PDA

View Full Version : Form DS2001/ Notification of Applicant Readiness


Gringo
06.09.2008, 12:12
Dobar dan svima!
Ovo mi je prvi post pa odmah i nova tema i jedno pitanje ciji odgovor nisam uspio pronaci citajuci ostale teme.
Dakle, u prvoj koverti, u dokumentu iz USA ambasade u Sarajevu izmedju ostalog pise da im, kada prikupim sve dokumente koje traze posaljem ovaj DS2001, kojim ih u principu obavjestavam da sam spreman za intervju. Ja u koverti nisam dobio ovaj obrazac, a na netu sam nasao neke dvije razlicite verzije.
Interesuje me da li je neko (narocito iz BiH) dobio u koverti ovaj DS 2001, i ako moze da ga skenira i posalje ili postavi ovdje.
Unaprijed hvala, a ako nista drugo kontaktiracemo ambasadu (i) po ovom pitanju.

landlord
06.09.2008, 15:31
Samo te zelim pozdraviti.. i zazeliti ti dobrodoslicu na forum..

Ja sam iz Sa, i dobio sam prvu kovertu, ali nisam u njoj dobio formu koju ti spominjes. Cak prvi put cujem za takvo nesto. Ako saznas nesto vise javi...

poz.

Gringo
06.09.2008, 15:46
Hvala na dobrodoslici, bolje vas nasao :)

Formular o kome pricam uopste se ne spominje u papirima iz Kentakija nego na jednom dokumentu s memorandumom americke ambasade u Sarajevu koji sadrzi (ukratko) podatke sa svih onih papira iz Kentakija i spominje se i taj DS2001 koji je, po onome sto sam vidio (a nasao sam na netu dvije razlicite verzije) u stvari check-list na kojoj bi trebalo strihirati (i cini mi se i potpisati to) dokumente koje si prikupio za intervju.
Hajde, i ja cu nastaviti da se raspitujem pa prvi forumas koji nesto sazna o ovome neka javi.

steficacvek
06.09.2008, 17:08
Prepade me. Inace i ja sam iz BiH a nikad nisam cula za taj formular. Al hvala ti sto si se javio sa tim, da se pripremimo kako treba!

steficacvek
06.09.2008, 18:16
update:
sad sam pazljivije prosla kroz dokumente iz prve koverte i spominje se ds-2001 u "Interview preparation instructions for immigrant visa applicants". Koliko shvatam, taj formular ce se slati u ambasadu kad skupimo sve dokumente. Pise ovako:

As soon as you obtain all required documents that apply to your case, carefully read form DS-2001. Sign it and mail it to the address at the to of this form. You will not be scheduled for an appointment until form DS-2001 is signed and returned to our office.

Ovo je dobra informacija i za sve koji se pripremaju za intervju u oktobru.

Seekimo
06.09.2008, 21:27
Evo i ja sam ponovo procitao sve iz prve koverte i nigde nisam nasao taj deo i bilo sta o tom formularu DS2001,na kojoj se to stranici nalazi,sta tu jos pise?I nisam dobro shvatio kako si to dobio od Americke ambasade u Sarajevu a da se nalazi u prvoj koverti.Kakve veze imaju KCC i Americka amba., u Sarajevu u toj fazi celog procesa.Ti pripadas Ambasadi tek kada ti odrede intervju.Tako da mi ovo nista nije jasno!?!?

Seekimo
06.09.2008, 22:02
Evo procackao sam jos malo o tom DS-2001 formularu http://www.usembassy.org.uk/cons_new/visa/forms/DS2001list.pdf
DS2001list.pdf (application/pdf Object)i video da je to obicna budalastina,inace taj Affidavit definitivno nije potreban za dobitnike na lutriji vec za podnosioce za imigrant vizu kojima je petisener neko u Americi(bilo rodbina, bilo neka firma)a na lutriji smo mi sami sebi petiseneri i zato se to netrazi.E sad,neki ljudi to vade i nose u ambasadu ali to nije uopste merodavno,sve o ovome takodje mozete procitati na ovom gore sajtu Americke ambasade u London.
Toliko o tom famoznom Affidavitiju,dakle ignorisite to,da je on potreban nalazio bi se na spisku potrebnih dokumenata ali nema ga,bar ga ja nisam dobio.

