PDA

View Full Version : Ulazak roditelja u USA


D$D
10.09.2008, 04:06
Zeleo bih da nam neko odgovori ukoliko zna,koja je mogucnost ulaska roditelja u Usa ukoliko deca poseduju GC i SSn ( znaci nisu drzavljani Usa ).
Da li brat ili sestra koji su rodjeni ali stariji imaju mogucnost ulaska u Usa.
Koliko dugo traje procedura, koliko kosta , da li je neko to radio pre.
Jedan roditelj je u Penziji drugi nije.
da li neko zna korisnu adresu gde bi se mogli informisati o ovim pitanjima.

Unaqpred zahvalni .....

landlord
10.09.2008, 07:39
Samo mi reci molim te sta podrazumijevas pod ulazak roditelja? Jel mislis neku turisticku vizu?
Ako je odgovor da, onda mogu da dobiju do pet godina sa vise ulazaka, ali je duzina po jednoj posjeti ogranicena..

poz.

srdjevic
10.09.2008, 15:21
Da, vizu dobijaju (koliko ja znam, ako nemaju nekih problema sa zakonima) k'o 2+2...

Ako pričaš o dobijanju papira, onda pričaš o family sponsored imigraciju. Na to se čeka oko deceniju samo da uđu u proceduru nakon prijave...

Zana
30.11.2008, 06:28
Eto ja polako uspevam da citam postove unazad hahahah

Kada dobijes drzavljanstvo, mozes da pravis majci i ocu zelenu kartu i proces traje od 3 do 5 meseci. Troskovi ne bi trebalo da budu problem, sve skupa ne bi trebalo da bude vise od $500. Ja ipak to ne savetujem ukoliko oni nisu cvrsto reseni da zive ovde. U suprotnom je to cisto bacanje novca, jer mogu da dobiju trogodisnju vizu i da ostaju po 6 meseci koliko puta budu zeleli. Za brata ili sestru - skoro sam proveravala za peticiju ti treba oko $400, dve njegove/njene slike, izvod iz maticne knjige rodjenih gde se vidi da imate bar jednog istog roditelja - i gotovo sigurno dobiju zelenu kartu ali posle 11 godina.

Sto se tice turistickog boravka, osoba treba da dokaze veze sa svojom zemljom, ja sam od samog pocetka jos sa zelenom kartom imala posetioce - niko nije odbijen. Slala sam pozivno pismo sa navedenim prihodom i neke limunade kako ne mogu da idem tamo da ih vidim zbog skolovanja. Ne radi se samo o porodici, dolazili su mi i prijatelji. Prvi put su svi dobili vize na godinu dana, drugi put na tri. Da bi ubrzao proceduru, zakazi intervju odavde, drugacije smo tretirani nego oni. Moj kum je u nekoliko navrata pokusao da zakaze interview i nisu hteli da mu daju termin do 2 nedelje pre nego sto planira da dolazi. S obzirom da sam ja imala dobar deal za kartu (a ne mogu da je uzmem ako viza nije izdata), pozvala sam ja i dali su mi termin za dva dana kasnije (5 meseci unapred). Od tada uvek ja zovem ambasadu, sto su poceli da rade i moji prijatelji. Interview je ja mislim $13o (proveri sa ambasadom) i to i karta su ti jedini troskovi.

Dakle ako zelis da dovedes nekog u posetu - zaista nije problem ako imaju posao i nisu rizik da ostanu ovde.

E jesam zakasnila sa odgovorom... :grin:

landlord
30.11.2008, 12:34
Zana,

hvala puno na korisnim informacijama..
Steta ovo za brata/sestru... da treba 11 godina da dobiju green card..

Sloba_Kg
30.11.2008, 14:34
Zana,

hvala puno na korisnim informacijama..
Steta ovo za brata/sestru... da treba 11 godina da dobiju green card..



Po meni je najbolje resenje da dodju turisticki a ako se snadju status se lako promeni (fax,zena/muz...) bitno je da nemaju problema da udju

Napomena moderatora: informacija da se status lako promeni je netacna. Objasnjenje je dole.

steficacvek
30.11.2008, 15:33
Dakle ako zelis da dovedes nekog u posetu - zaista nije problem ako imaju posao i nisu rizik da ostanu ovde.


Ne bih se slozila sa tobom ... Apsolutno nema pravila po kojem mozes da znas hoces li dobiti turisticku vizu. Mislim da je prilicno tesko da mladje osobe dobiju vizu (23-30 god) svejedno kakve dokaze imaju koji ih drze ovdje...

Zana
30.11.2008, 17:02
Pa ne znam sta sad da ti kazem... od ljudi koji su dolazili kod mene niko nije odbijen. A bilo ih je dosta. Ljudi koje oni znaju da su aplicirali opet niko nije odbijen. Znam za jedan slucaj iz Vrsca koji je trebalo zajedno sa mamom da dodje kod tetke u LA da su mami dali vizu njemu nisu... ali on je prijavljen na minimalac na poslu, vojsku nije sluzio (neka vrsta psihickih problema) i ko zna sta je jos pricao (odnosno cutao) na interview. Drugi slucaj sto znam je da je majka jedne zene ovde vracena sa aerodroma iako je dobila vizu u BG ali ni to me ne cudi jer je pomenuta zena odavde bila ilegalna oko 10 godina i resila status amnestijom (i nije bas da zaboravljaju sve).

