PDA

View Full Version : Interviews DV 2019


Stranice : [1] 2 3

Vladica05
25.10.2018, 22:41
Čudi me da niko još nije otvorio ovu temu... :wtf:
Pa evo onda da je ja otvorim, i bilo bi lepo kad bi se ovde upisali svi koji su dobili pozive na intervjue pre mene a i naravno posle kako ko dobija nek stavlja.
Pre par minuta mi je stiglo obaveštenje na mail da proverim status i gle čuda! Zakazali mi intervju 12. decembra.2018.

lazooooo
25.10.2018, 22:52
Zdravo!

Evo i meni poslali mail ali iz nekog razloga mi govori da confirmation number nije dobar ili neki drugih posataka (last name, year of birth). Hm...

Ivana505
26.10.2018, 15:36
Cao, i ja sam cekala da neko napravi ovu temu.
Moj broj je 11xxx i poslala sam ds obrazac 17.5.
Sta mislite kada bih mogla da ocekujem intervju ?

Srecno svima :papa:

Svenson
26.10.2018, 18:05
Drago mi je da vidim da se stvari polako kreću za DV2019 generaciju. :bravo:

@Ivana505 - pogledajte Visa Bulletin od prošle godine. Ovogodišnji je krenuo slično kao prošlogodišnji.

Želim vam puno uspeha u narednoj fazi. Vidimo se u Americi. :==D:

lazooooo
27.10.2018, 07:50
Ljudi, zanima me gdje mogu da obavim ljekarski pregled i gdje mogu da nadjem oficijelnu informaciju o klinikama kao i kontakt telefone?

Hvala unaprijed i pozdrav!

mveruovic
27.10.2018, 13:07
Na sajtu ambasade, imas dve klinike u BGu u kojima mozes da se pregledas.

Tereza2019
27.10.2018, 16:07
Ljudi, zanima me gdje mogu da obavim ljekarski pregled i gdje mogu da nadjem oficijelnu informaciju o klinikama kao i kontakt telefone?

Hvala unaprijed i pozdrav!

https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/BLG_%20Belgrade.pdf
Tu mozete da procitate sve informacije koja su vam potrebna.
Sretno!!

Svenson
28.10.2018, 18:16
Ljudi, zanima me gdje mogu da obavim ljekarski pregled i gdje mogu da nadjem oficijelnu informaciju o klinikama kao i kontakt telefone?

Hvala unaprijed i pozdrav!

Pogledaj i Intervijue iz ranijih godina. Tamo imaš sve detljno opisano.
Ja sam išao ovde:
Smiljanićeva br. 22, Beograd
Pregledi se zakazuju na telefon 2451-919 ili 064 199-8867, radnim danom od 9 do 13 časova. Pregledi i svi rezultati gotovi su istog dana do 13:00.

Ostalo na:
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1877

Nakon čitanja, sve će vam biti jasno.

mt_9658
29.10.2018, 20:57
Čudi me da niko još nije otvorio ovu temu... :wtf:
Pa evo onda da je ja otvorim, i bilo bi lepo kad bi se ovde upisali svi koji su dobili pozive na intervjue pre mene a i naravno posle kako ko dobija nek stavlja.
Pre par minuta mi je stiglo obaveštenje na mail da proverim status i gle čuda! Zakazali mi intervju 12. decembra.2018.

Izvini a koji je tvoj case number? Da znam otprilike kad da ocekujemo nas intervju. Ja imam case number 7500

BetterFuture
29.10.2018, 23:03
Izvini a koji je tvoj case number? Da znam otprilike kad da ocekujemo nas intervju. Ja imam case number 7500
U mom potpisu imate link ka tabelama izvucenih clanova. Sada ste i Vi u tabeli za DV-2019

mt_9658
29.10.2018, 23:42
U mom potpisu imate link ka tabelama izvucenih clanova. Sada ste i Vi u tabeli za DV-2019

Hvala. Samo malo isprabke :) mt_9658 i ja sam iz Makedonija

Tereza2019
30.10.2018, 09:48
Izvini a koji je tvoj case number? Da znam otprilike kad da ocekujemo nas intervju. Ja imam case number 7500

Pratite visa bulletin, vas broj bice na sledecem u Novembar a za intervju ocekujte za Januar eventualno Februar.

ikac89
30.10.2018, 10:54
Ukoliko broj izađe u sledećem bulletinu, a 99.9% će izaći, intervju će biti u januaru i samo u januaru, nikako u februaru. Bulletin koji izađe u decembru će biti za februar.

Tereza2019
30.10.2018, 12:46
Ukoliko broj izađe u sledećem bulletinu, a 99.9% će izaći, intervju će biti u januaru i samo u januaru, nikako u februaru. Bulletin koji izađe u decembru će biti za februar.

Ikac89 ne radis u ambasadi pa da tvrdis da ce intervju biti u Januaru to zavisi isklucivo od ambasade koliko ima pre njihov broj za obradu vize. Dal ce biti u Januaru il u Februaru nije bitno, bitno je da ce njihov broj doci na red za DV2019 :obrva:

ikac89
30.10.2018, 12:54
Pa, bitno je da se da tačna informacija. U bulletinu je cut off number za taj mesec i svi brojevi do tog broja imaju intervju tog meseca. Ne može sledećeg. Tj. može ukoliko nije poslat ds260 obrazac na vreme. Ne radim u ambasadi, ali pratim ceo proces već godina, tako da znam odlično kako sve funkcioniše.

Tereza2019
30.10.2018, 17:31
Pa, bitno je da se da tačna informacija. U bulletinu je cut off number za taj mesec i svi brojevi do tog broja imaju intervju tog meseca. Ne može sledećeg. Tj. može ukoliko nije poslat ds260 obrazac na vreme. Ne radim u ambasadi, ali pratim ceo proces već godina, tako da znam odlično kako sve funkcioniše.

Sto kao ja nisam dala tacnu informaciju pa ti da se dokazes, izvini znam da nije stigao tvoj broj i pratio si situaciju al to ne znaci da sve znamo.Da, ja sam se kasnije ukljucila na ovaj forum no to ne znaci da dajem pogresno info ljudima veruj da imam daleko vise iskustva od tebe kad ti ovo kazem ja ti tvrdim, al svi ovde hoce da se prave pametnija od ostalih.Uostalom svi ce biti obavesteni od ambasade kad ce doci njihov intervju mi mozemo samo da nagadzamo. Sorry no ja ne zelim da se dokazujem ja samo hocu da usmerim nekoga ko pita i nije dovoljno informisan.

ikac89
31.10.2018, 01:21
Dala si delimično tačnu informaciju i ne vidim razlog za takav ton i bilo kakvu ljutnju i nervozu, niti mi je bila namera da se pravim da sam najpametniji, da sve znam i sl. Ja sam na ovom forumu registrovan od 2012., a pratim ga sigurno od 2010. godine i uvek sam se trudio da svima odgovorim i da podelim svaku informaciju koju imam, što na forumu javno, što preko privatnih poruka. Evo sad, od kada je počela prijava na lutriju za 2020., primio sam sigurno 30ak privatnih poruka od različitih ljudi i na svaku sam odgovorio, iako su neke bile za neke osnovne stvari, koje su sigurno 100 puta bile napisane na forumu i koje lako mogu da se nađu. Meni iskreno ovaj forum više nije potreban za bilo šta. Znam vrlo dobro kako sve funkcioniše, od prijave, do izvlačenja, popunjavanja ds260 obrasca, intervjua, i odlaska u SAD, ali jednostavno osećam potrebu da "vratim dug" tj. da podelim i prenesem to znanje koje sam na ovom forumu stekao.

Da ponovim, bulletin izlazi svakog meseca i uvek je za jedan mesec. Bulletin za decembar je bulletin za decembar, nije za decembar eventualno januar. KCC odlično zna kapacitete ambasada i znaju tačno koja ambasada koliko ljudi može da obradi mesečno i to je jedan od faktora koji utiču na to koliki će mesečno skokovi biti. Kada neka ambasada nema dovoljno kapaciteta da obradi sve brojeve, oni u bulletinu stave ono Except, kao npr. u Africi Egipat, u Aziji Nepal, Iran itd.

Vladica05
31.10.2018, 19:40
Izvini a koji je tvoj case number? Da znam otprilike kad da ocekujemo nas intervju. Ja imam case number 7500
moj broj je 46xx
ds popunio 24. maja i po buletinu sam i ocekivao tako pocetak decembra...
prati buletin i mozes okvirno da znas kad ce te pozvati. ja mislim da ces dobiti termin u januaru jer je cut off za decembar 6600 a tvoj broj onda treba da bude u narednom mesecu.
proveravaj mail

Gambler
04.11.2018, 09:23
Da li je neko dobio mail od KCC da im posalje odredjena dokumenta u el.formi? Procitao sam da je KCC promenio proceduru vezano za dokumenta i da od nekih traze da im pre zakazivanja intervijua dostave ista elektronski.
Pozdrav

eliko
04.11.2018, 11:29
Nas broj treba da izadje u sledeci bulletin (6XXX), jos nismo dobili takav email. DS-260 poslali 15.07, iz Makedonije.

I oficijalna stranica je promenjena.

"After KCC receives and processes the DS-260 application form for you and your accompanying family members, you will receive instructions for how to scan and upload required supporting documents. Your interview will not be scheduled until you submit scanned copies of all required supporting documents, following the guidelines below. You will bring the original documents to your interview with the consular officer. It is strongly recommended that you begin this process early. "
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Pozdrav

ikac89
04.11.2018, 19:44
Interesantno i malo čudno, zato što se već mesec dana održavaju intervjui, a i zakazani su intervjui za novembar i decembra i sad od jednom ovo. Baš me zanima šta je razlog za uvođenje ove novine i nije mi jasno zbog čega nisu krenuli sa ovim od početka fiskalne godine.

Takođe, pitanje je kako će ovo da utiče na sledeće bulletine. Sa jedne strane, verujem da će dosta ljudi da previdi ovaj mail i da neće ne vreme da pošalje tražena dokumenta, što može da dovede do privremenog smanjenja response rate-a i samim tim da dovede do većih skokova.
Sa druge strane, obrada dodatnih dokumenata može da uspori rad KCC-a, a samim tim i da negativno utiče na skokove, posebno kada krenu kasnije da šalju dokumenta i oni koji su u prvom trenutku prevideli taj mail tj. oni koji nisu poslali ta dokumenta na vreme.

mveruovic
04.11.2018, 20:15
Nie vezano za lutriju ali NVC (nacionalni viza centar) je uveo online upload za sve drzave za imigrantske vize (pre je bilo samo opciono za 5 drzava), na CEAC portalu u junu/julu. Ja sam poslao postom, par dana nakon mene je jedan decko dobio obavestenje da dokumenta od tad idu online.

Gambler
04.11.2018, 20:42
Meni nije jasno kada se to salje. Jel treba svi da posalju odmah ili samo oni kojima stigne mail, ili tek kad se primakne interviju? Jer koliko sam razumeo, nece zakazivati interviju ako se to ne dostavi.

Jocovics
04.11.2018, 21:31
Ima li nekog ko je bio na intervju sad u oktobru? Nestrljiva sam da cujem utiske. :grin:

ikac89
04.11.2018, 21:45
Meni nije jasno kada se to salje. Jel treba svi da posalju odmah ili samo oni kojima stigne mail, ili tek kad se primakne interviju? Jer koliko sam razumeo, nece zakazivati interviju ako se to ne dostavi.

Šalje se tek kada pošalju mail sa spiskom potrebnih dokumenata, nikako unapred. Pošalju mail da su završili sa obradom DS260 obrasca i da su im potrebni dodatni dokumenti za dalju obradu i listu šta treba da se skenira.

Ovako izgleda mail

from KCC DV
subject: Further DV Documents Required
Date: XX/XX/2018
“…
Case Number: 2019XX000XXXXX

Dear ************:

The Kentucky Consular Center (KCC) has completed processing of your DS-260 Diversity Visa application form and the DS-260s of all accompanying family members.

In order to continue processing your case, you must submit electronic copies of the documents below in .jpeg or.pdf format to kccdvdocuments@state.gov. Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the kccdvdocuments@state.gov email address; for any document processing questions use the kccdv@state.gov email address.

Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Do not mail paper documents to KCC. Any paper documents sent to KCC will be destroyed.

For more information on required documents, refer to the Department of State’s Diversity Visa webpage.

Documents Required for All Applicants:
• Copy of passport biodata page (no translation required)
• Birth certificate
• Military records for any applicant who has previously served in the military
• Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
• If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.

If you have questions about document submission, you may contact KCC at kccdv@state.gov. The KCC telephone number is 606-526-7500 (7:30 a.m. until 4:00 p.m. EST).

Spisak dokumenata se razlikuje od zemlje do zemlje.

Jocovics
04.11.2018, 21:55
Znaci ipak moraju da se prevode dokumenta. Da li se salju ova dokumenta samo za nosioca GC ili za sve clanove porodice?

mveruovic
04.11.2018, 23:13
Je l si aplicirao iz Bugarske a dokumenta su ti na srpskom pa ti treba prevod?

Ender
05.11.2018, 14:40
Interesuje me vase misljenje vezano za situaciju koju ova nova pravila uvode. Radi se o otkljucavanju DS 260. Do sada je konsenzus na forumu bio da je najbolje sacekati da ti zakazu intervju u KCCu i da onda kontaktiras direktno ambasadu i da ti oni otkljucaju DS 260 jer se time ne pomera datum intervjua.

U mom slucaju to nece raditi jer moram da promenim pasos koji istice. Moj prvobitni plan je bio da uradim kao sto sam napisao gore, medjutim sada to necu moci da izvedem jer moram da posaljem skenirani pasos pre zakazivanja. Sada je pitanje da li sacekati malo i videti kako ce izgledati builtin za januar (da li im se menja tempo obrade ili ne) ili vaditi novi pasos odmah i otkljucavati DS 260 sto pre? Da li je neko otkljucavao DS 260 u KCCu i koliko to ugrubo odlaze interviju? Ja sam CN 11XXX, mislim da stizem ali opet....

Jocovics
05.11.2018, 17:22
Je l si aplicirao iz Bugarske a dokumenta su ti na srpskom pa ti treba prevod?

ovo pise u postu koji je Ikac citirao: All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

ikac89
05.11.2018, 18:13
Ne znam kako si iz ove rečenice shvatio da treba prevod. Lepo piše - svi dokumenti koji nisu na engleskom ili na službenom jeziku zemlje u kojoj se podnosi zahtev za vizu moraju biti prevedeni.

Jocovics
05.11.2018, 18:32
Ne znam kako si iz ove rečenice shvatio da treba prevod. Lepo piše - svi dokumenti koji nisu na engleskom ili na službenom jeziku zemlje u kojoj se podnosi zahtev za vizu moraju biti prevedeni.

ups. promaklo mi je jedno "or". Izvinjavam se ako sam unela razdor u pometnju :grin:

ikac89
05.11.2018, 18:33
Isteklo mi je vreme za edit. Izvinjavam se @Jocovics što sam pisao u muškom rodu, mislio sam da je muško u pitanju, ali sad sam video u temi Lekarski pregledi da je ipak žensko.

Jocovics
05.11.2018, 18:39
Isteklo mi je vreme za edit. Izvinjavam se @Jocovics što sam pisao u muškom rodu, mislio sam da je muško u pitanju, ali sad sam video u temi Lekarski pregledi da je ipak žensko.
Jos sam i plavusa, pa mozak tu malo sporije...ima neka teorija.. :grin:

Svenson
06.11.2018, 15:29
Stvarno, zar niko nije do sada bio u ambasadi? :blink:
Ili su možda dobitnici ostali bez teksta :obrva:

Gambler
07.11.2018, 09:23
Vezano za obavestenja o el. slanju dokumenata u KCC. Sa jednog foruma:

A friend of mine with a case number 2019EU00010XXX got this letter where cut off number for December is 6,600. Do you think that ;

1) Things will go faster this year
2) Europe might be current much earlier this year

Zvuci interesantno.

Ender
07.11.2018, 14:07
Danas mi je stigao mail iz KCC da posaljem skenirana dokumenta. CN 11XXX. Ista forma mail-a kao par postova gore. Cisto da znate i da se pripremate...

Jocovics
07.11.2018, 19:13
@Ender hvala a info. Bas sam to pitala na nekoj drugoj temi.

Jocovics
07.11.2018, 19:15
Vezano za obavestenja o el. slanju dokumenata u KCC. Sa jednog foruma:

A friend of mine with a case number 2019EU00010XXX got this letter where cut off number for December is 6,600. Do you think that ;

1) Things will go faster this year
2) Europe might be current much earlier this year

Zvuci interesantno.

