PDA

View Full Version : Lekarksi pregledi - iskustva


Stranice : [1] 2 3 4

landlord
19.08.2008, 19:29
Evo iskustva i sa ljekarskih pregleda od ranije:


Juce sam bio na lekarskom pregledu u Smiljanicevoj 22. Dosao sam kao sto su mi preporucili u 9:15 . Mladja sestra mi je izvadila krv i sa uputom su me poslali u jednu obliznju kliniku da slikam pluca. Snimak je bio gotov u 12:30, posle cega sam opet morao da cekam sve do 2:30 gde me je ponovo u Smiljanicevoj pregledala doktorka i dala mi 2 vakcine(ne bojte se,zaista ne boli-nisam ni osetio kad me je bocnula). Inace, zena je brza ko avion. Za 10 minuta je obavila ono sto bi u drustvenoj klinici trebalo najmanje sat vremena.
Pregled sam platio 85$ plus 3400 dinara za 2 vakcine... Dobio sam zapecacen koverat koji se niposto nesme otvarati i uputstvo da koverat i snimak pluca ponesem na razgovor u ambasadu...
I jos nesto, ako ste imali neke operacije, trebali bi da ponesete neki papir od doktora koji govori o istoriji bolesti, cisto za ovu doktorku da upise u vas novi karton. Medjutim, cak i da nemate, ona je toliko iskusna da ce na osnovu vase price da provali tacno o cemu se radi, pa mozda vam taj papir i ne zatrazi (kao meni)...
Danas idem kod sudskog tumaca i nosim mu diplomu iz skole, izvod iz maticne knjige rodjenih i izvod iz SUP-a na prevodjenje. Cena je 850 dinara po strani(oni to racunaju po broju slova, pa se moze desiti da ako je dokument sa vise slova, platite malo vecu sumu)...
Eto, toliko za ovaj put od mene. Meni je zakazan razgovor za 16.Novembar...
Cim obavim razgovor, javicu vam kako je bilo...
Do tada bacite se na sredjivanje papira i nista ne brinite. Sve ovo je mnogo jednostavnije od onoga sto smo svi bili na pocetku umislili...
To je sve prirodno. Covek se sokira kao i svaki dobitnik na lutriji pa mu se javi strah da ne bude odbijen, pa usled toga gubi moc zdravog rasudjivanja - cista psihologija...
Jos jednom srecno svima

dreamerns
20.08.2008, 09:13
Moram na ovo dodati malo detalje samog lekarskog pregleda. Zena je stvarno super i sam pregled ne traje duze od 10 min. Za one malo stidljivije, racunajte da ce da vas skine do gole koze (verovatno gledaju da nemas neku skrivenu tetovazu i sl.) :-) Takodje, osim samog pregleda bice vam postavljena i razna pitanja (jesi li se drogirao? jel pijes alkohol i sl?).

landlord
20.08.2008, 09:30
Ma daj? nisam cuo za to...

Sokantno...

xeg
20.08.2008, 11:53
...Za one malo stidljivije, racunajte da ce da vas skine do gole koze...

Hehehe... znaci lepo se sredis, dodjes na pregled i onda
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/PantsDown.jpg
To je cisto prebrojavanje tj. da vidi dal' je sve tu i na svom mestu:D

Olivera
20.08.2008, 13:02
Cekaj malo...
Dali to znaci da vakcine koje nismo redovno primali kad smo bili mali, dobicemo tamo na pregledu?
Ja sam pitala prijateljicu koja radi u drzavnom zavodu zdravstva i ona mi je rekla da vakcine koje nisam primala mogu da se prime tamo (kao varichela i hepatitis B), ali mi je bilo nesto mnogo skupo! Samo hpatitis B kosta oko 100EUR!!

landlord
20.08.2008, 13:07
Kako sam procitao na Velikoj temi, skoro svi su na pregledu dobili po dvije vakcine i to ih je kostalo cini mi se oko 3000 Dinara.. e to je bilo prosle godine.. a kakve su sada cijene i kakav je sada i onda odnos dinara i eura.. posto sam ja u Bosni..

wingreen
20.08.2008, 13:17
Sta sve radimo zbog zelene karte......:)

jm2001
20.08.2008, 16:07
landlord,

ako sam dobro razumela imas broj 2009EU16xxx i razgovor ti je zakazan za 16 novembar 2008?
kad si dobio drugo pismo? tek su izbacili brojeve za oktobar.. nije mi jasno bas :) molim te objasni da li je ovo tacno :)
hvala!

xeg
20.08.2008, 17:10
Ne, kako tema kaze Ljekarksi pregledi - iskustva od ranije (tu je naravno i landlordov typo:p) , to je on preneo necije iskustvo od ranije, jeste 16. novembar ali ne ove godine.

landlord
20.08.2008, 19:50
Tacno kako je Xeg naveo.. ovo su iskustva od ranije.. tj. od prosle godine

I dobro nam dosla na forum... Jesi dobila prvu kovertu? koji broj, drzava i sl?

stizeljeto
21.08.2008, 15:29
Jel stvarno i za zene i muskarce vazi skidanje ''do gola''? pa to je strasno ako je tako. Nadam se da ce neko ko je bio dati tocan (ili prizeljkivani) odgovor!:)

xeg
21.08.2008, 15:46
Eee... a neko bi go ceo aerodrom prosao samo da moze da ode u Ameriku:D

wingreen
21.08.2008, 15:49
Pa dobro ako su drugi preziveli i mi cemo valjda nekako....opusteno samo...:)

jm2001
21.08.2008, 16:27
Da dobila prvu kovertu u maju. sada cekam da dodjem na red :)

V777
02.09.2008, 02:54
Ha ha ha...ovo je dobro sto je neko napisao da bi neko za put u US i ceo aerodrom presao go skroz...dobro je da ima pozitivnog duha i to mi se svidja, jer tako i treba...:D

Ja sam kod te iste doktorke bila, brze ko avion, inace zena je mladja i zna posao koji radi, ne gubi vreme uopste ... ne mogu da se setim koliko sam se skidala (toliko brzo je bilo), znam da je bilo hladno vreme, a ja naoblacena veoma mnogo, ali je koliko se secam bilo u isto vreme i davanje vakcina i upisivanja u karton (jer sam ja sa sobom donela kartoncic sa primljenim vakcinama do tada), i slusanja pluca, gde se naravno skine gornji deo odela, cini mi se skroz, zatim se postavljaju pitanja, koja doktorka upisuje u karton, dok mi mozemo malo da se obucemo gore, koliko stignemo, a zatim malo nas pogleda dole, vizuelno, ispipa nam stomak i grudi (zene ce me razumeti, to je da se vidi da li ima nekih anomalija), pita da li nismo u drugom stanju, preporucuje nam da ne ostajemo u drugom stanju u narednih nekoliko meseci (mislim da je bilo 3 meseca) nakon primanja ovih vakcina, izmeri nam visinu, tezinu, pritisak...ma apsolutno opusteno i veoma brzo....i dok vi shvatite da ste kod doktora uopste, a ono se vec pozdravljate i odlazite svojim poslom drugim...

Za muskarce ne znam, ali mi se cini da je bilo na forumu od prethodnih godina iskustva i muskaraca i sva su bila apsolutno pozitivna..

Naravno ukoliko idu bracni parovi, i ukoliko idu trudnice, poseban rezim je tu, sto se tice vakcina i ostalih stvari...svega toga imate na blogu od prethodnih godina...

Ma apsolutno opusteno ljudi...samo natenane i polako....i sve ce biti OK...

Puno pozdrava i srecno!

stizeljeto
02.09.2008, 08:52
heheh, znaci ima skidanje, :p

Ali ja mislim doskocit i tome, ako Bog da sa trudnocom. :)Bilo bi super da neko ko je imao trudnu zenu ili zena koja je prosla sa trudnocom, opise svoje iskustvo. KOlko sam shvatila iz davnijih postova, ne primaju se vakcine i ne slikaju se pluca.

V777
02.09.2008, 14:23
Ma nije nikakav problem skidanje, sta se sekiras, kod nekih drugih doktora morali smo da se skidamo mnogo vise:p...a koliko se ja secam, jedan od nasih is prethodne godine je isao sa trudnom suprugom, ALI, onda su morali da sacekaju da se beba rodi, te tek onda da idu na intervju i da idu u US...doduse mislim i da je trudnoca bila u poodmaklom stadijumu...u svakom slucaju zovni ambasadu gde trebas da ides na intervju i pitaj, kao sto mozes da pitas i doktora.

Puno pozdrava!



heheh, znaci ima skidanje, :p

Ali ja mislim doskocit i tome, ako Bog da sa trudnocom. :)Bilo bi super da neko ko je imao trudnu zenu ili zena koja je prosla sa trudnocom, opise svoje iskustvo. KOlko sam shvatila iz davnijih postova, ne primaju se vakcine i ne slikaju se pluca.

kolja
11.09.2008, 21:10
opet ja se jednom SFRJ /JNA upadicom da vam malo "olaksam" ovaj posao oko pregleda -kao vojnik tadasnje JNA (1985)"zaglavim "u stacionar sa visokom temperaturom (39°+)-E sad "legendarni" dr Campara (danas nacelnik nekog odeljenja na VMA ) je bio batina i bog tada u Lukavickom (Sarajevo BIH) garnizonu i kao takav obavljao pregled svih novopridoslih "bolesnika "; pregled se sastojao od skidanja do gole koze ( UVEK u prisustvu drugih lekara i medicinskih sestara-verovatno zbog razmene "iskustva" -veoma cesto i pred celom cetom stazista/studenata iz vojne bolnice Sarajevo) i od "opipavanja " donjih ektremiteta (testisa jelte) koje je ovaj nazovi dr. "obozavao" da propisno stegne par puta na opste odusevljenje prisutne publike a nas (bolesnika) UZAS:eek:;u poredjenju sa tim iskustvom verujte nikakav pregled kod doktora za GC nije tezak :)Imam i pricu iz VB SARAJEVO ali to cuvam ako bas "zagusti"

srdjevic
11.09.2008, 21:16
ahahahahah, pričaj!!!

ova pričica o seksualnom uznemiravanju ti je bas fina... :D

kolja
11.09.2008, 21:50
:)cista istina -bas smo se pre nekih godinu dana nasli -mi "veterani" AVGUSTOVSKE klase iz 1985 /VP 5327 Sarajevo -uglavom drustvo iz BGD-a i slatko se smejali i zezali bas na racun tih "legendarnih " pregleda kod dr.Campare -jedan nas ortak je cak prosao kroz dr.Camparin "zahvat " iako je u stacionar otisao zbog zuljeva!!(znaci nema veze morao da se skine i da istrpi "ono") ; Sad sa VB (vojna bolnica ) Sarajevo je bila malo "ozbiljnija" prica-tamo sam "zaglavio" posle nekog terena (imali smo logorovanje 1986 u "snegu" sto se kaze blizu KUPRESA u BIH) gde sam imao "cast" da se "druzim " sa buducom plejadom Haskih optuzenika sa sve tri zaracene strane YU ratova 91-95;dakle stigao sam u VB SA sa temperaturom koju nisu mogli da "sruse " -bacili su me na intenzivnu terapiju penicilinom (3X DNEVNO!!!) -sad procedura za dobijanje inekcija je bila ovakva -dodjes u ambulantu i skines samo donji deo pizdame i gace i cekas u redu sa otprilike oko 10 tak slicnih "slucajeva "-tu su bili "medicinski bratovi "nije bilo sestara inace bi nas pojeo blam -ali tu sad ima "catch"(sto bi rekli braca ameri) morao si da se popnes na neki kao stepenik i grudima legnes preko kreveta (nesto kao jarac za preskakanje u sali za fizicko)tako da ti "guza " strci jedno metar u vazduh i onda "med. brat " polako sa gustom protrlja mesto za inekciju a drugi "brat" ti rokne iz sve snage penicilin -sve to pred ostalim pacijentima i naravno otvorenim vratima ambulante -naravno podrazumeva se da nije bilo nikakvog paravana ili zavese da te sakrije cak sta vise bio si LEDJIMA OKRENUT VRATIMA a tu je uvek bilo civila /rodbine koja je obilazila civilne bolesnike koji su se lecili u drugom krilu VB-a; -A da najvaznije od svega je da su ovi "med. bratovi" bili "third sex ekipa" ili " hot braca "(ne rodjena ) te su ovaj "posao" prosto "obozavali ";I tako 10 dana X3 puta dnevno ;LUDILO:cool:nisam hteo da napustim JNA al me oterase :mad:

xeg
11.09.2008, 21:55
ahahahahah, pričaj!!!

ova pričica o seksualnom uznemiravanju ti je bas fina... :D

Alo bre, znas sta...
kad ti ovo fino aj' lepo ti na Google (http://www.google.com) pa kucaj Sado/Mazo (valjda tako to oni zovu:rolleyes:):p

I sta kazes Koljo, jel sad imas dve jabucice od te temperature i dr Campare:confused:
:D:D:D

Edited:
Eheeej landlord, jel ti ono bese imas lekarski pregled u Sarajevu:D:D:D

kolja
11.09.2008, 22:24
:)LOL jos uvek je sve na mestu xexxexexexex ;eto posle takvog iskustva mozes da prodjes sve u zivotu (narocito jedan pisljivi lekarski za GC) i te inekcije nisu nista narocito :cool: stvarno;)nema blama nema srama

landlord
12.09.2008, 07:49
uh Xed... ne znam sta da ti kazem.. dok sam citao toliko sam se napalio.. da cu doci na VMA da potrazim tog Camparu..

Ne mogu da vjerujem koji uzas je to bio za vojnike.. Sreca pa sam dosta mladji i vojska.. kod nas davno ukinuta..

xeg
12.09.2008, 09:28
uh Xed...

E ne mogu da verujem, mesecima se http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/t98.gif a lamblord i dalje gresi moj nick, mozda namernohttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/dry.gif

landlord
12.09.2008, 09:39
Uh Error od stampe..

Seekimo
10.10.2008, 23:32
Obavili lekarski,pregled nije zaista vredan pomena,dali krv,otisli na rentgen,doktorka izmerila pritisak,poslusala srce,postavila nekoliko pitanja,izmerila tezinu,visinu i naravno ,,skidaj gace i onu stvar na uvid,,.Primili dve vakcine(u jednoj) platili i ,,vozi Misko,,.Cena:110$+3400din po osobi.

Olivera
20.10.2008, 14:41
Obavili lekarski,pregled nije zaista vredan pomena,dali krv,otisli na rentgen,doktorka izmerila pritisak,poslusala srce,postavila nekoliko pitanja,izmerila tezinu,visinu i naravno ,,skidaj gace i onu stvar na uvid,,.Primili dve vakcine(u jednoj) platili i ,,vozi Misko,,.Cena:110$+3400din po osobi.

Evo i ja samo sto sam se vratila i kod nas je sve bilo isto izuzev ono "Skidaj gace!"
Ovde u MK te skinu i ostave ti gace, a decu do pola.
Dali su mi spisak vakcina koje treba da primim, t.e ukupno dve: Meningit i Hepatit B.
Za sina (14god.) nisu trazili dodatne vakcine.
Vakcine treba da primim prekosutra, jer lokaciski su na drugom kraju grada, tako da nisam mogla sve da obavim u jednom danu, a da im potvrde posaljem faxom, kako bi oni kompletirali ceo file.
Platili 5300den. za mene i 2700 za sina ttl.8000den. = 175$

@stizeleto:
Otkako vam u IOM-u obave preglede poslace vas kod Dr. Tolovski (ul. Zeleznicka 50) prekoputa Ramstore-a da napravite rengenski snimak pluca i tamo nista ne placate, samo pokazete potvrdu da ste platili u IOM-u.
Ne daju nijedan od rezultata, nego ti kazu da dodzes i uzmes zapecacenu kovertu jedan dan pre intervjua.
Znaci neznas dali si HIV+ do intervjua. :naughty::belj::RRofl::naughty:

stizeljeto
20.10.2008, 15:16
Fala, Oliverce, ja sam se ponadala da se sve obavlja na jednom mjestu, ali, dobro je sto je u Skopju sve relativno blizu.

Jel taj dr. Tolovski u onoj stambenoj zgradi koju su prenamjenili u zdravstven dom. Ako je tamo znam gdje je jer tamo mi je sinov pedijatar.

Jel skidas grudnjak?(koma!!!) Jel te pregledava zensko ili musko?

Seekimo
20.10.2008, 19:41
E,pa Ljeto najbolje idi u ronilackom odelu a preko njega obuci zimski kaput pa na pregled!!!Alo,to su doktori,jel te ginekolog pregleda preko gaca???Pa opusti se,manje ce boleti!!!:;D::;D::;D:

Olivera
20.10.2008, 21:21
Skidas grudnjak Gordance i proveravaju ti i grudi zbog raka dojke.
Ali ne brini svi tamo su i vise nego ljubazni i fini.
Mene je pregledala Dr. Drita Paloshi koja je bila stvarno izuzetno ljubazna i
uvidzajna, a kolko sam mogla da primetim (jer sam bila zakazana prva pa sam ih cekala da popiju kafu) iz kuhinje je izaslo samo zensko osoblje.
Tako da neka se oko skidanja brine tvoj suprug vise nego ti. :doctor:

A Dr. Tolovski je na ulici Zeljeznicka br. 50 odma preko puta kafane ''Ljuc'' prema fakultetu za fizicku kulturu. Nemas sansi da promasis tabla na kojoj pise RENDGEN je velicine plakara. :grin: A i na kraju pregleda na recepciji u IOM-u ce ti dati mapu ordinacije Dr. Tolovskog.

stizeljeto
21.10.2008, 18:20
Ej, Oliverce a i ostali da se pohvalim i mi smo prosli lekarski. Stvarno je i meni bila ljubazna doktorica. Klasicni pregled, vid, srce, vadenje krvi, mjerenje pritiska, pregled grudi (za zenske) visina, tezina i pitanja o povijesti bolesti ili slicno. Primjetila mi je tetovazu i pitala dali mi je to jedina. ne znam dali ju je zabiljezila negdje. Muzu mi je rekla da je malo vise kilica nego sto bi trebao, hahahah!

Po nalaze moramo doci jedan dan prije intervjua.
Za pregled pluca smo isli na drugo mjesto, bilo gotovo za pola minute, oni sliku sluzbeno salju natrag u ordinaciju. A za vakcinu smo dobili samo tetanus. Neznam zasto nismo dobili onu drugu, mislim da je neki Hepatitis.

Olivera jesi ti dobila dve vakcine i dali si ih morala platiti. Mi smo uz onu povecu sumu u ordinaciji morali platiti posebno vakcinu tetanus i potvrdu (1000 denari zajedno)

Pozdrav svima!

Olivera
21.10.2008, 23:25
Meni su prepisali samo jednu, te-ar vakcinu koja ako je kupis u ljekarni kosta 70den. i ides tamo u Gradski zavod za zdravstvenu zastitu samo da je primis.
A za sina su mi prepisali Hepatit B koja kosta oko 3000 den. i Maningitis koja kosta oko 1800den. da ih primi isto u GZZ.
Ali ja ne bi bila ja ako se ne snadjem i eskiviram.
Nasla sam u GZZ jednu prijateljicu koja ce mi sina staviti na program za testiranje Hepatit B vakcine koja je ista kao i ona koja se placa, samo sto cemo u tom programu proci free of charge. :D

stizeljeto
22.10.2008, 08:51
Eeeee, sto mi nisi rekla, mi smo dali 2000 uz onih 13 i nesto prije toga, ahhhhh!!!!

4thman
23.10.2008, 01:45
Meni su prepisali samo jednu, te-ar vakcinu koja ako je kupis u ljekarni kosta 70den. i ides tamo u Gradski zavod za zdravstvenu zastitu samo da je primis.
A za sina su mi prepisali Hepatit B koja kosta oko 3000 den. i Maningitis koja kosta oko 1800den. da ih primi isto u GZZ.
Ali ja ne bi bila ja ako se ne snadjem i eskiviram.
Nasla sam u GZZ jednu prijateljicu koja ce mi sina staviti na program za testiranje Hepatit B vakcine koja je ista kao i ona koja se placa, samo sto cemo u tom programu proci free of charge. :D

uzas...ja sam isao na brod, pa nisam dobio nista..pa gde vi ljudi idete????
:beer:

Olivera
28.10.2008, 01:09
Jaoooo ljudi meni se zakompliciralo! :nene:
Intervju mi je za 7 dana, u IOM-u treba da dostavim potvrdu o primljenim vakcinama, a Luka mi je bolestan (virus) i nemoze sad da se vakcinise.
Sutra cu da se javim doktorki da trazim savet sta da radim....
Nadam se da ce Luki biti bolje barem do Petka kako bi mogao primiti vakcine i da posaljem potvrde natrag u IOM-u da kompletiraju medical report.
U suprotnom... :nene: :nene: :nene:??????

