PDA

View Full Version : VoIP varijante


dreamerns
03.09.2008, 15:30
Evo ja danas kupio, pa odmah da se pohvalim :-)
Salim se. Kada dobijete zelenu kartu i odete u USA, sigurno ce vas interesovati sto jeftiniji nacin da se cujete sa svojima. Sa drugovima i drugaricama koji koriste komp necete imati problema...tu su IM, skype, gtalk i sl, medjutim imate sigurno prijatelje/rodjake koji ne koriste kompjuter...ili ga retko koriste. Takodje, ostaje problem kako se cuti sa roditeljima, a da pri tom ne morate sinhronizovati vreme kada da mama bude online i sl. Jedna varijanta je skypephone. Prednost je da je dosta jeftin, mana je sto jedino moze koristiti skype mrezu i imate jos jedan telefon u kuci. Za mene je bolja varijanta bila Linksys 3102. To je mali rutercic koji se prikopca na vasu telefonsku liniju i kada vi zovete, mami zvoni njen kucni telefon. Takodje, ako ona hoce vas da zove, okrene # i broj vase ekstenzije na kucnom telefonu..i eto vas :). Jos jedna prednost kod ovoga je sto mozete da se preko neta prikopcate na maminu telefonsku liniju i zovete koga hocete sa njenog broja (i time sve pozive u vasem gradu placate kao u lokalu). Koga interesuje moze vise procitati ovde:
http://www.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=US%2FLayout&cid=1146582257191&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper

srdjevic
03.09.2008, 16:28
Ja mamu obično okrenem sa mobilnog direktno, koristeći neku od onih kartica za inostranstvo. Za 4.5 kinti, ako zovem na fixni, imam preko 70 minuta razgovora što mi je više nego dovoljno.

Fixni telefon kući ni nemam, te su mi ovakvi telefoni dodatni smor - i tako sam retko kući, a mobilni je ovde kao i fixni... :rolleyes:

Veronika
03.09.2008, 16:54
Hvala na info !
I ja kad sam bila tamo koristila sam kartice ,po par dolara ,vise puta pricas na njih i sve ok...

stizeljeto
03.09.2008, 17:08
super tema! Samo nastavite sa predlozima :)

Ja sam mislila svojima ostavit jedan lap top i naucit ih kako da koriste skype, tako cemo se moc i gledat preko videa. Tako komuniciramo i sada sa drugom bakom i dedom i oni su vec profi u tome.

srdjevic
03.09.2008, 17:14
offtopic:

Meni recimo nikad nisu bili jasni ljudi koji za online komunikaciju koriste (tj. moraju da instaliraju) Skype.

Ja za posao koristim MSN, i ako i druga osoba ima MSN, sve se to može i tim putem raditi, svi oni imaju audio/video, tako da čak ni Skype nema potrebe instalirati, rade i ostali IM-ovi posao.

Ja sam na kraju ipak morao da ga instaliram jer ljudima jednostavno ne mo'š objasniti; čuli ljudi da je Skype za spiku preko neta, i to ti je. :D

stizeljeto
03.09.2008, 17:17
Ja osobno koristim MSN za chat a Skype za video, neznam zasto. TAko svi pa i mi. hehehe! Plus ajd visi prestanite sa Vi da se castite! :) :) :) Svi smo tu istih godina.

Lucky
03.09.2008, 17:17
Ja koristim voip i to razne betamax-ove klonove u zavisnosti koji je trenutno najjeftiniji. Ovim putem mozete da zovete sa kompa na telefon a mozete i da prebacite poziv na vas mobilni. Listu cena za razlicite klonove imate na

http://backsla.sh/betamax

steficacvek
03.09.2008, 17:49
offtopic:

Meni recimo nikad nisu bili jasni ljudi koji za online komunikaciju koriste (tj. moraju da instaliraju) Skype.

Ja za posao koristim MSN, i ako i druga osoba ima MSN, sve se to može i tim putem raditi, svi oni imaju audio/video, tako da čak ni Skype nema potrebe instalirati, rade i ostali IM-ovi posao.

Ja sam na kraju ipak morao da ga instaliram jer ljudima jednostavno ne mo'š objasniti; čuli ljudi da je Skype za spiku preko neta, i to ti je. :D

i ja sam za sve koristila MSN, dok me nije izdao, tj. nikako nije video prenosio kako treba, sa nekim zastojima, odgodjenim prenosima ... tad sam mu rekla zbogom i presla na Skype (samo sto se tice videa). A Skype je odlican zbog skype-to-phone poziva koji su izuzetno jeftini ako odavde zovem USA.

landlord
03.09.2008, 17:59
@steficacvek - i ja isto koristim skype za pozive skype-2-phone..
za samo 0.017 Eura imas pozive prema EU i Americi... Uplatim po 10 Eura i zaboravim kada sam uplatio.. bude mi po par mjeseci...

Jedino je to preoblem kada iz drugih zemlja zoves ex-yu.. to je onda nesto skuplje..

xeg
03.09.2008, 21:30
A tek sto MSN zna da se zaglupavi - to ne mogu Skype i svi ostali IM zajedno, ne verujem da neko koristi MSN a da mu se to nikada nije desilo, tipa trazi update a nece da se update-uje, ne moze da se uloguje, nema kontakta... a sve se to na kraju mora srediti uz pomoc stapa i kanapa:rolleyes:

Primetio sam Linksys 3102 ranije i svidja mi se ali je kod nas tada bio ~150E a u USA duplo manje i to $

dreamerns
04.09.2008, 09:10
A tek sto MSN zna da se zaglupavi - to ne mogu Skype i svi ostali IM zajedno, ne verujem da neko koristi MSN a da mu se to nikada nije desilo, tipa trazi update a nece da se update-uje, ne moze da se uloguje, nema kontakta... a sve se to na kraju mora srediti uz pomoc stapa i kanapa:rolleyes:

Primetio sam Linksys 3102 ranije i svidja mi se ali je kod nas tada bio ~150E a u USA duplo manje i to $

Ja sam ga platio oko 80eura, a u nemackoj je 60 eura.
Radi super, sinoc sam ga probao. Razgovarao sa drugom u svajcarskoj, super se sve cuje (ko normalan telefon). Sve u svemu, zavisi sta ti treba. Moje drugar ima SIP server u nemackoj i namestamo kako hocemo. Generalno, isplati se na duge staze i dobro je. Sada sam procitao ove miloseve varijante sa mobilnim...i to je dobra stvar (nisam znao da je tako jeftino). U svakom slucaju, varijanta da mozes nazvati svoje bez da oni moraju da budu online meni spada u prihvatljive...sve ostalo...vremenska razlika, tempiraj se da budete online istovremeno, objasni mami kako sve da koristi...

srdjevic
04.09.2008, 16:10
Upravo tako - meni su te telefonske kartice zakon. Postoje od 2 i od 5 kinti kartice, ova od 2 valjda daje oko 30 minuta (obično te kupujem)... Ne moraš da misliš puno, koristiš samo kad ti treba...

Takođe, postoje poljske prodavnice u mom bloku koje prodaju kartice od 5 za 4.5 (toga se, recimo, naši nikad ne bi setili)... Tako da je lako.