PDA

View Full Version : Dv - 2021


Stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Димитрије
16.08.2019, 10:59
хтео бих да отворим нову тему за надолазећу годину, пошто још нико није а ближи нам се. још мање од 2 месеца до првих пријава.
шта нас очекује у овој години? изгледа да затежу све више и више.

Lazar90
16.08.2019, 15:59
хтео бих да отворим нову тему за надолазећу годину, пошто још нико није а ближи нам се. још мање од 2 месеца до првих пријава.
шта нас очекује у овој години? изгледа да затежу све више и више.

Sto vise zatezu to bolje za nas:bravo:


Neko je na temi dv 2020 nakon izvlacenja i kolektivnog razocaranja onako kroz polu-salu rekao...nesto tipa -parafraziram sad:
-a mozda svi mi koji nismo izvuceni jednostavno saljemo lose prijavu i sistem nas diskvalifikuje pa samim tim ni ne ucestvujemo u izvlacenju-

iii nakon toga...malo sam se zamizlio...pa npr. mozda i jeste tako...devojka i ja smo se sami slikali telefonom...slike su bile korektne, ali mozda nisu dovoljno dobre...
Ima gominulu youtube video how to do it...ali Ove godine ako sam razumeo dobro ce biti noviteta...u prijavu ce se unositi podatak iz Pasosa i td...

Hajde da kada krenu prijave...u prva dva dana prodiskutujemo sta i kako se tacno popunjava. Kako tacno fotografija moze da se napravi i stavimo recimo umesto prvog posta ili ovog mog drugog to forumsko resenje i jedinstveno uputstvo sa sve linkovima sa najboljim sajtovima za kompresovanje fotografije i sl...

pablo
16.08.2019, 18:41
Sto vise zatezu to bolje za nas:bravo:


Neko je na temi dv 2020 nakon izvlacenja i kolektivnog razocaranja onako kroz polu-salu rekao...nesto tipa -parafraziram sad:
-a mozda svi mi koji nismo izvuceni jednostavno saljemo lose prijavu i sistem nas diskvalifikuje pa samim tim ni ne ucestvujemo u izvlacenju-

iii nakon toga...malo sam se zamizlio...pa npr. mozda i jeste tako...devojka i ja smo se sami slikali telefonom...slike su bile korektne, ali mozda nisu dovoljno dobre...
Ima gominulu youtube video how to do it...ali Ove godine ako sam razumeo dobro ce biti noviteta...u prijavu ce se unositi podatak iz Pasosa i td...

Hajde da kada krenu prijave...u prva dva dana prodiskutujemo sta i kako se tacno popunjava. Kako tacno fotografija moze da se napravi i stavimo recimo umesto prvog posta ili ovog mog drugog to forumsko resenje i jedinstveno uputstvo sa sve linkovima sa najboljim sajtovima za kompresovanje fotografije i sl...

Ne spamujem, ali jel nije bolje otici u najblizi foto studio i dati 300 kinti za slike u digitalnoj formi + uradjene, i otkloniti bar tu sumnju da ste lose odradili slike?

Lazar90
16.08.2019, 21:49
Ne spamujem, ali jel nije bolje otici u najblizi foto studio i dati 300 kinti za slike u digitalnoj formi + uradjene, i otkloniti bar tu sumnju da ste lose odradili slike?

Prijave smo uradili u poslednji cas da tako kazem...prilicno zeleni i ni sa kakvim informacijama o ovoj lutriji, a forum sam pronasao kasnije... klasika. Licno, sada smo nabavili i neki vise nego korektan foto-aparat s kojim sam siguran da mogu da se urade i vise mego savrsene fotografije. S telefonom...pre svega zbog 10x slabijeg blica tesko ali sam siguran da je moguce i s njim, naravno foto studio je dobra solucija, meni 300 dinara nije strasno ali ne volim da bacam pare, a i moja ideja je ako se slazete da pokusamo da napravimo detaljno uputstvo verzija 2019/20 na nasem jeziku koji se tice svega pa i fotografisanja i ako je moguce, napisati tako da onaj ko prati uputstvo, moze sve sam da uradi jer to uputstvo bi sluzilo i nekom ko prijavljuje sebe i porodicu od 6 clanova, a 6x300 je skoro 2.000 kinti.
Naravno, postoji i ona varijanta...odes u agenciju, das 50evrica i oni ti sve zavrse ali mozda da pokusamo da napravimo uputstvo sa besplatnim uputima prvo:;D::bravo:

aleksandarzz
16.08.2019, 23:41
Naravno da mozete da se slikate telefonom. Ne bih rizikovao sa time da li su u foto studiu culi za lutriju, i kakve slike treba da bude... Postoje uputstva i poprilicno je lako sve uraditi.
Sto se tice zatezanja, mislim da je to ustvari dobro za clanove ovog foruma. Ova administracija je poprilicno rasisticki nastrojena, tako da ce probleme verovatno imati ljudi sa nekih drugih kontinenata.

mveruovic
17.08.2019, 04:20
Da se napravi uputstvo a na sajtu lutrije sve pise lepo, pazi kad imaju i alatku za proveru da l je fotka ok, objanjeno kako treba da izgleda, koje velicine i "tezine".
Ako ne zna neko da popuni prijavu od 14 pitanja, onda ima ozbiljne probleme u zivotu.

Dukeduki
17.08.2019, 06:45
Prijave smo uradili u poslednji cas da tako kazem...prilicno zeleni i ni sa kakvim informacijama o ovoj lutriji, a forum sam pronasao kasnije... klasika. Licno, sada smo nabavili i neki vise nego korektan foto-aparat s kojim sam siguran da mogu da se urade i vise mego savrsene fotografije. S telefonom...pre svega zbog 10x slabijeg blica tesko ali sam siguran da je moguce i s njim, naravno foto studio je dobra solucija, meni 300 dinara nije strasno ali ne volim da bacam pare, a i moja ideja je ako se slazete da pokusamo da napravimo detaljno uputstvo verzija 2019/20 na nasem jeziku koji se tice svega pa i fotografisanja i ako je moguce, napisati tako da onaj ko prati uputstvo, moze sve sam da uradi jer to uputstvo bi sluzilo i nekom ko prijavljuje sebe i porodicu od 6 clanova, a 6x300 je skoro 2.000 kinti.
Naravno, postoji i ona varijanta...odes u agenciju, das 50evrica i oni ti sve zavrse ali mozda da pokusamo da napravimo uputstvo sa besplatnim uputima prvo:;D::bravo:

Izvini , ali sansa da te izvuku u procentima je bas mala i ti sad razmiljas o “bacanju” para?!?! Umesto da odes u neku bolju foto radnju/ studio i trazis da te slikaju za US vizu i standardu koji se trazi.Ako je iole normalan studio, znace sta ti treba i koji su tehnicki kriterijumi.
Sansa da i sa dobrim aparatom ne odradis nesto opet je velika.

Sve informacije vec postoje na sajtu ambasade i sam proces citanja toga i prevodjenja ti je priprema za ispunjavanje formulara i dalje etape procesa.Sam proces vec sledece gidine moze imati neke izmene i onda to uputstvo nece puno znaciti
Slikanje je najmanja stavka finansijski u odnosu na sve ostalo ako budes izvucen..zato bolje sljakaj i stavljaj sa strane.

dusmanic
17.08.2019, 07:24
Ja sam isto tako otisao u foto radnju na glasu da me slikaju za lutriju, rekao sta mi i kako treba objasnio sve po uputstvu. Slikala mene ona u radnji i ja vidim nesto na radi na kompu, pridjem ja kad ono ona u PS ona sredjuje sliku, cropuje i nekom cetkicom pegla detalje... Ja joj kazem da ne sme da se obradjuje slika....(ubedjuje ona mene kako je slikala 10ak ljudi i kako zna sta radi). Nista, odem ja na beli zid, smanjim rezoluciju kamere na telefonu ( na 6mp, ako se ne varam) slikam 6-7 slika na beloj pozadini i tako posaljem prijavu i izvuku nas. Eto to je dokaz da mozete sami da se slikate, nije nikakva nauka, imate onaj program za proveru fotografija koji je sasvim dovoljan. Srecno svima, pozdrav

Lazar90
17.08.2019, 09:00
Ja sam isto tako otisao u foto radnju na glasu da me slikaju za lutriju, rekao sta mi i kako treba objasnio sve po uputstvu. Slikala mene ona u radnji i ja vidim nesto na radi na kompu, pridjem ja kad ono ona u PS ona sredjuje sliku, cropuje i nekom cetkicom pegla detalje... Ja joj kazem da ne sme da se obradjuje slika....(ubedjuje ona mene kako je slikala 10ak ljudi i kako zna sta radi). Nista, odem ja na beli zid, smanjim rezoluciju kamere na telefonu ( na 6mp, ako se ne varam) slikam 6-7 slika na beloj pozadini i tako posaljem prijavu i izvuku nas. Eto to je dokaz da mozete sami da se slikate, nije nikakva nauka, imate onaj program za proveru fotografija koji je sasvim dovoljan. Srecno svima, pozdrav

Bravo,
Ovaj post bice dobar pocetak + iskustva sa jutjuba + uputstvo sa zvanicnog sajta.
Ne bih se obazirao previse na prekorne komentare osoba koje se ne trude da mozda najbolje razumeju situaciju i sagledaju stvari malo sire i koliko bi uputstvo novijeg datuma na nasem jeziku moglo da pomogne nasim ljudima.

Moze se reci da smo resili vec jedno pitanje, odnosno fotografiju, ostalih 15-20 cemo resiti usput.

-Ideja mi je da se pomogne pri apliciranju i nekome ko nema novca i ko ne zeli da placa agencije i foto studio ako ne mora.
Postoje pitanja koja nisu najjasnija i onima koji znaju Engleski pa smo ih razjasnjavali na forumu nekoliko puta, a kamoli nekome ko ne zna!

Mislim da je inicijativa na mestu i trazim samo pomoc onih koji su radi za ovu "akciju", a ko ne zeli...
evo odmah da vas zamolim:
-pravite se da niste procitali moje postove i svima ce biti lepo.

Nemamo potrebu ali zaista nemamo da diskujemo o trivijalnim stvarima poput da li neko ima novca za ovu zivotnu avanturu ili nema i da li neko ume da odgovori ili ne i ako me ume, da li onda ta osoba ima problema u zivotu...Mislim da takvoj vrsti rasprave nema mesta na ovom forumu, a obicno takvi zluradi komentari govore vise o osobama koje ih izgovaraju.
Dakle, ideja je takva da se napravi jedno, koncizno uputstvo novijeg datuma od koga ce profitirati i hiper-mudri i oni dijametralno suprotni od takvih !


"Ideja je početna tačka svakog bogatstva, svih uspeha, svakog materijalnog dobra, svih otkrića i izuma."

Lucky2019
17.08.2019, 09:06
Ja sam se slikao prednjom kamerom, slika je prosla proveru u programu i tako sam i popunio prijavu i evo sada mi stoji viza u pasosu. Ali i ja savetujem da odete i uradite profi fotografiju jer sam se ja mesec dana tripovao oko toga kad sam poceo da citam kako je moguca diskvalifikacija zbog slike iako mislim da je moguce da sami odradite to. Ako niste sigurni da mozete da odradite sami - u foto studio i skinete to s dnevnog reda JER ako budete izvuceni javice vam se jos 300 stvari u koje cete poceti da sumnjate da li ste dobro popunili napisali odradili itd sve dok ne zavrsite sa ambasadom. :grin:

Lazar90
17.08.2019, 09:08
Izvini , ali sansa da te izvuku u procentima je bas mala i ti sad razmiljas o “bacanju” para?!?! Umesto da odes u neku bolju foto radnju/ studio i trazis da te slikaju za US vizu i standardu koji se trazi.Ako je iole normalan studio, znace sta ti treba i koji su tehnicki kriterijumi.
Sansa da i sa dobrim aparatom ne odradis nesto opet je velika.

Sve informacije vec postoje na sajtu ambasade i sam proces citanja toga i prevodjenja ti je priprema za ispunjavanje formulara i dalje etape procesa.Sam proces vec sledece gidine moze imati neke izmene i onda to uputstvo nece puno znaciti
Slikanje je najmanja stavka finansijski u odnosu na sve ostalo ako budes izvucen..zato bolje sljakaj i stavljaj sa strane.

Cao,
kao sto sam vec rekao ali ajde ponovo...Ideja je napraviti uputstvo na nasem jeziku u sto kracem roku TEK kada krenu nove prijave u oktobru...

Sto se tice sljakanja i stavljanja sa stranje. Hvala puno na ovom mudrom savetu, dacu sve od sebe !:;D:

Jamive
17.08.2019, 11:38
Sve postoji vec na forumu. Citajte, pretrazite. Ako ne razumete engleski, UCITE ga, on ce vam najvise trebati ako vas izvuku. Cak je i prevedeno, slikano korak po korak ovde na sajtu..ako budete tako lenji i nesnalazljivi, nemojte dzabe da idete u US, jer cete se brzo razocarati i vratiti kuci.

marko1995
17.08.2019, 13:00
Fotka za prijavu treba biti dobrih dimenzija i formata, sa bijelom pozadinom i svakodnevnim izgledom.
Mislim da ne gledaju fotografije vec racunar sam prepozna neispravne i budete diskvalifikovani zato je ogroman broj ljudi ove god diskvalifikovan stoga imamo ove ovako visoke brojeve (puno rupa tj. diksvalifikovanih)...

Bitna je fotka samo kad se nosi na intervju, a ova za prijavu ne mora biti savrsena vec ispravna, onako kako oni zahtjevaju...

Daleko je 2021, i nemoj se puno radovati, sanse da te izvuku na lutriji su ravne nuli... Pola moje familije igra lutriju po 10god i meni kad su rekli ja sam izvucen iz drugog puta, a oni nikada... Ne treba se puno uzdati u lutriju niti planirati nesto dok ne budes izvucen... Ovo je stvarno lutrija i od 20+M ljudi izvuku 50.000... Ja sam tako bio “zagrizen” prve god i kada nisam bio selected stvarno sam se razocarao pa sam se drugi put prijavio vise iz zezancije nego sa nekom nadom i eto kada se covjek najmanje nada izvuku ga...

mveruovic
17.08.2019, 13:28
Postoje pitanja koja nisu najjasnija i onima koji znaju Engleski pa smo ih razjasnjavali na forumu nekoliko puta, a kamoli nekome ko ne zna!




1. Ime Prezime
2. Pol
3. Datum rodjenja
4. Mesto rodjenja
5. Drzava rodjenja
6. Drzavljanstvo (kojim se aplicira)
7. Fotografija
8. Adresa
9. Zemlja gde zivite
10. Broj telefona
11. Mejl adresa
12. Nivo obrazovanja
13. Bracni status
14. Broj dece


Mnogo zajebana aplikacija i za one koji znaju engleski....

Andrew Wiggins
17.08.2019, 13:48
Ja svake godine nisam siguran dal se popunjava sve sa caps lock ili ne. Ne pise u zvanicnom uputstvu na zvanicnom sajtu ali mislim da je svejedno. Svaki put razmisljam i mislim da svake godine sam drugacije popunjavao.
Ako neko zna tacno kako je ispravno nek se javi.

Lazar90
17.08.2019, 15:03
1. Ime Prezime
2. Pol
3. Datum rodjenja
4. Mesto rodjenja
5. Drzava rodjenja
6. Drzavljanstvo (kojim se aplicira)
7. Fotografija
8. Adresa
9. Zemlja gde zivite
10. Broj telefona
11. Mejl adresa
12. Nivo obrazovanja
13. Bracni status
14. Broj dece


Mnogo zajebana aplikacija i za one koji znaju engleski....

Svaka cast. Ove godine bi aplikacija trebalo da se izmeni, ne nesto znacajno, ali npr. kod adress.
In Care Of
Address Line 1
Address Line 2
City/Town
District/Country/Province/State
Postal Code/Zip Codea

bilo je na forumu dosta razlicitih saveta i ljudi su razlicito popunjavali, bilo je naknadne pameti koja je nadvladana jos naknadnijom.
Nisam siguran da li bi nesto od ovoga ako se pogresno popuni bilo dovoljno za diskvalifikaciju ali ajde.

Ne znam cemu toksicnost, komentar o znanju Engleskog jezika koji se nauci za 3 meseca, komentarisanju tudje kompetencije za zivot,posao.. zasto jednostavno komentarisete druge ljude ko je na kom nivou, na kom nivou bi trebao da bude i sta bi ko zeleo da postigle u zivotu.
Diskreditacijom nekoga i necijih osobina se nista ne dobija, valjda ste dovoljno zreli da znate to.
Opet, ideja je da napravimo uputstvo za sve, a ako ste se uvredili ili osetili ugrozenim sto bi se mozda vise ljudi javilo na lutriju, onda ste ipak u ozb. problemu.
Pozdrav

Lazar90
17.08.2019, 15:06
Sve postoji vec na forumu. Citajte, pretrazite. Ako ne razumete engleski, UCITE ga, on ce vam najvise trebati ako vas izvuku. Cak je i prevedeno, slikano korak po korak ovde na sajtu..ako budete tako lenji i nesnalazljivi, nemojte dzabe da idete u US, jer cete se brzo razocarati i vratiti kuci.

Ohhh koliko mudrosti:;D: disi malo:1072:
evo tebi jedna:
Savet ne dajes ako nije trazen.
Zar nije bolja od svake tvoje?