steficacvek
06.09.2008, 22:09
Ono sto mi je bilo u prvoj koverti, osim formulara i bar koda je pismo za Selectee, sa objasnjenjima tj. instrukcijama, pismo na moje ime da sam medju 100000 odabranih i trece "Interview preparation instructions for immigrant visa applicants" koje u zaglavlju ima adresu Am.ambasade u Sarajevu, jer je to meni najbliza ambasada, tako sam navela kad sam se prijavljivala za DV. I u tom trecem dokumentu pise sve to sto sam navela

steficacvek
06.09.2008, 22:14
Evo procackao sam jos malo o tom DS-2001 formularu http://www.usembassy.org.uk/cons_new/visa/forms/DS2001list.pdf
DS2001list.pdf (application/pdf Object)i video da je to obicna budalastina,inace taj Affidavit definitivno nije potreban za dobitnike na lutriji vec za podnosioce za imigrant vizu kojima je petisener neko u Americi(bilo rodbina, bilo neka firma)a na lutriji smo mi sami sebi petiseneri i zato se to netrazi.E sad,neki ljudi to vade i nose u ambasadu ali to nije uopste merodavno,sve o ovome takodje mozete procitati na ovom gore sajtu Americke ambasade u London.
Toliko o tom famoznom Affidavitiju,dakle ignorisite to,da je on potreban nalazio bi se na spisku potrebnih dokumenata ali nema ga,bar ga ja nisam dobio.

Ne bih da panicim, samo naglasavam sta pise u ovom trecem misterioznom dokumentu, a to je da Affidavit treba svima koji apliciraju za sve tipove viza (imigrantskih), ukljucujuci family based and diversity visas.

Seekimo
06.09.2008, 22:37
Affidavit of suport
From I-864, a contractual affidavit of support, must be submitted for most family-based applicants and employment-based applicants when a relative is the petitioner or has ownership interest in the petitioner's business. Note: Other applicants must show evidence that they are not likely to become public charges while in the United States.

Evo ovde jasno pise i to se odnosi na imigrant vize ali ne i za lutriju,eventualno potpadamo pod ovu poslednju recenicu

steficacvek
08.09.2008, 08:57
Da li je neko jos dobio ovaj treci dokument u prvoj koverti "Interview preparation ..." ?
Landlord, ti si iz BiH, imas li ti ovo?

landlord
08.09.2008, 09:04
Zbog ovoga sam se zabrinuo bio da je moja koverta neki scum...

Ne, nisam to dobio.. i nisam nista dobio iz ambasada u Sa...
Znam da sam procitao negdje da su ljudi papire dobijali na nasem jeziku.. ali kod mene je sve na engleskom i tog dijela uopste nema..

Jesam li ja uopste dobio notification letteR? :eek:

steficacvek
08.09.2008, 09:11
hehehe ... nije dotle doslo!
al me sad bas zbunjuje sve, cak kontam da nisam taj papir pokupila negdje drugo, ali nisam 100% :D
probacu da ga skeniram ovih dana pa stavim ako nekog zenima sta je to tacno ...

steficacvek
08.09.2008, 09:12
p.s. i kod mene je sve na engleskom, nisam cula da je neko dobio na nasem jeziku nesto. bas cudno ...

landlord
08.09.2008, 09:19
Postavi svakako.. mada mislim da to i nije bas nesto toliko bitno..

steficacvek
08.09.2008, 10:03
ma ne mislim ni ja da je bitno, ali eto. da rjesimo misteriju, pa da mogu rec da nisam ja jedina koja sam vidjela taj papir :D

landlord
08.09.2008, 10:49
I can see that people..

Gringo
08.09.2008, 15:23
Ljudi, izvinite ako sam vas bacio u brige ovim pitanjem ali i postavio sam ga zato sto nisam vidio da bilo ko drugi spominje DS2001.

A sto se tice papira iz ambasade u SA, on je na engleskom jeziku, s memorandumom "USA Embassy in BiH, Alipasina etc..." i kako sam vec negdje rekao sadrzi rezimirana uputstva s papira iz Kentakija uz napomenu da se prije intervjua a nakon prikupljanja potrebnih dokumenata posalje popunjen taj kleti DS2001. A, da, na kraju tog dokumenta je i napomena (boldirana!) da jos ne bi trebalo da dajem otkaz na poslu niti da prodajem nekretnine:o

PS

Landlord i Stefice, sudeci po nasim brojevima i po rezultatima Visa Bulletina iz prethodnih godina, sudaracemo se po hodnicima ambasade negdje u martu ili aprilu :D

landlord
08.09.2008, 15:29
eh jedva cekam..to..:)

steficacvek
08.09.2008, 17:59
Dobro je! Nisam luda :D Gringo hvala! :D
Inace, i ja jedva cekam, pa da se onda zajedno i radujemo!

srdjevic
08.09.2008, 19:05
Pa kako onda ljudi već dobijaju druge koverte sa pozivima za intervjue ako nisu imali taj famozni formular? :rolleyes:

Ma opušteno, ljudi, samo.... :cool:

kolja
14.09.2008, 00:37
mi smo dobili sve na engleskom isto osim zadnjeg lista(4 papira ukupno su poslali) koji je na srpsko hrvatskom (latinica ) gde su podaci o lekarskom pregledu ;app. gde je americka ambasada u Sarajevu? na Alipasinom ? (ako neko moze da mi kaze aproksimativno blizu cega se nalazi?