Samo da ne bude da skeniranje prolongira intervjue. :smrc:

MilicaBB
07.11.2018, 19:51
Pa to su super vesti jer to znaci da je obrazac obradjen... mada iznenadio bi me toliko veliki skok... bas me zanima kakav ce biti sledeci bulletin

Vladica05
08.11.2018, 19:26
from KCC DV
subject: Further DV Documents Required
Date: XX/XX/2018
“…
Case Number: 2019XX000XXXXX

Dear ************:

Da vam objasnim o cemu se radi u mailu koji vas je malo razdrmao.
lepo pise da se dostave dodatna dokumenta a to moze biti razlog sto DV-260 nije mozda u potpunosti popunjen ili nije popunjen jasno, dakle ne kazem da ste pogresili vec samo da neka informacija nije do kraja jasna i da iz tog razloga traze dostavu dokumentacije. kod mene nema te recenice pod nazivom ili naslovom maila niti sam dobio bilo kakvu informaciju o dostavi dokumenata.

Ender
09.11.2018, 09:06
@Jocovics Nema na cemu. :) Sto se tice prolongiranja, jos uvek se ne zna, moze i da uspori i da ubrza proces. Mada je iz onoga sto sam ja procitao kod Simona ideja da se ubrza proces. U svakom slucaju, videcemo kako ce izgledati bulletin za ovaj mesec.

@MilicaBB I mene je iznenadilo ali izgleda da ce slati svima u neko skorije vreme ako sam dobro shvatio, opet videcemo :)

@Vladica05 Nisam siguran da li sam te dobro razumeo ali DS 260 je napravljen tako da ne mozes da nastavis sa popunjavanjem ako nesto nije uneto kako treba i nema nejasnih pitanja. Ovde je u pitanju nova proceduara koja je uvedena ove godine (pre par dana) i po njoj KCC zahteva da se skeniraju dokumenta koja ce se nositi u ambasadu na intervju pre nego sto ce sam intervju biti zakazan. Mozes vise da procitas na Sajmonovom blogu: http://britsimonsays.com/new-document-submission-procedure-update/

MilicaBB
09.11.2018, 09:13
Upravo sam ja htela da postavim taj link :D ne verujem da su u pitanju neke “greske” u ds pa da samo pojedini salju.. ja isto kontam da je to nova procedura za intervjue koji ce da budu zakazane za januar pa na dalje i da ne kaci vas koji ste upali u prethodne bulletine... tako da po meni je ovo super ako ce znaciti ubrzanje procesa pa mozda i svi stignemo na red na kraju :)

Vladica05
09.11.2018, 12:46
ah, izhinjavam se, do sad nisam video link niti sam video da su promenili, ja spadam u ovu grupu gde su vec zakazani inervjui pa verovatno nisam to ni dobio.
ok vidim da je to novo i izvinjavam se na informaciji koju sam postovao verujuci da je samo manji previd na DS-u.
nadam se da ce ovo da poboljsa i poveca broj intervjua kako bi i oni izvuceni sa velikim brojem stigli na red.

ikac89
09.11.2018, 14:19
Brit Simon misli tj. očekuje veće skokove u sledeća 2-3 bulletina, ali posle očekuje usporenje zbog ovih što kasne sa slanjem dokumenata. Moje mišljenje je da ovo neće mnogo uticati na kranjnji rezultat u julu, malo hoće verovatno, ali ništa značajno. U kofu od 20 litara, može da stane najviše 20 litara, bez obzira na brzinu punjenja.

Response rate je ključ, što manji response rate to bolje za visoke brojeve.

Jocovics
10.11.2018, 17:17
Brit Simon misli tj. očekuje veće skokove u sledeća 2-3 bulletina, ali posle očekuje usporenje zbog ovih što kasne sa slanjem dokumenata. Moje mišljenje je da ovo neće mnogo uticati na kranjnji rezultat u julu, malo hoće verovatno, ali ništa značajno. U kofu od 20 litara, može da stane najviše 20 litara, bez obzira na brzinu punjenja.

Response rate je ključ, što manji response rate to bolje za visoke brojeve.

Skokovi da bi pozvali na intervju odredjeni broj ljudi (zbog onih koji nisu na vreme poslali dokumentaciju)? Ali sta ce biti sa njima? Da li ce oni biti pomereni na npr.sledeci mesec i svakako imati prednost u odnosu na vise brojeve?
Ne mogu da docekam sledeci bilten u nadi da cemo saznati vise. Taman sam se iskulirala, istrenirala i isplanirala kako da prezivim do intervjua. :blink:

ikac89
10.11.2018, 19:36
Ovi što ne pošalju dokumenta na vreme, biće pozvani na intervju kasnije tj. kada pošalju tražena dokumenta.

Evo jednog primera. KCC odluči da sledećeg meseca 1000 kejsova postane current. Da bi 1000 kejsova postalo current potreban je skok od 3000 brojeva i da nema ove nove procedure, KCC bi tako uradio. Sada kada su uveli ovu novu proceduru za slanje dokumenata, situacija je drugačija. Da kažemo da od ovih 1000 kejsova, 300 nije poslalo dokumenta na vreme, što znači da je potrebno da skok bude veći da bi stigli do 1000 kejsova, npr. 3600 brojeva. Problem će nastati kada ovi što nisu poslali na vreme dokumenta pošalju ista. Onda će da imamo situaciju da imamo npr. 200 tih starih kejsova što su kasnili sa slanjem, a do 1000 nam je potrebno još samo 800 "novih", tako da će skok biti manji, npr. samo 2500 brojeva. Možda sam ovo malo konfuzno napisao, ali poenta je da će ti koji kasnije pošalju dokumenta da imaju prednost u odnosu na one sa višim brojevima.

MilicaBB
10.11.2018, 22:28
Skalirala sam ja sta hoces da kazes ali nekako mislim da recimo ukupno ima 15.000 kejsova za evropu ( primer ) nema sanse da ce svi poslati dokumenta.. tako da opet tu ima prostora da veci brojevi stignu na red.. tako da taj response rate mozda me bude tako strasan

ikac89
11.11.2018, 00:17
Videćemo, ne isključujem ni to. Mada to može veliki problem da napravi na kraju. Ljudi koji žele da odu, a 95% ljudi koji pošalju ds260 obrazac želi, i koji previde taj mail, će posle nekog vremena početi da se pitaju zbog čega im nije zakazan intervju, a broj je stigao na red, pa će krenuti da istražuju na internetu, da zovu ambasdu i sl. i ukapiraće da nisu videli taj mail i poslaće naknadno dokumenta. To bi potencijalno moglo da napravi veliki problem na kraju tj. u poslednja 2-3 bulletina. Ali i to je samo pretpostavka.

U principu niko ne može tačno da predvidi šta će se desiti, možemo samo da nagađamo. Ovo je nešto što se dešava po prvi put. Veliko je pitanje i kojom brzinom će oni obrađivati ta dokumenta. Verujem da je proces obrade DS260 obrasca automatizovan ili bar polu automatizovan, a sada imamo situaciju gde se šalju skenirana dokumenta i verovatno je obrada istih malo zahtevnija, a samim tim i duže traje. U svakom slučaju, sve je otvoreno, ima još dosta do kraja i mislim da uz malo sreće svi brojevi mogu da stignu na red.

Jocovics
11.11.2018, 19:45
@Ikac89, razumem sta si mislio.
Nego mi je palo jos nesto na pamet. Mozda je ovo uvodjenje skeniranja, jos jedan krug selekcije, tj. nacin da se smanji broj imiranata. Sigurno ce dati neki rok za slanje dokumentacije, koji ce neki da promase iz neznanja.

Svenson
12.11.2018, 00:26
Mislim da se ovim postupkom lakše može odrediti ko ispunjava uslove za GC. Da ne bi nepotrebno stradali oni sa visokim brojevima, ako oni sa malim brojevima ne dobiju GC.

Ivana505
13.11.2018, 16:10
Cao ljudi,

i meni je stigao mail pre nedelju dana (ja sam 114xx) samo sto nikako da krenem da skupljam papire...
Samo da proverim sa vama:
- pasos
- rodni list
- uverenje iz policije i suda

Cudno mi je da ne treba diploma zavrsene skole..
Da li je neko vec poslao i sta je dobio kao odgovor?

pozdrav!:papa:

Jocovics
13.11.2018, 20:45
Cao ljudi,

i meni je stigao mail pre nedelju dana (ja sam 114xx) samo sto nikako da krenem da skupljam papire...
Samo da proverim sa vama:
- pasos
- rodni list
- uverenje iz policije i suda

Cudno mi je da ne treba diploma zavrsene skole..
Da li je neko vec poslao i sta je dobio kao odgovor?

pozdrav!:papa:
čestitam! skupljaj te papire i zakazuj intervju. nikako neko da se javi ko je bio vec u ambasadi. sto se tice dok.a skeniranje, i ja se za diplomu ne secam da sam videla... :book:

Tereza2019
13.11.2018, 21:58
Za sve one koji imaju dilemu oko papira za intervju ovo vam je iz strane americke ambasade.

Pasoš koji važi najmanje šest meseci od dana kada planirate da putujete u Sjedinjene Države i fotokopiju biografske strane (strana gde se nalaze ime i fotografija). Dve kolor fotografije svake osobe koja podnosi molbu za vizu, veličine 5 cm x 5 cm (2 inča x 2 inča). Potvrdna stranica formulara DS-260. Originalni izvod iz knjige rođenih i fotokopiju. Lekarski pregled u zapečaćenoj koverti (ukoliko vam lekar preda rezultate). Originalni izvodi iz knjige rođenih za svu decu glavnog podnosioca molbe (čak iako se ne useljvaju u isto vreme) Ukoliko ste u braku: Originalni izvod iz knjige venčanih i fotokopiju. Ukoliko ste ranije bili u braku: Originalne presude o razvodima brakova ili izvode iz knjige umrlih supružnika i fotokopiju. Ukoliko imate preko 16 godina: Originalno policijsko uverenje iz države vašeg stalnog boravka i država gde ste ranije imali boravak. Ukoliko ste ikada osuđeni za krivično delo: Sudske presude i odluke i fotokopije. Ukoliko ste služili u vojsci bilo koje zemlje: Vojno uverenje i fotokopiju. Ukoliko ste usvojeni: Dokumentaciju o usvojenju ili starateljstvu i fotokopiju. Ukoliko ste pastorka/pastorak osobe koja je podnela molbu: Original izvoda iz knjige venčanih podnocioca molbe za useljenje i biološkog roditelja i fotokopiju, kao i dokaze o prekidima prethodnih brakova za oba roditelja “Appointment information” odštampan sa “Entrant Status Check” na E-DV website. Dokumentaciju koja pokazuje da imate ili srednjoškolsko obrazovanje koje vas kvalifikuje za ovaj program ILI dve godine radnog iskustva u posledenjih pet godina neposredno pre podnošenja molbe za vizu u određenim zanimanjima (samo za nosioca programa) Uplata od 330 dolara za podnošenje molbe za vizu.
Naravno oprezno procitajte sve insturkcije koje su vam na emailu.

Sretno svima:papa:

Vladica05
14.11.2018, 23:57
čestitam! skupljaj te papire i zakazuj intervju. nikako neko da se javi ko je bio vec u ambasadi. sto se tice dok.a skeniranje, i ja se za diplomu ne secam da sam videla... :book:

ja imam zakazan intervju 12.12. pa se javljam sa vestima i kako je proslo.
nadam se da cemo pozeleneti. :papa::papa::papa:

Svenson
15.11.2018, 13:31
ja imam zakazan intervju 12.12. pa se javljam sa vestima i kako je proslo.
nadam se da cemo pozeleneti. :papa::papa::papa:

Držimo vam fige. Pripremite se dobro i ne brinite. 80% posla je odrađeno, a kad prikupite dokumentaciju za intervju, onda i 90%.

mt_9658
15.11.2018, 16:13
Ne znam kako je u ostalim drzavama ali kod nas u Makdeonija ima novi zakon za zastite licnih podacima. To znaci ako ranije US ambasada je mogla samo sa maticni broj da ima sve ovih podaci koi sad nas traze skenirani, sada je to nemoguce. A pred intervju oni moraju da znaju SVE za nas :) Ja bar mislim da je to razlog zbog ova nova procedura .

Jocovics
15.11.2018, 20:25
Za sve one koji imaju dilemu oko papira za intervju ovo vam je iz strane americke ambasade.

Sretno svima:papa:

Hvala! Dobro je utvrditi gradivo! :grin:

ja imam zakazan intervju 12.12. pa se javljam sa vestima i kako je proslo.
nadam se da cemo pozeleneti. :papa::papa::papa:

Juhuuu! Super datum! Držim palčeve i jedva čekam izveštaj! :bravo:

jugonyc
19.11.2018, 19:42
Pozdrav svim clanovima, evo i mene da se upisem u listu dobitnika - 2019EU00004XXX
DS-260 je poslat u avgustu, krajem septembra stize email o zakazanom terminu u ambasadi - sredina novembra. Nije me uhvatila nova procedura za slanje skeniranih dokumenata.

Prica je identicna kao kod ostalih iz 2018 god.
Termin je zakazan za 8,30. Dolazak ispred ambasade oko 8,15. Prijavite se da ste za imigracionu vizu, nadju vas na spisku i ulazite preko reda. Nakon sto se prodju bezbednosne provere, ostavi se mobilini telefon i idete dalje u glavnu zgradu. Tamo vas docekuje osoblje i dobijete broj. Zajedno u cekaonici su i ostali za neimigracione vize.
Kad vas prozovu ide prvo susret sa nasim sluzbenikom, predajete dokumenta i kratak opusten razgovor (cime se bavite, da li imate nekog u americi, gde planirate da idete itd.). U mom slucaju morali smo da otkljucamo DS-260 da izmenim podatke o pasosu (novi pasos je u pitanju). To je trebalo da se uradi i ranije pozivom ambasadi. U cekaonici postoji kompjuter i osoblje ce vam pomoci da izvrsite izmene. Izmene su prihvacene, sledi opet cekanje da vas prozovu na drugi salter gde se vrsi placanje. Platio sam u dolarima - 330USD, provere novcanice kroz neki automat i opet cekate... Zatim prozivanje na salter, ovaj put je americki sluzbenik sa druge strane. Pita da li govorite engleski i ponovo kratak razgovor, gde planirate da idete, da li osobe sa adrese koju ste ostavili znaju za to, da li ste ziveli van zemlje i sl. Ide zakletva da je sve istinito u obrascu i na kraju... "ok this looks fine" :)
Opet cekate jos malo, prozovu vas i idete kod naseg sluzbenika koji je primio dokumenta da vam vrati originale... potvrdjuje da je sve u redu i da bi viza trebalo da bude izdata :D

Sve je islo relativno brzo, tako da sam vec u 9,50 izasao iz ambasade.
Oko dve nedelje pre razgovra sam dobio email da registrujem termin za useljenicku vizu na ais.usvisa-info.com sto sam i uradio. Dva dana nakon razgovora dobio sam email da je kurirska sluzba pokupila paket iz ambasade i nadalje mozete da pratite gde se nalazi. Kada stigne u lokalnu DHL ispostavu dobijete SMS i mozete da preuzmete pasos za vizom i kovertu koju nosite u ameriku...

Puno srece zelim i ostalima... :bravo:

Tereza2019
19.11.2018, 20:00
Pozdrav svim clanovima, evo i mene da se upisem u listu dobitnika - 2019EU00004XXX
DS-260 je poslat u avgustu, krajem septembra stize email o zakazanom terminu u ambasadi - sredina novembra. Nije me uhvatila nova procedura za slanje skeniranih dokumenata.

Prica je identicna kao kod ostalih iz 2018 god.
Termin je zakazan za 8,30. Dolazak ispred ambasade oko 8,15. Prijavite se da ste za imigracionu vizu, nadju vas na spisku i ulazite preko reda. Nakon sto se prodju bezbednosne provere, ostavi se mobilini telefon i idete dalje u glavnu zgradu. Tamo vas docekuje osoblje i dobijete broj. Zajedno u cekaonici su i ostali za neimigracione vize.
Kad vas prozovu ide prvo susret sa nasim sluzbenikom, predajete dokumenta i kratak opusten razgovor (cime se bavite, da li imate nekog u americi, gde planirate da idete itd.). U mom slucaju morali smo da otkljucamo DS-260 da izmenim podatke o pasosu (novi pasos je u pitanju). To je trebalo da se uradi i ranije pozivom ambasadi. U cekaonici postoji kompjuter i osoblje ce vam pomoci da izvrsite izmene. Izmene su prihvacene, sledi opet cekanje da vas prozovu na drugi salter gde se vrsi placanje. Platio sam u dolarima - 330USD, provere novcanice kroz neki automat i opet cekate... Zatim prozivanje na salter, ovaj put je americki sluzbenik sa druge strane. Pita da li govorite engleski i ponovo kratak razgovor, gde planirate da idete, da li osobe sa adrese koju ste ostavili znaju za to, da li ste ziveli van zemlje i sl. Ide zakletva da je sve istinito u obrascu i na kraju... "ok this looks fine" :)
Opet cekate jos malo, prozovu vas i idete kod naseg sluzbenika koji je primio dokumenta da vam vrati originale... potvrdjuje da je sve u redu i da bi viza trebalo da bude izdata :D

Sve je islo relativno brzo, tako da sam vec u 9,50 izasao iz ambasade.
Oko dve nedelje pre razgovra sam dobio email da registrujem termin za useljenicku vizu na ais.usvisa-info.com sto sam i uradio. Dva dana nakon razgovora dobio sam email da je kurirska sluzba pokupila paket iz ambasade i nadalje mozete da pratite gde se nalazi. Kada stigne u lokalnu DHL ispostavu dobijete SMS i mozete da preuzmete pasos za vizom i kovertu koju nosite u ameriku...

