PDA

View Full Version : Kako naći najpovoljniji let za Ameriku


Stranice : [1] 2 3 4

stizeljeto
14.08.2008, 11:41
Nadam se da mi nije promaknula ova tema. :confused: Mozda da na jednom mestu svi koji znaju i koji su istrazili proverene nacine pronalazenja najpovoljnijeg leta za Ameriku.
Znaci, dali imate neku posebnu web stranicu na kojoj vam pronalaze najpovoljniji let?
Ja planiram putovati nakon Nove godine, nadam se da se to ne ubraja u praznike vise. Znam da je u sezoni skuplje i za praznike. Jel ima jos neka caka kako naci jeftiniji let, npr. koliko unapred bukirati let i slicno.
Koje aviokompanije izbegavati. Nasi prijatelji preferiraju Deltu, s njima imaju najbolje iskustvo. Neznam detalje.
Dali ovisimo iskljucivo o buking agencijama za karte, da nam oni nadu sto je jeftinije ili postoji nacin da nademo nestso sami preko interneta. Od koga se onda kupuje karta? :o

dreamerns
14.08.2008, 14:13
www.dannytravel.com tu mozes naci dosta povoljne letove.
Sto se ostalog tice, neko ovde sigurno ima vise iskustva od mene, ali ja kada sam trazio letove u maju-junu za jesen bili su dosta skuplji, nego kada sam trazio u avgustu za isti termin. U mom slucaju ono "bukiraj ranije, jeftinije je" ne vazi. Cene za septembar su u avgustu bile duplo manje nego u maju, a za novembar tek i da ne govorim...

Olivera
14.08.2008, 18:55
High seson za USA je od 09Jun-03Sep i od 15Dec-08Jan.
U ovim periodima cene aviokarata su skuplje. Zato ako Vam nije hitno jeftinije cete da prodjete ukoliko putovate izvan ovih datuma.
Sto se cene tice uvek vazi praviko: Sto ranije rezervisete to jeftinije cete da prodzete. Rezervacija u aviokompanijama i turistickim agencijama je besplatna tako da ukoliko makar i odprilike znate datum polaska, moj savet vam je da rezervisete let. Postoji takozvani ticketing-time-limit, period do kada vam je cena zagarantovana. To ce vam kazati ticketing agent kada budete rezervisali. Ukoliko ne kupite kartu u ovom periodu moguc je promena cene neovisno nagore ili nadole.
Ali ako imate prijatelja on moze ubaciti fiktivni broj karte i sistem ce tretirati rezervaciju kao prodatu kartu tako da opasnost od storniranja ne postoji, ali pri kupovanju prave karte vazice aktuelna cena od tog momenta iz razloga sto su aerodromske takse promenljiva kategorija za 5-10-20EUR.
Najevtinije su special offers preko interneta, ali njih morate platiti odmah putem Credit card.
Isto tako postoje i special offers u aviokompanijama koje morate kupiti 100-90 dana ranije ovisno o aviokompaniji.
Za intercontinetal flights ja preporucijem Lufthansa, Delta, United Airlines, KLM i Austrian.

stizeljeto
15.08.2008, 09:56
Za sada koliko sam mogla istraziti, najjeftinji (preko expedia.com) ispadaju letovi sa Austrian Airways (2 odrasla i 2godisnje dete - 3104 dolara) Neznam zasto mi se cini da su neki spominjali manju sumu.

Dosta ljudi po forumima preporuca druge stranice poput expedie za trazenje karata ali mnoge od njih lete iz evropskih prestolnica npr. london, ne iz bivse Juge. Tada su letovi jeftiniji ali mislim da ne vredi zivciranja sa malim detetom i pet, sest kofera, motanje po aerodromu, uzimanje prtljage i chekiranje u avion za Ameriku.

Neki kazete da nema veze kolko se unapred rezervira, neki da je bolje sto ranije. Kolko ja vidim vecina karata su zapravo iste sa istim kompanijama npr. Austrian airways, razlika u ceni je vidljiva samo oko nekih vecih praznika, Bozic npr. Cak ni 12 mesec i 1 mesec su skupi samo oko Bozica, Nove godine, vec od 1.1. cene postaju iste (npr. ta cena od 3104 dolara mi je ista i u semptembru, januaru, februaru.

To su neki moji zakljucci do sada. ako ima neko nesto da doda bilo bi super.

Zana
15.08.2008, 16:23
Ja sam sada u maju platila povratnu kartu za kuma Beograd-London-Los Angeles sa Virgin Atlantic $700 sa taksama. Za suprugovog oca smo platili u Bozicnom periodu $900 povratnu kartu za istu kombinaciju. Obe karte su preuzete u Jatovom predstavnistvu u Beogradu tako da pretpostavljam karte u jednom pravcu mogu da se nadju i povoljnije. Ja inace uvek uzimam Virgin Atlantic. Poz

stizeljeto
15.08.2008, 22:08
[QUOTE=Zana;2805]Ja sam sada u maju platila povratnu kartu za kuma Beograd-London-Los Angeles sa Virgin Atlantic $700 sa taksama.

Pogledala sam u Virgin Atlantic i ne daje mi opciju bukiranja iz Evrope za negde. Automatski me trazi polazak iz Amerike. Kako ti je uspelo rezervirati iz Beograda za Ameriku?

Zana
24.08.2008, 21:53
Evo najzad da odgovorim - izvinjenje zbog kasnjenja, preziveh nekoliko stvarno ludih nedelja :) Dakle, ja karte kupujem preko agenta ovde i zaista ne mogu da nadjem nigde povoljnije karte nego od nje. Pretpostavljam da ona dobija odredjene popuste zavisno od kolicine koju proda. Mislim da ona kupuje preko Jat-a jer su sve karte kod njih podignute u Srbiji. Naravno, ja sam uvek spremna za klizece datume jer je nekad cena drasticno povoljnija za samo dva dana razlike. Ja uvek prebacim novac sa svog racuna ovde tako da ona vidi uplatu odmah i nisam sigurna da li iko od njih prihvata uplatu iz inostranstva. Znam samo da su karte uvek povoljnije od onog sto moji posetioci nadju u Srbiji i zaista neznam sta je razlog. Virgin nema letove iz Londona za Beograd i verovatno zato i ne postoji tako nesto u upitu za trazenje leta. Mi smo putovali za Ameriku prvi put iz Budimpeste, preko Amsterdama za Los Angeles i tada smo platili 500 eura (odnos sa dolarom je bio 1:1). Putovali smo Avgusta 4-og kad je, bar tako mislim, najskuplja tarifa. Pozdrav, Zana

stizeljeto
25.08.2008, 06:13
Fala Zana
Ja koja cu verojatno morati putovat iz hrvatske mogu onda zaboraviti na tako jeftin let. neznam dali se mogu osloniti na par turistickih agencija, ali kolko sam cula njima bas nije isplativo da nekome nadu najjeftiniju kartu, pa obicno ne dobijes bas najbolji ''deal''.

Ako netko bude imati jos neki predlog neka slobodno kaze! :) ;)

Zana
25.08.2008, 20:27
http://www.adriatictours.com/

Probaj ovaj sajt i idi na Air tickets, nacices lepe cene za povratne karte - za u jednom pravcu su povoljnije. Prijateljica mi je dala ovaj sajt pa proveri. Ne znam u koji grad planiras da se doselis (dosta utice na cenu karte) ali verovatno ulazis u skuplju tarifu posto do 1-og oktobra treba da udjes u zemlju. Srecno - Zana

stizeljeto
26.08.2008, 18:41
Zana, napisala mi je natrag neverovatnu cifru, 600 dolara po osobi, 485 za dete sa taksom. ZAG London Washington. Mislim to je stvarno povoljno. Jeidno sto se treba platit u 24 sata. Jel ta tvoja prijateljica kupovala nesto kod te kompanije? Ovo je predobro da bi bilo istinito :)))) kako provjeriti verodostojnost agencije?

Mislim, strah me da npr. ne izvisimo, bojim se da nam ne uzmu pare, a da ne dobijemo kartu ili da bude nekih drugih problema. Nisam nikad narucivala preko interneta kartu. Inace let je super, ima 90 minuta layover i kaze da se radi samo jedan check in u Zagrebu, ne treba i u Londonu. :)

Naime to je Virgin Atlantic i kao sto sam prije rekla preko Virgin Atlantica nisam mogla upisati da mi traze letove od npr. Zagreba ili Beograda za Ameriku. Ima samo od Londona ili nekog drugog veceg grada u Evropi. Prije sam procitala da su letovi iz Londona jeftini ali se treba doci do Londona,pa opet checkirat u Londonu preko Virgin Atlantica i onda je kao povoljno. Ali ja ne zelim dva chekiranja jer cemo putovat s djetetom sa pet kofera.

Jel neko upoznat sa ovom agencijom (http://www.adriatictours.com/)?

landlord
27.08.2008, 07:35
@stizeljeto..

pazi, uopste mi nije cudno da je iz Zg tako jeftina karta.. jer iz Zg za London leti Ryan Air, koja ima jako povoljne letove za London (tipa do 100 Eura sa taksama). A ako kazes da su letovi jeftini iz Londona za USA, eto ti odgovora na to pitanje..
Ja sam do sada par puta kupovao e-tickets i ni jednom do sada nisam imao problema..

Jedino sto sam cuo je da moji zemljaci koji dolaze u BiH iz USA, imaju jako puno zamjerki na te letove preko Londona. Te im izgube prtljag, te su ovakvi te onakvi.. I inace svi lete uglavnom preko Beca ili Minhena.

Poz.

stizeljeto
27.08.2008, 12:39
Da, jesu jeftiniji ali recimo gledala sam bas taj let koji mi je ova agencija ponudila za 600 $ po osobi (ZAG LHR IAD) sa Virgin Atlanticove stranice je 600funti i to samo London Washington. ??????

Zato mi je malo frka, nekako mi je predobra ponuda preko ove agencije. Hej, ne bunim se ali sto ako je neka varka. A sad, za gubljenje kofera, valjda ih posle nadu pa bi to riskrirala za ovako jeftinu kartu.

Zana
27.08.2008, 16:49
Pa pazi, ta cena zvuci taman kako treba. Valjda zvuci neverovatno jer ovde ljudi ne "deru" za pare i ne ugradjuju se toliko :) Sto se tice 24 sata - toliko traje rezervacija i ako se ne plati onda moraju da prave novu rezervaciju a onda cena moze da bude i drugacija. Bar sam tako ja razumela mog agenta. Nisi mi odgovorila da li imaju nekog u Zagrebu ili ne, ili bi ti poslali karte DHL-om. U svakom slucaju, sacekaj da dobijes svu dokumentaciju pre nego sto kupis karte. Ako ti nesto znaci - mogu da ih pozovem i priupitam sto god te interesuje. Napisi pitanja - pa uradicemo nesto :) Sto se tice prtljaga, to zavisi od aerodromskih radnika koji nekad prebace stvari u pogresan avion, ili ne stignu da ubace jer je suvise malo vremena. Pazi sad - neznam na koji terminal slece avion iz Zagreba ali je sasvim moguce imajuci u vidu koliko je Heathrow veliki da stvari dobijes sledecim letom. Virgin ce ti dostaviti prtljag u sledecih nekoliko dana, samo moras da imas karticu na koferima da bi ih prepoznali (uostalom imaju i oni svoj tag). To nije problem, i meni se desilo. Prijavis kad sletis da ti fali prtljag. Posle toga cekas u imigracionom. Dakle ne zavisi od avionske kompanije koliko od zauzetosti aerodroma. Nista strasno. Sto se tice check-iranja, to odradis odmah u Zagrebu za prtljag jer u Londonu za to nema vremena. Ja sam to, kao i svi koji su dolazili, uradila u BG i samo brines o sebi i svom rucnom prtljagu do krajnje destinacije. Virgin ima povoljne cene i dobra je kompanija - ja sam njima prezadovoljna. Kad stignes na kapiju sa koje polazis, onda checkiras i kartu pa ako ti ostane vremena (u sta sumnjam) juris u pusacku zonu da popijes kafu :) (ako si pusac i imas vremena da sidjes napolje) Ako odes na Heathrow site mozes da skines mape aerodroma i upoznas se sa svime tako da ces ustedeti vreme kad krenes na put. Uostalom sve je lepo obelezeno a i pomocice ti uvek neko ako imas problem.

Zana
27.08.2008, 19:29
E evo mene opet!
Samo da se nadovezem da razumem skepticizam oko kupovine karata od nepoznatih agencija i preko nepoznatih ljudi jer je zaista ogroman novac u pitanju. Pomenula sam vec svog agenta ali nisam smela da istaknem njene podatke preko nego sto dobijem njeno odobrenje.
Dakle:
Sonja Metuleva
Value Air
sonja@valueair.com
phone: 714.513.1773
Ja imam predivno iskustvo sa njom i mogu da garantujem da u nju mozete imati poverenja. Ja sam upravo pricala sa njom i kupovina karata u jednom pravcu nije problem, sa bilo koje destinacije (Hrvatska, Bosna, Srbija, Makedonija etc.) Ja sam joj objasnila da ste svi dobitnici viza na lutriji i gotovo sam sigurna da cete i kada se doselite i dalje koristiti njene usluge (ja jednostavno ni od koga nisam dobila bolje ponude) kada budete isli na odmor preko okeana :)
Eto! Ako vam nije mrsko, spomenite vasu vernu prijateljicu Zanu :) to bi bas bilo cool! Cisto da mogu da zadenem cvet za uvo i da se pravim vazna da imam najboljeg agenta na svetu :)

stizeljeto
28.08.2008, 09:11
Zana, srce si! Mislim da ce nakon ovog svi traziti karte od te dvoje agentice. Kad bude vreme sigurno cu se prvo tebi obratiti i onda ces mi pomoci da istrazimo kolko bi preko nje bile nase karte za Ameriku.

Do tad imam par pitanja:

1. Ovo mi je napisala ta iz druge agencije: We do accept credit cards,but only with a signed copy of our Authorization Form and copy of the passports,credit card (back and front).
Once paid we issue E-ticket and email you confirmation and that is all. To ti je odgovor na ono pitanje dali salju karte DHL/om. Nisam ju pitala dali salju karte nekom u HR. Dali ti se ova procedura koju je opisala cini istom kao kod te tvoje?
2. Na Virgin Atlantic sa isla kao da kupujem kartu i na kraju je pisalo da se isprintana karta mora donijeti na check in zajedno sa normalno pasosem i sa kreditnom karticom s kojom sam platila. Jel tako i kod tebe bilo? Ja naime nemam kreditnu, platili bi s necijom tudom, kako onda da predocim karticu ako ju nemam??
3. Ako checkiram prtljagu u Zagrebu (polaziste) dali sam sigurna da necu ponovo morat chekirat u Londonu? Jel ima neki pult gdje se to moze proverit kad dodem u London. Znam da kad kupujes karte onak prek agencija i kad pise npr. one stop negde da ce ti prtljaga doci tamo gde putujes, ali s ovim jeftinim kartama me malo brine, da ne ostane to sve u Londonu jer meni niko nije rekao da trebam ponovo checkirat sve. Ajd mi to malo pojasni-kako je islo sa tvojima iz Beograda kad si preko svoje agentice narucivala karte?
4. Jel se sa tom tvojom moze komunicirat po naski, naime vidim da je izgleda makedonka :) E, i jos me zanima da ju pitas ako ti nije tesko da proveris sve ovo sto sam do sad pitala i dali se kod nje moze bukirat let od Zagreba do Washingtona i gde bi onda ona poslala kartu, kako bi se placalo itd.

Hvala Zana, od velike si nam pomoci svima, verujem! Ti si jedna od retkih koja poscujes forum a da si vec u Americi i na taj nacin nam dajes dragocena iskustva. :)

srdjevic
02.09.2008, 06:51
Ja obično koristim odličnu tražilicu karata http://www.tqlkg.com/a866vvzntrCGLDHGELCEDIHHLJFwww.kayak.com (http://www.kqzyfj.com/b3111qgpmgo37C4875C354988CA6) koja mi je do sada davala uvek istu ili sličnu varijantu kao i moj provereni agent (imam istog takvog agenta i ja u BGu (Kole - Unidea Travel).

Povodom gubljenja kofera, stvarno nema pravila. Meni je recimo kad sam se selio (dolazio prvi put) Air France izgubio kofere (http://milos.srdjevic.net/blog/archives/2005/05), pa ih je opet izgubio kad sam išao kod burazera na svadbu (na 2 dana)...

Mislim da je optimalno tražiti varijante sa 2h čekanja na aerodromu - dovoljno vremena da prebace u pravi avion, a ne otpadate k'o malter na uvek preskupim aerodromima. Ako vam ipak izgube kofer, onda psujete nosače prtljaga na aerodromima jer su nepismeni pa su pogrešili avion - to je već u mom slučaju očigledno po Marfijevom zakonu... :D

Povodom čekiranja prtljaga, uvek pitate da li će ići do kraja na šalteru kad predajete (ja uvek pitam iako znam), ali evo ključnog signala: na kofer se lepi nalepnica sa oznakama aerodroma na koje idete. Na primer, ako idete iz BG-a preko Frankfurta za Chicago (moja omiljena varijanta), onda vam na kofer kače nalepnicu na kojoj piše FRA (Frankfurt) i ispod ORD (Chicago O'Hare-ov ID). To su iste one oznake koje vam i na karti pišu. Ja ih već znam (šta ćete, zanima me), pa u tražilice samo kucam u "from" ORD a u "to" BGD da tražim kartu za "kući". :D

U svakom slučaju, u 99% slučajeva sami znaju i odmah vam čekiraju kartu dokle letite - a kako najčešće imate let BG/ZG-USA preko nekog aerodroma, njih to između ne zanima jer znaju gde idete - tamo i koferi idu.

Takođe, važno je napomenuti da hrvatski državljani mogu da traže odvojene karte do EU i od EU jer mogu da ih kupuju bez vize. Državljani srbije/bosne/makedonije/crne gore ne mogu da kupuju takve karte bez vize za zemlju u kojoj "presedaju".
Problem je između ostalog i u sledećem: nemate connecting flights (povezane letove), koferi idu prvo na taj aerodrom, a ne možete ni da ih pokupite da bi ih prebacili u drugi avion. Zašto? Pa kupljenje kofera ide posle pasoške kontrole a pre carine, kao i svugde. :rolleyes:


Poverenje u poznate (i jeftinije jer imaju dilove) tražilice tipa orbitz, expedia i ostali je 120%, nema nikakvih problema sa kupovinom online, ali nikakve! Karte po mogućstvu od svih kupujte E-tickets (uštedite i printing fee), da dobijete samo kod pod kojim letite i ništa više - pravu kartu sa brojem sedišta dobijate na šalteru za check-in.

Takođe, (pogotovo ako niste mogli da birate), idite slobodno na sajtove kompanija kojima letite, ukucajte svoje podatke (ime, karta, pasoš i te gluposti) i možete da birate sedište i da čekirate let online! Onda samo odštampate kupone za kofere, i pola posla je već urađeno. Na šalteru provodite duplo manje vremena, dobijate bolje sedište, itd, itd...

Ovo je naročito korisno ako nosite samo ručni prtljag, onda šaltere preskačete totalno i idete direkt iz auta u avion (posle detektora metala i ostalih kerefeka). Time ste i potvrdili da dolazite na let tako da računaju na vas.

Na neke manje letove dozvoljavaju cimanje online sa kartom tek 24h pred poletanje, tako da - budite aktivni u pripremi za put i olakšaćete sebi putovanje višestruko.

stizeljeto
02.09.2008, 08:40
EEEEE, Srdjevicu, konacno i od tebe nesto! E, pa zdravo!!!

Uglanvom, ovako. Gledala sam Kayak, ali kao i druge trazilice ne daju mi ovu opciju koju mi nudi ta agentica iz Adriatic Toursa (ZAG-LHR-IAD) za 600 dolara one way po osobi. To je preko Virgin Atlantica. Nigde se na trazilicama ne pojavjluje Virgin, nikada, oni nemaju connecting flights iz Zagreba. Zato me zanima kako ona moze srediti da kod nje ima, pa jos za tako smjesnu cjenu, pa jos da nemoram opet checkirat prtljag u Londonu. Naime ako imam samo 2 sata fore izmedu letova, ako trebam ponovo checkirat ne znam dal cemo stici. Ja ju pitala, i ona kaze da se checkira u ZAG i uzima u Washingtonnu. Aj najzdravlje!!

Plus druga frka mi je sto nemamo kreditnu karticu. Neznam kako cemo platit e/ticket ili nekoj agenciji u Americi (definitivno cu pre puta kontaktirat Zaninu preporucenu agenticu ili cak Adriatic Tours iako za njih nema direktnu preporuku, ali mislim da su ok). Imamo ljude koji bi mogli platit za nas iz Amerike, ali nisam sigurna da ce onda samo nas pasos i isprintana karta (ako bi ju poslali na nas email) biti dovoljan za check in.

