PDA

View Full Version : Privremeni rad preko infostud-a


redapple
24.07.2008, 19:32
Hej. cao ljudi. Bas sam se obradovala kada sam vidjela da je milos pokrenuo forum. Svaka ti cast!!!! Ja nisam imala srece sa lutrijom, ali mi se sada ukazala prilika da dodjem tamo da radim. Radi se o poslovima u hotelima na obali Floride, naravno najnizim. Satnica je od 10 do 12 dolara, smjestaj je u hotelu za neke sitne parice i viza je za deset mjeseci, s tim sto posloda

U ovom slucaju ja bih isla sa suprugom. On je vec radio za amerikance na istim poslovima i veoma je zadovoljan njima kao poslodavcima(a sad je na zadnjoj godini fakulteta za hotelijerstvo), tako nesto nismo nasli u ekstra firmama u Bosni nikada. S druge strane ja nemam iskustvo u toj oblasti (radim na faksu), ali treba da magistriram iz te oblasti na ekonomskom u beogradu. Znamo da se krece sa dna i to nam nije problem, oboje smo jos dosta mladi. Ono sto nas interesuje da li su ovi uslovi moguci jer nama zvuci dosta dobro i da li mislite da je zaista moguce ako se zalozimo na poslu da produzimo boravak tamo?

Mnogo vam hvala na odgovorima.

redapple
24.07.2008, 19:34
Tek sad vidjeh da fali dio teksta koji kaze da poslodavci mogu produziti ugovor i na tri godine ukoliko su zadovoljni radnicima.

ljiljadule
25.07.2008, 13:01
Cao ljudi i ja kazem bravo Zana.Mislim da to, sto si rekla zaista realno zapravo to je zivot-borba.A sad pitanje za REDAPPLE,posto pokusavam na bilo koji nacin da udjem u USA,a i ja nemam srece sa lutrijom,kako si dosla do tog posla u hotelima Floride?Da li je preko neke agencije?Hvala unapred

redapple
26.07.2008, 18:56
Cao ljudi i ja kazem bravo Zana.Mislim da to, sto si rekla zaista realno zapravo to je zivot-borba.A sad pitanje za REDAPPLE,posto pokusavam na bilo koji nacin da udjem u USA,a i ja nemam srece sa lutrijom,kako si dosla do tog posla u hotelima Floride?Da li je preko neke agencije?Hvala unapred

Jesam. Izasao je oglas na infostud/u. Pogledaj o cemu se radi. Ja sam vec nasla ljude da mi provjere agenciju. Mada sam i prije imala iskustva sa slicnim agencijama i sve je bilo ok, ali od viska info glava ne boli.

Zana
26.07.2008, 19:46
Pozdrav svima – ako naletite na neke malo “prolupane” recenice danas :) prihvatite moje izvinjenje jer nije lako paziti na ves, sredjivati kuhunju, slusati Duffy i odgovarati na postove – sve u isto vreme :) Ako ovim vec izlecemo iz teme, molim naseg dragog moderatora da nas preseli... Dakle, ja sam okrenula broj te Agencije u Majamiju koja se spominje u tom oglasu i osoba koja mi se javila nije podrobno obavestena o svemu jer je danas subota i svi agenti su slobodni. Njen engleski je malo “broken” ali smo se nekako sporazumele. Ona kaze da oni dovode ljude iz inostranstva i to su ti uslovi koji se spominju u oglasu ali nije sigurna za smestaj. Ona kaze da troskove pokrivaju poslodavci i da se desava da produze ugovor. Zapisala je moja pitanja i neko od njih ce me nazvati u ponedeljak sa podacima o srpskom partneru. Nedam ja da vas neko prevari tamo :) Tako... evo vam sajt ako hocete da proverite, sad je ostalo da vidimo koliko je ta agencija Tropical jobs iz Kragujevca sigurna posto ne mogu nista o njima da nadjem. Na kraju krajeva uvek mozete sa ovom agencijom u Majamiju da direktno kontaktirate. Rekose da su im sada potrebne spremacice. Wingreen, radim na tome da odgovorim na tvoja pitanjca, samo da okoncam svoje “spremacke” poslove :)
Zana