Dukeduki
17.08.2019, 19:52
Cao,
kao sto sam vec rekao ali ajde ponovo...Ideja je napraviti uputstvo na nasem jeziku u sto kracem roku TEK kada krenu nove prijave u oktobru...

Sto se tice sljakanja i stavljanja sa stranje. Hvala puno na ovom mudrom savetu, dacu sve od sebe !:;D:

Onda eto imas pune ruke posla da to pocnes da radis i samo napred!

Dukeduki
17.08.2019, 20:17
Ohhh koliko mudrosti:;D: disi malo:1072:
evo tebi jedna:
Savet ne dajes ako nije trazen.
Zar nije bolja od svake tvoje?

Ovo je forum i trebalo bi da i ti prihvatis da neko napise nesto sto ti se mozda nece svideti ali i sam burno reagujes.Cak mi se cini da si prvi koji je ironicno reagovao na tudje postove.

Lepa je ideja da se pokrene to nesto sto ce pomoci svima...kao najbolji nacin da to krene sa nule je da ti koji si to predlozio prvi pocnes sa prevodjenjem i okupis ljude zaibteresovane za isto.Svakako ce doneti nesto dobro i ja vam zelim uspeh sa tim projektom.
Ono sto su ti drugi komentarisali da ides takodje i istrazujes sve u vezi toga, sto je na engleskom je dobar savet jer se ujedno covek nesvesno informise i o nekim dodatnim stvarima koje itekako mogu biti korisne kasnije.

Saveti koje neko daje daje iz perspektive nekoga ko je neki proces prosao pa eto ima za pravo da poseli svoj stav, ne branim nikoga i mozda ima neko i ko se oseca ugrozenim ali to je doslo od tebe pa vise govori o tebi mozda kako razmisljas.

Napomenucu da mi nije zelja da ti omalovazavam ideju koju si predlozio ali opet predlazem da budes primer drugima, pocnes sa time, na taj nacin okupis istomisljenike i uradite nesto lepo i dobro.
Od starijih forumasa vise ocekuj neke sugestije iz onoga sto su prosli u svom procesu a od buducih ocekuj tu akciju.

Svako ko je dosao preko gc ili na drugi nacin je itekako iskusio mnogo toga sta je zivot, prilagodjavanje novom sistemu i verujem se dobro pomucio da nadje svoje mesto pod suncem pa ce ti svaka prica znaciti, neka kako ne treba a neka kako treba da radis.

Pozdrav za sve i one stare forumase a i za vas novije i nove
Sve najbolje

Jamive
18.08.2019, 10:46
Ohhh koliko mudrosti:;D: disi malo:1072:
evo tebi jedna:
Savet ne dajes ako nije trazen.
Zar nije bolja od svake tvoje?

Savet trazis. U vidu precice da ti neko napravi..
Sto se tice same prijave, tu nema nikakve mudrosti. Odes na sajt i prijavis se. Dok cekas da te izvuku, citas forume, blogove, gledas vlogove. Taman pomislis :"to je to, znam sve naredne korake", onda naletis na neciji slucaj koji te demantuje.
Znaci ne mozes sve da sastavis i stavis na jedno mesto, pogotovo ako si tek poceo da istrazujes tematiku.

Ja sam pre par god. Aplicirala za F4 i kao to je to, cekam...kad se cekanje oduzilo, pocnem "googlam". Jao kako sam se smorila kad sam saznala koliko se na nju zapravo ceka. Onda tako pretrazujuci, naletim na ovaj sajt pa forum, pa na jos info.
2x igrala i nista...u medjuvremenu je bilo izmena. Te u prijavi, te u ovom, te u onom...
Uvek ima novih informacija i nemoguce je da sve od pocetka do kraja stavis na jednom mestu.
Zato kazem: pretrazujte, ucite...mada i to je sve sviranje k. Ako vas izvuku, onda se angazujte

uran
19.08.2019, 00:24
prijava je sada stvarno pesma kakva je bila pre cropping aplikacije, a btw ta aplikacija vam je i za bilo koju drugu americku vizu. Jednostavno sedi pored belog zida osvetli facu ravnomerno, gledaj da nem senki, skini naucare, skloni kosu sa bela lica i slikaj se dok ti ne prihvati sliku. Ako ti prihvati sve je OK, ne moras ici kod profi fotografa.

:1081: :1081:

marko1995
20.08.2019, 14:09
Da li se smijemo prijaviti za 2021 mi koji smo izvuceni za 2020?

ikac89
20.08.2019, 14:49
Smete, ukoliko želite da izmalerišete dobitak koji ste već dobili. :)

Šalim se malo, nije zabranjeno tj. dozvoljena je prijava svima.

Lazar90
21.08.2019, 12:55
Da li se smijemo prijaviti za 2021 mi koji smo izvuceni za 2020?

http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=77480&postcount=481

Post br #481

Loter
22.08.2019, 15:36
Pozdrav, zna li se datum kad otvaraju prijave? Na njihovim stranicama nema nista.

ikac89
22.08.2019, 21:33
Pa biće kao i svake godine do sad od početka oktobra do početka novembra. Prošle godine je bila od 03. oktobra do 06. novembra. Biće i ove godine slično, možda dan, dva gore/dole.

Димитрије
23.08.2019, 09:17
http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=77480&postcount=481

Post br #481

Шта им је тачно The Oath? Нисам имао прилике да се сусретнем са тим пре на форуму?

pablo
23.08.2019, 11:20
Шта им је тачно The Oath? Нисам имао прилике да се сусретнем са тим пре на форуму?

To ti je u bukvalnom prevodu zakletva, pita te konzul da das zakletvu da su svi podaci koje si podneo i sto pricas istiniti.

newbelgrade
25.08.2019, 06:07
Izvinite, jedno pitanje. Imam cerku koja je napunila 18 godina pre par meseci, i zanima me da li ona moze da aplicira za lutriju, i da je i ja i supruga u nasim prijavama prijavimo? Da li to znaci da ona prakticno ima 3 prijave?

Hvala unapred.

Dukeduki
25.08.2019, 17:33
izvinite, jedno pitanje. Imam cerku koja je napunila 18 godina pre par meseci, i zanima me da li ona moze da aplicira za lutriju, i da je i ja i supruga u nasim prijavama prijavimo? Da li to znaci da ona prakticno ima 3 prijave?

Hvala unapred.
сви ви имате право да се пријавите појединачно на лутрију.свако ће у својој лутрији попунити податке који му се траже.на тај начин имате три посебне пријаве.уколико вас интересује да ли у случају да вас извуку или супруга па да ли тиме је она повучена за право да преко вас добије зелену карту такође, то је најбоље назвати амбасаду и питати ( код њих је пунолетство од 21 године ако се не варам па да ли има право до тада или не то једино они могу да вам кажу).назовите их и мислим да ће вам отклонити све сумње.

Taty2
29.08.2019, 06:55
"Derivatives" - djeca do 21 godinu moraju biti navedeni u entry DV lottery.
"If you neglect to include a spouse or child, he or she will not be eligible for a visa. In fact, if you do not list your spouse and all children who are unmarried and under 21 at the time of your online diversity visa application, then you will be disqualified and everyone listed in the application will be denied visas at the time of the visa or green card interview'.
😃

Taty2
29.08.2019, 07:17
...If you neglect to include a spouse or child, he or she will not be eligible for a visa. In fact, if you do not list your spouse and all children who are unmarried and under 21 at the time of your online diversity visa application, then you will be disqualified and everyone listed in the application will be denied visas at the time of the visa or green card interview.....
Ta djeca do 21 g. tzv. "derivatives" pored svega još treba da ostanu "single" (neudati/neoženjeni) sve do momenta ulaska u US sa imigrantskom vizom.

Jamive
29.08.2019, 12:04
Izvinite, jedno pitanje. Imam cerku koja je napunila 18 godina pre par meseci, i zanima me da li ona moze da aplicira za lutriju, i da je i ja i supruga u nasim prijavama prijavimo? Da li to znaci da ona prakticno ima 3 prijave?

Hvala unapred.

Vi MORATE nju da prijavite u vasoj prijavi i ako vas izvuku, idete svi. Ako nju izvuku, ona ne moze da vodi vas, ako ona uopste ima pravo da ide sa 18god.
Sto se nje tice, najbolje da pozovete ambasadu sto su vas vec i savetovali, a vi obavezno morate da prijavite svu decu i vanbracnu i "bracnu" inace se smatra da ste slagali i bicete diskvalifikovani.

newbelgrade
29.08.2019, 13:07
Hvala najlepse. Provrio sam i na forumu Brita Sajmona, i potvrdio je sve da treba i nju da prijavimo pod derivatives, i da ona prakticno ima troduple sanse (ako nju izvuku, ili ako izvuku mene, ili suprugu).

Димитрије
01.09.2019, 18:21
ево га и септембар. да ли се зна да ли ће бити другог извлачења?

nocturnal
01.09.2019, 21:31
pa koliko sam ja shvatila znace se da se drugo izvlacenje desilo
ako ljudi budu proveravali i krenu da javljaju da su izvuceni
nema nekog zvanicnog obavestenja
a trebalo bi da bude u septembru ili oktobru mislim
tako sam bar pokupila negde usput kod brit sajmona :beer:
ja cu da proveravam ceo septembar i do kraja oktobra :==D:

DunjaDr97
11.09.2019, 10:02
Želim da pokušam da se prijavim na lutriju sada u oktobru za dv2021, da okušam sreću :) Ali s obzirom da 2021. i nije tako blizu, treba mi informacija o tome, ako neko zna, da li mogu u medjuvremenu da apliciram za turističku vizu, bez obzira na to što ću se prijaviti za zelenu kartu? Da li to ima neke veze i da li npr. ako apliciram za turističku vizu, oni mogu da vide da sam se ja već prijavila za zelenu kartu? Ili jednostavno ni jedna druga viza nema veze sa prijavom za zelenu kartu i ne može da predstavlja problem, niti da umanji šansu da dobijem zelenu kartu...? Hvala unapred. :)

Taty2
11.09.2019, 11:16
Šanse za dobivanje turističke vize postoje i tad, iako manje. Takodje, ni pod kojim okolnostima i niposto ne treba zatajivati na razgovoru da postoji i aplikacija za DV lottery ("pending immigrant petition").

mveruovic
11.09.2019, 11:35
Prijava na lutriju ne utice na dobijanje turisticke vize. To ne moze da bude pending immigrant petition, tek da je neko izvucen onda bi to moglo da bude.

Taty2
11.09.2019, 15:36
Sama prijava ne bi smjela da utiče na dobivanje turističke vize. Zato je subjekt posta "dva procesa" jer ako dodje do slanja ds260 u medjuvremenu, to mijenja pravila. Mada je bilo slučajeva odbijanja B2 za podnosioce prijave za DV Lottery izvan EU (on the basis of art. 214b) pa čak i odbijanja B1 vize (https://www.visajourney.com/forums/topic/466826-b1-denied-because-of-applying-to-dv-lottery/)

slucajni_prolaznik
11.09.2019, 17:42
Prijava na lutriju ne utice na dobijanje turisticke vize. To ne moze da bude pending immigrant petition, tek da je neko izvucen onda bi to moglo da bude.

Cak i kada ste izvuceni za iseljenicku vizu, mozete bez problema zahtevati turisticku, ili poslovnu. Po mom misljenju, stav ambasada je da "zivot ide svojim putem", ako vam bas treba druga viza pre "one prave", nece praviti problem "jedna drugoj".

Димитрије
14.09.2019, 17:53
да ли је било другог извлачења до сада? ако се зна да ли ће га и бити уопште?

ikac89
14.09.2019, 19:59
Niko se nije javio, tako da verovatno nije, a teško da će ga i biti tj. šanse su minimalne. Kada je poslednji put bilo (DV2017), objavljeno je 05. septembra, a sada je već 15., tako da... Ali opet, možemo da se nadamo...

Димитрије
16.09.2019, 17:34
пошто ће требати пасош за ново пријављивање, колико после пријаве пасош треба да буде валидан? мени важи још 3 месеца, тако да биће до пријаве, али не и до лутрије.

neznamstadaradim
16.09.2019, 22:19
пошто ће требати пасош за ново пријављивање, колико после пријаве пасош треба да буде валидан? мени важи још 3 месеца, тако да биће до пријаве, али не и до лутрије.

i mene to zanima da li to moze da predstavlja problem ili se to posle u ds formularu ispravi ili kad se ode na intervju?

Svenson
16.09.2019, 23:39
Moze da se menja broj pasosa. Ja sam pasos menjao mesec dana pred intervju

Mrrk
17.09.2019, 04:02
Šanse za dobivanje turističke vize postoje i tad, iako manje. Takodje, ni pod kojim okolnostima i niposto ne treba zatajivati na razgovoru da postoji i aplikacija za DV lottery ("pending immigrant petition").

Ja 5x nisam izvucen za DV a dobio sam turisticku vizu...niko me nije pitao u vezi DV na razgovoru.

Димитрије
17.09.2019, 13:26
moze da se menja broj pasosa. Ja sam pasos menjao mesec dana pred intervju
мислим да је главно питање: ако човек остави свој пасош који важи рецимо 2 месеца после лутрије, а они када буду извлачили 6 месеци после не важи пасош да ли је то аутоматска дисквалификација?

Sasha983
17.09.2019, 17:17
мислим да је главно питање: ако човек остави свој пасош који важи рецимо 2 месеца после лутрије, а они када буду извлачили 6 месеци после не важи пасош да ли је то аутоматска дисквалификација?

Realno ,kada izvadis nov pasos u medjuvremenu vrate ti stari tako da bi verovatno morao da poneses i stari pasos sa novim..

Димитрије
17.09.2019, 18:22
realno ,kada izvadis nov pasos u medjuvremenu vrate ti stari tako da bi verovatno morao da poneses i stari pasos sa novim..

знам то, али говорим о пријави. јер рецимо ти си у систему и извуку те, а у међувремену истекао ти је пасош... може бити проблем.

neus
17.09.2019, 18:58
знам то, али говорим о пријави. јер рецимо ти си у систему и извуку те, а у међувремену истекао ти је пасош... може бити проблем.
iskreno, bas mislim da ne postoji sansa da ovo komplikuje stvari.
Ja sam koristio stari pasos za ulaz u zemlju, jer mi je u njemu bila aktivna viza, kamoli za prijavu za lutriju.
Jedino sto ce biti bitno je imati novi pasos spreman, ponijeti stari pasos na koji je (eventualno) napravljena prijava i da taj stari pasos u trenutku podnosenja prijave nije istekao.
Za sve ostalo bi trebalo da bude OK.

slucajni_prolaznik
17.09.2019, 21:53
iskreno, bas mislim da ne postoji sansa da ovo komplikuje stvari.
Ja sam koristio stari pasos za ulaz u zemlju, jer mi je u njemu bila aktivna viza, kamoli za prijavu za lutriju.
Jedino sto ce biti bitno je imati novi pasos spreman, ponijeti stari pasos na koji je (eventualno) napravljena prijava i da taj stari pasos u trenutku podnosenja prijave nije istekao.
Za sve ostalo bi trebalo da bude OK.

Bas tako. Podaci treba da su ispravni u vreme prijave. Ako stari pasos istekne, normalno da je da se vadi novi sa novim brojem. Bitno je da na intervju donesete pasos koji ce vaziti makar 6 meseci (a bilo bi dobro i mnogo duze ako planirate da izlazite iz US) posle prvog planiranog ulaska u US.

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-interview/diversity-visa-prepare-for-interview.html
"Passport(s) valid for six months beyond the intended date of entry into the U.S. for you and each family member applying for a visa."

marko1995
18.09.2019, 16:25
Kandidati moraju predati prijave za DV-2021 program elektronskim putem na dvlottery.state.gov između podneva, po dnevnom vremenu po istočnom vremenu (EDT) (GMT-4), u sredu, 2. oktobra 2019. godine, i podne, po istočnom standardnom vremenu (GMT) (GMT) -5), utorak, 5. novembar 2019. Ne čekajte da uđete poslednju nedelju perioda registracije, jer velika potražnja može rezultirati kašnjenjem veb stranica. Zakašnjeli unosi ili unosi na papiru neće biti prihvaćeni. Zakon dozvoljava samo jedan unos po osobi tokom svakog perioda registracije. State Department koristi sofisticiranu tehnologiju za otkrivanje više unosa. Osobe sa više od jednog unosa biće diskvalifikovane.

Treba pasoš!

Link za instrukcije: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-English.pdf

ikac89
18.09.2019, 18:00
Osim broja pasoša, ništa novo. Sve je manje više isto kao prethodnih godina.

Deo vezan za pasoš...

NEW FOR DV-2021: The passport number, country of issuance, and expiration date for the
principal entrant’s valid, unexpired international travel passport. This requirement applies to the
principal entrant only, not to dependents. You must enter valid international travel passport
information unless you are stateless, a national of a Communist-controlled country and unable to
obtain a passport from the government of the Communist-controlled country, or the beneficiary of
an individual waiver approved by the Secretary of Homeland Security and the Secretary of State.

Znači bitno je da je važeći u trenutku prijave i to je to.

Димитрије
19.09.2019, 16:40
osim broja pasoša, ništa novo. Sve je manje više isto kao prethodnih godina.

Deo vezan za pasoš...