Jos me zanima, dali kad dodete sa takvom jeftinijom kartom imate losija sedista? Npr. ja planiram dovoljno rano bukirat, ali ako mi ih daju tek na ukrcavanju, a nas je dvoje sa bebom, kako da se osiguramo da bar budemo svi troje zajedno jedan do drugog?

srdjevic
02.09.2008, 08:49
Uglanvom, ovako. Gledala sam Kayak, ali kao i druge trazilice ne daju mi ovu opciju koju mi nudi ta agentica iz Adriatic Toursa (ZAG-LHR-IAD) za 600 dolara one way po osobi. To je preko Virgin Atlantica. Nigde se na trazilicama ne pojavjluje Virgin, nikada, oni nemaju connecting flights iz Zagreba. Zato me zanima kako ona moze srediti da kod nje ima, pa jos za tako smjesnu cjenu, pa jos da nemoram opet checkirat prtljag u Londonu. Naime ako imam samo 2 sata fore izmedu letova, ako trebam ponovo checkirat ne znam dal cemo stici. Ja ju pitala, i ona kaze da se checkira u ZAG i uzima u Washingtonnu. Aj najzdravlje!!

hmm, meni sada daje čudne rezultate. Inače, mali savet za http://www.tqlkg.com/a866vvzntrCGLDHGELCEDIHHLJFkayak (http://www.kqzyfj.com/b3111qgpmgo37C4875C354988CA6): daje različite cene u zavisnosti u koje doba dana tražiš, majke im ga! Sad mi u ovo vreme daje duplo veće cene nego preko dana. Kako si tačno tražila?

Plus druga frka mi je sto nemamo kreditnu karticu. Neznam kako cemo platit e/ticket ili nekoj agenciji u Americi (definitivno cu pre puta kontaktirat Zaninu preporucenu agenticu ili cak Adriatic Tours iako za njih nema direktnu preporuku, ali mislim da su ok). Imamo ljude koji bi mogli platit za nas iz Amerike, ali nisam sigurna da ce onda samo nas pasos i isprintana karta (ako bi ju poslali na nas email) biti dovoljan za check in.

To nisam do sada čuo. Ti kartu kupuješ od agenta, a na aerodromu ideš direkt na avio kompaniju. Njima ne treba da pokazuješ nikakve kreditne. Dovoljno je samo da ti izdaju kod e-ticketa i to je to. Na aerodrom ideš sa tim odštampanim i pasošem.

Jos me zanima, dali kad dodete sa takvom jeftinijom kartom imate losija sedista? Npr. ja planiram dovoljno rano bukirat, ali ako mi ih daju tek na ukrcavanju, a nas je dvoje sa bebom, kako da se osiguramo da bar budemo svi troje zajedno jedan do drugog?

Zavisi, postoje stvarno razne karte, a najjeftinije su one sa svim fiksnim, ništa ne može da se menja, tak'a je kak'a je... Kakvu god kartu da si kupila, verovatno ćeš moći na sajtu prevoznika da središ onda sve.

stizeljeto
02.09.2008, 09:19
Trazila sam od ZAG do IAD za recimo 14. 1. 2009. to je naravno fiksni datum, ali ako sve bude ok, tada bi otprlike isli.
Obicno mi daje Austrian Airlines. Nikad, nikad mi ni jedna trazilica ne da je Virgin Atlantic, a koji navodno ima jeftine karte.

Bas me zanima sto bi mi rekla da agentica da ju trazim iskljucivo preko Austrian. Mozda bi mi isto nasla jeftinije od ovog na trazilicama, ipak agenti imaju svoje nacine da obezbede povoljniju kartu

dreamerns
03.09.2008, 10:29
Ne znam ljudi, ali probao sam sve ove vase pretrazivace i www.dannytravel.com mi i dalje nalazi ubedljivo najjeftinije (isto kao kad odes u jat i pitas). Svi ostali su bar 30% skuplji.

landlord
03.09.2008, 17:54
E, u kojem selu ja zivim.. nevjerovatno..

Gledao sam karte na http://www.tqlkg.com/a866vvzntrCGLDHGELCEDIHHLJFKayak.com (http://www.kqzyfj.com/b3111qgpmgo37C4875C354988CA6) i kada trazim kartu iz Sarajeva do Seattlea cijena je oko 1800 $. Kada trazim za isti datum let iz Beograda karta je oko 1060 $. Pa to je vise od 700 $ po karti. Dakle za nas dvoje 1400 $ vise.
Dakle, vise mi se isplati otici do Bg-a, biti tamo 2-3 dana i od tamo krenuti..

Mislim stvarno..

srdjevic
03.09.2008, 18:19
Očigledno ima tu puuuuuno faktora od kojih zavisi cena karte. Za svaki let koji vam treba, treba proći sve tražilice.

Evo primera sad na frku što sam odradio:

ORD-BEG, datumi 10/07 odlazak, 10/21 povratak:

dannytravel.com - Alitalia za 937.19 USD
kayak.com - AirFrance za 842 USD

Kao što vidite, nema pravila... :(

dreamerns
04.09.2008, 09:04
Očigledno ima tu puuuuuno faktora od kojih zavisi cena karte. Za svaki let koji vam treba, treba proći sve tražilice.

Evo primera sad na frku što sam odradio:

ORD-BEG, datumi 10/07 odlazak, 10/21 povratak:

dannytravel.com - Alitalia za 937.19 USD
kayak.com - AirFrance za 842 USD

Kao što vidite, nema pravila... :(

Hmm....interesantno...
ja nikada nisam dobio airfrance kao dobru ponudu, ali sam doduse gledao BEG-ORD.
U svakom slucaju na dannytravel.com u jednom pravcu dobijam za 500-600$ (sada), a bilo je i manje pre 2-3 nedelje.

srdjevic
04.09.2008, 16:08
Karta u jednom pravcu je obično za nijansu skuplja nego što bi bila povratna (one cene što sam naveo bile su za povratnu)...

Ja bih rekao, ako već idete preko agenta (kao što sam ja u dolasku), možda razmislite o tome da uzmete ipak povratnu kartu na godinu dana, raspitajte se malo za uslove. Postoje varijante da možete i datum povratka da promenite (besplatno), tako da je odlična varijanta ako mislite da ćete uskoro natrag bar na odmor.

Ja sam prve 2 godine preko mog agenta uzimao baš te - povratne na godinu dana. Ako propadne, šta sad... Bar se čovek lakše odluči da skokne do kuće... :rolleyes:

Veronika
04.09.2008, 16:29
Kad god kupujes povratnu uvijek je jeftinija (bilo kojim prijevozom ).
Jako je važno kad se rezervira ,npr. meni je jedna frendica isla bratu u posjet na mjesec dana dok joj fax ne počne ,prije dva dana je odletjela ,kupila je kartu prosli petak , Zagreb-Beč -Washington ;sedam i pol tisća kuna ,dosta ...

Svida mi se kako razmisljas ,za svaku pohvalu !:))

landlord
04.09.2008, 16:34
Super stvar.. kad mozes uzeti povratnu kartu na period od godinu dana..
Taman se i natjeras da ces zasigurno doci..uskoro..

srdjevic
04.09.2008, 16:46
Pa znam ja šta pričam.... :D

dreamerns
05.09.2008, 08:56
Ne znam ljudi....ali meni je celog zivota (pogotovo 90-ih) bila zelja da jednog dana kupim kartu za preko okeana u jednom pravcu :D Moram tu zelju ostvariti... :)

stizeljeto
05.09.2008, 09:28
Ja sam isto za kartu u jednom pravcu. Iz vise razloga; iz Amerike se mogu naci jeftinije karte tako da kada saznamo kada cijela porodica moze dobit slobodno, kupimo si kartu za doma sa sigurnim datumima polaska i dolaska; ima mi vise smisla kad smo jednom tamo da mi je tamo polazak i da se tamo vracam, a ne da gledam kako namjestiti datume i slicno. Mislim da nema neke razlike u cijeni ako se dovoljno rano rezervira. Evo ja se nadam da cemo naci nesto povoljno preko te Zanine agentice, cijene su puno povoljnije nego povratne sto se mogu naci preko agencije. (iznimka kolko sam vidjela do sada je Lufthansa koja ima puuuuno povoljnije povratne karte, ali cijena im je svejedno visoka pa sa njima ne pomisljam putovati)

srdjevic
05.09.2008, 15:37
Ne znam ljudi....ali meni je celog zivota (pogotovo 90-ih) bila zelja da jednog dana kupim kartu za preko okeana u jednom pravcu :D Moram tu zelju ostvariti... :)

Pa siguran sam da ti ovo neće biti jedini put preko bare... ;) Uostalom, dogodine možeš kupiti u jednom pravcu - za povratak u USA, jer ćeš imati kartu za "odlazak" na odmor, a ne i za povratak... :D

Psihološki je mnogo bolje imati ipak kartu u ruci. Uvek imaš još jednu opciju za ne-daj-Bože da se nešto desi.... A kad se ide sam na ovakav put, po meni, što više opcija, to bolje... Ipak je to samo 200-300$ više, a daje puuuno duševnog mira... ;)

Ja sam isto za kartu u jednom pravcu. Iz vise razloga; iz Amerike se mogu naci jeftinije karte tako da kada saznamo kada cijela porodica moze dobit slobodno, kupimo si kartu za doma sa sigurnim datumima polaska i dolaska; ima mi vise smisla kad smo jednom tamo da mi je tamo polazak i da se tamo vracam, a ne da gledam kako namjestiti datume i slicno. Mislim da nema neke razlike u cijeni ako se dovoljno rano rezervira. Evo ja se nadam da cemo naci nesto povoljno preko te Zanine agentice, cijene su puno povoljnije nego povratne sto se mogu naci preko agencije. (iznimka kolko sam vidjela do sada je Lufthansa koja ima puuuuno povoljnije povratne karte, ali cijena im je svejedno visoka pa sa njima ne pomisljam putovati)

Da se razumemo: ova priča ni ne bi imala smisla kad bi morali da se usklađuju datumi. Poenta i jeste u tome da imaš kartu koja ima dozvoljeno menjanje datuma povratka besplatno (a toga ima). Znači, ako ima sedišta u avionu, ja mogu da je promenim za 10 minuta i da idem tim letom.

Naravno, ova varijanta verovatno ne pije vodu porodicama, velike su pare u pitanju, pitanje da li bi svi išli (za prvo vreme) zajedno nazad, itd itd...

stizeljeto
05.09.2008, 15:47
Da, da, mislila sam na porodice. Tesko je uzet povratnu, cak i da je otvorena, a da ti se bas pogodi da svima pasu da idu. Plus, sta nije otvorena karta skuplja?

mvp977
05.09.2008, 17:40
Za Hrvatsku i BIH :

kontaktirajte ljude iz employment power
employment-power.com

Mogu vas uputiti kako da najjeftinije nadjete kartu.

V777
06.10.2008, 21:13
Ja svima mogu da preporuim Lufthansu, jer sam njima putovala i odlicni su u svakom smislu. Takodje su povezani sa veoma jakom US air companijom, te lete kao jedna kompanija. Moze se desiti da idete samo Lutfhansom u Evropi, kako obicno i rade kompanije, a moze se desiti da vas Lufthansa vozi i preko okeana, ne samo u Evropi.

Presedanje preko Frankfurta takodje bih svima preporucila, jer mislim da je super. London i Pariz (kao i mnoga mesta istocne Evrope) se obicno izbegavaju, jer su ljudi imali veoma neprijatnih iskustava.

Nemacka i Svajcarska mi se cine kao najbolje destinacije za presedanje iz US za Evropu.

Povratna karta je obicno jeftinija od one u jednom pravcu. Zatvorenog tipa povratne jesu jeftinije od onih otvorenog tipa, ali se i tim zatvorenim kartama mogu menjati datumi, ukoliko se na vreme javite avio kompaniji ciju kartu imate (ja lino sam imala kartu s utvrdjenim datumom povratka, ali mi nije odgovarao termin; zvala sam da pomerim, pomeriti se moglo samo do kraja godine dana od kada se karta kupila, sto je veoma bitno, znaci kad se karta produzava, ne moze se produziti na vise od godine dana od kada se doslo, to je maximum, ukoliko se ne iskoristi - propada). Takodje povratnu kartu moze da koristi samo lice cije se ime nalazi na karti, ne moze neko drugi umesto vas da je koristi. Kada se pomera datum na karti (u mom slucaju imala sam datum povratka rezervisan nakon 10 meseci od dolaska, te sam htela pomeriti max koliko se moglo; za tu uslugu sam trebala platiti Lufthansi 100 evra, i naravno max za pomeranje je bio jos samo 2 meseca; posto nisam planirala putovanje u tom periodu, karta je propala).

To su neke informacije koje ja ranije nisam znala, te se nadam da ce nekima od vas biti od pomoci.

Pozdrav i puno srece!:)

stizeljeto
04.11.2008, 23:21
Ajd ja da se pohvalim i ponovo osvjezim ovu temu jer ce vam svima skoro zatrebati karta za Ameriku.

Dakle, Zanina agentica, Sonja iz Value Air mi je ponudila jako dobru cijenu Zagreb-Denver, 700 za odrasle, 600 za dvogodisnjaka. :bravo:Jest da je put ubitacno dug i sa dva presjedanja, Frankfurt i Philadelphia ali izdrzat cemo valjda. Preko trazilica sam nalazila najjeftinije za 1300 dolara po osobi isto sa dva presjedanja. Ovako stedim vise od 1000 dolara.:grin:

Zaboravite online trazilice, tesko da cete naci nesto povoljnije od nekog provjerenog agenta. Jedino je zeznuto sto se mora platiti iz Amerike ali i to se da srediti preko nekoga.

D$D
05.11.2008, 22:17
Svi koji putuju mogu da nadju letove povoljno ali mora da se malo trazi.
Evo par kombinacija.
Definitivno za mene najbolja kompanija Lufthansa ali i najskuplja.
Neznam u postu koji je naveden gore vezano za Denver receno je da je karta placena za dvogodisnje dete.
Ne znam da li znate ali nije s goreg spomenuti da ako putujete sa detetom koje nije napunilo 2 godine ne placate kartu za njega vec samo takse.( taman putovali i dan pred rodjendan deteta)
Mi smo tako dosli ovde.
Druga kombinacija koja je dobra je agencija Mack Travel ovde u Chicagu,mozete da nadjete povoljne karte, mi smo platili povratnu do Chicaga 1300$ ali je nadjena bukvalno u roku od dva dana u jeku sezone letos.
Dobro je kod ove agencije sto mozete da platite i u Chicagu a i u Beogradu u Jat-u.
To je kombinovani let prako Londona Jat- United, i nemate puno setanja na aerodromu u Londonu.
Karta se preuzima u Jatu u Beogradu.
Fly-011 agencijan iz Bgd o kojoj ne znam bas puno ali moj je prijatelj dosao preko njih po nekoj dobroj ceni nije zgoreg da se proveri.
Naravno glupo reci na kraju ali karte uzmite odmah po dobijanju vize jer ce te tako ustedeti najvise.
Ko nije putovao avionom jos jedna opaska izbegavajte ako mozete sedista u sredini, neznam kako za vas ali ja sam se izlomio ziv do Chicaga.
Naravno ne mozete da birate uvek ali ako mozete onda definitivno sedista sa strane aviona bar po meni.

stizeljeto
05.11.2008, 22:45
Neznam u postu koji je naveden gore vezano za Denver receno je da je karta placena za dvogodisnje dete.
Ne znam da li znate ali nije s goreg spomenuti da ako putujete sa detetom koje nije napunilo 2 godine ne placate kartu za njega vec samo takse.( taman putovali i dan pred rodjendan deteta

Maleni ce napuniti dvije ovaj petak, tako moramo uzet kartu i platit skoro ko za nas. Ali sretna sam jer smo puno ustedili preko americke agencije.

Mozda mogu pitati agenticu dali mozemo birati mjesta. Neznam dal sam dobro shvatila ali negdje sam procitala da kad dobijemo konfirmacijski email sa rezervacijom da provjerimo na oficijalnog stranici aviokompanije i tamo si rezerviramo mjesta nakon sto ukucamo svoj broj rezervacije... ??? Jel postoji tako nesto?

chicagopn
05.11.2008, 23:07
Ja cu pokusati biti od pomoci kolko tolko znam da kad sam ja uzimao kartu bila je najpovoljnija cak jeftinija 30$ nego moji sto su nasli u americi

Imam od osobe broj mobilnog ali nemogu ga ovde napisati ipak je to nesto privatno nemam broj agencije sve sam preturio i nemogu naci inace radi se o agenciji AEROKLUB nalazi se u Beogradu kod merkatora odmah zgrada do,inace osoba koja tu radi a ja je poznajem zove se Sanja Jaksic oni imaju najpovoljnije avio karte, necu sad da nesto tvrdim ali ako mozete raspitajte se nije na odmet

srdjevic
06.11.2008, 07:23
Mozda mogu pitati agenticu dali mozemo birati mjesta. Neznam dal sam dobro shvatila ali negdje sam procitala da kad dobijemo konfirmacijski email sa rezervacijom da provjerimo na oficijalnog stranici aviokompanije i tamo si rezerviramo mjesta nakon sto ukucamo svoj broj rezervacije... ??? Jel postoji tako nesto?


Postoji to na sajtu svake normalne aviokompanije ( - JAT), mozes se cak i cekirati negde 7, a negde 1 dan unapred. Sve odradis online, posle samo odneses prtljag zeni na salteru i das joj papir koji si odstampala pri checkin-u.

U slucaju da ne nosis kofere (koje checkiras), onda direkt mozes u avion, ne moras na salter uopste... ;)

asmiki
14.12.2008, 03:05
Maleni ce napuniti dvije ovaj petak, tako moramo uzet kartu i platit skoro ko za nas. Ali sretna sam jer smo puno ustedili preko americke agencije.

Mozda mogu pitati agenticu dali mozemo birati mjesta. Neznam dal sam dobro shvatila ali negdje sam procitala da kad dobijemo konfirmacijski email sa rezervacijom da provjerimo na oficijalnog stranici aviokompanije i tamo si rezerviramo mjesta nakon sto ukucamo svoj broj rezervacije... ??? Jel postoji tako nesto?

Stizeljeto...interesuje me ova varijanta sa elektronskim kartama, koje ste vi imali, na koji nacin se putuje. Naime, ja sam uzeo za majku kartu, dobio sam konfirmacioni email i u njemu dva broja elektronskih karata za oba pravca.

E sad da bih mogao majku da priprem sta da radi na aerodromima interesuje me jel ona na polazistu pokaze te brojeve i oni joj odstampaju klasicne karte, ili jednostavno nosi taj papir sa brojevima sa sobom i to pokazuje kad treba da joj izdaju boarding kartu i slicno.

Hvala...

stizeljeto
14.12.2008, 04:58
Stizeljeto...interesuje me ova varijanta sa elektronskim kartama, koje ste vi imali, na koji nacin se putuje. Naime, ja sam uzeo za majku kartu, dobio sam konfirmacioni email i u njemu dva broja elektronskih karata za oba pravca.

E sad da bih mogao majku da priprem sta da radi na aerodromima interesuje me jel ona na polazistu pokaze te brojeve i oni joj odstampaju klasicne karte, ili jednostavno nosi taj papir sa brojevima sa sobom i to pokazuje kad treba da joj izdaju boarding kartu i slicno.

Hvala...

Kad dode na prvi Check in gdje cekira torbe, pokaze taj konfirmacijski email i dobije Boarding Pass. Neka cuva konfirmacijski email, jer ce ga pri povratku opet morat pokazat na Check in/u gdje ce joj izdat opet Boarding pass za povratni let.

Mi smo imali dva presjedanja, pa smo dobili za mene boarding pass za sva tri leta (u jednom smjeru), a za muza i sina nismo. Vidjelo se da postoje rezervacije ali nije mogao izdati Boarding pass za druga dva leta za njih dvoje. Tako da ako se to dogodi i njoj ukoliko ima vezani let sa presjedanjem, mozda ce trebati ici na salter Avio kompanije ( u nasem slucaju United Airlines-moze i na Lufthansu jer su partneri) i oni izdaju boarding pass do kraja.

Good Spirit
14.12.2008, 16:02
Prošle godine ja sam uzeo povratnu kartu: Beograd-Frankfurt-Atlanta za ~600$ sa taksama. Ja nisam našao bolje tada. Let je bio Lufthanzom i ja sam bio prezadovoljan.

Evo kontakta, pa ništa vas ne košta da proverite:

HRG Serbia
Kneza Miloša 58, Beograd (Odmah pored Američke ambasade)
Tel: 011/2643 258;
011/3614 139;
011/3614 258;
011/3615 949

Sloba_Kg
17.01.2009, 11:58
Ja sam sada u maju platila povratnu kartu za kuma Beograd-London-Los Angeles sa Virgin Atlantic $700 sa taksama. Za suprugovog oca smo platili u Bozicnom periodu $900 povratnu kartu za istu kombinaciju. Obe karte su preuzete u Jatovom predstavnistvu u Beogradu tako da pretpostavljam karte u jednom pravcu mogu da se nadju i povoljnije. Ja inace uvek uzimam Virgin Atlantic. Poz

Sa Virgin Atlantic-om moze da se leti iz Bg (tj.preko okeana)
Mi smo juce bili u Biser travel-u odmah pored ambasade u Bg i za njih kazu da su najbolji a to kaze i drug koji radi na aerodromu Bg u kontroli leta.
370eura u jednom pravcu 590eura povratna koja vazi godinu dana.
E sad sta je bolje otici tamo sa kartom u jednom pravcu pa onda kad budemo hteli doci ovde kupiti povratnu u USA ili... to jos ne znam.

