PDA

View Full Version : Chicago - Čikago


Pollex
07.02.2018, 15:17
Gledajući staru temu za "Chicago, Ilinois" imamo dozvolu da napravimo novu kako bi o Chicago saznali što više, jer se stanje mjenja iz godine u godinu. Svakako možemo slobodno možemo reći da je Chicago jedan od FAVORIT gradova u USA.

Što se tiče mene živio sam u Chicagu 2014 godine te moji troškovi/zarada su bili ovakvi :)

1. J1 Viza - Work and Travel
Nema se tu baš puno toga pisati pošto vjerujem da ste svi manje više upoznati sa J1 Vizom i na koji način možete doći do nje, ja sam iskoristio samo onaj dio kada sam mogao da radim :)


2. Stanovanje - North Chicago (North Clark street)
Vlasnik zgrade kod koga sam stanovao je gospodin Pavlović Slobodan te cijena Garsonjere koja nije bila opremljena je koštala 600$ sa 200$ depozita, dok su troškovi za komunalije iznosili oko 100-150$

3. Posao - Ghiradeli (Slastičarna)
Plata mi je bila oko 8$ po satu stime da sam bas imao dosta prekovremenog rada jer je bio ljetni period. Inače bez prekovremenog rada bi zaradio oko 1200$ mjesečno dok sam ja izlazio sa prekovremenim radom na nekih 1800$
https://media.timeout.com/images/100901513/image.jpg


4. Travel - Metro
Najbolje je uzeti mjesečnu kartu koja košta 100$ i sa njom idete gdje vam je volja, imate pravo da koristite metro i BUS. Stime da sam koristio pretežno RED LINE koji je stvarno specifičan sa karakterom osoba koje koriste javni prevoz(Neko se obuče u betmena neko misli da je januar pa je obukao debelu bundu u pola Septembra do onog najgoreg kada vidite da neko vrši velku nuždu ili sječe nokte na nogama jer najvjerovatnije to nije stigao na vrijeme obaviti kod kuće) ali otom potom ništa strašno dok gledate svoja posla :) Destinacija je bila RedLine Thorndale -ChicagoRed te mi ostaje svega par minutica pješice da dođem do radnog mjesta.
https://www.chicago-l.org/stations/images/Howard/thorndale08.jpg
5. Security - Bezbjednost
S obzirom da sam imao svega 64kg visok 172cm poprilično mršav i plav dečko koji hoda sam ulicama Chicaga u 1.00AM / 2.00AM bio sam napadnut svega 2 puta u toku mog boravka u Chicagu i oba puta u RedLine prevozu, pretežno od strane osoba koji su pod uticajem alkohola ili nekog narkotičkog sredstva.
Ali reakcija slučajnih prolaznika i dr. je dobro završila po mene.
Policije ima na svakom ćošku i koliko sam mogao primjetiti ima ih dosta "undercover" što je relativno dobro. Po meni sigurnost i bezbjednost u Chicagu hmmmm Ocjena 7/10 :D

6. Troškovi ?
Na fotografiji je moja ušteđevina :)
https://imgur.com/a/uznBM

Što se tiče troškova već sam većinu i nabrojao
Rent 600$
Utility 100$
Metro 100$
Food 40$ per week
Na poslu sam pretežno konzumirao ovakav obrok
https://imgur.com/a/ciTCh

Ali da bi imali neki uvid u realno stanje u cijene života dobro je pogledati stranicu kao što je
https://www.numbeo.com/cost-of-living/
https://www.expatistan.com
Cijene za nekretnine
https://www.zillow.com/
Poslovi
https://www.indeed.com/

OČEKIVANJA
Vratio sam se u BiH iako sam imao realno dobre šanse sa ostanak, međutim evo sada kada sam osnovao porodicu, imam posao ipak želja za povratak u USA se vratila.
Sada ako neko ima neke infromacije o ovom gradu npr. cijene, sigurnost, travel, posao. Koliko je dovoljno $$$$ za život tročalne porodice i sl. mnogo bi pomoglo. Također prvi put i apliciram za green card x2 , nadam se da ću biti izvučen :D
Kakvo je vaše iskustvo?

misternice
07.02.2018, 15:59
Gledajući staru temu za "Chicago, Ilinois" imamo dozvolu da napravimo novu kako bi o Chicago saznali što više, jer se stanje mjenja iz godine u godinu. Svakako možemo slobodno možemo reći da je Chicago jedan od FAVORIT gradova u USA.


