PDA

View Full Version : Ds260 - 2020


neus
09.05.2019, 10:02
Evo da otvorim ovaj topic za ovu godinu :)

Imam malo specifican slucaj.

Trenutno sam u nekoj prici oko zapocinjanja doktorskih studija u SAD-u. Ovih dana bi trebalo da dobijem i zvanican odgovor fakulteta.
E sad, kako to obicno biva - da stvari ne mogu ici skroz jednostavno, izvukli me ove godine na lutriji i to sa prilicno visokim brojem.
Koji je najbolji put u ovoj situaciji? Da li mogu da sacekam sa popunjavanjem DS-260 do trenutka kada odem u SAD, pa da onda posaljem aplikaciju, to bi bilo negdje u septembru mjesecu? Da li postoji neki rok za slanje toga i da li imam ikakvu "prednost" ako ranije posaljem - to mi je posebno bitno zog velikog broja? Svakako bih se vratio na consular processing kad i ako dodjem na red za to.
Plasim se ako posaljem DS-260 sada da cu eliminisati sanse za dobijanje studentske vize ili ako i dobijem studentsku vizu, da bih mogao imati problema na ulazu u drzavu, sto svakako ne zelim. Koji je vas savjet?

Mirko47
10.05.2019, 05:59
Pozdrav i ovde. Moje pitanje za ds260. Imam jako mali broj 1*** i što pre bih popunjavao obrazac za mene i porodicu. Kada okvirno mislite da bi mi poslali povratnu informaciju da pošaljem dokumenta i kada bih već imao intervju?
Ako sam dobro razumeo po pročitanom ukoliko se intervju radi u Bg ambasadi a radi se, ne moram prevoditi dokumenta, već doneti originale na srpskom. I skenove na srpskom i uploadujem kada mi jave??
Pasoš mi važi do marta sledeće godine. Negde sam pročitao da mora važiti makar 6 meseci nakon ulaska u USA, da li da ga menjam odmah i u ds260 upisem nov broj pasoša?
Hvala svima na pomoći.

mveruovic
10.05.2019, 06:02
Zameni pasos odmah, ako nista drugo mnogo ce ti biti lakse i jeftinije nego da to radis kad odes za Ameriku, a cekaces nedelju dve maks.

Svenson
11.05.2019, 01:48
Pozdrav i ovde. Moje pitanje za ds260. Imam jako mali broj 1*** i što pre bih popunjavao obrazac za mene i porodicu. Kada okvirno mislite da bi mi poslali povratnu informaciju da pošaljem dokumenta i kada bih već imao intervju?
Ako sam dobro razumeo po pročitanom ukoliko se intervju radi u Bg ambasadi a radi se, ne moram prevoditi dokumenta, već doneti originale na srpskom. I skenove na srpskom i uploadujem kada mi jave??
Pasoš mi važi do marta sledeće godine. Negde sam pročitao da mora važiti makar 6 meseci nakon ulaska u USA, da li da ga menjam odmah i u ds260 upisem nov broj pasoša?
Hvala svima na pomoći.

Upisi stari broj pasosa, a onda pred intervju, uzmi novi, otkljucaj DS260 i zameni stari sa novim brojem pasosa.
Ja sam tako uradio.

Katarina12
11.05.2019, 20:17
Dobro vece svima.
Izvucena sam za lutriju. Popunila sam DS260. Moj broj je “mali” 1***.
Treba da putujem za SAD krajem ovog meseca na J1 vizu i vracam se krajem septembra. Sta mi savetujete oko vadjenja papira (u policiji, radjenja medicinskog)? Da li to da pokusam da odradim ore nego sto odem ? Ne znam kada pocinju ti intervjui u ambasadi ..
Hvala Vam svakako

uran
11.05.2019, 20:37
J1 moze biti velika opasnost za GC narocito ako ima two year home rule pridodat. U tom slucaju ne mozete dobiti GC.

Najbolje je sto hitnije kontaktirati sluzbu fakulteta i reci im kako jeste.

Ja bih radije zboravio na vizu, lepo izvadio DV i GC i posle studirao komotno kao Amerikanac.

Katarina12
11.05.2019, 21:13
J1 moze biti velika opasnost za GC narocito ako ima two year home rule pridodat. U tom slucaju ne mozete dobiti GC.

Najbolje je sto hitnije kontaktirati sluzbu fakulteta i reci im kako jeste.

Ja bih radije zboravio na vizu, lepo izvadio DV i GC i posle studirao komotno kao Amerikanac.

Mislim sa ste pomesali tip vize. J1 nije viza preko koje se studira u USA, vec je u pitanju u mom slucaju work and travel program (4meseca rada pa zatim mesec dana putovanja)

uran
11.05.2019, 21:24
Mislim sa ste pomesali tip vize. J1 nije viza preko koje se studira u USA, vec je u pitanju u mom slucaju work and travel program (4meseca rada pa zatim mesec dana putovanja)

rekao sam MOZE, a ja ne znam koji Vi tip imate....

Katleja Liki
11.05.2019, 21:27
Dobro vece svima.
Izvucena sam za lutriju. Popunila sam DS260. Moj broj je “mali” 1***.
Treba da putujem za SAD krajem ovog meseca na J1 vizu i vracam se krajem septembra. Sta mi savetujete oko vadjenja papira (u policiji, radjenja medicinskog)? Da li to da pokusam da odradim ore nego sto odem ? Ne znam kada pocinju ti intervjui u ambasadi ..
Hvala Vam svakako

Intervjui pocinju od 01.10.2019. kada pocinje nova fiskalna godina. Posto imas mali broj, najvjerovatnije tvoj broj ce biti aktuelan vec za oktobar mjesec. Ljekarski pregled moras obaviti prije intervjua, a od dana ljekarskog ti tece 6 mjeseci roka u kojem moras uci u USA, da aktiviras gc.

Ako ti odg da ti je intervju u novembru, decembru ili nekom drugom mjesecu, onda sacekaj sa slanjem obrasca DS-260, a njima treba otprilike 4-6 nedelja da obrade tvoj obrazac.

Posto imas mali broj, ti sve to mozes uraditi kada se vratis sa "W&T"-a.

Imas jedinstvenu priliku da zaradis ljetos i da se vratis da zavrsis proceduru dobijanja GC. Lijepo i uspjesno ljeto ti zelim!

uran
11.05.2019, 21:37
Intervjui pocinju od 01.10.2019. kada pocinje nova fiskalna godina. Posto imas mali broj, najvjerovatnije tvoj broj ce biti aktuelan vec za oktobar mjesec. Ljekarski pregled moras obaviti prije intervjua, a od dana ljekarskog ti tece 6 mjeseci roka u kojem moras uci u USA, da aktiviras gc.

Ako ti odg da ti je intervju u novembru, decembru ili nekom drugom mjesecu, onda sacekaj sa slanjem obrasca DS-260, a njima treba otprilike 4-6 nedelja da obrade tvoj obrazac.

Posto imas mali broj, ti sve to mozes uraditi kada se vratis sa "W&T"-a.

Imas jedinstvenu priliku da zaradis ljetos i da se vratis da zavrsis proceduru dobijanja GC. Lijepo i uspjesno ljeto ti zelim!

ne kazem da to ne moze tako da se uradi, ali pomeni totalno totalno bespotrebna komplikacija. Ljudi, shvatite Amerika nije Evropa da mozes da ides odlazis dolazis ulazis izlazis kako hoces. Svasta moze da se zakomplikuje.

Kakav WT kad je dobila DV ? Sredi lepo DV i posle radi i putuj do mile volje.

Keep it simple stupid, sto bi rekli Amerikanci.

dusmanic
11.05.2019, 21:59
Evo i ovde da se javim. 09.05. sam saznao da sam izvucen, a 10.05. sam dobio sina :grin:!!!
Ne zna se sta je lepse.
Broj mi je 4xxx, deluje da je nizak i to je dobro, samo mi je sad malo zbunjujuce sad oko prijave bebe.
Imam par pitanja za sada:
1) Supruga i ja nemamo istu adresu u LK, a zivimo na trećoj privatno, da li svo troje moramo da se vodimo na istoj adresi, da li je to vazno za prijavu?
2)Da li mozemo da sackamo pasos za bebu da završimo pa da onda šaljemo DS260, uzimajuci u obzir nas broj?
3) da li mogu negde da vidim kako izgleda ds260, bojim se da ukucam CN i pokrenem popunjavanje da nesto ne zakljucam i zeznem
4) ima li neko preveden ds260 posto onaj link na pocetku ne radi?

Hvala unapred svima, ne znam sta me snaslo na brzinu i ne mogu jos da se pokupim.:ziveli2:
Pozdrav

Katleja Liki
11.05.2019, 22:03
ne kazem da to ne moze tako da se uradi, ali pomeni totalno totalno bespotrebna komplikacija. Ljudi, shvatite Amerika nije Evropa da mozes da ides odlazis dolazis ulazis izlazis kako hoces. Svasta moze da se zakomplikuje.

Kakav WT kad je dobila DV ? Sredi lepo DV i posle radi i putuj do mile volje.

Keep it simple stupid, sto bi rekli Amerikanci.

To nije nikakva komplikacija, nije jedini student koji je izvucen/a na lutriju za GC, a prije toga to ljeto isao/la na "work and travel", to je jedino prednost, a ona nema jos gc u pasosu, niti moze imati prije 01. oktobra. Sve sto sam joj napisala mogu joj potvrditi u ambasadi u BG-u, pa neka provjeri.

uran
11.05.2019, 22:08
cestitam dusmanic :beer: to je taj rad

Evo da otvorim ovaj topic za ovu godinu :)

Imam malo specifican slucaj.

Trenutno sam u nekoj prici oko zapocinjanja doktorskih studija u SAD-u. Ovih dana bi trebalo da dobijem i zvanican odgovor fakulteta.
E sad, kako to obicno biva - da stvari ne mogu ici skroz jednostavno, izvukli me ove godine na lutriji i to sa prilicno visokim brojem.
Koji je najbolji put u ovoj situaciji? Da li mogu da sacekam sa popunjavanjem DS-260 do trenutka kada odem u SAD, pa da onda posaljem aplikaciju, to bi bilo negdje u septembru mjesecu? Da li postoji neki rok za slanje toga i da li imam ikakvu "prednost" ako ranije posaljem - to mi je posebno bitno zog velikog broja? Svakako bih se vratio na consular processing kad i ako dodjem na red za to.
Plasim se ako posaljem DS-260 sada da cu eliminisati sanse za dobijanje studentske vize ili ako i dobijem studentsku vizu, da bih mogao imati problema na ulazu u drzavu, sto svakako ne zelim. Koji je vas savjet?

pa s obzirom da ti je broj 46K i da u zadnju deceniju mozda nije niko prosao sa tim brojem pretpostavicemo da je samo u domenu teorije da dodjes na red.

Zato mislim da prihvatis poundu od faxa i kreni za USA. Kad te prime tebi ce biti dodeljen neko iz administracije da vodi tvoj slucaj. E pre nego sto krenu da ti prave dokumente za vizu preko SEVIS-a bilo J1 ili F1 ti im reci da postoji mogucnost da dobijes GC tokom sledece godine i samo ih pitaj da ti provere da li postoji mogucnost promene iz tog tvog buduceg statusa u GC.

Ako ne znaju za odgovor ti onda angazuj nekog advokata da ipak eto, ostavis i tu mogucnost. Ja mislim da to moze, ali ipak proveri.

Katarina12
12.05.2019, 01:35
Intervjui pocinju od 01.10.2019. kada pocinje nova fiskalna godina. Posto imas mali broj, najvjerovatnije tvoj broj ce biti aktuelan vec za oktobar mjesec. Ljekarski pregled moras obaviti prije intervjua, a od dana ljekarskog ti tece 6 mjeseci roka u kojem moras uci u USA, da aktiviras gc.

Ako ti odg da ti je intervju u novembru, decembru ili nekom drugom mjesecu, onda sacekaj sa slanjem obrasca DS-260, a njima treba otprilike 4-6 nedelja da obrade tvoj obrazac.

Posto imas mali broj, ti sve to mozes uraditi kada se vratis sa "W&T"-a.

Imas jedinstvenu priliku da zaradis ljetos i da se vratis da zavrsis proceduru dobijanja GC. Lijepo i uspjesno ljeto ti zelim!

Hvala vam puno na odgovoru! Vec sam poslala taj obrazac, cim sam videla da sam izvucena. :/
Tako da cu pokusati da se vratim sa programa malo ranije za Srbiju da bih sredila potrebnu dokumentaciju.

neus
12.05.2019, 11:06
cestitam dusmanic :beer: to je taj rad



pa s obzirom da ti je broj 46K i da u zadnju deceniju mozda nije niko prosao sa tim brojem pretpostavicemo da je samo u domenu teorije da dodjes na red.

Zato mislim da prihvatis poundu od faxa i kreni za USA. Kad te prime tebi ce biti dodeljen neko iz administracije da vodi tvoj slucaj. E pre nego sto krenu da ti prave dokumente za vizu preko SEVIS-a bilo J1 ili F1 ti im reci da postoji mogucnost da dobijes GC tokom sledece godine i samo ih pitaj da ti provere da li postoji mogucnost promene iz tog tvog buduceg statusa u GC.

Ako ne znaju za odgovor ti onda angazuj nekog advokata da ipak eto, ostavis i tu mogucnost. Ja mislim da to moze, ali ipak proveri.

F1 viza je u pitanju tako da mislim da ne bi trebalo da imam problem sa promjenom statusa. Svakako, ne bih isao na tu AOS opciju nego ako budem imao ikakve sanse, slao bi DS260 sa zahtjevom za consular processing, upravo zbog tako visokog broja.

Plan je svakako sada da se fokusiram na studentsku vizu, pa ako bude sta od ovog - bude. Znacemo vise iduce godine. Izvuceno je bas puno ljudi sa visokim brojevima (prijavljuju cak i neke sa 60k) tako da nikad se ne zna :)

neus
12.05.2019, 11:07
Hvala vam puno na odgovoru! Vec sam poslala taj obrazac, cim sam videla da sam izvucena. :/
Tako da cu pokusati da se vratim sa programa malo ranije za Srbiju da bih sredila potrebnu dokumentaciju.

Raspitaj se samo, mozda i u ambasadi - da li uopste mozes da udjes u Ameriku s obzirom da si poslala DS260. Prijavljivali su masovno da CBP officeri na granici vracaju sve koji pokusavaju da udju u zemlju sa nekom neimigrantskom vizom, a da su prije toga poslali DS260. Kako bi izbjegla moguce neprijatnosti, svakako bih ti preporucio da se dobro raspitas o svemu tome, mada s obzirom na tako niski broj, da sam na tvom mjestu, iskulirao bih J1 i ovaj program i sacekao da dodjem na red - imas citav zivot pred sobom da radis i zivis u Americi :)

Stefke09
12.05.2019, 12:02
Cao svima. Evo i ja sam ove godine konacno izvucen sa brojem 10***
Pa me zanima iz vasih iskustava kad otprilike mogu da racunam da cu doci na red za intervju?
I kakve veze ima da li sam poslao DS 260 ranije ili kasnije? Tj da li utice na datum intervjua?
Hvala Vam ljudi

mveruovic
12.05.2019, 12:12
Nema problema ako si u imigrantskom procesu i putujes sa turistickom vizom, ja sam isao par puta za Ameriku dok sam bio u procesu.
Moze da posalje mejl ambasadi, ali odgovor je bio meni da viza svakako sluzi samo da se doleti do Amerike, a da l ce neko da udje ili ne zavisi od granicnog sluzbenika koji svakako moze i bez da si u procesu da ti odbije ulazak.

uran
12.05.2019, 18:37
F1 viza je u pitanju tako da mislim da ne bi trebalo da imam problem sa promjenom statusa. Svakako, ne bih isao na tu AOS opciju nego ako budem imao ikakve sanse, slao bi DS260 sa zahtjevom za consular processing, upravo zbog tako visokog broja.

Plan je svakako sada da se fokusiram na studentsku vizu, pa ako bude sta od ovog - bude. Znacemo vise iduce godine. Izvuceno je bas puno ljudi sa visokim brojevima (prijavljuju cak i neke sa 60k) tako da nikad se ne zna :)

obrati paznju i na jos jedan aspekt. Iako nije zabranjeno da se iz F1 predje na GC, americke konzularne vlasti mogu da odbiju kao sto i odbijaju ljude za F vizu ako posumnjaju da studije nisu primarni cilj tj da postoji namera da se ostane u Americi ili radi nesto drugo mimo studija.

Kad odes da vadis F1 treba da razmislis sta da kazes sluzbeniku, jer on verovatno moze da vidi da si izvucen za GC...

Narocito sto je praksa da se malo ceka na F1 vizu jer posle intervjua ide security check koji moze da potraje. Ja bih tu bio krajnje oprezan i informisao bih se dobro.

neus
12.05.2019, 19:26
obrati paznju i na jos jedan aspekt. Iako nije zabranjeno da se iz F1 predje na GC, americke konzularne vlasti mogu da odbiju kao sto i odbijaju ljude za F vizu ako posumnjaju da studije nisu primarni cilj tj da postoji namera da se ostane u Americi ili radi nesto drugo mimo studija.

Kad odes da vadis F1 treba da razmislis sta da kazes sluzbeniku, jer on verovatno moze da vidi da si izvucen za GC...

Narocito sto je praksa da se malo ceka na F1 vizu jer posle intervjua ide security check koji moze da potraje. Ja bih tu bio krajnje oprezan i informisao bih se dobro.

Iskreno - to je stvar koja me bas najvise brine. Jer bas nemam pojma sta i kako da kazem ukoliko to pitanje bude na intervjuu.

