PDA

View Full Version : Dv 2020


Stranice : [1] 2 3 4

nemanja markovic
10.07.2018, 17:13
Pozdrav
Ima li ko informacija da li ce biti lutrije i ove godine?

ikac89
10.07.2018, 17:25
Kako trenutno stvari stoje tj. ukoliko se ne promeni nešto bitno, trebalo bi da je bude. Prijavljivanje bi trebalo da bude u oktobru / novembru.

nemanja markovic
10.07.2018, 17:57
A sta je sa onima koji su izvuceni ali ne stizu u ambasadu do izvlačenja?

nemanja markovic
10.07.2018, 17:58
I ako moze preporuka za neku agenciju koja prijavljuje na lutriju.

BetterFuture
10.07.2018, 22:08
I ako moze preporuka za neku agenciju koja prijavljuje na lutriju.

Apsolutno je nepotrebno da angazujete bilo koga, jer sve mozete sami da obavite. Nije komplikovano ni malo. Potrebni su osnovni podaci i slika koju mozete i sami da napravite. Sve detaljnije je vec pojasnjeno na Forumu.

S a l e
29.07.2018, 16:36
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=07&dd=29&nav_category=78&nav_id=1424517&utm_source=B92&utm_medium=Document&utm_campaign=Related-Theme&utm_content=Tramp:%20Moramo%20da%20se%20otarasimo% 20lutrije,%20gasim%20vladu%20ako...

sremskesume
30.07.2018, 09:41
:smrc::smrc: valjda nece biti tako, nadam se da nece dobiti podrsku da to uradi :udri::udri::udri::udri::udri::udri::udri::udri::s rbinsta:

Svenson
30.07.2018, 11:07
Ako ukinu lutriju, preći će na nešto puno bolje. Kao Kanađani. Tada će ljudi sa fakultetom i dobrim zanimanjima imati više šanse

cobecar
30.07.2018, 15:36
Pa ljudi sa fakultetima i dobrim zanimanjem,svakako u startu imaju vecu sansu da odu negde, drzave dobijaju "gotov proizvod", bez ulaganja i dosta drzava su voljne da prime takve ljude. Po meni je GC prevashodno dobra stvar za ljude sa srednjoskolskim obrazovanjem. Kako da se nada neko sa Gimnazijom ili Trgovackom skolom da ode negde preko? Sanse su minimalne. Tako da po meni ne moze se izmisliti nesto bolje, barem ne za ove bez fakultetskih diploma :) A sto se tice Trampa, nista me ne cudi u vezi njega, nadam se samo da do toga nece doci :)

Andrew Wiggins
30.07.2018, 16:36
^
Ih da su samo gimnazije i srednje skole problem.....
I fakultetski obrazovani ne mogu da spakuju kofere i samo odu. Traze se samo deficitarna zanimanja (za Kanadu i Australiju) iliti najvise inzenjeri, programeri i medicinske sestre. Verujem da je za USA slicno.

cobecar
30.07.2018, 16:50
Svakako ali su ljudi sa srednjom skolom(osim medicinara i eventualno jos nekog) u najgorem polozaju, bukvalno da nemas cemu ni da se nadas da mozes "preko", fakultetske diplome (osim "mog" Pravnog i mozda jos neke) ti daju kakvu takvu nadu da verujes da nesto moze da se desi pa da zapalis :)

MatijaX
30.07.2018, 21:47
Hm, pa za CA ako imaš fakultet ti istina nosi više bodova, nego niža razina obrazovanja,. Međutim, više faktora utječe na konačnu rang listu za CA.

Sa naših prostora za CA su išli i ljudi sa osnovnom školom.
Više faktora utjeće da li je netko za CA ili ne (razina znanja engleskog jezika, stanje bankovnog računa, radno isksutvo u struci, dal' je tvoje zanimanje na popisu traženih, itd...).

Bez brige i da ukinu jednom GC, nema zime, jer ni jedna velika država ne može bez priljeva emigracije.

Nadam se da ću možda slijedeće godine i ja biti među njima.
:;D:

neznamstadaradim
10.09.2018, 01:28
jel se zna datum pocetka prijave za dv2020? vec je sredina septembra.

ikac89
10.09.2018, 10:28
Objaviće u narednih nekoliko dana tj. kada izađe bulletin za novembar. Ali očekivano je da bude kao i do sad, od prve nedelje oktobra do prve nedelje novembra. Moja preptpostavka je da će biti od 04. oktobra do 05. novembra.

ikac89
17.09.2018, 23:36
Još uvek nisu objavili datum početka prijave na lutriju. Prošle godine su objavili 13. septembra. Nije mi jasno šta čekaju. Zakon, u kome je predviđeno ukidanje lutrije, nije usvojen, tako da lutrija mora da se održi. Nadam se da će objaviti datum do petka.

ikac89
18.09.2018, 15:09
Ambasada u Beogradu objavila početak održavanja prezentacija za Work and Travel i DV2020, ali još uvek nema datuma kada počinje prijava.

Prezentacije će se održati u Subotici, Novom Sadu, Beogradu, Kragujevcu i Nišu. 20. septembra održaće se u Subotici, 21. septembra u Novom Sadu. Za ostale gradove nisu još uvek objavili datume.

MilicaBB
18.09.2018, 17:52
Ambasada u Beogradu objavila početak održavanja prezentacija za Work and Travel i DV2020, ali još uvek nema datuma kada počinje prijava.

Prezentacije će se održati u Subotici, Novom Sadu, Beogradu, Kragujevcu i Nišu. 20. septembra održaće se u Subotici, 21. septembra u Novom Sadu. Za ostale gradove nisu još uvek objavili datume.

Jel znas mozds gde i u koje vreme se odrzava prezentacija u Bg? I gde si nasao to?

Andrew Wiggins
18.09.2018, 18:42
Ako se ne varam zar nije prosle godine prijava kasnila i pocela oko 18og oktobra?
Ako tada planiraju da opet pocne onda je rano da zvanicno objave. Kapiram narednih 10 dana ce izaci zvanicno saopstenje.

ikac89
18.09.2018, 18:46
Jel znas mozds gde i u koje vreme se odrzava prezentacija u Bg? I gde si nasao to?

Na fb stranici Ambasade.
https://www.facebook.com/usaconsblg/

Prošle godine je prijava počela 03. oktobra, ali su imali neki problem i poništili su sve prijave i nove su krenule 18. oktobra.

ikac89
21.09.2018, 00:04
Evo konačno nekih informacija. Videh na zvaničnom twitter nalogu U.S. Department of State Bureau of Consular Affairs da su u odgovoru nekom liku napisali da prijava počinje 03. oktobra.

We will release information as it becomes available. DV 2020 will open for entry October 3, 2018.
https://twitter.com/TravelGov/status/1042440113693908997

djpgiovany
21.09.2018, 16:03
Danas ce “nasi” da objave detalje o prijavi za dv2020...verovatno se radi o 3.oktobru...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2602387079775241&id=129266473753993

ikac89
21.09.2018, 23:45
UKoliko je neko bio na prezentaciji neka napiše utiske i koje su to promene u proceduri podnošenja zahteva, mada ta rečenica mi baš nije jasna, ali verovatno su mislili na prijavu na lutriju.

04. oktobra bi trebalo da bude u Beogradu prezentacija tj. tako su odgovorili nekoj devojci.

Molloh
22.09.2018, 20:48
Pozdrav ljudi, zna li se sta na kraju - hoce biti lutrije i ove godine i kada pocinje? :naughty:

djpgiovany
24.09.2018, 12:30
Potvrdjeno...datumi za prijavljivanje za dv2020 su od 3.oktobra do 6.novembra...
https://www.facebook.com/129266473753993/posts/2610133045667311/

ikac89
24.09.2018, 12:53
Objaviće u narednih nekoliko dana tj. kada izađe bulletin za novembar. Ali očekivano je da bude kao i do sad, od prve nedelje oktobra do prve nedelje novembra. Moja preptpostavka je da će biti od 04. oktobra do 05. novembra.

Promašio sam za po jedan dan. :)

Sad sledi slikanje, pa prijava, pa čekanje do maja sledeće godine. :)

Traveler
24.09.2018, 20:46
Jedno pitanjce. Ako je osoba rodjena na KiM, da li stavlja drzava rodjenja Kosovo s obzirom da Ameri priznaju tu tzv drzavu, ili stavlja Srbija???

mveruovic
24.09.2018, 21:08
VAŽNO!
NOVINA U DV-2020 PROGRAMU

U novom DV-2020 programu pooštreni su uslovi za automatsku diskvalifikaciju. Do sada, aplikacije su bile automatski diskvalifikovane ukoliko ste podneli više istih molbi za sebe, ukoliko niste uneli ime vašeg supružnika (a u zvaničnom ste građanskom braku) i ukoliko niste uneli imena sve dece. Na osnovu novih regulativa bićete automatski diskvalifikovani i

-- ako ste uneli vanbračnog partnera kao svog supruga
-- ako ste uneli decu koja se ne kvalifikuju za ovaj program (na pr. decu koja su preko 21 godine, ili su američki državljani, itd.)

U svim gore navedenim situacijama vaše aplikacija za DV-2020 program biće automatski diskvalifikovane.

1 коментара




Mislim da je skoro bas bio slucaj ovaj na forumu da je neko uneo vanbracnog partnera kao supruga.

ikac89
24.09.2018, 21:10
Ja mislim Kosovo.

Inače ovo je objavljeno na fb stranici ambasade...

VAŽNO!
NOVINA U DV-2020 PROGRAMU

U novom DV-2020 programu pooštreni su uslovi za automatsku diskvalifikaciju. Do sada, aplikacije su bile automatski diskvalifikovane ukoliko ste podneli više istih molbi za sebe, ukoliko niste uneli ime vašeg supružnika (a u zvaničnom ste građanskom braku) i ukoliko niste uneli imena sve dece. Na osnovu novih regulativa bićete automatski diskvalifikovani i

-- ako ste uneli vanbračnog partnera kao svog supruga
-- ako ste uneli decu koja se ne kvalifikuju za ovaj program (na pr. decu koja su preko 21 godine, ili su američki državljani, itd.)

U svim gore navedenim situacijama vaše aplikacija za DV-2020 program biće automatski diskvalifikovane.

edit Sad vidim da je mveurovic već ovo okačio.

ikac89
24.09.2018, 21:31
Još jedna bitna informacija, mada do tada ima još dosta vremena, rezultati će biti dostupni 07. maja 2019.

U ovom pdf fajlu su sve informacije vezane za DV2020...

https://s3.amazonaws.com/public-inspection.federalregister.gov/2018-20796.pdf

ivangradjanin
25.09.2018, 00:56
Jedno pitanjce. Ako je osoba rodjena na KiM, da li stavlja drzava rodjenja Kosovo s obzirom da Ameri priznaju tu tzv drzavu, ili stavlja Srbija???



Kosovo

Moja supruga je rodjena u Peci i stavili smo Kosovo. Sve je bilo u redu.

Mendica
25.09.2018, 20:07
pozdrav svima, evo setila se i ja za green card , pa taman da komentarisemo. Pre mozda 3-4 god sam prvi put pokusala da se prijavim ali nisam uspela do kraja . nesto mi se iskomplikovalo tj trazili su mi neki br da unesem a ja taj br nikad nisam dobila ( ne mogu da se setim tacno za koji br se odnosilo ) :no::wtf: pa ajde pokusacu sada da se prijavim. Pitanjce da li treba da se plati nesto kada se prijavljuje ili je skroz besplatno? jer malo pre dok ovaj forum nisam pronasla sam popunila nesto za green card i traze da se placa nesto na godinu dana 99e, ili 2 god 299e itd

djpgiovany
25.09.2018, 20:33
pozdrav svima, evo setila se i ja za green card , pa taman da komentarisemo. Pre mozda 3-4 god sam prvi put pokusala da se prijavim ali nisam uspela do kraja . nesto mi se iskomplikovalo tj trazili su mi neki br da unesem a ja taj br nikad nisam dobila ( ne mogu da se setim tacno za koji br se odnosilo ) :no::wtf: pa ajde pokusacu sada da se prijavim. Pitanjce da li treba da se plati nesto kada se prijavljuje ili je skroz besplatno? jer malo pre dok ovaj forum nisam pronasla sam popunila nesto za green card i traze da se placa nesto na godinu dana 99e, ili 2 god 299e itd

Potpuno je besplatno...to sto se placa su agencije,sajtovi koji vas prijave umesto vas... Inace,i meni ce biti prva prijava,koja uopste nije komplikovana,tako da mozete i sami to da uradite,nema potrebe trositi novce bespotrebno... Nek’je sa srecom...

Promenada
25.09.2018, 21:44
Potpuno je besplatno...to sto se placa su agencije,sajtovi koji vas prijave umesto vas... Inace,i meni ce biti prva prijava,koja uopste nije komplikovana,tako da mozete i sami to da uradite,nema potrebe trositi novce bespotrebno... Nek’je sa srecom...

Sve je besplatno a agencijama nemojte verovati. Vise puta je cak i ambasada to napomenula.

Alek134
28.09.2018, 22:04
Cao svima, upravo sam se pridruzio forumu, malo sam vas i čitao. Naime planiram da se prijavim za lutriju ove godine, za 3 dana pocinjem 4 godinu fakulteta i diplomiraću do Juna 100% kao i svake godine do sad, pa me zanima da li kada budem popunjavao prijavu popunim da sam zavrsio fakultet ili srednju?:) Hvala

Simke
28.09.2018, 22:07
Znaci fakultet jos nisi zavrsio, napisaces da si zavrsio High school jer nemas University degree, imace ce te diskvalifikovati jer bi mislili da si lagao. :)

Promenada
28.09.2018, 23:14
Znaci fakultet jos nisi zavrsio, napisaces da si zavrsio High school jer nemas University degree, imace ce te diskvalifikovati jer bi mislili da si lagao. :)

+1 Tako je. Stavi High School. Do sada nisu kontrolisali to previse pa je moglo i sa greskama ali ove godine su poostrili.

marenko
29.09.2018, 06:28
Koja je razlika izmedju University degree i master of sience ??
Neko ima zavrsen fax koji je 5 godina trajao i fakultet mu izda diplomu koja je M.Sc. degree (master of sience), sta sa tim poljem ??

