PDA

View Full Version : Ds260 2019


kiddo
28.07.2018, 12:41
Pozdrav,

Pročitao sam pola foruma, koristio search i nikako ne mogu da pronađem neke konkretne informacije do kada najkasnije mogu ispuniti DS260.

Htio bih da odložim intervju koliko god kasnije mogu. Moj broj je jako nizak 4xxx, tako da prema tome mislim da ne bi trebalo biti problema oko toga.

Ako sam ja dobro shvatio najkasniji datum do kojeg bi to trebao poslati je maj 2019 godine. Samo bi htio dobiti potvrdu ove informacije.

Hvala vam na odgovoru.

lp

damagon
29.07.2018, 13:27
Ja sam bio 47** i ocekivao sam intervju pocetkom oktobra da bi na kraju bio sredinom decembra ... ali buduci da su ove godine znatno usporili ne bih ti preporucio da se igras sa tim, jer ako se i sledece godine nastavi ovakav trend , da mesecno pozovu na intervju izmedju 2000 i 2250 onda ces verovatno doci na red u decembru, a nakon toga imas 6 meseci da udjes u usa

Radi se o velikoj zivotnoj prilici, kao sto rekoh, ne bih te savetovao da toliko odugovlacis, a sa druge strane ne znamo tvoj razlog za odugovlacenje...

pozz

MilicaBB
31.07.2018, 21:37
U gornjem desnom uglu obrasca mi stoji " date of expiration 30.04.2019 " da li neko zna sta to znaci?

damagon
31.07.2018, 22:29
Verovatno da do tog datuma mozes popuniti DS obrazac

MilicaBB
31.07.2018, 23:48
Verovatno da do tog datuma mozes popuniti DS obrazac

Popunila sam ja jos u maju obrazac.. na mom i na obrascu od decka isto stoji ovo u uglu

saleee
01.08.2018, 23:04
POzdrav, imam par pitanja u vezi popunjavanja ds260.

1. Da li se nazivi ustanova pisu na nasem ili engleskom jeziku. (Fakultet sporta i fizickog vaspitanja ili Faculty of sport and physical education)?

2. Number of Educational Institutions Attended - Jel ovde upisujem samo najvisi stepen obrazovanja, znaci 1, ili moram da stavim sve ustanove u kojima sam se skolovao, osnovnu, srednju, bachelor, master?

3. Jel ovaj obrazac moze da se menja sve dok ga ne zakljucam? Znaci mogu sutra da otvorim i da promenim neke podatke?

aleksandarzz
02.08.2018, 04:30
POzdrav, imam par pitanja u vezi popunjavanja ds260.

1. Da li se nazivi ustanova pisu na nasem ili engleskom jeziku. (Fakultet sporta i fizickog vaspitanja ili Faculty of sport and physical education)?

2. Number of Educational Institutions Attended - Jel ovde upisujem samo najvisi stepen obrazovanja, znaci 1, ili moram da stavim sve ustanove u kojima sam se skolovao, osnovnu, srednju, bachelor, master?

3. Jel ovaj obrazac moze da se menja sve dok ga ne zakljucam? Znaci mogu sutra da otvorim i da promenim neke podatke?

1. Na engleskom
2. Stavi sve, nije tesko. Do srednje skole, osnovna ne treba.
3. Moze.

cro25
17.08.2018, 14:34
Pozdrav svima,

cura mi je izvucena CN6xxx, i prilikom ispunjavanja DS260 napravila je gresku - na pitanje da li ima Secondary education or Above stavila je No. (Iako je prije toga navela da ima fakultet). Zvala je ambasadu da joj otkljucaju DS260, ali odgovorili su da to nije u njihovoj nadleznosti, iako sam procitao na forumu da su otkljucavali DS-ove tako da mi je to cudno sad. Takoder rekli su da to nece biti problem, da samo kad bude imala intervju da kaze da je to krivo ispunila.

S obzirom da je secondary education uvjet za GC bilo bi dobro da se to prepravi prije intervjua. Ako je netko imao slicnu situaciju pa da podijeli iskustva.

Unparijed hvala.

BetterFuture
17.08.2018, 20:22
Pozdrav svima,

cura mi je izvucena CN6xxx, i prilikom ispunjavanja DS260 napravila je gresku - na pitanje da li ima Secondary education or Above stavila je No. (Iako je prije toga navela da ima fakultet). Zvala je ambasadu da joj otkljucaju DS260, ali odgovorili su da to nije u njihovoj nadleznosti, iako sam procitao na forumu da su otkljucavali DS-ove tako da mi je to cudno sad. Takoder rekli su da to nece biti problem, da samo kad bude imala intervju da kaze da je to krivo ispunila.

S obzirom da je secondary education uvjet za GC bilo bi dobro da se to prepravi prije intervjua. Ako je netko imao slicnu situaciju pa da podijeli iskustva.

Unparijed hvala.
Iz ambasade ste dobili tacan odgovor. Dok Vam ne bude zakazan intervju, oni nemaju mogucnost da otkljucaju Vas DS260.


Ali zato, treba da posaljete email Kentucky Consular Centru na KCCDV@state.gov i da od njih zatrazite otkljucavanje formulara.

Tic-Tac
20.01.2019, 20:21
Juče smo suprug i ja kompletirali DS obrasce. Venčali smo se u Novembru. Prilikom popunjavanja obrazaca nije nam tražilo da uploadujemo marriage certificate, kako mislim da smo pročitali da je bio slučaj ranije. Takođe, ds260 obrasci su nam bili identični, a negde smo čitali da se za supužnika traži manje informacija i da je malo drugačiji. Kakva su iskustva forumaša po ovom pitanju?