steficacvek
14.09.2008, 07:51
nije na Alipasinom, u Alipasinoj ulici :)
Preko puta Druge gimnazije; iznad zgrade ministarstva; ispod Ciglana, sa lijeve strane ako ides prema Vogosci; ima ogromnu zidanu ogradu i strazare sa puskama ispred ulaza, ne mozes da fulis :)

kolja
14.09.2008, 11:20
hvala -ziveo sam na ciglanama nekad (kao student ) -znam II gimnaziju i taj kraj -mora da se dosta izmenio -nisam bio u Sarajevu skoro 20 godina pomislio sam Alipasino polje premda nije bas neki kraj za ambasade (vise za studentske domove i kasarne )

steficacvek
14.09.2008, 15:03
nema na cemu, drago mi je da mogu pomoci. s tim da je konzularno odjeljenje prvo u nizu kada se ide prema Ciglanama, tako da se obicno na ulazak ceka ispred policijske kabine na samom cosku ograde. ali kad dodje do toga, samo pitaj nekog od strazara i oni ce objasniti proceduru

kolja
14.09.2008, 20:39
hvala ponovo -ja sam vec sa zenom u procesu za Beograd /Srbija nego ne mogu da "izbegnem "Sarajevo -uvek me interesuje da cujem nesto o njemu -sta se desava itd. -zato me malo i zacudlilo kad se pomenu Alipasino -drago mi je da se "informisem" posle toliko godina -nakako sve planiram da odem u Rajevosa ali nikako da stignem -jos uvek imam tamo dobre prijatelje (jarane ) i bas bi voleo malo da prosetam po carsiji (da malo odem do mesta gde sam nekad izlazio ) -KUK i CDA+"OBALA" STELEKS pa i "legendarni" DIsCO CLUB "TURBO" na DOBRINJI (tu sam bezao kao vojnik u "grad") ;sluzio sam vojni rok u Sarajevu od 1985do 1986 ali sam se vration ponovo 1987 na stuije (nisu me primili na Beogradsku Likovnu Akademiju ) pa ja hajd' opet u Sarajevo na Akademiju od 1987-88(tu me primise fenomenalno ) ; razlog je bila i jedna Sarajka devojka sa kojom sa se upoznao na sluzenju vojnog roka (za vreme kad sam bio u domu JNA ) a ona jos u srednjoj skoli (I Gimnazija tacno preko puta doma -pa smo se gledali jedno 2-3 meseca pre nego sto smo se upoznali -nazalost ne znam sta bi sa njom (izgubili smo kontakt vec u Sarajevu '88 godine zbog neke glupe svadje );na Ciglanama je bila jedna jako dobra picerija gde smo znali "izac";iskreno menjao bi Sarajevo iz tog vremena za sve Amerike sad

kolja
14.09.2008, 20:43
htedoh da kazem NE bi menjao SARAJEVO iz tog vremena ni za kakve AMerike -ovaj ""kompjuter mi bas "ne lezi" -bolje mi ide sa cetkom i olovkom stalno pravim neke glupe greske u kucanju

steficacvek
14.09.2008, 20:58
hehehe, razumijem te! ja sam malo mladja, nisam bas u potpunosti prozivjela to doba, ali na osnovu svega sto ja znam i jos sto sam cula i slusala, voljela bih nazad to Sarajevo i Jugoslaviju.
Navrati u Sarajevo svakako, dosta toga se promjenilo, ali neka kultna mjesta su jos tu. Bar jos jednom, prije nego preletis baru! :)
Pozdrav

landlord
14.09.2008, 21:47
hvala ponovo -ja sam vec sa zenom u procesu za Beograd /Srbija nego ne mogu da "izbegnem "Sarajevo -uvek me interesuje da cujem nesto o njemu -sta se desava itd. -zato me malo i zacudlilo kad se pomenu Alipasino -drago mi je da se "informisem" posle toliko godina -nakako sve planiram da odem u Rajevosa ali nikako da stignem -jos uvek imam tamo dobre prijatelje (jarane ) i bas bi voleo malo da prosetam po carsiji (da malo odem do mesta gde sam nekad izlazio ) -KUK i CDA+"OBALA" STELEKS pa i "legendarni" DIsCO CLUB "TURBO" na DOBRINJI (tu sam bezao kao vojnik u "grad") ;sluzio sam vojni rok u Sarajevu od 1985do 1986 ali sam se vration ponovo 1987 na stuije (nisu me primili na Beogradsku Likovnu Akademiju ) pa ja hajd' opet u Sarajevo na Akademiju od 1987-88(tu me primise fenomenalno ) ; razlog je bila i jedna Sarajka devojka sa kojom sa se upoznao na sluzenju vojnog roka (za vreme kad sam bio u domu JNA ) a ona jos u srednjoj skoli (I Gimnazija tacno preko puta doma -pa smo se gledali jedno 2-3 meseca pre nego sto smo se upoznali -nazalost ne znam sta bi sa njom (izgubili smo kontakt vec u Sarajevu '88 godine zbog neke glupe svadje );na Ciglanama je bila jedna jako dobra picerija gde smo znali "izac";iskreno menjao bi Sarajevo iz tog vremena za sve Amerike sad

