PDA

View Full Version : Pomoc oko DS-260 DV-2018


simbad
08.05.2017, 09:35
Zdravo svima i srecno na sve dobitnike,jas sam dobio na zadnjo izvlacenje 2018 ,e sad imam neko pitanje ako ima neku slicno iskustvo i da zna da mi pomogne,u 2012 bio sam u Americi sa J1 ,bio sam tamo kod nadjeni posao iz agencije edno 3 nedeja dok mi je stigo SS# ,posle toga sam napustio Jersey i otiso kod brata ko je vec tamo 3 godina isto so J1 ali je ostao ,vozio sam malo kamiona i pred kraja vize sam se vrtio u Makedoniju ,znaci nisam prekrsio vize ,moj brat je dobio green card prosle godine i sad je legalno tamo ,ubacio sam ga u ds-260 kao adresa gde zelim da idem i zelim tamo da mi salje green cartu ,od kad sam se vratio 2012 pokusao sam dva puta da dobijem b1b2 viza ,ali nisam uspeo ,i na prvi i na drugi intervju rekli su mi probaj sledeci put ,jel cu da imam probleme sad ili to sto imam brata tamu je prednost ,imam zavrseno srednju skolu i bio sam na elektro fakultet 3 godina pa sam poceo da radim i nisam zavrsio .

Dzonicupavi
08.05.2017, 14:28
Druze, ja sam imao srece pa su me izabrali... Krenuo sam da popunjavam ovaj DS-260 upitnik i naiso sam na polje u kome treba da upisem adresu u Americi. Ja, brete, jos uvek ne znam gde cu tamo biti pa se pitam da li postoji neka mogucnost da se to preskoc jer sada bez toga ne mogu da nastavim onu online prijavu...

damagon
08.05.2017, 15:55
Ne mozes to preskociti. Ako imas nekog u Americi stavi njihovu adresu.
Na forumu sam citao da su ljudi stavljali adrese nekih motela, jer nakon sto popunis prijavu ti imas opciju da promenis adresu...

simbad
08.05.2017, 16:03
Damagon,popunio sam moji del od aplikacije ds 260 i na kraj kad odem na sign and submit daje mi greska oko case number you entered does not match with case number that you entered at Sign In,Broj unasim tacno ,probao sam sto puta i daje ista greska,saljio sam email do kccdv@state.gov pa cekam odgovor ,jel ima neko sa slicno iskustvo

damagon
08.05.2017, 16:17
I ja sam imao taj problem , ako ti je case number 2018EU00005555 unesi case number bez ovih nula

simbad
08.05.2017, 16:25
Vec sam poslao email do kccdv@state.gov da cekam odgovor ili da probam taka,od gde si znao ti da je to tako ,dobio si odgovor na mail ili >?

damagon
08.05.2017, 19:08
Dobio sam odgovor na mail od Kentaki centra , slobodno uradi tako, ne postoji drugi nacin

slucajni_prolaznik
08.05.2017, 19:50
Skoro je neko imao slican problem - http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=66607&postcount=7.

BetterFuture
08.05.2017, 20:07
Skoro je neko imao slican problem - http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=66607&postcount=7.
Jeste, isti onaj clan koji je postavio post iznad ovog Vaseg :;D:

slucajni_prolaznik
08.05.2017, 22:43
Jeste, isti onaj clan koji je postavio post iznad ovog Vaseg :;D:

:wtf: Vidi, vidi - ju, naopako. Vec duze vreme mi se cini da bi bilo bolje da vise ne dobacujem. :drool:

SEEUSAIC
09.05.2017, 01:25
Zdravo svima i srecno na sve dobitnike,jas sam dobio na zadnjo izvlacenje 2018 ,e sad imam neko pitanje ako ima neku slicno iskustvo i da zna da mi pomogne,u 2012 bio sam u Americi sa J1 ,bio sam tamo kod nadjeni posao iz agencije edno 3 nedeja dok mi je stigo SS# ,posle toga sam napustio Jersey i otiso kod brata ko je vec tamo 3 godina isto so J1 ali je ostao ,vozio sam malo kamiona i pred kraja vize sam se vrtio u Makedoniju ,znaci nisam prekrsio vize ,moj brat je dobio green card prosle godine i sad je legalno tamo ,ubacio sam ga u ds-260 kao adresa gde zelim da idem i zelim tamo da mi salje green cartu ,od kad sam se vratio 2012 pokusao sam dva puta da dobijem b1b2 viza ,ali nisam uspeo ,i na prvi i na drugi intervju rekli su mi probaj sledeci put ,jel cu da imam probleme sad ili to sto imam brata tamu je prednost ,imam zavrseno srednju skolu i bio sam na elektro fakultet 3 godina pa sam poceo da radim i nisam zavrsio .

Koji J1 program je u pitanju? Ako je W&T i prestali ste da radite za sponzor kompaniju nakon tri nedelje i otisli da vozite kamion za kompaniju koja nije u SEVIS programu, onda ste prekrsili uslove J1 i moguce je da cak i imate ban na vasem imenu. Ako je brat legalizovao svoj boravak nakon ilegalnog ostanka, onda ne bi trebalo da imate problem - njegove odluke svakako nisu vasa odgovornost. Ako brat ilegalno boravi u USA, vama i dalje nista to ne moze da skodi, ali ste imigracionom dali adresu njegovog boravka tokom popunjavanja DS-260.

Za pocetak bi bilo dobro da vas brat proveri vas status u USA kako bi ste bili sigurni da ne postoje posledice i/ili ban zbog J1 vize.

Sup.Mod.

tile83
09.05.2017, 21:33
A gde I kako se moze proveriti da li ima ban? I ja bih htela proveriti?

Zoricans
09.05.2017, 22:05
Imam nedomicu OGROMNU.Popunila sam ds 260 nisam smela da ubacim sina koji je u februaru 2017 napunio 21god,ali u momentu apliciranja na lutriji imao je 20g.

Nisam sigurna da li sam ga uopste ubacila kada sam aplicirala za lutriju,a negde sam procitala ako ga sada dodam mogu sve da nas diskvalifikuju.Ne znam sta da uradim,ima li ko neki savet,da li da pisem u Kentaki da otkljucam formular ili da cekam da nam daju termin za intervju...Da li moze negde dase vidi svoja aplikacija za lutriju od prosle godine?:udri::udri::udri::udri::udri::udri:

BetterFuture
09.05.2017, 23:34
Imam nedomicu OGROMNU.Popunila sam ds 260 nisam smela da ubacim sina koji je u februaru 2017 napunio 21god,ali u momentu apliciranja na lutriji imao je 20g.

Nisam sigurna da li sam ga uopste ubacila kada sam aplicirala za lutriju,a negde sam procitala ako ga sada dodam mogu sve da nas diskvalifikuju.Ne znam sta da uradim,ima li ko neki savet,da li da pisem u Kentaki da otkljucam formular ili da cekam da nam daju termin za intervju...Da li moze negde dase vidi svoja aplikacija za lutriju od prosle godine?:udri::udri::udri::udri::udri::udri:

Na zalost, ukoliko na prijavi niste naveli nevencano dete koje je u tom trenutku imalo manje od 21 godinu sledi Vam diskvalifikacija, po pravilima lutrije. Cak i da ste ga naveli, on ne bio mogao da dobije vizu jer bi aging out-ovao i pre nego sto pocnu prvi intervjui, tacnije u septembru 2017. Zahvaljujem se Super moderatoru na njegovom objasnjenju (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=63229&postcount=103). Ove godine broj "zamrznutih" dana je 210 i on se dodaje na datum rodjenja Vaseg sina. Cak i da je rodjen 28.feb + 210 dana = 26.sep
Jos jednom Vas molim da nam napisete svoj CN sa xxx na kraju da bi Vas uvrstili u tabelu.

lightking
10.05.2017, 02:48
zdravo na site. jas sum nov ovde, i imam eden problem.
Ja pololniv DS-260 aplikacijata, no na kraj ne mi dava da stisnam SIGN AND SUBMIT APPLICATION, i koga kje pominat neli tie 15 minuti dur da te predupredi, i samo koga kje napravi refresh mi javuva
The case number you entered does not match the case number that you entered at Sign In.
moze li pomos?
fala odnapred

cherry&paradajz
10.05.2017, 03:00
Pozdrav svima! Unapred se izvinjavam ako postavljam trivijalno pitanje, ali jedini odgovor koji sam na njega uspela da nadjem na ovom forumu je iz 2010, a bojim se da je od tada, eventualno, nesto moglo biti izmenjeno.
Da li postoji rok u kome DS-260 formular treba da se popuni nakon sto saznamo da smo izvuceni? Jasno mi je da mora da se postuje rok do oktobra, ali mislila sam na neki kraci rok, da li tako nesto postoji? Cekam neke precizne podatke o adresi u USA koju bi trebalo da prijavim, pa se bojim da eventualno ne zakasnim sa slanjem tog formulara.

Drugi izvor informacija za sada nemam, pa najljubazniije molim za odgovor sto je pre moguce

slucajni_prolaznik
10.05.2017, 03:12
Pozdrav svima! Unapred se izvinjavam ako postavljam trivijalno pitanje, ali jedini odgovor koji sam na njega uspela da nadjem na ovom forumu je iz 2010, a bojim se da je od tada, eventualno, nesto moglo biti izmenjeno.
Da li postoji rok u kome DS-260 formular treba da se popuni nakon sto saznamo da smo izvuceni? Jasno mi je da mora da se postuje rok do oktobra, ali mislila sam na neki kraci rok, da li tako nesto postoji? Cekam neke precizne podatke o adresi u USA koju bi trebalo da prijavim, pa se bojim da eventualno ne zakasnim sa slanjem tog formulara.

Drugi izvor informacija za sada nemam, pa najljubazniije molim za odgovor sto je pre moguce

Rok je dok ima viza, a to je obicno do kraja septembra naredne (u vasem slucaju 2018-te godine). DS-260 ipak treba poslati najkasnije mesec-dva ranije od zadnjeg moguceg dana za intervju/izdavanje viza. Ne postoji kraci rok. Gotovo da ne mozete nikako zakasniti i ako ste sada u dilemi da li da posaljete ove ili naredne nedelje/meseca, ne morate zuriti, jer ispada da imate jos nekih 15 meseci (ako ne i vise) da posaljete DS-260.

lightking
10.05.2017, 03:16
zdravo na site. jas sum nov ovde, i imam eden problem.
Ja pololniv DS-260 aplikacijata, no na kraj ne mi dava da stisnam SIGN AND SUBMIT APPLICATION, i koga kje pominat neli tie 15 minuti dur da te predupredi, i samo koga kje napravi refresh mi javuva
The case number you entered does not match the case number that you entered at Sign In.
moze li pomos?
fala odnapred
i probuvam da im pratam mail, no mi stiga avtomatska poraka.................

slucajni_prolaznik
10.05.2017, 03:27
zdravo na site. jas sum nov ovde, i imam eden problem.
Ja pololniv DS-260 aplikacijata, no na kraj ne mi dava da stisnam SIGN AND SUBMIT APPLICATION, i koga kje pominat neli tie 15 minuti dur da te predupredi, i samo koga kje napravi refresh mi javuva
The case number you entered does not match the case number that you entered at Sign In.
moze li pomos?
fala odnapred

Na prethodnoj stranici topic-a(strans 1, mi smo sada na strani 2) sam ostavio link http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=66607&postcount=7. Tu pise nesto tipa da na kraju ne treba unositi nule u broju. Probajte tako nesto.

lightking
10.05.2017, 03:41
Na prethodnoj stranici topic-a(strans 1, mi smo sada na strani 2) sam ostavio link http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=66607&postcount=7. Tu pise nesto tipa da na kraju ne treba unositi nule u broju. Probajte tako nesto.
da, procitav, no koga kje probam da stisnam SIGN AND SUBMIT APPLICATION nisto ne se desava... taka stoicelo vreme i koga kje pominat tie 15 minuti za sigurnost samo refresh se prai stranata i si stoi istoto se.... :/

lightking
10.05.2017, 03:58
Na prethodnoj stranici topic-a(strans 1, mi smo sada na strani 2) sam ostavio link http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=66607&postcount=7. Tu pise nesto tipa da na kraju ne treba unositi nule u broju. Probajte tako nesto.
gotovo... zavrsena rabota... DS-260 comlpeted :D
fala mnogu na pomosta

slucajni_prolaznik
10.05.2017, 04:00
da, procitav, no koga kje probam da stisnam SIGN AND SUBMIT APPLICATION nisto ne se desava... taka stoicelo vreme i koga kje pominat tie 15 minuti za sigurnost samo refresh se prai stranata i si stoi istoto se.... :/

Jedine dve stvari koje mi padaju na pamet:
- sajt momentalno ne radi kako treba
- probajte sa drugim browserom
Browser Requirements
1. Your browser must support 128-bit encryption.
2. JavaScript must be enabled.
3. Transport Layer Security (TLS) must be enabled.
4. This website will work with a variety of Internet browsers, but it is best supported by Internet Explorer 8.0 or higher.

Orange8010
10.05.2017, 11:52
Molim za pomoc oko upisa fakultet koje sam pohadjala...
U toku studiranja promijenila sam na trecoj godini fax., da li navodim oba ili samo onaj za koji imam diplomu?
U dilemi sam jer ako navedem i prvi za koji nemam diplomu, sta da upisem u " diploma or certificate received"?
I da li ja za fakultet upisujem "bachelor degree ili university diploma"?

Svaka pomoc bi dobro dosla...danas planiram poslati ds260 :bravo:

Zoricans
10.05.2017, 12:42
Da li si sasvim siguran,da li mogu negde da proverim sta sam unela u formular kada sam aplicirala?Moguce i da tripujem ...

Zoricans
10.05.2017, 12:46
Na zalost, ukoliko na prijavi niste naveli nevencano dete koje je u tom trenutku imalo manje od 21 godinu sledi Vam diskvalifikacija, po pravilima lutrije. Cak i da ste ga naveli, on ne bio mogao da dobije vizu jer bi aging out-ovao i pre nego sto pocnu prvi intervjui, tacnije u septembru 2017. Zahvaljujem se Super moderatoru na njegovom objasnjenju (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=63229&postcount=103). Ove godine broj "zamrznutih" dana je 210 i on se dodaje na datum rodjenja Vaseg sina. Cak i da je rodjen 28.feb + 210 dana = 26.sep
Jos jednom Vas molim da nam napisete svoj CN sa xxx na kraju da bi Vas uvrstili u tabelu. Da li si sasvim siguran u to.Ima li nacina da proverim sta sam upisala u taj formular na pocetku,moguce da tripujem ili sam extremno glupa osoba...:udri:
201800021xxx

LJ75
10.05.2017, 13:02
Molim za pomoc oko upisa fakultet koje sam pohadjala...
U toku studiranja promijenila sam na trecoj godini fax., da li navodim oba ili samo onaj za koji imam diplomu?
U dilemi sam jer ako navedem i prvi za koji nemam diplomu, sta da upisem u " diploma or certificate received"?
I da li ja za fakultet upisujem "bachelor degree ili university diploma"?

Svaka pomoc bi dobro dosla...danas planiram poslati ds260 :bravo:

Upisi onaj za koji imas diplomu.

Ako si zavrsila 4-godisnji studij, stavi Bachelor Degree. Bar sam ja tako, doduse, zavrsio sam vani, i pise mi Bachelor Degree, a zavrsio sam 4 godine, tako da nisam morao previse razmisljati. Diploma se vani obicno odnosi na 2-godisnje studije, nesto kao nasa visa skola.

I opet, nema potrebe da zuris, mozes poslati DS260 i za 10 dana.

Angelina77
10.05.2017, 13:14
Pocela sam da proucavam obrazac, moj drug je izvucen i trebalo bi da mu popunim DS, ne znam sta je Beneficiary ID, kao ni sta je Invoice number, moze li mi neko pomoci oko toga?

Svenson
10.05.2017, 14:25
Pozdrav,
Imam dva pitanja:
1. Da li za DV260 treba slika ili ne?
2. Ako treba, da li treba slika svih članova porodice ili samo onog ko je izvučen?

Mislim da sam pročitao da slika ne treba, ali u posenom delu foruma, vidim da pišu kako treba poslati slike uz DS260.
Na drugim mestima u forumu sam našao da se slike nose tek na intervju.

Planiram da popunim DS260, pa da vidim da li treba ponovo da se slikam, pošto su mi slike koje sam slao sada starije od 6 meseci.

Prosto ne znam šta da radim :wacko:

Orange8010
10.05.2017, 15:16
Upisi onaj za koji imas diplomu.

Ako si zavrsila 4-godisnji studij, stavi Bachelor Degree. Bar sam ja tako, doduse, zavrsio sam vani, i pise mi Bachelor Degree, a zavrsio sam 4 godine, tako da nisam morao previse razmisljati. Diploma se vani obicno odnosi na 2-godisnje studije, nesto kao nasa visa skola.

I opet, nema potrebe da zuris, mozes poslati DS260 i za 10 dana.

Hvala, upisat cu Bachelor Degree jer je 4godisnji studij...ma znam da ima vremena ali dok ne posaljem necu mirno spavati, bar jednu brigu da smirim :wacko:

slucajni_prolaznik
10.05.2017, 16:47
Pozdrav,
Imam dva pitanja:
1. Da li za DV260 treba slika ili ne?
2. Ako treba, da li treba slika svih članova porodice ili samo onog ko je izvučen?

Mislim da sam pročitao da slika ne treba, ali u posenom delu foruma, vidim da pišu kako treba poslati slike uz DS260.
Na drugim mestima u forumu sam našao da se slike nose tek na intervju.

Planiram da popunim DS260, pa da vidim da li treba ponovo da se slikam, pošto su mi slike koje sam slao sada starije od 6 meseci.

Prosto ne znam šta da radim :wacko:

Prosle godine (a mislim i svih ostalih pre) nisu trebale fotografije za DS260. Mozete da unosite i menjate podatke i sve dok formular ne snimite i zakljucate, izmene su jos uvek moguce. Tako da nije kasno ni da se naknadno fotografisete ako je potrebna fotografija, ali skoro 100% mislim da vam ne treba.

