PDA

View Full Version : Interviews DV 2020


Stranice : [1] 2

dusmanic
20.09.2019, 16:09
Ljudi dodje vreme da se generacija 2020 okupi na ovom mestu :) i da deli svoja iskustva i nesebicno pomazemo jedni drugima. Pozdrav svima i svu srecu vam zelim:beer:

Mirko47
20.09.2019, 19:43
Bravo za inicijativu. Nama je dosta ljudi pomoglo kada smo krenuli da njuškamo po forumu.
Šta treba, tu smo 😀

PearCookie
21.09.2019, 09:38
Tu smo, tu smo :)
Dok čekamo prvi intervju, čašica ćaskanja: kako ste saznali za forum?
Ja sam bez previše očekivanja čuknula u pretraživač zelena karta i prvi rezultat, ovaj zlatni forum. Ništa nisam znala o procesu, računala sam kad i ako me izvuku...
Srdačan pozdrav svima!

Mirko47
21.09.2019, 14:05
Ja sam znao nešto površno od pre. Poznajem par ljudi koji su dobili ili su znali nekog ko je dobio.
Onda sam prošle godine prvi put poslao. I zadnjih godinu dana kao na traci, u maju nas izvuku 14**, pa ds260, pa dokumenta, i evo sad čekamo 05.11. 😀
Imali smo mnogo sreće da prvi put igramo i da dobijemo ovakav broj. Nadam se da će biti lepa priča za pričanje. 😀

dusmanic
21.09.2019, 15:41
Ja sam 2015. prvi put naisao na ovaj forum, citao malo teme po njemu i mastao. A prvi put sam se prijavio na lutriju 2017. I evo iz treceg puta sam izvucen. Moja prica je zanimljiva jer sam 9.5 saznao da sam izvucen na lutriji, a 10.5 mi se rodilo dete... Nadamo se da ce proci i interview uspesno pa onda da pocnemo da sanjamo, nekako idalje nismo u potpunosti nacisto sa sobom da mozda sledece godine letimo preko okeana :)
P.S. PearCookie mi smi na neki nacin zemljaci, ja sam iz SD :) Pozdrav svima

Sims
21.09.2019, 16:11
Prvo, želim nam svima sreću da pozelenimo. Moj suprug (u to vreme momak) i ja smo se prijavili bez bilo kakvih očekivanja. Tj. ja sam nas oboje prijavila, on nije ni znao da ova lutrija postoji. Nateram ga ja da se i uslika i to tri dana pre isteka roka. Sve popunim i pošaljem, a on nezainteresovan. Još se šalio sa mnom kako eto samo nas čekaju. Kako to obično biva, njega izvuku od prve, a mene ne. Evo nas sad čekamo intervju.
:papa::papa:

PearCookie
22.09.2019, 11:37
Baš mi je milo dok čitam odgovore, divne životne okolnosti u poslednjih šest meseci za sve! :==D:
@Mirko47 Vi ste vatreno krštenje za našu generaciju! :==D: :fingerscrossed:
@dusmanic Čestitam na prinovi, deli rodjendan sa mojom sestrom! :inlove:
@Sims Tako nekako sam se i ja prijavila, pred sam istek roka, takodje prvi put. :==D:
Pa hajde da nam i put do viza u pasošu bude ovako lagan! :papa::papa::papa:

dusmanic
22.09.2019, 11:43
I mi smo se prijavili poslednjeg dana, zaboravili smo da se slikamo, vracali smo se sa nekog puta i zaustavili smo se kad smo videli neki beli zid, seli na neku zardinjeru slikali se po 10ak puta (prolaznici su nas gledali kao da nismo normalni, a mozda i nismo :) )vratili se u auto i nastavili ... Poslednjeg dana smo se prijavili pred kraj roka. Kad hoce onda hoce

PearCookie
22.09.2019, 12:11
I mi smo se prijavili poslednjeg dana, zaboravili smo da se slikamo, vracali smo se sa nekog puta i zaustavili smo se kad smo videli neki beli zid, seli na neku zardinjeru slikali se po 10ak puta (prolaznici su nas gledali kao da nismo normalni, a mozda i nismo :) )vratili se u auto i nastavili ... Poslednjeg dana smo se prijavili pred kraj roka. Kad hoce onda hoce

To je to, univerzum rek'o može! :==D: :==D: :==D: :==D:

neus
22.09.2019, 17:46
Srecno svima!

Ja sam prvi put odigrao 2017 za DV 2019, bio 100% ubijedjen da dobijam i kad sam vidio ono has not been selected propao u zemlju.

Drugu prijavu za DV 2020 prakticno usputno poslao, fokusiran bio na totalno druge stvari, u maju provjerio kad ono SELECTED al sa ogromnim brojem. I taman pomislim kakve sam jebene srece, kad ono u julu izadje podatak da je samo 83k izvuceno i da su sanse za dobijanje i vise nego realne :==D::bravo:

Sad iz SAD-a cekam da mi postane broj current pa da odem u ambasadu po tu vizu :==D: (u medjuvremenu dobio skolarinu za faks, pa dosao ovamo :grin:)

Jelenaa91
22.09.2019, 17:57
Ja sam se prijavila poslednjeg dana,i ovo je prvi put kako se prijavljujem....prijavio me drug 🤗😄 nikad nisam ni pomislila da cu da budem te srece da me izvuku,s obzirom na broj 39*** ne znam da li je sreca ili nesreca 😂😂😂😂 ali pokusavam da razmisljam pozitivno,kofer u ruke i caoooo 😇🤩

uran
26.09.2019, 23:35
ej jel ide neko na razgovor u pon 30. sep zadnjeg dana ? :bigkiss:

marko1995
27.09.2019, 16:53
Bilo bi dobro ako neko od vas ima vremena da navede ovdje koje sve dokumente traze i da li se trebaju prevoditi, itd.

Da li se vec sada mogu vaditi dokumenta pa cekati KCC da zatrazi? Kod mene je nezgodno radim radnim danima do 17:00 i tesko da cu moci to sve izganjati ali sada mi ide godisnji pa sam mislio da izvadim sada to sve sto mi je potrebno...

Da li je OK da se dokumenti sada izvade da imam sve pripremljeno s obzirom da sam 35k i da mi vjerovatno nece traziti dokumenta do poslije nove godine...

neus
27.09.2019, 17:16
Bilo bi dobro ako neko od vas ima vremena da navede ovdje koje sve dokumente traze i da li se trebaju prevoditi, itd.

Da li se vec sada mogu vaditi dokumenta pa cekati KCC da zatrazi? Kod mene je nezgodno radim radnim danima do 17:00 i tesko da cu moci to sve izganjati ali sada mi ide godisnji pa sam mislio da izvadim sada to sve sto mi je potrebno...

Da li je OK da se dokumenti sada izvade da imam sve pripremljeno s obzirom da sam 35k i da mi vjerovatno nece traziti dokumenta do poslije nove godine...

Neka dokumenta (tipa sudskog izvjestaja ili izvjestaja iz MUP-a) imaju ogranicen rok vazenja (ne znam dal je 3 ili 6 mjeseci), tako da pametnije ti je sacekati da dobijes zvanican mail od KCC-a pa tek onda poslati, jer u trenutku odlaska u Ambasadu, ta dokumentacija ti mora biti up to date, pa cisto da se ne bi cimao i vadio to po 100x.

Jelena1984
27.09.2019, 17:37
Marko za KCC ne treba nikakav prevod.
Izvod iz knjige rodjenih
Kopija pasosa
Potvrda iz Mupa
Ako je odsluzen vojni rok potvrda o tome
Ako si osudjivan iz suda potvrda, ako nisi ne treba.
Mi smo za nas cetvoro slali samo prva tri navedena i odgovorili su nam nakon 2 ili 3 radna dana. Zavisi od opstine koliko dugo cekas tu potvrdu iz Mupa, mi smo je u Beogradu vadili, ali posto je suprug rodjen u KV-u a ja u Sloveniji, za njega su rekli da dodjemo po potvrdu za 3 dana, a meni za 5.
U principu 1 slobodan dan ce ti biti dovoljan za sve

marko1995
30.09.2019, 08:46
Hvala puno na odgovorima.
Vi što idete na zakazane intervjue pretpostavljam nemate sponzora (garanta)?
Valjda ne budu pravili probleme s tim ove godine, kako sam shvatio prijašnjih godina to nisu tražili osim državljanima Makedonije...

Jelena1984
30.09.2019, 09:13
Sta znaci garant? U kom smisluda nas neko sponzorise? Mi imamo prijatelje koje smo i naveli u DS260 ali mi nije poznato da se to trazi ili da ce traziti. U svakom slucaju javljamo sve za malo vise od mesec dana

marko1995
01.10.2019, 08:56
Pozdrav svima,

izgleda da smo mi iz BiH posebni :naughty:
Konsultovao sam se sa ambasadom u Sarajevu i rečeno mi je da bi bilo dobro da sve dokumente koje KCC zatraži prevedem i pošaljem i originale i prevode... Takođe čak mi je rečeno da je potrebno i uvjerenje iz policije i iz suda...
Treba mi i potvrda da nisam služio vojsku...

Eto možda pomogne nekome iz BiH...

Makica@
03.10.2019, 01:42
Sta znaci garant? U kom smisluda nas neko sponzorise? Mi imamo prijatelje koje smo i naveli u DS260 ali mi nije poznato da se to trazi ili da ce traziti. U svakom slucaju javljamo sve za malo vise od mesec dana

Ja mislim da na Ds 260 obrazcu nemate pitanje o 'sponzorstvu' to jedino imate na Turistickoj vizi? Pogledajte da niste slucajno zamenili aplikacije? I koliko znam za Srbiju ne treba nikakvo garantno pismo nit sponzorstvo,to vazi samo za Makedoniju. Da napomenem opet procitajte predhodna iskustva sa Intervjua (imate ih po godinama) i svi su lepo napisali svoja iskustva sa intervjua. Osim ako su nesto promenili sa ovim novim slanjem dokumenata u KCC sada. Jos jednom srecno svima na intervjuima i onima koji su ih zavrsili i spremaju kofere - Srecan Let na ovu stranu 💖

mveruovic
03.10.2019, 02:40
Nema ni u turistickoj vizi. Ne mogu da zamene aplikacije jer je jedna ds160 druga ds260, ne bi mogli da se loguju u nju. Sponzortvo je trenutno i dalje samo za Makedoniju ali verovatno ce uvesti i za ostale ili i134 ili i864 obrazac.

SEEUSAIC
03.10.2019, 04:32
Nema ni u turistickoj vizi. Ne mogu da zamene aplikacije jer je jedna ds160 druga ds260, ne bi mogli da se loguju u nju. Sponzortvo je trenutno i dalje samo za Makedoniju ali verovatno ce uvesti i za ostale ili i134 ili i864 obrazac.

I-864 je samo za porodicnu imigraciju, moguce i za pojedine radne vize (treba da se potvrdi). I-134 nije obavezan u vecini slucajeva, ali Konzul moze da odluci da zatrazi sponzorstvo. I-134 za razliku od I-864 nije "legally binding". I-134 koristi samo USCIS, I-864 koriste i druge agencije.

Sup.Mod.

indie_bud
03.10.2019, 09:20
Pozdrav svima,

izgleda da smo mi iz BiH posebni :naughty:
Konsultovao sam se sa ambasadom u Sarajevu i rečeno mi je da bi bilo dobro da sve dokumente koje KCC zatraži prevedem i pošaljem i originale i prevode... Takođe čak mi je rečeno da je potrebno i uvjerenje iz policije i iz suda...
Treba mi i potvrda da nisam služio vojsku...

Eto možda pomogne nekome iz BiH...

Kome da šalješ, KCCu?
I kako misle da dobiješ uvjerenje iz suda ako nisi osuđivan xD

Za vojsku mi nema smisla, nisam nikad čuo da je to nekome traženo...

marko1995
04.10.2019, 09:24
Kome da šalješ, KCCu?
I kako misle da dobiješ uvjerenje iz suda ako nisi osuđivan xD

Za vojsku mi nema smisla, nisam nikad čuo da je to nekome traženo...

KCC-u da kada zatraze.
Znaci sve sto zatraze a sto se moze izvaditi da posaljem i na nasem originale i prevedene.
Valjda oni bolje znaju od mene tako da zasto ih ne poslusati?
Uvjerenje o neosluzenoj vojnoj obavezi mora se traziti u Ministarstvu u Sarajevu da licno ministar potpise sa Apostile pecetom... Ceka se 25 radnih dana da stigne dokument.
Ja sam podnio zahtjev, itd.
Mozda moze i bez ovoga svega, ali zasto rizikovati, najbolje slusati ambasadine savjete kada cemo vec tu imati intervju...
Pozdrav :inluv:

indie_bud
05.10.2019, 09:52
KCC-u da kada zatraze.
Znaci sve sto zatraze a sto se moze izvaditi da posaljem i na nasem originale i prevedene.
Valjda oni bolje znaju od mene tako da zasto ih ne poslusati?
Uvjerenje o neosluzenoj vojnoj obavezi mora se traziti u Ministarstvu u Sarajevu da licno ministar potpise sa Apostile pecetom... Ceka se 25 radnih dana da stigne dokument.
Ja sam podnio zahtjev, itd.
Mozda moze i bez ovoga svega, ali zasto rizikovati, najbolje slusati ambasadine savjete kada cemo vec tu imati intervju...
Pozdrav :inluv:

A zaje*ancije. Mislim, ti si ih zvao informativno, sta ce ljudi koji ih ne nazovu, poslace ono sto su im rekli tj sto pise na sajtu. Da li si dobio mail da posaljes dokumenta?

marko1995
05.10.2019, 10:24
Nisam dobio...

Interesantan post za sve nas iz 2020 o novim pravilima slanja dokumenata: http://britsimonsays.com/document-procedure-modification/

ikac89
05.10.2019, 12:52
Ja iskreno ne znam čemu toliki overthinking i komplikovanje, jednostavno pošalješ šta traže u mailu i kraj, zašto izmišljati toplu vodu? Ako u mailu koji šalje KCC piše npr. da dokumenti treba da budu ili na engleskom ili na jeziku zemlje iz koje se aplicira, zašto prevoditi? Takođe, za uverenje iz suda, lepo piše, ukoliko si osuđivan potrebno je dostaviti uverenje iz suda, uverenje iz vojske, ukoliko si služio vojsku itd., ako nisi znači da nije potrebno. Ceo ovaj proces je dosta precizan i jednostavan i nema razlioga da ga mi sami dodatno komplikujemo.

Što se tiče ambasade, dešavalo se više puta da odgovore nešto što i nije baš potpuno tačno i iskreno za sve nedoumice i pitanja bih se uvek prvo obratio KCC-u. Jednostavno, oni vode ceo proces, a ambasada preuzima isti tek kada im ga iz KCC-a obrade i pošalju tj. kad broj postane current i kada se zakaže intervju.

marko1995
05.10.2019, 13:36
Ja iskreno ne znam čemu toliki overthinking i komplikovanje, jednostavno pošalješ šta traže u mailu i kraj, zašto izmišljati toplu vodu? Ako u mailu koji šalje KCC piše npr. da dokumenti treba da budu ili na engleskom ili na jeziku zemlje iz koje se aplicira, zašto prevoditi? Takođe, za uverenje iz suda, lepo piše, ukoliko si osuđivan potrebno je dostaviti uverenje iz suda, uverenje iz vojske, ukoliko si služio vojsku itd., ako nisi znači da nije potrebno. Ceo ovaj proces je dosta precizan i jednostavan i nema razlioga da ga mi sami dodatno komplikujemo.

Što se tiče ambasade, dešavalo se više puta da odgovore nešto što i nije baš potpuno tačno i iskreno za sve nedoumice i pitanja bih se uvek prvo obratio KCC-u. Jednostavno, oni vode ceo proces, a ambasada preuzima isti tek kada im ga iz KCC-a obrade i pošalju tj. kad broj postane current i kada se zakaže intervju.

Zdravo Ikac, i mislio sam tako na kraju, sta KCC zatrazi to cu i poslati...
Ovo sto sakupim dodatno cu ponijeti na intervju za svaki slucaj ali cisto sumnjam da ce neko traziti...

Sims
21.10.2019, 14:52
Samo da javim da nam je upravo zakazan intervju za 23.12. DS-260 smo predali u avgustu, a povratni mejl da su nam dokumenta prihvacena smo dobili 17.9. Case number je 33××. Srecno svima.

neus
21.10.2019, 15:55
Samo da javim da nam je upravo zakazan intervju za 23.12. DS-260 smo predali u avgustu, a povratni mejl da su nam dokumenta prihvacena smo dobili 17.9. Case number je 33××. Srecno svima.

Srecno i javite nakon intervjua kako ste prosli :)

Jelena1984
21.10.2019, 22:29
Samo da javim da nam je upravo zakazan intervju za 23.12. DS-260 smo predali u avgustu, a povratni mejl da su nam dokumenta prihvacena smo dobili 17.9. Case number je 33××. Srecno svima.

Cestitle, sa srecom! Mi za dve nedelje idemo pa javljamo, nadam se, pozitivne utiske

Sims
22.10.2019, 00:15
Ljudi, da li ste videli na zvanicnom sajtu obavestenje o zdravstvenom osiguranju. Da li neko ima ideju koje zdravstveno osiguranje je prihvatljivo i gde se moze nabaviti. Na sajtu je navedeno sta dolazi u obzir, ali ne razumem gde i na koji nacin mozemo isto pribaviti. Da li u obzir dolaze i putnicka zdravstvena osiguranja??? Takodje, spominje se i odredjeni novcani iznos koji se moze prikazati umesto osiguranja, ali nigde ne pise koji je to iznos. Ako sam dobro shvatila ovo se odnosi i na nas. Svakako cu sutra zvati ambasadu da proverim ovo pa cu napisati ovde sta su mi rekli. Evo ne znam sta da mislim. :nene:

If you are applying for an immigrant visa, including a diversity visa, on or after November 3, 2019, you must demonstrate to the consular officer at the time of interview that you will be covered by approved health insurance within 30 days of entry into the United States or have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs. Inability to meet this requirement will result in the denial of the visa application.

ikac89
22.10.2019, 00:31
Ovo je novo i iskreno teško da će bilo ko na forumu znati da odgovori, a i realno ovo je malo nejasno bar meni.

Po mom mišljenju postoje tri opcije, kao što ste i napisali.

Prva je da se uzme klasično putno osiguranje, na mesec, dva, ali pitanje je da li bi to prihvatili u ambasadi.
Druga opcija je da se uplati unapred neko osiguranje u USA, samo ne znam da li je to moguće bez SSN-a.
I na kraju, treća opcija je da se ponese neki izvod iz banke koja pokazuje da aplikant ima novac na računu, ali opet, nejasno je koliko novca bi zadovoljilo konzula.

Edit Sad vidm da piše covered by approved health insurance... Sad bi trebalo naći koja osiguranja su approved tj odobrena...

Edit 2 Evo šta piše...

Approved health insurance includes:

Employer-sponsored health plans, including retiree plans

Unsubsidized health plans offered in the individual market within a State

Short-term, limited duration health plans effective for a minimum of 364 days or until the beginning of planned, extended travel outside the United States

Catastrophic plans

Coverage by a family member’s health plan

U.S. military health plans, including TRICARE

Visitor health insurance plans with adequate medical coverage for a minimum of 364 days or until the beginning of planned, extended travel outside the United States

Medical plans under the Medicare program

Any other health plan with adequate coverage as determined by the Secretary of Health and Human Services
For individuals over the age of 18, approved health insurance does not include coverage under the Medicaid program.

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/Presidential-Proclamation-on-Health-Care.html

Sims
22.10.2019, 00:54
Ako sam dobro shvatila, mozemo uzeti putnicko zdravstveno osiguranje koje minimum traje 364 dana verovatno u zemlji iz koje apliciramo.:blink: :blink: Nerealno je ocekivati od ljudi da pored svih troskova imaju dodatna, a ne znaju ni da li ce im viza biti odobrena. Tramp je izgleda odlucio da eliminise veliki broj aplikanata. Sad se pitam ima li uopste smisla nastavljati sa daljim procesom...

slucajni_prolaznik
22.10.2019, 01:07
Da ne ispadne da reklamiram opet neko osiguranje, podsecam vas na moj post ovde: http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=69972&postcount=352, mada je tema topic-a bila drugacija. Nije to jedino osiguranje koje se moze kupiti, ali ovo mi je najbolje prikazivalo sta nudi. E sada, meni se cini da ce biti dovoljno da pred konzulom pored obaveznog potvrdnog odgovora na pitanje tipa "da li je sve u DS260 tacno" potvrdite i da cete kupiti neko takvo osiguranje, ili ce vam isto traziti pri ulasku u US.
P. S. Mislim da je cak i nemoguce da kupite "MINIMUM ESSENTIAL COVERAGE" zdravstveno osiguranje dok ne dobijete SSN. A i posle dobijanja SSN-a tek treba da pocnete normalno da zaradjujete, pa da prijavite procenu zarade da bi se proracunala odgovarajuca cena.

ikac89
22.10.2019, 01:21
Evo baš gledam putno osiguranje, Grawe, nije reklama, čuo sam da su najjeftiniji u Srbiji i za godinu dana za pojedinca, situacija je sledeća
Osigurana suma 12000 eura, premija je 5280 dinara
Osigurana suma 32000 eura, premija je 5500 dinara
Osigurana suma 120000 eura, premija je 12200 dinara

Postoji i porodično, ono je puta 2 u odnosu na ove gore cene.

Verujem da je i kod ostalih osig. kuća cena manje više slična.

Pitanje je koja osigurana suma je dovoljna i da li će prihvatiti turističko putno osiguranje.

marko1995
22.10.2019, 05:48
Treba sačekati pa vidjeti šta će se tu dešavati, Trump šta god donese većina pokuša osporiti.
I da nema ovoga pa logično je da nam treba neko zdravstveno osiguranje ja nikada nigdje nisam putovao bez osiguranja kamoli u SAD...
Mislim da neće biti baš nešto zahtjevni već čisto da imate zdravstveno osiguranje određeni period...
Najbolje ne paničiti već sačekati pa vidjeti kako će to ići... Uglavnom, sve i da ospore ovo, nije bas najpametnije ići u SAD bez nekog zdravstvenog osiguranja...

