PDA

View Full Version : DV 2021 moja prica


uran
20.01.2019, 10:18
Moja visa je J1 i posle isteka ima obavezu povratka u zemlju porekla u trajanju od 2 godine. Da skratim. Kad zavrsim sa USA necu moci da konkurisem za bilo koju vizu pa ni DV (osim B i studentske) do

JULA 2021. :bravo:

tako da nisam igrao DV2020 jer nema svrhe :papa:

Sada medjutim nesto racunam i pitam se da li bi vredelo da igram DV2021 ?!

Jer te vize ce se izdavati do 30.09.2021, a meni istice ogranicenje u julu 2021.

ivo333
29.03.2019, 22:51
Da li se sad u oktobru i novembru 2019. prijavljuje sa izvlačenje za 2021.?

tetkica
30.03.2019, 09:54
Da li se sad u oktobru i novembru 2019. prijavljuje sa izvlačenje za 2021.?

Da, uvek je tako. Ako te izvuku, to važi za fiskalnu 2021.

ivo333
30.03.2019, 10:31
Hvala. A kakvi su uslovi , tj da li je sve besplatno kada dobitnik dobije vizu, npr, smještaj, posao itd, tj da li je to plaćeno ili se moraju izdvojiti određeni troškovi prilikom toga? Za rad na fakultetu je sigurno potrebno imati TOEFL sertifikat sa visokom ocjenom, za rad na drugim oblastima, možda dosta godina radnog iskustava u matičnoj zemlji?

Da li se boravi kod jedne određen porodice, ili oni daju spisak po želji?

Hvala na odgovorima.

Tic-Tac
30.03.2019, 13:51
Hvala. A kakvi su uslovi , tj da li je sve besplatno kada dobitnik dobije vizu, npr, smještaj, posao itd, tj da li je to plaćeno ili se moraju izdvojiti određeni troškovi prilikom toga? Za rad na fakultetu je sigurno potrebno imati TOEFL sertifikat sa visokom ocjenom, za rad na drugim oblastima, možda dosta godina radnog iskustava u matičnoj zemlji?

Da li se boravi kod jedne određen porodice, ili oni daju spisak po želji?

Hvala na odgovorima.

Vaš post mi ukazuje na to da ne znate mnogo o lutriji, pa Vam savetujem da pročešljate malo forum koji je pun korisnih informacija. Ali, evo, uktratko ću pokušati da Vam ukažem na neke stvari i odgovorim na postavljena pitanja.

Glavni uslov da biste bili kvalifikovani za lutriju je da imate završenu barem četvorogodišnju srednju školu ekvivalentnu njihovoj. Postoji i alternativa ovoj opciji vezana za radno iskustvo, ali o tome ne znam mnogo i čini mi se da je malo komplikovanije. (Može neko drugi može više o tome)

Sama prijava na lutriju je besplatna i ukoliko zaista imate sreće, izvuku vas i odobre vizu na intervjuu, time praktično ostvarujete pravo na legalan i doživotan boravak u USA. Lutrija je stoga možda i najbrži/najlaкši način za dobijanje državljanstva, što u današnje vreme uglavnom nije baš jednostavan proces. Dakle, dobijate mogućnost da započnete život u USA, a sve ostalo je na vama. Ništa nije besplatno i lutrija vam ne obezbeđuje smeštaj, posao, kao ni nekog ko će vam asistirati ili graditi vaš život umesto vas.

Naravno, ukoliko imate želju da život nastavite u USA, postoje i druge opcije. Pomenuli ste TOEFL, on je uglavnom samo jedan od uslova koje morate da zadovoljite da biste tamo upisali postdiplomske studije. Ako u tome uspete, dobijate studentsku vizu, čime stičete pravo na legalan boravak u USA za vreme studija. Ovo nije garancija da ćete tamo moći da ostanete posle studija, ali je dobra ulaznica i povećava šansu za to. Još jedan način za legalan odalazak je sklapanjem braka sa državljaninom. To je isto nešto jednostaviji i brži način za dolazak do papira, ako ste u ljubavi sa nekim ko tamo živi ili uspete da nađete nekog sa kime ćete to fejkovati (što je rizično, ali i to ljudi rade). Sa druge strane, ukoliko imate odlične kvalifikacije, možda možete dobiti neku praksu ili posao, pa samim tim i radnu vizu, čime možete dalje lakše da krčite svoj put. Postoje i ljudi koji ostaju ilegalno i tako žive godinama, ali retko ko može izdržati takav život.