Zivkovic_NIS
17.01.2009, 12:03
Jer se misli 370 e, sa svim pratecim taksama i ostalo ? od SRB do CA ?

Sloba_Kg
17.01.2009, 12:12
Jer se misli 370 e, sa svim pratecim taksama i ostalo ? od SRB do CA ?

Pa da, jedan pravac 370 eura. Ne verujem da ne bi ona rekla plus taxe jer je sva usredsredjena na posao :)

dreamerns
17.01.2009, 17:51
Ja sam pet meseci gledao sve zivo i dannytravel jeste bio najpovoljniji za jedan pravac. Ne bi me cudilo da ima za 900$ za oboje.
Inace, savet je isto da kupujes kartu u jednom pravcu.....kupices povratnu kada se budes vracao :-)

Mada mi stvarno neke stvari nisu jasne. Meni su recimo rodjaci koji idu za Atlantu govorili da air france je najpovoljniji. Ja sam mesecima pratio i karta za 2 osobe u jednom pravcu nije padala ispod 2000 eura....nekada je bila i 3000 eura. Mislim....stvarno....dobro da nije milion.
E sada, meni je mesecima dannytravel bio uvek (u svakom momentu gledanja) najpovoljniji za jedan pravac, kada ides iz Srbije. Kada ides iz Amerike i npr. kupujes povratnu, onda se stvari kompletno menjaju....i tada mislim da ima povoljnijih sema.

wrath:of:the:lich:king
25.02.2009, 12:58
Beograd - London - Chicago - Detroit 385EUR one way...

landlord
25.02.2009, 13:06
Beograd - London - Chicago - Detroit 385EUR one way...

Ma daaaj? Super povoljno.. Koja kompanija, koji agent..koji datum leta.. daj malo vise detalja..

xeg
25.02.2009, 13:19
Sto se cudis... pa znas da je nama 400EUR do Atlante a ona je bar za 20EUR dalje:;D:

Edited:
Ajd' da dodam punu rutu za one koji ne svracaju na blog
Belgrade - London - Washington DC - Atlanta --- 400EUR prva polovina aprila

moni
25.02.2009, 19:05
wrath:of:the:lich:king

Beograd - London - Chicago - Detroit 385EUR one way...

Gde nadje tako povoljan let i koja kompanija? Termin verovatno van sezone? Ajde ako neces na reklamu, posalji mi na private.
Hvala

dreamerns
25.02.2009, 19:23
februar ima najpovoljnije letove definitivno...ja kada sam trazio (period leto-jesen), za dvoje je bilo 800e u jednom pravcu i to je bila za 400e manja suma od bilo koje druge kompanije. Air france je bio 2000e, a ponekad i 3000e...to su cene za od juna do decembra. Sada je drugarica isla preko air france povratna za 700$. Jos nesto, ja kada sam isao onda su bili digli cene goriva, pa su i avionske karte poskupele...ali cim sam stigao cene su pocele da padaju....tako da je moguce (vrlo verovatno) da i to utice. Bolje kupujte sto pre karte, dok ja ne kupim auto ili odlucim da odem u Srbiju na odmor....jer ce tada cene opet poceti da skacu i to drasticno.

wrath:of:the:lich:king
26.02.2009, 15:26
Beograd - London - Chicago - Detroit 385EUR one way...

Biser Trade Tours, Beograd. Inace za tu agenciju sam i saznala ovde na forumu :blink: Agent je Olivera Sakota.

BG-London leti JAT, ostatak UNITED AIRLINES.

Ta cena vazi za low season, sto je do 31.marta.
Letimo cetvrtak, 19.3., 10.30, stizemo u ponoc, sto je taman onima koji nas tamo cekaju. U Chicagu imamo 3 sata pauzu sto je valjda dovoljno za imigraciono...

landlord
26.02.2009, 16:11
Evo Xegze sto se cudim .. gledam preko http://imps.acetrk.com/i/1B9/66.jpg?subid=2&websiteid=1773vayama.com (http://trk.acetrk.com/r/BJ/1B9/1D9/?url_id=401) cijene karata..
i recimo iz Sarajeva do iste lokacije u USA karta je 3000 dolara sa taxama,
ista ta destinacija iz Zagreba je 1800 $ sa taksama, a iz Beograda 950 $ sa taksama..

Inace iz sva tri grada se leti prema minhenu ili stutgartu.. e pa ne mogu da vjerujem da je razlika od 1000 dolara.. samo za let od Zagreba do Frankfurta.. ili 2000 dolara za let od sarajeva do minhena tj. frankfurta

dreamerns
26.02.2009, 17:03
Lepo covek kaze do 31. marta....ocigledno od nove godine do kraja marta su 3x jeftinije karte.

xeg
26.02.2009, 19:37
Evo Xegze sto se cudim .. gledam preko http://imps.acetrk.com/i/1B9/66.jpg?subid=2&websiteid=1773vayama.com (http://trk.acetrk.com/r/BJ/1B9/1D9/?url_id=401) cijene karata...

Da, isto je i nas let preko tih trazilica skoro duplo skuplji.
Moras zvati sto vise agencija i agenata, videces kada pocnes da trazis da se cene strasno razlikuju, Zanina agentica Sonja (iz LA-a) i Biser (Bgd) koji WoW spominje su nam dali najpovoljnije ponude, iste letove koje vayama, danny, http://www.tqlkg.com/a866vvzntrCGLDHGELCEDIHHLJFkayak (http://www.kqzyfj.com/b3111qgpmgo37C4875C354988CA6)... pronalaze po XXXX ceni od Sonje i Bisera GARANTUJEM da ces dobiti bar 30% jeftinije a naci ce ti cak i neke kombinacije koje trazilice nemaju. Tako je i nama bilo a onda smo kod ovih SkyCenter koje sam spomenuo na blogu dobili isti taj let za jos $50 nize i kod njih kupili karte. Cak smo dobili i ista sedista koja nam je pre toga Biser rezervisao.
Pa i Ljeto je od agenta dobila mnogo povoljniju cenu nego igde na netu.
Mozda je low season do 31.marta ali mi po istoj ceni letimo nedelju dana nakon toga.

stizeljeto
26.02.2009, 19:41
Da, ja glasam za Sonju isto. Super iskustvo, jeftine karte, i ja ju preporucujem. Evo linka ponovo: Sonja@valueair.com (pozovite se na forum i Zanu)
web agencije: http://www.valueair.com/ Obavezeno pisati Sonji na email jer je njena ponuda jeftinija od trazilice na website/u agencije.

dreamerns
26.02.2009, 21:46
Probao sam sada da napravim aranzman preko njih na netu...i cena povratne karte je $1,010.57....moja drugarica je pre par dana otisla za 700$....znaci ima razlike...

landlord
26.02.2009, 22:19
Bojim se da me niste razumjeli.. ja kazem da preko bilo k0oje trazilice, koju sam gledao za isti datum, kada poredim gradove: Beograd, Zagreb i Sarajevo ispadne da su iz Beograda najjeftiniji letovi.
Tipa Beograd - grad u USA je cijena X.
Zagreb - grad u USA je cijena 2X.
Sarajevo - grad u USA je cijena 3X.

Sve tri rute idu iz polazista do Minhena, pa od Minhena do grada u USA.
Dakle razlika je samo od polazista do Minhena. I ne mogu da vjerujem da se na toj kratkoj relaciji nabesa ovolika razlika.
Meni se isplati kupiti karte za mene i suprugu iz Beograda do USA, a do Beograda da dodjem taxijem iz Sarajeva. I ostane mi para za jos dvije karte.
E o tome sam govorio. Bez obzira na period za koji gledam.


P.S. evo sada sam napravio tri rezervacije preko ValueAir kompanije za 18. mart. I dobio cijenu dvije karte iz Beograda za 885 dolara, iz Zagreba 2922 dolara i iz Sarajeva 6104 dolara. Doduse ove tri idu preko razlicitih linija u Evropi.. ali bez obzira.. sto je previse previse je..

Zana
26.02.2009, 23:05
Je li ti Sonja radila rezervaciju ili si isao na search? Ne verujem da ti je ona nasla za iz Zagreba za tolike pare.... moja cica je kupila za Zagreb pre neki dan - ide 31-og Marta i vraca se 17-og maja, znaci povratna - $780. Tako da ta cifra sto je ti pomenu, nikako mi ne ide...

A drugo, kad su prekookeanski letovi nijedan sajt ne moze da ti da povoljniju ponudu od agenata koji zakupljuju na stotine karata i dobijaju discount...

Ajd' javni se na private...

Amerikanac2009
27.02.2009, 00:39
Alo narode sto se razbacujete tolikim ciframa! Kao na Mesec da putujete! Ja sam nasao mozda najpovoljniju varijantu (ako ambasada da zeleno svetlo 27.marta) let Beograd - London - Chicago za neverovatnih 390 eura po osobi sa svim aerodromskim taksama. Za bebu nas je izaslo 90 eura!!! Isao sam na www.aviokarte-online.com ali trazite preko google.rs (Srbija) Polece iz Beograda u 10:40h a iz londona za Chicago u 15:20h i slece po americkom vremenu u 18:20h
Zvao sam i rezervisao za 14.maj kombinacija JAT - United Airlines
Sve druge kombinacije su od 460 - 710 eura (Al Italia ili Lufthansa) Lufthansa je najskuplja!
Landlord je apsolutno upravu kada poredi cene po mgradovima Beograd, Zagreb, Sarajevo!
Ko je zainteresovan da upita za moguci let evo kontakata agencije iz Beograda. Ja sam se uverio na licnom primeru. Kos su mi rekli da je od maja ludnica sa guzvom!!!
Evo zainteresovanima podaci:

JUMBO TRAVEL
Beogradska 33
Beograd
11000
phone:+381 11 303 8877, 303-30-88, 303-80-88
fax:+381 11 303 3089
e-mail:office@jumbo-travel.rs
Mejl moje agentice: vladana@jumbo-travel.rs

landlord
27.02.2009, 08:14
Ma kazem ti, ja cu definitivno letjeti iz Bg..
Dan prije sjednem u Sa na taxi... i pravac BG aerodrom.

xeg
27.02.2009, 11:16
Lande, salu na stranu, nemoj da iskljucujes tu mogucnost da putujete iz druge drzave jer ti to moze puno para ustedeti. Moj burazer za par dana putuje za Maroco ali polazi iz Budimpeste zbog velike razlike u ceni.
Kada resite da putujete javi da kontaktiram par agenata ovde i videcemo sta moze da se uradi.

landlord
27.02.2009, 11:29
Lande, salu na stranu, nemoj da iskljucujes tu mogucnost da putujete iz druge drzave jer ti to moze puno para ustedeti. Moj burazer za par dana putuje za Maroco ali polazi iz Budimpeste zbog velike razlike u ceni.
Kada resite da putujete javi da kontaktiram par agenata ovde i videcemo sta moze da se uradi.

Ne znam zasto si mislio da se salim? najozbiljniji sam i definitivno znam da cu da letim iz BG. Taxi ce me doci do 200 Eura. Tako da mi se to zaista vise nego isplati..

Leona
27.02.2009, 11:56
Lande, izvini al zar ti nije isplatnije ici autom? Ako nemas svoje, valjda imas nekoga ko bi te odvukao do Bg? Jer svaka KM/€/$ ti je potrebna, a dati 200€ za taxi nije bas malo, narocito kada ides u SAD i to u trenutku kada ekonomska situacija nije bajna.

Ali nisam ni mogla pretpostaviti da je ovolika razlika u cijenama izmedju Sa/Bg/Zg :blink:

landlord
27.02.2009, 11:57
Ma vjerovatno ce me moji voziti do BG. to je 6 sati voznje nista strasno nego malo karikiram.. stvarno su strasne cijene.. samo mi nije jasno zbog cega je to tako..

Leona
27.02.2009, 12:04
Eh, dobro je dok samo karikiras:grin:

Nego pretpostavljam da su cijene takve, zato sto smo zadnja rupa na svirali, i zadnja od ovih drzava Balkana po svemu, a i kontam da narod ne putuje previse nas tamo, pa cim je manja potraznja veca je cijena

landlord
27.02.2009, 12:08
ma ima jako puno bosanaca i po skandinaviji.. i po tim amerikama..(radovan III, op aut.) ali kad je kod nas sve monopol. Pa od low budget kompanija imas samo german wings. I sa njima do Bona.. to koriste anravno nasi sverceri.. pa su ti letovi popunjeni smao u jednom smjeru..
jednom sedmicno odu tmao kupe auto i dovuku ga u Bosnu nazad. Naravno nekog golfa..:)

Ja sma u oktobru kupio dvije povratne karte od Dubrovnika do Barcelone.. za nekih 240 Eura sa taksama. Iz Sarajeva jedna karta je bila oko 350 Eura. Pa ti sad vidi.

xeg
27.02.2009, 12:15
Iz Bgd-a dobijes nizu cenu tako sto JAT-om odes do Londona, Frankfurta, Minhena... pa odatle biras. Verujem da to dosta smanjuje cenu, u stvari mora da je to jer su nam onda iz Evrope svima dostupni isti letovi.

Leona
27.02.2009, 12:18
Ma znam sve, ali sta cemo, iz ove koze ne mozemo (za sada):==D:
a sverceri, nisi nista vidio, ako nisi isao kada u Tunis:grin:
Doduse oni ne svercaju golfove, ali zato ostalo...ihhh

steficacvek
27.02.2009, 12:20
Ej lande jesi li mozda probao nazvati JAT u Sarajevu. Moja prijateljica je kupila kartu Sa-NY nekad u novembru, povratnu za oko 1200 KM. I to 20tak dana prije puta. Mozda imaju neku ponudu, sta fali pokusati i sa tim

landlord
27.02.2009, 12:32
Uh nisam ni znao da ima JAT u SArajevu..
morat cu to pogledati .. hvala u svakom slucaju na info..


Leona, zato sma bio u Istambulu.. jebo te.. ko jedna velika Arizona - pijaca ona..
na svakom cosku su mi prodavali nesto.. od koze do tozla

steficacvek
27.02.2009, 14:02
Uh nisam ni znao da ima JAT u SArajevu..


Ima, nalazi se pored Doma armije, ulaz odmah pored ulaza u Nacionalnu galeriju, na 1.spratu cini mi se

Dida
27.02.2009, 15:34
Ja još nisam počela bjesomučnu potragu za aviokartama, nismo ni datum odredili tako da sam se za početak nezvanično raspitivala po agencijama, i zadnja cijena koju smo dobili, Malev, je 1600KM (povratna po osobi).. i to uz preporuku da što ranije uzmemo karte jer će kasnije biti skuplje..

Nekako ne bih da komplikujem odlaskom preko Bg ili Zg s gomilom stvari, al sudeći po razlici u cijeni možda je to najbolja opcija... a ima i voz ;) taman lijepo oproštajno putovanje kroz pitoreskne bosanske predjele.. :1081:

kaneolopa
27.02.2009, 16:21
Ova najava zvuci interesantno http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=347285ako

Amerikanac2009
27.02.2009, 16:22
ja danas proverio i jednu od mozda najjeftinijih beogradskih agencija Biser trade tours i evo njihovog mejla:

Postovani,
U tom periodu najpovoljniji su letovi preko Londona sa Jat-om i Unitedom
Cena karte sa taxama za odrasle je eur 405,za bebu 130 eur.Placanje je u dinarima.

Za rezervaciju je potrebno : ime i prezime onako kako je u pasosu, slovno jednako
i datum rodjenja za bebu d/m/g, opseg dana kad dolazi u obzir da se putuje tamo ,
DJ ako je u pasosu u karti je DJ, ako je Đ onda je u karti D .......Č, Ć se pisu C... itd
Potreban je kontakt telefon putnika u mesto stanovanja i u destinaciji.

dozvoljeno je 2komada po 23 kg maksimalno svaki+ rucna torba do 8 kg
za bebu 10kg , jedna torba samo+kisobran kolica


avio salter :
Milena Maksimovic
milenam1@eunet.rs

Srdacan pozdrav,


BISER TRADE TOURS
Kneza Milosa 42
11000 Beograd
SERBIA
Tel : 381 11 306 55 73
Tel : 381 11 2687 872
Fax: 381 11 3622 107
E-mail bisertt@EUnet.yu
www.bisertours.co.yu
Working hours : MON-FRI 0900-17.00hrs
IATA 952 10021
DRUGE INFORMACIJE KOJE JE POTREBNO UNETI U REZERVACIJU:
· BROJ PASOSA, KOJOJ DRZAVI PASOS PRIPADA I U KOJOJ JE DRZAVI IZDAT, DATUM ISTICANJA PASOSA, DATUM RODJENJA PUTNIKA
· KONTAKT :ULICA , BROJ ,GRAD, DRZAVA, POSTANSKI BROJ, KONTAKT TELEFON U DESTINACIJI.

Ukoliko kartu placate preko poste ili banke u Srbiji :
IZNOS – dinara proveriti na dan uplate
PRIMALAC : BISER TRADE TOURS Kneza Milosa 42 Beograd
SVRHA UPLATE : avio karta IME I PREZIME putnika

Broj tekuceg racuna :
170-30004714000-76 UNICREDIT BANK

Kopiju uplatnice poslati faxom do roka za kupovinu karte fax 011 3622 107

dakle i oni su skuplji za 20-akeura od ponude koju sam dobio od JUMBO TRAVEL-a iz beograda. definitivno ostajem pri toj opciji... Mislim da je ovo velika usteda a svaki visak para ce dobro doci u USA!:woohoo:

kaneolopa
27.02.2009, 16:37
Jedan topli savet... najbolje je ako vec vidite da je let JAT-ov onda lepo odete u JAT-ovu poslovnicu i pitate koje su najpovoljnije varijante... oni vam preko telefona nece nista reci ali ce vam kada odete na licu mesta izlistati sve zivo shto je dosta dobro... i definitivno povoljnije od ostalih agencija.

wrath:of:the:lich:king
27.02.2009, 17:05
Mene su u jatu navozali ko magaricu... pritom je na salteru radila neka a la kafe kuvarica, uzas jedan od ljubaznosti i profesionalnosti...
Tako da dacu radije 10e vise ako treba a da mi neko ljubazno odgovori na sva pitanja :)

kaneolopa
27.02.2009, 17:20
Mene su u jatu navozali ko magaricu... pritom je na salteru radila neka a la kafe kuvarica, uzas jedan od ljubaznosti i profesionalnosti...
Tako da dacu radije 10e vise ako treba a da mi neko ljubazno odgovori na sva pitanja :)

U potpunosti te razumem... ako ce ti biti lakshe ... ovde kada dodjes nema takvih stvari jer je tako lako tuziti nekoga... ali postoje one magicne reci kada te neko tako zeza... "I want to speak to your supervisor :)" naravno onako sa velikim osmehom na licu ... odma svi postanu fini.

dreamerns
27.02.2009, 19:24
ja danas proverio i jednu od mozda najjeftinijih beogradskih agencija Biser trade tours i evo njihovog mejla:

[COLOR="Red"]Postovani,
U tom periodu najpovoljniji su letovi preko Londona sa Jat-om i Unitedom
Cena karte sa taxama za odrasle je eur 405,za bebu 130 eur.Placanje je u dinarima.



Mi kada smo isli smo zvali razne Jumbo, mambo, super, mega, giga, peratrans, zile travel i ostale agencije. Ova ponuda je bila ubedljivo najbolja, jeftinija bar 200e od svih ostalih. E sada....to sam ja...generalno, posto ja sada ne putujem...sigurno ima i povoljnijih ponuda. Kada se budem spremao da idem, ja javljam...cisto da svi znaju da ne kupuju karte u tom periodu, jer su najskuplje.

curcin
28.02.2009, 03:17
Dakle samo JUMBO TRAVEL i samo Vladana iz iste agencije.TA kombinacijavam garantuje miran i bezbrizan san.Provereno na licnom budzetu!

Marky
12.03.2009, 09:47
Predlazem da probate i ovaj sight http://www.adriatica.net , jednosmjerna karta Zagreb- London- los Angeles dvoje odraslih, dijete od 5 godina (90% cijene karte) i beba (10 % cijene karte) = EUR 1500

Zana
12.03.2009, 16:12
Pa ne znam sta da ti kazem.... to mu dodje 3 cele karte.... karte za BG i ZG su ista cena od LA, ovo je $650 each u jednom pravcu.... Ja sam sad uzela $770 povratna u maju za BG tako da mi je ovo malo kind of mnogo....shop around.