Puno srece zelim i ostalima... :bravo:

Superrr, puno srece i ja vama zelim dalje i cestitke za dobijenu vizu :==D: Mislim da ste prvi koji spodeluje info za intervju za ovu godinu .:papa::papa:

Svenson
20.11.2018, 08:38
Čestitam @jugonyc :bravo:
Želim vam puno uspeha u novom životu. :==D:

Ivana505
20.11.2018, 19:40
Citam i sva se jezim! Jedva cekam taj momenat.. Cestitam ti i srecno dalje :)
Samo jedno kratko pitanje,
meni su papiri iz suda i supa na latinici, a izvod iz maticne knjige rodjenih na cirilici. Da li je to ok ili moram da prevedem isto na latinicu?

Hvala unapred

Tereza2019
20.11.2018, 20:06
Citam i sva se jezim! Jedva cekam taj momenat.. Cestitam ti i srecno dalje :)
Samo jedno kratko pitanje,
meni su papiri iz suda i supa na latinici, a izvod iz maticne knjige rodjenih na cirilici. Da li je to ok ili moram da prevedem isto na latinicu?

Hvala unapred

Ivana505 ne brini sve je u redu ne treba da radis nista sa izvodom. Znam da ti je sad frka al bice ok. Sretno i tebi na intervju pa cekamo i tvoj ishod. Pozdrav:papa::papa:

Ivana505
20.11.2018, 20:15
Ivana505 ne brini sve je u redu ne treba da radis nista sa izvodom. Znam da ti je sad frka al bice ok. Sretno i tebi na intervju pa cekamo i tvoj ishod. Pozdrav:papa::papa:


Hvala najlepse na brzom odgovoru. Bice, ovo je pozitivna trema hehe :papa:

Jocovics
21.11.2018, 19:15
@jugonyc

U pitanju je amabasada u Beogradu?

Hvala puno na detaljnom izvestaju! Zelim da vam sve na dalje ide glatko kao ovaj intervju! :bravo:

MilicaBB
22.11.2018, 09:27
Ljudi zanima me vase mislienje o ovome i da li je ovo relevantno : Za mesec oktobar za dv 2018 izdato je 1386 viza za EU a za dv2019 za mesec oktobar izdato je 721 viza.. mozete videti ovde https://dvcharts.xarthisius.xyz/issuances.html#

Molim vas da ovo uzmete sa rezervom ja sam ovo videla u komentarima na Britovom forumu i ne znam koliko su ovi podaci tacni ali ako jesu onda je dosta velika razlika u izdatim vizama za dv2018 i dv2019 bar za taj jedan mesec...

Gambler
22.11.2018, 10:42
Ja mislim da je jos rano da se donese neki zakljucak na osnovu samo jednog meseca. Ali, ako mi je logika dobra, to bi trebalo da je bolja situacija nego prosle godine. Ispada da je prosle godine na 2000 c.n bilo 1066 viza, a ove na isti broj 721. Neka me neko ispravi ako gresim.

MilicaBB
22.11.2018, 12:50
Tako oko 350 manje nego prosle godine... rano je svakako i ovaj jedan ne znaci nista ali ne bi bilo lose kad bi svaki mesec bilo po 300-350 viza manje.. onda bi verovatno svi stigli na red :) jel zna neko kad izlazi ova statistika? Svakog prvog u mesecu ili kad i visa bulletin?

ikac89
22.11.2018, 14:20
Meni je ovo malo čudno tj. nije mi jasno zbog čega su ovako mali skokovi, ako je broj izdatih viza ovako mali. Ono što je još čudnije je da je u oktobru, po ovoj tabeli, u Srbiji samo jedna viza izdata. Meni to iskreno deluje kao nemoguće. Ne znam, možda ima dosta administrative processing kejsova ili možda nisu sve ambasade podnele statističke izveštaje na vreme, ali realno ova brojka je baš velika misterija kada se uzme sve u obzir i ima mnogo nelogičnosti.

U svakom slučaju, ukoliko se ispostavi da su ove brojke potpuno tačne, to daje baš veliku nadu i realnu mogućnost da svi brojevi stignu na red.

Gambler
22.11.2018, 14:40
Meni je ovo malo čudno tj. nije mi jasno zbog čega su ovako mali skokovi, ako je broj izdatih viza ovako mali. Ono što je još čudnije je da je u oktobru, po ovoj tabeli, u Srbiji samo jedna viza izdata. Meni to iskreno deluje kao nemoguće. Ne znam, možda ima dosta administrative processing kejsova ili možda nisu sve ambasade podnele statističke izveštaje na vreme, ali realno ova brojka je baš velika misterija kada se uzme sve u obzir i ima mnogo nelogičnosti.

U svakom slučaju, ukoliko se ispostavi da su ove brojke potpuno tačne, to daje baš veliku nadu i realnu mogućnost da svi brojevi stignu na red.

Slazem se u potpunosti. Sve i da hoce da rasporede posao tokom cele godine, morali bi mesecni skokovi da budu veci, oko 2500. Jeste cudno, kao i sve ostalo sto se dogadja ove godine, a i prethodne. Mislim da je davanje nekih prognoza poptuno suludo i da niko ne moze da zna kako ce ova godina da se zavrsi. Ostaje nam samo da verujemo da ce sve biti ok. Imam utisak kad bi samo malo ubrzali u odnosu na proslu godinu svi bi stigli na red.

jugonyc
22.11.2018, 21:42
@jugonyc

U pitanju je amabasada u Beogradu?

Hvala puno na detaljnom izvestaju! Zelim da vam sve na dalje ide glatko kao ovaj intervju! :bravo:

Hvala :)

Da u pitanju je ambasada u Beogradu.

Ovde (https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Supplements/Supplements_by_Post/BLG_Belgrade.html) postoji opis procedure, spisak potrebnih dokumenata i sl. za sve vize, ukljucujuci i DV. Moze da se sacuva i kao PDF (print link na stranici).

Vladica05
22.11.2018, 22:06
Pozdrav svim clanovima, evo i mene da se upisem u listu dobitnika - 2019EU00004XXX

Oko dve nedelje pre razgovra sam dobio email da registrujem termin za useljenicku vizu na ais.usvisa-info.com sto sam i uradio. Dva dana nakon razgovora dobio sam email da je kurirska sluzba pokupila paket iz ambasade i nadalje mozete da pratite gde se nalazi. Kada stigne u lokalnu DHL ispostavu dobijete SMS i mozete da preuzmete pasos za vizom i kovertu koju nosite u ameriku...

Puno srece zelim i ostalima... :bravo:

interesuje me da li je ovo redovna procedura jer sam i ja to dobio. e sad pitanje zasto da mi salju dhl-om kad sam u Bg. i da li treba da dodam pored svoje potvrde za intervju da pravim potvrdu i za suprugu i dete posebno za svakog?
znaci nije mi jasno odakle ovo i da li je neophodno....

mveruovic
22.11.2018, 22:45
Ne salju ti DHLom, nego prebace samo u njihovu poslovnicu da ne bi morali sa tim da se bakcu, tako funkcionise godinama za sve vrste viza (nekada pasos sa imigrantskim vizama urucuju i u ambasadi direkt dan-dva nakon intervjua)

Makica@
25.11.2018, 23:17
Pozdrav svim clanovima, evo i mene da se upisem u listu dobitnika - 2019EU00004XXX
DS-260 je poslat u avgustu, krajem septembra stize email o zakazanom terminu u ambasadi - sredina novembra. Nije me uhvatila nova procedura za slanje skeniranih dokumenata.

Prica je identicna kao kod ostalih iz 2018 god.
Termin je zakazan za 8,30. Dolazak ispred ambasade oko 8,15. Prijavite se da ste za imigracionu vizu, nadju vas na spisku i ulazite preko reda. Nakon sto se prodju bezbednosne provere, ostavi se mobilini telefon i idete dalje u glavnu zgradu. Tamo vas docekuje osoblje i dobijete broj. Zajedno u cekaonici su i ostali za neimigracione vize.
Kad vas prozovu ide prvo susret sa nasim sluzbenikom, predajete dokumenta i kratak opusten razgovor (cime se bavite, da li imate nekog u americi, gde planirate da idete itd.). U mom slucaju morali smo da otkljucamo DS-260 da izmenim podatke o pasosu (novi pasos je u pitanju). To je trebalo da se uradi i ranije pozivom ambasadi. U cekaonici postoji kompjuter i osoblje ce vam pomoci da izvrsite izmene. Izmene su prihvacene, sledi opet cekanje da vas prozovu na drugi salter gde se vrsi placanje. Platio sam u dolarima - 330USD, provere novcanice kroz neki automat i opet cekate... Zatim prozivanje na salter, ovaj put je americki sluzbenik sa druge strane. Pita da li govorite engleski i ponovo kratak razgovor, gde planirate da idete, da li osobe sa adrese koju ste ostavili znaju za to, da li ste ziveli van zemlje i sl. Ide zakletva da je sve istinito u obrascu i na kraju... "ok this looks fine" :)
Opet cekate jos malo, prozovu vas i idete kod naseg sluzbenika koji je primio dokumenta da vam vrati originale... potvrdjuje da je sve u redu i da bi viza trebalo da bude izdata :D

Sve je islo relativno brzo, tako da sam vec u 9,50 izasao iz ambasade.
Oko dve nedelje pre razgovra sam dobio email da registrujem termin za useljenicku vizu na ais.usvisa-info.com sto sam i uradio. Dva dana nakon razgovora dobio sam email da je kurirska sluzba pokupila paket iz ambasade i nadalje mozete da pratite gde se nalazi. Kada stigne u lokalnu DHL ispostavu dobijete SMS i mozete da preuzmete pasos za vizom i kovertu koju nosite u ameriku...

Puno srece zelim i ostalima... :bravo:

Cestitaaam :1072: Generacio 2019 svu srecu vam zelim u daljoj etapi,i da se uskoro zaputite ovamo na ovu stranu okeana :bravo: :1072:

dobitnikDV
26.11.2018, 22:09
Da ve prasam, dali imate soznanija dali gi kontaktiraat lugjeto cija sto adresa sme ja ostavile na DS260 kako adresa za primanje na zelenata karta vo US pred ili po intervjuto?!

Kako sto znam lugje ostavale duri i PO box adresi i nemale problem. Isto taka mi e poznato deka taa "contact" adresa moze nekolkukratno da se smeni niz celiot proces na dobivanje na zelena karta.

Odnapred blagodaram.

Makica@
28.11.2018, 03:10
Da ve prasam, dali imate soznanija dali gi kontaktiraat lugjeto cija sto adresa sme ja ostavile na DS260 kako adresa za primanje na zelenata karta vo US pred ili po intervjuto?!

Kako sto znam lugje ostavale duri i PO box adresi i nemale problem. Isto taka mi e poznato deka taa "contact" adresa moze nekolkukratno da se smeni niz celiot proces na dobivanje na zelena karta.

Odnapred blagodaram.

Ta adresa koju ste napisali na DS obrazcu vam sluzi samo da vam na nju stignu Zelena Karta i SSN broj,mozda vozacka dozvola,kartica iz banke, ili ostalo. Niko nikoga nece kontaktirati,ni proveravati :;D: Iscitajte forum,mozete mnogo informacija da pronadjete :;D: Cestitam vam na dobitku,i zelim vam da odlicno prodjete na intervjuu :1072:

MilicaBB
01.12.2018, 10:15
“ Yesterday, I have called to KCC about interview. They answered that they did not have enough time to finish processing my scan copies and my interview most probably will be scheduled for February. For January interviews they already done. My Case number EU7*** DS 260 submitted in May 2018 and scan copies on 06.11 “

Komentar na Britovom forumu... ako oni sad vec nemaju dovoljno vremena da obrade podatke sta li ce tek biti kasnije kada posalji svi oni koji do sad nisu videli mail ili nisu jos uvek ni DS-260 popunili 🤔

ikac89
01.12.2018, 12:59
Sad ozbiljno počinjem da sumnjam da oni sve ovo namerno rade. U fazonu, kada već ne možemo da ukinemu lutriju, hajde onda da maksimalno smanjimo broj izdatih viza. Do sada je bilo dovoljno da službenik u ambasadi pre intervjua proveri sva dokumenta, a sada je od jednom potrebno da se skeniraju ta ista dokumenta i da se šalju KCC-u da ih oni provere.

Iskreno ne znam šta da mislim. Sa jedne strane, nije dobro ukoliko ne mogu da zakažu sve planirane intervjue, a sa druge strane, mislim da ima još dosta vremena i da nema razloga za paniku, posebno ukoliko se ispostavi da je tačan onaj broj izdatih viza u oktobru. Moja preporuka svima je da se ne nervirate unapred, stvari će već za mesec, dva, biti mnogo jasnije i tada ćete znati od prilike kakva je situacija.

mt_9658
05.12.2018, 22:54
Moj case number je 75** i pratili smo skenirani dokumenti 12 noemvri i vec na 19 noemvri sam dobila meil da su pregledani dokumenti da je sve u redu i da cekamo data za intervju.

ikac89
19.12.2018, 14:06
Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia

VAŽNE INFORMACIJE ZA UČESNIKE U PROGRAMU DV-2019

Kentucky konzularni centar kontaktiraće izvučene učesnike u programu DV-2019 imejlom sa veoma važnim saopštenjem. Naime, izvučeni učesnici u progrmu DV-2019 neće biti zakazani sve dok ne ispune dodatne zahteve koji će biti navedeni u imejlu. Vrlo je važno da imejl adresu koju ste naveli u inicijalnom zahtevu (EDV) proveravate često. U januaru 2019. mogu biti zakazani učesnici sa brjojem predmeta manjim od EU8800.

Sa FB stranice.


Inače izašao je broj izdatih viza u novembru. U EU regionu izato je 1151 viza. Prošle godine u istom mesecu izdato je 1290, što znači da je opet i u ovom mesecu broj izdatih viza manji u odnosu na prošlu godinu.

Ono što je opet čudno, bar meni, je broj izdatih viza u Srbiji. U novembru je izdato samo 4 vize, što znači da je ukupno u prva dva meseca izdato samo 5 viza. Po mom mišljenju to je baš malo. Prošle godine u prva dva meseca u Srbiji je izdata 31 viza, tako da, razlika je baš velika.

MilicaBB
19.12.2018, 14:35
Sa FB stranice.


Inače izašao je broj izdatih viza u novembru. U EU regionu izato je 1151 viza. Prošle godine u istom mesecu izdato je 1290, što znači da je opet i u ovom mesecu broj izdatih viza manji u odnosu na prošlu godinu.

Ono što je opet čudno, bar meni, je broj izdatih viza u Srbiji. U novembru je izdato samo 4 vize, što znači da je ukupno u prva dva meseca izdato samo 5 viza. Po mom mišljenju to je baš malo. Prošle godine u prva dva meseca u Srbiji je izdata 31 viza, tako da, razlika je baš velika.


Hmm ovo bi trebalo da znaci da je prosle godine za DV2018 do broja 4500 izdato 2676 viza za EU a za DV2019 do broja 4400 izdato 1872 vize za EU... ispravite me ako gresim

Ivana505
19.12.2018, 15:46
Cao ljudi,

Ja sam poslala dokumente KCCDV kada su ih trazili, nakon cega sam dobila povratni mail da su prmili moja dokumenta i da ih razmatraju.
Nakon toga nista. Proslo je mesec dana.
Citam po forumu da su neki dobili drugi mail u kojem pise da je sve OK i da ce dobiti dalje instrukcije.

Da li znate nesto vise o tome?
Malo sam se zabrinula :no:

MilicaBB
19.12.2018, 15:51
Cao ljudi,

Ja sam poslala dokumente KCCDV kada su ih trazili, nakon cega sam dobila povratni mail da su prmili moja dokumenta i da ih razmatraju.
Nakon toga nista. Proslo je mesec dana.
Citam po forumu da su neki dobili drugi mail u kojem pise da je sve OK i da ce dobiti dalje instrukcije.

Da li znate nesto vise o tome?
Malo sam se zabrinula :no:

Koji si CN... mozda su oni dobili povratni mail jer je njihov broj current :)

eliko
19.12.2018, 15:57
Cao ljudi,

Ja sam poslala dokumente KCCDV kada su ih trazili, nakon cega sam dobila povratni mail da su prmili moja dokumenta i da ih razmatraju.
Nakon toga nista. Proslo je mesec dana.
Citam po forumu da su neki dobili drugi mail u kojem pise da je sve OK i da ce dobiti dalje instrukcije.

Da li znate nesto vise o tome?
Malo sam se zabrinula :no:

Mozda zato sto vas broj jos nije current, a i citala sam po ruskim forumima, na neki ljudi vec im je zakazan intervju a nikad nisu dobil taj email da su dokumenti ok. Mislim da nema razloga za zabrinutost.

Gambler
19.12.2018, 19:10
Sa FB stranice.