Znači bitno je da je važeći u trenutku prijave i to je to.

супер, хвала. значи кога извуку онда а истекао му се пасош у међувремену неће га диксвалификовати, већ ће носити стари, и нови важећи пасош.

saleee
19.09.2019, 17:31
Jel zna neko mozda da li osobe rodjene na kosovu stavljaju zemlju rodjenja kosovo ili srbiju. I zemlja na osnovu koje apliciraju da li je kosovo ili srbija?

ikac89
19.09.2019, 18:37
Nisam 100% siguran, ali mislim da se u toj situaciji stavlja Kosovo, zato što SAD priznaju Kosovo kao nezavisnu državu. A intervju, u slučaju dobitka, mislim da je u Skoplju, ali opet ponavaljam, nisam 100% siguran. Javiće se valjda neko sa više informacija.

NemanjaNss
19.09.2019, 19:28
Jel zna neko mozda da li osobe rodjene na kosovu stavljaju zemlju rodjenja kosovo ili srbiju. I zemlja na osnovu koje apliciraju da li je kosovo ili srbija?

Supruga je sa Kosova. Kada je popunjavala ds obrazac stavila je Srbiju kao zemlju rodjenja. Nismo imali nikakvih problema. Ja sam nosilac. E sada..

Rodjena sestra moje gore pomenute supruge je takodje bila nosilac (pre nekoliko godina). Pre popunjavanja ds-a je zvala ambasadu i rekli su joj da stavi Kosovo. Inace mislim da u ds-u pise da treba da se stavi trenutno ime zemlje u kojoj ste rodjeni. Intervju je obavila u Beogradu. Sve redovno. Bilo je cak i neke reci da je ona dobila broj sa Kosova (iz njihove kvote) ali meni to nije imalo smisla zato sto je u prijavi navedena Srbija.

Ja bih u prijavi stavio Srbiju, pa ako te izvuku onda nazovi i rapsitaj se dodatno.

ikac89
19.09.2019, 20:15
To je najbolje da se proveri ili sa ambasadom ili na onim prezentacijama za lutriju (videh na fb stranici ambasade najavu da će biti u 5 gradova u Srbiji). Pogrešno odabrana zemlja bi mogla možda da dovede do diskvalifikacije.

Jelena1984
19.09.2019, 20:29
Kada smo popunjavali DS260 ja sam za moje roditelje u polje drzava rodjenja stavljala Kosovo. Ovo se obavezno raspitajte, da vas ne diksvalifikuju bzvz.

Jelena1984
19.09.2019, 20:35
I procitajte sve na njihovom sajtu, ima deo gde jasno pise da li se prijavljujete na osnovu drzave rodjenja ili drzave gde zivite. Da ne bih davala poluinformacije jer se ne secam najbolje, najsigurnije je da sami pronadjete i procitate.

Nutelyca
19.09.2019, 23:11
Da sumiramo.. Država se popunjava na 3 mesta u prijavi.

1. DRŽAVA U KOJOJ SI ROĐEN - Koristi se sadašnje ime države u kojoj si rođen (Country where you were born – Use the name of the country currently used for the place where you were born.)

2. DRŽAVA PODOBNA ZA DV PROGRAM - Ovde u 99% slučajeva popunjavate istu državu u kojoj ste i rođeni, sa sadašnjim nazivom te države. Samo u određenim slučajevima ova država može da se razlikuje od države rođenja, ali da ne bih komplikovala, o tome više možete pročitati u uputstvu. (Country of eligibility for the DV program – Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live or your nationality, if it is different from your country of birth. If you were born in a country that is not eligible, please review the Frequently Asked Questions to see if there is another way you may be eligible.)

3. DRŽAVA U KOJOJ TRENUTNO ŽIVIŠ - Ovo je država u kojoj ste prijavljeni, ne mora biti podobna za DV program. Znači bilo koja država u kojoj se trenutno nalazite, to može biti i USA ako ste tamo. (Country where you live today.)

DRŽAVE PODOBNE ZA DV PROGRAM
1) Srbija
2) Bosna i Hercegovina
3) Makedonija
4) Hrvatska
5) Crna Gora
6) Kosovo
....... naravno ima ih još, ali je ovo ono što nas najviše interesuje :)

Jovan1986
21.09.2019, 12:13
Ako ja apliciram na svoje ime dali u unosenju podataka treba da se unosi i broj pasosa supruge i deteta? Ako zna neko da mi odgovori? Posto beba nema pasos, pa da znam dal da idem da ga pravimo?

Branko Kaljevic
21.09.2019, 12:33
Kandidati moraju predati prijave za DV-2021 program elektronskim putem na dvlottery.state.gov između podneva, po dnevnom vremenu po istočnom vremenu (EDT) (GMT-4), u sredu, 2. oktobra 2019. godine, i podne, po istočnom standardnom vremenu (GMT) (GMT) -5), utorak, 5. novembar 2019. Ne čekajte da uđete poslednju nedelju perioda registracije, jer velika potražnja može rezultirati kašnjenjem veb stranica. Zakašnjeli unosi ili unosi na papiru neće biti prihvaćeni. Zakon dozvoljava samo jedan unos po osobi tokom svakog perioda registracije. State Department koristi sofisticiranu tehnologiju za otkrivanje više unosa. Osobe sa više od jednog unosa biće diskvalifikovane.

Treba pasoš!

Link za instrukcije: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-Translations/DV-2021-Instructions-English.pdf

Druže,
možda je rano pitati ali da saznam.
Na veb sajtu za aplikaciju još je prikazano samo za proveru od prethodnih izvlačenja kao i tebi što je uspelo :D
Kako si došao u posed ovog pdf format dokumenta za prijavu za ovu godinu sa datumima kad na veb sajtu se ne može ništa drugo sazanati?
Ranije su bar pre datuma za početak slanja prijava pisali od kada će biti otvoreno i do kad i mogućnost skidanja uputstva za tu godinu aplikacija i itd. a sad ovaj out na sajtu ništa...
Pozdrav,

Branko Kaljevic.

Vanjaa
21.09.2019, 14:49
Pozdrav svima!

Vidim da mnogi od vas prolaze kroz slicna pitanja i dileme kao i ja poslednjih par godina od kada ucestvujem u lutriji.
Prosla sam sve ovde spomenute dileme i ispravke vezano za tehnicke detalje, da ih tako nazovem, od slike(bez obzira sto prolazi proveru), do izbora zemlje iz koje se aplicira ( a mislim da je tu bilo nekih neznatnih promena prosle godine) i na kraju opet nisam sigurna koji je razlog za odbijanje.

Evo sta me sada interesuje, pitam se da li neko od vas zna.

1. Da li postoji negde zvanicna informacija o tome koliko je prijavljenih sa ovih prostora za odredjenu godinu i

neka nezvanicna informacija koju bismo mozda mogli da ispitamo ovde ukoliko postoji interesovanje za to

2. Godiste i nivo obrazovanja onih koji su prosli

Ne secam se da li je bilo na ovm forumu ili negde drugde ali je bio neki komentar tipa "pa mozda ipak pomalo biraju", vezano za decka koji je prosao, a koji je visoko obrazovan 21 godina, pa se pitam - bez ikakve zelje da unosim pesimizam - vec prosto zbog informacije - da li mozda i to utice kod izbora.

Negde sam ne tako davno na nekom US zvanicnom sajtu pronasla informaciju vezano za B2 vizu koja spominje veku vrstu olaksica za mladje od 26 pri apliciranju, pa otud i ovo pitanje.

mveruovic
21.09.2019, 22:25
Ako ja apliciram na svoje ime dali u unosenju podataka treba da se unosi i broj pasosa supruge i deteta? Ako zna neko da mi odgovori? Posto beba nema pasos, pa da znam dal da idem da ga pravimo?

Pisalo je vec negde samo aplikant unosi broj svog pasosa za lutriju.


@vanjaa


Niti u apliciranju za mladje od 26 ima nekih olaksica niti se lutrija tipuje za odredjenu kategoriju ljudi.

ikac89
22.09.2019, 00:24
Druže,
možda je rano pitati ali da saznam.
Na veb sajtu za aplikaciju još je prikazano samo za proveru od prethodnih izvlačenja kao i tebi što je uspelo :D
Kako si došao u posed ovog pdf format dokumenta za prijavu za ovu godinu sa datumima kad na veb sajtu se ne može ništa drugo sazanati?
Ranije su bar pre datuma za početak slanja prijava pisali od kada će biti otvoreno i do kad i mogućnost skidanja uputstva za tu godinu aplikacija i itd. a sad ovaj out na sajtu ništa...
Pozdrav,

Branko Kaljevic.

Objavljen je link na BritSimon blogu. Legitiman je potpuno, jednostavno neka skripta ga je izvukla. Putanja do fajla je ista kao i za DV2020, samo se razlikuje deo gde umesto DV2020, piše DV2021



Ne secam se da li je bilo na ovm forumu ili negde drugde ali je bio neki komentar tipa "pa mozda ipak pomalo biraju", vezano za decka koji je prosao, a koji je visoko obrazovan 21 godina, pa se pitam - bez ikakve zelje da unosim pesimizam - vec prosto zbog informacije - da li mozda i to utice kod izbora.

Negde sam ne tako davno na nekom US zvanicnom sajtu pronasla informaciju vezano za B2 vizu koja spominje veku vrstu olaksica za mladje od 26 pri apliciranju, pa otud i ovo pitanje.

Lutrija je potpuno random tj. nasumična. Nikakav uticaj nema ni obrazovanje, ni godine, ni bračni status. Ovaj forum npr. je dovoljan uzorak da je to istina, zato što se svake godine izvlače ljudi različitih profila i bukvalno nema pravila.

Što se tiče turističkih viza, tu važe drugačiji kriterijumi i pravila i praktično to nema nikakvih dodirnih tačaka sa lutrijskim programom.

VukVG
22.09.2019, 11:16
Niti u apliciranju za mladje od 26 ima nekih olaksica niti se lutrija tipuje za odredjenu kategoriju ljudi.

To je mozda pomesala ako joj je neko pricao za Work and Travel program pa je tu gornja granica 26 godina ili tako nesto, sa masterom malo duze, inace za lutriju skroz random

ikac89
23.09.2019, 14:34
Sa FB stranice Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia...

LUTRIJSKI PROGRAM DV-2021

www.dvlottery.state.gov

VAŽNO: Program DV-2021 doosi nekoliko novina, koje će biti primenjivanje prilikom prijavljivanja za program, kao i posle prilikom procesuiranja viza u istom programu.

Detaljno o ovim novinama na našim prezetacijama:
- 26. septembar ---- Niš
- 27. septembar ---- Kragujevac
- 3. oktobar ---- Subotica
- 4. oktobar ---- Novi Sad
- 4. oktobar --- Beograd
Uskoro opširnije o prezentacijama.

PearCookie
23.09.2019, 16:01
@ikac89 Hvala na obaveštenju o prezentacijama! Nisam znala da postoji još jedna fb stranica ambasade, sad sam u toku. :)

Димитрије
23.09.2019, 17:38
https://www.youtube.com/watch?v=hVRapgxNEwY
''DV lottery entry DV2021'' - Brit Simon

marko1995
23.09.2019, 18:22
Ja kako sam se informisao iznenadili bi se koliko kostaju pasosi u nekim zemljama tako da ovo je stvarno godina sa najvecim sansama... Ocekuje se dosta manje prijavljenih...

Jelenaa91
23.09.2019, 19:04
Ja kako sam se informisao iznenadili bi se koliko kostaju pasosi u nekim zemljama tako da ovo je stvarno godina sa najvecim sansama... Ocekuje se dosta manje prijavljenih...

Ja se divim tvoj optimizmu 🤗🤗🤗 ti si siguran da cemo svi da prodjemo 👍🏻
Htela sam da pitam da li mozemo i mi da se prijavimo za dv2021, s obzirom da nismo sigurni da ove godine prolazimo?😂

marko1995
23.09.2019, 19:34
Ja se divim tvoj optimizmu 🤗🤗🤗 ti si siguran da cemo svi da prodjemo 👍🏻
Htela sam da pitam da li mozemo i mi da se prijavimo za dv2021, s obzirom da nismo sigurni da ove godine prolazimo?😂

Ovo sam rekao za lutriju 2021 nema veze s’ nama iz 2020...
Možemo se prijaviti bez problema i za 2021.

Димитрије
23.09.2019, 19:50
Ja kako sam se informisao iznenadili bi se koliko kostaju pasosi u nekim zemljama tako da ovo je stvarno godina sa najvecim sansama... Ocekuje se dosta manje prijavljenih...

Koлико коштају? Нисам нигде гледао те информације.

Jelenaa91
23.09.2019, 19:54
Ovo sam rekao za lutriju 2021 nema veze s’ nama iz 2020...
Možemo se prijaviti bez problema i za 2021.

Jesi li siguran da mozemo? 😄 kad je prijavljivanje? Da budem spremna 😂😂😂

marko1995
23.09.2019, 20:13
Koлико коштају? Нисам нигде гледао те информације.

Izvuceni u 2020:

Algeria 2,745 (80$)
Ethiopia 1,974 (117$)
Sudan 3,691 (150$)
Egypt 5,568 (150$)
Congo 4,743 (185$)
Itd.
Sto se tice EU:
Turska 2,709 (170$)
Albania 3,603 (60$)
Russia 5,118 (75$)
Kazakhstan 1,584 (55$)
Armenia 1,422 (140$)
Georgia 1,131 (110$)
Uzbekistan 1,743 (130$)
Itd.

Uglavnom ocekivanja su da se samim tim i manje ljudi prijavi iz skoro svih zemalja...

Димитрије
23.09.2019, 21:13
izvuceni u 2020:

Algeria 2,745 (80$)
ethiopia 1,974 (117$)
sudan 3,691 (150$)
egypt 5,568 (150$)
congo 4,743 (185$)
itd.
Sto se tice eu:
Turska 2,709 (170$)
albania 3,603 (60$)
russia 5,118 (75$)
kazakhstan 1,584 (55$)
armenia 1,422 (140$)
georgia 1,131 (110$)
uzbekistan 1,743 (130$)
itd.

Uglavnom ocekivanja su da se samim tim i manje ljudi prijavi iz skoro svih zemalja...
a видим и да ће повећавати број на 55.000 виза. зашто? треба им радна снага вероватно...

uran
23.09.2019, 21:37
markic ulepsao si mi dan. Daj opet ono o pasosima :laugh1:

VukVG
24.09.2019, 07:31
Ja kako sam se informisao iznenadili bi se koliko kostaju pasosi u nekim zemljama tako da ovo je stvarno godina sa najvecim sansama... Ocekuje se dosta manje prijavljenih...

Iz tvojih usta u Bozije uši, sto bi se reklo :grin:

Lazar90
24.09.2019, 09:41
Ja se divim tvoj optimizmu ���������������� � ti si siguran da cemo svi da prodjemo ������������
Htela sam da pitam da li mozemo i mi da se prijavimo za dv2021, s obzirom da nismo sigurni da ove godine prolazimo?������

Bio je post relativno skoro na forumu gde je momak opisao svoju pricu...izvucen kao visoki broj pa je odigrao lutriju i za sl. godinu gde nije izvucen ali je pozvan na intervju sa onim visokim brojem. Tako da, da mozete i igrajte ali iskreno se nadam da vam to ni najmanje nece biti potrebno !! stay pozitiv !!:grin:

ps...opalim ovaj smajli a ono pise ": grin :"...eto sad je sto posto, bicete svi kurent, kad i moj smajli kaze!!

Lazar90
24.09.2019, 09:51
a видим и да ће повећавати број на 55.000 виза. зашто? треба им радна снага вероватно...

Jeste, bas to
ukratko; '99 su preraspodelili tih 5000 viza i "oduzeli ih" lutriji na 20 godina, kako su ipak malo ozbiljnija drzava od Srbistana, 20 godina kasnije, gle cuda...vratise ih nazad.
https://youtu.be/_hduVOJwgI8

VukVG
24.09.2019, 10:32
Ja imam jedno pitanje, kada se u prijavi navodi nivo obrazovanja, da li je potrebno da se upise i ime skole/fakulteta i da li se pise kao kod nas ime ili se prevodi na engleski tipa Matematicka gimnazija ili Mathematics High School ili Grammar School :wtf:

ikac89
24.09.2019, 15:06
Evo više detalja vezano za prezentacije... Možda neko želi da ide..

DV-2021 DIVERSITY VISA LOTTERY & SUMMER WORK & TRAVEL 2020

Konzularlno odeljenje Ambasade SAD u Beogradu održaće ove nedelje po dve prezentacije programa DV-2021 i SWT 2020 u Nišu i Kragujevcu.

Ukoliko ste student i planirate da se prijavite za novi SWT program za 2020. godinu, ili ako ste zainteresovani za novi lutijski program za vize DV-2021, dođite na naše prezentacije.

Niš --- 26. septembar 2019. u 18h SWT2020 // 19h DV-2021
(Gradska Biblioteka Stevan Sremac, Borivoja Gojkovica 9 - ulaz iz dvorišta)

Kragujevac --- 27. septembar 2019. u 17h SWT2020 // 18h DV-2021
(Američki kutak, Dr Zorana Đinđića 10/3)

Na predavanju će biti konzul SAD kao i kolege koje se bave samim programima. Moći ćete da postavljate pitanja tokom prezemtacije.
VAŽNO: DV-2021 ima nekoliko novina, koje će imati uticaja kako na inicijalno prijavljivanje kao i na kasniju obradu viza u tom programu (najviše se tiče diskvalifikacije).

