PDA

View Full Version : Dobro placeni poslovi sa srednjom skolom


MarkobacJe
15.01.2018, 15:17
Cao ljudi,zeleo bih da odem u ameriku.Sledece godine cu aplicirati na lutriji.Zanima me koji su poslovi dobro placeni a mogu se raditi sa srednjom skolom?Konkretno zanimaju me sl. zemlje:Aljaska,Havaji,Florida,Kalifornija,Nevada i Arizona.Takodje me zanima da li je za rad u americkoj policiji potrebno drzavljanstvo ili ima zemalja koje dozvoljavaju i bez drzavljanstva?Koliko traje Policijska akademija?Unapred hvala :)

slucajni_prolaznik
15.01.2018, 19:33
Cao ljudi,zeleo bih da odem u ameriku.Sledece godine cu aplicirati na lutriji.Zanima me koji su poslovi dobro placeni a mogu se raditi sa srednjom skolom?Konkretno zanimaju me sl. zemlje:Aljaska,Havaji,Florida,Kalifornija,Nevada i Arizona.Takodje me zanima da li je za rad u americkoj policiji potrebno drzavljanstvo ili ima zemalja koje dozvoljavaju i bez drzavljanstva?Koliko traje Policijska akademija?Unapred hvala :)

Ukoliko si vredan ima svakavih, relativno dobro placenih, poslova. Na primer, sto se tice Aljaske, za ovo ti ne treba ni srednja skola http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0/%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%B6%D 0%B5.409.html:502652-%D0%97%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D1%83-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%83-%D0%BD%D0%B8-%D0%90%D1%99%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B5-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BE.

MarkobacJe
15.01.2018, 19:47
Hvala na odgovoru,a da li znas mozda jos neke dobro placene poslove?Inace sto se tice zanata,moj tata je automehanicar,pa sam naucio zanat od njega,inace sam zavrsio potpuno drugu srednju,koja traje 4 godine.Koliko je perspektivno biti automehanicar,kolike su satnice?Koliko kosta otvaranje radionice?Kolika je tada zarada?Da dodam i da sam zavrsio kurs za vodoinstalatera.Kakvo je tu stanje?Znas li mozda jos neki posao(Koji nije zanat) gde se dobro zaradi?I koju zemlju preporucujes za zivot?

elefteros
15.01.2018, 22:55
Što se tiče Američke policije, ne znam pouzdano ali mi je više ljudi reklo da bez državljanstva ništa.

Što je zanimljivo, jer u vojsku navodno može da se upadne kako hoćeš, sve dok si u stanju da prođeš obuku i drilove, čak i bez papira.

Ko uđe u policiju, čekaju ga jako dobri benefiti po svim pitanjima - krediti za auto, stan, osiguranja, školovanje itd. Dosta niže kamatne stope nego ostalima.

Naravno, ovo sam sve čuo od naših koji su razmišljali u tom pravcu, ali još uvek nemaju papire...

Moj savet ti je da sačekaš malo sa pitanjima i temama na forumu dok:
1. ne budeš izvučen na lutriji;
2. na neki način ne dođeš do amerike (work and travel, školovanje, razmena studenata i sl.)

MarkobacJe
16.01.2018, 15:28
Zahvaljujem na odgovoru,zanime me jos kolike su plate policajaca i kako najlakse dobiti americko drzavljanstvo?Cuo sam da to ide preko vojske,ali ne znam za koliko godina se dobija drzavljanstvo,a cuo sam da moze i da se ide na vojni koledz,gde se uci science,tehnology...Da li za americki vojni koledz treba drzavljanstvo?Inace kakvo je stanje sa zanatima-automehanicar i vodoinstalater i kakvo je stanje sa drugim zanimanjima koji nisu zanati?Inace zanima me jako,ne mogu cekati da dobijem na lutriji,jer zelim prvo da se dobro obavestim dal se isplati ici u ameriku.

BetterFuture
16.01.2018, 20:29
Zahvaljujem na odgovoru,zanime me jos kolike su plate policajaca i kako najlakse dobiti americko drzavljanstvo?Cuo sam da to ide preko vojske,ali ne znam za koliko godina se dobija drzavljanstvo,a cuo sam da moze i da se ide na vojni koledz,gde se uci science,tehnology...Da li za americki vojni koledz treba drzavljanstvo?Inace kakvo je stanje sa zanatima-automehanicar i vodoinstalater i kakvo je stanje sa drugim zanimanjima koji nisu zanati?Inace zanima me jako,ne mogu cekati da dobijem na lutriji,jer zelim prvo da se dobro obavestim dal se isplati ici u ameriku.
Pod jedan, nick koji ste izabrali nije primeren za Forum koji nije iskljucivo "muski", niti je namenjen ispunjenju primalnih potreba...