Sta mislite?
Savetujte plssssssssss.....

xeg
28.10.2008, 08:16
Olivera, nista strasno. Ti si za novembar a on jos nije ni poceo, mozes u toku meseca za koji si zakazana da pomeras datum intervjua po potrebi, bez nekih vecis objasnjenja. Mozes da pozoves Ambasadu i da iz navedenih razloga zamolis pomeranje datuma. Znas da su hteli da ti izadju u susret i za par meseci, nije problem neki dan.
Ajd' ti lepo bez brige, kuvaj cajeve, ljusti narandze i pozdravi Luku:pozz:

moni
28.10.2008, 11:22
Olivera,
Ti si snalazljiva osoba. Kao sto ti je XEG rekao pomeri interviju. Bice sve u redu, videces.
Puno limunade i preznojavanje i brze cete isterati virus.
Srecno.

Macedonia Ohrid
28.10.2008, 23:14
Jaoooo ljudi meni se zakompliciralo! :nene:
Intervju mi je za 7 dana, u IOM-u treba da dostavim potvrdu o primljenim vakcinama, a Luka mi je bolestan (virus) i nemoze sad da se vakcinise.
Sutra cu da se javim doktorki da trazim savet sta da radim....
Nadam se da ce Luki biti bolje barem do Petka kako bi mogao primiti vakcine i da posaljem potvrde natrag u IOM-u da kompletiraju medical report.
U suprotnom... :nene: :nene: :nene:??????

Sta mislite?
Savetujte plssssssssss.....

Mora Luka da ozdravi do petok. Pa neli vo petok e Sv.Luka (imenden)http://www.websmileys.com/sm/happy/108.gif
P.S. Imaat i tie obziri kon obicno virusno zaboluvanje. Vakcinata pokasno.
:pozz:

srdjevic
29.10.2008, 04:54
Nazovi ambasadu i reci im. Ili ce ti reci da doneses kovertu naknadno, ili ce ti pomeriti intervju za nedelju-dve. Nista se ne brinite, bice sve u redu.

mvp977
27.11.2008, 19:02
Evo i mene . Nisam postovao iz ciste ljenosti. No , ...

... obavio sam ljekarski u Rajvosa , klinika Eurofarm(Ilidza) , prvo su mi izvadili krv (AIDS,sifilis) , onda slikanje pluca (Dom zeljeznicara , Pofalici) . E onda su mi dali antitetanus , ovu drugu nisu imali ali su napisali da su dali :grin: .
Nisu me skidali , samo uobicajena pitanja , dobro vidis , cujes , spavas , piskis , kakis , ... Oni zapecacenu kovertu salju u ambasadu.
Cijena ukupno 179 KM , tj 91 EUR , tj 114 USD .
Trajalo je ukupno 2 sata (sat mi je oduzelo da odem slikati pluca)

xeg
27.11.2008, 19:10
Hehe... pa to je do sada najopusteniji pregled, ubedljivo.
Znaci par piva, neobavezan razgovor i - hvala na paznji i prijatno:grin:
Eto Lande, nema pregleda telesnih supljina kod vas:blink:

steficacvek
27.11.2008, 20:39
e super mvp977 (ok, moramo neki nadimak smisliti za ovaj nick!)! na kraju i nije tako skupo ... a jel dobijes spisak gdje sta moras obaviti? zasto jedan dio u eurofarm a drugi u zeljeznicaru?

landlord
27.11.2008, 21:22
Zato sto u eurofarmu nemaju rendgen.. najvjerovatnije..

To je super.. onda definitivno idem kod njih na pregled.. MAda ja sam malte ne i zaboravio da sam prosao prvu kovertu.. nekako mi se taj mart cini kao svjetlosnim godinama daleko..

steficacvek
27.11.2008, 21:30
totalno mi je neozbiljno da jedna poliklinika, makar i privatna nema rendgen ... al vrlo vjerovatno da je tako ... uh jedva cekam te slatke muke, hehehe

mvp977
27.11.2008, 21:32
Sve se obavlja u Eurofarm , osim RTG pluca , sto rece landlord nemaju aparat.
Inace brzi su , kao na traci. E da , ja sam zaboravio sliku , sva sreca ima blizu neki kao mini trzni centar (okretnica trajvana 3-ke). Ne moze bez nje.

mvp977
27.11.2008, 21:33
Malo koja privatna poliklinika ima rentgen preskup je , bolje im je napraviti ugovor s nekim . Radio sam ja i ljekarski za SAD u Zagrebu , tamo sve obavljas na drugom mjestu.

landlord
28.11.2008, 08:44
U svakom slucaju hvala ti za ove korisne informacije..

xeg
16.12.2008, 22:59
Hajde priznajte kojih 6-oro je zakazalo lekarski u Smiljanicevoj za ponedeljak 22.12. :trouble:
A ono kao niko nema uskoro intervju u Bgd-u:a014:

Zana
16.12.2008, 23:11
Hahaha :w00t: i ti ce mi kazes nesto za spijuniranje!

xeg
23.12.2008, 00:03
Mi zavrsili lekarski danas:bravo:
U 9h dosli u Smiljanicevu (pre par dana smo zakazali) i dali krv a onda otisli 2 ulice dalje da snimimo pluca i sa snimkom se vratili u ordinaciju. Platili po $110 (moze i u dinarima) i zakazali nam ponovni dolazak u 14:15. Ovo prvo smo zavrsili do 9:45 iako nas je u startu bilo 5-oro a i kasnije je doslo jos dosta njih.
U 14:15 je ponovo doslo nas petoro i do 15h smo svi zavrsili drugi deo lekarskog. To je bilo ispitivanje o porocima, spustanje gaca do kolena (obostrano), merenje pritiska i tako to... i na kraju par koktel vakcina:doctor:. Vakcine kostaju 3.500din. po osobi.
Na kraju se dobije zatvorena koverta i snimak pluca koje treba poneti na intervju.
Mogu samo da pohvalim ove iz Smiljaniceve jer sve rade brzo i profesionalno, bez odugovlacenja. Izlaze i u susret sto se termina tice.

Bilo je dosta DV dobitnika (par porodica) a mislim da ce nam se uskoro na forumu pridruziti (ako vec nije danas) momak iz Bgd-a koji je bio sa nama a u sredu ima intervju i ja mu drzim palceve:papa:

landlord
23.12.2008, 08:23
Mogu samo da pohvalim ove iz Smiljaniceve jer sve rade brzo i profesionalno, bez odugovlacenja. Izlaze i u susret sto se termina tice.



Sta bili su profesionalni? Nisu ti se smijali kad si skidao gacice?:)


Ok ajd sad malo ozbiljno.. ako mozes updatuj status tipa zavrsio ljekarski tad i tad.. ocekujem intervju tad i tad.. ako ti nije problem... I napisi nesto novo na blogu.. na poslu dosadno nemam sta citati..a na forumu neka uspavanost:):)

xeg
23.12.2008, 08:38
Sta bili su profesionalni? Nisu ti se smijali kad si skidao gacice?:)


Ma kakvi, smejali se kad sam navlacio:srbinguz: zapelo mi negde... pa jedva navuk'o:;D:

Za status evo odmah a za blog... bice, sta si zapeo... treba tu inspiracije. E moj Lande, da sam ja u skoli pisao kao na ovoj Srdjevic Akademiji:book:

landlord
23.12.2008, 08:39
Da da.. gdje bi ti kraj bio...
ali znam ti si se tada igrao kauboja i indijanaca..:)
jhahaha sorry nisam mogao odoliti..:)

Ma ja kazem da sam bar onu osnovnu zavrsio gdje bi mi kraj bio
:)

xeg
23.12.2008, 08:45
hahaha... pa sta! Nisi ni ti Barbike setao:belj:
Jeb.s, jeb.s, ako... skidaces i ti gace uskoro:1060:

Sloba_Kg
09.01.2009, 19:38
E evo i mi danas zavrsili lekarski.
Bili smo u privatnoj ordinaciji u Smiljanicevoj 22 u Beogradu.

Sve je bilo brzo i efikasno. Dosli u 9 ujutru, tamo je vec bila gospodja koja je spremno cekala. Bilo je nas dvoje i dva momka koji idu na strucno usavrsavanje u Portland, dakle nisu nasi(zeleni)

Odmah su nam trazili pasose, gospodja je popunjavala papire a za to vreme nam je (pretpostavljam) med.sestra izvadila krv. Onda su nam naplatili po 110$ i poslali nas dve ulice dalje da snimamo pluca i rekli nam da se vratimo u 2 popodne.
Tamo su bili manje ljubazni ali brzi. Moram da napomenem da je rendgenolog insistirao da se skine sve do pola i mojoj zeni (iako i bebe znaju da snimak moze da se odardi i preko majice) ali dobro, to je studentska poliklinika pa valjda napaljenko navikao... Svejedno prvo sam hteo da se svadjam a onda rekoh cemu sve to..
Dobili smo snimke ubrzo i otisli da sacekamo 2 popodne.
U 2 doktorka tacna u sekund, jedna jako prijatna i vesela osoba. Pozvala prvo nas pregled je trajao manje od 10 minuta po osobi.
Samo kratak razgovor, popunjavanje papira merenje visina i tezina onda sednes na krevet, izmeri pritisak, kaze skidaj gace do kolena (Jeleni samo zavrnula malo ves) okrenes se oko sebe :) obuces se i onda kao po default-u dobijes dve vakcine (koje kostaju 3500 din po osobi i isprate nas lepo sa lepim zeljama i 20 000 din (ili malo vise) odeeeeeeee (ali se nadam da ce se isplatiti):pekarka:

Eto toliko od nas za vas o pregledu. Moji utisci su dobri i dajem preporuku da idete u ovu privatnu ordinaciju.

E da, merenje visine je najjace, ima urezano na ormanu crtice od 160cm na gore i onda ona stavi ruku i odoka kaze visinu. Doduse ja sam visi od ormara(regala) pa me nije ni merila (valjda zato sto ne moz' da me dohvati :) )
Pozdrav, sledece po redu je INTERVJU ZA 6 DANA.

Zivkovic_NIS
10.01.2009, 10:05
Slobo jedno pitanjcemalo , kojom valutom ste placali u smiljanicevoj !?

Tu informaciju nisam video skoro !?

xeg
10.01.2009, 11:57
Slobo jedno pitanjcemalo , kojom valutom ste placali u smiljanicevoj !?

Tu informaciju nisam video skoro !?
Kako bre Niski da nisi video taj info? Pa sto ja pisem:budalo:

...Platili po $110 (moze i u dinarima) i zakazali nam ponovni dolazak u 14:15...
:grin:

Sloba_Kg
10.01.2009, 15:28
ma moze i dinari ali mi smo dali dolare (po 110) a onda dinare po 3500
Mislim da je tako bolje da se ne racuna kurs i tako to...

Dida
30.01.2009, 15:33
Evo da se i ja odvažim za prvi post.
Mi (muž i ja) smo ljekarski pregled obavili u Sarajevu, na CUM-u, dr. Kapetanovic. Cijena 150 KM po glavi plus 30 KM za tetanus vakcinu (ni jedno ni drugo nismo imali nikakve potvrde o ranije primljenim vakcinama pa je insistirao da nam da tu jednu kao "da ne ostavi praznu rubriku")
Bili smo naručeni nešto pravo rano, oko 7:30, doktor je slušao Budha bar, i pitao nas o općem zdravlju, obrazovanju, preležanim ozbiljnim bolestima, vakcinama..
Izmjerio pritisak, pregledao zube...pitao da li imamo vena po nogama (!) jer smo se skidali samo do pola...ja ni toliko - ostala sam u potkošulji i nije mi pregledao grudi :). Poslije smo sišli do laboratorije u prizemlju gdje su nam u 8:00 uzeli uzorke krvi...
Za rentgen pluća smo morali ići u drugu bolnicu - bivšu vojnu - sada opću bolnicu... sve je bilo gotovo za 15 min, samo smo morali kasnije doći po snimak koji smo trebali nositi na intervju, a doktor je poslao ono ostalo u ambasadu... Dva dana nakon pregleda smo ga nazvali da pitamo o rezultatima - rekao je da je sve ok i poslao sve u ambasadu...
Pregled smo radili 20 dana prije intervjua..
eto, pade i prvi :)

landlord
30.01.2009, 16:02
Dida super dobrodosli ..
I ja sam iz Sa i meni to sve tek predstoji..
Ajd pisite kako bi na intervjuu.. koje dokumente ste nsoili, i sl.

poz.

xeg
30.01.2009, 16:05
Hahaha:bravo: za prvi post i dobrodosli!
Najavio sam te ja tvom zemljaku Landlordu ali ti nikako da se ohrabris i da se javis:grin:
Cestitam vam vize, znam da je euforija jos vrhunska.

Dida
31.01.2009, 10:46
stiže... samo da ispravimnije CUM nego DIP - nova zgrada bolnice Koševo. sorry

mariags
03.02.2009, 22:28
Ja sam danas zavrsila lekarski pregled u Smiljanicevoj. Sve je bilo stvarno brzo i efikasno. Nemam nista posebno novo da dodam ali posto ovde nisam nailazila na detaljnije lekarske preglede zena u Srbiji napisacu kako je izgledalo... Na prvom delu pregleda (u 9 ujutro) se preda pasos kako bi vam uzeli podatke za formular, izvade vam malo krvi, naplatili 110 dol i posalju vas na rendgen pluca u studentsku polikliniku gde se isto sve zavrsi vrlo brzo. Drugi deo pregleda (u 2 popodne) je meni bio jos brzi posto je u ordinaciji bilo poprilicno hladno doktorka je nesto tako i prokomentarisala - posto je pohladno da to sto brze i zavrsimo... Tako je i bilo, ceo pregled je manje od 10 min trajao. Postavljala je pitanja tipa da li pusite, pijete, drogirate itd... posto od skoro nosim naocare pitala me za dioptriju i sve je to belezila u formulare... zatim merenje pritiska, provera refleksa, slusanje srca, merenje tezine i visine, pregled grudi, skidanje donjeg vesa zbog provere zlezda na preponama (kod zena) i naravno vakcinacija. Imala sam overen karton sa svim primljenim vakcinama mada mislim da im to puno i ne znaci jer sam ipak kao i svi dobila dve vakcine tacnije MMR (male boginje, zauske i rubeole - ovo mi nije jasno zasto daju, primila sam ih kao dete a i prelezela sve te boginje) i TD (tetanus i difterija), cena 3500 din. Ne pitaju ni za kakve oziljke ili tetovaze. Dobijete zatvorenu kovertu i to je to... Dosta jednostavnije to sve izgleda nego kad se citaju iskustva drugih :;D:

landlord
03.02.2009, 22:53
Maria, puno hvala sto si to podijelila sa nama.
Nesto se ne sjecam kad je tebi intervju? U svakom slucaju puno srece ti zelim.

mariags
03.02.2009, 23:15
Mene intervju ocekuje za dve nedelje odnosno 17. februara.
Hvala, srecno i tebi :)

mariags
04.02.2009, 19:53
Meni je od jutros rame od ove dve vakcine bas nateklo, bolno i crveno da li je jos neko imao ove reakcije posle vakcinacije?

landlord
17.02.2009, 11:04
Maria kao prvo srecno danas na intervjuu..
Niko ti se nije javio da ti kaze za vakcine.

Mene ljekarski ocekuje prekosutra, a danas osjecam kao neku manju prehladu. Malo me grlo steze i curi mi nos.. pa me interesuje koliko je sigurno primiti te vakcine, ako covjek nije sto posto zdrav.

Hvala.

xeg
17.02.2009, 11:25
Srecno Maria:;D:
Sto se tice vakcine mora da se nekako oseca dan-dva, nas je malo bolela ruka, vise kao modrica.

Drugar, ja mislim da je sve to tebi na nervnoj bazi tako da prestanes da foliras i pravac na bockanje za 2 dana:belj:
Salim se, ne znam sta moze da utice na primanje vakcine, secam se da je Oliverin sin bio bolestan pa nisu hteli da mu daju dok se ne zaleci. Najbolje pozovi ordinaciju.
Ali pazi za kasnije, pre intervjua moze da se promeni stolica, mislim da ucesti, hvataj mesto u cekaonici do toaleta:blink: :grin:

Amerikanac2009
17.02.2009, 16:11
i ja sam danas zakazao lekarski u Smiljanicevoj 22 u Bgd. takodje imam trip od tih vakcina. Mrzim igle i bockanje vise od icega!:no:
Moja beba je od avgusta do sada primila 5-6 vakcina i jedva da je zaplakala! Tu je povukla na mamu - sigurno!
Evo informacije za sve one koji vode bebe (moja beba ima 7 meseci): bebe ne treba dovodoiti ujutru vec popodne oko 14h i treba obavezno poneti karton primljenih vakcina. Za nas odrasle karton nije potreban i doktorka je rekla da pregled za odrasle kosta 110$ plus 3.000-4.000 dinara poneti extra, dok za bebe kosta 65$...

moni
18.02.2009, 08:56
Te vakcine bas nisu prijatne:smrc:
Je li neko primio tetanus u skorije vreme?
Lekari kazu da traje 10 god. Neky primio 2005., ja sam primila prvu april 2008, a zadnja revakcinacija ide nov 2009. Jel moramo i mi. Imamo potvrde o svim vakcinama i tog tetanusa.
Kako bih volela da me ne :doctor:

Amerikanac2009
18.02.2009, 08:58
Toliko mrzim igle da bih uveo zakon o njihovoj zabrani!!!:wtf:
Treba da smisle varijantu da sve mogu da se popiju i problem resen:obrva:

dreamerns
18.02.2009, 15:16
Ma ne bole te vakcine tamo...nije to penicilin :-)

V777
18.02.2009, 23:40
Ma ne bole vakcine nista, ja sam primila dve odjednom, (iako sam imala kartonce sa svim vakcinama koje sam dotle primila), nisam ni osetila da sam primila vakcine...doktorka u Smiljanicevoj je extra...stvarno je super...ceo pregled (zajedno s uzimanjem krvi ujutro), traje mozda svega 15 minuta....nego svima nama ode ceo dan (pogotovo ako nismo iz Beograda), jer ujutro se dolazi da se daje krv, te se onda ceka do popodne (kad i dolazi doktorka), da se odradi pregled, popune kartoni, daju vakcine..i da, u medjuvremenu se otrci do bolnice (koliko se secam to je Studentska poliklinika), koja je na minut pesaka od doktorkine ordinacije, da se odradi snimanje pluca...ma ljudi samo opusteno, sve je to kao jedna setnja Beogradom, gde uz put i malo da se prekontrolise zdravlje...lol...a za one koji su sada bolesni, ja predlazem da pozovete doktorku i da je pitate sta ona misli da je najbolje da se odradi, da li da zakazete neki drugi dan ili kako vec...

U svakom slucaju, samo hrabro, nista se ne brinite, puno srece i sve najbolje...

landlord
19.02.2009, 15:19
Obavljen ljekarski u Bosni, proslo super.
U ovoj Eurofarm ordinaciji, preporucujem je od srca. Zene na salteru nisu neka visoka ljubaznost, malo i pape (ne volim da te ljude zovem seljacima, seljake postujem, ali ovi nisu ni za grada ni za sela), ali je zato doktorica Čengić prva liga.

Mi smo dosli oko 9:30, obavili preglede oboje do 10:15. Pregled je ukljucivao skidanje do pola, bez pipanja genitalija slusanje pluca i mjerenje pritiska. Zatim kontrola vida i odgovaranje na pitanja iz formulara. Poslije toga izvadili krv i otisli u drugu ordinaciju da slikamo pluca. Platili smo tu snimke po 10 Eura (20 KM), ovo se radi u Domu zdravlja Zeljezničara (na Pofalicima, dio Sarajeva).
Tu je sve bilo gotovo za 15 minuta.
Kada smo se vratili u Eurofarm, rezultati HIV i Hepatitis testa su bili gotovi. Na moje veliko olaksanje su bili negativni. :)

I tada smo dobili po jednu vakcinu (Antitetanus), platili pregled i otisli na burek :)
Platili smo za oboje pregled 313 KM (oko 156 Eura).
Mogu vam reci iako se nisam brinuo oko testa HIV-a, da nije ni malo jednostavno bilo cekati rezultate.
Sve u svemu, sve je bilo brzo zavrseno (manje od 2,5 sata)

Poz.

EDIT: boce ni malo ne bole

dreamerns
19.02.2009, 15:22
ja kada sam bio na pregledu, riknuo je rengen u toj ambulanti, pa sam morao da idem bogu iza tregera. Koliko sam cuo ovo je cesta pojava (da se ovima pokvari rengen)....

xeg
19.02.2009, 18:05
Pregled je ukljucivao skidanje do pola, bez pipanja genitalija...

