PDA

View Full Version : Izvucen sam za zeleni karton


fika93
28.01.2019, 14:10
Zdravo ljudi, izvucen sam u maju 2018 godine.Popunio sam ds 260 i sad treba da cekam njihov poziv?
Hvala

Lazar90
28.01.2019, 14:40
Zdravo ljudi, izvucen sam u maju 2018 godine.Popunio sam ds 260 i sad treba da cekam njihov poziv?
Hvala

Čestitke, pročitaj malo temu "Pitanje u vezi slanja dokumenta" i iskustva drugih koji su izvučeni kad i ti...evo koliko sam na blic pročitao i bacio pogled, video sam na drugoj i trećoj strani da se ljudi javljaju sa iskustvima da su nakon slanja dobili odg. od 5 pa do 20 i više dana, verovatno zavisi od slučaja do slučaja...

fika93
28.01.2019, 14:52
izvucen sam 15-og maja 2018.Popunio sam ds 260 mjesec dana posle, ja treba da dobijem kovertu i onda da saljem dokumenta?

Gambler
28.01.2019, 18:12
izvucen sam 15-og maja 2018.Popunio sam ds 260 mjesec dana posle, ja treba da dobijem kovertu i onda da saljem dokumenta?

Ne dobijas kovertu to se ne radi vec par godina.
Treba da ti stigne mail od KCC u kome se trazi da posaljes elektronski:
-Kopije pasosa
-Izvode iz maticne knjige rodjenih
-Potvrde iz MUPa
-Ako si osudjivan i potvrdu iz suda, ako nisi ne treba
-Potvrda iz vojske o osluzenom vojnom roku.

Ako ti ne stigne ovaj mail posalji sam par meseci pre nego sto tvoj broj dodje na red, jer bez ovoga ti nece zakazati interviju. Kad ti zakazu interviju dobices novi mail sa uputstvima sta treba da radis i sta jos od dokumenata treba da pripremis.

saleee
29.01.2019, 02:07
Ja koliko sam razumeo, ako ti ne traze da saljes skenirana dokumenta, ne moras ni da ih saljes

Gambler
29.01.2019, 08:39
Postoji vise misljenja oko toga. Mozda je najsigurnije da, ako ne dobije taj mail, pozove KCC. Brit Simon predlaze da se posalju dokumenta.

''BritSimon
January 15, 2019 at 4:07 am

Reply
I assume you submitted your DS260?? You may have been asked to provide documents but missed the email. If I were you I would submit them regardless. Read my article about the new procedure which includes a list of the required documents.''

fika93
29.01.2019, 10:07
Ocekujem u Aprilu razgovor, case mi je 15xxx.Mada cu svakako da kontaktiram KCC jer mi je cudno da jos nisam mail dobio.
Hvala na informacijama dobri ljudi!

saleee
29.01.2019, 17:26
U jednoj poruci je brit napisao da ne mora da se salju dokumenta, ako ti nije stigao mail. Ali nije ni bitno, bolje za svaki slucaj da se posalju, nista nas ne kosta :) Skoro je neko napisao da je tek sad dobio mail, a 13xxx je br. Tako da nema panike, stici ce verovatno i vama koji ste 15xxx, a i meni koji sam 17xxx

SRBghost
05.02.2019, 06:09
Drugari, samo opusteno i bez stresa. Ne zamarajte se sta kojekakvi Britovi pisu. Vi ste izvuceni, u proceduri ste i samo opusteno. Nikakvi dokumenti se ne skeniraju i ne salju. Sve fizicki nosite na intervju. Kad dodje do toga, dobicete listu sta treba da ponesete.

Gambler
05.02.2019, 12:52
Drugari, samo opusteno i bez stresa. Ne zamarajte se sta kojekakvi Britovi pisu. Vi ste izvuceni, u proceduri ste i samo opusteno. Nikakvi dokumenti se ne skeniraju i ne salju. Sve fizicki nosite na intervju. Kad dodje do toga, dobicete listu sta treba da ponesete.

Ne znam koliko si u toku, obzirom da si izvucen pre par godina, ali dosta stvari se promenilo od tad. Dokumenta TREBA DA SE SKENIRAJU, i to ne kazem ja niti Brit Simon nego americka imigraciona sluzba.
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Super je sto smo izvuceni ali ne moze samo opusteno, jer bez ovih dokumenata nece zakazati interviju.
Pozdrav

ikac89
05.02.2019, 13:24
Da, od ove godine se šalju skenirana dokumenta, čisto da ne bude zabune.