Drugo, vec ste dobili odgovore iz kojih mozete zakljuciti da Vam niko ne moze reci "uradi to i to i sigurno ces dobiti drzavljanstvo preko noci".

Trece, Forum se bavi zelenom kartom i ima dosta clanova, pa stoga takodje mozete zakljuciti da se isplati otici u USA, jer da nije tako ni Foruma ne bi bilo.

Zakljucak, kao sto Vam je vec savetovano, polako sa pitanjima i otvaranjima novih tema, citajte Forum i radite na tome da izgradite sebi sansu da emigrirate. Strpljen-spasen!

margos13
16.01.2018, 22:12
Kao sto ti je covek vec objasnio, ne mozes ti tek tako postati drzavljanin Amerike. Drzavljanin se moze postati npr. vencanjem, pa dobijes zelenu kartu na osnovu braka sa americkom drzavljankom, pa cekas 3 godine da se prijavis za drzavljanstvo, pa cekas da dodjes na red, itd... Drugim recima, drzavljanin mozes postati tek otprilike 4 godine nakon vencanja, a jos duze ako zelenu kartu dobijes ma lutriji. Tek kad postanes drzavljanin mozes ici na policijsku akademiju i postati policajac. Dakle, od tog tvog plana da ti dodjes tek tako i postanes policajac nema nista.. Da je tako lako, pola Balkana bi doslo vec sutra... Da ne pricam, da ti treba turisticka viza (ili neki drugi tip vize) da bi uopste i turisticki dosao u Ameriku. A veruj mi, ni turisticku vizu nije bas tako lako dobiti....
P.S. - nick ti je neprikladan i nije ni malo smesan...

SEEUSAIC
17.01.2018, 03:16
P.S. - nick ti je neprikladan i nije ni malo smesan...

Hvala na skretanju paznje. Korisnik je udaljen sa Foruma i dobrodosao je nazad sa pristojnim korisnickim imenom i uz postovanje Pravilnika Foruma.

Sup.Mod.

Kuguar
01.02.2018, 10:48
Kada sam bio turistički i USA, sugerisano mi je da je izuzetno tražen posao varioca (ili zavarivača). Rekli su mi ako ikada budem dolazio, da završim neki kurs u srbiji, i da bi mi to bila odlična odskočna daska! Iskreno nisam razmišljao, jer sam u totalno drugoj branši. Ne znam, možda i vredi probati u tom pravcu, jer mi koji (planiramo, ili ako) odemo tamo, spremni smo da u početku radimo bilo šta!

Dzoni97
07.02.2018, 10:13
Ako sluzis u americkoj vojsci,mozes da apliciras za drzavljanstvo nakon 10 meseci.Ne moras biti marinac,trazis im recimo da budes mehanicar,elektricar ili tako nesto,oni te posalju na kurs od ja mislim 6 meseci i onda zvanicno postajes vojnik i onda se usavrsavas.Sto se tice plata,nisam siguran,al sam cuo sledece:
Kao vojniku plata to je 2500$(bruto).Oni ti placaju penziono,socijalno,zdravstveno.Dobijas i bonuse,npr 500$ nadoknada za stan(cisto lupam cifru),300$ za prevoz...Kada si u ratu dobijas dodatni bonus od 2000-2500$ mesecno i vise ti uplacuju u penzioni fond.Ovo su informacije od jednog mog prijatelja,ex mehanicara.I da,iako pise da u vojsku mozes da udjes samo ako imas drzavljanstvo ili zelenu kartu,primicete oni i sa turistickom,ako prodjes drilove.

it'sallgood
15.02.2018, 00:48
Pozdrav, ne znam gde da postavim ovo pitanje a malo je i povezano sa ovim, zeleo sam da pitam koliko je u Americi priznata diploma Ekonomskog fakulteta u Beogradu?:book:

