PDA

View Full Version : Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi


stizeljeto
10.09.2008, 20:28
Vi amerikanci, predlozite nam neke mobilne operatere, na koje bi se pretplatili kad dodemo u US.

Isto mozda nesto u vezi tih kabelskih kompanija, internet providera. Gledala sam u mojem dijelu gdje bi isli i tamo nude neke kao pakete. (internet, fiksni telefon, kabelska) Al ne treba mi telefon, mislimo samo imat mobitele, tako da nam to ne odgovara.

Pa onda gledam te kabelske i na kraju pise neki Dish. Pa mi nije jasno jel to satelitska antena ili sto li je vec. Ja sam mislila uzet kabeslku a ne se prtljat sa nekakvom antenom, dok sam u stanu na odredeno vrijeme.

Na donjem linku je pomoc pri ukljucivanju svih tih servisa:
http://www.whitefence.com/WebObjects/WhiteFence.woa/wa/cm?id=1008681

Srdjevicu, dali se mogu preko ovog linka trazit svi ti servisi? (da ne dam ljudima neki lazni link)

srdjevic
10.09.2008, 20:35
to bismo morali kanda po gradovima nekako da organizujemo...

ja se izvinjavam, malo mi je tesko da pratim, pa ako nije problem, pisite slobodno u svakoj temi na koji grad ciljate, da ne trazimo po arhivama...

Opisacu vam za chicago ovde, al ne mogu sad, poso zove... :rolleyes:

neky
10.09.2008, 21:04
Ja nisam (jos) Amerikanac, ali mislimd a mogu da pomognem malo.
Ako si naletela na dish network, onda je to jedan on 2 najveca sat operatera u USA, posto te to ne zanima, najbolje da probas Comcast to je jedna od najjacih kablovskih operatera.
Sto se tice interneta to isto pogledaj kod njih.;)
A za mobilnu mrezu ne znam.:(

landlord
11.09.2008, 07:17
dish network i direct tv su dvije najjace satelitske kompanije..
kada uzmes sve sa preko 250 + kanala zajedno sa opremom dodje te oko 110$..

Mada uvijek postoji opcija da se raspitas o card sharingu.. super stvar ja to ovde upotrebljavam.. i imam bukvalno sve kanale.. Od total TV, preko digija, sky-a itd..

mene interesuje da li na americkim kanalima.. kada ide film ili neka serija mozeli da se ukljuci subtitles.. na engleskom.. tipa za osobe sa ostecenim sluhom i sl.
Znam da ova opcija ima na britanskim sky kanalima..

poz.

stizeljeto
11.09.2008, 08:10
dish network i direct tv su dvije najjace satelitske kompanije.
kada uzmes sve sa preko 250 + kanala zajedno sa opremom dodje te oko 110$..

Mada uvijek postoji opcija da se raspitas o card sharingu.. super stvar ja to ovde upotrebljavam.. i imam bukvalno sve kanale.. Od total TV, preko digija, sky-a itd..

mene interesuje da li na americkim kanalima.. kada ide film ili neka serija mozeli da se ukljuci subtitles.. na engleskom.. tipa za osobe sa ostecenim sluhom i sl.
Znam da ova opcija ima na britanskim sky kanalima..

poz.

Sto je Card sharing?

Znaci, evo mene konkretno zanima Charlottesville, VA. Ono sto sam do sad uspjela naci preko WhiteFence je je paket za tel, internet i tv i to je preko Embarq. Najjeftinija opcija je za 70 dolara. https://www.whitefence.com/WebObjects/WhiteFence.woa/wa/goFirstPage?eID=1008681&rand=q1679286243&context=3

Za moj kraj mi daju samo to. Znaci li taj dish onako preko kabela ili bas ima antena kao kod nas? Ne vidim nista za kabelsku, jel to znaci da ni nema?

Kad kliknem samo TV daje mi ovo: https://www.whitefence.com/WebObjects/WhiteFence.woa/wo/6.0.36.1.4.2.1.1.10.0?1973725664
Opet neka kompanija i ima najjeftinije za oko 30 dolara.