Inače izašao je broj izdatih viza u novembru. U EU regionu izato je 1151 viza. Prošle godine u istom mesecu izdato je 1290, što znači da je opet i u ovom mesecu broj izdatih viza manji u odnosu na prošlu godinu.

Ono što je opet čudno, bar meni, je broj izdatih viza u Srbiji. U novembru je izdato samo 4 vize, što znači da je ukupno u prva dva meseca izdato samo 5 viza. Po mom mišljenju to je baš malo. Prošle godine u prva dva meseca u Srbiji je izdata 31 viza, tako da, razlika je baš velika.

Nemam FB. Je li to neka stara vest, odnosno, da li se odnosi na ovo el. Slanje dokumenata ili je opet

neka nova procedura?

ikac89
19.12.2018, 19:54
Danas su ovo objavili. Ja mislim da se odnosi na dokumente tj. da nije ništa novo u pitanju.


Hmm ovo bi trebalo da znaci da je prosle godine za DV2018 do broja 4500 izdato 2676 viza za EU a za DV2019 do broja 4400 izdato 1872 vize za EU... ispravite me ako gresim

Pa da. Ali kao što rekoh ne znam koliko su precizni ovi brojevi tj. broj izdatih viza u Srbiji izaziva sumnju. Na listi izvučenih sa foruma do 4*** ima 5 ljudi. Deluje mi neverovatno da nema još nekog van foruma, ali ko zna, možda je stvarno tako. Možda ima više ljudi u visokim brojevima.

Ivana505
19.12.2018, 22:12
Ja sam 11xxx. Bilo mi je cudno sto ne salju nista. Nadala sam se da ce intervju biti u februaru, ali izgleda da ce biti tek marta...

Svenson
20.12.2018, 08:03
Kad sam pročitao da je jedan član ovde napisao reč "opet" setio sam se da su ranije slali poštom dokumenta u KCC. Onda su uprostili proceduru, pa se sve radilo u ambasadama. Dakle, ovo sa DV-2019 nije nešto novo, već su se vratili na staro.

Sećam se da me je drug koji je pre 5 godina dobio GC pitao zbog čega nisam poslao dokumente u KCC i šta čekam. Kad sam mu rekao da se više to ne radi, začudio se. Eto, sad se to vratilo, samo što se radi elektronski (koliko se sećam, on je slao običnom poštom). Uostalom pogledajte, ako vas ne mrzi, dobitnike pre DV2015, pa ćete videti.

ikac89
20.12.2018, 13:59
Ja znam da se slao ovaj DS260 obrazac (ili kako se već tada zvao) tj. da se popunjavao ručno i slao poštom, za dokumenta se ne sećam iskreno da su se slala.

Svenson
20.12.2018, 21:14
Moguće da sam nešto pomešao. Šta je, tu je. Držite se DV-2019. Svetlo na kraju tunela se vidi. :;D:

Gambler
21.12.2018, 18:50
Drustvo, samo da javim da mi je upravo stigao mail od KCC, vezano za dostavljanje dokumenata. Ja sam 18xxx

Ivana505
21.12.2018, 21:14
Hej,

Takodje!
Pise da je sve ok i da pratim visa bulletin.

Gambler
21.12.2018, 21:39
Hej,

Takodje!
Pise da je sve ok i da pratim visa bulletin.

Mislim da nismo dobili isti mail😁 Meni je stiglo obavestenje da treba da posaljem dokumenta. Ja tek treba da saljem

Jocovics
22.12.2018, 16:35
Drustvo, samo da javim da mi je upravo stigao mail od KCC, vezano za dostavljanje dokumenata. Ja sam 18xxx

Eeee pa super! Ovo uliva nadu! Mada mi tek sad nije nista jasno. Molim te javi kada te pozovu na intervju.

Gambler
22.12.2018, 23:12
Eeee pa super! Ovo uliva nadu! Mada mi tek sad nije nista jasno. Molim te javi kada te pozovu na intervju.

Naravno, mada ne verujem da ce biti pre Juna. Verovatno cete i vi dobiti uskoro ovaj mail. Mislim da to salju svima, bez obzira na broj, tako da se ja ne nadam nista.

MilicaBB
22.12.2018, 23:54
Naravno, mada ne verujem da ce biti pre Juna. Verovatno cete i vi dobiti uskoro ovaj mail. Mislim da to salju svima, bez obzira na broj, tako da se ja ne nadam nista.

Sta znam meni taj mail uliva neku nadu ako nista drugo bar znaci da su obradili obrazac,ne gube vreme nesto bar rade 😂 :D

saleee
23.12.2018, 02:53
Meni nista jos uvek nisu poslali, ja sam 17xxx Mada ja sam septembra tek popunio ds260, moguce zato..

Alex92
23.12.2018, 04:47
Ja sam broj 13xxx i nisam jos primila mejl od KCC-a da posaljem dokumenta 🙄 Ds260 je poslat 29.maja

Gambler
23.12.2018, 09:10
Ja sam broj 13xxx i nisam jos primila mejl od KCC-a da posaljem dokumenta 🙄 Ds260 je poslat 29.maja

Proveri jos jednom da li ti je tacna mail adresa koju si navela u DS260. Ja bih svakako poslao dokumenta u Januaru da sam 13xxx. Ti si u bulletin-u za April, najverovatnije. Ako ni tada ne odgovore ja bih pozvao KCC, za svaki slucaj.

Gambler
23.12.2018, 09:29
Sta znam meni taj mail uliva neku nadu ako nista drugo bar znaci da su obradili obrazac,ne gube vreme nesto bar rade 😂 :D

Jeste lep osecaj kad vidis u inbox-u mail od KCC, pa makar i ovaj😁 i ja se nadam da ce biti sve ok. Treba stvarno da se dogodi cudo pa da ne stignem, ali prosla generacija se uverila da je pretpostavka majka svih zajeba😀, tako da ja cak i sa ovim brojem ne mogu skroz da se opustim. Daj boze da ovo malo ubrza od Marta pa da EU postane current.

MilicaBB
23.12.2018, 09:46
Jeste lep osecaj kad vidis u inbox-u mail od KCC, pa makar i ovaj😁 i ja se nadam da ce biti sve ok. Treba stvarno da se dogodi cudo pa da ne stignem, ali prosla generacija se uverila da je pretpostavka majka svih zajeba😀, tako da ja cak i sa ovim brojem ne mogu skroz da se opustim. Daj boze da ovo malo ubrza od Marta pa da EU postane current.

Meni deluje da ima prostora da bude current.. sto zbog broja viza izdatih poslednja 2 meseca, zbog ove nove procedure, generalno jer je izvuceno samo 86.000 ljudi.. prostora mislim da ima samo da se ubrza malo :)

Alex92
23.12.2018, 15:49
Proverila e-mail u Ds260 i tacan je. Na taj e-mail sam i primila onaj confirmation kada sam zavrsila sa popunjavanjem Ds-a. Vec sam pocela da panicim malo :smrc:

eliko
23.12.2018, 16:19
Proverila e-mail u Ds260 i tacan je. Na taj e-mail sam i primila onaj confirmation kada sam zavrsila sa popunjavanjem Ds-a. Vec sam pocela da panicim malo :smrc:

I ja mislim da treba poslati dokumente pre nego shto vash broj postaje current kako biste zapazili termin za intervju, iako niste dobili email.

A dali neko zna kako government shutdown utice na proces lutrije? Dali KCC radi dok shutdown traje? Ako ne, onda to bi znacilo vise odlaganja...

ikac89
23.12.2018, 18:55
Proverila e-mail u Ds260 i tacan je. Na taj e-mail sam i primila onaj confirmation kada sam zavrsila sa popunjavanjem Ds-a. Vec sam pocela da panicim malo :smrc:

Proveri SPAM folder, možda je tamo otišao. Čini mi se da su neki ljudi pisali da su im tamo završavali mailovi iz KCC-a. Ukoliko ga ni tamo nema imaš opciju ili da sama pošalješ dokumenta ili da kontaktiraš ove iz KCC-a i da pitaš u čemu je problem.

Alex92
23.12.2018, 20:28
Verujte mi da proveravam i spam i trash i sve redom :grin:
Poslacu mejl pa cemo videti. Valjda ce sve biti ok

ikac89
23.12.2018, 22:12
Obavezno u mailu napiši puno ime i prezime, case number i datum rođenja.

Alex92
24.12.2018, 02:21
Mejl poslat, sve podatke sam navela sto je potrebno pa cemo videti sta kazu :)

mt_9658
25.12.2018, 16:05
Zdravo. Ako mojot garanter ima promena na adresata na ziveenje, dali treba da pratam meil do KCC ili da cekam do intervjuto pa promenata da se izvrsi vo ambasadata?
Vi blagodaram

Alex92
27.12.2018, 03:08
Kcc mi je odgovorio na mejl koji sam slala vezano za to sto mi jos nisu trazili da posaljem dokumenta a uskoro ce moj broj stici na red:
Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

ikac89
27.12.2018, 17:47
Baš čudno, mada oni su poznati po botovskim odgovorima. Sačekaj još malo, pa ako ne stigne ništa, pošalji sama one dokumente koje svima traže tj. ja bih tako uradio.



A dali neko zna kako government shutdown utice na proces lutrije? Dali KCC radi dok shutdown traje? Ako ne, onda to bi znacilo vise odlaganja...

Evo ovo je danas objavljeno na fb stranici ambasade..

Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia

FISKALNA BLOKADA VLADE SAD

Od 22. decembra Vlada Sjedinjenih Američkih Država je u fiskalnoj blokadi. Ambasada SAD u Beogradu će i dalje obavljati konzularne poslove, uključujući i pružanje usluga državljanima SAD kao i izdavanje viza. Zakazani termini razgovora za izdavanje viza, i dogovoreni termini za državljane SAD će se odvijati prema ustaljenom planu.

Dakle, ambasada radi normalno, za KCC ne piše ništa.

Svenson
27.12.2018, 20:43
Užasna situacija. Naročito za one koji su izvučeni na DV-2019

Ender
28.12.2018, 03:48
Po onome sto sam ja procitao KCC bi trebalo da radi tokom government shutdown-a. Oni ne zavise direktno od budzeta vec se najvecim delom finansiraju od taksi koje naplacaju za svoje usluge. Evo dva linka gde mozete da procitate vise:

https://travel.state.gov/content/travel/en/traveladvisories/ea/lapse-in-appropriations.html

https://lawandborder.com/government-shutdown-impacts-immigration-agencies/

Blokada je pocela 20. a ja sam dobio mail od njih 21. tako da definitvno rade. Slicna situacija je bila i za proslu blokadu pocetkom godine (da ne citate sve, ono sto nas interesuje je Chapter 2, Odeljak 1, Clan C (koliko ja znam KCC ima svoju zgradu)). Evo linka ako nekog interesuje:

https://www.state.gov/m/2018/277533.htm

I da malo su mi istrenirali zivce da sam dosao do toga da proveravam da li KCC ima zgradu ili su podstanari u nekoj drugoj vladinoj zgradi ali bilo bi mi dosadno u suprotnom. :D

dobitnikDV
28.12.2018, 20:21
Danas sam dobio email iz KCC da proverim status moj broj.
Kad se ulogiram na ceac.state, pise da iz KCC aplikacija je sada vo Skopje. No nigde nema termin oko intervju.
Dali treba ja da ih kontaktiram (u ambasadi) oko tocno vreme intervjua ili naknadno cu me izvestiti oko to?

Za koliko vremena obicno zakazuju interjvu?

ikac89
28.12.2018, 20:55
Dole na kraju bi trebalo da piše. Ovako bi nekako trebalo da izgleda.

http://britsimonsays.com/wp-content/uploads/2015/08/2NL.jpg

mt_9658
29.12.2018, 16:35
Konecno dobivme data . Intervju na 12 fevruari. Se nadevam se ke pomine dobro.

MilicaBB
05.01.2019, 20:39
Pojavila se jedna info na britovom forumu, nije jos proverena ali verovatno cemo znati vec sutra da li je to to.. neko je napisao u komentarima da ima podatke vezane za EU na osnovu CEAC provere statusa:

INFO ON 5.01.19
TOTAL CASES: 15170
Max Case Nr.: 2019EU30717

Jocovics
08.01.2019, 16:27
Naravno, mada ne verujem da ce biti pre Juna. Verovatno cete i vi dobiti uskoro ovaj mail. Mislim da to salju svima, bez obzira na broj, tako da se ja ne nadam nista.

Stigao mail od KCC-a da posaljemo skenirana dokumenta. :1072:

babicf
08.01.2019, 16:46
Jocovics mi smo oko istog broja, ja jos nisam dobio mail, kako to da odjednom skoci na 21k? Cestitam :)

Alex92
09.01.2019, 15:57
Ja sam 13xxx i dalje nisam dobila mejl da saljem dokumenta 😤 Videla sam na Britovom forumu da se javilo jos 2-3 ljudi takodje eu13xxx da nisu primili mejl

MilicaBB
09.01.2019, 16:58
Ja da sam na tvom mestu poslala bih sama dokumenta

ikac89
09.01.2019, 21:52
+1

I ja bih poslao. Postoji realna šansa da taj broj bude u sledećem bulletinu tj. cut off-u i bolje da sama pošalješ, nego da ti ne zakažu intervju.

Jocovics
09.01.2019, 22:29
Jocovics mi smo oko istog broja, ja jos nisam dobio mail, kako to da odjednom skoci na 21k? Cestitam :)

Hvala! Nista ni meni nije jasno, mada, iako je lep osecaj videti njihov mail u inbox-u, ne verujem da ce ovo ubrzati termin za intervju. Videcemo.

Alex92
15.01.2019, 19:34
Evo samo da javim posto sam napisala nedavno na forumu da sam broj 13xxx i da nisam dobila nikakav mejl za slanje dokumenata do sad-prosle nedelje sam poslala dokumenta iako nisam primila mejl da ih saljem- juce sam ga dobila da ih posaljem i danas potvrdu da su dokumenta u redu i da pratim visa bulletin. Moj broj ce definitivno biti u sledecem izvlacenju jer me je jako malo delilo od ovog kruga za mart :)
Hvala svima na pomoci

saleee
15.01.2019, 22:06
Evo samo da javim posto sam napisala nedavno na forumu da sam broj 13xxx i da nisam dobila nikakav mejl za slanje dokumenata do sad-prosle nedelje sam poslala dokumenta iako nisam primila mejl da ih saljem- juce sam ga dobila da ih posaljem i danas potvrdu da su dokumenta u redu i da pratim visa bulletin. Moj broj ce definitivno biti u sledecem izvlacenju jer me je jako malo delilo od ovog kruga za mart :)
Hvala svima na pomoci

Kada si poslala ds260? Ja sam 17xxx i jos mi nije stigao mail za dokumenta

Alex92
15.01.2019, 22:14
Ja sam u maju poslala, 22og ako se ne varam. A bukvalno sam juce primila mejl za dokumenta i danas da su javili da su ih obradili i da su ok a broj sam koji je jaako bio blizu ovog visa bulletina za mart tako da mislim da ne brines jos uvek za to jer imas jos vremena.U slucaju da ti ne posalju mejl a da si blizu da tvoj broj bude current sam posalji dokumenta.

Axl
15.01.2019, 23:44
Ja sam 9xxx poslao sam dokumente, primio mejl da su ih pregledali i da su OK, ali jos nisam dobio datum za intervju.

ikac89
16.01.2019, 00:16
@ Axl

Šta ti piše kada proveriš ovde status https://www.dvlottery.state.gov/esc/

i šta ti piše kada ukucaš ovde case number bez nula, dakle 2019EUXXXX

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=o/iS8zDpeAKjMWCuebHqOw==

77sladji
16.01.2019, 10:10
Ćaos svima i hvala na mnoštvu dobrih informacija.
Mi smo isto 9xxx ali nismo još dobili termin za intervju mada nam je broj current za februar. 11.12. smo dobili mejl od KCC da su svi dokumenti u redu, ali status nam je još "at NVC" - znači kasne sa zakazivanjem verovatno zbog nove procedure, a možda i fiskalna blokada u USA ima uticaja.

77sladji
16.01.2019, 10:17
Ako ima članova koji su prošli intervju od oktobra 2018. do danas i dobili vizu, molim da nam prenesu svoja iskustva sa intervjua u Beogradu. Značilo bi nama svima koji tek treba da "pozelenimo". U tabeli dobitnici DV-2019 vidim da ima dosta onih čiji su brojevi već prošli kroz celu proceduru, ali se ne javljaju na forumu.... Hvala unapred.

ikac89
16.01.2019, 14:05
Pa realno nema šta novo da se napiše. Procedura se nije menjala i sve je manje više isto kao prethodnih godina.

Inače ja bih rekao da se nešto dešava sa ambasadom u Beogradu. Prvo broj izdatih viza je mnogo mali. Ako je izvučeno da kažemo oko 250 ljudi iz Srbije, to bi značilo da prosečno mesečno bi trebalo da bude izdato oko 20-ak viza tj. 15ak kada se uzme u obzir response rate i ostalo. Umesto toga imamo situaciju da je u oktobru izdata samo jedna viza, a u novembru samo 4. Ti brojevi se nikako ne uklapaju. Drugo, evo sada se javljaju ljudi da im još uvek nisu zakazani intervjui, iako su im brojevi current.