MilicaBB
21.01.2019, 06:41
Meni je za supruga bio drugaciji tj trazili su manje i formacija a trazili su i sliku kao dokaz

Tic-Tac
21.01.2019, 15:06
Hvala na odgovoru.

Možda su nešto menjali sa uvođenjem ove skorašnje nove procedure. Da li se sećate u kom momentu u toku popunjavanja prijave vam je bilo traženo da uploadujete dokument?

I da li treba da dobijemo neki mail koji potvrđuje da je ds260 poslat ili ćemo o tome biti obaveđteni tek nakon što ga procesuiraju?

MilicaBB
21.01.2019, 18:28
Ja sam DS poslala 27 maja (mi smo se vencali inace isti dan ) ii dobila sam poruku na mail da sam uspesno poslala DS obrazac

Makica@
22.01.2019, 20:09
Juče smo suprug i ja kompletirali DS obrasce. Venčali smo se u Novembru. Prilikom popunjavanja obrazaca nije nam tražilo da uploadujemo marriage certificate, kako mislim da smo pročitali da je bio slučaj ranije. Takođe, ds260 obrasci su nam bili identični, a negde smo čitali da se za supužnika traži manje informacija i da je malo drugačiji. Kakva su iskustva forumaša po ovom pitanju?

Pozdrav ☺ Ja cu da pokusam da vam odgovorim. Ako se vencate posle izvlacenja,potrebno je da upload marriage sertifikat,ako ste vencani pre izvlacenja na lutriji nije potrebno :;D: a naravno da je za supruznika 'manje info' jel ste nosilac vi,ne on,ili obrnuto :;D: Za Nosioca Green Card je potrebno malo vise info,za accompany nije :;D: Prelistajte forum,i pogledajte nasa iskustva 2018 i intervjue takodje ☺ Pozdrav vama i cestitam vam na dobitku,i zelim vam da vam intervjuu prodje bez ikakvih problema :inluv:

Budala
21.02.2019, 04:52
Pozdrav ljudi, da ne bih otvarao novu temu (spamovao bzv) pisacu ovde. Potrebna mi je pomoc oko dv260, tj. oko adrese boravka. Ukoliko ima voljnih ljudi koji zive u US i kojima ne bi predstavljao problem da se njihova adresa fiktivno nadje na mom dv260 obrascu zamolio bih ih da se jave :). Znam da postoje i druge alternative ali ipak mi je ovako sigurnije.
Opet da napomenem, adresa mi je potrebna samo za dv260, nista vise.

Konoici20
27.02.2019, 09:19
Evo i moje situacije, ja sam prilikom popunjavanja ds260 obrasca, u maju, bila u statusu single. Septembra smo se vencali, i dok sam sredila dokumenta, novembra sam otkljucala obrazac i dodala supruga i njegove osnovne podatke kako je bilo navedeno u obrascu. Nisam nigde naisla na opcije da popunjavam ds260 obrazac i za supruga, a sad vidim da su neki to radili / korisnik tic tac ako sam dobro razumela. I na britovom forumu sam negde procitala da se formira ds260 obrazac za supruznika koji je identican kao i za primarnog aplikanta. I sad lepo vise ne znam sta da radim :) Ima li neko neki savet?

MilicaBB
27.02.2019, 11:40
Evo i moje situacije, ja sam prilikom popunjavanja ds260 obrasca, u maju, bila u statusu single. Septembra smo se vencali, i dok sam sredila dokumenta, novembra sam otkljucala obrazac i dodala supruga i njegove osnovne podatke kako je bilo navedeno u obrascu. Nisam nigde naisla na opcije da popunjavam ds260 obrazac i za supruga, a sad vidim da su neki to radili / korisnik tic tac ako sam dobro razumela. I na britovom forumu sam negde procitala da se formira ds260 obrazac za supruznika koji je identican kao i za primarnog aplikanta. I sad lepo vise ne znam sta da radim :) Ima li neko neki savet?

Trebalo bi iznad svog imena na stranici gde si popunjavala obrazac da imas opciju “add applicant” tu popunjavas za supruga

Konoici20
27.02.2019, 11:52
Trebalo bi iznad svog imena na stranici gde si popunjavala obrazac da imas opciju “add applicant” tu popunjavas za supruga

Hvala puno Milice. Prvobitno kad sam menjala obrazac, uopste nisam videla da i to treba da se uradi, osim ovog dela gde je obrazac automatski ponudio popunjavanje podataka za supruga kad sam stavila da sam married. Hvala puno jos jednom Milice.

Konoici20
27.02.2019, 12:06
Jos jedno pitanje samo, za popunjavanje suprugovog ds obrasca, ne treba da se trazi otkljucavanje mog ds260 obrasca? Posto je on vec dodat u isti kao suprug. Hvala

MilicaBB
27.02.2019, 13:09
Jos jedno pitanje samo, za popunjavanje suprugovog ds obrasca, ne treba da se trazi otkljucavanje mog ds260 obrasca? Posto je on vec dodat u isti kao suprug. Hvala

Ne treba da se otkljucava ako si vec jednom go uradila i dodala njega kod sebe u obrazac.. samo popuni i za njega ds260

Konoici20
27.02.2019, 13:12
Ne treba da se otkljucava ako si vec jednom go uradila i dodala njega kod sebe u obrazac.. samo popuni i za njega ds260

Hvala puno od srca! Drzim fige, inace i ja sam tu broj oko tvog 29xxx.

MilicaBB
27.02.2019, 13:29
Hvala puno od srca! Drzim fige, inace i ja sam tu broj oko tvog 29xxx.

Ako stizete vi stizemo i mi :D nije neka velika razlika da bi pravili presek izmedju nas :)