Racunam da cu se konsultovati sa admission offices fakulteta, u toku priprema I-20 forme, ukoliko budem primljen. Ne znam na koju drugu adresu bih mogao pitati :)

uran
12.05.2019, 19:56
Iskreno - to je stvar koja me bas najvise brine. Jer bas nemam pojma sta i kako da kazem ukoliko to pitanje bude na intervjuu.

Racunam da cu se konsultovati sa admission offices fakulteta, u toku priprema I-20 forme, ukoliko budem primljen. Ne znam na koju drugu adresu bih mogao pitati :)

nema bas puno vajde od njih. U Americi svako radi svoj posao, a fakuteti uglvnom izdaju neka uputsva za imigrante reda radi. Tipa treba ti viza, kako suprunik da radi, ne zaboravi da popunis tax return...

Sa njima nemoj nista da komplikujes, eventualno mozes da ih pitas da li mogu da ti naprave H1B vizu jer ona je dual intent i onda nemas problema sa konverzijom u GC.

Dakle, pusti ih na miru da ti zavrse taj I-20. Kad ti on stigne iz Washingtona, onda angazuj nekog advokata da ti da uputstvo.

90% mislim da neces imati problema, ali...

neus
13.05.2019, 11:22
nema bas puno vajde od njih. U Americi svako radi svoj posao, a fakuteti uglvnom izdaju neka uputsva za imigrante reda radi. Tipa treba ti viza, kako suprunik da radi, ne zaboravi da popunis tax return...

Sa njima nemoj nista da komplikujes, eventualno mozes da ih pitas da li mogu da ti naprave H1B vizu jer ona je dual intent i onda nemas problema sa konverzijom u GC.

Dakle, pusti ih na miru da ti zavrse taj I-20. Kad ti on stigne iz Washingtona, onda angazuj nekog advokata da ti da uputstvo.

90% mislim da neces imati problema, ali...
Pa citao sam neka iskustva studenata koji su zivuceni na lutriji prije nego su dobili F1. Uglavnom ih niko nije pitao na intervjuu nista vezano za to.

Vidjecu sta mi je ciniti kad dodje vrijeme za to :)

Sims
14.05.2019, 10:14
Da i ja podelim svoje iskustvo. Zarucnik mi je izvucen, case number je 3*** i prema onome sto smo mogli da vidimo mislimo da je to poprilicno dobar broj. Treba da popunimo DS260 obrazac i trenutno smo u fazi prikupljanja potrebne dokumentacije.

Mene interesuje deo sa finansijama. Bila bih veoma zahvalna kad bi neko podelio licno iskustvo. Kako im dokazati da neces postati public charge. Da li traze za drzavljane Srbije? Oboje imamo fakultetske diplome i zaposleni smo, on radi u struci, a ja za jednu americku firmu. Da li je vlasnistvo nekretnine validan dokaz? Takodje, da li je pametna opcija posuditi novac od nekoga i staviti na racun ili ipak ne?

Nemamo rodbinu u Americi koja bi mogla da garantuje za nas. Imamo dva prijatelja koji nisu drzavljani vec studenti.

slucajni_prolaznik
14.05.2019, 13:55
Da i ja podelim svoje iskustvo. Zarucnik mi je izvucen, case number je 3*** i prema onome sto smo mogli da vidimo mislimo da je to poprilicno dobar broj. Treba da popunimo DS260 obrazac i trenutno smo u fazi prikupljanja potrebne dokumentacije.

Mene interesuje deo sa finansijama. Bila bih veoma zahvalna kad bi neko podelio licno iskustvo. Kako im dokazati da neces postati public charge. Da li traze za drzavljane Srbije? Oboje imamo fakultetske diplome i zaposleni smo, on radi u struci, a ja za jednu americku firmu. Da li je vlasnistvo nekretnine validan dokaz? Takodje, da li je pametna opcija posuditi novac od nekoga i staviti na racun ili ipak ne?

Nemamo rodbinu u Americi koja bi mogla da garantuje za nas. Imamo dva prijatelja koji nisu drzavljani vec studenti.

Ne treba vam nikakvo dokazivanje oko finansija. Sto se tice rodbine / prijatelja, treba ce vam samo adresa na koju cete prvobitno otici, ali i nju mozete kasnije vise puta promeniti. Najbolje vreme za pocetak prikupljanja dokumentacije je oko mesec dana pred intervju, tako da i sa tim ne morate zuriti.

slucajni_prolaznik
14.05.2019, 14:02
Evo i ovde da se javim. 09.05. sam saznao da sam izvucen, a 10.05. sam dobio sina :grin:!!!
Ne zna se sta je lepse.
Broj mi je 4xxx, deluje da je nizak i to je dobro, samo mi je sad malo zbunjujuce sad oko prijave bebe.
Imam par pitanja za sada:
1) Supruga i ja nemamo istu adresu u LK, a zivimo na trećoj privatno, da li svo troje moramo da se vodimo na istoj adresi, da li je to vazno za prijavu?
2)Da li mozemo da sackamo pasos za bebu da završimo pa da onda šaljemo DS260, uzimajuci u obzir nas broj?
3) da li mogu negde da vidim kako izgleda ds260, bojim se da ukucam CN i pokrenem popunjavanje da nesto ne zakljucam i zeznem
4) ima li neko preveden ds260 posto onaj link na pocetku ne radi?

Hvala unapred svima, ne znam sta me snaslo na brzinu i ne mogu jos da se pokupim.:ziveli2:
Pozdrav

Nemate potrebe za brzim slanjem DS260 makar do avgusta/septembra, jer intervjui za vasu generaciju krecu tek od 1-og oktobra.
1) Samo iskreno odgovorite na sva pitanja, kao i na ta gde ste ziveli, zanemarite adrese u licnim kartama i pasosima;
2) Sa tim brojem mozete da cekate i do iduceg leta pre nego posaljete DS260 (intervju ce vam biti oko 2 meseca posto posaljete DS260), tako da je bolje da se organizujete oko odlaska u US kada vam najvise odgovara, pa onda i posaljete formular.
3) Ako je formular slican kao i pre dve godine, necete nista pogresiti ako krenete da popunjavate, dok formular ne submit-ujete skoro sve izmene su moguce

dusmanic
14.05.2019, 14:19
Nemate potrebe za brzim slanjem DS260 makar do avgusta/septembra, jer intervjui za vasu generaciju krecu tek od 1-og oktobra.
1) Samo iskreno odgovorite na sva pitanja, kao i na ta gde ste ziveli, zanemarite adrese u licnim kartama i pasosima;
2) Sa tim brojem mozete da cekate i do iduceg leta pre nego posaljete DS260 (intervju ce vam biti oko 2 meseca posto posaljete DS260), tako da je bolje da se organizujete oko odlaska u US kada vam najvise odgovara, pa onda i posaljete formular.
3) Ako je formular slican kao i pre dve godine, necete nista pogresiti ako krenete da popunjavate, dok formular ne submit-ujete skoro sve izmene su moguce

Mnogo Vam hvala na odgovoru!
Da ne bude neki problem ako upišem da sam ziveo na nekoj adresi 4 godine , a da nisam bio tu prijavljen? (supruga je prijavljena na adresu gde mi majka zivi, ja sam na adresi pokojne bake, beba prijavljena sa suprugom kod moje mame, a zivimo na trecoj privatno) mogu li oni to razumeti???:udri: :)

Znaci savet je da ne zurimo jer nam svakako vise odgovara da beba malo poraste, oko juna bi bilo dobro da se iseljavamo.

slucajni_prolaznik
14.05.2019, 14:27
Mnogo Vam hvala na odgovoru!
Da ne bude neki problem ako upišem da sam ziveo na nekoj adresi 4 godine , a da nisam bio tu prijavljen? (supruga je prijavljena na adresu gde mi majka zivi, ja sam na adresi pokojne bake, beba prijavljena sa suprugom kod moje mame, a zivimo na trecoj privatno) mogu li oni to razumeti???:udri: :)

Znaci savet je da ne zurimo jer nam svakako vise odgovara da beba malo poraste, oko juna bi bilo dobro da se iseljavamo.

Ti si na intervjuu na teritoriji US. Domaca licna karta je nebitna. Samo iskreno unesite u DS260 gde ste zapravo ziveli, nema nikakvog problema.
Ako cete da idete u junu (iduce godine), lekarski mora biti obavljen manje od 6 meseci pre odlaska, dakle niposto pre decembra (ove godine). Zato i intervju ne treba da bude pre decembra. Primer: ako DS260 posaljete u januaru, zakazace vam intervju za mart, lekarski mozete pocetom marta da obavite, pa mozete prvi put uci do pocetka septembra.

Tereza2019
14.05.2019, 14:39
Da vam malo pojasnim. Vi ne odredzujete datum intervjua to ce da odredi KCC.
dusmanic posto si relativno manji broj tvoj intervju treba da dodze na red negde Novembar ili Decembar ukoliko popunis ds 260 obrazac sad. Pratices visa bulletin. Sva odlaganja ne garantuje dobitak vize. Pazi to nije konkretno za tvoj slucaj posto rekla sam ti da si u manjim brojevima, no ja nebi reskirala da odlazem popunjavanje obrasca. Videcemo kako ce se odvijati ovogodisnja 2020.

dusmanic
14.05.2019, 14:47
Ti si na intervjuu na teritoriji US. Domaca licna karta je nebitna. Samo iskreno unesite u DS260 gde ste zapravo ziveli, nema nikakvog problema.

To nema veze sa prijavom na lutriju, tamo smo unosili adrese iz LK?

dusmanic
14.05.2019, 14:51
Da vam malo pojasnim. Vi ne odredzujete datum intervjua to ce da odredi KCC.
dusmanic posto si relativno manji broj tvoj intervju treba da dodze na red negde Novembar ili Decembar ukoliko popunis ds 260 obrazac sad. Pratices visa bulletin. Sva odlaganja ne garantuje dobitak vize. Pazi to nije konkretno za tvoj slucaj posto rekla sam ti da si u manjim brojevima, no ja nebi reskirala da odlazem popunjavanje obrasca. Videcemo kako ce se odvijati ovogodisnja 2020.
Jasno mi je da mi ne odradjujemo termin intervjua, ali taktiziramo, pa bismo da krstimo dete ovde i proslavimo prvi rodjendan pa da idemo... tako bismo voleli, pa kontam da nas CN4XXX to mozda dozvoljava. A na kraju krajeva ne zelimo da se kockamo mnogo sa tim jer ovo zelimo dugo.

Sims
14.05.2019, 15:11
Ne treba vam nikakvo dokazivanje oko finansija. Sto se tice rodbine / prijatelja, treba ce vam samo adresa na koju cete prvobitno otici, ali i nju mozete kasnije vise puta promeniti. Najbolje vreme za pocetak prikupljanja dokumentacije je oko mesec dana pred intervju, tako da i sa tim ne morate zuriti.

Hvala mnogo na odgovoru. Podelicu nase iskustvo na ovom forumu pa mozda bude nekome od pomoci.

uran
14.05.2019, 17:51
dusmanic, ja mislim da ces ti vec do aprila biti u USA. IMas dosta nizak broj garant ce te zvati u novembru a onda imas posle intervjua nesto manje od 6 meseci da udjes u USA.

Meni su neki ovde rekli da intervju moze da se odgodi, ali ne vise od mesec dana kao treba da zoves ambasadu

dusmanic
14.05.2019, 18:30
Uran , pa kako bude, cekam da mi zena i bebac stignu iz porodilista pa onda vadimo pasos za bebca i da popunjavamo ds260.
Samo da se preslisam, popunjavam prvo za sebe i uz moju prijavu dodam ostale clanove porodice, i posle popunjavam za svakog clana posebno? Oni ce po datumu videti da se beba rodila posle izvlacenja dobitnika, ne mora nista da se dokazuje? Jer u mojoj prijavi smo samo supruga i ja navedeni...

indie_bud
14.05.2019, 20:11
Da li zna neko kako poslati zahtjev da se otkljuca DS 260? Sad provjeravam, i napravim glupu gresku gdje sam otkacio da nisam isao u veci nivo obrazovanja, a jesam.

Tereza2019
14.05.2019, 20:17
Da li zna neko kako poslati zahtjev da se otkljuca DS 260? Sad provjeravam, i napravim glupu gresku gdje sam otkacio da nisam isao u veci nivo obrazovanja, a jesam.

KCCDV@state.gov na ovaj mail pises za koga hoces da otkljucash ako je za nositelj aplikacije i ako imas/hoces za neki clan.Obavezno u subject pises Unlock request

Name: last and first– principal selectee
Case Number: 2020EU000xxxxx
Date of Birth:

Name: xxxx xxxx - derivative
Case Number: 2020EU000xxxxx
Date of Birth:

Dear Sir/Madam,

Please unlock my DS260 form as I would like to make some revisions for both, the principal selectee and the derivative.

Thank you

ikac89
14.05.2019, 20:29
Uran , pa kako bude, cekam da mi zena i bebac stignu iz porodilista pa onda vadimo pasos za bebca i da popunjavamo ds260.
Samo da se preslisam, popunjavam prvo za sebe i uz moju prijavu dodam ostale clanove porodice, i posle popunjavam za svakog clana posebno? Oni ce po datumu videti da se beba rodila posle izvlacenja dobitnika, ne mora nista da se dokazuje? Jer u mojoj prijavi smo samo supruga i ja navedeni...

A zašto žuriš sa slanjem DS260? Intervjui se numerički zakazuju, tako da ćeš kad god poslao obrazac da imaš prednost u odnosu na one sa većim brojem. Npr. ako pošalješ DS260 u martu sledeće godine, intervju će ti biti u maju 99%, eventualno junu. I posle toga imaš rok od 6 meseci da uđeš u USA. Lakše će biti i vama i detetu da odete kada malo poraste.

Što se ovog drugog tiče. Dokaz za dete je izvod iz matične knjige rođenih.

uran
14.05.2019, 22:00
A zašto žuriš sa slanjem DS260? Intervjui se numerički zakazuju, tako da ćeš kad god poslao obrazac da imaš prednost u odnosu na one sa većim brojem. Npr. ako pošalješ DS260 u martu sledeće godine, intervju će ti biti u maju 99%, eventualno junu. I posle toga imaš rok od 6 meseci da uđeš u USA. Lakše će biti i vama i detetu da odete kada malo poraste.

Što se ovog drugog tiče. Dokaz za dete je izvod iz matične knjige rođenih.

zanimljivo, prvi put cujem za nesto ovakvo. Zbog cega onda svi sa niskim brojevima zure da posalju sto pre DS260 ?

ikac89
14.05.2019, 23:10
To ni meni nije jasno. Ljudi čim vide da su izvučeni odmah istog dana uzmu da popunjavaju obrazac i pošalju i često zbog te žurbe u brzini naprave i neku grešku, pa posle otključavaju obrazac da ispravljaju.

Ovo je dug proces, intervjui počinju tek u oktobru. Npr. neko sa malim brojem će stići na intervju u oktobru čak i ako pošalje obrazac u julu. Potrebno vreme za obradu obrasca je oko 2 nedelje.

Kao što napisah gore, intervjui su numerički zakazuju. Manji broj uvek ima prednost u odnosu na veći. Ali bez obzira na to, ne savetujem da se čeka npr. jul sledeće godine. Tada se već zakazuju intervjui za septembar i postoji mali rizik da ne stigne poziv.

uran
15.05.2019, 09:36
znaci ti kazes da osoba ako zakasni sa slanjem ds a njen broj prozivaju u recimo vec oktobru, a ona posalje tek u januaru, da ce odmah izvanredno dobiti termin jer ima broj koji je vec "prozivan" ?

ikac89
15.05.2019, 12:56
Ne kažem ja, kažu pravila. Znači pošalješ obrazac i čim ga obrade imaš prednost u odnosu na one sa većim brojem.

slucajni_prolaznik
15.05.2019, 14:46
To nema veze sa prijavom na lutriju, tamo smo unosili adrese iz LK?

Proslo je vec puno vremena od moje uspesne prijave, ali skoro bih se zakleo da nikakvu adresu nisam unosio pri prijavi.

uran
15.05.2019, 17:37
Ne kažem ja, kažu pravila. Znači pošalješ obrazac i čim ga obrade imaš prednost u odnosu na one sa većim brojem.

pa onda je besmisleno zvati ambasadu i moliti za odgadjanje intervjua, jednostavno poslajes ds kad ti odgovara. Pod uslovom da imas broj koji ce proci 100% kao npr dusmanic ?!

ikac89
15.05.2019, 20:55
Da ukoliko neko želi od početka da odloži intervju, kao sad dusmanic koji ima malo dete i zbog toga hoće da odloži.

Ali, ako se npr. pošalje obrazac, a međuvremenu se dese neke nepredviđene stvari, onda mora da se zove ambasada i da se odloži.

dusmanic
15.05.2019, 21:13
Ljudi, mnogo vam hvala na odgovorima, znaci poslacu krajem godine ds260, tako da sredinom godine bude iseljavanje...

Futbalista
15.05.2019, 23:27
Ljudi, mnogo vam hvala na odgovorima, znaci poslacu krajem godine ds260, tako da sredinom godine bude iseljavanje...

Ne bih se ja ograo tako kasno sa slanjem, jel ima neko na forumu da je slao krajem godine i sve bilo ok

uran
15.05.2019, 23:37
Ne bih se ja ograo tako kasno sa slanjem, jel ima neko na forumu da je slao krajem godine i sve bilo ok

bio je neki tip na forumu bar je tako ispricao da je bilo koji je zaboravio na lutriju pa valda tek u maju ali sledece godine otkrio da je izvucen, brze bolje poslao sve papire i stigao na red jer je imao dobar CN.

some people like it hot :obrva:

ikac89
15.05.2019, 23:46
Jeste, eno je dole tema u arhivi. Poslao je obrazac u junu, a tada se obrazac, ako se ne varam, slao poštom tj. nije se popunjavao online i sve je bilo u redu. Maj sledeće godine je po mom mišljenju neki siguran rok, da tako kažem, mada ni jun ne bi trebalo da bude problematičan, ali kao što sam napisao, jul već ne bih čekao, to je već rizično.

Edit Evo šta kaže BritSimon..

What is the deadline to submit the DS260
There is no formal deadline. People will be submitting their forms far into the DV year. The only concern is that at some point it would be too late to get the form processed. However, the speed of processing varies by case, so I cannot put a finite date on the last time to submit. I would suggest treating May of the DV year (almost 1 full year after the results are announced), but I have seen cases submitted in June still get through.



So - it is perfectly fine to delay submission of the DS260, and in some cases it can be advantageous to do so (for instance where people cannot emigrate before completing college etc) .

aleksandarzz
16.05.2019, 00:11
Koliko se ja secam, neko je otkrio da je dobio na DV2017 u vreme kad su izasli rezultati za DV2018. Bez problema je sve zavrsio.
A znam i da je neko (zaboravio sam ko) istu stvar radio prosle godine. Mali broj, cekao do aprila pa poslao DS260 i onda imao razgovor u junu.

indie_bud
16.05.2019, 09:54
Da li ste za diplomu iz srednje prevodili zanimanje ili ste ostavili? Kod mene je npr tehnicar racunarstva, pa sad razmisljam da li da stavim computer technician.

I ovo, Highest Level of Education Completed - UNIVERSITY, NO DIPLOMA... trenutno studiram i trebam zavrsiti faks kroz par mjeseci.. Otkaciti ovu opciju ili HIGH SCHOOL - DIPLOMA?

MilicaBB
16.05.2019, 10:29
Da li ste za diplomu iz srednje prevodili zanimanje ili ste ostavili? Kod mene je npr tehnicar racunarstva, pa sad razmisljam da li da stavim computer technician.

I ovo, Highest Level of Education Completed - UNIVERSITY, NO DIPLOMA... trenutno studiram i trebam zavrsiti faks kroz par mjeseci.. Otkaciti ovu opciju ili HIGH SCHOOL - DIPLOMA?

Ja sam stavila High School Diploma jer je to ono sto imam od diploma u ovom trenutku a stavila sam da idem na fakultet samo da jos nisam diplomirala... pisala sam vec u jednoj temi o tome

indie_bud
16.05.2019, 10:30
Da li ste za diplomu iz srednje prevodili zanimanje ili ste ostavili? Kod mene je npr tehnicar racunarstva, pa sad razmisljam da li da stavim computer technician.

I ovo, Highest Level of Education Completed - UNIVERSITY, NO DIPLOMA... trenutno studiram i trebam zavrsiti faks kroz par mjeseci.. Otkaciti ovu opciju ili HIGH SCHOOL - DIPLOMA?

evo da quotujem sam sebe :wacko:

stavljam high school diploma kao Highest Level of Education Completed, navodim faks u Novom Sadu (koji nisam zavrsio) i hocu da dodam trenutni faks (koji uskoro zavrsavam) ali tu moram da stavim datum zavrsetka. Sta raditi?
Vec sam prethodno stavio kao current ocupation - student i naveo informacije za ovaj faks (nisu trazili u tom dijelu datum zavrsetka).

indie_bud
16.05.2019, 10:31
Ja sam stavila High School Diploma jer je to ono sto imam od diploma u ovom trenutku a stavila sam da idem na fakultet samo da jos nisam diplomirala... pisala sam vec u jednoj temi o tome

da, sad sam vidio na drugoj temi to. Nista, ja stavljam neki okvirni datum (Septembar 2019) pa cu na intervjuu detaljno objasniti.

MilicaBB
16.05.2019, 11:01
da, sad sam vidio na drugoj temi to. Nista, ja stavljam neki okvirni datum (Septembar 2019) pa cu na intervjuu detaljno objasniti.

Pa tako sam i ja stavila datum kad sam poslednji put bila na faxu 😂 pa cu objasniti sve tamo

dusmanic
16.05.2019, 15:07
Proslo je vec puno vremena od moje uspesne prijave, ali skoro bih se zakleo da nikakvu adresu nisam unosio pri prijavi.

Otkud im onda moja adresa kad sam proverio rezultat izvlacenja?
Pise ime,prezime i adresa? 😁

hotsince92
23.05.2019, 19:32
Zdravo, ja sam iz Makedonije, ali priklucio sam se tu da podelimo misle i da ne napravimo greske kod DS-260. Izvucen sam za 2020 godine i moj CASE je oko 23k.
Evo nekoliko pitanja:

-HIGH SCHOOL DIPLOMA ili UNIVERSITY, NO DIPLOMA
(pitanje je ocigledno: Highest Level of Education Completed, al ipak je zbunujuce ova opcija u listi)
Inace zavrsio sam sa studije 2014te, ali nisam diplomirao, i neznam dal se jos vodim kao student ili ne... koliko je to seriozno?

- Kod High School stavio sam Course of Study: Academic, a kod fax Degree or Diploma: Not Finished, jel ovo okej?

- U prethodnoj firmi gde sam radio stavio sam Job Title: Graphic Designer, jer to sam radio, ali u dogovoru mi stoji Programmer, koliko je to bitno?

- Tacni datum na zapisivanja - zavrsavanja radnih dogovora, srednje skole, fakulteta nemam, dali je i to neki problem?

- I adresu u Americi sam stavio rodzake koji zive tamo vec 10 godina - oni su dobili GC tad, pitanje je sta ako su oni posudili ovu adresu sad ili u prethodnih godina na druge izbranike za istu priliku?

:ziveli2:

Lazar90
23.05.2019, 23:12
Zdravo, ja sam iz Makedonije, ali priklucio sam se tu da podelimo misle i da ne napravimo greske kod DS-260. Izvucen sam za 2020 godine i moj CASE je oko 23k.
Evo nekoliko pitanja:

-HIGH SCHOOL DIPLOMA ili UNIVERSITY, NO DIPLOMA
(pitanje je ocigledno: Highest Level of Education Completed, al ipak je zbunujuce ova opcija u listi)
Inace zavrsio sam sa studije 2014te, ali nisam diplomirao, i neznam dal se jos vodim kao student ili ne... koliko je to seriozno?

- Kod High School stavio sam Course of Study: Academic, a kod fax Degree or Diploma: Not Finished, jel ovo okej?

- U prethodnoj firmi gde sam radio stavio sam Job Title: Graphic Designer, jer to sam radio, ali u dogovoru mi stoji Programmer, koliko je to bitno?

- Tacni datum na zapisivanja - zavrsavanja radnih dogovora, srednje skole, fakulteta nemam, dali je i to neki problem?

- I adresu u Americi sam stavio rodzake koji zive tamo vec 10 godina - oni su dobili GC tad, pitanje je sta ako su oni posudili ovu adresu sad ili u prethodnih godina na druge izbranike za istu priliku?

:ziveli2:

Pre svega cestitke.
Zavrsio si ali nisi diplomirao. To znaci da nisi zavrsio iliii?
Ako si npr. zavrsio sve ispite ali ti je "ostao" diplomski, ti nisi zavrsio fakultet, ako pak nemas diplomski, verovatno da si dobio neko uverenje da si zavrsio fakultet, ali nisi preuzeo diplomu po izradi, u tom slucaju verovatno mozes da stavis da si zavrsio fakultet.
U suprotnom ako ti je ipak ostao jos "samo" diplomski, ti si haj skul! :1081:

Tvoje prethodno radno iskustvo gotovo da nije ni bitno jer ti ne apliciras za posao vec za useljenicku vizu.

Sto se tice adrese, zovi rodjake i pitaj ih za novu adresu, objasni situaciju. Po dolasku na intervju postoji dobra sansa da te cak nece ni pitati za adresu.
Pri prvom ulasku u US, imigracioni sluzbenik te pita za adresu na samom Aerodromu i tu je najbitnije da das TACNU adresu gde zelis da ti stignu papiri (GC, SSN i td. i sl.), dakle tada mozes da das razlicitu od one u DS obrascu, ali bitno je da ta bude 100% tacna gde ces biti

Na svako tvoje pitanje na forumu postoje daleko precizniji odgovori od mojih, ali je potrebno da ne budes lenj i da procitas forum. DS obrazac ne moras poslati sigurno u naredne 2-3 nedelje, a i mnogo vise, dakle imas vremena da prevrnes 3 foruma za odgovorima. Ja da sam dobio, prevrnuo bih planetu zemlju u potrazi za odgovorima, a ovaj forum je pravo izobilje istih.
Ako zelis da ti neko u buduce ovde iskreno pomaze, onda makar i ti budi iskren sa nama...
Dakle kada kazes "cao prikljucio sam se da podelimo iskustva i da ne napravimo greske" u prvom postu i pitas za stvari na koje je odgovoreno xy puta, nemoj da ocekujes da ce ti neko iskreno pomoci jer ti to nisi u startu.
Eto to ti je mali besplatan savet. Citaj i budi makar iskren prema nekome od koga ocekujes pomoc ! :dedica1: :dedica1: :dedica1:

hotsince92
24.05.2019, 09:52
Hvala na odgovore :)
Procitao sam sve komentare pa onda sam se logirao na forumu pa da budem konkretniji.
Ovo je moji prvi komentar na bilo kojem forumu - nikad u mom zivotu nisam koristio, tako da primi izvinenje ak sam prekrsio neka pravila ;)

Lazar90
24.05.2019, 22:18
Hvala na odgovore :)
Procitao sam sve komentare pa onda sam se logirao na forumu pa da budem konkretniji.
Ovo je moji prvi komentar na bilo kojem forumu - nikad u mom zivotu nisam koristio, tako da primi izvinenje ak sam prekrsio neka pravila ;)

Nisi osim nepisanog da trebas prvo da izlistas forum(makar da ga preletis) i onda krenes da bombardujes sa pitanjima.
Prema tvojim pitanjima mislim da se nisi bacio preterano na citanje vec si odmah izbombardovao.
Na svako tvoje pitanje je odgovoreno u poslednjih recimo dva meseca na raznim temama i to vise puta direktno od ljudi koji su dobili GC kao sto ces i ti uskoro, tako da nema potrebe da se izvinjavas, sve je ok, samo citaj i skupljaj informacije! :1081:
Ne znam za ostale forume, ali ovaj je sasvim sigurno ozbiljna odskocna daska za sve dobitnike GCa. Sve najbolje u rudarenju korisnih i potrebnih informacija, ovde ces ih sigurno naci ! ! :bravo:

2020EU10XXX
26.05.2019, 16:23
Pozdrav,

izabrana sam za dv 2020, case number EU10XXX. Trenutno nisam udana, ali prije intervjua partner i ja planiramo vječanje i dodavanje njega na moj ds260. Budući da bismo mogli preseliti u SAD tek iza lipnja 2020., ne bismo željeli da nam intervju bude zakazan prerano, a ne želimo si niti ugroziti šanse za dobivanje zelene karte. U tom slučaju, kada je prema vašim iskustvima najpametnije poslati DS260, koji bi onda kad dobijemo termin intervjua otključali i dodali supruga?
Također imam pitanje vezano za prebivalište. Partner i ja živimo zajedno, ali su nam na dokumetima druge adrese prebivališta. Je li potrebno da mijenjamo prebivalište i dokumente na adresu na kojoj živimo ili je dovoljno da adresu na kojoj trenutno živimo prijavimo kao boravište, a na dokumentima ostavimo stara (različita) prebivališta?

Unaprijed hvala na pomoći i ispričavam se ako su ta pitanja već odgovorena.

MilicaBB
26.05.2019, 17:34
Pozdrav,

izabrana sam za dv 2020, case number EU10XXX. Trenutno nisam udana, ali prije intervjua partner i ja planiramo vječanje i dodavanje njega na moj ds260. Budući da bismo mogli preseliti u SAD tek iza lipnja 2020., ne bismo željeli da nam intervju bude zakazan prerano, a ne želimo si niti ugroziti šanse za dobivanje zelene karte. U tom slučaju, kada je prema vašim iskustvima najpametnije poslati DS260, koji bi onda kad dobijemo termin intervjua otključali i dodali supruga?
Također imam pitanje vezano za prebivalište. Partner i ja živimo zajedno, ali su nam na dokumetima druge adrese prebivališta. Je li potrebno da mijenjamo prebivalište i dokumente na adresu na kojoj živimo ili je dovoljno da adresu na kojoj trenutno živimo prijavimo kao boravište, a na dokumentima ostavimo stara (različita) prebivališta?

Unaprijed hvala na pomoći i ispričavam se ako su ta pitanja već odgovorena.

Sto se tice adrese ja sam u istoj situaciji kao ti... zivimo zajedno ali sam ja prijavljena na staroj adresi koja mi stoji u dokumentima i nju sam dodala kao prvu adresu a kao drugu adresu dodala sam njegovu.. e sad videcemo kako ce proci intervju :D mislim da ne bi trebalo da prestavlja problem

dusmanic
16.06.2019, 11:25
Krecemo sa popunjavanjem ds260, stigao je pasos za bebu.
Negde sam procitao, sad ne uspevam da nadjem pretragom, je l treba da se upise naziv skole na engleskom ili srpskom? Moja skola je privatna i sada je promenila naziv u odnosu na naziv na diplomi, koji naziv skole da upisem? Unapred hvala

SRBghost
25.06.2019, 05:43
Sto se tice adrese ja sam u istoj situaciji kao ti... zivimo zajedno ali sam ja prijavljena na staroj adresi koja mi stoji u dokumentima i nju sam dodala kao prvu adresu a kao drugu adresu dodala sam njegovu.. e sad videcemo kako ce proci intervju :D mislim da ne bi trebalo da prestavlja problem

Milice, mi otisli na intervju (supruga, dete i ja) sa 3 pasosa i 3 razlicite adrese. Sve bilo OK, niko nista nije pitao. U prijavi smo pisali adresu na kojoj zivimo, a ta je bila samo u decijem pasosu.

Makica@
25.06.2019, 07:48
Krecemo sa popunjavanjem ds260, stigao je pasos za bebu.
Negde sam procitao, sad ne uspevam da nadjem pretragom, je l treba da se upise naziv skole na engleskom ili srpskom? Moja skola je privatna i sada je promenila naziv u odnosu na naziv na diplomi, koji naziv skole da upisem? Unapred hvala
Upisite naziv sa diplome,i nista ne brinite. Sve ce da bude u redu ☺ Pozdrav vama 🤗

Aleksandar381
25.06.2019, 13:28
Pozdrav svima,

pokušavam uporno da pronadjem info sta nakon slanja ds obrazca..... Potvrda da je ds poslat u KCC na razmatranje bude odmah nakon slanja, ali sta posle??Uglavnom su svi pisali da se salju dokumenti i da se prati VB. Moje pitanje je kad se posalje DS maj-jun ( pre pocetka fiskalne godine) da li se dobije neko obaveštenje da je "pregledan" ds, da je ok ili nije u nekom roku od nedelju dve tri, ili jednostavno nema nikakvih informacija do samog pocetka pozivanja na razgovor.

allenton
01.07.2019, 10:28
moze li neko da mi pomogne oko ispunjavanja ovog, sta se tu tacno trazi

http://i63.tinypic.com/2r5q3vl.png

Aleksandar381
01.07.2019, 15:18
Ima negde na forumu popunjen ceo ds obrazac da se vidi.

Ja sam tu konkretno upisao naziv firme gde sad radim i ostale podatke o firmi. Nakon toga idu pitanja da se popuni skola koja je zavrsena. ( malo je konfuzno to pitanje).
Mislim da je ta stavka bitna za one koje se kvalifikuju preko posla koji je trazen u US a da ne ispunjavaju uslov skolske spreme.


Voleo bi da cujem jos necije misljenje...

Aleksandar381
01.07.2019, 15:21
https://gofile.io/?c=6gxqp7

evo da ne bi trazio, popunjen DS-260 možes skinuti odavde

Svenson
02.07.2019, 03:12
moze li neko da mi pomogne oko ispunjavanja ovog, sta se tu tacno trazi


Upisuje se zavrsena skola. Isto tako moze i da se upise trenutno radno mesto (Ako se kandidat prijavljuje na osnovu radnog iskustva)

Postoji u nekom delu foruma (tredu) od pre 3 godine kako se popunjava DS 260. Ima link i popunjen obrazac.

Lazar90
03.07.2019, 10:54
Upisuje se zavrsena skola. Isto tako moze i da se upise trenutno radno mesto (Ako se kandidat prijavljuje na osnovu radnog iskustva)

Postoji u nekom delu foruma (tredu) od pre 3 godine kako se popunjava DS 260. Ima link i popunjen obrazac.

Jel se ime škole ili fakulteta u dsu unosi na nasem ili engleskom jeziku?🌝 Znam da je odgovoreno milijardu puta, ali leto je, nema tenzije na forumu, okurazio sam se da pitam😂

Svenson
05.07.2019, 00:01
Jel se ime škole ili fakulteta u dsu unosi na nasem ili engleskom jeziku?🌝 Znam da je odgovoreno milijardu puta, ali leto je, nema tenzije na forumu, okurazio sam se da pitam😂

Ja sam pisao na engleskom i prosao :;D:

Salim se. Mislim da je potpuno svejedno, posto se daju diplome na uvid

marko1995
10.07.2019, 20:55
Hmmm valjda će se moći krajem ove nedjelje ili početkom sledeće znati tačan broj izvučenih za 2020?
Po svim najavama ako sam dobro upućen ovo će biti over selected year i mnogi će ostati bez viza... :wtf:

MilicaBB
11.07.2019, 05:37
Hmmm valjda će se moći krajem ove nedjelje ili početkom sledeće znati tačan broj izvučenih za 2020?
Po svim najavama ako sam dobro upućen ovo će biti over selected year i mnogi će ostati bez viza... :wtf:

Za sad tako deluje ali ajde da izadje bulletin prvo pa ce se posle videti :) trebalo bi danas surra da izadje

ikac89
11.07.2019, 14:08
Izašao je bulletin. 83,884 ljudi je izvučeno. Iz Srbije 210, CG 35, BiH 40, Hr 40, Mk 249.
Najviše je izvučenih iz Rusije 5118, Albanije 3603, Ukrajina 3313 itd.