Pa sta sad, krivo ti sto nije bilo pipanja? Pa za 156 Eura nisi nista dobio:belj:
:grin:

deni
04.03.2009, 23:44
Na sajtu Ambasade ponudjene su dve klinike na kojima se moze zakazati pregled i to su:
1. Privatni lekar u Ordinaciji opšte medicine
Tel: 2451-919 ili 064/199-8867 (9:00-13:00)

2. Medjunarodna organizacija za migraciju
tel: 2424-918, 2402-228, 3821-703, 063/214-253 (9:00 - 16:00)

Molim vas recite mi koja od ove dve klinike ili ordinacije je u Smiljanicevoj ulici. Unapred hvala

xeg
05.03.2009, 08:14
1. Privatni lekar u Ordinaciji opšte medicine
Tel: 2451-919 ili 064/199-8867 (9:00-13:00)


To je u Smiljanicevoj.

Gringo
05.03.2009, 09:29
Upravo zakazao pregled na klinici na Ilidzi. Osoba s kojom sam razgovarao mi rekla da ako mozemo ponesemo prepis primljenih vakcina iz zdravstvenog kartona tako da mozda nece da nas bodu, ako su nasi kartoni prezivjeli rat.

steficacvek
05.03.2009, 09:32
Upravo zakazao pregled na klinici na Ilidzi. Osoba s kojom sam razgovarao mi rekla da ako mozemo ponesemo prepis primljenih vakcina iz zdravstvenog kartona tako da mozda nece da nas bodu, ako su nasi kartoni prezivjeli rat.

Nema veze jesu li prezivjeli rat, svakako ce ti napisati mali novi kartoncic. Barem bi trebali. Iskreno ja sam se u Zenici prilicno napatila da to dobijem, i na kraju sam uspjela jedino uz pomoc mame jer i ona radi u tom podrucju, pa je zamolila neke ljude koje poznaje. Ja sam isla u djeciji dispanzer, jer sve vakcine koje sam primila, primila sam u skoli. I onda po godini rodjenja traze sta se davalo djeci tada. Mislim da moraju imati evidenciju. Kada ti je ljekarski?

P.S.
Sad sam vidjela da ti je ljekarski 9.3.

landlord
05.03.2009, 10:12
Koliko sam ja shvatio onu doktoricu ona je meni dala kao anti tetanus.
Tako da bez obzira dal ste primili neku vakcinu ili niste ona ce vam ovo dati.
Ovo vam kazem da se ne mucite nesto sa trazenjem tih potvrda.. jedna vakcina vamne gine..

Poz

Misa
05.03.2009, 10:31
U Beogradu se primaju 2 vakcine. Jedna je antitetanus, a druga zamenjuje karantin (doktorica mi je rekla da su pre ljudi pre nego sto emigrirali, morali da budu u karantinu odredjeni vremenski period; sada nam umesto karantina sleduje ta druga vakcina).

Ja nisam nosio nikakvu potvrdu o primljenim inekcijama. Prosle godine u septembru sam primio antitetanus (primali su je svi sa podrucja Vojvodine koji su 1948, '58, '68 i '78 godiste). Samo sam joj to rekao i bilo je dovoljno da ne primim antitetanus. "Karantin" vakcina je, kolika sam ja ukapirao, obavezna za sve.

Cena tetanus vakcine je 700, a "karantin" vakcine 2800 dinara.

Gringo
05.03.2009, 10:54
Upravo mi javise iz nase male klinike u nasem malom mistu da su moj karton pronasli a suprugin ne jer je "ta godina izgubljena" :blink: pa ce joj dati to uvjerenje. Whatever...

landlord
05.03.2009, 11:13
ma nista se ne sekiraj oko toga..
samo hrabro.. a doca kao sto sam vec rekao je super..
Totalno opustena zena.. i jako jako ljubazna..

Gringo
10.03.2009, 08:57
Kao sto vidiite u izmijenjenom potpisu, ljekarski pregled je juce uspjesno obavljen na onoj poliklinici na Ilidzi. Svemu onom sto je Land vec rekao o njihovoj ljubaznosti i profesionalnosti mogu da dodam jos i par svojih iskustava:

1. Supruga i ja sve apsolutno SVE (prijavljivanje na recepciji, pregled, vadjenje krvi, odlazak do Pofalica na snimanje pluca, povratak na Ilidzu, plaacnje i pozdravljanje s doktoricom) obavili za 2 sata, od 10.00 do 12.00!

2. Mi smo, na preporuku s poliklinike, u nasem Domu zdravlja izvadili prepis vakcina koje smo primili tako da juce nismo primili ni jednu vakcinu, a kompletan pregled nas je kostao 140 KM (70 EUR)po osob: 70 KM pregled + 50KM analiza krvi/ HIV test + 20KM snimak pluca.

3. Ljudima koji dolaze van Sarajeva vjerovatno ce koristiti da znaju da se poliklinika nalazi na samoj okretnici tramvaja broj 3, 4 (ide sa zeljeznicke stanice) i 6.

steficacvek
10.03.2009, 09:02
e super, Gringo, bas me zanimalo koliko vremena traje sve. da li rezultati svih testova budu gotovo odmah, to sam zaboravila da pitam ranije

Gringo
10.03.2009, 09:16
Sve bude gotovo odmah, mi prakticno nigdje nismo cekali, osim jedno drugo. Prvo kod ove "nase" doktorice obavis razgovor, ona popunjava formulare, izmjeri ti pritisak, visinu, tezinu, poslusa pluca, skine te do pasa i onda te posalje na vadjenje krvi. Kad izvadis krv odes do pofalica gdje ti pluca snima jedan strasan lik :grin: (obrati paznju na izlijepljene slike, postere, zidne satove...) koji nam isprica da i sam uskoro ide za Australiju. On ti odmah izradi snimak koji nosis u podrum iste zgrade kod doktora koji ga ocita i tu i platis za snimanje. Onda se vracas na Ilidzu, nama su nalazi krvi vec bili gotovi i cekali nas na recepciji tako da smo s njima i s nalazom pluca jos jednom otisli kod doktorice koja je dovrsila one famozne formulare, pozelila nam srecu i to je to.

steficacvek
10.03.2009, 09:32
Bas ti hvala na opisu. Mene to ceka u petak. Hvatam deadline, 7 dana prije intervjua. A koliko placas snimanje na pofalicima? Koliko vidim, ne spominjes vakcije. Nisi primio ni jednu, ili? I ja imam spisak vakcina koje sam primila, ali sam svejedno mislila da neku moras da primis.

landlord
10.03.2009, 09:38
Stefice rekao je covjek da nije primio ni jednu vakcinu. Snimak pluca kosta 20 KM. Mislim da je i to napisao..
Taj AoS te je u ludilo odveo..:)

steficacvek
10.03.2009, 09:58
:budalo:
to je moje brzopleto citanje. sve mi je jasno, nemam vise pitanja, hvala Gringo i landlord :D

Amerikanac2009
10.03.2009, 13:20
Pozdrav svima!!! Kao prvo hvala svima na iscrpnim odgovorima u vezi vojnog odseka. Mi smo juce uspesno prosli lekarski pregled u Smiljanicevoj ulici u Beogradu. Sve je uglavnom po scenariju kako su opisali prethodni kandidati. Na lekarski smo stigli u 9h. Bilo je jos 9 osoba. Mi smo jedini bili porodicno (mama, tata i beba). Na ulazu u neku vrstu stana - tako mi izgleda taordnacija sto verovatno i jeste, prdali smo pasose po jednu fotografiju, odmah platili po 110$ a za bebu je 60$. Ko nema $ primaju i dinare... Tada su u nekim formularima slicno onima koje smo slali u KCC popunili nase podatke zakacili fotke i u drugoj prostorijinam uzeli krv na analizu. Bebi nisu vadili krv. Nakon toga posto je njihov rentgen aparat pokvaren, poveli nas grupno, naravno peske do bolnice dr.Subotic - preko puta hrama Sv. Save (ima da se pesaci!)na stomatolosku kliniku i tu smo uradili rentgen pluca. To smo obavili svi zajedno za ukupno 40-ak minuta. Posle toga smo cekali do 12:30h da se vratimo ponovo u Smiljanicevu u ordinaciju. Nama su rekli da dodjemo 20-ak min. kasnije da necekamo jer smo sa bebom. Iako smo stigli oko 12:40h nas su primili preko reda a ostalima su rekli da mora tako jer smo sa bebom. Supruga i ja smo primili po dve vakcine u isto rame (verujte mi od vakcina sam imao strasnu frku ali nije bolelo!). Izmerili su nam pritisak kuckali nas onim cekicem sto se vidja kod cika psihijatra, pitali za droge, alkohol i pusenje... Suprugu su skidali do pola a ja sam morao skroz da se skidam (jedino carape nisam morao da skidam:1060:). Sto se tice bebe poneli smo karton primljenih vakcina i doktorka je te podatke unela u formulare koje nosimo u ambasadu. Bebi je izmerila pritisak i to preko stvari jer je beka spavala i izmerila joj puls. Najbolje je bilo merenje bebine duzne - odokativnom metodom je pogledala bebu i rekla dugacka je 80cm i tako upisala:;D:Posle smo dobili zatvorene koverte i snimke pluca i krenuli kuci. Vrlo opusteno i fino iskustvo. Bili smo bezrazlozno uspaniceni. Da imali smo i kijavicu, ali to nije bilo bitno...

landlord
10.03.2009, 13:39
e vidis kod nas u BiH.. oni iz ordinacije posalju te koverte u ambasadu. Nama nisu dali koverte.

Dida
10.03.2009, 13:45
Super Gringo,
da sam znala ranije da je tako u Eurofarmu, i mi bi tamo išli. Ne kažem da je naše iskustvo bilo loše - naprotiv, ali smo morali čekati 2 dana na rezultate HIV testa, što je u poređenju s vašim čekanjem, jednostavno 46 sati brige previše :)

dreamerns
10.03.2009, 14:07
Nakon toga posto je njihov rentgen aparat pokvaren, poveli nas grupno, naravno peske do bolnice dr.Subotic - preko puta hrama Sv. Save (ima da se pesaci!)na stomatolosku kliniku i tu smo uradili rentgen pluca.

ja kazem da je taj rentgen aparat uvek pokvaren :-)

steficacvek
10.03.2009, 14:12
Super Gringo,
da sam znala ranije da je tako u Eurofarmu, i mi bi tamo išli. Ne kažem da je naše iskustvo bilo loše - naprotiv, ali smo morali čekati 2 dana na rezultate HIV testa, što je u poređenju s vašim čekanjem, jednostavno 46 sati brige previše :)

A gdje ste vi isli Dida? Nisam znala da se moze jos negdje obaviti ljekarsko.

Amerikanac, obradovao si me najvise zato sto vidim da nisam jedina sa pauzom od samo 7 dana izmedju ljekarskog i intervjua :D

Dida
10.03.2009, 14:43
Može na Koševu kod Dr. Kapetanović-a, već sam pisala o tome... nama je Klinički centar bliže nego Ilidža. Muž je zakazao termin, čiko prima od 7 ujutro, u 8 se vadi krv, pa se ide u ex Vojnu bolnicu da se slikaju pluća. Čeka se 2 sata za rentgen i 2 dana za rezultate testa krvi.

steficacvek
10.03.2009, 14:46
Aaaaaaa! Kako je bilo napisano na onom papiru iz druge koverte, ja sam shvatila da je i taj doktor u Eurofarmu. Hvala u svakom slucaju

landlord
10.03.2009, 15:34
Stefice pravi si kampanjac.. pa ti uopste ne citas forum. :)

steficacvek
10.03.2009, 15:41
Stefice pravi si kampanjac.. pa ti uopste ne citas forum. :)

:srbinsti:

Grozan sam kampanjac, sram da me bude. A treba uzeti u obrzir da mi u ovoj ciljnoj ravnini mozak nikako ne radi ...:twitch:
Bicu pazljivija, aj promis!

Gringo
10.03.2009, 17:30
Ako cemo vec o tome da li vise vjerovati kovertama ili forumu (mada tema nije o tome, ali mozda ovo pitanje zasluzuje i vlastitu temu), ja glasam za forum!

Primjer 1: prije neki dan, iz ciste dokolice krenem da iz druge koverte citam spisak dokumenata koji se nose na intervju. Pa kaze: pasos, list ovaj, list onaj, uvjerenje ovo, uvjerenje ono.. a o diplomi, bilo kakvoj, ni rijeci!

Primjer 2: na papiru sa zaglavljem ambasade iz prve koverte pise da se o svakoj promjeni statusa obavjestava i KCC i ambasada. Kad sam se ozenio ja sam to i uradio: poslao sve sto je trebalo i na jednu i na drugu adresu, kako i pise. U medjuvremenu je stigla druga koverta u kojoj nema imena moje supruge (Dida, ovo je ono o cemu sam ti pisao :;D:), a nema je ni u evidenciji u ambasadi. Ja objasnim sluzbenici ambasade s kojom sam razgovarao da sam papire poslao i u KCC i njima i da su oni tu negdje, a ona ce "To je trebalo poslati samo u KCC". OK, od viska glava ne boli.

Primjer 3: starosjedioci na forumu ce se sjetiti topika o formularu ds2001 (ili tako nesto). Sad je vec svim dobronamjernim gradjanima jasno da on nije potreban, ali kad u prvoj koverti kazu da jeste...


I tako, mozda toga ima jos ali ja sad moram da idem!

dreamerns
10.03.2009, 20:25
Ja koliko sam primetio na ovom forumu, ti formulari se razlikuju od drzave do drzave i nije isto za hrvatsku, srbiju, bosnu, makedoniju itd.

steficacvek
12.03.2009, 09:01
Ja mislim da se template pisma koji salju u drugoj koverti razlikuju, ali formulari sa kojima ides u ambasadu i sa kojima se prijavljujes u KCC su isti

Zivkovic_NIS
12.03.2009, 09:10
Dakle ,
nebi bilo lepo od mene a da se ne javim , i da nesto ne napisem o nasem iskustvu sa lekarskog pregleda ! Koji je bio juce .

Izabrali smo Smiljanicevu 22 , koju sada posle pregleda ocenjujem ocenom (Odlican 5) , sve je tako jednostavno , brzo organizovano i prosto , da smo se osecali kao kada smo isli kod nekih poznanika u BG , popricali malo i vratili se natrag u rodni grad, a da pritom nismo ni osetili , nje to neki mrkotrpni lekarski pregled gde te razvlace na tamo na ovamo, gore dole, levo desno , vec je sve trajalo pola sata ! Tacnije;

Od 9 sati , kada smo i stigli , narednih 5 min , je uzimanje krvi za laboratoriju , i placanje pregleda od $110 , zatim rendgen pluca , dve ulice nize u nekoj studenskoj poliklinici , ili tako nesto , i onda smo bili slobodni do 14 sati . Kada smo se javili u Smiljanicevoj, primili vakcine ,rutinski pregled na golo, visin tezina pritisak, potpisali se na formularima , platili vakcine , 3500 RSD ,
ja sam 700 RSD , platio manje , jer sam primio TETANUS u vojsci prosle godine , to sam i dokumentovao , sa vojnom zdravstvenom knjizicom , supruga platila punu cenu , nije bila u vojsci , sta ces , u vojsci je besplatno , a ovako moras da platis :) , i sve u svemu to je bilo sve , sto se pregleda tice , ali bilo je i zanimljivosti ;)

Naime , posto sam elektrotehnicar po struci , imao sam i intervenciju u Smljanicevoj , u kupatilu na toj maloj klinici (znaju oni i mozda su videli koji su bili , to je obican stan u stambenoj zgradi koji je prepravljen u ordinacuju , stoga ima i kupatilo sa toaletom narvno) ,
i kakve srece, crkla sijalica :woohoo: , i ljubazno me zamoli doktorica kao strucno lice da zamenim sijalicu ! Ja naravno strucnjak , ne odbijem nego pristupim u pomoc !
Sijalica iznad kade, ja se popeo , meljam sijalicu , doktorka me drzi da ne padnem , i svar gorova, sada ima svetlo u kupatilu, tako oni koji idu u Smiljanicevu neka udju u kupatilo i pogledaju u sijalicu obavezno ja sam je licno zamenio , i tako se sete mene !!! ;)

Ja ga bas oduzih, ali dobro ko ima vremena citace !
I ovom prilikom da pozdravim , mog prijatelja, naseg forumasa MISU , iz Novog Sada , sa kojim sam se upoznao , on je jedan od srecnika koji je pogigao pasose toga dana , a mi bili u beogradu i tako dobili, njegovo iskustvo iz prve ruke !
A da i da ne zaboravim , posto je nas san da odemo u San Diego, nismo mogli da propustimo priliku i odemo na sajam NAUTIKE , koji je bio u Beogradu , i mogu vam reci , resio sam , da kupim jednu omanju jahticu od 267.000 eura, trebace mi tamo !!!!

Pozdravljam sve , i sve najbolje !!! Kao sto mozete videti , puno dogodovstina , lekarskli pregled sam i zaboravio kako izgleda, jer je to bila jedna sitnica toga dana !

xeg
12.03.2009, 10:38
Hehehe znaci San Diego ce definitivno da zasvetli kad Niski stigne:bravo:
Super, jedva cekam da se ovako pohvalis i posle intervjua ali, pls, ne diraj struju u ambasadi:grin:

Zivkovic_NIS
12.03.2009, 10:47
http://www.zelenalutrija.com/forum/attachment.php?attachmentid=222&stc=1&d=1236850953
Polazi kuci ,sta cekas ....:smrc::nene::udri:

xeg
12.03.2009, 11:11
Ja Sale samo da te upozorim... sta moze da se desi...
http://www.zelenalutrija.com/forum/attachment.php?attachmentid=223&d=1236852568

bibi
12.03.2009, 21:31
zanima me da li su nekome od vas, koji ste prosli lekarski pregled rekli zbog cega im treba snimak pluca. Tj. sta gledaju na njemu? Tj. da li moze lekarski pregled da te diskvalifikuje za dobijanje vize?

kaneolopa
12.03.2009, 21:40
zanima me da li su nekome od vas, koji ste prosli lekarski pregled rekli zbog cega im treba snimak pluca. Tj. sta gledaju na njemu? Tj. da li moze lekarski pregled da te diskvalifikuje za dobijanje vize?

Snimak grudnog kosah ili ti snimak pluca moze stosta da otkrije, npr da li imas implatante, stanje u kojem ti se nalazi srce, potencijalne "oziljke" na plucnim krilima ... koja otkrivaju da si prelezala tuberkulozu, stanje tvoje kicme i eventualne operacije i prelome koji su bili tu. E sada imas lepo napisano koje bolesti mogu da te diskvalifikuju na onom pozivnom pismu od njih, hiv pozitivno stanje, hepatitis b i c ako se ne varam i josh neke bolesti mogu da te diskvalifikuju za ulazak u US. Sve u svemu to ce vam doktor saopstiti ako bolujete od tako necega i upozoriti na rizik.

landlord
12.03.2009, 22:09
Mislim da hepatitis nije problem pri pregledu.. i da te on nece diskvalifikovati.

kaneolopa
12.03.2009, 22:17
Mislim da hepatitis nije problem pri pregledu.. i da te on nece diskvalifikovati.

Stvarno nisam sigurna oko kojih bolesti shta i kako... ali znam da se ziva vaga mora prekontrolisati.. kada se utovari za ovamo:grin:

bibi
12.03.2009, 22:48
razmisljala sam o tome jer sam vec 15tak godina pusac... pa planiram da ostavim cigarete kad dobijem "veliku belu kovertu iz Kentakija" :grin: a i znam koliko je nezgodno pusiti u Americi... mislim, pretpostavljam da te sama cinjenica da si pusac ne diskvalifikuje, ali neke bolesti prouzrokovane pusenjem mozda... bila bih zahvalna kada bi neko naveo taj spisak bolesti iz njihovog pozivnog pisma, ili bar da neki dugogodisnji pusac napise svoje iskustvo...