U svakom slučaju, ako želite da živite u USA, ništa vas ne košta da se prijavljujete na lutriju. A s obzirom da šanse za dobitkom nisu velike, razmišljajte i o alternativnim načinima kako biste mogli da ostvarite taj svoj cilj.

ivo333
02.04.2019, 22:12
Hvala na iscrpnim informacijama, tek sam počeo da čitam, nemam baš vremena, ali prijaviti ću se u oktobru, pa šta bude 2021....ha ha.

Ipak mislim da moram unaprijed znati gdje ću živjeti, šta ću raditi, odnosno po mojoj želji, mislim da to ljudi rade kada se prijave, pa dok čekaju izvlačenje...i onda nekome Sunce osvane, ha ha.

sanchez
03.04.2019, 00:10
Moja visa je J1 i posle isteka ima obavezu povratka u zemlju porekla u trajanju od 2 godine. Da skratim. Kad zavrsim sa USA necu moci da konkurisem za bilo koju vizu pa ni DV (osim B i studentske) do

JULA 2021. :bravo:

tako da nisam igrao DV2020 jer nema svrhe :papa:

Sada medjutim nesto racunam i pitam se da li bi vredelo da igram DV2021 ?!

Jer te vize ce se izdavati do 30.09.2021, a meni istice ogranicenje u julu 2021.

Cao Uran,

Ja isto imam J1 vizu sa 2 year rule, koja ce isteci u septembru 2021 posto sad u septembru idem na fellowship u Ameriku, ali koliko sam nesto cesljao po netu, u slucaju da budes izvucen ipak postoji sansa da sve bude ok.

Naravno sve su to polu-informacije, neko kaze da nema sanse, neko kaze da ta viza sa lutrijom nema nikakve veze, a neko kaze da neces izgubiti green card ali da moras da sacekas da se zavrsi dve godine pa tek onda imas priliku da ga aktiviras.

Da li si 100% siguran da ne mozes dobiti green card zbog J1 vize?

U slucaju da budes izvucen naravno, mislis da bi te odbili na intervjuu?

Javi ako imas neki info :)

uran
04.04.2019, 03:16
Cao Uran,

Ja isto imam J1 vizu sa 2 year rule, koja ce isteci u septembru 2021 posto sad u septembru idem na fellowship u Ameriku, ali koliko sam nesto cesljao po netu, u slucaju da budes izvucen ipak postoji sansa da sve bude ok.

Naravno sve su to polu-informacije, neko kaze da nema sanse, neko kaze da ta viza sa lutrijom nema nikakve veze, a neko kaze da neces izgubiti green card ali da moras da sacekas da se zavrsi dve godine pa tek onda imas priliku da ga aktiviras.

Da li si 100% siguran da ne mozes dobiti green card zbog J1 vize?

U slucaju da budes izvucen naravno, mislis da bi te odbili na intervjuu?

Javi ako imas neki info :)

sasvim sam siguran u mom slucaju. Do te mere sam siguran da nisam igrao DV u oktobru.

U svakom slucaju mozes ako si na J1 visi a imas neke kombinacije da sredis GC da pises peticiju za waiver 2YHR

AleksandraSandra
06.04.2019, 17:41
Samo da vam pomognem malo, ovo sve što ste ispisali do sada su ne tačne informacije. Ja sam bila kao j1 student, nije proslo dve godine od tada, izvučena sam i nije bilo nikakvih problema. Dv lottery nema nikakve veze ni sa jednok drugom vizom.

uran
06.04.2019, 19:15
e samo smo tebe cekali da nam objasnis kako funkcionise 2YHR na J1 vizi. Ja stvarno nisam znao.... :bravo:

AleksandraSandra
06.04.2019, 20:59
Kako se ophodite sa takvim stavom prema nekome ko želi da pomogne?
Ili nekome ko jednostavno iznese svoje mišljenje na mestu gde ljudi slobodno iznose svoja misljenja i informacije?
Kad se završi moj intevrju svakako ću podeliti svoje iskustvo ovde, a prethodno što sam vam napisala je 100% tacna informacija proverena u US imigracionoj kancelariji. Pozdrav.