Kakvo je vaše iskustvo?

Sjajno sto je neko pokrenuo novu/staru temu :)
Posto me Cikago jako zanima za neku selidbu u buducnosti iz Minneapolisa, najvise me zanima ta cena smestaja. Zapravo, na svim sajtovima koji se time bave, vidim da razlike u cenama izmedju namestene sobe I nenamestenog celog stana I nisu bas velike? Tipa, naci stan sa cimerima kosta izmedju 600 I 1000$ dok za te pare moze da se nadje nenamesten onebedroom ili cak twobedroom apartment (govorim o istim delovima grada) Da li je to I u praksi tako?
I to sto si pomenuo coveka kod koga si stanovao, da li je cest slucaj da nasi ljudi daju stanove u zakup (da poseduju zgrade I izdaju)? Da li je to pametnije I pristupacnije (zbog credit score-a I income-a I svega sto rentijeri uglavnom zahtevaju pre nego sto nam izdaju stan?

Pollex
07.02.2018, 16:22
Sjajno sto je neko pokrenuo novu/staru temu :)
Posto me Cikago jako zanima za neku selidbu u buducnosti iz Minneapolisa, najvise me zanima ta cena smestaja. Zapravo, na svim sajtovima koji se time bave, vidim da razlike u cenama izmedju namestene sobe I nenamestenog celog stana I nisu bas velike? Tipa, naci stan sa cimerima kosta izmedju 600 I 1000$ dok za te pare moze da se nadje nenamesten onebedroom ili cak twobedroom apartment (govorim o istim delovima grada) Da li je to I u praksi tako?
I to sto si pomenuo coveka kod koga si stanovao, da li je cest slucaj da nasi ljudi daju stanove u zakup (da poseduju zgrade I izdaju)? Da li je to pametnije I pristupacnije (zbog credit score-a I income-a I svega sto rentijeri uglavnom zahtevaju pre nego sto nam izdaju stan?
Nije čest slučaj. Ja sam pronašao gospodina Pavlovića preko preporuke jednog Bugarina koji dolazi u USA-Chicago već treći put preko work and travel-a.
Ja sam sa tim vlasnicima ono isao na povjerenje.
Dao sam im prvi rentu tek kada sam i dobio platu :) (nakon 2 sedmice) a onda sam sustigao dugove, nisu tražili nikakv vid dokumenta od mene nego su mi vjerovali an svaku izgovorenu riječ :D Ne mogu ti reći istinu u vezi namještenog stana, jer uglavnom se rentaju prazni stanovi :) Pa tako mislim pak da je bolje uzeti prazan stan i kućiti se u njemu jer tko zna tko je spavao prije tebe na nekom namještaju :/
Žao mi je samo što na prvom postu fale 2 fotografije, nemam mogućnost editovanja a i prva fotografija mi je nekako prevelka :( Pa ovom prilikom molim admine ako mogu da isprave te stvari :D

Svenson
07.02.2018, 18:40
@Pollex Svaka čast. :1081: Ostao sam bez teksta čitajući post. Koncizno, jasno i sa podacima o destinaciji koji nas najviše interesuju. :punk:

Pollex
07.02.2018, 20:47
@Pollex Svaka čast. :1081: Ostao sam bez teksta čitajući post. Koncizno, jasno i sa podacima o destinaciji koji nas najviše interesuju. :punk:

Drago mi je da je tako a vjerujem da se dosta stvari promjenilo od 2014 do 2018.
Volio bi da cujem od osoba koje se trenutno nalaze u Chicagu koji su kvartovi bezbjedni i kakva je potraznja security poslova :D

Dukeduki
08.02.2018, 05:26
Drago mi je da je tako a vjerujem da se dosta stvari promjenilo od 2014 do 2018.
Volio bi da cujem od osoba koje se trenutno nalaze u Chicagu koji su kvartovi bezbjedni i kakva je potraznja security poslova :D

jel te interesuju poslovi obezbedjenja lokala u smislu rada na ulazu u neki klub ili bezbedjenje u firmama?
ako te interesuju bezbedni delovi grada, po meni sasvim ok je velik broj predgradja , manje bezbedno south side

3put
08.02.2018, 21:05
extra post svaka cast, a ona informacija o metrou i linkovi su jako dobro dosla, posto i ja planiram da idem u Chicago (nadam se da ce sve proteci OK u ambasadi) ,
mada ja idem kod burazera ali ne planiram puno da se zadrzhavam kod njega.

Pollex
09.02.2018, 06:29
Pa više kao security u firmama. Blize je to nekako poslu porodičnog covjeka.

toske10
11.02.2018, 00:48
Pozdrav svima.
Samo jedna konstatacija - ne znam zaista o kakvim se stanovima radi za 600 usd mesečno, pretpostavljam sa cimerom ili dva, pa da svako plaća po 600 usd?! Obzirom da smo mi obišli većinu NorthWest suburba i ništa pristojno, two bedroom, se ne može naći ispod 1200 usd mesečno. Pretpostavljam da se može naći i nešto malo povoljnije ali se onda mora odreći nečega -
lokacije, pristojnog komšiluka, terase, parkinga itd.
Svako dobro.

Katleja Liki
11.02.2018, 01:52
Pozdrav svima.
Samo jedna konstatacija - ne znam zaista o kakvim se stanovima radi za 600 usd mesečno, pretpostavljam sa cimerom ili dva, pa da svako plaća po 600 usd?! Obzirom da smo mi obišli većinu NorthWest suburba i ništa pristojno, two bedroom, se ne može naći ispod 1200 usd mesečno. Pretpostavljam da se može naći i nešto malo povoljnije ali se onda mora odreći nečega -
lokacije, pristojnog komšiluka, terase, parkinga itd.
Svako dobro.
Postovani, forumas Pollex je pisao iskustvo koje je imao 2014-e, iznajmio je nenamjestenu garsonjeru kod covjeka sa nasih prostora i to po necijoj preporuci, mozda je zbog toga njemu i ispalo povoljno, pa ne mora znaciti da je smjestaj bio los. Srdacan pozdrav.

Pollex
11.02.2018, 11:32
Pozdrav svima.
Samo jedna konstatacija - ne znam zaista o kakvim se stanovima radi za 600 usd mesečno, pretpostavljam sa cimerom ili dva, pa da svako plaća po 600 usd?! Obzirom da smo mi obišli većinu NorthWest suburba i ništa pristojno, two bedroom, se ne može naći ispod 1200 usd mesečno. Pretpostavljam da se može naći i nešto malo povoljnije ali se onda mora odreći nečega -
lokacije, pristojnog komšiluka, terase, parkinga itd.
Svako dobro.
U pitanju je studio i nije namješten, znaci od vlasnika sam dobio samo krevet i stolicu. Od kucanskih aparata sam imao mikrovalnu/frizider i elektricnu pec.
Ako si već u Chicagu evo ova adresa pronađi ih i vidi šta možeš se dogovoriti sa njima :)
A ovo su fotografije te zgrade pored se nalazi White Castle :)
http://pokit.org/get/?a9e1a50f3445029bb65b92a8c6f5d723.jpg
A evo ti ovdje detaljno upustvo kako da dodješ do te zgrade ako izađeš na Metro stancu Throndale :)
http://pokit.org/get/?b13ccfcd11d3faedb73e3b740ee3a528.jpg