Amerikanac2009
12.03.2009, 23:06
bas njih briga jesi li pusac ili ne... I mi smo pusaci pa prosli lekarski pregled. njih to ne zanima. Kao sto rece neko malopre HIV, hepatitis i to je to... Pa ne konkurises za NASA astronauta! Samo opusteno. Kakvo ostavljanje cigareta?! Udvostrucices kada dodjes na 3 dana 9 sati i 24 minuta do intervjua u ambasadi>. Veruj mi - govorim ti iz trenutnog iskustva!

bibi
12.03.2009, 23:14
jooooj, jedva cekam, dace bog :grin:

xeg
12.03.2009, 23:29
razmisljala sam o tome jer sam vec 15tak godina pusac... pa planiram da ostavim cigarete kad dobijem "veliku belu kovertu iz Kentakija" :grin:

Podrzavam te u tome i mogu ti reci da je bez njih D-I-V-N-O :grin:
Evo moje price ovde (http://veselinovic.blogspot.com/2009/02/ispovest-bivseg-pusaca.html)
Na lekarskom postavljaju pitanje pusac ili ne i upisuju, ja sam rekao da ne pusim skoro 2 godine i upisali NEPUSAC a moja draga je rekla da ne pusi 2 meseca na sta joj doktorka rekla "Nista bez minimum godinu dana!" i upisala PUSAC.

kaneolopa
12.03.2009, 23:45
razmisljala sam o tome jer sam vec 15tak godina pusac... pa planiram da ostavim cigarete kad dobijem "veliku belu kovertu iz Kentakija" :grin: a i znam koliko je nezgodno pusiti u Americi... mislim, pretpostavljam da te sama cinjenica da si pusac ne diskvalifikuje, ali neke bolesti prouzrokovane pusenjem mozda... bila bih zahvalna kada bi neko naveo taj spisak bolesti iz njihovog pozivnog pisma, ili bar da neki dugogodisnji pusac napise svoje iskustvo...

Zavisi u koji deo amerike odes... u Neshvilu svi zivi pushe... cak na barovima pishe ... pushaci dobrodoshli. Mi smo ostavili zadnju paklu na surcinu jer smo znali da dolazimo u stan u kojem je zabranjeno pusenje, i da je generalno u chicago-u zabranjeno po barovima.

landlord
13.03.2009, 09:09
Evo da rijesimo enigmu oko toga koje bolesti su dozvoljene odn. nisu..
Ne znam zasto ste se uhvatili tog hepatitisa.. Ja znam masu ljudi ovde u BiH koji su negdje tamo '93 prelezali zuticu, i koji su kao izbjeglice tada prosli medical testove i emigrirali u USA. Tako da to nije prepreka.

Evo sam nasao slijedece sta oni ispituju:

Medical Test that May Be Required:

* Tuberculosis
* Syphilis for applicants 15 years or older
* HIV (blood test)
* Gonorrhea
* Mental defect
* Narcotic drug addiction
* Psychopathic personality
* Chancroid
* Lymphogranuloma venerum
* Granuloma inguinal
* USCIS approved immunizations

I izvor ovoga je na:

http://immigration.terra.com/greencard_medical_exam.html

poz

bibi
13.03.2009, 13:03
aaaaaaaaah, znaci uglavnom psihicke i polne bolesti....

steficacvek
13.03.2009, 18:49
Pozdrav ljudi! Samo da prijavim da sam i ja zavrsila sa ljekarskim, sve je proslo ok. Pregledi su bukvalno trajali po 10 min (kod doktorice, snimanje pluca i ocitanje snimka), ali je jedno 2 sata proslo u raznoraznim cekanjima. Uglavnom doktorica mi je samo poslusala srce, izmjerila visinu i tezinu, pogledala grlo i to je to. Imala sam karton o vakcinama, tako da mi nije dala nijednu.
Ocitanje snimka pluca je proslo zanimljivo. Prvo mi je stari simpaticni cika doktor recitovao pjesmice na ruskom iz osnovne skole, a onda me obavijestio da sam imala nekad upalu pluca, a ja nisam bila ni svjesna. Uglavnom sve je ok. Nadam se da ce tako ok biti i sljedeci petak! Pozdrav!

moni
10.04.2009, 20:30
Evo kao sto je obicaj, da i mi prenesemo svoje iskustvo sa lekarskog pregleda.
lekarski zakazan za 10:15 AM. Sestra je uzela nase podatke poslala nas u studentsku kliniku da snimimo pluca. U 11 AM smo se vratili sa snimcima, izvadili nam krv. Cekali smo do 11:50 AM. Ispred nas je bio jedan decko iz Jagodine, kojem smo preporucili forum. Pored nas u ambulanti su bili i mladi bracni par iz Beograda, koji su samo danas dali krv, jer je zena doilja, pa nije mogla danas da snimi pluca, jer ne sme 24 sata da doji bebu, te moraju da se pripreme za ponedeljak. U 11:55 AM smo mi stigli na red, sve ukupno za nas troje je trajalo 15 min. Brza je od raketle. Suprug i ja dobili smo karantin vakcine, suprug i tetanus, a Neky je najbolje prosao, nije primio nista.
pitanja koja je postavljala:
Kako se zovete?
Koliko imate godina?
Da li pusite ili ste nekad pusili?
Da li ste nekad probali drogu?
Da li ponekad konzumirate alkohol u prekomernim kolicinama?
Operacije, hospitalizacije?
Merenje pritiska, tezine, visine (odokativno)
sve to u 15 minuta da nas ne odnese pauk sa parkinga jer nismo vise mogli da produzimo vise od 2 sata.

Sijalica odlicno stoji. Al' si ga popravio, svaka ti cast.

Sloba_Kg
10.04.2009, 21:38
Merenje pritiska, tezine, visine (odokativno)


Kako odokativno kad ima na onom sifonjeru urezane crtice za svaki centimetar? :D

Nas je prislanjala us sifonjer tj.jelenu je merila, a ja posto sam visi od svih urezanih crtica sam rekao kolika je visina.

A brzina joj je super sonicna.
Treba izracunati njenu zaradu po minutu :)

moni
10.04.2009, 21:43
Sloba Kg

Pa da na onom sifonjeru, al tako na brzaka. Sve nas malko skratila.:grin:

landlord
11.04.2009, 12:11
super, hvala za tvoje iskustvo..
dakle proslo je sve glat..
tako ce i na intervjuu biti
poz

moni
11.04.2009, 22:07
Hvala Lande na podrsci.

zokipoki76
15.04.2009, 17:36
danas smo bili na preglede super smo prosli sutra cemo po rezultate
remedika je super i jeftini ja za 100 eura
9200 denara za familiju.inace pomerili su nam intervju za 30 april

landlord
15.04.2009, 18:37
Super Zoki drzimo palceve..

Macedonia Ohrid
15.04.2009, 20:48
danas smo bili na preglede super smo prosli sutra cemo po rezultate
remedika je super i jeftini ja za 100 eura
9200 denara za familiju.inace pomerili su nam intervju za 30 april
Cestitam Zoki. Znaci se pomina OK? A vo sto se sostojat pregledite, i dali odnesovte kompletna dokumentacija za bolesti i vakcinacii? Nie sme na 15 maj vo REMEDIKA a na 26 na intervju. Se nadevam deka ke se vidime ako imame vreme vo SK, ako ne javi ako vie idate vo Ohrid na vikend . Pozz

zokipoki76
18.04.2009, 16:09
hvala ti puno landlorde .a pregledite bea gola voda inace
.ilce ke si zemete kartoncinja od vakcinite za tebe za soprugata i decata inace za decata mora da se primi hepatit b zavisi od toa koja godina se rodeni,za nas ne trebase nikakvi vakcini ,se zema krv za vozrasnite samo za decata ne i rentgen za vozrasni samo drugoto e samo na prasanja ,a ne kako vo iom soblekuvanja i takvi raboti.pobaraj me na skype obavezno zokipoki 76 ili zokipoki76@hotmail.com.pozdrav zoki do site na forumot

stizeljeto
18.04.2009, 20:09
Super sto ste imali priliku raditi pregled u Remediki. Kad smo mi isli prosle godine na popisu dozvoljenih ambulanti je bio samo IOM. Ja sam se porodila u Remediki i iskustvo i bolnica su bili za deset.

Taji
24.04.2009, 17:45
Maloprije sam dosla iz Sarajeva sa ljekarskog pregleda koji sam obavila kod Dr. Cengic koju svim Bosancima toplo preporucujem. Divna osoba, i kao doktor i kao zena.
Skidanje je bilo samo do pasa, pregled - uho, grlo, nos, slusala pluca, izmjerila mi pritisak. Uzeka podatke o istorijatu bolesti (ako ih ima). Izvadjena krv. Slikala sam pluca na Radioloskom kod kasarne i sa tim rezultatima se vratila na kliniku i nalaz krvi je u medjuvremenu bio gotov.
Snimak pluca sam platila 20km a kod doktorice sam platila 156km za vadjenje krvi i vakcinu tetanus. Ostale vakcine sam vec dobila u firmi za koju radim tako da nije bilo potrebe duplati. Sve zavrseno za otprilike 2 sata.
Dr. Cengic poslala moje papire direktno u ambasadu (kaze takva je praksa da se saju petkom direktno) i dok sam stigla kuci zvali me iz ambasade da mi promijene datum razgovora posto ne rade za 1 maj. Napravili smo novi termin za 29 april, yesssssss:obrva:
Proteklo je sve veoma glatko i brzo. Osoblje klinike je takodje veoma ljubazno i susretljivo.

Sve u svemu, veliki profesionalizam sa primjesom naseg pravog, domaceg Bosanskog gostoprimstva:1072:

Srecno svima koje tek ceka ljekarski i ne brinite nista.:1081:

steficacvek
24.04.2009, 18:02
Super Taji! Bas mi je drago da je tako glat proslo. Vjeruj da sam ja daleko vecu tremu imala pred ljekarski nego pred intervju. I jedno i drugo je proslo super, kao sto ce i tebi i svim ostalim koji cekaju intervju.
Pozdrav!

landlord
24.04.2009, 18:04
Taji, super da je sve dobro proslo i da su ti se oni iz ambasade javili za intervjuu.
Bilo nas je dosta kod te doktorice i ti si kao i mi imala super iskustvo sa njom. I ja se slazem sa tobom i svima je toplo preporucujem.

poz.

vlatkojo
30.04.2009, 05:34
Zoki so sreka i od mene pa ke se cueme na skype kako si pominal.Samo opusteno i se ke pomine vo najdobar red.Pozdrav
___________________
2009EU000144xx
17.04.2008 - poslana koverta iz Kentucky
09.05.2008 - stigla prva koverta
22.05.2008 - poslato nazad
13.01.2009 - viza odobrena
15.01.2009 - viza u pasosu
10.03.2009 - PoE in Chicago
20.03.2009 - dobio SSN
07.04.2009 - stigla GC

ferrigno
20.12.2009, 20:39
Kakva su iskustva na lječničkom ako piješ neke tablete?

Strah me da ne dobim šut kartu zbog ljekova šta moram popit na dan. Pijem radi kontrole "struje" u mozgu, pa ako mi ga specijalist do onda ne skine, ne bi htio radi njega izgubiti moguću i željenu životnu priliku.

Misa
20.12.2009, 21:34
Samo otvoreno kazi sta pijes i koji je razlog (ionako cete pitati za istoriju bolesti).
Bitno je da nemas neku od ozbiljnijih bolesti kojom mozes zaraziti druge (HIV, hepatitis C...).

Ne brini, test na drogu ide tek kada dobijes posao ;)...

wrath:of:the:lich:king
21.12.2009, 03:48
Slobodno reci, ja sam i gore prijavila :)

steficacvek
21.12.2009, 19:28
Kakva su iskustva na lječničkom ako piješ neke tablete?

Strah me da ne dobim šut kartu zbog minimalne dnevne doze ljekova šta moram popit na dan. Pijem radi kontrole "struje" u mozgu, pa ako mi ga specijalist do onda ne skine, ne bi htio radi njega izgubiti moguću i željenu životnu priliku.

Ne brini za to, nego prijavi. Lamictal se i ovdje dosta koristi i regularan je lijek. Vaznije je da sve fino i uredno kazes, nego da negdje usput dobijes epi napad ne daj Boze.

ddariod
29.12.2009, 00:36
Pozdrav svima,

Treba da zakazem lekarski pregled ovih dana, raspitao sam se oko vakcinacije i procitao sta ste pisali ovde.

Nije mi jasna jedna stvar. Zasto neko ko donese urednu papirologiju da ima sve potrebne vakcine, opet dobije vakcine koje je vec dobio kao dete? Da li je neko pitao lekara u toj ambulati o cemu je rec?

Nije problem da se vakcinise ako nesto treba, ali da se vakcinisemo samo da bi se vakcinisali (ko razume shvatice) nema smisla.

mitar
29.12.2009, 14:57
Pozdrav svima,

Treba da zakazem lekarski pregled ovih dana, raspitao sam se oko vakcinacije i procitao sta ste pisali ovde.

Nije mi jasna jedna stvar. Zasto neko ko donese urednu papirologiju da ima sve potrebne vakcine, opet dobije vakcine koje je vec dobio kao dete? Da li je neko pitao lekara u toj ambulati o cemu je rec?

Nije problem da se vakcinise ako nesto treba, ali da se vakcinisemo samo da bi se vakcinisali (ko razume shvatice) nema smisla.

Ja sam zakazao za 4. januar lekarski u privatnoj klinici u Smiljanicevoj (ona mi je najbliza od glavne autobuske stanice) i zena mi kaze da ponesem ono crveno kartonce ako imam od vakcinacija i da spremim 3-4000 ako bude trebalo da se dovakcinisem sa dve vakcine koje mislim da cu ipak morati da primim citajuci ovaj forum svi su primili.

ddariod
03.01.2010, 04:22
To mi zvuci Ok, ali citao sam da je nekome i pored dokaza o vakcinama opet data neka vakcina.

Lekar NE SME da daje dva puta istu vakcinu, osim recimo tetanus koji treba da se svakig 10 god pojacava..

domesticus
03.01.2010, 17:29
Ima li neko stare dobre oziljke na rukama od samopovredjivanja i kako gledaju oni na to.Sta je najbolje reci u vezi toga?

imarkovic
04.01.2010, 19:24
Sto se tice vakcina, mislim da nema razloga za brigu. Ko ce sta da primi (ili nece), odredjuje se individualno. Ocigledno, posto svi imaju razlicita iskustva. Nama je zakazan pregled 12.01. u Smiljanicevoj. Kada je ona ljubazna teta cula da imamo dokaz da smo primili vakcinu protiv tetanusa a ja i protiv hepatitisa, rekla je: eee, onda odlicno. Koliko mi se cini, njima je vazno da nesto upisu, ili da imaju dokaz o prethodnoj vakcinaciji ili da daju nesto na licu mesta.
Antitetanusna zastita vazi 10 god. Ako si primio vakcinu (zbog povrede ili u vojsci), ponesi dokaz i neces je dobiti. Decije vakcine se ne daju odraslima. Ali, i za te vakcine se moze uzeti izvod iz vakcinalnog kartona u domu zdravlja, doktorka ce biti srecna i verovatno zaboraviti na sve ostalo.
Vise ljudi je spominjalo hepatitis, mada ne znam koja je to vakcina, jer se kod nas ona daje u tri doze za godinu dana. Ali nije stetna da se primi, ako mora. Ja cu da primim i od svinjskog gripa ako treba, samo da 02.02. dobijem vizu.:grin:
Da ne duzim dalje, htela sam da kazem da niko nece davati vakcine koje smo vec primili. To nije ni eticki, a ni medicinski opravdano. Ima jos normalnih doktora. verovali ili ne...
Sto se tice samopovredjivanja, koliko sam primetila to se belezi, isto kao i tetovaze, ali ne mogu da nadjem da li je to razlog za eliminaciju. Mozda neko poznaje nekog, ko poznaje nekog sa slicnom situacijom, da pomogne. Ja pretpostavljam da se i druge stvari uzimaju u obzir, npr.trenutno psihicko stanje i kako covek o tome govori. Ako su neke stvari prevazidjene, ne vidim razlog da to bude prepreka.

ddariod
05.01.2010, 02:02
Sto se tice vakcine protiv hepatitisa b, ona ide u 3 doze, a na formularima koje doktori popunjavaju ima rubrika "insuficent time" - sto vazi za ovu vakcinu jer ide u intervalima od - sad, mesec, sest meseci - ili tako nesto. Tako da nema smisla da daju 1 dozu.

A druga stvar vezana za ovu vakcinu - po americkom zakonu ili direktivi zovite kako hocete, je da se ona zahteva samo za rizicne grupe - medicinsko osoblje, itd...

Imigranti se po pitanju vakcina tretiraju isto kako je u USA.


http://www.cdc.gov/mmwr/PDF/wk/mm5753-Immunization.pdf (Na drugoj strani sto je u zutoj, to su potrebne vakcine u usa)

imarkovic
13.01.2010, 18:03
Zavrsili smo lekarski u Smiljanicevoj ulici. Valjda smo zdravi, niko nista ne prica, samo pipka, stipka i bocka. Toliko je kratko trajalo, da prosto ne znam ni sta nam je radila.
Ujutro su nam izvadili krv i uzeli novac, 110$ preracunato u dinare, po nekom izmisljenom kursu. Odveli su nas na Stomatoloski fax da snimimo pluca. Tu su nas ostavili i rekli da se vratimo u ordinaciju u 14h. Zavrsili smo svi (petoro) za manje od pola sata.
Doktorka je malo kasnila, ali je brza k'o strela! Sedi. Ustani. Skini se. Okreni se. Stani ovde. Stani tamo. Par pitanja, merenje, pritisak,refleksi, ispipala nas je za dve sekunde i to je to.
Bila je jos jedna troclana porodica sa nama. Svi smo dobili MMR vakcinu osim njihovog sina. Hepatitis je ne interesuje, a za vakcinu protiv tetanusa je samo pitala za datum, ne insistira na nekom dokazu, tako da smo to izbegli jer smo oboje primili pre dve godine. MMR kosta 2800 din. I to je trajalo pola sata za nas petoro.

spectra
16.05.2010, 18:30
Ljudi, interesuje me koliko zavisi proces dobivanje GC od rezultata ljekarskog pregleda?

Konkretno, sta u slucaju da je dobitnik GC invalid (npr. osoba koja nema ruku, nogu, ali je fakultetski obrazovana, sa radnim iskustvom itd.)?

Da li taj fizicki nedostatak i invalidnost uticu na samu odluku dobivanja vize?

pekka
17.05.2010, 09:24
Mislim da nikako ne bi smelo da utice, ali u svakom slucaju odlicno pitanje.

celestine
08.10.2010, 11:17
Da li bi neko, ko zna, mogao da napise koje stvari ustanovljene na zdravstvenom pregledu ("medical conditions") mogu da eliminisu nekoga za dobijanje GC?

Zana
09.10.2010, 02:15
Da li bi neko, ko zna, mogao da napise koje stvari ustanovljene na zdravstvenom pregledu ("medical conditions") mogu da eliminisu nekoga za dobijanje GC?


Chancroid;
Gonorrhea;
Granuloma inguinale;
Leprosy, infectious;
Lymphogranuloma venereum;
Syphilis, infectious stage;
Tuberculosis, active;
Any quarantinable, communicable disease defined by current and future Presidential Executive Orders
Communicable diseases that may pose a public health emergency of international concern reported to the World Health Organization (WHO)
physical or mental disorder and behavior associated with the disorder that may pose, or has posed, a threat to the property, safety, or welfare of the alien or others
alien who is determined (in accordance with regulations prescribed by the Secretary of Health and Human Services) to be a drug abuser or addict is inadmissible


HIV je izbacen sa liste u novembru prosle godine.

Moguce je podneti zahtev za Waiver - forma I-601.

cile
21.10.2010, 14:44
Jedno pitanjce za ovogodisnju zelenu ekipu - da li ste svi obavili lekarski u Smiljanicevoj u Beogradu? To pitam,zato sto su bile jos dve ustanove u igri,u Baje Sekulica i Zavod za zastitu zdravlja u kombinaciji sa Reumatoloskim.....da li je tamo neko obavio lekarski i kakva su iskustva?
Ili je samo validna ova u Smiljanicevoj?
Hvala

Ivana MS
21.10.2010, 14:55
Validne su Smiljaniceva(011-2451-919 i 064-199-8867) i Drziceva(011-2424-918;011-2404-228;011-382-1703;011-382-1704 i 063-214-253)

SevenByEight
23.10.2010, 09:23
Moj mladji sin ima dijagnozu pervazivnog poremecaja razvoja. Da li to moze biti razlog za diskvalifikaciju?
Ako na forumu ima ljudi koji su aplicirali iz Crne Gore molila bih da mi se jave jer imam par pitanja u vezi ljekarskog.

dare_ns
23.10.2010, 11:25
Moj mladji sin ima dijagnozu pervazivnog poremecaja razvoja. Da li to moze biti razlog za diskvalifikaciju?
Ako na forumu ima ljudi koji su aplicirali iz Crne Gore molila bih da mi se jave jer imam par pitanja u vezi ljekarskog.