Professional Management Staffing, Inc.
Wilma Gasal
www.staffix.com

MIAMI
1444 Biscayne Blvd, Ste, 1442
Miami, FL 33132
Tel: (305) 577 3705
Fax: (305) 577 3522

Ft. Lauderdale:
1000 W. McNab Road
Pompano Beach, FL 33069
Tel: (954) 783 8067
Fax: (954) 783 4117

Palm Beach: 885 SE 6th Ave,
Delray Beach, FL 33483
Tel: (561) 864 0105
Fax: (561) 272 0384

ORLANDO
4989 S. Orange Ave,
Orlando, FL 32806
Tel: 407 859 6064
Fax: 407 859 5881

P. S.
Siberian, mozda bi i ti mogao da ih pozoves – ko zna, mozda ti i pomognu. Kazu da traze cuvare plaze, konobare etc. pa probaj, nista te ne kosta.... Ocigledno imaju office i u Orlandu.

Zana
26.07.2008, 19:50
Eh da za one koji nisu nasli
http://poslovi.infostud.com/oglasi/Professional_Management_Staffing_Majami/Ugostiteljski_radnici/o37711

Redapple - srecno! Zelim ti da sto pre dobijes posao i preletis Okean :-)
Z

redapple
27.07.2008, 16:35
HVALA PUNOOOO, NAJBOLJA SI. SVI STE SUPER, NE MOGU DOVOLJNO DA VAS NAHVALIM. Svima pricam da toliko podrske nisam vidjela od pamtivjeka.

wingreen
27.07.2008, 19:10
Zana jos jednom svaka cast na nesebicnosti!!!:):):)
Da smo svi takvi gde bi nam bio kraj!!!:)

Olivera
27.07.2008, 23:25
Za ljiljadule:

Neznam za agencije u Srbiji, ali znam jednu odlicnu makedonsku agenciju i licno poznajem ljude (4-5) koji su imali super iskustvo sa njima.
Nude izbor poslova, mesta i savete prema zeljama kandidata i sto je najvaznije nisu prevaranti i kako se moze videti i na sajtu iza njih stoji CIEE – Council on International Educational Exchanges.

Neznam dali rade sa ljudima izvan Makedonije, ali nista te ne kosta da pitas. ;)

Ja isto planiram da kada uzmem vizu odem do njih da mi pomognu oko prvog posla.

Olivera
27.07.2008, 23:27
Ja se raspricala, a zaboravila sam da stavim link od agencije...:o

http://kouzon.com.mk/students.htm

ljiljadule
27.07.2008, 23:29
Hvala Redapple za odgovor,a takodje i Zani nainformacijama i pozrtvovanoscu.Kod nas je malo komplikovanija situacija nego kod tebe.Koliko sam razumela,ti i suprug idete sami a mi imamo dete od 6 godina.Ne znam da li vredi pokusati u nasem slucaju,jer ne znamo sta cemo sa detetom ukoliko bi oboje radili.MI bi da pokusamo bilo sta samo da sto pre pobegnemo odavde.Hvala jos jednom.

Olivera
27.07.2008, 23:33
Evo i jos jedan seasonal work site od American Cultural Exchanges:

http://www.americanculturalexchanges.com/programs/seasonal_work.htm

landlord
28.07.2008, 07:25
Nisam moderator, ali bi svakako bilo preglednije da su na jednom mjestu ti linkovi.
Mislim da dosta ljudi smatra da su ovi linkovi korisni. Tako da je bolje da su na jednom mjestu.