Nadam se da sam pomogao :D

toske10
11.02.2018, 16:21
Hvala puno i svaka čast na detaljnom objašnjenju. Ja sam prevideo da je prethodni post iz 2014. i da su od tada cene nekretnina od tada dosta porasle, kako za prodaju tako i za izdavanje. Što se tiče delova grada, mogu samo da pričam iz ličnog iskustva i sa tačke gledišta porodičnog čoveka - meni lično su sva ova severna/sevrozapadna predgrađa skroz u redu i bezbedna - Evanston, Skokie, Niles, Des Plaines, Schaumburg i sve to okolo. Znam da je malo skuplje i dalje od samog grada ali nama taj mir i prostor nema cenu. Da smo mlađi malo možda bi i razmišljali o samom gradu ali kada vidim tu gužvu, nemanje mesta za parking ni ispred kuće ni bilo gde da odeš. Odlična aplikacija za parking - SpotHero. Ko god da je u centru Čikaga preporučujem. Svako ima neke svoje prohteve, želje i nekome se sviđa ovo, nekome ono. Možda zvuči neskromno ali ja ne mogu da zamislim smeštaj bez bar male terasice, tog komada svežeg vazduha, prostora da se prošeta uveče po kraju itd.
Nadam se da sam bar malo pomogao.😊

sanchez
11.02.2018, 17:17
Ako nekoga možda zanima, u Amundsen High School u Čikagu, direktorka a i nekoliko profesora su ljudi sa naših prostora.

Ovo je sajt škole a na google možete pogledati i gde se nalazi
http://amundsenhs.org

Pollex
14.04.2018, 14:29
Pitam li se kakvo li je sad stanje u Chicagu ? :D Jer čujem informaciju da je to state sa najvise odlazece populacije na teritoriji USA

GSPvozac
10.06.2018, 15:50
To sam i ja par puta procitao u vestima ali nije uticalo na cene nekretnina u Cikagu, cak je i poskupelo. Moj savet buducim stanovnicima je da slobodno gledaju dosta povoljnije smestaje po mestima tipa Joliet, Aurora,..., jer vas nista ne vezuje za sam Cikago osim ako bas zelite da budete blizu jezera ili radite u Loop-u.

Dragoonn
18.09.2018, 09:04
Samo cu kratko o mom zivotu u Cikagu.

U Cikagu sam proveo 6 mjeseci, od Januara do kraja Jula 2018 godine. Zima je oke bila, hladno ali se izdrzi.
Cijene su pristupacne u odnosu na NY, Seattle i L.A gdje sad zivim.

Za stan sam trosio $450 sa rezijama mjesecno, zivio sam sa jos troje ljudi, stan je imao cetiri sobe i dva kupatila.
Karta za voz i autobuse mjesecno $105
Hrana, zavisi, da li radite u restoranu ili negdje gdje morate kupovati obrok.
Ako ste sami, mozete proci sa $200-400 mjesecno za hranu.
Naravno mozete i manje da trosite ako hocete samo rizu da jedete i supe one od 50 centi sto neki jedu. Vas izbor.
Grad je prelijep, ima mnogo toga da se vidi i radi. Ja i dalje ne mogu da prezalim svoju selidbu u Los Angeles.

Zivio sam u Albany Parku, 10 milja od Downtowna. Naselje je raznoliko sto se tice nacija i ljudi. Bilo je nekih pucnjava i jednom je petogodisnje dijete ranjeno ispred moje zgrade ali slucajno, ako niste u nekim poslovima nece vam niko nista.
Ja sam se vracao kuci iz provoda nekad i pjeske u 2,3 ujutru, nikad nisam imao problem. Takodje sa posla u 11,12 navece. Kazem, uvijek se moze desiti da se.nadjete na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme ali inace je sve oke.
Vozom ste tamo za 30 min iz Downtowna. Auto vam nije potreban osim ako ne dolazite sa porodicom i djecom. Cikago je jedan od gradova sa najboljim gradskim prevozom.