Američki državljani mogu razgovarati sa konzulom ukoliko žele neku od usluga koju pruža konzulat, u Američkom kutku u Nišu i Američkom kutku u Kragujevcu, pola sata pre prve prezentacije.

newbelgrade
24.09.2019, 19:35
Jedno veoma konfuzno i vazno pitanje :wtf:

Naime, na sajtu travel state, u okviru dela za vize pise da fotografiju ne smemo da napravimo sam mobilnim telefonom:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html

"Review the Photo Examples to see examples of acceptable and unacceptable photos. Photos copied or digitally scanned from driver’s licenses or other official documents are not acceptable. In addition, snapshots, magazine photos, low quality vending machine or mobile phone photos, and full-length photographs are not acceptable."

Da li se to odnosi i na DV lutriju, posto smo se mi prosli put slikali telefonom? Ili je to uopsteno za vize? Deluje mi malo nelogicno da ne sme telefonom, a u danasnje vreme kamere su sasvim pristojne pa cak i na jeftinijim telefonima.

Moze li neko da potvrdi, u cemu je rec?

Hvala unapred! :beer:

Jelenaa91
24.09.2019, 21:09
Jedno veoma konfuzno i vazno pitanje :wtf:

Naime, na sajtu travel state, u okviru dela za vize pise da fotografiju ne smemo da napravimo sam mobilnim telefonom:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html

"Review the Photo Examples to see examples of acceptable and unacceptable photos. Photos copied or digitally scanned from driver’s licenses or other official documents are not acceptable. In addition, snapshots, magazine photos, low quality vending machine or mobile phone photos, and full-length photographs are not acceptable."

Da li se to odnosi i na DV lutriju, posto smo se mi prosli put slikali telefonom? Ili je to uopsteno za vize? Deluje mi malo nelogicno da ne sme telefonom, a u danasnje vreme kamere su sasvim pristojne pa cak i na jeftinijim telefonima.

Moze li neko da potvrdi, u cemu je rec?

Hvala unapred! :beer:
Da vam olaksam 😂😂😂 ja sam lepo otisla kod fotografa,platila 300din,covek me slikao,poslala,izvukli me i gotovo... sto biste se mucili sami za male pare 🤗🤗🤗🤗

marko1995
24.09.2019, 22:14
Jedno veoma konfuzno i vazno pitanje :wtf:

Naime, na sajtu travel state, u okviru dela za vize pise da fotografiju ne smemo da napravimo sam mobilnim telefonom:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html

"Review the Photo Examples to see examples of acceptable and unacceptable photos. Photos copied or digitally scanned from driver’s licenses or other official documents are not acceptable. In addition, snapshots, magazine photos, low quality vending machine or mobile phone photos, and full-length photographs are not acceptable."

Da li se to odnosi i na DV lutriju, posto smo se mi prosli put slikali telefonom? Ili je to uopsteno za vize? Deluje mi malo nelogicno da ne sme telefonom, a u danasnje vreme kamere su sasvim pristojne pa cak i na jeftinijim telefonima.

Moze li neko da potvrdi, u cemu je rec?

Hvala unapred! :beer:

Misli se na low quality mobile phone photos, sto znaci ako ti je slaba kamera na mobitelu nemoj se ni slikati sam :naughty:
Mislim da na prijavi fotka treba ispunjavati uslove dimenzija, itd.
Ja sam uvjeren da je moja slika za prijavu bila losa pa evo izvucen sam i ds260 completed...
Mislim da je najbitnija slika za intervju, e ta slika treba biti bas profesionalna...

uran
24.09.2019, 23:53
Da vam olaksam ja sam lepo otisla kod fotografa,platila 300din,covek me slikao,poslala,izvukli me i gotovo... sto biste se mucili sami za male pare

m'bravo ti si carica. Ne znam kome jos sa mobilnim i cropping tool na sajtu imigracionog treba fotograf ? :belj:

Radio bih pojeo jednu dobru pljeskavicu. :drool:

djpgiovany
25.09.2019, 11:30
Polako se bliži početak prijavljivanja...
Kao i uvek,želim svima da budu izvučeni!

svetlana33
28.09.2019, 20:01
Ja imam jedno pitanje, kada se u prijavi navodi nivo obrazovanja, da li je potrebno da se upise i ime skole/fakulteta i da li se pise kao kod nas ime ili se prevodi na engleski tipa Matematicka gimnazija ili Mathematics High School ili Grammar School :wtf:

Vidim da si novi, pa evo info i za sve ostale koji jos nisu imali priliku da ucestvju: u formularu pod stepenom obrazovanja imas ponudjene opcije koje izabires, dakle ne postoje konkretna skolska usmerenja vec treba da izaberes npr. izmedju diplome srednje skole (high school diploma) , zavrsene trogodisnje skole ucenika u praksi (vocational school diploma-paznja kod ove jer nije sama po sebi dovoljna za GC ), diplome Univerziteta, zatim opcija ukoliko imas nekoliko godina fakulteta (some University courses) itd..Ako si dakle zavrsio matematicku ili jezicnu gimnaziju, ili bilo koju drugu 4-godisnju gimnaziju/skolu izabires normalno High S. Diploma. Uopsteno kod svake nedoumice dobar je put ako je zavrsena srednja skola-odabrati kao odgovor: diplomu srednjeg obrazovanja, jer je ona condicio sine qua non (uslov bez kojeg se ne moze).

mekica
29.09.2019, 10:01
Sta onda treba upisati ako apliciras na osnovu radnog iskustva ( a pritom imas zavrsenu trogodisnju skolu)?
U tom slucaju onda automatski kandidat nema sansu jer mora da izabere trogodisnje obrazovanje, zar ne?

Vanjaa
29.09.2019, 13:43
Da sumiramo.. Država se popunjava na 3 mesta u prijavi.

1. DRŽAVA U KOJOJ SI ROĐEN - Koristi se sadašnje ime države u kojoj si rođen (Country where you were born – Use the name of the country currently used for the place where you were born.)

2. DRŽAVA PODOBNA ZA DV PROGRAM - Ovde u 99% slučajeva popunjavate istu državu u kojoj ste i rođeni, sa sadašnjim nazivom te države. Samo u određenim slučajevima ova država može da se razlikuje od države rođenja, ali da ne bih komplikovala, o tome više možete pročitati u uputstvu. (Country of eligibility for the DV program – Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is not related to where you live or your nationality, if it is different from your country of birth. If you were born in a country that is not eligible, please review the Frequently Asked Questions to see if there is another way you may be eligible.)

3. DRŽAVA U KOJOJ TRENUTNO ŽIVIŠ - Ovo je država u kojoj ste prijavljeni, ne mora biti podobna za DV program. Znači bilo koja država u kojoj se trenutno nalazite, to može biti i USA ako ste tamo. (Country where you live today.)

DRŽAVE PODOBNE ZA DV PROGRAM
1) Srbija
2) Bosna i Hercegovina
3) Makedonija
4) Hrvatska
5) Crna Gora
6) Kosovo
....... naravno ima ih još, ali je ovo ono što nas najviše interesuje :)

Ok, ovo je deo koji me zbunjuje koliko god jednostavno da izgleda i razlicito sam ga popunjavala u zadnjih par godina.
Rodjena u Bosni, ali niti imam njihova dokumenta niti sam tamo zivela. Oduvek zivim u Cg i ta dokumenta imam.
Sta bi ti odabrao?

Jos jedna stvar.. Mislim da prvi put sada vidim ovaj deo o tome da se treba koristiti sadasnji naziv drzave. Da li je ovo citat sa oficijelnog sajta? Cini mi se da sam ranije koristila stari naziv.

Sims
29.09.2019, 18:45
Ok, ovo je deo koji me zbunjuje koliko god jednostavno da izgleda i razlicito sam ga popunjavala u zadnjih par godina.
Rodjena u Bosni, ali niti imam njihova dokumenta niti sam tamo zivela. Oduvek zivim u Cg i ta dokumenta imam.
Sta bi ti odabrao?

Jos jedna stvar.. Mislim da prvi put sada vidim ovaj deo o tome da se treba koristiti sadasnji naziv drzave. Da li je ovo citat sa oficijelnog sajta? Cini mi se da sam ranije koristila stari naziv.
Ja sam rodjena u Hrvatskoj. Nikad tamo zivela nisam niti imam njihovo drzavljanstvo. Svakako sam morala navesti Hrvatsku kao drzavu rodjenja. To je zemlja na osnovu koje se kvalifikujes za lutriju. Prilikom slanja dokumenata, morala sam priloziti rodni list iz drzave rodjenja bez obzira sto ne zivim tamo niti imam njihov pasos. Cak sam zvala ambasadu gde su mi rekli da rodni list moze biti samo i jedino iz drzave rodjenja.

Vanjaa
29.09.2019, 21:14
Ja sam rodjena u Hrvatskoj. Nikad tamo zivela nisam niti imam njihovo drzavljanstvo. Svakako sam morala navesti Hrvatsku kao drzavu rodjenja. To je zemlja na osnovu koje se kvalifikujes za lutriju. Prilikom slanja dokumenata, morala sam priloziti rodni list iz drzave rodjenja bez obzira sto ne zivim tamo niti imam njihov pasos. Cak sam zvala ambasadu gde su mi rekli da rodni list moze biti samo i jedino iz drzave rodjenja.

Ok, jasno je da se kao drzava rodjenja navodi mesto gde si rodjen i da eto trebaju da se dostave dokumenta odatle, ali me zbunjuje zasto onda postoje dva pitanja jedna za drugim - prvo gde si rodjen, a onda iz koje drzave se kvalifikujes tj ako je drzava rodjenja = drzava kvalifikovanja zasto su to dva odvojena pitanja?
.. ali evo mozda ce mi tvoj odgovor na sl. pitanje biti dovoljan - jesi li navela u oba odgovora Hrvatsku?

JovanaT84
30.09.2019, 08:10
Ovako,
ja sam rodjena u Makedoniji sticajem okolnosti,duga prica...
Oduvek zivim u Srbiji i imam pasos SRB,imam onaj inace izvod iz maticne knjige rodjenih sa hologramom(srpski),inace kad sam vadila prvi pasos 2000 godine sam vadila uverenje da sam drzavljanin Srbije. Imam sacuvane prvi i drugi pasos.
Sa Makednojiom nemam nista jersve vadim ovde u gradu gde trenutno zivim.

Inace sad u prijavi pisem


1. DRŽAVA U KOJOJ SI ROĐEN - Koristi se sadašnje ime države u kojoj si rođen
ovde upisem Severna Makedonija ili kako mi pise u sada u dokumentima Republika Makedonija

2. DRŽAVA PODOBNA ZA DV PROGRAM
Ovde isto upisujem Makedonija jel tako


3. DRŽAVA U KOJOJ TRENUTNO ŽIVIŠ
Ovde Republika Srbija


Jel tako?

Hvala puno

Taty2
30.09.2019, 17:08
Da, pod 1. & 2. bi bila Makedonija (Republika) i 3. R S

<šalteruša
30.09.2019, 18:50
Pitanje,ako je završena visoka zdravstvena škola, šta napisati? Hvala unaprijed

JovanaT84
30.09.2019, 19:38
Da, pod 1. & 2. bi bila Makedonija (Republika) i 3. R S


Hvala puno!!!!

:bravo:

A za skolu da li upisati samo srednju skolu ili some university ,jer stala sam na 2 godini faksa i od 2008 nijedan ispit?

Skola je inace High school Trgovinsko-ugostiteljska turisticki tehnicar
A fakultet je PMF geografija

Lazar90
30.09.2019, 20:44
Ovako,
ja sam rodjena u Makedoniji sticajem okolnosti,duga prica...
Oduvek zivim u Srbiji i imam pasos SRB,imam onaj inace izvod iz maticne knjige rodjenih sa hologramom(srpski),inace kad sam vadila prvi pasos 2000 godine sam vadila uverenje da sam drzavljanin Srbije. Imam sacuvane prvi i drugi pasos.
Sa Makednojiom nemam nista jersve vadim ovde u gradu gde trenutno zivim.

Inace sad u prijavi pisem


1. DRŽAVA U KOJOJ SI ROĐEN - Koristi se sadašnje ime države u kojoj si rođen
ovde upisem Severna Makedonija ili kako mi pise u sada u dokumentima Republika Makedonija

2. DRŽAVA PODOBNA ZA DV PROGRAM
Ovde isto upisujem Makedonija jel tako


3. DRŽAVA U KOJOJ TRENUTNO ŽIVIŠ
Ovde Republika Srbija


Jel tako?

Hvala puno

Imam prijatelja koji ce ove godine prvi put ucestvovati na lutriji.
Ima situaciju slicnu tvojoj. Sa Kosova je ali u to vreme zene su masovno isle da se porode zbog boljih uslova u Makedoniju ili tako nesto. Ubrzo po njegovom rodjenju su se preselili u Beograd.
Da li to znaci da vama ako budete izvuceni trebaju sponzori ili to vazi samo za drzavljane S. Makedonije??

I jos jedno pitanje. Da li se zna vreme i mesto prezentacije za DV 2021 u Beogradu koja je zakazana za petak??

marko1995
30.09.2019, 21:58
Hvala puno!!!!

:bravo:

A za skolu da li upisati samo srednju skolu ili some university ,jer stala sam na 2 godini faksa i od 2008 nijedan ispit?

Skola je inace High school Trgovinsko-ugostiteljska turisticki tehnicar
A fakultet je PMF geografija

Na prijavi upisujes najvisi stepen obrazovanja u tvom slucaju high school...
U DS260 ako si izvucena upisujes sve ustanove koje si pohadjala ispolagala ti to ili ne ipak si pohadjala tako da sve upisujes, gdje god si isla uspjesno ili bezuspjesno :obrva:

malasirena
01.10.2019, 07:38
Da li neko ima pitanja za prijavljivanje prevedena na srpskom? Znacilo bi nam svima

Jamive
01.10.2019, 07:45
Evo, korak po korak. Neko je zatrazio. Sl.put slobodno ukucajte na google vase i pitanje i sigirna sam da cete odgovor naci. Mada na linku koji cu ostaviti, odgovorili su na sve dileme. Nadam se da ce ovo nekom pomoci i puno srece svima

https://hr.dvlottery.me/dv-lottery-questions

JovanaT84
01.10.2019, 08:06
Na prijavi upisujes najvisi stepen obrazovanja u tvom slucaju high school...
U DS260 ako si izvucena upisujes sve ustanove koje si pohadjala ispolagala ti to ili ne ipak si pohadjala tako da sve upisujes, gdje god si isla uspjesno ili bezuspjesno :obrva:

Hvala,sad mi je jasnije .:;D:

Bolje da pitam,mada sam citala forum:book: ,ali ipak jeste bilo glupo pitanje.
Bolje pitati nego skitati xaxaxax

Pozdrav

Jamive
01.10.2019, 08:09
Mala sireno, imas na sajtu prevedeno. Na sajtu zelene lutrije. Klikni gore levo na :prijava na lutriju
Odvesce te na sajt zelene lutrije i tu mozes pronaci sve.

Umesto edit, ispalo kao odgovor. Jbg

PearCookie
01.10.2019, 10:07
Upravo videh da je prezentacija u Beogradu (petak 04.10., Američki kutak u Domu omladine) za DV-2021 u 19h :)

MatijaX
01.10.2019, 12:17
Upravo videh da je prezentacija u Beogradu (petak 04.10., Američki kutak u Domu omladine) za DV-2021 u 19h :)

Hm, frende jel' ima možda ovakvih predavanja i u drugim državama, ex-YU?
Gdje bi mogao provjeriti točno te informacije, ako znaš?

PearCookie
01.10.2019, 12:42
Hm, frende jel' ima možda ovakvih predavanja i u drugim državama, ex-YU?
Gdje bi mogao provjeriti točno te informacije, ako znaš?

Hej, ja pratim na FB stranici Konzularnog odeljenja ambasade u Srbiji. Pogledah, postoji zvanična stranica ambasade u Zagrebu na FB, ali ne vidim posebnu stranicu za Konzularno odeljenje. Probaj na zvaničnom sajtu za Hrvatsku, možda će biti nekih informacija o prezentacijama programa. :)
P.S. Prečešljaj i FB svakako, možda mi je nešto promaklo... :)

Димитрије
02.10.2019, 07:58
јел данас почиње у 8 увече пријављивање? :)) вероватно ће пар дана сајт пасти као на провери у мају.

marko1995
02.10.2019, 08:12
јел данас почиње у 8 увече пријављивање? :)) вероватно ће пар дана сајт пасти као на провери у мају.

Mislim da je po New York time (-6 u odnosu na nas) tako da oko 18:00...
Pa najbolje prvih dana i ne prijavljivati se baš zbog toga :naughty:
Puno sreće svima :1081:

VukVG
02.10.2019, 11:03
I ja sam kontao tamo oko 5. da posaljem prijavu, pa sta Bog da....