A sto se tice mobitela suzila sam izbor na US Cellular i T Mobile. Jel se mogu nasi mobiteli koristit tamo? Ja sam u T Mobile/u ovdje uzela Sumsung u600. Muz ima Nokiju N95. Nadamo se da cemo moci koristiti tamo.

landlord
11.09.2008, 09:20
Card sharing je kada neko ima dosta original kartica.. stavi ih na server.. a onda se ti sa svojim resiverom preko neta kacis na taj server.. i kada mijenjas kanale..
saljes upit prema tom serveru.. i on ti salje kljuceve..koji otkljucavaju... te kanale..

Ove dvije koje sma ti naveo kompanije one nude preko satelitske antene svoje usluge..
Medjutim ako nisi neki TV frik.. onda ti je bolje ganjati kablovsku TV, jer u isto vrijeme rijesis i Internet.. a fiksni telefon zaboravis.. i koristis mobitel..

xeg
11.09.2008, 10:21
Hehe... sve si joj rekao za CS samo nisi napomenuo da je to nelegalno:rolleyes:
Vidim ja da ce nam tamo najbolji prijatelji za prvo vreme biti Mailman i CableGuy:D

landlord
11.09.2008, 10:31
Koliko je meni poznato.. sa zakonske strane..
nelegalno je drzati server.. a kupiti kljucice je sasvim OK..
:)

xeg
11.09.2008, 10:37
.. a kupiti kljucice je sasvim OK..
:)

Da, da, samo sto uvek postoje KeyOwner i KeyHolder:)
Necu vas ja tuziti uciteljici, samo da ljeto ne shvati pogresno pa da od Operatera zatrazi Card Sharing:)

neky
11.09.2008, 12:03
Neznam za vas, ali ja nebih rizikovao sa CS (card sharing) nelegalno je svakako, ovde kod nas prolazi, ali u US sumnjam, a ako vas uhvate....

Lucky
11.09.2008, 15:57
mene interesuje da li na americkim kanalima.. kada ide film ili neka serija mozeli da se ukljuci subtitles.. na engleskom.. tipa za osobe sa ostecenim sluhom i sl.
Znam da ova opcija ima na britanskim sky kanalima..

poz.

Postoji i to na skoro svakom kanalu i zove se Closed Caption (CC) , to postoji ne samo za filmove i serije nego i za zivi program s tim da tada naravno malo kasni.

Mnogo dobra stvar kod kablovskih operatera je sto za $5 - $10 mesecno dobijete DVR box na kome mozete da snimate do 40 sati programa, mozete da programirate unapred snimanja sa 2 kanala istovremeno ; da zaustavite zivi program; vratite unazad da bi videli nesto sto ste propustili; pogledate sadrzaj emisije koju trenutno gledate i jos 100 chuda.

Negde cete uz stan koji iznajmite imati i besplatnu kablovsku a takodje i povlascenu cenu za internet, pa tako mi placamo $50 mesecno za 180 kanala digitalne kablovske + 10mbit/s internet

landlord
11.09.2008, 17:21
uh to je super covjece..
pogotovo za nas koji tek dodjemo.. da uvjezbamo jos bolje engleski..

stizeljeto
11.09.2008, 17:36
to je stvarno genijalna opcija. ja sam za tu kabelsku opciju. nije mi do sto programa, mislim voljela bi kad bi mogla gledat nas satelitski program (al to vjerojatno preko kabelske necu dobit) al stvarno bi bilo dobro nac neki dobar deal za internet i tv. Problem je izgleda da u ovoj selendri gdje mi idemo izgleda nemas izbor.

neky
13.09.2008, 18:24
Pa neces ni na satelitskoj imati nasih programa.

Seekimo
13.09.2008, 19:54
Mozete kupiti dekoder i karticu TV PINK u USA i da pratite njihove programe preko satelitske antene,neznam tacno koliko to kosta mesecno ili godisnje ali znaci funkcionise,eto ko ne moze bez PINKA resenje za njega.

landlord
13.09.2008, 20:42
uh i sada.. imam sve pink kanale.. ali rijetko kad pogledam pink film..
to mi bar nece nedostajati..