Posao se moze naci, samo nemojte bas izmedju novembra i marta da ga trazite.
U Cikagu mozete da osnujete porodicu, da nesto izgradite. Drugi veliki gradovi i ne bas.
Malo poredjenje za kraj
Renta za pola sobe u L.A $700 mjesecno.
Renta za vlastitu sobu u Cikagu $450 mjesecno

Takodje, pokusajte manje sa nasim ljudima, ja sam zivio sa Amerikancima u Cikagu i bilo mi je super. Grad je dovoljno velik da mozete izbjeci nase Balkance veoma lako.

Eto toliko
Lijep pozdrav iz usranog i upisanog Los Angelesa

Niksovac
19.09.2018, 15:23
brate, smorio si me sad, to je bas mizerna plata, mislim sta ti ostaje da ustedis i živiš, ništa...
Kako je u LA??


__________________
DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018

DEJLI VLOG iz Čikaga >>> Putujuce Duce (https://www.youtube.com/channel/UCOr7PrlvoBKot7kIffRbjiA?view_as=subscriber) :trubac:

cobecar
19.09.2018, 16:13
Ja ne vidim da je pisao kolika mu je plata samo ti neki osnovni troskovi :grin:
Inace lep vam je klipcic, zeljno iscekujem izvestaj "od preko bare". Srecno vam bilo! :)

Niksovac
19.09.2018, 18:52
E, hvala puno :grin:

..pa napisa da mu je plata bila 8 dolara po satu. :suure:


__________________

Uskoro "dejli vlog" iz Čikaga >>> Putujuce Duce (https://www.youtube.com/watch?v=0JSNDrq9Tho) :trubac:

DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018

ivangradjanin
20.09.2018, 04:57
Super vam je kanal na YT ... samo nastavite tako pozitivno !

Cestitam !

Ivan__T
28.09.2018, 23:47
Chicago je specifican grad. Bio sam 2 nedelje tamo, odseo sam kod drugara u Near North Sideu, koji je tehnicki isturen deo downtowna, imao sam utisak da sam u centru u svakom slucaju, ali ok. Luksuzni deo, po recima domacina, je Lincoln Park, skuplji, relativno blizu centra i meni se dopao... Jezero Michigan desetka, Adler Planetarium ✔, Sears/Willis Tower checked, u muzej nismo isli, ali nameravam da ga posetim cim odem ponovo. University of Chicago je big must, za ekonomiste koji su fino ucili u pitanju je univerzitet na kome je predavao legendarni Milton Friedman i koji podseca na Hogwarts.

Pored UofC, kuca Kevina McCalistera (Winnetka, 671 Lincoln Avenue) je bila vredna posete Chicagu.

Cene nekretnina za kupovinu su devalvirane at all gears, dakle za range 150k-250k, katkad i manje, se moze priustiti sasvim pristojna nekretnina. No ipak, ne bih ziveo u njemu. Ne znam zasto, ali mi nije ostavio takav dojam. Za posetu i Christmas uvek.

vuxanne
29.09.2018, 02:04
DEJLI VLOG iz Čikaga >>> Putujuce Duce (https://www.youtube.com/channel/UCOr7PrlvoBKot7kIffRbjiA?view_as=subscriber) :trubac:

Jao, Mlinarev san! Arilje, Kadinjaca, trg.... Bila sam bas tu letos i nauzivala se sa sestrom i decom nam. Bas je lep video, imate talenta za montazu i pricu...

Niksovac
20.10.2018, 06:28
Jao, Mlinarev san! Arilje, Kadinjaca, trg.... Bila sam bas tu letos i nauzivala se sa sestrom i decom nam. Bas je lep video, imate talenta za montazu i pricu...