Amerikanac2009
12.03.2009, 19:15
probajte preko agencije Jumbo travel iz beograda. Ja sam rezervisao beograd-London-chicago u jednom pravcu iznosi 389 eura sa svim taksama. naravno pod uslovom da intervju bude uspesan u ambasadi... Beograd je cini mi se jeftiniji od drugih gradova bivse juge

Marky
14.03.2009, 23:04
Znam da je razlika mala ali kada se ne zna povratak i 360 USD je dosta a kod uzimanja povratne traze da povratak uglavnom bude do mjesec dana i datum je fiksan tj. mijenjanje karte je od USD 50 do 150 pod uvjetom da ima slobodnog mjesta. Mislim da USA ima puno bolji sustav i mogucnosti. U RH uglavnom ne dozvoljavaju jednosmjerne karte. BTW Lufthansa ima neku akciju gdje bi nas povratne karte za sve dosle EUR 2000.

Zivkovic_NIS
15.03.2009, 09:08
Evo e-maila ,OD AGENCIJE O KARTAMA , ZA DVE DESTINACIJE , ALI SAM ZABORAVIO DA IM NAGLASIM < U JEDNOM PRAVCU> TAKO DA SU KARTE POVRATNE BG-LA,CA

Postovani,

Povratna karta za zapocinjanje putovanja u aprilu do LAX je 55.805, din sa taxama za boravak do max 6 meseci,moze da se menja datum uz penal eur 80.Samo jedno presedanje u Evropi. Vazi za polaske posle 10.04.2009. i naravno za dane kada ima mesta.


Karta za San Diego :oko 64.000,00 sa taxama bez prava promene datuma i refundacije za polaske iz Beograda. Dva presedanja su neophodna , jedan u Evropi,jedan u USA .Na primer omladinska karta je 60340,00 din sa taxama za ovu destinaciju



Za rezervaciju je potrebno : ime i prezime onako kako je u pasosu, slovno jednako
DJ ako je u pasosu u karti je DJ, ako je Đ onda je u karti D .......Č, Ć se pisu C... itd
Potreban je kontakt telefon putnika, I mesto boravka u destinaciji , kao i da li putnik ima vizu,ako nema kad ocekuje da ce dobiti vizu.
Takodje je potrebno navesti datum rodjenja putnika zbog eventualnih popusta...
PRTLJAG:dozvoljeno je 2komada po 23 kg maksimalno svaki komad+ rucna torba do 8 kg po putniku.





avio salter :
Milena Maksimovic
milenam1@eunet.rs

Srdacan pozdrav,


BISER TRADE TOURS
Kneza Milosa 42
11000 Beograd
SERBIA
Tel : 381 11 306 55 73
Tel : 381 11 2687 872
Fax: 381 11 3622 107
E-mail bisertt@EUnet.yu
www.bisertours.co.yu
Working hours : MON-FRI 0900-17.00hrs
IATA 952 10021
DRUGE INFORMACIJE KOJE JE POTREBNO UNETI U REZERVACIJU:
· BROJ PASOSA, KOJOJ DRZAVI PASOS PRIPADA I U KOJOJ JE DRZAVI IZDAT, DATUM ISTICANJA PASOSA, DATUM RODJENJA PUTNIKA
· KONTAKT :ULICA , BROJ ,GRAD, DRZAVA, POSTANSKI BROJ, KONTAKT TELEFON U DESTINACIJI.

Ukoliko kartu placate preko poste ili banke u Srbiji :
IZNOS – dinara proveriti na dan uplate
PRIMALAC : BISER TRADE TOURS Kneza Milosa 42 Beograd
SVRHA UPLATE : avio karta IME I PREZIME putnika

Broj tekuceg racuna :
170-30004714000-76 UNICREDIT BANK

Kopiju uplatnice poslati faxom do roka za kupovinu karte fax 011 3622 107

dejancic
02.04.2009, 13:25
Naleteo sam na zanimljiv clanak u novinama, pa rek'o da ga otkucam, mozda nekome i koristi:
Naslov je: Do Amerike za 555 evra
Povodom obelezavanja godinu dana od otvaranja Terminala 5 na aerodromu Heathrow, predstavnistvo British Airways-a u Srbiji pripremilo je specijalnu promotivnu ponudu. Odnosi se na letove iz Beograda do pet svetskih destinacija, preko Terminala 5 u Londonu, najniza cena karte bice 555 evra, ukljucujuci takse. Karte po ovim specijalnim cenama vazice za rezervacije napravljene u periodu od 1. do 8. aprila.
Pokusao sam da proverim te informacije, kao i koje destinacije su u pitanju, na sajtu http://www.britishairways.com/travel/home/public/en_cs, ali sajt trenutno nije u funkciji tj. kazu:

Unfortunately our systems are not responding, so we are unable to process your request at the moment.

We apologise for this inconvenience and suggest you try again later.

Nadam se da ce , ukoliko nekome uopste odgovara ova ponuda, moci na vreme da nadje informacije koje ja nisam uspeo.

wingreen
01.06.2009, 13:20
Da li neko ima iskustvo sa holandskom avio kompanijom Martin air, kakvi su, preporucujete li ih ?

dmi
02.06.2009, 22:41
ja sma juce rezervisla karte za mene i dete, jedan pravac preko londona , a onda virgin za 14. decembar i cena za mene je 420 eura a za nju 365 (sa sve taksama).
ovo je ubdeldjivo najeftinija varijanta koju je moja agentica uspela da nadje za taj termin
glavna destinacija LA

kada smo prvi put ulazili u USA (marr 2008) isli smo lufthansom i karte su bile za MM i mene po 690eura a za dete 480 (povratne). tada smo u povratku imale vrlo neprijatno iskustvo sa unitedom koji je otkazao let a nisu nam javili vec smo saznali da je avion pomeren za dan kasnije kad smo dosli da cekiramo stvari. malo je reci da sam dozivela mini nervni slom. malo pregovarala i stavili nas waiting listu za neki lufthasnin let u koji je uslo samo 14 putnika a medju njima i nas dve

sad smo u januaru isle ponovo isla lufthasom i karte su bile za mene 760 evra a za nju 680 (povratne)

MMu sam nasla povratnu (kupljenu u USA) za 1150$ sad za juni
velike su razlike u cenama u zavisnosti od termina putovanja

Macedonia Ohrid
04.06.2009, 18:39
8 juli Skopje-Zagreb-Zurich-Chicago
Have a nice fly to us and everyone :)

Macedonia
10.06.2009, 20:23
ovaa visoka sezona ke ni gi grabne i poslednite paricki a?
ako je neko skoro putovao neka da savet gdje naci jeftine karte?
trazila sam preko interneta svugde i da vam pravo kazem nervira me sto za jedan isti let nasla sam oko desetak razlicne cene
pozdrav svima!

Sloba_Kg
11.06.2009, 03:40
ovaa visoka sezona ke ni gi grabne i poslednite paricki a?
ako je neko skoro putovao neka da savet gdje naci jeftine karte?
trazila sam preko interneta svugde i da vam pravo kazem nervira me sto za jedan isti let nasla sam oko desetak razlicne cene
pozdrav svima!

www.skyini.com

Agencija iz Nisa preko koje smo mi uzeli karte.

Jfa_Kg
22.06.2009, 02:14
nisam citao ceo post, bio sam malo odsutan sa foruma, ali znate kako je ovde svega ima samo vremena nema :)

bio sam u maju kuci tj u srbiji, i nasao sam kartu preko axioma travel-a za 600 dolara sa svim taxama iz cikaga do beograda, bila je neka proimocija jata i united airlinesa, mislim da to ima da se nadje stalno, inace kartu sam kupio sredinom aprila a pocetkom aprila ista je bila 499 sa taksama... let je bio sledeci cikago-washington-beograd isto i u povratku... nije bilo vise od sat i po dva pauza izmedju letova sto je i minimum za povezane letove zbog prtljaga...

pozdrav nadam se da ce vam pomoci

http://www.axiomatravel.com/

Bane
31.07.2009, 15:08
Pozdrav svima,

www.supertravel.rs

Mislim da su jako povoljni. Cena karte u jednom pravcu Beograd - New York je 315e sa svim taksama za period 25 jan - 31 mart. To je totalno van sezone pa je cena ok. Navodim ovaj termin jer sam za njega upravo dobio odgovor (to je vreme kad cu ja leteti :naughty:).

Ranije sam pitao za istu destinaciju ali 15 avgust i povratna karte, odgovor je bio 60000 rsd sa obrazlozenjem da je to high season time.

Postavite im upit na mail. Odgovaraju u periodu 1-2 dana.

Inace moj drug je odleteo za New York polovinom juna a karte je kupio preko ove agencije. Let je bio preko Londona kombinacija Jat + Virgin. Rekao mi je da je prezadovoljan uslugom. Mislim da je platio povratnu kartu sa vazenjem od 6 meseci 575 evra.

dreamerns
31.07.2009, 15:20
Pozdrav svima,

www.supertravel.rs

Mislim da su jako povoljni. Cena karte u jednom pravcu Beograd - New York je 315e sa svim taksama za period 25 jan - 31 mart. To je totalno van sezone pa je cena ok. Navodim ovaj termin jer sam za njega upravo dobio odgovor (to je vreme kad cu ja leteti :naughty:).

Ranije sam pitao za istu destinaciju ali 15 avgust i povratna karte, odgovor je bio 60000 rsd sa obrazlozenjem da je to high season time.

Postavite im upit na mail. Odgovaraju u periodu 1-2 dana.

Inace moj drug je odleteo za New York polovinom juna a karte je kupio preko ove agencije. Let je bio preko Londona kombinacija Jat + Virgin. Rekao mi je da je prezadovoljan uslugom. Mislim da je platio povratnu kartu sa vazenjem od 6 meseci 575 evra.

Hmmm....ja sam u junu leteo od Chicago (sto je jos dalje) i platio povratnu 1000$ (sto je tada bilo 720e). Takodje znam da iz chicago ljudi lete u periodu januar-april sa povratnom za 750$.

moni
13.08.2009, 14:11
Mislila sam da mi je sve jasno, sad tek shvatam da nista nije.
Prvo sletenje u USA nam je u Washingtonu. Da li tada kupimo prtljag za imigraciono?Odnosno, ako moze neko ko je prosao sve to da mi objasni.

Unapred hvala

dreamerns
13.08.2009, 15:35
Mislila sam da mi je sve jasno, sad tek shvatam da nista nije.
Prvo sletenje u USA nam je u Washingtonu. Da li tada kupimo prtljag za imigraciono?Odnosno, ako moze neko ko je prosao sve to da mi objasni.

Unapred hvala

Gde god prvo sleteo u ameriku, moras da kupis prtljag. To je tako svaki put, ne samo prvi. Tako da.....u Washingtonu cete morati kupiti prtljag i ponovo cekirati, jer je tu carina.

zokipoki76
13.08.2009, 16:03
kakav prtljag sad da mora da se kupi sta je sad to ?????????????objasnite dobro

wrath:of:the:lich:king
13.08.2009, 16:23
kakav prtljag sad da mora da se kupi sta je sad to ?????????????objasnite dobro

ne kupi kao da pare za njega, nego pokupi, zbog carine ;-)

Zana
04.10.2009, 00:31
Promenjena su pravila za preko-okeanske letove u pojedinim kompanijama. Virgin Atlantic (http://www.virgin-atlantic.com/en/gb/passengerinformation/baggage/newpolicy.jsp) i United Airlines (http://www.united.com/page/article/0,6867,52482,00.html) za svoje letove dozvoljavaju jedan kofer od 23 kilograma, a drugi kofer se naplacuje dodatno (cena zavisi od toga da li se placa on-line ili na areodromu). Novi pravilnici stupaju na snagu u novembru, odnosno decebru ove godine. Pravila o prtljagu izmenila je i Delta aviokompanija. Lufthansa i Air France nisu promenile pravilnike o prtljagu, mada moje misljenje je da ce uskoro i ostale kompanije slediti ove primere. Pre nego sto planirate put, proverite obavezno Baggage Allowances.

dmi
06.10.2009, 15:16
Promenjena su pravila za preko-okeanske letove u pojedinim kompanijama. Virgin Atlantic (http://www.virgin-atlantic.com/en/gb/passengerinformation/baggage/newpolicy.jsp) i United Airlines (http://www.united.com/page/article/0,6867,52482,00.html) za svoje letove dozvoljavaju jedan kofer od 23 kilograma, a drugi kofer se naplacuje dodatno (cena zavisi od toga da li se placa on-line ili na areodromu). Novi pravilnici stupaju na snagu u novembru, odnosno decebru ove godine. Pravila o prtljagu izmenila je i Delta aviokompanija. Lufthansa i Air France nisu promenile pravilnike o prtljagu, mada moje misljenje je da ce uskoro i ostale kompanije slediti ove primere. Pre nego sto planirate put, proverite obavezno Baggage Allowances.


nase karte su vec odavno kupljene za 14. decembar i na njima pise da su nam po osobi dozvoljena dva kofera po 23 kg. zvala sam agenciju koja nam je radila karte ali se jos uvek nista ne zna. to je spa ugovor izmedju jata i virgina i ne zna se kakav ce deal jat da postigne da virginom za svoje putnike.
znaci, status quo do daljnjeg :no:

Zana
06.10.2009, 15:58
Mislim da ces biti ok. Evo sta pise na Virgin (http://virginatlantic.custhelp.com/cgi-bin/virginatlantic.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=472&p_created=1252571378&p_sid=QvKKrKJj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9MTYsMTYmcF9wcm9kcz01NSZwX2NhdHM9JnBfcHY 9MS41NSZwX2N2PSZwX3BhZ2U9MQ**&p_li=&p_topview=1):

Passengers who have made a booking before 25th November 2009, will retain their existing allowance.

Any passenger making a booking on or after 25th November 2009, will have the new allowances applied to their booking.

dmi
07.10.2009, 10:18
Mislim da ces biti ok. Evo sta pise na Virgin (http://virginatlantic.custhelp.com/cgi-bin/virginatlantic.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=472&p_created=1252571378&p_sid=QvKKrKJj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9MTYsMTYmcF9wcm9kcz01NSZwX2NhdHM9JnBfcHY 9MS41NSZwX2N2PSZwX3BhZ2U9MQ**&p_li=&p_topview=1):


tnx
ne sekira me previse sve to jer izbora nemam :nene: ono sto moram da ponesem moram, nema sanse da se spakujemo u dva kofera :==D:

dejancic
29.10.2009, 19:49
U daljem tekstu je clanak iz dnevnih novina koji je pre nekoliko dana objavljen, a nadam se da ce pomoci svima koji putuju JAT-om preko aerodroma Nikola Tesla:

Besplatan taksi prevoz do i od aerodroma posle Nove godine
Putnike domaćeg avio-prevoznika Jat ervejza, najverovatnije već od januara, sa i do Aerodroma „Nikola Tesla” besplatno će prevoziti taksi vozila udruženja koje bude izabrano na konkursu objavljenom juče. Za besplatnu vožnju biće dovoljno da putnik taksisti pokaže kupljenu kartu JAT-a. Udruženje koje bude dobilo pravo da prevozi putnike JAT-a, moraće da obezbedi bar 250 vozila dnevno...

KARTA - Nacionalni avio-prevoznik juče je raspisao javni poziv za izbor taksi prevoznika koji će putnike besplatno voziti sa i do aerodroma. Putnici će prilikom kupovine karata biti obavešteni o tome da im je na raspolaganju besplatna taksi usluga, a dnevno će saobraćati najmanje 250 vozila. - Putnici će pozivati taksi telefonom i vozilo neće morati unapred da se rezerviše. Oni koji dolaze u Beograd dovoljno je da po sletanju pozovu taksi.

nemili
30.10.2009, 12:13
Evo jedne interesantne ponude koju sam nasao na www.dannytravel.com (http://www.dannytravel.com)

Povratna karta Beograd-Los Angeles 31.03.2010 - 18.04.2010. = 848$ (575€ po danasnjem kursu). Mislim da je to povoljnija varijanta i od one way letova, tako da ako nekome dolaze rodjaci ili prijatelji neka razmisle dok jos ima karata!

http://img217.imageshack.us/img217/2212/bgla1.jpg

Good Spirit
30.10.2009, 16:39
Promenjena su pravila za preko-okeanske letove u pojedinim kompanijama. Virgin Atlantic (http://www.virgin-atlantic.com/en/gb/passengerinformation/baggage/newpolicy.jsp) i United Airlines (http://www.united.com/page/article/0,6867,52482,00.html) za svoje letove dozvoljavaju jedan kofer od 23 kilograma, a drugi kofer se naplacuje dodatno (cena zavisi od toga da li se placa on-line ili na areodromu). Novi pravilnici stupaju na snagu u novembru, odnosno decebru ove godine. Pravila o prtljagu izmenila je i Delta aviokompanija. Lufthansa i Air France nisu promenile pravilnike o prtljagu, mada moje misljenje je da ce uskoro i ostale kompanije slediti ove primere. Pre nego sto planirate put, proverite obavezno Baggage Allowances.

Ja samo da kažem informaciju direktno iz Air France-a. Air France takođe uvodi ovo pravilo za sve karte kupljene posle 1. novembra 2009. Jedan kofer do 23kg, drugi se doplaćuje $50. Naravno ovo je vezano samo za letove za SAD. Takođe su mi rekli u Air France da je navodno i British uveo isto pravilo a verovatno će i ostali prevoznici.

dreamerns
30.10.2009, 23:21
Mene bas interesuje sta ce oni prevoziti....mislim cemu poenta onog bunkera dole u avionu, kada zajebavaju toliko oko kofera. Makar da su cene jeftinije...

Bane
03.11.2009, 15:42
I Danny Travel i Super travel i Biser travel i ...... imaju slicne cene za let u jednom pravcu (310 - 320e) ili od 560 do 600e povratni let.
Ono sto procitate kad rezervisete kartu je da je to karta ekonomske klase tipa N,O,V ("economy restricted" kako pise prilikom rezervacije).

sa neta:
Economy class codes

* Full fare: Y, B
* Standard fare: M, H, N
* Special or discount fares: G, K, L, o, Q, S, T, U, V, W, X

Da li je neko leteo u ovakvoj ekonomskoj klasi? Na netu sam nasao da su to karte koje se ne mogu pomerati (datum), vazenje je krace nego obicno, penali prilikom vracanja..... Sve je to ok i zaocekivati. :sleeping:

Interesuje me da li ima restrikcija u smislu rucnog prtljaga, kakva su sedista (u smislu prostora), usluga tokom leta (klopa...).... Ovakve karte se na netu porede sa niskobudzetnim kompanijama koje pruzaju samo let i nista vise.

Evo sta kaze net:
What are economy restricted tickets on airlines?

Tickets that are non refundable have a change fee
require a advance purchase such as 21 14 or 7 days
a saturday stay required and 1 month maximum stay
flying in coach -limited seats-only certain days valid
usually what airlines call k l t or v class fares:no:

Molim iskusne da pojasne. :papa:

nemili
03.11.2009, 16:37
sa neta:
Economy class codes

* Full fare: Y, B
* Standard fare: M, H, N
* Special or discount fares: G, K, L, o, Q, S, T, U, V, W, X

Da li je neko leteo u ovakvoj ekonomskoj klasi? Na netu sam nasao da su to karte koje se ne mogu pomerati (datum), vazenje je krace nego obicno, penali prilikom vracanja..... Sve je to ok i zaocekivati. :sleeping:

Interesuje me da li ima restrikcija u smislu rucnog prtljaga, kakva su sedista (u smislu prostora), usluga tokom leta (klopa...).... Ovakve karte se na netu porede sa niskobudzetnim kompanijama koje pruzaju samo let i nista vise.




Evo sada sam pogledao na mailu e-ticket koji sam sacuvao prosle godine sa putovanja za Bankok. Clasa je ekonomska Q (sto bi trebalo da spada u one discounted fares). Sva 4 leta su mi bila u toj klasi i nema nikakvih razlika u sedistima ni u hrani u ekonomskoj.
Leteo sam Gulf Air-om A340-300 cak sam na sajtu izabrao meal preference, tako da mi je stjuardesa prvome prisla u ekonomskoj, pitala jesam narucio hindu obrok i donela mi, dok su ostali dobili piletinu posle par minuta. Bolje da sam uzeo piletinu, ali ja hocu sve da probam... :no:

Dozvoljeni prtljag je bio standardno 20kg (rucni 5kg), preko toga se placa.
Karta nije mogla da se vraca, ali je mogao da se pomeri datum za nekih 100e.

Endorsements/ restrictions: VLD GF ONLY/NON REF/NON/RES CHG /NO SHOW FEE APPLY

Znaci nema nikakve veze sa niskobudzetnim kompanijama, to su samo akcije i snizene cene, usluga i tretman je isti u celoj ekonomskoj.