Mislim da se na forumu niko nije javljao sa sličnim problemom.
Jedini savet koji mogu da dam je da nazoveš ambasadu u Beogradu i pitaš.

Immigrant Visas

The U.S. Embassy in Podgorica regrets that immigrant visas are not processed in Montenegro. The U.S. Embassy in Belgrade processes all immigrant visa cases for applicants in Montenegro.

If you would like to obtain more information about applying for an immigrant visa in our Consular Section in Belgrade, please go to Immigrant Visa Section Belgrade.

If you would like to obtain general information about immigrant visas to the United States, please visit the Immigrant Visa Section of the Department of State website at Immigrant Visas to the U.S..

kontakt ambasade u BG (http://serbia.usembassy.gov/contact.html)

SevenByEight
23.10.2010, 18:13
Mislim da se na forumu niko nije javljao sa sličnim problemom.
Jedini savet koji mogu da dam je da nazoveš ambasadu u Beogradu i pitaš.

Ok. Tako ce i biti. Dare,hvala ti na odgovoru. :)
.

SevenByEight
25.10.2010, 09:07
Zvala sam ambasadu i rekli su mi da ne odbijaju izdavanje viza porodicama koje imaju djecu sa posebnim potrebama, ali da konzul moze traziti potvrdu da imamo nekog ko bi nam pomogao za pocetak. :bravo:
To je razumno, mada ko bi se normalan, u situaciji kao sto je moja, spakovao i otisao a da nema nekog u Americi ko mu se moze naci pri ruci.:blink:

cile
25.10.2010, 10:31
Ovo su lepe vesti,sad se lepo prijavite i zelim Vam da pozelenite!

Ivana MS
05.11.2010, 10:38
Zavrsili smo lekarski dan pre intervjua u ambasadi....bili smo u Smiljanicevoj.
-dosli oko 9h izvadili nam krv i poslali da snimimo pluca,tamo sacekali pola sata da budu gotovi snimci ,vratili ih u ordinaciju...platili u dolarima
-bili slobodni 3,5 sata i vratili se oko 14h...merili nam pritisak,tezinu i visinu...skidali se i gledala (pretpostavljm ili tetovaze da je trazila ili bil okakve promene na kozi)
-ispitivala(mehanicki i ekstra brzo)popunjavajuci neki obrazac....da li sam pusac,da li sam koristila narkotike ....
-dala vakcine (tetanus i hepatitis) i na kraju platili i vakcine u dinarima.

Toliko o lekarskom.

TheNenad
05.11.2010, 14:23
Mere li šećer u krvi tj. potrebno je dolaziti praznog stomaka na vađenje krvi?

Bode
05.11.2010, 16:15
Preko krvne slike proveravaju samo da li neko ima sifilis i nista drugo

Score
05.11.2010, 16:54
Preko krvne slike proveravaju samo da li neko ima sifilis i nista drugo

...i vade krv samo iz prsta, ne iz vene??! To je super vest, ja mislim...bar su meni tako.

Bode
05.11.2010, 18:24
E, blago tebi Score!!! Nama izvadise iz vene kao za baksuz...
:smrc:

Score
05.11.2010, 18:56
E, blago tebi Score!!! Nama izvadise iz vene kao za baksuz...
:smrc:

Neverovatno je koliko ti zavisi od mesta do mesta sta ce da ti rade ili daju....isti pregled u istu svrhu, a opet razlicit...kao i drugi uslovi pri intervjuu u zavisnosti od ambasade do ambasade...

noki
15.02.2011, 20:16
Evo i moje sveze iskustvo,sa lekarskog pregleda.Imali smo zakazan lekarski pregled za danas 15.02 u 12:15 popodne,ja,muz i dvoje dece.Posto smo krenuli ranije iz Struge bili smo u klinici ranije,negde oko 11:30,ali to nije bilo problem,pa su nas odma primili na pregled.Prvo smo jedno po jedno,moj muz,pa ja bili u labaratoriji da nam izvade krv(iz vene),posle toga po istom postupku smo otisli na rendgen,i na kraju su nas primili sve cetvoro kod doktorice na razgovor.Izmerili nam visinu,tezinu,merili pritisak,pitali za raznokakve bolesti,i na kraju odlucili da ja(posto nisam imala potpunu istoriju vakcinacija) primim MMR i moj stariji sin (8 god) primi Hepatit B vakcinu.To smo ucinili u Drzavnoj Klinici "Prolet",platili ukupno 2600 denara za oboje,i vratili se u Remediku sa zutim kartonima,koje su tamo iskopirali i rekli nam da koverte sa rezultatima mozemo da uzmemo ujutru u utorak 22.02 kada nam je zakazan i razgovor u ambasadi.E pa toliko od mene sada,idem da se odmorim malo sa malisanima,pa cu pisati kad budem obavila i intervju u ambasadi sledeceg utorka:;D:

voyager
15.02.2011, 23:49
Noki, zelim vam se najlepse, i drzim vam srecu za na dan intervjua, da vam ide sve lako, pa da nam ispricate kako je bilo...Srecno!!!:clap:

noki
16.02.2011, 08:32
Hvala puno voyager i ja vama svima zelim da dodjete na moje mesto!!

Mv2Player
18.02.2011, 00:44
Lekarski pregled obavio sam u privatnoj klinici u ulici Smiljanicevoj 22 (500m od Slavije). Od slavije se krene mekenzijevom i druga ili treca ulica sa leve strane je ta. To je jedna dosta stara stambena zgrada i u stanu u prizemlju napravljena je ta ordinacija koja na sve lici ali na ordinaciju ne lici. Raznizane, nikad obrisane roletne tog stana gledaju odmah na ulicu i trotoar po kojim mora pazljivo da se hoda jer je prepun izmeta kucica i macica koje kao ljubimce setaju "beogradjani" (posebna vrsta koja stvarno veruje da je Beograd glavni grad Evrope, a Srbija centar sveta). "Ordinacija" je doktorkina tezga . Tj. doktorka, cije ime i ne znam jer se nije predstavila, radi u drzavnoj bolnici a ovo joj je tezga za dodatne pare. Ako ovo citaju zdravstveni radnici, nemoj da vam je krivo sto niste vi tu uleteli - Ko vam je kriv sto niste iz Beograda i sto nemate prijatelja u USA ambasadi da vam na vreme javi sta, gde i kako da odradite da biste dobili licencu da radite lekarske za USA i razbijate se od para. Stan ima 2 sobe i precoblje. U precoblju od prljavstine crn parket, velika kaljava zidna pec, 1 dotrajala garnitura za sedenje i par velikih postera okacenih na zid. Kako udjes u taj stan, odmah desno je prozor koji gleda na dvoriste zgrade i tu je "blagajna" koja se sastoji od malog sanka i radnog stola koji je zub vremena takodje pregazio i tu vam sekretarica naplati i opravi sta i kako dalje. To se desava sve ujutru oko 9h a to je zbog toga da bi se stiglo sa krvnim nalazima do popodne kad doktorka zavrsava drzavni posao. Znaci 110$ + 3600 din vakcine (cirka 120 evra) (vakcine placas popodne a 110$ ujutru). Ove pare trebalo bi da mogu da se plate i dolarima ali naravno, lakse se moze uzeti koji dinar preko, ako se musteriji naplati u dinarima a ne izda fiskalni ili bilo kakav racun. Racunajte na najveci moguci kurs i mozda 200-300 din preko za dorucak za sestru i sekretaricu (pa i one mora da nesto doruckuju). Nakon toga idete u sobu pored, koja sluzi za pregled. Tu ce vam "sestra" izvaditi krv iz vene (ne brinite sto ne nosi beo mantil i sto izgleda kao da je svratila sa pijace), ulice vam nadu da je strucna a 20 dana nakon toga(ako ste lose srece kao ja) imacete podliv i pola modre ruke jer moze da se desi da osteti zid vene pa dok se to ne smiri mora malo i da boli ali nista strasno. Soba za pregled ima medicinski sto na sredini sa 2 montazna stepenika da mozes lakse da se popnes, ima beli paravan koji zaklanja da se iz hodnika (u cijim uglovima stoje razbacane decje igracke) ne vidi bas sve, ima 1 radni sto i stari drveni orman crne boje na cijoj coski su amaterski, ekserom urezane brojke i crtice 160cm....170cm....180cm....190cm )preko 190 nema jer kao sto neko na forumu rece doktorka ne moze mnogo visoko da dohvati da stavi ruku iznad glave i time ustanovi visinu. Kad das krv i platis, dobijes "ulaznicu" za privatnu ordinaciju iz susedne ulice (nize ka slaviji). Tu sve ista prica samo sto 2 spojena - duplirana stana u ovoj zgradi stvarno lice na bolnicu i ok je sredjeno. Na salteru predate papir i po ranije sklopljenom dogovoru sa ordinacijom u smiljanicevoj, samo vam kazu da sacekate 10-tak minuta. slikaju vam pluca (dosta savremenim rengenom pa traje 1 min sa svlacenjem i oblacenjem) i za 30 min snimak je gotov. Snimak nosis nazad u "ordinaciju" i tada sekretarica kaze kada ce doktorka tog dana da zavrsi redovni posao od cega zavisi kad ces ti da dodjes na pregled.To je obicno oko 1 ili 2 a moze i oko pola 3 )sve zavisi dal' moze ranije da zbrise s'posla ili joj se bas tad ispreci neki pacijent sa upalom pluca koji je bas tad ko za inat morao da dodje. Bilo, kako bilo popodne odes u "ordinaciju" i sacekas doktorku. Zena od 45 godina. kratko osisane kose crne boje, utegnuta u tesno ali je stomak koji visi preko kajsa ipak izdaje:( Dotle su sekretaricina deca vec postala nervozna i redom bacaju igracke, knjige i divljaju po ordinaciji i traze da idu kuci. Doktorka onda znajuci da kasni, brzo ulazi u sobu sa paravanom zajedno samnom i popunjava check listu obrasca na engleskom (neko je postavio link za te obrasce ovde na forumu). Nema razgovora, nema dodatnih pitanja, nema odnos pacijent - lekar vec je odnos po principu salterska sluzbenica - stranka. Pijes? Ne. Pusis? Ne. Jesi bolovao od neceg ozbiljnog?Ne. Drogiras se? Ne. Sida? Ne.Sedaj ovde, disi duboko, okreni se. Disi normalno. Izmeri puls (dopise u papirima). Stani ovde (iznese kucnu vagu)....tolko i tolko (vise odprilike). Stani na "onu" cosku ormana...visina ta i ta....takodje vise odokativnom metodom. Sedni ovde (lupi te gumenim cekicem da vidi za reflexe), svuci gace (da se uveri da nisi tranvestit, ili ako je operacijom promenjen pol, a i za intimne tetovaze koje isto mora da ubelezi). Okreni se. Sedni ovde.Jesi primao vakcine? (svejedno sta da kazes primas 2 vakcine tetanus i MMR). Tetanus je prva vakcina i MMR je koktel zvan "karantinka" i tu su izmesane 4 bolesti. Ne plasite se vakcina. Ako ste bolest prelezali,ili ste vec vakcinisani organizam nece reagovati, a ako niste vakcinisani i niste prelezali onda super jer cete od tog dana postati zasticeni od tih bolesti. Primanje vakcina nije bolno jer je igla tanka i spricevi su vise prazni nego puni. "Pregled" traje 5 minuta da budemo realni to i nema veze sa pregledom ali se sve ustvari svodi na analizu krvi, snimku pluca i davanju vakcina. Krv nije za krvnu sliku pa moze slobodno da se doruckuje ujutru ali se iz krvi vidi da li imas sidu, sifelis, da li si narkoman itd...(nemoj da pijes kafetin, brufen i ostalo 2-3 dana pre pregleda jer se moze desiti da ti nadju u krvi drogu). Nakon vakcina dobijes zatvorenu kovertu i snimak pluca (to nosis u ambasadu na itervju) a dobijas i potvrdu (a4 istampano) o primljenim vakcinama koju ne nosis u ambasadu ali nosis u pasos kad ulazis u USA da te ne bi strpali u karantin i izboli jos jednom. Toliko od mene, nadam se da ce nekome biti od koristi ovo sto sam napisao na osnovu svog licnog iskustva.

TheNenad
18.02.2011, 09:37
Toliko od mene, nadam se da ce nekome biti od koristi ovo sto sam napisao na osnovu svog licnog iskustva.
Nadam se da je ovo retoričko pitanje... naravno da će koristiti, i hvala još jednom na ogromnom trudu! :book:

lanas
18.02.2011, 13:21
Hvala za detaljnu i iscrpnu pricu. Sigurno ce nekome koristiti. Sta da radimo kada se kod nas dosta stvari radi po principu "tange-frange".:no:

Score
18.02.2011, 13:44
Mv2Player, si siguran da nisi zalutao negde u neko meksicko pogranicno selo?

Mislim, ovo sto si ispricao je bas zanimljiva prica, trebao bi se baviti pisanjem, stvarno, bas ti ide.. sokiran sam "kvalitetom" usluge koju si dobio od naseg privatnog sektora koji bi trebao biti bolji od drzavnog po nekoj logici.
I kao sto rekoh, neverovatno je koliko se razlikuje usluga od ordinacije do ordinacije ili od zemlje do zemlje. U US managed ordinaciji u Bp, meni i zeni samo malo bocnuli prst (umesto da mi eksplodiraju venu ko tebi), dok su deca sedela u sobi prepunoj igracaka sa angazovanim bebi siterom, dok smo se mi redjali na pregledu i ispijali kapucino tokom razgovora u veoma lepo opremljenoj ordinaciji u poslovnoj zgradi u centru. I to nas je kostalo 63 EUR (6.500 RSD) bez vakcina (vakcine smo primili naknadno, duga prica..)
Tako da ako mozete, bolje dodjite ovde na pregled...:==D:

spectra
18.02.2011, 21:49
@Mv2Player - to tvoje iskustvo kao iz horor filma..:blink:

coconut
18.02.2011, 23:40
M2 Player - :bravo: odlican opis. Bravo. Naravoucenije, pregled platiti u dolarima.
Score - Da, secam se da si svojevremeno pisao da vas je pregled za cetvoroclanu poroducu u Bud izasao oko 250 dolara, i evo sad citam opise ordinacije i odnosa prema vama na pregledu. A ovde ce nas dvoje izaci 220 samo pregled a na to treba dodati i za vakcine. Jos uz ovaj opis ordinacije i ponasanja osoblja..Sta reci....Zalosna slika i prilika ovog drustva...

Gugly
08.03.2011, 19:36
@Mv2Player - to tvoje iskustvo kao iz horor filma..:blink:

Hmm..Ja malo prelistao unazad..Svi nahvalise tacnost, brzinu i ljubaznost doktorke iz Smiljiceve...Ali ok..
Ali ocigledno je da definitivno nemaju rendgen aparat u klinici:) Malo mi takodje nije jasna ta rupa od nekih 5 sati..Al ajde'..

Da li je neko mozda bio na drugoj klinici, tj. u Međunarodnoj organizaciji za migraciju u Drzicevoj 11?
Mozda je tamo bolje i krace se ceka..(?) ..Who knows..

Luna
11.03.2011, 22:41
Mi(suprug, ja i dete od 9 godina) smo, takodje obavili lekarski u Smiljanicevoj. Otprilike sve kako su i drugi pisali, samo smo mi imali srecu pa smo sve zavrsili od 9.15 do 11h. Vadjenje krvi, rengen, pregled kod dr. vakcinacija i to bi bilo to. Dobili zapecacene koverte i rengenske snimke. Pregled je bio jako kratak i ne opterecujuci. Svi ko ji se brinu, zaista nema razloga.

Nemam nista da dodam na prethodna iskustva sa lekarskog, poseno posle iscrpnog izvestaja Mv2Player-a.

Intervju u ambasadi imamo 15.03.

Bockyman
03.04.2011, 20:07
Ово сам већ питао у једној теми о лекарском прегледу,али не добих одговор. Мислим да је интересантно (ако има истине у овоме што пишем),па ћу прекопирати свој пост у ову тему и надам се добити било какав одговор.

Још ништа слично нисам овде прочитао,па рекох да питам.
Моја жена има веома добру пријатељицу која већ пуних 12 година живи у УСА (сада већ има и држављанство,већ пар година). Она није у Америку отишла преко лутрије,већ на други начин,али то није битно за причу.

Дакле,она је за своју мајку средила да добије зелену карту (можда не баш средила,али ваљда има нека права на зелену карту пошто јој је ћерка држављанин САД,али не држите ме за реч, а то и није битно за оно о чему хоћу да причам...).
Углавном,и њена мајка је 2008. године прошла процедуру,као и лекарски преглед. И ваљда су јој у оним анализама са лекарског (вероватно у клиници у Смиљанићевој) написали да има антитела на туберкулозу (што је и нормално,јер смо сви ми вакцинисани и имамо антитела на туберкулозу).

Када је стигла у Јуту, Солт лејк Сити, (ова пријатељица сада тамо живи), на аеродрому су је прочитавши те податке одмах упутили у болницу (Healt Department), и тамо јој је доктор преписао неке лекове против туберкулозе (понављам,жена нема туберкулозу,већ јој је констатовано присуство антитела,што је нешто најнормалније код људи који су примили вакцину, тј. свих нас).

Када је ова наша пријатељица и на аеродрому и лекару у болници рекла да је то нормално и уобичајено, и да она наравно неће пити те лекове, он је рекао да разуме, али је таква процедура.

Понављам, ово сам први пут синоћ чуо (рекла ми жена после разговора са том пријатељицом), а она каже да је таква ситуација била и на Флориди (прво је живела тамо,а касније се преселила у Јуту).



Мени је све ово невероватно (не кажем да та пријатељица лаже,јер нити има разлога за то,нити би нас лагала), јер ем је то једна непријатност, ем све то КОШТА!

Ако неко зна нешто више о овоме,радо бих да чујем...
__________________

Zelenka
09.06.2011, 07:28
Oke, probat cu skratiti sto vise i napisati samo najvaznije.

Nazvala sam cca 2 tjedna prije razgovora (mobitel cete naci sto na ovom forumu, sto na stranici state.gov vezano za med. exam u Zg)
Narucena u 8:30, Vinogradska bolnica, Ambulanta za dijabetes 2.kat (ljubicasta zgrada).
-odmah trazi karton cijepljenja (uostalom to ce vam odmah reci cim ju nazovete), unese na neki svoj papir i krene pisati uputnice za Rtg pluca i vadjenje krvi. Mene nije bilo potrebno docijepljivati, tako da ne znam koliko ce vas oderati ako vam nesto fali
- krv(iz vene): Petrova 3- najduze cekanje u cijeloj DV prici, valjda 2 sata, uvalit ce vam neki papir koji nosite kasnije njoj (ona dize nalaz)
- pluca: Klinka za plucne bolesti, Mirogojska.. cekanje: sat vremena (zvuci nevjerojatno ali istinito).

Oko 11 bila gotova, nakon cega sam isla platiti pregled. Znaci ne nosite njoj lovu, vec ce vam ona dati svoju uplatnicu ispunjenu.

Narucila me oko 15 h, uzela uplatnicu, nalaz Rtg-a i potvrdu za podizanje nalaza krvi i krenula. Tlak, srce pluca, zubi, ustani-skini hlace, okreni se. Gotovo. I zatim dio gdje odgovarate sa DA/NE (prijasnje bolesti, tegobe.. itd) Sve odgovore biljezi na papir.

tl;dr
Dr. ugodna, profesionalna. Cista pljacka (870 kuna, nova cijena). Cekanje 3 sata, sam pregled sve skupa 10 minuta.

Mr.Marzik
27.01.2012, 15:02
O lekarskom pregledu i nema baš puno šta da se kaže.
Već je pričano da ordinacija izgleda kao da se radi u ilegali. Ni mi nismo mogli da se otmemo tom utisku.
Pojavili smo se u dogovoreno vreme (u 9h) u Smiljanićevoj (bez bebe). Žene su bile prilično ljubazne. Uzeli su nam krv i poslali nas u Euromedic (Alekse Nenadovića) da snimimo pluća. Snimanje je baš brzo bilo gotovo, ali smo malo duže čekali na izradu snimaka.
U 12:30 smo svo troje otišli ponovo u ordinaciju. Pregledi redom...pritisak, srce, pluća, refleksi, genitalije...
Merenje visine se radi odokativno (pitala me je doktorka koliko sam visok, a onda je rekla da sam kod nje santimetar niži :D ), dok za težinu poseduju vagu.
Medicinska dokumentacija koju smo prikupljali je bila potpuno nepotrebna, jer doktorka nije htela ni da je pogleda. Nekako mi je delovalo kao da hoće da odradi formalnosti...mi se nismo bunili.
Vakcinacija je bila skroz ok (beba naravno nije primila ništa) - nismo ni osetili. Dobili smo dokaz o vakcinaciji u 2 primerka - jedan za ambasadu, drugi da ponesemo u USA. Sve što su pripremili zapakovali su u zapečaćenu kovertu i to smo poneli na razgovor u ambasadu. Snimak pluća je bio nezapakovan, ali to nam u ambasadi nisu ni uzeli.
Cena pregleda je 100$ za bebu, 150$ za odraslu osobu. Platili smo u $. Vakcinacija (4 kom - 2+2) nas je koštala 7200RSD.
Da dodam još i da nije bilo neke posebne reakcije na vakcinu ni kod žene ni kod mene u narednim danima - blagi bol na dodir, ali ništa strašno.
Eto...toliko mogu da se setim. Ako neko ima neko pitanje - rado ću pokušati da odgovorim.

wolf
28.01.2012, 21:01
Mr.Marzik,
jedno pitanje. Da li si imao karton o vakcinama koje si primio kao dete? Ja sam zvao ordinaciju u Smiljanicevoj i oni su mi rekli da taj karton trazim od lekara opste prakse.