Dakle meni sad (iznenada) dolazi cimerka iz Vrsca - uopste i ne pomisljam da mogu da je odbiju. Sutra zovem da joj zakazem intervju da dodje krajem meseca, na interview ide sa pasosem i potvrdom da ima posao. U maju imam goste, takodje i u decembru (porodicu sa detetom) - takodje uopste ne razmisljam o mogucnosti da budu odbijeni za vizu.

Ambasada u BG po nasem iskustvu odbija zaista ljude koji su rizik za ostajanje. Kako znaju - ne znam ali znam da odbise coveka iz Vrsca koji je hteo da poseti brata u NYC, u Vrscu su mu ostajali dete i zena, ima kucu i dobio je potrvdu iz Hemofarma za posao. I odbili su ga. Crnjak, jer je covek svima rekao da ide u NYC i ne vraca se pa posle ce da razmislja kako da dovede porodicu. Dakle - kako znaju ne znam, ali nekog pravila ima.

Ne znam kakva su iskustva sa drugim ambasadama, ali u BG je iskustvo pozitivno i nema nikakvih nedoumica ukoliko su statusi i papirologija ok. Odbijaju u veoma malom procentu i to - kao sto rekoh zaista slucajeve koji imaju druge namere od turistickih.

Jeste to pravilo da odbijaju bez pravila vazilo do pre 5-6 godina (u nekim slucajevima) ali sada zaista ne.

Savet: ukoliko odbiju za vizu (ne samo US vec i bilo koja druga zemlja) obavezno uplatiti naknadan fee da se sazna razlog inace su isto velike sanse da aplikacija bude odbijena i sledeci put, a gotovo sigurno ako se aplicira za manje od godinu dana. Dosta davno je meni odbijen zahtev za Austriju iako sam odlazila nekoliko puta pre toga. Platila sam i saznala sta je razlog. I da ti kazem nesto - opravdano potpuno. To sto mi mislimo da oni nesto ne znaju - e tu se grdno varamo. Znaju sve sto treba da znaju. Dakle i taj, moj slucaj, pokazuje da pravila ima samo mi malo zatvaramo oci.

Zana
30.11.2008, 17:27
I jos jedan dodatak:

@ D$D: penzionerima nije problem isto. Moj father in law je mnogo smesan covek :grin: ne mogu ni da zamislim sta je rekao na interview hahaha mislim da nije znao da objasni sta mu radi sin u USA :grin: dobio je vizu na 3 godine. Inace je u penziji. Ako hoces da te roditelji posete - samo napred.

@ Sloba: u zabludi si, teze je promeniti status nego bilo sta drugo. Na prvom mestu - ne mozes ovde da menjas status vec moras nazad da popunis aplikaciju ponovo. Primer: dodjes ovde na studentsku i vencas se - moras nazad da apliciras u svojoj ambasadi za novu vizu. Tako da zaboravi na te seme kako cemo lako cemo, samo da se dokopamo americkog tla...

steficacvek
30.11.2008, 18:09
Neko jako lako prodje, neko teze. Mislim da je problem za mladje, npr. neko ko je nedavno zavrsio fakultet, zaposlio se (stalan posao), neozenjen ... to su im sve potencijalne opasnosti. Ja znam par razlicitih slucajeva kad su ljudi odbijeni, a razlicite uslove imaju. Jedino su svi bili mladji od 30.
A to da sve znaju, slazem se. I ne pokusavati nesto slagati, samo si zapecatis sudbinu! Ovdje su se razvile razne teorije zavjere, kao da te CIA i FBI prisluskuju na svakom koraku :D

Good Spirit
30.11.2008, 21:05
@ Sloba: u zabludi si, teze je promeniti status nego bilo sta drugo. Na prvom mestu - ne mozes ovde da menjas status vec moras nazad da popunis aplikaciju ponovo. Primer: dodjes ovde na studentsku i vencas se - moras nazad da apliciras u svojoj ambasadi za novu vizu. Tako da zaboravi na te seme kako cemo lako cemo, samo da se dokopamo americkog tla...

Ja ću samo potvrditi ovo, dodao bih samo sledeće:

Status je moguće lako promeniti u USA jer to ne radi ambasada već njihovo "ministarstvo", za promenu ti treba samo validan razlog. Pa tako ti možeš promeniti npr. vizu J1 (koja je za studente na 5 meseci) na neku za školovanje ili šta ti ja znam koja je na duže, ali i to duže sigurno nije više od godinu-dve, a isto mislim da ne možeš status menjati više puta. Ali problem je što ćeš se verovatno kada tad vratiti u Srbiju i onda više nema nove vize za tebe (najverovatnije), jer si prekršio ono što si rekao/tražio u ambasadi. Tj. promenom statusa ti ne menjaš vizu, i što se tiče vlasti ti si tamo legalno, ali zato kada budeš trebao da obnoviš vizu ili da apliciraš za neku drugu, gotovo sigurno ćeš biti odbijen.

Vrlo je jednostavno, nemoj ih lagati. Ako si dobio vizu na 5 meseci, ispoštuj to, vrati se na vreme i još lakše ćeš dobiti opet istu ili neku drugu, jer već imaš istoriju.