Cestitam ti na GC! :bravo:

ministar
27.11.2009, 13:27
Zasto placati agencijama za karte, kad mozete sami kupiti kartu direktno?
Ja vec duzi period koristim http://www.momondo.com za nalazenje i kupovinu karata i ubedljivo su najbolji i najeftiniji
Good luck!

dmi
27.11.2009, 13:55
cena karte preko agencije se ne uvecava jer agencija direktno od aviokompanije naplacuje svoju proviziju a ne od klijenta kome prodaje kartu
uz to, agencija vrlo cesto ima i specijalne popusete koju ja kao individualac preko neta ne mogu da dobijem
ja probah da nadjem kartu preko ovog sajta (momondo) i najeftinija za datum kad ja putujem je 1018 eura (jedan pravac)
obe karte za mene i dete jedan pravac kostaju preko agencije 632 eura
tako da ja ipak biram agenciju

dragonn
07.12.2009, 18:59
E evo mene opet!
Samo da se nadovezem da razumem skepticizam oko kupovine karata od nepoznatih agencija i preko nepoznatih ljudi jer je zaista ogroman novac u pitanju. Pomenula sam vec svog agenta ali nisam smela da istaknem njene podatke preko nego sto dobijem njeno odobrenje.
Dakle:
Sonja Metuleva
Value Air
sonja@valueair.com
phone: 714.513.1773
Ja imam predivno iskustvo sa njom i mogu da garantujem da u nju mozete imati poverenja. Ja sam upravo pricala sa njom i kupovina karata u jednom pravcu nije problem, sa bilo koje destinacije (Hrvatska, Bosna, Srbija, Makedonija etc.) Ja sam joj objasnila da ste svi dobitnici viza na lutriji i gotovo sam sigurna da cete i kada se doselite i dalje koristiti njene usluge (ja jednostavno ni od koga nisam dobila bolje ponude) kada budete isli na odmor preko okeana :)
Eto! Ako vam nije mrsko, spomenite vasu vernu prijateljicu Zanu :) to bi bas bilo cool! Cisto da mogu da zadenem cvet za uvo i da se pravim vazna da imam najboljeg agenta na svetu :)

Hvala Zana za ovu informaciju, upravo sam kontaktirao tvog agenta i dobio extra povoljnu ponudu, Beograd-Cikago u periodu oko 20.02.2010.godine u jednom pravcu naravno :naughty:, od 492$ (330 eura) sto je po meni extra povoljno u odnosu na ono sto sam do sada nalazio, tako da je verovatno tvoj agent nasao josh jednu zadovoljnu musteriju :==D:.

I naravno da sam se pozvao na tebe tako da sto se mene tice mozesh da zadenesh taj cvet za uvo vec :grin:.

ministar
07.12.2009, 21:25
cena karte preko agencije se ne uvecava jer agencija direktno od aviokompanije naplacuje svoju proviziju a ne od klijenta kome prodaje kartu
uz to, agencija vrlo cesto ima i specijalne popusete koju ja kao individualac preko neta ne mogu da dobijem
ja probah da nadjem kartu preko ovog sajta (momondo) i najeftinija za datum kad ja putujem je 1018 eura (jedan pravac)
obe karte za mene i dete jedan pravac kostaju preko agencije 632 eura
tako da ja ipak biram agenciju
ma naravno da je uvek bolje naci jeftiniju kartu :)
u svakom slucaju, nije nikad na odmet proveriti www.momondo.com i videti koje opcije oni nude - mozda vredi proveriti opciju Price Calendar...
Ja sam u zadnje vreme bas cesto putovao, i uvek sam kod njih nalazio najjeftinije karte

dejancic
17.02.2010, 16:28
A kada nadjete najpovoljniji let i dodjete do aerodroma ukljucite mozak, a zaboravite na svaki oblik duhovitosti inace:

Objavljeno 16. 02. 2010. - Direktor marketinga kompanije Nvidia u pritvoru
Direktor marketinga kompanije Nvidia u pritvoru

Budite ozbiljini kada ste u avionu, da ne biste završili u zatvoru, kao Yushing Lui, 47-godišnji Nvidijin direktor marketinga.
Neposredno pre poletanja aviona kompanije Cathay Pacific Airways, Lui je predao svoju jaknu stjuardesi, koja ga je pitala da li ima nečeg važnog u džepovima. Lui je u šali rekao da ima bombu. Odmah zatim u avion je ušla aerodromska policija San Franciska i privela ga.
Lui se nije izjasnio krivim, ali je ipak zadržan u pritvoru, a ako želi da izađe, moraće da plati kauciju od 10.000 dolara. Pokušao je da se brani pričom o tome da se radi o nesporazumu, da je hteo da kaže kako nema milion dolara u džepovima i da je nesporazum nastao zbog nepoznavanja jezika, ali mu to nije pomoglo – on redovno dolazi u Ameriku i tečno govori engleski jezik.
Lokalni pravnici kažu da se takvi komentari, čak i ako se radi o šali, ne tolerišu, tako da Lui-a čeka suđenje osmog marta. Prema tome, pazite šta pričate u avionu.

dreamerns
17.02.2010, 17:06
Fakat je da jesu malo nenormalni. Mnogo su strogi i obazrivi oko obicnih ljudi, ali teorirsta im nekako uvek promakne (sto smo nedavno imali slucaj da vidimo...da nije bilo dojave...). Znam jednog druga koji je zaboravio u rucnom prtljagu ogromne zardjale makaze (covek sisao bastu pre toga), a u dzepu zipo upaljac koji mu je bio poklon. Zipo su mu oduzeli, ali su mu ostavili zardjale makaze....jebi ga...one valjda nisu bile na spisku teroristickih oruzija...a carinik ocigledno nema mozga. Ja sam jednom bio, kako oni kazu "randomly selected for additional screening". Fora je da je ispred mene bilo bar 10-15 amera sa americkim pasosem. I neka riba-fasista ih je pregledala....kada je dosla do mene i videla moj, automatski je mene odabrala za to. Iskreno, pomalo mi je ta njihova kontrola malo naivna.
Sto se tice ovog gospodina iz Nvidia...tako mu i treba.Zajebava ljude koji rade svoj posao.

pekka
16.04.2010, 16:08
Da spomenem i nase iskustvo vezano za kupovinu avio karata, koje datira od pre dva dana. Nakon dobijanja viza odmah smo se bacili na konkretno trazenje avio karata za konkretan datum odlaska u USA. Procesljali smo mnogo toga na internetu i zvali mnoge domace agencije. Pouceni savetima sa foruma poslali smo upite u Value Air (LA) i Danny Travel (NY), agencije na teritoriji USA u kojima rade nasi ljudi. Svi su bili veoma brzi i ljubazni.
Medjutim najpovoljniju ponudu, i to ubedljivo, smo dobili u agenciji Biser Trade Tours, koja se nalazi odmah pored americke ambasade. Za tu agenciju smo culi takodje na forumu, a posetili smo je na dan podizanja viza u ambasadi, cisto informativno i da popunimo vreme do zakazanog termina. Ispostavilo se da smo mogli odmah da kupimo karte kod njih, umesto da citavu sedmicu cesljamo internet.

dreamerns
16.04.2010, 20:17
Ja sam nedavno za mamu trazio karte. Ubedljivo najbolju ponudu je dobila u Beoturs-u. I to za nekih 200$ manje od DannyTravel i sl. Generalno, ostale agencije koje sam pitao su mi davale cene uglavnom vece od DannyTravel.

lenhi
16.04.2010, 20:29
Čitam na jednom drugom mjestu kako ubjeđuju čovjeka koji je dobio na lutriji i odlazi u USA da kupi povratnu kartu jer je jeftinija od karte u jednom pravcu! Čovjek ne zna kad će se ponovo vratiti prvi put nazad. Kako može karta u jednom pravcu biti skuplja od povratne? U to ne vjerujem!
Koliko traje važenje povratne karte? Možda se čovjek recimo neće vratiti prvi put nazad u Srbiju ni za 5 godina! I šta onda?! Kako je to jeftinija opcija?

imarkovic
16.04.2010, 23:33
Veruj, moguce je. Zavisi gde covek ide. Mi smo sve nalazili karte za 180 000 do 300000 u jednom pravcu, dok su povratne bile 3 puta jeftinije. Na kraju smo uzeli karte do Chicaga, a odatle smo do Texasa kupili posebno. Vezano je bila oko 200evra skuplja. Glupost. Moguce je da su mu u agenciji tako rekli. I nama su u Kon Tikiju hteli da uvale povratnu. Ali, malo smo se potrudili pa smo nasli dobru kombinaciju u jednom pravcu. Ako uzmes povratnu, ona se mora iskoristiti za godinu dana, s tim da se povratak odmah rezervise, a ako hoces da menjas datum, to se placa. Bar je tako bilo kad smo mi trazili karte, mozda nije kod svake kompanije isto.

pekka
17.04.2010, 10:55
Ocigledno je da se podaci razlikuju od slucaja do slucaja. Mi smo odredili interval za odlazak u USA koji odgovara nasim obavezama i ovde i tamo. Desetak dana smo cesljali internet, doamce agencije i one na teritoriji USA i kao sto rekoh, dobili ponudu od Bisera koja je bila 100 eura po karti povoljnija od prve sledece.

dreadnot
06.07.2010, 08:37
Kad svi hvale Biser, ajde da se i ja pridruzim - stvarno su najpovoljniji, barem u odnosu na sve sto sam ja precesljao, a trazio sam dobre dve nedelje po ceo dan. Proslog petka smo kupili karte. Trazili smo u jednom pravcu, ali je ispalo da je jeftinije ako nam doda jedan povratni let (Newark - London) koji necemo da iskoristimo, vec je tu samo da smanji cenu. Ukupno, za nas troje (2 odrasla i dete od 4 godine) je bilo 107.122 dinara (oko 1030 EUR) + 120 EUR do Budimpeste jer odatle letimo, dakle oko 1150 EUR ukupno, sto je prosecno nekih 385 EUR po osobi. Letimo od Budimpeste do Amsterdama, a odatle direktno do Chicaga.
Preporuka onima koji traze letove do Amerike je da obavezno gledaju i varijantu iz Budimpeste jer su odatle letovi prilicno jeftiniji nego iz Beograda, a transport kombijem od kuce do aerodroma je 40 EUR po osobi (GEA Tours).

nemili
06.07.2010, 09:05
Kad svi hvale Biser, ajde da se i ja pridruzim - stvarno su najpovoljniji, barem u odnosu na sve sto sam ja precesljao, a trazio sam dobre dve nedelje po ceo dan. Proslog petka smo kupili karte. Trazili smo u jednom pravcu, ali je ispalo da je jeftinije ako nam doda jedan povratni let (Newark - London) koji necemo da iskoristimo, vec je tu samo da smanji cenu. Ukupno, za nas troje (2 odrasla i dete od 4 godine) je bilo 107.122 dinara (oko 1030 EUR) + 120 EUR do Budimpeste jer odatle letimo, dakle oko 1150 EUR ukupno, sto je prosecno nekih 385 EUR po osobi. Letimo od Budimpeste do Amsterdama, a odatle direktno do Chicaga.
Preporuka onima koji traze letove do Amerike je da obavezno gledaju i varijantu iz Budimpeste jer su odatle letovi prilicno jeftiniji nego iz Beograda, a transport kombijem od kuce do aerodroma je 40 EUR po osobi (GEA Tours).

Evo pogledao sam sad ove letove kao što si rekao preko Intertravela (koji je ćerka firma moje firme) i ispada 987e (349 x 2 osobe, 290 x dete 2-11god) što sa tim prevozom do Bud od 120e izađe 1107e. Letovi su Budimpešta-Njujork-Čikago.

Neverhood
06.07.2010, 13:30
Evo pogledao sam sad ove letove kao što si rekao preko Intertravela (koji je ćerka firma moje firme) i ispada 987e (349 x 2 osobe, 290 x dete 2-11god) što sa tim prevozom do Bud od 120e izađe 1107e. Letovi su Budimpešta-Njujork-Čikago.

Ja nikako da nadjem, jel moze link?

dreadnot
06.07.2010, 14:40
Video sam i taj let, cak je u jednom trenutku bio i jeftiniji, ali je Delta (ako je ona operater i mislimo na isto) digla cene, pa je bilo vise, mada nisam gledao preko Intertravela. Tu mi jedino smeta sto se ulazi preko Njujorka, pa moramo tamo da obavimo sve carinske i imigracione formalnosti, a let za Chicago je za 2 sata, pa mi je bilo malo frka da li cemo sve da odradimo i stignemo na drugi let.

nemili
06.07.2010, 15:13
Ja nikako da nadjem, jel moze link?

http://www.intertravel.rs/

Video sam i taj let, cak je u jednom trenutku bio i jeftiniji, ali je Delta (ako je ona operater i mislimo na isto) digla cene, pa je bilo vise, mada nisam gledao preko Intertravela. Tu mi jedino smeta sto se ulazi preko Njujorka, pa moramo tamo da obavimo sve carinske i imigracione formalnosti, a let za Chicago je za 2 sata, pa mi je bilo malo frka da li cemo sve da odradimo i stignemo na drugi let.

Ovo što sam našao je Air France. Ali nije strašno, 40-tak evra nije neka razlika na celu sumu, jedino je malo cimanje do Budimpešte a posle toga vas čekaju drugi letovi i transfer do MIL...

Neverhood
07.07.2010, 12:24
[QUOTE=nemili;17001]http://www.intertravel.rs/

Hvala!

BTW dobar ti je slogan... slicno to me je> zagledati snajke kada si u vezi je isto kao i oblizivati se na jelovnik dok si na dijeti. :grin:

Bode
03.12.2010, 22:22
Evo i ja da iznesem svoje iskustvo vezano za kupovinu avio karata... Dugo sam pratio na netu cene karata BG - CHICAGO (pre razgovora u ambasadi). Po dobijanju vize isao sam u HRG i Biser. U obe agencije bila je ista cena. Na kraju sam kupio kartu u HRG jer sam i ranije kod njih uzimao. Platio sam 435e jedan pravac. Let je Beograd - London (JAT) London - Chicago (UNITED). Uzeo sam kartu za 20.01.2011. Povratna je oko 60.000 din. Interesovalo je mog druga, pa sam se informisao.

U tom periodu su karte najjeftinije. Tarifa se menja oko 20. marta, pa 20. maja i tada su najskuplje (sve do septembra). Posto planiram da mi zena i deca dodju juna, cena za odrasle je oko 550e, a za decu (2 i 7god) je oko 485e (ako se dobro secam).

Prtljag je, za sve aviokompanije, jedna torba do 23kg, a doplata za drugu je 40e.

boca80
20.12.2010, 08:54
Rome fiumicino ua 0967 l 28feb 1045 llnnzia2 28feb 28feb 1pc ok
terminal:5
washington dull arrival time: 1509


washington dull ua 0249 l 28feb 1740 llnnzia2 28feb 28feb 1pc ok
chicago ord arrival time: 1857
terminal:1


chicago ord ua 0104 l 02may 1310 llnnzia2 02may 02may 1pc ok
terminal:1
washington dull arrival time: 1605


washington dull ua 0966 l 02may 1802 llnnzia2 02may 02may 1pc ok
rome fiumicino arrival time: 0830
terminal:5



prilikom check-ina pokazite licnu ispravu sa fotografijom i
to ispravu koju ste naveli prilikom pravljenja rezervacije
at check-in, please show a picture identification and the document you
gave for reference at reservation time

endorsements : Nonref/fl/chg restrictedcheck fare note
exchange rate : 107.0241
payment : Inv

fare calculation : Rom ua x/was ua chi112.80ua x/was ua
rom112.80nuc225.60end
roe0.722475xt589hb810it194vt446yc1306us1306us406xa 56
8xy609ay365xf iad4.5

air fare : Eur 163.00
equiv fare paid : Rsd 17445
tax : Rsd 79mj 219ex 6599xt
total : Rsd 24342
ja sam kartu platio 28300 din u biseru

nemili
20.12.2010, 14:54
E pa ljudi dolazim i ja u Chicago! :1081:

Kartu sam kupio u Intertravel-u. Povratna me je izašla 480e (51,300 RSD) iz Budimpešte do koje idem GEA kombijem za 35e.

MALEV - MA 600
MON 17JAN BUDAPEST HU BRUSSELS BE

AMERICAN AIRLINES - AA 89
MON 17JAN BRUSSELS BE CHICAGO IL

THU 28APR CHICAGO IL LONDON GB

MALEV HUNGARIAN AIRLI - MA 615
FRI 29APR LONDON GB BUDAPEST HU

nemili
20.12.2010, 15:02
Prtljag je, za sve aviokompanije, jedna torba do 23kg, a doplata za drugu je 40e.

Mala ispravka. Prtljag zavisi od klase na kojoj se leti. Čak i unutar ekonomske postoje razlike u količini (težini) prtljaga. Meni je na American Airlines dozvoljen 1 komad max 20kg i ručni prtljag. Preko toga može da se doplati 15e po kilogramu.

vrhunski
28.12.2010, 11:20
najpovoljnije sto sam ja nasao je http://www.siriustours.rs/

Ivana MS
10.01.2011, 18:08
Da li nekom kupovao neko avio-kartu iz Amerike?Ako jeste ,postavite linkove sa tim turist.agencijama ili sajtovima....cula sam da se na taj nacin mogu pronaci povoljne karte.

Score
10.01.2011, 20:44
Da li nekom kupovao neko avio-kartu iz Amerike?Ako jeste ,postavite linkove sa tim turist.agencijama ili sajtovima....cula sam da se na taj nacin mogu pronaci povoljne karte.

Ja sam proverio karte preko http://www.intertravel.rs/ i oni stvarno imaju jeftine karte (mislim, jeftine...biju ko nece)jedino su mi nekako cudni sto su nekako svajcarska firma sa predstavnistvom u Srbiji nisu odgovorni navodno ni zasta, i tako to...procitajte uslove poslovanja na sajtu.

Drugo sto sam nasao je www.kajak.com, oni imaju slicne dilove.

Za nas cetvoro, u aprilu, dvoje dece (12 godina), 2.300 EUR sa svim taksama, sa presedanjem u Parizu (Air France) ili Londonu (BA), i onda direktno za SF sa AA. Jos nisam kupio, trazim da nadjem najbolji deal. A stvarno ne znam jeli znacajno jeftinije iz USA za isti peiod, kazu da je posle 8 januara jeftinije, pa sve do Juna, valjda? Jel zna neko?

Zana
10.01.2011, 22:41
Ja sam proverio karte preko http://www.intertravel.rs/ i oni stvarno imaju jeftine karte (mislim, jeftine...biju ko nece)jedino su mi nekako cudni sto su nekako svajcarska firma sa predstavnistvom u Srbiji nisu odgovorni navodno ni zasta, i tako to...procitajte uslove poslovanja na sajtu.

Drugo sto sam nasao je www.kajak.com, oni imaju slicne dilove.

Za nas cetvoro, u aprilu, dvoje dece (12 godina), 2.300 EUR sa svim taksama, sa presedanjem u Parizu (Air France) ili Londonu (BA), i onda direktno za SF sa AA. Jos nisam kupio, trazim da nadjem najbolji deal. A stvarno ne znam jeli znacajno jeftinije iz USA za isti peiod, kazu da je posle 8 januara jeftinije, pa sve do Juna, valjda? Jel zna neko?

Jeftinije je od pravoslavnog Bozica do poslednjeg dana marta (polazak), ponekad ukljuce i april.

Kum je dobio ponudu od Biser agencije za relaciju Budimpesta - Los Angeles sa ukljucenim taksama, polazak u martu sa povratkom u aprilu za 440 evra. Iz Budempeste je za San Francisco jeftinije nego za LA za nekoliko desetina dolara - bar je tako bilo ranije. Koliko mi je receno, ovaj deal vazi ako se karte kupe do 15-og januara. Proveri sa njima, takodje bi trebalo da ti daju popust za decu.

Nase iskustvo - svi pretrazivaci koriste iste software i daju iste ponude. Agenti definitivno imaju drugacije i bolje ponude.

Score
10.01.2011, 23:51
Jeftinije je od pravoslavnog Bozica do poslednjeg dana marta (polazak), ponekad ukljuce i april.

Kum je dobio ponudu od Biser agencije za relaciju Budimpesta - Los Angeles sa ukljucenim taksama, polazak u martu sa povratkom u aprilu za 440 evra. Iz Budempeste je za San Francisco jeftinije nego za LA za nekoliko desetina dolara - bar je tako bilo ranije. Koliko mi je receno, ovaj deal vazi ako se karte kupe do 15-og januara. Proveri sa njima, takodje bi trebalo da ti daju popust za decu.

Nase iskustvo - svi pretrazivaci koriste iste software i daju iste ponude. Agenti definitivno imaju drugacije i bolje ponude.

Hvala puno, veceras sam ponovo gledao po netu i odusevio se kad sam nasao za 580 Eura! To sto ti kazes za 440 je takoreci neverovatan deal, odoh da ganjam Biser! Hvala jos jednom...

Score
11.01.2011, 00:22
Wow, koje cene, stvarno nevidjeno!?