Mr.Marzik
28.01.2012, 23:43
Moja žena jeste, ja nisam. Žena je ponela zapečaćenu fotokopiju svog zdravstvenog kartona...samo tako su hteli da joj daju. Ja sam imao redovnu i vojnu zdravstvenu knjižicu u koje su bili upisani podaci o vakcinacijama.
Žena kaže da su njene podatke upisali u onu evidenciju o vakcinacijama koju smo predali u ambasadu i čiji jedan primerak ostaje svakom od nas, a da kod mene nema ništa uneto u tim poljima.
Znači - ne bi bilo loše da nabaviš taj karton, ali nije tragično ni ako ga nemaš.
Žena nije imala vakcinacije u skorije vreme, a ja sam vakcinisan u vojsci (2002) protiv tetanusa.
Oboje smo dobili po dve vakcine.

mikiSA
29.01.2012, 00:18
Moja žena jeste, ja nisam. Žena je ponela zapečaćenu fotokopiju svog zdravstvenog kartona...samo tako su hteli da joj daju. Ja sam imao redovnu i vojnu zdravstvenu knjižicu u koje su bili upisani podaci o vakcinacijama.
Žena kaže da su njene podatke upisali u onu evidenciju o vakcinacijama koju smo predali u ambasadu i čiji jedan primerak ostaje svakom od nas, a da kod mene nema ništa uneto u tim poljima.
Znači - ne bi bilo loše da nabaviš taj karton, ali nije tragično ni ako ga nemaš.
Žena nije imala vakcinacije u skorije vreme, a ja sam vakcinisan u vojsci (2002) protiv tetanusa.
Oboje smo dobili po dve vakcine.

Koje ste vakcine dobili? Je li jedna od njih protiv gripe?

Mr.Marzik
29.01.2012, 00:20
Pa valjda ove standardne...
Jedna je objedinjena - zauške, morbile, rubeole, a druga je tetanus.

AnDREAM
31.01.2012, 21:12
Ako se ne varam, niko nije pisao o iskustvu iz Drziceve, pa evo, mozda nekom koriste informacije. Zakazala sam ovde zbog lokacije i zato sto me nekako vise privuklo Medjunarodna organizacija za migraciju od privatna ordinacija...Uglavnom, bilo mi je zakazano za 9.30AM, prijavila se na "recepciju", pogledao mi pasos, vratio i cekam dalje, onda se pojavio gdin koji mi je trazio DVE slike, vakcinacioni list, pasos i bacio se na kopiranje. Onda opet cekam, pa odlazim u prostoriju gde mi gdja vadi krv iz vene, osnovne informacije tipa: visina, tezina, pritisak, nasledne bolesti, da li sam imala operaciju, proveravala mi je vid i pitala me da li zelim da uzmem rezultate istog dana ili da dodjem za 2 dana. Vratili su me u cekaonicu sa uputom kojim me salju u Resavsku 69 na rendgen, onda sledi DR pregled. Zamolila me je da skinem sve osim carapa, jer kaze kao zensko razume slojevito oblacenje na minus beskonacno. Stetoskopom disi-disi, zatim je manuelno pregledala stomak, pitala za operacije i dala mi uput za Ul.Despota Stefana 54a, kako bih primila MMR i DTP vakcine. Opet cekaonica, placanje pregleda 150$...Odlazim za vakcine, tamo me pitaju da li sam skoro pila antibiotike, da li imam alergiju na piletinu i ne secam se sta jos, i kako sam ranije reagovala na vakcine, rekla sam da mi je jedna pre 18 godina gnojila i pokazem na spisku koja, ispostavi se da mi je tu DR u IOM napisala da OPET primim, jer kako pretpostavljamo nije okretala kartoncic i videla da je napisana na poledjini. Pozvali smo je i onda su se njih dve konsultovale i primila sam samo DT (tetanus), 1271 RSD. Rendgen je prosao vrlo brzo, nije bilo guzve, dobijete snimak na CD i papir kao izvestaj. Vratila sam se u Drzicevu po rezulate, sacekala malo i dobila sve u koverti, uz evidenciju vakcina koja ostaje meni. Citav "proces" trajao je oko 4h, s tim sto naravno zavisi koliko vam treba do Resavske ili despota Stefana i koliko se negde ceka. Srecno svima i pozdrav!

acacrni
23.08.2012, 18:24
Chancroid;
Gonorrhea;
Granuloma inguinale;
Leprosy, infectious;
Lymphogranuloma venereum;
Syphilis, infectious stage;
Tuberculosis, active;
Any quarantinable, communicable disease defined by current and future Presidential Executive Orders
Communicable diseases that may pose a public health emergency of international concern reported to the World Health Organization (WHO)
physical or mental disorder and behavior associated with the disorder that may pose, or has posed, a threat to the property, safety, or welfare of the alien or others
alien who is determined (in accordance with regulations prescribed by the Secretary of Health and Human Services) to be a drug abuser or addict is inadmissible


HIV je izbacen sa liste u novembru prosle godine.

Moguce je podneti zahtev za Waiver - forma I-601.

Da li je moguce npr odloziti intervju ili ponovo raditi lekarski ako se konstatuje neka od ovih bolesti, neke je moguce izleciti.. I da li ima jos neke bolesti ili infekcije koje mogu diskvalifikovati, npr ako imas neku infekciju a da nisi ni znao, prehlada itd

vuxanne
23.08.2012, 18:54
Ja sam isto nosilak karton o vakcinaciji, sta nisu napisali da sam dobila, primila sam. A to za tuberkulozu, ja sam vec dva puta vadila krv da pokazem da nemam tuberkulozu, ako i skoro svi iz Istocne Evrope. Plus mi se slosilo kad mi je vadio krv pa sam se zamalo onesvestila (kad vidim krv slogiram se) pa sam im objasnjavala kako nije do tuberkuloze nego ne volim da mi vade krv (da me ne stpaju odmah u neki karantin). A bas su se bili rastrcali oko mene kad su videli kako bledim, znojim se i hocu da padnem u nesvest (znali su na sta me testiraju).

oskark
28.09.2012, 11:31
E mislim da je vreme da ozivimo malo ovu temu, ali sa ovogodisnjih lekarskih pregleda.
Jel jos neko obavio lekarski sem MarineKovac?

damjan55, gogecko, Milosdv vi ste na redu :):grin::grin::grin:

Daliborable
28.09.2012, 14:34
Dobra ideja, vrijeme ljekarskih!!!

Ima li neko skorije iskustvo koja je procedura za trudnice. Iako je obavezan x-ray moze se i prolongirati vidim. Moze li u tom slucaju trudnica dobiti vizu a naknadno dostaviti x-ray.

oskark
28.09.2012, 15:46
Pa mislim da trudnice ne idu na x-ray, ali necu da tvrdim...:grin:

damjan55
29.09.2012, 00:12
Evo svezih vesti sa lekarskog, nadam se da ce biti od pomoci za vas koji to uskoro planirate. Obavljen ove nedelje u Smiljanicevoj 22.
Stigli u zakazano vreme 9.15, obavili vadjenje krvi i potom snimanje pluca u ulici nize. To sve zavrsili pre 10h. Rekli nam da doktorka moze da se pojavi tek u 14.30 (mada mislim da obicno bude oko 13h), sto nama nije smetalo obzirom da smo imali drugih poslova da obavimo.
U dogovoreno vreme se vratili do ordinacije, pregled (visina, tezina, .....)-sve brzinski - primljene 2 vakcine - mislim da je tetanus i MMR (imao potvrdu od lekara o primljenim vakcinama, mada mislim da to uopste nije neophodno vec doktorka to sama procenjuje). Sve zavrseno pre 15h.

oskark
29.09.2012, 01:53
Evo svezih vesti sa lekarskog, nadam se da ce biti od pomoci za vas koji to uskoro planirate. Obavljen ove nedelje u Smiljanicevoj 22.
Stigli u zakazano vreme 9.15, obavili vadjenje krvi i potom snimanje pluca u ulici nize. To sve zavrsili pre 10h. Rekli nam da doktorka moze da se pojavi tek u 14.30 (mada mislim da obicno bude oko 13h), sto nama nije smetalo obzirom da smo imali drugih poslova da obavimo.
U dogovoreno vreme se vratili do ordinacije, pregled (visina, tezina, .....)-sve brzinski - primljene 2 vakcine - mislim da je tetanus i MMR (imao potvrdu od lekara o primljenim vakcinama, mada mislim da to uopste nije neophodno vec doktorka to sama procenjuje). Sve zavrseno pre 15h.


Super, sad samo jos intervju da docekamo.
Znaci doktorka pregledava samo ono osnovno? :grin:

Milosdv
03.10.2012, 22:45
Lekarski završen uspešno supruga i ja :;D:

Evo malo detalja kako sam ja to video.

Lokacija: Smiljanićeva 22, (bio sam u ovoj ulici 1000000 pre ovoga nikad ordinaciju nisam primetio) vreme 09:15h, prizemlje, dugme na interfonu crveno da se bolje vidi, prvi stan levo kada uđete u ulaz, zgrada pravljena 1937 uspešno održavana, kamera na ulazu…:grin:

Pregled u ordinaciji: 09:15 izvadili krv (nisam ni osetio) za 5 minuta , otišli da snimimo pluća u Euromedik to je odlično sređena i velika klinika (odličan simensov aparat) (ulica Alekse Nenadovića) sve gotovo za 7 minuta, vratili se u ordinaciju sa snimcima. Plaćanje u dinarima 2x13.500dinara (2x150dolara), ima menjačnica preko puta sa dobrim kursom.

Došli ponovo u 13:30, pregled redom...pritisak, srce, pluća, refleksi, genitalije... završili u 13:50h

Nismo primili nijednu vakcinu, pošto smo već sve primili. Kao dokaz o vakcinaciji doneli internacionalni karton o vakcinaciji (žute boje) koji smo dobili u Institutu za javno zdravlje Srbije Dr M. J.Batut gde smo iz delova primili sve vakcine DT,MMR, HEP-B (sve tri doze)… Ovo naglašavam zato što običan karton za odrasle ne važi.
Dobili zatvorene koverte i formular DS-3025 (spisak vakcina itd) koji nosimo sa sobom i delimo na zahtev.

Neki lik je ponovio pregled, ne znam detalje koliko sam uspeo da provalim mora da je bila neka polna bolest pa dok je to sredio.

Utisak ordinacije:
Totalno OK, ovo sam podvukao zato što su neki prenosili iskustva kao iz horor filma. Što po meni nije tačno.
Ordinacija je stan (rečeno 1000 puta) od nekoliko soba noviji nameštaj u čekaonici,prilično čisto...

Žargonski rečeno klasična "centraška ordinacija" (centar grada+ordinacija+ malo žargona iz kraja)

Uostalom šta ste očekivali to je sve pro forme pregled, ono najvažnije da nemate neku bolest što provere kada vam vade krv i koje ste vakcine primili.

Svi su ljubazni, sve pohvale za doktorku koja je ultra brza.
Kome se ne sviđa može da ide u drugu ordinaciju sa spiska.

*** Ko hoće pre odlaska u US da se pregleda kompletno neka izdvoji 5.000dinara i neka ode u zavod za sport (Košutnjak, BG). To je pregled za profesionalne sportiste i rekreativce (možda ste videli na tv-u kada je bila olimpijada) koja obuhvata razne testove opterećenja, vozi se bajs, analize krvi, srca, pluća... Najsavremeniji aparati, neki su jedini u zemlji…

Pozdrav

edinze
12.10.2012, 01:42
Moze li mi neko odgovoriti da li kontrolirana i blaga epilepsija moze biti razlog odbijanja pri eventualnom izvlacenju. Znam da je Zana nekad davno sortirala tacno spusak oboljenja koha diskvalifikuju ucesce,medju kojima stoji i psiholoski defekti...inace trosim tegretol,jedan od najblazih lijekova za ovu bolest...radim,imam porodicu... Treba mi zvanican stav ,ne misljenje pojedinaca koji nisu upuceni....pa ako neko nesto zna,molo bih za odgovor,unaprijed hvala...

Zana
12.10.2012, 02:23
Moze li mi neko odgovoriti da li kontrolirana i blaga epilepsija moze biti razlog odbijanja pri eventualnom izvlacenju. Znam da je Zana nekad davno sortirala tacno spusak oboljenja koha diskvalifikuju ucesce,medju kojima stoji i psiholoski defekti...inace trosim tegretol,jedan od najblazih lijekova za ovu bolest...radim,imam porodicu... Treba mi zvanican stav ,ne misljenje pojedinaca koji nisu upuceni....pa ako neko nesto zna,molo bih za odgovor,unaprijed hvala...

Ne bi trebalo da imas problema, samo treba da dostavis odgovarajucu dokumentaciju. Ova oblast je regulisana sa Section 212(a) of the Immigration and Nationality Act (INA), kojom su precizirane grupacije koje ne ispunjavaju uslove za izdavanje imigracione vize. Kada su u pitanju zdravstveni razlozi:

prenosive bolesti (Tuberculosis, Syphilis, Chancroid, Gonorrhea, Granuloma, Inguinale, Lymphogranuloma Venereum, Hansen's Disease/Leprosy)
nedostatak dokumentacije o primljenim vakcinama (mumps, measles, rubella, polio, tetanus and diphtheria toxoids, pertussis, influenza type B, hepatitis B, kao i sve ostalo sto u datom trenutku CDC stavi na spisak)
fizicki ili mentalni poremecaj koji moze da predstavlja opasnost za samog aplikanta i druge osobe
fizicki ili mentalni poremecaj koji je izazvao u proslosti opasnost po samog aplikanta ili druge osobe
bolesti zavisnosti


Treba da prilozis potvrdu/dijagnozu od lekara sa opisom hronicnog oboljenja/kondicije, terapijom i efektima terapije. Tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Pozdrav.

edinze
12.10.2012, 09:18
Zana,izuzetno cijenim tvoj odgovor. Dokumentaciju tog tipa mogu imati kad god treba,sa opisom da je bolest blaga.... E sad,molio bih takodje nekoga koje vec otisao u US a imao je ovaj problem,ili ko je nedavno bio na ljekarskom,pa tek treba da ide,kako je sve teklo,sta je od papira o bolesti ponjeo,sta ga je sve pitalo...i imam li potrbe da se crnim oko toga i tripujem do besvjesti.... Unaprijed hvala

slronhill
17.10.2012, 00:32
Kada su u pitanju zdravstveni razlozi:

prenosive bolesti (Tuberculosis, Syphilis, Chancroid, Gonorrhea, Granuloma, Inguinale, Lymphogranuloma Venereum, Hansen's Disease/Leprosy)
nedostatak dokumentacije o primljenim vakcinama (mumps, measles, rubella, polio, tetanus and diphtheria toxoids, pertussis, influenza type B, hepatitis B, kao i sve ostalo sto u datom trenutku CDC stavi na spisak)
fizicki ili mentalni poremecaj koji moze da predstavlja opasnost za samog aplikanta i druge osobe
fizicki ili mentalni poremecaj koji je izazvao u proslosti opasnost po samog aplikanta ili druge osobe
bolesti zavisnosti



Pozdrav.



Da li se ovaj popis odnosi samo za GC ili za bilo koji proces imigracije (im vize)?
jel netko uspio proci pregled a odbio je cjepivo?

Vangelistexas
17.10.2012, 01:05
Da li se ovaj popis odnosi samo za GC ili za bilo koji proces imigracije (im vize)?
jel netko uspio proci pregled a odbio je cjepivo?

Izvinjavam se, ali moram da pitam. Zasto bi neko odbio vakcinu/cjepivo?

Charlie
17.10.2012, 01:32
Izvinjavam se, ali moram da pitam. Zasto bi neko odbio vakcinu/cjepivo?

Zato sto unutar vakcina imas neaktivnu bakteriju, pa se ljudi tripuju da ce se aktivirati i oni ce se zaraziti, or something along those conspiracy theory BS :drool:

Vangelistexas
17.10.2012, 01:41
Zato sto unutar vakcina imas neaktivnu bakteriju, pa se ljudi tripuju da ce se aktivirati i oni ce se zaraziti, or something along those conspiracy theory BS :drool:

Nemojte ljudi u tom slucaju tako razmisljati, po sistemu - zatvori prozor, ubice te promaja. Primi vakcinu, podnesi je kako treba i zapocni novi, sjajan zivot kakav te ceka u USA :) ja mislim da cu morati kao i svi ostali da primim protiv hep B, znam da sam tetanus davno primio, ali LUPI KUME JOS JEDNU, PA NEK IDE ZIVOT. :D

Charlie
17.10.2012, 01:47
Nemojte ljudi u tom slucaju tako razmisljati, po sistemu - zatvori prozor, ubice te promaja. Primi vakcinu, podnesi je kako treba i zapocni novi, sjajan zivot kakav te ceka u USA :) ja mislim da cu morati kao i svi ostali da primim protiv hep B, znam da sam tetanus davno primio, ali LUPI KUME JOS JEDNU, PA NEK IDE ZIVOT. :D

Od viska glava ne boli, ja sam recimo u silnim selidbama zaturio dokumentaciju o vakcinacijama, pa sad jurim da je nadjem gde god mogu. Bilo da l' me izvuku u jednom od ovih izvlacenja ili odem da radim na brodu/u avionu. :beer:

slronhill
17.10.2012, 23:42
Izvinjavam se, ali moram da pitam. Zasto bi neko odbio vakcinu/cjepivo?

ne smijem primati niti jednu vrstu cjepiva osim influenze i pneumokoka (a i njih pod kontrolom imunologa) min 5 godina po preporuci neurologa nakon određenog stanja zbog kojeg sam bila hospitalizirana

ne nisam paranoicna vezano za cijepljenja...dapače do sada sam ih primila sva, uključujući i hepatitis b....ali ....

samo me zanimalo da li je netko bio u sl situaciji i zna da su ga odbili zbog toga iako se radi o savjetu liječnika....dakle nije nista izmisljeno, imam med. dokumentaciju koja će liječnicu obavijestiti o razlozima zabrane..

pcelica
18.10.2012, 10:06
A šta ako nemam nikakav karton o vakcinaciji? Jel moram da tražim kako znam i umem? :smrc:

redovnica
18.10.2012, 11:00
A šta ako nemam nikakav karton o vakcinaciji? Jel moram da tražim kako znam i umem? :smrc:

Meni je trebao zbog posla dokaz da sam cjepljena na hep B, nisam se ni sjecala dal sam se tri.puta cijepila. Ugl poslali su me u zavod za javno zdravstvo, oni mi ispisali datume sva tri cjpljenja. Vjerojatno ima podataka.i za ostala. Nisam se kod njih cijepila, na sasvim drugom kraju grada.. Pogledaj u takvom zavodu kod sebe, nazovi ih da ne setas

valigia
18.10.2012, 11:25
A šta ako nemam nikakav karton o vakcinaciji? Jel moram da tražim kako znam i umem? :smrc:

Koliko se secam po postovima, ti si rodjena u HR? Ja sam u istoj situaciji i vec imam plan, nema veze sto sam se tek prijavila za GC i sto ce tek sledeceg maja da me mozda izvuku. :==D: Nasla sam staru zdravstvenu knjizicu iz HR i u njoj su upisane dve vakcine koje sam primila kada sam imala sedam godina. Nemam podatke o onima kada sam bila beba i zato cu ici u rodni grad, sigurna sam da postoji nacin da dodjem do te evidencije. Mozda i elegantniji od odlaska tamo, videcemo...