Jedno od preporučenih: https://www.visitorscoverage.com/

tw33tyl1na
22.10.2019, 07:26
Na forumu Brit Simona su ostavili link da je Trump to pokusao da provuce medjutim da je osporeno, da li od strane nekog senatora ili kako vec, nisam se iskreno udubljivala mnogo u problematiku. Pokusacu da pronadjem link kasnije.

tw33tyl1na
22.10.2019, 08:02
Evo, pronasla sam link pa ko zeli moze da procita

https://www.cnbc.com/2019/10/11/judge-blocks-trumps-public-charge-rule-on-immigration.html

marko1995
22.10.2019, 08:41
Mislim da je svima nama veći problem garant jer nekako je nezahvalno tražiti to od nekoga osim ako ti je "rođeni"...
Zdravstveno se da riješiti nekako :==D::bravo:

Sims
22.10.2019, 09:01
Mislim da su Public Charge i Presidental Proclamation on Health Care dve razlicite stvari. Mozda i gresim (iskreno se nadam da nisam u pravu). Meni je ovo sve konfuzno i mislim da ni oni sami ne znaju kakvu ce primenu imati u praksi.
Requirement at visa interview
During the visa interview, applicants should be able to demonstrate to the satisfaction of the consular officer that they have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs or will have approved health insurance from the list above within 30 days of entry into the United States. Officers will review the medical and financial documentation that is already part of the applicant’s case file and may request additional information or documentation as needed. Prior to the visa interview, applicants may wish to review costs and eligibility requirements for approved health insurance plans or consider how they would pay for the reasonably foreseeable medical costs of any current medical condition they may have.

Slazem se da nije pametno ici bez ikakvog zdravstvenog osiguranja. Cini mi se da ce se sve svesti na slobodnu procenu konzula, a verovatno cemo morati imati jedno od navedenih osiguranja prilikom ulaska u zemlju.

dusmanic
22.10.2019, 09:11
I ja mislim da su to dve različite stvari, bilo bi lepo kada bi nas uputili detaljnije sta se očekuje od nas, mozda je najjednostavnije imati određeni novac na računu (treba definisati koliko je to dovoljno za Health Care).
Ovo je već objavljeno zvanično tako da će teško da se uspeti to da bojkotuju :(
Najnezgodnije će biti onimakoji imaju interview u novembru :(

Sims
22.10.2019, 09:19
I ja mislim da su to dve različite stvari, bilo bi lepo kada bi nas uputili detaljnije sta se očekuje od nas, mozda je najjednostavnije imati određeni novac na računu (treba definisati koliko je to dovoljno za Health Care).
Ovo je već objavljeno zvanično tako da će teško da se uspeti to da bojkotuju :(
Najnezgodnije će biti onimakoji imaju interview u novembru :(

Slazem se u potpunosti. Ukoliko postoji opcija da se prikaze odredjeni novcani iznos trebala bi postojati minimalna suma, a to nigde nije navedeno. :wtf:
Bice ovo zanimljivo.

mveruovic
22.10.2019, 10:07
Ukoliko vam ne daj Boze zatrebalo to osiguranje, nece vas ni ono spasiti nesto preterano od dugova. Zdravstveno putnicko osiguranje pokriva samo ekstremne situacije i to je pitanje kako ovde funkcionise i koje ga bolnice primaju.

Sims
22.10.2019, 15:28
Zvala sam ambasadu. Rekli su da ne znaju ni oni kako ce se to odvijati i da se tek treba utvrditi. Rekao je da ce mozda slati dodatne mejlove sa instrukcijama, ali i da ce verovatno objaviti na facebook stranici ili twitteru dodatne informacije vezane za health insurance.

Jelenaa91
22.10.2019, 16:32
I ja mislim da su to dve različite stvari, bilo bi lepo kada bi nas uputili detaljnije sta se očekuje od nas, mozda je najjednostavnije imati određeni novac na računu (treba definisati koliko je to dovoljno za Health Care).
Ovo je već objavljeno zvanično tako da će teško da se uspeti to da bojkotuju :(
Najnezgodnije će biti onimakoji imaju interview u novembru :(

Svi sa nestrpljenjem cekamo vas intervju,imam tremu kao da idem ja a ne vi 🤣🤣 nadam se da cete podeliti sa nama iskustvo,puno bi znacilo 😄 znali bi da li da se nadamo ili ne

dusmanic
22.10.2019, 22:08
Zvala sam ambasadu. Rekli su da ne znaju ni oni kako ce se to odvijati i da se tek treba utvrditi. Rekao je da ce mozda slati dodatne mejlove sa instrukcijama, ali i da ce verovatno objaviti na facebook stranici ili twitteru dodatne informacije vezane za health insurance.
Koja konfuzija, normalno je da dobiju neke instrukcije za neko novo pravilo...a ne ovako. Nadamo se da ce bar imati razumevanja na razgovoru za ovu situaciju.

dusmanic
31.10.2019, 13:02
Ljudi,
zna li neko da li se I-134 form popunjava samo za nosioca i dodaju se drugi clanovi porodice u istoj I-134 formi? Ili se popunjava za svakog posebno?
Probao sam da čitam iskustva Makedonaca ali ne razumem najbolje?

marko1995
31.10.2019, 13:29
Ljudi,
zna li neko da li se I-134 form popunjava samo za nosioca i dodaju se drugi clanovi porodice u istoj I-134 formi? Ili se popunjava za svakog posebno?
Probao sam da čitam iskustva Makedonaca ali ne razumem najbolje?

If you are sponsoring more than one foreign national, you must submit a separate Form I-134 for each foreign national.
You, as the sponsor, must sign your full name on the form.

https://www.uscis.gov/i-134 (Instructions for Form I-134).

marko1995
03.11.2019, 10:49
Odluka u zadnji minut:

“ Yes it is true. Portland court Judge Simon today granted a TRO (Temporary Restraining Order ) against the implementation of the Healthcare proclamation that was due to become effective tomorrow. Awesome news. Hear more about it in the video below.”

Suspendovano ovo za zdravstveno :==D:

Više informacija u videu: https://youtu.be/tD_UFX0CR9U

allenton
03.11.2019, 12:29
Jarane, uljepšao si mi dan..........................

ikac89
03.11.2019, 18:59
Samo da ne bude kao sa Travel banom pre par godina. Slično je ovako nešto bilo, Tramp je doneo odluku, neke sudije su je privremeno "oborile", ali je na kraju Supreme Court presudio, da tako kažem, u Trampovu korist tj dozvolio je da se odluka primeni. Videćemo kako će se situacija dalje odvijati u ovom slučaju.

marko1995
04.11.2019, 09:53
Samo da ne bude kao sa Travel banom pre par godina. Slično je ovako nešto bilo, Tramp je doneo odluku, neke sudije su je privremeno "oborile", ali je na kraju Supreme Court presudio, da tako kažem, u Trampovu korist tj dozvolio je da se odluka primeni. Videćemo kako će se situacija dalje odvijati u ovom slučaju.

Uglavnom, ban je sada 28 dana? To znači da svi intervjui u Novembru i nesto u decembru neće trebati plan zdrv.osiguranja? Ako ništa, dobro za ljude koji idu uskoro na intervju, a vidjećemo do kada će ga moći blokirati :nene::naughty:

dusmanic
04.11.2019, 10:28
Piše li negde da je ovaj ban na 28 dana? Da bi se to moglo poneti na interview?

marko1995
04.11.2019, 10:38
Piše li negde da je ovaj ban na 28 dana? Da bi se to moglo poneti na interview?

https://aila.org/advo-media/press-releases/2019/civil-rights-coalition-halts

Ovdje je dokument koji bi se trebao ponijeti na intervju.
Ja da sam na vašem mjestu ponio bi i ovo i quotes sa visitorscoverage... Pa šta bude :==D::bravo:

EDIT:
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-50278527

"Judge Simon's 28-day temporary restraining order will prevent the rule from coming into effect on 3 November, but the legal battle is likely to continue.".

dusmanic
04.11.2019, 10:53
eee, hvala Marko, nadamo se da će i odluka biti ukinuta za stalno.

dusmanic
04.11.2019, 11:03
Ja da sam na vašem mjestu ponio bi i ovo i quotes sa visitorscoverage... Pa šta bude :==D::bravo:


Ma nosimo sve pa šta bude, nadamo se da će im biti dovoljno :grin:

PearCookie
04.11.2019, 11:35
Srećno svima koji idu na intervju ovog meseca! :papa:

Mirko47
05.11.2019, 12:06
Upravo završili. Pasoši za 10 dana 😀 Svi su bili ekstra fini i puni razumevanja za malu nervoznu decu 😆
Srećno svima. Ako nekom treba pomoć ili info, zovite.

marko1995
05.11.2019, 12:25
Upravo završili. Pasoši za 10 dana 😀 Svi su bili ekstra fini i puni razumevanja za malu nervoznu decu 😆
Srećno svima. Ako nekom treba pomoć ili info, zovite.

Čestitam, mislim da ste prvi s' foruma pozelenili ove god :==D::bravo:
Šta je bilo povodom ovoga zdravstvenog osiguranja? Da li ste imali I-134? :naughty:

PearCookie
05.11.2019, 12:38
Čestitam! :==D:
Sad je vreme za još jedno moje pitanje za sve: po kom kriterijumu birate državu u kojoj ćete se nastaniti? :)

Jelenaa91
05.11.2019, 12:38
Upravo završili. Pasoši za 10 dana 😀 Svi su bili ekstra fini i puni razumevanja za malu nervoznu decu 😆
Srećno svima. Ako nekom treba pomoć ili info, zovite.


Cestitam 🤗🤗🤗🤗 puno bi nam znacila jos neka informacija o procesu 😃da li su vam trazili neke dodatne stvari oko kojih polemisemo poslednjih mesec dana ? 😄

Mirko47
05.11.2019, 12:58
Ništa vezano za novine, odn medical. Samo opušten razgovor, prijatno sve. Šta sam radio, znamo li gde ćemo i sl. Nismo pokazivali ništa dodatno osim standardnog. Izvodi, diplome...

marko1995
05.11.2019, 13:03
Ništa vezano za novine, odn medical. Samo opušten razgovor, prijatno sve. Šta sam radio, znamo li gde ćemo i sl. Nismo pokazivali ništa dodatno osim standardnog. Izvodi, diplome...

Znači standardno kao i prošlih godina :bravo::beer::grin::==D::inlove:

Hvala na javljanju. Želim vam puno sreće u SAD :1081:

tw33tyl1na
05.11.2019, 13:25
Cestitam vam od srca! Divno sto je sve proslo brzo i lako, bez dodatnog stresa.

Sims
05.11.2019, 13:35
Ništa vezano za novine, odn medical. Samo opušten razgovor, prijatno sve. Šta sam radio, znamo li gde ćemo i sl. Nismo pokazivali ništa dodatno osim standardnog. Izvodi, diplome...

Hvala na javljanju. Cestitam. Nadam se da cemo svi tako proci. :bravo:

dusmanic
05.11.2019, 13:44
Čestitke Mirku i ovde, mnogo sreće u snalaženju tamo daleko.:beer:
Nadamo se da ćemo i svi mi ovako zeleneti kao Mirko :):smil42fc:

Jelena1984
05.11.2019, 14:48
Evo i ja da se javim, ja sam veca pricalica od muza, a sigurna sam da hocete detalje :)
Malo smo poranili, nekih pola sata :) i pustili su nas odmah unutra. Dali nam broj, prozvali posle par minuta i prvo pitanje je bilo "Dobar dan, jeste li spremni za Ameriku?". Predali smo sve originale i kopije (pored onih dokumenata koji su se slali na kcc) diplome nosioca, izvod iz knjige vencanih, slike i medicinski pregledi. Pitao nas je jesmo li nekad bili u Americi i kakvi su nam planovi i to je to, rekao da sacekamo da nas opet prozovu. U medjuvremenu su prozvali supruga da plati vize, sacekali smo malo i onda su nas opet prozvali. Opet ljubazna konzularka, koja je imala razumevanja za razdrazljivu decu, uzela nam je otiske i rekla meni da mogu sa decom da se vratim u prostor gde su igracke, a da ce sa Mirkom popricati. Pitala ga je cime se bavi, gde planiramo da idemo i rekla da uzivamo u Americi. Zatim nas je zamolila da sacekamo jos par minuta da nas kolega prozove, kada nas je prozvao vratio nam je dokumenta i rekao da ce nam se pasosi vratiti za 10ak dana. E sad, negde procitah da se valjda podize ruka i zaklinje da su sve informacije u ds-u tacne (nama to nije bilo). Ili sam ja pogresno razumela na forumu, mozda je bilo za neke druge vize. Takodje na medicinskom pregledu su nam rekli da nam koverte vracaju zapecacene koje nosimo sa sobom u USA, medjutim i njih su zadrzali, pitao ga je Mirko, rekao je da to ostaje. I trece, ja sam toliki tremaros i sve vreme sam cekala tu famoznu recenicu "welcome to your new home" i s obzirom da je nisam cula prilicno zbunjena sam izasla iz ambasade :grin:
Naravno, nisam cula Mirkov razgovor sa konzularkom, pa sam se malo isparanoisala.
Zakljucak: Ovo je zaista formalno, ukoliko imate sva dokumenta koja se traze i ispunjavate uslov sa obrazovanjem, nema da brinete... Hvala svima na cestitkama, drzimo palceve dusmanicu sledecem, i svima zelim puno srece na razgovoru :1072:

Aleksandar381
05.11.2019, 15:22
Evo i ja da se javim, ja sam veca pricalica od muza, a sigurna sam da hocete detalje :)
Malo smo poranili, nekih pola sata :) i pustili su nas odmah unutra. Dali nam broj, prozvali posle par minuta i prvo pitanje je bilo "Dobar dan, jeste li spremni za Ameriku?". Predali smo sve originale i kopije (pored onih dokumenata koji su se slali na kcc) diplome nosioca, izvod iz knjige vencanih, slike i medicinski pregledi. Pitao nas je jesmo li nekad bili u Americi i kakvi su nam planovi i to je to, rekao da sacekamo da nas opet prozovu. U medjuvremenu su prozvali supruga da plati vize, sacekali smo malo i onda su nas opet prozvali. Opet ljubazna konzularka, koja je imala razumevanja za razdrazljivu decu, uzela nam je otiske i rekla meni da mogu sa decom da se vratim u prostor gde su igracke, a da ce sa Mirkom popricati. Pitala ga je cime se bavi, gde planiramo da idemo i rekla da uzivamo u Americi. Zatim nas je zamolila da sacekamo jos par minuta da nas kolega prozove, kada nas je prozvao vratio nam je dokumenta i rekao da ce nam se pasosi vratiti za 10ak dana. E sad, negde procitah da se valjda podize ruka i zaklinje da su sve informacije u ds-u tacne (nama to nije bilo). Ili sam ja pogresno razumela na forumu, mozda je bilo za neke druge vize. Takodje na medicinskom pregledu su nam rekli da nam koverte vracaju zapecacene koje nosimo sa sobom u USA, medjutim i njih su zadrzali, pitao ga je Mirko, rekao je da to ostaje. I trece, ja sam toliki tremaros i sve vreme sam cekala tu famoznu recenicu "welcome to your new home" i s obzirom da je nisam cula prilicno zbunjena sam izasla iz ambasade :grin:
Naravno, nisam cula Mirkov razgovor sa konzularkom, pa sam se malo isparanoisala.
Zakljucak: Ovo je zaista formalno, ukoliko imate sva dokumenta koja se traze i ispunjavate uslov sa obrazovanjem, nema da brinete... Hvala svima na cestitkama, drzimo palceve dusmanicu sledecem, i svima zelim puno srece na razgovoru :1072:

Cestitke i od mene :bravo::bravo::bravo: puno sreće Vam želim u novom životu

dusmanic
16.11.2019, 08:33
Kolege, evo i mi smo pozeleneli (mastao sam da to jednog dana napisem ovde)!!!
Lekarski pregled obavljen u Smiljanicevoj 1,11 , sve je kako je opisano na forumu, nista nije menjano, u klinici su super i strpljivo odgovaraju na sva vasa pitanja.
Intejvju je bio 12.11, mi smo dosli pola sata ranije, obezbedjenje nas je pustilo ranije. Ispred nije bilo nikoga sem obezbedjenja. Prolazimo kroz bezbednosnu proveru i upucuju nas kroz lepo uredjeno dvoriste do zgrade gde se sve desava. Ulazimo u zdradu, ceka nas jako ljubazna radnica iz protokola i objasnjava nam da sednemo levo i dodeljuje nam broj kojim ce nas prozivati na saltere. Tog dana je leva strana bila popunjena sa 10ak ljudi, dok sa desne strane nije bilo nikoga (ranije su forumasi pisali da je sa desne strane cekaonice guzva, a da levo ima par ljudi).
Prozivaju nas za predaju dokumenata, dolazimo na salter i ceka nas nas sluzbenik pitanjem "Jeste li spremni za Ameriku?" :).... Predajemo dokumenta koja nam je trazio i cekamo dalje, prozivaju me da platim intervjue, zatim nas proziva konzulka da damo otiske i nakon toga se vracamo da cekamo dalji proces....i konacno proziva nas mladji konzul, dolazimo do saltera i on nas prvo pita da li govorimo engleski (na dobrom srpskom jeziku)... Pitao nas je koliko je moje skolovanje trajalo, da li znamo gde idemo, kad smo saznali da smo izvuceni, koliko sam puta igrao lutriju, da li znamo da je tamo gde idemo hladno kao u Rusiji :).... I to je to. Na kraju nam je cestitao na srpskom, rekao da ce nase vize biti odobrene i pozeleo srecu. Toliko se trudio da nas opusti posto ko zna kako smo izgledali sa druge strane saltera. Kasnije povratak kod naseg sluzbenika kome smo na pocetku predali dokumenta i izlazak iz ambasade kao da lebdis, osecaj je neverovatan zato sto tek tada postajes svestan sta se desilo u tvom zivotu, i to lutrijom nekom tamo :). Ceo intervju je trajao oko sat i 45 minuta
Pasosi su bili spremni za preuzimanje 15.11 u DHL.
Eto, ljudi, mozda je malo duzi post, ali ja sam bas takve voleo sa citam dok sam cekao sve ovo.
P.S. Nije bilo ni pomena health insurance proclamation, a ni public charge, znaci sve je bilo kao i ranijih godina.
Veliki pozdrav svima i MNOGO srece svima koji cekaju da pozelene. Odoh da proslavim krsnu slavu :)

Lazar90
16.11.2019, 10:34
Kolege, evo i mi smo pozeleneli (mastao sam da to jednog dana napisem ovde)!!!
Lekarski pregled obavljen u Smiljanicevoj 1,11 , sve je kako je opisano na forumu, nista nije menjano, u klinici su super i strpljivo odgovaraju na sva vasa pitanja.
Intejvju je bio 12.11, mi smo dosli pola sata ranije, obezbedjenje nas je pustilo ranije. Ispred nije bilo nikoga sem obezbedjenja. Prolazimo kroz bezbednosnu proveru i upucuju nas kroz lepo uredjeno dvoriste do zgrade gde se sve desava. Ulazimo u zdradu, ceka nas jako ljubazna radnica iz protokola i objasnjava nam da sednemo levo i dodeljuje nam broj kojim ce nas prozivati na saltere. Tog dana je leva strana bila popunjena sa 10ak ljudi, dok sa desne strane nije bilo nikoga (ranije su forumasi pisali da je sa desne strane cekaonice guzva, a da levo ima par ljudi).
Prozivaju nas za predaju dokumenata, dolazimo na salter i ceka nas nas sluzbenik pitanjem "Jeste li spremni za Ameriku?" :).... Predajemo dokumenta koja nam je trazio i cekamo dalje, prozivaju me da platim intervjue, zatim nas proziva konzulka da damo otiske i nakon toga se vracamo da cekamo dalji proces....i konacno proziva nas mladji konzul, dolazimo do saltera i on nas prvo pita da li govorimo engleski (na dobrom srpskom jeziku)... Pitao nas je koliko je moje skolovanje trajalo, da li znamo gde idemo, kad smo saznali da smo izvuceni, koliko sam puta igrao lutriju, da li znamo da je tamo gde idemo hladno kao u Rusiji :).... I to je to. Na kraju nam je cestitao na srpskom, rekao da ce nase vize biti odobrene i pozeleo srecu. Toliko se trudio da nas opusti posto ko zna kako smo izgledali sa druge strane saltera. Kasnije povratak kod naseg sluzbenika kome smo na pocetku predali dokumenta i izlazak iz ambasade kao da lebdis, osecaj je neverovatan zato sto tek tada postajes svestan sta se desilo u tvom zivotu, i to lutrijom nekom tamo :). Ceo intervju je trajao oko sat i 45 minuta
Pasosi su bili spremni za preuzimanje 15.11 u DHL.
Eto, ljudi, mozda je malo duzi post, ali ja sam bas takve voleo sa citam dok sam cekao sve ovo.
P.S. Nije bilo ni pomena health insurance proclamation, a ni public charge, znaci sve je bilo kao i ranijih godina.
Veliki pozdrav svima i MNOGO srece svima koji cekaju da pozelene. Odoh da proslavim krsnu slavu :)

Vasa prica je neverovatn. Bivate izvuceni, dobijete dete, pozelenite, eto slave. Sjajno :grin:
Srecna slava domacine, hvala za podeljeno iskustvo i da vam preko okeana ide ovako bajkovito kao i do sada !
SVE NAJBOLjE ! :ziveli2:

PearCookie
16.11.2019, 11:25
Čestitam dusmanic!
Srećno danas i ubuduće! :==D::papa:

marko1995
16.11.2019, 11:38
Čestitam dusmanic želim vam puno sreće u SAD :grin::bravo::beer:

dusmanic
16.11.2019, 14:16
Vasa prica je neverovatn. Bivate izvuceni, dobijete dete, pozelenite, eto slave. Sjajno :grin:
Srecna slava domacine, hvala za podeljeno iskustvo i da vam preko okeana ide ovako bajkovito kao i do sada !
SVE NAJBOLjE ! :ziveli2:

Hvala mnogo Lazare :1081:
I tebi zelim da zozelenis isto ovako ubrzo:beer:

dusmanic
16.11.2019, 14:19
Hvala na cestitkama... Zelim i vama da ovako lagano prodjete :)
Ziveli

Svenson
16.11.2019, 15:01
Cestitam svim novim Amerima dobijanje vize :==D:

Dobro nam dosli DV-2020 generacijo

neus
16.11.2019, 19:45
dusmanic cestitke na vizi i hvala na detaljnom postu!

tw33tyl1na
17.11.2019, 13:06
Dusmanic, cestitam od srca, svako dobro vam zelim i na dalje.:bravo:

dusmanic
17.11.2019, 17:20
Hvala ljudii, mnogoo, ko zna mozda se i sretnemo preko bare... Cudni su putevi gospodnji :)

maken92
21.11.2019, 14:20
cao ljudi jedno pitanje samo. na travel state sajtu sam video da ne treba prevod diplome i ostalih dokumenata na engleski. dok ovde na sajtu u najcesce postavljenim pitanjima stoji da treba prevod diplome?
i takodje od skolskih dokumenata sta je sve potrebno ? da li je potrebna diploma i osnovne skole? i jos jedno pitanje ako sam i dalje student na master studijama, da li da vadim potvrdu o polozenim ispitima u tekucoj godini?
hvala:grin:

PearCookie
21.11.2019, 18:50
Mislim da je dovoljna diploma srednje škole i fakulteta.
Ja bih se vodila informacijama sa zvaničnog sajta. :)

dusmanic
21.11.2019, 20:09
cao ljudi jedno pitanje samo. na travel state sajtu sam video da ne treba prevod diplome i ostalih dokumenata na engleski. dok ovde na sajtu u najcesce postavljenim pitanjima stoji da treba prevod diplome?
i takodje od skolskih dokumenata sta je sve potrebno ? da li je potrebna diploma i osnovne skole? i jos jedno pitanje ako sam i dalje student na master studijama, da li da vadim potvrdu o polozenim ispitima u tekucoj godini?
hvala:grin:

Ne treba prevod nicega sto je na srpskom ili engleskom jeziku. Mi smo nosili svedocanstva i diplomu srednje skole i diplomu sa visoke skole i dodatak diplome sa visoke. Nisu mi ni yzimali nista od srednje skole jer sam zavrsio trogodisnju, diploma visoke skole je bila dovoljna, osnovnu nisu ni pogledali jer se podrazumeva da je imamo.
Suprugine diplome nisu ni gledali jer sam ja izvucen. Master ne moras da prijavljujes uopste, jedino ako te pita neko... Imas i vise kvalifikacija nego sto je potrebno 😀. Srecno :papa:

marko1995
25.11.2019, 14:38
Evo interesantan novi članak povodom zdravstvenog osiguranja: https://www.oregonlive.com/health/2019/11/judge-hears-arguments-for-preliminary-injunction-to-bar-president-trump-from-restricting-visas-for-immigrants-without-health-insurance.html

Katarina12
26.11.2019, 02:22
Evo interesantan novi članak povodom zdravstvenog osiguranja: https://www.oregonlive.com/health/2019/11/judge-hears-arguments-for-preliminary-injunction-to-bar-president-trump-from-restricting-visas-for-immigrants-without-health-insurance.html

I sta se sad desava je l mi preduzimamo nešto povodom ovog novog Health insurance?

marko1995
27.11.2019, 09:21
I sta se sad desava je l mi preduzimamo nešto povodom ovog novog Health insurance?

https://www.wyomingnewsnow.tv/content/news/Judge-bars-Trumps-health-insurance-rule-for-immigrants-565507582.html

Američki sudac u Oregonu u utorak je odobrio preliminarnu zabranu kojom je blokirao proglas Trumpove administracije kojom će imigranti morati pokazati dokaz o zdravstvenom osiguranju kako bi dobili vizu.