Gambler
05.02.2019, 13:36
Bez da me neko pogresno shvati, ali stvarno bih zamolio clanove koji nisu u toku oko svih novih procedura da povedu racuna pre nego sto daju neku informaciju. Ovo je osetljiv deo procesa i pogresna informacija moze da dovede do katastrofe. Ja zaista uzivam citajuci iskustva clanova, pogotovo starijih, koji su vec tamo. Mislim da te informacije mnogo znace svima nama koji tek treba da dodjemo. Ima dosta tema gde moze da se pise opusteno ali mislim da kada je u pitanju potrebna dokumentacija za interviju i procedura oko istog treba biti krajnje oprezan sa davanjem saveta. Jos jednom, bez ljutnje i veliki pozdrav za sve.

Vladica05
14.02.2019, 00:47
cestitam na dobitku, ako si izvucen imas mail od kcc-a.
pricam iz licnog iskustva:
izvuceni smo u maju 2018. DS popunili i poslali 26.05.2018.
broj je bio 46xx
dobili smo mail dve nedelje pre zakazanog intervjua koji je bio 12.12.2018.
overene pasose podigao u dhl-u 17.12.2018.
karte nakon toga kupio i letimo 25.02.2019.
u mom slucaju nisu trazili nikakava skenirana dokumenta jer sam na razgovor odneo originale i kopije
sve originle su mi vratili a zadrzali samo poneku kopiju od svih koje sam poneo na intervju.
nisu mi trazili nikakvu dostavu skeniranih dokumenata.

Gambler
14.02.2019, 07:38
cestitam na dobitku, ako si izvucen imas mail od kcc-a.
pricam iz licnog iskustva:
izvuceni smo u maju 2018. DS popunili i poslali 26.05.2018.
broj je bio 46xx
dobili smo mail dve nedelje pre zakazanog intervjua koji je bio 12.12.2018.
overene pasose podigao u dhl-u 17.12.2018.
karte nakon toga kupio i letimo 25.02.2019.
u mom slucaju nisu trazili nikakava skenirana dokumenta jer sam na razgovor odneo originale i kopije
sve originle su mi vratili a zadrzali samo poneku kopiju od svih koje sam poneo na intervju.
nisu mi trazili nikakvu dostavu skeniranih dokumenata.

Vladice,
Nisu ti trazili dokumenta da skeniras zato sto su tu proceduru uveli od Novembra i svi kojima su vec bili zakazani interviju nisu morali da skeniraju ista. 9.11.2018 clan Ender ti je objasnio o cemu se radi. Jos jednom, ako neko zeli da mu zakazu interviju mora skenirari dokumenta i poslati ih elektronski. Nije se ranije radilo, od Novemvra ove godine je obavezno.

Vladica05
14.02.2019, 13:44
kao sto sam napisao
iz licnog iskustva
nisam rekao da traze niti da ne traze.

Gambler
14.02.2019, 14:25
kao sto sam napisao
iz licnog iskustva
nisam rekao da traze niti da ne traze.

Pa nisi rekao ni da treba ni da ne treba ali neko ko nije siguran da li treba ili ne posle tvog posta ce da pomisli da ne treba, jer tebi nisu trazili. Nisu ti trazili zato sto nije jos bilo to uvedeno, to nema veze sa licnim iskustvom. Bilo mi je logicno da ako si vec rekao da ti nije trebalo, kazes i zasto nije trebalo. Ali da ne smaram vise, ja prekidam diskusiju na ovu temu. Pozdrav

ikac89
14.02.2019, 14:32
Jesi napisao, ali realno neko ko nije toliko upućen mogao bi da protumači da skeniranje dokumenata nije potrebno i da tako napravi sebi problem.

Edit. Gambler uleteo sa postom u međuvremenu. Post se odnosi na Vladica05

Vladica05
15.02.2019, 00:13
nisam mislio nikog da uvredim ili prozivam.
ovim putem se izvinjavam
moj broj je bio u tom prelaznom vremenu i samo sam to hteo da kazem
ako sam dobro procitao napisano je da se to praktikuje od novembra zato sam i napisao iz licnog iskustva jer sam ja dobio mail 01.12 za 12.12. (dve nedelje pre intervjua, ok to je 12 dana a ne 14 koliko je tacno dve)
mene nije zakacilo i to je informacija koju sam hteo da podelim
pozdrav svima i srecno

uran
15.02.2019, 02:00
malo ne kapiram oko ovog prepucavanja jeste nije treba ne treba, zar ne postoje precizna uputstva za dobitnike sa zvanicnog sajta ?