Sta je problem kod tebe?

pcelica
18.10.2012, 20:11
Pa isto, od rođenja pa do 95-te..a i ovde smo se seljakali, kartone ne znam dal sam prenosila tako da ću morati ozbiljno da se pozabavim time :nene:
ja sam se kao nadala da može i ovaj scenario: Dobar dan, nemate karton vakcinacije, ma nema veze :naughty:

pcelica
18.10.2012, 22:23
Meni je trebao zbog posla dokaz da sam cjepljena na hep B, nisam se ni sjecala dal sam se tri.puta cijepila. Ugl poslali su me u zavod za javno zdravstvo, oni mi ispisali datume sva tri cjpljenja. Vjerojatno ima podataka.i za ostala. Nisam se kod njih cijepila, na sasvim drugom kraju grada.. Pogledaj u takvom zavodu kod sebe, nazovi ih da ne setas

E hvala puno, baš ću da zovem da proverim dal može :)

lpastor
24.10.2012, 20:21
hi

Zanima me kakvu ste potvrdu nosili (ako se je imali uopste) o primljenim vakcinama, ja imam nesto kao potvrdu da sam primi svaku vakcinu koja je po zakonu o zdravstvu u Srbiji ali bez detalja koje su to vakcine po imence.

Da li je to dovoljno?

edinze
24.10.2012, 23:52
Bez uvrede,ali bolesno je koliko pojedinci od primanja par vakcina prave triler rezije sa elementima horora. Najzalosnije je sto nas ima poprilican i nimalo naivan broj koji bi sve dali da dodju do toga da primaju vakcine,kao preduslov za izdavanje vize. Proje nego izvuku nekoga svi su navodno spremni na sve,a kad dodje do realizacije,ubise glupostima kao sto su vakcine...ne vidim poentu..:wtf:

Vangelistexas
25.10.2012, 00:31
Bez uvrede,ali bolesno je koliko pojedinci od primanja par vakcina prave triler rezije sa elementima horora. Najzalosnije je sto nas ima poprilican i nimalo naivan broj koji bi sve dali da dodju do toga da primaju vakcine,kao preduslov za izdavanje vize. Proje nego izvuku nekoga svi su navodno spremni na sve,a kad dodje do realizacije,ubise glupostima kao sto su vakcine...ne vidim poentu..:wtf:

Jasno je sve Edine, ali evo, jedna cura je objasnila da ne sme zbog druge bolesti da prima vakcine. To razumem. Ono sto ne razumem je kad se digne prevelika frka oko primanja vakcine bez razloga, vakcine kao preduslova za bolji zivot za sve :) eto, jedino to :) bolece nas ruka malo, pa dobro, vise ce me boleti to sto me klepe po dzepu za primanje iste :P

Milos Zajecar
16.12.2012, 13:49
Bili smo na lekarskom, supruga i ja, 14.12.2012. godine, u Smiljanicevoj 22!
Prethodno sam zakazao za 9,15 - 9,30h pa kad dodjemo!
Gledao sam vremensku prognzu kada sam zakazao, i meteorolozi su najavili dobar plus, ali smo krenuli iz Zajecara sa -18'C.
Pregled, ko pregled.... prvo vadili krv, pa otisli u susednu ulicu da slikamo pluca, posle raznih upala pluca i pumpica koje sam koristio, za divno cudo su pluca bila ok!
Analiza krvi se radi na polne bolesti od kojih sifilis ima najvazniju ulogu u prolasku lekarskog! Ameri smatraju, kako nam je receno, da je to bolest siromasnih i ljudi koji ne odrzavaju higijenu! Analiza je radjena i na jos neke bolesti ali obzirom da nemamo nista od toga, nije nas zanimalo da se dalje raspitujemo!
Doktorka je skroz ok, radi brzo i ne prenemaze se... profi je!
Visina, tezina, krvni pritisak, popunjava upiytnik: da li pijete, da li pusite, kada i zasto ste se ugojili... i slicno. Skini se, svuci donji ves, okreni se, obuci se.... moras malo da smrsas....
Onda sledi vakcinisanje, to su dve vakcine za 3 zarazne bolesti koje smo svi kao mali prelezali... MMR vakcina! Vidite na netu. Reakcija na vakcine nije bilo!
Pregled platili 150 dolara + 4000 dinara vakcine, i to je to! ''Izvestaje ponesite u ambasadu na intervju, kao i snimke pluca iako vam niko nece traziti''... kaze doktorka. Dobili smo kapiju dela tog izvestaja koji bi smo trebali da ponesemo u US kako bi prilikom ulaska potvrdili da smo vakcinisani po njihovim zdravstvenim standardima!
Prijatno iskustvo, nemamo polne bolesti... ja bi trebalo da smrsam :drool:

bubamarica
16.12.2012, 14:54
Milose, sve si istog dana zavrsio? Posto i ja nisam iz Bg-a, pa da znam kako da se spremim :D

Milos Zajecar
16.12.2012, 15:34
Milose, sve si istog dana zavrsio? Posto i ja nisam iz Bg-a, pa da znam kako da se spremim :D

Da, da... zakazao nedelju dana ranije... izvadili krv za 15 min, slikali pluca za 30 minuta.... zujali malo po gradu i oko 12,30h stigli u ordinaciju! Doktorka pregledala mene i dala mi vakcine (za 15 minuta), nakon toga pregledala suprugu i dala joj vakcine (jos 15 minuta); sve ukupno, sa setnjom po gradu trajalo od 09,15 do 13,00 sati! Efektvivno bi trajalo 1 sat i 15 minuta!
Sve zavrsavas za jedno prepodne... vidi samo da bude lepo vreme kad budes isla, da se ne smoris!

oskark
25.01.2013, 19:44
Dragi drugari,

Imam jedno pitanjce a tice se lekarskog pregleda. Zakazao sam lekarski za utorak, medjutim sada sam bolestan I na bolovanju pijem antibiotik, koji mi je lekar produzio do srede.
Da li iko zna, ako pijem antibiotik, mogu li dobiti te vakcine na lekarskom pregledu? Nazvao bih ordinaciju ali vikendom ne rade, pitam ako se mozda neko razume. Ako ne mogu primiti vakcine, mozda prestanem sa lekovima?!

Unapred zahvalan :)

ASSI
25.01.2013, 23:48
Dragi drugari,

Imam jedno pitanjce a tice se lekarskog pregleda. Zakazao sam lekarski za utorak, medjutim sada sam bolestan I na bolovanju pijem antibiotik, koji mi je lekar produzio do srede.
Da li iko zna, ako pijem antibiotik, mogu li dobiti te vakcine na lekarskom pregledu? Nazvao bih ordinaciju ali vikendom ne rade, pitam ako se mozda neko razume. Ako ne mogu primiti vakcine, mozda prestanem sa lekovima?!

Unapred zahvalan :)

za moje dete je doktor rekao da se preporucuje bar 10 dana od prestanka uzimanja terapije do vakcinacije (zbog pada imuniteta), e sad kako je za odrasle nemam pojma.

oskark
26.01.2013, 03:02
za moje dete je doktor rekao da se preporucuje bar 10 dana od prestanka uzimanja terapije do vakcinacije (zbog pada imuniteta), e sad kako je za odrasle nemam pojma.
Znam, to I mene brine. Jer sam tek sada poceo sa terapijom druge kutije, a ako ispratim drugu kutiju I ispostujem rok za vakcinu necu stici na intervju..:smrc:

Bas me sada snaslo, a tako sam se lepo izorganizovao :belj:

oskark
29.01.2013, 19:50
E da I ja podnesem moj izvestaj lekarskog pregleda!

Mesto: Smiljaniceva 22
Vreme: 0915

Pregled sam zakazao od prilike nedelju dana pre. E I ako ste citali da sam se usput I razboleo, pa sam pio antibiotic, na koji navodno ne sme da se vakcinise. Medjutim ja sam nazvao kliniku I sekretarica je rekla da dodjem I da budem bez brige. Tako sam I uradio. Pojavio sam se tacno u vreme, ni minut kasnije :grin:.

Ja dobro jutro, sekretarica dobro jutro Oskare, a ja u cudu. Lepo od nje sto mi bar zna ime. Verovatno sam jedini pa zbog toga, medjutim nisam bio jedini. Platio sam pregled $150, u dolarima (kada sam zakazivao kaze meni ona da se placa u dinarima, pitam jel moze u dolarima, ona odgovara bolje u dinarima, ja kazem vec sam kupio dolare, a ona onda nema veze, moze u dolarima :naughty:), otisao u drugu sobu da mi izvade krv, dali mi uput za Euromedic da snimim pluca I moram da napomenem da mi je ljubazno objasnila gde se to nalazi, I kada zavrsim da donesem snimak.

U ordinaciji je bilo guzve, otisao do saltera predao uput, dao pasos I rekla mi je sestra da sednem. Bila je neka guzva moram reci, ali su dosta brzo radili, tako da sam obavio snimanje pluca dosta brzo. A ovim putem moram da pohvalim doktora koji radi na radiologiji. Covek iz jednog tog filma procitao da sam imao temperaturu pre par dana:blink: U glavnom dobio film,izvestaj I sa tim se vratio u ordinaciju. Predao to I rekli su mi da se vratim u 1400.

od 10 - 14 fast forward :;D:

U 1400, ulazimo u ordinaciju, vec su bili neki pre mene na pregledu (zena I muz, cerka im se udala za amerikanca, pa idu I oni da zive tamo). Kada su oni zavrsili, usao ja u sobu, kaze meni ona skini pantalone patike I majicu. Znaci, ostao samo u donjem vesu. Sedi na sto, meri pritisak, stetoskop, stani na vagu, stani uz ormar-visina. Skidaj gace do kolena, okreni se. Onda napokon oblacenje, malo je bilo hladno, barem meni, I barem u donjem vesu :grin:.

Pitanja koja pita su: Koje ste godiste? Odakle ste? Sta ste zavrsili? Dal ste imali neko teze oboljenje? Dal ste bili nekada operisani? Da li ste imali neko dusevno oboljenje? Da li sumnjate da ste zarazeni HIV-om? Mozda je jos pitala I nesto ali sam zaboravio. Kojom brzinom je ona to pitala ne mogu da vam opisem, ali samo da kazem da sam jedva uspeo I ono "ne" da kazem.

Poneo sam I karton vakcinacije, mogu reci da je pregledala, ali posto su sve vaccine starije od 10 god morao sam da primi obe. Pvu sam osetio a drugu mislim da nije ni dala al ok. :obrva: Naravno platio 4.000 dinara I to je to. Dobio kovertu koju nosim na intervju, dobio onaj slavni snimak pluca (koji posle intervjua moze da se baci, ona je rekla) I pozelela nam je srecu I uspeha u novoj drzavi, I u novom zivotu :grin:

E jedan podatak jos. Od 1. Februara lekarski pregled vazi samo 6 meseci, umesto dosdasnjih 1 godinu. Oni, medju kojima sam I ja:grin:, koji urade pregled do 30. Januara vazice godinu dana. To je neko novo pravilo koji stupa na snagu od prvog, eto sem ovog novog processing fee. Pitali smo dal ce se povecavati I cena lekarskog ona je rekla: "Ne verujem da ce se povecavati"

Eto, prodjoh I lekarski pregled :bravo:

p.s.: Ne mogu a da ne steknem utisak da je ovo sve radi pro-forme. Pritisak mogu reci nije ni izmerila, samo je naduvala I izduvala. Vise je namestala moju ruku. Radnje skini-oblaci gace I preokret, visina tezina toliko brzo radi da ne mozes da je pratis :D

peja
30.01.2013, 06:13
Eto, prodjoh I lekarski pregled :bravo:



oskark hvala na detaljnom opisu, drago mi je da je sve bilo ok i pored toga što si pio antibiotike ;) ...sad je samo preostao "final step" pa da od proleća-leta 2013g. čitamo tvoje izveštaje iz USA......

oskark
30.01.2013, 07:53
oskark hvala na detaljnom opisu, drago mi je da je sve bilo ok i pored toga što si pio antibiotike ;) ...sad je samo preostao "final step" pa da od proleća-leta 2013g. čitamo tvoje izveštaje iz USA......
Pa ako bude sve kako valjda, nadam se od maja :grin:

Hurricane
30.01.2013, 09:33
Hvala za vrlo korisne informacije! Ocekujemo jos lepih vesti, samo napred.:bravo:

vele
30.01.2013, 10:26
Hvala za vrlo korisne informacije! Ocekujemo jos lepih vesti, samo napred.:bravo:
Oskare cestitam na uspesno obavljenom pregledu. Samo hrabro napred, jos intervju i zivela sloboda. Sve najbolje ti zelim

vele
30.01.2013, 10:32
Oskare cestitam na uspesno obavljenom pregledu. 50% je zavrseno, jos samo formalnosti u ambasadi i .... zivela sloboda. Samo hrabro napred, imas moju podrsku u potpunosti.
Srecno

oskark
30.01.2013, 10:34
Hvala vam. A tek za intervju me ceka trema, vec sada kad pomislim :D

vele
30.01.2013, 10:36
Oskare cestitam na uspesno obavljenom pregledu. Samo hrabro napred, imas moju punu podrsku. 50% je vec odradjeno, ostale su formalnosti u ambasadi.
Srecno

Loperamid
30.01.2013, 12:30
Ja ne napisah nasa iskustva sa lekarskog, ali hocu posto vidim da niko pregled nije radio u Drzicevoj osim nas.
Mi smo na pregledu popizdeli, jer je supruga zurila da se vrati na posao, a birali smo Drzicevu zbog lokacije samo i sto se vakcine primaju u institutu za javno zdravlje koji je u 29. novembra, a supruga radi preko puta, tako da smo ocekivali da do 12 stigne na posao.
Ukratko samo:
Dosli smo u 9:15, pregledi su poceli tek u 10:15, uzeli nam krv, izmerili pritisak, pitali visinu, tezinu, istoriju bolesti. Onda kod doktorke, nisam bas skidao gace, verovatno je i bez toga videla da imam sta treba :), smarala o vakcinama kako su sve istekle, ali kao da primimo samo dve. OK. Gotovo to i sad da snimimo pluca. Tu krecu gluposti. Pluca treba da odemo da snimimo u institut za reumatologiju u klinicki centar. To su mi u 2 telefonska razgovora precutali. Napolju neka kisa, odvratno vreme. Nista, sednemo u taksi i odemo. Snimimo pluca brzo, ali doktoru izgleda naidje svalerka pa smo rezultate cekali oko sat vremena. Ja se svadjao tamo sa sestrama jer smo bukvalno jedini i samo treba da nam daju diskove. Naravno nije vredelo. Zena pizdi jer vec prilicno kasni na posao. Dade doktor konacno rezultate, opet taksi do 29.novembra da primimo vakcine.
Popnemo se na peti sprat, fina doktorka kaze: Jaooooooo pa ne znam da li imamo jos tih tetanusa. Svoju reakciju necu da opisujem. Uglavnom udjemo, krene ona da kopa po frizideru i nadje po dve vakcine gripa i tetanusa, srecom. Primimo to i platimo po 2000 din/ - 800 za grip, 1200 za tetanus, tako nesto. Zena ode na posao u 2 umesto u 8, Ja nazad u Drzicevu da im dam potvrde. Posle opet oko 4 nazad po koverte.
Uglavnom, vidim da smo jeftinije platili vakcine, ako je za utehu :D

tropfouziK
13.02.2013, 19:44
Evo i mog iskustva sa lekarskog. Mozda prvi po "novom zakonu".

Smiljaniceva 22

Pregled sam zakazao 4-5 dana ranije, u 09:15. Otisli smo tamo,mi dobar dan, ona dobar dan "Zivkovic". Sedite, mi sedimo, dosla neka baka kaze izvolite u sobu. Ledeno je bilo u celom stanu, podigni rukav, nabila mi iglu, izvukla krv i toliko. Onda sam otisao u predsoblje i platio 150$ x 3 (bili smo cale , keva i ja). 38,300 dinara, i uputili nas u paralelnu ulicu pored, da slikamo pluca, tamo slikali to. Uzeli taj snimak i odneli opet ovamo. I rekli vidimo se u 20 do 2. Dosli smo u 20 do 2, neka sasvim treca osoba obavljala pregled (crna kratka kosa, visoka, minic, gace bele, i modrica na desnoj butini velicina zrele sljive). Skini se u gace, sedi na krevet, daj ruku, izmerila pritisak, poslusala mi grudi. Ustao sam rekla skini gace, ja skinuo ona me pipnula sa obe strane malo iznad. okreni se, i to je to. A da izmerila tezinu i visinu.

Posle sam sedeo na stolici, pitala 25 pitanja, uglavnom sam odgovarao sa NE.

E sad su dosle vakcine, prvo je pricala a zasto nemas vakcioni list. Pa je onda rekla dobro nema veze.

Meni je dala 2 vakcine (4000 din)
Caletu je dala 2 vakcine (a upisla da je dala 3) (6000 din)
keva primila 2 vakcine (3800 din)

dobili smo vakcioni papir, i rekla je da to pokazujemo kad udjemo u ameriku.

Znaci 38,300 + 13,800 = 52,100 dinara nas je kostao pregled.

E sad najbitnije!


Od 1. februara lekarski pregled traje 6 meseci , i bez njega NE mozete da idete u USA.

Dakle ja sam planirao da idem 1.9.2013 , a ona je meni rekla, JEL SI TU LUUUD?? do 11.8 da si u USA, inace si najebo. NE IGRAJ SE !

I tako su me uskratili za mesec dana, burazer zakazao svadbu 3.8 , kako cu da stignem sta cu da radim nemam pojma.

ASSI
13.02.2013, 20:56
Odmah posle svadbe medeni mesec Amerika, kud ces lepse :1072:

free
14.02.2013, 08:26
..............Dosli smo u 20 do 2, neka sasvim treca osoba obavljala pregled (crna kratka kosa, visoka, minic, gace bele, i modrica na desnoj butini velicina zrele sljive). ...................

E sad najbitnije!


Od 1. februara lekarski pregled traje 6 meseci , i bez njega NE mozete da idete u USA.

Dakle ja sam planirao da idem 1.9.2013 , a ona je meni rekla, JEL SI TU LUUUD?? do 11.8 da si u USA, inace si najebo. NE IGRAJ SE !

I tako su me uskratili za mesec dana, burazer zakazao svadbu 3.8 , kako cu da stignem sta cu da radim nemam pojma.


Koje oko za detalje jbt :D.
E sada dali to znaci ako ja hocu da iskoristim pun period od 6 meseci od kad dobijem vize do ulaska u USA i ako mi istekne lekarski da moram da ga radim ponovo ili vise nemam mogucnost da ga radim. I jos jedno pitanje da li ja mogu da uradim lekarski nedelju ili dve dana pred sam intervju ili ne, i tako kako sacuvam pun period od 6 meseci ?

oskark
14.02.2013, 21:57
Koje oko za detalje jbt :D.
E sada dali to znaci ako ja hocu da iskoristim pun period od 6 meseci od kad dobijem vize do ulaska u USA i ako mi istekne lekarski da moram da ga radim ponovo ili vise nemam mogucnost da ga radim. I jos jedno pitanje da li ja mogu da uradim lekarski nedelju ili dve dana pred sam intervju ili ne, i tako kako sacuvam pun period od 6 meseci ?
I ja sam kod te iste bio. Isto je imala minic.
Nego ja sam bio poslednji sto se starog systema tice, meni vazi lekarski godinu dana. To sam i napisao, ko je citao :P

Upravo to znaci rok trajanja, da ti vazi 6 meseci. Ako ti istekne pre odlaska, moras opet uraditi lekarski. mozes da radis lekarski i dan pred intervju ako hoces. Rezultati su u Smiljanicevoj gotovi odmah.

tropfouziK
15.02.2013, 19:38
Ako istekne lekarski od 6 meseci, jedino sto ne primas vakcine. Inace opet isti pregled + snimak pluca + vadjenje krvi. Jedino vakcine traju 10god.

Moc zapazanja mi je uvek na visokom nivou :)

ocekujem izvestaj oskare posle razgovora... :)

oskark
16.02.2013, 01:39
Ako istekne lekarski od 6 meseci, jedino sto ne primas vakcine. Inace opet isti pregled + snimak pluca + vadjenje krvi. Jedino vakcine traju 10god.

