PDA

View Full Version : Bracna Viza - DS 5535 nakon intervjua


Zvoncica*
01.01.2019, 12:02
Postovani forumasi,

Da li je neko imao iskustvo, tj. dobio nakon intervjua formular DS 5535 da popuni?

Mi smo dobili u Novembru 2018, popunili i predali i evo sad cekamo 2 meseca.:1060:
Izgleda da dobijaju oni koji su ili putovali ili ziveli u zemljama koje su njima na nekoj listi, pa pretpostavljam da ima jos takvih slucajeva.

Ako ste vec predali formuar, koliko dugo cekate?



Puno posdrava i srecno svima :1081:

mveruovic
01.01.2019, 16:14
To je od skoro uvedeno, i bas za specificne muslimanske zemlje (Irak, Iran, Somalija, Libija, Turska, itd...). Dva meseca i nije mnogo, ja sam cekao zbog bas sitne greske u aplikaciji mesec dana, tako da kontam da to moze mnogo duze da traje. Zovite povremeno ambasadu i proveravajte da li se na CEACu menja status predmeta ili se menja datum (ali kada pozovete taj dan ce se svakako promeniti datum poslenjeg update, ali ne zbog toga sto su nesto radili na slucaju vec zbog poziva)

Zvoncica*
02.01.2019, 11:32
To je od skoro uvedeno, i bas za specificne muslimanske zemlje (Irak, Iran, Somalija, Libija, Turska, itd...). Dva meseca i nije mnogo, ja sam cekao zbog bas sitne greske u aplikaciji mesec dana, tako da kontam da to moze mnogo duze da traje. Zovite povremeno ambasadu i proveravajte da li se na CEACu menja status predmeta ili se menja datum (ali kada pozovete taj dan ce se svakako promeniti datum poslenjeg update, ali ne zbog toga sto su nesto radili na slucaju vec zbog poziva)

Hvala najlepse!
Ja cu javiti cim bude nekih novosti, moj status na CEACu je do sada promenjen 3 puta. :946185: :book:

Verovatno nece biti mnogo slicnih slucajeva kod nas, ali bi mi znacilo i da se ostali jave sa svojim iskustima, koliko cekate i da li je neko vec dobio vizu nakon predaje? :konjanik:

Pozdrav svima :)

Zvoncica*
23.02.2019, 07:19
Dragi forumasi,

Ima li neko novosi i iskustva na ovu temu? Evo ja jos uvek cekam...


Pozdrav:1081:

mveruovic
23.02.2019, 07:54
Nisam od pomoci ali me zanima da li se menjao status na ceacu jos koji put i da li ste zvali ambasadu?

jelena 83
23.02.2019, 11:56
Dragi forumasi,

Ima li neko novosi i iskustva na ovu temu? Evo ja jos uvek cekam...


Pozdrav:1081:

Cao, evo mi imamo iskustva... Nas br je 48...imali intervjua 18 tog decembra, nakon toga dobili ds 5535...poslali smo taj papir I cekali tacno 7 nedelja... Nakon 7 nedelja stize mail da I'm dostavimo pasose. I evo tek danas stizu pasosi... Nismo nikog zvali, samo smo pratili status koji je uvek bio isti administrative processing...

77sladji
23.02.2019, 15:44
Jelena da li znate zasto ste morali da popunite taj dodatni obrazac nakon intervjua?

77sladji
23.02.2019, 15:50
Isto pitanje za Zvončicu zašto ste morali popunjavati taj formular i da li Vam je odmah to rečeno na intervjuu? Hvala.

Zvoncica*
07.04.2019, 11:41
Nisam od pomoci ali me zanima da li se menjao status na ceacu jos koji put i da li ste zvali ambasadu?

Status se menjao samo onda kad bi se mi raspitivali, inace ne. Promenio se do sada par puta.

Zvoncica*
07.04.2019, 11:58
Cao, evo mi imamo iskustva... Nas br je 48...imali intervjua 18 tog decembra, nakon toga dobili ds 5535...poslali smo taj papir I cekali tacno 7 nedelja... Nakon 7 nedelja stize mail da I'm dostavimo pasose. I evo tek danas stizu pasosi... Nismo nikog zvali, samo smo pratili status koji je uvek bio isti administrative processing...

Cao Jelena, hvala najlepse i cestitam:bravo: Mi jos cekamo, valjda ce uskoro :)

Zvoncica*
07.04.2019, 12:05
Isto pitanje za Zvončicu zašto ste morali popunjavati taj formular i da li Vam je odmah to rečeno na intervjuu? Hvala.

Nisu nista objasnili zasto, samo su dali papir i trazili da se popuni i posalje emailom, a kad je poslat, posle 2 nedelje su trazili da se popuni ponovo ali u elektronskoj formi u samom emailu-valja nisu mogli da iscitaju rukopis.

Jesu li i vama trazili?Mi kad smo gledali posle intervju sta je taj papir, skapirali smo da bicno traze onima koji ili zive ili su putovali u te neke njima interesantne zemlje.

77sladji
08.04.2019, 07:02
Nisu nama ništa tražili, a posle 3 dana smo videli da smo Issued. Pozeleneli smo 18.03., pa se spremamo polako.... :1081: