PDA

View Full Version : Tatina zelena karta


Gisa
14.08.2017, 09:33
Pozdrav ljudi, registrovao sam se samo da bih postavio jedno pitanje ako neko zna da mi da odgovor. Dakle moj otac je u Americi vec 4 god. i pre jedno pola godine je dobio zelenu kartu.Dal to i meni kao njegovom sinu omogucava odlazak tamo ili ne. Ja sam aplicirao za turisticku vizu pre 2 godine i odbijen sam.I sad me zanima kakve su mi sanse sad nakon njegovog dobitka zelene da opet apliciram za turisticku vizu. Hvala

BetterFuture
14.08.2017, 18:29
Pozdrav ljudi, registrovao sam se samo da bih postavio jedno pitanje ako neko zna da mi da odgovor. Dakle moj otac je u Americi vec 4 god. i pre jedno pola godine je dobio zelenu kartu.Dal to i meni kao njegovom sinu omogucava odlazak tamo ili ne. Ja sam aplicirao za turisticku vizu pre 2 godine i odbijen sam.I sad me zanima kakve su mi sanse sad nakon njegovog dobitka zelene da opet apliciram za turisticku vizu. Hvala
Dobro dosli na forum! Odgovor mozete pronaci ovde (https://www.uscis.gov/greencard/family-preference). Dakle, da li ste vencani i koliko godina imate moze da bude od velikog znacaja. A ovde (https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin/2017/visa-bulletin-for-august-2017.html) mozete videti koji slucajevi dolaze na red u odnosu na datum podnosenja prijave.
Sto se tice turisticke, to Vam niko ne moze reci kolike su sanse.

Dukeduki
14.08.2017, 18:32
Pozdrav ljudi, registrovao sam se samo da bih postavio jedno pitanje ako neko zna da mi da odgovor. Dakle moj otac je u Americi vec 4 god. i pre jedno pola godine je dobio zelenu kartu.Dal to i meni kao njegovom sinu omogucava odlazak tamo ili ne. Ja sam aplicirao za turisticku vizu pre 2 godine i odbijen sam.I sad me zanima kakve su mi sanse sad nakon njegovog dobitka zelene da opet apliciram za turisticku vizu. Hvala

Koliko imas godina?, na sajtu americke ambasade imas malo o celoj toj tematici i kako ide proces za clanove porodice...iscitaj to jer verujem da ces naci dosta informacija koje su tebi potrebne oko toga.srecno!

Gisa
15.08.2017, 08:21
Hvala na odgovorima puno, nedavno sam napunio 21 god i nisam ozenjen.

IgorMAD
15.08.2017, 10:07
Ako tata podnese zahtev za tebe ovog trenutka cekaces nesto manje od dve godine da dodjes ovde. Ukoliko podnese zahtev za par meseci ili godinu dana padas u drugu kategoriju - stariji od 21 i onda ces da cekas sedam godina.

Gisa
15.08.2017, 13:48
Ako tata podnese zahtev za tebe ovog trenutka cekaces nesto manje od dve godine da dodjes ovde. Ukoliko podnese zahtev za par meseci ili godinu dana padas u drugu kategoriju - stariji od 21 i onda ces da cekas sedam godina.

Iako ja vec sad imam 21 godinu???Ta druga kategorija mi nikako ne odgovara:naughty::naughty:

mikiSA
16.08.2017, 00:56
Iako ja vec sad imam 21 godinu???Ta druga kategorija mi nikako ne odgovara:naughty::naughty:

Odgovara ili ne odgovara nije do tebe da biras. Ako se u tih 7 godina cekanja ozenis ides u jos duze cekanje.

Budi srecan da ne moras do cekas 10-12 godina kad US Citizen preda za F4 vizu (braca i sestre US drzavljana.)