Fakultet je clan bg univerziteta naravno.

Tereza2019
29.09.2018, 08:45
Cao svima, upravo sam se pridruzio forumu, malo sam vas i čitao. Naime planiram da se prijavim za lutriju ove godine, za 3 dana pocinjem 4 godinu fakulteta i diplomiraću do Juna 100% kao i svake godine do sad, pa me zanima da li kada budem popunjavao prijavu popunim da sam zavrsio fakultet ili srednju?:) Hvala

Stavices Some University Courses, posto nisi jos diplomirani student. Ne brini neces da budes diskvalifikovan ako stavis to a nemas diplomu. Ako imas srece da te izvuku tad bi ti imao i vec diplomu , ti ne lazes samim tim sto si stavio Some University Courses, vec fino lepo doneses na intervju tvoje prethodne zavrsene godine i to je to. Al neces 100% pogresiti ovo sto sam ti napisala. Good luck

HalfBlue91
29.09.2018, 08:59
Cao svima, upravo sam se pridruzio forumu, malo sam vas i čitao. Naime planiram da se prijavim za lutriju ove godine, za 3 dana pocinjem 4 godinu fakulteta i diplomiraću do Juna 100% kao i svake godine do sad, pa me zanima da li kada budem popunjavao prijavu popunim da sam zavrsio fakultet ili srednju?:) Hvala

Mislim da nije pametno da lazes. Stavljas ono sto imas zavrseno u trenutku prijave. Tebi je to srednja skola.

Tereza2019
29.09.2018, 09:49
[QUOTE=HalfBlue91;73713]Mislim da nije pametno da lazes. Stavljas ono sto imas zavrseno u trenutku prijave. Tebi je to srednja skola.

Highest level of education you have achieved, as of today:
(1) Primary school only, (2) Some High School, no degree, (3) High School degree, (4) Vocational School,(5) Some University Courses, (6) University Degree, (7) Some Graduate-Level Courses,(8) Master’s Degree, (9) Some Doctoral-Level courses, and (10) Doctorate Degree
Sta covek laze, on ima zavrsene prethodne tri godine fakulteta. E to ja ta caka kad ljudi neznaju pa cimaju sta ce da kazu u ambasadu i konzul im ne da vizu. Tvrdim da nisi u pravu. Opet cu da kazem covek ne laze donese fino lepo ako ga izvuku diplomu sredne skole i sve ostalo od fakulteta. Evo recimo da ga izvuku i tad treba da popuni DS260 sta ce tad da kaze da ima srednu ili fakultet vec tad bi zavrsio fakultet i imace diplomu, pa trazite onda da otkljucavaju obrazac itd itd.Aj reci ti meni zasto je onda kad popunjujes aplikaciju stavljeno je to za Some University Courses i Some Graduate-Level Courses.

HalfBlue91
29.09.2018, 09:55
Mozes ti da budes i 10 godina na fakultetu ali BEZ DIPLOME se ne racuna nista, ne razumem sta tu nije jasno.

On u ovom trenutku ima zavrsenu SAMO srednju skolu, i bice tako sve do juna.

Ja sam samo napisala da ja ne bih rizikovala, jer tebi se ne povecavaju sanse da te izvuku ako imas veci stepen obrazovanja ali zato mogu da ti prave problem kasnije na intervjuu ako budes izvucen/a.

Uopste ne kapiram ovaj nas mentalitet, samo nesto da se mulja i laze...

Tereza2019
29.09.2018, 10:47
Mozes ti da budes i 10 godina na fakultetu ali BEZ DIPLOME se ne racuna nista, ne razumem sta tu nije jasno.

On u ovom trenutku ima zavrsenu SAMO srednju skolu, i bice tako sve do juna.

Ja sam samo napisala da ja ne bih rizikovala, jer tebi se ne povecavaju sanse da te izvuku ako imas veci stepen obrazovanja ali zato mogu da ti prave problem kasnije na intervjuu ako budes izvucen/a.

Uopste ne kapiram ovaj nas mentalitet, samo nesto da se mulja i laze...
A zasto da imas problem kad on/ona se i onako kvalifikuje za lutriju sa srednju skolu. On ne laze da ima te tri godine zavrsene za to ima some courses, ne diplomu. I ne mora da vregas da nas mentalitet je onakav da samo hocemo da miljamo u ovom slucaju se nista ne mulja, mulja se kad kazes da imas nesto zavrseno a nemas dokaz za to ne kapiram koji je tvoj problem.

Taty2
29.09.2018, 12:32
Degree ukazuje na to da postoji diploma u vezi sa tim odredjenim školovanjem.
University degree je neprecizan pojam, to može biti Bachelor od Science za cetverogodisnje fakultetsko obrazovanje i tako dalje. Fakultet u trajanju od 5 godina je opet University degree.

mveruovic
29.09.2018, 12:49
Zasto bi sebi komplikovao zivot i stavljao nesto neprovereno? Lepo stavi srednja skola i to je to.

ikac89
29.09.2018, 13:00
+1

To nikakav uticaj nema na šanse za izvlačenje, tako da bolje ići na sigurniju varijantu, u ovom slučaju high school degree, nego rizikovati.

Alek134
29.09.2018, 13:25
Hvala svima na odgovorima, nisam imao nameru da lazem ili muljam, nego sam bio u nedoumici da ako me kojim slucajem izvuku a stavio sam samo srednja skola a na kraju im donesem diplomu sa fakulteta (posto su mi na fakultetu svedocanstva nadam se da nisu izgubili) ili obrnuto da vide da sam diplomirao 9 meseci posle prijave. Tako da sam mislio da ce ispasti svakako da sam “slagao” sta god stavio. Hvala svima jos jednom :)

Tereza2019
29.09.2018, 14:49
Hvala svima na odgovorima, nisam imao nameru da lazem ili muljam, nego sam bio u nedoumici da ako me kojim slucajem izvuku a stavio sam samo srednja skola a na kraju im donesem diplomu sa fakulteta (posto su mi na fakultetu svedocanstva nadam se da nisu izgubili) ili obrnuto da vide da sam diplomirao 9 meseci posle prijave. Tako da sam mislio da ce ispasti svakako da sam “slagao” sta god stavio. Hvala svima jos jednom :)

Pa upravo to, ti ne lazes ni u oba slucaja sta god stavio. Ti tvrdis da imas tri godine zavrsene i to je to, tako da mislim da si ukapirao sta sam htela reci stime. Nemoj se bojati da ces da budes diskvalifikovan ako stavis to sto sam rekla. Ne hocu nikako da navedem nekog na pogresno misljenje al takav je zakon.Najbolje ti pisi mail do konzularno odeljenje i bices na cisto oni ce ti odgovoriti ovaj forum je samo nagaganje raznih ljudi i cudi svaki slucaj razliciti.U tvoju situaciju nemas ama bas nista sta da se dvoumis sta god stavio. Jos jednom srecnom ti bilo.

Alek134
29.09.2018, 15:57
Pa upravo to, ti ne lazes ni u oba slucaja sta god stavio. Ti tvrdis da imas tri godine zavrsene i to je to, tako da mislim da si ukapirao sta sam htela reci stime. Nemoj se bojati da ces da budes diskvalifikovan ako stavis to sto sam rekla. Ne hocu nikako da navedem nekog na pogresno misljenje al takav je zakon.Najbolje ti pisi mail do konzularno odeljenje i bices na cisto oni ce ti odgovoriti ovaj forum je samo nagaganje raznih ljudi i cudi svaki slucaj razliciti.U tvoju situaciju nemas ama bas nista sta da se dvoumis sta god stavio. Jos jednom srecnom ti bilo.
Hvala još jednom, razumeo sam te na šta misliš, da li znaš možda email na koji mogu da im pišem pošto ne mogu da ga nađem na netu?:)

HalfBlue91
29.09.2018, 16:22
A ko tebi garantuje da ces zavrsiti fax? Hocu da kazem, nadam se da hoces pu pu, ali ne postoji garancija da ces zaista diplomirati u junu. A ako ne diplomiras opet ostajes na srednjoj.

Ja se tu uopste ne bih bakcala sa tim vec bih stavila ZVANJE koje imam, znaci diplomu koju imam u trenutku prijave.

Ti sad imas samo srednju, a polozeni ispiti se tu ne racunaju.

Naravno, svako radi onako kako misli da je najbolje :suure: Srecno u svakom slucaju!

Tereza2019
29.09.2018, 17:12
Hvala još jednom, razumeo sam te na šta misliš, da li znaš možda email na koji mogu da im pišem pošto ne mogu da ga nađem na netu?:)
Neznam odakle si ali za moj grad je, onda ide za Beograd, Zagreb, Podgorica, Sarajevo
consularskopje@state.gov
belgradeiv@state.gov
zagrebiv@state.gov.
podgoricavisas@state.gov
sarajevovisas@state.gov
Pitaj ti fino i dobices najtacniji odgovor. Da se ne svadzamo tu bez potrebno.

mveruovic
29.09.2018, 18:14
Moze i uzivo na prezentaciji da pita a i na fb stranici.

damagon
29.09.2018, 22:34
Cao svima, upravo sam se pridruzio forumu, malo sam vas i čitao. Naime planiram da se prijavim za lutriju ove godine, za 3 dana pocinjem 4 godinu fakulteta i diplomiraću do Juna 100% kao i svake godine do sad, pa me zanima da li kada budem popunjavao prijavu popunim da sam zavrsio fakultet ili srednju?:) Hvala

Kod mene je bila slicna situacija, takodje sam mislio da cu diplomirati do juna,a desilo se 10 nepredvidjenih stvari , cak sam morao opet na intervju ....

S obzirom da te pita sta posedujes u trenutku apliciranja ja bih stavio samo srednju skolu, a eventualno na intervju mozes da poneses spisak polozenih ispita(barem sam ja tako uradio)/diplomu ako diplomiras.

Kao sto je neko u prethodnim postovima napisao, dosta su rigoroznija pravila ove godine, i za svaku gresku ce diskvalifikovati ljude...

Srecno ! :beer:

radosmr
01.10.2018, 09:52
Zna li neko mozda datum pocetka prijava za ovu godinu?

Traveler
01.10.2018, 10:01
Hvala na odgovoru 🙂 imam jos jedno pitanje sta se stavlja za Visu skolu (3god) ?:wtf:

dxdx
01.10.2018, 12:31
Zna li neko mozda datum pocetka prijava za ovu godinu?


travel.state.gov kaze sljedece: “Applicants must submit entries for the DV-2020 program electronically at dvlottery.state.gov between noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), Wednesday, October 3, 2018, and noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5), Tuesday, November 6, 2018. Do not wait until the last week of the registration period to enter, as heavy demand may result in website delays. No late entries or paper entries will be accepted. The law allows only one entry per person during each registration period. The Department of State uses sophisticated technology to detect multiple entries. Individuals with more than one entry will be disqualified....”

Svenson
01.10.2018, 13:22
Hvala na odgovoru 🙂 imam jos jedno pitanje sta se stavlja za Visu skolu (3god) ?:wtf:

Ako je po Bolonji, onda: ESP 180 (3 godine), onda je to Bachelor, ESP 240 (4 godine) = Bachelor with honors, ESP 300 (5 godina) = Master

ikac89
01.10.2018, 16:23
Prezentacija DV 2020 u Beogradu održaće se 04. oktobra u Domu omladine od 19H. Možda neko želi da ode.

https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/42864348_2623230444357571_7270897199926476800_n.pn g?_nc_cat=105&oh=c3196bcce04fd24f87dcb8b854b8cd30&oe=5C629EB4

Tereza2019
01.10.2018, 17:20
Prezentacija DV 2020 u Beogradu održaće se 04. oktobra u Domu omladine od 19H. Možda neko želi da ode.

https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/42864348_2623230444357571_7270897199926476800_n.pn g?_nc_cat=105&oh=c3196bcce04fd24f87dcb8b854b8cd30&oe=5C629EB4

Bravo Ikac89, uvek prvi sa informacijama.Znam da tvoj broj nije dosao na red za lansku godinu ali idemo dalje za ovu godinu ti zelim srecu u izvlacenju. BTW i jas sam u slicnoj sitauaciji kao tebe za ovu godinu broj mi je u kriticnih :smrc::smrc: nadam se da ce biti bolja ova godina, al sta je tu je idemooo u nove pobede ka :==D: :grin:

mveruovic
01.10.2018, 17:44
Hvala na odgovoru 🙂 imam jos jedno pitanje sta se stavlja za Visu skolu (3god) ?:wtf:

Ako je visoka skola kao sto je Svenson napisao. Ljudi i dalje masovno visoke skole zovu vise iako te ne postoje vec 12 godina.

samsung11
01.10.2018, 20:06
Visa skola je bila 2 god kolko ja znam. Sa 3 godine je visoka.

HalfBlue91
01.10.2018, 20:41
"Slika mora biti u JPEG formatu, dimenzija 600x600 piksela, i ne sme da prevagne 250kb veličine. Photo validator će samo proveriti ovo, neće se osvrtati na to šta je na slici. Vaša je dužnost da slika ne bude mutna, i da izgleda kao i za pasoš... Gledajte da ne uvećavate male slike, gubi se kvalitet, pa ostaju mutne."

Da li ovo i dalje vazi? Da li postoje jos neki parametri?

Tereza2019
01.10.2018, 20:56
"Slika mora biti u JPEG formatu, dimenzija 600x600 piksela, i ne sme da prevagne 250kb veličine. Photo validator će samo proveriti ovo, neće se osvrtati na to šta je na slici. Vaša je dužnost da slika ne bude mutna, i da izgleda kao i za pasoš... Gledajte da ne uvećavate male slike, gubi se kvalitet, pa ostaju mutne."