MatijaX
02.10.2019, 14:13
Hej, ja pratim na FB stranici Konzularnog odeljenja ambasade u Srbiji. Pogledah, postoji zvanična stranica ambasade u Zagrebu na FB, ali ne vidim posebnu stranicu za Konzularno odeljenje. Probaj na zvaničnom sajtu za Hrvatsku, možda će biti nekih informacija o prezentacijama programa. :)
P.S. Prečešljaj i FB svakako, možda mi je nešto promaklo... :)


Danke. :-)

Pročešljao sam, ali izgleda da ništa od toga. Nema veze ionako sve znam, al'
sam eto i uživo htio vidjeti prezentaciju.
:-)

shade
02.10.2019, 17:17
Evo ispunila i sad jedino preostaje brojat dane do 5.mjeseca haha.
Stranica radi bez problema :bravo:
Sretno nam svima!! :grin:

JovanaT84
02.10.2019, 17:40
Evo ispunila i sad jedino preostaje brojat dane do 5.mjeseca haha.
Stranica radi bez problema :bravo:
Sretno nam svima!! :grin:


Evo i ja sam popunila pa nek nam je sretno svima i da se 2021 okupimo u USA!!!!
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

VukVG
02.10.2019, 18:00
Ja cu za par sati, imam pitanje samo, u In Care Of kod adrese pisemo nase ime?

Vanjaa
02.10.2019, 19:08
Ne znam jesam li ja blesava ili sta...!!

Gde ste se vi prijavili?

Kada otvorim zvanicnu stranicu izlazi mi samo entrant status check za 2019 i 2020 godinu.

Sta ja to propustam?

shade
02.10.2019, 19:36
Ne znam jesam li ja blesava ili sta...!!

Gde ste se vi prijavili?

Kada otvorim zvanicnu stranicu izlazi mi samo entrant status check za 2019 i 2020 godinu.

Sta ja to propustam?

I meni se pojavljivalo to i nakon par puta mi se pojavila prijava za 2021.

SarMan89
02.10.2019, 20:00
Ja cu za par sati, imam pitanje samo, u In Care Of kod adrese pisemo nase ime?

To ti je tzv. druga ruka, odnosno ako primaš poštu na nečiju adresu vlasništvo x osobe, a ta x osoba tebi predaje poštu.

Tako bi trebalo valjda, opet ima iskusnijih, koji igraju duže godina :grin:

VukVG
02.10.2019, 20:12
Pa to je adresa u Srbiji, kuca roditelja ali kontam da moze i nase ime...

Димитрије
02.10.2019, 20:17
да ли може да се улази и излази да би видели који нам све подаци требају или ако једном уђемо да попуњавамо не треба више да излазимо?
знам да је то проблем био са неким визама, тако сам бар чуо...

VukVG
02.10.2019, 20:47
Evo prva prijava poslata, nadam se da cemo pozeleneti u maju naredne godine, puno srece svima zelim! :naughty::naughty::naughty:

dusmanic
02.10.2019, 20:56
да ли може да се улази и излази да би видели који нам све подаци требају или ако једном уђемо да попуњавамо не треба више да излазимо?
знам да је то проблем био са неким визама, тако сам бар чуо...
Druže, nemas potrebe da otvaras, zatvaras i ostalo. Popunjavanje je jednostavno osnovni podaci koje bi trebalo da upises... Spremi sliku, proveri je kroz onaj program i pucaj... Nije nikakva nauka. Pozdrav i srecno SVIMA! Živelii

nevena
02.10.2019, 21:07
Dobro vece, i veliki pozdrav svim novim i svim starim forumasima!
Imam jedno pitanjce, koje nadam se, nece ostati bez odgovora. Prilkom danasnjeg prijavljivanja za dv-2021 na samom kraju unosa, kada sam u zelji da potvrdim prijavu kliknula "submit" stranica se srusila uz ono klasicno objasnjenje "oops, this page could not be found". Nisam dobila "success" obavestenje, kao ni konfirmacijski broj. Osvezila sam stranicu, da bi me sajt vratio na sam pocetak prijave, pa sam sve morala ponovo.. Na kraju dobih cn, sve kao da se prvi put registrujem.. Moje pitanje je zapravo zabrinutost da sistem to ne prepozna kao duplu prijavu, obzirom da sam dva puta kliknula submit.. neko ko se tehnicki razume u ovaj deo price bio bi mi od pomoci..

Lurch16
02.10.2019, 22:21
Druže, nemas potrebe da otvaras, zatvaras i ostalo. Popunjavanje je jednostavno osnovni podaci koje bi trebalo da upises... Spremi sliku, proveri je kroz onaj program i pucaj... Nije nikakva nauka. Pozdrav i srecno SVIMA! Živelii
Pozdrav svima, ovo bi mi bio prvi put kako se prijavljujem pa zato i imam dosta nedoumica. Zanima me sta bih trebao da odaberem sa zavrsenom visom medicinskom skolom, smer fizioterapeut, kao opciju gde je potrebno upisati nivo edukacije. Imam i diplomu za jos jednu visoku skolu, opsti smer, ali trenutno radim pripravnicki, pa me zanima da li je i to potrebno navesti iako nisam polozio drzavni ispit. Hvala pyno na odgovorima i pomoci

dusmanic
02.10.2019, 22:55
Pozdrav svima, ovo bi mi bio prvi put kako se prijavljujem pa zato i imam dosta nedoumica. Zanima me sta bih trebao da odaberem sa zavrsenom visom medicinskom skolom, smer fizioterapeut, kao opciju gde je potrebno upisati nivo edukacije. Imam i diplomu za jos jednu visoku skolu, opsti smer, ali trenutno radim pripravnicki, pa me zanima da li je i to potrebno navesti iako nisam polozio drzavni ispit. Hvala pyno na odgovorima i pomoci
Ukoliko budete koristili malo pretragu naci cete odgovor na sva vasa pitanja... Novi ste na forumu, citajte forum i sigurno ce prijava biti maciji kasalj... I moj savet je da ne jurite kao muve bez glave da se prvog dana prijavite, da Vam se ne desi kao clanu koji nije dobio CN kad je isao da potvrdi prijavu.... Polako imate mesec dana, ja sam se prijavio poslednjeg dana prosle godine...
Pozdrav svima

vucko90
02.10.2019, 23:24
Dobro vece ja danas popunio prijavu ali zaboravio u in care da stavim nesto ostalo mi prazno posle cekirao opet na sajt i pise da je (optional).... :( ostalo sve 100% kako treba kakvo je vase misljenje.... :( :( :( inace ja primam to jeste moja je kuca tako da licno preuzimam ako to nesto znaci......

VukVG
02.10.2019, 23:35
Dobro vece ja danas popunio prijavu ali zaboravio u in care da stavim nesto ostalo mi prazno posle cekirao opet na sajt i pise da je (optional).... :( ostalo sve 100% kako treba kakvo je vase misljenje.... :( :( :( inace ja primam to jeste moja je kuca tako da licno preuzimam ako to nesto znaci......


I ja sam ostavio prazno, opciono je tako da nema veze...


Ja imam pitanje, CN mi je na fazon 20216LGxxxxxxx je l to normalno tako? Ja kontao bice ono EU pa broj ili se.to tek kasnije dobija?

nevena
02.10.2019, 23:44
... I moj savet je da ne jurite kao muve bez glave da se prvog dana prijavite, da Vam se ne desi kao clanu koji nije dobio CN kad je isao da potvrdi prijavu.... Polako imate mesec dana, ja sam se prijavio poslednjeg dana prosle godine...
Pozdrav svima

Ne razumem kakve veze clan koji nije dobio confirmation number prilikom pokusaja prijave ima sa savetom "ne treba juriti kao muva bez glave"? Stvar je tehnicke prirode, sajt je u trenutku postao nedostupan.. isto se moglo desiti u bilo kom trenutku, bilo kog dana, tokom celog prijavnog perioda.. Sem toga, lutrija je bazirana na nasumicnom odabiru, na izbor dobitnika apsolutno ne uticu datum niti vreme prijave; zasto se ne bih prijavila vec 02.10 ako sam se o celokupnom procesu informisala pre 10 godina?

nevena
03.10.2019, 00:45
.. Prilkom danasnjeg prijavljivanja za dv-2021 na samom kraju unosa, kada sam u zelji da potvrdim prijavu kliknula "submit" stranica se srusila uz ono klasicno objasnjenje "oops, this page could not be found". Nisam dobila "success" obavestenje, kao ni konfirmacijski broj. Osvezila sam stranicu, da bi me sajt vratio na sam pocetak prijave, pa sam sve morala ponovo.. Na kraju dobih cn, sve kao da se prvi put registrujem.. Moje pitanje je zapravo zabrinutost da sistem to ne prepozna kao duplu prijavu, obzirom da sam dva puta kliknula submit...

I da se nadovezem na svoj inicijalni post, i odgovorim sebi, a i ostalima koji bi se potencijalno mogli naci u slicnoj situaciji- odgovor se na ovo nalazi u zvanicnim instrukcijama za dv-2021, sekcija FAQ, pitanja 21, 22 i 23 obradjuju problematiku nedovrsenog procesa apliciranja:

22. How soon after I submit my entry will I receive the electronic confirmation notice?
You should receive the confirmation notice immediately, including a confirmation number that you must record
and keep. However, the unpredictable nature of the Internet can result in delays. You can hit the “Submit”
button as many times as is necessary until a complete application is sent and you receive the confirmation
notice. However, once you receive a confirmation notice, do not resubmit your information.
23. I hit the “Submit" button, but did not receive a confirmation number. If I submit another
entry, will I be disqualified?
If you did not receive a confirmation number, your entry was not recorded. You must submit another entry.
It will not be counted as a duplicate. Once you receive a confirmation number, do not resubmit your information.

Dakle, bez bojazni od dupliranog unosa, ukoliko se nakon prvog klika na "submit" dugme ne pojavi notifikacija sa konfirmacijskim brojem.

Makica@
03.10.2019, 01:23
Drustvo,srecno Vam svima bilo 🤗 I opet cu da ponovim nemojte da imate prevelika ocekivanja,da se ne biste razocarali,kad vidite onu divnu poruku 'you have been randomly selected' pocnite sa radovanjem. Jos jednom Srecno Generacio 2021 i da vas sto vise dodje na ovu stranu 🤗🤗🤗💖

Димитрије
03.10.2019, 08:03
Да ли неко зна зашто у инструкцијама стоји: 'primary school' када је потребна минимум средња школа са 4 завршена разреда?
http://prntscr.com/pe6rdl

VukVG
03.10.2019, 08:22
Да ли неко зна зашто у инструкцијама стоји: 'primary school' када је потребна минимум средња школа са 4 завршена разреда?
http://prntscr.com/pe6rdl

Pa kontam da te to odmah diskvalifikuje, jer sa osnovnom skolom nisi stekao pravo da ucestvujes....

Димитрије
03.10.2019, 08:23
Која је разлика измешу High School: no degree и degree?
http://prntscr.com/pe71be

JovanaT84
03.10.2019, 08:23
Pozdrav
moj CS pocinje sa 20216KY itd
nema EU ni broj
Kako da znam koji sam broj?

Димитрије
03.10.2019, 08:34
Brit Simon - детаљно: https://www.youtube.com/watch?v=CiGh0nkuQ6k&feature=push-prem-sub&attr_tag=IEY4Vpsingl5rOJ4%3A6

marko1995
03.10.2019, 09:25
Pa to je samo vas broj za provjeru u Maju da li ste izvuceni ili ne...
Tek ako vas izvuku onda dobijate EU broj...
Budite samo realni sanse su male, skoro nikakve, ali sigurno da ce biti srecnika sa ovog foruma tako da puno srece :bravo:

Lazar90
03.10.2019, 09:58
Ukoliko budete koristili malo pretragu naci cete odgovor na sva vasa pitanja... Novi ste na forumu, citajte forum i sigurno ce prijava biti maciji kasalj... I moj savet je da ne jurite kao muve bez glave da se prvog dana prijavite, da Vam se ne desi kao clanu koji nije dobio CN kad je isao da potvrdi prijavu.... Polako imate mesec dana, ja sam se prijavio poslednjeg dana prosle godine...
Pozdrav svima


Evo pecat i potpis na ovo !
Moja profesorka Filozofije cesto nas je savetovala: "ZURI POLAKO!" Covece koja je ona velicina !

Lazar90
03.10.2019, 10:01
Ne razumem kakve veze clan koji nije dobio confirmation number prilikom pokusaja prijave ima sa savetom "ne treba juriti kao muva bez glave"? Stvar je tehnicke prirode, sajt je u trenutku postao nedostupan.. isto se moglo desiti u bilo kom trenutku, bilo kog dana, tokom celog prijavnog perioda.. Sem toga, lutrija je bazirana na nasumicnom odabiru, na izbor dobitnika apsolutno ne uticu datum niti vreme prijave; zasto se ne bih prijavila vec 02.10 ako sam se o celokupnom procesu informisala pre 10 godina?

Pa postavila si pitanje i sama sebi odgovorila. UPRAVO iz tehnickih razloga ne treba zuriti.

VukVG
03.10.2019, 10:09
Pa postavila si pitanje i sama sebi odgovorila. UPRAVO iz tehnickih razloga ne treba zuriti.

Ja sam hteo da cekam ali nisam izdrzao, prvi put, euforija, jos se preslisavam da nisam nesto zeznuo :no:
Sanse su male, ali ne mozes dobiti ako ne igras, tako da puno srece zelim svima :bravo:

tw33tyl1na
03.10.2019, 10:15
Pa kontam da te to odmah diskvalifikuje, jer sa osnovnom skolom nisi stekao pravo da ucestvujes....

Mislim da ne diskvalifikuje jer u tom slucaju moras da imas bar dve godine radnog iskustva koje je potrebno.

Pozdrav svima.
Ovo je moj prvi post na forumu ali vas citam vec neko vreme.
Prvi put cemo se prijaviti ove godine za lutriju. Srecno svima koji su se vec prijavili i koji ce se tek prijaviti:bravo:

Ja sam planirala da odem na taj skup u petak, medjutim roditeljski sastanci kod oba deteta u skoli su se isprecili i nazalost cu propustiti.
Htela sam da zamolim ukoliko neko bude isao da prenese o cemu je bilo reci.

dusmanic
03.10.2019, 12:42
Ne razumem kakve veze clan koji nije dobio confirmation number prilikom pokusaja prijave ima sa savetom "ne treba juriti kao muva bez glave"? Stvar je tehnicke prirode, sajt je u trenutku postao nedostupan.. isto se moglo desiti u bilo kom trenutku, bilo kog dana, tokom celog prijavnog perioda.. Sem toga, lutrija je bazirana na nasumicnom odabiru, na izbor dobitnika apsolutno ne uticu datum niti vreme prijave; zasto se ne bih prijavila vec 02.10 ako sam se o celokupnom procesu informisala pre 10 godina?
Sto se mene tice prijavi se kad hoces, cinjenica je da su ljudi iz celog sveta grunuli sad na sajt da se prijave, isto se desava i kad je provera u maju (ja 3-4 dana nisam mogao da "prismrdim" sajtu). Kad se budu prijavili ili ne prijavili kad im pukne sajt onda odes i prijavis se bez razmisljanja da li ce puci ili ne... Ja sam dao moj primer jer sam se ja prijavio u 17:20, poslednjeg dana (dakle 40 min pre isteka roka) i izvucen sam... Ovo je jedan duuug proces koji traje i kad te izvuku i nema mesta nestrpljenju. Pozdrav

IsidorM
03.10.2019, 14:02
Pozdrav, posto je od 2021. godine potrebno infomacije iz pasos. Koliko minimum treba da je validan pasos? Posto u mom slucaju istice u toku sledece godine, i samim tim bi imao drugaciji pasos pri izvlacenju.

Lazar90
03.10.2019, 17:55
Pozdrav, posto je od 2021. godine potrebno infomacije iz pasos. Koliko minimum treba da je validan pasos? Posto u mom slucaju istice u toku sledece godine, i samim tim bi imao drugaciji pasos pri izvlacenju.

Kucak Brit Simon u ju tjubu. Izbacio je video juce korak po korak o prijavi, pravilima, diskvalifikaciji, pasosu i objasnio tvoju situaciju.
Mozes se prijaviti sa trenutnim pasosem. Kada i ako te izvuku. Na razgovor nosis novi i stari.

tobi
03.10.2019, 21:51
Pozdrav,

Trebao bih informaciju,živim na Malti 7 mjeseci i sada u prijavi kada budem popunjavao adresu stanovanja,da li stavljam adresu iz matične države ili adresu gdje trenutno živim tj.maltesku adresu?

Hvala unaprijed!

Test471
03.10.2019, 23:47
Pozdrav,

Trebao bih informaciju,živim na Malti 7 mjeseci i sada u prijavi kada budem popunjavao adresu stanovanja,da li stavljam adresu iz matične države ili adresu gdje trenutno živim tj.maltesku adresu?

Hvala unaprijed!

U polje koje se zove "adresa stanovanja" treba da upises adresu na kojoj stanujes.

Andrew Wiggins
04.10.2019, 10:53
Sto se mene tice prijavi se kad hoces, cinjenica je da su ljudi iz celog sveta grunuli sad na sajt da se prijave, isto se desava i kad je provera u maju (ja 3-4 dana nisam mogao da "prismrdim" sajtu). Kad se budu prijavili ili ne prijavili kad im pukne sajt onda odes i prijavis se bez razmisljanja da li ce puci ili ne... Ja sam dao moj primer jer sam se ja prijavio u 17:20, poslednjeg dana (dakle 40 min pre isteka roka) i izvucen sam... Ovo je jedan duuug proces koji traje i kad te izvuku i nema mesta nestrpljenju. Pozdrav

A pa ti ne znas za nase staro narodno verovanje koje kaze da se mora prijaviti prvi dan jer se podele brojevi odmah inace nemas sanse :==D:
I meni nikad nije bio jasan juris za prijavu prvi dan kad traje mesec dana i nema veze kad se prijavis jer je RANDOM izvlacenje. Al sta ces......

tobi
04.10.2019, 11:00
U polje koje se zove "adresa stanovanja" treba da upises adresu na kojoj stanujes.