uran
06.04.2019, 21:36
Kako se ophodite sa takvim stavom prema nekome ko želi da pomogne?
Ili nekome ko jednostavno iznese svoje mišljenje na mestu gde ljudi slobodno iznose svoja misljenja i informacije?
Kad se završi moj intevrju svakako ću podeliti svoje iskustvo ovde, a prethodno što sam vam napisala je 100% tacna informacija proverena u US imigracionoj kancelariji. Pozdrav.

ti ne zelis nikome da pomognes nego si odmah napisala da iznosimo netacne informacije. Pre nego sto nastavis da se prepucavas procitaj prvo da mi ovde govorimo

o J1 sa 2YHR ogranicenjem.

sanchez
07.04.2019, 00:18
Kako se ophodite sa takvim stavom prema nekome ko želi da pomogne?
Ili nekome ko jednostavno iznese svoje mišljenje na mestu gde ljudi slobodno iznose svoja misljenja i informacije?
Kad se završi moj intevrju svakako ću podeliti svoje iskustvo ovde, a prethodno što sam vam napisala je 100% tacna informacija proverena u US imigracionoj kancelariji. Pozdrav.

Aleksandra da li tvoja J1 viza ima 2 Year Rule ili nema? To ti pise samoj vizi, da li se 2 year rule odnosi na tebe ili ne.

Jako me zanima tvoja situacija, nadam se da ces podeliti iskustvo sa intervjua :)

Veliki pozdravi i srecno!

AleksandraSandra
07.04.2019, 03:58
Sada sam pogledala u pasošu i kod mene piše two year rule does not apply, što znači da ne spadam u grupu da moram da provedem dve godine u domovini. Ali ja bi iskreno posavetovala svakog ko sledi pravilo 2 year rule da dobro proveri da li to važi i kada si izvučen na lutriji. Jer opet dv visa lottery je sasvim drugačija vrsta vize u odnosu na radne, turisticke,itd.. Igrom slučaja mnogo sam saznala o celom procesu, trenutno imam i imigracionog advokata, a posetila sam ih preko 4 ovde u US, ne želim nikoga da smaram ili tvrdim neku svoju politiku, rekla sam i iznela ono što znam, jer moze da se desi da dosta ljudi ne aplicira bez razloga jer je to ne proverena inf.
Ako je nekome ovo jako bitna info., ja mogu jos jednom detaljnije o ovome da pitam svog advokata pa da podelim ovde o tome

uran
07.04.2019, 05:01
Sada sam pogledala u pasošu i kod mene piše two year rule does not apply, što znači da ne spadam u grupu da moram da provedem dve godine u domovini. Ali ja bi iskreno posavetovala svakog ko sledi pravilo 2 year rule da dobro proveri da li to važi i kada si izvučen na lutriji. Jer opet dv visa lottery je sasvim drugačija vrsta vize u odnosu na radne, turisticke,itd.. Igrom slučaja mnogo sam saznala o celom procesu, trenutno imam i imigracionog advokata, a posetila sam ih preko 4 ovde u US, ne želim nikoga da smaram ili tvrdim neku svoju politiku, rekla sam i iznela ono što znam, jer moze da se desi da dosta ljudi ne aplicira bez razloga jer je to ne proverena inf.
Ako je nekome ovo jako bitna info., ja mogu jos jednom detaljnije o ovome da pitam svog advokata pa da podelim ovde o tome

onaj ko je na J1 visi tj statusu u USA, a ima 2YHR uvek moze da pise peticiju za waiver 2YHR pravila. Kolike su sanse da mu se odobri waiver to zavisi od slucaja do sucaja ALI:

Dok ne dobije waiver ne moze preci sa J1 statusa na GC ! :belj::belj:

Moze podneti zahtev za imigrantsku vizu koja vodi ka GC i viza mu moze biti cak i odobrena, ali nece moci da promeni status iz J1 u GC dokle god ima 2YHR. :book:

Toliko znamo, sad ti pitaj advokata sta on misli. :drool:

milosciric
26.09.2019, 09:56
kada je pocetak i do kog datuma je apliciranje za 2021?

VukVG
26.09.2019, 10:02
kada je pocetak i do kog datuma je apliciranje za 2021?