Zbog cega je potrebno sebe opterecivati sta je neko rekao negde nekad. :nene:

Sweetdreams20
08.05.2019, 21:02
Ćao svima,
Za pocetak, srećan sam sto mogu da kažem da sam izvučen na lutriji za 2020god. tj. izvučen sam za nastavak dalje u proceduru (ili kako god, kapirate me). Pored svega sto sam procitao, imam neku predstavu o tome kako zapravo ide..ali me interesuje nešto: posto posedujem američku vizu (turističku, naravno), a imam dosta prijatelja i blizu familiju tamo i procitao sam da se može i iz usa aplicirati za intervju i sve sto uz to ide preko uscis-a, da li je ok da ja već sada zapalim tamo (posto sam svakako planirao da odem malo turistički) i celu tu proceduru uradim odande??Svakako još nisam popunio DS-260 obrazac, a zaista me interesuje koliko je ok ideja da tamo uđem u proces posto sam čuo da su neki ljudi odande menjali svoj status nakon dobitka...hvala vam unapred!!Veliki pozdrav

teki
08.05.2019, 22:52
Cestitam Sweetdreams20, puno srece u narednom porcesu. Znam samo da ne bi trebao ici na turisticku nakon sto predas ds260, a za ostalo nisam sigurna. molim te koji si broj jer vidim da su ove godine nesto sve visoki brojevi kod mene je 2 prijatelja izvuceno i visoki su im brojevi 34... i 39...

neus
08.05.2019, 23:00
Ćao svima,
Za pocetak, srećan sam sto mogu da kažem da sam izvučen na lutriji za 2020god. tj. izvučen sam za nastavak dalje u proceduru (ili kako god, kapirate me). Pored svega sto sam procitao, imam neku predstavu o tome kako zapravo ide..ali me interesuje nešto: posto posedujem američku vizu (turističku, naravno), a imam dosta prijatelja i blizu familiju tamo i procitao sam da se može i iz usa aplicirati za intervju i sve sto uz to ide preko uscis-a, da li je ok da ja već sada zapalim tamo (posto sam svakako planirao da odem malo turistički) i celu tu proceduru uradim odande??Svakako još nisam popunio DS-260 obrazac, a zaista me interesuje koliko je ok ideja da tamo uđem u proces posto sam čuo da su neki ljudi odande menjali svoj status nakon dobitka...hvala vam unapred!!Veliki pozdrav
Cestitke najprije :)
Ono sto znam je da sigurno nije pametno raditi prilagodjavanje statusa sa turisticke vize koja je strogo neimigraciona.
U svakom slucaju bi trebalo izbjeci to prilagodjavanje statusa jer je procedura znacajno komplikovanija od standardnog konzularnog procesuiranja.

rajkobl
09.05.2019, 18:39
Postovanje
Imam jedno pitanje za clanove foruma. Naime da li su izvucni dobitnici koji su se prijavili za lutriju 2018/19 godinu. Hvala

Sweetdreams20
09.05.2019, 20:14
Cestitam Sweetdreams20, puno srece u narednom porcesu. Znam samo da ne bi trebao ici na turisticku nakon sto predas ds260, a za ostalo nisam sigurna. molim te koji si broj jer vidim da su ove godine nesto sve visoki brojevi kod mene je 2 prijatelja izvuceno i visoki su im brojevi 34... i 39...

Hvala teki!! :) Uff, tvoji prijatelji su još i dobri, meni je broj 45...! Mada, zaista ne znam koliko je to relevantno..možda vi znate nešto sto ja ne znam..a svakako nisam upućen! :D

Sweetdreams20
09.05.2019, 20:17
Cestitke najprije :)
Ono sto znam je da sigurno nije pametno raditi prilagodjavanje statusa sa turisticke vize koja je strogo neimigraciona.
U svakom slucaju bi trebalo izbjeci to prilagodjavanje statusa jer je procedura znacajno komplikovanija od standardnog konzularnog procesuiranja.