Dukeduki
15.02.2018, 06:25
Pozdrav, ne znam gde da postavim ovo pitanje a malo je i povezano sa ovim, zeleo sam da pitam koliko je u Americi priznata diploma Ekonomskog fakulteta u Beogradu?:book:

pozdrav
u sustini ti nije priznata...
skoro sve nase diplome moraju da se prevedu i izvrsi poredjenje sa. jihovim vrednovanjem i sistemom i onda se vidi kolika je razlika i trebas li da se doskolujes da bi imao ekvivalent njihovoj diplomi. Nekad to nije puno ali nekad je jos jedan fakultet. Diplome masinstva i elektrostruke priznaju a za ekonomiju bas ne verujem ali svakako pokusaj sve i ne odustaj

tile83
15.02.2018, 16:01
Priznata je kao Bachelor, ja sam odradila nostrifikaciju preko WES (World Educational Services). Suprug je nostrifikovao Dif takodje kao Bachelor. E sad kako poslodavci gledaju na to nadam se da cemo uskoro imati priliku da vidimo :obrva:
.

it'sallgood
15.02.2018, 16:46
pozdrav
u sustini ti nije priznata...
skoro sve nase diplome moraju da se prevedu i izvrsi poredjenje sa. jihovim vrednovanjem i sistemom i onda se vidi kolika je razlika i trebas li da se doskolujes da bi imao ekvivalent njihovoj diplomi. Nekad to nije puno ali nekad je jos jedan fakultet. Diplome masinstva i elektrostruke priznaju a za ekonomiju bas ne verujem ali svakako pokusaj sve i ne odustaj

Pihh, pa nije valjda da nista ne znaci... Iz nekih predmeta koristimo literaturu sa renomiranih univerziteta, samo prevedenu, zato i pitam koliko je "priznat"... Ima jos vremena dok steknem diplomu, ali pitam onako, za svaki slucaj :D

it'sallgood
15.02.2018, 16:49
Priznata je kao Bachelor, ja sam odradila nostrifikaciju preko WES (World Educational Services). Suprug je nostrifikovao Dif takodje kao Bachelor. E sad kako poslodavci gledaju na to nadam se da cemo uskoro imati priliku da vidimo :obrva:
.
Procitao sam da se to stice sa 3 godine studiranja, sto znaci da i vise skole takodje priznate tako? Mozes li mi objasniti tacno znacenje "Bechelor"-a? :book: Iii obavezno se seti jednog dana da na ovu temu odgovoris kako poslodavci gledaju na to, znacilo bi mi :==D:

tile83
15.02.2018, 19:11
Procitao sam da se to stice sa 3 godine studiranja, sto znaci da i vise skole takodje priznate tako? Mozes li mi objasniti tacno znacenje "Bechelor"-a? :book: Iii obavezno se seti jednog dana da na ovu temu odgovoris kako poslodavci gledaju na to, znacilo bi mi :==D:
Više ne, ali Visoke da, pa cak I privatne uglavnom 3 godine daju zvanje Bachelor (zavrsen fakultet) u oblasti u kojoj je vec, razlika je u bodovima ako ste 4 god onda imate vise nego sa 3 po novom ali zvanje je isto. Iznad toga je Master, kao kod nas po starom a ispod (Viša) mislim da je Associate degree. A za ovo drugo, mnooogo se nadam da cu imati priliku, sto I vama zelim :-)

it'sallgood
16.02.2018, 00:40
Više ne, ali Visoke da, pa cak I privatne uglavnom 3 godine daju zvanje Bachelor (zavrsen fakultet) u oblasti u kojoj je vec, razlika je u bodovima ako ste 4 god onda imate vise nego sa 3 po novom ali zvanje je isto. Iznad toga je Master, kao kod nas po starom a ispod (Viša) mislim da je Associate degree. A za ovo drugo, mnooogo se nadam da cu imati priliku, sto I vama zelim :-)
https://imgur.com/a/wEHRm ovo sam nasao sto se tice diplome, sto znaci da bi trebali da imamo "bachelor with honours"?
Hvala ti, nadam se da ces ostaviri to, a planirala si master tamo da zavrsis ili?
Ii da, seti se da mi napises kako gledaju na nasu diplomu:papa:

tile83
16.02.2018, 21:01
https://imgur.com/a/wEHRm ovo sam nasao sto se tice diplome, sto znaci da bi trebali da imamo "bachelor with honours"?
Hvala ti, nadam se da ces ostaviri to, a planirala si master tamo da zavrsis ili?
Ii da, seti se da mi napises kako gledaju na nasu diplomu:papa:
Nema Honors, samo u zagradi 3 ili 4 godine koliko je trajalo. A što se Mastera tiče, NoNo imam decu za školovanje :grin: od mene je sasvim dovoljno.