To su sve reči USA konzularke (Jennifer Lawson, US Embassy Vice-consul) koju sam ja slušao prošle godine na jednom seminaru o odlasku sa J1 vizom.

Zana
30.11.2008, 21:24
Who May Apply to Change to a New Nonimmigrant Status?
Source: www.uscis.gov

In general, you may apply to change your nonimmigrant status if you were lawfully admitted into the United States with a nonimmigrant visa, your nonimmigrant status remains valid, and you have not committed any crimes that would make you ineligible.

You may not apply to change your nonimmigrant status if you were admitted to the United States in the following visa categories:

(VWPP) - Visa Waiver Pilot Program (or the Guam Visa Waiver Program)
D - As a crewman
C - As an alien in transit or in transit without a visa
K - As a fiancé(e) or spouse of a U.S. citizen or dependent of a fiancé(e) or spouse
S - As an informant (and accompanying family) on terrorism or organized crime

If you are an international exchange visitor (J visa category) you may not change your nonimmigrant status if you were admitted to the United States to receive graduate medical training, unless you receive a special waiver. In addition, some exchange visitors must meet a foreign residence requirement before they are allowed to change status. This means that some international exchange visitors must leave the United States and go back to their home country for a minimum of two years before applying to come to the United States as a temporary worker or an immigrant. If you are an exchange visitor and are required to meet the foreign residence requirement, you must receive a waiver if you wish to change your nonimmigrant status without returning home. If you do not receive a waiver, then you may only apply to change to the A (Diplomatic and other government officials, and their families and employees) or G (Representatives to international organizations and their families and employees) nonimmigrant categories. For more information on international exchange visitors, please see How Do I Waive the Foreign Residence Requirement if I am an Exchange Visitor? . In addition, please see the Department of State, Bureau of Consular Affairs and the Department of State Websites. The applicable laws can be found at 8 CFR 214.2 and 212.7.

If you are a vocational student (M visa category), you may not apply to become an academic student (F visa category). You also may not apply to change from the vocational student visa category to a temporary worker visa category (H) if it was the training you received as a vocational student in the United States that made you qualified for the temporary worker position.



Uuuuuuuuu ala odlutasmo sa teme :grin:

Sloba_Kg
01.12.2008, 02:19
@ Sloba: u zabludi si, teze je promeniti status nego bilo sta drugo. Na prvom mestu - ne mozes ovde da menjas status vec moras nazad da popunis aplikaciju ponovo. Primer: dodjes ovde na studentsku i vencas se - moras nazad da apliciras u svojoj ambasadi za novu vizu. Tako da zaboravi na te seme kako cemo lako cemo, samo da se dokopamo americkog tla...[/QUOTE]

Ne pricam ja o sebi. isao sam 3 puta i vracao se na dan isteka vize i svaki put su zvali iz ambasade i proverili da li sam i kad dosao.
Cinjenica je da imam dosta poznanika i posebno kolega i koleginica sa faxa koji su otisli na H2B vizu program i ostali, promenili status vencanjem i onog trenutka kada su dobili (mislim da se to tako zove) "temporary green card" ili kako oni kazu "da mogu da putuju", oni su dolazili u Srbiju. Troje od njih me je posetilo letos ovde u Kg. Nisu uopste isli u ambasadu. Znam sta sve cekiramo pod "NO" u DS -156 ili 157 ali njima niko nije pravio problem. Zbog toga su sada i rigorozniji kada je u pitanju odobravanje viza za sezonske poslove.

Ja u principu ne podrzavam to ali kao sto napisah, silni ljudi izmenjali status.
O tome pricam, a sto se mene tice ja sam pobornik da se tamo bude legalno i zivi i radi ko covek.
Mislim, o semama i ne razmisljam, ako me pogleda sreca i ako oni procene da su mi papiri u redu, otici cemo i (buduca) zena i ja. Ako ne nikom nista (sto rece neko"bar si se ozenio")

Zana
01.12.2008, 09:25
:grin: Da u pravu si - ako nista drugo a ono bar to :1081:
Pazi, ja sam poslednji put u nasoj ambasadi u BG bila pre 7 godina :smrc: i secam se da je tada bio taj natpis na zidu (o nemogucnosti promene statusa)... e sad ko zna sta se izmenilo do tada... uh kako godine prolaze....

Sloba_Kg
01.12.2008, 09:43
:grin: Da u pravu si - ako nista drugo a ono bar to :1081:
Pazi, ja sam poslednji put u nasoj ambasadi u BG bila pre 7 godina :smrc: i secam se da je tada bio taj natpis na zidu (o nemogucnosti promene statusa)... e sad ko zna sta se izmenilo do tada... uh kako godine prolaze....

Hehe pa da, to je mozda i najvaznije.
Malopre sam citao neke postove o teorijama zavere kako sve znaju i sve prate a ako ne znaju, saznace tako da ne bih o imenima.

Iz mog grada ima najmanje 20-30 ljudi koji su isli ko sezonski radnici na 4-6 meseci i "resili status" vencanjem. To im neko odredjeno vreme zabranjuje izlazak iz USA ali oni to tempiraju da dolaze ovde za Novu godinu ili na leto. Cak su kod mog kolege(iz Smedereva) roditelji isli na vencanje i dobili vize na po 3 godine.