Vise me interesuju vijesti i sl. a imas i Internet..tako da.. nema neke potrebe za domacim kanalima..

moni
13.09.2008, 22:09
Sa kog satelita ce te vi to gledati?

Seekimo
13.09.2008, 23:17
Neznam sa kojeg satelita ali ljudi(monteri)koji dodju to da instaliraju sve podese.Ukoliko to konkretno nekoga zanima mogu tacno da se raspitam.

landlord
14.09.2008, 10:42
Sa kog satelita ce te vi to gledati?

Pa recimo pink kanale mozes gledati sa Galaxy 25 satelita koji je na poziciji 97 stepeni zapadno, program HRT-a za podrucje Amerike mozes gledati na satelitu AMERICOM - 4 (AMC-4) koji je na poziciji 101 stepen zapadno...

Ako nadjem jos neku tv stanicu koja emituje program za podrucje Amerike.. postavit cu...

mariags
14.09.2008, 14:20
kad odem u usa jedna od stvari za koje vise nikad ne zelim da cujem ni vidim jeste upravo tv pink :rolleyes: a za vesti je sasvim dovoljan internet npr na b92 stranici se moze pratiti i uzivo program...

landlord
14.09.2008, 14:47
RTS, HRT, B92 mozes gledati uzivo ali ono sto ce ti biti problem je vremenska razlika.. kad ti dodjes navece sa arbeita..ovde ce biti debelo iza ponoci..

Seekimo
14.09.2008, 22:45
Dobro,nemojte se ljutiti za TV PINK,niko ga nevoli gledati ovako javno,kad ono medjutim!!!Malo,malo pa se gleda.A, da nepricam o ovim nasima ,,preko,,...gde god bili,samo PINK pa PINK.Ali,OK,necemo ga gledati?!?!

Olivera
05.10.2008, 14:09
Ajt sad da sumiramo.....
Dajte bre listu mobilnih operatora koje se najvise isplate emigrantima.
Ja nisam videla da je neko nesto ovde predlozio. :blink:

Javi se Lacky, sardjevicu.... i ostali ameri!:srbinigr:

D$D
05.10.2008, 15:45
Nemas ti tu puno izbora oko mobilnih telefona.
T- mobile, At-t,
Svi su manje vise isti samo treba da se odlucis sta hoces.
T-Mobile - tu moze da ti radi i tvoja kartica iz Srbije ako ti je bas to bitno.
porodicni plan, 700 minuta razgovora ukljuceno za dva telefona 80$ mesecno,ako hoces da imas i internet na telefonu onda jos 20$ na onih 80$.
At-t dobar samo ako hoces da imas IPOD telefon ( oni su ekskluzivni distributer) cena priblizno ista kao i kod T-mobile,
450 minuta 70$ mesecno, plus 50$ ( mislim da je tako) za Ipod plus 20$ za internet.
ovo je za jedan telefon ( 450 minuta).Nezgodno je samo sto At-t kada odes u Evropu ne moze da radi za razliku od T -Mobile ( ili gresim).
Na kraju odluka je na vama, samo nemojte da uzimate kao kod nas telefone na dopunu jer ce da vas oderu kao sto smo mi prosli stalno vam za nesto skidaju kredit.


Ipod das 200$ odmah i otplacujes ga kroz racun, nezgodno je zato sto je

Zana
05.10.2008, 19:02
Hej izvini D&D ali ja se nekad pitam da li mi zivimo u istoj zemlji lol ATT je ekskluziva za iphone - ja imam ugovor sa njima i za porodicni plan sa media paketom (taj internet sto spominjes je ukljucen), za dva iphones i internacionalnim paketom placam $100. Ipod je nesto drugo... T-mobile je skup (kao i svud u svetu) i jedino sto sudeci po mojoj firmi koja ima ugovor sa njima, imaju dobar deal za blackberry... losa im je pokrivenost west coast. Ko nema credit history mora da plati deposit - uzmite pay to go plan, sto vam je isto kao prepaid plan u Srbiji. Ono sto je sa ATT dobro je da nakon izvesnog vremena na pay to go ponude vam da predjete na post paid plan sa ugovorom bez deposita (tako je bilo kod mene, ja sam sa njima vec 6 godina
). Ja pay to go uzimam za svakog ko dodje u visit - $15 telefon sa $10 credita posle toga radis dopunu. To ce da zavrsi posao za pocetak. Kad dodjete ovde, bitno je da imate cell i da malo kosta - nista fancy. Opet, ja nemam licnog iskustva sa T-mobile, ali niko koga znam u LA ne ide sa njima, valjda postoji dobar razlog, nemam pojma lol

