PDA

View Full Version : пријава за зелену карту док смо у сад по истеку визе?


Jfa_Kg
28.04.2008, 07:53
наиме, занима ме ако неко остане у сад после истека визе нелегално на пример, када се буде пријављивало за зелену карту, да ли написати адресу у сад или адресу у србији???

Jfa_Kg
03.05.2008, 09:29
људи има ли живих на овом форуму???

V777
03.05.2008, 16:31
Svi smo zivi covece i svi te puno pozdravljamo!

Jfa_Kg
03.05.2008, 18:27
е хвала, само нико не одговара :)

V777
03.05.2008, 19:06
Ja licno ne znam odgovor na ovo pitanje, nadam se da ce neko da odgovori...Cula sam iz prica nekih nasih ljudi, da znaju nekoliko bracnih parova koji su u USA dosli turisticki, ostali nakon isteka vize, dakle ilegalno, prijavljivali se na lutriju, stavljali adresu iz USA (iako su bili ilegalno!?), dobili zelene karte na lutriji i to sve bez problema.... E sad, to je sve bilo pre ko zna koliko godina...a sada ne znam da li bi to bilo izvodljivo...u svakom slucaju, dosta je riskantno...ne znam sta da ti kazem....u svakom slucaju puno srece i sve najbolje...

Pozdrav!

Jfa_Kg
04.05.2008, 08:37
па ја ипак планирам да продужим ову моју н2в визу па да будем легално, не бих се цимао око женидбе и тога, скупо је,а и идем са девојком :) ако ме извуку (поново :) ) биће добро... а ако не волео бих бар да имам неку радну визу са којом бих могао да боравим тамо без проблема, мада мислим да ако се запослим негде, неће бити проблема....

V777
04.05.2008, 14:25
Gde se ti nalazis sad, u USA ili ne? Ova viza H2B je privremena radna viza. Kako si ti nju dobio, na koliko dugo, da li si imao garanciju nekog poslodavca iz USA? Ako jesi, te ako ovde budes radio odredjeni vremenski period, kod tog poslodavca, MOZDA ti on produzi tu vizu, ne znam, na ovom sajtu imas dosta objasnjenja oko tvoje vize, a i oko ostalih, mozda ti da neku ideju: http://faq.visapro.com/H2B-Visa-FAQ3.asp#Q1 Na koju ti vizu ide cura, ako ti ides na H2B?

Puno pozdrava i sve najbolje!

Jfa_Kg
04.05.2008, 18:02
Сада сам у Србији, долазим 18. маја тј за 14 дана... Девојка исто иде на Н2В, јесте привремена радна, вази до 1. октобра, радићемо у околини филаделфије на базену, али сезона се завршава 1 сеп. тако да не верујем да ће они моћи да ми помогну нешто, али видећу да нађем некога ко ће да ми гарантује посао за продужетак, знам доста ствари да радим од компјутера, сајтова, на крају имам и све категорије за вожњу, камион ми не гине у Чикагу :) мада говорим екстра језик видећу већ када одем како ћу да се снађем, додуше немам никога тамо ближег да се ослоним али сналажљив сам по природи хеххе :)

А за visapro сајт знам, нашао сам га раније хвала ти у сваком случају.... Колико сам ја одавде могао да се информишем видим да се може продужити само је фора да нађеш некога ко ће да гарантује за тебе, тј неког послодавца..... Има и доста сајтова за као h2bextension и слично, али они дају слабо плаћене послове 6-8 долара... није ми баш да радим само да бих преживео.... Видећу већ... Хвала на помоћи у сваком случају ако сазнаш за некога ко је дошао на ову визу и продужио је напиши...

Живи били!

V777
02.09.2008, 01:25
Sta ste ti i cura uradili po pitanju viza, da li ste se prijavili za Green card i koju ste adresu stavljali???