Sudija okružnog suda u Sjedinjenim Državama Michael Simon rekao je u pisanom mišljenju da proglašenje ne može stupiti na snagu dok se tužba kojom se osporava njegova ustavnost probija kroz sudove.

Juče produžen ban tako da ne preduzimamo ništa :==D::bravo:

Medjuzbir
28.11.2019, 15:44
Marko kada si poslao dokumenta i da li su ti odgovorili da su primili.. ?? 😁

Sims
29.11.2019, 09:40
https://www.wyomingnewsnow.tv/content/news/Judge-bars-Trumps-health-insurance-rule-for-immigrants-565507582.html

Američki sudac u Oregonu u utorak je odobrio preliminarnu zabranu kojom je blokirao proglas Trumpove administracije kojom će imigranti morati pokazati dokaz o zdravstvenom osiguranju kako bi dobili vizu.

Sudija okružnog suda u Sjedinjenim Državama Michael Simon rekao je u pisanom mišljenju da proglašenje ne može stupiti na snagu dok se tužba kojom se osporava njegova ustavnost probija kroz sudove.

Juče produžen ban tako da ne preduzimamo ništa :==D::bravo:

Ovo su bas lepe vesti! Neka samo tako nastave. :bravo::bravo::bravo:

marko1995
29.11.2019, 10:06
Marko kada si poslao dokumenta i da li su ti odgovorili da su primili.. ??

22.10.
Nisam dobio još nikakav odgovor sem onog automatskog, sačekaću jos 2 sedmice pa ću im pisati da vidim je l' sve OK :naughty::beer:

marko1995
03.12.2019, 14:07
Ne znam koliko je ko pratio ali generaciji 2020 predlažem da pogledaju video: https://www.youtube.com/watch?v=MGhivXwvGiw

Ovdje Brit pokušava da objasni zašto je spor početak na bulletinu za EU.

Interesantna informacija je statistika za ovu godinu za Oktobar, npr. u 2018 godini je u Oktobru 2773 (EU 1386) viza podjeljeno, u 2019 godini 1710(EU 721) dok je u generaciji 2020 u Oktobru podjeljeno samo 465 viza (EU 196).

Ima logike ovo što govori kad se sve sagleda.
Treba očekivati početak skokova uskoro i to finih za Europu dok blagi pad u Africi, barem tako prognoziraju i ostali ne samo Brit...

Još jedan koristan video o slabom početku u EU: https://www.youtube.com/watch?v=6eDjtpsuYfU&t=1122s

:naughty:

Sims
23.12.2019, 12:34
Ljudi, evo da podelim nase iskustvo sa intervjua. Za pocetak da kazem da je sve proslo onako kako su clanovi opisivali. Odobrene su i nama vize! :==D: Mi smo dosli 20-ak minuta ranije ispred ambasade. Bilo je jos par ljudi. Obezbedjenje izadje, pretrese te, proveri i pusti u prvu prostoriju. Telefon, kljucevi, punjaci i slicno ostaje i dobija se kartica koju predajete prilikom izlaska kako bi vam vratili stvari. Nakon toga odlazite u drugu zgradu gde dobijete broj i kazu vam da sacekate dok vas ne prozovu. Takodje, kazu vam da odvojite sve originale i kopije kako bi bilo spremno pre razgovora. Sve ide veoma brzo. Prvi put idete kod naseg sluzbenika koji vam uzima svu potrebnu dokumentaciju. Suprug je bio izvucen i njemu su uzeli diplomu, dodatak diplomi, svedocanstva iz srednje skole i diplomu o polozenom maturskom ispitu. Moje diplome su vratili. Takodje zadrzali su i uverenja iz suda i policije za oboje. Mi smo nosili i jedno i drugo. Takodje, posto smo ziveli jedno vreme u BiH morali smo da donesemo isto to. Policijska uverenja i uverenja iz suda. Da napomenem da smo uz sve to mi rodjeni u Hrvatskoj, ali tamo nikad nismo ziveli. Morali smo da donesemo rodne listove iz zemlje rodjenja. Veoma je bitno da dostavite rodni list iz zemlje u kojoj ste se rodili bez obzira na to sto nikad niste tamo ziveli. Jedino njega priznaju. Nas sluzbenik vam postavi par pitanja, gde idete, koliko dugo ste zajedno, kad ste se upoznali, da li ste ziveli zajedno (mi smo se vencali nakon sto je suprug izvucen). Kad zavrsite kod naseg sluzbenika ponovo cekate da vas pozovu da platite. Treci put vas pozovu da vam uzmu otiske i cetvrti put doalzite na razgovor kod americkog konzula. Prvo ide zakletva, da li je ok da pricamo na engleskom jeziku i onda pitanja. Nas je pitao sta smo po zanimanju, ko je izvucen, koliko puta smo igrali lutriju, gde smo sve ziveli, kako smo se upoznali, koliko dugo smo zajedno, da li smo pre braka ziveli zajedno (mi smo ziveli vise od godinu dana pre vencanja), kad smo se vencali. Nakon toga je trazio slike da vidi. Mi smo imali oko 50ak zajednickih slika, par sa vencanja i ostale slike su bile iz razlicitih perioda nase veze. Mi smo pored obicnih slika izradili i sve slike sa drustvenih mreza gde je vidljiv datum. Takodje, ja sam ih hronoloski poredala sto je konzul i primetio i pitao cija je to ideja bila. Pogledao je jednu sliku sa pocetka veze, par sa vencanja i pitao ko je sve prisustvovao i gde je bila svadba. Moram da napomenem da smo se mi vencali samo kod maticara i da su pored nas dvoje bila prisutna jos samo dva svedoka. Mislim da mu je to bilo cudno pa nas je pitao, a gde su vam roditelji. Mi smo bili organizovali i veceru sa roditeljima jer su u Bosni i imali smo sliku. Kad smo mu rekli da moze da vidi tu zajednicku sliku gde smo svi zajedno, zatvorio je album i rekao da je to sve ok. Vratio je slike i rekao kako predlaze da nam se izdaju vize i cestitao. Potom se vratite i cekate da vas peti put prozovu kako bi vam vratili dokumenta i objasnili kako ce vam biti vraceni pasosi. Mi smo ranije odabrali kurirsku sluzbu. I da, mi smo promenili i adresu koju smo prvobitno naveli na DS-260 kod naseg sluzbenika. Nikakvih problema nije bilo.

Sve u svemu jedno pozitivno iskustvo. Svi su toliko prijatni i ljubazni da vam nervoza i trema jednostavno nestanu.

Ja se izvinjavam na ovako dugom postu, ali mozda nase iskustvo pomogne nekome. Ako imate bilo kakva pitanja, slobodno me pitajte. Srecno svima!

PearCookie
23.12.2019, 12:55
Super vest! Čestitam! Srećno i na dalje! :==D::papa::papa::papa:

marko1995
23.12.2019, 13:21
Znači za sada svi prolaze po planu nema šta svaka čast...
Izgleda nastavili su kao i proteklih godina.

Pridružujem se čestitkama i želim vam puno sreće u SAD.

:bravo::1081:

dusmanic
23.12.2019, 15:45
Cestitam generacijo, mnogo srece u USA :), neka vam tako glatko ide i preko bare:beer:

Sims
24.12.2019, 10:14
Super vest! Čestitam! Srećno i na dalje! :==D::papa::papa::papa:

Znači za sada svi prolaze po planu nema šta svaka čast...
Izgleda nastavili su kao i proteklih godina.

Pridružujem se čestitkama i želim vam puno sreće u SAD.

:bravo::1081:

Cestitam generacijo, mnogo srece u USA :), neka vam tako glatko ide i preko bare:beer:

Hvala svima na cestitkama. Idemo dalje u nove pobede! :grin:

maken92
24.12.2019, 15:32
cestitke i od mene :)
da li iznos moze da se plati u dolarima?

Sims
25.12.2019, 15:34
cestitke i od mene :)
da li iznos moze da se plati u dolarima?

Hvala! :grin:

Moze, mi smo platili u dolarima. Moze i u dinarima, ali ne znam po kom kursu oni u ambasadi obracunavaju.

djuka
25.12.2019, 17:06
Ljudi, evo da podelim nase iskustvo sa intervjua. Za pocetak da kazem da je sve proslo onako kako su clanovi opisivali. Odobrene su i nama vize! :==D: Mi smo dosli 20-ak minuta ranije ispred ambasade. Bilo je jos par ljudi. Obezbedjenje izadje, pretrese te, proveri i pusti u prvu prostoriju. Telefon, kljucevi, punjaci i slicno ostaje i dobija se kartica koju predajete prilikom izlaska kako bi vam vratili stvari. Nakon toga odlazite u drugu zgradu gde dobijete broj i kazu vam da sacekate dok vas ne prozovu. Takodje, kazu vam da odvojite sve originale i kopije kako bi bilo spremno pre razgovora. Sve ide veoma brzo. Prvi put idete kod naseg sluzbenika koji vam uzima svu potrebnu dokumentaciju. Suprug je bio izvucen i njemu su uzeli diplomu, dodatak diplomi, svedocanstva iz srednje skole i diplomu o polozenom maturskom ispitu. Moje diplome su vratili. Takodje zadrzali su i uverenja iz suda i policije za oboje. Mi smo nosili i jedno i drugo. Takodje, posto smo ziveli jedno vreme u BiH morali smo da donesemo isto to. Policijska uverenja i uverenja iz suda. Da napomenem da smo uz sve to mi rodjeni u Hrvatskoj, ali tamo nikad nismo ziveli. Morali smo da donesemo rodne listove iz zemlje rodjenja. Veoma je bitno da dostavite rodni list iz zemlje u kojoj ste se rodili bez obzira na to sto nikad niste tamo ziveli. Jedino njega priznaju. Nas sluzbenik vam postavi par pitanja, gde idete, koliko dugo ste zajedno, kad ste se upoznali, da li ste ziveli zajedno (mi smo se vencali nakon sto je suprug izvucen). Kad zavrsite kod naseg sluzbenika ponovo cekate da vas pozovu da platite. Treci put vas pozovu da vam uzmu otiske i cetvrti put doalzite na razgovor kod americkog konzula. Prvo ide zakletva, da li je ok da pricamo na engleskom jeziku i onda pitanja. Nas je pitao sta smo po zanimanju, ko je izvucen, koliko puta smo igrali lutriju, gde smo sve ziveli, kako smo se upoznali, koliko dugo smo zajedno, da li smo pre braka ziveli zajedno (mi smo ziveli vise od godinu dana pre vencanja), kad smo se vencali. Nakon toga je trazio slike da vidi. Mi smo imali oko 50ak zajednickih slika, par sa vencanja i ostale slike su bile iz razlicitih perioda nase veze. Mi smo pored obicnih slika izradili i sve slike sa drustvenih mreza gde je vidljiv datum. Takodje, ja sam ih hronoloski poredala sto je konzul i primetio i pitao cija je to ideja bila. Pogledao je jednu sliku sa pocetka veze, par sa vencanja i pitao ko je sve prisustvovao i gde je bila svadba. Moram da napomenem da smo se mi vencali samo kod maticara i da su pored nas dvoje bila prisutna jos samo dva svedoka. Mislim da mu je to bilo cudno pa nas je pitao, a gde su vam roditelji. Mi smo bili organizovali i veceru sa roditeljima jer su u Bosni i imali smo sliku. Kad smo mu rekli da moze da vidi tu zajednicku sliku gde smo svi zajedno, zatvorio je album i rekao da je to sve ok. Vratio je slike i rekao kako predlaze da nam se izdaju vize i cestitao. Potom se vratite i cekate da vas peti put prozovu kako bi vam vratili dokumenta i objasnili kako ce vam biti vraceni pasosi. Mi smo ranije odabrali kurirsku sluzbu. I da, mi smo promenili i adresu koju smo prvobitno naveli na DS-260 kod naseg sluzbenika. Nikakvih problema nije bilo.

Sve u svemu jedno pozitivno iskustvo. Svi su toliko prijatni i ljubazni da vam nervoza i trema jednostavno nestanu.

Ja se izvinjavam na ovako dugom postu, ali mozda nase iskustvo pomogne nekome. Ako imate bilo kakva pitanja, slobodno me pitajte. Srecno svima!
Sve čestitke i od nas!!! Hvala vam na iscrpnom opisu detalja sa intervjua... Mi takođe imamo intervju krajem Januara i zaintrigiralo nas je vaše iskustvo sa rodnim listom iz zemlje rođenja. Mi smo takođe samo rođeni u Hrvatskoj a živimo od 12 godine u Srbiji. Poslali smo izvode iz Srbije ali nam niko do sada nije tražio rodni list iz zemlje rođenja. Da li ste vi dobili zvanično od njih (ambasade, KCC) da trebate poslati i rodni list? Da li ste im dostavili rodni list ili izvadak iz matice rođenih pošto to nisu isti dokumenti? Na koji način ste izvadili pomenuti dokument (išli direktno u matični ured, preko konzulata, agencije itd)? Hvala unapred...

Sims
25.12.2019, 18:03
Sve čestitke i od nas!!! Hvala vam na iscrpnom opisu detalja sa intervjua... Mi takođe imamo intervju krajem Januara i zaintrigiralo nas je vaše iskustvo sa rodnim listom iz zemlje rođenja. Mi smo takođe samo rođeni u Hrvatskoj a živimo od 12 godine u Srbiji. Poslali smo izvode iz Srbije ali nam niko do sada nije tražio rodni list iz zemlje rođenja. Da li ste vi dobili zvanično od njih (ambasade, KCC) da trebate poslati i rodni list? Da li ste im dostavili rodni list ili izvadak iz matice rođenih pošto to nisu isti dokumenti? Na koji način ste izvadili pomenuti dokument (išli direktno u matični ured, preko konzulata, agencije itd)? Hvala unapred...

Hvala!
Informaciju o rodnom listu smo nasli na zvanicnom sajtu. Tamo stoji Each applicant must submit a birth certificate issued by the official custodian of birth records in the country of birth, showing the date and place of birth and the parentage of the applicant, based upon the original registration of birth. Important Notice: You must submit a long form original birth certificate. Short form birth certificates will not be accepted.

Ja sam rodni list oduvek zvala tako i nisam imala problema kad sam trazila isto to u Hrvatskoj. Trazila rodni list dobila Izvadak iz matice rodjenih.:naughty: Uglavnom, izvadili smo taj dokument u mestu u kome smo rodjeni. Oni moraju to da izdaju bez obzira sto nemate njihovo drzavljanstvo. Bude gotovo isti dan i placa se 20 kuna biljeg koji se kupi na trafici. Suprug je takodje dobio i mejl od ambasade u Beogradu u kome se navodi da su uvidom u nas predmet zeleli da podsete da izvodi iz maticne knjige rodjenih moraju biti iz zemlje rodjenja. Mejl je dobio mesec dana pre intervjua.

djuka
25.12.2019, 22:47
Hvala!
Informaciju o rodnom listu smo nasli na zvanicnom sajtu. Tamo stoji

Ja sam rodni list oduvek zvala tako i nisam imala problema kad sam trazila isto to u Hrvatskoj. Trazila rodni list dobila Izvadak iz matice rodjenih.:naughty: Uglavnom, izvadili smo taj dokument u mestu u kome smo rodjeni. Oni moraju to da izdaju bez obzira sto nemate njihovo drzavljanstvo. Bude gotovo isti dan i placa se 20 kuna biljeg koji se kupi na trafici. Suprug je takodje dobio i mejl od ambasade u Beogradu u kome se navodi da su uvidom u nas predmet zeleli da podsete da izvodi iz maticne knjige rodjenih moraju biti iz zemlje rodjenja. Mejl je dobio mesec dana pre intervjua.
Hvala na brzom odgovoru... Potpuno ste u pravu... Prevideli smo ovaj deo sa oficijalnog sajta, a sve lepo piše... Ako sam vas dobro razumeo i vi ste poslali prvo skenirane izvode iz Srbije u KCC, a potom vas je kontaktirala ambasada iz BG-a i rekla vam da izvadite Izvod iz Hrvatske i da donesete isti na dan intervjua? Nisu vam pravili probleme što ste poslali scan Izvoda iz Srbije?

Sims
26.12.2019, 14:36
Hvala na brzom odgovoru... Potpuno ste u pravu... Prevideli smo ovaj deo sa oficijalnog sajta, a sve lepo piše... Ako sam vas dobro razumeo i vi ste poslali prvo skenirane izvode iz Srbije u KCC, a potom vas je kontaktirala ambasada iz BG-a i rekla vam da izvadite Izvod iz Hrvatske i da donesete isti na dan intervjua? Nisu vam pravili probleme što ste poslali scan Izvoda iz Srbije?

Nema na cemu. Nismo, mi smo i KCC-u poslali rodne listove iz Hrvatske koje smo poneli na intervju. Bez obzira na to, suprug je dobio mejl. Takodje, nismo nosili rodne listove iz Srbije na intervju niti su nam ih trazili. Ja bih na vasem mestu ponela izvode iz Srbije jer ste ih svakako poslali KCC-u, ali i izvode iz Hrvatske. Takodje, ponesite i neoverene kopije svakog dokumenta koji im mislite predati.

djuka
26.12.2019, 23:38
Nema na cemu. Nismo, mi smo i KCC-u poslali rodne listove iz Hrvatske koje smo poneli na intervju. Bez obzira na to, suprug je dobio mejl. Takodje, nismo nosili rodne listove iz Srbije na intervju niti su nam ih trazili. Ja bih na vasem mestu ponela izvode iz Srbije jer ste ih svakako poslali KCC-u, ali i izvode iz Hrvatske. Takodje, ponesite i neoverene kopije svakog dokumenta koji im mislite predati.
Mislim da ćemo baš tako i uraditi...:da::da::da::da::da:

Katarina12
06.01.2020, 15:05
Za ljude koji su bili na intervjuu da li je bitno da li su kopije dokumenata u boji ili ne?

slucajni_prolaznik
06.01.2020, 15:37
Za ljude koji su bili na intervjuu da li je bitno da li su kopije dokumenata u boji ili ne?

Nije bitno. Obicne crno-bele kopije su zadovoljavajuce.

PearCookie
10.01.2020, 12:46
Završila sam i ja sa intervjuom, odobrena mi je viza. Ceo boravak u ambasadi je trajao 2 sata, od kad sam stigla na prijavnicu do izlaska. Svi službenici izrazito prijatni. Stigla sam ranije, pa su me i pustili ranije, zbog temperature valjda. Sačekala neko vreme na broj za prozivanje. Kad sam dobila broj, sve je išlo relativno brzo. Na prvom šalteru kod našeg službenika predala dokumenta, postavio mi je par pitanja (Da li sam nekada bila u Americi, da li sam se udavala i da li sam živela negde van Srbije). Na šalteru niže mi je isti službenik naplatio i vratio originalne diplome. Otiske sam dala američkoj službenici, trajanje do 30 sekundi. Intervju je bio prijatan, brz, pitanja uglavnom ponovljena od prethodnog službenika + kad sam se prijavila na lutriju, kada sam se vratila iz Amerike, iz kog puta sam izvučena i gde planiram da idem. Potvrdila da su sve informacije iz dokumenata i prijave tačne i to je sve. Ćaskali smo još minut-dva neformalno, pozdravili se i bilo je gotovo.
Kovertu sa sistematskog su zadržali, za nedelju dana će pasoš biti spreman.
Ako neko planira da ide u Njujork ili je već tamo, hajde da se družimo! :):papa:

neus
10.01.2020, 18:03
Završila sam i ja sa intervjuom, odobrena mi je viza. Ceo boravak u ambasadi je trajao 2 sata, od kad sam stigla na prijavnicu do izlaska. Svi službenici izrazito prijatni. Stigla sam ranije, pa su me i pustili ranije, zbog temperature valjda. Sačekala neko vreme na broj za prozivanje. Kad sam dobila broj, sve je išlo relativno brzo. Na prvom šalteru kod našeg službenika predala dokumenta, postavio mi je par pitanja (Da li sam nekada bila u Americi, da li sam se udavala i da li sam živela negde van Srbije). Na šalteru niže mi je isti službenik naplatio i vratio originalne diplome. Otiske sam dala američkoj službenici, trajanje do 30 sekundi. Intervju je bio prijatan, brz, pitanja uglavnom ponovljena od prethodnog službenika + kad sam se prijavila na lutriju, kada sam se vratila iz Amerike, iz kog puta sam izvučena i gde planiram da idem. Potvrdila da su sve informacije iz dokumenata i prijave tačne i to je sve. Ćaskali smo još minut-dva neformalno, pozdravili se i bilo je gotovo.
Kovertu sa sistematskog su zadržali, za nedelju dana će pasoš biti spreman.
Ako neko planira da ide u Njujork ili je već tamo, hajde da se družimo! :):papa:

Svaka cast! Srecno!