Prvi rezultati deluju dobro, ali još uvek je rano za bilo kakve prognoze.

marko1995
11.07.2019, 14:29
Znači ovo je odlično? Fine bi bile šanse :wee :grin:

MilicaBB
11.07.2019, 14:34
Meni za sad deluje okej ovo, slican br izvucenih je bio za nasu 2019 generaciju samo manje ljudi je bilo izvuceno iz Rusije i Albanije

allenton
11.07.2019, 15:35
ljudi, imam problem sto se tice diploma iz srednje skole..ako se moze tako reci

znaci

prvi razred 92/93
drugi razred 93/94
treci razred94/95
cetvrti razred 95/96 tako pise na svjedodzbama

zbog ratnih okolnosti diplome prvog i drugog razreda su izdate 13.6 94 , a drugog 26.9 1994...nastava je sigurno bila po skracenoj metodologiji ali se racuna da sam redovno zavrso jer imam i diplomu....ne znam hoce li mi ovo biti problem kad budem popunjavao ovaj ds 260...zna li neko

neus
11.07.2019, 18:20
Wooow, fantasticne brojke, pogotovo za nas sa visokim brojevima :D

Ima nade ljudiiii :bravo:
Ukupno iz Evrope oko 31k je izvuceno.

marko1995
11.07.2019, 19:16
Now - for DV2020 we finally have the selectee numbers. I will paste them below and start looking at the numbers to post some analysis later. But I can already say this - the high case numbers we have been seeing are NOT the concern of an massively overselected year. This is EXCELLENT news for DV2020 cases.

Pa i Simon je zadovoljan kako mi da ne budemo?? :bravo:

Ninosh9
11.07.2019, 22:28
Pozdrav,
Imam problen prilikom potpisivanja obrasca DS260. Naime, nakon što popunim obrazac i dodjem do koraka gdje trebam potpisati unoseći KCC Case Number u br pasoša, prijavljuje mi grešku kod KCC Case Number, koji sam kopirala sa dobijenig pisma u formi 2020EUxxxxxxxx. Molim za pomoć.
Unaprijed hvala!

ikac89
11.07.2019, 23:56
Ukucaj broj bez nula, dakle ne 2020EU0000XXXXX, već samo 2020EUXXXXX.

marko1995
12.07.2019, 07:00
Kako sam shvatio EU brojevi do 45.000 su safe.
Vjerovatno će i 2020 biti current tj. i preko ovog broja ce svi biti intervjuisani.
Ovo su odlične vijesti za sve nas :bravo:

neus
12.07.2019, 11:38
Vidjeh, ja sam u 46000 koloni, al valjda bude dobro :D S obzirom da ide i do 57k, nadam se da cu stici na red do septembra 2020.

Lazar90
12.07.2019, 23:43
Izašao je bulletin. 83,884 ljudi je izvučeno. Iz Srbije 210, CG 35, BiH 40, Hr 40, Mk 249.
Najviše je izvučenih iz Rusije 5118, Albanije 3603, Ukrajina 3313 itd.

Prvi rezultati deluju dobro, ali još uvek je rano za bilo kakve prognoze.

Nista meni nije jasno. 560 ljudi je izvuceno iz Srbije 2018 godine na nekih 53.000, a sada samo 210 i svake godine pada. Zasto?
Koliko je ucestvovalo ove godine ljudi iz Srbije?

dusmanic
13.07.2019, 09:41
I meni je cudno to sto se mnogo manje ljudi javlja da je izvuceno nego ranijih godina, sad nas ima 15ak u tabeli, a ranije je bilo mnogo vise:wtf:, a proslo je vise od 2 meseca od izvlacenja

ikac89
13.07.2019, 13:27
Nista meni nije jasno. 560 ljudi je izvuceno iz Srbije 2018 godine na nekih 53.000, a sada samo 210 i svake godine pada. Zasto?
Koliko je ucestvovalo ove godine ljudi iz Srbije?

Može se reći da je broj izvučenih proprcionalno jednak broju prijavljenih. Izvlači se po regionima, ne po zemljama. Ako npr. svaka stota prijava bude dobitna i ako se iz jedne zemlje prijavi 1000 ljudi, a iz neke druge samo 300, to znači da će prva zemlja da ima oko 10 dobitnika, a druga oko 3.

Lazar90
13.07.2019, 17:29
Može se reći da je broj izvučenih proprcionalno jednak broju prijavljenih. Izvlači se po regionima, ne po zemljama. Ako npr. svaka stota prijava bude dobitna i ako se iz jedne zemlje prijavi 1000 ljudi, a iz neke druge samo 300, to znači da će prva zemlja da ima oko 10 dobitnika, a druga oko 3.

Cekaj cekaj cekaj:1072:
Prvo si napisao da se izvlaci po regionima, a onda da ce svaka zemlja dobiti proporionalan broj izvucenih u odnosu na broj prijavljenih...za proporciju kapiram, nije mi samo jasno da li je ona za svaku zemlju pojedinacno ili su zemlje u nekim regionima(grupama). Proporcionalno gledano, Albanci nas šiju lepo Boga mi pa mi nikako nije jasno kako oni npr imaju 1% do 2% izvucenih u odnosu na prijavljene, a mi 0.25% do 1% u zavisnosti od godine do godine( gledao sam zadnjih nekoliko).
Jedino logicno mi je da smo strpani zajedno u isti kos sa nekim zemljama koje imaju mnogo veci broj prijavljenih.

I da, da li ima negde informacije za broj prijavljenih za DV2020?

MilicaBB
13.07.2019, 17:49
Cekaj cekaj cekaj:1072:
Prvo si napisao da se izvlaci po regionima, a onda da ce svaka zemlja dobiti proporionalan broj izvucenih u odnosu na broj prijavljenih...za proporciju kapiram, nije mi samo jasno da li je ona za svaku zemlju pojedinacno ili su zemlje u nekim regionima(grupama). Proporcionalno gledano, Albanci nas šiju lepo Boga mi pa mi nikako nije jasno kako oni npr imaju 1% do 2% izvucenih u odnosu na prijavljene, a mi 0.25% do 1% u zavisnosti od godine do godine( gledao sam zadnjih nekoliko).
Jedino logicno mi je da smo strpani zajedno u isti kos sa nekim zemljama koje imaju mnogo veci broj prijavljenih.

I da, da li ima negde informacije za broj prijavljenih za DV2020?


Applicants registered for the DV-2020 program were selected at random from 14,722,798 qualified entries (23,182,554 with derivatives)

ikac89
13.07.2019, 19:58
Cekaj cekaj cekaj:1072:
Prvo si napisao da se izvlaci po regionima, a onda da ce svaka zemlja dobiti proporionalan broj izvucenih u odnosu na broj prijavljenih...za proporciju kapiram, nije mi samo jasno da li je ona za svaku zemlju pojedinacno ili su zemlje u nekim regionima(grupama). Proporcionalno gledano, Albanci nas šiju lepo Boga mi pa mi nikako nije jasno kako oni npr imaju 1% do 2% izvucenih u odnosu na prijavljene, a mi 0.25% do 1% u zavisnosti od godine do godine( gledao sam zadnjih nekoliko).
Jedino logicno mi je da smo strpani zajedno u isti kos sa nekim zemljama koje imaju mnogo veci broj prijavljenih.


Izvlači se po regionima. Mi spadamo u EU region i izvlačimo se svi iz istog bubnja, i mi i Albanci, tako da ako oni npr. imaju 10 puta više prijava od nas logično je da imaju i 10 puta više izvučenih. Takođe ovi brojevi izvučenih koji su objavljeni su sa derivatima tj. izvučeni + članovi njihovih porodica, a znamo svi da su u Albaniji porodice obično mnogobrojne i zbog toga je taj broj dobitnika iz Albanije dodatno veći. Sećam se da je 2018. godine bila izvučena 12-člana porodica iz Albanije.

Lazar90
13.07.2019, 22:25
Izvlači se po regionima. Mi spadamo u EU region i izvlačimo se svi iz istog bubnja, i mi i Albanci, tako da ako oni npr. imaju 10 puta više prijava od nas logično je da imaju i 10 puta više izvučenih. Takođe ovi brojevi izvučenih koji su objavljeni su sa derivatima tj. izvučeni + članovi njihovih porodica, a znamo svi da su u Albaniji porodice obično mnogobrojne i zbog toga je taj broj dobitnika iz Albanije dodatno veći. Sećam se da je 2018. godine bila izvučena 12-člana porodica iz Albanije.


E pa zato i pitam...ako je srazmerno da se izvuce 1% ljudi, a svi iz Evrope su u istom "bubnju" i recimo da se u celoj Evropi prijavi 1.000.000 ljudi, 1% je 10.000 ALI kako smo svi u istom bubnju i lutrija je random, po tome se moze desiti da bude izvoceno 9800 Francuza i svega 200 ljudi iz ostalih zemalja iako je npr. Francuza bilo prijavljeno samo 15.000.
Ako to tako funkcionise, onda je to bzbz i ako smo zaista svi u istom bubnju, a lutrija je random, onda tu nema vise veze sto je Albanaca najvise jer se uzima ukupan broj Evropljana, a ne Srba posebno, Hrvata posebno i td....
Ili si ti mislio Evropljani imaju zagarantovanih npr 10.000 GC, koje se rasporedjuju srazmerno zemljama prema broju prijavljenih i u svakoj zemlji onda dobija po 1% od prijavljenih otprilike?

iiii lose sam postavio pitanje...Da li ima info. koliko je prijavljeno ljudi za DV2020 ali iz svake zemlje pojedinacno, ne samo ukupno?

Svenson
15.07.2019, 00:05
Mozemo samo da nagadjamo kako se izvlace brojevi. Zvanicna informacija je da se sve izvlaci slucajno i da jedna zemlja ne moze da ima vise od 5% izvucenih. Sigurno postoji korekcija u tom slucajnom izboru da bi se onemogucilo da raspodela bude nepovoljna po neke zemlje.

Mislim da ne bi trebali puno da razmisljamo o tome. Sistem je takav i tu ne mozemo nista da ucinimo.

ikac89
15.07.2019, 00:17
Slažem se. BritSimon je baš pre neki dan objavio video o procesu izvlačenja.

Inače postoje regionalne kvote, za EU region kvota je oko 36-37% od ukupnog broja viza tj. oko 18-19000 viza. Takođe ni jedna zemlja ne može da dobije više od 7% viza tj. oko 3500 viza.

Inače BritSimon kaže da bi možda moglo da se desi dodatno izvlačenje u septembru / oktobru. Poslednji put dodatno izvlačenje je bilo za DV2017, a pre toga za DV2016 i DV2012.

Lazar90
15.07.2019, 11:13
Slažem se. BritSimon je baš pre neki dan objavio video o procesu izvlačenja.

Inače postoje regionalne kvote, za EU region kvota je oko 36-37% od ukupnog broja viza tj. oko 18-19000 viza. Takođe ni jedna zemlja ne može da dobije više od 7% viza tj. oko 3500 viza.

Inače BritSimon kaže da bi možda moglo da se desi dodatno izvlačenje u septembru / oktobru. Poslednji put dodatno izvlačenje je bilo za DV2017, a pre toga za DV2016 i DV2012.

Dodatno izvlacenje u smisluuuu > izvlacenje za sebe gde cemo se ponovo prijavljivati iliii izvlacenje prijavljenih za DV 2020 ?

Pretpostavljam da si pricao o ovom videu :)
Green Card lottery - Will more winners be added (BritSimon)
https://www.youtube.com/watch?v=sAOZz0dhk-o

marko1995
15.07.2019, 12:49
Dodatno izvlacenje u smisluuuu > izvlacenje za sebe gde cemo se ponovo prijavljivati iliii izvlacenje prijavljenih za DV 2020 ?

Pretpostavljam da si pricao o ovom videu :)
Green Card lottery - Will more winners be added (BritSimon)
https://www.youtube.com/watch?v=sAOZz0dhk-o

Samo provjeris opet svoju prijavu da nisi naknadno izvucen tamo oko Septembra. Nece biti novih prijava vec bi mogli dodatno odabrati nekoga od vec prijavljenih...
Mislim da je to vrlo moguce inace ce ostati dosta nepodjeljenih viza kao i za 2019.

Lazar90
15.07.2019, 18:43
Samo provjeris opet svoju prijavu da nisi naknadno izvucen tamo oko Septembra. Nece biti novih prijava vec bi mogli dodatno odabrati nekoga od vec prijavljenih...
Mislim da je to vrlo moguce inace ce ostati dosta nepodjeljenih viza kao i za 2019.

Da da kapiram...danas gledao Brit Sajmona. Konacno sam stigao da odgledam nekoliko njegovih videa i da procitam neki tekst. Hvala mu mnogo, stvarno kul tip !
Inace danas dok sam gledao video i trenutak kad je on rekao, cuvajte svoje brojeve prijave...Moja reakcija BAAAM preko tastature, stopiram video....kreten, vec izbrisao excel file sa podacima za mene i devojku....Onda je palo rovarenje po mejlu, setio sam se da sam sa posla nesto sebi poslao taj mejl....i nasao...

Vec se vidim kako sam izvucen u Oktobru!😂

dusmanic
18.07.2019, 11:01
Imam nedoumicu, kod odgovora na pitanje da li sam imao obuku za oruzje (mislim sa je bilo pobrojano razno oruzje,biolosko...) Ja sam odgovorio sa NO.
Medjutim, isao sam h vojsku, tamo bio vozac, i imao neku nazovi obuku za oruzje koju sam i zaboravio. Naravno odgovorio sam da sam sluzio vojsku i dostavicu Uverenje za to.
Da li treba otkljucavati DS da se to izmeni? Molim ako neko ima slicno iskustvo dai kazesta da radim, bas sam se istripovao. Hvala unapred
Popunili smo ds260 15.07. ako neko azurira tabelu

slucajni_prolaznik
18.07.2019, 18:53
Imam nedoumicu, kod odgovora na pitanje da li sam imao obuku za oruzje (mislim sa je bilo pobrojano razno oruzje,biolosko...) Ja sam odgovorio sa NO.
Medjutim, isao sam h vojsku, tamo bio vozac, i imao neku nazovi obuku za oruzje koju sam i zaboravio. Naravno odgovorio sam da sam sluzio vojsku i dostavicu Uverenje za to.
Da li treba otkljucavati DS da se to izmeni? Molim ako neko ima slicno iskustvo dai kazesta da radim, bas sam se istripovao. Hvala unapred
Popunili smo ds260 15.07. ako neko azurira tabelu������

Pretpostavljam da je u pitanju pitanje: "Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience?". Mislim da je pravilan odgovor NO za "obicnu" obuku u obaveznoj vojsci, ali nista ne kosta da postavite pitanje email-om, ili cak i na samom intervjuu, jer cak i tamo jos uvek mozete ispraviti formular.

dusmanic
18.07.2019, 23:23
Da, to je pitanje na koje sam odgovorio sa NO. Nisam siguran da bi mi ambasada odgovorila mail-om direktno. Odgovor koji mogu da ocekujem je "ds260 popunite po svom najboljem ubedjenju..."
Da li je neko isao u vojsku i kako je odgovorio na ovo pitanje? Hvala na brzom odgovoru slucajni prolaznice ������

aleksandarzz
19.07.2019, 00:26
Da, to je pitanje na koje sam odgovorio sa NO. Nisam siguran da bi mi ambasada odgovorila mail-om direktno. Odgovor koji mogu da ocekujem je "ds260 popunite po svom najboljem ubedjenju..."
Da li je neko isao u vojsku i kako je odgovorio na ovo pitanje? Hvala na brzom odgovoru slucajni prolaznice ������

Nemoj da se brines, odgovorio si tacno. Znam iz iskustva :grin:

Vani
19.07.2019, 04:41
Zdravo...Hteo bih da pitam sve koji mogu da mi pomognu...kako ide postupak za nas koji smo vec dobili gc i nalazimo se u Americi a osoba koju bi hteli da dovefemo je u srbiji...da li neko zna ili ima slicno iskustvo?DA li mozda da je ozenim i pokusano na osnovu toga da dobije vizu ili kako?Hvala unapred svina koji znaju ☺

mveruovic
19.07.2019, 05:14
Mozes tako, ceka se oko 2 godine . .

Димитрије
19.07.2019, 13:38
dodatno izvlacenje u smisluuuu > izvlacenje za sebe gde cemo se ponovo prijavljivati iliii izvlacenje prijavljenih za dv 2020 ?

Pretpostavljam da si pricao o ovom videu :)
green card lottery - will more winners be added (britsimon)
https://www.youtube.com/watch?v=saozz0dhk-o

oво се десило 2017.?
и шта је после било, колико људи су извукли накнадно?

да ли неко зна колко је наших људи добило ове године?

slucajni_prolaznik
19.07.2019, 21:30
oво се десило 2017.?
и шта је после било, колико људи су извукли накнадно?

да ли неко зна колко је наших људи добило ове године?

Evo kako je to bilo:

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1787

Koliko sam procitao, iako je pravilo lutrije da pri regularnoj proveri (u maju) ti niko nista ne javlja, nego moras sam da proveravas, pri naknadnom javljanju stigne e-mail da se status promenio.