Zana
05.10.2008, 19:27
Oh, da - telefoni na dopunu nisu "dranje"... osnovna namera cell phone je za hitne slucajeve, ne? Prema tome na pocetku ne "kafenisite" preko telefona i ne saljite poruke kao teenegers i sve ce biti ok... za duge konverzacije koristite home phone. Kad dobijete post paid mozete kako hocete. Plan koji ja uzimam za goste je pricanje $0.25 i $0.10 poruka. Izlazi me $25-$40 mesecno zavisno koliko se gosti gube po gradu lol

D$D
05.10.2008, 20:08
Rekoh zavisi sta hoces,
Tel na dopunu koji ja imam AT-T pay to go je cisto dranje.
Probaj da ne iskoristis kredit za mesec dana pa ces da vidis sta ce da bude sa tim kreditom samo ce da nestane, jednostavno te teraju da ga potrosis imao 10$-50$ nema nikakve veze,
kada ja zovem cena je 0.50$ za minut za mene i 0.25$ za onog koga zovem to je 0.75$ za jedan minut razgovora.
Pricao jednu sekundu ili ceo minut to je ista tarifa, cista deracina.
Ipod sam naveo kao primer jer oni jedini imaju pravo na prodaju istog.
Nesto nisam merodavan da sudim o telefonima, ali tel na dopunu nije najsretnije resenje , slazem se da je za pocetak najbolje i ustvari jedino resenje.
Cell phone ovde treba da menja fiksni telefon jer ti fiksni nista ne znaci ovde.
700 minuta od T-mobile za 2 telefona je sasvim ok za 70$,
to je skoro 12 sati razgovora za 1 mesec, pa sta bi toliko pricao ne znam, a jos je plus i to sto je vikend besplatan.

srdjevic
06.10.2008, 05:27
Ja imam:

- comcast: digital cable i internet package = $110 (maksimalni internet paket, skroz simple/obican cable paket, bez ikakvih dodatnih movie/sport paketa)
- t-mobile: 2 mobilna (1postpaid, 1prepaid)

TELEFON

Kao prvo: ne bih se složio sa Zanom da se uzima u početku prepaid. Ja sam bez ikakvih problema po dolasku izvadio mobilni kod t-mobile-a postpaid, najmanji paket, koji i dan danas koristim (http://milos.srdjevic.net/blog/archives/sms). Stave te na SmartAccess plan, što je u principu sledeće: dobiješ $150 limit zato što si fresh user (urade ti credit check, ali to nije problem za dobijanje - ja nisam imao ništa u istoriji).

Problem koji mi se često dešavao: Ako ti uleti račun od $80 (pretplata je recimo 75, otišao si preko minimuma $5), imaš svega nekoliko dana da ga platiš, jer za par dana dolazi novi obračunski period, kada ti lepe novih $75 pretplate - automatski ti bacaju račun na 155 i isključuju broj dok ne platiš. Platiš online ili kako god (ako te isključe, moraš da ga spustiš ispod 100) i otključaju te za 15 minuta max. Ili plati čim ti ispostave račun, online možeš odmah, i nema glava da te boli...

Poenta je (tj. moj stav) u sledećem: nisam osoba koja sedi kući, pa da mi treba fixni telefon. Da imam fixni, možda bih uzeo DSL internet, koji je malko jeftiniji (ali i sporiji :smrc:) od kablovskog (mada, men' je to pos'o...).

Pretplatu samo za fixni bih plaćao 15-30 kinti mesečno, a koristio bih ga jednom u nikad. Sa druge strane, mobilni mi (kao i svakom drugom) treba. A zanimljive činjenice za mobilnu telefoniju ovde koje se razlikuju od naših su:

- (svaki započeti) minut razgovora je minut razgovora, zvao, primao poziv, na fixni, na mobilni, svejedno (to važi i za fixnu telefoniju)
- message (iliti poruka) je message, poslao, primio, bio to SMS, MMS ili email
- "pozivni", iliti area code dobijaš prema adresi na koju primaš račun (ako naručiš online kao ja, ne volim prodavce da me gnjave, sve online mogu da vidim, naručim, stigne za 3 dana poštom.... :naughty:), ili gde si kupio telefon; takođe, kasnije se jedan broj može prebacivati sa operatera na operatera - vaš je broj, nezavisno od mreže :grin:

Dakle, ako sam već uzeo mobilni koji moram imati, a ovde ne znam skoro nikoga, 300 minuta (najmanji paket /ili je sad 600, ne'am pojma/) je više nego dovoljan za sve. Uzmeš unlimited messaging za 14$ i onda šalješ/primaš ko sumanut. :mobile:

U toj situaciji fixni mi ne treba.

Od izbora ovde imate: T-Mobile, AT&T(bivši Cingular), Verizon Wireless, Sprint, Nextel (slabije), i one manje...

T-mobile mi odgovara jer ga ima u pola evrope, nemački je, u Open Handset Alliance (http://www.openhandsetalliance.com/)-u je (upravo puštaju G1 - Google Phone :drool:; open source, totalno otvoren za razvoj aplikacija za razliku od iPhone-a), sve radi prema našim operaterima (06*), tako da mi je to nekako prirodan izbor bio... imigrantski. :grin:

P.S.
Pre par nedelja uzeo sam skrnavu Nokiju za 30$ (prepaid) da imam još jedan broj (ima i jeftinijih)... Hoću da registrujem sve poslovno na njega, da mi taj broj visi na netu, da skinem lični broj iz javne upotrebe... :suure:


TELEVIZIJA

Kako televiziju, je li, treba imati, odlučio sam se za najjednostavniji paket bez filmskih dodataka (idu od 15 do 40-50 dolara dodatni paketi kanala, bar mislim tako, valja pogledati na sajtu), jer i nisam neka osoba koja voli da baci 2h u cugu na film kad mi kompjuter odma' pored, a fali mi vremena i ovako.... :woohoo:

Znači, kako mi fixni ne treba, pa nemam DSL internet, imam kablovku televiziju sa internet paketom.
Tu su nekih 80 kanala, uvek se nađe nešto: MTV *, VH1, Discovery, Comedy Central, USA, TV Land, TBS, FOX, F/X, Swing, MSNBC, itd itb, više nego dovoljno...).
Dobiješ i On-Demand, pa možeš da gledaš i neki od free filmova bez reklama kad god hoćeš (sa pauziranjem i kerefekama), ili da klikneš buy na neki novi film pa da moraš da ga pogledaš u roku od 24h (onda se briše sa liste) za nekih 3-5$, dodaju ti na račun za taj mesec...

Imam internet od 8mps down i 2mps up, total 108 zarez nešto kinti... :blink:

Zana
06.10.2008, 06:34
Da, ja definitivno nisam prava osoba da prica o telefonima :book: ne koristim skoro uopste ni jedan ni drugi, rolujem minute samo tako - uglavnom komuniciram emailovima (procitam na iphone i vratim nazad) a svoj cell krijem ko zmija noge ha ha Firma me nadje na sopstveni cell koji oni placaju i to je to... sta da vam kazem, kod mene izgleda nista nije hitno... ko zna za sta je to dobro lol
Z

stizeljeto
06.10.2008, 09:28
Super informacije, konacno dobivem odgovor na moje pitanje, hehehe! Ja sam se sva pogubila u tim svom opcijama, tako da mi ovo pomaze. Mislim da cemo muz i ja napraviti ama bas sve isto ko i Srdjevic. Fiksni ne treba, mobilni bi uzeli naravno oboje, internet i kabelska obavezno, i nisu nam bitni sportski/filmski programi, bitno MI JE samo da na nekom od ponudenih programa u osnovnom paketu ima OPRAH SHOW!!! :) :) :)