NEW YORK RT 239 EUR
BOSTON RT 319 EUR
CHICAGO RT 429 EUR
WASHINGTON RT 365 EUR
MIAMI RT 439 EUR
ATLANTA RT 490 EUR
DETRIOT RT 490 EUR
LOS ANGELES RT 368 EUR
SAN FRANCISCO RT 450 EUR

:bravo::bravo:

Marko3
11.01.2011, 11:47
Ako nije caka u još nečemu (nadam se da nije) ovo su jako lijepe cijene, dapače odlične!!

TheNenad
11.01.2011, 13:24
Vrlo lepe cene, ali me takođe interesuje ima li tu neka taksa ili ne... na intertravel.rs ima taksi koje variraju od 100 do 300Eur

Ivana MS
11.01.2011, 17:03
Mi smo juce dobili ponudu od Bisera,preko Budimpeste za odrasle po 39 500,a za dete 35 800,dodatno se placa po 35 evra kombi prevoz od Beograda do aerodroma u Budimpesti (dolaze po tebe na kucnu adresu.
Rekli su nam da cene mogu varirati u zavisnosti od evra.Mi isto planiramo da idemo sredinom aprila ....mozda i putujemo sa nekim sa foruma :)

Ivana MS
11.01.2011, 17:04
Da dodam i to da ako se leti iz Beograda karte su skuplje za po 100 evra po osobi.

dragance
11.01.2011, 17:12
Ivana to mu dodje oko 400e sa taksama Budimpešta-Čikago u jednom pravcu po sobi ?

Score
11.01.2011, 17:17
Mi smo juce dobili ponudu od Bisera,preko Budimpeste za odrasle po 39 500,a za dete 35 800,dodatno se placa po 35 evra kombi prevoz od Beograda do aerodroma u Budimpesti (dolaze po tebe na kucnu adresu.
Rekli su nam da cene mogu varirati u zavisnosti od evra.Mi isto planiramo da idemo sredinom aprila ....mozda i putujemo sa nekim sa foruma :)

Ja idem u San Francisco oko 15 Aprila! Posalji mi na PP skype ili neki kontakt pa da se cujemo, kao sto znas ja zivim u Budimpesti, pa mozemo da se vidimo u svakom slucaju i popricamo...?
Gde ti ides?
Da li su u cenu ukljucene sve takse?

Good Spirit
11.01.2011, 17:48
Kome odgovara iz Budimpešte su karte znatno jeftinije, za relaciju Beograd - Hjuston je cena bila ispod $800 a iz Beograda $1150

Pošto svi hvalite Biser, evo i ja sam im poslao upit pa ćemo da vidimo.

EVo još jednog sajta koji se reklamira da ima dobre cene http://www.axiomatravel.com/

Doduše meni za moje datume su dali cenu koja je ista kao i na sajtu avio kompanija, pa neću preko njih sigurno, ali možda nekome bude nešto bolje

Score
11.01.2011, 18:13
Evo sad sam dobio ponudu od bisera i bas je biser!

Postovani,

Cena po karti sa taxama za odrasle je RSD 58.637
cena karte za decu je RSD 51.640. .... (SF)

Ivana MS
11.01.2011, 20:04
Ivana to mu dodje oko 400e sa taksama Budimpešta-Čikago u jednom pravcu po sobi ?

Tri karte Budimpesta-Cikago(2 odraslih i 1 dete)izadju oko 1100 evra,na tu cenu dodati i 100 evra put do Budimpeste.

mijan
12.01.2011, 13:11
Koliko vremenski traje voznja kombijem BGD-Budimpesta?

Score
12.01.2011, 13:36
Koliko vremenski traje voznja kombijem BGD-Budimpesta?

Voznja kombijem BGD-Budimpesta traje oko 3-5 sati zavisno od vozaca.

nemili
13.01.2011, 14:47
U nedelju uveče putujem GEA Tours kombijem za Budimpeštu, pa posle na let za Chicago preko Brisela. Napisaću koliko mi je vremena trebalo.
Inače cena prevoza sa adrese u BG na adresu u BUD je 35e.

dejancic
18.01.2011, 22:36
Malopre sam proveravao letove na sajtu Expedia i naisao na mozda nekome zanimljivu informaciju da Swiss International Air Lines nudi dva kofera ukljucena u cenu karte. Ovo je info koji se dobija prilikom gledanja ponuda, ne znam da li bi se nesto promenilo posle kupovine karte.

Score
18.01.2011, 23:21
Malopre sam proveravao letove na sajtu Expedia i naisao na mozda nekome zanimljivu informaciju da Swiss International Air Lines nudi dva kofera ukljucena u cenu karte. Ovo je info koji se dobija prilikom gledanja ponuda, ne znam da li bi se nesto promenilo posle kupovine karte.

Ja konacno kupih karte od Bisera za SF, za 4-oro, za neverovatnih 192.000 RSD!? Sa sve taksama. Ide se najboljom varijantom Luftikom preko MUC i nazad preko FRA i ima 23 Kg dzabe po osobi. Ako hoces jos 23 Kg onda je doplata 50EUR - fair enough..

Ti swissovci mozda daju + kofer "dzabe", ali ne brini, ukljucili su oni to u cenu samo oni to ne zovu tako.. Ovo je najjeftinija varijanta, skoro sam u to siguran. Pojma nemam kako im ove cene polaze za rukom..?

nemili
20.01.2011, 00:18
Koliko vremenski traje voznja kombijem BGD-Budimpesta?

Malo manje od 6 sati. Dok je pokupio sve po BG-u i NS-u, pa jos i noc. Treba racunati i nekih 30 min. kontrole na granici, ali to mislim da zavisi od slucaja do slucaja. Sve u svemu bitno je stici na vreme za let. :obrva:

lenhi
20.01.2011, 17:11
Ja konacno kupih karte od Bisera za SF, za 4-oro, za neverovatnih 192.000 RSD!? Sa sve taksama. Ide se najboljom varijantom Luftikom preko MUC i nazad preko FRA i ima 23 Kg dzabe po osobi. Ako hoces jos 23 Kg onda je doplata 50EUR - fair enough..

Ti swissovci mozda daju + kofer "dzabe", ali ne brini, ukljucili su oni to u cenu samo oni to ne zovu tako.. Ovo je najjeftinija varijanta, skoro sam u to siguran. Pojma nemam kako im ove cene polaze za rukom..?

Da li za odraslu osobu i za dijete važi ista priča da je moguće sa sobom poneti 23kg robe? U Vašem slučaju 23x4 ili?!

Score
20.01.2011, 20:16
Da li za odraslu osobu i za dijete važi ista priča da je moguće sa sobom poneti 23kg robe? U Vašem slučaju 23x4 ili?!

Ja verujem da je tako...? Ovo je pisano u potvrdi rezervacije:

Dozvoljeni prtljag po osobi je 23 kg i rucni prtljag do 8kg. Drugi komad prtljaga do 23kg se placa EUR 50.
Ako zelite da menjate rezervaciju koja iznosi EUR 100 pod uslovom da mesta ima na klasi po kojoj je karta izdata a u USA se moze uraditi preko JAT New York...

perodot
21.01.2011, 09:10
SwissAir daje za ekonomsku klasu 2x23kg +rucna od 10kg + torba za laptopu saver i ekonomskoj klasi a 2*30 u poslovnoj. Sada se da nac karte iz Zg-ny za 500E povratna sa njima. Cak sam naso iz berlina za ny 390E+84E ZG-Berlin. I Air france ima neku akciju ZG-NY i ZG-Boston za 550E sa Aribusom a380 i Chi za 600E

spectra
23.01.2011, 20:10
Da li iko zna nesto o ovom savjetu br 7 (http://www.zelenalutrija.com/avio-karte/saveti.php) i da li to iko od vas koristi?


7. Skupljajte pređenu miljažu!
Svaka avio-kompanija nudi besplatno otvaranje tzv. "frequent flyer" naloga. Tako dobijate svoj broj (naloga) koji možete da unesete prilikom kupovine karata (ili ga javite agentu), i na tom nalogu će se dodavati svaka milja koju preletite kao kredit. Sa dovoljno nakupljenih milja možete dobiti besplatnu kartu, ili druge vrste poklona.

Da li je to "Miles and More" (http://www.miles-and-more.com/online/portal/mam/rowr/program/information?nodeid=2547724&l=en&cid=10001) - to je jedino sto sam mogla nagooglati?

dejancic
23.01.2011, 20:52
Da li iko zna nesto o ovom savjetu br 7 (http://www.zelenalutrija.com/avio-karte/saveti.php) i da li to iko od vas koristi?


7. Skupljajte pređenu miljažu!
Svaka avio-kompanija nudi besplatno otvaranje tzv. "frequent flyer" naloga. Tako dobijate svoj broj (naloga) koji možete da unesete prilikom kupovine karata (ili ga javite agentu), i na tom nalogu će se dodavati svaka milja koju preletite kao kredit. Sa dovoljno nakupljenih milja možete dobiti besplatnu kartu, ili druge vrste poklona.

Da li je to "Miles and More" (http://www.miles-and-more.com/online/portal/mam/rowr/program/information?nodeid=2547724&l=en&cid=10001) - to je jedino sto sam mogla nagooglati?

Mnoge avio kompanije imaju takve akcije, a imena su im razlicita. Na primer United ima Mileage Plus, a Delta Skymiles... Princip skupljanja milja im je isti. Svaki put kada kupis avio kartu mozes da uneses svoj '"frequent flyer" broj i na osnovu toga dobijes milje na svom nalogu na osnovu milja leta za koji si kupila karte. Pored toga imas raznorazne akcije mimo letenja, kao sto je da registrujes svoju debitnu ili kreditnu karticu i onda dobijas bonus milje prilikom posete restoranu sa kojim avio kompanija saradjuje itd.
Jedino treba imati u vidu da oni imaju unapred odredjeno koliko milja je potrebno za odredjeni let, pa tako za besplatan let do Evrope sa United-um treba skupiti 50000 milja, sto nije malo.
Postoje i opcije uzimanja kreditnih kartica od avio kompanija ili od banke koja saradjuje sa avio kompanijom, ali ja sam po stazu u Americi jos uvek mali Dejancic da bih se za to prijavljivao, pa ne znam detalje;)

dare_ns
02.02.2011, 05:00
Povratna karta:

25. MAY -> Budimpešta, Frankfurt, Newark NJ
23. OCT <- NewYork JFK, Frankfurt, Budimpešta

Platio sam 1. Februara 405 EUR sa svim taxama.
Promena datuma povratka je 100 EUR, penal za odustajanje je 200 EUR.
Prtljag = 1x23KG + 1x8kg ručni.

i na tih 405 EUR još 60 EUR za mini bus od NS do BUD :)


mislim da sam pristojno prošao. Samo me buni ta "elektronska karta".... liči mi na sve sem na kartu.

steficacvek
02.02.2011, 05:04
Ne brini, kad dodjes na check in u Budimpesti dobit ces kartu tj. boarding pass i nece vise biti zbunjoze. Sretan put!

dare_ns
02.02.2011, 05:30
ahaa, e sada mi je lakše :) Hvala.

a imam još mesec ipo do ambasade ... guza žvače gaće xD

Ivana MS
04.02.2011, 12:36
Kupili karte ...1300 evra za troclanu porodicu.
Beograd-Varsava-Chicago

lenhi
04.02.2011, 14:43
Povratna karta:

25. MAY -> Budimpešta, Frankfurt, Newark NJ
23. OCT <- NewYork JFK, Frankfurt, Budimpešta

Platio sam 1. Februara 405 EUR sa svim taxama.
Promena datuma povratka je 100 EUR, penal za odustajanje je 200 EUR.
Prtljag = 1x23KG + 1x8kg ručni.

i na tih 405 EUR još 60 EUR za mini bus od NS do BUD :)


mislim da sam pristojno prošao. Samo me buni ta "elektronska karta".... liči mi na sve sem na kartu.
Da li si ovu kartu kupio preko neke agencije ili ne?

dare_ns
04.02.2011, 17:15
Preko Biser-a sam kupio.
http://www.bisertours.co.rs/

A nedelju dana ranije sam našao samostalno najjeftinije za 435 EUR samo preko Londona umesto Frankfurta. Tako da te agencije ipak imaju neke popuste :)

Score
04.02.2011, 17:25
Preko Biser-a sam kupio.
http://www.bisertours.co.rs/

A nedelju dana ranije sam našao samostalno najjeftinije za 435 EUR samo preko Londona umesto Frankfurta. Tako da te agencije ipak imaju neke popuste :)

Ne, stvarno, Biser je cudo od agencije...? Kako to izvode uopste, nije mi jasno? Moj let ide preko Minhena za SFO Luftikom sto je "najkvlitetniji" let ka USA a kosta preko njih fragment "prave" cene? Svaka im cast! Nigde na netu, globalno, ne mozes naci karte po toj ceni.

milelj
04.02.2011, 18:00
Ne, stvarno, Biser je cudo od agencije...? Kako to izvode uopste, nije mi jasno? Moj let ide preko Minhena za SFO Luftikom sto je "najkvlitetniji" let ka USA a kosta preko njih fragment "prave" cene? Svaka im cast! Nigde na netu, globalno, ne mozes naci karte po toj ceni.

Super sto si nasao jeftin let...

Opet sa druge strane, letenje ka USA mi je ubedljivo najbolje Virginom... Mi smo karte u jednom pravcu platili 310 evra po osobi od BG-a do NYC-a i opet bih leteo njima.

Leteo sam Luftom do Denvera 2008, dva rucka, dobra klopa, ali zabava nula... Sta ti puste od filmova na ekranu ispred tebe, ne mozes bas puno da biras...

Virgin ima preko 60 filmova u ponudi, starijih, novijih, englskih, azijskih, sta hoces :) Klopa je mozda losija nego u Lufti, ali nije toliko losa. Sokici i te gluposti koliko hoces, tacnost poletanja i sletanja je ok, avioni su prilicno novi, udobni, u avionu dobijes mali pribor za higijenu, daju ti slusalice, jastuce i cebe da koristis... I cena im nije bila velika... Mi smo uzimali karte u Novembru 2009 za Mart 2010, 505 evra kostala povratna po osobi, 310 u jednom pravcu...

U svakom slucaju, sledeci put kada budem morao da letim, nadam se da cu naci neku povoljnu kombinaciju za njih :)

Pozz

dreamerns
04.02.2011, 18:09
Problem sa luftom preko Frankfurta je taj da avion iz BG-a cesto kasni, stigne kasno u Frankfurt i cesto se propusti iduci let i moras prespavati. Desilo se mojoj mami, pa odmah potom i mom drugu 2 meseca kasnije. Frankfurt treba ako je ikako moguce izbegavati.

Score
04.02.2011, 18:14
Problem sa luftom preko Frankfurta je taj da avion iz BG-a cesto kasni, stigne kasno u Frankfurt i cesto se propusti iduci let i moras prespavati. Desilo se mojoj mami, pa odmah potom i mom drugu 2 meseca kasnije. Frankfurt treba ako je ikako moguce izbegavati.

Sreća da me to ne kači ...ni Beograd, ni Frankfurt...idem iz Budima grada i to preko Minhena..:;D:

botexag
04.02.2011, 18:17
nije Lufthansa kriva, zbog guzve u Frankfurtu na aerodromu mogu da kasne avioni sa sletanjem

Inace... treba ljudi da paze kod presedanja na bilo kom aerodromu, ako letite nekom americkom firmom dalje, intervju na aerodromu je obavezan, pa treba ukalkulisati i to vreme....
dva sata izmedju letova je laganica, moja devojka je poslednji put imala samo 50 min za presedanje na drugi let, jedva su joj prtljag utovarili, intervju je morala brzo da uradi
i to se za prtljag zalila da joj je neophodan, inace bi dosao sutradan u NY

dare_ns
05.02.2011, 04:19
Problem sa luftom preko Frankfurta je taj da avion iz BG-a cesto kasni, stigne kasno u Frankfurt i cesto se propusti iduci let i moras prespavati. Desilo se mojoj mami, pa odmah potom i mom drugu 2 meseca kasnije. Frankfurt treba ako je ikako moguce izbegavati.

Ja letim iz BUD, tako da sam naše ljude sa TESLE izbegao u širokom luku :D

Što se tiče vremena između letova, u odlasku imam 3 sata, a u povratku 2 sata čekanja. Valjda je dovoljno da se sve sredi sa prtljagom i slično...

ZeljkoUSA
05.02.2011, 11:03
Ja letim iz BUD, tako da sam naše ljude sa TESLE izbegao u širokom luku :D

Što se tiče vremena između letova, u odlasku imam 3 sata, a u povratku 2 sata čekanja. Valjda je dovoljno da se sve sredi sa prtljagom i slično...

Imas sasvim dovoljno vremena... Ja sam dva puta leteo preko Frankfurta i nije bilo nikakvih problema, oba puta po oko 2 sata pauze, jednom Unitedom, a drugi put LH.

Positive Vibe
06.02.2011, 03:01
Ja letim iz BUD, tako da sam naše ljude sa TESLE izbegao u širokom luku :D

Nema razloga za bilo kakvo izbegavanje naseg aerodroma.
Sasvim solidno, kao i vecina svetskih aerodroma, obavlja uspesno funkcionisanje avio-saobracaja. Problemi koji mogu da se dese prilikom nekog leta su nepredvidivi i zavise od same situacije prilikom leta. :da:
Meni se dogodilo da sam leteo Lufthansom iz Chicago-a za Frankfurt, i da sam imao 2 i po sata vremena do leta za Beograd, ali tokom leta jednoj putnici je pozlilo i morali smo prinudno da sletimo u Montreal.
Naravno, u Frankfurtu sam zakasnio za connecting flight i cekao sam 7 sati. Dobio sam od kompanije 20 eura za sendvich i sokic. :c010:

botexag
06.02.2011, 10:17
Nema razloga za bilo kakvo izbegavanje naseg aerodroma.
Sasvim solidno, kao i vecina svetskih aerodroma, obavlja uspesno funkcionisanje avio-saobracaja. Problemi koji mogu da se dese prilikom nekog leta su nepredvidivi i zavise od same situacije prilikom leta. :da:
Meni se dogodilo da sam leteo Lufthansom iz Chicago-a za Frankfurt, i da sam imao 2 i po sata vremena do leta za Beograd, ali tokom leta jednoj putnici je pozlilo i morali smo prinudno da sletimo u Montreal.
Naravno, u Frankfurtu sam zakasnio za connecting flight i cekao sam 7 sati. Dobio sam od kompanije 20 eura za sendvich i sokic. :c010:

zaboravljas besplatnu kafu i caj na frankfurtskom aerodromu...aparate su postavili svuda u cekaonicama
i to je nesto....:naughty:

Positive Vibe
07.02.2011, 15:00
@botexag

Onda se definitivno isplati cekati... :grin:

Bockyman
10.02.2011, 14:02
Због Жанине препоруке,а и због:
http://www.mondo.rs/s197246/Magazin/Travel/Seksi_cice_rade_za_Virdzin_erlajns.html

mira
16.03.2011, 10:31
pozdrav svima,
tražim kartu za Boston, svaka pomoć je dobrodošla

ZeljkoUSA
16.03.2011, 10:56
pozdrav svima,
tražim kartu za Boston, svaka pomoć je dobrodošla

Vec je bilo na prethodnim stranama...
Mnoga iskustva pokazuju da Biser iz Beograda ima odlicne ponude. Mozes na njihovom sajtu popuniti upitnik (http://www.bisertours.co.rs/index.php?action=aviorezervacija) i dobiti ponudu...
P.S. Citajte makar tu temu na kojoj postavite neko pitanje...

batiša
23.03.2011, 12:09
Evo još jedne zadovoljne mušterije BISER-a 23.05. Beograd-Frankfurt ,Frankfurt-Čikago za oko 500e oba leta lufthanzom (što bi Score rekao "LUFTIKOM") ostale varijante 700,800 pa sve do 1100e.....

Preko Bisera je putovao dobar deo forumaša i na neki način je proverena agencija,a pored toga je i naj povoljnija pa sam se odlučio za nju......a šta je sa ostalim agencijama koje nisu "proverene" ? Npr dobiješ super ponudu, prihvatiš je,platiš,dobiješ na mail e kartu.....i tek na dan putovanja saznaš dali je karta validna ili nije.......da li postoji način da se proveri validnost e karte pre putovanja?
Možda će ovo nekom zvučati paranoično ali mene je to najviše mučilo prilikom traženja karata tj odabira agencije...ipak je ovo Srbija a tu je sve moguće :wee:

Score
23.03.2011, 12:25
Evo još jedne zadovoljne mušterije BISER-a 23.05. Beograd-Frankfurt ,Frankfurt-Čikago za oko 500e oba leta lufthanzom (što bi Score rekao "LUFTIKOM") ostale varijante 700,800 pa sve do 1100e.....