Hvala neus!! :)
Pazi, pitam zato sto znam da su ljudi provereno sa F1 i J1 viza uspeli to da uradi dok su bili u usa..a ne znam koja je razlika između tih i turističke B1/2..sve su faktički neiseljenicke..a ja bih lično taj ceo proces radije uradio tamo nego ovde..mnogo mi da čekam, planirao sam ove god. da posetim tamo familiju, a ovo faktički znaci da to ne bih mogao..propade mi leto i planovi! 😩😢

neus
09.05.2019, 23:33
Hvala neus!! :)
Pazi, pitam zato sto znam da su ljudi provereno sa F1 i J1 viza uspeli to da uradi dok su bili u usa..a ne znam koja je razlika između tih i turističke B1/2..sve su faktički neiseljenicke..a ja bih lično taj ceo proces radije uradio tamo nego ovde..mnogo mi da čekam, planirao sam ove god. da posetim tamo familiju, a ovo faktički znaci da to ne bih mogao..propade mi leto i planovi! 😩😢

Pazi ovako.

Postoje 2 puta:
Consular Processing sto je ono sto vecina odabira a to je odlazak u ambasadu i razgovor tamo i dobijanje GC na taj nacin..
Drugi nacin je Adjustment of Status sto u sustini podrazumijeva prilagodjavanje vec postojeceg statusa za osobe koje se nalaze u Americi.
E sad. Tebe bi koliko kapiram zanimala ova druga varijanta. Catch je sledeci: da bi mogao da podneses zahtjev za AOS, moras da budes legalno u zemlji svo vrijeme i da ti niti u jednom trenutku ne istekne status u periodu cijelog procesa prilagodjavanja statusa. Koliko kapiram, ti bi na B1/B2 vizu da udjes. Maximalno vrijeme koje mozes provesti na toj vizi je 6 mjeseci uz eventualnu mogucnost produzetka dok si jos unutar na jos 6 sto je jako rizicno. U slucaju da ti ne odobre tu ekstenziju, prakticno se racuna da si to vrijeme koje si ostao "preko dozvoljenih prvobitnih 6 mjeseci" bio ilegalno tamo.
Dakle, nisam bas najsigurniji kako bi mogao da poslozis taj timeline da ti ovo uspije sa turistickom vizom. F1 je drugaciji tip vize - omogucava ti da duze periode legalno budes u zemlji, pa je ovaj proces prilagodjavanja statusa moguci. Na turistickoj vizi, mislim da je cak nemoguce.
Druga stvar koju moras paziti je immigration intent. Naime, ako posaljes DS260 odavde i tek onda se zaputis ka Americi, velika je vjerovatnoca da te uopste nece pustiti da udjes na turisticku vizu jer ce u sistemu vidjeti ovu poslatu aplikaciju sto ce im automatski upaliti crveno svijetlo da imas u planu da imigriras i da pokusavas da muljas sa ovim prilgaodjavanjem statusa, cemu se generalno protive. Budi jako oprezan sa time.
Treca stvar, koliko sam skapirao, ti si izvucen sa brojem od 45 hiljada pa navise. To je jako visok broj i pitanje je dal ces uopste doci na red, a ako i dodjes (kao i svi mi sa visokim brojevima) to ce tesko biti prije ljeta ili septembra cak 2020.

Moj predlog bi bio - ako imas planove ovog ljeta, odi turisticki, ostani koliko mozes, vrati se nazad. Nakon toga mozes poslati odavde DS260 i cekati da te eventualno izvuku. Osim toga, kad krene nova fiskalna godina, znace se puno vise informacija i zasto je ovoliki broj izvucenih sa visokim brojevima, pa u skladu sa tim mozes donijeti i odluku dal uopste da saljes DS260 (jer ako posaljes, a ne stignes na intervju, prakticno da si zabetonirao sebi mogucnost da ikad vise dobijes bilo koji tip neimigrantske vize - bar sam tako citao).

Moguce da grijesim, al mislim da je ovaj AOS na nacin na koji si ti bar ovdje opisao, gotovo pa nemoguca stvar. Nek me isprave iskusniji forumasi ako grijesim u tome.

indie_bud
11.05.2019, 13:39
Cao drugari :)

Evo nakon par godina, izvučen sam ove godine! 25xxx, mislim da je obećavajuć broj.

Može li neko malo da objasni bolje ovaj Visa Bulettin? To je spisak od-do brojeva kojima se najavljuje kad je kome intervju ili? Još nisam dobio odgovor od KCCa, DV 260 sam ispunio, pa kad odgovore dokumenta itd.

Samo ovaj VB mi nije jasan jer ono što sam ja vidio, na tim listama je samo Indija, Meksiko, Kina, tako da pretpostavljam da nisam dobre spiskove našao..

Znam da nisam još na redu za VB da provjeravam ali da budem informisan :)

Fala!