Baš bih voleo da znam zbog čega se to dešava. Da li je samo slučajnost ili postoji i neki drugi problem.

snezana beograd
16.01.2019, 14:09
Mi smo takodje 9xxx,poslali smo skenirana dokumenta jos 15 novembra i jos nam nisu ni javili da su dokumenta ok.Samo smo dobili odma onaj automatski odgovor da je mejl sa dokumentima primljen.Juce smo poslali mejl kcc u sa pitanjem sta je sa nasim skeniranim dokumentima i da li su uredu ali opet smo dobili onaj automatski odgovor koji svima stigne koji posalju mejl.Neznamo da li je greska sto smo kao predmet slanja stavili nas case number sa nulama ili je mozda greska sto kao skeniran dokument nije prvo isao skenirani pasos glavnog aplikanta vec pratioca ...? Jos ako ce nekome znaciti da dodam da smo zvali i pitali u ambasadi i rekli su nam da nema potrebe slati uverenja iz suda da se ne vodi postupak protiv nas mada smo mi izvadili ali nismo poslali.

MilicaBB
16.01.2019, 14:38
Sto se tice skeniranih dokumenata neko je na britovom forumu u komentaru napisao da je zvao kcc i da su mu rekli da nema potrebe da salje mejl ukoliko ga nije dobio odnosno da se mejl ne salje automatski svima vec po potrebi...

http://britsimonsays.com/visa-bulletin-for-march-2019-interviews-released/comment-page-2/#comment-164385

Axl
16.01.2019, 17:03
@ Axl

Šta ti piše kada proveriš ovde status https://www.dvlottery.state.gov/esc/

i šta ti piše kada ukucaš ovde case number bez nula, dakle 2019EUXXXX

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=o/iS8zDpeAKjMWCuebHqOw==

Prvi link je onaj na kome sam i saznao da sam izvucen, a ovaj drugi link kao da ne funkcionise dobro. Izgleda kao da se ne ucita do kraja.

Axl
16.01.2019, 17:24
Ćaos svima i hvala na mnoštvu dobrih informacija.
Mi smo isto 9xxx ali nismo još dobili termin za intervju mada nam je broj current za februar. 11.12. smo dobili mejl od KCC da su svi dokumenti u redu, ali status nam je još "at NVC" - znači kasne sa zakazivanjem verovatno zbog nove procedure, a možda i fiskalna blokada u USA ima uticaja.
Glupo je reci, ali mi je laknulo sad kad sam procitao da nismo jedini kojima nije zakazan intervju. :blink:

Svenson
16.01.2019, 20:02
Mislio sam da je DV-2018 imala najgoru sudbinu i da se to neće ponoviti. :smrc: Ovo mi ne miriše na dobro, ali ima vremena da se popravi situacija. Septembar je daleko. :;D:

Axl
16.01.2019, 22:21
U pedhodnim postovima sam pročitao da je jednom članu na forumu (iz Makedonije) sa brojem 75xx zakazan razgovor za 12 februar.

saleee
20.01.2019, 06:09
Ako je moj broj curent za mesec maj, da li mi kasno slanje ds260 obrasca, poslao septembra, moze odloziti intervju za neki sledeci mesec, ili to nema veze?

MilicaBB
20.01.2019, 07:25
Ako je moj broj curent za mesec maj, da li mi kasno slanje ds260 obrasca, poslao septembra, moze odloziti intervju za neki sledeci mesec, ili to nema veze?

Ja mislim da je okej to i da stizes za mesec maj, da sj poslao mozda u februaru martu tad bi verovatno pomerili ali septembar u tvom slucaju mislim da je okej

Jocovics
21.01.2019, 18:16
Kaze mi poznanik da nije mogao da izvadi turisticku vizu za USA, jer ambasada u Beoradu ne radi, usled opste blokade Americke administracije.
Ima li neko precizne informacije?
Sta je sa ljudima koji imaju zakazane intervjue u ovom periodu?
:udri:

MilicaBB
21.01.2019, 22:08
Kaze mi poznanik da nije mogao da izvadi turisticku vizu za USA, jer ambasada u Beoradu ne radi, usled opste blokade Americke administracije.
Ima li neko precizne informacije?
Sta je sa ljudima koji imaju zakazane intervjue u ovom periodu?
:udri:

Devojka koja radi u ambasadi mi je rekla da rade normalno, danas je neki praznik pa ne rade ali sve ostalo radi..

Svenson
21.01.2019, 22:48
Devojka koja radi u ambasadi mi je rekla da rade normalno, danas je neki praznik pa ne rade ali sve ostalo radi..

Da, praznik je. Martin Luther King Day.

Mislim da ova blokada ne utče na ambasade. Tako je bilo (na žalost) i prošle godine, pa su ambasade radile.

Axl
22.01.2019, 13:54
Na zvaničnom sajtu ambasade piše da se vize redovno izdaju.

E sad zašto još nismo dobili datum za intervju, to je drugo pitanje.

Axl
22.01.2019, 15:46
Ustvari to je glavno pitanje.

Zašto current brojevi još uvek nisu dobili termin za intervju?

Makica@
22.01.2019, 20:16
U pedhodnim postovima sam pročitao da je jednom članu na forumu (iz Makedonije) sa brojem 75xx zakazan razgovor za 12 februar.

Kada vam broj postane current,u periodu od 5 radnih dana ocekujte mail sa datumom intervjua da vam stigne,meni je stigao nakon 5 radnih dana kada su brojevi postali current po Visa Bulletin-u. Ja sam u Decembru (ako se dobro secam) kraj decembra da mi je Intervjuu u Februaru. Ne znam kako je sada po novom,al moj broj je bio 91** i ja sam imala zakazan intervjuu za 7.Februar prosle godine tj 2018. Pratite Visa Bilten,i citajte nasa iskustva dok cekate :;D: Brze prolazi vreme. Pozdrav i Srecno :inluv:

Vladica05
23.01.2019, 20:46
Izvinjavam se sto nisam dugo pisao

samo da javim da je intervju 12.12. prosao najnormalnije i da smo 17.12 dobili pasose koje sam preuzeo na DHL-u... karte kupili, al se jos spakovali nismo :)

Jocovics
23.01.2019, 21:00
Devojka koja radi u ambasadi mi je rekla da rade normalno, danas je neki praznik pa ne rade ali sve ostalo radi..

Da, praznik je. Martin Luther King Day.

Mislim da ova blokada ne utče na ambasade. Tako je bilo (na žalost) i prošle godine, pa su ambasade radile.

Na zvaničnom sajtu ambasade piše da se vize redovno izdaju.

E sad zašto još nismo dobili datum za intervju, to je drugo pitanje.

Hvala svima na odovorima! Sad mi je malo lakse. :grin:

Jocovics
23.01.2019, 21:03
Izvinjavam se sto nisam dugo pisao

samo da javim da je intervju 12.12. prosao najnormalnije i da smo 17.12 dobili pasose koje sam preuzeo na DHL-u... karte kupili, al se jos spakovali nismo :)

Ipak se nesto desava. Pomera se..
Juhuuuu divno!! Srecan put Ameri!! :bravo:

Svenson
24.01.2019, 14:25
Ja sam se već uplašio da su nas zaboravili. :grin:

Ne u Ambasadi, već naši članovi. Pozeleneli :==D: pa se uobrazili :;D:

Neki iz DV-2018 se još javljaju, a vidim da su neki zaboravili da nam pošalju "update" :;D:

Axl
24.01.2019, 15:01
Ja sam se već uplašio da su nas zaboravili. :grin:

Ne u Ambasadi, već naši članovi. Pozeleneli :==D: pa se uobrazili :;D:

Neki iz DV-2018 se još javljaju, a vidim da su neki zaboravili da nam pošalju "update" :;D:

Nadam se Svensone da ces nam se uskoro i ti javiti iz Teksasa i napisati kako je tamo i kako si se snasao. :grin:

Ja sam cuo sve najlepse od prijatelja koji je tamo ziveo par godina.

MilicaBB
24.01.2019, 16:37
Ja isto ako bude srece i svi stignemo na red idem u Texas tako da se druzimo svi tamo :D

Vladica05
24.01.2019, 19:20
Hvala, i ne nismo zaboravili samo nemamo mnogo vremena i slabo smo na netu.
hvata pomalo euforija oko puta ali polako.... tamo gde smo krenuli - stici cemo :;D:

ikac89
25.01.2019, 13:18
U Srbiji je u decembru izdato 9 viza. To znači da je ukupno u oktobru, novebru i decembru izdato 1+4+9 = 14 viza.

saleee
26.01.2019, 06:02
Jako cudno da je toliko malo viza izdato do sad. Nije mi jasno zasto

Svenson
26.01.2019, 13:43
Nadam se Svensone da ces nam se uskoro i ti javiti iz Teksasa i napisati kako je tamo i kako si se snasao. :grin:

Ja sam cuo sve najlepse od prijatelja koji je tamo ziveo par godina.

Ja isto ako bude srece i svi stignemo na red idem u Texas tako da se druzimo svi tamo :D

Javiću se. Taman posla da zaboravim na ovako dobro društvo.

Ko planira da ide u Texas, neka se javi, pa da napravimo žurku. :;D:

Ivana505
04.02.2019, 07:24
Cao ljudi,
dobila sam mail pre neki dan da mi je zakazan intervju za 1. Mart.
Danas mi je stigao i mail da treba da registrujem svoj termin na sajtu https://ais.usvisa-info.com/sr-RS/iv/account. Nije mi jasno za sta je to, kada je vec odredjen datum i vreme.

Danas cu da zakazem i lekarski, pa vas obavestavam dalje :)

damagon
04.02.2019, 14:24
Caos, to je koliko se secam registracija za DHL da bi posle mogla da preuzmes dokumenta, tvoj termin za razgovor u ambasadi je vec odredjen

marko33
04.02.2019, 18:16
Ćao, Ivana! Lepo da se javio neko kome je zakazano u martu, srećno svakako! koji si broj?

Svenson
05.02.2019, 06:04
Cao ljudi,
dobila sam mail pre neki dan da mi je zakazan intervju za 1. Mart.
Danas mi je stigao i mail da treba da registrujem svoj termin na sajtu https://ais.usvisa-info.com/sr-RS/iv/account. Nije mi jasno za sta je to, kada je vec odredjen datum i vreme.

Danas cu da zakazem i lekarski, pa vas obavestavam dalje :)

Time potvrdjujes termin. Svi smo to radili. Pogledaj " Interviews DV 2018" i ranije

Promenada
05.02.2019, 08:33
Cao ljudi,
dobila sam mail pre neki dan da mi je zakazan intervju za 1. Mart.
Danas mi je stigao i mail da treba da registrujem svoj termin na sajtu https://ais.usvisa-info.com/sr-RS/iv/account. Nije mi jasno za sta je to, kada je vec odredjen datum i vreme.

Danas cu da zakazem i lekarski, pa vas obavestavam dalje :)

Srecno!

Dodao sam te u prijatelje ako mozes da potvrdis.

Ivana505
05.02.2019, 13:31
Moj broj je 11***

Danas sam dobila mail od Beogradskog konzularnog centra da mi je promenjen datum intervjua za 5. mart u 09:00. Kada proverim na https://www.dvlottery.state.gov i dalje pise 01.03. u 10:15. Pokusala sam da ih zovem,da prverim, ali bezuspesno.
Zakazala sam lekarski u Smiljanicevoj za 26.02. i registrovala sam se na https://ais.usvisa-info.com(i tamo pise 01.03.).

snezana beograd
05.02.2019, 21:46
Mislim da se javljaju na telefon samo od 15.00 h do 16.00 h.Proveri na sajtu ambasade.

Svenson
05.02.2019, 22:18
Mislim da se javljaju na telefon samo od 15.00 h do 16.00 h.Proveri na sajtu ambasade.

Da. Ja sam ih dobio u to vreme. Pise na sajtu ambasade

mveruovic
05.02.2019, 23:33
I dalje pise na santu ali mislim da je vreme pomereno na 16:30 do 17:30, tako je meni bar bilo kad sam zvao u oktobru.

lazooooo
06.02.2019, 18:01
Ćao ljudi! E pa eto i ja pozelenio! :) Upravo mi danas DHL-om donijeli paket. :)

Iz CG sam i moj broj je bio 4***. Prvobitni intervju mi je bio zakazan za 02.12.2018. ali sam ih zamolio da mi odlože zbog razloga o kojima ne bih sada ovdje. Intervju sam odložio za nekih mjesec dana kasnije, tačnije 01.02.2019.
Što se tiče odlaganja intervjua, najbolje se s tim ne igrati, ali u suštini mislim da svako to može da uradi ako ima velikog razloga za to, samo treba imati u vidu da možda ne bude dovoljno viza na kraju. To i piše ovdje negdje: https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/BLG%20_%20Belgrade.pdf
Ali kako je moj broj dosta dobar procijenio sam da tih mjesec dana neće praviti ogromnu razliku, kao što i nije na kraju.

Ljekarski pregled sam zakazao za 30.01.2019. u Smiljanićevoj. Rekli su mi da ako hoću mogu da primim vakcine (tetanus, grip, MMR) u CG i da samo donesem sve potvrde da sam ih primio. Krenuo sam u tu priču i primio vakcine za grip i tetanus u CG, doduše ne isti dan jer su rekli da se to ne preporučuje, da oni to odgovorno rade da neće samo da "spucaju" sve vakcine odjednom. Kad sam pomenuo da trebam da primim i MMR doktorica je negodovala jer je smatrala da ja i dalje imam prisutna antitjela od prethodne MMR imunizacije, da i ona od 40 i nešto godina to i dalje ima a ne ja sa 20 i nešto. Tako da sam odlučio da tu treću ipak primim u BG, da se ne bih sad objašnjavao sa doktoricom u CG.

Što se tiče samog pregleda u Smiljanićevoj samo nas je troje tog jutra bilo, izuzetno su prijatni i ljubazni i zaista hoće sve da objasne još putem telefona kad sam zvao da se raspitam oko vakcina i sl. Ujutru samo date urin, krv, izmjere vam temperaturu i pičite da snimate pluća u kliniku Aurora blizu Kliničkog i Laze Lazarevića. :) Snimak sam podigao oko 12:15 i onda opet nazad na pregled kod doktorice u Smiljanićevoj. Pregled je prošao dosta brzo, primio sam i MMR vakcinu, dala mi je da slikam telefonom Vaccination record koji uvijek moramo imati sa sobom ili makar u telefonu prilikom ulaska u US. I zapečaćenu kovertu koju sam nosio sa sobom na intervju.
Intervju mi je bio zakazan za 01.02.2019. u 09:30. Stigao sam čak i pola sata ranije i nije bilo uopšte ljudi - svega par ljudi ukupno. Prvo na kapiji nađu vaše ime, prekontrolišu vas s onim trackerom kao na aerodromima, onda uđete unutra gdje prolazite kroz onaj skener za metal opet kao na aerodromima. Ostavio sam im telefon, kaiš i sl. i sproveli su me do dijela gdje su šalteri i gdje se sve dešava. Onda su moj broj prozvali i naš službenik je tražio da pregleda moja dokumenta, pitao me kod koga idem tj. čija je adresa koju sam naveo, rekao sam mu da bih da promijenim adresu, to je rekao da ćemo kasnije i to je to. Pošto sam već studirao godinu dana u US na razmjeni i završio master u Belgiji odmah su mi vratili svjedočanstva i uzeli ove diplome i njihove kopije. Onda su me ubrzo na drugom šalteru zvali da platim 330$ za samu vizu, i onda treći šalter gdje je bio konzul. Bio je veoma ljubazan i fin, svidio mu se moj engleski, nije me uopšte puno smarao sa pitanjima, sa dokumentacijom je sve bilo u redu jer sam zaista imao sve sređeno tačno onako kako treba. On mi je rekao da "this all seems alright, we'll issue your visa today" što je mene iznenadilo jer se ne sjećam da sam uopšte vidio ovdje da se isti dan može dobiti viza. Rekao mi je da sjednem i sačekam njegovog kolegu da mi sve objasni. Onda opet na prvi šalter kod istog službenika sa početka koji mi je rekao da ipak treba da prođe par radnih dana da otisci prođu kroz sistem i da će mi poslati sve DHL-om u CG. Dao sam mu napisanu novu US adresu koju sam želio da promijenim koju je on uzeo i rekao da će ispraviti.

Danas mi je stigao paket DHL-om međutim na onom visa summary-u zaheftanom za visa paket vidim da stoji stara adresa u USA, da nisu ispravili u novu, ali sam pročitao ovdje i još negdje da mogu da je promijenim kad sletim u USA. Pa ako bi neko od ovih koji su već tamo mogli da mi potvrde, značilo bi mi. :)

Uglavnom je to to. I sad ona čuvena rečenica koju sam toliko puta ovuda pročitao dok sam jeo nokte od nervoze: zaista je sve samo formalnost. :grin: Ali stvarno, ako imate sve papire i svu potrebnu dokumentaciju nemate šta da brinete. Samo idite po official guidelines (imate ih na linku koji sam u početku teksta zakačio) i sve će biti u redu. Oni su zaista izuzetno korektni i hoće da izađu u susret.