Ja sam u NYC-u tako da, stogod da mogu da pomognem tu sam :)

dusmanic
10.01.2020, 21:34
Bravoooo, PearCookie... Srecno i u buducnosti. Cestitamo
Mi cemo biti u Maine od kraja januara, ako ima nekog tamo ili ako bude dolazio neka se javi ...ali teko da ce neko :)

Orhideha ideja
11.01.2020, 09:24
Zdravo, izvučena sam za zelenu kartu za 2020 godinu, i čekam da mi zakažu intervju. Zanimaju me dosadašnja iskustva, da li se primaju dodatne vakcine, i šta ako je osoba trudna, da li to mjenja proceduru za odlazak? Hvala

mveruovic
11.01.2020, 11:02
Sve je vec napisano milion puta, primaju se vakcine ako nisu primljene mmr i tetanus i za grip. Moras da snimis pluca, tako da ces morati da sacekas da se porodis da bi radila lekarski pregled.

PearCookie
11.01.2020, 14:05
Hvala neus i dusmanic! Nije mi još stiglo do svesti šta se desilo... Nekako sam bila nepoverljiva do kraja. :==D:
@neus: Idemo na kafu, tamo neki april, maj! :)
@dusmanic: Baš se približio datum putovanja! Pretpostavljam da je haos oko priprema, a nije ni lako ostaviti porodicu... :/

marko1995
11.01.2020, 14:47
Pridružujem se čestitkama puno sreće u daljem životu u SAD i NYC :bravo:

tetkica
11.01.2020, 22:10
:bravo:Čestitke! Sve najbolje u novom životu! :1081::1081:

PearCookie
12.01.2020, 15:18
Hvaaala marko1995 i tetkica! :==D:
@tetkica super nadimak, sestrići mene zovu tako. :inlove:

marko1995
14.01.2020, 06:49
Interesantna informacija za generaciju 2020, posebno važna za više brojeve.
U DS-260 naknadno su dodana dva pitanja čini mi se... Jedno od pitanja je: “
Have you traveled to any countries/regions within the last five years?“

Stručnjaci se slažu da bi potpuno ne popunjen DS-260 mogao dovesti do AP statusa što bi bilo rizično za osobe s’ visokim brojem odnosno kasnim intervjuom... Predlažu da svi koji nisu ispunili nova pitanja, a imaju još čekati jer im broj još neće postati current, popune sve tj otključaju DS-260 i ispune ga do kraja.

Aleksandar381
14.01.2020, 11:22
Nisu samo dva, ima bar 5 dodatih novih pitanja od kad sam ja popunjavao ds260, sad sam ga otvarao da vidim pitanja ..... e sad sta je pametno raditi... ???
Ja sam broj 13xxx koji stize u februaru, sva dokumentacija poslata, dobijeni odgovori da je obrazac obradjen, da su dokumenta prmljena, da su dokumenta ok i da cekam .....

marko1995
14.01.2020, 11:30
Nisu samo dva, ima bar 5 dodatih novih pitanja od kad sam ja popunjavao ds260, sad sam ga otvarao da vidim pitanja ..... e sad sta je pametno raditi... ???
Ja sam broj 13xxx koji stize u februaru, sva dokumentacija poslata, dobijeni odgovori da je obrazac obradjen, da su dokumenta prmljena, da su dokumenta ok i da cekam .....

Ja da sam ti, ništa ne bi dirao.
Konzular će te pitati ta pitanja i kada odgovoriš na njih usmeno biće sve OK...
Ovo može samo biti problem za ljude koji bi npr imali intervju kasno u Augustu ili u Septembru, koji sebi ne mogu priuštiti da zbog ovoga odu na AP status pa izvise na kraju... Što se tiče vas kod kojih je sve već OK, apsolutno ništa ne treba dirati ima da pozeleniš svakako :==D::bravo:

ikac89
14.01.2020, 15:45
Ko je poslao DS260 obrazac i odgovorio na sva pitanja u trenutku slanja ne bi trebalo da ima problema. To što su oni dodavali kasnije je bitno samo za one ljude koji još uvek nisu poslali obrazac. Obrazac je poslat, obrađen i ja tu ništa više ne bih dirao, ali svako neka radi kako misli da treba.

neus
14.01.2020, 18:49
Meni su ta 2 pitanja (pretpostavljam da je drugo ono vezano za socijalne mreze) bila dio DS-260 mada ja sam ga relativno kasno popunio.

BTW, ja jos nisam dobio nikakav odgovor vezan za dokumentaciju iako je proslo 6 nedjelja. E sad, s obziom na dosta visok broj moguce da je to razlog zasto isti jos nisu obradjeni, ali razmisljam se da im pustim jedan mail cisto reda radi u narednih nekoliko sedmica (sem ako ne dobijem neku potvrdu)

marko1995
15.01.2020, 06:47
Citiram jednu osobu:

“I know about 5 people who were put to AP and asked to answer and submit the new questions online . Some of them are still on AP for weeks . Imagine if you have interview in August or September and gave the same issue . My CN is 56xxx and I unlocked my DS260 to answer the questions . They are few question , but you can clearly see they are very important ones , as they are about home security.”

Sve je to OK ljudi koji su manji brojevi ne bi trebali ništa dirati ja sam samo rekao da mi koji nismo jos blizu intervjua ispravimo ovo kad već ima vremena.
Ja sam lično 31.12. Poslao novi ispunjeni ds260 sa svim odgovorima.

pablo
15.01.2020, 08:58
Citiram jednu osobu:

“I know about 5 people who were put to AP and asked to answer and submit the new questions online . Some of them are still on AP for weeks . Imagine if you have interview in August or September and gave the same issue . My CN is 56xxx and I unlocked my DS260 to answer the questions . They are few question , but you can clearly see they are very important ones , as they are about home security.”

Sve je to OK ljudi koji su manji brojevi ne bi trebali ništa dirati ja sam samo rekao da mi koji nismo jos blizu intervjua ispravimo ovo kad već ima vremena.
Ja sam lično 31.12. Poslao novi ispunjeni ds260 sa svim odgovorima.

Zbog 5 ljudi da otkljucavas DS? Mislim da je to besmisleno. A i nije korektno ako je istinito. Popunjeno kako je prvobitno bilo i cao. Mnogo se ti cimas za ovu Ameriku Marko.. cak i previse mislim :obrva::obrva: :obrva:

marko1995
15.01.2020, 09:07
Zbog 5 ljudi da otkljucavas DS? Mislim da je to besmisleno. A i nije korektno ako je istinito. Popunjeno kako je prvobitno bilo i cao. Mnogo se ti cimas za ovu Ameriku Marko.. cak i previse mislim :obrva::obrva: :obrva:

Morao sam da otključam jer sam dobio novu adresu iz SAD svakako.
Pa znaš kako, ja to sve detaljno šta god u životu da radim, nebitno amerika ili nešto drugo.
Ni sam još nisam siguran ni da li ću ići uopšte sve i da dobijem priliku (stignem na vrijeme).
Samo želim da pomognem i nekim višim brojevima dam do znanja da se i ovo čak može desiti, pa da ljudi isprave sve što je potrebno, kako sam shvatio i zbog manjih gluposti su ljudi izvisili prošlih godina, pa da ne bude nismo znali...

"Izvinjavam se" svim članovima foruma što želim pomoći i ukazati eventualno na neke propuste. :bigkiss:

ikac89
15.01.2020, 14:07
Ja znam jednu osobu koja je popunila ds260 pre nego što su dodali pitanja vezano za društvene mreže i niko je nije pitao na intervjuu ništa vezano za to, niti su tražili da dodatno popunjava bilo kakve obrasce i sl.

Master Yoda
16.01.2020, 17:16
Ni sam još nisam siguran ni da li ću ići uopšte sve i da dobijem priliku (stignem na vrijeme).


Ja sam mislio da ushicenje dostize maksimum onog trenutka kad skontas da si izvucen i onda jedva cekas kad ce pasos da "pozeleni". Ja jos nisam imao tu srecu da budem izvucen, ali kontam da bi bilo bas ovako.
Jeste off topic, ali zasto bi se dvoumio da ides sad kad si konacno u igri, ako nije tajna?

marko1995
16.01.2020, 18:06
Ja sam mislio da ushicenje dostize maksimum onog trenutka kad skontas da si izvucen i onda jedva cekas kad ce pasos da "pozeleni". Ja jos nisam imao tu srecu da budem izvucen, ali kontam da bi bilo bas ovako.
Jeste off topic, ali zasto bi se dvoumio da ides sad kad si konacno u igri, ako nije tajna?

Nije tajna.
Poslaću ti PP. :punk: :drool::naughty:

Iskreno 70-30% je u korist Amerike, uzbudjenje brzo splasne jer je ovo zaista veliki zivotni korak. :D

Orhideha ideja
17.01.2020, 11:14
Sve je vec napisano milion puta, primaju se vakcine ako nisu primljene mmr i tetanus i za grip. Moras da snimis pluca, tako da ces morati da sacekas da se porodis da bi radila lekarski pregled.


Hvala, al sam mislila konkretno za slucaj trudnoce :D Zanima me jos da li je iko iko imao na sebi neki veliki kredit, i da li to moze da bude problem pri dobijanju zelene karte, jer imam ovde na sebi stambeni kredit. Hvala i izvinite ako se ovo ponavlja ali ne mogu da nadjem nista na temu kredita odavde:drool:

mveruovic
18.01.2020, 00:09
Ne zanima ih to da l si duzna nesto nekome :) . .

marko1995
30.01.2020, 06:46
Kada se dodaje supružnik na DS260 nakon otključavanja, pretpostavljam onda da bi trebao i za sebe nakon izmjene bračnog statusa slati nova dokumenta sa vjenčanim listom?
Koja sve dokumenta treba slati za supružnika, je l’ ista procedura??

Pozdrav :1081:

slucajni_prolaznik
30.01.2020, 09:16
Kada se dodaje supružnik na DS260 nakon otključavanja, pretpostavljam onda da bi trebao i za sebe nakon izmjene bračnog statusa slati nova dokumenta sa vjenčanim listom?
Koja sve dokumenta treba slati za supružnika, je l’ ista procedura??

Pozdrav :1081:

Sve isto, sem škole (ili posla), jer si ti nosilac i tebi treba odgovarajuća škola (ili posao), a supružnik je tu jer je supružnik. Verujem da i potvrda o služenju vojnog roka nije potrebna za ženskog supružnika.

ivo333
01.02.2020, 00:19
Svaka cast! Srecno!

Ja sam u NYC-u tako da, stogod da mogu da pomognem tu sam :)


Ako mogu informacije za stanovanje u Njujorku, znači sve od hostela itd, nešto po mogućnosti jeftinije? Ja sam se prijavio za DV-21, a pasoš mi ističe 2025., međutim imam malo prostora praznog za pečačenje, morati ću novi pasoš odnijeti u amabasadu ukoliko budem izvučen, nadam se da mi to neće predstavljati problem.

Hvala.

tetkica
01.02.2020, 19:31
Ako mogu informacije za stanovanje u Njujorku, znači sve od hostela itd, nešto po mogućnosti jeftinije? Ja sam se prijavio za DV-21, a pasoš mi ističe 2025., međutim imam malo prostora praznog za pečačenje, morati ću novi pasoš odnijeti u amabasadu ukoliko budem izvučen, nadam se da mi to neće predstavljati problem.

Hvala.

Prvo skoči, pa reci hop! Lako ćeš za smeštaj, čekaj da te izvuku prvo 😉

djuka
04.02.2020, 18:31
Evo i ja da prenesem iskustva sa intervjua, odobrena nam je viza. Ceo proces u ambasadi traje oko 1h. Službenici su prijatni i generalno je ista priča i ista pitanja su postavljena kao što su opisivali prethodni saborci. Na kraju razgovora sa konzulom nam je rečeno da li smo spremni za USA i srećno... Pasoše smo dobili DHL-om 3 dana kasnije. Ono što je karakteristično u našem slučaju bilo je to da sam ja rođen u HR i neznajući sam poslao skenirani Izvod iz knjige rođenih a trebao sam poslati Izvadak iz HR. O ovome je pisao i SIMS i pripremio me na vreme, te mu još jednom zahvaljujem u to ime. Dve nedelje pre intervjua sam dobio mail iz ambasade da donesem Izvadak iz HR. Na razgovoru samo su njega uzeli a vratili mi original iz SRB i niko me ništa više nije pitao. Zaključak kao što je i SIMS rekao Izvod uvek treba da bude iz zemlje iz koje si rođen a ne iz neke druge zemlje gde je urađen prepis Izvoda.

neus
04.02.2020, 19:06
Evo i ja da prenesem iskustva sa intervjua, odobrena nam je viza. Ceo proces u ambasadi traje oko 1h. Službenici su prijatni i generalno je ista priča i ista pitanja su postavljena kao što su opisivali prethodni saborci. Na kraju razgovora sa konzulom nam je rečeno da li smo spremni za USA i srećno... Pasoše smo dobili DHL-om 3 dana kasnije. Ono što je karakteristično u našem slučaju bilo je to da sam ja rođen u HR i neznajući sam poslao skenirani Izvod iz knjige rođenih a trebao sam poslati Izvadak iz HR. O ovome je pisao i SIMS i pripremio me na vreme, te mu još jednom zahvaljujem u to ime. Dve nedelje pre intervjua sam dobio mail iz ambasade da donesem Izvadak iz HR. Na razgovoru samo su njega uzeli a vratili mi original iz SRB i niko me ništa više nije pitao. Zaključak kao što je i SIMS rekao Izvod uvek treba da bude iz zemlje iz koje si rođen a ne iz neke druge zemlje gde je urađen prepis Izvoda.

Cestitke i srecno u novom zivotu u Americi! :1081:

Lazar90
05.02.2020, 20:45
Evo i ja da prenesem iskustva sa intervjua, odobrena nam je viza. Ceo proces u ambasadi traje oko 1h. Službenici su prijatni i generalno je ista priča i ista pitanja su postavljena kao što su opisivali prethodni saborci. Na kraju razgovora sa konzulom nam je rečeno da li smo spremni za USA i srećno... Pasoše smo dobili DHL-om 3 dana kasnije. Ono što je karakteristično u našem slučaju bilo je to da sam ja rođen u HR i neznajući sam poslao skenirani Izvod iz knjige rođenih a trebao sam poslati Izvadak iz HR. O ovome je pisao i SIMS i pripremio me na vreme, te mu još jednom zahvaljujem u to ime. Dve nedelje pre intervjua sam dobio mail iz ambasade da donesem Izvadak iz HR. Na razgovoru samo su njega uzeli a vratili mi original iz SRB i niko me ništa više nije pitao. Zaključak kao što je i SIMS rekao Izvod uvek treba da bude iz zemlje iz koje si rođen a ne iz neke druge zemlje gde je urađen prepis Izvoda.


Bravo. Cestitke i sve najbolje u novom zivotu i nemoj da zaboravis na forum :icon_coo: :bravo:

djuka
05.02.2020, 22:08
Bravo. Cestitke i sve najbolje u novom zivotu i nemoj da zaboravis na forum :icon_coo: :bravo:

Cestitke i srecno u novom zivotu u Americi! :1081:

Hvala na lepim željama... I vama želim ubrzo isto!!!

Sims
09.02.2020, 14:11
Evo i ja da prenesem iskustva sa intervjua, odobrena nam je viza. Ceo proces u ambasadi traje oko 1h. Službenici su prijatni i generalno je ista priča i ista pitanja su postavljena kao što su opisivali prethodni saborci. Na kraju razgovora sa konzulom nam je rečeno da li smo spremni za USA i srećno... Pasoše smo dobili DHL-om 3 dana kasnije. Ono što je karakteristično u našem slučaju bilo je to da sam ja rođen u HR i neznajući sam poslao skenirani Izvod iz knjige rođenih a trebao sam poslati Izvadak iz HR. O ovome je pisao i SIMS i pripremio me na vreme, te mu još jednom zahvaljujem u to ime. Dve nedelje pre intervjua sam dobio mail iz ambasade da donesem Izvadak iz HR. Na razgovoru samo su njega uzeli a vratili mi original iz SRB i niko me ništa više nije pitao. Zaključak kao što je i SIMS rekao Izvod uvek treba da bude iz zemlje iz koje si rođen a ne iz neke druge zemlje gde je urađen prepis Izvoda.

Bravo! :bravo::bravo: Cestitam i zelim vam sve najbolje! Drago mi je da je moje iskustvo pomoglo nekome. :==D:

2020EU10XXX
09.03.2020, 12:19
Pozdrav, imamo zakazan intervju u travnju u Zagrebu. Ima li nekih novijih iskustava u vezi onog novog formulara Ds 5440 koji je potrebno nositi na intervju? Sto je sve potrebno donijeti? Zanimaju je i novija iskustva s lijecnickog u Zagrebu, koja ste cjepiva morali dobiti?

pablo
09.03.2020, 23:33
Dobio mejl da su dokumenta u redu danas. CN 30*** Jel dobio jos neko od visih brojeva?

AjvorHardi
10.03.2020, 08:11
Pozdrav svima,
samo da podelim iskustvo sa intervjua od prosle nedelje.

Sve je bilo rutinski, zavrsio bukvalno za pola sata sve.

Da li sam vec bio u Americi? Kada i koliko sam najduze ostao?
Koliko puta sam se prijavio na lutriju?
Gde planiram da idem?
Sta radim trenutno? (ovog sam se isto plasio, kad kazem da sam nezaposlen, da ce dodatno da me cima oko public charge-a)

Sve standardna pitanja sa ove teme, nista posebno. Nije niko spomenuo public charge, health insurance, DS-5540, I-134, nista. Nisu mi trazili ni izvod iz banke, jednostavno ih ne zanima taj public charge izgleda, ne zele u Beogradu da odbijaju ljude po tom osnovu. Tako meni deluje. Naravno, uvek je bolje biti pripremljen za sve.

Pasos stigao DHLom za 3 dana. To je to.

Ako ima neko nekih pitanja, slobodno.

Hvala svima na pomoci, mnogo toga sam saznao odavde. Svako dobro :)

P.S. Case number mi je 10k. Popunio sam DS tek 20.novembra. Bio sam current u februaru, ali sam prebacen za mart. Sto ce reci da im nije bilo dovoljno mesec i 10 dana da obrade DS. Eto, ako nekom i to pomogne oko kalkulacija u buducnosti :)

ikac89
16.03.2020, 15:23
Zatvorena ambasada u Beogradu....

ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА ПОДНОСИОЦЕ ЗАХТЕВА ЗА ВИЗЕ У ВЕЗИ СА ВИРУСОМ КОРОНА

Од 16. марта 2020. конзулат Амбасаде САД отказује све интервјуе за неусељеничке и усељеничке визе. Процесуирање виза наставићемо у најкраћем року, али у овом тренутку нисмо у могућности да прецизирамо тачан датум.

Плаћене таксе за неусељеничке визе важе годину дана од датума уплате у земљи у којој је такса плаћена. Ако имате ургентну ситуацију и морате хитно да путујете, молимо вас да следите упутства дата на интернет страници званичног сервиса за визе.

gorasheen
19.03.2020, 17:25
Dobio mejl da su dokumenta u redu danas. CN 30*** Jel dobio jos neko od visih brojeva?

Tu smo negde sa brojevima, moj je cn32xxx i jos mi nista nije stiglo, a poslao sam dokumenta jos sredinom oktobra.

Mozda ce kcc nastaviti da salje obavestenja, ali to nam sad ne znaci mnogo dok su intervjui obustavljeni.

Kima
20.03.2020, 14:26
Pozdrav ljudi.

Ukratko-imala sam intervju prosle nedelje i sve je dobro proslo, tako da mi je odobrena viza. :) Bitna stvar je da niko ni rec nije rekao o I-134 ili bilo kom drugom obrascu (posto sam pisala o tome na drugoj temi, pa da i ovde naglasim jer je nekima bitna ova informacija).

E sad ide malo sira prica za one koje zanimaju detalji, a i koji imaju strpljenja i zivaca, da se ne lazemo, posto su meni bile zanimljive i takve price dok sam citala vase postove.

U ambasadi je sve trajalo ukupno sat vremena, sa sve cekanjima izmedju. Guzve uopste nije bilo, ljubazno osoblje, ali to je vec klasika, i sve je islo lagano.
Dobila broj, sacekala, pa prozivanje na prvi salter gde nas sluzbenik postavlja prvo pitanje: Da li ste spremni za Ameriku? Zatim predaja dokumenata (odvojiti originale od fotokopija) pa pitanja: Da li ste vec bili u Americi, da li vam se dopalo, gde ste bili i kada ste se vratili, da li ste tada putovali po Americi, gde sada planirate da idete i koga imate tamo, da li ste udati, imate li decu. Nije mu bio potreban moj SSN niti stari pasos.
Zatim cekanje, pa opet prozivanje na sledeci salter gde se vrsi placanje. Opet cekanje pa prozivanje na sledeci gde se ostavljaju otisci. Cekanje opet pa prozivanje na poslednji salter gde u stvari i bude odluceno-hoce li biti ili nece li biti zelene karte.
Ljubazan i nasmejan americki konzul na srpskom me pozdravlja i pita da li mozemo da nastavimo razgovor na engleskom. Zakletva, otisci opet. Slede pitanja: Da li imate nekoga u Americi, u kom ste srodstvu, sta ta osoba radi tamo, da li zivite sami, koliko ste se puta prijavljivali na lutriju/iz kog puta ste izvuceni, koji je vas najvisi stepen obrazovanja, koje godine ste ga zavrsili, da li ste zaposleni. Mislim da je to bilo otprilike to. Sve se odigralo toliko brzo i na kraju sam samo jos cula da sve izgleda jako dobro i da preporucuje da mi se odobri viza, cestitanje i srecno. Zahvaljujem, naravno, malo ne znam kako se zovem i dobijam papir sa uputstvima. Pasos sam pokupila tri dana kasnije.