Mislim da sam pitala vec, al nisam dobila odgovor, dali mozemo muz i ja na T-mobile koristit nase mobitele koje cemo donest odavde (Nokia n95 8gb, Samsung U600) i dali se moze koristit van Amerike?

srdjevic
06.10.2008, 15:32
t-mobile (vec rekoh) fercera po evropi, meni je i u brazilu radio k'o 2+2...

povodom telefona, nisam siguran da sam upoznat sa modelima.... proverite u specifikacijama da li su Triple-Band telefoni, dakle da li podrzavaju i GSM 900 i GSM 1800 i GSM 1900. Ako podrzavaju sve, onda ce raditi provereno.

Ne zaboravite da ovde dobijate telefone uz kartice... Mozda da ostavite te telefone vasima u odlasku.... :papa: (osim ako su neki space-shuttle telefoni, naravno)

Telefon koji dobijete ovde necete moci da koristite sa nasim karticama prosto jer je kodiran. Mozete da trazite da vam ga dekodiraju kad vam prodje ugovor (ili polovina ugovora, nisam siguran)

stizeljeto
07.10.2008, 09:58
Da, oba telefona su four band zapravo. znaci da ce raditi. Pa jesu, prirasli su nam srcu i sigurno su bolji nego ti sto ti daju uz karticu, ali te mozemo uzet i odkodirat tu pa dat nekome.

milosx
28.06.2012, 15:18
Pozdrav svima iz suncanog NY! Sinoc smo dosli i oboje nas bole sinusi od leta, blog pocinjemo uskoro.

Trebali smo to jos ranije da pitamo, ali evo sad... sta preporucujete da se uzme i na kojoj mrezi, sta je sad najaktuelnije i najpovojnije za nekog ko je tek dosao?
U sustini treba nam tel sa neogranicenim pozivima za trazenje poslova, a drugi toliko nije bitan. Kad treba da nazovem suprugu, cimnem je, pa me ona moze nazvati sa tog telefona.

mijan
28.06.2012, 16:08
Imas ovde vec temu o tome
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=448&highlight=mobilni+internet

dejancic
29.06.2012, 01:36
Ukoliko pokusavas da izbegnes potpisivanje ugovora mozes da pogledas Simple Mobile. To je prepaid varijanta, ali ono zbog cega ce ti mozda biti primamljivi je sto imaju internacionalni sms ukljucen u paket. To bi znacilo da za $40 dobijas neogranicene pozive, neogranicen sms domaci i inostrani i neogranicen internet u trajanju od 30 dana. Ukoliko se opredelis za tu opciju vodi racuna da pocetno aktiviranje za tebe mozda nije bas lako. Razlog je sto kada porucis SIM karticu pre nego da je aktiviraju oni traze da im das neki broj telefona na koji ce te pozvati da potvrde tvoje podatke. Idiotluk, ali sta ces. Posle toga svaka sledeca obnova dopune je veoma laka.

caca
29.06.2012, 02:54
Hvala za ovaj post, Dejancicu...

Zvuci dobro....ja upravo istrazujem sta bi meni odgovaralo i ova opcija je najbolja od svega sto imam u opticaju...ti verovatno koristis bas ovaj paket, zar ne?
:bravo:

mikiSA
29.06.2012, 03:04
Ja imam T-mobile $50 unlimited voice/text/ internet, a za zvanje za inostranstvo koristim jedan drugi broj koji je veoma povoljan za zvanje Bosne.
Jos nisam ni na jednom planu, nesto ne zelim da se vezem ugovorom na 2 godine...

dejancic
29.06.2012, 03:17
Zvuci dobro....ja upravo istrazujem sta bi meni odgovaralo i ova opcija je najbolja od svega sto imam u opticaju...ti verovatno koristis bas ovaj paket, zar ne?
:bravo:

Jeste, ja trenutno koristim ovaj paket. Koristio sam H2O Wireless dok nisu ukinuli internacionalni sms. Za sada nisam imao nikakvih problema sa Simple Mobile. Oni, ako se ne varam, koriste T-Mobile mrezu i mapa pokrivenosti im je po meni za sada zadovoljavajuca. Ukoliko nisi u zurbi da sto pre nabavis njihovu SIM karticu mozes koristiti sajt pinzoo koji je posvecen preprodaji kartica i dopuna. Tim putem ces izbeci da placas dodatnih ako se ne varam $10 za SIM karticu. Ja njih koristim od prvog dana. Ulogujem se na svoj nalog, platim za novu dopunu i umesto da dobijem fizicku dopunu koju treba da ogrebem i vidim broj, oni mi daju broj. Meni to odgovara jer ne moram da trazim prodavnice koje prodaju njihove dopune.

milosx
29.06.2012, 21:16
Hvala! Uzeli smo simple mobile, sve je neograniceno ukljucujuci i sms prema srbiji, a i net sto nam je bitno, pa mozemo i nase neograniceno zvati preko viber-a. Taman i google maps radi :)

Metro PCS sa druge teme je CDMA tipa, pa nema karticu, tako da ne bih mogao da koristim svoj telefon.

Magelan
30.06.2012, 18:02
Kao sto rece dejancic (moj stari drugar) Simple Mobile je trenutno najpovoljnija varijanta otkako je H2O ukinuo poruke ka Srbiji. Simple koristi resurse T-mobile mreze (Simple je T-mobile-ov MVNO), odlicno funkcionise po gradovima i glavnim putevima, ali za razliku od T-mobile korisnika nema opciju nacionalnog roaminga (sto je potrebno u principu samo ako vozite kamion).

Kad pomenusmo kamion, za truckere je od mnostva ovih jeftinijih MVNO varijanti (Mobile Virtual Network Operator) najbolji PagePlus Cellular koji koristi resurse Verizon mreze (koji je ima najbolju pokrivenost u USA) koji za $39.95 nudi unlimited talk&text, a za $55 unlimited talk, text i 2GB data. Mana Page Plus Cellular-a - ne idu poruke ka Srbiji.

Ja recimo, imama dva telefona, jedan je na PagePlus, a drugi na Simple Mobile :-D

vrhunski
04.07.2012, 02:22
Kao sto rece dejancic (moj stari drugar) Simple Mobile je trenutno najpovoljnija varijanta otkako je H2O ukinuo poruke ka Srbiji. Simple koristi resurse T-mobile mreze (Simple je T-mobile-ov MVNO), odlicno funkcionise po gradovima i glavnim putevima, ali za razliku od T-mobile korisnika nema opciju nacionalnog roaminga (sto je potrebno u principu samo ako vozite kamion).

Kad pomenusmo kamion, za truckere je od mnostva ovih jeftinijih MVNO varijanti (Mobile Virtual Network Operator) najbolji PagePlus Cellular koji koristi resurse Verizon mreze (koji je ima najbolju pokrivenost u USA) koji za $39.95 nudi unlimited talk&text, a za $55 unlimited talk, text i 2GB data. Mana Page Plus Cellular-a - ne idu poruke ka Srbiji.

Ja recimo, imama dva telefona, jedan je na PagePlus, a drugi na Simple Mobile :-D


T-Mobile Family paket 75$ mesecno. (za mene i zenu) dakle za dva broja 75$ mesecno Data/talk/text sve unlimited.
A Srbiju preko skypea naravno. Mada postoji i bolje resenje zove se FEMTO CELL. Dakle sam sam dizajnirao i sastavio svoju Femto Cell koja radi za Telenor.