Orange8010
10.05.2017, 17:03
Hitno!
Na kraju sam ds260...ne dozvoljava prebacivanje na Review niti dozvoljava Sign???
Jel neko imao iskustva...u cijelom formularu uopste nema dio " work/education/ training"???
Uzas...sta sad :wtf:

Svenson
10.05.2017, 20:39
Hvala puno. Javljam se čim popunim obrazac i pošaljem.
Za par dana javljam da li trebaju slike

slucajni_prolaznik
10.05.2017, 20:43
Hitno!
Na kraju sam ds260...ne dozvoljava prebacivanje na Review niti dozvoljava Sign???
Jel neko imao iskustva...u cijelom formularu uopste nema dio " work/education/ training"???
Uzas...sta sad :wtf:

Trebalo bi da imate sve sto se na ovoj slici http://britsimonsays.com/wp-content/uploads/2015/04/DS260-2.jpg nalazi na levoj strani (Getting started, Personal...) i da klikom (umesto na donje Next) dodjete u taj odeljak.

Orange8010
11.05.2017, 07:55
Nesto nije bilo u redu prilikom popunjavanj ds260, mozda je do servera, mozda sam slucajno preskocila dio o obrazovanju ali na kraju je sve ispalo ok...
Ukoliko se nekome desi isti problem i ne dozvoljava se na kraju pregled ispunjenog obrasca ds260 tzn. da je nepotpuna...dakle ne prikazuje eror vec na samom kraju ne dozvoljava pregled i potpis.
Ugl. Ispunjeni su obrasci i poslani :1072:

VekiNS
11.05.2017, 12:24
Pozdrav svima.Mene muci isto pitanje.Sta je Beneficiary ID i Invoice number koji se pojavljuje kao polje koje treba popuniti na pocegku DS-260 pored polja gde treba uneti i CN?

VekiNS
11.05.2017, 13:04
Nista mi nije jasno.Na internetu sam nasla da se Invoice ID dobija kad i CN ali ja imam samo CN na obavestenju da sam selektovana.Pomoc ljudi pleaseeee

Dzonicupavi
11.05.2017, 22:49
Ja sam imao isti problem, poslusao sam te, skinuo sam te nule i prosloe je. Hvala ti!

VekiNS
12.05.2017, 01:07
Ljudi pa nije moguce da mi niko nije odgovorio na pitanje oko Invoice number-a.Bar oni koji su vec popunili DS-260 znaju sigurno koji je to broj i kako se dobija.Koliko ste vi listova dobili sa obavestenjem da ste selektovani.Kod mene je samo jedan.Mozda tu nesto nedostaje?Ima li neko odgovor?

slucajni_prolaznik
12.05.2017, 01:11
Ljudi pa nije moguce da mi niko nije odgovorio na pitanje oko Invoice number-a.Bar oni koji su vec popunili DS-260 znaju sigurno koji je to broj i kako se dobija.Koliko ste vi listova dobili sa obavestenjem da ste selektovani.Kod mene je samo jedan.Mozda tu nesto nedostaje?Ima li neko odgovor?

DS-260 se unosi ovde https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx. Potreban je samo Case Number.

Orange8010
12.05.2017, 09:29
Ljudi pa nije moguce da mi niko nije odgovorio na pitanje oko Invoice number-a.Bar oni koji su vec popunili DS-260 znaju sigurno koji je to broj i kako se dobija.Koliko ste vi listova dobili sa obavestenjem da ste selektovani.Kod mene je samo jedan.Mozda tu nesto nedostaje?Ima li neko odgovor?

Treba ti samo CN i nista vise( da se ulogujes i da na kraju zakljucis obrazac )...ja sam uredno popunila ds260 i to je jedini broj koji sam trebala, uz napomenu da na kraju prilikom potpisa, ne unosis nule ( o tome su vec mnogi pisali ovdje ).

Sretno!

VekiNS
12.05.2017, 12:05
Hvala vam puno.Nesto smo se sludeli oko svega ovoga jer smo se posle pocetne srece suocili sa nizom problema sta i kako dalje jer se nalazimo u Americi.Po ceo dan istrazujemo po internetu sta je najbolje uraditi.Naravno,u legalnom smo statusu ali o tome cu pisati u drugoj temi.Hvala jos jednom.

Svenson
19.05.2017, 22:35
Izvučen sam na lutriji.
Da li treba da upisujem obrazovanje za suprugu (nije ona izvučena, nego ja)?
Da li treba i za decu da popunjavam DS-260?

SEEUSAIC
20.05.2017, 04:20
Izvučen sam na lutriji.
Da li treba da upisujem obrazovanje za suprugu (nije ona izvučena, nego ja)?
Da li treba i za decu da popunjavam DS-260?

Molimo sve korisnike Foruma, pogotovo nove clanove, da prvo preko kljucnih reci pretraze Forum (http://www.zelenalutrija.com/forum/search.php) u vezi sa pitanjima koje imaju, procitaju zvanicna uputstva (https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/submit-your-ds-260-online-application.html) u vezi sa lutrijom nakon izvlacenja i formom DS-260 (https://travel.state.gov/content/visas/en/forms/online-immigrant-visa-forms/frequently-asked-questions.html), pogledaju DS-260 sample (https://travel.state.gov/content/dam/visas/DS-260%20Exemplar.pdf), pa ako i dalje nesto nije jasno - onda mozemo da diskutujemo.

Sup.Mod.

damagon
20.05.2017, 07:54
Drustvo jedno pitanjce, prilikom unosa podataka kontakt osobe u americi napravio sam gresku, ja sam stavi +11111111, i sada vidim da su oni prepravili i stavili (111)111-11111, i zbog tog plusa koji sam ja stavio nisam mogo da iskucam ceo broj, vec sam ostao kratak za jednu cifru, kako da otkljucam to polje i ispravim to ?
Logovao sam se na ceac.state.gov , ali nikako nemam opciju da otkljucam bilo koje polje. Da li trebam da pisem Kentakiju ili kako vec ?

Tia
20.05.2017, 12:26
Drustvo jedno pitanjce, prilikom unosa podataka kontakt osobe u americi napravio sam gresku, ja sam stavi +11111111, i sada vidim da su oni prepravili i stavili (111)111-11111, i zbog tog plusa koji sam ja stavio nisam mogo da iskucam ceo broj, vec sam ostao kratak za jednu cifru, kako da otkljucam to polje i ispravim to ?
Logovao sam se na ceac.state.gov , ali nikako nemam opciju da otkljucam bilo koje polje. Da li trebam da pisem Kentakiju ili kako vec ?

Posalji im mail sa molbom za unlock i podacima koje traze , imas na sajtu i za par dana ce ti otkljucati. Meni jesu pre par dana.

Svenson
21.05.2017, 10:20
Izvinjavam se ako sam napravio neki problem. Mislio sam da se nešto promenili, pošto su svi pisali da su u Ambasadi tražili dokaze o školovanju i zaposlenju samo za aplikanta, a ne za članove porodice. Obazac DS260 mi je tražio za sve članove porodice sve podatke. :smrc:

Anna1981
22.05.2017, 19:38
Pozdrav svima,
imam dilemu oko popunjavanja DS260 u delu: Course of Study. Ovo sam uspela da izguglam:
"If this is a secondary school, please specify academic or vocational."
tako da sam u dilemi jer muz i ja imamo ja gimnaziju - pa je tu valjda jasno da je Academic, a on srednju strucnu skolu - tako da sam nesigurna .... :smrc:

Hvala unapred :)

GodFather
23.05.2017, 23:43
Moja je dilema oko adresa gdje je sve netko živio. Prilikom studiranja sam svaku godinu mijenjala adresu, a nekad i dvaput godišnje tako da ima toga i više od 9 različitih adresa (znate kako to ide - malo u domu pa malo u iznajmljenom stanu, pa gazde prodaju stan pa se morate seliti...) a kako je to bilo prije više od 20 godina, više se ne sjećam točno koju godinu sam gdje bila, a niti svih točnih adresa (pamtim dijelove grada, ali ne i točne adrese). U potvrdi o boravištu mi stoje samo adrese domova, ali ni to u potpuno točnim vremenskim intervalima - prijave počinju teći usred školske godine i završavaju nakon godinu dana usred slijedeće školske godine, a u dom se uvijek useljavalo na početku šk. godine i iseljavalo na kraju šk. godine, a ne usred, tako da ni to nije potpuno točno. Što mislite, ako bih sve te adrese otprilike napisala po sjećanju, što sigurno neće biti potpuno točno, da li će to biti problem pri ishođenju vize? Da li bi mi zbog toga mogli odbiti izdavanje vize kao da sam navela neistinite podatke?
:no:

BetterFuture
24.05.2017, 05:49
Moja je dilema oko adresa gdje je sve netko živio. Prilikom studiranja sam svaku godinu mijenjala adresu, a nekad i dvaput godišnje tako da ima toga i više od 9 različitih adresa (znate kako to ide - malo u domu pa malo u iznajmljenom stanu, pa gazde prodaju stan pa se morate seliti...) a kako je to bilo prije više od 20 godina, više se ne sjećam točno koju godinu sam gdje bila, a niti svih točnih adresa (pamtim dijelove grada, ali ne i točne adrese). U potvrdi o boravištu mi stoje samo adrese domova, ali ni to u potpuno točnim vremenskim intervalima - prijave počinju teći usred školske godine i završavaju nakon godinu dana usred slijedeće školske godine, a u dom se uvijek useljavalo na početku šk. godine i iseljavalo na kraju šk. godine, a ne usred, tako da ni to nije potpuno točno. Što mislite, ako bih sve te adrese otprilike napisala po sjećanju, što sigurno neće biti potpuno točno, da li će to biti problem pri ishođenju vize? Da li bi mi zbog toga mogli odbiti izdavanje vize kao da sam navela neistinite podatke?
:no:
Nije problem jer su sve te adrese bile u okviru jednog grada (drzave). Procitajte ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=67361&postcount=15) odgovor koji je jedan nas clan dobio direktno iz ambasade.

misternice
24.05.2017, 08:02
Pozdrav,
Da li neko ima konkretno iskustvo sa greskom u inicijalnom formularu (DV) a sve u vezi sa slovom u imenu. Naime, kada sam popunjavao formular napravio sam gresku I u prezimenu sam napisao DJ umesto D (Đ). U pasosu mi stoji D a ja sam popunjavao na osnovu kreditne kartice koju sam imao pri ruci. Na forumu sam uspeo da nadjem samo jedan slucaj nekoga ko je to uradio ali cini mi se da nije ni izvucen tako da nema nekih jasnijih informacija.
Sada treba da popunim DS-260, naravno da cu pisati D ali me jako brine da li cu zbog ove greske biti diskvalifikovan odnosno da necu ni biti pozvan na intervju I imati prilike da objasnim situaciju konzulu. Verujem da osoblje u nasoj ambasadi zna za nase DJ samo nisam siguran da cu uopste stici do ambasade.
Pisao sam ambasadi I dobio odgovor da se inicijalni formular ne moze menjati, da je trebalo popuniti onako kako je naglaseno (kao u pasosu) I da dalje DS-260 popunim kako stoji u pasosu.
Da li neko ima iskustvo sa ovim problemom?
Unapred zahvalan

VekiNS
24.05.2017, 12:10
Jedno pitanje,mozda glupo ali da budem sigurna.Da li se za datum pocetka skolovanja stavlja pocetak od prvog razreda osnovne skole ili datum od pocetka srednje skole?Logicno mi je da je od pocetka osnovne skole posto se trazi dvanaest godina u kontinuitetu a opet se dvoumim jer kasnije svedocanstvo iz osnovne skole ne traze na intervju-u.

slucajni_prolaznik
24.05.2017, 15:27
Jedno pitanje,mozda glupo ali da budem sigurna.Da li se za datum pocetka skolovanja stavlja pocetak od prvog razreda osnovne skole ili datum od pocetka srednje skole?Logicno mi je da je od pocetka osnovne skole posto se trazi dvanaest godina u kontinuitetu a opet se dvoumim jer kasnije svedocanstvo iz osnovne skole ne traze na intervju-u.

Potreban je datum pocetka i zavrsetka skolovanja i naziv svake 'institucije' gde ste se skolovali posle osnovne skole. Osnovna se podrazumeva. Mislim da ima nesto o tome na https://www.facebook.com/acnovisad/videos/1154083224653260/, samo stvarno ne znam u kom minutu / sekundi.

VekiNS
29.05.2017, 17:03
Samo da javim da smo juce 28.05. popunili DS-260 i sad nam ostaje samo da cekamo.Hvala puno na pomoci i brzim odgovorima na moja postavljena pitanja.Pozdrav svima.

misternice
31.05.2017, 08:53
Pozdrav dragim forumasima,
Da li neko ima konkretno iskustvo sa greskom u inicijalnom formularu (DV) a sve u vezi sa slovom u imenu. Naime, kada sam popunjavao formular napravio sam gresku I u prezimenu sam napisao DJ umesto D (Đ). U pasosu mi stoji D a ja sam popunjavao na osnovu kreditne kartice koju sam imao pri ruci. Na forumu sam uspeo da nadjem samo jedan slucaj nekoga ko je to uradio ali cini mi se da nije ni izvucen tako da nema nekih jasnijih informacija.
Sada treba da popunim DS-260, naravno da cu pisati D ali me jako brine da li cu zbog ove greske biti diskvalifikovan odnosno da necu ni biti pozvan na intervju I imati prilike da objasnim situaciju konzulu. Verujem da osoblje u nasoj ambasadi zna za nase DJ samo nisam siguran da cu uopste stici do ambasade.
Pisao sam ambasadi I dobio odgovor da se inicijalni formular ne moze menjati, da je trebalo popuniti onako kako je naglaseno (kao u pasosu) I da dalje DS-260 popunim kako stoji u pasosu.
Da li neko ima iskustvo sa ovim problemom? Verujem da ne bi trebalo da bude ogromna prepreka ali sam opet u frci zbog toga.
Unapred hvala :)

LJ75
31.05.2017, 09:42
Pozdrav dragim forumasima,
Da li neko ima konkretno iskustvo sa greskom u inicijalnom formularu (DV) a sve u vezi sa slovom u imenu. Naime, kada sam popunjavao formular napravio sam gresku I u prezimenu sam napisao DJ umesto D (Đ). U pasosu mi stoji D a ja sam popunjavao na osnovu kreditne kartice koju sam imao pri ruci. Na forumu sam uspeo da nadjem samo jedan slucaj nekoga ko je to uradio ali cini mi se da nije ni izvucen tako da nema nekih jasnijih informacija.
Sada treba da popunim DS-260, naravno da cu pisati D ali me jako brine da li cu zbog ove greske biti diskvalifikovan odnosno da necu ni biti pozvan na intervju I imati prilike da objasnim situaciju konzulu. Verujem da osoblje u nasoj ambasadi zna za nase DJ samo nisam siguran da cu uopste stici do ambasade.
Pisao sam ambasadi I dobio odgovor da se inicijalni formular ne moze menjati, da je trebalo popuniti onako kako je naglaseno (kao u pasosu) I da dalje DS-260 popunim kako stoji u pasosu.
Da li neko ima iskustvo sa ovim problemom? Verujem da ne bi trebalo da bude ogromna prepreka ali sam opet u frci zbog toga.
Unapred hvala :)

Ja nemam licnog iskustva, ali stvar je prilicno krupna da bi neko tek tako dao savjet, i eventualno te kostao diskvalifikacije.

Moj prijedlog je da nazoves ambasadu, objasnis im situaciju, i vidis sta ce ti reci, te da postupis tako. Malo je problem sto neces imati pisani trag bez obzira sta da ti kazu, ali ne vidim drugi nacin.

Provjeri i na forumima vani (immigration forums, visa journey, brit simon itd), jer vjerujem da posebno oni koji koriste npr arapska ili hindi slova imaju dosta problema sa tim.

misternice
31.05.2017, 09:58
Ja nemam licnog iskustva, ali stvar je prilicno krupna da bi neko tek tako dao savjet, i eventualno te kostao diskvalifikacije.

Moj prijedlog je da nazoves ambasadu, objasnis im situaciju, i vidis sta ce ti reci, te da postupis tako. Malo je problem sto neces imati pisani trag bez obzira sta da ti kazu, ali ne vidim drugi nacin.

Provjeri i na forumima vani (immigration forums, visa journey, brit simon itd), jer vjerujem da posebno oni koji koriste npr arapska ili hindi slova imaju dosta problema sa tim.

Vec sam pisao ambasadi, odgovorili su da se DV2018 ne moze menjati i da je trebalo da ga popunjavam kao u pasosu i da DS260 popunjavam onako kako pise u pasosu ali mi nisu odgovorili da li ce to predstavljati problem. Zato bi mi znacilo ukoliko neko ima iskustva sa tim, ziv nisam :(

LJ75
31.05.2017, 12:12
Nazovi ih, nemoj pisati.

A opet kazem, googlaj vezano za situaciju. Npr., vidi ovo dole kao odgovor na neciji upit:

The incorrect spelling of your wife's name as principal applicant may be a big problem. Some embassies may give leeway for this but others have been known to disqualify applicants for incorrect spelling of names (because it cannot be 100% sure it is the person on the entry form, and because this lends suspicion that the person has tried to beat the system with multiple entries - one of the 'tricks' is transposing letters in the name or changing date of birth - and multiple entry disqualifies you). It seems that the disqualification is more of a problem in certain embassies dealing with high fraud rates, so while no-one can be certain on the outcome, we may be able to better make suggestions if we know where you will be interviewing?

misternice
31.05.2017, 12:46
Nazovi ih, nemoj pisati.

A opet kazem, googlaj vezano za situaciju. Npr., vidi ovo dole kao odgovor na neciji upit:

The incorrect spelling of your wife's name as principal applicant may be a big problem. Some embassies may give leeway for this but others have been known to disqualify applicants for incorrect spelling of names (because it cannot be 100% sure it is the person on the entry form, and because this lends suspicion that the person has tried to beat the system with multiple entries - one of the 'tricks' is transposing letters in the name or changing date of birth - and multiple entry disqualifies you). It seems that the disqualification is more of a problem in certain embassies dealing with high fraud rates, so while no-one can be certain on the outcome, we may be able to better make suggestions if we know where you will be interviewing?

Verujem da je manje vise sve ok cim su mi napisali da DS 260 popunim kao u pasosu ali videcu da ih I nazovem ipak (ne bih da ih smaram previse). Takodje, iz ovog odgovora na neciji upit vidim da je stvar do ambasade a verujem da u nasoj ambasadi imaju razumevanje za greske tog tipa bas iz razloga sto nije neuobicajeno da se pise kao DJ (eto, bas tako mi stoji na svim platnim karticama pa cak I na staroj licnoj karti). U jednom trenutku mi je palo na pamet da bi mozda bilo zgodno da to navedem u rubrici name in native alphabet ili u rubrici other names ali ipak ne bih da se igram. U svakom slucaju, hvala na odgovoru.

slucajni_prolaznik
31.05.2017, 16:08
Verujem da je manje vise sve ok cim su mi napisali da DS 260 popunim kao u pasosu ali videcu da ih I nazovem ipak (ne bih da ih smaram previse). Takodje, iz ovog odgovora na neciji upit vidim da je stvar do ambasade a verujem da u nasoj ambasadi imaju razumevanje za greske tog tipa bas iz razloga sto nije neuobicajeno da se pise kao DJ (eto, bas tako mi stoji na svim platnim karticama pa cak I na staroj licnoj karti). U jednom trenutku mi je palo na pamet da bi mozda bilo zgodno da to navedem u rubrici name in native alphabet ili u rubrici other names ali ipak ne bih da se igram. U svakom slucaju, hvala na odgovoru.

