PDA

View Full Version : Odluka posle prve koverte


asmiki
28.04.2008, 18:48
Kad ste dobili prvu kovertu, sve jedno hteli da promenite svoj zivot ili ne, vratite je odmah u Kentaki, nista ne gubite, a imate jos nekoliko meseci da razmislite sta dalje, a i vrlo je verovatno da ce bar jedni izbori biti u medjuvremenu pa mozda ne pobedi opcija za koju ste :)

Pretpostavka je da svi koji salju aplikaciju za ucestvovanje u lutriji zele da emigriraju u USA. Medjutim, verujte da se posle prve koverte nadjete u soku i nedoumici, jer se na neki nacin sudbina poigrala sa vama. Svakom ko se iseljava, sama odluka menja mesto zivljenja i primorava na rastanak sa svojom porodicom i prijateljima. To je vec samo po sebi dosta tesko. Ali cesto nije to jedino sto cemo dati da bismo otisli u USA. Mnogo ljudi je vec stvorilo neke pozocije na radnim mestima koje treba porusiti odlaskom, verujem da ima dosta studenata koji su na sredini skolovanja. Mozda neki imaju kredite za nekretnine ili auto. Tu su i emotivne veze sa suprotnim polom (ne racunajuci vec ozenje/udate) koje treba da prerastu u brak ili da se prekinu odlukom o odlasku. Sve to treba resiti i napraviti veliku promenu u zivotu.

Mislim da najveci problem moze da bude emotivna veza, posto tu ipak postoje dve strane u odluci. Sta ako momak/devojka ne zeli da ode, a vi zelite?

Sreca je da je u mom slucaju kod mene i tadasnje devojke, sada zene, postojala obostrana zelja da odemo da probamo. Ja sam bio u haosu...svadba, otkaz na poslu, prodaja kola, privodjenje kraju vise skole...videcemo za koju godinu da li je bilo vredno sve to.

A vi kako 'te? :)

V777
28.04.2008, 20:28
Izvini, nisam te bas najbolje razumela, zasto si postavio ovu temu na forum? Mislim da ljudi koji se prijavljuju za GC za USA znaju sta hoce, niko nece da se prijavi ako ne zeli da ide...dalje, sve to sto ti pricas, moze da stoji, ali se podrazumeva da se vec unapred razume sta je imigracija...sta se ostavlja, sta se dobija...

Emotivna veza ne vidim zasto bi bila problem, ako onaj ko ucestvuje u GC lottery programu obavesti suprotni pol o svojoj nameri, cak i da ne dobije GC, mislim da bi stvari trebale da se iskristalisu i da obe strane znaju da li hoce ili nece da idu i ako vec strana koja je aplicirala za GC i dalje zeli da ide, na vreme obavesti suprotni pol, tako da nema mesta neprijatnim iznenadjenjima...Na kraju, GC je samo jedan od nacina dolaska u USA..

To je sigurno sreca u tvom slucaju, ali i razumno razmisljanje i zrelost obeju strana u vezi, tako da ste sada oboje u USA...to sto se radilo o svadbi na brzinu, otkazu na poslu, prodaji kola itd...to svi mi manje - vise tako radimo kad idemo u imigraciju bilo kuda po belom svetu....i budi siguran da ces za koju godinu videti da je bilo vredno sve to...da je lako, nije, to stoji u svakom slucaju, ali je vredno truda...

P.S. Sad sam procitala tvoj post o mestu gde zivite... stvarno je super...mozes jos nesto da napises na tu temu, kako je za posao, koje su satnice, kolika je cena kostanja zivota u zadnje vreme, kakav je javni prevoz, klima...

Puno pozdrava i sve najlepse tebi i tvojoj supruzi.:)

asmiki
29.04.2008, 07:33
Sto se tice teme...poenta je bila "odmah vratite koverte, ne cekajte da razmislite jel ste sigurni da hocete da emigrirate ili ne". Nisam siguran da je bas svako svestan sta tacno zeli, kao sto si ti pretpostavljam bila, u trenutku kad salje aplikaciju, a posebno nakon nekoliko meseci kad dobija kovertu. Pa na ovom forumu je, koliko sam video, pisao neko ko je dobio na lutriji pre 9 godina i sad se kaje.

Pricam iz mog ugla. Mozda sam i ja donekle nezreo, ali tek kad je dosla prva koverta poceo sam da razmisljam o tome "zasto ja to radim?" :)

Jfa_Kg
29.04.2008, 09:38
Ја сам добио и нисам искористио, веома се кајем сада због тога, ко зна где бих био сада и шта бих постигао за ових 9год, сада крећем из почетка али мислим да сам зрелији и да ћу боље да искористим своју шансу.... И сад када сам добио визу и идем за мање од месец дана, морам да рашчистим са собом, емотивна веза је велики проблем, ја сам једва убедио моју девојку да крене сада самном на work and travel, мада ја не планирам да се враћам брзо када једном одем док је са њене стране то много другачије, доста је везана за породицу, град одакле смо и остале ствари, ја сам навикао јер свако лето радим у иностранству као туристички водич..... Али ето тај проблем сам одложио надам се да ће тамо да јој се свиди и да ће да промени своје мишљење али мислим да ће прави проблеми настати када се буде приближио крај програма и визе..... О том потом нећу много да размишљам унапред, видећу како ће се показати временом, надам се да ће све бити ок!

V777
09.05.2008, 21:03
Ja svima zelim puno srece i sve najbolje u USA!

Pozdrav!