Hvala,ali mjesto prebivalista je u BiH,nisam zaveden u BIH da zivim na Malti?

Imam work permit na 1 godinu trenutno ovdje

Hvala

Mendica
04.10.2019, 12:45
Pozz, evo i ja se prijavila pre 20min. Srecno svima koji ucestvuju :suure:

Padinjak101
04.10.2019, 23:56
Znam da je negde na forumu sigurno već objašnjeno ali ne mogu da pronađem te se s toga unapred izvinjavam na ovom postu.

Elem, zanima me sledeće, u pasošu mi prezime piše sa kvačicom (Nikolić). Pa sad ne znam da li u prijavi prilikom unosa podataka iz pasoša da upišem Nikolić ili Nikolic?

Hvala unapred i srećno svima!

mveruovic
05.10.2019, 01:42
U pasosu ti ne pise sa kvacicom, pogledaj dole gde su ti strelice one sta pise...

tw33tyl1na
05.10.2019, 10:06
Da li je mozda neko sinoc bio na tribini u organizaciji Americke ambasade?

Dok.
05.10.2019, 10:09
Pozdrav,


Moze mala pomoc?

Supruga je nosilac prijave i moje prezime je dodala svom.
Sad joj u svim dokumentima stoji tako, njeno pa moje,
pa me interesuje da li u prijavi oba prezimena pisem u jednom onom "mestu" za unos,
ili ima i neko posebno?
Jel to ono Midle Name?

tw33tyl1na
05.10.2019, 10:18
Nije.
Oba prezimena pise u rubrici LAST NAME. Middle name bi bilo da se supruga npr zove Ana Marija, pa onda u name pise Ana a u middle name Marija.

Димитрије
05.10.2019, 12:57
u pasosu ti ne pise sa kvacicom, pogledaj dole gde su ti strelice one sta pise...

у имену пише квачицом, тако је и мени, али доле међу стрелицама не пише.
мислим да треба без икаквих квачица, по њиховом систему.

milosciric
05.10.2019, 15:27
хтео бих да отворим нову тему за надолазећу годину, пошто још нико није а ближи нам се. још мање од 2 месеца до првих пријава.
шта нас очекује у овој години? изгледа да затежу све више и више.

Mala pomoc oko prijave.
procitao sam da se imena upisuju bez kvacica kao u pasosu to je ok.

Interesuje me kako da upisemo mesto rodjenja ako u Pasosu postoji kvacica.
slovo Đ . Upisujemo ga kao D ili DJ. ?

ikac89
05.10.2019, 17:06
Pisano je već na forumu, Đ se piše kao D, dakle npr Đorđević je Dordevic, a ne Djordjevic.

Edit Sad vidim da je pitanje vezano za mesto rođenja, ali nema razlike, isto pravilo važi.

PearCookie
05.10.2019, 19:20
Pozdrav,


Moze mala pomoc?

Supruga je nosilac prijave i moje prezime je dodala svom.
Sad joj u svim dokumentima stoji tako, njeno pa moje,
pa me interesuje da li u prijavi oba prezimena pisem u jednom onom "mestu" za unos,
ili ima i neko posebno?
Jel to ono Midle Name?

Oba prezimena upišite pod Last Name, mi nemamo Middle name (ime oca nije ekvivalent američkom srednjem imenu).
Dodatak: Gore je dat primer da bi trebalo da se upiše ime u polje Middle name u slučaju da osoba ima dva prva imena: Ana Marija, Katarina Aleksandra... u slučaju da osoba ima dva prva imena, oba se upisuju u polje First name-dakle, ne upisuje se ništa u MN, jer mi nemamo srednja imena.

Taty2
07.10.2019, 08:26
Hvala,ali mjesto prebivalista je u BiH,nisam zaveden u BIH da zivim na Malti?

Imam work permit na 1 godinu trenutno ovdje

Hvala

Upisete BiH adresu ako ste na pitanje br. 10 upisali "BiH"

Lana 89
07.10.2019, 09:28
Zdravo,

Da li je neko imao sličnu situaciju kao ja.

Već dva dana pokušavam da apliciram (više puta, sa dva razlicita kompjutera) svaki put kad popunim prvu stranicu (do druge nisam ni stigla) kad pritisnem "Continue" izbaci mi direkto da je "Request rejected" :

~The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.~

Ako se nekome nešto slično desilo, molim za komentar i savet kako da se reši ovaj problem.

Hvala!!!

:)

PearCookie
07.10.2019, 09:41
Zdravo,

Da li je neko imao sličnu situaciju kao ja.

Već dva dana pokušavam da apliciram (više puta, sa dva razlicita kompjutera) svaki put kad popunim prvu stranicu (do druge nisam ni stigla) kad pritisnem "Continue" izbaci mi direkto da je "Request rejected" :

~The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.~

Ako se nekome nešto slično desilo, molim za komentar i savet kako da se reši ovaj problem.

Hvala!!!



:)

Zdravo Lana,
Verovatno su preopterećeni serveri, nema razloga za brigu. Probaj da očistiš cookie/cache opciju u pretraživaču ili sa različitim pretraživačima ili sačekaj par dana da splasne navala. :)

Lana 89
07.10.2019, 10:55
Hvala Puno!

Probaću tako. Nadam se da ću uspeti :)

marko1995
07.10.2019, 11:17
Ja sam se jutros prijavio bez ikakvih problema i uredno dobio confirmation number...

Puno srece svima :grin::1081:

ParalelnaStvarnost
07.10.2019, 12:18
Ja sam se jutros prijavio bez ikakvih problema i uredno dobio confirmation number...

Puno srece svima :grin::1081:

Jesi li koristio osisanu latinicu i za opste podatke kao i za podatke iz pasosa?

Zasto si se prijavio ponovo ako si selektovan?

marko1995
07.10.2019, 12:21
Jesi li koristio osisanu latinicu i za opste podatke kao i za podatke iz pasosa?

Zasto si se prijavio ponovo ako si selektovan?

Prijavljujemo se za SAD kod njih crtice ne postoje... Znaci bez crtica se unosi...Cijela prijava.

Pa imamo pravo da se prijavimo jer nikad se ne zna da li cu stici na red, i da li ce me odobriti/odbiti i svasta se moze desiti tako da zasto ne biti u bubnju i za 2021?
Ukoliko me izvuku i za 2021 a pozelenim za 2020, kao da se nisam prijavio za 2021 jednostavno se to zaboravlja tj. diskvalifikovan sam jer sam vec pozelenio :obrva::grin:

Lazar90
07.10.2019, 12:54
Prijavljujemo se za SAD kod njih crtice ne postoje... Znaci bez crtica se unosi...Cijela prijava.

Pa imamo pravo da se prijavimo jer nikad se ne zna da li cu stici na red, i da li ce me odobriti/odbiti i svasta se moze desiti tako da zasto ne biti u bubnju i za 2021?
Ukoliko me izvuku i za 2021 a pozelenim za 2020, kao da se nisam prijavio za 2021 jednostavno se to zaboravlja tj. diskvalifikovan sam jer sam vec pozelenio :obrva::grin:

a kako ti je broj jako visok...ti tesko da ces biti na intervju pre juna ali bice current pre ali ajde recimo da current bude tek u junu(a navijamo da bude i ranije) i ti ponovo budes izvucen u maju. Mozes dve zene da povedes!! Pazi ovoj drugoj da naplatis, a prva neka kuva dok ti ne naucis i ti imas dobru pricu !:bravo:

marko1995
07.10.2019, 14:40
a kako ti je broj jako visok...ti tesko da ces biti na intervju pre juna ali bice current pre ali ajde recimo da current bude tek u junu(a navijamo da bude i ranije) i ti ponovo budes izvucen u maju. Mozes dve zene da povedes!! Pazi ovoj drugoj da naplatis, a prva neka kuva dok ti ne naucis i ti imas dobru pricu !:bravo:

:==D::==D::==D::naughty::obrva: Hahahahaha... Ma Lazo neka pozelenim pa kad god i s kim god :bravo::smrc:

ivo333
07.10.2019, 18:05
Ja sam ispunio i pojavilo se The site can t be raeched...nema ni[ta nakon ovoga...da li je pretrpano ili je ne[to drugo u pitanju_

Malinica
07.10.2019, 19:23
Ja imam drugi problem, pokusavam da se prijavim sve uredno popunim ali uporno mi izbacuje da slika nije zadovoljavajuca... slikano je kod fotografa ispunjava sve kriterijume i na onoj forumskoj proveri kaze da je ok ali stranica je ne prihvata? Jel se desilo jos nekome?

svetlana33
07.10.2019, 19:26
Ja sam ispunio i pojavilo se The site can t be raeched...nema ni[ta nakon ovoga...da li je pretrpano ili je ne[to drugo u pitanju_

Pricekajte koji dan, verovatno je preopterecenje u pitanju ..jeste li pokusali i s drugim preglednicima??? ja na primer jos niti ne pokusavam :==D:

ivo333
07.10.2019, 19:31
Pricekajte koji dan, verovatno je preopterecenje u pitanju ..jeste li pokusali i s drugim preglednicima??? ja na primer jos niti ne pokusavam :==D:

Hvala na savjetu, pokušati ću putem drugih browsera. Da li mi možete dati link za photo validator da provjerim joše jednom sliku? Hvala. Može Vi ili neko drugi, nije problem..... ima dosta izmjena u instrukcijama za prijavu.

svetlana33
07.10.2019, 19:32
Ja imam drugi problem, pokusavam da se prijavim sve uredno popunim ali uporno mi izbacuje da slika nije zadovoljavajuca... slikano je kod fotografa ispunjava sve kriterijume i na onoj forumskoj proveri kaze da je ok ali stranica je ne prihvata? Jel se desilo jos nekome?

Moze da se desi...inace to sto je kod fotografa uslikano ne mora uvek da bude i garancija da slika prolazi..no ako je prosla validatore ranije, onda bi trebalo da je ok..proverite fotgrafiju jos koji puta, pa ako je u redu verovatno je do neke greske usled preopterecenja, pa pricekajte i probajte za koji dan. Mozete i svaki dan da pokusate jednom da ne trosite previse zivce, mozda ce da pomogne ako promenite pretrazivac ili pocistite cookies, ..polako i bez nervoze, sve ce da bude u redu na vreme - ne brinite..

svetlana33
07.10.2019, 19:34
Hvala na savjetu, pokušati ću putem drugih browsera. Da li mi možete dati link za photo validator da provjerim joše jednom sliku? Hvala. Može Vi ili neko drugi, nije problem..... ima dosta izmjena u instrukcijama za prijavu.
ovaj bi trebao da bude validan:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html

svetlana33
07.10.2019, 20:01
ovo je direktan link na foto validator ali caka je da on radi samo iz microsoftovog Edge browsera :)
https://travel.state.gov/content/dam...IG_cropper.swf

dusmanic
07.10.2019, 20:36
Ja sam se slikao kod gotografa, kaze on, znam ja, nista ne brini 5x5... Slikao on sliku odem kuci nece validator da je prihvati, isao 3 puta kao budala do radnje i nista... Slikam se sam telefonom 10 slika jedna prodje kroz validator i sa tom se prijavim. Naravucenije, nisu ni svi fotografi upuceni sta i kako treba. Pozz

marko1995
07.10.2019, 20:58
Hvala na savjetu, pokušati ću putem drugih browsera. Da li mi možete dati link za photo validator da provjerim joše jednom sliku? Hvala. Može Vi ili neko drugi, nije problem..... ima dosta izmjena u instrukcijama za prijavu.

Photo validator oficijalni ti je najbolja stvar.
Kropuje ti sliku na 600x600 i bude manje od 100 kilobajta i vrh.
Vjeruj mi nijedan fotograf nece ti napraviti 600x600 sliku osim ako sam ne zatrazis... Tako da validator i sve top...

I da napomenem fotografi rade tipicnu sliku za vize ali Ameri imaju svoje posebne uvjete.
Od fotografa dobijete samo vec kropovanu i zumiranu sliku ali vi trazite i onu udaljenu originalnu, e ta je idealna za validatora nariktate lijepo glavu u parametre i sve top...

VukVG
07.10.2019, 21:04
Ja sam se slikao u Vojvode Stepe kod nekog fotografa, sve je znao kako i sta, samo sam rekao za americku vizu, proverio na zvanicnom validatoru, sve proslo bez problema, 500 dinara bilo ali bar ne brinem za prvi put haha :srbinpla::srbinpla::fist:

ivo333
07.10.2019, 21:06
Upravo sam se prijavio i dobio konfirmacijski broj.

marko1995
07.10.2019, 21:07
Ja sam se slikao u Vojvode Stepe kod nekog fotografa, sve je znao kako i sta, samo sam rekao za americku vizu, proverio na zvanicnom validatoru, sve proslo bez problema, 500 dinara bilo ali bar ne brinem za prvi put haha :srbinpla::srbinpla::fist:

Ma mislim da je bitno samo da je ispravnih dimenzija i formata, sa kakvom sam ja kriminalnom slikom izvucen pa evo me cekam 2NL :grin:

ivo333
07.10.2019, 21:08
Photo validator oficijalni ti je najbolja stvar.
Kropuje ti sliku na 600x600 i bude manje od 100 kilobajta i vrh.
Vjeruj mi nijedan fotograf nece ti napraviti 600x600 sliku osim ako sam ne zatrazis... Tako da validator i sve top...

I da napomenem fotografi rade tipicnu sliku za vize ali Ameri imaju svoje posebne uvjete.
Od fotografa dobijete samo vec kropovanu i zumiranu sliku ali vi trazite i onu udaljenu originalnu, e ta je idealna za validatora nariktate lijepo glavu u parametre i sve top...


Hvala Marko, pitao sam danas fotografa i on mi je uradio te dimenzije u adobephotoshopu, bilo 250 kb....

marko1995
07.10.2019, 21:13
Hvala Marko, pitao sam danas fotografa i on mi je uradio te dimenzije u adobephotoshopu, bilo 250 kb....

Vaša digitalna slika mora biti:

U JPEG (.jpg) formatu datoteke
Veličina datoteke je jednaka ili manja od 240 kB (kilobajta)
U kvadratnom omjeru (visina mora biti jednaka širini)
Dimenzija 600x600 piksela

ivo333
07.10.2019, 23:10
Vaša digitalna slika mora biti:

U JPEG (.jpg) formatu datoteke
Veličina datoteke je jednaka ili manja od 240 kB (kilobajta)
U kvadratnom omjeru (visina mora biti jednaka širini)
Dimenzija 600x600 piksela


Ma manje od 200kb sa dimenzijama 600x600....pogriješio sam na prethodnom komentaru, ne bi mi prihvatili da nije dobro....

Markonato
07.10.2019, 23:33
Meni deluje da ce ovo ukucavanje broja pasosa pri prijavljivanju za zelenu lutriju imati veliki uticaj pri vadjenju turisticke vize. Sad imaju tacno koja se osoba prijavila za emigraciju :grin:

neus
08.10.2019, 02:26
Meni deluje da ce ovo ukucavanje broja pasosa pri prijavljivanju za zelenu lutriju imati veliki uticaj pri vadjenju turisticke vize. Sad imaju tacno koja se osoba prijavila za emigraciju :grin:

Nema bas logike da prijava na lutriju bude presudna za stvaranje imigracionog intenta. Kad bi to tako islo, ja bih vec bio ozbiljan kandidat za kupovinu jednog kompleksa zgrada na West sideu samo zato jer nedeljno uplatim taj Powerball i Megamilion ovamo :==D:

Imaju oni druge metode provjere i kriterijume za turisticku vizu. Ako zaista aplicirate za tu turisticku iz zelje da turisticki posjetite zemlju i nemate u planu nikakvo muljanje, nemajte brige. Meni odobrise i studentsku lagano, a jos sam ja izvucen na lutriji i konzul je to tamo jasno vidio. Prije toga nekoliko turistickih odobrenih, nikad nikakav problem. Uopste nisu toliki bauk, stavise, svaki odlazak u tu Ambasadu me uvjerio kolika su to gospoda za razliku od Britanaca koji su bas smecari kad je u pitanju dobijanje turisticke vize.

svetlana33
08.10.2019, 09:00
Photo validator oficijalni ti je najbolja stvar.
... e ta je idealna za validatora nariktate lijepo glavu u parametre i sve top...