Uh totalno sam se najezio od tvog opisa..onoga sto je nekada bio grad.. a sada je samo selo sa trolejbusom..

Samo si zaboravio spomenuti Slogu, Dom mladih..

Kuk na zalost vise ne radi (bar ne u onom obliku u kojem je radio), Steleks (udruzenje studenata ETF-a sada postalo nesto sasvim drugo), doduse Obala je jos uvijek cool mjesto (Akademija scenskih)..

Da dobra su to vremena bila.. kad se zivjelo, i kad smo bili Amerika za sadasnju Ameriku.. heh..

kolja
15.09.2008, 17:16
voleo bih definitvno -i nadam se da cu naci vremena da svratim na "kahvu"- Zaboravih SLOGU i BB i ESTRADU (Bregovicev kafic - da li jos uvek postoji?) PICADILLY ( kafic ) ; FERHATOVICEVE CEVAPE :)poslasticarnicu DALLAS itd . Ljudi su ipak bili neprevazidjeni -ljubazni ,otvoreni spremni da ti daju kosulju sa ledja samo ako pitas -u vojsci ni jednom nisam prosao bez cascavanja u kaficu ,piceriji,restoranu -cesto stigne pice ili pica ili cevapi i kelner samo kaze "vec placeno!!"(neko od prisutnih "civila" bi vec platio nas racun!! uz obavezno "kolko ima do kraja vojak") bas smo u SLOGU ulazili na "stipu jskuvo" stalno - nismo nikad platili ulaznice ma koliko nas doslo;Ja sam nazalost "otkio " SArajevo relativno kasno (1985 )posle olimpijade -nekako smo ja i moje "pankersko" drustvo vise bili "nafurani" na Zagreb i narocito Ljubljanu (tad su tamo bile dosta ceste svirke bendova iz Amerike I Engleske koji nisu nikako dolazili "juznije" do Beogada)-isao sam cesto na "sever" u tom periodu (83-85) i nekako zaobilazio SA tako da sam propustio taj period kad je Sarajevo dolazilo u fokus 82-84 ali jednom kad se zakoracilo tamo tesko se odlazilo bilo gde posle pa cak i nazad kuci -jedan pomalo smesan primer -pre odlaska u vojsku ja i moj dobar prijatelj (koji je isto dobio Sarajevo -cak istu kasarnu ) dogovorimo se sa par drugarica iz skole da nas obilaze povremeno i da kao fol "glume" nase verenice da bi mogli da dobijamo prenocista (vikend odsustvo ) ; Po dogovoru dodjose one vec u septembru cim smo prosli zakletvu i mogli da izadjemo u grad - e sad mi smo se dogovorili da one dolaze jednom u 2 meseca medjutim njih dve upoznase dvojicu "fatalnih " Sarajlija (jedan je bio a mislim i sad bubnjar veoma poznatog SA benda a drugi menadzer jednog jos poznatijeg )i ostadose njih dve u Sarajevu 4 meseca!!!u cugu !! -sve do nove godine !!! naravno mi svaki vikend na prenociste dok se nisu pobunili ostali vojnici koji nisu mogli da dodju na red od nas dvojice verenika:D;eto tako je to bilo -to je mislim bio isto jedan od retkih gradova u bivsoj Yugi gde je "vojak mogo nac neku trebu za jastucenje" -sto mi je rekao jedan autenticni jalijas sa Vratnika naravno "u poverenju"-kasnije kao vojnik u domu JNA sam bio prakticno gradjanin Sarajeva samo sto nisam menjao garderobu -posle na studijama je tek bilo super -"vikend je pocinjao u ponedeljak":D;secam se da sam jenom otisao na svirku u BB (svirale su CACADOU LOOK iz Rijeke/Opatije -zenski bend veoma popularan u to vreme) posle smo svi (uglavnom moja raja sa fax-a) otisli zajedno sa njima na neki "dernek" koji je trajao ceo vikend (3 DANA i 2 NOCI ) proslo je tu oko 200+ ljudi!! -to nisam doziveo nigde osim samo jednom u BGD i to pocetkom 80 -tih ; Rijecanke dosle na jedno vece i ostale skoro nedelju dana ;