Moc zapazanja mi je uvek na visokom nivou

ocekujem izvestaj oskare posle razgovora...
Da upravo tako. Inace za minic mogu da vam potvrde Maruko I Ivan :D Vakcine imaju rok trajanja od 10 godina. Tako da ako budete isli na lekarski pregled I da nemate dokazanu vakcinu pre 10 godina sigurno primate dve vaccine. Ako ste preko 28 godina u tom slucaju primate 3 vaccine. A ako ste sada dobili vakcinu ona bi trebalo da vazi 10 godina. Ali svakako ce vam ljubazna doktorica objasniti sve. Iako ni dan danas nisam ubedjen da sam dobio drugu vakcinu, jer sam posle lekarskog pregleda imao oglrebotinu na levoj ruci. Sto znaci da je jednu dala, a drugu nije, jer je nisam ni osetio, al ajde :D:grin: mozda sam bio pod utiscima :beer:

Inace razgovor mi je za 4 dana. A nemate pojam KAKVU TREMU IMAM Al prezivecemo nekako...:grin::smrc:

Inace tek sada citam sta sam sve napisao,pa je moralo na edit, sve mi je s brda na dole :) al oprosticete mi, na kraju krajeva rodjendan mi je:=V::ziveli2::beer:

ZeljkoUSA
16.02.2013, 02:26
@oskark

Sve oprosteno. Srecan rodjendan i samo opusteno, znas da ce sve biti kako treba!!! :grin:

bosha92su
16.02.2013, 02:42
@oskark

Srecan rodjendan i srecno na razgovoru ! :)

oskark
16.02.2013, 02:57
@oskark

Sve oprosteno. Srecan rodjendan i samo opusteno, znas da ce sve biti kako treba!!! :grin:
Hvala. Verovao ili ne, znam da ce sve biti kako treba, ali opet ne mogu a da ne budem nervozan,a trema mislim da radi svoje :woohoo:

Sasa99
16.02.2013, 03:35
Hvala. Verovao ili ne, znam da ce sve biti kako treba, ali opet ne mogu a da ne budem nervozan,a trema mislim da radi svoje :woohoo:

Prvo Srecan ti rogendan. Jaooo kad ti imas tremu sta li cu ja onda da radim :grin:Ma samo hrabro i :cool:bice sve u redu.

oskark
16.02.2013, 10:33
Prvo Srecan ti rogendan. Jaooo kad ti imas tremu sta li cu ja onda da radim :grin:Ma samo hrabro i :cool:bice sve u redu.
Hvala svima :)

Hehe, to sam I ja svima govorio, a sada je dosao red na mene. A jedva cekam da prodje sreda vise :D

Nego Sasa99, kada ides na lekarski? Bas me inmteresuje kako je kod vas lekarski pregled. Jesu li ti zakazali datum za intervju?

Loperamid
16.02.2013, 11:27
Ja bih na taj rok za lekarski potpuno zaboravio, jer mi planiramo da uzmemo vize negde u julu, a da idemo krajem godine, pocetkom sledece. Srecom, imam vas :)

Oskare sve najbolje povodom rodjendana, a i intervjua. Dobro je sto imas veliku tremu jer ces posle biti visetruko srecniji :)

Sasa99
16.02.2013, 13:47
Hvala svima :)

Hehe, to sam I ja svima govorio, a sada je dosao red na mene. A jedva cekam da prodje sreda vise :D

Nego Sasa99, kada ides na lekarski? Bas me inmteresuje kako je kod vas lekarski pregled. Jesu li ti zakazali datum za intervju?

Nisu jos Oskare zakazali ni lekarski ni intervju nego kad tebe citam mene pocinje da hvata trema :grin: Samo opusteno i ne misli kao ja po ceo dan samo na to misli na nesto drugo izagi prosetaj se uf ja sam nasao nekome to da pricam :grin:

tropfouziK
16.02.2013, 15:52
Ja sam odmah posle tebe. 6.3 :) Kuku nama majkooooo :)))

Srecan ti rodjendan pa sledeci da slavis preko okeana ;)

E mozda skacem sa teme, ali da te pitam oskare jel si imao vakcioni list na lekarskom i jel nosis taj list u ambasadu ( ne mislim na onaj sto si dobio na lekarskom nego onaj nas srpski)

I za ambasadu jer nosis novo drzavljanstvo i dali moze da se iskorisit ono kada sam vadio pasos i licnu kartu ? (NISU ISTEKLI 6 MESECI)

bubamarica
16.02.2013, 15:59
Ne treba ti drzavljanstvo za intervju, i nosis samo ono sto su ti dali na lekarskom + snimak pluca

oskark
16.02.2013, 23:50
Ja bih na taj rok za lekarski potpuno zaboravio, jer mi planiramo da uzmemo vize negde u julu, a da idemo krajem godine, pocetkom sledece. Srecom, imam vas :)

Oskare sve najbolje povodom rodjendana, a i intervjua. Dobro je sto imas veliku tremu jer ces posle biti visetruko srecniji
E hvala ti puno, inace tebi je lako da pricas sada kada si vec prosao "sudnji dan" :) Nego tek vidim da vi niste ni uzeli vize. A tebi istice lekarski decembra? Nisam skontao tacno, kako gde, ali mislim da lekarski mora vaziti prilikom ulaska u zemlju, sto je I logicno.:grin:

Nisu jos Oskare zakazali ni lekarski ni intervju nego kad tebe citam mene pocinje da hvata trema :grin: Samo opusteno i ne misli kao ja po ceo dan samo na to misli na nesto drugo izagi prosetaj se uf ja sam nasao nekome to da pricam :grin:
Nije valjda da toliko zracim tremom oko sebe? Videces ti kada dodjes na red. Veruj mi, pokusavam da ne mislim, ali se vec uveliko proculo da Oskar ide u Ameriku, pa konstantno pitanja kad ides, gde ides, jesi prosao intervju...pa covek ni ne moze da ne misli o tome :nene:

Ja sam odmah posle tebe. 6.3 :) Kuku nama majkooooo :)))

Srecan ti rodjendan pa sledeci da slavis preko okeana ;)

E mozda skacem sa teme, ali da te pitam oskare jel si imao vakcioni list na lekarskom i jel nosis taj list u ambasadu ( ne mislim na onaj sto si dobio na lekarskom nego onaj nas srpski)

I za ambasadu jer nosis novo drzavljanstvo i dali moze da se iskorisit ono kada sam vadio pasos i licnu kartu ? (NISU ISTEKLI 6 MESECI)
Pre bih rekao da si se vratio na temu :) Nego da ti odgovorim...Nosio sam ceo lekarski deciji karton. tacnije karton iz skolskog dipanzera koji sam vadio kada sam zavrsio srednju skolu. Tu su sve evidencije od rodjenja do srednje skole. Taj karton sam nosio pa je na to samo bacila oko I onda mi je rekla da je sve starije od 10 godina I da vakcina mora biti mladja od 10 godina. A me treba da se nosi vakcioni list u ambasadu, samo kovertu I snimak pluca koji ce vratiti. Taj vaklcioni list nosis sa sobom u US, I to je sada vazeci.
Da, za drzavljanstvo sam pitao u ambasadi I rekli da ne treba drzavljanstvo I da ne trebaju prevodi dokumenata.

vele
17.02.2013, 12:46
Cestitke i od mene za rodjendan, sve najbolje. Sto se tice intervjua bice sve ok, glavu gore i samo hrabro. Pomisli samo gde posle toga ides i bice ti sve jasno.

tropfouziK
18.02.2013, 13:28
To je to. Extra. Ja danas vadio izvode da nisam pod istragom i osudjivan, i kako god cuju da mi treba za vizu izmisljaju nesto da placam. Ceo dan sam jurio od suda do supa, od banke do banke. A o redovima da ne pricam... Znaci drzavljanstva nam ne trebaju za intervju. Odlicno. Neka para da se ustedi u PM. A za prevode znam da ne trebaju tako je i meni receno.

bubamarica
21.02.2013, 13:26
Ordinacija u Smiljanicevoj- sve je samo ne ordinacija. Ja ne znam kako su dobili dozvolu i da li iz ambasade znaju sta i kako oni rade, ali za pare koje uzmu mogli bi bar malo da se potrude. Na stranu sto niko ne nosi bele mantile, meni tamo niko ne ostavlja utisak da je medicinski radnik. Gospodja koja vadi krv nije mogla venu da nadje, a igla je vec bila spremna, kad pogledate okruzenje, sumnje da je tu nesto sterilno su potpuno opravdane. Kad su oni izvrsili analizu krvi i gde su to napisali, stvarno ne znam. Pluca smo snimili, poslali nas preko puta da doktorka to pregleda, ona uzela koverte, mi cekamo ispred ordinacije, otvara vrata i vraca, kaze sve u redu. Ja pitam jel ste popunili obrazac, ona- koji obrazac?! I tako da joj ja nisam rekla, vratili bi lepo snimak bez potpisa radiologa koji nije ni znao da treba da potpise nesto, a ni gde da se potpise!!! Vratili snimak i rekli nam dodjite u 2 i 15. Mi dosli ranije, naravno nema nikog. Stize doktorka, da joj je suknja malo duza, rekli bismo mini-suknja. Postavila 20ak pitanja, a pritisak - nije ni napumpala kako treba, vec je rekla gotovo, visina uz orman, primicete 2 vakcine, niti kaze koje niti zasto. Pa nije na meni da postavljam pitanja nego na njoj da kaze!!! Stavila papire u bele koverte, zalepila, dala kopije vakcina koje smo primili, kaze to nosite sa sobom u USA, pokazite kad stignete, a i ako upisujete neki koledz to ce da vam traze. Vazi. Dovidjenja! Eto tako :twitch:

mijan
21.02.2013, 20:00
Da mi je docekati da i mene izvuku da i ja vidim tu u minicu da mi oci i srce zaigraju.
Kako me nece dobitak, pre ce ona u penziju nego ja u njenu ordinaciju :1060:

curlika
22.02.2013, 13:29
Da mi je docekati da i mene izvuku da i ja vidim tu u minicu da mi oci i srce zaigraju.
Kako me nece dobitak, pre ce ona u penziju nego ja u njenu ordinaciju :1060:

Ma otidji Mijane do nje da je vidis bar...bice joj drago...bar pred penziju ako ne pre. :)

Vangelistexas
25.03.2013, 18:15
Ordinacija u Smiljanicevoj- sve je samo ne ordinacija. Ja ne znam kako su dobili dozvolu i da li iz ambasade znaju sta i kako oni rade, ali za pare koje uzmu mogli bi bar malo da se potrude. Na stranu sto niko ne nosi bele mantile, meni tamo niko ne ostavlja utisak da je medicinski radnik. Gospodja koja vadi krv nije mogla venu da nadje, a igla je vec bila spremna, kad pogledate okruzenje, sumnje da je tu nesto sterilno su potpuno opravdane. Kad su oni izvrsili analizu krvi i gde su to napisali, stvarno ne znam. Pluca smo snimili, poslali nas preko puta da doktorka to pregleda, ona uzela koverte, mi cekamo ispred ordinacije, otvara vrata i vraca, kaze sve u redu. Ja pitam jel ste popunili obrazac, ona- koji obrazac?! I tako da joj ja nisam rekla, vratili bi lepo snimak bez potpisa radiologa koji nije ni znao da treba da potpise nesto, a ni gde da se potpise!!! Vratili snimak i rekli nam dodjite u 2 i 15. Mi dosli ranije, naravno nema nikog. Stize doktorka, da joj je suknja malo duza, rekli bismo mini-suknja. Postavila 20ak pitanja, a pritisak - nije ni napumpala kako treba, vec je rekla gotovo, visina uz orman, primicete 2 vakcine, niti kaze koje niti zasto. Pa nije na meni da postavljam pitanja nego na njoj da kaze!!! Stavila papire u bele koverte, zalepila, dala kopije vakcina koje smo primili, kaze to nosite sa sobom u USA, pokazite kad stignete, a i ako upisujete neki koledz to ce da vam traze. Vazi. Dovidjenja! Eto tako :twitch:

Hteo sam da napisem izvestaj sa lekarskog, ali evo bubamarica je to uradila pre mene, skoro istim recima haha :D

Gospodja mi je nasla venu iz prve, iako imam malo gabaritnije ruke, i nije bolelo, tako da nema razloga za strah, naravno, okrenite glavu jer je, kao sto sam napisao na jednoj drugoj temi, igla ove debljine: o :DDD

Ostalo je bubamaricin opis. Nisam doduse imao problema sa potpisivanjem papira kod radiologa, sve je proslo glatko, al eto, nisam ni znao da sam visok 189, niti sam znao da doktorke tako obucene mogu da pregledaju pacijente...na taj nacin ili tako nesto :D

Vakcine nisu bolele, tako da ni za to ne treba imati straha. Ni ne osetite.

Pitala me je samo za tetovazu, ako bilo koga interesuje (tetovaza preko kljucne kosti, preko ramena do polovine nadlaktice) - rekao sam da predstavlja muziku kojom se bavim, odgovor: super. Nigde to nije zapisala. Platio sam tetanus i mmr, te sam se nasalio pri izlasku da ce sada biti kul da se bodem rdjavim predmetima, na opste zaprepascenje ljudi koji su ostali u cekaonici :D tim ljudima nije bilo jasno zasto se uopste prima tetanus, ali eto, 4000 dinara nije malo. :D

ivanmilosavljevic
25.03.2013, 18:29
Hteo sam da napisem izvestaj sa lekarskog, ali evo bubamarica je to uradila pre mene, skoro istim recima haha :D

Gospodja mi je nasla venu iz prve, iako imam malo gabaritnije ruke, i nije bolelo, tako da nema razloga za strah, naravno, okrenite glavu jer je, kao sto sam napisao na jednoj drugoj temi, igla ove debljine: o :DDD

Ostalo je bubamaricin opis. Nisam doduse imao problema sa potpisivanjem papira kod radiologa, sve je proslo glatko, al eto, nisam ni znao da sam visok 189, niti sam znao da doktorke tako obucene mogu da pregledaju pacijente...na taj nacin ili tako nesto :D

Vakcine nisu bolele, tako da ni za to ne treba imati straha. Ni ne osetite.

Pitala me je samo za tetovazu, ako bilo koga interesuje (tetovaza preko kljucne kosti, preko ramena do polovine nadlaktice) - rekao sam da predstavlja muziku kojom se bavim, odgovor: super. Nigde to nije zapisala. Platio sam tetanus i mmr, te sam se nasalio pri izlasku da ce sada biti kul da se bodem rdjavim predmetima, na opste zaprepascenje ljudi koji su ostali u cekaonici :D tim ljudima nije bilo jasno zasto se uopste prima tetanus, ali eto, 4000 dinara nije malo. :D
Reci mi samo dal' te pregledala doktora sa suknjom D&G,nosila ves u crnoj boji i haltere, osisana kratko?
Ako je ona,hahahhahahahha

ivanmilosavljevic
25.03.2013, 18:35
Hteo sam da napisem izvestaj sa lekarskog, ali evo bubamarica je to uradila pre mene, skoro istim recima haha :D

Gospodja mi je nasla venu iz prve, iako imam malo gabaritnije ruke, i nije bolelo, tako da nema razloga za strah, naravno, okrenite glavu jer je, kao sto sam napisao na jednoj drugoj temi, igla ove debljine: o :DDD

Ostalo je bubamaricin opis. Nisam doduse imao problema sa potpisivanjem papira kod radiologa, sve je proslo glatko, al eto, nisam ni znao da sam visok 189, niti sam znao da doktorke tako obucene mogu da pregledaju pacijente...na taj nacin ili tako nesto :D

Vakcine nisu bolele, tako da ni za to ne treba imati straha. Ni ne osetite.

Pitala me je samo za tetovazu, ako bilo koga interesuje (tetovaza preko kljucne kosti, preko ramena do polovine nadlaktice) - rekao sam da predstavlja muziku kojom se bavim, odgovor: super. Nigde to nije zapisala. Platio sam tetanus i mmr, te sam se nasalio pri izlasku da ce sada biti kul da se bodem rdjavim predmetima, na opste zaprepascenje ljudi koji su ostali u cekaonici :D tim ljudima nije bilo jasno zasto se uopste prima tetanus, ali eto, 4000 dinara nije malo. :D
Reci mi samo dal' te pregledala doktora sa suknjom D&G,nosila ves u crnoj boji i haltere,i osisana kratko?

Vangelistexas
25.03.2013, 18:38
Reci mi samo dal' te pregledala doktora sa suknjom D&G,nosila ves u crnoj boji i haltere, osisana kratko?
Ako je ona,hahahhahahahha

pa ona, koja druga haha :D mislim da jedino ona i "radi" tamo :D

Loperamid
26.03.2013, 11:07
Znaci masovno se ide u Smiljanicevu zbog doktorke, a zanemaruje se moja informacija o mnogo nizoj ceni vakcina u Drzicevoj (tj. u gradskom zavodu) :D

zvercica
26.03.2013, 12:20
Mi smo sutra u Držićevoj baš zbog cena tih vakcina. Ako sam dobro razumela cena je 1200 dinara po vakcini. Rekli su mi da ponesem izveštaje o vakcinaciji za decu, za svakog po dve slike i pasoše. Kažu da je sve gotovo za najviše dva sata a izveštaje dobijamo tek sutra, zbog analize krvi.

Danero
26.03.2013, 13:14
Mi smo sutra u Držićevoj baš zbog cena tih vakcina. Ako sam dobro razumela cena je 1200 dinara po vakcini. Rekli su mi da ponesem izveštaje o vakcinaciji za decu, za svakog po dve slike i pasoše. Kažu da je sve gotovo za najviše dva sata a izveštaje dobijamo tek sutra, zbog analize krvi.

Kod tebe se to baš približilo, zvercice. Sretno na ljekarskom.....Iscekujem tvoju odluku o destinaciji.....Baš me zanima :;D:

P.S. IELTS bio, čekam.....

ivanmilosavljevic
26.03.2013, 17:50
Znaci masovno se ide u Smiljanicevu zbog doktorke, a zanemaruje se moja informacija o mnogo nizoj ceni vakcina u Drzicevoj (tj. u gradskom zavodu) :D

Hvala puno na informaciji,bas sam ih zvao.Kod njih kosta 150$,i 2 vakcine po 1160 din.I doktorka mi je bas naglasila,da ako imam karton da sam primao vakcine,da ponesem sa sobom,da ne primam za dz...
To izadje 15.302 rsd odnosno 175$

Loperamid
26.03.2013, 21:12
Mi smo sutra u Držićevoj baš zbog cena tih vakcina. Ako sam dobro razumela cena je 1200 dinara po vakcini. Rekli su mi da ponesem izveštaje o vakcinaciji za decu, za svakog po dve slike i pasoše. Kažu da je sve gotovo za najviše dva sata a izveštaje dobijamo tek sutra, zbog analize krvi.

Tesko da moze da se zavrsi tako brzo. Mozda kod njih i zavrsis za dva sata, ali posle se ide na institut za reumatologiju (Resavska), pa u gradski zavod za javno zdravlje (29. novembra), pa se opet vracas kod njih da im odneses potvrde. Treba se malo cimati po BG-u. Jedino ako nisu nesto promenili od decembra.

Hvala puno na informaciji,bas sam ih zvao.Kod njih kosta 150$,i 2 vakcine po 1160 din.I doktorka mi je bas naglasila,da ako imam karton da sam primao vakcine,da ponesem sa sobom,da ne primam za dz...
To izadje 15.302 rsd odnosno 175$

I ti se spremi za cimanje po Bg-u :)

zvercica
27.03.2013, 14:23
Bili smo danas na lekarskom i evo našeg iskustva:

Bili smo u Držićevoj oko 9 i 30. Sa sobom smo poneli pasoše, kartone vakcinacije za decu i po dve slike. Sama ordinacija je po opisu slična Smiljanićevoj, prilično neugledna, natrpana nekim starim ormanima, registratorima... Niko ne nosi beli mantil, ali su zato svi vrlo ljubazni. Meni i suprugu su odmah izvadili krv, izmerili pritisak, pitali nas osnovne informacije, visina, težina, pušite, neka veća oboljenja i sl.... Onda gledali onu tablu sa slovima, ispotpisivali šta je trebalo. Nakon toga nas je pozvala doktorka, skinuli se do donjeg veša, ona nas pregledala, malo popričali. Inače je doktorka vrlo profesionalna i ljubazna. Kada smo završili sa njom, vratili se u prvu prostoriju da primimo vakcine. Suprug i ja primili po jednu vakcinu i platili pregled $500 (u dinarskoj protivrednosti, kurs je sasvim OK) i 2500 za te dve vakcine. Znam da su ostali primali po dve ali su eto nama dali po jednu gde je svaka koštala po 1250 rsd. Inače nismo kod sebe imali nikakve dokaze o primljenim vakcinama, niti su nas bilo šta pitali.

Nakon toga smo otišli na Institu za Reumatologiju gde su nas opalili gama zracima. Rekoše - to je to- slobodni ste mi ćemo snimke pluća poslati ordinaciji. Ovo poslednje je bilo gotovo u 12h, tako da je sve ukupno trajalo dva i po sata.

Dogovorili se da dodjemo u petak po izveštaj i to je to. Da nismo iz Bgd verujem da bi nalazi bili gotovi u toku istog dana.