Lazar90
19.07.2019, 22:24
Zdravo...Hteo bih da pitam sve koji mogu da mi pomognu...kako ide postupak za nas koji smo vec dobili gc i nalazimo se u Americi a osoba koju bi hteli da dovefemo je u srbiji...da li neko zna ili ima slicno iskustvo?DA li mozda da je ozenim i pokusano na osnovu toga da dobije vizu ili kako?Hvala unapred svina koji znaju ☺

Svakako je to legitimno ali cete morati da dokazete da ste vi zaista i zajedno (slike, fb, instagram, vac ap poruke, viber, sms i td i td). Ne bih se upustao da sam na tvom mestu ni u kakve ne skroz ciste radnje jer ako vas uhvate u lazi, a uhvatice vas ako niste zaista zajedno nego ste se uzeli samo zbog GCa. Verovatno bi onda i tebi oduzeli GC i zabraniti ulaz.


Mislim, da se ne lazemo, ti sada bi figurativno mogao da se vratis u Srbijiu, ekspresno se zaljubis u tu devojku i napravite vi neku istoriju u roku od 4-5-6 meseci, ma i zatrudnite! :1081::1081::1081: ALI, bar ja se ne bih upustao u tako nesto osim ako nije stvarno devojka u pitanju (buduca zena). Ako pak jeste, onda pravac maticar i sve po redu! :1081:

Vani
20.07.2019, 04:30
Stvarna je devojka ...nije nista lazno...Stvarno je volim i zelim da bude sa mnom ovde....Ali ne znam koja je sve procedura i koliko bi trebali da cekamo?Da li imas beki savet?Ili mislis da treba da pitam u ambasadi sta oni mogu da mi kazu o tome?Hvala ti puno unapred

Dukeduki
20.07.2019, 05:03
Stvarna je devojka ...nije nista lazno...Stvarno je volim i zelim da bude sa mnom ovde....Ali ne znam koja je sve procedura i koliko bi trebali da cekamo?Da li imas beki savet?Ili mislis da treba da pitam u ambasadi sta oni mogu da mi kazu o tome?Hvala ti puno unapred
Idi na sajt americke ambasade i idi na odeljak vize i mislim da ces naici na odeljak veremicke vize i slicno pa istrazi lepo sce sto te interesuje.

Димитрије
20.07.2019, 08:21
evo kako je to bilo:

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1787

koliko sam procitao, iako je pravilo lutrije da pri regularnoj proveri (u maju) ti niko nista ne javlja, nego moras sam da proveravas, pri naknadnom javljanju stigne e-mail da se status promenio.

хвала, нисам чуо пре за ово. како је могуће да од 14 милиона људи се не квалификује 50.000?
колико наших људи је добило у другом извлачењу 2017.?

mveruovic
20.07.2019, 14:34
Idi na sajt americke ambasade i idi na odeljak vize i mislim da ces naici na odeljak veremicke vize i slicno pa istrazi lepo sce sto te interesuje.

NE moze da radi verenicku vizu sa zelenom kartom, samo bracnu.


Stvarna je devojka ...nije nista lazno...Stvarno je volim i zelim da bude sa mnom ovde....Ali ne znam koja je sve procedura i koliko bi trebali da cekamo?Da li imas beki savet?Ili mislis da treba da pitam u ambasadi sta oni mogu da mi kazu o tome?Hvala ti puno unapred

Za pocetak se raspitas po netu, ili platis nekog da to uradi za tebe. Ukratko, procedura traje oko godinu dana kada neko ima drzavljanstvo, a posto ti imas zelenu kartu jos godinu i nesto dana na tu godinu dodaj jer moras da stanes u red za vizu, nije neogranicen broj kao za drzavljane.

Lazar90
20.07.2019, 21:11
NE moze da radi verenicku vizu sa zelenom kartom, samo bracnu.




Za pocetak se raspitas po netu, ili platis nekog da to uradi za tebe. Ukratko, procedura traje oko godinu dana kada neko ima drzavljanstvo, a posto ti imas zelenu kartu jos godinu i nesto dana na tu godinu dodaj jer moras da stanes u red za vizu, nije neogranicen broj kao za drzavljane.

Uhhh ja sam prvi put procitao da je on izvucen za ovu godinu, a on vec ima GC.. kakav sam tupson...

Pa daaa, procedura je 3 godine min. Bitno da je moguce! SRECNO!:1072::1081:

Vani
21.07.2019, 04:42
Hvala Vam puno svima 💖 Videcemo mozda preko turisticke vize?☺Ali hvala Vam jos jednom ☺

dusmanic
22.07.2019, 20:06
Pretpostavljam da je u pitanju pitanje: "Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience?". Mislim da je pravilan odgovor NO za "obicnu" obuku u obaveznoj vojsci, ali nista ne kosta da postavite pitanje email-om, ili cak i na samom intervjuu, jer cak i tamo jos uvek mozete ispraviti formular.
Da li ste mislili da pisem emai ambasadi ili Kentakiju?
Iako sam dobio odgovor jednog clana da ne brinem, nesto mi neda da se smirim:==D:

slucajni_prolaznik
23.07.2019, 17:11
Da li ste mislili da pisem emai ambasadi ili Kentakiju?
Iako sam dobio odgovor jednog clana da ne brinem, nesto mi neda da se smirim:==D:

Da ne bi pomerali termin za interjvu, DS260 se otkljucava u Ambasadi samo na pocetku meseca kada je intervju.
Ima tu jos nesto: mozda bi mogao da na brzinu zavrsis neki specijalisticki oruzani kurs pre nego pocne intervju, pa da odgovor iz razumljivih razloga promenis u "da". Tako bi bio 100% siguran da si ipak imao obuku.

ikac89
24.07.2019, 12:54
@dusmanic

Ja bih se iskreno pravio blesav. Napisao si da si služio vojsku, ponesi potvrdu i to je to. Za ovo i ako te pitaju, a neće, možeš da kažeš da nisi razumeo pitanje i da si mislio da se misli na neku specijalnu obuku, a ne redovnu u vojsci. U svakom slučaju ovo nije stvar zbog koje diskvalifikuju, ali opet, sam odluči.

dusmanic
30.07.2019, 12:33
Pozdrav svima,
danas mi je stigao mail da su nam obradili ds260 i da posaljemo skenirana dokumenta. Ja sam juče poslao mail KCC da mi otkljucaju DS kako bih ispravio neke nenamerne greske, da li ce moci sad da otkljucaju posto su ga obradili kako bih ispravio?

dusmanic
30.07.2019, 20:46
Pozdrav svima,
danas mi je stigao mail da su nam obradili ds260 i da posaljemo skenirana dokumenta. Ja sam juče poslao mail KCC da mi otkljucaju DS kako bih ispravio neke nenamerne greske, da li ce moci sad da otkljucaju posto su ga obradili kako bih ispravio?
Upravo mi je otkljucan DS260, javljam ovo da bi drugi znali okvirno vreme za koliko otkljucavaju od zahteva za otkljucavanne. Srecno svima

Katarina12
31.07.2019, 22:29
Zdravo svima. Već sam pisala zapravo ovde. Izvučena sam ove godine na lutriji. Sada se nalazim u USA a vraćam se u oktobru U srbiju. Poslala sam već u maju ds260 i dobila confirmation mail, međutim ništa više od toga nisam dobila. Pa me interesuje da li treba da im šaljem mejl i da se raspitam oko slanja skenirsnih dokumenata ili da čekam njih da mi pošalju mejl?
Hvala puno

marko1995
01.08.2019, 10:22
Ja imam par pitanja prije popunjavanja DS-260.

Imam 12 god škole tj. četverogodišnju Elektrotehničku školu u BiH smjer tehničar računarstva.
U drugom razredu sam bio na popravnom ispitu jer sam se zamjerio profesoru i uglavnom uredno sam to sve ispolagao.
Ne piše mi nigdje da je vandredno na sva 4 svjedočanstva piše redovno-vandredno i ništa nema prekriženo i slično. Da li je OK što sam bio na popravnom ispitu uglavnom imam diplomu četverogodišnje škole i nisam nijedan razred ponavljao?
Vladanje u prvom mi je bilo primjerno, u ostalim dva dobro jedno loše vladanje (zbog neopravdanih izostanaka).

Završio sam IT Akademiju za PHP Web Programera u trajanju od 12 mjeseci pa ne znam gdje ovo da dodam kao edukaciju ili trening?

Radim od 19te godine, od menadžera hotela do računovodstva uglavnom sad radim kao web administrator i grafički dizajner u jednoj stranoj firmi u BiH...

Interesuje me da li treba da dodam kao radno iskustvo i ovo gdje nisam bio legalno prijavljen već sam radio na crno (računovodstvo i hotel)? Mogu naravno dobiti potvrde tih firmi da sam radio i preporuke kao dokaz...

Jelena1984
01.08.2019, 11:54
Katarina, posalji mail. Mi smo poslali, odgovorili su nam da je primljen ds i da se obradjuje, da ce nam javiti za par nedelja. Od tog maila za dve nedelje smo dobili mail gde nam traze dokumenta. To je bilo pocetkom ove nedelje. Svakako je mozda ok da posaljes cisto da dobijes informaciju da im je ds stigao, pa ce ti, bar ja tako mislim, poslati tokom naredne nedelje mail da posaljes dokumenta. Mi smo popunili 20.05, mail gde nam traze dokumenta je stigao 28.07.

Marko, ne znam odgovor na tvoje pitanje pa je bolje da ti neko drugi odgovori.

dusmanic
01.08.2019, 12:20
Zdravo svima. Već sam pisala zapravo ovde. Izvučena sam ove godine na lutriji. Sada se nalazim u USA a vraćam se u oktobru U srbiju. Poslala sam već u maju ds260 i dobila confirmation mail, međutim ništa više od toga nisam dobila. Pa me interesuje da li treba da im šaljem mejl i da se raspitam oko slanja skenirsnih dokumenata ili da čekam njih da mi pošalju mejl?
Hvala puno
Malo je cudno to sto nisi dobila mail sa zatevom za dokumenta, moj CN je visi od tvog i kasnije sam poslao DS260 (15.07.), zahtev za scan dokumenta je stigao 30.07.
Sacekaj jos malo pa im pusti mail da vidis da li je sve OK.
Nema potrebe da se brines obzirom da imas nizak broj. Pozdrav

saleee
01.08.2019, 19:49
Ja imam par pitanja prije popunjavanja DS-260.

Imam 12 god škole tj. četverogodišnju Elektrotehničku školu u BiH smjer tehničar računarstva.
U drugom razredu sam bio na popravnom ispitu jer sam se zamjerio profesoru i uglavnom uredno sam to sve ispolagao.
Ne piše mi nigdje da je vandredno na sva 4 svjedočanstva piše redovno-vandredno i ništa nema prekriženo i slično. Da li je OK što sam bio na popravnom ispitu uglavnom imam diplomu četverogodišnje škole i nisam nijedan razred ponavljao?
Vladanje u prvom mi je bilo primjerno, u ostalim dva dobro jedno loše vladanje (zbog neopravdanih izostanaka).

Završio sam IT Akademiju za PHP Web Programera u trajanju od 12 mjeseci pa ne znam gdje ovo da dodam kao edukaciju ili trening?

Radim od 19te godine, od menadžera hotela do računovodstva uglavnom sad radim kao web administrator i grafički dizajner u jednoj stranoj firmi u BiH...

Interesuje me da li treba da dodam kao radno iskustvo i ovo gdje nisam bio legalno prijavljen već sam radio na crno (računovodstvo i hotel)? Mogu naravno dobiti potvrde tih firmi da sam radio i preporuke kao dokaz...

I ja sam bio na popravnom u drugoj godini i to na dva predmeta. Doveli su mi profesore matematike i francuskog da me ispitaju to gradivo. Ali nista strasno, cim si ti to polozio uredno znaces i u ambasadi da ponovis. Salim se brate, jel u svedocanstvu pise da si bio na popravnom? Ne pise. Odakle ce oni da znaju? Sigurno nece da zovu tvoju skolu da ispituju za svaki predmet i da ti gledaju ocene. Mnogo se opterecujes nebitnim stvarima. Opusti se malo :beer:

Katarina12
01.08.2019, 20:08
Hvala vam svima na odgovorima. Zapravo sam napravila grešku moj broj nije 1xxx već 1xxxx.
Samo još jedno pitanje na koju adresu šaljem mejl?

marko1995
01.08.2019, 22:59
I ja sam bio na popravnom u drugoj godini i to na dva predmeta. Doveli su mi profesore matematike i francuskog da me ispitaju to gradivo. Ali nista strasno, cim si ti to polozio uredno znaces i u ambasadi da ponovis. Salim se brate, jel u svedocanstvu pise da si bio na popravnom? Ne pise. Odakle ce oni da znaju? Sigurno nece da zovu tvoju skolu da ispituju za svaki predmet i da ti gledaju ocene. Mnogo se opterecujes nebitnim stvarima. Opusti se malo :beer:

Ma čitao sam dosta ali stvarno je malo zbunjujuce.
Okej, imam diplomu 12 god skole i mislim da tu nema problema.
Jos imam jedno pitanje nejasno, ne razumijem pod present work/education/training information da li da stavim sadasnjeg poslodavca? Želim da apliciram preko srednje škole a ne preko posla... Svakako ce dole biti pitanje Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? Valjda ovdje onda stavim srednju skolu a ne u present (sadasnje) kako tvrde neki, vec posao u present a poslije školu...?

MilicaBB
02.08.2019, 06:58
Ma čitao sam dosta ali stvarno je malo zbunjujuce.
Okej, imam diplomu 12 god skole i mislim da tu nema problema.
Jos imam jedno pitanje nejasno, ne razumijem pod present work/education/training information da li da stavim sadasnjeg poslodavca? Želim da apliciram preko srednje škole a ne preko posla... Svakako ce dole biti pitanje Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? Valjda ovdje onda stavim srednju skolu a ne u present (sadasnje) kako tvrde neki, vec posao u present a poslije školu...?

Ja sam pisala tako. Prvo poslodavca a onda sam pisala skolu. Ionako dole imas pitanje koje se odnosi na najvisi stepen obrazovanja.

marko1995
03.08.2019, 22:57
Još dobrih vijesti za visoke brojeve iz 2020... Izgleda da će 55.000 viza biti podjeljeno umjesto očekivanih 50.000 :bravo:

pablo
04.08.2019, 18:13
Pozdrav svima, nikako da se registrujem ali eto napokon jesam. Naime devojka sa kojom sam 6,5god u vezi je izvucena, broj 30***. Uzeli se 21. maja DS poslali 28. maja. Sad preostaje samo da cekamoo.. :D

Димитрије
04.08.2019, 18:20
još dobrih vijesti za visoke brojeve iz 2020... Izgleda da će 55.000 viza biti podjeljeno umjesto očekivanih 50.000 :bravo:

хоће ли бити онда другог извлачења у септембру? зна ли неко?

marko1995
04.08.2019, 21:31
хоће ли бити онда другог извлачења у септембру? зна ли неко?

Vrlo lako moguće ali niko ti sa sigurnošću to ne može reći...

Димитрије
05.08.2019, 12:28
Vrlo lako moguće ali niko ti sa sigurnošću to ne može reći...

Kaда отприлике јављају ако буду извлачили? Читао сам као септембар, пре нове лутрије?

marko1995
05.08.2019, 22:16
Kaда отприлике јављају ако буду извлачили? Читао сам као септембар, пре нове лутрије?

Da, u Septembru mjesecu... Puno srece :bravo: :beer:

pejca75
10.08.2019, 00:03
Pozdrav forumaši! Nisam imao nade da ću biti izvučen, malo sam mator, a ovo mi je deveta prijava, pa sam tek pre nekoliko dana proverio, kad ono... iznenadjenje ! Broj mi je 2020EU00052XXX ! Neznam kolike su mi šanse sa ovako visokim brojem, ali vredi probati ! Ja brže bolje popunio ds260 za sebe, možda nisam trebao da žurim ! Imam problem i zamolio bih vas za pomoć ! Treba li da popunjavam ds260 za maloletnu ćerku koja ne živi samnom, ne bi ni emigrirala samnom (staratelj je bivša supruga) ? Naveo sam u mojoj ds260 prijavi da dete ne bi putovalo samnom ali u sistemu postoji link za njenu prijavu !

ikac89
10.08.2019, 00:08
Broj je veliki, ali šanse postoje i to realne. Što se ovog pitanja za ćerku tiče najbolje da pošaljete mail KCC-u i / ili ambasadi. Iskreno, mislim da nismo imali takvu situaciju na forumu.

marko1995
11.08.2019, 16:50
Evo i ja sam danas poslao DS-260, dosta puta me izbacivalo na kraju sam preko telefona vecinu popunio :1081:

Sada nista ne presotaje nego biti strpljiv.

Puno srece svima :bravo:

ikac89
12.08.2019, 14:58
Ove nedelje bi trebalo da izađe prvi bulletin za 2020. Mislim da je realno da bude 5000-7000.

dusmanic
12.08.2019, 15:02
Sta se desava ako moj broj postane current sad odmah za Oktobarske intervijue, a nisam jos poslao skenirana dokumenta?
Pretpostavljam da se obradjuju po pristizanju u KCC i posle mi zakazuju za sledeci mesec?

ikac89
12.08.2019, 15:09
Tako je. Dok ne obrade dokumenta ( i DS260) ne zakazuju intervju.

marko1995
12.08.2019, 16:14
Ove nedelje bi trebalo da izađe prvi bulletin za 2020. Mislim da je realno da bude 5000-7000.

Idealno bi bilo 8500 :==D::bravo: :1081: :beer:
Tako barem neki prognoziraju... Vidjecemo sta ce biti...

Lazar90
12.08.2019, 22:05
Ove nedelje bi trebalo da izađe prvi bulletin za 2020. Mislim da je realno da bude 5000-7000.