Zahvalio bih se svima vama koji pišete ovdje i ne štedite znanje oko čitavog ovog procesa. Čitam vas još od maja, malo se čovjek i navuče na ovaj forum. :book:

Sad odoh da planiram put u NY za ljetos. :naughty:

Tereza2019
06.02.2019, 18:52
Ćao ljudi! E pa eto i ja pozelenio! :) Upravo mi danas DHL-om donijeli paket. :)

Iz CG sam i moj broj je bio 4***. Prvobitni intervju mi je bio zakazan za 02.12.2018. ali sam ih zamolio da mi odlože zbog razloga o kojima ne bih sada ovdje. Intervju sam odložio za nekih mjesec dana kasnije, tačnije 01.02.2019.
Što se tiče odlaganja intervjua, najbolje se s tim ne igrati, ali u suštini mislim da svako to može da uradi ako ima velikog razloga za to, samo treba imati u vidu da možda ne bude dovoljno viza na kraju. To i piše ovdje negdje: https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/BLG%20_%20Belgrade.pdf
Ali kako je moj broj dosta dobar procijenio sam da tih mjesec dana neće praviti ogromnu razliku, kao što i nije na kraju.

Ljekarski pregled sam zakazao za 30.01.2019. u Smiljanićevoj. Rekli su mi da ako hoću mogu da primim vakcine (tetanus, grip, MMR) u CG i da samo donesem sve potvrde da sam ih primio. Krenuo sam u tu priču i primio vakcine za grip i tetanus u CG, doduše ne isti dan jer su rekli da se to ne preporučuje, da oni to odgovorno rade da neće samo da "spucaju" sve vakcine odjednom. Kad sam pomenuo da trebam da primim i MMR doktorica je negodovala jer je smatrala da ja i dalje imam prisutna antitjela od prethodne MMR imunizacije, da i ona od 40 i nešto godina to i dalje ima a ne ja sa 20 i nešto. Tako da sam odlučio da tu treću ipak primim u BG, da se ne bih sad objašnjavao sa doktoricom u CG.

Što se tiče samog pregleda u Smiljanićevoj samo nas je troje tog jutra bilo, izuzetno su prijatni i ljubazni i zaista hoće sve da objasne još putem telefona kad sam zvao da se raspitam oko vakcina i sl. Ujutru samo date urin, krv, izmjere vam temperaturu i pičite da snimate pluća u kliniku Aurora blizu Kliničkog i Laze Lazarevića. :) Snimak sam podigao oko 12:15 i onda opet nazad na pregled kod doktorice u Smiljanićevoj. Pregled je prošao dosta brzo, primio sam i MMR vakcinu, dala mi je da slikam telefonom Vaccination record koji uvijek moramo imati sa sobom ili makar u telefonu prilikom ulaska u US. I zapečaćenu kovertu koju sam nosio sa sobom na intervju.
Intervju mi je bio zakazan za 01.02.2019. u 09:30. Stigao sam čak i pola sata ranije i nije bilo uopšte ljudi - svega par ljudi ukupno. Prvo na kapiji nađu vaše ime, prekontrolišu vas s onim trackerom kao na aerodromima, onda uđete unutra gdje prolazite kroz onaj skener za metal opet kao na aerodromima. Ostavio sam im telefon, kaiš i sl. i sproveli su me do dijela gdje su šalteri i gdje se sve dešava. Onda su moj broj prozvali i naš službenik je tražio da pregleda moja dokumenta, pitao me kod koga idem tj. čija je adresa koju sam naveo, rekao sam mu da bih da promijenim adresu, to je rekao da ćemo kasnije i to je to. Pošto sam već studirao godinu dana u US na razmjeni i završio master u Belgiji odmah su mi vratili svjedočanstva i uzeli ove diplome i njihove kopije. Onda su me ubrzo na drugom šalteru zvali da platim 330$ za samu vizu, i onda treći šalter gdje je bio konzul. Bio je veoma ljubazan i fin, svidio mu se moj engleski, nije me uopšte puno smarao sa pitanjima, sa dokumentacijom je sve bilo u redu jer sam zaista imao sve sređeno tačno onako kako treba. On mi je rekao da "this all seems alright, we'll issue your visa today" što je mene iznenadilo jer se ne sjećam da sam uopšte vidio ovdje da se isti dan može dobiti viza. Rekao mi je da sjednem i sačekam njegovog kolegu da mi sve objasni. Onda opet na prvi šalter kod istog službenika sa početka koji mi je rekao da ipak treba da prođe par radnih dana da otisci prođu kroz sistem i da će mi poslati sve DHL-om u CG. Dao sam mu napisanu novu US adresu koju sam želio da promijenim koju je on uzeo i rekao da će ispraviti.

Danas mi je stigao paket DHL-om međutim na onom visa summary-u zaheftanom za visa paket vidim da stoji stara adresa u USA, da nisu ispravili u novu, ali sam pročitao ovdje i još negdje da mogu da je promijenim kad sletim u USA. Pa ako bi neko od ovih koji su već tamo mogli da mi potvrde, značilo bi mi. :)

Uglavnom je to to. I sad ona čuvena rečenica koju sam toliko puta ovuda pročitao dok sam jeo nokte od nervoze: zaista je sve samo formalnost. :grin: Ali stvarno, ako imate sve papire i svu potrebnu dokumentaciju nemate šta da brinete. Samo idite po official guidelines (imate ih na linku koji sam u početku teksta zakačio) i sve će biti u redu. Oni su zaista izuzetno korektni i hoće da izađu u susret.

Zahvalio bih se svima vama koji pišete ovdje i ne štedite znanje oko čitavog ovog procesa. Čitam vas još od maja, malo se čovjek i navuče na ovaj forum. :book:

Sad odoh da planiram put u NY za ljetos. :naughty:

Da, svi su nervozni dok ne dodje ovaj dan, no sad se lakse dise :grin: Cestitke Lazoooo :==D: i sretno dalje.

ikac89
06.02.2019, 19:28
Čestitke lazooo! Puno sreće u novom životu u USA! :ziveli2:

Jocovics
06.02.2019, 23:37
Cao ljudi,
dobila sam mail pre neki dan da mi je zakazan intervju za 1. Mart.
Danas mi je stigao i mail da treba da registrujem svoj termin na sajtu https://ais.usvisa-info.com/sr-RS/iv/account. Nije mi jasno za sta je to, kada je vec odredjen datum i vreme.

Danas cu da zakazem i lekarski, pa vas obavestavam dalje :)

Divno! Cestitam i nadam se daljem izvestavanju sa terena! :grin:

Jocovics
06.02.2019, 23:38
Ćao ljudi! E pa eto i ja pozelenio! :) Upravo mi danas DHL-om donijeli paket. :)


Cestitam Lazo! Hvala puno na detaljnom izvestaju! Srecan put! :bravo:

uran
07.02.2019, 00:09
Ćao ljudi! E pa eto i ja pozelenio! :) Upravo mi danas DHL-om donijeli paket. :)

Iz CG sam i moj broj je bio 4***. Prvobitni intervju mi je bio zakazan za 02.12.2018. ali sam ih zamolio da mi odlože zbog razloga o kojima ne bih sada ovdje. Intervju sam odložio za nekih mjesec dana kasnije, tačnije 01.02.2019.
Što se tiče odlaganja intervjua, najbolje se s tim ne igrati, ali u suštini mislim da svako to može da uradi ako ima velikog razloga za to, samo treba imati u vidu da možda ne bude dovoljno viza na kraju. To i piše ovdje negdje: https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/BLG%20_%20Belgrade.pdf
Ali kako je moj broj dosta dobar procijenio sam da tih mjesec dana neće praviti ogromnu razliku, kao što i nije na kraju.

Ljekarski pregled sam zakazao za 30.01.2019. u Smiljanićevoj. Rekli su mi da ako hoću mogu da primim vakcine (tetanus, grip, MMR) u CG i da samo donesem sve potvrde da sam ih primio. Krenuo sam u tu priču i primio vakcine za grip i tetanus u CG, doduše ne isti dan jer su rekli da se to ne preporučuje, da oni to odgovorno rade da neće samo da "spucaju" sve vakcine odjednom. Kad sam pomenuo da trebam da primim i MMR doktorica je negodovala jer je smatrala da ja i dalje imam prisutna antitjela od prethodne MMR imunizacije, da i ona od 40 i nešto godina to i dalje ima a ne ja sa 20 i nešto. Tako da sam odlučio da tu treću ipak primim u BG, da se ne bih sad objašnjavao sa doktoricom u CG.

Što se tiče samog pregleda u Smiljanićevoj samo nas je troje tog jutra bilo, izuzetno su prijatni i ljubazni i zaista hoće sve da objasne još putem telefona kad sam zvao da se raspitam oko vakcina i sl. Ujutru samo date urin, krv, izmjere vam temperaturu i pičite da snimate pluća u kliniku Aurora blizu Kliničkog i Laze Lazarevića. :) Snimak sam podigao oko 12:15 i onda opet nazad na pregled kod doktorice u Smiljanićevoj. Pregled je prošao dosta brzo, primio sam i MMR vakcinu, dala mi je da slikam telefonom Vaccination record koji uvijek moramo imati sa sobom ili makar u telefonu prilikom ulaska u US. I zapečaćenu kovertu koju sam nosio sa sobom na intervju.
Intervju mi je bio zakazan za 01.02.2019. u 09:30. Stigao sam čak i pola sata ranije i nije bilo uopšte ljudi - svega par ljudi ukupno. Prvo na kapiji nađu vaše ime, prekontrolišu vas s onim trackerom kao na aerodromima, onda uđete unutra gdje prolazite kroz onaj skener za metal opet kao na aerodromima. Ostavio sam im telefon, kaiš i sl. i sproveli su me do dijela gdje su šalteri i gdje se sve dešava. Onda su moj broj prozvali i naš službenik je tražio da pregleda moja dokumenta, pitao me kod koga idem tj. čija je adresa koju sam naveo, rekao sam mu da bih da promijenim adresu, to je rekao da ćemo kasnije i to je to. Pošto sam već studirao godinu dana u US na razmjeni i završio master u Belgiji odmah su mi vratili svjedočanstva i uzeli ove diplome i njihove kopije. Onda su me ubrzo na drugom šalteru zvali da platim 330$ za samu vizu, i onda treći šalter gdje je bio konzul. Bio je veoma ljubazan i fin, svidio mu se moj engleski, nije me uopšte puno smarao sa pitanjima, sa dokumentacijom je sve bilo u redu jer sam zaista imao sve sređeno tačno onako kako treba. On mi je rekao da "this all seems alright, we'll issue your visa today" što je mene iznenadilo jer se ne sjećam da sam uopšte vidio ovdje da se isti dan može dobiti viza. Rekao mi je da sjednem i sačekam njegovog kolegu da mi sve objasni. Onda opet na prvi šalter kod istog službenika sa početka koji mi je rekao da ipak treba da prođe par radnih dana da otisci prođu kroz sistem i da će mi poslati sve DHL-om u CG. Dao sam mu napisanu novu US adresu koju sam želio da promijenim koju je on uzeo i rekao da će ispraviti.

Danas mi je stigao paket DHL-om međutim na onom visa summary-u zaheftanom za visa paket vidim da stoji stara adresa u USA, da nisu ispravili u novu, ali sam pročitao ovdje i još negdje da mogu da je promijenim kad sletim u USA. Pa ako bi neko od ovih koji su već tamo mogli da mi potvrde, značilo bi mi. :)

Uglavnom je to to. I sad ona čuvena rečenica koju sam toliko puta ovuda pročitao dok sam jeo nokte od nervoze: zaista je sve samo formalnost. :grin: Ali stvarno, ako imate sve papire i svu potrebnu dokumentaciju nemate šta da brinete. Samo idite po official guidelines (imate ih na linku koji sam u početku teksta zakačio) i sve će biti u redu. Oni su zaista izuzetno korektni i hoće da izađu u susret.

Zahvalio bih se svima vama koji pišete ovdje i ne štedite znanje oko čitavog ovog procesa. Čitam vas još od maja, malo se čovjek i navuče na ovaj forum. :book:

Sad odoh da planiram put u NY za ljetos. :naughty:

cestitke.

znaci lekarski si obavio 1/30 to znaci da moras uci u USA do 7/30 ?
kako si pomerio intervju koja je procedura

Svenson
07.02.2019, 00:20
...
Danas mi je stigao paket DHL-om međutim na onom visa summary-u zaheftanom za visa paket vidim da stoji stara adresa u USA, da nisu ispravili u novu, ali sam pročitao ovdje i još negdje da mogu da je promijenim kad sletim u USA. Pa ako bi neko od ovih koji su već tamo mogli da mi potvrde, značilo bi mi. :)



Mene su na aerodromu pitali da li zelim da promenim adresu. Rekao sam da ne zelim. Onda mi je covek lupio pecat u pasos i rekao "Velko M" :grin:

lazooooo
07.02.2019, 18:05
cestitke.

znaci lekarski si obavio 1/30 to znaci da moras uci u USA do 7/30 ?
kako si pomerio intervju koja je procedura

Što se tiče samog odlaganja, telefonom sve objasniš i pitaš kad ih dobiješ. Ali ja sam uglavnom s njima mail-om komunicirao onako sve fino ispišeš šta i kako i objasniš i onda sigurno znaš da će oni to da pročitaju i procesuiraju, preko telefona ja često zaboravim da pitam još nešto što sam htio i sl. A i ovako preko mail-a imaš sve napismeno. :)

Na vizi mi stoji da važi do negdje početka avgusta, ali ljekarski važi pola godine koliko sam čuo. Svakako planiram da idem i ranije.

Tereza2019, ikac89, Jocovics, uran, Svenson
Hvala ljudi svima punoooooooo!

Tereza2019
12.02.2019, 22:14
Konecno dobivme data . Intervju na 12 fevruari. Se nadevam se ke pomine dobro.

mt_9658 se nadevam i jas deka pominavte dobro na intervjuto denes, cekame ishod :naughty: :==D: Pozdrav

mt_9658
13.02.2019, 15:11
mt_9658 se nadevam i jas deka pominavte dobro na intervjuto denes, cekame ishod :naughty: :==D: Pozdrav

Intervjuto pomina super. Ni gi zedoa pasosite pa se nadevam za dve nedeli koga ke stignat ke imam dobri vesti :) pozdrav

Tereza2019
13.02.2019, 15:13
Intervjuto pomina super. Ni gi zedoa pasosite pa se nadevam za dve nedeli koga ke stignat ke imam dobri vesti :) pozdrav

Supeeeer bas mi e milo. Cestitki i se najubavo ponatamu :papa:

Ender
14.02.2019, 13:49
Evo da se javim i ja. Stigao mi je mail pre par dana sa terminom intervjua. 14. marta je dan-D. :D Ja sam CN 11XXX. Sad treba organizvoati ostalo ali napredujemo polako.

Eto samo da znate vi koji ste od 11000 do 13000, ocekujte termin uskoro.

marko33
14.02.2019, 19:07
srećno, Endere! ja sam takođe 11xxx, kad si poslao ds260?

snezana beograd
14.02.2019, 21:37
Pa to znaci da je vreme pozivanja na intervju skraceno na samo mesec dana ranije ... Otprilike 12 februar poziv za 14 mart intervjuu ... Verovatno zbog nove procedure prethodnog slanja skeniranih dokumenata ...

Svenson
14.02.2019, 23:38
Dobra vest za DV2019 generaciju. Izbegnuta je nova kriza (Government shutdown) i nece doci do ponovne blokade drzavnih institucija.

Demokrate su uspesno eskivirale blokadu. Bas je bilo "veselo" ovih dana u USA. :grin:

Nadam se da ce malo "otpusiti" kanale za prozivanje na intervju. :obrva:

Ender
16.02.2019, 08:46
@marko33

Hvala! :) DS260 sam poslao 19.05. ali sam morao da ga otkljucam da bih promenio broj pasosa. To je bilo 24.11. ali izgleda da nije uticalo na termin intervju (ja sam se plasio da ce me odloziti za mesec, dva). Ali su zavrsili sve brzo.

@snezana beograd

Mozda su malo skratili. Otprilike je mesec i po, mozda malo manje, mada milsim da to zavisi koliko su oni u guzvi.

snezana beograd
16.02.2019, 11:01
Ender samo ako ti nije tesko objasni proceduru kako otvoris ds260,uneses izmene i kako ga na kraju zakljucas ... ? Ili ostane otljucan pa ga oni iz KCC a kasnije sami zakljucaju ? Kapiram da se email salje na kccdv@state.gov sa svojim imenom i prezimenom,case numberom i datumom rodjenja kao zahtev da se otljuca da bi se unele odredjene izmene ali mi nije jasna sama procedura u ds 260 kad mi otkljucaju sta i kako ? Takodje jel oni jave mejlom bice otkljucan od tad do tad ili kako ... ? Takodje jeste prvo poslali skenirana dokumenta ili ste prvo izmenili ds260 pa onda poslali skenirana dokumenta ?