Kao sto napisah, u formularima pise da necemo studirati, vencavati se, ostajati duze od vize itd.ali mislim da jedino uz zahtev iz ovdasnje ambasade tamo nesto proveravaju. Oni sami to da rade, ne verujem.

Pisem ovo,opet kazem, ne jer ja planiram tako nesto(jer je za mene bar svaki odlazak u ambasadu stres sam po sebi i uvek drugaciji i uvek mi je frka) nego da kazem da ima nacina za rodbinu koja nema pravo da radi a dodje turisticki. E sad to sto time zatvarate vrata ostalima (npr.dodje brat, ostane...tesko da ce nekog drugog brata ili sestru pustiti) to je treci padez :)
Mi danas idemo da zakazemo vencanje pa meni treba jedan konkretan odgovor.

Da li odmah po vencanju kontaktirati ambasadu ili cekati da stigne druga koverta(ocekujem je tih dana) ?
Hvala :==D:

Zana
01.12.2008, 10:03
Vidis, tu ja ne mogu da ti pomognem :smrc: - ja sam se vencala odmah nakon prve koverte, iskopirala forme , popunila i poslala ih nazad za oboje. Drugo pismo je stiglo za oboje. Takve su mi instrukcije oni dali iz KCC. Nadam se da neko drugi ima odgovor na ovo pitanje - moderatoru treba pomoc :grin:

Sloba_Kg
01.12.2008, 10:15
Vidis, tu ja ne mogu da ti pomognem :smrc: - ja sam se vencala odmah nakon prve koverte, iskopirala forme , popunila i poslala ih nazad za oboje. Drugo pismo je stiglo za oboje. Takve su mi instrukcije oni dali iz KCC. Nadam se da neko drugi ima odgovor na ovo pitanje - moderatoru treba pomoc :grin:

Iz ambasade su rekli cim se vencas javi nam. E sad ako koverta stigne do tad super, nema frke, ako ne stigne, znaju oni valjda sta dalje jer me definitivno ima u kompjuteru :)
P.S.Zana cestitam na 200-om postu!!!

xeg
01.12.2008, 10:45
Zvacemo ih i mi za dan-2, verujem da ce nam isto reci kao i tebi. Inace odmah nakon svadbe krecemo u vadjenje pasosa, potvrda i sl. a onda prevodjenje. Javicu odgovor iz ambasade.

Sloba_Kg
01.12.2008, 10:59
Zvacemo ih i mi za dan-2, verujem da ce nam isto reci kao i tebi. Inace odmah nakon svadbe krecemo u vadjenje pasosa, potvrda i sl. a onda prevodjenje. Javicu odgovor iz ambasade.

E i jedan predlog, posto se vadi novi pasos, zatrazi kad budete zvali ambasadu da ti posalju email sa potvrdom da ti je zakazan intervju, tako ces dobiti "hitno" vadjenje pasosa za 3-4 dana.
Tako cu i ja uraditi ali mi cemo se vencati tek za 13 dana

xeg
01.12.2008, 11:22
Imamo mi tu potvrdu iz KCC-ja za datum intervjua. Dobar info! Hvala:grin:

Zana
02.12.2008, 09:49
Ja zakazala za cimerku interview u petak 9:30 am!!!!!! Pa onda slavim to, pa u subotu slavimo svadbu.... :grin::beer::1072::1081::bravo:
Eh!!!!

xeg
02.12.2008, 09:58
Hahaha:grin:
SVADBA!?...SVADBAAAAA...
Pa to nasa, setila si se:smrc:...divno:1072:

wrath:of:the:lich:king
02.12.2008, 13:04
Imam ja odgovor kad da javis da si se ozenio! Odma' posle svadbe!
Nazoves ambasadu, prijavis promenu statusa (married :1081: ), uzmu osnovne podatke o tvojoj dragoj i ona ulazi u proceduru. Tako sam ja! Pa ce ona popuniti one formulare koje si ti slao postom u KCC i poneti ih na intervju! Inace na samom intervjuu mene je konzul vise ispitivao nego nosioca GC, zato sto su njega proverili vec, a ja sam bila sveza, a i psihologija je tu... Znaju sve fore, nema sanse da ih slazes nesto, tako da, samo iskreno :blink:
Meni su se ruke jaako tresle kad sam ostavljalja otiske, kao da sam ne daj Boze neki krimos :belj:

xeg
02.12.2008, 13:26
Bice nama malo drugacije, moja draga je dobitnik a ja sam prikolica:grin:
Ona menja prezime tako da ce morati i ona sve ponovo da popunjava. Zvacemo sutra ambasadu.

wrath:of:the:lich:king
02.12.2008, 20:57
Al si je za...zezn'o! :wee:

landlord
03.12.2008, 00:09
ej xeg pusti ove zavidne.. ako te sunsine ispali.. ja te usvajam definitivno ...
nadam se da malo jedes.. :)

xeg
03.12.2008, 07:47
Lande... hvala:smrc:
Ma ja ne jedem puno al' me teraju, smanjicu potrosnju majke mi:grin:

asmiki
14.12.2008, 03:18
Update....