Da li ovo i dalje vazi? Da li postoje jos neki parametri?

ikac89 je vec postirao detalje oko izvlacenjeza DV2020 vrati se nekoliko strana unazad i nacices njegov post str.3. :;D:

uran
01.10.2018, 21:47
Tereza2019:

ne unosi konfuziju vec ako ne znas dobro engleski pitaj nas koji znamo:

Highest level of education you have achieved, as of today:

to znaci najvisi stepen koji si postigao znaci POSEDUJES na DANASNJI DAN tj kad se prijavljuje. Moze neko da je studirao i 10 godina medicinu i da ce diplomirati sutra, ali kad se prijvaljuje mora reci ono sto u tom momentu ima pr srednju medicinsku, gimnaziju, visu fizioterapeutsku itd...

Ni u jednom momentu imigracionim vlastima ne smes podnositi netacne podatke inace mogu da te ladno diskvalifikuju. A veruj mi da hoce jer znas koliko ih ceka da udje. Mogu da biraju.

Tereza2019
01.10.2018, 22:08
Tereza2019:

ne unosi konfuziju vec ako ne znas dobro engleski pitaj nas koji znamo:

Highest level of education you have achieved, as of today:

to znaci najvisi stepen koji si postigao znaci POSEDUJES na DANASNJI DAN tj kad se prijavljuje. Moze neko da je studirao i 10 godina medicinu i da ce diplomirati sutra, ali kad se prijvaljuje mora reci ono sto u tom momentu ima pr srednju medicinsku, gimnaziju, visu fizioterapeutsku itd...

Ni u jednom momentu imigracionim vlastima ne smes podnositi netacne podatke inace mogu da te ladno diskvalifikuju. A veruj mi da hoce jer znas koliko ih ceka da udje. Mogu da biraju.

Ju momak koliko si ti pametan, danas si postavio nekoliko postova i ves si najpametniji na ovom forumu. Odakle ti zakljucak da ja neznam engleski to sto sto sam napisala forumasu prije sam dala ja vec nekoliko objasnjenja oko toga.On vrlo dobro zna na sta sam ja mislila i sigurno nece da poslusa nekog tu ko mu sugerise mislim da je pametan i sam da zakluci sta ce da uradi. A ti prvo se vrati sa J1 visu regular posto ti je vreme za nazad pa tad pricaj price za malu decu.Ja kad napisem nesto nije iz neznanja vec pisem to posto znam.Ne treba tebi da objasnjavam nista i u buduce nemoj da si se obratio meni pa jos mi pise velikim slovima kad se naucis kulture tad mozemo pricati.

uran
01.10.2018, 22:25
^ pokazujes najgore osobine balkanskog mentaliteta.

neznaje, tvrdoglavost, pakost....

Vladica05
01.10.2018, 22:34
Hvala svima na odgovorima, nisam imao nameru da lazem ili muljam, nego sam bio u nedoumici da ako me kojim slucajem izvuku a stavio sam samo srednja skola a na kraju im donesem diplomu sa fakulteta (posto su mi na fakultetu svedocanstva nadam se da nisu izgubili) ili obrnuto da vide da sam diplomirao 9 meseci posle prijave. Tako da sam mislio da ce ispasti svakako da sam “slagao” sta god stavio. Hvala svima jos jednom :)

stavi srednju skolu, a ako te izvuku to ces znati od 15 maja 2020 i tada ces dobiti case no. pa kad u junu zavrsis fakultet ti tad popuni ds-260 sa fakultetom.
dokumenta ti proveravaju nakon popunjavanja ds-260 formulara jer to je ono sto ti navodis u prijavi koja je zvanicna i koja se proverava prilikom intervjua.
sta god sad da stavis nije bitno toliko koliko je bitno sta ces navesti u DS ako te izvuku.

Traveler
01.10.2018, 22:45
Hvala na odgovorima, da daaa visoka iznenjerska skola je u pitanu, nije visa, moja greska 😀

Vladica05
01.10.2018, 22:50
moja greska u prethodnom postu.... od 15 maja 2019 a ne kao sto sam napisao 2020...
sorry :)

iceva
02.10.2018, 09:08
Zdravo jer moze neko da mi kaze za oblast sta da napisem ja sam iz Makedonije grad Strumica kod nas nema oblast,i drugo za 8a in care of dali treba da napisem ime fala puno.

Sasha983
02.10.2018, 09:55
Zdravo jer moze neko da mi kaze za oblast sta da napisem ja sam iz Makedonije grad Strumica kod nas nema oblast,i drugo za 8a in care of dali treba da napisem ime fala puno.


U oblast ne moras nista da upises..

U 8a, ime i prezime...



Znaci sutra oko 18h po nasem vremenu pocinje ?

ivanmarina
02.10.2018, 14:30
Postovani forumasi, zanima me kakva je ovo nova DV2020 lutrija koja se placa.Jel ona nesto bolja i jel su vece sanse odo ove do sadasnje ili je to samo uzimanje para? Hvala unapred. S`postovanjem Ivan.

http://www.usadiversitylottery.com/

damagon
02.10.2018, 15:41
To nije sajt za lutriju, i ne postoji lutrija za zelenu kartu koja se placa.
Jedini sajt za prijavu je https://www.dvlottery.state.gov/

Padinjak101
02.10.2018, 15:46
Postovani forumasi, zanima me kakva je ovo nova DV2020 lutrija koja se placa.Jel ona nesto bolja i jel su vece sanse odo ove do sadasnje ili je to samo uzimanje para? Hvala unapred. S`postovanjem Ivan.

http://www.usadiversitylottery.com/

Da l' ste vi ljudi mogući više...
Lutrija je samo jedna, i besplatna je. I nalazi se na sajtu koji se zavrsava sa .gov
Sve ostalo su ili prevare ili agencije koje ce vam uzeti pare i prijaviti vas na ovu jednu jedinu, besplatnu, lutriju.
Na stranici 3. ove teme se nalazi pdf fajl koji je postavio Ikac, tu pise sve o DV2020, pa ko ima neku nedoumicu, bolje prvo da procita sve ono, pa onda ako mu nesto nije jasno, pita

SarMan89
03.10.2018, 00:34
Samo da vam svima poželim sreću i uspjeh u aplikacijama, pa barem blaga većina prođe...

PS Prije nekoliko dana mi jedna djevojka ispriča da je prošla i da je odlučila da ne ide, kad joj u nogu nisam pucao :grin::grin:

uran
03.10.2018, 04:06
ne znam zasto svi pljuju te posrednicke agencije za DV kad sam siguran da ima dosta ljudi koji ne bi znali sami da popune aplikaciju.

ja se secam koliko sam se mucio sa kropovanjem pre 10 godina a citav zivot sam za kompjuterom.

Test471
03.10.2018, 10:24
ne znam zasto svi pljuju te posrednicke agencije za DV kad sam siguran da ima dosta ljudi koji ne bi znali sami da popune aplikaciju.

Nece znati da popune ime, prezime, datum rodjenja, adresu... ali ce zato posle, kada budu izvuceni znati da odu u Ameriku i da se tamo snadju...?

MilicaBB
03.10.2018, 10:40
Da li neko od clanova sutra ide na prezentaciju u Beogradu?

Catfishblues
03.10.2018, 16:17
Da li neko ima informaciju zašto ne postoji na sajtu https://www.dvlottery.state.gov/ podatak o prijavi za DV - 2020?

Tereza2019
03.10.2018, 16:28
Da li neko ima informaciju zašto ne postoji na sajtu https://www.dvlottery.state.gov/ podatak o prijavi za DV - 2020?

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

Catfishblues
03.10.2018, 16:33
Hvala. Znam da počinje danas u 12:00 h, ali na sajtu još nema "prijava".

ASSI
03.10.2018, 16:42
Catfishblues


Program begins on Wednesday, October 3, 2018 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4)

EDT mu dodje: https://www.timeanddate.com/time/zones/edt

i pogledas koliko to dodje u Beogradu npr:
http://www.timebie.com/timezone/easterndaylightbelgrade.php

i vidis da je to 18:00 po nasem vremenu

Tereza2019
03.10.2018, 16:45
Hvala. Znam da počinje danas u 12:00 h, ali na sajtu još nema "prijava".

Nema nikakvog problema, rano je jos btw to ce sad uskoro biti prebukirano prvih sati prijavljivanja.Zelim vam srecu.

Test471
03.10.2018, 17:39
Hvala. Znam da počinje danas u 12:00 h, ali na sajtu još nema "prijava".

Jel ti palo mozda na pamet da se zapitas u kojoj vremenskoj zoni ce u 12:00 da pocne?

Ko sve nece da ide u Ameriku...

HalfBlue91
03.10.2018, 17:41
Nemojte da ste takvi, svakome moze da se desi da napravi gresku ili nesto :suure:

Vidim tenzije i nervoza rastu :==D::woohoo:

Shinra
03.10.2018, 17:46
Je li ono bilo da se ne koriste naša slova, cak ni na prvom kod imena i prezimena?

Catfishblues
03.10.2018, 17:55
Test471, smiri strast. Ne bih da ispadnem " nekulturan ", ali *ebi se.

dxdx
03.10.2018, 18:19
Upravo prosla prijava za suprugu i mene ... deseti put. Sretno svima!!! :pozz:

Vladica05
03.10.2018, 19:46
Prezentacija DV 2020 u Beogradu održaće se 04. oktobra u Domu omladine od 19H. Možda neko želi da ode.

https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/42864348_2623230444357571_7270897199926476800_n.pn g?_nc_cat=105&oh=c3196bcce04fd24f87dcb8b854b8cd30&oe=5C629EB4

ikac, molim te da mi kazes odakle ti ova informacija jer na sajtu doma omladine nema nista o tome...

HalfBlue91
03.10.2018, 19:52
"Secure Connection Failed"

:ohman::-_-;: nije ni cudo, nadam se samo da ce mi dozvoliti ponovo da popunim sve...

cobecar
03.10.2018, 19:59
ikac, molim te da mi kazes odakle ti ova informacija jer na sajtu doma omladine nema nista o tome...

"Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia" stranica na Facebook-u.
https://www.facebook.com/usaconsblg/?__tn__=kC-R&eid=ARAV5EQHJe_dWsACvhmgmAmwb5iy1mQUgZOIgbUv1EWJvc 65MZPhQM6ifLEK5e70Sz7Aq_EutoAU5IHI&hc_ref=ARTZkRUQ67e__C6am9ZB_1L5XqtFXsskZLYJ8cHskc6 pBn_TAI4y5e9SB9b_qKNswpI&fref=nf

Vladica05
03.10.2018, 20:10
"Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia" stranica na Facebook-u.
https://www.facebook.com/usaconsblg/?__tn__=kC-R&eid=ARAV5EQHJe_dWsACvhmgmAmwb5iy1mQUgZOIgbUv1EWJvc 65MZPhQM6ifLEK5e70Sz7Aq_EutoAU5IHI&hc_ref=ARTZkRUQ67e__C6am9ZB_1L5XqtFXsskZLYJ8cHskc6 pBn_TAI4y5e9SB9b_qKNswpI&fref=nf

hvala puno cobe :). sad sam video na FB, planirao sam da idem sa suprugom ali na sajtu Doma nisam nasao nista o tome pa rekoh da se nisam nesto zez...
kao dobitnik za 2019 ocekujem poziv pocetkom decembra bar ako je sudeci po cut off broju u biltenu i nije lose da proverim jos jednom kako i sta... hvala jos jednom.

cobecar
03.10.2018, 21:02
hvala puno cobe :). sad sam video na FB, planirao sam da idem sa suprugom ali na sajtu Doma nisam nasao nista o tome pa rekoh da se nisam nesto zez...
kao dobitnik za 2019 ocekujem poziv pocetkom decembra bar ako je sudeci po cut off broju u biltenu i nije lose da proverim jos jednom kako i sta... hvala jos jednom.

Nema na cemu, srecno i da sve prodje kako treba pa posle "preko" da bude jos bolje :) Ikac je jedan od najupucenijih i moze da ti kaze kada cete otprilike doci na red :) Ostalima puno srece ove/naredne godine :D

Catfishblues
03.10.2018, 22:32
Interesuje me link adresa gde mogu da proverim ispravnost slike? Veliki pozdrav za sve.

uran
03.10.2018, 23:08
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html

ciaoadios
03.10.2018, 23:54
Izgleda da još uvijek nema mogućnosti prijave na stranici. Ili je to samo kod mene slučaj? :grin:

dina
04.10.2018, 07:06
ni ja ne mogu da se prijavima, javlja stalno page not found

Katleja Liki
04.10.2018, 07:23
ni ja ne mogu da se prijavima, javlja stalno page not found
Na zvanicnoj stranici lutrije moze da se prijavi, trenutno ne koci. https://www.dvlottery.state.gov/(S(42iixa3nm50nwx4qh4jzdtdm))/default.aspx

Imate 30 minuta vremena da se prijavite. Ukoliko Vam koci, probajte preko nekog drugog internet pretrazivaca.

Test471
04.10.2018, 08:54
Nemojte da ste takvi, svakome moze da se desi da napravi gresku ili nesto :suure:

Vidim tenzije i nervoza rastu :==D::woohoo:

Ne znam da li je bilo upuceno meni ali ni najmanje nisam nervozan niti imam tenziju. Samo sam fasciniran kolicinom ljudi koji sa jedne strane nisu u stanju da razumeju ili urade neke najjednostavnije stvari vezane za prijavu na lutriju a sa druge strane bi bili u stanju da prodju kroz ceo proces, odu tamo, nadju posao, stan, upisu dete u skolu, kupe auto i brrrrrdo drugih stvari koje covek treba da zna i uradi kada se odseli u drugu zemlju.

Samo me zanima kako njihov odlazak tako izgleda ako neki nisu u stanju da uopste pronadju sajt na kom se vrsi prijava a kamoli da popune sve kako treba.