Krece 2. oktobra i traje do 5. novembra 2019. :beer:

Dukeduki
26.09.2019, 19:25
e samo smo tebe cekali da nam objasnis kako funkcionise 2YHR na J1 vizi. Ja stvarno nisam znao.... :bravo:

Cemu taj sarkazam i ironija...svako deli infomacije koje ima sa onima kojima mozda mogu biti znacajne

uran
26.09.2019, 23:32
Cemu taj sarkazam i ironija...svako deli infomacije koje ima sa onima kojima mozda mogu biti znacajne

hahaha gle ovog ?! :bravo:

a koje informacije ona deli osim sto nam je rekla da nemamo pojma o 2YHR na J vizi pa posle napisala kako ona moze da sredi GC jer nema 2YHR.

Procitaj malo, moj advokatu, sta se pise pre nego sto napises nesto. :papa:

VukVG
27.09.2019, 12:48
hahaha gle ovog ?! :bravo:

a koje informacije ona deli osim sto nam je rekla da nemamo pojma o 2YHR na J vizi pa posle napisala kako ona moze da sredi GC jer nema 2YHR.

Procitaj malo, moj advokatu, sta se pise pre nego sto napises nesto. :papa:

Daj batalite svadjanje, ovde smo da delimo iskustva za izvlacenje koje predstoji i da budemo podrska jedni drugima.... :drool:

uran
27.09.2019, 17:31
Daj batalite svadjanje, ovde smo da delimo iskustva za izvlacenje koje predstoji i da budemo podrska jedni drugima.... :drool:

ako se meni obracas, pogresna adresa.

Ja se ne svadjam ja branim svoj stav koji je tacan a napadaju me neosnovano.

VukVG
27.09.2019, 23:33
Imam pitanje, da li ime srednje skole mora da se pise na engleskom, primer Mathematics High School ili Grammar School ili moze kao Matematicka(Vojna, Sportska...) Gimnazija?

svetlana33
28.09.2019, 18:09
Imam pitanje, da li ime srednje skole mora da se pise na engleskom, primer Mathematics High School ili Grammar School ili moze kao Matematicka(Vojna, Sportska...) Gimnazija?

U formularu imas ponudjene opcije koje izabires, dakle ne postoje skolska usmerenja vec biras izmedju diplome srednje skole (high school diploma) , zavrsene trogodisnje skole ucenika u privredi (vocational school diploma- paznja kod ove jer nije sama po sebi dovoljna za GC ), diplome Univerziteta, zatim opcija ukoliko imas nekoliko godina fakulteta (some university courses) itd..:papa:

besacoa
08.10.2019, 11:16
Ljudi, da li mozemo na kraju da konkurisemo za dv2021? Vidim da je deadline do 20.oktobra, medjutim nema na spisku Srbije kad udjem na spisak zemalja koje mogu da konkurisu za vizu .

Aleksandar381
08.10.2019, 11:24
Our State Department Web site for the 2021 Diversity Visa Program (DV-2021) is now open. The entry submission period for DV-2021 is from 12:00PM EDT (GMT -4) on October 2, 2019 to 12:00PM EST (GMT -5) on November 5, 2019. The entry form will only be available for submission during this period and this period only. Entries will NOT be accepted through the U.S. Postal Service

Gde si ti video da je 20 oktobar??
ima Srbije u svim poljima za odabir zemlje

mozda si na nekom pogresnom sajtu??
https://dvlottery.state.gov/default.aspx evo ti zvanican sajt

svetlana33
08.10.2019, 14:41
Ljudi, da li mozemo na kraju da konkurisemo za dv2021? Vidim da je deadline do 20.oktobra, medjutim nema na spisku Srbije kad udjem na spisak zemalja koje mogu da konkurisu za vizu .

moze se svakako ...otvoreno ti je da popunis do 05.11.2019.

MarinaStrahinja
30.07.2020, 08:50
Cao, da li mi neko moze odgovoriti sta znaci ova poruka;
Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below. To je poruka kad udjem na sajt da proverim aplikaciju.Hvala unapred

pablo
30.07.2020, 09:28
Cao, da li mi neko moze odgovoriti sta znaci ova poruka;
Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below. To je poruka kad udjem na sajt da proverim aplikaciju.Hvala unapred

Vise srece drugi put(u prevodu). Niste izvuceni nazalost.