..tacno tako ..ovo je dobar savet za sve koji koriste fotografa..upravo to...treba traziti tu udaljeniju sliku (zapravo veca u pix) koju onda samo namestis a on odradi sve :)

svetlana33
08.10.2019, 09:08
Nema bas logike da prijava na lutriju bude presudna za stvaranje imigracionog intenta. Kad bi to tako islo, ja bih vec bio ozbiljan kandidat za kupovinu jednog kompleksa zgrada na West sideu samo zato jer nedeljno uplatim taj Powerball i Megamilion ovamo :==D:

Imaju oni druge metode provjere i kriterijume za turisticku vizu. Ako zaista aplicirate za tu turisticku iz zelje da turisticki posjetite zemlju i nemate u planu nikakvo muljanje, nemajte brige. Meni odobrise i studentsku lagano, a jos sam ja izvucen na lutriji i konzul je to tamo jasno vidio. Prije toga nekoliko turistickih odobrenih, nikad nikakav problem. Uopste nisu toliki bauk, stavise, svaki odlazak u tu Ambasadu me uvjerio kolika su to gospoda za razliku od Britanaca koji su bas smecari kad je u pitanju dobijanje turisticke vize.

ovo za Britance potpisujem :grin:...neverovatno dokle je to islo pri ulasku, vadila sam im strucnu literaturu sa fakulteta kod jednog odlaska kod kojeg je sve bilo unapred od mojih itekako skupo placeno i regulisano :drool:

Malinica
08.10.2019, 10:18
Hvala svima na odgovorima,resila sam problem sa slikama problem je bio u 591x591pks umesto 600...forumski validator ih je oznacio ok ali kad sam probala na drugim validatorima izbacilo je da moraju biti minimum 600x600pks pa sam tako trazila fotografu i evo jutros sam se uredno prijavila:grin:.
Inace bila sam u Americi mnogo puta do sada, imam vazecu turisticku vizu ova mi je 4. do sad...prvi put se prijavljujem na lutriju i stgarno se nadam da to nema veze sa turistickim posetama ako se sve lepo postuje da ne bi trebalo da prijava za luttiju bude problem za neku budicu turisticku vizu...uglavnom videcemo

svetlana33
08.10.2019, 14:46
Hvala svima na odgovorima,resila sam problem sa slikama problem je bio u 591x591pks umesto 600...forumski validator ih je oznacio ok ali kad sam probala na drugim validatorima izbacilo je da moraju biti minimum 600x600pks pa sam tako trazila fotografu i evo jutros sam se uredno prijavila:grin:.
Inace bila sam u Americi mnogo puta do sada, imam vazecu turisticku vizu ova mi je 4. do sad...prvi put se prijavljujem na lutriju i stgarno se nadam da to nema veze sa turistickim posetama ako se sve lepo postuje da ne bi trebalo da prijava za luttiju bude problem za neku budicu turisticku vizu...uglavnom videcemo

Nitko do sada nije imao problema, jer te dve vize ne iskljucuju jedna drugu, a tako su komentarisali i na sluzbenim radionicama. :suure:

uran
08.10.2019, 16:15
Nitko do sada nije imao problema, jer te dve vize ne iskljucuju jedna drugu, a tako su komentarisali i na sluzbenim radionicama. :suure:

to mi ne znamo. Mislim mozemo samo da nagadjamo kako se obradjuju podaci, a ima dosta ljudi koji bivaju odbijeni za turisticku...

svetlana33
08.10.2019, 16:21
to mi ne znamo. Mislim mozemo samo da nagadjamo kako se obradjuju podaci, a ima dosta ljudi koji bivaju odbijeni za turisticku...

to je apsolutno tacno da su mnogi odbijeni za turisticku, kao i da nista nije sigurno, ali su se bar tako sluzbeno izjasnili na upit, pa ja tako navodim -e sad jel im za verovati ili ne...,.kao sto onda nista nije sigurno pa ni modus i rezon operandi upisa br pasosa

neus
08.10.2019, 16:25
to je apsolutno tacno da su mnogi odbijeni za turisticku, kao i da nista nije sigurno, ali su se bar tako sluzbeno izjasnili na upit, pa ja tako navodim -e sad jel im za verovati ili ne...,.kao sto onda nista nije sigurno pa ni modus i rezon operandi upisa br pasosa
Cujao sam price gdje su ljudi koji ucestvuju na lutriji prilikom intervjua za turisticku vizu bili pitani da li su igrali ili ne (dal je to bilo samo nasumicno ili ciljano pitanje to ne znam).
U svakom slucaju, zvanican je stav ambasade da ovo ne predstavlja prepreku za dobijanje turisticke vize....sad ako odete u ambasadu i aplicirate a nemate recimo zadnjih pola godine ili godinu posao, nikakvu nekretninu ili vozilo na svoje ime, naravno da vam eventualna peticija za lutriju nece ici u korist. Medjutim, ukoliko ste regularni, ne vjerujem da ce predstavljai ikakav problem.

svetlana33
08.10.2019, 16:27
..naime ne znam jesam li razumljiva, govorim pravnickom terminologijom pa ne znam da li se razume kada kazem da vize ne iskljucuju jedna drugu, govorim da onaj tko dobije turisticku nije zbog toga pretplacen na ovu drugu i obrnuto. Isto tako onaj tko bude odbijen za turisticku ne znaci da istovremno nemoze da dobije vizu za green card. Dakle to su odvojeni procesi.

svetlana33
08.10.2019, 16:32
Cujao sam price gdje su ljudi koji ucestvuju na lutriji prilikom intervjua za turisticku vizu bili pitani da li su igrali ili ne (dal je to bilo samo nasumicno ili ciljano pitanje to ne znam).
U svakom slucaju, zvanican je stav ambasade da ovo ne predstavlja prepreku za dobijanje turisticke vize....sad ako odete u ambasadu i aplicirate a nemate recimo zadnjih pola godine ili godinu posao, nikakvu nekretninu ili vozilo na svoje ime, naravno da vam eventualna peticija za lutriju nece ici u korist. Medjutim, ukoliko ste regularni, ne vjerujem da ce predstavljai ikakav problem.
Bojim se da ste/smo vec u startu bez vise godina posla na neod.(cak stavise solidnih primanja) , nekretnina i/ili neceg sto vas/nas veze za domicilnu zemlju (dete maloljetno) -za turisticku uglavnom otpali :no::no:

uran
08.10.2019, 16:38
..naime ne znam jesam li razumljiva, govorim pravnickom terminologijom pa ne znam da li se razume kada kazem da vize ne iskljucuju jedna drugu, govorim da onaj tko dobije turisticku nije zbog toga pretplacen na ovu drugu i obrnuto. Isto tako onaj tko bude odbijen za turisticku ne znaci da istovremno nemoze da dobije vizu za green card. Dakle to su odvojeni procesi.

vize mozda ne isljucuju jedna drugu, ali ako si u USA moras imati jedan i samo jedan status, a promena statusa nije uvek bas laka, a nekad je i skoro nemoguca. Da sad ne navodim primere...

svetlana33
08.10.2019, 16:49
vize mozda ne isljucuju jedna drugu, ali ako si u USA moras imati jedan i samo jedan status, a promena statusa nije uvek bas laka, a nekad je i skoro nemoguca. Da sad ne navodim primere...

verujem...poznato mi je i s ovih prostora da se administrativne stvari komplikuju i to mnogo :wacko:

Malinica
08.10.2019, 20:21
Cujao sam price gdje su ljudi koji ucestvuju na lutriji prilikom intervjua za turisticku vizu bili pitani da li su igrali ili ne (dal je to bilo samo nasumicno ili ciljano pitanje to ne znam).
U svakom slucaju, zvanican je stav ambasade da ovo ne predstavlja prepreku za dobijanje turisticke vize....sad ako odete u ambasadu i aplicirate a nemate recimo zadnjih pola godine ili godinu posao, nikakvu nekretninu ili vozilo na svoje ime, naravno da vam eventualna peticija za lutriju nece ici u korist. Medjutim, ukoliko ste regularni, ne vjerujem da ce predstavljai ikakav problem.

Eto mene niko nikad nije pitao na intervju za lutriju a bila sam 4. puta do sad...mozda pitaju ako vec znaju da si se prijavio pa da vide da li ces slagati ili reci kako je. Mislim oni svakako imaju sve te podatke.

tobi
08.10.2019, 21:31
Upisete BiH adresu ako ste na pitanje br. 10 upisali "BiH"

Hvala puno,tu sam bio zbunjen :) Posto sada zivim ovdje ,a znam da ovdje ima nas dosta koji zive u inostranstvu pa zato pitam

Lazar90
08.10.2019, 22:25
ovo je direktan link na foto validator ali caka je da on radi samo iz microsoftovog Edge browsera :)
https://travel.state.gov/content/dam...IG_cropper.swf

aaaa taj validator o kome se prica? instalirao sam mic. edge i ne radi ??:drool:

mmmaya
09.10.2019, 01:20
Prijavih se danas ali nisam dobila email da mi potvrde uspesnu prijavu.Pokusavam da nadjem na forumu ali bez uspeha na zalost, molim za odgovor da li bi trebalo po prijavi da dobijem email za potvdu ili ne? hvala unapred

Svenson
09.10.2019, 03:23
Ako se dobro secam, email se dobijao, samo ako se odabere opcija da se podaci koji se pojave na kraju salju na email. Ja sam snimio stranicu koja se pojavila na kraju.

VukVG
09.10.2019, 05:16
Ja posle prijave nisam dobio mail, ja mislim da se ne dobija zato sto je i samo unosenje e-mail adrese opciono...

tw33tyl1na
09.10.2019, 07:54
Ni ja nisam dobila mail posle prijave ni za supruga ni za mene.

marko1995
09.10.2019, 07:56
Ne dobijete nikakav email, cak ni kada vas izvuku...
Jednostavno imate confirmation number i isti koristite za provjeru rezultata u Maju...
Takodje, taj broj treba cuvati jer ako vas izvuku trebace vam prilikom logiranja za DS-260...

Lazar90
09.10.2019, 10:36
A photo checker? Jel ima iko photo checker koji radi ? :bigkiss:

marko1995
09.10.2019, 10:39
A photo checker? Jel ima iko photo checker koji radi ? :bigkiss:

Probaj na nekom drugom uredjaju i vise browsera, ja sam odradio na Firefox ali s' posla na PC-u, na laptopu nisam mogao otvoriti checker...

Lana 89
09.10.2019, 10:56
Zdravo,

Uspela sam da se prijavim! :)

Srecno svima!

Димитрије
09.10.2019, 11:36
a photo checker? Jel ima iko photo checker koji radi ? :bigkiss:

десни клик на слику на рачунару и покаже ти колика је резолуција. :)))

tw33tyl1na
09.10.2019, 12:06
Meni je taj photo checker radio iskljucivo iz Internet Explorera, na kraju sam tamo i odradila validaciju fotografija. Ni jedan drugi browser nije hteo.

Lazar90
10.10.2019, 07:53
Probaj na nekom drugom uredjaju i vise browsera, ja sam odradio na Firefox ali s' posla na PC-u, na laptopu nisam mogao otvoriti checker...

Ok. ali koji si koristio checker?:woohoo::wtf::wtf::wtf:
Svi pricamo o nekom checkeru. Niko ne postavlja link :obrva:

marko1995
10.10.2019, 07:59
Ok. ali koji si koristio checker?:woohoo::wtf::wtf::wtf:
Svi pricamo o nekom checkeru. Niko ne postavlja link :obrva:

https://travel.state.gov/content/dam/passports/content-page-resources/FIG_cropper.swf

Lazar90
10.10.2019, 10:30
https://travel.state.gov/content/dam/passports/content-page-resources/FIG_cropper.swf

Taj link je vec postavila jedna devojka...meni kuci ne radi ni na jednom pretrazivacu, a evo tebe sam poslusao. ne radi mi ni na poslu:1081:

ja jedini koji sam nasao, a da radi je ovaj:
https://dvlottery.me/dv-lottery-photo-checker

Generalno o tom "oficijalnom" ja sam cuo samo ovde ali on ne radi niti ima i jedne reci o njemu na sajtu travel.state.gov

marko1995
10.10.2019, 11:17
Taj link je vec postavila jedna devojka...meni kuci ne radi ni na jednom pretrazivacu, a evo tebe sam poslusao. ne radi mi ni na poslu:1081:

ja jedini koji sam nasao, a da radi je ovaj:
https://dvlottery.me/dv-lottery-photo-checker

Generalno o tom "oficijalnom" ja sam cuo samo ovde ali on ne radi niti ima i jedne reci o njemu na sajtu travel.state.gov

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html

Probaj upaliti/instalirati adobe flash.

tectonic
10.10.2019, 12:55
Generalno o tom "oficijalnom" ja sam cuo samo ovde ali on ne radi niti ima i jedne reci o njemu na sajtu travel.state.gov

Druže, taj link je sigurno ispravan i na njemu možeš proveriti fotografiju.
http://https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html
Znači tu klikneš i sa strane pogledaj Already have a photo? i tu uploaduješ.
However, izgleda da ti imaš problem sa otvaranjem ovog linka. To ti verujem, zato što sam ja terao fotografa u radnji kad me je slikao da provučemo slike kroz photo validator prošle godine, on takođe nije bio u mogućnosti da ga otvori, što me je jako iznenadilo.
Ja na poslu imam XP operativni sistem i radi iz cuga. Proveriću danas kući da li radi, pa ti javljam.
Tamo piše da radi iz Edge-a ili Iexplorera, što u mom slučaju nije tačno.
Moj ti je savet, ili probaj na nekom računaru sa starijim operativnim sistemom, jer kod mene na XP radi ili instaliraj neku staru verziju Mozzile.
Pozdrav

Димитрије
10.10.2019, 13:33
Зар не ради овај photo checker који ми имамо на форуму?

tectonic
10.10.2019, 13:44
Izgleda da sam nešto zabrljao sa linkom:
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html
Valjda je ovo sad pravi.
Radi kod nas na sajtu, ali on proverava samo rezoluciju, makar je radio prošle godine, ali on verifikuje samo veličinu slike, a ne i detalje kao validator npr. pozicija i veličina glave.

Jamive
10.10.2019, 14:41
Ljudi, imam jedno pitanje.
Kada vam prihvati sliku u prijavi, da li to znaci da je slika ok.?
Nisam proveravala u validatoru, i sad ovaj sto nikom ne radi, ne radi ni meni, ali radio je ovaj drugi link koji je ostavio Lazar. I tu mi kaze da su dimenzije ok, ali da je velicina glave neodgovarajuca?

Jamive
10.10.2019, 15:01
Ima i ovaj, na njemu kaze da je slika dobra..
https://www.greencardphotocheck.com/en/

Sacuvaj me Boze, koji je validator dobar? 🤔
Koliko zezanja oko jedne fotke, haos 😁😁

marko1995
10.10.2019, 15:03
Lijepo vam piše tamo : "This tool requires Adobe Flash Player 10 or later."

Dok god ne instalirate neće vam ni raditi...

https://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/

ekson
10.10.2019, 16:04
Druže, taj link je sigurno ispravan i na njemu možeš proveriti fotografiju.
http://https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html
Znači tu klikneš i sa strane pogledaj Already have a photo? i tu uploaduješ.
However, izgleda da ti imaš problem sa otvaranjem ovog linka. To ti verujem, zato što sam ja terao fotografa u radnji kad me je slikao da provučemo slike kroz photo validator prošle godine, on takođe nije bio u mogućnosti da ga otvori, što me je jako iznenadilo.
Ja na poslu imam XP operativni sistem i radi iz cuga. Proveriću danas kući da li radi, pa ti javljam.
Tamo piše da radi iz Edge-a ili Iexplorera, što u mom slučaju nije tačno.
Moj ti je savet, ili probaj na nekom računaru sa starijim operativnim sistemom, jer kod mene na XP radi ili instaliraj neku staru verziju Mozzile.
Pozdrav
Ova nova rubrika za podatke sa pasosa,jasno mi je prvi deo broj pasosa itd,ali ovo pod B nije mi jasno ,jel to preskacem ili sta ....

Jamive
10.10.2019, 16:22
Lijepo vam piše tamo : "This tool requires Adobe Flash Player 10 or later."

Dok god ne instalirate neće vam ni raditi...

https://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/

Da, stvarno pise. Hvala
Jos da mi neko odgovori na pitanje i super

marko1995
10.10.2019, 16:40
Da, stvarno pise. Hvala
Jos da mi neko odgovori na pitanje i super

Oficijalni checker je onaj na travel state gov...
Ovaj sto si ti zalijepio link ne znam ciji je, niti da li je ispravan...

tw33tyl1na
10.10.2019, 18:47
Ova nova rubrika za podatke sa pasosa,jasno mi je prvi deo broj pasosa itd,ali ovo pod B nije mi jasno ,jel to preskacem ili sta ....

Preskaces. To je samo za one koji iz nekog razloga ne mogu da obezbede podatke iz pasosa.

Lazar90
10.10.2019, 19:45
Okkk hvala svima koji se trudite da nama kojima ne radi objasnite...evo sta se desava. Kao sto mare care rece, instalirao sam adobe (koji sam naravno imao al ajde jos jednom) i preko edge mi otvara zaista ALI nikakav photo checker vec photo tool koji generalno mogu da skinem sa sajta i koristim kao applikaciju za kropovanje fotografije na PCu i to preko GOM plejera radim... To mi se otvaralo od kada je taj link ostavljen prvi put na temi i kada je devojka koja ga je ostavila rekla da mora edge da se instalira...dakle adobe nije problem :drool:
Kada preko edge-a odem na predmetni link
>>> https://travel.state.gov/content/dam/passports/content-page-resources/FIG_cropper.swf <<<

Meni se otvori jednostavno alat za umanjivanje fotografije (Crop tool).