Meni su prosle godine odgovorili da ako se unese npr. "Djordja" umesto "Dorda" u imenu ulice, spada pod uobicajenu gresku. Takodje sam menjao jos neke kasnije primecene greske u DS-260 pred intervju i rekli su mi da slobodno promenim sta mislim da treba promeniti, jer mogu da vide sta sam menjao. Ispada je da je najbitnije da greske nisu pravljene namerno, pa nema razloga za sekiraciju.

misternice
31.05.2017, 16:36
Meni su prosle godine odgovorili da ako se unese npr. "Djordja" umesto "Dorda" u imenu ulice, spada pod uobicajenu gresku. Takodje sam menjao jos neke kasnije primecene greske u DS-260 pred intervju i rekli su mi da slobodno promenim sta mislim da treba promeniti, jer mogu da vide sta sam menjao. Ispada je da je najbitnije da greske nisu pravljene namerno, pa nema razloga za sekiraciju.

To su ti rekli za DS 260 ili za popunjavanje DV?
Ja sam nenamernu gresku napravio jos prilikom popunjavanja DV2018 pa se plasim da kad vide da se DV ne slaze sa DS260 necu ni stici do intervjua. Dakle, to je nesto sto ne mogu sad da menjam. Ali ako oni to tretiraju kao uobicajenu gresku onda valjda ne bi trebalo da bude problem. Naravno, DS260 cu popuniti sa slovima kao iz pasosa, tako su mi rekli da uradim sad.

BetterFuture
31.05.2017, 20:54
To su ti rekli za DS 260 ili za popunjavanje DV?
Ja sam nenamernu gresku napravio jos prilikom popunjavanja DV2018 pa se plasim da kad vide da se DV ne slaze sa DS260 necu ni stici do intervjua. Dakle, to je nesto sto ne mogu sad da menjam. Ali ako oni to tretiraju kao uobicajenu gresku onda valjda ne bi trebalo da bude problem. Naravno, DS260 cu popuniti sa slovima kao iz pasosa, tako su mi rekli da uradim sad.
Mislim da nema potrebe da se dodatno opterecujete ovime. Po mom misljenju, bice sve u redu. Pa na kraju krajeva, iz ambasade su Vam rekli isto. Pazljivo popunite DS-260 i sa srecom!

misternice
31.05.2017, 22:29
Mislim da nema potrebe da se dodatno opterecujete ovime. Po mom misljenju, bice sve u redu. Pa na kraju krajeva, iz ambasade su Vam rekli isto. Pazljivo popunite DS-260 i sa srecom!

Hvala najlepse! Uskoro cu poslati DS-260 pa se nadam najboljem :)
Naravno, sve dalje korake i iskustva delim sa vama :)

slucajni_prolaznik
31.05.2017, 22:31
Mislim da nema potrebe da se dodatno opterecujete ovime. Po mom misljenju, bice sve u redu. Pa na kraju krajeva, iz ambasade su Vam rekli isto. Pazljivo popunite DS-260 i sa srecom!

Bas tako. Ako su rekli kako da popunite DS-260, greska je definitivno nenamerna. Jedno je ako ste je nenamerno napravili, a drugo ako smisljeno sakrivate vlastito ime/mesto/ulicu. Samo bez sekiracije!

misternice
31.05.2017, 22:41
Bas tako. Ako su rekli kako da popunite DS-260, greska je definitivno nenamerna. Jedno je ako ste je nenamerno napravili, a drugo ako smisljeno sakrivate vlastito ime/mesto/ulicu. Samo bez sekiracije!

Da, greska je zapravo vrlo glupa sa moje strane ali vase reci me ohrabruju da ce sve biti u redu :)
Hvala!!!

misternice
02.06.2017, 21:42
Mali update za tabelu: danas sam popunio DS-260, ukoliko sve bude u redu, mesto gde cu biti u US je Minneapolis (za prvo vreme) a sto se tice preciznosti tabele, moj case number je 2018EU000037XX
Unapred se izvinjavam ukoliko ovo nije prava tema (cini mi se da je ona prava zakljucana), ukoliko moderatorima nije tesko mogu smestiti odgovor na pravo mesto :)

blocker
02.07.2017, 12:18
Da li od pratnje DS260 zadolzitelno ste primiti povratni mail?
Mada je proslo nedelju dana, mi nismo dobili nista ni za mene, ni za moju ženu.
Izvucena je mojata devojka.U međuvremenu smo se registrirali i podneli venčanicu za da me moze dodati.
Popunio sam 2 formulara DS260 (za oboje po jedan) i kada proverim pise mi "completed" za oboje.
Citao sam i da kod drugih se isto dogadza, ali kod njih je stigao bar jedan mail za jednu osobu, a kod mene nije ni za jednu.
Neki predlog ili prethodno iskustvo molim vas.
Dali da kontakriram KCC ?

ibraga36
02.07.2017, 17:50
Ovo je meni pomoglo.


''Slanje verifikacionog email-a možete aktivirati i kasnije kada ste potvrdili i poslali DS-260 formular.

Prijavite se ponovo sa svojim podacima, dobijete stranicu 'Summary Information' i na dnu je tabela u kojoj je naziv poslednje kolone 'IV
Application' ispod tog naziva, ukoliko ste popunili i poslali DS-260 formular, piše COMPLETED, na koji kada kliknete dobijate ponovo stranicu 'Personal Information 1', iznad imate meni podeljen u tri dela:

COMPLETE | REVIEW | SIGN

Kliknete na REVIEW pa zatim na meniju sa leve strane kliknete na 'Preparer Information' i nakon toga kliknete na 'Next: Confirmation'.

Sada ste dobili stranicu 'Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation' na kojoj se nalazi pet dugmadi:

--------------------------------------------------------------------------

Print Confirmation | Print Form DS-260 | Email Confirmation
Back To Review | Back To Summary

--------------------------------------------------------------------------

Kada kliknete na dugme 'Email Confirmation' trebalo bi da na vašu email adresu stigne taj 'verifikacionog email'.

Takođe ako želite štampati vaš popunjen DS-260 formular kliknete na dugme 'Print Confirmation'.

Na kraju se odjavite klikom na opciju 'Sign Out' koja se nalazi u gornjem desnom uglu stranice.''


Evo vam link sa temom za taj problem:

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1839&page=5

anajaksic77
07.07.2017, 06:44
Pozdrav svima na forumu.
Zanima me da li vreme intrvjua zavisi od CN ili od datuma slanja DS?Nas CN je 10*** a DS smo poslali 20.6.

misternice
07.07.2017, 08:39
Pozdrav svima na forumu.
Zanima me da li vreme intrvjua zavisi od CN ili od datuma slanja DS?Nas CN je 10*** a DS smo poslali 20.6.

Pozdrav,

Zapravo zavisi od oba faktora. Nekad neko ko ima visi CN moze stici pre na intervju samo zato sto je pre poslao DS260 ali tu je rec o nekom slicnom opsegu brojeva... Recimo, neko ko ima CN X5XXX a poslao je DS pocetkom maja moze doci na red pre nekoga ko ima CN X3XXX a poslao DS u junu.
U vasoj situaciji mislim da je izgledno da cete doci na intervju u novembru/decembru.

BetterFuture
07.07.2017, 21:06
Pozdrav,

Zapravo zavisi od oba faktora. Nekad neko ko ima visi CN moze stici pre na intervju samo zato sto je pre poslao DS260 ali tu je rec o nekom slicnom opsegu brojeva... Recimo, neko ko ima CN X5XXX a poslao je DS pocetkom maja moze doci na red pre nekoga ko ima CN X3XXX a poslao DS u junu.
U vasoj situaciji mislim da je izgledno da cete doci na intervju u novembru/decembru.
Odnosno, kada po Visa bulettin-u odredjeni brojevi postanu current za naredni mesec, tek onda, ako je DS-260 obradjen, ce biti zakazan intervju.

nemanjaq
08.07.2017, 19:48
@BetterFuture: Samo da Vam javim da smo popunili DS obrazac danas, pa bih Vas zamolio da ažurirate tabelu. Hvala!

ikac89
08.07.2017, 21:22
Planiram da popunim sutra obrazac, ali imam neke nedoumice, vezano za obrazovanje. Pokušavo sam da nađem ovo na forumu, ali nisam uspeo. Izvinjavam se ako je ovo već neko pitao.

Posle završene Gimnazije, upisao sam prvo Ekonomski fakultet i na njemu se zadržao samo jedan semestar. Posle sam upisao Visoku poslovnu školu, osnovne studije (3 god) i završio, i posle toga na istoj školi sam završio i specijalističke studije (1 god.).

Zanima me da li bi trebalo da unosim i Ekonomski fakultet u obrazac? Mislim da nemam ni jedan dokaz da sam to upisao, možda bih mogao negde indeks da nađem i to je to.

Drugo pitanje je, da li da upisujem osnovne i specijalističke studije zajedno ili odvojeno, pošto sam iste završio u istoj školi tj. obrazovnoj instituciji?

Tamo u obrascu piše Number of Educational Institutions Attended, dakle broj institucija koje su pohađane.

misternice
08.07.2017, 21:53
Planiram da popunim sutra obrazac, ali imam neke nedoumice, vezano za obrazovanje. Pokušavo sam da nađem ovo na forumu, ali nisam uspeo. Izvinjavam se ako je ovo već neko pitao.

Posle završene Gimnazije, upisao sam prvo Ekonomski fakultet i na njemu se zadržao samo jedan semestar. Posle sam upisao Visoku poslovnu školu, osnovne studije (3 god) i završio, i posle toga na istoj školi sam završio i specijalističke studije (1 god.).

Zanima me da li bi trebalo da unosim i Ekonomski fakultet u obrazac? Mislim da nemam ni jedan dokaz da sam to upisao, možda bih mogao negde indeks da nađem i to je to.

Drugo pitanje je, da li da upisujem osnovne i specijalističke studije zajedno ili odvojeno, pošto sam iste završio u istoj školi tj. obrazovnoj instituciji?

Tamo u obrascu piše Number of Educational Institutions Attended, dakle broj institucija koje su pohađane.

Ja sam takodje pre fakulteta na kome sam diplomirao proveo jedan semestar na drugom fakultetu ali to nisam naveo u ds260, verujem da je potpuno irelevantno nesto sto nije zavrseno. Isao sam logikom da kada neko ima zavrsenu srednju skolu i upisan ali nezavrsen fakultet svakako unosi samo srednju skolu, fakultet ne treba da pominje jer nije diplomirao.

ikac89
09.07.2017, 12:23
Videću do večeras. Ono ne košta ništa da unesem i to, jer ipak sam pohađao tu obrazovnu instituciju, iako kratko. Takođe mislim da ću da odvojim u unosu osnovne i specijalističke studije, pošto upisao sam osnovne i završio, pa sam onda opet upisao i specijalističke i završio tj. nisu povezane studije, iako su na istoj obrazovnoj instituciji.

Iskreno mislim da je njima samo bitno da se ispune uslovi tj. minimum četvorogodišnja srednja škola i da ovo preko i nije toliko bitno, ali ipak najbolje je da se unese sve što preciznije moguće.

Svenson
10.07.2017, 14:00
Mislim da treba upisati nezavršeni fakultet samo ako su vam priznali ispite sa njega i dozvolili vam da nastavite školovanje na drugom fakultetu. Bilo bi nelogično da upišete da ste završili trogodišnje studije za godinu dana, ako su vas na drugom fakultetu primili na (recimo) treću godinu.
Ako ste studirali ispočetka (od prvog semestra), onda nije bitno.

Leksi
10.07.2017, 14:53
Ja sam se onda tu zeznula,ja sam omasila godinu fakulteta,presla sam na drugoj godini,2011-te,a ja sam upisala u ds 2012-tu,a posto sam na masteru,nisam htela jos da se zakopavam.Diplomirala sam 2015-te godine.
Nisam navodila da sam presla sa jednog faksa na drugi.Ja sam mislila to sve da pojasnim na razgovoru u ambasadi.

misternice
10.07.2017, 15:09
Ja sam se onda tu zeznula,ja sam omasila godinu fakulteta,presla sam na drugoj godini,2011-te,a ja sam upisala u ds 2012-tu,a posto sam na masteru,nisam htela jos da se zakopavam.Diplomirala sam 2015-te godine.
Nisam navodila da sam presla sa jednog faksa na drugi.Ja sam mislila to sve da pojasnim na razgovoru u ambasadi.

Mislim da je to jedna od stvari koje nisu presudne za razgovor, sustina je bitna a to je da se ima zavrsena skola/fakultet. Ukoliko bude nekih nedoumica I ukoliko im to bude nesto cudno sve se na intervjuu moze objasniti. Iskreno, verujem da to nece ni spomenuti na samom intervjuu. Bitno da diploma postoji :)

Leksi
10.07.2017, 18:05
Super,ja cu imati master diplomu do tada,diplomu sa osnovnih jos nemam,vec samo uverenje o diplomiranju,koje im verovatno nista ne znaci jer je izvadjeno pre godinu dana.Mada gledacu da uzmem i sa osnovnih,ja imam jos vremena do intervjua.

misternice
10.07.2017, 20:05
Super,ja cu imati master diplomu do tada,diplomu sa osnovnih jos nemam,vec samo uverenje o diplomiranju,koje im verovatno nista ne znaci jer je izvadjeno pre godinu dana.Mada gledacu da uzmem i sa osnovnih,ja imam jos vremena do intervjua.

Ako jos nemas diplomu sa mastera tj ako jos nisi zvanicno master onda to ne treba ni prijavljivati vec samo ono sto je zavrseno - osnovne studije.

Svenson
12.07.2017, 10:14
Mislim da treba da pitaš na faksu kad izdaju diplome. Mislim da svi fakulteti to rade svakog oktobra za one koji su završili prethodne godine.
Poslovica kaže: Bolje diploma u ruci nego potvrda u džepu. :)

Americano2018
13.07.2017, 10:30
Pozdrav svima, trazio sam po forumu ali nisam uspeo da nadjem odgovor za moje nedoumice.

1. Da li ste pod "City of Birth" popunjavali Belgrade ili Beograd (kao sto stoji u pasosu)? Kad sam se prijavljivao na lutriju uneo sam Belgrade

2. Imam i jedno pitanje vezano za "Other Names Used" tj zenino prezime. Ja sam glavni nosilac, tj izvucen sam, e sad da li pod "Other Names Used" ona treba da unese svoje ime i devojacko prezime ili je to nepotrebno?

3. Drugo pitanje je vezano za adresu, da li za "Present Address:" polje unosimo adresu iz pasosa, ili stvarnu present adresu. tacnije zivimo kao podstanari i nemamo nikakav ugovor o zakupu stana (nismo prijavljeni na podstanarskoj adresi), tako da recimo unesemo podstanarsku adresu kao Present Address:, a adresu iz pasosa kao secondary adresu? (napominjem da sam prilikom prijave na lutriju uneo adresu iz pasosa. (isti grad je u pitanju BGD))verujem da ima slicnih slucajeva pa Vas molim da podelite vasa iskustva.

4. Da li adresu unositi sa Dj ili D, npr Djordja Stanojevica ili Dorda Stanojevica kako stoji u pasosu?

5. Koliko se otprilike ceka na otkljucavanje DS-260?

Pozdrav svima,
Hvala

Makica@
13.07.2017, 15:49
Pozdrav svima, trazio sam po forumu ali nisam uspeo da nadjem odgovor za moje nedoumice.

1. Da li ste pod "City of Birth" popunjavali Belgrade ili Beograd (kao sto stoji u pasosu)? Kad sam se prijavljivao na lutriju uneo sam Belgrade

2. Imam i jedno pitanje vezano za "Other Names Used" tj zenino prezime. Ja sam glavni nosilac, tj izvucen sam, e sad da li pod "Other Names Used" ona treba da unese svoje ime i devojacko prezime ili je to nepotrebno?

3. Drugo pitanje je vezano za adresu, da li za "Present Address:" polje unosimo adresu iz pasosa, ili stvarnu present adresu. tacnije zivimo kao podstanari i nemamo nikakav ugovor o zakupu stana (nismo prijavljeni na podstanarskoj adresi), tako da recimo unesemo podstanarsku adresu kao Present Address:, a adresu iz pasosa kao secondary adresu? (napominjem da sam prilikom prijave na lutriju uneo adresu iz pasosa. (isti grad je u pitanju BGD))verujem da ima slicnih slucajeva pa Vas molim da podelite vasa iskustva.