Hahaha svaka cast sto si prepoznala kafic na Rzavu :D Hvalaaa

Pollex
21.10.2018, 16:43
E, hvala puno :grin:

..pa napisa da mu je plata bila 8 dolara po satu. :suure:


__________________

Uskoro "dejli vlog" iz Čikaga >>> Putujuce Duce (https://www.youtube.com/watch?v=0JSNDrq9Tho) :trubac:

DV2017 - Not Selected
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: Septembar 2017
Lekarski: Avgust 2018
Intervju: Avgust 2018

Top youtube kanal :D Nadam se da ce svima prikazati kakav je zivot u Cikagu :D

vuxanne
21.10.2018, 18:42
Hahaha svaka cast sto si prepoznala kafic na Rzavu :D Hvalaaa

Nista bez rodnog kraja, tu mi radi zet pa smo isli malo u obilazak...Tu sam slavila maturu...

3put
24.10.2018, 02:22
drugari u petak 26.Okt u restoranu Skadarlija u Chicago bice "Kobaja i pivo noc" od 8pm do 11pm. promocija domace kobasice. Pivske i Vinske kobasice za degustaciju
Tako da ako imate slobodnog vremena svratite. Svaki utisak je dobro dosho.

Promo poster:
https://imgur.com/a/giSWGXY

Jocovics
04.11.2018, 21:43
Da se prijavimo da planiramo i mi u Chicago za pocetak. :grin: Naravno, ako prodje sve ok na intervju. Jos se dvoumimo oko toga u koji kraj da idemo. Vazno nam je da javne skole budu visoko ocenjene i po tome cemo sve ostalo da organizujemo. Inace, zvali smo neki broj na sajtu za nekretnine i ispostavi se da je agent Jakie u stvari Žaklina. :grin: Fino smo se ispricali na srpskom, bila je vrlo raspolozena da nam sve objasni i pomogne. Isto nam se desilo i kada smo zvali neke oglase za posao. Ono sto hocu da kazem, tj. da vas ohrabrim da zovete i interesujete se za sve sto vas zanima. Moj utisak je da su ljudi tamo srdacni i raspolozeni da pomognu. :1072:

dryug
17.11.2018, 20:10
Ako ste sami, mozete proci sa $200-400 mjesecno za hranu.


hvala na detaljnim informacijama, ako mozete samo da pojasnite za hranu, da li tih 400 dolara mesecno podrazumeva kupovinu u marketima i pristojne obroke (dorucak, rucak, vecera - meso, voce, povrce, mlecni proizvodi, itd). Ili uglavnom jaja, makarone i krompir :)

dryug
17.11.2018, 20:12
Inace, zvali smo neki broj na sajtu za nekretnine.... Isto nam se desilo i kada smo zvali neke oglase za posao...

mozete li napisati sajtove gde ste trazili nekretnine i posao. Hvala!

Dukeduki
18.11.2018, 01:39
hvala na detaljnim informacijama, ako mozete samo da pojasnite za hranu, da li tih 400 dolara mesecno podrazumeva kupovinu u marketima i pristojne obroke (dorucak, rucak, vecera - meso, voce, povrce, mlecni proizvodi, itd). Ili uglavnom jaja, makarone i krompir :)

za 4 clanu porodicu, mozete sa 400 dolara sasvim lepo i raznovrsno da se hranite, ima radnji u kojima povoljno mozete sve nabavljati!, sams club, aldi, walmart..