Puno pozdrava i puno srece i sve najbolje!

xeg
02.09.2008, 07:52
Pa dobro dosla na forum V777http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/wave.gif
Nemoj da si old thread digger nego gde ti je opravdanje za odsustvo od ~2 meseca?
Hajde mali update za nas koji kupujemo svaki broj ovog foruma i pratimo tvoje avanture jos od wild, wild west-a (Texas, jel'te http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/cowboy.gif)pa na dalje:D

landlord
02.09.2008, 08:13
hahaha Xeg.. svaka ti je na mjestu..
to sam joj bas htio.. predloziti na jednom od narednih postova..
slomih se jutros citajuci forum..

xeg
02.09.2008, 08:20
...slomih se jutros citajuci forum...

Bas tako, kad sam video toliko novih postova samo sto se nisam vratio na spavanjehttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/stars.gif

srdjevic
02.09.2008, 08:33
E, mi modovi smo stvaaaaaaaarno.... treba nas smeniti, života mi... :D

wingreen
02.09.2008, 08:37
Meni odgovara ova dinamika, kad bi ovako svaki dan.....

V777
02.09.2008, 14:09
Znas sta brate,

kad budes Boze zdravlja i ti dosao na ovu stranu, te krenes, trbuhom za kruhom, da radis, pa da ucis, pa da prezivljavas, da se prilagodjavas, te da kad upalis komp da ne znas gde ces pre i sta ces prvo...e onda brate cu ja da te pitam, te gde si, te kako si, te kako te to nema, te kako se ja izlomih citajuci forum a ono medjutim i sve tako redom...:D

Veruj mi da stvarno nisam imala vremena, da sam imala puno, ali bas puno obaveza, nadam se da cu sada malo vise vremena imati, ali sve su to sitni minuti, apsolutno nedovoljni za sve sto moze i treba da se kaze.

Najvaznije je da smo svi zivi i zdravi, da se radi, da se ide na bolje, da se svi trudimo, a za dalje videcemo da bude jos bolje...

Eto toliko o tome gde sam i sta sam...nisam se dosadjivala i zaboravila na forum, to sigurno...

Puno pozdrava svima i puno srece!


Pa dobro dosla na forum V777http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/wave.gif
Nemoj da si old thread digger nego gde ti je opravdanje za odsustvo od ~2 meseca?
Hajde mali update za nas koji kupujemo svaki broj ovog foruma i pratimo tvoje avanture jos od wild, wild west-a (Texas, jel'te http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/cowboy.gif)pa na dalje:D

xeg
02.09.2008, 15:38
Znas sta brate...


Izgleda da sam upravo nasao sestru koja ce nam poslati I-134:D

V777
03.09.2008, 02:50
Znas sta brate, da ti sestra kaze: ja i ti se razlikujemo za sada samo po tome sto sam ja s ove strane bare i sa GC, a ti sa one strane bare i u procesu dobijanja GC, nista vise...za I-134 da ti sestra kaze, gledaj ganjaj nekog ko je ovde nekoliko godina, ko ima dobar posao, te da kad ga provere, da vide da je s dobrom platom, te da moze da te izdrzava za period za koji ti popunjava I-134. Dobro bi bilo da ti ta osoba posalje i potvrdu s posla gde radi i kolika su godisnja primanja, kao i izvod s bankovnog racuna...sto bolje platezno sposobnog nadjes, to ces bolje da prodjes u ambasadi...sestra ti je brate, jos uvek siromasna u US, tek staje na noge...:p