4. Da li adresu unositi sa Dj ili D, npr Djordja Stanojevica ili Dorda Stanojevica kako stoji u pasosu?

5. Koliko se otprilike ceka na otkljucavanje DS-260?

Pozdrav svima,
Hvala

Pozdrav Vama :)
1. Popunjavate podatke koji su vam u pasosu samo :)
2. Ja sam nosilac,ali nisam na toj stavki nista stiklirala a udata sam. ( ako ste vi nosilac,ona ce imati na svom Ds 260 u stavci 'Spouse' da upise svoje devojacko prezime)
3. Upisujete podatke koji vam stoje u pasosu,glavna stavka vam je Pasos. Mislim da nece trebati nikakav ugovor o stanu jel je u pitanju Iseljenicka viza.
4. Unosite podatke kako vam pise u pasosu.
5. Ja sam cekala na otkljucavanje 4 radna dana :)

Nadam se da sam pomogla :) Velii Pozdrav i Srecno :1072:

misternice
13.07.2017, 17:15
Pozdrav Vama :)
1. Popunjavate podatke koji su vam u pasosu samo :)
2. Ja sam nosilac,ali nisam na toj stavki nista stiklirala a udata sam. ( ako ste vi nosilac,ona ce imati na svom Ds 260 u stavci 'Spouse' da upise svoje devojacko prezime)
3. Upisujete podatke koji vam stoje u pasosu,glavna stavka vam je Pasos. Mislim da nece trebati nikakav ugovor o stanu jel je u pitanju Iseljenicka viza.
4. Unosite podatke kako vam pise u pasosu.
5. Ja sam cekala na otkljucavanje 4 radna dana :)

Nadam se da sam pomogla :) Velii Pozdrav i Srecno :1072:

Ja bih samo dodao da sam misljenja da na pitanje present address treba da stavi pravu adresu stanovanja a ne fiktivnu. Pasos je mogao biti izvadjen jos pre 9 godina sa jednom adresom a da zivite nakon toga na jos pet adresa i da ne menjate pasos zbog toga. Meni adresa u pasosu uopste nije ona na kojoj stanujem i na kojoj sam prijavljen tako da sam naveo stvarnu trenutnu adresu. Znam da su ljudi kada su ranije slali koverte (dok nisu uveli elektronski formular ds260) morali da ostavljaju stvarnu adresu kako bi im stigao odgovor na tu adresu gde zaista zive.

misternice
13.07.2017, 17:20
Takodje, za grad rodjenja sam pisao Belgrade kao uostalom i za sve sto ima engleski prevod jer i oni sami u padajucem meniju za nasu zemlju imaju SERBIA a ne SRBIJA. Mislim i da postoji napomena da se sve popunjava na engleskom (recimo naziv skole/fakulteta koji smo zavrsili itd).
Ali zaista verujem da to nisu stvari koje su od presudne vaznosti za intervju.

ikac89
13.07.2017, 22:01
Ja sam pročitao, na više mesta ovde na forumu, da se nazivi škola i fakulteta pišu na srpskom tj. kako piše na diplomi.

misternice
14.07.2017, 05:33
Prilikom popunjavanja DS260 postoji uvodna napomena: " All answers, except as specially provided, must be in English, using English characters only. Applications submitted in any language other than English may be rejected, and you will be required to log back into the Consular Electronic Application Center (CEAC) and provide English answers."
U svakom slucaju, ukoliko imaju neku nedoumicu u vezi sa odgovorima, obavestice vas pre intervjua. Takodje, ne secam se da se bilo ko od vise stotina clanova foruma koji su vec pozeleneli zalio da je na intervjuu (ili pre toga) imao neke velike probleme zbog toga a ne verujem da su bas svi sve savrseno odgovarali (u smislu koriscenja engleskog jezika/karaktera na engleskom i slicnih tehnikalija).

neznamstadaradim
04.09.2017, 19:21
takodje sam se zeznuo prilikom prijave na dv i u adresi umesto D napisao DJ. ima li nekih vesti o tome da li ce to predstavljati problem na intervju-u i da li postoji sansa da ne dodje do njega?

BorisVa
04.09.2017, 21:21
Pozdrav svima, izvucen sam u sklopu DV 2018 programa, imam trocifren case number i namerno sam odlagao sa popunjavanjem DS 260 u cilju kasnijeg dobijanja intervijua...Veceras sam uzeo da popunjavam, sve sam popunio i vise puta proverio ali mi izbacuje gresku kada kliknem na krajnji submit, pise da se ne poklapa case number sa onim sa kojim sam se ulogovao prvi put...Je l imao neko slicnih problema, mozete li mi pomoci?

damagon
04.09.2017, 21:34
Pisao sam o tome, samo u drugoj temi, unesi case number bez ovih nula npr 2018EU555

Makica@
04.09.2017, 21:38
Pozdrav svima, izvucen sam u sklopu DV 2018 programa, imam trocifren case number i namerno sam odlagao sa popunjavanjem DS 260 u cilju kasnijeg dobijanja intervijua...Veceras sam uzeo da popunjavam, sve sam popunio i vise puta proverio ali mi izbacuje gresku kada kliknem na krajnji submit, pise da se ne poklapa case number sa onim sa kojim sam se ulogovao prvi put...Je l imao neko slicnih problema, mozete li mi pomoci?

Podrav vama i cestitam :) Kada submitujete Ds samo upisite onaj broj bez onih nula. Dakle 2018EUxxx pa vas broj. Samo nule izbacite i nece biti problema :) Pozdrav i Srecno :1072:

Makica@
04.09.2017, 21:45
takodje sam se zeznuo prilikom prijave na dv i u adresi umesto D napisao DJ. ima li nekih vesti o tome da li ce to predstavljati problem na intervju-u i da li postoji sansa da ne dodje do njega?

Mislim da ne bi trebalo da bude problem,ali cim budete dobili datum intervjua pozovite ambasadu i oni ce vam reci. Ili mozete poslati email u KKC centar da bi vam otkljucali Ds da unesete izmene. ali ja bih sacekala da mi stigne datum,pa bih pozvala ambasadu i ispricala bih o cemu se radi. Ne brinite,ne bi trebali da bude problema.
Nadam se da sam pomogla :) Veliki pozdrav vama :1072:

misternice
04.09.2017, 21:53
Mislim da ne bi trebalo da bude problem,ali cim budete dobili datum intervjua pozovite ambasadu i oni ce vam reci. Ili mozete poslati email u KKC centar da bi vam otkljucali Ds da unesete izmene. ali ja bih sacekala da mi stigne datum,pa bih pozvala ambasadu i ispricala bih o cemu se radi. Ne brinite,ne bi trebali da bude problema.
Nadam se da sam pomogla :) Veliki pozdrav vama :1072:
Ne moze da ispravlja nesto sto je pogreseno na prijavi - rec je o prijavi za DV a ne o obrascu DS tako da je sve to vec proslo i ne moze se menjati - dakle ne treba se otkljucavati DS. Ja sam odmah po izvlacenju pisao ambasadi i rekli su mi da se inicijalni formular (DV) ne moze menjati i da je trebalo da pisem kao sto je u pasosu ali da DS popunim normalno kao u pasosu. U svakom slucaju, kao sto rece Makica, verujem da to nije problem, obrazac svakako dodje do konzula koji zna za nase DJ ;)

BorisVa
04.09.2017, 22:09
Podrav vama i cestitam :) Kada submitujete Ds samo upisite onaj broj bez onih nula. Dakle 2018EUxxx pa vas broj. Samo nule izbacite i nece biti problema :) Pozdrav i Srecno :1072:

Hvala Vam puno na odgovoru :bravo: uspeo sam da popunim ds260, izaslo mi je da je moj obrazac poslat u KCC. Sta je sad sledeci moj korak, proveravam mejl iscekujuci da mi jave datum intervijua ili?

Makica@
04.09.2017, 22:11
Ne moze da ispravlja nesto sto je pogreseno na prijavi - rec je o prijavi za DV a ne o obrascu DS tako da je sve to vec proslo i ne moze se menjati - dakle ne treba se otkljucavati DS. Ja sam odmah po izvlacenju pisao ambasadi i rekli su mi da se inicijalni formular (DV) ne moze menjati i da je trebalo da pisem kao sto je u pasosu ali da DS popunim normalno kao u pasosu. U svakom slucaju, kao sto rece Makica, verujem da to nije problem, obrazac svakako dodje do konzula koji zna za nase DJ ;)

Hvala :) Ja sam pomislila da je ipak pogresno napisano.. Mislila sam da je rec o Ds ne Dv jel nije tacno rekao o cemu se radi :suure: ali da je Ds sigurno je da ne bih imao problema ;) ali ako je vec rec o prijavi na prvobitnoj Dv :no:

Makica@
04.09.2017, 22:17
Hvala Vam puno na odgovoru :bravo: uspeo sam da popunim ds260, izaslo mi je da je moj obrazac poslat u KCC. Sta je sad sledeci moj korak, proveravam mejl iscekujuci da mi jave datum intervijua ili?

Nema na cemu :) Sada odete na 'SIGN' na poslednoj strani i treba da sacuvate 'Confirmation Page' i to ponesete sa vama na intervju. Tu vam se nalaze svi vasi podaci u kracoj formi :) Imate na kraju,ulogujte se ponovo na Ds i na kraju vam se nalaze tih 5 dugmadi. Odete na 'Print Aplication' i on vam sacuva to u kompjuter,i nakon toga ga samo istampate :) Ili ga posaljite sebi na mail da ga imate :) :1072:
Drago mi je da ste uspeli :)
A za intervju se ceka od 4-6 nedelja u zavisnosti od obradjenog Ds obrazca i Case Number. Svi jos uvek cekamo datume :)

neznamstadaradim
05.09.2017, 05:12
Ne moze da ispravlja nesto sto je pogreseno na prijavi - rec je o prijavi za DV a ne o obrascu DS tako da je sve to vec proslo i ne moze se menjati - dakle ne treba se otkljucavati DS. Ja sam odmah po izvlacenju pisao ambasadi i rekli su mi da se inicijalni formular (DV) ne moze menjati i da je trebalo da pisem kao sto je u pasosu ali da DS popunim normalno kao u pasosu. U svakom slucaju, kao sto rece Makica, verujem da to nije problem, obrazac svakako dodje do konzula koji zna za nase DJ ;)

napisao sam u dv "dr.zorana djindjica 12/15" a u pasosu pise " bulevar dr zorana dindica 012" nisu napisali u pasosu celu adresu 11/15 nego samo 011. sto nije moja greska. nadam se da nece zbog ove gluposti da propadne sve...

BetterFuture
05.09.2017, 05:42
napisao sam u dv "dr.zorana djindjica 12/15" a u pasosu pise " bulevar dr zorana dindica 012" nisu napisali u pasosu celu adresu 11/15 nego samo 011. sto nije moja greska. nadam se da nece zbog ove gluposti da propadne sve...
Nece, ne bojte se. Pogotovo sto je u pitanju adresa. A da bi bili mirniji, mozete na to gledati i ovako, Vama niko ne brani da u toku lutrije menjate adresu stanovanja.

neznamstadaradim
05.09.2017, 11:04
nadam se, hvala na odgovorima. imam jos neka pitanja mozda su malo glupa i ponavljaju se ali zelim da budem siguran.
1. da li pod state/province pisemo "serbia" ili "central serbia" ili klikcemo na ono "does not aplly"
2. stavio sam u primary occupation "student" , da li treba ime fakulteta da se napise na engleskom ili na srpskom kao i ulica npr?
3. da li tamo gde se navode skole treba samo da napisem gimnaziju ili da navedem i ovaj fakultet koji je u toku (pri kraju).
4. i sta da napisem za "Course of Study" za zavrsenu srednju tj gimnaziju matematicki smer?

Makica@
05.09.2017, 18:03
nadam se, hvala na odgovorima. imam jos neka pitanja mozda su malo glupa i ponavljaju se ali zelim da budem siguran.
1. da li pod state/province pisemo "serbia" ili "central serbia" ili klikcemo na ono "does not aplly"
2. stavio sam u primary occupation "student" , da li treba ime fakulteta da se napise na engleskom ili na srpskom kao i ulica npr?
3. da li tamo gde se navode skole treba samo da napisem gimnaziju ili da navedem i ovaj fakultet koji je u toku (pri kraju).
4. i sta da napisem za "Course of Study" za zavrsenu srednju tj gimnaziju matematicki smer?

Drago mi je da nije bila bas velika greskica,sad mozete da budete mirni :)
Pokusacu da vam odgovorim,al ce se mozda javiti neko merodavniji od mene :)
1. Serbia
2. ako imate zavrsen fakultet napisite Ime fakulteta,ako nemate napisite ime srednje skole na Srpskom i adresu na srpskom takodje
3.Ako je zavrsen fakultet napisite ga,ako nije napisite gimnaziju
4. Mozete napisati Gimnazija ( High school) ja sam tu navela zaposlenje,posto sam zaposlena u 'Primary occupation' .

Pozdrav vama i Srecno :1072:

neznamstadaradim
06.09.2017, 13:40
poslao danas 6.10. cs je nizak 2018EU00001xxx. kada bih mogao da ocekujem mejl i intervju?

BetterFuture
06.09.2017, 16:24
poslao danas 6.10. cs je nizak 2018EU00001xxx. kada bih mogao da ocekujem mejl i intervju?
Ako cemo da nagadjamo, onda mozemo da kazemo da bi intervju mogli da imate u feb/mar/apr. Niko sada ne moze da zna kojom dinamikom se pregledaju poslati obrasci.

tile83
07.09.2017, 07:47
http://britsimonsays.com/change-ds260-processing/ evo linka koji definitivno potvrdjuje da niko vise ne moze predvideti kada cete biti pozvati na intervju. Po ovome, ocigledno malo ranije u odnosu na prethodne godine ali ne I zasigurno. I mi cekamo jer ciljamo na maj. Srećno!

GodFather
27.09.2017, 01:13
http://britsimonsays.com/change-ds260-processing/ evo linka koji definitivno potvrdjuje da niko vise ne moze predvideti kada cete biti pozvati na intervju. Po ovome, ocigledno malo ranije u odnosu na prethodne godine ali ne I zasigurno. I mi cekamo jer ciljamo na maj. Srećno!

Uh, i ja sa svojih relativno visokih 2018EU14xxx i danas poslatim DS260 ciljala na maj :no: :-_-;:...a sad se pitam hoću li uopće doći na red...meni se iz tog članka činilo da sve ide malo kasnije ovu godinu :smrc:

Još me nešto zabrinulo pri slanju DS260 danas i to za sina koji ima 16 godina - prije utipkavanja case-a i broja pasoša pri potpisivanju tražilo me da moram pročitati obrazac DS-1810. To nisam do sad nigdje vidila da je netko spomenuo ni tu na forumu ni na službenim stranicama. Radi se o obrascu kojim se zahtijeva od svih muških osoba u dobi od 18-26 godina da se u roku od 30 dana nakon ulaska u US, moraju registrirati u vojni selektivni sustav radi vojne obaveze u slučaju hitne mobilizacije! Je li to sad novo zbog ovoga što se dogadja sa Sjevernom Korejom :gun: :eek:

Tia
28.09.2017, 08:44
Ja sam tek pre neki dan ustanovila da treba da se popuni i po drugi put DS pre ambasade. Sasvim slucajno sam to videla. Nije bilo toga pre dobijenog datuma za intervju, tek posle. Ako niste znali, pogledajte.

misternice
28.09.2017, 09:24
Ja sam tek pre neki dan ustanovila da treba da se popuni i po drugi put DS pre ambasade. Sasvim slucajno sam to videla. Nije bilo toga pre dobijenog datuma za intervju, tek posle. Ako niste znali, pogledajte.

Tia, je l moze malo pojasnjenja? O cemu se radi? Mislim, sta se menja kad je vec popunjen I obradjen obrazac?

Tia
28.09.2017, 09:42
Tia, je l moze malo pojasnjenja? O cemu se radi? Mislim, sta se menja kad je vec popunjen I obradjen obrazac?

Ne,ne. Ja sam htela da ponovo ostampam conformation page i zbog toga se ulogovala, kad tamo stoje oni complete i po novi ds za svakog ponaosob incomplete formular. Potpuno isti. Popunila opet sve redno.Uloguj se i vidi ima li nesto ako ne uloguj se opet kasnije.

Tia
28.09.2017, 09:43
Ne,ne. Ja sam htela da ponovo ostampam conformation page i zbog toga se ulogovala, kad tamo stoje oni complete i po novi ds za svakog ponaosob incomplete formular. Potpuno isti. Popunila opet sve redno.Uloguj se i vidi ima li nesto ako ne uloguj se opet kasnije.

I javi da li ima togapliz, ili je nama neki izuzetak omg!

damagon
28.09.2017, 10:49
Ovo nigde nisam procitao do sad. Jedino sto znam jeste da kada stigne mail, onda se ona stranica kada proveravamo da li smo izvuceni promeni, i tu pise datum intervjua, ne znam zasto bi opet trebalo popunjavati ds

Tia
28.09.2017, 11:35
Ovo nigde nisam procitao do sad. Jedino sto znam jeste da kada stigne mail, onda se ona stranica kada proveravamo da li smo izvuceni promeni, i tu pise datum intervjua, ne znam zasto bi opet trebalo popunjavati ds

E pa eto, po prvi put. Mozda smo mi kao izuzetak iz nekog razloga dobili to da odradimo a ako je neka novina i ostali ce dobiti uputstva za registraciu i priliku da ponovo popune DS. Ni sama ne znam zasto je trebalo to ponovo da se uradi ali ja imam za svakog clana porodice po 2 razlicita konformaciona koda.

Makica@
28.09.2017, 15:47
E pa eto, po prvi put. Mozda smo mi kao izuzetak iz nekog razloga dobili to da odradimo a ako je neka novina i ostali ce dobiti uputstva za registraciu i priliku da ponovo popune DS. Ni sama ne znam zasto je trebalo to ponovo da se uradi ali ja imam za svakog clana porodice po 2 razlicita konformaciona koda.

Ja sam upravo usla na svoj Ds 260 obrazac,i uopste ne vidim taj novi ds :/ 'Print Confirmation,Email Confirmation ...' To je sve sto imam na kraju kad odem na 'Sign' Bas mi je nejasno sad :blink::blink::blink::blink:

Tia
28.09.2017, 15:54
Ja sam upravo usla na svoj Ds 260 obrazac,i uopste ne vidim taj novi ds :/ 'Print Confirmation,Email Confirmation ...' To je sve sto imam na kraju kad odem na 'Sign' Bas mi je nejasno sad :blink::blink::blink::blink:

Pa jesi li dobila datum intervjua? Nema nista dok ne dobijes datum intervjua. Meni je potom stiglo da registrujem termin pa tek onda sam videla taj novi ds. Opet kazem, mozda ta procedura nije svima ista ali moje iskustvo je takvo.
Bilo bi super kada bi se oglasio jos neko iz oktobarskog kruga, bas bi znacilo. Iko???

Makica@
28.09.2017, 16:02
Pa jesi li dobila datum intervjua? Nema nista dok ne dobijes datum intervjua. Meni je potom stiglo da registrujem termin pa tek onda sam videla taj novi ds. Opet kazem, mozda ta procedura nije svima ista ali moje iskustvo je takvo.
Bilo bi super kada bi se oglasio jos neko iz oktobarskog kruga, bas bi znacilo. Iko???

Nisam,jos uvek cekamo datum intervjua,ali bas sam htela da proverim ima li toga,poslala sam sebi na email ponovo Ds i nije mi se pojavilo nista novo :/ Onda ostaje da sacekam datum intervjua,pa ce onda pojaviti ta novina :blink:
ali me cudi,toga ranije nije bilo :blink:

Tia
28.09.2017, 16:10
Nisam,jos uvek cekamo datum intervjua,ali bas sam htela da proverim ima li toga,poslala sam sebi na email ponovo Ds i nije mi se pojavilo nista novo :/ Onda ostaje da sacekam datum intervjua,pa ce onda pojaviti ta novina :blink:
ali me cudi,toga ranije nije bilo :blink:

kako su se svi zacudili i sama sam se preispitivala da nisam poblesavila i otisla sam na sopstveni mail da proverim i uverim se u sopstvenu mentalnu stabilnost :grin::grin:OK, sve je uredu sa mnom, nisam prolupala.

ikac89
28.09.2017, 17:13
Sad gledam i član sa nickom Bojanche ima zakazan intervju za 14. novembar, nadam se da će videti ovu temu, da vidimo kakva je situacija kod njega.