Toliko od mene, pitajte slobodno ako vas jos nesto zanima.
Ovde bih i da svima vama koji iscekujete datume u ambasadi pozelim da vam se snovi ostvare i da dobijete svoje termine, pa da nakon toga sve prodje sjajno kao i kod mene. Ali pre svega toga da budete dobro i zdravo, i neka se ova situacija sto pre zavrsi i ambasade otvore. Ja sam imala tu ludu srecu da makar sa ovim delom zavrsim pre svog ovog ludila.. Navijam za vas! :)

neus
20.03.2020, 17:02
Cestitke Kima! Srecno i pametno sada, zeznuta je situacija dosta ovamo. Koji dio Amerike planirate?

Kima
20.03.2020, 18:17
Hvala neus! Plan je istocni deo zemlje. Ako mislis na zeznutu situaciju u smislu putovanja do tamo, to je sigurno sada i jedini problem svima. Do skoro, prognoze su bile da ce se ova situacija sa virusom najverovatnije zavrsiti za nekoliko nedelja, mesec ili dva najvise, ali sada vise ko to zna. Meni viza vazi do septembra i iskreno se nadam da ova zabrana putovanja nece vaziti bas do tada.

neus
20.03.2020, 19:25
Hvala neus! Plan je istocni deo zemlje. Ako mislis na zeznutu situaciju u smislu putovanja do tamo, to je sigurno sada i jedini problem svima. Do skoro, prognoze su bile da ce se ova situacija sa virusom najverovatnije zavrsiti za nekoliko nedelja, mesec ili dva najvise, ali sada vise ko to zna. Meni viza vazi do septembra i iskreno se nadam da ova zabrana putovanja nece vaziti bas do tada.

Do septembra se nadam da ce se situacija normalizovati.
Ne morate zuriti, u ovom trenutku bi vam prekomplikovano sve bilo - od pronalaska stana, do pronalaska posla itd jer su svi non-essential businesses (to je sve sem trgovine, apoteka , prevoza itd) zatvoreni tj ograniceni na work from home.

Medici
23.03.2020, 11:59
Pozdrav svima, imam pitanje. Momak je izvucen za GC2020 (njegovi su razvedeni i otac nezaposlen), stoga je bio prinudjen da prima socijalnu pomoc kao student(zbog knjiga itd). Da li to utice na ishod za dobijanje vize ? Da li proveravaju bas sve? Ako neko zna ili ima iskustva sa ovakvim slucajem. Hvala unapred!

marko1995
23.03.2020, 12:50
Pozdrav svima, imam pitanje. Momak je izvucen za GC2020 (njegovi su razvedeni i otac nezaposlen), stoga je bio prinudjen da prima socijalnu pomoc kao student(zbog knjiga itd). Da li to utice na ishod za dobijanje vize ? Da li proveravaju bas sve? Ako neko zna ili ima iskustva sa ovakvim slucajem. Hvala unapred!

Nema to veze, ne gledaju kako si živio ovdje...
Jedini uslov je srednja škola završena 4godišnja, čak ne mora i engleski da zna.
Koji je case number? Kažeš momak? Ako mislite skupa aplicirati što prije trebate se vjenčati jer već smo na pola procesa...

Medici
23.03.2020, 13:40
Nema to veze, ne gledaju kako si živio ovdje...
Jedini uslov je srednja škola završena 4godišnja, čak ne mora i engleski da zna.
Koji je case number? Kažeš momak? Ako mislite skupa aplicirati što prije trebate se vjenčati jer već smo na pola procesa...

Broj je 37***. Zavrsili smo mi kod maticara sve nego i dalje nisam navikla da je muz. xD Hvala puno na informaciji jer nismo se preterano nadali zbog toga.

marko1995
23.03.2020, 15:07
Broj je 37***. Zavrsili smo mi kod maticara sve nego i dalje nisam navikla da je muz. xD Hvala puno na informaciji jer nismo se preterano nadali zbog toga.

Sad popunite za oboje ds260 i posaljete dokumenta.
I čekate svoju šansu... Da se nije desila corona kriza case number je skroz OK ali ovako treba sačekati i vidjeti šta će biti...

Volodja
26.03.2020, 18:46
Kako ste resavali problem sa Permanent Adress u ds-260

marko1995
26.03.2020, 20:16
Kako ste resavali problem sa Permanent Adress u ds-260

Moraš navesti USA adresu nekoga pouzdanog na koju će stići tvoj greencard...

gorasheen
26.03.2020, 23:51
Moraš navesti USA adresu nekoga pouzdanog na koju će stići tvoj greencard...

Ne mora odmah da navodi konacnu adresu, sad moze da upise bilo koju i sve do intervjua moze da je izmeni otkljucavanjem ds260.

Neki su to menjali i na samom intervjuu, jer ce konzul pitati da li su svi podaci tacni u ds260 i imate pravo da to ispravite.

Adresa se moze menjati sve do momenta prvog sletanja usa, kad ce biti aktiviran status gc i tom prilikom ce suzbenici na aerodromu pitati za konacnu adresu.

marko1995
27.03.2020, 06:50
Ne mora odmah da navodi konacnu adresu, sad moze da upise bilo koju i sve do intervjua moze da je izmeni otkljucavanjem ds260.

Neki su to menjali i na samom intervjuu, jer ce konzul pitati da li su svi podaci tacni u ds260 i imate pravo da to ispravite.

Adresa se moze menjati sve do momenta prvog sletanja usa, kad ce biti aktiviran status gc i tom prilikom ce suzbenici na aerodromu pitati za konacnu adresu.

To da ali pričamo o totalno ludoj godini gdje su preostala još 4 bulletina, nije baš pametno otključavati...

Sims
01.04.2020, 04:26
Ne mora odmah da navodi konacnu adresu, sad moze da upise bilo koju i sve do intervjua moze da je izmeni otkljucavanjem ds260.

Neki su to menjali i na samom intervjuu, jer ce konzul pitati da li su svi podaci tacni u ds260 i imate pravo da to ispravite.

Adresa se moze menjati sve do momenta prvog sletanja usa, kad ce biti aktiviran status gc i tom prilikom ce suzbenici na aerodromu pitati za konacnu adresu.

Adresa na koju ce doci GC se moze promeniti i kad se dodje u USA. Mi smo to uradili. Morate imati nalog na USCIS i prvo promeniti tamo. Nakon toga pronadjete na sajtu AR-11 Alien's Change of Address Card i podnesete zahtev online. Dobicete potvrdu koju morate sacuvati.

Inace, adresu smo promenili na dan intervjua i onda ponovo kad smo pronasli stan. SSN je stigao nakon 10ak dana, a na GC smo cekali oko 3 sedmice.

gorasheen
01.04.2020, 22:19
Adresa na koju ce doci GC se moze promeniti i kad se dodje u USA. Mi smo to uradili. Morate imati nalog na USCIS i prvo promeniti tamo. Nakon toga pronadjete na sajtu AR-11 Alien's Change of Address Card i podnesete zahtev online. Dobicete potvrdu koju morate sacuvati.

Inace, adresu smo promenili na dan intervjua i onda ponovo kad smo pronasli stan. SSN je stigao nakon 10ak dana, a na GC smo cekali oko 3 sedmice.

Hvala na dopuni, nije lose da se zna i za ovu mogucnost.

Malo je to rizicno, jer tako moze da zaluta gc..pretpostavljam da ste po dolasku odseli u nekom hotelu i srecom brzo pronasli stan.

Nisam samo razumeo kad ste prethodno promenili adresu, pre ili tokom intervjua?

Sims
02.04.2020, 15:18
Hvala na dopuni, nije lose da se zna i za ovu mogucnost.

Malo je to rizicno, jer tako moze da zaluta gc..pretpostavljam da ste po dolasku odseli u nekom hotelu i srecom brzo pronasli stan.

Nisam samo razumeo kad ste prethodno promenili adresu, pre ili tokom intervjua?

Adresu koju smo naveli prilikom popunjavanja DS-260 smo promenili na dan intervjua. Nije bilo nikakvih problema. Mi smo bili iznajmili sobu preko AirBnB-a na 7 dana i za to vreme smo uspeli pronaci stan.

Htela sam samo da dodam da se ne treba previse brinuti zbog adrese jer moze da se menja i to ne pravi nikakav problem.

BokaLunki
22.04.2020, 17:21
Zdravo svima :grin: Zanima me da li nekome kome je intervju bio zakazan za maj dobio mejl da registruje svoj termin?
Meni su pocetkom marta zakazali intervju za sredinu maja, dan kasnije mi je stigao mejl da su svi intervjui predvidjeni za maj otkazani. Pre dva dana mi stize novi mejl da registrujem svoj termin. Kako da registrujem svoj termin ako je on otkazan, ne razumem? Da li je jos neko u slicnoj situaciji?

Michi20
22.04.2020, 18:00
Zdravo svima :grin: Zanima me da li nekome kome je intervju bio zakazan za maj dobio mejl da registruje svoj termin?
Meni su pocetkom marta zakazali intervju za sredinu maja, dan kasnije mi je stigao mejl da su svi intervjui predvidjeni za maj otkazani. Pre dva dana mi stize novi mejl da registrujem svoj termin. Kako da registrujem svoj termin ako je on otkazan, ne razumem? Da li je jos neko u slicnoj situaciji?

Od koga ti je stigao mail. Mi smo imali zakazan intervju u maju pa je otkazan i ništa nam nije stiglo. Ne znam ko ti je poslao mail kada ambasada još uvek nije otvorena

------------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

Michi20
22.04.2020, 18:07
Koji ti je CN ?
---------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

BokaLunki
22.04.2020, 18:19
Služba za vizne informacije CSRA
Tu smo negde, moj je 22*** :)

Poslala sam ambasadi mejl da proverim sta se desava, medjutim nema odgovora jos uvek.

BokaLunki
27.04.2020, 20:46
Opet ja, ponovo mi je stigao isti imejl za registraciju termina. Ambasada mi nista nije odgovorila na mejl, a kada sam ih pozvala, zena mi je rekla da ona nije upoznata sa procedurom IV i da cekam da mi odgovore na imejl, medjutim od odgovora nista. Tako da sam ja registrovala termin pa sta bude.:suure:

Michi20
27.04.2020, 21:05
Opet ja, ponovo mi je stigao isti imejl za registraciju termina. Ambasada mi nista nije odgovorila na mejl, a kada sam ih pozvala, zena mi je rekla da ona nije upoznata sa procedurom IV i da cekam da mi odgovore na imejl, medjutim od odgovora nista. Tako da sam ja registrovala termin pa sta bude.:suure:

I nama je stigao mail za registraciju termina, I ti si znači registrovala termin koji ti je bio otkazan?

---------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

BokaLunki
27.04.2020, 21:19
Jesam. Iskreno, cudno mi je sto mi je ponovo stigao isti mejl a situacija je takva kakva jeste. Odgovor od ambasade nisam dobila, pa sam resila da se registrujem kad me vec dva puta obavestavaju da je potrebna registracija :)

Michi20
27.04.2020, 21:34
Jesam. Iskreno, cudno mi je sto mi je ponovo stigao isti mejl a situacija je takva kakva jeste. Odgovor od ambasade nisam dobila, pa sam resila da se registrujem kad me vec dva puta obavestavaju da je potrebna registracija :)

Koliko sam upućen ovo stanje će trajati do 4-5 maja. I onda svi kreću sa radom. Tako da 100% se i ambasada tada otvara a mi imamo razgovor koji je bio zakazan polovinom maja.
---------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

marko1995
27.04.2020, 22:22
Skroz čudna situacija šta ako ne daj Bože odete na intervju i prođete sve troškove, stave vas na AP i Trump produži ban?
Ovo je baš haos i čudi me da je bulletin bio bez ikakve napomene da jednom već kažu šta i kako nas očekuje...
Ja sam dobio email od Ambasade u Sarajevu da oni jednostavno nemaju odgovor ni na jedno moje pitanje JER NE ZNAJU :no::naughty:

Cirkus se nastavlja :beer:

BokaLunki
27.04.2020, 22:28
Upravo. Ako pocnu sa radom mislim da ce svi termni previdjeni za maj da ostanu a da ce naknadno da zakazuju onima koji su trebali da imaju u martu/aprilu. To im je verovatno jednostavnije nego da svima pomeraju. Ne znam, mozda i gresim, videcemo. Samo me buni ova zabrana, da li ona obuhvata i izdavanje IV ili samo ulazak u USA?

ikac89
27.04.2020, 22:32
Koliko je meni poznato svima su otkazani intervjui i logično bi bilo da zakažu prvo ovima što su trebali da imaju intervjue u martu i aprilu.

gorasheen
27.04.2020, 23:08
Ovom zabranom je zaustavljen ceo imigracioni proces, pa kako onda ambasada kad proradi moze da nastavi da zakazuje i intervjuise kad je i to deo procesa?

Oni koji su vec imali zakazane termine ce doci na red posle zabrane, a cak i da dodje do jos jednog produzetka od 60 dana imace opet dovoljno vremena da odrade intervju.

U problemu smo mi ostali koji nismo stigli do poziva, pa ako dodje do jos jednog produzetka onda je to kraj balade.

ikac89
27.04.2020, 23:50
Nije zaustavljen ceo imigrantski proces, zaustavljeno je samo izdavanje viza. Da je zaustavljen ceo imigrantski proces ne bi ljudi koji rade AOS mogli da nastave proceduru, kao i one ostale kategorije koje su isključene iz zabrane.

gorasheen
28.04.2020, 09:07
Sacekacemo da ambasada proradi, pa cemo da vidimo da li ce bilo sta od procesnih radnji da se nastavi.

Svi zelimo da se stvari pokrenu, jer je za sada sve na stand by, a ne samo izdavanje viza.

Aos i izuzeci iz zabrane nisu ni 1 promil medju nama, pa se ne mogu uzimati da potvrde pravilo.

marko1995
30.04.2020, 09:03
Court won't block Trump's coronavirus immigration ban

"A federal judge in Oregon refused to suspend President Donald Trump's recent executive order that put a 60-day ban on green cards for most immigrants due to the coronavirus crisis."

Znači ništa od suspenzije 60 days bana...
Nakon što prođe ban ako ga Trump ne produži (iskreno mislim da bi mogao), ostaje 100 dana do kraja DV-2020.
Mislim da neće ambasade intervjuisati prije isteka bana, ali ostaje da vidimo kako će se stvari odvijati.

marko1995
04.05.2020, 13:10
Danas sam pozvao KCC da vidim stanje povodom moga kejsa.

Rekli su mi da su nam DS260 u redu i da su procesuirani i obrađeni.

Što se tiče naših dokumenata trenutno su stigli sa obradom dokumenata do broja ~30.000 i kroz mjesec Maj bi trebali doći do naših dokumenata kako bi ih obradili, a nakon toga slijedi zakazivanje.

Rekli su mi da je s njihove strane sve u redu za sada i da očekujem email sa zakazanim terminom kada obrade dokumenta.

Kako kaže rade punom parom i nadajmo se svi najboljem :==D::bravo:

Sve u svemu jako lijepo iskustvo sa veoma ljubaznom gospođom.

Jelenaa91
04.05.2020, 15:16
Jel neko zvao ambasadu u beogradu? Kakva je situacija?

ivo333
04.05.2020, 22:11
Danas sam pozvao KCC da vidim stanje povodom moga kejsa.

Rekli su mi da su nam DS260 u redu i da su procesuirani i obrađeni.

Što se tiče naših dokumenata trenutno su stigli sa obradom dokumenata do broja ~30.000 i kroz mjesec Maj bi trebali doći do naših dokumenata kako bi ih obradili, a nakon toga slijedi zakazivanje.

Rekli su mi da je s njihove strane sve u redu za sada i da očekujem email sa zakazanim terminom kada obrade dokumenta.

Kako kaže rade punom parom i nadajmo se svi najboljem :==D::bravo:

Sve u svemu jako lijepo iskustvo sa veoma ljubaznom gospođom.

Znači sve se radi pomoću e-maila i nema nikakavih koverti? Da li možeš ukratko da objasniš postupak od početka nakon što si otkrio da si izvučen? Hvala.

ikac89
04.05.2020, 23:03
Ne želim da budem neprijatan, ali druže potrudi se malo sam. Na forumu postoji pretraga, do sada je 1000 puta odgovoreno na sva ta pitanja koja postavljaš poslednjih nekoliko dana, a da ne pominjem google pretragu, oficijalni sajt Biroa za konzularne poslove itd. Razumem kada neko pita nešto što izlazi iz nekih standardnih okvira, kada je neka specifična situacija, problem i sl., ali ovo objasni mi ceo proces je, ne znam iskreno koju reč da upotrebim, a da ostanem korektan. Ova lutrija traje od 1995., ovaj forum od 2005., dakle nije ništa novo i nepoznato. Sve je svima javno dostupno, dovoljno je maksimum 5 minuta da se sve pronađe i pročita i ne postoje nikakve tajne. Ali jbg, lakše je kada ti neko sve sažvaće i onda tebi ostaje samo da progutaš.

ikac89
04.05.2020, 23:05
Danas sam pozvao KCC da vidim stanje povodom moga kejsa.

Rekli su mi da su nam DS260 u redu i da su procesuirani i obrađeni.

Što se tiče naših dokumenata trenutno su stigli sa obradom dokumenata do broja ~30.000 i kroz mjesec Maj bi trebali doći do naših dokumenata kako bi ih obradili, a nakon toga slijedi zakazivanje.

Rekli su mi da je s njihove strane sve u redu za sada i da očekujem email sa zakazanim terminom kada obrade dokumenta.

Kako kaže rade punom parom i nadajmo se svi najboljem :==D::bravo:

Sve u svemu jako lijepo iskustvo sa veoma ljubaznom gospođom.

Ovo su baš dobre vesti. Možda se i ostvari ona moja optimistična prognoza tj. da će možda čak i svi da stignu na red. :)

Sims
05.05.2020, 04:32
Danas sam pozvao KCC da vidim stanje povodom moga kejsa.

Rekli su mi da su nam DS260 u redu i da su procesuirani i obrađeni.

Što se tiče naših dokumenata trenutno su stigli sa obradom dokumenata do broja ~30.000 i kroz mjesec Maj bi trebali doći do naših dokumenata kako bi ih obradili, a nakon toga slijedi zakazivanje.

Rekli su mi da je s njihove strane sve u redu za sada i da očekujem email sa zakazanim terminom kada obrade dokumenta.

Kako kaže rade punom parom i nadajmo se svi najboljem :==D::bravo:

Sve u svemu jako lijepo iskustvo sa veoma ljubaznom gospođom.

Drzim fige generacijo! Nadam se da svi stizete.
:==D:

marko1995
05.05.2020, 07:45
Ovo su baš dobre vesti. Možda se i ostvari ona moja optimistična prognoza tj. da će možda čak i svi da stignu na red. :)

Pa vidjećemo, s obzirom da zakazuju do pred kraj juna...
Koliko je realno da stignu sve, vidjećemo :grin::1081:

Jelenaa91
05.05.2020, 14:24
Ja sam broj 39*** i juce sam poslala mail i pitala da li je sve u redu sa ds-260 i sa dokumentima...
Danas su mi odgovorili-Thank you for your inquiry.

Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing. Please follow the instructions in the email. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2020 program will begin in October 2019 and conclude on September 30, 2020. Please refer to the visa bulletin at https://www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://www.dvlottery.state.gov.

Ostaje nam da se nadamo i da se naoruzamo strpljenjem 👍🏻

ivo333
05.05.2020, 21:38
Ne želim da budem neprijatan, ali druže potrudi se malo sam. Na forumu postoji pretraga, do sada je 1000 puta odgovoreno na sva ta pitanja koja postavljaš poslednjih nekoliko dana, a da ne pominjem google pretragu, oficijalni sajt Biroa za konzularne poslove itd. Razumem kada neko pita nešto što izlazi iz nekih standardnih okvira, kada je neka specifična situacija, problem i sl., ali ovo objasni mi ceo proces je, ne znam iskreno koju reč da upotrebim, a da ostanem korektan. Ova lutrija traje od 1995., ovaj forum od 2005., dakle nije ništa novo i nepoznato. Sve je svima javno dostupno, dovoljno je maksimum 5 minuta da se sve pronađe i pročita i ne postoje nikakve tajne. Ali jbg, lakše je kada ti neko sve sažvaće i onda tebi ostaje samo da progutaš.


Pa dobro, još uvijek nije na početnim stranicama objavljen taj novi postupak nakon što neko bude izvučen..i dalje se piše o kovertama, asad se sve radi putem mejla kako sam pročitao na forumu. Za ovo drugo da, nemam previše vremena za istraživanja, pa pitam po forumu, što na kraju izađe kao smiješno itd. Ništa, sačekati ću 06. juni i onda ću vidjeti da li sam prošao ili propao, sigurno da postoje dodatne instrukcije za sve one koji budu izvučeni.

Master Yoda
05.05.2020, 22:17
Nek me neko ispravi, ali mislim da je to sa kovertama bilo pre vise od 10 godina. Vec dugo se komunikacija vrsi iskljucivo preko emaila, a slanja dokumentacije preko njihovog sajta.
ivo333, evo za tebe jedno lepo stivo za citanje, tu ces naci sve.
https://zelenadvlutrija.blogspot.com/2012/08/izvlacenje-1maj.html
Sa leve strane su teme lepo sortirane od momenta apliciranja za vizu, pa do odlaska u Ameriku.
Neces utrositi previse vremena, a dobices sve neophodne informacije.

Srecno!

ikac89
05.05.2020, 22:51
Baš tako, koverte se ne šalju odavno. Inače nije istina da ne postoje zvanične upute na zvaničnom sajtu Biroa za konzularne poslove, što je drugi rezultat kada se u google ukuca dv lottery... Sve lepo objašnjeno, svaki korak od prijave, pa do intervjua.

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html

mveruovic
05.05.2020, 23:21
Covek je klasican trol, ne treba se obazirati na njega.