it'sallgood
17.02.2018, 22:30
Nema Honors, samo u zagradi 3 ili 4 godine koliko je trajalo. A što se Mastera tiče, NoNo imam decu za školovanje :grin: od mene je sasvim dovoljno.
Aham, pa dobro i to je nesto nadam se :woohoo: Zelim im srecu, nadam se da ce uspeti!!!:papa::==D:

Aura
18.02.2018, 18:34
Procitao sam da se to stice sa 3 godine studiranja, sto znaci da i vise skole takodje priznate tako? Mozes li mi objasniti tacno znacenje "Bechelor"-a? :book: Iii obavezno se seti jednog dana da na ovu temu odgovoris kako poslodavci gledaju na to, znacilo bi mi :==D:

Bachelor ti je po nasem 4 godine fakulteta. Po americkom 2 godine college + 2 godine university = Bachelor degree.

Samo 2 godine Collega, dobijes diplomu Associate degree, na nasem bi to bilo Visa skola.

Moze ti se priznati Ekonomski fakultet, s tim da ces trebati polagati neku razliku predmeta, to odradis na drzavnom collegu. Predmeti poput engleskog, matematike, accounting(racunovodstvo), historije, ekonomija, itd.

mveruovic
18.02.2018, 19:54
i 3 i 4 godine je Bachelor na akademskim, na strukovnim tri godine je Bachelor appl

Aura
18.02.2018, 20:15
Moze pojasnjenje jer ne razumijem te 3 godine, sta imas zavrseno sa 3 godine kad ti je ostala jos godina?

Postoje li neke struke skolovanja u Americi sto traju 3 godine za Bachelor degree?

Ili se ovdje misli ako uzimas vise predmeta od normalnog full time studenta, pa rasturis sve requested classes za 3 godine umjesto za 4.

it'sallgood
18.02.2018, 22:03
Bachelor ti je po nasem 4 godine fakulteta. Po americkom 2 godine college + 2 godine university = Bachelor degree.

Samo 2 godine Collega, dobijes diplomu Associate degree, na nasem bi to bilo Visa skola.

Moze ti se priznati Ekonomski fakultet, s tim da ces trebati polagati neku razliku predmeta, to odradis na drzavnom collegu. Predmeti poput engleskog, matematike, accounting(racunovodstvo), historije, ekonomija, itd.
To sam i pretpostavio, samo sam hteo da proverim da li je to neko vec radio i da mi objasni ceo taj proces, koliko mu je priznato, koliko je morao da se "doskoluje", kako tamo gledaju na tu diplomu i ostalo...

Aura
18.02.2018, 23:10
To sam i pretpostavio, samo sam hteo da proverim da li je to neko vec radio i da mi objasni ceo taj proces, koliko mu je priznato, koliko je morao da se "doskoluje", kako tamo gledaju na tu diplomu i ostalo...

Ne moze ti se tacno reci, jer svaka drzava i institut univerziteta ima svoja pravila i koliko zahtijevaju da nadoknadis.

Prijateljica mi je zavrsila u Srbiji ekonomski fakultet i ovdje je isla jos 1,5 godinu da ispolaze razliku predmeta.
Vremenski koliko ce ti trebati zavisi i od tvog predznanja, hoces li poloziti test engleskog i matematike da upadnes odmah na casove koji su na koledu, tzv. credit class koji ti treba da bude priznato. Ako upadnes direkt na koledz, mozes sve za godinu rijesit.
Ko ne polozi test, uzima dodatne casove tog predmeta sve dok ne dodje do koledz nivoa.
Npr. ako ti je engleski slab, tipa level 1 ili 2 moras zavrsiti level 3 i 4 pa tek onda da dospijes na engleski koji je na collegu. To ti oduzima 2 semestra vremena.
Ako ti je dobar engleski i polozis test, onda upadas direkt na koledz kako sam vec rekla.
Na koledzu imas engleski 1 i 2 (tzv. Composition 1301 and 1302) koji svako mora da zavrsi. To ti je dva semestra.
Isto vazi i za matematiku. Moras poloziti test, i onda na koledzu uzimas Business Calculus i jos neke matematike ovisno kojeg ti je smjera diploma (management, administration, marketing, acct. itd)

Jednom kad ti se prizna i postanes Bachelor, jednak si kao i ostali ameri. Nema te ko sta gledati drugacije i nisam se jos susrela da na nas sa strane gledaju drugacije, cak naprotiv. Ja sam s pola mozga zavrsila ovaj njihov college sa svim honor priznanjima (Dean's Lista svaki semestar, Phi Theta Kappa, Leadership Institute Organization i sl.) i smatram da imamo vise znanja od njih.
Bitnije ti je iskustvo, ponasanje, snalazenje i naravno komunikacija na engleskom od toga kako ce ti gledati na diplomu. To te niko ziv nece pitati.