U svakom slucaju izvinjavam se sto razmisljam na glas :)

Izudin Cakaric
04.10.2018, 09:11
PRvi put sam se prijavio za lutriju,i pise ovdje u mojim prijavama,da sam se prijavio,ali da mi nije prijava jos provjerena,je li to razlog sto jos uvijek nije pocelo prijavljivanje za DV-2020???

Johnny86
04.10.2018, 09:49
Pozdrav ekipa,
Prvi puta igram lutriju zelene karte. Pročitao sam upute kako se radi, ali
nikako da nađem formu za popunuti podatke. Kada odem na link
https://dvlottery.state.gov/

Molim za pomoć.
Unprijed hvala

Test471
04.10.2018, 11:33
Pozdrav ekipa,
Prvi puta igram lutriju zelene karte. Pročitao sam upute kako se radi, ali
nikako da nađem formu za popunuti podatke. Kada odem na link
https://dvlottery.state.gov/

Molim za pomoć.
Unprijed hvala

Ako si otvorio tu stranu pa i dalje ne znas kako da se prijavis onda najbolje da odustanes odmah jer je sve posle toga mnoooogo komplikovanije.

dina
04.10.2018, 14:34
Na zvanicnoj stranici lutrije moze da se prijavi, trenutno ne koci. https://www.dvlottery.state.gov/(S(42iixa3nm50nwx4qh4jzdtdm))/default.aspx

Imate 30 minuta vremena da se prijavite. Ukoliko Vam koci, probajte preko nekog drugog internet pretrazivaca.


Katleja Liki hvala puno na pomoci, uspela :bravo::;D:

Jamive
04.10.2018, 15:56
Pozdrav ekipa,
Prvi puta igram lutriju zelene karte. Pročitao sam upute kako se radi, ali
nikako da nađem formu za popunuti podatke. Kada odem na link
https://dvlottery.state.gov/

Molim za pomoć.
Unprijed hvala

Zeleno klikni, pise Begin entry.
I pazljivo citaj, nemoj da nesto pogresis. Nije tesko.
Srecno ☺

Jamive
04.10.2018, 16:25
Ako si otvorio tu stranu pa i dalje ne znas kako da se prijavis onda najbolje da odustanes odmah jer je sve posle toga mnoooogo komplikovanije.

Stvarno bezveze mracis ovde. Ako hoces pomozi, ako neces, bar cuti.
Ni ja nisam znala sve odmah, pa me prvi put hvatala panika.
Pa sam citala ovaj forum mesecima, pa blogovi, pa youtube.
Sad sve znam, a nikako da odem da primenim znanje 😊
Polako samo, saznace i on sve sto bude trebalo.

Alek134
04.10.2018, 18:05
Ima li još neko problema sa prijavom?:)
Kada popunim sve iskoci mi da ne moze radi neke bezbednosti.

Test471
04.10.2018, 19:04
Stvarno bezveze mracis ovde. Ako hoces pomozi, ako neces, bar cuti.
Ni ja nisam znala sve odmah, pa me prvi put hvatala panika.
Pa sam citala ovaj forum mesecima, pa blogovi, pa youtube.
Sad sve znam, a nikako da odem da primenim znanje 😊
Polako samo, saznace i on sve sto bude trebalo.

Ja mracim? Kad otvoris stranicu na srediti jedino dugme zelene boje na kom pise "Begin entry" i on dodje ovde da kaze da ne zna sta da radi...?

Ucestvujem na raznim forumima koji se bave razlicitim stvarima ali ovde se nesto jako cudno desava. Gomila ljudi koji bi sve na gotovo bez da i malo ukljuce mozak i samo se vrti par istih pitanja u krug.

Jovan_nisa
04.10.2018, 19:45
Aplicirah uspjesno,brzo i lako na link koji je okacen u prethodne postove
P.s prvi put apliciram

Jamive
04.10.2018, 20:28
Ima li još neko problema sa prijavom?:)
Kada popunim sve iskoci mi da ne moze radi neke bezbednosti.

Imala sam ja problem, ali na kompu.
Onda sam bez problema se prijavila sa telefona.

Jamive
04.10.2018, 20:37
Probaj sa razlicitih browsera. Ako nece( meni nije htelo) probaj sa telefona.
I posle se vrati da otkazes ( tamo gde ti nije uspelo)
Za svaki slucaj. Verovatno nema veze, isteci ce samo, ali ja jesam 😀

Vladica05
04.10.2018, 22:09
Bio danas na prezentaciji.
pooštrena pravila za prijave-
bračni status /vanbračni status- ako ste u vanbracnoj zajednici nemojte stavljati partnera vec samo decu ili sledi kick.
ako ste rodjeni u Nemačkoj ( ili bilo gde drugo) a imate srpsko državljanstvo pišite da ste rodjeni u Nemackoj ( ili gde ste već rodjeni)
popunjavanje prijave se vrsi engleskom abecedom i pravilo pisanja je -
Đorđe - Dorde *** ispravno (Djordje, Đorđe- neispravno)- bar tako danas prikazaše na prezentaciji. ili kako je upisano na pasošu ali bez kvačica i crtica
mene su neka druga pitanja interesovala jer kao dobitnik i nosilac vize za suprugu i ćerku ja se računam a za njih samo dokazujem da su mi porodica (venčani list, matični list....) Kao nosilac mora da ispuniš minimum - osnovna + srednja četvorogodišnja i to samo redovno. vanredno je kick. trogodišnja je kick veći stepen je preko minimuma tako da onda stavljate to.
viza ima važnost 6 meseci od lekarskog pregleda i savetuju da se lekarski uradi neposredno pre intervjua.
inače za DV 2018 su stali na oko 25.300 broju i zakljucili 2018. kao gotovu
prijave su od 03.10.2018.-06.11.2018. za DV 2020
uf mnogo stvari sam danas cuo i brdo informacija ali se ne mogu svih setiti ali ovo eto nek vam bude za početak.

Padinjak101
04.10.2018, 22:40
Bio danas na prezentaciji.
pooštrena pravila za prijave-
bračni status /vanbračni status- ako ste u vanbracnoj zajednici nemojte stavljati partnera vec samo decu ili sledi kick.
ako ste rodjeni u Nemačkoj ( ili bilo gde drugo) a imate srpsko državljanstvo pišite da ste rodjeni u Nemackoj ( ili gde ste već rodjeni)
popunjavanje prijave se vrsi engleskom abecedom i pravilo pisanja je -
Đorđe - Dorde *** ispravno (Djordje, Đorđe- neispravno)- bar tako danas prikazaše na prezentaciji. ili kako je upisano na pasošu ali bez kvačica i crtica
mene su neka druga pitanja interesovala jer kao dobitnik i nosilac vize za suprugu i ćerku ja se računam a za njih samo dokazujem da su mi porodica (venčani list, matični list....) Kao nosilac mora da ispuniš minimum - osnovna + srednja četvorogodišnja i to samo redovno. vanredno je kick. trogodišnja je kick veći stepen je preko minimuma tako da onda stavljate to.
viza ima važnost 6 meseci od lekarskog pregleda i savetuju da se lekarski uradi neposredno pre intervjua.
inače za DV 2018 su stali na oko 25.300 broju i zakljucili 2018. kao gotovu
prijave su od 03.10.2018.-06.11.2018. za DV 2020
uf mnogo stvari sam danas cuo i brdo informacija ali se ne mogu svih setiti ali ovo eto nek vam bude za početak.

Tacno sam znao da ne treba da zurim sa prijavom, i dobro je da nisam...ja bih ladno prezime zavrsio sa ć umesto sa c...ostalo je bilo poznato i ranije..mozda je i ovo za kvacice, ali eto ja to saznajem tek sada. Ako se setis jos neke informacije, napisi...sacekacu ja jos par dana sa prijavom, posto mi je prvi put pa da se ne zeznem oko neke gluposti

mveruovic
04.10.2018, 22:54
To za pisanje imena se zna ali izlgleda da ljudi masovno grese za sve. I avio karte kad kupujes kucas kako je u pasosu na donjem delu stranice gde su oni ranznorazni karakteri.

uran
04.10.2018, 23:21
Bio danas na prezentaciji.
pooštrena pravila za prijave-
bračni status /vanbračni status- ako ste u vanbracnoj zajednici nemojte stavljati partnera vec samo decu ili sledi kick.
ako ste rodjeni u Nemačkoj ( ili bilo gde drugo) a imate srpsko državljanstvo pišite da ste rodjeni u Nemackoj ( ili gde ste već rodjeni)
popunjavanje prijave se vrsi engleskom abecedom i pravilo pisanja je -
Đorđe - Dorde *** ispravno (Djordje, Đorđe- neispravno)- bar tako danas prikazaše na prezentaciji. ili kako je upisano na pasošu ali bez kvačica i crtica
mene su neka druga pitanja interesovala jer kao dobitnik i nosilac vize za suprugu i ćerku ja se računam a za njih samo dokazujem da su mi porodica (venčani list, matični list....) Kao nosilac mora da ispuniš minimum - osnovna + srednja četvorogodišnja i to samo redovno. vanredno je kick. trogodišnja je kick veći stepen je preko minimuma tako da onda stavljate to.
viza ima važnost 6 meseci od lekarskog pregleda i savetuju da se lekarski uradi neposredno pre intervjua.
inače za DV 2018 su stali na oko 25.300 broju i zakljucili 2018. kao gotovu
prijave su od 03.10.2018.-06.11.2018. za DV 2020
uf mnogo stvari sam danas cuo i brdo informacija ali se ne mogu svih setiti ali ovo eto nek vam bude za početak.

haha sta stvarno su rekli kick ?
nije mozda knock out ili cut in half ?

Jamive
05.10.2018, 07:38
Bio danas na prezentaciji.
pooštrena pravila za prijave-
bračni status /vanbračni status- ako ste u vanbracnoj zajednici nemojte stavljati partnera vec samo decu ili sledi kick.
ako ste rodjeni u Nemačkoj ( ili bilo gde drugo) a imate srpsko državljanstvo pišite da ste rodjeni u Nemackoj ( ili gde ste već rodjeni)
popunjavanje prijave se vrsi engleskom abecedom i pravilo pisanja je -
Đorđe - Dorde *** ispravno (Djordje, Đorđe- neispravno)- bar tako danas prikazaše na prezentaciji. ili kako je upisano na pasošu ali bez kvačica i crtica
mene su neka druga pitanja interesovala jer kao dobitnik i nosilac vize za suprugu i ćerku ja se računam a za njih samo dokazujem da su mi porodica (venčani list, matični list....) Kao nosilac mora da ispuniš minimum - osnovna + srednja četvorogodišnja i to samo redovno. vanredno je kick. trogodišnja je kick veći stepen je preko minimuma tako da onda stavljate to.
viza ima važnost 6 meseci od lekarskog pregleda i savetuju da se lekarski uradi neposredno pre intervjua.
inače za DV 2018 su stali na oko 25.300 broju i zakljucili 2018. kao gotovu
prijave su od 03.10.2018.-06.11.2018. za DV 2020
uf mnogo stvari sam danas cuo i brdo informacija ali se ne mogu svih setiti ali ovo eto nek vam bude za početak.

Sve to je bilo i ranije, nije poostreno.
Za bracni status lepo pise, imate nekoliko ponudjenih odgovora. Da se laze, znamo da ne sme.
Meni se cak cini da je ove god.jednostavnija prijava.
Manje podataka traze, za dete i supruga.
Samo pazljivo citajte i nema problema.

djpgiovany
05.10.2018, 11:22
Dobro da nisam pozurio sam prijavom... Ja bih ‘ladno stavio Djordje umesto Dorde... Hvala na informaciji. :grin:

Jovan_nisa
05.10.2018, 11:33
To je osnovno,engleska abeceda ne sadrzi "kvrzice".
Zanimljivo mi je kako unose podatke sa podrucija gdje koriste arapski

Alek134
05.10.2018, 13:35
Poslao sam i ja zvanično prvu prijavu, srećno svima :)))

Jamive
05.10.2018, 14:59
Dobro da nisam pozurio sam prijavom... Ja bih ‘ladno stavio Djordje umesto Dorde... Hvala na informaciji. :grin:

Pa nije valjda da ti u pasosu pise Dorde?
Mislim da treba da bude Djordje.
Ali da vidimo sta ce reci iskusniji.
Moj muz je Veroljub, nisam valjda trebala da stavim Verolub?:wtf:🤔

ikac89
05.10.2018, 15:57
U pasošu piše Đ. Slovo Dj ne postoji u srpskom jeziku tj. u srpskom latiničnom pismu, a slovo Lj se uvek piše kao Lj tj. ne postoji poseban latinični znak za to slovo. Tako da Amerikanac npr. Đorđe vidi tj. čita kao Dorde, a ne kao Djordje i on to vidi kao dva različita imena, jedno od 5 slova (Đorđe) i drugo od 7 (Djordje), iako ih mi čitamo na isti način.


Dakle Đ je D, Ć i Č je C, Š je S, Ž je Z, Dž je Dz.
Lj i Nj se pišu kao i na srpskom tj. u nepromenjenom obliku.

Jamive
05.10.2018, 16:27
U pasošu piše Đ. Slovo Dj ne postoji u srpskom jeziku tj. u srpskom latiničnom pismu, a slovo Lj se uvek piše kao Lj tj. ne postoji poseban latinični znak za to slovo. Tako da Amerikanac npr. Đorđe vidi tj. čita kao Dorde, a ne kao Djordje i on to vidi kao dva različita imena, jedno od 5 slova (Đorđe) i drugo od 7 (Djordje), iako ih mi čitamo na isti način.


Dakle Đ je D, Ć i Č je C, Š je S, Ž je Z, Dž je Dz.
Lj i Nj se pišu kao i na srpskom tj. u nepromenjenom obliku.