Mozda nam u tom bulletinu daju neku informaciju o eventualnih dodatnih 5.000 dobitnika i da li ce biti dodatnog izvlacenja?
ja svaki dan ulazim na sajt 4 puta dnevno :bravo:

ikac89
12.08.2019, 22:52
Neće biti takvog obaveštenja tj. do sada ga nije bilo. Ako bude dodatnog izvlačenja tj. dodavanja izvučenih, izvučeni će dobiti mail da provere status i to je to, ništa više. Inače, šanse za to dodatno izvlačenje nisu baš velike, ali nikad se ne zna.

marko1995
13.08.2019, 08:17
Loše vijesti za nas sve, da li je neko možda više upoznat sa novom odlukom Trumpove administracije o public charge?
Da li ovo znači da ćemo svi morati imati sponzora ili velike ušteđevine + raditi test Engleskog?

dusmanic
13.08.2019, 08:26
Aauu, je l ovo kaci i nas, DV2020 generaciju? Nije valjda da smo takve srece da nam sad menjaju?

marko1995
13.08.2019, 08:35
Aauu, je l ovo kaci i nas, DV2020 generaciju? Nije valjda da smo takve srece da nam sad menjaju?

Mislim da kači pogotovo siromašnije zemlje kako sam shvatio... Tj. low budget immigrants... Stupa na snagu 15. Oktobra... :wtf:

Andrew Wiggins
13.08.2019, 09:28
BritSimon odmah napravio video za public charge mere. Sve objasnjeno.
U principu bice subjektivna ocena konzula da odbija ako proceni da lose govorite engleski, procena da cete biti teret drzavi..........
Simon spominje da je pozeljno naci sponzora pre odlaska.
Deluje mi pre svega kao mera da se zaustavi dolazak izvucenih iz Afrike, Juzne i centralne Amerike............
https://www.youtube.com/watch?v=pNqGAxsExgE

Aleksandar381
13.08.2019, 09:34
Ne bi trebalo da se uzbudjujemo previse oko ovoga.
Ovo deluje samo kao mera protiv siromašnih koji hoce da se nasele u USA.

"This is part of the continued drumbeat from this administration that if you are brown and you are an immigrant, you are not welcome here, and this now codifies that. This basically says we only want white, wealthy people to come to this country, or even to remain in this country."

ceo tekst mozete pronaci na : https://www.vox.com/2019/8/12/20802613/trump-public-charge-immigration-rule-change-explained-marielena-hincapie

jeste da surovo zvuci sve ovo ali njihova pravila......

Mada ako se dobro sećam u popunjavanju DS obrazca samo morali i da se izjasnimo da nećemo biti na teretu drzave. A veliko je i pitanje da li ce ovo uopste proci kod njih.

dusmanic
13.08.2019, 09:57
A ja bas danas hteo da posaljem skenirana dokumenta, imam nizak broj, ne znam da li da zurim ili da sacekam da vidim kakva ce biti situacija???
Da ne bude da se nova mera primenjuje od 15. Oktobra, a ja odmah na intervju u Novembru.... :udri:

mveruovic
13.08.2019, 10:20
Ovo je prvenstveno za one koje vec imaju zelenu kartu i u Americi su, pa ce imati problema za apliciranje za drzavljanstvo

Tic-Tac
13.08.2019, 11:59
Da li mislite da ćemo imati nekih poblema mi kojima je već odobrena viza, ali dolazimo u USA posle 15. oktobra?

pablo
13.08.2019, 12:26
Nadam se da ovo nece uticati konkretno na nas, jer je krajnje besmisleno da traze po 10k,20k eura na racunu po coveku, pa moja gospodja i ja da imamo te pare ne bi ni usli u USA xD. Nadamo se da ce da obore ovo do oktobra i da nece morati sponzor da se trazi.

pablo
13.08.2019, 12:27
Da li mislite da ćemo imati nekih poblema mi kojima je već odobrena viza, ali dolazimo u USA posle 15. oktobra?

Vi ste posao zavrsili, sto bi vas hvatalo ovo? Osim ako tamo ne budete na teret drzave. Mi Srbi smo za toliko sposobni da se snadjemo. Srecno u USA!

Димитрије
13.08.2019, 14:01
britsimon odmah napravio video za public charge mere. Sve objasnjeno.
U principu bice subjektivna ocena konzula da odbija ako proceni da lose govorite engleski, procena da cete biti teret drzavi..........
Simon spominje da je pozeljno naci sponzora pre odlaska.
Deluje mi pre svega kao mera da se zaustavi dolazak izvucenih iz afrike, juzne i centralne amerike............
https://www.youtube.com/watch?v=pnqgaxsexge

у реду је да се зна довољно енглески, да нисте ленштина све је то у реду. али шта им значи наћи спонзора?

ikac89
13.08.2019, 14:26
Malo sam bacio pogled i mislim da se ništa značajno neće promeniti kada je lutrija u pitanju. Jednostavno, nemojte da, ako vas konzul pita, šta planirate da radite u Americi, da kažete ne znam, nisam siguran i sl., već konkretno planiram da radim to i to, kontaktirao sam već neke poslodavce itd., prosto da vide da ste sve to ozbiljno shvatili. Takođe, što se jezika tiče, ukoliko mislite da ne znate dobro, provežbajte malo sa nekim, da makar znate ono osnovno kada vas pitaju. Opet, oni nisu profesori i nisu tamo da vas ocenjuju kao u školi, ali ipak potrebno je da im pokažete da znate makar osnovne stvari tj. da možete da se sporazumete. A i realno, šta ćete u Americi, ako ne znate jezik.

U svakom slučaju, mislim da nema razloga za brigu i da se praktično ništa neće promeniti, ali videćemo.

mveruovic
13.08.2019, 22:23
Zna se koji su uslovi za lutriju, znanje engleskog i pare nisu uslov.
KAda se kaze sponzor, ne misli se da ce neko da da pare vama ili za vas, vec ce popuniti i864 kojim je odgovoran za vas i da necete traziti socijalnu pomoc pre nego sto postanete drzavljanin, ili pre nego sto odradite 40 kvartala itd...

marko1995
13.08.2019, 22:28
Ja kako sam shvatio Brit Simon je uvjeren da ce se ovo i te kako odraziti na siromasnije zemlje EU... Tj. mi sa Balkana svi cemo morati imati sponzora u najmanju ruku... Bas sam se radovao ovom visa bulletinu sutra ali eto izgleda tesko ce ovo sve ići...

Andrew Wiggins
14.08.2019, 00:12
Zna li neko kako su do sad dobitnici iz drugih zemalja resavali to sa nalazenjem sponzora? Znam da su i do sad trazili od nekih taj i134. Ne vidim kako neko ko nema familiju tamo ili je strucnjak pa da nadje firmu da ga sponzorise.

ikac89
14.08.2019, 00:22
To je Affidavit of support i od EX Yu zemalja, mislim da su samo ljudima iz Makedonije tražili.

Form I-864, Affidavit of Support under Section 213A of the INA, is a contract an individual signs agreeing to use their financial resources to support the intending immigrant named on the affidavit. The individual who signs the affidavit of support becomes the sponsor once the intending immigrant becomes a lawful permanent resident. The sponsor is usually the petitioner who filed an immigrant petition on behalf of the intending immigrant.

An affidavit of support is a legally enforceable contract, and the sponsor’s responsibility usually lasts until the family member or other individual either becomes a U.S. citizen, or is credited with 40 quarters of work (usually 10 years).

The law concerning the affidavit of support is found in Sections 212(a)(4) and 213A of the Immigration and Nationality Act (INA). The provisions are codified in Title 8 of the Code of Federal Regulations (CFR) at 8 CFR 213a.

Dakle, ništa novo. Jedino, ukoliko uvedu svima da je to potrebno, ali koliko sam uspeo da vidim, to nije slučaj. Ponavljam, nisam se mnogo udubljivao, ali rekao bih da paničite bez razloga.

Edit. Greška Za lutriju je potreban i-134 affidavit of support, koji je u principu "prostija" verzija ovog gore citiranog tj. manje detaljna verzija, ali ima manje više istu svrhu.

ikac89
14.08.2019, 00:45
Isteklo mi vreme za edit. Krajem septembra / početkom oktobra bi trebalo da se održe one prezentacije američke ambasade vezane za lutriju, tako da, ko je zainteresovan može direktno da pita ljude iz ambasade, da li je potrebno da se traži sponzor i ostalo.

mveruovic
14.08.2019, 04:07
Ja kako sam shvatio Brit Simon je uvjeren da ce se ovo i te kako odraziti na siromasnije zemlje EU... Tj. mi sa Balkana svi cemo morati imati sponzora u najmanju ruku... Bas sam se radovao ovom visa bulletinu sutra ali eto izgleda tesko ce ovo sve ići...

Mislim da je smesno se pozivati na tog lika, malo ubode malo promasi pa na kraju nista. Kako je samo popalio ljude pre par godina, ne znam zasto se svi uzdaju u njega ko da im on izdaje vize.


i134 traze sad za neke neimigrantske vize, i za lutriju za Makedoniju, a mislim da ce biti i864 za druge ako uopste uvedu.

Bice zeznuto ljudima da nadju sponzore ako nikog nemaju, jer moraju da budu Ameri ili rezidenti koji tamo zive. Moraju da daju poreske transkripte, w2, platne listice... To nece dati neki poznanik samo, jer je to sponzorstvo ozbiljna stvar.

Димитрије
14.08.2019, 09:57
mislim da je smesno se pozivati na tog lika, malo ubode malo promasi pa na kraju nista. Kako je samo popalio ljude pre par godina, ne znam zasto se svi uzdaju u njega ko da im on izdaje vize.


I134 traze sad za neke neimigrantske vize, i za lutriju za makedoniju, a mislim da ce biti i864 za druge ako uopste uvedu.

Bice zeznuto ljudima da nadju sponzore ako nikog nemaju, jer moraju da budu ameri ili rezidenti koji tamo zive. Moraju da daju poreske transkripte, w2, platne listice... To nece dati neki poznanik samo, jer je to sponzorstvo ozbiljna stvar.

сумњам да ће то увести, јер ако уведу не видим како ће слати људе... мислим да је то глупост јер ко ће давати личне податке своје фирме за некога, итд....
али видећемо.

mveruovic
14.08.2019, 10:08
Rodbina i prijatelji ako ih neko ima. Tako je vec sada za porodicne vize

marko1995
14.08.2019, 10:48
Do 2019 vecina je prolazila bez sponzora, vidjecemo hoce to biti sad pod moranje, ako bude sigurno ce biti jako slab odaziv.
Vidjecemo i danasnji visa bulletin za 2020...

ikac89
14.08.2019, 12:20
A zašto misliš da će danas izaći bulletin? Ne kažem da neće, ali što se bulletina tiče nema pravila. Dešavalo se da izađe i pre 10. u mesecu, a dešavalo se da izađe i 17.-18., ako ne i kasnije. Nema pravila.

marko1995
15.08.2019, 13:18
Izasao visa bulletin za septembar...

EUROPE 2.100

:wtf:

Aleksandar381
15.08.2019, 13:49
Ovo deluje kao da ce biti kao u prethodne dve godine.... Izgleda da je Brit promasio sto se tiče prognoze.....

ikac89
15.08.2019, 14:16
Očekivao sam veći skok, ali kada se malo razmisli ovaj broj i nije tako nelogičan. Mislim da kasne malo sa obradom DV2020, zato što su bukvalno do kraja jula sve karte bili bacili na DV2019 i da jednostavno nije bilo vremena da obrade više brojeva. Moje mišljenje je da će i ove godine biti situacija kao prošle tj. sporo u početku, a kasnije sa većim skokovima i verovatno opet current 2-3 meseca pre kraja.

Димитрије
15.08.2019, 15:27
ovo deluje kao da ce biti kao u prethodne dve godine.... Izgleda da je brit promasio sto se tiče prognoze.....

да ли по овоме можемо знати да ли ће бити још извлачења у септембру?

Lazar90
15.08.2019, 15:37
да ли по овоме можемо знати да ли ће бити још извлачења у септембру?

A iako bude. Novoizvuceni bi bili brojevi 100.000 + zar ne??
Prvi bulletin onda svakako ne ohrabruje ni ove vec izvucene, a kamoli dodatno izvucene?

Jelena1984
15.08.2019, 15:55
Izasao visa bulletin za septembar...

EUROPE 2.100

:wtf:

Šta ovo znači? Ja nisam baš načisto sa visa bulletin-om, tj. ne razumem ga najbolje. Da li to znači da će u oktobru biti intervjuisani case no do 2100 za eu?

dusmanic
15.08.2019, 16:01
Tako je Jelena, u Oktobru ce biti intervjuisani brojevi do 2100 kojima su obradili DS260 i skenirana dokumenta

marko1995
15.08.2019, 16:17
Evo sta je i Simon objavio:

The forst VB for DV 2020 has been released. The numbers are lower than my predictions in every region - but people should not panic or worry about that - it simply shows the amount of effort they had put into closing out DV2019 and the numbers will rise over the coming months

Tako da nema razloga za brigu i paniku, bice to sve OK i ova godina bi trebala biti current.

Samo biti strpljiv pa otom potom...

ikac89
15.08.2019, 16:43
Samo da kažem da je nesrećne 2018. BritSimon u ovo vreme pisao da su sigurni brojevi do 37000, a ta godina se završila na 25775, tako da ne treba njemu verovati kao da je neki apostol istine i znanja. Sve što on piše je čista pretpostavka i ništa više. Znao je dosta puta da omane, nego ima taj blog, na kome se može naći dosta korisnih informacija i ljudi zbog toga misle da je on neki sveznajući, pa čak i da ima neke insajderske informacije, ali to jednostavno nije istina.

marko1995
15.08.2019, 16:50
Samo da kažem da je nesrećne 2018. BritSimon u ovo vreme pisao da su sigurni brojevi do 37000, a ta godina se završila na 25775, tako da ne treba njemu verovati kao da je neki apostol istine i znanja. Sve što on piše je čista pretpostavka i ništa više. Znao je dosta puta da omane, nego ima taj blog, na kome se može naći dosta korisnih informacija i ljudi zbog toga misle da je on neki sveznajući, pa čak i da ima neke insajderske informacije, ali to jednostavno nije istina.

Ne vjeruje njemu niko niti se oslanja na njega to i jesu pretpostavke ali eto malo digne atmosferu. Dosta su visoki brojevi a nije toliko puno ljudi izvuceno, niko ziv ne moze pretpostaviti sta ce biti... Mozemo svi proci a mozda na pola se zaustavi. Vrijeme ce pokazati, ali uglavnom za amatere u lutriji kakav sam i sam dosta toga korisnog se moze procitati i nauciti od njega koji se ovim bavi godinama i sigurno da je dosta iskusniji i da je vise informisan nego mi koji smo tek izvuceni. I dalje sam misljenja da ovo svima nama treba biti plan B a naravno svoj trenutni zivot usavrsavati do maksimuma...

neus
15.08.2019, 17:30
Samo da kažem da je nesrećne 2018. BritSimon u ovo vreme pisao da su sigurni brojevi do 37000, a ta godina se završila na 25775, tako da ne treba njemu verovati kao da je neki apostol istine i znanja. Sve što on piše je čista pretpostavka i ništa više. Znao je dosta puta da omane, nego ima taj blog, na kome se može naći dosta korisnih informacija i ljudi zbog toga misle da je on neki sveznajući, pa čak i da ima neke insajderske informacije, ali to jednostavno nije istina.
Razlika je izmedju 2018. i ove godine u tome sto 2018. je izvuceno bilo ako se ne varam nesto preko 100k ljudi, ove godine je taj broj oko 83k (a gledajuci generalno podatke o broju izvucenih, ova godina je medju rekordno niskim po broju izvucenih ljudi).
Matematicki su prilicno velike sanse da sve bude current, ali svaka godina jeste prica za sebe i vjerujem da mi sa vecim brojevima cemo tek negdje u februaru imati predstavu kako se to krece i imamo li realne sanse. Zato ja prvi do januara mjeseca mislim da necu ni poslati DS-260. :)

ikac89
15.08.2019, 17:55
Ne kažem ja ništa za to i ja mislim da će biti current, možda čak i ranije nego prošle godine. Poenta mog posta je bila da ni taj BritSimon nije bezgrešan i da ne bi trebalo uzimati njegove pretpostavke kao činjenice, već samo i isključivo kao pretpostavke. A inače što se 2018. tiče, progonzu je dao kada je izašao broj izvučenih tj. na osnovu tog podatka je dao prognozu i promašio i to ne za malo. On je te godine čak do marta / aprila pisao da su bezbedni brojevi do 33.000, a opet ponavljam, godina se završila na 25.775.

neus
15.08.2019, 18:15
Ma svakako, jasno je da covjek daje samo pretpostavke i da samim tim moze da omasi. Na kraju krajeva, covjek sve radi sam i na osnovu svog nekog misljenja, ne radi za imigraciju niti ima neke insajderske informacije :D Al ljudi cesto vole da cuju ono sto hoce da cuju, pa zanemare tu cinjenicu :D

Lazar90
15.08.2019, 18:30
Razlika je izmedju 2018. i ove godine u tome sto 2018. je izvuceno bilo ako se ne varam nesto preko 100k ljudi, ove godine je taj broj oko 83k (a gledajuci generalno podatke o broju izvucenih, ova godina je medju rekordno niskim po broju izvucenih ljudi).
Matematicki su prilicno velike sanse da sve bude current, ali svaka godina jeste prica za sebe i vjerujem da mi sa vecim brojevima cemo tek negdje u februaru imati predstavu kako se to krece i imamo li realne sanse. Zato ja prvi do januara mjeseca mislim da necu ni poslati DS-260. :)
Gde si pronasao podatak za 83k izvucenih ako smem da pitam?
Kada mozemo da ocekujemo statistku za dv2020, koliko ljudi iz svake drzave je prijavljeno npr?
i opet...iako je verovatna mala sansa da se dogodi dodatni izvlacenje za dv2020 u sept...Da li ako se ipak dogodi, ti izvuceni ce biti nakon broja 83.000 ako je toliko vec izvuceno? Samim tim ako povecaju broj viza sa 50k na 55k, to bi znacilo da to dodatno izvlacenje ide na ruku pre svega vec izvucenin jer jos 5000 dodatnih viza za vec visoke brojeve znaci jos veca sansa da ce biti pozvani na interv?

neus
15.08.2019, 22:40
Gde si pronasao podatak za 83k izvucenih ako smem da pitam?
Kada mozemo da ocekujemo statistku za dv2020, koliko ljudi iz svake drzave je prijavljeno npr?
i opet...iako je verovatna mala sansa da se dogodi dodatni izvlacenje za dv2020 u sept...Da li ako se ipak dogodi, ti izvuceni ce biti nakon broja 83.000 ako je toliko vec izvuceno? Samim tim ako povecaju broj viza sa 50k na 55k, to bi znacilo da to dodatno izvlacenje ide na ruku pre svega vec izvucenin jer jos 5000 dodatnih viza za vec visoke brojeve znaci jos veca sansa da ce biti pozvani na interv?