Preko Bisera je putovao dobar deo forumaša i na neki način je proverena agencija,a pored toga je i naj povoljnija pa sam se odlučio za nju......a šta je sa ostalim agencijama koje nisu "proverene" ? Npr dobiješ super ponudu, prihvatiš je,platiš,dobiješ na mail e kartu.....i tek na dan putovanja saznaš dali je karta validna ili nije.......da li postoji način da se proveri validnost e karte pre putovanja?
Možda će ovo nekom zvučati paranoično ali mene je to najviše mučilo prilikom traženja karata tj odabira agencije...ipak je ovo Srbija a tu je sve moguće :wee:

Evo, izvol'te link..

https://www.checkmytrip.com

ovde moras da upises svoj broj rezervacije i sve ti lepo ispise ko putuje, kad (ne kaze zasto?)...itd.

lenhi
23.03.2011, 15:36
Evo još jedne zadovoljne mušterije BISER-a 23.05. Beograd-Frankfurt ,Frankfurt-Čikago za oko 500e oba leta lufthanzom (što bi Score rekao "LUFTIKOM") ostale varijante 700,800 pa sve do 1100e.....

Preko Bisera je putovao dobar deo forumaša i na neki način je proverena agencija,a pored toga je i naj povoljnija pa sam se odlučio za nju......a šta je sa ostalim agencijama koje nisu "proverene" ? Npr dobiješ super ponudu, prihvatiš je,platiš,dobiješ na mail e kartu.....i tek na dan putovanja saznaš dali je karta validna ili nije.......da li postoji način da se proveri validnost e karte pre putovanja?
Možda će ovo nekom zvučati paranoično ali mene je to najviše mučilo prilikom traženja karata tj odabira agencije...ipak je ovo Srbija a tu je sve moguće :wee:
Mislim da u sve te igre sa prevarama agencijama više i ne vredi puno ulaziti, ako nije neka grupna prevara za veliku lovu i onda da se pobegne i izgubi svaki trag. Ako agencija dobro radi, valjda joj je u interesu da opstane i da sebe reklamira kroz preporuke zadovoljnih kupaca avio karata. Ljudi su frustrirani svim i svačim, teškim uslovima života i spremni su na sve. U agencijama to dobro znaju. Kad kupuješ kartu ne može on tebe na brzinu da proceni kakav si kao osoba i šta si spreman uraditi za eventualnu prevaru. Uzmem primer samog sebe. Ranije sam trpio sve i svašta, a sada nemam više razumevanja za bilo kakve prevare i igre tog tipa. Odmah bih nasrnuo, a verujem da ima puno ljudi koji bi mu kičmu slomili ili agenciju zapalili da ih izigra. Nema više puno tu milosti. Život u Srbiji je postao jeftin, ljudi više nemaju šta da izgube i ubistva za prevare su naša buduća realnost kako život bude postajao sve jeftiniji. Bar ja tako mislim gledajući sebe i ljude oko mene koje dobro poznajem.

batiša
23.03.2011, 17:43
Score
Hvala za link,prava stvar...nema laži nema prevare

lenhi
Potpuno si u pravu,sad shvatam kada sam poseto https://www.checkmytrip.com/ i da te neko prevari to bi trajalo jedan dan.............drugi dan dođu vatrogasci da ugase požar i od agencije ostane samo pepeo :;D: (Šalim se naravno)

jovke
04.05.2011, 16:11
Direktni letovi Beograd - Čikago od 17. juna do 29. decembra
Tanjug | 04. 05. 2011. - 16:24h

BEOGRAD - Američka aviokompanija "Svift er LLC" (Swift air LLC) najavila je danas u Beogradu da će od 17. juna do 29. decembra jednom nedeljno imati direktne letove od Čikaga do Beograda.

Putovanje ekonomskom klasom aviona "boing 767 - 200", koje će trajati oko 10 sati, koštaće sa svim taksama od 795 evra iz Čikaga i od 1.250 evra iz Beograda.


Predstavnici avioprevoznika iz Arizone su najavili da će čarter saobraćaj obavljati i sledeće godine, ako bude postojalo dovoljno interesovanja.

Zasto je karta skuplja karta kad se leti iz Beograda?
Moje misljenje je da je ovo preskupo i djeluje mi kao sisanje ovaca od strane male kompanije na nasem trzistu. :nananana:
Troclana porodica moze ustedjeti nekom drugom varijantom letenja sa presjedanjem sigurno za jedan mesec da plati stan u USA, sto i nije mala stvar. Ovo je po meni za neku jednokratnu upotrebu, ako je za roditelje koji dolaze bez znanja jezika ili ako su djeca bas mala pa je malo nezgodno sa njima sa presjedanjem. Beograd-Cikago 1250 evra - strasno!

Gugly
05.05.2011, 04:22
Direktni letovi Beograd - Čikago od 17. juna do 29. decembra
Tanjug | 04. 05. 2011. - 16:24h

BEOGRAD - Američka aviokompanija "Svift er LLC" (Swift air LLC) najavila je danas u Beogradu da će od 17. juna do 29. decembra jednom nedeljno imati direktne letove od Čikaga do Beograda.

Putovanje ekonomskom klasom aviona "boing 767 - 200", koje će trajati oko 10 sati, koštaće sa svim taksama od 795 evra iz Čikaga i od 1.250 evra iz Beograda.


Predstavnici avioprevoznika iz Arizone su najavili da će čarter saobraćaj obavljati i sledeće godine, ako bude postojalo dovoljno interesovanja.
[/U]

Auuuuuu! Mnooogo brate! Sto bi neki Srbi rekli: da imam te pare ne bi ni isao u Ameriku.. ;)

Zana
05.05.2011, 04:33
Ja sad pre neki dan uzela kartu za mamu (obicno kupimo prilicno unapred, ali ovo sve nesto bilo odlucivanje na brzinu: kao ajd' svrni od nedelje jedan dan), BG-LA-BG $935 (7.maj - 7. avg). Meni je to ekstra cena, imajuci u vidu da su polasci iz BG u proseku $200 skuplji nego polasci odavde, a u pitanju najskuplji deo godine... Mama dolazi u subotu - jaooooooo, tri meseca Zanina kujna ide na odmor, a ono lenje pite, krofne, sarme, bele corbe... jao :1081:

Ivana MS
05.05.2011, 19:10
Mi smo isli preko Axioma travel...oni su dobri zato sto imaju svoja predstavnistva na par mesta u Americi...medju njima je i Cikago...tako da ako vam, neko kupuje kartu iz Cikaga ...ovo je najlaksa varijanta.

Dok smo trazili karte iz Srbije ,Biser je bio definitivno ,najpristupacniji.

maribo
18.05.2011, 16:03
Jos jedan + za Biser.
Povratna karta uzeta juce, polazak 28.05. Budapest-Brussela-Chicago, povratak Chicago-Brussels-Budapest-Beograd 58250din.

gasa-bg
18.05.2011, 18:51
Jos jedan + za Biser.
i jos jedan plus
ja, sestre, tetke, svi svaki put preko bisera...
poslednji put Budimpesta->Frankfurt->Chicago>>Chicago->Munich->Budimpesta, 45000din (protiv vrednost tadasnjih 430e) plus 60e GEA toursu povratna Beograd<->Budimpesta minibusom (sve organizuje Biser, nema cimanja) (35e je u jednom pravcu)

Da kazemo da je turneja preko Budimpeste bila ok,
~5h minibusom do Budimpeste, (polazak kasno uvece, moze da se kunta u minibusu)
~2h cekanja na aerodromu, odmah na avion,
~1,5h let budimpesta frankfurt
~1,5h cekanje na let za Chicago
~8,5h let frankfurt chicago
ukupno oko ~18,5h putovanja
povratak je otprilike:
~8,5h leta chikago minhen
~1,5h cekanje u minhenu
~1h let minhen budimpesta,
~5h budimpesta bg minibusom
ukupno, 16h, plus da kazemo 2h ranije na aerodromu u chicagu znaci opet oko 18h putovanja.

u prvi mah mislio sam da sam se zaj... sto sam se cimao preko budimpeste, ali zapravo mislim da nije tolko strasno i naporno bilo jer su pauze izmedju leta bile zaista minimalne.

pre vise godina chicago-london-beograd, pauza u londonu 7,5h po planu, ali je majstor dovezo avion malko brze, pa smo imali skoro 8,5h pauze u londonu.

pozitivna strana je magicna moc americke vize u pasosu, koja je odobrovoljila granicnog pandura u londonu, te sam dobio one-day-pass "vizu" za britaniju (posto je za drzavljane nase drage drzave viza tada bila neophodna za sve EU zemlje a naravno i britaniju za koju i dalje treba :( )
elem, heatrow-connect voz do londona 14funti, 5 odlicnih sati provedenih van aerodroma, u setnji, obisao sam "pola" londona, video vecinu znamenitosti, malo se fotografisao, vratio 2,5h pre leta za BG na aerodrom...

Kombinovanje :D

sve ovo napisah, a htedoh da kazem samo jedan plus za Biser :D sorry za offtopic :)

jovke
18.05.2011, 20:26
Kad pogledam ove cijene i one sto su najavljene za direktan let za Cikago, covjek moze jos jednu povratnu kartu kupiti preko Bisera, umjesto direktnog leta! Strasno kakva pljacka! Radije cu se provozati 2 puta za iste pare do Cikaga, pa makar i gladan i zedan sjedio to jedno presjedanje na aerodromu nego li bacio te pare za direktan let!

dejancic
18.05.2011, 20:40
Mozda nekome bude zanimljiva ponuda http://www.icelandexpress.com/chicago_europe/.

Gugly
24.05.2011, 11:16
Kod Bisera mi nude let za NY, one way, 21.09.11. preko Londona za neka 365 evra.. (JAT pa Virgin Atlantic).. Kao to je povoljno..otkud znam..

A upravo dobih mail od Easy Travel-a, gde mi za isti dan nude za 352 evra...
A iz Budimpeste 23.09 kosta samo 279 evra.. :)

Je l' istina da su popusti za letove 11.septembra? :)

ivkodrg
24.05.2011, 11:52
Kod Bisera mi nude let za NY, one way, 21.09.11. preko Londona za neka 365 evra.. (JAT pa Virgin Atlantic).. Kao to je povoljno..otkud znam..

A upravo dobih mail od Easy Travel-a, gde mi za isti dan nude za 352 evra...
A iz Budimpeste 23.09 kosta samo 279 evra.. :)

Je l' istina da su popusti za letove 11.septembra? :)

Preracunaj se za Budimpestu, minibus te kosta jos 35 evra, moguce i koji evro vise ako imate puno prtljaga plus 6 sati voznje. Da li je vredno toliko truckanje za 20- 30 evra razlike ?
Biser sasvim sigurno ima najbolju ponudu i najkorektniji su.
:obrva:

Neverhood
24.05.2011, 13:05
Preracunaj se za Budimpestu, minibus te kosta jos 35 evra, moguce i koji evro vise ako imate puno prtljaga plus 6 sati voznje. Da li je vredno toliko truckanje za 20- 30 evra razlike ?
Biser sasvim sigurno ima najbolju ponudu i najkorektniji su.
:obrva:

Sto se mene tice i ljudi koji stanuju u Subotici, Budimpesta je udaljenija od Beograda samo za 20km, tako da verujem da ce vecinom ici na BUD zbog razlike u ceni ali iz BG i nije neka racunica pogotovu ako ides sam.

Gugly
24.05.2011, 15:56
Da, vidim da su svi zadovoljni sa Biser-ovim ponudama, ja samo da uputim ljude da proveravaju i ovaj Easy Travel..(Ja juce cuo za njih).. Vrlo su slicne cene, cak je kod ovih drugih i za nijansu jeftinije..
Ja bi trebalo ovih dana da uzmem kartu..verovatno cu iz Bg-a, idem solo, tako da..mozda je bolje da ne komplikujem sebi dodatno zivot sa cimanjem do Peste..

Jos sam ja razmisljao da uzmem povratnu kartu, na god. dana..Ali rezervacija traje 11 meseci, sto bi znacilo da ako ih uzmem sad, morao bih da se vracam negde krajem aprila sledece godine..A ne znam kako ce i sta ce sa mnom biti tamo :) .. A naknadno pomeranje termina za povratak se dodatno placa nekih 80 evra, cini mi se..

Pa mi je sluzbenica u Biseru prijateljski savetovala da mi je bolje da uzmem kartu u jednom smeru za NY, i da ne mislim..pa lepo tamo kad dodje vreme, ako cu da se vracam u Srbiju, uzmem sebi novu kartu..
Verovatno cu je poslusati...

Orange
24.05.2011, 17:31
@Gugly

A koliko bi kostala povratna? Cesto je povratna karta iz nekog razloga jeftinija od ove u jednom pravcu, u mom slucaju je bilo tako pa smo mi uzeli povratnu, i desilo se da nam je trebalo da idemo u Srbiju neplanirano, pa nam je dobro dosla...

aco
24.05.2011, 18:33
Kod Bisera mi nude let za NY, one way, 21.09.11. preko Londona za neka 365 evra.. (JAT pa Virgin Atlantic).. Kao to je povoljno..otkud znam..

A upravo dobih mail od Easy Travel-a, gde mi za isti dan nude za 352 evra...
A iz Budimpeste 23.09 kosta samo 279 evra.. :)

Je l' istina da su popusti za letove 11.septembra? :)

na koji nacin si dobio odgovor od bisertours-a i posle koliko dana?

ZeljkoUSA
24.05.2011, 18:59
na koji nacin si dobio odgovor od bisertours-a i posle koliko dana?

Moje iskustvo: Zovu telefonom i salju majlom ponudu (1-3 dana). Na njihovom sajtu popunis upit za zeljenu destinaciju...

aco
24.05.2011, 20:54
Moje iskustvo: Zovu telefonom i salju majlom ponudu (1-3 dana). Na njihovom sajtu popunis upit za zeljenu destinaciju...

popunio sam pre 5-6 dana i jos nema odgovora..


hvala Zeljko

Gugly
24.05.2011, 22:20
@Aco

Ja bio kod njih licno u cetvrtak, svrn'o na 5 minuta..Stigao mi mail u ponedeljak..A mozes i sve preko neta.. Pozovi ih telefonom za svaki slucaj...

Gugly
24.05.2011, 22:29
@Orange
To sam i ja cuo da moze da se desi, i dobro bi mi doslo, ali nazalost nije tako bilo ovog puta..

U jednom smeru je 35 190 dinara, a povratna 62 798 din. Bar su meni to ponudili u Biseru.. Tako da usteda i nije neka, pogotovu sto je gubitak pri promeni termina veci od nje..

Gugly
25.05.2011, 12:08
Hej, mislite da je rizicno da putujem samo 8 dana pre isteka vize? Ja mislim da i nije, nego ovi moji poceli da me pranoisu..:wtf: Te vulkani, te ovo, te ono..
Uostalom to je tek u septembru..A i u krajnjem slucaju, let se da pomeriti, mada treba doplatiti..
Al' ako se nesto desi, ima da plivam ako treba..

Score
25.05.2011, 18:34
Hej, mislite da je rizicno da putujem samo 8 dana pre isteka vize? Ja mislim da i nije, nego ovi moji poceli da me pranoisu..:wtf: Te vulkani, te ovo, te ono..
Uostalom to je tek u septembru..A i u krajnjem slucaju, let se da pomeriti, mada treba doplatiti..
Al' ako se nesto desi, ima da plivam ako treba..

Brate, ja bih ostavio barem mesec dana lufta. Ko zna sta moze Marfi da zakuva... Strajk pilota ili stjuardesa ili celog aerodroma na pocetnom ili transfernom aerodromu, frka sa kerozinom iz nekog ludog razloga, neko sigurnosno sranje iz vedra neba-nedaj boze neki teroristi, vulkanski pepeo, ili ???

Ne bih se ja sa time zezao....

jovke
25.05.2011, 19:18
Hej, mislite da je rizicno da putujem samo 8 dana pre isteka vize? Ja mislim da i nije, nego ovi moji poceli da me pranoisu..:wtf: Te vulkani, te ovo, te ono..
Uostalom to je tek u septembru..A i u krajnjem slucaju, let se da pomeriti, mada treba doplatiti..
Al' ako se nesto desi, ima da plivam ako treba..

Nisam dobitnik, ali po meni nepotreban i riskantan potez. Pored rizika ulaska u USA u "5 do 12", moze neko da ti soli pamet oko procedure po dolasku tamo. Da mi ne bi neko nepotrebno ugrozio pricu o americkom snu ili me nepotrebno driblao u startu kad imam vizu u dzepu, to ne bih nikad uradio, niti razumem takav potez. Ipak to je tvoja odluka i bas te briga neka <jovke> misli sta god hoce :)

Gugly
25.05.2011, 21:19
Hvala narode, cenim vase sugestije.. Mislim da ste u pravu... Kartu jos nisam kupio..
Razmotricu.. (uhhh.. Sad razmisljam o nekih 16-17 dana ranije..Treba da uklopim sestrinu svadbu koja je pocetkom septembra..valjda to bude dovoljno majku mu..)

Sad jedno glupo pitanje - Kol'ko treba da se stigne brodom do tamo?:) Bas me zanima..nemam predstavu..

jovke
26.05.2011, 09:47
Hvala narode, cenim vase sugestije.. Mislim da ste u pravu... Kartu jos nisam kupio..
Razmotricu.. (uhhh.. Sad razmisljam o nekih 16-17 dana ranije..Treba da uklopim sestrinu svadbu koja je pocetkom septembra..valjda to bude dovoljno majku mu..)

Sad jedno glupo pitanje - Kol'ko treba da se stigne brodom do tamo?:) Bas me zanima..nemam predstavu..

Ako ti je frka zbog sestrine svadbe trebao si odmah zapaliti u Aprilu kad si prosao razgovor u ambasadi. Do Septembra si se vec mogao tamo snaci i formirati zivot, a na svadbu doci tada u Septembru. Bolje je kiksnuti jednu avio kartu vise, nego cijelu buducnost ovakvim rizicima oko prvog ulaska u poslednji cas.

Gugly
26.05.2011, 18:58
Znam, znam, drugari...sve ste u pravu, al eto..jbg.. Samo 15 dana ranije cu ici..Idem na rizik.. (koliki je- ne mogu tacno da procenim..) I nadam se najboljem..
Posle cu lako da se ubijem, ako iskrsne nesto nepredvidjeno.. ;)

Good Spirit
26.05.2011, 20:59
Ja nikako nemam sreće sa kartama. Kontaktirao sam sve sa ove teme: Sonju, Axioma Travel, ove iz Čikaga, Biser, itd ....

I već drugi put najpovoljniju kartu nalazim direktno na sajtu avio prevoznika. Prvi put kod Air France a sada kod Lufthanse ...

Tako da obavezno proverite i kod avio prevoznika, nekada tu ispadne najpovoljnije ;)

nsbee
26.05.2011, 22:16
hehe, i ovde ista stvar sa kartama! A za Biser da dodam, ne bih bila toliko uporna sa zivkanjem da ih ovde ne hvale ali par nedelja smo cekali da nam posalju ponudu i danas smo ih opet zvali. Druga zena se javila, valjda ce biti neke vajde od nje :blink:
Lufthansa za sada obecava.

Good Spirit
26.05.2011, 22:52
Mene su iz bisera zvali, iako sam u napomeni stavio da me ne zovu, da želim kontakt isključivo preko emaila, jer sam vrlo detaljno napisao šta hoću :)

Tražio sam isključivo let iz Beograda, naglasio da neću budimpeštu, meni žena daje cenu iz Budimpešte. Napisao sam da hoću najviše jedno presedanje, ona mi daje ponudu sa dva presedanja.

Ja je pitao da li ste pročitali moju napomenu, ona mi se nasmejala i rekla da nije :)

Daje mi na kraju cenu iz Beograda, ja joj kažem ali na sajtu lufthanse je povoljnije, kako je to moguće? Ona meni, pa ako je to tako, to je odlična ponuda :D

Zahvalio se na ponudama i kupio kod lufthanse :)

Taji
27.05.2011, 02:40
Znam, znam, drugari...sve ste u pravu, al eto..jbg.. Samo 15 dana ranije cu ici..Idem na rizik.. (koliki je- ne mogu tacno da procenim..) I nadam se najboljem..
Posle cu lako da se ubijem, ako iskrsne nesto nepredvidjeno.. ;)


Moja viza je isticala 29 oktobra a ja sam usla u USA 14 oktobra - bilo je sve u redu i vremena vise nego dovoljno :grin:

Gugly
27.05.2011, 02:53
Moja viza je isticala 29 oktobra a ja sam usla u USA 14 oktobra - bilo je sve u redu i vremena vise nego dovoljno :grin:

Heeeeej! Pa 'de si ti do sada?! ;)
To volim da cujem! :)

Bockyman
27.05.2011, 13:24
Gugly, нећеш бродом за УСА?

За мене је то права ствар, само дуго траје и вероватно више кошта...
А не знам каква је ситуација ако се деси да имам морску болест!
Тако су некадашњи имигранти стизали у УСА. Па кад угледаш Кип слободе...

Без шале, стварно бих волео бродом за УСА, али знам да је непрактично, а после бих морао авионом до Чикага...тако да остаје за неки други пут...

Иначе, и ми планирамо пут крајем септембра, биће то добрих 3 недеља пре истека визе...

Gugly
27.05.2011, 15:46
Gugly, нећеш бродом за УСА?