Ok. Hvala puno.
Sto kaze onaj clan Test " ko bi sve u Ameriku"
Osnovne stvari ne znamo 😊
Sad smo konacno naucili 😊

djpgiovany
05.10.2018, 17:34
Pa nije valjda da ti u pasosu pise Dorde?
Mislim da treba da bude Djordje.
Ali da vidimo sta ce reci iskusniji.
Moj muz je Veroljub, nisam valjda trebala da stavim Verolub?:wtf:🤔

Pise mi u pasosu Đorđe,ali dole gde su oni brojevi i slova pise Dorde... Mislim da je samo slovo đ specificno,ostala slova sa kvacicama se jednostavno pisu bez kvacica...logicno je da se i đ pise kao d,ali mi koristimo dj umesto samo d...
Dobro je da sam video na vreme...:grin:

Alek134
05.10.2018, 17:49
Pa nije valjda da ti u pasosu pise Dorde?
Mislim da treba da bude Djordje.
Ali da vidimo sta ce reci iskusniji.
Moj muz je Veroljub, nisam valjda trebala da stavim Verolub?:wtf:🤔
U Pasošu ti pise Dorđe, ali dole na dnu gde su oni brojevi tj kodovi ti pise Dorde i tako sa sva imena i prezimena sa “kukicama” a za slovo Lj je druga priča to se piše normalno, znači ako se neko zove Ljiljana napisace tako a ne Lilana :)

Vladica05
05.10.2018, 18:27
setih se jos jedne informacije....
SAMO ZA ONE IZVUCENE
ako idete sa porodicom, nije obavezno da morate svi da idete odjednom. moze da ide nosilac sam da malo pripremi sto bi rekli teren za porodicu koja krene par meseci kasnije. inace je dobro jer se za SSN ceka od 2 nedelje do 2 meseca a nekad i duze, zasto ovo pricam pa jednostavno je idete tamo da bi se zaposlili sto pre i kako bi poceli da zaradjujete sto pre a plata tamo moze da vam dobro pomogne da plati ili doda za karte za ostatak porodice koja treba da stigne..ovo se mora unapred dogovoriti sa ambasadom.
mozda je ovo sad malo konfuzno ali probajte da razumete... podelite trosak tako sto prvo date za nosioca a kasnije placate za ostatak porodice
nosilac vize to je jedan pregled, jedna viza, jedna karta... ostala placanja koja treba za dati za clanove porodice mozete delom da platite sa platom koju tamo zaradi nosilac.
treba samo obratiti paznju da se intervju za ostatak porodice ne prolongira pa da ne stignu na vreme,
posto se u ovom slucaju moze kasnije zakazati lekarski pregled tako se moze pomeriti i krajnji rok za ulazak ako to nekome odgovara
posto se SSn ceka vrlo je tesko naci posao u periodu dok ne dobijete ali ukoliko nadjete posao nije protiv zakona- naime sinoc su nam objasnili da americki poslodavci u prijavama radnika moraju da popune SSN u formularima. kad kandidat nema SSN poslodavci nece da zaposle jer nece da ulaze u moguc problem sa imigracionom sluzbom ali su nas sinoc uverili da to nije protivzakona ni za poslodavca ni za kandidata za posao koji ima green card.
ovo je dobro da mozete da planirate skolu, posao, mozda kredite ili neke ugovorene obaveze i da se organizujete u nekom vremenskom periodu koje vama odgovara.

iceva
05.10.2018, 20:23
Mala pomoc kako da unesem ime moje cerke zove se АнаМарија у пасош је на латиницом ANA MARIJA i na crilicom АНА МАРИЈА hvala punom

Alek134
05.10.2018, 20:34
Mala pomoc kako da unesem ime moje cerke zove se АнаМарија у пасош је на латиницом ANA MARIJA i na crilicom АНА МАРИЈА hvala punom
Čini mi se da je neko pisao da to Marija stavljas na Middle Name :) ali sacekaj da se jos neko javi za svaki slucaj

Tereza2019
05.10.2018, 20:39
setih se jos jedne informacije....
SAMO ZA ONE IZVUCENE
ako idete sa porodicom, nije obavezno da morate svi da idete odjednom. moze da ide nosilac sam da malo pripremi sto bi rekli teren za porodicu koja krene par meseci kasnije. inace je dobro jer se za SSN ceka od 2 nedelje do 2 meseca a nekad i duze, zasto ovo pricam pa jednostavno je idete tamo da bi se zaposlili sto pre i kako bi poceli da zaradjujete sto pre a plata tamo moze da vam dobro pomogne da plati ili doda za karte za ostatak porodice koja treba da stigne..ovo se mora unapred dogovoriti sa ambasadom.
mozda je ovo sad malo konfuzno ali probajte da razumete... podelite trosak tako sto prvo date za nosioca a kasnije placate za ostatak porodice
nosilac vize to je jedan pregled, jedna viza, jedna karta... ostala placanja koja treba za dati za clanove porodice mozete delom da platite sa platom koju tamo zaradi nosilac.
treba samo obratiti paznju da se intervju za ostatak porodice ne prolongira pa da ne stignu na vreme,
posto se u ovom slucaju moze kasnije zakazati lekarski pregled tako se moze pomeriti i krajnji rok za ulazak ako to nekome odgovara
posto se SSn ceka vrlo je tesko naci posao u periodu dok ne dobijete ali ukoliko nadjete posao nije protiv zakona- naime sinoc su nam objasnili da americki poslodavci u prijavama radnika moraju da popune SSN u formularima. kad kandidat nema SSN poslodavci nece da zaposle jer nece da ulaze u moguc problem sa imigracionom sluzbom ali su nas sinoc uverili da to nije protivzakona ni za poslodavca ni za kandidata za posao koji ima green card.
ovo je dobro da mozete da planirate skolu, posao, mozda kredite ili neke ugovorene obaveze i da se organizujete u nekom vremenskom periodu koje vama odgovara.
Vladica za SSN ne cekas bas toliko dugo, kad stignes u US odes do najblizu SSA office i prijavis tojest popunis formular za SSN, tad dolazi broj za nekih 5-10 dana na naznacenu US adresu to mozes i online da uradis na njihovom sajtu.A za green card da ti dodje brze vec kad podignes iz ambasade vizu na samu vizu ti je A# i dos# i logujes se online iz Srbije vec i uplatis fee za obradu green card i kad stignes u US brze ce ti stici karta fakticki ubrzavas ceo proces.Nek vam je sa srecom na intervjuu bice uskoro :)

Tereza2019
05.10.2018, 20:54
Mala pomoc kako da unesem ime moje cerke zove se АнаМарија у пасош је на латиницом ANA MARIJA i na crilicom АНА МАРИЈА hvala punom

Iceva Ќе гo нaпишете иметo кaкo штo е нa пaсoш Анa Мaријa или лaтиничнo Ana Marija тoa и е име или first name no middle name.

iceva
05.10.2018, 21:04
Iceva Ќе гo нaпишете иметo кaкo штo е нa пaсoш Анa Мaријa или лaтиничнo Ana Marija тoa и е име или first name no middle name.

toa i celoto ime nema sredno ime vo pasosot i stoi ANA MARIJA.

Jamive
05.10.2018, 21:11
Pise mi u pasosu Đorđe,ali dole gde su oni brojevi i slova pise Dorde... Mislim da je samo slovo đ specificno,ostala slova sa kvacicama se jednostavno pisu bez kvacica...logicno je da se i đ pise kao d,ali mi koristimo dj umesto samo d...
Dobro je da sam video na vreme...:grin:

Da, jasno i logicno, ali covek se u momentu zbuni.
Ustvari sto rece onaj Dj ni ne postoji ni u nasem pismu 😊
Odmah ja pisala ambasadi 😂😂
Rekli mi: debilko, osisanom latinicom, sve ostalo isto.
Dobro je da si video za Dj. Srecno ti bilo Dorde 😊

Tereza2019
05.10.2018, 21:17
toa i celoto ime nema sredno ime vo pasosot i stoi ANA MARIJA.

Зaтoa и ви oдгoвoрив дa си гo нaпишете тaкa кaкo целo име знaм декa и е тoa име, не кaкo штo нaпишa претхoдниoт фoрумaш Мaријa дa гo пишете кaкo среднo т.е. middle name тoa ќе биде тaкa пoгрешнo. Сo среќa:)

Padinjak101
05.10.2018, 22:00
Da li neko zna da za osobu koja konkurise za green card, a rodjena je u Crnoj Gori, treba popuniti i affidavit of support, tj neki od ona dva obrasca I-134 i I-864? Drugar zivi u Srbiji od malena, ali je rodjen u CG, pa je sada konkurisao za green card na osnovu zemlje rodjenja (tako je morao, jelte).
Znam za Makedonce da moraju da priloze neki od ovih obrazaca, ali kakva situacija je sa Crnom Gorom?
Izvinjavam se ako je vec pisano nigde, ne mogu da pronadjem nikako

mveruovic
05.10.2018, 22:00
Mi nemamo srednje ime i nemojte da zbunjujete ljude. Ako ti je ime Ana Marija, tako ga i pises, nema veze sto ima razmak izmedju.
A inace za љ, pise se лј ali ne znaci љ, oni to gledaju kao dva slova. Ne mozes u jedno polje da upises Lj.

Jovan_nisa
06.10.2018, 07:12
Koliko nas ima da apliciramo iz cg i da smo iz cg?
Mislim da se lutrija slabije igra u cg nego u okruzenju

djpgiovany
06.10.2018, 08:32
Da, jasno i logicno, ali covek se u momentu zbuni.
Ustvari sto rece onaj Dj ni ne postoji ni u nasem pismu 😊
Odmah ja pisala ambasadi 😂😂
Rekli mi: debilko, osisanom latinicom, sve ostalo isto.
Dobro je da si video za Dj. Srecno ti bilo Dorde 😊

Nek’ je svima nama sa srecom!!! Trebace nam!!! :grin:

iceva
06.10.2018, 17:23
Jer neko imao problem sa prijavom ne dozvoljava da idem na drugu stranu prijave

Johnny86
06.10.2018, 17:39
[QUOTE=Johnny86;73895]Pozdrav ekipa,

https://dvlottery.state.gov/

Johnny86
06.10.2018, 17:40
Pozdrav ekipa,

https://dvlottery.state.gov/

Sretno svima

Svenson
06.10.2018, 19:42
Jer neko imao problem sa prijavom ne dozvoljava da idem na drugu stranu prijave

Možda je ispisano neko upozorenje. Nešto niste popunili ili niste dobro napisali

Traveler
06.10.2018, 20:48
Vocational school za Visoku skolu, ili University degree, po bolonji studirano?

Mendica
07.10.2018, 14:26
Ja cu sada da se prijavim. Nadam se da cu uspeti ovaj put :)

ikac89
07.10.2018, 15:01
Vocational school za Visoku skolu, ili University degree, po bolonji studirano?

University degree, zato što u Americi vocational school je naziv za nivo obrazovanja kao kod nas trogodišnja srednja stručna sprema tj. zanat. Sećam se da smo diskutovali o tome pre par godina na forumu i da je to bio zaključak. U principu ne bi bio problem ni da se stavi vocational school, zato što u Americi se često taj vocational school upisuje i posle srednje škole i ne znači po defaultu da neko ko ima to nema srednju školu. Tako da ne bi bio diskvalifikovan zbog toga na intervjuu tj. ne bi trebalo.

Mendica
07.10.2018, 18:44
Samo jedno pitanje da proverim. Prijavila sam se pre 5min za lutriju preko https://www.dvlottery.state.gov/ , ali sam i ovde na sajtu popunila Moja prijava na lutriji. E sada me intresuje nemoj da sada sa sajta ovde - admin ili ko vec me prijavi na Lutiju sa tim podacima. Da li je to sto sam popunila Moja prijava na lutriju samo mi proveravate da li sam to dobro sve popunila ili je to da me vi sa ovog sajta prijavite???? Nadam se da kapirate sta sam htela da pitam :blink:

iceva
07.10.2018, 19:38
I ja sam proverio preko sajta i ja se nadam da ne bude duplo prijave sam cu se prijaviti.

Isend
07.10.2018, 22:32
Nema potrebe da se prijavljujete ovde na sajt. Jedina prijava koju treba da obavite i koja je validna je na adresi dvlottery.state.gov
Ako se dva puta prijavite na lutriju prilicno sam siguran da cete biti diskvalifikovani.
A inace mislim da je ova prijava na sajtu samo za proveru vasih podataka i da vas niko nece prijaviti na lutriju ukoliko to niste trazili.

Traveler
08.10.2018, 05:51
University degree, zato što u Americi vocational school je naziv za nivo obrazovanja kao kod nas trogodišnja srednja stručna sprema tj. zanat. Sećam se da smo diskutovali o tome pre par godina na forumu i da je to bio zaključak. U principu ne bi bio problem ni da se stavi vocational school, zato što u Americi se često taj vocational school upisuje i posle srednje škole i ne znači po defaultu da neko ko ima to nema srednju školu. Tako da ne bi bio diskvalifikovan zbog toga na intervjuu tj. ne bi trebalo.


Aha, vazi.. Hvala mnogo na pomoci, zaista je malo zeznuto sta staviti 🙏🏻🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂 🙂

Jovan_nisa
08.10.2018, 07:38
Zeznuto,kad ljudi nemaju vise od osnovne skole u danasnje vrijeme

Traveler
08.10.2018, 12:26
Zeznuto,kad ljudi nemaju vise od osnovne skole u danasnje vrijeme

Mozda u tvoje vrijeme. U nase vreme u srbiji je sve vise visoko obrazovanih ljudi, a eto moja generacija 92, svi imamo fakultete par nas Visoke skole 3god + specijalisticke nakon toga. Uvek ima ljudi koji ostaju samo na osnovnoj ili srednjoj i licno mislim da su pametniji, u srbiji fakultet ne vredi nista ako nemas poznanstva.

Jovan_nisa
08.10.2018, 13:03
Nazalost na Balkanu ne vrijedi nista,meni je nepojmivo da u danasnje vrijeme neko ima samo osnovnu skolu ...

JoRed83
08.10.2018, 15:12
Imam pitanje: moja supruga je trudna, uskoro ćemo dobiti bebu pa me interesuje da li to treba neglasiti u prijavi?