Pa bilo u proslom bulletinu:
https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2019/visa-bulletin-for-august-2019.html

Ako bude dodatno izvlacenje, novi brojevi se nastavljaju nakon najviseg izvucenog broja u regionu.

dusmanic
19.08.2019, 11:23
Da li je nekom zakazan intervju za Oktobar? Cini mi se da je Mirko47 broj oko 1000 i da je poslao dokumenta. Pozdrav

Jelena1984
19.08.2019, 16:21
Mirko47 nije jos uvek, al cekamo ove nedelje da jave. Javicemo kad dobimo intervju

marko1995
19.08.2019, 16:42
Baš me interesuje kako će vam se odvijati sami intervju.
Vi probijate led :obrva:
Kako sam se čuo sa prijateljima i poznanicima iz SAD-a oni tvrde da ovaj novi zakon Trumpove administracije neće gađati lutriju tj. bezbijedni smo ne bi se trebalo ništa promjeniti u odnosu na prošle godine...

ikac89
19.08.2019, 16:59
Pozivi se šalju dva puta mesečno. Prvi put 7-10 dana posle bulletina i drugi put krajem meseca. Tako da i ukoliko ne stigne sad, stići će krajem meseca. Naravno uz uslov da je sve ok i da su obrađeni DS260 i dok.

Jelena1984
19.08.2019, 18:43
Baš me interesuje kako će vam se odvijati sami intervju.
Vi probijate led :obrva:
Kako sam se čuo sa prijateljima i poznanicima iz SAD-a oni tvrde da ovaj novi zakon Trumpove administracije neće gađati lutriju tj. bezbijedni smo ne bi se trebalo ništa promjeniti u odnosu na prošle godine...

Ja koliko sam razumela, a citala sam nesto na tu temu, bitno je samo da im kroz intervu dokazemo da necemo biti na teret drzavi, traziti neku socijalnu pomoc i sl. Generalno, mislim da mi iz Srbije i nismo na tom glasu, pa se nadam da se na nas ne odnosi. Uglavnom, nadam se da cemo javiti lepe vesti :1072:

dusmanic
19.08.2019, 19:53
@Jelena1984 javite kad dobijete 2NL sa zakazanim razgovorom, da bismo pohvatali tajming otprilike. Meni je danas stigao mail da su dokumenta OK, a poslali smo dokumenta 15.08, dakle dva nepuna radna dana im treba da provere dokumenta. Srecno Vam bilo :srbinprv:

indie_bud
21.08.2019, 12:54
@Jelena1984 javite kad dobijete 2NL sa zakazanim razgovorom, da bismo pohvatali tajming otprilike. Meni je danas stigao mail da su dokumenta OK, a poslali smo dokumenta 15.08, dakle dva nepuna radna dana im treba da provere dokumenta. Srecno Vam bilo :srbinprv:

Koji si broj? Pretpostavljam nesto nisko?
Ja posalo u maju DV260 i ni traga ni glasa da traze dokumenta. EU25xxx

marko1995
21.08.2019, 14:02
Koji si broj? Pretpostavljam nesto nisko?
Ja posalo u maju DV260 i ni traga ni glasa da traze dokumenta. EU25xxx

Nece ti vrlo vjerovatno ni traziti do poslije nove godine kao ni meni ni svima nama koji smo viši brojevi...

Jelena1984
21.08.2019, 15:12
Koji si broj? Pretpostavljam nesto nisko?
Ja posalo u maju DV260 i ni traga ni glasa da traze dokumenta. EU25xxx

Mi smo 14xx, tako da smo odmah u oktobru na intervjuu

dusmanic
30.08.2019, 07:46
Zna li neko da li ce biti ove godine ona prezentacija ambasade DV programa kao sto je bilo ranije? Nigde nisam nasao podatak

dusmanic
30.08.2019, 07:52
Koji si broj? Pretpostavljam nesto nisko?
Ja posalo u maju DV260 i ni traga ni glasa da traze dokumenta. EU25xxx

Nas CN je 4xxx, sticicete i vi na red samo mora malo da se saceka :)

gricko1
01.09.2019, 20:59
Zdravo svima! :)

Imam jednu nedoumicu u vezi popunjavanja DV 260, sto se tice posla.
Vec par godina radim kao freelancer, pa me zanima da li se to racuna kao posao koji mogu da stavim u DV 260 ili se to ne racuna kao posao?

Hvala!

nocturnal
01.09.2019, 21:35
nisam 100% sigurna ali mislim da se to navodi kao self-employment
cini mi se da sam to procitala kod brit sajmona ali ne drzi me za rec
idi ukucaj kod njega u pretragu izaci ce ti sigurno :book:

Svenson
01.09.2019, 22:56
Zdravo svima! :)

Imam jednu nedoumicu u vezi popunjavanja DV 260, sto se tice posla.
Vec par godina radim kao freelancer, pa me zanima da li se to racuna kao posao koji mogu da stavim u DV 260 ili se to ne racuna kao posao?

Hvala!

Self-employed, naravno.

Podrazumeva se da freelacer-i imaju firmu i da placaju sve poreze i doprinose.

... mada kod nas (to jest, kod vas :naughty:) frilenseri se prave da ne znaju kako se prijavljuje porez i zbog cega treba da ga plate :grin:

indie_bud
03.09.2019, 07:36
Ista situacija, tamo sam ispunio koje je moje zanimanje i naveo klijenta u SADu da sam kod njega zaposlen, jer moras negdje da budes zaposlen ako si stavio da si zaposlen :D ostavio sam i njegov kontakt ako budu u fazonu da provjere. Nisam htio izmisljati da nisam zaposlen ili nesto posto imam sajt na svom imenu itd pa je ocigledno cime se bavim.

slucajni_prolaznik
03.09.2019, 09:08
Ista situacija, tamo sam ispunio koje je moje zanimanje i naveo klijenta u SADu da sam kod njega zaposlen, jer moras negdje da budes zaposlen ako si stavio da si zaposlen :D ostavio sam i njegov kontakt ako budu u fazonu da provjere. Nisam htio izmisljati da nisam zaposlen ili nesto posto imam sajt na svom imenu itd pa je ocigledno cime se bavim.

U SAD postoji kategorija Self-employed https://www.investopedia.com/terms/s/self-employed.asp koja je otprilike kao nas preduzetnik (nema se neka konstantna plata i poreze ne placa firma za koju radis). Glavna razlika je sto firma ne mora da se unapred registruje, nego se salju fakture sa svoje adrese na kojoj se zivi, a porez i ostale dazbine placaju mesecno/kvartalno/godisnje.
Tako da ako si Self-employed ne moras kod nikoga da budes zvanicno zaposlen, to je ovde sasvim normalno. Vozaci Uber/Lyft/Amazon Flex-a su npr. Self-employed, dakle ne dobijaju fiksnu platu i sami placaju svoje troskove, poreze i dazbine.
Ali, ako ispunjavas uslov za lutriju po pitanju skole, ovo pitanje je bilo samo informativno.

Svenson
04.09.2019, 00:45
Naravno, ovde je malo drugacije, ali osnova je ista. I kod njih postoji pojam "rad po ugovoru" i to je ono sto u Zakonu stoji kao " ugovor o delu". Na osnovu ovakvog angazmana se placa oko 55%.

Ovde je to malo drugacije: ne placa se zdravstveno osiguranje, pa je i stopa izdvajanja manja. Porez se ne placa (govorim za Texas) do cifre od $9.525, tako da sve to iznese samozaposlenog puno manje. A ovde ni nema state tax.

Da ne spominjem opet: Ovde se porez placa (osim onih koji imaju privilegiju da ga ne plate :smrc:), a tamo bi svi hteli da ne placaju porez, po ugledu na one koji im vode drzavu.

mveruovic
04.09.2019, 15:21
Koji je to ugovor o delu u Americi? . .

marko1995
08.09.2019, 17:08
Je l’ iko zakazan za oktobar mjesec? :1081: :bravo:

Mirko47
08.09.2019, 17:35
Mi se nadamo meilu sa terminom ovih dana.
Nadali smo se i prošle nedelje 😀

dusmanic
08.09.2019, 19:08
@Mirko47
Bas cudno da vam jos nisu zakazali, a debeli current ste, sigurno ce sledece nedelje...

ikac89
08.09.2019, 19:19
Ako je prošao tzv. 2nd batch tj. druga serija poziva za oktobar, a verovatno je prošla, onda neće stići. Poziv može da se očekuje tek 10ak dana posle sledećeg bulletina, što znači da će intervju biti tek u novembru. Ali opet ponavljam, ovo važi ukoliko je prošao 2nd batch za oktobar, a poziv nije stigao.

Inače, moj savet svima koji nisu dobili poziv, a current su, da provere onu stranicu gde su proveravali da li su izvučeni, za svaki slučaj. Možda je mail iz nekog razloga otišao u spam ili sl.

MilicaBB
08.09.2019, 22:27
Ako je prošao tzv. 2nd batch tj. druga serija poziva za oktobar, a verovatno je prošla, onda neće stići. Poziv može da se očekuje tek 10ak dana posle sledećeg bulletina, što znači da će intervju biti tek u novembru. Ali opet ponavljam, ovo važi ukoliko je prošao 2nd batch za oktobar, a poziv nije stigao.

Inače, moj savet svima koji nisu dobili poziv, a current su, da provere onu stranicu gde su proveravali da li su izvučeni, za svaki slučaj. Možda je mail iz nekog razloga otišao u spam ili sl.

Ja sam bas gledala i kod Brita ovih dana sta se desava sa pozivima jer nisam videla da je iko dobio, za 2019 generaciju koliko se secam stizao je prvi krug do 20og drugi do poslednjeg dana u mesecu... a sad je 8 septembar..

ikac89
08.09.2019, 23:28
Ne znam, nisam pratio, ali logično je da imamo malo sporiji početak godine, zato što je završetak prošle bio dosta zahtevan za KCC i mislim da su kasno krenuli sa obradom DV2020 i da je zbog toga bio i mali skok i da zbog toga kasne sa zakazivanjem intervjua.

Jelena1984
09.09.2019, 00:20
Ako je prošao tzv. 2nd batch tj. druga serija poziva za oktobar, a verovatno je prošla, onda neće stići. Poziv može da se očekuje tek 10ak dana posle sledećeg bulletina, što znači da će intervju biti tek u novembru. Ali opet ponavljam, ovo važi ukoliko je prošao 2nd batch za oktobar, a poziv nije stigao.

Inače, moj savet svima koji nisu dobili poziv, a current su, da provere onu stranicu gde su proveravali da li su izvučeni, za svaki slučaj. Možda je mail iz nekog razloga otišao u spam ili sl.

Ako je 6 nedelja pre intervjua rok da nam zakazu onda je to definitivno kraj sledece nedelje. Ocekivali smo mail u prethodne tri nedelje i sada smo vec pomalo zabrinuti. Kada otvaramo link koji su nam poslali u uputstvu da pratimo status, stoji nam onaj standardni tekst koji smo dobili kada smo izvuceni. Kada pokusavam da idem na visa status check izbacuje info da je pogresan case number. Posto visa bulletin kaze da smo u oktobru, ne pije mi vodu da cemo u novembru imati intervju. Ako salju obavestenje i u kracem razmaku od tih 6 nedelja molim vas da podelite sa nama. Da li da kontaktiramo ambasadu ili kcc ako nam ne posalju datum do srede, sta savetujete?

Jelena1984
09.09.2019, 00:24
Ne znam, nisam pratio, ali logično je da imamo malo sporiji početak godine, zato što je završetak prošle bio dosta zahtevan za KCC i mislim da su kasno krenuli sa obradom DV2020 i da je zbog toga bio i mali skok i da zbog toga kasne sa zakazivanjem intervjua.

Nama je mail da je obradjen ds260 stigao pre vise od mesec dana. Mislim da je bio 27.07. A 14.08. da su dokumenta obradjena i da pratimo visa bulletin i ocekujemo mail sa datumom za intervju. :nene:

ikac89
09.09.2019, 00:50
U poslednjih nekoliko godina, pozivi se šalju dva puta mesečno. Prvi put 7-10 dana posle bulletina i drugi put oko 01. sledećeg meseca, ali ko zna, možda su to promenili ove godine. U svakom slučaju, videćemo u narednih 10ak dana kako će se odvijati situacija. Rekao bih da je kasno za oktobar, ali možda i grešim.

Inače to što je KCC obradio dokumenta i DS260, ne znači da možda nije nastao neki zastoj na relaciji KCC - ambasada, posebno ako se zna da su ambasade u avgustu i septembru bile preopterećene, dosta intervjua je zakazano i verovatno su svu pažnju usmerili ka završetku DV2019.

Takođe nema razloga za bilo kakvu paniku, zato što mesec dana gore/dole ne igra nikakvu ulogu, stižete sigurno. Jedino ako niste kupili karte unapred, pa da vam to nešto pravi problem. U prinicpu možete da kontaktirate KCC, ali daće Vam botovski odgovor da su ds260 i dokumenta obrađeni i da čekate mail sa datumom intervjua.

ErminCG
09.09.2019, 09:08
Nama je mail da je obradjen ds260 stigao pre vise od mesec dana. Mislim da je bio 27.07. A 14.08. da su dokumenta obradjena i da pratimo visa bulletin i ocekujemo mail sa datumom za intervju. :nene:

Poz Jelena!
Nema potrebe da pozoves KCC niti Ambasadu zbog sledeceg razloga-
14.08- Potvrda za dokumenta, sto znaci da je bilo PREKASNO da ti daju interview za Oktobar posto su oni vec do tog datuma zakazali interview za one koji su dokumenta poslali prije.
Nema razloga da brines zato sto ce tvoj interview biti za Novembar 100%.
Vjerovatno ces dobit 2NL 17.09!
Srecno!

Jelena1984
09.09.2019, 09:21
Hvala na odgovorima. Nista, cekamo i javljamo novosti.

Mirko47
10.09.2019, 20:07
Vrlo moguće. Danas sam proverio. Zakazan oktobar nisu poslali nama meil...

Katarina12
25.10.2019, 12:38
Cao ljudi, što se tiče slanja dokumenata, je l je problem ako pošaljem u jpeg formatu a ne pdf?

marko1995
25.10.2019, 14:24
Cao ljudi, što se tiče slanja dokumenata, je l je problem ako pošaljem u jpeg formatu a ne pdf?

Nije, ali zašto bi to radila? Guglaj jpg to pdf converter... Pretvorice ti sve jpg u pdf :grin:

marko1995
27.10.2019, 00:14
Veoma interesantna stvar za sve izvucene u 2020: https://britsimonsays.com/how-to-handle-new-healthcare-requirement-for-the-interview/

Izgleda da će healthcare requirement uroditi plodom...

“ Uslov na razgovoru za vizu
Tokom razgovora o vizama, podnosioci zahtjeva trebali bi biti u prilici dokazati konzularskom službeniku da imaju financijska sredstva za plaćanje razumno predvidljivih zdravstvenih troškova ili da će u roku od 30 dana od ulaska u Sjedinjene Države odobriti zdravstveno osiguranje s gornje liste. . Službenici će pregledati medicinsku i finansijsku dokumentaciju koja je već dio dosijea podnositelja zahtjeva i po potrebi će zatražiti dodatne informacije ili dokumentaciju. Prije intervjua za vizu, podnositelji zahtjeva možda žele preispitati troškove i zahtjeve podobnosti za odobrene planove zdravstvenog osiguranja ili razmotriti kako bi oni platili razumno predvidljive troškove liječenja bilo kojeg trenutnog zdravstvenog stanja koje mogu imati.”

dusmanic
27.10.2019, 06:46
Hmmm....Brit Simon kaze da bi po njemu I-134 od nekog u USA bio dovoljan da zadovolji novi uslov za health insurance. Koliko je vremena potrebno da se obezbedi I-134 form i da li mi iz Srbije treba da obezbedimo nesto od podataka i papira ili samo to lice koje nam vadi I-134 obrazac?

marko1995
27.10.2019, 09:33
Hmmm....Brit Simon kaze da bi po njemu I-134 od nekog u USA bio dovoljan da zadovolji novi uslov za health insurance. Koliko je vremena potrebno da se obezbedi I-134 form i da li mi iz Srbije treba da obezbedimo nesto od podataka i papira ili samo to lice koje nam vadi I-134 obrazac?

Mislim da ovdje imas instrukcije: https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/i-134instr.pdf?download=1

Ne znam sta da vam kazem, uglavnom cini se da nije dobro... Iskreno, ako se ovo sve usvoji odustacu veoma lako :grin:

Andrew Wiggins
27.10.2019, 11:02
Ne znam kako su Makedonci resavali i134 ako nemaju nikog tamo. Ovo stvarno moze da bude problem. Ispadne svi imaju nekog tamo. Sta da rade ljudi koji nemaju nikog da ih "sponzorise"? Naravno niko ne zeli o tome da pise.
Debilana, izvuku te i ne mozes da ides jer ne mozes da nadjes nekog da popuni te papire za tebe. A sto bi popunjavao i davao svoje podatke ako ti nije blizi rod?