SEEUSAIC
19.02.2018, 06:10
...smatram da imamo vise znanja od njih.
Bitnije ti je iskustvo, ponasanje, snalazenje i naravno komunikacija na engleskom od toga kako ce ti gledati na diplomu.

Vrlo pretenciozno. Na osnovu cega tvrdite da "imamo" vise znanja od "njih"? Na osnovu stecenog znanja, primenjenog znanja, ocena? Uspeha u daljoj karijeri? Ko su "oni", a ko smo "mi"? Koji je to "taj njihov college" sto se zavrsava sa pola mozga, koja struka, koji ranking?

Sup.Mod.

mveruovic
20.02.2018, 15:04
moze pojasnjenje jer ne razumijem te 3 godine, sta imas zavrseno sa 3 godine kad ti je ostala jos godina?

Postoje li neke struke skolovanja u americi sto traju 3 godine za bachelor degree?

Ili se ovdje misli ako uzimas vise predmeta od normalnog full time studenta, pa rasturis sve requested classes za 3 godine umjesto za 4.



на основним студијама у срб постоје програми од 3 године основне и 4 године основне студије. у зависности од тога мастер траје годину или 2 године.

it'sallgood
23.02.2018, 23:06
Ne moze ti se tacno reci, jer svaka drzava i institut univerziteta ima svoja pravila i koliko zahtijevaju da nadoknadis.

Prijateljica mi je zavrsila u Srbiji ekonomski fakultet i ovdje je isla jos 1,5 godinu da ispolaze razliku predmeta.
Vremenski koliko ce ti trebati zavisi i od tvog predznanja, hoces li poloziti test engleskog i matematike da upadnes odmah na casove koji su na koledu, tzv. credit class koji ti treba da bude priznato. Ako upadnes direkt na koledz, mozes sve za godinu rijesit.
Ko ne polozi test, uzima dodatne casove tog predmeta sve dok ne dodje do koledz nivoa.
Npr. ako ti je engleski slab, tipa level 1 ili 2 moras zavrsiti level 3 i 4 pa tek onda da dospijes na engleski koji je na collegu. To ti oduzima 2 semestra vremena.
Ako ti je dobar engleski i polozis test, onda upadas direkt na koledz kako sam vec rekla.
Na koledzu imas engleski 1 i 2 (tzv. Composition 1301 and 1302) koji svako mora da zavrsi. To ti je dva semestra.
Isto vazi i za matematiku. Moras poloziti test, i onda na koledzu uzimas Business Calculus i jos neke matematike ovisno kojeg ti je smjera diploma (management, administration, marketing, acct. itd)

Jednom kad ti se prizna i postanes Bachelor, jednak si kao i ostali ameri. Nema te ko sta gledati drugacije i nisam se jos susrela da na nas sa strane gledaju drugacije, cak naprotiv. Ja sam s pola mozga zavrsila ovaj njihov college sa svim honor priznanjima (Dean's Lista svaki semestar, Phi Theta Kappa, Leadership Institute Organization i sl.) i smatram da imamo vise znanja od njih.
Bitnije ti je iskustvo, ponasanje, snalazenje i naravno komunikacija na engleskom od toga kako ce ti gledati na diplomu. To te niko ziv nece pitati.

To me zanimalo, hvala ti na podeljenom iskustvu :D

albeli
01.03.2018, 23:16
Fasciniran sam kako posle trideset postova nema ni jednog odgovora na postavljenu temu.

misternice
02.03.2018, 08:43
Fasciniran sam kako posle trideset postova nema ni jednog odgovora na postavljenu temu.

Pa na ovoj konkretnoj temi I nema ali iscitavaj I druge teme - imas teme o voznji kamiona (mozda I najbolje placeno sto mozes da radis bez nekog visokog obrazovanja), o poslovima u zdravstvu, ugostiteljstvu, zanati... stvarno ima raznih iskustava sa poslovima sa srednjom skolom.