PDA

View Full Version : Zadrzavanje u Americi


drekavac
23.04.2017, 11:06
Moze pomoc! Kakva je procedura za vadjenje green carda? Ja odem tamo pre isteka lekarskog, koliko vremena treba da se ona dobije? Ako planiram da se vratim da zavrsim ugovor u Srbiji a ne mogu da se zadrzavam dugo u Americi? Jel imaju neke opcije ili moram da budem tamo dok je dobijem? Jel moze da se posalje u Srbiju u Ambasadu ili jel to stize na adresu pa da moze neko da posalje?

MirkoJ
23.04.2017, 12:28
Moze pomoc! Kakva je procedura za vadjenje green carda? Ja odem tamo pre isteka lekarskog, koliko vremena treba da se ona dobije? Ako planiram da se vratim da zavrsim ugovor u Srbiji a ne mogu da se zadrzavam dugo u Americi? Jel imaju neke opcije ili moram da budem tamo dok je dobijem? Jel moze da se posalje u Srbiju u Ambasadu ili jel to stize na adresu pa da moze neko da posalje?

Većina ovih informacija već postoji na forumu. Sačekajte svakako odgovor nekog od moderatora, ono što sam ja pročitao na forumu je da GC stiže na adresu koju ste naveli u DS-260 nekome posle mesec dana a nekome i posle par meseci, zavisno od slučaja do slučaja. Pečat koji dobijete u Pasoš na vizu po prvom ulasku u USA "menja" GC prvih godinu dana tako da mislim da ne morate da čekate da fizički stigne. E sad, nisam siguran morate li se zadržati u Americi makar dok ne dobijete SSN što je par nedelja do mesec dana uglavnom, pretpostavljam da ni to ne morate već će vam stići na adresu iz DS-260.

E sad, prilikom prvog ulaska možete službenicima dati i drugu adresu a ne onu iz DS-260 da vam na nju stigne GC (ako sam dobro shvatio na forumu, dešavalo se nekome da ipak stigne na onu adresu iz DS-260, ovo svakako sačekajte info od nekog pouzdanijeg)

mikiSA
23.04.2017, 14:02
Moze pomoc! Kakva je procedura za vadjenje green carda? Ja odem tamo pre isteka lekarskog, koliko vremena treba da se ona dobije? Ako planiram da se vratim da zavrsim ugovor u Srbiji a ne mogu da se zadrzavam dugo u Americi? Jel imaju neke opcije ili moram da budem tamo dok je dobijem? Jel moze da se posalje u Srbiju u Ambasadu ili jel to stize na adresu pa da moze neko da posalje?

Najbolje da odmah uplatis ELIS fee (prije nego dodjes u US) da bi ti prije dosla zelena karta. Mnogi ne znaju, pa je uplate kad dodju i onda tako produze sebi cekanje.
Tebi neko kome vjerujes moze da posalje (najbolje USPS express mail, nekih $50) zelenu kartu, ali ako se izgubi u posti to ti je dodatnih $540, ovo samo za informaciju da imas.

zole189
23.04.2017, 14:10
Većina ovih informacija već postoji na forumu. Sačekajte svakako odgovor nekog od moderatora, ono što sam ja pročitao na forumu je da GC stiže na adresu koju ste naveli u DS-260 nekome posle mesec dana a nekome i posle par meseci, zavisno od slučaja do slučaja. Pečat koji dobijete u Pasoš na vizu po prvom ulasku u USA "menja" GC prvih godinu dana tako da mislim da ne morate da čekate da fizički stigne. E sad, nisam siguran morate li se zadržati u Americi makar dok ne dobijete SSN što je par nedelja do mesec dana uglavnom, pretpostavljam da ni to ne morate već će vam stići na adresu iz DS-260.

E sad, prilikom prvog ulaska možete službenicima dati i drugu adresu a ne onu iz DS-260 da vam na nju stigne GC (ako sam dobro shvatio na forumu, dešavalo se nekome da ipak stigne na onu adresu iz DS-260, ovo svakako sačekajte info od nekog pouzdanijeg)
Ne moze se reci da ta viza iz pasosa bas "mijenja" plasticnu GC karticu. Pisali su ljudi na forumu da u praksi bez pravog SSN i GC mnogo toga u praksi ne mogu da obave kao sto je navedeno papiroloski da moze. Gube se samo dani. Razlicita iskustva su dok ne stignu pravi dokumenti, sve je od slucaja do slucaja.
Na pitanje o ulasku-izlasku procitao sam da mozes izaci odmah sutradan (sto znaci da ne cekas ni SSN ni GC) a da ti onda neko donese GC iz USA da ga imas za sledeci ulazak uz sebe.

NYCB
25.04.2017, 10:24
SSN je najbitniji. Kao GC prihvataju i vizu iz pasosa. Ja sam se zaposlio prenego sam dobio plasticnu, ali da nisam imao SSN, corak...

terencheman@gmail.com
10.06.2017, 12:15
Posle kog vremena mozes da apliciras za drzavljanstvo ako imas green card?

SEEUSAIC
10.06.2017, 19:32
Posle kog vremena mozes da apliciras za drzavljanstvo ako imas green card?

Za drzavljanstvo mozes da apliciras kad se ZADRZIS dovoljno u Americi (obrati paznju na temu u kojoj diskutujes), ispunis uslove za drzavljanstvo i uplatis odgovarajucu nadoknadu. OK? OK.

Sup.Mod.

bokiit
13.06.2017, 14:48
Posle kog vremena mozes da apliciras za drzavljanstvo ako imas green card?

Posle 5 godina od obijanja zelene karte, 5 godina u dan. Stim sto u tih 5 godina 30meseci moras da si u zemlji, kad ti se saberu svi izlazi iz zemlje. Imas na njihovom zvanicnom sajtu. Uscis.gov

BetterFuture
13.06.2017, 22:22
Posle kog vremena mozes da apliciras za drzavljanstvo ako imas green card?
Za sve sto Vas zanima u vezi naturalizacije nastavite da pratite ma ovoj (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1537) temi, a zvanicna stranicama sa svim informacijama je ova (https://www.uscis.gov/citizenship/learners/apply-citizenship).

Posle 5 godina od obijanja zelene karte, 5 godina u dan. Stim sto u tih 5 godina 30meseci moras da si u zemlji, kad ti se saberu svi izlazi iz zemlje. Imas na njihovom zvanicnom sajtu. Uscis.gov
Da, s tim da mozete krenuti u proces 90 dana pre napunjenih pet godina. Medjutim, ako se izostane iz USA vise od godinu dana odjednom, onda ce se o prolongirati vreme potrebno za apiciranje za drzavljanstvo.
Tadodje, ako neko dobije GC na osnovu braka sa americkim drzavljaninom, onda se za drzavljanstvo aplicira nakon tri godine, manje 90 dana.
Itd...