Citat iz teme Intervju 2018...

E da se i ja javim danas je stigao mail ,proverio sam status i vidim zakazani smo za 14 novembar ds sam poslao pocetkom maja,eto pocelo je 😀

Tia
28.09.2017, 17:36
Sad gledam i član sa nickom Bojanche ima zakazan intervju za 14. novembar, nadam se da će videti ovu temu, da vidimo kakva je situacija kod njega.

Citat iz teme Intervju 2018...

Koliko cujem novembarska grupica nije dobila nista....videcemo sta ce biti svakako.

euphoria89
28.09.2017, 19:05
Isto i kaj mene bea 2 formi na ds260, edna completed a edna start now ili incomplete. Se javiv vo ambasada i nivniot odgovor bese Da ne se popolnuva drugata form koga veke imate zakazano intervju. Toa bi bilo dokolku sakate da napravite nekakvi promeni. Konsultirajte se vo KCC ili us embassy pred da popolnuvate bilo kakva druga forma.

Rdja
28.09.2017, 19:06
Rdja ovde, intervju 17og oktobra.
Koliko znam, tia je napravila gresku. Taj incomplete deo se odnosi na novu prijavu. Nemojte 2x slati ds ako se to od vas ne trazi.

Pogledacu za koji sat kod mene Ali Sam siguran da ne treba opet slati ds.

Sto seetice dokumenta za vojsku, to je oduvek vazilo. To je obicna evjdencija I nema veze sa s.k.

Cujemo se uskoro :)

Tia
28.09.2017, 19:14
Rdja ovde, intervju 17og oktobra.
Koliko znam, tia je napravila gresku. Taj incomplete deo se odnosi na novu prijavu. Nemojte 2x slati ds ako se to od vas ne trazi.

Pogledacu za koji sat kod mene Ali Sam siguran da ne treba opet slati ds.

Sto seetice dokumenta za vojsku, to je oduvek vazilo. To je obicna evjdencija I nema veze sa s.k.

Cujemo se uskoro :)

Omg, zvacu sutra ambasadu. Nisam ja kreirala novi nalog vec na istom popunila to.Totalno je besmisleno potpuno isti ds popunjavati opet ali sam ja zakljucila da cim su nam dali tu jos jedan i stavili incomplete da treba da se popuni. Ceo dan se tripujem i moram da iskuliram hitno!

misternice
28.09.2017, 21:01
Omg, zvacu sutra ambasadu. Nisam ja kreirala novi nalog vec na istom popunila to.Totalno je besmisleno potpuno isti ds popunjavati opet ali sam ja zakljucila da cim su nam dali tu jos jedan i stavili incomplete da treba da se popuni. Ceo dan se tripujem i moram da iskuliram hitno!

Ali ti si dobila mejl da ponovo proveris status? Ne verujem da bi ti ga bez razloga poslali.

ikac89
28.09.2017, 21:06
Nije bez razloga. Taj mail se dobija kada zakažu intervju. Odeš na stranicu, uloguješ se sa svojim podacima i vidiš kog datuma je intervju. Bar do sada je bilo tako, koliko sam ja upućen, možda i grešim.

misternice
28.09.2017, 21:09
Nije bez razloga. Taj mail se dobija kada zakažu intervju. Odeš na stranicu, uloguješ se sa svojim podacima i vidiš kog datuma je intervju. Bar do sada je bilo tako, koliko sam ja upućen, možda i grešim.

Tacno, to sam i ja dobio kada mi je odredjen datum ali Tia je (ako sam dobro razumeo) posle tog mejla sa datumom nakon desetak dana dobila jos jedan mejl da proveri status.

ikac89
28.09.2017, 21:11
Aha. Ako je tako onda je to nešto novo. Videćemo šta će reći ovi iz ambasade.

Tia
28.09.2017, 21:17
Tacno, to sam i ja dobio kada mi je odredjen datum ali Tia je (ako sam dobro razumeo) posle tog mejla sa datumom nakon desetak dana dobila jos jedan mejl da proveri status.

Ne da proverim status nego da zavrsim registraciju vezano za preuzimanje pasosa i sl. i to sam odradila, odstampala to i gotovo. E nakon toga sam se ulogovala opet posle nekog vremena i videla nove ds formulare sa oznakom incomplete i popunila ih kao i onaj prvi Ds. I to je to. Medjutim nigde meni nije pisalo popuni opet DS. To sam ja sama zakljucila da treba posto mi je bilo logicno (ako pise incomplete da treba da bude complete). E sada, da li je trebalo saznacemo nakon odgovora iz ambasade. Svakako ne bi trebalo da bude neka frka.

Makica@
29.09.2017, 00:34
Ne da proverim status nego da zavrsim registraciju vezano za preuzimanje pasosa i sl. i to sam odradila, odstampala to i gotovo. E nakon toga sam se ulogovala opet posle nekog vremena i videla nove ds formulare sa oznakom incomplete i popunila ih kao i onaj prvi Ds. I to je to. Medjutim nigde meni nije pisalo popuni opet DS. To sam ja sama zakljucila da treba posto mi je bilo logicno (ako pise incomplete da treba da bude complete). E sada, da li je trebalo saznacemo nakon odgovora iz ambasade. Svakako ne bi trebalo da bude neka frka.

Dok vas pohvatah :blink::blink::blink: Tia javljaj obavezno da znamo o cemu se radi. Pasosi mogu i licno da se preuzmu,tako bese?
Uspeli ste da me zbunite :blink::wacko: Samo da sve bude u redu,a verujem da ce biti. U ambasadi su jako ljubazni pa ce vam nadam se reci o cemu se radi.

Makica@
29.09.2017, 00:39
Isto i kaj mene bea 2 formi na ds260, edna completed a edna start now ili incomplete. Se javiv vo ambasada i nivniot odgovor bese Da ne se popolnuva drugata form koga veke imate zakazano intervju. Toa bi bilo dokolku sakate da napravite nekakvi promeni. Konsultirajte se vo KCC ili us embassy pred da popolnuvate bilo kakva druga forma.

Tako su vam rekli iz Ambasade? Vec ste dobili datum intervjua ili jos uvek niste? Znaci ta druga forma se ne treba popunjavati sem ako ne zelite da dodate neke promene? Hvala vam puno na odgovoru :1072:

Tia
02.10.2017, 10:31
Stigao mi mail iz ambasade ali ne bas i odgovor. Receno mi je da im nemaju jos info za novembar (napisala sam oktobar) i bukvalno "verovatno ce sve to biti uredu" ma sta to znacilo. Niti treba niti ne treba popuniti. Ja dalje necu insistirati jer verujem da je bezveze sad nesto praviti frku oko toga. Popunila sam jer mi je logicno da popunim ako je vec na mom nalogu otvoreno i pise incomplete i pri tom mogu da ga popunim.Toliko od mene o ovome iskustvu, nadam se da nece biti epiloga :nene:

Niksovac
03.10.2017, 17:40
Sta staviti na ova poslednja polja u obrazovanju?

"Degree, diploma or sertifikat recevd"

Sta staviti za srednju a sta za fakultet??

Jel stavljamo zvanje koje smo dobili ili bas kako se ta diploma zove?

Hvala!:wtf:

Svenson
05.10.2017, 17:55
Sta staviti na ova poslednja polja u obrazovanju?

"Degree, diploma or sertifikat recevd"

Sta staviti za srednju a sta za fakultet??

Jel stavljamo zvanje koje smo dobili ili bas kako se ta diploma zove?

Hvala!:wtf:

Pogledaj ovaj primer. Sigurno će ti pomoći
https://travel.state.gov/content/dam/visas/DS-260%20Exemplar.pdf

Makica@
06.10.2017, 01:18
Sta staviti na ova poslednja polja u obrazovanju?

"Degree, diploma or sertifikat recevd"

Sta staviti za srednju a sta za fakultet??

Jel stavljamo zvanje koje smo dobili ili bas kako se ta diploma zove?

Hvala!:wtf:

Pozdrav :) U kvadraticu koji vam se otvori,kad stignete na to polje ubacite 2 ( pod uslovom da imate zavrsen fakultet),Nize vam se otvaraju polja da upisete 'naziv ustanove' - Na Srpskom sve (adresa ustanove i sve sto vam traze dalje) ,i onda otvorite 'add another' i napisete ime fakulteta koji ste zavrsili i University Degree ( ukoliko ima u ponudjenom) . za Srednju skolu napisete 'High School Diploma'.
Veliki Pozdrav i Srecno :1072:

ikac89
06.10.2017, 11:29
A šta stavljati za specijalističke strukovne studije? Znači posle tri godine osnovnih strukovnih studija, još jedna godina specijalističkih.

Beogradski univerzitet, a pročitao sam i ministrstvo prosvete to zvanje definiše kao specijalista strukovnih studija, a na engleskom - professional master. To sam i ja stavio.

Diplome strukovnih studija

Student koji završi osnovne strukovne studije u trajanju od 3 godine, stiče 180 ESPB i stručni naziv (npr. strukovni geograf) sa naznakom zvanja prvog stepena strukovnih studija – bachelor appl.

Student koji završi specijalističke strukovne studije u trajanju od najmanje godinu dana stiče dodatnih 60 ESPB (ukupno 240 ESPB) i dobija stručni naziv “specijalista” (npr. specijalista strukovni geograf) sa naznakom zvanja drugog stepena strukovnih studija – professional master.



Takođe i mnogim evropskim zemljama se ovo zvanje zove professional master.
Zanima me da li sam napravio grešku što sam stavio to ili je bolje bilo da sam napisao npr.- specialist of applied science degree (ili samo specialist degree)? Takođe stavio sam u delu Highest level of education completed - Advanced degree, zato što je ovo drugi stepen studija kod nas, a i koliko sam pročitao na stranim forumima i blogovima, sve iznad bachelor nivoa je advanced.

Svenson
06.10.2017, 21:03
A šta stavljati za specijalističke strukovne studije? Znači posle tri godine osnovnih strukovnih studija, još jedna godina specijalističkih.

Beogradski univerzitet, a pročitao sam i ministrstvo prosvete to zvanje definiše kao specijalista strukovnih studija, a na engleskom - professional master. To sam i ja stavio.



Takođe i mnogim evropskim zemljama se ovo zvanje zove professional master.
Zanima me da li sam napravio grešku što sam stavio to ili je bolje bilo da sam napisao npr.- specialist of applied science degree (ili samo specialist degree)? Takođe stavio sam u delu Highest level of education completed - Advanced degree, zato što je ovo drugi stepen studija kod nas, a i koliko sam pročitao na stranim forumima i blogovima, sve iznad bachelor nivoa je advanced.

Specijalističke strukovne studije - Specialist Of Applied Studies (plus zvanje) (240 ESPB)

Postoji MBA, a to je master za strukovne studije (300 ESPB), a to još uvek nema kod nas. Tačnije, ima, ali je komplikovano za objasniti :blink:

ikac89
06.10.2017, 22:28
Ok, znači tako je ispravno.

Inače ovo professional master stvarno postoji tj. tako se prevodi u Srbiji. Ceo dan sam danas googlao, a imam i druga koji je završio specijalističke na FON-u i on mi takođe kaže da mu je prevod diplome tj. zvanja professional master.

A što se tiče dela Highest level of education completed, da li je ok što sam stavio advanced degree ili ne?


I još jedno pitanje, a tiče se otklučavanja DS260. Da li moram da navodim razlog otključavanja u mailu ili je dovoljno da napišem samo da želim da uradim neke promene bez konkretnog navođenja?

BetterFuture
06.10.2017, 22:41
...I još jedno pitanje, a tiče se otklučavanja DS260. Da li moram da navodim razlog otključavanja u mailu ili je dovoljno da napišem samo da želim da uradim neke promene bez konkretnog navođenja?
U principu ne morate da navedete zbog cega zeliteda Vam se otkljuca obrazac, ali neke male izmene mogu i oni umesto Vas da unesu bez da se otkljucava obrazac. Zbog toga je dobro da im napisete sta zelite da menjate.

ikac89
06.10.2017, 22:44
Ok, napisaću i razlog. Samo da vidim da li je ovo za Highest level of education completed dobro, pa da šaljem mail.

Niksovac
10.10.2017, 13:24
Hvala puno, jos jedna stvar, Da li je za vas posao bilo potrebno bar dve godine obuke i treninga? U principu bio sam na obuci , probnom radu, 9 meseci, obuka rukovanje oruzjem, polozen protiv pozarni, polozena licenca pred komisjom itd.. sluzbenik obezbedjenja...

a nemam zavrsen fax, pa me plasi da stavim da nisam imao obuku dve god, ne znam kako gledaju na to??

Makica@
11.10.2017, 18:04
Hvala puno, jos jedna stvar, Da li je za vas posao bilo potrebno bar dve godine obuke i treninga? U principu bio sam na obuci , probnom radu, 9 meseci, obuka rukovanje oruzjem, polozen protiv pozarni, polozena licenca pred komisjom itd.. sluzbenik obezbedjenja...

a nemam zavrsen fax, pa me plasi da stavim da nisam imao obuku dve god, ne znam kako gledaju na to??

Pozdrav :) Ja na ovom poslu gde radim trenutno 3 godine vec,nisam imala nikakvu obuku,ali sam imala 'obuku' u vidu kursa koji je trajao 3 meseca,bez toga ne bih dobila posao. Nikakav pripravnicki,nista. A Imam samo gimnaziju zavrsenu,i nemam fakultet :) Ako imate 2 godine radnog iskustva u proteklih 5,mislim da samo to treba da navedete. Mislim da na intervjuu nece biti postavljeno to pitanje ( u vezi obuke). Procitajte iskustva sa intervjua prosle godine. Mislim da nemate razloga da brinete :) Pozdrav i Srecno :1072:

markos85
26.10.2017, 08:40
Cao drugari, quick one

Drugar je izvucen, ali se tek juce ulogovao i video da je izvucen.

Da li je kasno da popunjava DS-260 ?

Pozdrav,
M.S.

Ggaga
26.10.2017, 09:13
Cao drugari, quick one

Drugar je izvucen, ali se tek juce ulogovao i video da je izvucen.

Da li je kasno da popunjava DS-260 ?

Pozdrav,
M.S.

Nije kasno.Teoretski moze ga poslati i sledece godine jer se vize za DV2018 dele sve do kraja septembra 2018, ali sto vise odlaze rizikuje da vize budu podeljene pre nego sto on dodje na red.

Svenson
26.10.2017, 17:58
Cao drugari, quick one

Drugar je izvucen, ali se tek juce ulogovao i video da je izvucen.

Da li je kasno da popunjava DS-260 ?

Pozdrav,
M.S.

Šta je do sada radio? :blink:
Ja sam, pred izvlačenje, gurao unapred kalendar na digitalnom satu. :udri:

mare88
27.10.2017, 09:58
Šta je do sada radio? :blink:
Ja sam, pred izvlačenje, gurao unapred kalendar na digitalnom satu. :udri:
Cao drugari,

situacija je sledeca. Prijavio sam se prosle godine (2016) za zelenu kartu i broj prijave koji sam dobio sam zapamtio na kompjuteru na kojem je posle nekog vremena stradao hard disk i sa njim zajedno i broj prijave. S obzirom da prethodnih godina nije postojala mogucnost da se posalje zahtev da se povrati broj prijave ja sam automatski pretpostavio da je ova godina izgubljena jer nemam nacina kako da proverim da li sam izvucen ili ne. Kada sam otisao pre neki dan na sajt da se ponovo prijavim za novi ciklus izvlacenja video sam da su uveli opciju da se povrati broj prijave i nakon sto sam povratio broj prijave video sam da sam izabran. Nisam ja namerno cekao do sada da proverim nego sudbina se poigrala sa mnom.

Ja sam popunio ds260 obrazac, ali me interesuje da bi imalo nekog efekta ako bi poslao obrazlozenje njima tamo zasto sam se tek sada prijavio?

BetterFuture
27.10.2017, 10:16
Cao drugari,

situacija je sledeca. Prijavio sam se prosle godine (2016) za zelenu kartu i broj prijave koji sam dobio sam zapamtio na kompjuteru na kojem je posle nekog vremena stradao hard disk i sa njim zajedno i broj prijave. S obzirom da prethodnih godina nije postojala mogucnost da se posalje zahtev da se povrati broj prijave ja sam automatski pretpostavio da je ova godina izgubljena jer nemam nacina kako da proverim da li sam izvucen ili ne. Kada sam otisao pre neki dan na sajt da se ponovo prijavim za novi ciklus izvlacenja video sam da su uveli opciju da se povrati broj prijave i nakon sto sam povratio broj prijave video sam da sam izabran. Nisam ja namerno cekao do sada da proverim nego sudbina se poigrala sa mnom.

Ja sam popunio ds260 obrazac, ali me interesuje da bi imalo nekog efekta ako bi poslao obrazlozenje njima tamo zasto sam se tek sada prijavio?
Cestitam u svakom slucaju! Nema efekta, ni neke velike potrebe da im ista obrazlazete. Ima dovoljno vremena za sve.

Koji Vam je CN i kada ste tacno poslali DS-260, da Vas uvrstimo u tabelu izvucenih za DV-2018?

mare88
27.10.2017, 11:25
Cestitam u svakom slucaju! Nema efekta, ni neke velike potrebe da im ista obrazlazete. Ima dovoljno vremena za sve.

Koji Vam je CN i kada ste tacno poslali DS-260, da Vas uvrstimo u tabelu izvucenih za DV-2018?
CN je 2018EU31XXX
a ds260 sam poslao 26. Oct 2017.

Svenson
27.10.2017, 17:46
Cao drugari,

situacija je sledeca. Prijavio sam se prosle godine (2016) za zelenu kartu i broj prijave koji sam dobio sam zapamtio na kompjuteru na kojem je posle nekog vremena stradao hard disk i sa njim zajedno i broj prijave. S obzirom da prethodnih godina nije postojala mogucnost da se posalje zahtev da se povrati broj prijave ja sam automatski pretpostavio da je ova godina izgubljena jer nemam nacina kako da proverim da li sam izvucen ili ne. Kada sam otisao pre neki dan na sajt da se ponovo prijavim za novi ciklus izvlacenja video sam da su uveli opciju da se povrati broj prijave i nakon sto sam povratio broj prijave video sam da sam izabran. Nisam ja namerno cekao do sada da proverim nego sudbina se poigrala sa mnom.