Majka mi je aplicirala za turisticku vizu, dobila je na 3 godine, dolazi 10. januara.

Status joj je nezaposlena, ali kao veze sa Srbijom je navela da ostavlja muza, takoreci mog oca :), porodicni stan i da ima kola na njeno ime.

wingreen
11.03.2009, 13:52
Zanima me da li rodjaci imaju sansu da dobiju vizu, na duze od tri meseca?
U pitanju su mladi ljudi, jedan je student a drugi tek zavrsio fakultet. Kakve su sanse?

xeg
11.03.2009, 14:20
Zanima me da li rodjaci imaju sansu da dobiju vizu, na duze od tri meseca?

Ma kakvi... pa odmah da nagrnu svi... pa ovaj hoce u Disneyland, onaj u Miami, onome kip slobode is a must... da poludis odmah:woohoo:

dreamerns
11.03.2009, 14:23
Zanima me da li rodjaci imaju sansu da dobiju vizu, na duze od tri meseca?
U pitanju su mladi ljudi, jedan je student a drugi tek zavrsio fakultet. Kakve su sanse?

Slabe....sta ce nekom mladom viza preko tri meseca, osim ako nece ilegalno raditi :-)

wingreen
11.03.2009, 14:41
Tako sam i mislila:nene:

Zana
11.03.2009, 16:11
Ovaj sto je student jos ima sanse....ovaj sto je tek zavrsio cisto sumnjam... sa poslom su vec drugacije stvari bez obzira da li je mlad ili star - viza na tri godine za vise ulazaka, odobren ostanak do 6 meseci na aerodromu. Ovo je standardna prica, naravno uvek ima izuzetaka.

V777
11.03.2009, 20:44
Sto se tice studenata i turisticke vize, ako su na zavrsnoj godini, obavezno ce postaviti pitanje, koliko jos ima da se zavrsi skolovanje...vidite sta cete reci...

Evo jos informacija: http://immihelp.com/visas/

wrath:of:the:lich:king
26.01.2011, 17:36
Evo ja da podelim moje iskustvo... moju mamu su odbili ove nedelje! Zena u pedesetim, ne zna engleski... Kazu, misle da se nece vratiti u Srbiju! Da vam kazem odmah da takve namere nisu postojale ni u jednom trenutku - ne bi mi palo napamet da ugrozim svoj status, isto kao sto ni njoj ne bi. Nema kucu, nekretnine, ni pare. Imala je potvrdu o zaposlenju, resenje o godisnjem odmoru, potvrdu o zajednickom domacinstvu sa mojim tatom i bratom, pozivno pismo od mene. Gospon konzul je samo preleteo pogledom preko papira, pitao kada sam ja zadnji put bila u Srbiji (dec 2009), da li imam dece, sta radim, da li moja mama ima jos dece (da), sta ona radi i kolika joj je plata, i to je bilo to, odbijeni ste, mislimo da se necete vratiti u Srbiju!

Ja mislim da je razlog to sto radi slabo placen posao, ali sam neopisivo ogorcena i besna. Mislim da nije fer. Pa za koji moj sam im poslala to pismo, znam da "ne treba", ali kako "siromasni" ljudi da dobiju vizu?? Nikako?

Pitanje, pre svega za Zanu jer je najvise upucena, htela bih da uputim protest. Ne zalbu, nego protest. Da im kazem sta mislim, znas :) Mislite li da je to pametno? Fino sve, dobar dan, dobar dan, takva i takva situacija

Naravoucenije, ako vam posetioci imaju jadan posao u Srbiji, i nemaju imovinu, posaljite im par hiljada $$$ da stave na racun, mozda pomogne!! Ja nemam drugu ideju kako da dobiju. To sto su tata i brat u Srbiji izgleda nije dovoljno. To sto je proslo tek godinu dana od naseg vidjenja mu isto nije leglo, cini mi se.

Katastrofa sam pogodjena ovime, jer na primer moj cale nikad nece dobiti vizu, jer radi neprijavljen. Brat, ista situacija... Ne kazem da je americka ambasada kriza za to sto takvima ne da vize, znam zasto to rade, ali opet, zivotna nepravda. Zar nisu ti konzuli u isto vreme i neki psiholozi sposobni da procitaju ljude? E pa ovom liku bas i nije uspelo.... Da su moji neki burzuji puni kesa ili imaju 3 kuce, dobili bi vize, a ovako, zato sto su jeftina radna snaga, ne moze :(

Probacemo iduce godine ponovo... posao se nece promeniti, kucu nece kupiti, ali ce imati jedno 5,000$ na racunu. Pa javim sta bude.

Zana
27.01.2011, 19:50
Bas mi je zao sto ti mami nisu odobrili vizu :nene: Iskreno, ne znam gde je kvar mogao da nastane, ali to bi trebalo da kazu na kraju intervjua?

Protest bilo kakve vrste ne verujem da ima bilo kakvu tezinu ako nisi citizen - zelena karta je radna i boravisna dozvola i nista jace od toga. Sto se para tice, nasa mama ima mizernu platu, kuca se ne vodi na nju, nista nema... Ne znam kako ste popunili aplikaciju, ali mi uvek stavimo da mi pokrivamo i karte i sve ostalo.