Ako treba, kako to uraditi?

aleksandarzz
08.10.2018, 15:41
Imam pitanje: moja supruga je trudna, uskoro ćemo dobiti bebu pa me interesuje da li to treba neglasiti u prijavi?

Ako treba, kako to uraditi?

Ne. Ne mozete znati pol deteta, nema ime, mozda budu dvojke....
Ako vas izvuku, onda popunjavate DS260 i tu navodite sve clanove porodice i podatke o njima.

mveruovic
08.10.2018, 16:39
Nevezano za ovo, drugarica otisla prosle godine preko verenicke vize, vencala se posle 2 meseca i podnela zahtev za zelenu kartu. Kako je trajala ta procedura mesecima, ona nije ni znala da je ostala trudna, i na razgovoru u Americi je ovaj prvio problem kao sto nije navela da je trudna iako nije znala u trenutku podnosenja aplikacije. Bas su sa procedurama malo :blink:

Aki91
08.10.2018, 16:43
Ne znam da li je već neko o ovome pričao u nekoj od tema. Probala sam naći odgovor, ali nisam uspela.
Imamo malu nedoumicu. Moj otac hoće da se prijavi za dv program, i naravno svoju ženu (moju majku). Jasno mi je da u prijavi treba navesti svu decu koja su mlađa od 21.godine. E sad, pošto ja imam preko 21. godine, a i moj brat takođe, da li neko ima informaciju da li on kod broja dece onda unosi 0 ili mora ipak napisati broj dece?
Brat i ja se prijavljujemo nezavisno od toga, jer znam da mi kao stariji od 21. ne možemo dobiti vizu preko njega u slučaju da ga izvuku. Samo me interesuje ta cifra koju on treba da unese.

Hvala unapred

ikac89
08.10.2018, 18:10
Piše sve ovde...

DV2020 Instructions (https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2020-Instructions-Translations/DV-2020-Instructions-English.pdf)


Number of children – List the name, date of birth, gender, city/town of birth, and country of birth
for all living unmarried children under 21 years of age, regardless of whether they are living with
you or intend to accompany or follow to join you, should you immigrate to the United States.
Submit individual photographs of each of your children using the same technical specifications as
your own photograph

Dok.
08.10.2018, 18:56
Jel se neko priavljivao danas? Izbacuje mi gresku da ne mogu da pristupim sajtu kad kliknem na continue. I na chromu i na IE

Da nije opet nesto kao prosle godine?

Ne znam na koju foru ali kad sam osvezio stranu izaslo mi ono za potvrdu i submit i uspeo sam, dobio sam Confirmation Number

Jovan_nisa
09.10.2018, 11:26
Mozda je to dobar znak😀
Desava li se da je adressa prebukirana i da ljudi ne mogu da se prijave.Mislim na iskustva od proslih godina?

Dok.
09.10.2018, 13:44
Dešava se ali na početku i na kraju. Ali ako si uporan…

Katleja Liki
10.10.2018, 09:13
Ako nekog zanima, tutorijal o lutriji, sta je lutrija i kako se popunjava: https://youtu.be/tOQlh2d2EbQ

Ovo je sa zvanicnog youtube kanala US. Department of State. Sve sto vas zanima, naci cete tu.

natasica
10.10.2018, 10:54
Prijavljena, po treci put. :obrva::bravo::bravo::bravo::bravo:

JoRed83
10.10.2018, 20:36
e. District/County/Province/State
Šta ovde treba da napišem? Mislim da li treba ovako: Nis/Serbia/Serbia/Serbia kako već treba?

Ili samo napišem Serbia?

Šta je ispravno?

damagon
10.10.2018, 21:44
Ja sam malopre popunjavao za jednog drugara,u city pises Nis, District/County/Province/State pises Serbia

Tereza2019
10.10.2018, 22:39
e. District/County/Province/State
Šta ovde treba da napišem? Mislim da li treba ovako: Nis/Serbia/Serbia/Serbia kako već treba?

Ili samo napišem Serbia?

Šta je ispravno?

https://en.wikipedia.org/wiki/Districts_of_Serbia

Ako si iz Nisa pises Nisava District al nije pogresno i da napises Serbia
posto ima ili District/County/Province/State odnosi se na administrativnu podjelu u drzavi ili zemlji.Ja bar tako mislim ako gresim neko drugi nek me ispravi.

mveruovic
10.10.2018, 23:07
Nemamo distrikte, samo se navodi Srbija.

Dok.
11.10.2018, 05:04
Nemamo distrikte, samo se navodi Srbija.

Jel to diskvalifikacija greska? Ja napisao Vojvodina.

BetterFuture
11.10.2018, 05:33
Jel to diskvalifikacija greska? Ja napisao Vojvodina.
Nije za diskvalifikaciju, svakako. U to polje vecina clanova upise Srbija.

Svenson
11.10.2018, 11:56
Nije za diskvalifikaciju, svakako. U to polje vecina clanova upise Srbija.

Ja sam upisao "Vojvodina", a rezultat se vidi u potpisu :grin:

Dok.
11.10.2018, 13:34
Ako pažljivije pročitate tačku 8.5 na linku

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=9

Ja Vojvodinu još uvek smatram pokrajnom

Padinjak101
11.10.2018, 18:05
Lepo pise tacka 5. predstavlja oblast/opstinu/pokrajinu, a tacka 7. drzavu. Tako da mi nije jasno sto ste upisivali pod brojem 5. Srbiju, tj. drzavu...valjda svako od nas zivi u nekoj opstini? :D

HalfBlue91
12.10.2018, 02:32
Ja sam tu ubacila naziv svoje opstine :rofl: haha

inversive
12.10.2018, 10:20
Moze li neka preporuka gde se slikati u NS za prijavu, a da nije ona radnja u podzemnom prolazu? Imao sam lose iskustvo sa njima, tako da bih hteo da cujem preporuke za neko drugo mesto.

slucajni_prolaznik
12.10.2018, 12:18
Moze li neka preporuka gde se slikati u NS za prijavu, a da nije ona radnja u podzemnom prolazu? Imao sam lose iskustvo sa njima, tako da bih hteo da cujem preporuke za neko drugo mesto.

Fotografisati se sopstvenom tehnikom. Sasvim je dovoljno.

Svenson
12.10.2018, 12:21
Moze li neka preporuka gde se slikati u NS za prijavu, a da nije ona radnja u podzemnom prolazu? Imao sam lose iskustvo sa njima, tako da bih hteo da cujem preporuke za neko drugo mesto.

Ja sam se slikao kod jedne žene koja je par meseci nakon slikanja dobila mađarski pasoš i odselila se u Nemačku. :naughty:

Možda je to bio dobar znak. :grin:

Ima mala radnja preko puta Futoške pijace. Tamo su mi uradili slike za pokazaču.

inversive
12.10.2018, 21:21
Ja sam se slikao kod jedne žene koja je par meseci nakon slikanja dobila mađarski pasoš i odselila se u Nemačku. :naughty:

Možda je to bio dobar znak. :grin:

Ima mala radnja preko puta Futoške pijace. Tamo su mi uradili slike za pokazaču.

Nista, ajde zamoli je da dodje do NS samo na kratko da me slika. :)

Jel mislis na onu radnju pored kioska sto prodaje svece?


@slucajni_prolaznik Svih ovih godina sam se slikao sam, tako da bih sad da me drugi slika. Svakako je mali trosak, a i trebaju mi fizicki izradjene slike, pa bar da se ne slikam 2 puta.

neznamstadaradim
12.10.2018, 22:16
jedno pitanje, drug se prijavljivao i posle popunjavanja prijave nije mu izbacilo CN nego ga je vratilo opet na prijavu, prijavio se opet i pisalo mu je da se vec jednom prijavio i da se ne vazi ta druga prijava. da li nekako moze da sazna svoj cn preko mail-a?

BetterFuture
13.10.2018, 06:25
jedno pitanje, drug se prijavljivao i posle popunjavanja prijave nije mu izbacilo CN nego ga je vratilo opet na prijavu, prijavio se opet i pisalo mu je da se vec jednom prijavio i da se ne vazi ta druga prijava. da li nekako moze da sazna svoj cn preko mail-a?
Na ovoj (https://www.dvlottery.state.gov/esc/(S(c0er2aaajnwfj40o5eeoobsn))/CheckConfirmation.aspx) stranici bi trebalo da moze da proveri svoj CN cim otvore opciju za 2020-tu.

Targaryen
13.10.2018, 11:15
Pozdrav.
Završio sam petogodišnji fakultet po Bolonji (ukupno 300 ECTS bodova). Trebam li u prijavi staviti University Degree ili Master's Degree.
Hvala

Tereza2019
13.10.2018, 12:37
Pozdrav.
Završio sam petogodišnji fakultet po Bolonji (ukupno 300 ECTS bodova). Trebam li u prijavi staviti University Degree ili Master's Degree.
Hvala

Every ECTS credit point represents the amount of workload you accomplished in that period of time. Some examples of ECTS credits assigned per degree type are: 1 year of studies - 60 ECTS-credits; 3-year Bachelor's programme - 180 ECTS-credits; 2-year Master's programme - 120 ECTS-credits.

Kazete zavrsili ste a ne znate sta da upisete, bas cudno :no: Izvinjavam se sto se ovako obracam al mora da vam bude jasno ako hocete da aplicirate za DV visu nije vazno sta imate vazno je da ispunite zahtev a to je ili srednja skola ili dvogodisno radno iskustvo i to je to.Tu ne pricamo za neki drugi tip vize pa da vam traze Bachelor's ili Master degree. Opustite se bre ljudi. Sretno!!!

ikac89
13.10.2018, 12:42
Pozdrav.
Završio sam petogodišnji fakultet po Bolonji (ukupno 300 ECTS bodova). Trebam li u prijavi staviti University Degree ili Master's Degree.
Hvala

Ako nemaš master diplomu, onda university degree, bez obzira što je petogodišni fakultet.

mveruovic
13.10.2018, 21:27
To su integrisane studije? Koje ti je zvanje na diplomi?

Jovan_nisa
13.10.2018, 23:03
Koji fakultet je u pitanju?
Pise na diplomi zvanje..

uran
14.10.2018, 22:45
bilo bi dobro da pre slanja DV ramislite da li je to za vas. Svaka budalo moze poslati prijavu i biti izvucen, ali sta onda ? Zamislite da ste sa porodicom sleteli na aerodrom i sta mozete da radite.

Da li je Amerika bas najsrecnije resenje za vas ? Verujte ako ste u Srbiji radili neki bezveze posao, sa nekom diplomom bezveze, a dolazite ovde sa porodicom i decom, sigurno vas ceka pakao pa sve da vam Trump posalje i pasos.

Nemojte zauzimati mesto nekom ko stvarno treba i bio bi produktivan !

mveruovic
14.10.2018, 23:13
Daj prestani da lupas, kakvo bre zauzimanje mesta??? Svako ima pravo da igra lutriju i da bude izvucen, da li ce da ode ili da se vrati posle godinu dana je njegova stvar. Hiljade ljudi je odavde otislo sa srednjom skolom samo i bzvz poslovima od 300-400 evra pa su u Americi zapoceli normalan zivot bez pakla.

Simke
14.10.2018, 23:39
To stajanje ispred policijskih kordona je uzelo maha kod njega..
Od previse slobodnog vremena, svi su mu nesto krivi, i nesposobni i zauzimaju mu mesta.. Strasno jbg.

aleksandarzz
15.10.2018, 01:10
bilo bi dobro da pre slanja DV ramislite da li je to za vas. Svaka budalo moze poslati prijavu i biti izvucen, ali sta onda ? Zamislite da ste sa porodicom sleteli na aerodrom i sta mozete da radite.

Da li je Amerika bas najsrecnije resenje za vas ? Verujte ako ste u Srbiji radili neki bezveze posao, sa nekom diplomom bezveze, a dolazite ovde sa porodicom i decom, sigurno vas ceka pakao pa sve da vam Trump posalje i pasos.

Nemojte zauzimati mesto nekom ko stvarno treba i bio bi produktivan !

Tako smo nekako i dosli. Nisam se pokajao ni jednog delica sekunde, ni ja ni supruga ni deca. Svidja nam se ovaj "pakao".
Jel mozes malo da pojasnis, sta si mislio sa Nemojte zauzimati mesto nekom ko stvarno treba i bio bi produktivan !

damagon
15.10.2018, 01:31
Uran stvarno bih te zamolio da prestanes sa ovakvim postovima. Nikom ne pomazes, a samo mracis

uran
15.10.2018, 03:13
samo sam realan, (necu odgovarati na uvrede, vi pricajte svoje a ja cu svoje pa nek ostatak proceni)

evo prvi slucaj covek prijavio celu rodbinu. Haha, vazi, mogao je i ulicu onako cisto da sebi poveca sanse. I izvuku mu tetka od 54 godine koga boliq za sve.

drugi, gledam neku reportazu od onog Rakonjca, tip dosao njih 4 i zena se sa decom vrati posle goidnu dana. Beskorisna zenetina, potrosila je tako 3 dragocena mesta nekim nasima koji se bore za GC i to u jos i u Americi. Imate npr nase koji su diplomirali i dobro bi im dosao GC umesto da ganjaju F pa OT pa H1B pa EB ako kad.

pa vi sad razmislite.

Posla ima, nezaposlenst je 5% to je dakle 15 miliona, a 75 na food stamps. Cetvoroclanoj porodici ovde treba u proseku $5000 mesecno.

3put
15.10.2018, 03:14
ako neko ima informaciju i iskustvo, treba mi savet za drugaricu

ona je rodjena u Crnoj Gori, ali naknadno kad je imala 18g dobila i Srpsko drzhavljanstvo tako da ima oba. muz i dete rodjeni u Srbiji.

Lako je za njega predati ali zna li neko da li ona isto mozhe da preda na njeno ime?

HalfBlue91
15.10.2018, 04:18
samo sam realan, Beskorisna zenetina, potrosila je tako 3 dragocena mesta nekim nasima koji se bore za GC i to u jos i u Americi.