BokaLunki
06.05.2020, 20:29
Da li je neko mozda pozvao ambasadu i dobio bilo kakvu info?

gorasheen
06.05.2020, 20:37
I meni je danas iz kcc stigao identican automatski odgovor:

Thank you for your inquiry. Your DS-260 has been processed..itd.


Na kraju poruke stoji sledece:

Due to the novel COVID-19 outbreak all interviews for the DV program have been suspended, it is undetermined when scheduling will resume.
Please monitor www.travel.state.gov for any updates and contact your DV embassy/consulate if you have additional questions.


Odgovori koje smo dobili su suprotni prici o telefonskom razgovoru koji je sa kcc imao marko1995, gde su mu navodno rekli kako rade punom parom i stigli su do cn30000.

Stvarno neozbiljno, jer je jedan od clanova ciji je cn30xxx jos pocetkom marta objavio da je dobio potvrdu da su mu dokumenta ok, a oni se navodno ubise od posla i sad u maju opet stoje na istoj cifri 30000.

Pre ce biti da ne rade jos nista i da nece ni raditi sve dok ambasada ne proradi.

ivo333
07.05.2020, 21:28
Nek me neko ispravi, ali mislim da je to sa kovertama bilo pre vise od 10 godina. Vec dugo se komunikacija vrsi iskljucivo preko emaila, a slanja dokumentacije preko njihovog sajta.
ivo333, evo za tebe jedno lepo stivo za citanje, tu ces naci sve.
https://zelenadvlutrija.blogspot.com/2012/08/izvlacenje-1maj.html
Sa leve strane su teme lepo sortirane od momenta apliciranja za vizu, pa do odlaska u Ameriku.
Neces utrositi previse vremena, a dobices sve neophodne informacije.

Srecno!

Hvala na iscrpnim informacijama, poslužiti će i meni i ostalim novajlijama.

Michi20
07.05.2020, 23:22
Realno sada i nije dobar trenutak da nam ambasada zakaže intevju. Platićemo lekarski i vizu i 100% idemo na AP. Ima da čekamo do kraja juna da vidimo da li će produžiti ban a sve miriše na to. Iskreno meni bi odgovaralo sve posle jula za razgovor. Tada bih znao na čemu sam. Da se ne vraćam na prošle komentare ipak je velika cifra u igri za mene. A i koliko vidim nije baš idealno stanje trenutno u Americi.
---------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

marko1995
08.05.2020, 05:36
Realno sada i nije dobar trenutak da nam ambasada zakaže intevju. Platićemo lekarski i vizu i 100% idemo na AP. Ima da čekamo do kraja juna da vidimo da li će produžiti ban a sve miriše na to. Iskreno meni bi odgovaralo sve posle jula za razgovor. Tada bih znao na čemu sam. Da se ne vraćam na prošle komentare ipak je velika cifra u igri za mene. A i koliko vidim nije baš idealno stanje trenutno u Americi.
---------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

Ne vjerujem da će biti bilo kakvih intervjua prije 22 juna. Dosta ambasada sirom EU je tako i odgovorila na upite.
Npr ambasada u Sarajevu je ovako odgovorila: “Da. Posljednji Ukaz predsjedinka Trumpa ima uticaj na termine za razgovor.”.
Po meni ovo je i bolje nego da odemo na AP pa REFUSED...

Treba sačekati i vidjeti hoće Trump uspjeti ovo produžiti (ban).

pablo
08.05.2020, 09:01
Ne vjerujem da će biti bilo kakvih intervjua prije 22 juna. Dosta ambasada sirom EU je tako i odgovorila na upite.
Npr ambasada u Sarajevu je ovako odgovorila: “Da. Posljednji Ukaz predsjedinka Trumpa ima uticaj na termine za razgovor.”.
Po meni ovo je i bolje nego da odemo na AP pa REFUSED...

Treba sačekati i vidjeti hoće Trump uspjeti ovo produžiti (ban).

Po situaciji trenutnoj u USA ja mislim da ce produziti, neka i produzi ali ne duze od 30 dana :D

gorasheen
08.05.2020, 22:24
Jedan od razloga zasto ambasada usa u beogradu i posle ukidanja vanrednog stanja jos nije pocela sa radom je bio i problem njenih sluzbenika koji su napustili zemlju i do danas nisu mogli da se vrate zbog obaveznog karantina.

Od danas je liberalizovana procedura za ulazak nasih i stranih drzavljana, kojima će biti potreban negativan test na c-19, ne stariji od 72 sata.

Ukidanjem vanrednog stanja i ovom odlukom su konacno stvoreni uslovi da ambasada uskoro proradi i mozemo narednih dana ocekivati da to zvanicno objave.

marko1995
09.05.2020, 08:50
Ja sam mislio da KCC kada pregleda cijelu prijavu tj. ds260 i dokumenta nema vise nista sa kejsom vec ga proslijedjuje ambasadi. Medjutim, dobio sam ovakav odgovor:

“Razgovor zakazuje KCC na osnovu nasih termina koje im dostavimo i oni obavjestavaju stranke o zakazanom terminu razgovora.

Ambasada ne radi sa strankama zbog situacije izazvane COVID 19. Ne znamo kada cemo poceti primati stranke.”

Interesantan članak: https://www.aljazeera.com/news/2020/05/republicans-urge-trump-halt-immigrant-work-visas-200507145156444.html

Michi20
09.05.2020, 14:59
E sad možemo svi da se oprostimo od vize. Staviće zabranu sve dok se ne pronađe vakcina. Barem tako planira njegova administracija da plasira. Jebiga. Totalni smor. IZAŠLO NA TWITTER-u USA GREEN CARD
Trump Administration Pushes to Extend Coronavirus Immigration Limits | @scoopit
https://wsj.com/articles/trump-administration-pushes-to-extend-coronavirus-immigration-limits-11588935603?utm_medium=social&utm_source=twitter
Trump using fear of #Coronavirus to advance political motives. Extending immigration bans for entire visa categories until vaccine found might take a year.

------------------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

marko1995
09.05.2020, 15:48
E sad možemo svi da se oprostimo od vize. Staviće zabranu sve dok se ne pronađe vakcina. Barem tako planira njegova administracija da plasira. Jebiga. Totalni smor. IZAŠLO NA TWITTER-u USA GREEN CARD
Trump Administration Pushes to Extend Coronavirus Immigration Limits | @scoopit
https://wsj.com/articles/trump-administration-pushes-to-extend-coronavirus-immigration-limits-11588935603?utm_medium=social&utm_source=twitter
Trump using fear of #Coronavirus to advance political motives. Extending immigration bans for entire visa categories until vaccine found might take a year.

------------------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

Vidjećemo... Ne preostaje ništa nego da sačekamo i vidimo šta će biti, iako je izvesno da će produžiti ban.
Ako bi to bilo na godinu dana, to bi imalo i veliki uticaj na DV-2021.

pablo
09.05.2020, 16:09
E sad možemo svi da se oprostimo od vize. Staviće zabranu sve dok se ne pronađe vakcina. Barem tako planira njegova administracija da plasira. Jebiga. Totalni smor. IZAŠLO NA TWITTER-u USA GREEN CARD
Trump Administration Pushes to Extend Coronavirus Immigration Limits | @scoopit
https://wsj.com/articles/trump-administration-pushes-to-extend-coronavirus-immigration-limits-11588935603?utm_medium=social&utm_source=twitter
Trump using fear of #Coronavirus to advance political motives. Extending immigration bans for entire visa categories until vaccine found might take a year.

------------------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020


Jel mozes da izbacis ss celog teksta? Ne mogu da otvorim. :drool::drool::drool:

ikac89
09.05.2020, 18:14
Ja sam mislio da KCC kada pregleda cijelu prijavu tj. ds260 i dokumenta nema vise nista sa kejsom vec ga proslijedjuje ambasadi. Medjutim, dobio sam ovakav odgovor:

“Razgovor zakazuje KCC na osnovu nasih termina koje im dostavimo i oni obavjestavaju stranke o zakazanom terminu razgovora.



Pa lepo su rekli. Ambasada daje slotove za intervjue. Lupam KCC traži 20 slotova za npr. jul, ambasada odgovori tj. pošalje 20 dostupnih termina i KCC zakaže intervjue i pošalje mailove onima kojima je zakazan intervju. Tek kada se zakažu intervjui ambasada dobije kejsove tj. dobije mogućnost za dalje procesiranje kejsova. Zbog toga i kada neko kontaktira KCC, posle zakazivanja intervjua, i traži da se otključa DS 260, oni odgovore da to ne mogu da odrade i da kontakira ambasadu. Takođe ambasada šalje KCC-u posle intervjua krajni status Issued ili Refused i zbog toga se često dešava da nekom izdaju vizu, a da na CEAC sajtu i posle nekoliko dana kada se proveri status i dalje piše Ready.

Michi20
10.05.2020, 19:49
Jel mozes da izbacis ss celog teksta? Ne mogu da otvorim. :drool::drool::drool:

Izvini nisam stigao da pošaljem. Malo je poduži tekst:

WASHINGTON—The Trump administration, having temporarily closed borders and curtailed immigration in response to the coronavirus pandemic, is moving to expand those restrictions while the president’s advisers push to leave them in place for months or even years to come, according to several people familiar with the matter.

Senior administration officials are operating on the assumption that the public, during the pandemic, will be willing to accept new limits on immigration, the people said. That, in turn, presents the administration with an opportunity to pursue long-held goals to overhaul the immigration system in the name of public health and job protection for Americans.

The president’s immigration advisers are drawing up plans for a coming executive order, expected this month, that would ban the issuance of some new temporary, work-based visas. The order is expected to focus on visa categories including H-1B, designed for highly skilled workers, and H-2B, for seasonal migrant workers, as well as student visas and the work authorization that accompanies them.Though the scope of the order hasn’t yet been decided, administration officials said it could range from suspensions of entire visa categories to the creation of incentives to hire Americans in industries hardest-hit by layoffs.The discussions follow a series of moves by President Trump to curtail the flow of migrants at the nation’s borders and entry points. In January, facing reports of a spreading epidemic, the White House announced travel restrictions on China. In March, the government shut down the Mexican and Canadian borders to nonessential travel and enacted a policy of expelling any migrant crossing the border illegally or asking for asylum.

In April, the president signed an executive order temporarily barring new immigrants for 60 days, including family members of U.S. citizens. The coming changes, the administration has suggested, will build on this April action.

The moves, so far, are billed as temporary. But some administration officials argue the restraints on immigration may need to be in place at least until a vaccine is widely deployed in the U.S. and Latin America, which could take more than a year.

“If we are taking actions on immigration that help improve public health, help improve the economy, help improve jobs, it’s a vindication or validation that the president was right since day one,” a senior Department of Homeland Security official said.

Even without further changes, the measures so far would amount to a significant rewrite of immigration laws without the involvement of Congress. The president’s April order focuses on immigration based on family ties—which he calls “chain migration”—as well as a program known as the diversity visa lottery, which awards 50,000 green cards a year to applicants from countries underrepresented in the U.S. population, primarily from Africa and Asia.

The nonpartisan Migration Policy Institute estimates that Mr. Trump’s April order will prevent about 26,000 immigrants from moving to the U.S. a month if it remains in place—amounting to a 30% overall cut to immigration.

As Mr. Trump seeks to reopen the economy and lift restrictions on the flow of people within the country, the administration’s immigration policy underscores a view held among White House advisers that the U.S. border, by contrast, has been far too porous for far too long.

The president’s allies have been buoyed by recent polling. While a majority of Americans support immigration, one recent Washington Post-University of Maryland poll shows that—at least as a temporary measure during the coronavirus outbreak—65% of the public backs blocking nearly all immigration into the U.S.

Stephen Miller, the architect of the president’s immigration agenda, recently told representatives from conservative groups on an April conference call that the president’s action to curtail family immigration could pave the way for more-permanent limits on immigrants entering the U.S., according to people familiar with the call.

Sen. Tom Cotton (R., Ark.), an immigration hard-liner who speaks regularly with the president and his senior aides, said in an interview he is pushing Mr. Trump to leave his order banning some immigrants in place for 12 to 36 months.“I think circumstances may call for permanency or effective permanency in the months and years ahead,” Mr. Cotton said.

On Thursday, Mr. Cotton and several other senators wrote a letter to the president calling on him to suspend all new guest-worker visas for 60 days and to suspend certain categories of guest-worker visas for at least a year, “or until unemployment has returned to normal levels.”

Each of Mr. Trump’s recent policy steps reflect goals he and his advisers have long wanted to achieve, a point Mr. Trump emphasized in announcing his new rules at the border. “Every week, our border agents encounter thousands of unscreened, unvetted and unauthorized entries from dozens of countries,” Mr. Trump said at a March 20 news conference. “And we’ve had this problem for decades.”
He continued: “With the national emergencies and all of the other things that we’ve declared, we can actually do something about it.”

Administration officials said the recent policies are driven by the recommendations of public-health advisers, not by the president’s immigration agenda. Yet since the earliest days of the administration, Mr. Miller and his colleagues have explored the idea of declaring a public-health emergency at the border, an action he believed would allow the government to prevent migrants from applying for asylum, according to three administration officials familiar with the events.

The plan gained traction in the spring of 2019, during a particularly virulent flu outbreak inside border detentions, but it was ultimately scrapped by administration lawyers.
People close to the president said they expect Mr. Trump to tout his immigration restrictions in speeches and campaign events in the coming months, underscoring his belief they will resonate with his supporters and appeal to a broader audience as concern over the coronavirus pandemic mounts. One Trump adviser said the restrictions were “red meat” for Mr. Trump’s base.

“It’s going to be hard for the Trump administration to let go of these measures, which have public-health rationale but also accomplish goals they’ve always wanted to see,” said Andrew Selee, president of the Migration Policy Institute, a Washington think tank.
China, where the virus is believed to have originated, promises to figure heavily in the campaign. Mr. Trump is already sparring with Joe Biden, the presumptive Democratic Party presidential nominee, over who has been tougher on Beijing. The president’s travel restriction on China is among his most central talking points in this debate.

White House trade adviser Peter Navarro, who advocated for tariffs on Chinese imports, cited the coronavirus pandemic in making the case for a China travel ban in early memos to the president, according to a person familiar with the matter, arguing that the virus could kill hundreds of thousands of Americans and cost trillions of dollars. Mr. Navarro didn’t respond to a request for comment.

China skeptics, meanwhile, approach immigration policy as another tool in countering China’s rising influence, one that would dovetail with an administration effort to confront Beijing. Mr. Cotton is but one of a number of people in Congress and the Trump administration who see tightened restrictions on student visas as a way to curtail Chinese access to scientific expertise or sensitive technology at American universities.

The southern border, however, remains the centerpiece of the administration’s ambitions for tightened immigration policies and has been the president’s focus since his supporters chanted “build the wall” at his 2016 rallies.

---------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

ikac89
01.06.2020, 10:46
𝐈𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐜𝐢𝐣𝐞 𝐮 𝐯𝐞𝐳𝐢 𝐬𝐚 𝐯𝐢𝐳𝐧𝐢𝐦 𝐮𝐬𝐥𝐮𝐠𝐚𝐦𝐚

Kao odgvor na sve veće izazove u svetu u vezi sa virusom korona, Steјt Department јe 𝐩𝐫𝐢𝐯𝐫𝐞𝐦𝐞𝐧𝐨 𝐨𝐛𝐮𝐬𝐭𝐚𝐯𝐢𝐨 𝐬𝐯𝐞 𝐬𝐯𝐨ј𝐞 𝐫𝐮𝐭𝐢𝐧𝐬𝐤𝐞 𝐯𝐢𝐳𝐧𝐞 𝐮𝐬𝐥𝐮𝐠𝐞 𝐮 𝐬𝐯𝐢𝐦 𝐚𝐦𝐛𝐚𝐬𝐚𝐝𝐚𝐦𝐚 𝐢 𝐤𝐨𝐧𝐳𝐮𝐥𝐚𝐭𝐢𝐦𝐚. Od 20. marta 2020. god. svi intervјui za neuseljeničke i useljeničke vize su otkazani. Ambasade i konzulati nastaviće da pružaјu samo neodložne vizne usluge kako situaciјa bude omogućavala. Nastoјaćemo da rutinske vizne usluge ponovo nastavimo da pružamo u naјkraćem mogućem roku, ali za sada ne možemo da preciziramo određeni datum.

U vezi sa najnovijim informacijma o našim konzularnim uslugama posetite našu veb-stranu https://rs.usembassy.gov/sr/visas-sr/ ili pratite ovaj naš konzularni Facebook nalog. Molimo vas da se suzdržite od slanja dodatnih pitanja u vezi sa viznim procedurama dok ponovo ne uspostavimo rutinske konzularne usluge.

Možete posetiti internet stranicu 𝑉𝑖𝑠𝑎 𝑆𝑒𝑟𝑣𝑖𝑐𝑒𝑠 𝑎𝑛𝑑 𝑅𝑒𝑠𝑡𝑟𝑖𝑐𝑡𝑖𝑜𝑛𝑠 https://bit.ly/2XiHyaO , na koјoј se nalaze detaljne informaciјe u vezi sa trenutnim statusom pružanja konzularnih usliuga u ambasadama i konzulatima i viznim restrikciјama, a u vezi sa globalnom pandemiјom virusa korona (COVID-19).

Sa zvaničnog facebook naloga Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia...

Michi20
01.06.2020, 12:31
Ionako ne izdaju vize do 23 juna. Tako da je ovo razumljivo. Sretno


---------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020

marko1995
01.06.2020, 13:23
Znači ostali su jos August i Septembar za zakazivanje...
Prosto nevjerovatno šta se sve izdešavalo od Marta a evo sad i ovi neredi... :drool::inluv:

marko1995
09.06.2020, 15:09
https://ibb.co/CVVL1XM

https://ibb.co/QMC1Wkx

Sve je izvjesnije da će nam produžiti ban, nažalost sada će zakačiti i dosta više viza ne samo DV :naughty::sleeping::no:

:beer:

Aleksandar381
09.06.2020, 19:35
Pored svih negativnih stvari vezano za dv2020 ajde da mislimo pozitivno :grin:, u ove dve objave pise "non-immigrant" i sve su nekako vezane za posao tamo, mi spadamo u immigrant, pa možda se zabrana neće odnositi na nas i svi budemo :papa:

BokaLunki
09.06.2020, 20:36
Proverena info - Decko koji je aplicirao za J1 vizu (wort&travel program) je juce dobio imejl od ambasade da ce ga krajem ovog meseca obavestiti kada ce mu zakazati novi termin za intervju :eek: Nije mi jasno uopste!

marko1995
09.06.2020, 20:51
Proverena info - Decko koji je aplicirao za J1 vizu (wort&travel program) je juce dobio imejl od ambasade da ce ga krajem ovog meseca obavestiti kada ce mu zakazati novi termin za intervju :eek: Nije mi jasno uopste!

Ko će im znati više :naughty: Ipak je ovo sve nazvanično trebamo sačekati neki zvanični info... :grin::papa:

doE0
09.06.2020, 21:36
Koliko dugo nosioci zelene karte mogu biti van USA, a da nemaju nikakav problem prilikom apliciranja za pasos? Ostao bih u srb npr 5 meseci...

uran
10.06.2020, 00:47
Pored svih negativnih stvari vezano za dv2020 ajde da mislimo pozitivno :grin:, u ove dve objave pise "non-immigrant" i sve su nekako vezane za posao tamo, mi spadamo u immigrant, pa možda se zabrana neće odnositi na nas i svi budemo :papa:

manemoj. Obustavljene su sve vize useljenicke (immigrant) i neuseljenicke. Zar ne citas sta pise ?

mveruovic
10.06.2020, 01:45
Koliko dugo nosioci zelene karte mogu biti van USA, a da nemaju nikakav problem prilikom apliciranja za pasos? Ostao bih u srb npr 5 meseci...

Maks 180 dana u godini da bi mogao da racunas tu godinu kao staz za drzavljanstvo.

marko1995
10.06.2020, 08:40
Pored svih negativnih stvari vezano za dv2020 ajde da mislimo pozitivno :grin:, u ove dve objave pise "non-immigrant" i sve su nekako vezane za posao tamo, mi spadamo u immigrant, pa možda se zabrana neće odnositi na nas i svi budemo :papa:

https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspending-entry-immigrants-present-risk-u-s-labor-market-economic-recovery-following-covid-19-outbreak/

Sec. 4. Termination. This proclamation shall expire 60 days from its effective date and may be continued as necessary. Whenever appropriate, but no later than 50 days from the effective date of this proclamation, the Secretary of Homeland Security shall, in consultation with the Secretary of State and the Secretary of Labor, recommend whether I should continue or modify this proclamation.

may be continued as necessary. Whenever appropriate, but no later than 50 days from the effective date of this proclamation

Ako se ne varam sutra je 50ti dan bana i ako izlazi sutra u javnost gotovo sam siguran da je zbog ove tačke 4 i da će gađati i nas DV-2020 (mozda i DV-2021).

:;D::book:

ikac89
31.07.2020, 22:52
Ambasada u Beogradu je na oficijalnoj fb stranici objavila sledeću objavu...

𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐈𝐉𝐄 𝐔 𝐕𝐄𝐙𝐈 𝐒𝐀 𝐕𝐈𝐙𝐍𝐈𝐌 𝐔𝐒𝐋𝐔𝐆𝐀𝐌𝐀
(1. avgust 2020.)

Od 3. avgusta 2020. Ambasada Sjedinjenih Država u Beogradu ponovo počinje da pruža 𝒅𝒆𝒐 𝒌𝒐𝒏𝒛𝒖𝒍𝒂𝒓𝒏𝒊𝒉 𝒖𝒔𝒍𝒖𝒈𝒂 , koje podrazumevaju procesuiranje sledećih neuseljeničkih i useljeničkih viza: useljeničke vizne kategorije 𝐈𝐑-𝟏/𝐂𝐑-𝟏, 𝐈𝐑-𝟐/𝐂𝐑-𝟐, neuseljeničke vizne kategorije 𝐅 (student), 𝐌 i 𝐉 (lekari, državni posetioci, međunarodni posetioci, profesori, istraživači, kratkoročni stipendisti, specijalisti, kategorije srednjoškolaca ili studenata univerziteta koji ispunjavaju uslove za izuzeće od predsedničkih Uredaba u vezi sa COVID-19.

Iako Američka ambasada u Beogradu ima za cilj da predmete procesuira što je pre moguće, verovatno će biti 𝙥𝙧𝙤𝙙𝙪𝙯𝙚𝙣𝙤 𝙫𝙧𝙚𝙢𝙚 𝙘𝙚𝙠𝙖𝙣𝙟𝙖 𝙯𝙖 𝙯𝙖𝙠𝙖𝙯𝙞𝙫𝙖𝙣𝙟𝙚 zbog velikog broja već predatih zahteva. Trenutno nismo u mogućnosti da odredimo tačan datum kada ćemo početi da pružamo konzularne usluge u punom obimu na nivou pre COVID-19.