Ne bih da ti stajem na muku, ali jutros su kumi odobrili vizu bez problema iako se ne znamo (tj. nismo je upoznali, to cemo tek kad dodje). Ja posebnu paznju obratim na invite, ne saljem obican tzv. template, nego zaista napisem nasu pricu. Svaki put su uzeli invite i diskutovali je. Kao sto rekoh ranije - prvi je dosao kum (ukupno tri puta, sad dolazi sa suprugom cetvrti), keva, cale, brat sa porodicom (zena i dete), snaja i bratanica, dva puta moja drugarica (kod nje jos i bio problem sa dokumentacijom). Ja u principu stvari resavam sa citizen department ali ni sa zelenom kartom nismo imali nikada probleme...

Opet kazem, ne znam gde je nastao kvar - zvuci mi nelogicno da je novac jer kakve veze ima, deca i onako sve troskove pokrivaju (ako ste tako stavili). Ako ste stavili da ona placa onda je to verovatno problem (ona nema novca, ispada da ni vi nemate jer ona mora sama da placa etc.). Zvuci mi nelogicno da je uopste necija mama odbijena...

wrath:of:the:lich:king
29.01.2011, 01:33
Bas mi je zao sto ti mami nisu odobrili vizu :nene: Iskreno, ne znam gde je kvar mogao da nastane, ali to bi trebalo da kazu na kraju intervjua?

Protest bilo kakve vrste ne verujem da ima bilo kakvu tezinu ako nisi citizen - zelena karta je radna i boravisna dozvola i nista jace od toga. Sto se para tice, nasa mama ima mizernu platu, kuca se ne vodi na nju, nista nema... Ne znam kako ste popunili aplikaciju, ali mi uvek stavimo da mi pokrivamo i karte i sve ostalo.

Ne bih da ti stajem na muku, ali jutros su kumi odobrili vizu bez problema iako se ne znamo (tj. nismo je upoznali, to cemo tek kad dodje). Ja posebnu paznju obratim na invite, ne saljem obican tzv. template, nego zaista napisem nasu pricu. Svaki put su uzeli invite i diskutovali je. Kao sto rekoh ranije - prvi je dosao kum (ukupno tri puta, sad dolazi sa suprugom cetvrti), keva, cale, brat sa porodicom (zena i dete), snaja i bratanica, dva puta moja drugarica (kod nje jos i bio problem sa dokumentacijom). Ja u principu stvari resavam sa citizen department ali ni sa zelenom kartom nismo imali nikada probleme...

Opet kazem, ne znam gde je nastao kvar - zvuci mi nelogicno da je novac jer kakve veze ima, deca i onako sve troskove pokrivaju (ako ste tako stavili). Ako ste stavili da ona placa onda je to verovatno problem (ona nema novca, ispada da ni vi nemate jer ona mora sama da placa etc.). Zvuci mi nelogicno da je uopste necija mama odbijena...

Ono sto su naveli jeste da nije dokazala da ima jake veze sa Srbijom, tj ono, svako ima nameru da emigrira dok ne dokaze suprotno...

Stavili smo da mi pokrivamo sve troskove. Takodje i da cemo se pobrinuti da napusti zemlju po isteku 3 nedelje boravka...

Preradila sam invite koji mi je poslao Dreamer, s tim da sam izmenjala svasta i opisala nasu situaciju. Kaze keva da nije ni citao.

Veruj mi nemam nikakvu logiku za ovo, niti postoji nesto sto precutkujem. Jednostavno mi nije jasno. Da ne pominjem koliko se keva osecala jadno jer eto i mi prvi put cujemo da su nekoga odbili. Baksuzi:no:

Nesto nam ne ide u poslednje vreme: Crkao novi receiver, doneli nam krevet bez mid-beam i razvaljeno ogledalo, crkao monitor, blender poceo da propusta vodu, i tako, odma smo uzeli renters insurance, u slucaju da je sledece sto nas ceka pozar ili poplava :D

Posto nemam logicno objasnjenje za ovu vizu, pripisacu to baksuzu.

Zana
29.01.2011, 02:53
Nasa mama je dokazivala vezu sa Srbijom sa sledecim dokumentima:

Resenje o zaposlenju sa navedenom platom (plus resenje o odmoru)
Izvod iz knjige vencanih
Pasos od supruga
Pasos od drugog sina
Izvod iz maticne knjige rodjenih od unuka
Vlasnicki list od kuce koja se vodi na caleta (u te svrhe moze i ugovor o izdavanju stana)

Nije imala nikakav novac na racunu, kao sto rekoh plata minimalna...

Izvini ako previse pitam, koja dokumenta je nosila tvoja mama?
Inace pozivnicu i ostalo procitaju oni pre razgovora...razgovorom samo utvrdjuju gradivo.