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=502223987059

Bas bi bilo super kul ako bi mogli da napravite neki ultra kratki video pa makar i mobilnim telefonom snimali ekran da vidimo kako izgleda taj cuveni photo validator :1081::1081::1081:

Dok.
10.10.2019, 20:03
Ova nova rubrika za podatke sa pasosa,jasno mi je prvi deo broj pasosa itd,ali ovo pod B nije mi jasno ,jel to preskacem ili sta ....

Pa, šta piše? Šta je pod “B”? Jel možeš da prevedeš?

ParalelnaStvarnost
10.10.2019, 21:44
Bas bi bilo super kul ako bi mogli da napravite neki ultra kratki video pa makar i mobilnim telefonom snimali ekran da vidimo kako izgleda taj cuveni photo validator :1081::1081::1081:

Validator prikazuje u kojim razmerama treba da ti bude glava, glava sa kosom i vrat ali to ne proverava vec je na tebi da ispostujes te preporuke. Ali proverava format(jpeg), dimenzije(600x600) i velicinu fajla(<240 KB). I to je sve, ne postoji nikakav slozen AI sistem koji u pozadini zaista proverava da li si to ti na slici ili da li si u pravilnim razmerama. Odnosno ako i postoji neki slozen AI sistem koji proverava fotografije onda se on svakako ne koristi prilikom prijave vec kasnije.
Kao sto je saljivo receno na radionici, parafraziram, "cak i da slikam svog kucnog macka proci ce sve validacije i prijavu".

marko1995
10.10.2019, 22:04
Okkk hvala svima koji se trudite da nama kojima ne radi objasnite...evo sta se desava. Kao sto mare care rece, instalirao sam adobe (koji sam naravno imao al ajde jos jednom) i preko edge mi otvara zaista ALI nikakav photo checker vec photo tool koji generalno mogu da skinem sa sajta i koristim kao applikaciju za kropovanje fotografije na PCu i to preko GOM plejera radim... To mi se otvaralo od kada je taj link ostavljen prvi put na temi i kada je devojka koja ga je ostavila rekla da mora edge da se instalira...dakle adobe nije problem :drool:
Kada preko edge-a odem na predmetni link
>>> https://travel.state.gov/content/dam/passports/content-page-resources/FIG_cropper.swf <<<

Meni se otvori jednostavno alat za umanjivanje fotografije (Crop tool).

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=502223987059

Bas bi bilo super kul ako bi mogli da napravite neki ultra kratki video pa makar i mobilnim telefonom snimali ekran da vidimo kako izgleda taj cuveni photo validator :1081::1081::1081:

A na to smo svi i mislili photo tool gdje ubacis glavu u zeleno ono fino nariktas i ono samo kropuje o bude 600x600 i manje od 240kb...
Validator ili Tool vjer smo malo pobrkali :grin:

Димитрије
10.10.2019, 22:08
нека једноставно људи који су извучени кажу шта су користили да провере слике. људи су се сликали телефоном, тако да мислим да то стварно није нека виша математика, они то тако кажу да би се ми потрудили максимално.

Lazar90
10.10.2019, 22:41
A na to smo svi i mislili photo tool gdje ubacis glavu u zeleno ono fino nariktas i ono samo kropuje o bude 600x600 i manje od 240kb...
Validator ili Tool vjer smo malo pobrkali :grin:

aahahhaha ma vi mene ...Ok.
Za sve zbunjene. Taj "validator"(zapravo alat) moze i da se skine kao desktop alat i pokrene preko GOM plejera(verovatno i nekog drugog). Nema potrebe da se inatalira XP ili stara mozzila ili edge...
Drugim recima ne postoji nikakav validator vec alat koji nam super precizno pomaze da nasu sliku prepravimo u zeljeni format, odgovarajuce velicine sa idealnim proporcijama.
Tačka:bravo:

marko1995
10.10.2019, 22:47
нека једноставно људи који су извучени кажу шта су користили да провере слике. људи су се сликали телефоном, тако да мислим да то стварно није нека виша математика, они то тако кажу да би се ми потрудили максимално.

Ja sam vise puta ponavljao na forumu da mi je slika za 2020 bila kriminalna pa sam izvucen... Bila je samo 600x600 <240kb i .jpg
Ali bio mi je ogroman razmak od vrha slike do vrha glave, apsolutno protiv pravila, pa evo izvukli su me...
Cuo sam jos dosta slucajeva da su ljudi izvuceni sa bzvz slikama... Ne mislim da je to glavni razlog za diskvalifikaciju ali eto bolje biti siguran pa uraditi sve kako treba. Iskreno ja se nikada nisam trudio vec sam usputno se prijavio ne nadajuci se nicemu i eto izvukli me kada sam se najmanje nadao... :grin:

ParalelnaStvarnost
11.10.2019, 05:31
Ja sam vise puta ponavljao na forumu da mi je slika za 2020 bila kriminalna pa sam izvucen... Bila je samo 600x600 <240kb i .jpg

Neki vid automatske validacije sigurno postoji, a i da ne postoji mogu napraviti "rucnu" proveru kada se ode na razgovor narocito ne treba rizikovati od ove godine jer su najavili mnogo ostrije mere. Na primer, na radionici su rekli da su proslih godina priznavali i pogresno uneta imena, a da od ove to nece dolaziti u obzir. Recimo priznavali su i Djordje i Dorde sto sada vise nije slucaj.

VukVG
11.10.2019, 07:15
Recimo priznavali su i Djordje i Dorde sto sada vise nije slucaj.

Pa kako drugacije uneti ime sa kvacicom ako ne priznaju... Dorde bi trebalo da moze:beer:

ParalelnaStvarnost
11.10.2019, 10:08
Pa kako drugacije uneti ime sa kvacicom ako ne priznaju... Dorde bi trebalo da moze:beer:

Rekao sam da su proslih godina priznavali oba, a da od ove nece tolerisati neispravno. Tako su rekli na radionici.

VukVG
11.10.2019, 11:02
Rekao sam da su proslih godina priznavali oba, a da od ove nece tolerisati neispravno. Tako su rekli na radionici.
https://ibb.co/TcPdNBm

Slika sa stranice Americke ambasade, pod brojem 3. vezano za ime

Aco Gu132
11.10.2019, 20:47
Kako je pravilno upisati prezime npr: Djordjević da li treba napisati Dordevic, ili Njegić napisati kao Negic?

tw33tyl1na
11.10.2019, 21:02
Kao sto pise u pasosu, u onom donjem delu - dakle Djordjevic je Dordevic a Njegic je Njegic.

Jamive
12.10.2019, 00:31
Ima u instrukcijama sta, koliko i kako.
Ovde pise tacno kojih dimenzija i na kojoj poziciji treba da je glava.. pa je mozda najbolje kod fotografa traziti pored 600x600 i ostale detalje. Valjda znaju da to naprave.
Ko nije video instrukcije, evo linka

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

Makica@
12.10.2019, 08:03
нека једноставно људи који су извучени кажу шта су користили да провере слике. људи су се сликали телефоном, тако да мислим да то стварно није нека виша математика, они то тако кажу да би се ми потрудили максимално.

Izvuceni su u vecini slucajeva otisli u Foto radnju i rekli da im je potrebna fotografiija za Americku vizu i oni znaju kako da uslikaju. Ja sam tako uradila. Slika mi je poslata na email adresu i samo sam je upload na aplikaciju. Nikakav validator mi nije bio potreban,jel je fotografija bila u odgovarajucoj rezoluciji. Opet cu da ponovim,odite u foto radnju oni znaju kako treba da vas slikaju za lutriju. Podaci se pisu bez kvacica (Ameri nemaju kvacice) i citajte forum,sve je i previse dobro i temeljno objasnjeno od strane clanova koji su nesebicno podelili svoja iskustva na forumu. Pozdrav svima i Srecno u Maju ☺☺☺🤗

ekson
12.10.2019, 13:50
Pa, šta piše? Šta je pod “B”? Jel možeš da prevedeš?

B) Passport Exemption:
I am not required to submit passport information because I am:
Stateless (no nationality)
A national of a Communist-controlled country, and unable to obtain a passport
from my government.
Unable to obtain a passport, and have received an individual waiver of
the passport requirement by the Secretary of Homeland Security or Secretary of State.

I understand that if it is later determined I am not exempt from the passport requirement, I may be disqualified from the Diversity Visa program.

Evo ,mislim da bi mozda trebalo ovo gore prvo da obelezim,sta ste vi oznacili. ta novina me buni,ako bi neko bio ljubazan da pojasni

Malinica
12.10.2019, 14:48
Ima na linku pre nekoliko strana sve detaljno objasnjeno pa i ovaj deo pod b. On se odnosi na izbeglice, lica bez nacionalnosti i lica koja ne mogu u svojoj drzavi dobiti pasos...ko ima pasos unosi podatke iz pasosa u deo pod a i to je to.

Lazar90
12.10.2019, 17:31
Izvuceni su u vecini slucajeva otisli u Foto radnju i rekli da im je potrebna fotografiija za Americku vizu i oni znaju kako da uslikaju. Ja sam tako uradila. Slika mi je poslata na email adresu i samo sam je upload na aplikaciju. Nikakav validator mi nije bio potreban,jel je fotografija bila u odgovarajucoj rezoluciji. Opet cu da ponovim,odite u foto radnju oni znaju kako treba da vas slikaju za lutriju. Podaci se pisu bez kvacica (Ameri nemaju kvacice) i citajte forum,sve je i previse dobro i temeljno objasnjeno od strane clanova koji su nesebicno podelili svoja iskustva na forumu. Pozdrav svima i Srecno u Maju ☺☺☺

Da li da uzmemo pravnika da nam popuni aplikaciju ? Oni sigurno znaju da popune aplikaciju mnogo bolje nego mi ? Ako pak budemo izvuceni, da li da unajmimo kuvara, oni sigurno kuvaju bolje od nas ?
Mislim da je onaj alat o kome smo raspravljali zadnja 3 dana i linkovali 10 puta sasvim dovoljan da sami napravimo sliku. Brit Simon je dao ideju kako da fotografija ispadne "profesionalna"....dakle sibnete neku lampu iza vas u zid + blic i naravno beli zid...i to je to...
Ko ne ume da upotrebi crop tool i nakon ovoliko price o njemu, onda zaista neka ni ne aplicira, nema taj sta da trazi u Americi ako nema tamo tecu i tetku da ga udome.

Da jos jednom zakljucimo zvanicni photo VALIDATOR NE POSTOJI. Dakle neko je ovde pobrkao loncice. Postoji jedino photo tool koji je sjajan i lak za koriscenje, ne trebaju vam nikakvi fotografi.
End of story


ps. Kazes: "Izvuceni su u vecini slucajeva otisli u Foto radnju".

Molim te linkuj nam odakle ti takva tvrdnja? Negde je uradjeno istrazivanje? Ima statistika 75% fotograf, 25% home alone? ili nesto sl?
Mi na ovom forumu imamo trenutno njih 2-3 aktivnih koji svaki dan pisu i tvrde da su sami napravili fotografiju i da im je ona kriminalna, sto ne znaci da bi neko trebao da se fotografise digitronom, ali odlicnu sliku je moguce napraviti u svojoj reziji.

Lazar90
12.10.2019, 18:39
Mi se veceras prijavljujemo.

Evo za sve preplasene oko fotografisanja predlog kako da naprave gotovo savrsenu fotografiju (savrseno ne postoji) :

1. Napravite sami foto studio (nesto kao i rucak ali 100x lakse)
https://imgur.com/gV1qAG7
https://imgur.com/Nli34BI

2. Odmaknete se 1.5 m i opalite 5-6 fotografija vaseg bliznjeg koji se prijavljuje, on to uradi isto za vas. Najbolju fotografiju odaberete
upozorenje: nemojte praviti selfije, unutrasnja kamera je losija !!
Zamolite baku/mamu/zenu/komsinicu(pazljivo ovde)/prijatelja da vas fotografisu. Ako ste pak sami na svetu, moze i selfara sa selfi stikom da bi ramena bila u pravilnom polozaju !!!

3. PRIMERI KAKO SME I KAKO NE SME DA IZGLEDA FOTOGRAFIJA i INSTRUKCIJE
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos/photo-examples.html
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos.html

4. Skidanje alata(photo croop tool) za podesavanje fotografije:
secenje fotografije, smanjivanje fotografije na 600x600 piksela i podesavanje fokusa fotografije uz pomoc margina. Meni ovaj alat otvara preko GOM PLEJERA, verujem da moze da radi i preko drugih plejera za gledanje filmova i video klipova. Druga varijanta vam je da instalirate microsoft edge i preko njega otvorite ovaj link ili preko internet explorera
https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos/digital-image-requirements.html
https://imgur.com/aotoMDW
https://imgur.com/knb6NyE

5. Podesavanje fotografije:
https://imgur.com/qwIuk23


AMIN

marko1995
12.10.2019, 18:39
Dobro je korisnik ikac i rekao u jednom postu, ovaj cijeli proces je veoma jednostavan... Od prijave pa do izvlacenja i odlaska. Sve su dobro objasnili i sve je stvarno jednostavno, samo sto mi svi previse razmisljamo i pitamo se za svaku sitnicu ali dobro takvi smo valjda :grin:

Lazar90
12.10.2019, 18:44
Dobro je korisnik ikac i rekao u jednom postu, ovaj cijeli proces je veoma jednostavan... Od prijave pa do izvlacenja i odlaska. Sve su dobro objasnili i sve je stvarno jednostavno, samo sto mi svi previse razmisljamo i pitamo se za svaku sitnicu ali dobro takvi smo valjda :grin:

Potpis i dva pecata bam bam ! :bravo::bravo::grin:

Andrew Wiggins
12.10.2019, 18:54
Ja sam zamrzeo foto radnje i odlazak kod fotografa jer nece ni da ti kazu ako treba nesto da popravis na licu bas ih briga+ako stignem znojav takvog me i slikaju. Ispadne mnogo gore nego kad se sam slikam. :grin:
A i bilo je priera ovde da ne znaju fotografi da kropuju i nameste rezoluciju i za to uzmu 500 dinara. Divota

Angeles
12.10.2019, 19:38
Potrebna mi je pomoc oko ovog dela , ako nije problem
http://prntscr.com/pif2ou
i
e. District/County/Province/State
Posto sam iz Srbije, Nis , jel potrebno samo da se napise Nis,Serbia
Hvala unapred

marko1995
12.10.2019, 20:00
Potrebna mi je pomoc oko ovog dela , ako nije problem
http://prntscr.com/pif2ou
i
e. District/County/Province/State
Posto sam iz Srbije, Nis , jel potrebno samo da se napise Nis,Serbia
Hvala unapred

To pod B se preskače jer si gore prije toga već upisao pasoš.
Ja sam pod state stavio isto što i pod City... Ostavio bi prazno ali ne možeš kompletirati bez toga a to kod nas ne postoji...

Димитрије
12.10.2019, 20:12
ja sam zamrzeo foto radnje i odlazak kod fotografa jer nece ni da ti kazu ako treba nesto da popravis na licu bas ih briga+ako stignem znojav takvog me i slikaju. Ispadne mnogo gore nego kad se sam slikam. :grin:
A i bilo je priera ovde da ne znaju fotografi da kropuju i nameste rezoluciju i za to uzmu 500 dinara. Divota

мени је фотограф дошао кући, ставили смо чарфаш, човек однео кући, средио пикселе, послао на мејл, фотка била профи.
нема размишљања...

Димитрије
12.10.2019, 20:14
potrebna mi je pomoc oko ovog dela , ako nije problem
http://prntscr.com/pif2ou
i
e. District/county/province/state
posto sam iz srbije, nis , jel potrebno samo da se napise nis,serbia
hvala unapred

то и мене занима.
ако је неко из суботице рецимо, да ли му је дисктрикт бачка, или војводина? ако је неко из крагујевца јел пише шумадија?

Angeles
12.10.2019, 20:27
To pod B se preskače jer si gore prije toga već upisao pasoš.
Ja sam pod state stavio isto što i pod City... Ostavio bi prazno ali ne možeš kompletirati bez toga a to kod nas ne postoji...
Znaci da stavim Nis,Nis ili samo jednom Nis ?
Ti kako se stavio kada si se prijavljivao za green card

Medjuzbir
12.10.2019, 21:06
Da li trenutno koci sajt za prijavljivanje na lutriju? Pozdrav 😁😁😁

Dok.
12.10.2019, 21:21
Pogrešno sam napisao post. Ne znam kako se briše. Molim moderatore ako mogu da izbrišu

Dok.
12.10.2019, 21:39
B) Passport Exemption:
I am not required to submit passport information because I am:
Stateless (no nationality)
A national of a Communist-controlled country, and unable to obtain a passport
from my government.
Unable to obtain a passport, and have received an individual waiver of
the passport requirement by the Secretary of Homeland Security or Secretary of State.

I understand that if it is later determined I am not exempt from the passport requirement, I may be disqualified from the Diversity Visa program.

Evo ,mislim da bi mozda trebalo ovo gore prvo da obelezim,sta ste vi oznacili. ta novina me buni,ako bi neko bio ljubazan da pojasni

Da ti država ne dozvoljava da daješ svoje podatke iz pasoša, u slučaju da ne možeš da dodjes do dokumenata iz razloga da tvoja država ne postoji, nije priznata, da ti komunistički režim ne dozvoljava a da imaš pasoš, to je što sam razumeo dovoljno da ne potvrdim jer pasoš imam. Nisam mogao ranije.