MilicaBB
16.02.2019, 11:31
Ender samo ako ti nije tesko objasni proceduru kako otvoris ds260,uneses izmene i kako ga na kraju zakljucas ... ? Ili ostane otljucan pa ga oni iz KCC a kasnije sami zakljucaju ? Kapiram da se email salje na kccdv@state.gov sa svojim imenom i prezimenom,case numberom i datumom rodjenja kao zahtev da se otljuca da bi se unele odredjene izmene ali mi nije jasna sama procedura u ds 260 kad mi otkljucaju sta i kako ? Takodje jel oni jave mejlom bice otkljucan od tad do tad ili kako ... ? Takodje jeste prvo poslali skenirana dokumenta ili ste prvo izmenili ds260 pa onda poslali skenirana dokumenta ?

Ja sam isto otkljuvala obrazac.. posaljes mejl ako treba da se unesu izmene i za derivate naglasis to da se i ti obrasci otkljucaju... posle toga ti stize mail da je otkljucan obrazac i ti ga sama zakljucavas bukvalno kao na pocetku kad si popunjavala.

Ender
20.02.2019, 12:29
@ snezana beograd

Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorm, bio sam malo u haosu par dana pa nisam proveravao forum.

Procedura je kao sto je MilicaBB napisala, ja bih samo dodao da sam ja poslao mail kao iz Simonovog templejta (evo linka: http://britsimonsays.com/faq/how-do-i-unlock-my-ds260/ ) i za par dana mi je stigao odgovor tipa:

"Thank you for your inquiry.

Your request to unlock the DS-260(s) you indicated is now complete. Unlocked DS-260’s can be edited on the Consular Electronic Application Center website. You may now make any necessary changes. Please note that unlocked DS-260s should be resubmitted as soon as the necessary changes are made. The failure to resubmit an unlocked DS-260 may affect the processing of your case, including the scheduling of your interview."

Ja sam prvo otkljucao DS-260 a onda sam slao skenirana dokumenta. Mislim da ako si vec poslala dokumenta mozes da im posaljes mail i da pitas sta dalje ali verujem da ce traziti da se posalje opet ako su promene bile vezane za nesto od informacija iz dokumenata.

snezana beograd
20.02.2019, 22:06
Hvala i tebi Ender i Milici BB na odgovoru ali mi jos nesmemo da trazimo otkljucavanje ds260 posto nam jos nisu javili da su nasa skenirana dokumenta ok a poslali smo im 15 novembra pa ponovo dva puta 30 januara.Jel neko slikao telefonom pa poslao mejlom i koliko memorije zauzima,to jest jel se uklapa u ovih dozvoljenih 30MB ? Pretpostavljam da se uklapa posto smo mi nasa dokumenta skenirali u kopirnici i za nas troje cini mi se nije zauzelo ni 12MB ...?Predpostavljamo da je neki problem do njih posto su nasa dokumenta provereno poslata i provereno ok a ima jos slucajeva koji su u novembru poslali skenirana dokumenta da su im ponovo trazili 30 januara da ponovo posalju kao nama ...

MilicaBB
21.02.2019, 10:22
Hvala i tebi Ender i Milici BB na odgovoru ali mi jos nesmemo da trazimo otkljucavanje ds260 posto nam jos nisu javili da su nasa skenirana dokumenta ok a poslali smo im 15 novembra pa ponovo dva puta 30 januara.Jel neko slikao telefonom pa poslao mejlom i koliko memorije zauzima,to jest jel se uklapa u ovih dozvoljenih 30MB ? Pretpostavljam da se uklapa posto smo mi nasa dokumenta skenirali u kopirnici i za nas troje cini mi se nije zauzelo ni 12MB ...?Predpostavljamo da je neki problem do njih posto su nasa dokumenta provereno poslata i provereno ok a ima jos slucajeva koji su u novembru poslali skenirana dokumenta da su im ponovo trazili 30 januara da ponovo posalju kao nama ...

Sto im ne bi poslala mail sa pitanjem sta se dogadja sa dokumentima? Jue sam na britovom forumu u komentarima procitala da je neko poslao dokumenta a da im pritom nisu ni trazili tj tek nakon maila koji je poslat KCC-u koji im je odgovorio da posalju dokumenta

http://britsimonsays.com/2nls-starting-to-be-sent-for-april-2019-interviews/#comment-168970

A dosta je veci CN nego tvoj koliko se secam to si tu negde oko 9xxx

Druga stvar oko otkljucavanja obrazaca ako je neka manja ispravka to moze i u ambasadi :)

snezana beograd
21.02.2019, 11:13
Pre vise od mesec dana smo im poslali mejl sa pitanjem sta je sa nasim skeniranim dokumentima ali smo dobili onaj potpuno neodredjeni odgovor, Vas ds260 je obradjen pratite redovno visa buletin i proveravajte vas mejl ... i ono ostalo trala la ... Obrazac ds 260 bi otvorili radi nekih greskica koje nisu toliko bitne pa to cemo tek kada nam zakazu intervju ako se smiluju da obrade nase skenirane podatke a broj smo 9xxx.

MilicaBB
21.02.2019, 13:02
Pre vise od mesec dana smo im poslali mejl sa pitanjem sta je sa nasim skeniranim dokumentima ali smo dobili onaj potpuno neodredjeni odgovor, Vas ds260 je obradjen pratite redovno visa buletin i proveravajte vas mejl ... i ono ostalo trala la ... Obrazac ds 260 bi otvorili radi nekih greskica koje nisu toliko bitne pa to cemo tek kada nam zakazu intervju ako se smiluju da obrade nase skenirane podatke a broj smo 9xxx.

Posaljite ponovo mail nema sta da izgubite sad se zakazuju intervjui ljudima do 18500 cudi me da vama nije zakazan jos uvek

snezana beograd
21.02.2019, 20:27
Poslali mejl kcc u i brzo dobili odgovor da ponovo posaljemo nasa skenirana dokumenta.A mi smo do sada poslali tri puta skenirana dokumenta ... Neznamo kako vise da im saljemo i gde moze biti neka greska ... Ne kazu nisu vam uredu dokumenta,vec ponovo posaljite a mi tri puta dobili onaj automatski odgovor da su dokumenta primljena ... Jel neko ima ideju sta moze biti problem ?Neznamo da nije mozda problem sto je pasos skeniran u svojoj prirodnoj dimenziji,to jest nije preko celog a4 formata vec u uglu.Ali to moze po prijemu bilo ko moze da uvelica i vidi sve podatke ... Mada nemoguce da je to razlog,rekli bi nam taj i taj dokument nisu u redu.Da li ste upisivali svoj case number sa nulama ili bez njih ?

mveruovic
21.02.2019, 21:48
Nema to veze za pasos kakav je, tako se i skenira u pravoj velicini.

Tereza2019
21.02.2019, 23:36
Poslali mejl kcc u i brzo dobili odgovor da ponovo posaljemo nasa skenirana dokumenta.A mi smo do sada poslali tri puta skenirana dokumenta ... Neznamo kako vise da im saljemo i gde moze biti neka greska ... Ne kazu nisu vam uredu dokumenta,vec ponovo posaljite a mi tri puta dobili onaj automatski odgovor da su dokumenta primljena ... Jel neko ima ideju sta moze biti problem ?Neznamo da nije mozda problem sto je pasos skeniran u svojoj prirodnoj dimenziji,to jest nije preko celog a4 formata vec u uglu.Ali to moze po prijemu bilo ko moze da uvelica i vidi sve podatke ... Mada nemoguce da je to razlog,rekli bi nam taj i taj dokument nisu u redu.Da li ste upisivali svoj case number sa nulama ili bez njih ?

Snezana pisite mail do ambasadu u Beograd ili nazovite ih i objasnite im vas slucaj u vezi slanja dokumenata odnosno da imate problem. Mozda bi oni pomogli. Da ne imate pri apliciranju neku gresku, umesto ime ukucali ste prezime to dobro li radi kad ukucate vas broj nema nikakav problem da je to to, neznam sta bi mi palo drugo da proverite. Ipak zelim vam sto skoro da resite problem, pitajte nekog ko radi tamo od nasih u ambasadu ko pita ne skita.

snezana beograd
22.02.2019, 01:07
Ambasada u Beogradu nema nikakav uticaj i uvid dok je predmet u Americi.Samo utisak je da sve odgovore koje smo dobili od kcc a salju automatski bez ikakvog konkretnog odgovora.I veceras smo im poslali skenirana dokumenta sa dva razlicita mejla ... cisto i to da pokusamo ... Ako neko ima ideju neka pise ...

mveruovic
22.02.2019, 01:21
Zasto ih ne pozovete da proverite sta je problem? Ako nece da prica samo je otkacis i trazi supervizora. (mislim na USCIS). Nema veze kako pricas engleski i da l gresis razumece te i dati ti informacije. Spremi se da im ispelujes samo svoje podatke, ja se uvek zbunim sa tim ako ne gledam u ime i prezime (svoje znam ali ostalo ne)

snezana beograd
22.02.2019, 01:29
Mislis da nazovemo Kentaki centar na ovaj broj iz mejla ili nesto drugo ? Imamo i kumove u Americi al neznam da li bi smeli oni za nas da pozovu ili to nije dozvoljeno ?

mveruovic
22.02.2019, 01:45
Moras licno ili neki ovlasceni predstavnik, bar je tako meni tako bilo za drugi tip vize.
Jezik ti sigurno nece biti problem, tako da samo napred.
Mozes na taj, a mozes i na sajtu USCISa da nadjes ako ima neki drugi. Uplatis skajp kredit 5$ ili 10$ i mozes da pricas sa Amerikom koliko oces (mislim da je i dalje 2-3 centa minut i uspostava veze 5 centi). Ili ako imas mts kupis ino call vaucer za 200 ili 500 dinara, moze da se prica isto dosta bas.

snezana beograd
22.02.2019, 01:52
Poslali smo im i pitanje na mejl da li su primili nasa skenirana dokumenta posle vecerasnjeg duplog slanja dokumenata ali verovatno cemo dobiti jos neki od automatskih odgovora.U svakom slucaju hvala na savetu pa ih mozda i nazovemo ...

Alex92
22.02.2019, 20:38
Moj broj je current za april ali mi status i dalje stoji at NVC. Dokumenta su poslata u januaru i posle par dana je stigao reply da su u redu i da pratim visa bulletin. Da li je i drugim clanovima koji su bili current za neki drugi mesec bila ista situacija i trebalo im vremena da se taj status promeni?
Hvala unapred na odgovoru :)

77sladji
23.02.2019, 15:47
Kod nas je to bio slucaj. Mi smo 9xxx, sve predali u novembru a tek krajem januara dobili zakazan termin za mart iako smo current bili za februar.

marko33
23.02.2019, 16:20
Kod nas je to bio slucaj. Mi smo 9xxx, sve predali u novembru a tek krajem januara dobili zakazan termin za mart iako smo current bili za februar.


ja ću zvati kcc da pitam da li je sve u redu sa mojim dokumentima. kad ste poslali ds260?

Jocovics
23.02.2019, 18:29
Moj broj je current za april ali mi status i dalje stoji at NVC. Dokumenta su poslata u januaru i posle par dana je stigao reply da su u redu i da pratim visa bulletin. Da li je i drugim clanovima koji su bili current za neki drugi mesec bila ista situacija i trebalo im vremena da se taj status promeni?
Hvala unapred na odgovoru :)

Jel mozes molim te link za tu proveru? Ne znam sta je NVC :no: Ja nisam nista proveravala.

Alex92
23.02.2019, 18:47
Jel mozes molim te link za tu proveru? Ne znam sta je NVC :no: Ja nisam nista proveravala.

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=o/iS8zDpeAKjMWCuebHqOw==
Tu pratite status aplikacije. Moj je i dalje na at Nvc iako sam current za april. Trebalo bi uskoro da se promeni :)

ikac89
23.02.2019, 19:07
NVC - National Visa Center

At NVC imaju svi pravi kejsovi. Kada broj postane current status se menja u Ready, osim ukoliko za taj case number nije završena kompletna procedura tj. nije poslat ili obrađen DS260 i sada ova skenirana dokumeta itd.
Postoji još i Administrative processing i taj status se dobija posle intervjua u situacijama kada žele da urade neke dodatne provere i sl.
I na kraju Issued i Refused, to mislim da nema potrebe da objašnjavam.

Jocovics
23.02.2019, 19:34
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=o/iS8zDpeAKjMWCuebHqOw==
Tu pratite status aplikacije. Moj je i dalje na at Nvc iako sam current za april. Trebalo bi uskoro da se promeni :)
Hvala! Drzim ti palceve da se status uskoro promeni!
Moj broj nije jos curent, pa mi verovatno zato jos ne pise nista.

77sladji
23.02.2019, 20:03
ja ću zvati kcc da pitam da li je sve u redu sa mojim dokumentima. kad ste poslali ds260?

Poslali smo ds260 popunjene formulare u junu 2018.

77sladji
23.02.2019, 20:12
Poslali smo im i pitanje na mejl da li su primili nasa skenirana dokumenta posle vecerasnjeg duplog slanja dokumenata ali verovatno cemo dobiti jos neki od automatskih odgovora.U svakom slucaju hvala na savetu pa ih mozda i nazovemo ...

Snezana zovite ih obavezno jer ako ste kao i mi 9xxx onda ste trebali dobiti za mart ili cete do 01.03. dobiti za april (iako smo trebali dobiti u februaru intervju).

77sladji
23.02.2019, 20:18
Intervjuto pomina super. Ni gi zedoa pasosite pa se nadevam za dve nedeli koga ke stignat ke imam dobri vesti :) pozdrav

Mt9658 da li ste dobili pasoše sa vizama? :naughty:

mveruovic
23.02.2019, 21:20
NVC - National Visa Center

At NVC imaju svi pravi kejsovi. Kada broj postane current status se menja u Ready, osim ukoliko za taj case number nije završena kompletna procedura tj. nije poslat ili obrađen DS260 i sada ova skenirana dokumeta itd.
Postoji još i Administrative processing i taj status se dobija posle intervjua u situacijama kada žele da urade neke dodatne provere.

Samo za administrative processing stoji i kad odobre visu posle intervjua do trenutka dok vizu ne zalepe u pasos, tad je issued. Dosta ljudi se zbuni kada dodju kuci posle intervjua i odmah provere to i vide status taj pa se zbune.

Alex92
25.02.2019, 15:12
Pre neki dan sam napisala da mi case stoji at Nvc iako sam current za april, juce sam poslala KCCu mejl vezano za neka dokumenta i danas mi je Kcc na to odgovorio i plus da mi je intervju zakazan za 12.april. A status i dalje stoji at Nvc 😁🙄

babicf
25.02.2019, 15:28
Pre neki dan sam napisala da mi case stoji at Nvc iako sam current za april, juce sam poslala KCCu mejl vezano za neka dokumenta i danas mi je Kcc na to odgovorio i plus da mi je intervju zakazan za 12.april. A status i dalje stoji at Nvc 😁🙄

Ne znam zasto toliko gledate na te statuse NVC, ready itd zakazan je intervju a kad ce oni slati dokumenta u ambasadu nije vasa briga to se i onako salje elektronskim depesom :)
Najvaznije je da vam je zakazan intervju pa neka je sa srecom da se pozeleni :)

Alex92
25.02.2019, 15:40
Meni nigde nije ni stajalo da mi je zakazano i nisam pojma imala nego su mi jutros uz mejl vezano za neka dokumenta sto sam pitala KCC poslali usput u istom mejlu da je intervju vec zakazan. Ja pojma nisam imala😊 hvala! Svakako cu javiti kako je prosao intervju.

snezana beograd
25.02.2019, 23:38
Samo da javimo za Ender ili vec nekoga ko ce imati koristi.Zvali smo veceras Kcc telefonom,javila se vrlo prijatna sluzbenica koja nam je odgovorila da su nasa dokumenta obradjena sa kasnjenjem ali su ok i da u narednom periodu mozemo ocekivati poziv za intervju.

Ender
26.02.2019, 10:27
@snezana beograd

Hvala i bas mi je drago sto je sve ok.

Pisali su ovde ljudi da je od izvlacenja do vize u pasosu vreme zestokog treniranja zivaca i u pravu su. :D Samo lagano i bice sve dobro.

mt_9658
26.02.2019, 15:09
Mt9658 da li ste dobili pasoše sa vizama? :naughty:

Jos ne :no: ne znam zasto. Danas su vec prosli dve nedeli od intervju ali nema nista

77sladji
26.02.2019, 19:15
Da li ste pogledali status na CEAC sajtu? Sta Vam tamo pise, da li issued ili adm. processing i koji je zadnji datum promene?

mt_9658
27.02.2019, 16:30
Da li ste pogledali status na CEAC sajtu? Sta Vam tamo pise, da li issued ili adm. processing i koji je zadnji datum promene?