Ja bih te banovala zbog ovoga. Odvratno razmisljanje.

uran
15.10.2018, 04:36
Ja bih te banovala zbog ovoga. Odvratno razmisljanje.

mozda, ali to ti se ovde zove deplorable. Mnogi su ga kritikovali, ali mnogi su se i slozili sa njim.

BetterFuture
15.10.2018, 05:44
ako neko ima informaciju i iskustvo, treba mi savet za drugaricu

ona je rodjena u Crnoj Gori, ali naknadno kad je imala 18g dobila i Srpsko drzhavljanstvo tako da ima oba. muz i dete rodjeni u Srbiji.

Lako je za njega predati ali zna li neko da li ona isto mozhe da preda na njeno ime?
Naravno da moze i ona. Pretpostavljam da znate da za sebe stavlja Crna Gora kao eligible country. Ukoliko nju izvuku, svi ce dobiti vize iz CG pool-a.

Svenson
15.10.2018, 10:52
Svi koji misle da učestvuju u GC lutriji, treba sebi da postave pitanje:

Ako bi imali šansu da sigurno ostvarite jedan svoj san, koji san bi to bio?
(Tačan citat: "What one great thing would you dare to dream if you knew you could not fail?" Brian Tracy)

Ako je odgovor na ovo pitanje "Odlazak u USA", onda treba da se prijavite. Ako je odgovor nešto drugo, onda pokušajte da ostvarite neki drugi san. Život u USA je za vas samo sanjarenje.

Mikac7
15.10.2018, 13:28
imam dvojno drzavljanstvo sa razlicitim jmbg i prebivalistem. Da li da se prijavim na oba?

ikac89
15.10.2018, 14:02
Ne, prijava je samo i isključivo na osnovu zemlje gde ste rođeni, a ne na osnovu državljanstva i jmbg-a.

SarMan89
17.10.2018, 00:28
Dvije prijave uspješno poslate. Now waiting... :grin: :beer:

Puno sreće svima i da nas što više prođe sa "malim" brojevima :obrva:


PS Ovi što se pate oko fotografija, samo normala ispunite uslove o veličini i da nije zatamljena, mutna, da nema sjene... Stanite pred bijeli zid i svaki bolji mobitel vas ufotka bolje nego iko :)

Pozz

Filip991
17.10.2018, 10:25
Pozdrav svim članovima foruma i Srećno svima onima koji apliciraju ove godine za zelenu kartu! :)
Ja sam juče aplicirao za DV2020, drugi put, nadam se i poslednji:da:

natasica
17.10.2018, 13:29
rekla bih da se ove godine razlikuju confirmation number?

MilicaBB
17.10.2018, 14:32
Ljudi treba mi pomoc oko prijave.. Moj tata se prijavljuje ove godine, u prijavi prijavljuje moju mamu i 2 sestre e sad me zanima da li treba da navede i mene.. procitala sam da se prijavljuju nevencana deca do 21 god a ja em imam 24 godine em sam de udala i na sve to izvucena sam za dv2019 .. ne bih volela ukoliko bude izvucen da bude diskvalifikovan jer je naveo da ima dvoje dece a ustvari ima troje.. cini mi se da sam na britovom forumu procitala da mora da navede svu decu koju ima.. pa mi je ovo malo konfuzno..

zoran.gajic@yahoo.com
17.10.2018, 14:39
Prvi put na ovom sajtu i prvi put se prijavio za lutriju.
Napravili dve prijave, jednu žena, jednu ja i u obe naveli dvoje dece.
Plan nam je za sada da samo ja idem u ameriku.
Pitanja su:
1. Ako sam ja izvucen, da li svi moramo da idemo na intervju?
I ako moramo, da li mora da se plati u ambasadi za sve nas iako putujem sam?
2. Isto pitanje ako izvuku moju ženu, a idem samo ja.
3. Ako platim za sve nas, da li mogu da putujem sam i na navedenoj adresi u US dobijem green cards za celu porodicu iako nisu tamo?
4. Ili da svi putujemo zajedno, udjemo u US, a porodica se nakon par dana vrati, da li ja mogu da primim green cards za sebe i porodicu iako nisu prisutni?
Hvala

mveruovic
17.10.2018, 14:46
Od svega ovoga sto mogu da ti odgovorim je da ne moze zena da bude izvucena a ti prvi da ides, mora ona prva da udje u zemlju.

zoran.gajic@yahoo.com
17.10.2018, 14:50
Znaci, koga god izvuku, putujemo zajedno.
Koliko se ceka da green card stigne na adresu u us?

SarMan89
17.10.2018, 15:54
Znaci, koga god izvuku, putujemo zajedno.
Koliko se ceka da green card stigne na adresu u us?

Imaš sve info na forumu ovdje, 1000 puta je napisano, malo "prelistaj"...

Taty2
17.10.2018, 17:17
Prvi put na ovom sajtu i prvi put se prijavio za lutriju.
Napravili dve prijave, jednu žena, jednu ja i u obe naveli dvoje dece.
Plan nam je za sada da samo ja idem u ameriku.
Pitanja su:
1. Ako sam ja izvucen, da li svi moramo da idemo na intervju?
I ako moramo, da li mora da se plati u ambasadi za sve nas iako putujem sam?
2. Isto pitanje ako izvuku moju ženu, a idem samo ja.
3. Ako platim za sve nas, da li mogu da putujem sam i na navedenoj adresi u US dobijem green cards za celu porodicu iako nisu tamo?
4. Ili da svi putujemo zajedno, udjemo u US, a porodica se nakon par dana vrati, da li ja mogu da primim green cards za sebe i porodicu iako nisu prisutni?
Hvala
1. Svi koji su navedeni u ds obrascu moraju na intervju ukoliko zele da dobiju vize; svako mora da plati fee bez obzira na to da li ce individualno ili skupa na put
3. Glavni aplikant moze otputovati prvi I on moze da dobije svoju GC
4. Nakon kolektivnog activation trip potreban je odlazak u administraciju (apply for snn)
nakon cega oni mogu natrag a GC ce im stici

Taty2
17.10.2018, 17:52
Ljudi treba mi pomoc oko prijave.. Moj tata se prijavljuje ove godine, u prijavi prijavljuje moju mamu i 2 sestre e sad me zanima da li treba da navede i mene.. procitala sam da se prijavljuju nevencana deca do 21 god a ja em imam 24 godine em sam de udala i na sve to izvucena sam za dv2019 .. ne bih volela ukoliko bude izvucen da bude diskvalifikovan jer je naveo da ima dvoje dece a ustvari ima troje.. cini mi se da sam na britovom forumu procitala da mora da navede svu decu koju ima.. pa mi je ovo malo konfuzno..

Mora upisati u svojoj app njih dvije pod pretpostavkom da su do 21. Ako su starije ne mora niti jedno od troje;
Moze upisati 3 djece , dvoje do 21 i jedno 24, to nista ne mijenja (not eligible sa 24)

uran
18.10.2018, 00:35
ja milim da ono sto pita Gajic je da li ako je on izvucen moze da ide SAM bez porodice.

Odgovor je moze, ni zena ni deca ne moraju da apliciraju za vizu. Samo on ide na intervju ako samo on hoce da putuje.

Alek134
18.10.2018, 12:35
Prvi put na ovom sajtu i prvi put se prijavio za lutriju.
Napravili dve prijave, jednu žena, jednu ja i u obe naveli dvoje dece.
Plan nam je za sada da samo ja idem u ameriku.
Pitanja su:
1. Ako sam ja izvucen, da li svi moramo da idemo na intervju?
I ako moramo, da li mora da se plati u ambasadi za sve nas iako putujem sam?
2. Isto pitanje ako izvuku moju ženu, a idem samo ja.
3. Ako platim za sve nas, da li mogu da putujem sam i na navedenoj adresi u US dobijem green cards za celu porodicu iako nisu tamo?
4. Ili da svi putujemo zajedno, udjemo u US, a porodica se nakon par dana vrati, da li ja mogu da primim green cards za sebe i porodicu iako nisu prisutni?
Hvala
Znaci jednostavno receno svi morate na Intervju ako zelite vizu, ako ti zenu izvuku ona prva mora da udje u USA ako tebe izvuku mozes sam ali oni moraju da dodju max posle 6 meseci od lekarskog pregleda koji je pre intervjua.

Dzeremija
20.10.2018, 08:12
Ne znam više ni koja prijava po redu. Odnosno, ovaj put dvije prijave. Nisam se mislio ni prijavljivati dok ne pročitah negdje da su prethodne prijave odbacivane ako se uploadovala već korištena slika za lutriju, a ja non stop koristio jednu te istu...:udri:

MirelaFajfric
20.10.2018, 14:31
Pozdrav!
Naime, deci sledeće godine ističu pasoši, ja svoj sad u zadnji čas menjam da bih mogla da nas prijavim na lutriju. Da li u prijavi traže i podatke sa dečijih pasoša, ili ne, isto tako i suprugove? Totalno sam zbunjena, ne znam hoće li biti neki problem ako ih početkom godine promenim

mveruovic
20.10.2018, 15:00
Ne moras ni ti da menjas pasos sada jer se ne traze podaci iz pasosa tipa broj pasosa i kada istice za prijavu. Tek kad i ako budes izvucena onda pri popunjavanju ds260 ti treba pasos.

ciaoadios
20.10.2018, 15:02
Ne znam više ni koja prijava po redu. Odnosno, ovaj put dvije prijave. Nisam se mislio ni prijavljivati dok ne pročitah negdje da su prethodne prijave odbacivane ako se uploadovala već korištena slika za lutriju, a ja non stop koristio jednu te istu...:udri:

Mislim da se slika provjerava tek nakon sto izvuku ;)

MirelaFajfric
20.10.2018, 15:50
Ne moras ni ti da menjas pasos sada jer se ne traze podaci iz pasosa tipa broj pasosa i kada istice za prijavu. Tek kad i ako budes izvucena onda pri popunjavanju ds260 ti treba pasos.

Znači sad ne treba, ali svakako ću DS-260 morati u februaru da otvaram jer treba da se porodim. 😶

ikac89
20.10.2018, 17:15
DS 260 se popunjava posle izvlačenja tj. samo ukoliko ste izvučeni.

newbelgrade
20.10.2018, 22:04
Prvi put smo se prijavili, pre svega srecno svima :grin:
Sajt pratim dosta dugo, samo sam se tek sada registrovao. Imamo rod koji zivi u Americi, doduse ona nije otisla tamo preko lutrije tako da nismo bas upuceni oko lutrije, stoga ovaj sajt nam je zaista mnogo pomogao.

Ostaje nam da se nadamo da Tramp nece ukinuti lutriju, bar ne u skorijoj buducnosti :==D:

uran
20.10.2018, 22:10
Prvi put smo se prijavili, pre svega srecno svima :grin:
Sajt pratim dosta dugo, samo sam se tek sada registrovao. Imamo rod koji zivi u Americi, doduse ona nije otisla tamo preko lutrije tako da nismo bas upuceni oko lutrije, stoga ovaj sajt nam je zaista mnogo pomogao.

Ostaje nam da se nadamo da Tramp nece ukinuti lutriju, bar ne u skorijoj buducnosti :==D:

tesko ce DV biti ukinuta, Trump ni sa vecinom u oba doma nije uspeo, a kamoli jos ako na midterm izgubi vecinu makar u jednom domu.

Ako vam je taj rod blizak i jos drzavljanin moze vam mozda i sponsorisati dolazak, ali to je malo duza prica...

newbelgrade
20.10.2018, 22:33
Jeste bliza nam je, samo nazalost ona jos uvek nema drzavljanstvo. Nije ni 1 god. u Americi, svakako da nam je i to opcija za buducnost ali vise bismo voleli da nas izvuku na lutriji posto mnogo bismo cekali da dobije drzavljanstvo pa jos 5+ godina da dobijemo papire na osnovu nje. :(

mveruovic
21.10.2018, 00:19
Verovatno nije dovoljno bliska otac/majka/rodjeni brat/rodjena sestra. I da podnese aplikaciju za vas trajalo bi 15 godina u slucaju brata/sestre.

uran
21.10.2018, 00:38
Verovatno nije dovoljno bliska otac/majka/rodjeni brat/rodjena sestra. I da podnese aplikaciju za vas trajalo bi 15 godina u slucaju brata/sestre.

nesto citam da je 10 godina za najtezu fourth preference a to su siblings, sto i nije tako lose. Sto kazu ne trazi da jede...

Jedino sto osobe koje idu na GC preko peticije nemaju pravo da apliciraju i za GC preko DV.

newbelgrade
21.10.2018, 00:52
U pitanju je rodjena sestra od supruge, koja je dosla u USA pre manje od 1god preko braka. Jos uvek nema drzavljanstvo, prosla je intervjue da se dokaze legalnost braka i dobila greencard. Da li to znaci da tek kada ona dobije njihovo drzavljanstvo mi imamo pravo da apliciramo preko nje iako smo aplicirali za DV2020? :grin:

mveruovic
21.10.2018, 00:57
Ajde prosvetli nas svojim informacijama, gde to citas?

Pogledaj visa bilten i otkrice ti se da je 13,5 godina trenutno za sve sem Filipina i Meksika gde je 20-22 godine.


I ako moze i za ovo si napisao da ne mogu da igraju lutriju dok cekaju i130 aplikaciju?

mveruovic
21.10.2018, 01:00
U pitanju je rodjena sestra od supruge, koja je dosla u USA pre manje od 1god preko braka. Jos uvek nema drzavljanstvo, prosla je intervjue da se dokaze legalnost braka i dobila greencard. Da li to znaci da tek kada ona dobije njihovo drzavljanstvo mi imamo pravo da apliciramo preko nje iako smo aplicirali za DV2020? :grin:


Tek kad dobije drzavljanstvo moze da aplicira za vas. A za brak nije isto kao i za lutriju 5 godina, vec se drzavljanstvo dobija posle 3 godine imanja zelene karte.