Plaćena taksa za 𝐧𝐞𝐮𝐬𝐞𝐥𝐣𝐞𝐧𝐢𝐜̌𝐤 𝐮 𝐯𝐢𝐳𝐮 validna je i može da se koristiti za zakazivanje razgovora za vizu, u zemlji u kojoj je plaćena, godinu dana od datuma plaćanja. Ako imate neodložno putovanje i morate hitno da putujete, molimo vas da sledite uputstva na stranici Official U.S. Department of State Visa Appointment Service i da zatražite hitan sastanak. Kada novi termini za neuseljeničke vize budu dostupni, oni će se pojaviti na kalendaru za zakazivanje na stranici Official U.S. Department of State Visa Appointment Service.

Podnosioce zahteva za 𝐮𝐬𝐞𝐥𝐣𝐞𝐧𝐢𝐜̌𝐤𝐞 𝐯𝐢𝐳𝐞 čiji predmeti budu spremni za zakazivanje direktno će kontaktirani Nacionalni vizni centar (NVC) i Odeljenje za useljeničke vize konzulata SAD u Beogradu, u zavisnosti gde se predmet trenutno nalazi.

Pregledajte naša 𝙘̌𝙚𝙨𝙩𝙤 𝙥𝙤𝙨𝙩𝙖𝙫𝙡𝙟𝙖𝙣𝙖 𝙥𝙞𝙩𝙖𝙣𝙟𝙖 (https://bit.ly/2PcwF5v) za najnovije informacije o putovanju u Sjedinjene Države i viznim uslugama u Srbiji. Takođe, molimo vas da posetite internet stranicu Visa Services and Restrictions na kojoj se nalaze detaljne informacije u vezi sa trenutnim statusom pružanja konzularnih usliuga u ambasadama i konzulatima i viznim restrikcijama u vezi sa globalnom pandemijom virusa korona (COVID-19).

Rekao bih da ovo znači da ambasada počinje da radi, tako da, ukoliko bi pao ban, počelo bi verovatno i procesuiranje i zakazivanje intervjua i za ostale vrste viza.

mveruovic
01.08.2020, 01:48
I da padne ban nema nista od tih viza bar nekoliko meseci, za sve ovo vreme se nakupilo brdo porodicnih viza koje mogu da se odrade, tako da ce se cekati poprilicno na razgovore cak i da ih odobre.

ikac89
01.08.2020, 11:44
Porodične vize imaju prednost u odnosu na ostale, iako nisu vremenski ograničene kao DV? Inače mnogo ljudi je dobilo mailove da je ds260 obrađen, da su dokumenta obrađena i da su ready for scheduling, što znači da je obrada završena i da je sve spremno za zakazivanje intervjua tj. da je ostao samo intervju kao poslednji korak.

A i čini mi se da je BritSimon, kada je neko pitao da li obustava rada USCIS-a utiče na DV vize, napisao da KCC radi obradu DV kejsova, a ne USCIS, kao u slučaju npr. family based viza, tako da ni u tom slučaju, jedno ne isključuje drugo.

Svenson
02.08.2020, 01:34
Zakuvali ga. :twitch:

Ma, zakuvao je ovo onaj tip sto je pojeo slepog misa. :w00t:

Sve u svemu, zelim generaciji DV-2020 da se desi cudo i da dobiju vize.

mveruovic
02.08.2020, 01:39
Porodične vize imaju prednost u odnosu na ostale, iako nisu vremenski ograničene kao DV? Inače mnogo ljudi je dobilo mailove da je ds260 obrađen, da su dokumenta obrađena i da su ready for scheduling, što znači da je obrada završena i da je sve spremno za zakazivanje intervjua tj. da je ostao samo intervju kao poslednji korak.

A i čini mi se da je BritSimon, kada je neko pitao da li obustava rada USCIS-a utiče na DV vize, napisao da KCC radi obradu DV kejsova, a ne USCIS, kao u slučaju npr. family based viza, tako da ni u tom slučaju, jedno ne isključuje drugo.

Imaju prednost, pogotovo sto se vize nisu izdavale skoro 6 meseci, nakupilo se brdo ljudi u BGu i prvo ce da zavrse sve te vize koje cekaju svoje termine za porodicne vize. Nema veze ko obradjuje vize, na kraju svi dodju u ambasadu, tj ambasada daje termine.

Michi20
13.08.2020, 20:57
Nisu loše vesti za nas DV2020 dobitnike.
https://www.youtube.com/watch?v=IkGI_5_mMbU

Jelenaa91
14.08.2020, 11:38
Nisu loše vesti za nas DV2020 dobitnike.
https://www.youtube.com/watch?v=IkGI_5_mMbU

Sta to znaci u prevodu?
🤣😁

.....
Cemu da se nadamo?

Michi20
14.08.2020, 12:20
Sta to znaci u prevodu?
🤣😁

.....
Cemu da se nadamo?

Pa koliko sam razumeo, ovaj sudija što je zadužen za ovu tužbu(ukidanje zabrane), tražio je od državnih branilaca da mu dostave svu papirologiju i istraživanja kako zabrana imigracije utiče na ugrožavanje poslova u USA. Koliko znamo Trump je samo potpisao EO, na njegovu ruku kao i uvek. Tako da će teško dokazati da su imali neki osnov za zabranu podela viza. A znaćemo sve zvanično 27 ili 28 avgusta. Tako da ako ukinu ovu zabranu po meni imaa šanse za one kojima je otkazan intervju (mart,aprili maj)

BokaLunki
14.08.2020, 14:02
Pa koliko sam razumeo, ovaj sudija što je zadužen za ovu tužbu(ukidanje zabrane), tražio je od državnih branilaca da mu dostave svu papirologiju i istraživanja kako zabrana imigracije utiče na ugrožavanje poslova u USA. Koliko znamo Trump je samo potpisao EO, na njegovu ruku kao i uvek. Tako da će teško dokazati da su imali neki osnov za zabranu podela viza. A znaćemo sve zvanično 27 ili 28 avgusta. Tako da ako ukinu ovu zabranu po meni imaa šanse za one kojima je otkazan intervju (mart,aprili maj)

I ja sam tako razumela. Zaista se nadam da oni nemaju neke cvrste dokaze i da ce sudija da donese odluku u nasu korist, da se nastavi izdavanje viza nakon 30.9. Bar da produzi za jos 4 meseca koliko nam je uskraceno (24. Aprila je stavljena zabrana)
Realno, kako moze 30000 ljudi (oko 13000 viza je podeljeno do sad) da bude pretnja amerikancima? Nikako! Tako da verujmo i nadajmo se najboljem. :)

ikac89
14.08.2020, 15:46
Ja sam čitao malo vezano za produžavanje roka posle 30.09. i došao do zaključka da taj rok može da produži samo kongres, zato što je rok jasno definisan u zakonu i praktično ne postoji način da se isti produži bez menjanja zakona.

Ali kao što sam pisao pre neki dan, nisam pravnik, možda je na neki način produžavanje ipak moguće. Kao što kažu, nada umire poslednja.

Michi20
05.09.2020, 10:05
White House Ordered by Judge to Partly Lift Ban on Visa Holders
Sept. 5, 2020, 2:25 AM

U.S. judge in Washington issues partial injunction
Ruling comes in suits by individuals, immigrant rights groups

President Donald Trump’s proclamation barring green card applicants, diversity visa lottery winners and other foreign guest workers from entering the U.S., has been partially blocked by a Washington federal judge.

Announcing his edict in June, Trump said the measure was needed to protect American workers’ jobs during the economic downturn caused by the coronavirus pandemic.

Judge Amit P. Mehta of the U.S. District Court for the District of Columbia on Friday blocked those measures in so far as they would have prevented diversity visa lottery winners from obtaining their entry papers before the program’s Sept. 30 deadline. The judge also ordered the Trump administration to undertake “good-faith efforts,” to expeditiously process those applications and renewals by that deadline.

Mehta otherwise declined to prevent the president from barring entry by temporary work visa holders, green card applicants, and others. The judge was a 2014 nominee of President Barack Obama.

Mehta’s ruling comes after hearing nearly four hours of argument on Aug. 27 in five consolidated individual and immigrants’ rights lawsuits challenging the legality of Trump’s edict and an earlier one issued in April and extended by that later measure. Gomez et al v. Trump is the broadest case, suing on behalf of businesses, individuals, and organizations. H-1B specialty occupation visa holders stuck abroad and diversity visa lottery winners are also represented in the group of cases.

Trump’s June 22 proclamation extended a previous order barring entry to the U.S. for green card applicants and diversity visa winners, and expanded it to include H-1B and H-4 visas, which are used by workers in specialty occupations and their families, as well as L visas for intracompany transfers and most J visas for work- and study-abroad programs. All visa categories targeted by the proclamation are barred from entry through the end of the year.

The administration said the order was necessary to protect jobs for U.S. workers during the downturn. But plaintiffs in the case argued that logic was flawed, and that Congress has already rejected the premise that competition for jobs in the U.S. is a “zero sum game” by maintaining and expanding the immigration system even in the face of prior economic downturns.

Plaintiffs include employers in essential industries such as shipping and transportation; foreign medical graduates with residencies at hospitals treating Covid-19 patients; diversity visa lottery winners; and guest workers separated from their families and jobs.

Mehta also found that the plaintiffs in the consolidated cases are “substantially likely to succeed” on their claims that the State Department’s policy of not reviewing and adjudicating non-exempt visas is not in accordance with law, and is “in excess of statutory authority, and is arbitrary and capricious.” His ruling ran to 85 pages.

The judge denied the remaining plaintiffs’ request for a preliminary injunction, and ordered the parties to file a joint status report by Sept. 25 proposing a briefing schedule for the court’s resolution of the merits.

BokaLunki
06.09.2020, 13:34
Ljudi, sta nam je ciniti sada? Da li da saljemo mejl ambasadi? Sta da kazemo? Da li da posaljemo celu presudu i naglasimo stavke koje se odnose na nas kako bi nam ponovo zakazali int? Da li da pitamo/molimo da nam zakazu ili da zahtevamo!? Nemam pojma ni sta bih napisala iskreno...

Aleksandar381
06.09.2020, 16:29
Ljudi, sta nam je ciniti sada? Da li da saljemo mejl ambasadi? Sta da kazemo? Da li da posaljemo celu presudu i naglasimo stavke koje se odnose na nas kako bi nam ponovo zakazali int? Da li da pitamo/molimo da nam zakazu ili da zahtevamo!? Nemam pojma ni sta bih napisala iskreno...

Svakako odmah mail abasadi, DV 2020 nije prekinuta, malo pojasnjenje svega, prvo ce se obradjivati slucajevi dobitnika koji se nalaze u tuzbama kao tuzioci, to je malo vise od 1000 ljudi iz sveta, to realno moze 10 dana da se zavrsi, zatim ce se verovatno obradjivati ostali slucajevi, 25 septembra se dostavlja izvestaj sudiji da se vidi sta je sve uradjeno, tada ce se VEROVATNO doneti odluka za dalje, da li ce se produzavati rok 30 septembar. Mozda se produzi a mozda i ne.. Dobitnici svakako treba da posalju mail sa jako kratkim sadrzajem, okaciti link prema presudi (imas ga na britsimonovom sajtu) i uputiti ih na tacke 1-3 presude (mada oni to vec svakako sve znaju), i na kraju da ti daju dalja uputstva.

Puno srece

Aleksandar381
06.09.2020, 16:39
Mozda je i ovo bitna informacija za sve:

If you are denied a “mission critical” emergency appointment or do not receive a timely response, please let us know immediately by filling out this form (https://u1584542.ct.sendgrid.net/ss/c/AmCPGAa5TKCV0Ya3nRaidHeEYUwOH3ReARIE6qibofKrq4iiL4 hpihEgSN91ZbVNN5FKO0zepE8tc9zcaAV5VlyQksysAzxewwfU 0Aa_dnMEQsQdW4JH-I_LRWNm9secH14c7HTDIxRslSOXylD6BupVSvTMKDGgF90FlZr 5LRpda8lT0CeZ0RlagLaqQ74Iaf1egnl480DeSgD6yCSuYx_JD pLbx-sM3_rGYdGd2N0vx5_l0VEbe9FMjZfdLhGnQwgeCAyzLhVCDfUP iJ7SwYB9r601EKolU_yX3336zPUKAZ_6O89V0WIuseUrynW0Sk 2wiqzJuyzn2WIfB5_p05-S2B1EQHg_dYFqAHuvHSEKQ1Zi9gzm0zw4TMKCOCff/34y/Y-L9W3ahRg-_kNVj0D--rg/h1/j53zvBEr4ePcIZQHkzWY2tKxEu35IL6MC9JD-pk8hBM)
. We will be reporting back to the Court what is happening at the consulates on a regular basis, and we will seek further relief from the Court if Diversity Visa winners are unable to receive their visas by the September 30 deadline.
Thank you and good luck,
The Gomez v Trump Team

BokaLunki
06.09.2020, 16:54
Svakako odmah mail abasadi, DV 2020 nije prekinuta, malo pojasnjenje svega, prvo ce se obradjivati slucajevi dobitnika koji se nalaze u tuzbama kao tuzioci, to je malo vise od 1000 ljudi iz sveta, to realno moze 10 dana da se zavrsi, zatim ce se verovatno obradjivati ostali slucajevi, 25 septembra se dostavlja izvestaj sudiji da se vidi sta je sve uradjeno, tada ce se VEROVATNO doneti odluka za dalje, da li ce se produzavati rok 30 septembar. Mozda se produzi a mozda i ne.. Dobitnici svakako treba da posalju mail sa jako kratkim sadrzajem, okaciti link prema presudi (imas ga na britsimonovom sajtu) i uputiti ih na tacke 1-3 presude (mada oni to vec svakako sve znaju), i na kraju da ti daju dalja uputstva.

Puno srece

Hvala puno. Do kraja dana cu im poslati mejl i nadati se brzom odgovoru.
Ukoliko neko od forumasa u medjuvremenu dobije odgovor od ambasade/bilo kakvu info, molim da podeli sa svima nama.

Michi20
06.09.2020, 21:12
Hvala puno. Do kraja dana cu im poslati mejl i nadati se brzom odgovoru.
Ukoliko neko od forumasa u medjuvremenu dobije odgovor od ambasade/bilo kakvu info, molim da podeli sa svima nama.
Poslao sam mail i dobio sam istog trenutka automatski odgovor. Pisalo je kako ne rade imigrantske vize usled pandemije COVID19 bla bla. Ali naravno to je automatski odgovor

Michi20
07.09.2020, 07:07
Poslao sam mail i dobio sam istog trenutka automatski odgovor. Pisalo je kako ne rade imigrantske vize usled pandemije COVID19 bla bla. Ali naravno to je automatski odgovor

Slao sam na mail belgradeiv@state.gov.
Američka ambasada u Beogradu

Konzularno odeljenje – useljeničke vize (IV).

Ovo je automatski odgovor, i jedini odgovor koji ćete trenutno dobiti.

Molimo vas da ne odgovarate na ovaj imejl.





Informacije u vezi sa konzularnim uslugama

Kao odgvor na sve veće izazove u svetu u vezi sa virusom korona, Steјt Department јe privremeno obustavio sve svoјe rutinske vizne usluge u svim ambasadama i konzulatima. Od 20. marta 2020. god. svi intervјui za neuseljeničke i useljeničke vize su otkazani. Ambasade i konzulati nastaviće da pružaјu samo neodložne vizne usluge kako situaciјa bude omogućavala. Nastoјaćemo da rutinske vizne usluge ponovo nastavimo da pružamo u naјkraćem mogućem roku, ali za sada ne možemo da preciziramo određeni datum. Podnosioci zahteva za useljeničke vize biće kontaktirani nakon ponovnog uspostavljanja konzularnih usluga. U vezi sa najnovijim informacijma o našim konzularnim uslugama posetite našu veb-stranu https://rs.usembassy.gov/sr/visas-sr/ i naš konzularnu Facebook nalog https://www.facebook.com/usaconsblg. Molimo vas da se suzdržite od slanja dodatnih pitanja u vezi sa viznim procedurama dok ponovo ne uspostavimo rutinske konzularne usluge. Molimo vas da pročitate i sekciju (vidi dole niže) cesto postavljana pitanja, koja se odnosi na procesuiranje imigracionih viza za vreme perioda pandemije virusa korona.

Možete posetiti internet stranicu Visa Services and Restrictions na koјoј se nalaze detaljne informaciјe u vezi sa trenutnim statusom pružanja konzularnih usliuga u ambasadama i konzulatima i viznim restrikciјama, a u vezi sa globalnom pandemiјom virusa korona (COVID-19).

marko1995
07.09.2020, 08:14
Možda da ih probaš pozvati?
I njih i KCC?
Ti si ako se ne varam bio zakazan pa ti je otkazan intervju?

Meni je iskreno nešto ovaj Morrison tanak i ne vjerujem mu ništa, masovno traži samo novac i novac :grin:
Nadam se da će barem neko pozeleniti od vas s foruma... :obrva:

Michi20
07.09.2020, 09:47
Možda da ih probaš pozvati?
I njih i KCC?
Ti si ako se ne varam bio zakazan pa ti je otkazan intervju?

Meni je iskreno nešto ovaj Morrison tanak i ne vjerujem mu ništa, masovno traži samo novac i novac :grin:
Nadam se da će barem neko pozeleniti od vas s foruma... :obrva:

Ja mislio da sačekam 2-3 dana da mi odgovore a onda da ih zovem. Sa KCC nemam veze jer je bio otkazan intervju. Dokumenta su u ambasadi. A ovo sa plaćanjem Morisonu za tužbu nemam nameru, šta god da se desi. A i pravo da ti kažem više mi je muka od svega. Da li je još neko kontaktirao ambasadu?

Aleksandar381
07.09.2020, 10:55
Ja mislio da sačekam 2-3 dana da mi odgovore a onda da ih zovem. Sa KCC nemam veze jer je bio otkazan intervju. Dokumenta su u ambasadi. A ovo sa plaćanjem Morisonu za tužbu nemam nameru, šta god da se desi. A i pravo da ti kažem više mi je muka od svega. Da li je još neko kontaktirao ambasadu?

Ja kad budem imao info podelicu ga

Treba sacekati sigurno 2-3 dana jer je sad praznik rada i ambasada "ne radi", a i moraju da dobiju zvanicne instrukcije sta da rade od State Departmenta-a ( ko je pratio svako sudjenje i imao uvid u sudsku dokumentaciju zna o cemu pricam).

Sto se tice automatskog odgovora, u ambasadi citaju sve mailove u to budite sigurni, cim budu imali sta da odgovore, odgovorice.

A za Kurtisa , pa iskreno na prvi pogled ............... ALI opet ko je pratio sudjenje i ko je upucen u ceo slucaj i sva desavanja oko njega, i ko je procitao celu presudu moze da izvuce zakljucak da su Kurtis i Rafael izvukli slucaj i da bez njih ne bi bilo nicega, 90% agrumenata od drugih advokata u sudjenju su odbaceni......

marko1995
07.09.2020, 14:29
Nisam pratio suđenje, drago mi je ako je tako...
Vidjećemo šta će biti 25.09. hoće uspjeti produžiti rok za izdavanje viza i ako hoće koliko će to negativno uticati na DV-2021 ostaje nam da vidimo...

ikac89
08.09.2020, 14:07
Izašlo je ovo obaveštenje na fb stranici ambasade.

���������������� ���������������� ���������������� ���������������� ������ ���������������� ������� ������������ ���������������� ���������������� �� ���������������� ���������������� ��������������
(������������̌��� ���������������� ���������������� ����� 8. ���������������� ���������������� ���������������� ���� 2020.)

Ambasada Sjedinjenih Država u Beogradu trenutno procesuira sledeće neuseljeničke i useljeničke vize: useljeničke vize kategorija ���������������� �/���������������� �, ���������������� �/���������������� �, neuseljeničke vize kategorija ������ (student), ������ ������ ������ (lekari, državni posetioci, međunarodni posetioci, profesori, istraživači, kratkoročni stipendisti, specijalisti, kategorije srednjoškolaca ili studenata univerziteta koji ispunjavaju uslove za izuzeće od predsedničkih Uredaba u vezi sa COVID-19) kao i kategorije neuseljeničkih viza ������, ������, ������, ������ i ������������/������.

Podnodioci zahteva za neuseljeničke vize kategorija ���������������� �, ���������������� �, ������������ i nekih ������ kategorija koje su obuhvaćene predsedničkom Uredbom 10052 mogu da podnesu zahtev za razgovor samo ako veruju da se kvalifikuju za neko od izuzeća navedenih u Uredbi. Molimo vas da proučite dobro Uredbu 10052 a naročito navedena izuzeća.

Ukoliko ste imali useljeničku vizu koja je bila validna na dan 23. aprila 2020. i niste bili u mogućnosti da otputujete, možda će vasa viza moći da se reizda. Pošaljite nam preko imejla belgradeiv@state.gov sledeće podatke: puna imena podnosilaca zahteva za vizu, puno ime osobe koja je podnela peticiju, broj predmeta (BLGxxxxxxxx) i mi ćemo pogledati vaš predmet.
Iako Američka ambasada u Beogradu ima za cilj da predmete procesuira što je pre moguće, verovatno će biti produženo vreme čekanja za zakazivanje zbog velikog broja već predatih zahteva. Trenutno nismo u mogućnosti da odredimo tačan datum kada ćemo početi da pružamo konzularne usluge u punom obimu na nivou pre COVID-19.