Sto se tice tvojih postova, Zana, iako si replicirala Siberijanu, meni su super i smatram da svakome od nas koji tek treba da dodjemo pomazu vise nego bilo koji tekst koji sam mogao naci. Pogotovo ovaj zadnji post u kojem opisujes nacine studiranja, kreditiranja, stipendiranja i sl.Samo tako nastavi.

Hvala i cujemo se

wingreen
28.07.2008, 07:53
Slazem se sa Landlordom u potpunosti sto se tice Zane i njenih postova. Prave informacije iz prve ruke!:)
Zana, volela bih da napises nesto i za vrtice ili cuvanje dece za nas koji imamo malu decu, postoji li nacin da se iskombinuje cuvanje dece sa poslom? Jedna devojka iz New Yorka mi je rekla da u Americi ne postoje klasicni vrtici kao kod nas, nego koliko sam je shvatila od pete godine deca polaze u predskolsko... inace do treceg meseca zivota obavezno je zakonski da roditelj bude uz dete, posle toga moze neko drugi da ga cuva a dete ispod 12 godina ne sme ni u stanu ni napolju da bude bez nadzora starije osobe,volela bih da mi ti kazes da li je to tako?
I naravno sve sto znas oko trudnoce, porodjaja...
Hvala unapred:)

Zana
28.07.2008, 08:52
Pozdrav svima,
moj dragi i ja jos uvek nemamo naslednike ali planiramo da to uskoro promenimo pa iz zbog sebe bi trebalo da proverim sve u vezi trudnoce, porodjaja i cuvanja dece - uzece mi par dana cisto da vam ne bih davala neke poluproverene informacije. Planiram da pricam sutra sa par koleginica o svemu tome jer one imaju malu decu. Ono sto znam je da decu vec mozes da das u day care od treceg meseca, sto je moja koleginica iz bivse firme uradila sa oba deteta. Deca su podeljena koliko znam u infant i toddler grupe, zavisno da li znaju sama da piske u nose ili ne, da li vec razlikuju boje, broje, dobro pricaju etc. Pretpostavljam da je to zato da ne bi neku decu usporavali a drugu previse forsirali u razvoju. No kao sto rekoh, moracu da se raspitam na par mesta cisto da ne bih dala pogresnu informaciju. Inace je sasvim moguce da se radi i studira sa malom decom. Skoro sve zene koje znam imaju takav zivot. Ja sutra radim od kuce pa cu imati vremena da napisem jos neki post. Ovde je vec veliko ponoc te vas pozdravljam do sutra :)
Z

srdjevic
29.07.2008, 01:52
Pokušao sam (možda nesretno) da prebacim deo Siberian-ove teme ovde, a bojim se i da sam promašio naziv... Primamo sugestije! :D

Takođe, ako nije problem, pokušavam da organizujem sve po temama, tako da ako se ovo nastavi u drugom pravcu, ja bih onda i ovo isekao, da imamo lepo odvojeno o dolasku preko agencija, o porodicama, deci, jer ne treba sve svima.... Tako sam ja bar to nekako kontao.... :o

wingreen
21.08.2008, 11:21
Zanima me da li ste poceli da trazite posao u USA ili ste vec nesto nasli?

wingreen
26.08.2008, 13:48
I dalje isto pitanje....Jeste li nesto nasli i trazite li?

landlord
26.08.2008, 13:52
Pa mislim da je ovo preuranjeno pitanje za dobitnike za 2009-tu godinu..
Jako je tesko naci posao preko neta, jedino ostaju prijatelji i porodica da nesto srede..
Jos ostaju oni koji rade u nekoj americkoj firmi.. pa mozda mogu da ganjaju.. da se prebace iz ovdasnjeg ureda u onaj americki.. ali mislim da je i takvih srecnika mali broj..

Mozda neko ima drugacija iskustva..

wingreen
26.08.2008, 14:09
Pa dobro, ako je preuranjeno, onda kad budete nesto nasli podelite sa nama ovde svoja iskustva....:)