Ja sam popunio ds260 obrazac, ali me interesuje da bi imalo nekog efekta ako bi poslao obrazlozenje njima tamo zasto sam se tek sada prijavio?

Ne brini. Moj drug je zbog kvara na računaru isto tako imao problema. Snašao se i video da je izvučen. Popunio je DS-260 i 9 meseci kasnije otišao u USA. :1081:
Ako je suditi po njegovom slučaju, možeš da počneš da se pakuješ za put. :grin:

EMIGRANT
11.12.2017, 00:33
Imam nedomicu OGROMNU.Popunila sam ds 260 nisam smela da ubacim sina koji je u februaru 2017 napunio 21god,ali u momentu apliciranja na lutriji imao je 20g.

Nisam sigurna da li sam ga uopste ubacila kada sam aplicirala za lutriju,a negde sam procitala ako ga sada dodam mogu sve da nas diskvalifikuju.Ne znam sta da uradim,ima li ko neki savet,da li da pisem u Kentaki da otkljucam formular ili da cekam da nam daju termin za intervju...Da li moze negde dase vidi svoja aplikacija za lutriju od prosle godine?:udri::udri::udri::udri::udri::udri:

Iz opisa vašeg problema je očigledno da ste tu sitnu grešku, na samom početku, nehotice napravili, pa se to lančano nastavilo. Kada se sve uzme u obzir smatram da ta sitna greška nije razlog da lično vas, SREĆNOG DOBITNIKA, diskvalifikuju.

Trebalo bi da sačekate da vam zakažu intervju, obavite lekarski pregled i kada odete na intervju objasnite im da ste nehotice pogrešili, pa će vam službenik pomoći da što bezbolnije rešite taj sitan problem sa popunjavanjem formulara.

Sve te sitne greške možete da ispravite pre nego što dođete na šalter kod američkog konzula, podignete desnu ruku i zakunete se da je sve što je navedeno u DV-260 formularu i ostalim dokumentima koje ste mu predali istina.

Tačno je da neistinite informacije u DV-260 dovode do diskvalifikacije, ali zato postoji kratka procedura pre nego se zakunete. Na samom početku intervjua ste prozvani kod našeg službenika da mu predate dokumente, kako bi on proverio da li je sve u redu, on nije zadužen da vas diskvalifikuje već da vam POMOGNE da dokažete da zadovoljavate uslove lutrije.

Vi treba da postavite sebi suštinsko pitanje 'Da li zadovoljavam sve uslove lutrije?' a ne da se pitate da li ste napravili grešku prilikom popunjavanja formulara. Ja vam tvrdim da vi još uvek niste nikoga prevarili!

@Zoricans, najvažnije je da ste SREĆNI DOBITNIK na lutriji i niko vam to ne može oduzeti, tako da SAMO HRABRO GENERACIJO DV-2018!

Ggaga
11.12.2017, 10:37
@Emigrant svaka cast na recima podrske
@Zorica samo polako nista nije izgubljeno , prvo proverite sve cinjenice vezano za vas slucaj (da li sin moze da ide ili ne) pa onda mozete pisati i Kentakiju i ambasadi ovde (ja sam pisala i jednima i drugima kada sam se dvoumila da li da prijavim boravak u Francuskoj od 6 meeseci) i odgovorili su mi i jedni i drugi odmah (cak me je sluzbenik ambasade pozvao telefonom koji ja nisam ostavila u mailu vec je nasao sam u DSu da mi objasni)

Srecno!

ikac89
27.12.2017, 14:03
Zaboravio sam da napišem, a možda će nekoga da interesuje, da sam otključavao DS 260 obrazac. Manje od 24 sata im je trebalo da mi odgovore tj. da mi otključaju. Bio sam iznenađen brzinom iskreno, pošto sam čitao da to može da potraje više dana, pa čak i više nedelja.

jovana1986
31.12.2017, 13:13
Kratko pitanje, s obzirom na to da vidim da se ljudi pozivaju na intervju, a mi jos ne, premda smo DS odradili pocetkom juna. Svesna sam da oni imaju tamo neki njihov red i logiku po kojoj obradjuju formulare, no ipak, onaj crv u meni me tera da pomislim da mozda nesto nismo odradili kako treba :wacko:
Da li se radi jos neko prijavljivanje na bilo kojoj stranici, osim prijavljivanja kroz DS obrazac?
Ko zeli i ima strpljenja, moze me kontaktirati i private. :bigkiss:

damagon
31.12.2017, 13:19
Kratko pitanje, s obzirom na to da vidim da se ljudi pozivaju na intervju, a mi jos ne, premda smo DS odradili pocetkom juna. Svesna sam da oni imaju tamo neki njihov red i logiku po kojoj obradjuju formulare, no ipak, onaj crv u meni me tera da pomislim da mozda nesto nismo odradili kako treba :wacko:
Da li se radi jos neko prijavljivanje na bilo kojoj stranici, osim prijavljivanja kroz DS obrazac?
Ko zeli i ima strpljenja, moze me kontaktirati i private. :bigkiss:

Ne mozemo ti poslati privatnu poruku jer nemas 10 posta jos uvek, da li pratis visa buletin? koji si case number?

jovana1986
31.12.2017, 15:57
Broj je 37xxx. Pratim Bulletin, ali pregledavajuci to vidim da su oni to nesto izmesali, ne idu po redu. Imaju neki njihov cudan red :grin:

Katleja Liki
31.12.2017, 17:57
Broj je 37xxx. Pratim Bulletin, ali pregledavajuci to vidim da su oni to nesto izmesali, ne idu po redu. Imaju neki njihov cudan red :grin:
Ne znam gdje ste gledali, ali sigurno nije nista pomijesano, vec naprotiv ide redom. Za Evropu, za mjesec februar, intervjui su za one koji imaju broj izmedju 8200 i 10700, a ne obradjuju se odmah svi pristigli ds-260 obrasci, vec samo oni obrasci za brojeve koji ce biti aktuelni za intervju u odredjenom mjesecu, sada se obradju oni obrasci, za one izvucene, koji ce imati intervju u martu. Eventualno za neki nizi broj od 8200, od dobitnika koji nisu poslali ranije obrazac. Ostali brojevi cekaju svoj red za obradu.
Zelim Vam da raspon na biltenu, iz mjeseca u mjesec bude sto veci i da i Vi pozelenite uspjesno na intervjuu.


Takodje, zelim SRECNU NOVU 2018-tu GODINU :1081: svim forumasima :1081: . Onim koji su izvuceni, da sto prije pozelene, onima koji nisu, da ih sreca posluzi i da u maju ih izvuku, a onima koji su vec u Americi ili treba da dodju, da ih sreca prati i budu jos uspjesniji nego ove godine. Srecno svima i sve zelje da vam se ostvare :beer: :beer: :1081: :1081: :papa: :papa:

jovana1986
31.12.2017, 18:26
Po tome gledano, mi bi trebali da dodjemo na red tek na prolece ili leto. Veoma moguce je da ja bas i nisam skapirala Bulletin kako treba. Mislila sam da to ide po broju odobrenih viza, a ne po Case Number-u. Kako god, bitno mi je da znam da smo odradili potrebne korake.
Hvala puno na pomoci!:1081::1081::1081:
Srecni praznici!

Katleja Liki
31.12.2017, 19:11
Po tome gledano, mi bi trebali da dodjemo na red tek na prolece ili leto. Veoma moguce je da ja bas i nisam skapirala Bulletin kako treba. Mislila sam da to ide po broju odobrenih viza, a ne po Case Number-u. Kako god, bitno mi je da znam da smo odradili potrebne korake.
Hvala puno na pomoci!:1081::1081::1081:
Srecni praznici!
Nema na cemu, sve sto Vas zanima, u vezi lutrije, mozete naci ovdje na forumu, zaista ima dosta korisnih i zanimljivih informacija. Vizu je moguce dobiti do kraja septembra 2018 i do tada ce i trajati intervjui, tj dok ima raspolozivih viza. Srecom, pa dosta njih, iako su izvuceni, ne zele ili iz nekog drugog razloga ne zavrse proces, pa visoki brojevi dodju na red. Bez brige.
Hvala Vam puno i srdacan pozdrav saljem :).

rose
24.04.2018, 17:59
Cao,
Posto sam nova na forumu imam mnogo pitanja. Kao prvo Cestitam svim dobitnicima.Mi smo konkurisali za DV2018 porodicno, suprug, ja i dvoje dece.
DV260 smo poslali u Septembru 2017. Jos uvek nismo dobili odgovor ni poziv u Ambasadu. to cekanje mi se oduzilo, da li znate kada bi mogao stici poziv za Ambasadu?

rose
24.04.2018, 18:06
Cao,
Posto sam nova na forumu imam mnogo pitanja.Cestitam svim dobitnicima.Konkurisali smo za DV2018 suprug, ja i dvoje dece.
DV260 poslato u Septembru 17Jos nismo dobili poziv u Ambasadu.Cekanje mi se oduzilo, da li znate kada bi mogao stici poziv za Ambasadu?

aleksandarzz
24.04.2018, 18:58
pod kojim brojem ste izvuceni? Svakog meseca izlazi visa bulletin, pa po njemu mozete pratiti kad ce otprilike doci vas red;

froogy_mkd
24.04.2018, 18:58
rose prvo kazi koj cn si pa ke ti kazam koga otprilika ke si na intervju

rose
25.04.2018, 10:03
CN 23xxx skoro 24,nadali smo se Aprilu ali sada vidim da su male sanse.

rose
25.04.2018, 10:06
Ds260 smo popunili kasno , negde u Septembru 2017.

ikac89
25.04.2018, 10:12
Intervju će Vam verovatno biti ili u julu ili avgustu, a možda čak i u septembru, ukoliko se ostvare one najpesimističnije prognoze. Mala je verovatnoća da Vaš broj ne stigne na red.

Takođe nemojte pisati uzastopne postove. Postoji opcija edit tako da možete da dodate nešto ukoliko ste zaboravili.

https://s17.postimg.cc/klmv1vcj3/edit.jpg

Makica@
25.04.2018, 13:17
CN 23xxx skoro 24,nadali smo se Aprilu ali sada vidim da su male sanse.

Dobro nam Dosli na Forum :1081: Bas mi je drago sto nas ima sve vise i vise :1072: Sada je Junski Bilten na redu,u Junu su brojevi do 20.300 na redu,ako sve bude kako treba u Julu ili Avgustu bi trebalo da dodjete na red :) Samo pratite Visa Bulletin. Najbitnije da ste poslali DS obrazac,a brojevi idu redom od (Oktobra 2017) 0000001 pa navise po biltenu :) Srecno vam bilo,i Veliki Pozdrav :1072:

aleksandarzz
25.04.2018, 15:34
Ds260 smo popunili kasno , negde u Septembru 2017.

Ja sam ga popunio u avgustu, a interview mi je sledeceg meseca, kako i treba po buletinu. Ne brinite, niste ga kasno poslali

Vojvodjanka
18.05.2018, 07:35
Cao svima.

Da vam kazem iskreno, procitala sam oko pola foruma ali jos ne ceo.
Ali posto bih sto pre da ga popunim, jer se plasim da ce proci previse verema dok ne nadjem odgovor, htela bih da vam se obratim za pomoc.

Trenutno popunjavam D-260 formular i kad dodjem do adresa na kojima sam zivela, polje 'Previous addresses' ne mogu da predjem preko tog dela formulara.
Zivela sam na oko 10 ili vise adresa posto sam se puno seilila. Oni traze sve adrese, i ja kad dodjem do npr. 6 ili 7. i kad hocu da idem na 'save' D-260 obrazac se automatski zatvori i moram sve ponovo.

Provela sam 3 sata sinoc u prijavljivanju adresa i nisam uspela.

A drugi problem je sto oni traze tacne datume i da se kaze od kad do kad si ziveo na tim navedenim adresama a ja se datuma uopste ne secam. A samim tim znaci da te informacije nece biti tacne.

Da li moze neko da mi pomogne, molim vas?


___________________________________________

DV2014-not selected
DV2015- not selected
DV2016- not selected
DV2017- not selected
DV2018- randomly selected :)

sumi
18.05.2018, 07:56
Ako posaljem DS260 da li sam onda obavezan išta plaćati poslije, npr odustanem od svega, a oni mi dodijele termin ionda da sam obavezan platiti nešto iako odustajem od svega? Hvala

3put
18.05.2018, 08:15
Ako posaljem DS260 da li sam onda obavezan išta plaćati poslije, npr odustanem od svega, a oni mi dodijele termin ionda da sam obavezan platiti nešto iako odustajem od svega? Hvala

nisi nista obavezan da platish do samog interview-a ako se odlucish da ides.
I naravno lekarski pregled se placa pred interview.

P.S. I najbolje bi bilo da se napravi novi post za Pomoc DS-260 DV-2019

Vojvodjanka
18.05.2018, 08:35
Nasla sam odgovor na svoje pitanje sta za navodjenje vise adresa u pasosu.
Hvala Stari vuce. :)

Ako nekome zatreba :


slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Stari vuk


Meni su bukvalno (telefonom) rekli "da mogu, a i ne moram" da budem datumski precizan sa promenama adrese u okviru jedne drzave, jer sam ih se bas namenjao, pa mi se na osnovu toga cini da ih najvise zanima bezbednosna provera, a za to je dosta da znaju drzavu u kojoj ste ziveli.

Lucky2019
19.05.2018, 15:56
Zdravo :grin::grin:

Koji broj treba da unesem u polje "Number of educational institutions attended" ako sam zavrsio srednju skolu ali jos uvek studiram?

Ako stavim broj 1, to ukazuje na srednju skolu, ali ono sto me buni je to sto se u obrascu jasno navodi broj institucija kao ATTENDED a ne Finished. S druge strane ako stavim broj 2 to ukazuje da imam i zavrsen fakultet, koji nemam jer jos uvek studiram, a prethodno mi je neko odgovorio da ne treba da navodim uopste to ako nisam zavrsio, jer ja sam stavio da pohadjam i fakultet ali ne dozvoljava mi da nastavim obrazac jer trazi da napisem datum kada sam zavrsio, a ja ga nisam zavrsio :) U principu kljucna stvar ovog mog problema je to sto pise Attended, mozda je glupo pitanje i trazio sam po forumu ovde da li je jos neko imao zabunu oko toga i nisam se snasao pa da ne zabrljam nesto. Hvala unapred :grin:

ikac89
19.05.2018, 16:02
Najlogičnije bi bilo 2 da se stavi, ali kao što sam kažeš, problem je taj datum. To u principu i nije toliko bitno, zato što i sa srednjom školom ispunjavaš uslov, ali možda je najbolje da pozoveš ili ambasadu (konzularno odeljenje) ili da pošalješ mail KCC-u,( napišeš ime i prezime, datum rođenja i case number) i pitaš. Oni obrađuju te obrasce, tako da oni najbolje znaju odgovor na to pitanje.

KCC mail je KCCDV@state.gov

Lucky2019
19.05.2018, 16:17
Najlogičnije bi bilo 2 da se stavi, ali kao što sam kažeš, problem je taj datum. To u principu i nije toliko bitno, zato što i sa srednjom školom ispunjavaš uslov, ali možda je najbolje da pozoveš ili ambasadu (konzularno odeljenje) ili da pošalješ mail KCC-u,( napišeš ime i prezime, datum rođenja i case number) i pitaš. Oni obrađuju te obrasce, tako da oni najbolje znaju odgovor na to pitanje.

KCC mail je KCCDV@state.gov

U redu, hvala na odgovoru. Interesuje me jos jedna stvar na koju sam dobio odgovor ali bih pitao jos nesto vezano za to. Kada u sekciji gde se pise o zaposlenju itd. U sekciji da li sam zaposlen, izabrao sam da sam student i napisao adresu i naziv fakulteta kao sto su mi trazili, ali u polju da napisem cime bih se bavio tamo, kada stavim Other traze mi da preciziram a ja ne znam sta bi trebalo da napisem u tom slucaju jer bih ja kapiram radio bilo sta za pocetak hahaha :)

ikac89
19.05.2018, 16:23
Realno, šta god da staviš nećeš pogrešiti i niko ti neće praviti problem zbog toga. Ja sam ekonomista po struci i čini mi se da sam stavio business. :)

Lucky2019
19.05.2018, 16:26
Realno, šta god da staviš nećeš pogrešiti i niko ti neće praviti problem zbog toga. Ja sam ekonomista po struci i čini mi se da sam stavio business. :)

Hvala puno Ikac! Inace moj CN je 2019EU00020xxx , videh da postoji tabela za dobitnicima i da sam i ja ubacen tamo ali pise N/A
:grin:

lazooooo
19.05.2018, 21:36
Ovako, imam više pitanja vezano za popunjavanje DS 260, vjerovatno su neka pomalo glupa, ali drma euforija i dalje pa ni ne mogu da razmisljam kako treba :D Ne zamjerite!

1) S obzirom da sam bas pre neki dan poceo novi posao pri UN-u, da li da stavim to u Present Employer jer mi je ugovor za sad samo na 3 mjeseca? S obzirom da je moja pozicija project assistant da li je ok da stavim "primary occupation - business", jer sam to i studirao?

2) Posto se na trenutnoj poziciji pri UN-u bavim upravo migracijama i migrantima, da li ovo moze na neki nacin da utice na moje sanse za dobijanje vize?

3) Da li generalno kod navodjenja proslih poslova moram biti precizan "u dan" ili je dovoljno navesti okvirno datume? Pitam cisto da provjerim da li trebam traziti ugovore o ovim angazmanima, jer ovako odmah znam navesti samo mjesece i godine.

4) Onamo na pitanje: Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? imam problema da odlucim koji broj da stavim, pa bih naveo evo ovako vama pa da mi pomognete, jer isto vise pari ociju je svakako bolje. Imam zavrsenu gimnaziju; zatim tri godine Bachelor studija od cega sam trecu godinu proveo na studentskoj razmjeni u Americi, medjutim za tu jednu godinu nemam diplomu niti degree imam samo sertifikat neki kao da sam bio dio tog non-degree exchange programa, a bachelor diploma (180 kredita) je od mog univerziteta u CG (priznali su mi tu jednu godinu u Americi lagano), uz sve to imam i jednogodisnji master iz Belgije, pa me zanima sad kako klasifikujem sve ovo. Da li je u redu ovako: Gimnazija - high school diploma, trogodisnji bachelor - university degree, exchange program u americi sam mislio da stavim kao other pa u opisu onamo da navedem sta i kako, a za master - advanced degree?

