PDA

View Full Version : Prvo prijavljivanje ako moze mala pomoc


nfsdamirski
27.09.2017, 00:57
Pozdrav za sve sa foruma.
Ove godine supruga i ja se prijavljujemo prvi put za zelenu lutriju. E sad nas slucaj je malko specifican pogotovu kad sam ja u pitanju.
Dakle da pocnem:
Ja sam rodjen u Bosni i njihov sam drzavljanin i imam svu potreebnu dokumentaciju, u onim ludim ratnim godinama sam dosao u Srbiju i imam i srpsko drzavljanstvo ttrenutno sam sa prebivalistem na Malti pa me zanima sledece u polju "Zemlja koja Vam daje za pravo da učestvujete" sta da napisem drzava rodjenja, Srbija ili Malta ???
Deo vezan za moju suprugu ona ima pasos na svoje devojacko prezima, dokumenta srpska na devojacko prezime i ID sa Malte na devojacko prezime na vencanju je uzela moje prezime ali nismo nikako imali vremena da promenimo dokumenta i to smo planirali da uradimo sledece godine kad budemo isli na godisnji u Srbiju. Moje pitanje je sa kojim prezimenom da je prijavim devojakim ili mojim prezimenom.
Ne zamerite ako postiju slicna tema mada sam dosta listao forum valjda bih je nasao.
Hvala svima na izdovojenom vremenu za odgovor i ucesnicima u lutruji puno srece.
Ukoliko postoji ista ili slicna tema molim administratore da obrisu moju.

Ggaga
27.09.2017, 08:46
Ja mislim da je svejedno sa kojim pasosem (countru of eligibility) cete se prijaviti ako imate dvojno drzavljanstvo. I Bosna i Srbija su podjednako prihvacene.
Ona neka napise zvanicno vazece vencano prezime bez obzira sto joj se ne nalazi ni na jednom dokumentu ali navede i maiden name tj devojacko prezime (ako postoji u formularu za prijavu vec sam zaboravila)

nfsdamirski
27.09.2017, 09:36
Hvala na odgovoru, pretpostavio sam da je tako ali reko bolje da pitam da nesto ne zeznem.

Raducojo
27.09.2017, 12:12
Ja mislim da je svejedno sa kojim pasosem (countru of eligibility) cete se prijaviti ako imate dvojno drzavljanstvo. I Bosna i Srbija su podjednako prihvacene.
Ona neka napise zvanicno vazece vencano prezime bez obzira sto joj se ne nalazi ni na jednom dokumentu ali navede i maiden name tj devojacko prezime (ako postoji u formularu za prijavu vec sam zaboravila)

Mislim da niste u pravu i da nije dobro davati odgovore ako niste sigurni u to što tvrdite.
Kvalifikujete se na osnovu zemlje u kojoj ste rođeni. Ukoliko ta država nema prava participacije u programu, onda mozete navesti državu u kojoj sada živite. Pošto BiH ima pravo a rođeni ste u BiH treba da aplicirate kao državljani BiH.

Ggaga
27.09.2017, 13:39
Mislim da niste u pravu i da nije dobro davati odgovore ako niste sigurni u to što tvrdite.
Kvalifikujete se na osnovu zemlje u kojoj ste rođeni. Ukoliko ta država nema prava participacije u programu, onda mozete navesti državu u kojoj sada živite. Pošto BiH ima pravo a rođeni ste u BiH treba da aplicirate kao državljani BiH.

Izvinjavam se hvala na ispravci. Covek vise nije siguran u sta je siguran posle svih informacija i faza u procesu...

nfsdamirski
27.09.2017, 22:14
Jos jednom hvala na odgovorima.
Posle svih informacija ni ja nisam siguran u sta sam siguran i sta znam a mogu misliti neki stariji clanovi ovde sta sve drze u glavi, greske se svima desavaju. :beer:

Makica@
13.10.2017, 20:45
Jos jednom hvala na odgovorima.
Posle svih informacija ni ja nisam siguran u sta sam siguran i sta znam a mogu misliti neki stariji clanovi ovde sta sve drze u glavi, greske se svima desavaju. :beer:

Pocnite sa citanjem foruma i sve ce vam biti jasnije,postoje toliko tema,Forum je prava Riznica! Pozdrav i Srecno :1072:

http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=2

nikolors1
16.10.2017, 11:53
Pozdrav dobri ljudi!

Molio bih vas za pomoć, žena i ja bismo se sada po prvi put prijavili za zelenu kartu, e sad ne znam da li će biti problem ako se prijavim ja na svoje ime i tamo popunim da sam oženjen i stavim njene podatke... i da li može i ona na svoje ime da se prijavi i da popuni da je udata i stavi moje podatke?

Molim vas za odgovor?

Unapred zahvalan.

Katleja Liki
16.10.2017, 12:08
Pozdrav dobri ljudi!

Molio bih vas za pomoć, žena i ja bismo se sada po prvi put prijavili za zelenu kartu, e sad ne znam da li će biti problem ako se prijavim ja na svoje ime i tamo popunim da sam oženjen i stavim njene podatke... i da li može i ona na svoje ime da se prijavi i da popuni da je udata i stavi moje podatke?

Molim vas za odgovor?

Unapred zahvalan.
Pozdrav, ukoliko ste u bracnoj zajednici (vjencani ste u opstini), onda popunjavate prijavu za sebe i dodajete suprugu i djecu, ako ih imate, isto tako vasa supruga moze da se prijavi i doda vas i djecu ako imate, imali biste dvije prijave i time povecali sanse za dobitak. Ukoliko ste u vanbracnoj zajednici, niste vjencani u opstini, opet mozete oboje sa prijavite, ali bez dodavanja supruznika u prijavi, ali dodajete djecu ako ih imate. Ako izvuku jedno od vas dvoje, mozete se vjencati naknadno. O ovome je dosta pisano na forumu i koristite opciju pretrage za vise informacija i detalja. Srecno.

bojan1981
18.10.2017, 06:42
Ne znam zasto se otvara nova tema kada se ovo pitanje moze postaviti u nekim od vec mnogobrojnih?
Ne bacam hejt ali mi nine jasno zasto se urusava odlicna koncepcija foruma?
Nisam moderator pa ne mogu nista izmeniti ali nije na odmet postovati neka pravila.