27 fevruar je posledna promena a kod mene i dece je admin. Pro. A kod suprug je ready . Ne znam u cemu je problem. Ni su trazili nista plus od dokumentaciju sve je bilo ok. Nema ni meil . Ne znam u cemu je problem

Tereza2019
27.02.2019, 19:46
27 fevruar je posledna promena a kod mene i dece je admin. Pro. A kod suprug je ready . Ne znam u cemu je problem. Ni su trazili nista plus od dokumentaciju sve je bilo ok. Nema ni meil . Ne znam u cemu je problem

mt_9658 ne se sekirajte ke bide utre najdocna do Petok, ve fati vo Ponedelnikot 18.02 nivniot praznik neraboten den plus i ambasadorov Bejli e vo zaminuvanje pa mozebi zatoa i se odugovleci kaj vas. Stom kaj soprugot e gotova vizata ke bide i za vas.:==D:

predrag_ilic
01.03.2019, 10:27
Ljudi, samo da se javim. Meni je status na CEAC promenjen u Ready. Takodje, primio sam mejl i obavestenje da mi je intervju zakazan za pocetak Aprila. :)

Jocovics
01.03.2019, 18:12
@predrag_ilic
Super!! :bravo: Koji ti je case number?

predrag_ilic
01.03.2019, 22:42
@predrag_ilic
Super!! :bravo: Koji ti je case number?

Oko 14500. Sada gledam kako dalje da nastavim. Ima jos mnogo stvari koje treba da uradim.

Jocovics
02.03.2019, 20:04
Pocetak aprila 14500? Meni je prava enigma kako ce oni do kraja aprila da stignu do broja 18500? :ajojoj:

Milica89
02.03.2019, 23:12
Nas broj je 98xx i imali smo intervju u petak, 1.3.
Sve je proslo glatko i brzo, zavrsili smo za sat i po.
Prvo smo pricali sa nasim sluzbenikom, uzeo nam je dokumenta koja smo prethodno poslali u KCC, potom platili fee, i jos jednom popricali sa nasim sluzbenikom kada nam je uzimao i otiske. Potom kratak razgovor sa konzulom, sta smo zavrsili gde idemo, kod koga,da li smo ziveli negde van zemlje, koliko smo dugo u braku, i cime cemo se baviti kad dodjemo tamo... Na kraju nam je konzul rekla Congratulations and welcome to USA

Puno srece svima! samo lagano i pozitivno!!!

:papa::papa::papa:

Svenson
03.03.2019, 05:08
Cestitam @milica89 :bravo:

Da se sto pre pridruzite nama sa ove strane bare.

Jocovics
03.03.2019, 21:03
Nas broj je 98xx i imali smo intervju u petak, 1.3.
Sve je proslo glatko i brzo, zavrsili smo za sat i po.
Prvo smo pricali sa nasim sluzbenikom, uzeo nam je dokumenta koja smo prethodno poslali u KCC, potom platili fee, i jos jednom popricali sa nasim sluzbenikom kada nam je uzimao i otiske. Potom kratak razgovor sa konzulom, sta smo zavrsili gde idemo, kod koga,da li smo ziveli negde van zemlje, koliko smo dugo u braku, i cime cemo se baviti kad dodjemo tamo... Na kraju nam je konzul rekla Congratulations and welcome to USA

Puno srece svima! samo lagano i pozitivno!!!

:papa::papa::papa:

Divno! Cestitam! :bravo: Hvala sto si se javila! Gde idete? Kad putujete?

Ivana505
03.03.2019, 23:05
Caos,

Uradila sam lekarski u Smiljanicevoj 22, i sve je islo glatko i kao sto su svi ostali forumasi pisali.

Intervju se blizi (5.3.) i sve me vise hvata trema, ne mogu da docekam.

100 puta proveraam dokumenta i da li sve imam, pa ako moze jos neko da mi potvrdi samo da li je to ok:

-2 slike
-pasos
-rodni list
-drzavljanstvo
-izvod iz mupa
-izvod iz suda
-koverta sa lekarskog
-poslednja stranica ds260 obrasca

Da li treba nesto da prevodim, overavam kopije ili su samo originali i obicne kopije dovoljni ?

Da li mi je potrebno pozivno pismo ili jos neki dokument ?

Hvala vam :inlove:

Lazar90
04.03.2019, 00:06
Cestitam @milica89 :bravo:

Da se sto pre pridruzite nama sa ove strane bare.

Čestitke Milici, a i mi jedva čekamo da dobijemo na lutriji (ne pravoj već zelenoj :bravo:) pa da vam se pridružimo!

Svenson
04.03.2019, 06:01
Caos,

Uradila sam lekarski u Smiljanicevoj 22, i sve je islo glatko i kao sto su svi ostali forumasi pisali.

Intervju se blizi (5.3.) i sve me vise hvata trema, ne mogu da docekam.

100 puta proveraam dokumenta i da li sve imam, pa ako moze jos neko da mi potvrdi samo da li je to ok:

-2 slike
-pasos
-rodni list
-drzavljanstvo
-izvod iz mupa
-izvod iz suda
-koverta sa lekarskog
-poslednja stranica ds260 obrasca

Da li treba nesto da prevodim, overavam kopije ili su samo originali i obicne kopije dovoljni ?

Da li mi je potrebno pozivno pismo ili jos neki dokument ?

Hvala vam :inlove:

Ima detaljnije na Interviews DV 2018

Dodajem:
Poziv za interviju
Potrvda za DS260 obrazac (ono sa bar-kodovima)
Svedocanstva za srednju skolu i diplome
Diploma sa faxa

Ender
04.03.2019, 15:14
Sad sam se i ja pogubio. Da li neko moze da potvrdi da li treba potvrda iz suda ako nisam osudjivan? Ako sam dobro shvatio iz check liste potvrda iz suda treba samo ako si osudjivan.

Ja idem sam, nisam osudjivan, nisam ozenjen, nisam razveden, nisam usvojen, u uputstvu pise da ukoliko ste osudjivani/sluzili vojsku/razvdeni... ponesete dodatna dokumenta. Ja mislim da mi od dokumenta treba:

1. pasos
2. dve slike 5x5
3. izvod iz maticne knjige rodjenih
4. uverenje iz MUP-a iz opstine gde mi je trajno prebivaliste (tu pise da nisam osudjivan, zato mislim da ne treba iz suda ako nisi osudjivan)
5. koverta sa zdravstevenog pregleda
6. svedocanstva i diploma iz srednje
7. odstampan Confirmation page za DS-260
8. odstampan Instruction Page za Visa appointment (ono gde je adresa na koju stize pasos DHL-om)

Jel sam propustio nesto? Evo linka za Checklist-u: https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/BLG%20_%20Belgrade.pdf

snezana beograd
04.03.2019, 23:34
Nije potrebno iz suda nista ukoliko niste osudjivani.Cak taj papir netreba skenirati i slati za kcc mada dosta njih ga i salje i nosi na intervju nepotrebno.

77sladji
05.03.2019, 08:13
Nije potrebno iz suda nista ukoliko niste osudjivani.Cak taj papir netreba skenirati i slati za kcc mada dosta njih ga i salje i nosi na intervju nepotrebno.

Snežana, da li ste dobili poziv za intervju u aprilu mesecu?

marko33
05.03.2019, 19:27
Da se i ja javim, dobio sam potvrdu od kcc-a da su dokumenta u redu, i da pratim visa Bulletin. S obzirom da sam 11xxx, nadam se da bi moglo da bide krajem aprila.

ikac89
05.03.2019, 19:55
Teško, mislim da je za april kasno tj. da su poslati već pozivi za april, ali nikad se ne zna.

marko33
05.03.2019, 20:05
možda se desi, ko zna :grin: ako ne bude april, onda maj, važno je da su oni oobradili i da je sve ok za sada, pa polako idemo dalje.

snezana beograd
05.03.2019, 22:11
Rekli su nam moguce u maju da ce nas intervju,iako smo mi 9xxx ... Samo da nas pozovu da ne dodje opet do neke greske kao prilikom primanja dokumenata ... Da li neko zna koliko izdaju ukupno viza za Evropu da ne dodje da popune kvotu izdatih viza pre kraja dv 2019 ?

MilicaBB
06.03.2019, 00:13
Rekli su nam moguce u maju da ce nas intervju,iako smo mi 9xxx ... Samo da nas pozovu da ne dodje opet do neke greske kao prilikom primanja dokumenata ... Da li neko zna koliko izdaju ukupno viza za Evropu da ne dodje da popune kvotu izdatih viza pre kraja dv 2019 ?

Oko 18.000 je kvota za EU a podeljeno je malo jace od 4000 tako da lagano bez brige ima dovoljno viza pitanje je da li ce i to podeliti

mt_9658
06.03.2019, 14:41
I konecno. Stigaa i nasite pasosi so viza vo niv. :bravo:

Tereza2019
06.03.2019, 18:25
I konecno. Stigaa i nasite pasosi so viza vo niv. :bravo:

Pa taka de i treba za ova da se raduvate konecno se iznacekavte no sepak stignaa:grin: Cestitki uste ednas sega oficijalno :==D:
Pozdrav

Svenson
07.03.2019, 01:47
I konecno. Stigaa i nasite pasosi so viza vo niv. :bravo:

Cestitam vam i zelim da sto pre dodjete sa ove strane Bare.

Axl
07.03.2019, 22:47
77sladji jel vam je intervju zakazan u prvoj ili drugoj polovini marta?

Ivana505
08.03.2019, 11:45
Ljudi,
samo da vam javim da sam i ja pozelenela :==D:

Sve je proslo bez problema, ljudi koji rade tamo su zaista preljubazni i nema potrebe da se bilo sta brinete... sve je trajalo nekih sat vremena. Da se ne ponavljam, jer su ljudi vec pisali kako i sta, tako je sve bilo i sa mnom. Razgovor sam imala 5.3. juce mi je stigao mail da mi je pasos spreman i da ce biti poslat, tako da ga ocekujem za dan,dva.

Veliki pozdrav i hvala svima na pomoci i informacijama.
Ukoliko treba bilo kakva pomoc - tu sam
Srecno svima :papa:

Tereza2019
08.03.2019, 14:19
Ljudi,
samo da vam javim da sam i ja pozelenela :==D:

Sve je proslo bez problema, ljudi koji rade tamo su zaista preljubazni i nema potrebe da se bilo sta brinete... sve je trajalo nekih sat vremena. Da se ne ponavljam, jer su ljudi vec pisali kako i sta, tako je sve bilo i sa mnom. Razgovor sam imala 5.3. juce mi je stigao mail da mi je pasos spreman i da ce biti poslat, tako da ga ocekujem za dan,dva.

Veliki pozdrav i hvala svima na pomoci i informacijama.
Ukoliko treba bilo kakva pomoc - tu sam
Srecno svima :papa:

Ivana505 lepo je cuti da si i ti pozelenela :==D: Zelim ti puno uspeha dalje. :papa:

ikac89
08.03.2019, 14:20
:ziveli2:

Čestitam! Sve najbolje u novom životu preko bare!

brigade1994
08.03.2019, 14:46
Ljudi,
samo da vam javim da sam i ja pozelenela :==D:

Sve je proslo bez problema, ljudi koji rade tamo su zaista preljubazni i nema potrebe da se bilo sta brinete... sve je trajalo nekih sat vremena. Da se ne ponavljam, jer su ljudi vec pisali kako i sta, tako je sve bilo i sa mnom. Razgovor sam imala 5.3. juce mi je stigao mail da mi je pasos spreman i da ce biti poslat, tako da ga ocekujem za dan,dva.

Veliki pozdrav i hvala svima na pomoci i informacijama.
Ukoliko treba bilo kakva pomoc - tu sam
Srecno svima :papa:

Cestitam Ivana,jedno pitanje,sta si nosila od prevedenih dokumenata na intervju?

77sladji
08.03.2019, 17:07
77sladji jel vam je intervju zakazan u prvoj ili drugoj polovini marta?

Sladece nedelje nam je intervju a danas smo zavrsili sistematski.

Axl
09.03.2019, 00:00
Nama je sledece lekarski, a one tamo intervju pa reko da se ne sretnemo u ambasadi posto smo i mi 9xxx :)

Da li i dalje traze da se primi vakcina protiv gripa, i da li ste je kod njih primili?

Cestitam svima koji su pozeleneli i zelim srecu svima koji tek trebaju da pozelene :grin:

mveruovic
09.03.2019, 05:57
Ukoliko je i dalje sve isto, mislim da se vakcina protiv gripa prima od oktobra do aprila.

77sladji
09.03.2019, 10:20
Nama je sledece lekarski, a one tamo intervju pa reko da se ne sretnemo u ambasadi posto smo i mi 9xxx :)

Da li i dalje traze da se primi vakcina protiv gripa, i da li ste je kod njih primili?

Cestitam svima koji su pozeleneli i zelim srecu svima koji tek trebaju da pozelene :grin:

Axl mi smo u Domu zdravlja NS dobili tetanus i vaxigrip vakcine jer vakcina protiv gripa mora sve do 01.04. To sam bas juce pitala. A kod njih smo nas 2 odraslih primili MMR vakcinu jer nisu imali u DZ i to je 3000 din/kom.

Cestitam svima iz SRB i MKD koji su do sada pozeleneli i da tako bude sa svima ostalima koji cekaju pa i nama. :==D:

Neko je ranije pitao za prevod dokumenata a to sigurno ne treba ako su dokimenti na Srpskom nema veze da li je cirilica ili latinica. I to sam pitala Ambasadu.

Axl
09.03.2019, 22:00
Axl mi smo u Domu zdravlja NS dobili tetanus i vaxigrip vakcine jer vakcina protiv gripa mora sve do 01.04. To sam bas juce pitala. A kod njih smo nas 2 odraslih primili MMR vakcinu jer nisu imali u DZ i to je 3000 din/kom.

Cestitam svima iz SRB i MKD koji su do sada pozeleneli i da tako bude sa svima ostalima koji cekaju pa i nama. :==D:

Neko je ranije pitao za prevod dokumenata a to sigurno ne treba ako su dokimenti na Srpskom nema veze da li je cirilica ili latinica. I to sam pitala Ambasadu.

77sladji jel moze i informacija gde ste dobili vaxigrip vakcine u NSu posto tesko mogu da se nabave. MMR bi primili na pregledu. Cisto da ne moramo u jedan dan dve inekcije da primimo.

saleee
09.03.2019, 22:01
Axl mi smo u Domu zdravlja NS dobili tetanus i vaxigrip vakcine jer vakcina protiv gripa mora sve do 01.04. To sam bas juce pitala. A kod njih smo nas 2 odraslih primili MMR vakcinu jer nisu imali u DZ i to je 3000 din/kom.

Cestitam svima iz SRB i MKD koji su do sada pozeleneli i da tako bude sa svima ostalima koji cekaju pa i nama. :==D:

Neko je ranije pitao za prevod dokumenata a to sigurno ne treba ako su dokimenti na Srpskom nema veze da li je cirilica ili latinica. I to sam pitala Ambasadu.

Znaci kome je intervju posel 1. aprila ne mora da primi vakcinu protiv gripa?
I jel se dobija neki papir da ste primili te vakcine u domu zdravlja, ili vam ovamo uzmu krv pa vide koja antitela imate u krvi i preko toga znaju sta trebate da primite?

77sladji
10.03.2019, 00:14
@ Axl... za vaxigrip pitajte kod Vaseg lekara u DZ ali ne znam da li ih sada imaju. Mi smo primili pocetkom decembra.
@Saleee...ne treba vaxigrip ako je [U]lekarski[/U pregled posle 01.04. Za sve odrasle mora se primiti tetanus i MMR ako ih niste primili u zadnjih 10 god. U DZ takodje se moze primiti tetanus ili tetalpan i upisu sve u mali karton imunizacije koji nosite na lekarski i to je dovoljno. Nista drugo od vakcina ne treba.

77sladji
10.03.2019, 00:22
Podvukla sam lekarski u proslom postu ali se ne vidi. Mislim da ima veze samo sa tim a ne sa datumom intervjua.

Jocovics
10.03.2019, 19:20
U petak sam zvala ambasadu da nesto pitam, pa su mi rekli da ne daju vise informacije telefonom, vec mora da se salje e mail na belgradeiv@state.gov. Eto jos jedne novine. :wtf:

Jocovics
10.03.2019, 19:25
Axl mi smo u Domu zdravlja NS dobili tetanus i vaxigrip vakcine jer vakcina protiv gripa mora sve do 01.04. To sam bas juce pitala. A kod njih smo nas 2 odraslih primili MMR vakcinu jer nisu imali u DZ i to je 3000 din/kom.


Da li i deca moraju da prime vakcinu protiv gripa? Da li ste tu vakcinu kupili ili su imali u Domu zdravlja?

77sladji
10.03.2019, 19:43
Da li i deca moraju da prime vakcinu protiv gripa? Da li ste tu vakcinu kupili ili su imali u Domu zdravlja?

Nase dete je 15 god i morala je. Imali su u DZ tada u decembru. Sada ne znam da li imaju jer je vec kraj sezone. Ako je dete mladje od 15 pitajte telefonom u Smiljanicevoj. Sve lepo objasne.

Ja sam sve sto me interesovalo pitala Ambasadu putem mejla koji ste gore naveli ili četa na FB na Consular Section - US Embassy i uvek dobila odgovor za dan-dva.