5) Takodje, ne znam za master kako da stavim attendance dates jer sam ja upisao master ponovo u inostranstvu, zivio tamo i odslusao predavanja za godinu dana i polozio nekih 70% ispita, a onda sam se vratio i preostalih par dooosta razvukao tako da sam master zvanicno zavrsio tek posle tri godine, pa me zanima da li tako da stavim datume pohadjanja master studija ili prosto 2015-2016 jer je u pitanju jednogodisnji master i jer sam tad zvanicno i dobio master diplomu.

Unaprijed hvala na citanju ovog dugog i detaljnog teksta a jos vise hvala na eventualnoj pomoci! :)

Pozdrav!

slucajni_prolaznik
20.05.2018, 07:09
Ovako, imam više pitanja vezano za popunjavanje DS 260, vjerovatno su neka pomalo glupa, ali drma euforija i dalje pa ni ne mogu da razmisljam kako treba :D Ne zamjerite!

1) S obzirom da sam bas pre neki dan poceo novi posao pri UN-u, da li da stavim to u Present Employer jer mi je ugovor za sad samo na 3 mjeseca? S obzirom da je moja pozicija project assistant da li je ok da stavim "primary occupation - business", jer sam to i studirao?

2) Posto se na trenutnoj poziciji pri UN-u bavim upravo migracijama i migrantima, da li ovo moze na neki nacin da utice na moje sanse za dobijanje vize?

3) Da li generalno kod navodjenja proslih poslova moram biti precizan "u dan" ili je dovoljno navesti okvirno datume? Pitam cisto da provjerim da li trebam traziti ugovore o ovim angazmanima, jer ovako odmah znam navesti samo mjesece i godine.

4) Onamo na pitanje: Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? imam problema da odlucim koji broj da stavim, pa bih naveo evo ovako vama pa da mi pomognete, jer isto vise pari ociju je svakako bolje. Imam zavrsenu gimnaziju; zatim tri godine Bachelor studija od cega sam trecu godinu proveo na studentskoj razmjeni u Americi, medjutim za tu jednu godinu nemam diplomu niti degree imam samo sertifikat neki kao da sam bio dio tog non-degree exchange programa, a bachelor diploma (180 kredita) je od mog univerziteta u CG (priznali su mi tu jednu godinu u Americi lagano), uz sve to imam i jednogodisnji master iz Belgije, pa me zanima sad kako klasifikujem sve ovo. Da li je u redu ovako: Gimnazija - high school diploma, trogodisnji bachelor - university degree, exchange program u americi sam mislio da stavim kao other pa u opisu onamo da navedem sta i kako, a za master - advanced degree?

5) Takodje, ne znam za master kako da stavim attendance dates jer sam ja upisao master ponovo u inostranstvu, zivio tamo i odslusao predavanja za godinu dana i polozio nekih 70% ispita, a onda sam se vratio i preostalih par dooosta razvukao tako da sam master zvanicno zavrsio tek posle tri godine, pa me zanima da li tako da stavim datume pohadjanja master studija ili prosto 2015-2016 jer je u pitanju jednogodisnji master i jer sam tad zvanicno i dobio master diplomu.

Unaprijed hvala na citanju ovog dugog i detaljnog teksta a jos vise hvala na eventualnoj pomoci! :)

Pozdrav!

1) Ako sigurno imate makar 12 godina redovnog skolovanja (a po postu je jasno da imate), sva zaposlenja navedite najtacnije po sopstvenom nahodjenju;
2) Sto ste razicitiji, to se vise uklapate u zeljeni profil;
3) Sve promene toga tipa je najbezbolnije uciniti posto dobijete datum intervjua, ili cak u samoj cekaonici;
4) Samo pisite redom, nece ih zanimati mnogo toga vise posle srednje skole, a veroatno ce vam trebati jos i poslednja diploma koju imate;
5) Najtacnije sto mozete, prvih 12 godina skolovanja je najbitnije.

Katleja Liki
20.05.2018, 08:19
Ovako, imam više pitanja vezano za popunjavanje DS 260, vjerovatno su neka pomalo glupa, ali drma euforija i dalje pa ni ne mogu da razmisljam kako treba :D Ne zamjerite!

1) S obzirom da sam bas pre neki dan poceo novi posao pri UN-u, da li da stavim to u Present Employer jer mi je ugovor za sad samo na 3 mjeseca? S obzirom da je moja pozicija project assistant da li je ok da stavim "primary occupation - business", jer sam to i studirao?

2) Posto se na trenutnoj poziciji pri UN-u bavim upravo migracijama i migrantima, da li ovo moze na neki nacin da utice na moje sanse za dobijanje vize?

3) Da li generalno kod navodjenja proslih poslova moram biti precizan "u dan" ili je dovoljno navesti okvirno datume? Pitam cisto da provjerim da li trebam traziti ugovore o ovim angazmanima, jer ovako odmah znam navesti samo mjesece i godine.

4) Onamo na pitanje: Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? imam problema da odlucim koji broj da stavim, pa bih naveo evo ovako vama pa da mi pomognete, jer isto vise pari ociju je svakako bolje. Imam zavrsenu gimnaziju; zatim tri godine Bachelor studija od cega sam trecu godinu proveo na studentskoj razmjeni u Americi, medjutim za tu jednu godinu nemam diplomu niti degree imam samo sertifikat neki kao da sam bio dio tog non-degree exchange programa, a bachelor diploma (180 kredita) je od mog univerziteta u CG (priznali su mi tu jednu godinu u Americi lagano), uz sve to imam i jednogodisnji master iz Belgije, pa me zanima sad kako klasifikujem sve ovo. Da li je u redu ovako: Gimnazija - high school diploma, trogodisnji bachelor - university degree, exchange program u americi sam mislio da stavim kao other pa u opisu onamo da navedem sta i kako, a za master - advanced degree?

5) Takodje, ne znam za master kako da stavim attendance dates jer sam ja upisao master ponovo u inostranstvu, zivio tamo i odslusao predavanja za godinu dana i polozio nekih 70% ispita, a onda sam se vratio i preostalih par dooosta razvukao tako da sam master zvanicno zavrsio tek posle tri godine, pa me zanima da li tako da stavim datume pohadjanja master studija ili prosto 2015-2016 jer je u pitanju jednogodisnji master i jer sam tad zvanicno i dobio master diplomu.

Unaprijed hvala na citanju ovog dugog i detaljnog teksta a jos vise hvala na eventualnoj pomoci! :)

Pozdrav!
Pored ovog sto ti je @slucajni_prolaznik napisao, dodacu da ce ti kasnije (za intervju) trebati i potvrde o neosudjivanosti iz inostranstva, tj. iz svih drzave u kojima si boravio duze od 6 mjeseci. Imas nizak CN, pa da ti skrenem paznju na to.

Mislim, da trebas navesti sve gdje si bio na razmjeni ili si se skolovao u inostranstvu, jer imas vize u pasosu, koje to i potvrdjuju.

lazooooo
20.05.2018, 09:11
1) Ako sigurno imate makar 12 godina redovnog skolovanja (a po postu je jasno da imate), sva zaposlenja navedite najtacnije po sopstvenom nahodjenju;
2) Sto ste razicitiji, to se vise uklapate u zeljeni profil;
3) Sve promene toga tipa je najbezbolnije uciniti posto dobijete datum intervjua, ili cak u samoj cekaonici;
4) Samo pisite redom, nece ih zanimati mnogo toga vise posle srednje skole, a veroatno ce vam trebati jos i poslednja diploma koju imate;
5) Najtacnije sto mozete, prvih 12 godina skolovanja je najbitnije.

Hvala ti puno! Valjda cu to popuniti kako treba. :)

lazooooo
20.05.2018, 09:16
Pored ovog sto ti je @slucajni_prolaznik napisao, dodacu da ce ti kasnije (za intervju) trebati i potvrde o neosudjivanosti iz inostranstva, tj. iz svih drzave u kojima si boravio duze od 6 mjeseci. Imas nizak CN, pa da ti skrenem paznju na to.

Mislim, da trebas navesti sve gdje si bio na razmjeni ili si se skolovao u inostranstvu, jer imas vize u pasosu, koje to i potvrdjuju.

Ja sam nasao da nije 6 mjeseci u pitanju nego 12?
If you are 16 years of age or older, you must submit a photocopy of a police certificate from the following locations:
.........
any previous country or countries of residence if residing there for more than 12 months (izvor: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html)

U tom slučaju onda ne moram, jer sam u Americi na razmjeni bio tacno 10 mjeseci (akademska godina) a u Belgiji 10-11 pogledacu tacno, znam da godinu sigurno nisam. Svakako ovo za Belgiju strah me da ne pomisle da sam tri godine bio tamo jer ja sam samo odslusao predavanja polozio vecinu predmeta, a onda sam kasnije putovao na preostala tri-cetiri ispita, tad vise nisam ni bio na studentskoj vizi. Pa me zanima da li ovo da stavim koliko je sve ukupno trajala ili posto sam vec magistrirao 2016. da stavim tu akademsku godinu 2015-2016? (a ne 2013-2016 koliko je sve ukupno trajalo)
Hvala! :)

Katleja Liki
20.05.2018, 10:23
Ja sam nasao da nije 6 mjeseci u pitanju nego 12?
If you are 16 years of age or older, you must submit a photocopy of a police certificate from the following locations:
.........
any previous country or countries of residence if residing there for more than 12 months (izvor: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html)

U tom slučaju onda ne moram, jer sam u Americi na razmjeni bio tacno 10 mjeseci (akademska godina) a u Belgiji 10-11 pogledacu tacno, znam da godinu sigurno nisam. Svakako ovo za Belgiju strah me da ne pomisle da sam tri godine bio tamo jer ja sam samo odslusao predavanja polozio vecinu predmeta, a onda sam kasnije putovao na preostala tri-cetiri ispita, tad vise nisam ni bio na studentskoj vizi. Pa me zanima da li ovo da stavim koliko je sve ukupno trajala ili posto sam vec magistrirao 2016. da stavim tu akademsku godinu 2015-2016? (a ne 2013-2016 koliko je sve ukupno trajalo)
Hvala! :)
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Opcija Police Records, pise :

From ... AND... THEN the applicant needs a police certificate from...

the country of nationality if they resided there for more than 6 months... is 16 years old or older.... the police authorities of that locality.

the country of current residence (if different from nationality) if they resided there for more than 6 months... was 16 years or older at that time... the police authorities of that locality.

any previous country or countries of residence if residing there for more than 12 months ... was 16 years or older at that time... the police authorities of that locality.

any country where arrested for any reason, regardless of how long they lived there... was any age at that time... the police authorities from place of arrest.


Nisam sigurana, pa ne bih da te pogresno posavjetujem u vezi Belgije, nadam se da ce se javiti neko ko je imao iskustva, a sto se tice Amerike, oni te imaju u sistemu i to, koliko sam ja upoznata, oni (ambasada) sami provjeravaju.

lazooooo
20.05.2018, 12:20
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Opcija Police Records, pise :

From ... AND... THEN the applicant needs a police certificate from...

the country of nationality if they resided there for more than 6 months... is 16 years old or older.... the police authorities of that locality.

the country of current residence (if different from nationality) if they resided there for more than 6 months... was 16 years or older at that time... the police authorities of that locality.

any previous country or countries of residence if residing there for more than 12 months ... was 16 years or older at that time... the police authorities of that locality.

any country where arrested for any reason, regardless of how long they lived there... was any age at that time... the police authorities from place of arrest.


Nisam sigurana, pa ne bih da te pogresno posavjetujem u vezi Belgije, nadam se da ce se javiti neko ko je imao iskustva, a sto se tice Amerike, oni te imaju u sistemu i to, koliko sam ja upoznata, oni (ambasada) sami provjeravaju.

Da, ali to vise od 6 mjeseci se odnosi za zamlju čije sam nacionalnosti, za inostranstvo je 12 mjeseci u pitanju sigurno, tako sam shvatio ovaj tekst i tako sam izguglao. Javljam ako sto novo saznam i ako jos neko ima misljenje ili savjet slobodno neka sibne. :)

Hvala ti! :)

Svenson
20.05.2018, 13:26
Da, ali to vise od 6 mjeseci se odnosi za zamlju čije sam nacionalnosti, za inostranstvo je 12 mjeseci u pitanju sigurno, tako sam shvatio ovaj tekst i tako sam izguglao. Javljam ako sto novo saznam i ako jos neko ima misljenje ili savjet slobodno neka sibne. :)

Hvala ti! :)

Treba zvati ambasadu i pitati njih ili poslati pitanje u KCC. Kako oni odgovore, tako je. Ne treba se puno mučiti.

Jxc
20.05.2018, 15:20
Cao svima!
Da li neko zna do kada mora da se popuni DS-260?
Cekam da mi se izradi novi pasos pa me strah da se ne zatvori forma...:blink:

aleksandarzz
20.05.2018, 16:11
Cao svima!
Da li neko zna do kada mora da se popuni DS-260?
Cekam da mi se izradi novi pasos pa me strah da se ne zatvori forma...:blink:

Do septembra sledeće godine:naughty:.
Ipak, bolje popuni malo ranije, da to ne bude kasno. Ja sam svoj popunio tek u avgustu, a na red došao kako je i vreme po bulletinu

Lucky2019
20.05.2018, 16:16
Realno, šta god da staviš nećeš pogrešiti i niko ti neće praviti problem zbog toga. Ja sam ekonomista po struci i čini mi se da sam stavio business. :)

Da li ja uopste treba da stavim u sekciji Primary Occupation da sam Student i da u polje Present Employer or School address, adresu faksa koji pohadjam? Ili da stavim da sam Nezaposlen? (Note: Provide the following information concerning your current employment or education)
S obzirom da cu samo navesti srednju skolu koju sam zavrsio, ne i faks na koji jos uvek idem.

Lucky2019
20.05.2018, 16:47
Zdravo ljudi :grin:
Da li bi nastao neki problem ako sam u prijavi za lutriju u polju Course of study stavio recimo Social and Linguistics (posto sam zavrsio drustveno jezicki smer gimnazije) a sad u obracu ds-260 stavim u to polje Grammar school, ili obratno jer se ne secam sta sam napisao kad sam se prijavljivao za lutriju? Znam samo da sam stavio High school diploma, i u prijavi i sada.

aleksandarzz
20.05.2018, 16:54
Zdravo ljudi :grin:
Da li bi nastao neki problem ako sam u prijavi za lutriju u polju Course of study stavio recimo Social and Linguistics (posto sam zavrsio drustveno jezicki smer gimnazije) a sad u obracu ds-260 stavim u to polje Grammar school, ili obratno jer se ne secam sta sam napisao kad sam se prijavljivao za lutriju? Znam samo da sam stavio High school diploma, i u prijavi i sada.

Nije to problem. DS 260 popuni kako treba, to je bitno.

S a l e
20.05.2018, 22:49
Procedure na sajtu i dalje navode koverte. To valjda vise ne salju...?

Koji su koraci nakon sto se dobije case number za DV-2019?

- DS 260? Do kada mora da se popuni?

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

- Dokumentacija: zvanicno se trazi https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Izvod iz maticne knjige rodjenih?
Potvrda iz MUP/Sud?
Diploma?

- Lekarski: imaju one ovlascene klinike. Da li treba nesto posebno osim pasos i novac? Karton o vakcinama?
- Intervju: kapiram da zakazu termin na osnovu DS-260? I to se dobija na mail?

Vladica05
20.05.2018, 23:55
Pozdrav svima
dobio sam mail sa case no.
za sad jos cekam sa popunjavanjem DS 260
ja sam nosilac za mene, suprugu i cerku...
citam ovaj forum vec neko vreme ali evo sad i da se prijavim i da podelim svoje ushicenje i brige sa svima vama.
naime najveci problem ce biti novac naravno jer sve ovo mnogo kosta koliko sam do sad na forumu citao, jer ja taj novac nemam... potrudicu se da nabavim sto vise i da ipak istrajem u tome da odem tamo i da radim i ja i supruga za nasu cerku i da joj pomognemo da ima sto bolji zivot.
vec sam naisao na prve probleme i informacije od ljudi koji su tamo i kod kojih bi najverovatnije trebali da odemo...
-pasos nam istice i moram prvo njega da menjam da ne bih dolazio u situaciju da menjam DS-260 zbog broja pasosa.
-imam samo original diplome o zavrsenom maturskom i original svedocanstva sa IV godine a ostale su mi overene kopije davne 94...
vojnu knjizicu nemam a sluzio sam vojsku 94-95. to bih verovatno pokrio sa potvrdom iz vojnog odseka- ako neko ima komentar molim Vas da ostavite komentar.

slucajni_prolaznik
21.05.2018, 05:51
Pozdrav svima
dobio sam mail sa case no.
za sad jos cekam sa popunjavanjem DS 260
ja sam nosilac za mene, suprugu i cerku...
citam ovaj forum vec neko vreme ali evo sad i da se prijavim i da podelim svoje ushicenje i brige sa svima vama.
naime najveci problem ce biti novac naravno jer sve ovo mnogo kosta koliko sam do sad na forumu citao, jer ja taj novac nemam... potrudicu se da nabavim sto vise i da ipak istrajem u tome da odem tamo i da radim i ja i supruga za nasu cerku i da joj pomognemo da ima sto bolji zivot.
vec sam naisao na prve probleme i informacije od ljudi koji su tamo i kod kojih bi najverovatnije trebali da odemo...
-pasos nam istice i moram prvo njega da menjam da ne bih dolazio u situaciju da menjam DS-260 zbog broja pasosa.
-imam samo original diplome o zavrsenom maturskom i original svedocanstva sa IV godine a ostale su mi overene kopije davne 94...
vojnu knjizicu nemam a sluzio sam vojsku 94-95. to bih verovatno pokrio sa potvrdom iz vojnog odseka- ako neko ima komentar molim Vas da ostavite komentar.