Dukeduki
18.11.2018, 01:42
Da se prijavimo da planiramo i mi u Chicago za pocetak. :grin: Naravno, ako prodje sve ok na intervju. Jos se dvoumimo oko toga u koji kraj da idemo. Vazno nam je da javne skole budu visoko ocenjene i po tome cemo sve ostalo da organizujemo. Inace, zvali smo neki broj na sajtu za nekretnine i ispostavi se da je agent Jakie u stvari Žaklina. :grin: Fino smo se ispricali na srpskom, bila je vrlo raspolozena da nam sve objasni i pomogne. Isto nam se desilo i kada smo zvali neke oglase za posao. Ono sto hocu da kazem, tj. da vas ohrabrim da zovete i interesujete se za sve sto vas zanima. Moj utisak je da su ljudi tamo srdacni i raspolozeni da pomognu. :1072:

gledajte samo da dodjete na prolece ili leto, nikako u zimu... ovde je mnogo hladno zimi a i lakse je da startujete sa novim zivotom u toplijim mesecima :)

Jocovics
18.11.2018, 12:37
gledajte samo da dodjete na prolece ili leto, nikako u zimu... ovde je mnogo hladno zimi a i lakse je da startujete sa novim zivotom u toplijim mesecima :)

Najizvesnije je da ce biti u avgustu. Ocekujemo intervju u ambasadi do kraja jula i odmah posle toga da zaplimo. Bas nam je tesno, jer deca u septembru moraju da krenu u skolu (negde se krece vec sredinom avgusta). Znaci da cemo morati na brzinu ovde da prodajemo auto i stan, a tamo jos brze da iznajmimo stan i sredimo se do njihovog polaska u skolu. Jedino ako nekim slucajem bude intervju ranije, onda ce nam biti mnogo lakse.

uran
30.01.2019, 03:46
CNN mi javlja da ce sutra biti -60F u Chicago,IL.

spremte se spremte cetniciiiii
silna ce zima dabude :obrva:

kreta
30.01.2019, 10:47
CNN mi javlja da ce sutra biti -60F u Chicago,IL.

spremte se spremte cetniciiiii
silna ce zima dabude :obrva:

Uran,
U pocetku su bio zanimljiv sa opisima dolaska u USA. Sad bas i nisi: od Srbghosta si 15. 01. trazio da ti se skline sa..., a sada se ti na njega kacis na tri teme. I pominjanje ove diskutabilne vojske bas ti je :nene:...

aleksandarzz
30.01.2019, 16:34
Temperatura ce biti oko -27F, a wind chill (subjektivni osecaj) oko -50F. U srpskim medijima se pominje samo "senzacionalnija" cifra.

uran
30.01.2019, 18:51
Temperatura ce biti oko -27F, a wind chill (subjektivni osecaj) oko -50F. U srpskim medijima se pominje samo "senzacionalnija" cifra.

za senzacionalnu temperaturu ja sam cuo juce sa Trumpovog twita.

kreta, svetu je nemoguce ugoditi.

aleksandarzz
30.01.2019, 19:45
za senzacionalnu temperaturu ja sam cuo juce sa Trumpovog twita.

kreta, svetu je nemoguce ugoditi.

Ma ti si lepo napisao da CNN javlja, al mene od jutros pitaju kako vam je, jel se smrzavate i sl. Posle sam malo proguglao i stvarno, svi (osim N1) pominju samo nizu temperaturu, ne i stvarnu.
Tramp je isti ko i srpski mediji.

milan.b
14.07.2021, 21:18
Ćao svima.
Posle 4 godine provedene u Čikagu rešio sam da počnem da snimam vlogove o životu u ovom uzbudljivom i lepom gradu.
Zapratite moj kanal, lajkujte videa, postavljajte pitanja u komentarima videa i predložite šta biste voleli da vidite.
Trenutno možete pogledati vide o tome
gde možete kupiti našu hranu,
gde možete kupiti hranu za kućne ljubimce,
gde možete kupiti knjige po povoljnim cenama...


https://www.youtube.com/playlist?list=PLv62Fe4fFuNfTQHRRB1YhI2cySix4iHtJ

Ronin
15.02.2022, 13:07
Pozdrav ljudi
Kakvo je sada stanje u Chicagu za iznajmiti stan, naci posao ??