За мене је то права ствар, само дуго траје и вероватно више кошта...
А не знам каква је ситуација ако се деси да имам морску болест!
Тако су некадашњи имигранти стизали у УСА. Па кад угледаш Кип слободе...

Без шале, стварно бих волео бродом за УСА, али знам да је непрактично, а после бих морао авионом до Чикага...тако да остаје за неки други пут...

Иначе, и ми планирамо пут крајем септембра, биће то добрих 3 недеља пре истека визе...

Hehe, to lave!:)
Ne, pazi i mene je jako zanimalo kako je to oko odlaska brodom..Al' ozbiljno..Bas to, ko nekada imigranti, i cela ta prica..
A sto bi brod bio skuplji od aviona kad putujes nedelju dana, ili kolko vec?
Aj ako neko ima ikakav info o ovome neka napise..pa neka otvori temu - Brodom za USA! :)

Score
27.05.2011, 15:59
Evo odgovora ovde... Ko hoce da plati 100-200 dolara dnevno, izvolte...:grin:
http://www.freightercruises.com/seaworthy_news_1104.php

Orange
27.05.2011, 18:00
Evo jos jedan, ako krenes 16-17 dana ranije pre isteka vize taman stizes :grin:, salim se nemoj da knapiras, ostavi bar desetak dana viska, ako letis avionom zbog vulkana a ako ides brodom zbog morskih sirena, nikad se ne zna... :==D:

http://disneycruise.disney.go.com/cruises-destinations/transatlantic/14-night-transatlantic-westbound-cruise/

Gugly
27.05.2011, 23:49
Auuuu, pa sto tako skupo bre?! Ja sam kontao da je cena prevoza obrnuto srazmerna brzini putovanja..kad ono medjutim..
Mozda oni to putovanje dozivljavaju nekim luxuzom...kao cruise..fancy.. ovo ono..
Nije mi jasno...

Gugly
28.05.2011, 01:17
Auuuu, pa sto tako skupo bre?! Ja sam kontao da je cena prevoza obrnuto srazmerna brzini putovanja..kad ono medjutim..
Mozda oni to putovanje dozivljavaju nekim luxuzom...kao cruise..fancy.. ovo ono..
Nije mi jasno...

Pardon, pomislih na vreme, napisah brzinu:)
Tj. htedoh napisati - cena (direktno) srazmerna brzini..:) Konkord je bio najskuplji jer je najbrzi..

Score
28.05.2011, 09:04
Pardon, pomislih na vreme, napisah brzinu:)
Tj. htedoh napisati - cena (direktno) srazmerna brzini..:) Konkord je bio najskuplji jer je najbrzi..

Pa neko treba da te smesti, kuva i hrani sve to vreme, pa pere sudove, posteljinu, i to ...to kosta brale...nema dzabe...

nsbee
28.05.2011, 21:10
Gari, jesi li ti to već pozeleneo?:==D: Mi još malo čekamo da kupimo karte, da ne ureknemo. Inače, ovi iz Bisera su opet ispalili. Kontam kad bude lekarski da im banemo lično, nisu oni izgleda za te internet varijante :nene:

Daje mi na kraju cenu iz Beograda, ja joj kažem ali na sajtu lufthanse je povoljnije, kako je to moguće? Ona meni, pa ako je to tako, to je odlična ponuda :D

:RRofl::RRofl::RRofl::RRofl::RRofl:

Inače, info za da se nekome nađe-i aerogaga ima ok varijanti.

nsbee
29.05.2011, 10:24
@ Good Spirit
sad sam tek skontala da ti je tura SAD-SRB-SAD :grin:

wrath:of:the:lich:king
02.06.2011, 03:26
Da se upisem na listu onih koji nisu dobili odgovor od Bisera u neko pristojno vreme.. Proslo je sigurno nekih 4 dana i jos nista.

Smith6000
04.06.2011, 01:38
Ja gledam za kartu iz Peste sredinom septembra za mamu, i na malev.com sam nasao povratnu za 720, a preko orbitza 650 $. Sto je dobro, direktan let, nema presedanja. :naughty:

BUD >>> NYC >>> BUD

mira
08.06.2011, 20:41
ja sam kupila kartu u februaru za putovanje u junu, povratna, BUD-MUC-BOS, je iznosila RSD 44.506. + povratna GEA mini bus, BEG-BUD=60E, preko Biser trade turs-a. ja nisam cekala njihov odgovor, pozvala sam telefonom oni su rekli ponude koje su imali i uradila sam odmah rezervaciju. :=V::=V::=V:

Orange
08.06.2011, 23:30
@mira
Mnoge od nas zanima lepi Boston :inluv: ali odatle se niko ne javlja. Kad se smestis, napisi nam svoje utiske :). I srecan put :bravo:

Score
11.06.2011, 18:02
Jedan primer kako ne kupovati kartu (kao ja sad): Odes u agenciju koja prodaje karte (jer ti treba original racun) i kupis 4 karte za avion koji ide za nedelju dve-otprilike.
E da, i platis 8,000 USD, umalo da zaboravim taj sitni detalj...:blink:
Kompanija placa, i nisu se slozili da karte kupijem preko Srbije za manje pare, i jedva sam ih ubedio da ne kupujem karte u jednom pravcu jer bi u tom slucaju racun iznosio NEVEROVATNIH :1060: 17,000 USD!!? :wtf::wtf::blink::blink::blink:

TheNenad
12.06.2011, 00:11
17,000 USD
Za te pare bi te ja stavio u čamac, a zatim sa 1 kiselom vodom i 2 sendviča vukao plivajući preko atlanskog okeana. :grin:

Bockyman
16.06.2011, 20:56
za te pare bi te ja stavio u čamac, a zatim sa 1 kiselom vodom i 2 sendviča vukao plivajući preko atlanskog okeana. :grin:

мислиш само на ала, или и на његову жену и двоје деце?
која тарифа је само за мене и моју жену? ионако бисмо више волели чамцем (бродићем, свеједно...) :;d:

Bockyman
16.06.2011, 21:00
вероватно ћу сутра да купим карте за чикаго, имам понуду за лет београд-цирих-чикаго. занима ме, ако зна неко, да ли је за швајцарску потребна било каква виза (транзитна, или нешто слично)?

не стигох да питам жену из агенције, али ћу је питати пре уплате карата, па ако неко може одмах да ми одговори бићу захвалан...

Mirko86
16.06.2011, 22:04
Ne treba ti viza, Švica je Šengenu.
..............................................

Bockyman
17.06.2011, 10:38
Ево да јавим моје искуство са куповином карата.

Бисер турс је у питању, на мој упит (мејлом) одговорили су ми одмах сутрадан са достављеним понудама.

Ми смо изабрали карте у једном правцу, лет 23. септембра 2011.

Београд-Цирих (ЈАТ-ом, јер све најбоље лети ЈАТ-ом :grin::grin::grin:)
Цирих-Чикаго (SWISS-ом).

Имамо 2 сата и 10мин између летова.

Цена карте је 53.238дин (тотал са таксама). Речено ми је да је то по курсу на дан понуде који је био 98дин за €, али су ми данас признали ту цену. Ја сам евро мењао по 100,5дин.

Карте сам уплатио на рачун који агенција има у УниКредит банци, јер они наплаћују само 20дин провизије, док Банка Интеза (код које агенција такође има рачун) наплаћује 1% провизије (што је на 106.500дин око 53 пута више).

Ја сам баш задовољан и ценом и понашањем особља Бисер турса (није да их рекламирам, али мислим да добре ствари треба истаћи).

Такође, имали смо и понуду за повратну карту, полазак 20. септембра 2011. а повратак 18.маја 2012. , цена око 61.000дин, Будимпешта-Рим-Чикаго, Чикаго-Рим-Београд, +цена минибуса од Београда до Будимпеште је 35€, али смо ипак одабрали варијанту са картом у једном смеру.

Што се нас тиче, један велики + за Бисер!

Milosdv
18.06.2011, 22:40
Imate dobre ponude preko airberlin.com u grupaciji su sa flyniki.com i sa jos nekim kompanijama.

Registracija na sajtu za 15 dana stize kartica na kucnu adresu posle toga klasika imate bonuse, milje, hotele, motele, sendvice, delove motora :grin: ovo ono ....
Letovi iz Beograda i ostalih zemalja CG, HR, MK

Moze da se nadju povoljni letovi, samo obratite paznju na takse.

Pozdrav

aco
24.06.2011, 22:58
e konacno i ja kupih kartu :==D: preko bisert..

17.08.2011. Budimpesta-Brisel-Chicago
(01.05.2012.) Chicago-Brisel-Budimpesta-Beograd
promena termina povratka 100e
- cena karte 790$ sto je dosta jeftinija varijanta od polaska iz Beograda preko Ciriha dan ranije (1450$)

olivera77
27.06.2011, 22:12
Listam neki casopis i vidim reklamu za LOT,poljsku avio kompaniju i imaju neku ponudu za NY,Cikago i Toronto od 540 eur,povratna karta i jos neke popuste za one koji idu na W&T program.

LOT je sa Continentalom potpisao neki ugovor gde se LOT-ovi letovi za London,Amsterdam i Frankfurt povezuju sa Continetalovim letovima za US.

Takodje postoji neka reklama za Turkish airlines iz Bg za LA 608 eur.

baso1980
10.08.2011, 10:51
Dali je neko uspio kupiti kartu u jednom smjeru za USA. Svim prodavacima karata koje sam do sada kontaktirao sam naveo da posjedujem useljenicku vizu za USA i da trazim kartu u jednom smjeru, a oni mi uporno daju ponudu sa povratnom kartom.

mikiSA
10.08.2011, 15:35
@baso1980,
Svi ti nude povratnu jer njima dodje jeftinije nekako. Uglavnom ja sam preko Brada travel (Airaba Sarajevo), uzela 2008 jednosmjernu za US, ispala je oko $900. Budi uporan.

dejancic
10.08.2011, 16:42
Dali je neko uspio kupiti kartu u jednom smjeru za USA. Svim prodavacima karata koje sam do sada kontaktirao sam naveo da posjedujem useljenicku vizu za USA i da trazim kartu u jednom smjeru, a oni mi uporno daju ponudu sa povratnom kartom.

Ponekad se desava da uzimanje povratne karte nije jeftinije samo agenciji nego i tebi. Moj ti je savet da proveris sve opcije pre nego da kupis kartu. Meni je isto trebala karta u jednom pravcu, ali sam nasao povoljno povratnu kartu sa terminom povratka totalno van sezone. Povratnu kartu nisam iskoristio.

highvoltage84
10.08.2011, 19:44
Jedan dogadjaj/nezgoda kako god...ženina mušterija koja ide u Čikago kupila je povratnu kartu i u medjuvremenu je htela da promeni termin letenja kako ne bi propustila roštiljadu u Leskovcu ali su joj u agenciji rekli da mora da doplati ili da drugačije to ne može jer je sve fiksno i još gore mora da se vrati kako joj piše na karti iako bi se ona možda ranije vratila...sve u svemu oni koji uzimaju povratnu neka nagoveste,a ne da dobiju fiksnu kartu.

dejancic
10.08.2011, 22:51
Jedan dogadjaj/nezgoda kako god...ženina mušterija koja ide u Čikago kupila je povratnu kartu i u medjuvremenu je htela da promeni termin letenja kako ne bi propustila roštiljadu u Leskovcu ali su joj u agenciji rekli da mora da doplati ili da drugačije to ne može jer je sve fiksno i još gore mora da se vrati kako joj piše na karti iako bi se ona možda ranije vratila...sve u svemu oni koji uzimaju povratnu neka nagoveste,a ne da dobiju fiksnu kartu.

Mislim da ti ne mozes nista da promenis samo sa nagovestavanjem turistickom agentu da ces mozda menjati termin. Neka me neko slobodno ispravi ako gresim, ali ti kada kupis kartu datum je izabran. Jedino sto ti mozes da uradis je da se potrudis da nadjes avio kompaniju koja ne naplacuje naknadnu promenu datuma ili onu koja vrsi refundiranje celokupnog iznosa, ako moras da otkazes let.

highvoltage84
11.08.2011, 08:03
Jedino sto ti mozes da uradis je da se potrudis da nadjes avio kompaniju koja ne naplacuje naknadnu promenu datuma ili onu koja vrsi refundiranje celokupnog iznosa, ako moras da otkazes let.

"Pa to sam i kazao bre Ćirko" :), šalim se ali upravo tako kao što si reko.

kaneolopa
11.08.2011, 14:08
Neke karte imaju opciju pomeranja datuma, a neke ne. U vecini slucajeva ces morati da doplatis ako pomeras kartu (u nasem slucaju je to oko $250 ako me dobro secanje sluzi).

dreamerns
11.08.2011, 14:36
Uglavnom se mogu kupiti refundable ticket, ali su daleko skuplje....apsolutno se ne isplati.

Naja
12.08.2011, 10:03
Iz Svicarske imaju jako povoljni letovi za NY

http://www.airberlin.com/booking/flight/vacancy.php?HINDATUM=2011-11-19&RUECKDATUM=2011-11-26&LANG=eng&RMT=&ref2=&VON=ZRH&NACH=JFK&WAEHRUNG=EUR

johnny_nyc
12.08.2011, 15:44
evo ja sam taman danas rezervirao kartu za nyc, nažalost ne one way odlazak nego samo go na dva tjedna. odlazak je 10.9 a povratak 23.9, dogovorio sam sa Croatiom Airlines a preko Lufthanse cijena 5200 kn, oni su još ispali najpovoljniji skoro 1000 kn od General turista, prvi izbor mi je bio odlazak 2.9 a povratak 17.9 i tu je karta bila 6150 kn (General turist). Provjeravao sam cijene na webu i uglavnom je isto kao i u CA čak je ova njihova opcija koje nije bilo na webu ispala najpovoljnija.

misica
05.12.2011, 13:04
Dobri ljudi,pomagajte..ja sam nova i treba mi par odgovora,mozda cu malo skrenuti sa teme...Da ji je dozvoljena bilo koja velicina kofera na aerodromu pa cak i oni najveci koferi gde i sam covek moze da stane,i koliko naplacuju po koferu,koja je dozvoljena kilaza na prvom koferu,gratis...da li prave problem ako se u koferu spakuju,stvari za neko prvo vreme,neka serpica,escajg konkretno mislim da li prave problem za kuhinjske nozeve...to je za trajno useljenje u SAD,posto cekam odgovor za green card,pa se nadam da cu dobiti.i jos jedno pitanje,sta je sve dozvoljeno da se nosi u koferima...hvala unapred...:nene:

mikiSA
05.12.2011, 15:05
Dobri ljudi,pomagajte..ja sam nova i treba mi par odgovora,mozda cu malo skrenuti sa teme...Da ji je dozvoljena bilo koja velicina kofera na aerodromu pa cak i oni najveci koferi gde i sam covek moze da stane,i koliko naplacuju po koferu,koja je dozvoljena kilaza na prvom koferu,gratis...da li prave problem ako se u koferu spakuju,stvari za neko prvo vreme,neka serpica,escajg konkretno mislim da li prave problem za kuhinjske nozeve...to je za trajno useljenje u SAD,posto cekam odgovor za green card,pa se nadam da cu dobiti.i jos jedno pitanje,sta je sve dozvoljeno da se nosi u koferima...hvala unapred...:nene:

Sto se kofera tice to sve zavisi od airline do airlines, najbolje kad kupis kartu da ih pitas. Ja sam imala 3 prtljaga kad sam dolazila nazad u Bosnu 2 su bila povelika, ovaj treci je vise bio kao torba, ali je imao oko 50kg sam (izletila dodatnih $200 za trecu torbu)

Na donjem linku ti pise sta je dozvoljeno za kofer koji se cekira:
http://www.tsa.gov/travelers/airtravel/prohibited/permitted-prohibited-items.shtm

Mislim da ne bi trebalo da bude problema ako ih stavis u kofer, ne kod tebe u tasnu:)
Sretno i javi nam kako ide sa green card!

misica
05.12.2011, 15:57
hvala puno,Mikisa...javicu obavezno da li sam izvucena..pozzz:no:

misica
05.12.2011, 16:18
jedno pitanje u vezi kofera..sta ako imam pet kofera,jel i da lje za prvi gratis,a za ostale se placa po 50 dolara ili placam samo za drugi..

dejancic
05.12.2011, 17:52
Dobri ljudi,pomagajte..ja sam nova i treba mi par odgovora,mozda cu malo skrenuti sa teme...Da ji je dozvoljena bilo koja velicina kofera na aerodromu pa cak i oni najveci koferi gde i sam covek moze da stane,i koliko naplacuju po koferu,koja je dozvoljena kilaza na prvom koferu,gratis...da li prave problem ako se u koferu spakuju,stvari za neko prvo vreme,neka serpica,escajg konkretno mislim da li prave problem za kuhinjske nozeve...to je za trajno useljenje u SAD,posto cekam odgovor za green card,pa se nadam da cu dobiti.i jos jedno pitanje,sta je sve dozvoljeno da se nosi u koferima...hvala unapred...:nene:

Pre nego da sve sto imas spakujes u te silne kofere dobro proveri vrednost svega toga. Nemoj da izlozis sebe nepotrebnom vucaranju toliko kofere i doplacivanju avio kompaniji za iste da bi onda shvatila da si sve te stvari mogla ovde da kupis za iste ili mozda cak i manje pare.

mikiSA
05.12.2011, 17:56
jedno pitanje u vezi kofera..sta ako imam pet kofera,jel i da lje za prvi gratis,a za ostale se placa po 50 dolara ili placam samo za drugi..

Prva ti je besplatno, sve nakon prve placas ( stim sto ces placati u EURima, jer dolazis iz Evrope). (Ja sam u 2009 imala srecu da sam uzela kartu koja je bila medju zadnjima da daje 2 torbe besplatno, a treca jer je bila i prevelika i preteska je ispala onako skupo.)
Nego, jedan prijateljski savjet: ako ides zastalno u US, nemoj nositi puno stvari, u US je skoro sve tri puta jeftinije nego ovdje kod nas. Ponesi nesto za sta si emotivno vezana: slike, neke sitnice, a one velike stvari ostavi, ili jos bolje, napravi veliku sale, pozovi raju, pa da te i oni na taj nacin poguraju :)
Ja polako poklanjam knjige prijateljima, neke su strucne, a neke su ono beletristika koju sam ionako donijela iz US (paperback je 50 centi!), pa da ne ostane kod mojih da im ne zauzima prostor...

misica
05.12.2011, 19:22
hahahah,u pravu si...mislila sam cisto nesto za prvo vreme,valjda vecina tako nosi ili sam mozda ja jedina koja se opterecujem..hvala

mikiSA
05.12.2011, 21:48
hahahah,u pravu si...mislila sam cisto nesto za prvo vreme,valjda vecina tako nosi ili sam mozda ja jedina koja se opterecujem..hvala

Serpe i lonce nisam nosila: mogu se naci pravo jeftino u Target, Walmart, bilo koji veci supermarket (Meyer, tako ti marketi) ima dio za kucanstvo... (+ imaju i kupone :1072:, pa jos dodje jeftinije)
Ne opterecuj se bez potrebe, ja prvi put kad sam isla izgube mi obje torbe, ostanem u sorcu i japankama i prvi dan po slijetanju odem sama u shopping javnim prevozom (plan grada, plan linije koja ide do shoppinga, nepoznati grad, prvi put u US, ma prvi put bilo gdje... uglavnom evo sam prezivila da ti pricam :))

misica
06.12.2011, 09:26
aaaa ja bi dozivela nervni slom...mi planiramo da idemo preko Frankfurta,Lufthansa oni su valjda odgovorniji po tom pitanju...:woohoo:da li naplacuju prtljag,kad krenes ili kad stignes u USA...

MIA
06.12.2011, 12:52
Dobri ljudi,pomagajte..ja sam nova i treba mi par odgovora,mozda cu malo skrenuti sa teme...Da ji je dozvoljena bilo koja velicina kofera na aerodromu pa cak i oni najveci koferi gde i sam covek moze da stane,i koliko naplacuju po koferu,koja je dozvoljena kilaza na prvom koferu,gratis...da li prave problem ako se u koferu spakuju,stvari za neko prvo vreme,neka serpica,escajg konkretno mislim da li prave problem za kuhinjske nozeve...to je za trajno useljenje u SAD,posto cekam odgovor za green card,pa se nadam da cu dobiti.i jos jedno pitanje,sta je sve dozvoljeno da se nosi u koferima...hvala unapred...:nene:

23 kg po osobi, a ručna prtljaga 8 kg (iako znam neke koji u ručnoj prtljazi nose i po 15 kg - bitno je da nije preočito kad se čekiraš)
Svaki dodatni kofer - opet do 23 kg - nadoplatiš 75 usd

caca
20.01.2012, 21:46
"Biser je ponovo u modi."
39.526 dinara Budimpesta - Cikago!
21. mart
:harmonik:

dare_ns
21.01.2012, 05:31
brutalno jeVtino... sa kombijem (1 pravac naravno) 430 evra ... :)