Sto u najboljem slucaju znaci da cete bar 16 godina cekati zelenu kartu.

uran
21.10.2018, 01:12
agresivac smiri zivce, stedi ih za tazbinu, trebace ti.

mveruovic
21.10.2018, 01:20
U nedostatku argumenata mislis da si duhovit. Fore su ti na nivou deteta od 5 godina. Stedi svoje zivce u maju kad vidis da si opet ispusio na lutriji.
Prestani da lupas gluposti na ovom forumu i sve ce biti ok.




Navedi gde se to ceka maksimalno 10 godina za F4, i gde to pise da ne sme da se igra lutrija ako je vec pokrenuta aplikacija za imigraciju?

mikiSA
21.10.2018, 04:10
10 godina je prije bilo cekanje, sad je puno vise (znam jer mladja sestra evo vec preko 11 godina ceka za tu F4 vizu, jos najmanje 3-4 godine ona ocekuje pa ce doci na red). I ja sam cekala, ali sam u medjuvremenu igrala i dobila na lutriji pa sam kad sam dobila zelenu karta povukla tu aplikaciju.


Ali sve to vam ne znaci nista dok suprugina sestra ne postane drzavljanin USA. Za nadati se da nece ukinuti ovu F4 opciju (jer je bilo govora o ukidanju te kategorije).

lukac3
21.10.2018, 12:34
Treca prijava nadam se i treca sreca :D :D
Srecno svima :grin::grin::grin::grin:

uran
21.10.2018, 19:01
U nedostatku argumenata mislis da si duhovit. Fore su ti na nivou deteta od 5 godina. Stedi svoje zivce u maju kad vidis da si opet ispusio na lutriji.
Prestani da lupas gluposti na ovom forumu i sve ce biti ok.




Navedi gde se to ceka maksimalno 10 godina za F4, i gde to pise da ne sme da se igra lutrija ako je vec pokrenuta aplikacija za imigraciju?

Ne znam sta cu da radim u maju, mozda odem u Rusiju, ali evo prelep je dan idem malo po sumekanjama Oregona da vidim ima li kakva medvedica.

mveruovic
22.10.2018, 03:53
Nisi jos uvek odgovorio na pitanje.... .

jo98
22.10.2018, 15:12
Pozdrav svi članovima foruma.

Upravo sam pokušao da se prijavim na DV 2020.
KAda sam popunio sva polja(sve sam popunio ok,proveravao sam tri puta) pojavilo mi se ovo http://prntscr.com/l912wi :wtf:

Sad ne znam šta da radim,da li je prijava otišla ili da popunim novu?
Ako je imao neko sličnu situaciju nek pomogne savetom.

Hvala unapred i SREĆNO SVIMA! :==D: :papa:

ikac89
22.10.2018, 18:07
Pozdrav,

zvanično je da se prijava računa tek kada se pojavi conformation number. Trebalo bi da prijava nije prošla.

2. I hit the “Submit" button, but did not receive a confirmation number. If I submit another entry, will I be disqualified?

If you did not receive a confirmation number, your entry was not recorded. You must submit another entry.
It will not be counted as a duplicate. Once you receive a confirmation number, do not resubmit your information.

jo98
22.10.2018, 20:57
Pokušao sam sad opet i prijava je success. Sad se čeka maj :grin:

tectonic
24.10.2018, 12:25
[QUOTE=jo98;74301]Pozdrav svi članovima foruma.

Upravo sam pokušao da se prijavim na DV 2020.
KAda sam popunio sva polja(sve sam popunio ok,proveravao sam tri puta) pojavilo mi se ovo http://prntscr.com/l912wi :wtf:

I meni se to isto desilo u ponedeljak 22. oktobra. Super, znaci sada ti je prosla prijava. I ja cu da probam sutra ponovo.
Poz

Coentrao
24.10.2018, 12:54
Drugaa prijava , sretno svima. :grin:
Ima li neko iz Banja Luke?

tobi
24.10.2018, 14:56
Drugaa prijava , sretno svima. :grin:
Ima li neko iz Banja Luke?

Pozdrav,imam ja iz Banja Luke! Sve najbolje sada u maju :)

gajger111
24.10.2018, 17:05
Popunio sam sve.Sad cekamo Maj.Srecno svima :pozz:

Boyka
25.10.2018, 10:02
Ljudi, samo da provjeim jednu informaciju - Kod upisivanja prezimena, ako je Đokić ja stavljam Dokic?? Cisto da ne pogresim, citao sam komentare ali opet da provjerim...uanprijed hvala:naughty:

djpgiovany
25.10.2018, 14:38
Ljudi, samo da provjeim jednu informaciju - Kod upisivanja prezimena, ako je Đokić ja stavljam Dokic?? Cisto da ne pogresim, citao sam komentare ali opet da provjerim...uanprijed hvala:naughty:

Upravo tako...đ se pise kao d...tj.pises ime i prezime kao sto ti pise u pasosu,na dnu...

Boyka
25.10.2018, 14:59
Upravo tako...đ se pise kao d...tj.pises ime i prezime kao sto ti pise u pasosu,na dnu...

E hvala, živ bio...tako sam i uradio... :grin::grin::grin:

Vladimir Stojković_85
25.10.2018, 16:54
Upravo sam se prijavio za lutriju. Želim svima puno sreće :)

mostar
25.10.2018, 20:06
Koji je najbolji browser za prijavu i je li iko prijavu poslao preko mobitela,a ne kompjutera?Hvala na odgovorima.

Vladimir Stojković_85
25.10.2018, 20:55
Ja sam prvo pokušao preko fona, koristio sam brave, nešto nije htelo, mada je možda nešto bilo i do mog neta, kasnije sam sa kompa na wi-fi preko Opere iz prve ub'o :)

tripko
26.10.2018, 09:16
Evo pala je sedma prijava za mene i za burazera treca mislim.
Neka nam je sa srecom.

tectonic
26.10.2018, 12:04
Već drugi dan pokušavam da podnesem aplikaciju preko Mozzile, taman kad kliknem submit piše - Secure Connection Failed, slično nešto i preko Chroma. Nadam se da ne moram da imam najnoviju verziju da bih aplicirao. Jel ima neko sličnih iskustava ovih dana? :wtf:

oljabakic
26.10.2018, 17:40
Ja sam prosle godine slala prijavu,ali mislim da sam verovatno diskvalifikovana na pocetku....Sad me zanima par stvari,jer i suprug i ja zelimo ove godine da konkurisemo....Da li moramo ponovo da se slikamo?Suprug je rodjen na Kosovu,ali oboje imamo Srpske pasose...Za njega pisem da je rodjen na Kosovu,a da zivi u Srbiji,jel da?Jel treba deci da vadimo sad pasose,ili moze tek ako dobijemo odgovor?I poslednje ja sam zavrsila visoku zdravstvenu skolu,za obrazovanjem stavljam university degree ili nesto drugo?I da li postoji neko vremensko ogranicenje za popunjavanje prijave?Hvala puno,svaka informacija je dobro dosla

Svenson
26.10.2018, 18:02
Ja sam prosle godine slala prijavu,ali mislim da sam verovatno diskvalifikovana na pocetku....Sad me zanima par stvari,jer i suprug i ja zelimo ove godine da konkurisemo....Da li moramo ponovo da se slikamo?Suprug je rodjen na Kosovu,ali oboje imamo Srpske pasose...Za njega pisem da je rodjen na Kosovu,a da zivi u Srbiji,jel da?Jel treba deci da vadimo sad pasose,ili moze tek ako dobijemo odgovor?I poslednje ja sam zavrsila visoku zdravstvenu skolu,za obrazovanjem stavljam university degree ili nesto drugo?I da li postoji neko vremensko ogranicenje za popunjavanje prijave?Hvala puno,svaka informacija je dobro dosla

Ukratko:
Svake godine treba da se urade nove slike. Najbolje bi bilo da ih izradite u fotografskoj ranji. Oni znaju kako slike treba da izgledaju.
Možete deci izvaditi pasoše kad vas izvuku.
Ako je 180 bodova, onda ide "unversity degree". Mislim da nema "bachelor"
Prijave se popunjavaju do (mislim) 3. novembra.
Pregledajte forum. Ima dosta odgovora na ova pitanja. A možete i da saznate nešto novo.

oljabakic
26.10.2018, 21:46
Procitah ovde na forumu da prijava ide po zemlji rodjenja....Suprug je rodjen na Kosovu,ali ima srpsko drzavljanstvo,pa posto ove godine hocemo oboje da apliciramo,da li je to neki problem,tj.jer se prijavljuje iz Srbije ili sa Kosova,i da li moramo da imamo razlicite fotografije na prijavama?

newbelgrade
26.10.2018, 22:22
Procitah ovde na forumu da prijava ide po zemlji rodjenja....Suprug je rodjen na Kosovu,ali ima srpsko drzavljanstvo,pa posto ove godine hocemo oboje da apliciramo,da li je to neki problem,tj.jer se prijavljuje iz Srbije ili sa Kosova,i da li moramo da imamo razlicite fotografije na prijavama?

Koliko ja znam, fotografija ne sme biti starija od par meseci, nemoj da me drzis za rec, ali siguran sam da ne moze neka starija fotografija. I za drzavu, u uputstvu pise kako se stavlja trenutno ime drzave, ni mi koji smo rodjeni u Jugoslaviji ne pisemo Jugoslavija vec Srbija :grin:

Tako da verujem posto su Ameri priznali Kosovo, da cete morati da stavite njega pod ''Kosovo'' zato sto je to ''drzava'' po njima. Ne bi bilo lose da ti ovo potvrdi jos neko sa foruma ali mislim da je ovo sto sam rekao tacno. Ja sam razumeo da lutrija tj. Diversity program za cilj ima da se u Ameriku presele ljudi iz razlicitih drzava/nacionalnosti kako bi stanovnistvo bilo raznoliko. Tako da, verujem da je bitno samo drzava rodjenja, a ne i da li imas Hrvatski ili Srpski ili ne znam ni ja ciji pasos. Kvalifikujes se na osnovu drzave rodjenja.

Inace, preporucujem vam, a verujem i svi ostali da popunite prijavu sto ranije zbog mogucnosti da vebsajt sporo radi poslednje nedelje, zbog ogromnih poseta sajtu. Ne mora da znaci, ali zasto rizikovati.

oljabakic
26.10.2018, 22:35
Hvala na odgovorima....Nas samo buni sto je on rodjen na Kosovu,ali od rodjenja ima srpsko drzavljanstvo,jer je to tad sve bilo Srbija,pa zato nismo sigurni kako ce ici to za prijavu...Svakako cemo aplicirati oboje,pa cemo videti...I ako neko zna,ako bi suprug aplicirao sa Kosovskim dokumentima,da li i deca i ja moramo da imamo kosovska dokumenta?...I da li neko zna gde nam je najbolje u Beogradu da uradimo fotografije,jer amo prosle godine imali lose iskustvo

newbelgrade
27.10.2018, 10:14
Kapiram po pravilniku da cete morati za njega da stavite Kosovo, jer i mi svi smo rodjeni u Jugoslaviji pa opet pisemo Srbija, Hrvatska, Crna Gora itd. Jer ako su dali kao ponudjeno Kosovo onda pretpostavljam da je to to, ambasada u Pristini postoji.

Mislim da ne morate vi i deca imati kosovska dokumenta, jer se svaka prijava vodi zasebno, u njegovoj prijavi cete navesti vas kao suprugu, a decu kao derivatives ali to nema veze, posto cete slati jos jednu prijavu na vase ime gde ce on biti suprug a deca isto derivatives.

Inace za fotografiju, mislim da vam fotograf nije potreban. Mozete to i sami odraditi veoma lako, samo sledite detaljna uputstva za sliku, i preko njihovog crop toola isecite. Danas vecina koja ima noviji telefon ima i ok prosecnu kameru.

Stanete lepo uz beo zid blizu prozora da ima svetlosti, najbolje da se slikate tokom dana dok ima sunca, samo da se ne vidi senka iza vas. Gledate direktno u kameru i slikate lice i da se vide ramena. Obavezno da fokusirate kameru, jer slika mora biti u fokusu..

Procitajte uputstvo celo ovde za fotografiju:
1. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos/photo-examples.html
2. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html
3. https://www.greencardphotocheck.com/en/

Na 3. linku proverite fotografiju, a na drugom imate kada scrollujete dole photo crop tool da vam isece dimenzije i namesti lepo.

Srecno na lutriji!

PS: Nadam se da admini nece praviti probleme za linkove koje sam ubacio.:grin:

IvyD
27.10.2018, 10:32
Imam jedno pitanje, ako neko može, molim vas. Ja sam iz Novog Sada. Kako tačno popunjavam ono District/County/Province/State?
Ne bih da napravim grešku :grin:

IvyD
27.10.2018, 10:52
Hoću reći, da li da napišem samo Vojvodina ili samo Serbia? Ili kako uopšte to tačno da popunim?

Izvinjavam se ako je već neko to pitao I dobio odgovor. Preletela sam temu, pa sam možda propustila...

Sasha983
27.10.2018, 14:05
Hoću reći, da li da napišem samo Vojvodina ili samo Serbia? Ili kako uopšte to tačno da popunim?

Izvinjavam se ako je već neko to pitao I dobio odgovor. Preletela sam temu, pa sam možda propustila...

Nema veze sta tu napises... moze da bude i prazno...

Tereza2019
27.10.2018, 16:14
Hoću reći, da li da napišem samo Vojvodina ili samo Serbia? Ili kako uopšte to tačno da popunim?

Izvinjavam se ako je već neko to pitao I dobio odgovor. Preletela sam temu, pa sam možda propustila...

Tu pisete Vojvodina posto nece vam dati da zavrsite aplikaciju.

JaneGallagher
27.10.2018, 21:15
Ljudi, sad sam bila ispunila prijavu ali je pukao sajt. Samo da proverim sa vama, mogu ponovo da apliciram? Nisam dobila potvrdu da je prijava prošla, prosto je samo pao sajt u tom poslednjem koraku (slanje prijave).