li ste uzimali karte samo u jednom smeru ili povratne sa otvorenim povratkom sa sledeci dolazak u Srbiju?
Sta je tu isplativije posto znam da su karte mnogo skuplje iz USA ka Srbiji nego obrnuto?

Hvala

markoss
15.08.2017, 16:06
ljui juce gledam preko onog web programa avio karte,npr za pocetak decembra 331 e po osobi sa ruskim aeroflot,pa onda sa nasima 350e naravno jedan smer,kako je tako jeftino .

Ja sam placao 300e jedan pravac beg warsava chicago, mart 2016

voja82
16.08.2017, 13:54
Kada ste prvi put leteli za USA po dobijanju GC da li ste uzimali karte samo u jednom smeru ili povratne sa otvorenim povratkom sa sledeci dolazak u Srbiju?
Sta je tu isplativije posto znam da su karte mnogo skuplje iz USA ka Srbiji nego obrnuto?

Hvala

Mi smo kupili karte u jednom smeru, iz razloga da se psiholoski osecam rasterecenije, jer da smo uzeli povratne karte stalno bih rqzmisljao kada ce datum da idem nazad, ovako sam kupio karte u jednom smeru, fokusirao se ovde na zivot i posao, sada posle skoro 2 godine kada je nostalgija oslabila, osecamo da smo spremni da posetimo srb, doduse na samo 18 dana ali po meni to je i vise nego dovoljno.

milica_smile
18.08.2017, 17:19
Kada ste prvi put leteli za USA po dobijanju GC da li ste uzimali karte samo u jednom smeru ili povratne sa otvorenim povratkom sa sledeci dolazak u Srbiju?
Sta je tu isplativije posto znam da su karte mnogo skuplje iz USA ka Srbiji nego obrnuto?

Hvala

Mi smo uzeli povratnu kad smo dolazili u decembru. Nismo uspeli da dobijemo godisnji za datum povratne karte, pa smo pomerili datum za septembar. (sve do godinu dana od dolaska moze da se pomeri)
I Voja82 je u pravu kada kaze da onda samo o tome razmisljas kad ces ici, pogotovo na samom pocetku u Usa.
Ali bez obzira na to mi smo opet uzeli povratnu kad se budemo vracali iz Srb za sledece leto. Nas sigurno jeftinije izadje da drzimo takav ritam dok budemo mogli. Iz Salt Lake City-a jeftini letovi se tesko nalaze. Kad uzimamo iz Srb isti povratni let nas izadje duplo jeftinije. Tako da po ceni jedne iz Usa, mi uzmemo dve :)

slucajni_prolaznik
29.03.2019, 07:58
Cini da su karte u poslednje primetno poskupele za letove iz USA u bilo kom terminu.
Mozete li me ispraviti ako gresim?
Hvala.

mveruovic
29.03.2019, 12:00
Nisu, mozda ti se cini samo za tvoju lokaciju o datume bas koji ti trebaju.

Svenson
30.03.2019, 01:07
Cini da su karte u poslednje primetno poskupele za letove iz USA u bilo kom terminu.
Mozete li me ispraviti ako gresim?
Hvala.

Pogledao sam Turkish Airlines. U odnosu na moju kartu (februar ove godine), poskupeli su oko 15%

Karte u jednom pravcu su duplo skuplje od povratnih! :wtf:

ne mogu da verujem :blink:

mveruovic
30.03.2019, 03:59
Uvek su skuplje u jednom smeru nego povratne sem kod wowa i norwegiana. Sad gledam karta da skoknem do SRB sredinom aprila i to su te cene, naravno skuplje je sad nego u februaru jer se pomerio period plus mislim da nisi kupovao kartu danas za sutra, vec malo ranije (tu preko turkisha)

slucajni_prolaznik
30.03.2019, 17:55
Pogledao sam Turkish Airlines. U odnosu na moju kartu (februar ove godine), poskupeli su oko 15%

Karte u jednom pravcu su duplo skuplje od povratnih! :wtf:

ne mogu da verujem :blink:

Tako je skoro stalno... Pa ko nasedne... Meni se stvarno cini da je to sve malo poskupelo. Koliko kosta karta za februar naredne godine? Isto ili vise?

Svenson
31.03.2019, 01:03
Nije tako bilo kad sam dolazio. Poratna je bila 600EUR, a u jednom smeru 610 EUR. Sada je povratna oko 700 EUR, a u jednom smeru 1300 EUR :blink:

mveruovic
31.03.2019, 04:03
Pa sad, sad je kraj marta/april, februar je mislim najjeftiniji mesec u godini za karte, a generalno do maja je jeftino.
Za sledeci februar bije relevantno da se gleda ovako rano.
Inace pukao WOW air ne leti vise 😂

iriedread
09.04.2019, 10:46
Ja sam nalazio najjeftinije karte za Evropu (a i USA) preko Kayak-a. Imaju i aplikaciju za fon, i vrlo je jednostavna za koriscenje. U sustini radi isti posao kao CheapOAir, s tim da sam cesto nalazio i jeftinije karte. Samo obratite paznju na presedanje jer se desi nekad da uleti neki +1 let (gde layover cekate do narednog dana).