���������������� ���������������� ��̌������������� ���������������� ������������ ���������������� ���������������� ���������������� ���������������� ���������������� ���������������� ���������������� ���� ������������ ���������������� ������� ������̌���������� �������� ������������ ���������������� ������������� ���������������� ���������������� ��������������̌� ���������� ���������������� � ���������������� ���������������� �������������� ���������������� ���������������� ���������������� ���� (������������/������������) ������ ���������������� ������������� ������������ ���������������� ���������������� ���������������� ���������������� �����. Ako imate neodložno putovanje i morate hitno da putujete, molimo vas da sledite uputstva na stranici Official U.S. Department of State Visa Appointment Service i da zatražite hitan sastanak. Zahtevi za izdavanje viza po hitnom postupku uzimaće se u obzir samo ako su podneti preko ovog sitema. Kada novi termini za ���������������� ���������������� ���������������� ����������������̌ ������������ ���������������� ������� budu dostupni, oni će se pojaviti na kalendaru za zakazivanje na stranici Official U.S. Department of State Visa Appointment Service (https://ais.usvisa-info.com). Podnosioce zahteva za ���������������� ���������������� ���������������� ����̌������������ ���������������� ������� čiji predmeti budu spremni za zakazivanje direktno će kontaktirani Nacionalni vizni centar (NVC) i Odeljenje za useljeničke vize konzulata SAD u Beogradu, u zavisnosti gde se predmet trenutno nalazi. Pregledajte naša često postavljana pitanja (https://bit.ly/2PcwF5v) za najnovije informacije o putovanju u Sjedinjene Države i viznim uslugama u Srbiji. Takođe, molimo vas da posetite internet stranicu Visa Services and Restrictions na kojoj se nalaze detaljne informacije u vezi sa trenutnim statusom pružanja konzularnih usluga u ambasadama i konzulatima i viznim restrikcijama u vezi sa globalnom pandemijom virusa korona (COVID-19).

Boldovao sam deo vezan za useljeničke vize.

I da ostavim ovaj link. Ako sam dobro razumeo, ovo je kao neka anketa tj. upitnik gde žele da vide kako se odvija situacija na terenu, kakvi se odgovori dobijaju od ambasada i sl., da bi dostavili sudiji 25. septembra.

Hello! We are Justice Action Center and Innovation Law Lab -- part of the team of lawyers representing the Plaintiffs in Gomez v. Trump. On September 4, 2020, the judge in the case issued a Preliminary Injunction that orders the U.S. State Department to process Diversity Visa applications.

We want to understand how the State Department is implementing the injunction. We aren't offering to be your lawyers and we aren't offering to provide help to you. You do not need to share any information with us. If you do share information, we may use it in court to protect the rights of immigrants in the United States and people who want to immigrate to the United States. This question is required. *

https://innovation-law-lab.typeform.com/to/Ihao8Jdz

Edit ne znam zbog čega ovako prikazuje poruku sa fb stranice ambasade
Evo linka do objave https://www.facebook.com/usaconsblg/photos/a.140457482634892/4891955527485040/?type=3&theater

Michi20
08.09.2020, 15:15
I šta ovo znači za nas kojima je otkazan intervju. Ni ne pominju nas. Samo kome su istekle vize imaju neke šanse

marko1995
08.09.2020, 15:38
Ambasade su ignorisale bilo kakvu presudu jer im je tako rečeno...
Oni rade kako im se kaže.
Ako im KCC javi da zakazuju oni će zakazivati.
KCC trenutno ne zakazuje i to je to... Dok god KCC ne krene sa procesuiranjem dokumenata, loše se svima piše.

"Razgovor zakazuje KCC na osnovu naših termina koje im dostavimo i oni obavještavaju stranke o zakazanom terminu razgovora".

Ovako kažu iz Sarajeva, ali i da je trenutno sve stopirano zbog bana.

Michi20
08.09.2020, 16:12
Ambasade su ignorisale bilo kakvu presudu jer im je tako rečeno...
Oni rade kako im se kaže.
Ako im KCC javi da zakazuju oni će zakazivati.
KCC trenutno ne zakazuje i to je to... Dok god KCC ne krene sa procesuiranjem dokumenata, loše se svima piše.

"Razgovor zakazuje KCC na osnovu naših termina koje im dostavimo i oni obavještavaju stranke o zakazanom terminu razgovora".

Ovako kažu iz Sarajeva, ali i da je trenutno sve stopirano zbog bana.

Te termine zakazuje KCC onima kojima tek proveravaju dokumenta. Ja mislim specifično na nas kojima je otkazan intervju. Jer su naša dokumenta u ambasadi Beograda. Mi ništa više nemamo sa KCC.

Aleksandar381
08.09.2020, 16:27
Ambasade su ignorisale bilo kakvu presudu jer im je tako rečeno...
Oni rade kako im se kaže.
Ako im KCC javi da zakazuju oni će zakazivati.
KCC trenutno ne zakazuje i to je to... Dok god KCC ne krene sa procesuiranjem dokumenata, loše se svima piše.

"Razgovor zakazuje KCC na osnovu naših termina koje im dostavimo i oni obavještavaju stranke o zakazanom terminu razgovora".

Ovako kažu iz Sarajeva, ali i da je trenutno sve stopirano zbog bana.

Bez namere da se iko uvredi, ali odakle ti informacija da su ambasade ignorisale bilo kakvu presudu?

TO JEDNOSTAVNO NIJE ISTINA

evo ti odgovor ambasade u Tirani https://twitter.com/curtisatlaw/status/1303288463618224129/photo/1
ovakve odgovore salju mnoge ambasade u svetu.

Obzirom da je danas prvi radni dan u ambasadama od donosenja presude moguce da jos nisu dobili ili poceli da primenjuju smernice od DOS sta dalje.

I jos jedna jako bitna stvar presuda kaze:

Prvo se radi na slucajevima cija se imena nalaze kao tuzioci. I da ce 25 septembra biti revizija sta je uradjeno i donosice se odluka za dalje.

Za sve ostale se ne spominje nista konkretno, nego je tu jednostavno ostavljeno otvoreno pitanje. Nije receno ni DA ni NE.

Sudska odluka je da se nemoze zabraniti proces obrade i izdavanje, sto po svacijem shvatanju znaci da se proces nastavlja, ali to opet moze da tumaci ko kako hoce ( tako su do sad tumacili i celu uredbu) , nije konkretno kao deo presude koji se odnosi za tuzioce da se njihovi slucajevi moraju odmah nastaviti.

Iz tog razloga Kurtis pokrece novu tuzbu, jer po njemu neveruje da ce svima biti nastaljen proces. Ko hoce ima na netu presuda pa nek je prostudira. I ako se bez euforije procita, moze da bude da je Kurtis u pravu (a mozda i nije).

Evo jos jednog zanimljivog detalja, prateci svako saslušanje, citajuci svaki od 123 dokumenta u toku sudjenja i samo sudjenje na kraju ( ima da mi stigne racun za telefon vise od cene karte za US) Trampovi branioci su uvek energicno branili deo slucaja da se ne moze odluka odnositi na sve. Iako je Sudija odbacio deo tuzbe (Aker slucaj) u kojoj se trazi da se odluka odnosi na sve dobitnike, ALI je ostavio presudom mogucnost da moze da nastavi ceo proces (odlukom da se ne moze blokirati proces obrade i izdavanja viza), e zato je cela ova frka.

Nadam se da je sad malo jasnije.

marko1995
08.09.2020, 17:05
Ja sam u raznim DV-2020 grupama gdje iz cijelog svijeta stižu informacije i gotovo da su svi koji su zvali KCC dobili odgovor da se i dalje ne procesuiraju dokumenti niti zakazuju intervjui dok ih neko ne obavijesti da počnu...
Za nadati se da je to samo trenutno...

Imas na skype-u za 3.50$ mjesečno unlimited minuta prema svim mrežama u SAD mobilnim/fiksnim...

Aleksandar381
08.09.2020, 17:27
Ja sam u raznim DV-2020 grupama gdje iz cijelog svijeta stižu informacije i gotovo da su svi koji su zvali KCC dobili odgovor da se i dalje ne procesuiraju dokumenti niti zakazuju intervjui dok ih neko ne obavijesti da počnu...
Za nadati se da je to samo trenutno...

Imas na skype-u za 3.50$ mjesečno unlimited minuta prema svim mrežama u SAD mobilnim/fiksnim...

Nijie bilo moguce pozivati sa skype brojeve od suda, samo fixni sbb je radio ( za lelkom ne znam) , mada su se i tu ispucali svi besplatni prekookeanski minuti :)

Batali grupe svasta se tu pise, otvori twiter, prati samo advokate koji vode ovaj slucaj i hashtag #dv2020 i imaces informacije u roku od 2 minuta :)

Aleksandar381
08.09.2020, 17:34
Nestao mi je EDIT pa cu ovako dodati malo pojasnjenje na moj post oko reci "konkretno" i u sledećoj rečenici:

"Za sve ostale se ne spominje nista konkretno, nego je tu jednostavno ostavljeno otvoreno pitanje. Nije receno ni DA ni NE."

Sudija je naredio da se prema svim ostalim dobitnicima pokaze "dobra volja"
To samo sudija zna na sta je mislio :) I verujte sudija je veoma svestan kakva je šteta načinjena dobitnicima lutrije

Greta
08.09.2020, 20:24
Ako nas pozovu na intervju do kraja 9 mjeseca dali to znači da moramo u ovom istom mjesecu i da odemo u Ameriku po kartu ili?

BokaLunki
08.09.2020, 20:36
Ako nas pozovu na intervju do kraja 9 mjeseca dali to znači da moramo u ovom istom mjesecu i da odemo u Ameriku po kartu ili?

Ne. Zabrana i dalje vazi da ulazak u zemlju, do kraja godine, ako ne produze.
Viza vazi koliko i lekarski, 6 meseci, za to vreme mora da se udje u zemlju.

Greta
08.09.2020, 20:55
A postavljaju se pitanja iz ambasada dali smo i dalje zaintersirani za izdavanje viza do kraja 9 mjeseca...Zato pitam bit će to teška žurba

BokaLunki
08.09.2020, 21:23
A postavljaju se pitanja iz ambasada dali smo i dalje zaintersirani za izdavanje viza do kraja 9 mjeseca...Zato pitam bit će to teška žurba

Hm, nisam bas najbolje razumela :) ambasade pitaju da li smo zainteresovani da nam izdaju vize? Pa naravno! Ako nam daju sansu :( Ambasada u Beogradu jos uvek nije odgovorila nikome na mejl, bar se niko jos nije javio, ja jos uvek cekam...

Aleksandar381
08.09.2020, 23:25
Info iz prve ruke sto bi se reklo, DOS je krenuo vec da resava slucajeve, kao sto sam vec nekoliko puta rekao, krenuli su prvo da resavaju imenovane tuzitelje tj ljude koji se nalaze na spisku kao tuzioci. Toliko su izasli u susret da traze da se imenuju 3 ambasade ukoliko je ambasada u maticnoj zemlji zatvorena kako bi obavili intervju (shvatili su odluku suda veoma ozbiljno, danas su krenuli da rade posle praznika i vec su zavrsili deo posla). Treba im dati malo vremena, par dana, bice ovo velika trka do kraja septembra.

Greta
09.09.2020, 04:43
Hm, nisam bas najbolje razumela :) ambasade pitaju da li smo zainteresovani da nam izdaju vize? Pa naravno! Ako nam daju sansu :( Ambasada u Beogradu jos uvek nije odgovorila nikome na mejl, bar se niko jos nije javio, ja jos uvek cekam...

Da ambasada je poslala mail mom zaručniku dali je još uvijek zainteresiran za dobivanje karte ako bude nastavljeno davanje karti do kraja 9 mjeseca.

marko1995
09.09.2020, 08:49
Dana 4. septembra 2020. godine, američki okružni sud u okrugu Columbia presudio je u predmetu Gomez protiv Trumpa da Ministarstvo mora uložiti dobronamjerne napore da ekspeditivno obradi i presudi zahtjeve za vize za raznolikost DV-2020 do 30. septembra 2020. Stoga DV -2020 kandidata može se procesuirati u ambasadama i konzulatima tamo gdje to dozvoljavaju lokalni zdravstveni uslovi i poštanski resursi. U skladu sa zahtjevima iz Zakona o imigraciji i državljanstvu i važećim propisima, kandidati moraju biti dokumentarno kvalifikovani, platiti sve potrebne prijave, biti u mogućnosti da pribave potrebni medicinski pregled ljekara i dokazati da ispunjavaju uvjete za vizu prije izdavanja vize. Podnosiocima zahtjeva za DV-2020 može se izdati viza do kraja fiskalne godine, 30. septembra 2020. ili prije nje. Podsjetnici se podsjećaju da imigrantske vize uglavnom ističu istog datuma kada i istek liječničkog pregleda; obično tri ili šest mjeseci od datuma ispita. Podnosioci zahtjeva za DV čiji je ljekarski pregled već obavljen, ali će isteći prije 31. decembra 2020. godine, mogu se odlučiti za podnošenje novog liječničkog pregleda prije izdavanja vize.

Iako se podnosiocima zahtjeva za DV-2020 može izdati imigrantska viza prema ovom nalogu suda, predsjednička proglas 10014, kojim se obustavlja ulazak određenih imigranata u Sjedinjene Države (uključujući podnosioce zahtjeva za različitu vizu), ostaje na snazi ​​do 31. decembra 2020. godine i može se produžiti od strane predsjednika. Stoga, osim ako primatelj DV vize također ne ispuni izuzetak od Proklamacije, taj nositelj DV vize neće moći putovati u Sjedinjene Države s izdanom vizom dok je Najava na snazi. Pet regionalnih COVID-ovih proglašenja kojima se obustavlja ulazak imigranata koji su bili fizički prisutni u Kini, Iranu, Šengenskom području, Velikoj Britaniji, Irskoj ili Brazilu u roku od 14 dana od ulaska u Sjedinjene Države i dalje su na snazi ​​i nisu predmet sudske odluke red. Dakle, dok se sa podnosiocima prijava za DV podložnim regionalnoj proglašenju COVID (Brazil, Irska, Velika Britanija, zemlje šengenske zone, Iran i Kina) može razgovarati i procesuirati, podnosioci zahtjeva koji su fizički bili u pogođenom regionu tokom prethodnog 14-dnevnog razdoblja neće im se izdati imigrantska viza, osim ako to nije izuzeto prema odgovarajućoj proklamaciji ili dok ne budu izvan pogođenog područja 14 dana.

Podnosioci zahtjeva za DV-2020 kojima će vize isteći prije 31. decembra 2020. godine, kada Program 10014 trenutno treba isteći, neće moći useliti na toj vizi, osim ako nisu izuzeti iz Proglasa i ne mogu im izdati novu vizu nakon 30. septembra, 2020. Podnosioci prijava za DV podsećaju se da su izuzeti iz Proglašenja ako su bili ili u Sjedinjenim Državama ili su imali važeću imigrantsku vizu 23. aprila, kada je na snagu stupila predsednička proglas 10014. Podnosioci zahtjeva za DV koji su posjedovali važeće DV vize 23. aprila, ali nisu mogli putovati i vize su u međuvremenu istekle, mogu ponovo izdati DV vizu prije 30. septembra 2020. godine.

Podnosioci zahtjeva za DV-2020 čiji su slučajevi prethodno bili zakazani za zakazanje razgovora (čak i ako su otkazani) u američkoj ambasadi ili konzulatu u inozemstvu trebali bi se obratiti izravno toj ambasadi ili konzulatu za daljnje informacije o njihovom konkretnom slučaju. Ako radno mjesto ne može obraditi slučajeve zbog lokalnih zdravstvenih uslova i ograničenja resursa, podnosilac zahtjeva može zatražiti premještaj na drugo radno mjesto. Podnosioci prijava za DV mogu zatražiti transfer direktnim kontaktiranjem željenog radnog mjesta; neće se moći udovoljiti svim zahtjevima za transfer. Podnosioci zahtjeva za DV koji su odgovorili na zahtjeve za dokumentaciju od Konzularnog centra Kentucky (KCC) i obaviješteni su da su njihovi slučajevi dokumentarno kvalificirani, ali da čekaju datum razgovora za vizu, bit će zakazani u skladu s kapacitetom rasporeda pošte. Odjel očekuje da, zbog ograničenja resursa, ograničenja uslijed pandemije COVID-19 i uslova u zemlji, neće moći primiti sve podnositelje zahtjeva za DV prije 30. septembra 2020. godine.

Ovi iz KCC-a su toliko smiješni da to nije normalno :lool:

Michi20
09.09.2020, 08:59
Upravo mi je stigla poruka preko Facebook stranice "Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia" na moje pitanje u vezi početka zakazivanja razgovora kojima je bio već otkazan, odgovor: JOŠ UVEK NIJE POČELA OBRADA VIZA U KATEGORIJI DV. I drugo pitanje sam postavio da li ima nekih naznaka da će krenuti sa procesom s obzirom na sudsku odluku, odgovor u celosti : Ima naznaka za nastavak procesa. Moramo prvo dobiti oficijalne instrukcije za konzulate. Vi koji ste već bili zakazani kod nas za intervju, bićete svi procesuirani. Dodatnih zakazivanja iz KCC-ja neće biti.

marko1995
09.09.2020, 09:01
Upravo mi je stigla poruka preko Facebook stranice "Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia" na moje pitanje u vezi početka zakazivanja razgovora kojima je bio već otkazan, odgovor: JOŠ UVEK NIJE POČELA OBRADA VIZA U KATEGORIJI DV.

Znači da se ne sekiraju mnogo:udri:

Da. Evo i preciznijeg odgovora:
“To nisu oficijelne instrukcije za konzulate. Kada dobijemo oficijelne instrukcije za konzulate tada mozemo da nastavimo procesuiranje viza.”

pablo
09.09.2020, 11:33
Upravo mi je stigla poruka preko Facebook stranice "Consular Section - U.S. Embassy Belgrade, Serbia" na moje pitanje u vezi početka zakazivanja razgovora kojima je bio već otkazan, odgovor: JOŠ UVEK NIJE POČELA OBRADA VIZA U KATEGORIJI DV. I drugo pitanje sam postavio da li ima nekih naznaka da će krenuti sa procesom s obzirom na sudsku odluku, odgovor u celosti : Ima naznaka za nastavak procesa. Moramo prvo dobiti oficijalne instrukcije za konzulate. Vi koji ste već bili zakazani kod nas za intervju, bićete svi procesuirani. Dodatnih zakazivanja iz KCC-ja neće biti.


Kako mogu da kazu da dodatnih zakazivanja nece biti? Zato sto im se moze? Zato sto nemaju vremena od guzve? Kako to samo izbace neku informaciju kad pise lepo :

“DV applicants who have responded to requests for documents from the Kentucky Consular Center (KCC) and have been notified that their cases are documentarily qualified, but awaiting a visa interview date, will be scheduled in accordance with post’s scheduling capacity. The Department expects that, due to resource constraints, limitations due to the COVID-19 pandemic, and country conditions, it will be unable to accommodate all DV applicants before September 30, 2020.”

BokaLunki
09.09.2020, 14:16
Jel moguce da jos uvek nikome nista nisu odgovorili na mejl? Jel ste im pisali na engleskom ili? Ja sam na srpskom, pa mi pade na pamet da se nisam zeznula mozda, jer vidim da su ljudi pisali na engleskom drugim ambasadama u svetu.
Da li ih je neko mozda pozvao ma tel? Ili planira?

mveruovic
09.09.2020, 14:41
Rade nasi ljudi tamo, nema veze na kom jeziku pises. Ne znam da l je sad, ali pre je bio termin od 15:30 do 16:30 mislim za useljenicke vize, ako uopste automat sad da da se dodje do konzularnog radnika.

ikac89
09.09.2020, 20:07
DoS updatovao objavu, vezanu za prioritet prilikom obrade. Mislim da ovo niko nije kačio.

The Department of State will use the following prioritization plan for these applicants, consistent with the court order and applicable law:

1 Individuals who were named plaintiffs in Gomez v. Trump and its companion cases;

2 Applicants who had already been interviewed who seek reissuance or to overcome a prior refusal;

3 Applicants who were scheduled for appointments in March, April, or May and whose appointments were cancelled due to the COVID-19 pandemic and worldwide suspension of routine visa processing;

For posts that have additional capacity to process applications and are not exhausted by the three categories above, applicants whose cases are pending with the Department’s Kentucky Consular Center.

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-DV-2020-update.html

marko1995
10.09.2020, 08:48
Interesantna informacija je da su zemlje koje nisu u Šengenu zabranile third-country applicants, stoga ovi iz Šengen zone su u slijepoj ulici faktički nigdje se ne mogu intervjuisati.

Ovo je odlična prilika za sve koji nisu u šengen zoni uključujući sve forumaše, a pogotovo za ovaj par sa foruma koji je učestvovao u tužbi, faktički imaju prioritet + nisu u šengen zoni tj. lako bi trebali do intervjua u Beogradu...

Ja sam lično odustao ali to nije razlog da i drugi odustanu, na telefon i zovite cijeli dan smarajte i KCC i svoje ambasade... Ovo je odlična prilika...

Aleksandar381
10.09.2020, 09:04
Interesantna informacija je da su zemlje koje nisu u Šengenu zabranile third-country applicants, stoga ovi iz Šengen zone su u slijepoj ulici faktički nigdje se ne mogu intervjuisati.

Ovo je odlična prilika za sve koji nisu u šengen zoni uključujući sve forumaše, a pogotovo za ovaj par sa foruma koji je učestvovao u tužbi, faktički imaju prioritet + nisu u šengen zoni tj. lako bi trebali do intervjua u Beogradu...

Ja sam lično odustao ali to nije razlog da i drugi odustanu, na telefon i zovite cijeli dan smarajte i KCC i svoje ambasade... Ovo je odlična prilika...

Sta da ti kažem osim da smo mi vec obavili intervju jos u martu i pasosi su nam bili do pre dve nedelje u ambasadi, kad prodje ova ludnica nadam se ubrzo ispisacu celu pricu ovde, nadam se da ce nekome pomoci u buducnosti.

marko1995
10.09.2020, 09:08
Sta da ti kažem osim da smo mi vec obavili intervju jos u martu i pasosi su nam bili do pre dve nedelje u ambasadi, kad prodje ova ludnica nadam se ubrzo ispisacu celu pricu ovde, nadam se da ce nekome pomoci u buducnosti.

O pa super, znači pozelenilo se? :grin::ludak: :1081:

Aleksandar381
10.09.2020, 10:15
O pa super, znači pozelenilo se? :grin::ludak: :1081:

NE, nije jos :no: vraćeni su pasosi bez viza pre odluke suda...... tacnije na dan sudjenja, zato kazem da cu ispisati celu priču kad prodje ova ludnica. I jos nesto neko je spomenuo da sve ovo mnogo kosta, da istina je kosta mnogo, vadjenje dokumenata sve po dva puta, izrada pasosa po hitnom postupku,fee u ambasadi, dupli lekarski, advokat i jos 10000 drugih troskova, ali ako imas cilj koji iskreno zelis zaboravi na novac, jednostavno ne razmiljaj o njemu, nemoj da ti on bude prva stvar na koju ces pomisliti, on ce se nekako naći, uvek postoji neko rešenje, deluje neverovatno ali je istinito.

Jedno je sigurno, najskuplja stvar u životu je kajati se što nisi sve uradio sto je bilo moguće.