-moras da menjas pasos i inace radi putovanja
-dovoljne ce biti najobicnije kopije
-dovoljna je potvrda; moja je isto bila prilicno stara, cak nisam siguran ni da sam je predao; vojna knjizica ti ne treba
generalno, sve sto valja - kosta; ovde je samo mnogo vece trziste i zdravija borba, pa si prilicno siguran da ako je dosta skuplje i vredi vise; isto tako i sa emigracijom - kostace, ali trebalo bi da vredi; ako je novac problem, drzi se odlaska kod nekog, umesto najma stana; generalno, svi zele nekome da pomognu, samo nije sigurno da imaju vremena i prostora za tako nesto

Vladica05
21.05.2018, 19:34
Hvala Slučajnom prolazniku na informacijama.
danas sam već bio do mupa i podneo yahtev ya nove pasoše tako da će to biti rešeno za par dana.
shvatio sam na forumu da postoje redni brojevi a moj je oko 4500. da li je bolje sto pre opuniti DS 260 ili ne? negde sam na forumu pročitao da popunavanjem Ds 260 mogu da odredim kad će biti intervju ili pregledi i da u zavisnosti od vremena popunjavanja DS- a yavisi kad ću stići na red. ako je tako da li možete da mi objasnite kako to radi i koji je vremenski period u pitanju na koji bih trebao da računam...
prolazniče... hvala jos jednom

aleksandarzz
21.05.2018, 19:57
Ako ga popuniš odmah, možeš da očekuješ termin u novembru ili decembru. Čak i da ga pošalješ u avgustu, neće ti se ništa promeniti. Ako ti je to mnogo rano, sačekaj, pa ga šalji kasnije.

usa2019
08.06.2018, 11:52
Pozdrav svima!
Popunjavam DS obrazac i imam nedoumice oko zaposlenja...
Čitao sam sve na forumu, i video sam da savetujete da treba da se upiše samo sve iz radne knjižice. Međutim, kad sam ja sabrao svoje godine ispada da za 10god od diplomiranja imam samo godinu dana staža u radnoj knjižici. Na listi nezaposlenih sam skoro osam godina, ali imao sam razne angažmane u svojoj struci, kao i drugoj srodnoj struci.
PA sad ne znam šta da napišem, da li neko ima savet?
Da li sam nezaposlen- pa onda u komentaru da upišem radio sam honorne poslove svih ovih godina u svojoj i srodnoj struci? ili ako postoji opcija da upišem da radim kao freelancer 8 god? Bez obzira što sam na listi nezaposlenih, mada to kao kod nas nije ni od kakvog značaja, odnosno ne piše u radnoj knjižici da si nezaposlen. Meni u radnoj knjižici pise samo jedna godina staža i to pre 9 godina.
Ne znam da li je neko imao sličan slučaj, znam da jeste ali kod mene će ispasti da skoro ništa nisam radio po podacima iz knižice, tj da sam radio jednu god od deset... Znam da kao nema uticaja na vizu jer imam srednju školu kao uslov, i fakultet, ali opet...

i još na pitanje do you have other occupations - da li tu treba da navedem iskustvo u toj drugoj oblasti?

i jošjedno pitanje, ako posaljem DS260 npr danas/sutra a slučajno dobijem neki posao za 15ak dana, da li onda treba njima da javljam i da menjam podatke?
Ne znam koliko to utiče na brzinu toka procesa u ovom trenutku

I uopšte u kom roku je potrebno javiti ako se nešto promeni, npr zaposlenje, bračni status i sl?

Hvala puno!!

Moj broj je 2019 8xxx

Pozdrav svima i srećno :)

Makica@
09.06.2018, 00:59
Pozdrav svima!
Popunjavam DS obrazac i imam nedoumice oko zaposlenja...
Čitao sam sve na forumu, i video sam da savetujete da treba da se upiše samo sve iz radne knjižice. Međutim, kad sam ja sabrao svoje godine ispada da za 10god od diplomiranja imam samo godinu dana staža u radnoj knjižici. Na listi nezaposlenih sam skoro osam godina, ali imao sam razne angažmane u svojoj struci, kao i drugoj srodnoj struci.
PA sad ne znam šta da napišem, da li neko ima savet?
Da li sam nezaposlen- pa onda u komentaru da upišem radio sam honorne poslove svih ovih godina u svojoj i srodnoj struci? ili ako postoji opcija da upišem da radim kao freelancer 8 god? Bez obzira što sam na listi nezaposlenih, mada to kao kod nas nije ni od kakvog značaja, odnosno ne piše u radnoj knjižici da si nezaposlen. Meni u radnoj knjižici pise samo jedna godina staža i to pre 9 godina.
Ne znam da li je neko imao sličan slučaj, znam da jeste ali kod mene će ispasti da skoro ništa nisam radio po podacima iz knižice, tj da sam radio jednu god od deset... Znam da kao nema uticaja na vizu jer imam srednju školu kao uslov, i fakultet, ali opet...

i još na pitanje do you have other occupations - da li tu treba da navedem iskustvo u toj drugoj oblasti?

i jošjedno pitanje, ako posaljem DS260 npr danas/sutra a slučajno dobijem neki posao za 15ak dana, da li onda treba njima da javljam i da menjam podatke?
Ne znam koliko to utiče na brzinu toka procesa u ovom trenutku

I uopšte u kom roku je potrebno javiti ako se nešto promeni, npr zaposlenje, bračni status i sl?

Hvala puno!!

Moj broj je 2019 8xxx

Pozdrav svima i srećno :)

Cestitam na Dobitku :bravo: Niste lepo procitali :grin::grin::grin: Ne upisujete radni staz u DS obrazac,nego samo poslodavca gde ste radili i vremenski period koliko ste radili (primer Avgust 2014 - Maj 2018). Ako imate srednju skolu zavrsenu tj. 8+4 redovnog skolovanja sto je ekvivalentno Usa zakonima,onda vam radno iskustvo nece biti potrebno (jel imate kvalifikacije sa srednjom skolom). DS u vasem slucaju moze da se posalje do Septembra 2019 godine,ali i da ga posaljete za mesec ili dva nece biti nikakav problem,jel od Oktobra meseca pocinju prvi Intervjui za DV 2019 godinu tj tad izlazi prvi Visa Bulletin za 2019. Samo Citajte forum,nacicete sve informacije koje su vam potrebne. Srecno vam bilo u Daljem Procesu :bravo:

Simke
11.06.2018, 15:24
Zdravo ljudi, gledam danas svoj DS-260 i imam jednu zabelesku, mislim da sam pogresio ali mi je kasno da ispravljam jer je meni intervju u julu :)
Radi se o tome da sam pisao kada sam popunjavao obrazovanje, tamo pitaju za najvisi stepen ja sam stavuo University degree, a ispod toga je pitanje “Number of educational institution attended, ja sam ti stavio 1 i naveo samo fakultet koji sam zavrsio...
Naravno da cu odneti i diplomu srednje skole kada odem na intervju, ali me zanima dali ovo moze biti neki problem tamo ili ne? Verovatno i oni znaju da imam i srednju skolu kada vec imam zavrsen i faks, sada gledam i hvata me trema, ako neko zna nesto molim ga da pise, da mi umanji nervozu bar malo :) Hvala!

Svenson
11.06.2018, 15:29
Mislim da će sve biti u redu. Ko ima završen faks, morao je da završi i srednju školu, a pitanje je glasilo: "najviši stepen"
Možda još da potvrde oni koji su prošli intervju.

Svenson
11.06.2018, 15:33
Da dodam: Mislim da je ranije bilo priče o tome u ovom tredu. Možda bi bilo dobro da pogledaš i DV 2017. Nisam siguran da li sam video post pre ili posle slanja svog DS-260

Simke
11.06.2018, 15:34
Hvala, bas cu da prelistam sada ako uspem da nadjem, mada ako neko zna od onih koji imaju iskustva neka pise :)

slucajni_prolaznik
11.06.2018, 17:32
Meni uopste nisu uzeli diplomu srednje skole, na intervjuu, posto su videli fakultetsku. Slobodno kada dobijete datum intervjua zahtevajte od ambasade otkljucavanje DS260 i onda upisite skolu. Sada, da li ce biti problema zbog toga - cisto sumnjam. Jos bolje, nazovite odmah ambasadu i recite u cemu je problem i da li je bolje da otkljucavate dokument dok je u KCC, ili cete pre intervjua.

ikac89
11.06.2018, 17:41
Ja mislim da ne bi trebalo da bude problema, ali možeš da pozoveš ambasadu i da pitaš za savet da li je potrebno da uradiš promene pre intervjua ili ne.

Simke
11.06.2018, 18:19
Hvala vam, pozvacu onda ambasadu ovih dana, da bih bio siguran :)
Hvala svima! :)

nemanjaq
11.06.2018, 22:40
Hvala vam, pozvacu onda ambasadu ovih dana, da bih bio siguran :)
Hvala svima! :)

Pozdrav Simke,

Ovo je upravo bio moj "slučaj". U DS-260 sam naveo samo fakultet i postdiplomske, ne i srednju školu :)
Ja čak nisam to ni primetio, već mi je ljubazni gospodin skrenuo pažnju pri predaji dokumentacije. Naravno, imao sam kod sebe svedočanstva i diplomu, pa je samo uzeo dokumenta uz ovakav komentar.
A, kako sam naveo u opisu našeg iskustva sa intervjua, diplome koje sam naveo u DS-260 nisu ni pogledali.

Bez brige oko ovoga, sve će biti OK.

Srećno na intervjuu!

Simke
11.06.2018, 23:52
Hvala Nemanja! :)
Bas ste mi pomogli, bio sam nervozan kad sam video da sam stavio samo fakultet, ali sad je ok, kad znam da nije veliki problem ako ponesemo i ostala svedocanstva :)
Cujemo se opet, pozdrav i sve najbolje!:grin:

doE0
12.06.2018, 14:38
Hvala Nemanja! :)
Bas ste mi pomogli, bio sam nervozan kad sam video da sam stavio samo fakultet, ali sad je ok, kad znam da nije veliki problem ako ponesemo i ostala svedocanstva :)
Cujemo se opet, pozdrav i sve najbolje!:grin:

Pozdrav Simke
Ja sam isto tako popunio kao ti, stavio sam broj 1 i stavio University degree i niko mi nista u abasadi nije rekao za to...na prvom salteru mi je nas covek uzeo i fakultetsku diplomu a i svedocanstva i diplomu iz srednje skole...No, svako je slucaj za sebe, tako da najbolje da nazoves ambasadu i dobijes instrukcije od njih kako bi ti mogao mirnije da spavas do Jula :D

Simke
12.06.2018, 15:05
Hvala doE0, meni znaci da ne brinem toliko, ali izgleda da nije opasno ko sto sam mislio :D
Pozvacu ih ja pa javljam da i ostali za ubuduce znaju ukoliko popune isto ko i mi :D

usa2019
16.06.2018, 01:41
Cestitam na Dobitku :bravo: Niste lepo procitali :grin::grin::grin: Ne upisujete radni staz u DS obrazac,nego samo poslodavca gde ste radili i vremenski period koliko ste radili (primer Avgust 2014 - Maj 2018). Ako imate srednju skolu zavrsenu tj. 8+4 redovnog skolovanja sto je ekvivalentno Usa zakonima,onda vam radno iskustvo nece biti potrebno (jel imate kvalifikacije sa srednjom skolom). DS u vasem slucaju moze da se posalje do Septembra 2019 godine,ali i da ga posaljete za mesec ili dva nece biti nikakav problem,jel od Oktobra meseca pocinju prvi Intervjui za DV 2019 godinu tj tad izlazi prvi Visa Bulletin za 2019. Samo Citajte forum,nacicete sve informacije koje su vam potrebne. Srecno vam bilo u Daljem Procesu :bravo:

Hvala Makice :)

Jos nisam popunio ovo oko zaposlenja, razumem da ne treba staž, nego ne znam šta da napišem, da li sam trenutno frilenser ili nezaposlen...
Da li se nose dokazi oko zaposlenja na intervju? Ja sam imao više kraćih i dužih angažmana, za nešto imam dokaze za nešto ne... A video sam više puta u ranijim postovima da ljudi savetuju da se piše samo iz radne knjižice, pa sam zato pitao... Meni u radnoj knjižici stoji samo zaposlenje u trajanju od godinu dana za deset godina... Ako upišem samo to ispašće da skoro ništa nisam radio, sto praktično nije tako... Da li neko ima slično iskustvo savet??

Moja konkretna pitanja za popunjavanje ds260 za 2019 su:
Da li trenutno radim kao frilenser, ili sam nezaposlen?
DA li da upisujem duža zaposlenja koja nemam u radnoj knjižici? (za neka imam pisane dokaze za neka ne)
Da li se nose dokazi oko zaposlenja/angažmana na intervju?

Pitanja su verovatno glupa, ali pretpostavljam da svi možete da razumete izvore zbunjenosti :)

Hvala puno :)

slucajni_prolaznik
16.06.2018, 05:40
Hvala Makice :)

Jos nisam popunio ovo oko zaposlenja, razumem da ne treba staž, nego ne znam šta da napišem, da li sam trenutno frilenser ili nezaposlen...
Da li se nose dokazi oko zaposlenja na intervju? Ja sam imao više kraćih i dužih angažmana, za nešto imam dokaze za nešto ne... A video sam više puta u ranijim postovima da ljudi savetuju da se piše samo iz radne knjižice, pa sam zato pitao... Meni u radnoj knjižici stoji samo zaposlenje u trajanju od godinu dana za deset godina... Ako upišem samo to ispašće da skoro ništa nisam radio, sto praktično nije tako... Da li neko ima slično iskustvo savet??

Moja konkretna pitanja za popunjavanje ds260 za 2019 su:
Da li trenutno radim kao frilenser, ili sam nezaposlen?
DA li da upisujem duža zaposlenja koja nemam u radnoj knjižici? (za neka imam pisane dokaze za neka ne)
Da li se nose dokazi oko zaposlenja/angažmana na intervju?

Pitanja su verovatno glupa, ali pretpostavljam da svi možete da razumete izvore zbunjenosti :)

Hvala puno :)

Samo iskreno i 'nema jeda'. Ako ispunjavate uslov po pitanju zavrsene skole, ne traze se dokazi oko zaposlenja.

usa2019
17.06.2018, 14:08
Ok super hvala :)

Imam samo jos jedno uopšteno pitanje, čitao sam dosta, ali mi nije jasno... Kada se posalje obrazac, ako se npr nešto u statusu uskoro promeni, zaposlenje, brak, adresa, pasos i sl, da li treba odmah tražiti promenu obrasca, ili može da se čeka zakazivanje intervjua pa onda da se menja?

slucajni_prolaznik
17.06.2018, 15:52
Ok super hvala :)

Imam samo jos jedno uopšteno pitanje, čitao sam dosta, ali mi nije jasno... Kada se posalje obrazac, ako se npr nešto u statusu uskoro promeni, zaposlenje, brak, adresa, pasos i sl, da li treba odmah tražiti promenu obrasca, ili može da se čeka zakazivanje intervjua pa onda da se menja?

Mislim da je, sto se kaze 'do vas'. Vec verovatno znate da ako otkljucate obrazac pre nego je zakazan intervju, moguce je da cete pomeriti datum intervjua. Prakticno, ukoliko ne zelite da pomerate datum, sve promene mozete uneti posto dobijete datum, jer cete (po meni) uvek moci da imate izgovor da ste se plasili da necete doci na red. Meni su i telefonom odgovorili da mogu da vide sta sam sve menjao, pa sam neka zaposlenja 'na crno' i preselenja 'bez prijave' upisao pre intervjua, ali kako sam ispunio uslov po pitanju skole, o tome me niko nista nije dodatno zapitkivao.

saleee
03.07.2018, 18:35
Pasos mi istice marta 2019. godine, da li da probam da izvadim novi pasos vec sada, pa tek onda da posaljem ds 260 obrazac ili mogu da saljem sa starim pasosem, pa onda kada izvadim novi da trazim da mi otkljucaju da promenim. Po buletinu za ovu godinu, trebalo bi da mi intervju bude maja-juna 2019. god.

ikac89
03.07.2018, 18:55
Pasoš stigne za 7-10 dana, tako da možda je bolje da se izvadi novi, pa tek onda da se šalje obrazac. Ali, u principu i jedna i druga opcija je ok tj. neće biti problema kako god da uradiš.

superkikoslav
04.07.2018, 08:06
Pasos mi istice marta 2019. godine, da li da probam da izvadim novi pasos vec sada, pa tek onda da posaljem ds 260 obrazac ili mogu da saljem sa starim pasosem, pa onda kada izvadim novi da trazim da mi otkljucaju da promenim. Po buletinu za ovu godinu, trebalo bi da mi intervju bude maja-juna 2019. god.

Ja sam imao sličnu situaciju u Sarajevu, na DS 260 obrascu smo upisali broj starog pasoša, a nakon slanja obrasca izvadili novi. Pisao Kentakiju da li će biti problem, oni mi odgovorili da ne odlučuju oni, nego da zavisi od konzula u ambasadi. Na intervju ponio oba pasoša, nisu ni spomenuli, samo mi stari vratili. Sve je prošlo ok. Tako da mislim da i jedna i druga opcija može proći

Ggaga
04.07.2018, 10:46
Pasos mi istice marta 2019. godine, da li da probam da izvadim novi pasos vec sada, pa tek onda da posaljem ds 260 obrazac ili mogu da saljem sa starim pasosem, pa onda kada izvadim novi da trazim da mi otkljucaju da promenim. Po buletinu za ovu godinu, trebalo bi da mi intervju bude maja-juna 2019. god.

I mi smo poslali DS sa jednim pasosem a poneli na intevju novi ( bez otkljucavanja DS) i samo prijavili... nije bio nikakav problem veoma su razumni kad su takve birokratske peripetije u pitanju. Imali intervju u Bg

blastfromthepast
21.07.2018, 20:05
Prilikom popunjavanja DS260 postoji uvodna napomena: " All answers, except as specially provided, must be in English, using English characters only. Applications submitted in any language other than English may be rejected, and you will be required to log back into the Consular Electronic Application Center (CEAC) and provide English answers."
U svakom slucaju, ukoliko imaju neku nedoumicu u vezi sa odgovorima, obavestice vas pre intervjua. Takodje, ne secam se da se bilo ko od vise stotina clanova foruma koji su vec pozeleneli zalio da je na intervjuu (ili pre toga) imao neke velike probleme zbog toga a ne verujem da su bas svi sve savrseno odgovarali (u smislu koriscenja engleskog jezika/karaktera na engleskom i slicnih tehnikalija).

Cao druze. Kazi mi jel su ti pravili problem oko D i DJ? Ja imam slican problem kao i ti i nzm sta da radim?

BetterFuture
22.07.2018, 12:47
Cao druze. Kazi mi jel su ti pravili problem oko D i DJ? Ja imam slican problem kao i ti i nzm sta da radim?
Necete imati problema jer niste jedini koji je tako napisao. Bilo je vise clanova sa istom "greskom" i niko zbog toga nije odbijen.


P.S. Shvatam uzbudjenje i nedoumicu pred intervju ali nema potrebe da postavljate isto pitanje na vise tema. Srecno!