Jos jedan savet za sve koji dolaze ovde: cak i kad nadjete nekog ko zeli da vam pomogne na neki nacin, znajte da ce to biti u ogranicenom obimu, veoma retko i tesko cete naci ljude, bilo nase ili strance, koji hoce da pomognu do kraja kad vam nesto treba...ja to pricam iz sopstvenog iskustva...trebala sam da kupim auto, nisam imala kesh, htela sam da uzmem loan, nisam imala credit history, dealershipi mi nisu davali loan takodje, iz razloga nepostojanja credit hisoty, trebao mi cosigner - zirant, niko nije hteo ni smeo ni bio voljan da mi pomogne, tako da sam do kraja dobila pozajmicu od brata iz Evrope, da bi kupila auto za kesh ovde...eto toliko o pomoci u US...ljudi su dosta zatvoreni i nepoverljivi, a jos i sa ovom ekonomskom krizom i dugovima u kojima su svi do grla, veoma veoma veoma tesko bilo ko hoce da pomogne po bilo kom osnovu...

Uh, ovo je pogresan topic da pisem o tome, moracu da uskoro napisem savet, po meni, kako da se ne gubi vreme za neke stvari (za koje ja nisam znala te sam gubila vreme), kad se dodje ovde, ali o tome kad vidim gde cu da ga ubacim...

Pozdrav!:)


Izgleda da sam upravo nasao sestru koja ce nam poslati I-134:D

xeg
03.09.2008, 07:44
Znas sta brate, da ti sestra kaze: ja i ti se razlikujemo za sada samo po tome sto sam ja s ove strane bare i sa GC, a ti sa one strane bare i u procesu dobijanja GC, nista vise...za I-134 da ti sestra kaze, gledaj ganjaj nekog ko je ovde nekoliko godina, ko ima dobar posao, te da kad ga provere, da vide da je s dobrom platom, te da moze da te izdrzava za period za koji ti popunjava I-134. Dobro bi bilo da ti ta osoba posalje i potvrdu s posla gde radi i kolika su godisnja primanja, kao i izvod s bankovnog racuna...sto bolje platezno sposobnog nadjes, to ces bolje da prodjes u ambasadi...sestra ti je brate, jos uvek siromasna u US, tek staje na noge...:p

Nebo i zemlja, I-134 mi ne treba, sala mala - neshvacena:rolleyes:

Jos jedan savet za sve koji dolaze ovde: cak i kad nadjete nekog ko zeli da vam pomogne na neki nacin, znajte da ce to biti u ogranicenom obimu, veoma retko i tesko cete naci ljude, bilo nase ili strance, koji hoce da pomognu do kraja kad vam nesto treba...ja to pricam iz sopstvenog iskustva...trebala sam da kupim auto, nisam imala kesh, htela sam da uzmem loan, nisam imala credit history, dealershipi mi nisu davali loan takodje, iz razloga nepostojanja credit hisoty, trebao mi cosigner - zirant, niko nije hteo ni smeo ni bio voljan da mi pomogne, tako da sam do kraja dobila pozajmicu od brata iz Evrope, da bi kupila auto za kesh ovde...eto toliko o pomoci u US...ljudi su dosta zatvoreni i nepoverljivi, a jos i sa ovom ekonomskom krizom i dugovima u kojima su svi do grla, veoma veoma veoma tesko bilo ko hoce da pomogne po bilo kom osnovu...

Uh, ovo je pogresan topic da pisem o tome, moracu da uskoro napisem savet, po meni, kako da se ne gubi vreme za neke stvari (za koje ja nisam znala te sam gubila vreme), kad se dodje ovde, ali o tome kad vidim gde cu da ga ubacim...


Na tako nesto se odnosio mali update, samo sam mislio (nadao se) da ces imati veselije vesti:(

Zavrsili smo razgovor a da ga nismo ni poceli, nema veze, na kraju kao sto ti kazes
Puno pozdrava i puno srece!

Talk to the hand

landlord
03.09.2008, 08:03
hahaha talk to the hand...

totalno sam zaboravio na tu foru/ film...

birdbvs
25.04.2009, 13:03
Mene zanima taj sajt visapro, dali ti oni pronalaze poslodavca koji ce ti garantovati ili sta? Kako mi oni mogu pomoci?

Unapred zahvalan
Aleksandar