Sims
27.10.2019, 17:59
Mislim da ovdje imas instrukcije: https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/i-134instr.pdf?download=1

Ne znam sta da vam kazem, uglavnom cini se da nije dobro... Iskreno, ako se ovo sve usvoji odustacu veoma lako :grin:

Ukoliko ja dobro shvatam, mislim da je odluka o Public Charge-u privremeno suspendovana.

Visas: Ineligibility Based on Public Charge Grounds

On October 11, 2019, the Department published an interim final rule that amends 22 CFR 40.41, Ineligibility Based on Public Charge Grounds, including the addition of certain definitions, for public charge, public benefit, alien's household, and receipt of public benefit.

Although the effective date of the interim final rule is October 15, 2019, the Department will not implement the rule until the use of a new form for information collection is approved by the Office of Management and Budget. On October 24, 2019, the Department published a 60-Day Notice of Proposed Information Collection for its Public Charge Questionnaire, which is a necessary step to have the new information collection approved.

Visa applicants are not requested to take any additional steps at this time and should attend their visa interviews as scheduled. We will inform applicants of any changes to current visa application procedures.

Sto se tice Proclamation-a on Healthcare, mislim da ce to ostati. Ostaje nejasno sta ce tacno biti dovoljno prikazati za vreme intervjua. Ako se bude islo sa opcijom zdravstvenog osiguranja sa visitorscoverage sajta, pitanje je da li ce biti dovoljno prikazati samo "quotes" kao dokaz da smo svesni cinjenice da moramo imati odredjeno zdravstveno osiguranje ili ce se morati uplatiti pre intervjua i onda za vreme intervjua pokazati dokaz da smo to obezbedili. Mada, mislim da je moguce otkazati osiguranje sa ovog sajta ukoliko se to odradi pre naznacenog datuma pocetka istog. U tom slucaju se naplacuje odredjena naknada u visini $50.

Zao mi je ljudi kojima je intervju u novembru sto raspolazu sa veoma malo informacija.

neus
20.11.2019, 15:29
Trazih malo po forumu al ne mogah pronaci odgovor.
Dobijamo li mi neki e-mail kada KCC obradi DS-260? Kako mozemo provjeriti status toga?
Znam da na onaj mail za dokumenta odgovaraju u periodu od 3-6 nedjelja. Da li je ista praksa i za DS-260?

marko1995
20.11.2019, 15:39
Trazih malo po forumu al ne mogah pronaci odgovor.
Dobijamo li mi neki e-mail kada KCC obradi DS-260? Kako mozemo provjeriti status toga?
Znam da na onaj mail za dokumenta odgovaraju u periodu od 3-6 nedjelja. Da li je ista praksa i za DS-260?

Tamo gdje si ispunio DS-260 kada misem predjes na "COMPLETED" piše: "The IV Application (Form DS-260) has been submitted for this applicant. It will be reviewed when you have submitted all supporting documentation."

Pretpostavljam da će nas obavijestiti nakon 3-6 nedjelja u jednom mejlu da su i dokumenta i DS-260 u redu... Mi viši brojevi vjerovatno nećemo još dobijati nikakve potvrde jer su "važniji" ljudi koji su trenutno ispred nas, ali imamo pravo nakon 6 nedjelja kontaktirati ih i zatražiti potvrdu da je sve OK... :bravo::==D:

PearCookie
20.11.2019, 15:48
U mom slučaju je prošlo 60 dana izmedju slanja DS-260 i njihovog odgovora da je zahtev obradjen i da im pošaljem dokumenta. Potom je prošlo malo preko 3 nedelje, i javljeno mi je da su obradili dokumenta i da pratim kada moj broj stiže na red.

neus
20.11.2019, 15:51
Tamo gdje si ispunio DS-260 kada misem predjes na "COMPLETED" piše: "The IV Application (Form DS-260) has been submitted for this applicant. It will be reviewed when you have submitted all supporting documentation."

Pretpostavljam da će nas obavijestiti nakon 3-6 nedjelja u jednom mejlu da su i dokumenta i DS-260 u redu... Mi viši brojevi vjerovatno nećemo još dobijati nikakve potvrde jer su "važniji" ljudi koji su trenutno ispred nas, ali imamo pravo nakon 6 nedjelja kontaktirati ih i zatražiti potvrdu da je sve OK... :bravo::==D:

Pa kontam i to, da ima bitnijih ispred nas :==D:
Sa druge strane, mislim da nebitno o visini broja, ukoliko obrade formu+dokumenta, odgovor bi morali poslati.
U svakom slucaju, cimacu ih za 6 nedjelja (s obzirom da su praznici dacu im taj period pa kontaktirati u januaru ako ne dobijem nikakav odgovor dotad)

2020EU10XXX
27.12.2019, 22:04
Pozdrav, imam pitanje u vezi ispunjavanja obrasca ds260. Naime, nisam sigurna koje adrese stanovanja navesti za sebe i supruga, te datume na kojima smo boravili na tim adresama. Posljednjih nekoliko godina stanujemo na trenutnoj adresi, no tek smo nedavno na istoj prijavili prebivalište i stavili tu adresu na dokumente (nakon što smo se vjenčali), a do sada sam ja bila prijavljena na adresi svojih roditelja, a suprug na adresi na kojoj nije niti živio, već je prije preseljenja u zajednički stan u kojem smo sada živio s roditeljima na njihovoj adresi na kojoj nije bio prijavljen. Bi li trebali u obrazac upisati adrese i vrijeme življenja na istima prema stvarnom stanju ili onako kako smo bili prijavljeni kod Ministarstva unutarnjih poslova i kako nam je bilo upisano na osobnim iskaznicama? Hvala na odgovoru!

slucajni_prolaznik
28.12.2019, 00:08
Pozdrav, imam pitanje u vezi ispunjavanja obrasca ds260. Naime, nisam sigurna koje adrese stanovanja navesti za sebe i supruga, te datume na kojima smo boravili na tim adresama. Posljednjih nekoliko godina stanujemo na trenutnoj adresi, no tek smo nedavno na istoj prijavili prebivalište i stavili tu adresu na dokumente (nakon što smo se vjenčali), a do sada sam ja bila prijavljena na adresi svojih roditelja, a suprug na adresi na kojoj nije niti živio, već je prije preseljenja u zajednički stan u kojem smo sada živio s roditeljima na njihovoj adresi na kojoj nije bio prijavljen. Bi li trebali u obrazac upisati adrese i vrijeme življenja na istima prema stvarnom stanju ili onako kako smo bili prijavljeni kod Ministarstva unutarnjih poslova i kako nam je bilo upisano na osobnim iskaznicama? Hvala na odgovoru!

Imali smo slican slucaj, prijavili stvarno stanje, nije bilo nikakvih problema.

neus
02.01.2020, 17:04
CEAC podaci konacno dostupni :D

https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY20.html

Lazar90
02.01.2020, 18:04
CEAC podaci konacno dostupni :D

https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY20.html

Jel moze malo pojasnjenje za ovce kao sto sam ja ? U sta gledamo i sta je sta :) :drool:

allenton
02.01.2020, 20:20
postoji li mogućnost da se obriše osoba koja je dodana u ds 260 npr. žena ili dijete?

ikac89
02.01.2020, 20:43
CEAC podaci konacno dostupni :D

https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY20.html

Na brzinu sam pogledao. Očekivano, mala gustina, response rate malo veći od 50%, tako da je i dalje potpuno nelogičan dosadašnji tempo. U prva 3 meseca izdato je 2000 viza, što znači da bi u narednim mesecima trebalo da bude izdato prosečno oko 2000 viza mesečno, da bi se stiglo do 20.000 izdatih viza na kraju.

marko1995
02.01.2020, 22:19
Okej potvrdila se ta teorija o rupama nesto oko 11.000 stvarnih case numbera ispred mog broja 35xxx...

Ne vidim kako da neko od nas izvucenih izvisi osim da nastave sa ovako slabim tempom :==D:

Ali mislim da je to sve OK da ce se to znatno poboljsati u mjesecima koji nam dolaze :bravo::beer:

ikac89
02.01.2020, 22:37
Problem je što su i sledeća dva meseca "mršava", posebno januar, u kome teško da će biti izdato više od 600-700 viza. Tako da zaključak je da jedini problem ove godine može da napravi vreme tj. nedovoljno vremena da se svi intervjuišu. Nadam se da ćemo u sledećim bulletinima videti skokove od bar 5000 brojeva.

neus
02.01.2020, 23:08
Iskreno i mene taj mali broj intervjuisanih jako brine, sve ostalo bi trebalo da bude OK.

Ispred mene je 13-ak hiljada slucajeva, posle mene oko 2k, tako da valjda bi trebalo da budem OK, al nikad se ne zna :D

Marko996
04.01.2020, 09:50
Najveci br slucaj je 15.859.
S derivatima 30814,
Response rate dakle 30814÷15.859 =1.942
Stopa odgovora kako prognoziraju 60%.
Dakle (60% od 15.859 = 9.515
Onda 9.515 x 1.942 = 18.478

E sad po ovome sa NACAR programom za sve bi trebalo biti viza.
Al opet ima jos mnogo faktora da uticu na rezultat Al ne vjerujem da mogu puno 1000 gore dole :woohoo:
Cekamo napredak poz svima :1081:

marko1995
04.01.2020, 10:09
Najveci br slucaj je 15.859.
S derivatima 30814,
Response rate dakle 30814÷15.859 =1.942
Stopa odgovora kako prognoziraju 60%.
Dakle (60% od 15.859 = 9.515
Onda 9.515 x 1.942 = 18.478

E sad po ovome sa NACAR programom za sve bi trebalo biti viza.
Al opet ima jos mnogo faktora da uticu na rezultat Al ne vjerujem da mogu puno 1000 gore dole :woohoo:
Cekamo napredak poz svima :1081:

Tako je, trebalo bi sve biti OK za sve nas, ja sam tek poslije ovih brojki shvatio da i nisam visok broj da je iza mene 5000+ case-ova... :inlove::beer::1081:

Sad mi ima logike ona prognoza da su EU do 45,000 safe a sve preko treba strpljenja...

Marko996
04.01.2020, 10:13
Pa da, tako logički ispada Al sad zasto su oni ovako sporo poceli nzm.
Ps. U prethodnom postu nije response, nego derivate rate. :woohoo:

neus
04.01.2020, 18:54
Samo strpljenje i optimizam momci, sve ce biti ok :==D: :bravo:

marko1995
05.01.2020, 13:25
https://drive.google.com/drive/folders/1-8Eq9Cj74eXpnPskSaIzADhKEOPTceJw

Ovdje se može pronaći ko je do sada sve prošao u kojoj ambasadi...

Katarina12
05.01.2020, 14:03
Znate li mozda koliko ljudi iz Srbije bude izvučeno za zelebi karton? Čista radoznalost

marko1995
05.01.2020, 14:15
Znate li mozda koliko ljudi iz Srbije bude izvučeno za zelebi karton? Čista radoznalost

BiH i Hrvatska 40 za 2020, Srbija 210... :1081: :obrva:

slucajni_prolaznik
06.01.2020, 15:46
https://drive.google.com/drive/folders/1-8Eq9Cj74eXpnPskSaIzADhKEOPTceJw

Ovdje se može pronaći ko je do sada sve prošao u kojoj ambasadi...

A i videti (None.csv) koji kandidati jos uopste nisu ni izasli na intervju.
Da mi je samo znati odakle ovaj dokument ovako javno?

Katarina12
06.01.2020, 16:21
Šta predstavlja ovaj status date ? Nije mi to jasno

marko1995
07.01.2020, 22:22
Šta predstavlja ovaj status date ? Nije mi to jasno

Pa date za status... Ready, issued, ap, itd...

Ovdje možete pronaći po regiji bez rupa, samo stvarni case-ovi: https://drive.google.com/open?id=1UzqpcurUbPnvhkB37pXOXUbHASi4PtnS

dusmanic
08.01.2020, 07:17
Nijedan date nije tacan, tacan je broj viza i status (issued, ready, AP...) Dobar pregled, nema sta

Marko996
08.01.2020, 19:22
Hoce li ovaj mjesec bulletin ranije, ili ce nastaviti praksu kao do sad 18og. Ima li ikakvih info. :woohoo:

marko1995
09.01.2020, 12:59
Hoce li ovaj mjesec bulletin ranije, ili ce nastaviti praksu kao do sad 18og. Ima li ikakvih info. :woohoo:

Sve i jedan bulletin je bio tada za 2020, ne vidim sto bi sada nesto mjenjali.
17tog ili 20tog bi trebao bulletin za mart :D

Marko996
19.01.2020, 18:37
Pozz za popunjavanje ds260 imam nekolika pitanja pa ako neko zna vise da pomogne.

1. Studirao sam na jednom faksu, sad sam se prebacio na privatni redovan sam student dali trebam navoditi oba i gdje

2. Oko ovih novih pitanja za drustvene mreze, mail itd.
Sada trenutno koristim samo facebook. Instagram sam koristio ali obrisao davno nit znam kako sam se zvao a pise zadnjih 5 godina, mail sam takodjer mijenjao nzm ni njega 😁. Pa dali da navedem samo fb koji sada koristim.

3. Oko adrese u USA, da li mogu navesti neki motel, hotel ili nesto dok ne saznam pravu adresu.

Hvala unapred veliki pozz! :1081:

neus
19.01.2020, 19:18
Sto se fakulteta tice, u dijelu za obrazovanje, imas mogucnost dodavanja vise razlicitih studija. Ja bih oba naveo tu kao 2 zasebne stavke.

Sto se socijalnih mreza tice: unesi sve ono cega se sjecas. Potrebno je da znas samo identifikatore (usernameove) ne i lozinke. Tako da, oni mailovi i oni usernameovi socijalnih mreza kojih se sjecas, unesi ih. Oni kojih se ne sjecas jbg, preskoci, ionako se kaze da je potrebno da ispunis formular "to the best of your knowledge".

Za adresu, nisam siguran, mislim da na DS-260 mozes uniejti stagod, ali je neophodno da na intervjuu ili najkasnije mislim na ulasku u SAD uneses onu adresu na koju ces deifnitivno i boraviti jer tu treba da ti stignu i SSN i GC.

Marko996
19.01.2020, 20:22
Hvala puno.
Za faks ovaj sto sam napustio samo napisati koliko sam dao ispita i tjt ili i da sam napustio faks

neus
20.01.2020, 03:53
Nisam siguran da uopste ima ta opcija opisna.
Uneses samo datume od kad dokad si pohadjao, a ako ima dio gdje mozes da napises mozes da stavis nesto tipa Abandoned studies.
Ti ces se ionako kvalifikovati preko srednjoskolske cetvorogodisnje diplome tako da ovo i nije pretjerano znacajno

Marko996
20.01.2020, 12:47
Nisam siguran da uopste ima ta opcija opisna.
Uneses samo datume od kad dokad si pohadjao, a ako ima dio gdje mozes da napises mozes da stavis nesto tipa Abandoned studies.
Ti ces se ionako kvalifikovati preko srednjoskolske cetvorogodisnje diplome tako da ovo i nije pretjerano znacajno

Hvala ti jos jednom na izdvojenom vremenu.
Samo jos jedno pitanje akok udjem na ds 260 preko mog CN da li ga moram odmah zavrsiti ili mogu izaci pa npr sutra ispočetka

marko1995
20.01.2020, 13:02
Hvala ti jos jednom na izdvojenom vremenu.
Samo jos jedno pitanje akok udjem na ds 260 preko mog CN da li ga moram odmah zavrsiti ili mogu izaci pa npr sutra ispočetka

Možeš, snimiš pa ga kompletiraš neki drugi dan... :baloni:

neus
04.02.2020, 17:42
Jedno pitanje s obzirom na prilicno specificnu situaciju koju imam:
Ja sam vec prisutan u SAD na F1 vizi. Prilikom ispunjavanja DS-260 obrasca u istoriju adresa sam unio sve one adrese na kojima sam boravio u SAD i kao current adresu stavio ovu na koju trenutno boravim.
Sad, stvar je u tome sto postoji sansa da cu mijenjati taj smjestaj. Da li mislite da je potrebno da otkljucam DS-260 i odradim update adrese ili mogu taj podatak azurirati i na samom intervjuu u ambasadi (s obzirom da ce mi to biti i adresa na kojoj zelim primiti GC)?
Ja svoju obavezu koju imam ka SEVIS-u cu svakako odraditi, nisam samo siguran da li je neophodno azurirati DS-260 takodje.

slucajni_prolaznik
04.02.2020, 20:47
Jedno pitanje s obzirom na prilicno specificnu situaciju koju imam:
Ja sam vec prisutan u SAD na F1 vizi. Prilikom ispunjavanja DS-260 obrasca u istoriju adresa sam unio sve one adrese na kojima sam boravio u SAD i kao current adresu stavio ovu na koju trenutno boravim.
Sad, stvar je u tome sto postoji sansa da cu mijenjati taj smjestaj. Da li mislite da je potrebno da otkljucam DS-260 i odradim update adrese ili mogu taj podatak azurirati i na samom intervjuu u ambasadi (s obzirom da ce mi to biti i adresa na kojoj zelim primiti GC)?
Ja svoju obavezu koju imam ka SEVIS-u cu svakako odraditi, nisam samo siguran da li je neophodno azurirati DS-260 takodje.

Radio sam update adrese 3 nedelje pred intervju i to prilikom ubacivanja supruge. Dakle, 3 nedelje pred intervju sam menjao (izmedju ostalog) i zavrsnu stvarnu adresu i niko me nista nije pitao oko toga. Verovatno je najbitnije da podaci budu stvarni u momentu popunjavanja i ne bi trebalo da bude nikakvih problema.