D$D
29.01.2011, 13:53
Zao mi je sto ti mama nije dobila vizu.
No nemoj to posmatrati tako kako si napisala, postoje neke stvari koje se ne mogu jednostavno opisati i za koje nema sablona kako se rade.
Reci cu ti samo moje skromno misljenje sta mislim o tvom slucaju ne mora da bude tacno.
Pvo svaka maldja osoba ili relativno mladja osoba ce teze dobiti vizu nego li starije osobe, igrom slucaja se znamo pa bih mogao da pretpostavim da je tvoja mama relativno mladja osoba.
Druga stvar na koju pomisljam jeste poreklo tvoje tj nisi od pocetka svog zivota u Srbiji a ti sad povezi malo,
Mislim da mi podpadamo pod jednu sasvim drugu kategoriju i da je s toga doticni gospodin konzul pomislio da se tvoja mama nece vratiti iz USA.
Ja verujem da ste imali iskrene namere i jos jednom ponavljam da mi je zao
Sad postoji neki drugi problem posto je odbijena sad ne bi valjalo da se ucestalo aplicira za vizu ovo sto si navela sledece godine da aplicirate mislim da je sasvim ok, uz jednu malu mozda korekciju koju bih probao da navedem ili da kazem da slazes(jedna stvar npr da si se porodila i da bi volela tvoja mama da vidi unuce), i druga stvar na koju trebas da obratis paznju jeste kad apliciras za vizu malo psihologije moje misljenje da su malo liberalniji kad je bozic ono fazoni spajanje porodice za bozicne praznike i slicno, znam da nam je to jedanput rekao jedan lik koji je radio u ambasadi Nemacke kad smo aplicirali za neke vize moze da pomogme.
Ne budite tuzni bice bolje samo polako i smireno.

wrath:of:the:lich:king
30.01.2011, 03:04
Hvala D$D...
Sto se tice godina, keva ima 51 god.
Moguce je to sto kazes, mama ima dvojno drzavljanstvo... zivi u Srbiji vec 20 godina, bem li ga.
Iskreno, kako je prezivela ovo odbijanje mislim da duugo vremena nece pokusavati ponovo.. a i realno stvarno nista ne moze da se promeni u njenom zivotu.
Zana navela sam u prvom postu sta je nosila od papira: potvrdu o zaposlenju, resenje o godisnjem, pozivno pismo, potvrdu o zajednickom domacinstvu, stare pasose.
Moji nemaju nikakvu imovinu, tako da bilo kakve potvrde o tome nisu opcija.
Pitali su koliko moj brat ima godina (30), kontam to su pitali da vide da li bi zbog njega morala da se vrati...
Sledeci pokusaj ce biti muzev rodjeni brat (maloletan) i brat od tetke. Za klinca verujemo da ce dobiti jer je maloletan, ali za ovog drugog bas i ne znam sada...
No, idemo dalje. Ko zna zasto je to dobro.

vuxanne
23.07.2012, 02:08
Sta ste pisali u pozivnom pismu? Ima li ko kakav primer?

abevanda
28.04.2014, 13:13
Ja sam roditelj - majka, čija ćerka će (nadamo se) uskoro dobiti američko državljanstvo (ima green card 5 godina). Čitajući forum, došla sam do saznanja da ona može da alpicira za mene, i da je proces mog iseljenja dosta jednostavan. Međutim moje pitanje je sledeće, ona ima očuha (mog muža) sa kojim nisam bila u zvaničnom braku u vreme kad je moja ćerka napunila 18 godina. Duži niz godina smo živeli van bračno i imamo dvoje maloletne dece, koji su se rodili kad je moja ćerka imala 15 odnosno 17 godina. Da li će prihvatiti to kao dokaz? Drugo pitanje, pošto je aplikacija za braću dugotrajan proces, da li mogu ja da apliciram za njih čim dobijem dozvolu za ulazak u zemlju i ako da, koliko to vremenski traje. Hvala unapred na odgovoru.

Zana
28.04.2014, 16:19
Ja sam roditelj - majka, čija ćerka će (nadamo se) uskoro dobiti američko državljanstvo (ima green card 5 godina). Čitajući forum, došla sam do saznanja da ona može da alpicira za mene, i da je proces mog iseljenja dosta jednostavan. Međutim moje pitanje je sledeće, ona ima očuha (mog muža) sa kojim nisam bila u zvaničnom braku u vreme kad je moja ćerka napunila 18 godina. Duži niz godina smo živeli van bračno i imamo dvoje maloletne dece, koji su se rodili kad je moja ćerka imala 15 odnosno 17 godina. Da li će prihvatiti to kao dokaz? Drugo pitanje, pošto je aplikacija za braću dugotrajan proces, da li mogu ja da apliciram za njih čim dobijem dozvolu za ulazak u zemlju i ako da, koliko to vremenski traje. Hvala unapred na odgovoru.

Za roditelje se uvek predaje pojedinacna aplikacija - u vasem slucaju, cerka ne moze da preda aplikaciju za ocuha iz razloga koji ste i sami naveli.

Nakon sto emigrirate u US, mozete predati aplikaciju za supruga i decu (ukoliko nisu u braku, a ako jesu morate da sacekate drzavljanstvo).

via
21.08.2014, 15:53
Da li je netko prošao ovaj proces u skorije vrijeme (odobravanje vize sa roditelje) da podijeli iskustvo sa novijim datumom.

Koliko vidim formulari se ispunjavaju on-line i ako sam dobro shvatila ukoliko je sredstvo plaćanja credit card odmah imamo i opciju da sami zakažemo datum intervjua. Ne znam da li onda možemo uraditi upload pozivnog pisma ili roditelj/i isto moraju nositi sa sobom na intervju. U narednih nekoliko dana ću odrađivati ovu proceduru pa bi mi dobro došlo iskustvo nekoga tko je prošao proceduru u skorije vrijeme.

noki
21.08.2014, 17:17
Mi smo bas sad prosli niz celu proceduru.Pre nekih 3-4 nedelja ja popunila online formular za svekra i za svekrvu.Platila $320(za svakoga po $160).Sve to odavde iz USA.Kad zavrsis online formular(za obadvoje popunis posebno)obavezno ispecatis potvrdni bar kod - njega treba da nose na razgovor u ambasadu.
Na USCIS web strani spustis primerak pozivnog(garanciskog) lista.Ja sam spustila 4,dva sam popunila sa mojim potpisom,a dva sa muzevim i overila kod notara.
Sve to zajedno poslala postom u Makedoniju(garancije pracene kopijom uradjenih taksa za poslednju godinu i potvrdne stranice sa bar kodovima za svekra i za svekrvu.
Datum biras ti, sa time sto mozes da pomeris ako nesto iskrsne.Ali ako hoces da odlozis to mora da bude bar nekoliko radnih dana unapred.
Eto to se bas nama desilo jave mi se u petak da se svekrva rabolela i da lezi u bolnici, a oni trebali na razgovor u ponedeljak i nisam mogla da odlazim,zato sto bilo kasno vec.
Kako i da je sve se zavrsilo dobro.Otisli oni na razgovor u ponedeljak.Sluzbenik ih pita nekoliko pitanja,i odobre im vize na 10 godina.
Jos i to kad popunjujes taj online formular,mozes da odaberes da im pasosi budu isporuceni DHL-om do najblizeg mesta stanovanja.
Nasi zive u Struzi,a na razgovor u Skoplju,pa ja naznacila da im puste pasose u Ohrid,posto im je tamo blize nego da se vracaju u Skoplje.
Isto kad popunjujes pozivno pismo,nemoj da stavljas da ce ostati par meseci.Mene savetovali da napisem 3-4 nedelje i to sam i uradila.
Kad sam prosle godine slala garanciju rodici,nju odbili kazu kako ti daju sa posla toliko otsustva.

via
06.09.2014, 15:26
Hvala ti Noki na ovim informacijama. Pocela sam sa prijavom i došla do dijela gdje moram unijeti working history za aplikante. Moj otac je u penziji, a prošao je kroz sigurno 10 firmi za svog radnog vijeka. Da li trebam unositi sve te firme ili samo posljednju ili... Kako ste vi ispunili taj dio?

noki
06.09.2014, 16:42
Hvala ti Noki na ovim informacijama. Pocela sam sa prijavom i došla do dijela gdje moram unijeti working history za aplikante. Moj otac je u penziji, a prošao je kroz sigurno 10 firmi za svog radnog vijeka. Da li trebam unositi sve te firme ili samo posljednju ili... Kako ste vi ispunili taj dio?

Ja nisam unosila sve,ali sam unela za poslednje tri godine,proslu svekrovu firmu, i trenutnu u kojoj radi, a isto tako i za svekrvu.

Siberian
25.09.2014, 21:32
Ja sam dva puta aplicirao i dva puta su mi odbili majku rodjenu

noki
25.09.2014, 21:51
Ja sam dva puta aplicirao i dva puta su mi odbili majku rodjenu

Kao sto sam spomenula,prvi put mu podnosimo dokumenta i dobili na 10 godina vizu.
Dali tvoja majka radi?Koliko ima godina?Dali si joj ti popunjavao dokumenta odavde?Dali posedujes kucu ili stan?Koliko ti je visoka plata?-Sve to ulazi u njihovu odluku.

via
05.10.2014, 03:49
Update... Po zaista jednostavnoj proceduri mom ocu je odobrena viza. Kao i noki, prijavu sam ispunila on-line, platila kreditnom karticom vizu i kad to uradite odmah dobijete raspored slobodnih termina za intervju i sami zakažete datum kad vam (tj. osobi za koju ispunjavate aplikaciju) odgovara. Ja sam npr. prijavu ispunjavala petkom, prvi slobodan termin je bio već u ponedeljak. Ovakva je procedura kad je u pitanju ambasada u Sarajevu. Obzirom da sam na više mjesta na službenim stranicama našla podatak da sve što mi odavde pošaljemo kao npr. Affidavit of support neće uticati na odluku da li će viza biti odobrena, nisam slala ništa tog tipa. Ja sam mu samo poslala pismo gdje sam navela razloge njegovog dolaska, navela naš status u USA, da smo zaposleni, godišnja primanja itd. Nisu ni pogledali. Najvažnije je navodno da osoba dokaže jake veze sa matičnom zemljom što znači da neće ostati u USA. Moj otac je u penziji, ima nekretnine na svoje ime i mama ovaj put ne dolazi. Sve to im je valjda bio dovoljan dokaz vezanosti za BiH. Pitali su ga kad smo mi otišli, da li smo zaposleni, gdje radimo i koliko planira ostati. Sve mlađe osobe koje su taj dan bile ispred njega su odbijene i jedna žena koja je trebala u posjetu sinu koji navodno studira ovdje. :(