To otprilike izgleda ovako uredjaj (koji se zove Femto Cell) postavis u stanu u US povezes na internet i on ti glumi "baznu stanicu" Telenora. Uzmes telefon i searchujes mrezu i on pronadje Telenor. :) nakacis se i telefon kao da je u Srbiji nema razlike tj nije u romingu. Tako da sam na svom 063 broju dostupan u US-u u svom stanu :)

wolf
04.07.2012, 15:03
Da li neko zna koji operateri u Americi mogu da se koriste za Srpske telefone? Dakle problem je sledeci, imam telefon koji je kupljen u Srbiji i ne radi mi internet, tacnije koristi mi 2g internet (a placam 3g) u pitanju je t-mobile mreza. U at&t traze mi $ 100 mesecno za unlimited call i mess. i data protok. Da li neko zna koji operater u americi koristi evropsku frekvenciju osim AT&T.
Hvala unapred.

mikiSA
04.07.2012, 15:35
Da li neko zna koji operateri u Americi mogu da se koriste za Srpske telefone? Dakle problem je sledeci, imam telefon koji je kupljen u Srbiji i ne radi mi internet, tacnije koristi mi 2g internet (a placam 3g) u pitanju je t-mobile mreza. U at&t traze mi $ 100 mesecno za unlimited call i mess. i data protok. Da li neko zna koji operater u americi koristi evropsku frekvenciju osim AT&T.
Hvala unapred.

Koliko ja znam samo AT&T. U velikim gradovima si OK jer imaju i 2G mrezu (Chicago), cim krenes malo dalje od tog veceg grada, gubis je skroz... Vecina mobitela iz Evrope ovdje nece raditi, nisu na istoj frekvenciji i nemaju 3G.... Sretno.

vrhunski
06.07.2012, 10:00
Da li neko zna koji operateri u Americi mogu da se koriste za Srpske telefone? Dakle problem je sledeci, imam telefon koji je kupljen u Srbiji i ne radi mi internet, tacnije koristi mi 2g internet (a placam 3g) u pitanju je t-mobile mreza. U at&t traze mi $ 100 mesecno za unlimited call i mess. i data protok. Da li neko zna koji operater u americi koristi evropsku frekvenciju osim AT&T.
Hvala unapred.

Samo T-Mobile i ATT su MAJOR "cell phone" operatori a ostalo su CDMA/WiMAX.
Imas neke manje lokalne GSM operatore pogledaj listu ovde
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_wireless_communications_serv ice_providers

Postoje samo telefoni koji se prodaju na Srpskom trzistu. :) Ti telefoni treba da imaju podrzan quad band da bi mogli da ti rade u US.
Dakle operateri u US podrzavaju samo svoja dva opsega ali je zato potrebno da telefon podrzava sva cetiri opsega da bi mogao da radi i u EU i u US.
Takvi telefoni se zovu quad band. Imas sajt GSMArena.com gde mozes da proveris da li tvoj telefon podrzava quadband.
za 2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
za 3G HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100

Sto se tice WiMAX telefona kod njih je WiMAX na 2.5 GHz a u Srbiji je na 3.5 GHz (i u celoj Evropi je na 3.5 GHz) tako da ni jedan WiMAX telefon nece raditi u US iz EU i obrnuto.
CDMA su telefoni kod mreze kao sto je Sprint/Mobi PCS gde nemas ni mogucnost da ubacis SIM karticu vec se tu autorizujes sa username/password. Nas CDMA u Srbiji nudi samo Orion i to je
razlicita vrsta CDMA od US CDMA verzije tako da ni ti telefoni nece biti kompatibilni.

Dakle GSM operatori treba da ti daju SIM karticu
WiMAX ne
CDMA ne

Kod svakoga od njih ces dobiti US broj telefona bez obzira na vrstu pristupa.

vuxanne
24.07.2012, 04:44
Ja sam pre mesec dana za oko 100 baksova u Walmartu kupila neki ATT prepaid (go phone) sa Android sistemom, ima GPS i radi ok. klikni (http://www.walmart.com/ip/AT-T-U8652-FUSION-Android-Prepaid-GoPhone-Blue/17812999). Imate opciju da vam to posalju na bilo koju adresu ako vam se ne ide u te zabiti gde su obicno ovakve prodavnice a mozda vam dodje dobro na pocetku za prvu pomoc. Dobar je ovaj Lattitude, nadjes stvari na osnovu svoje lokacije (ja sam tek sad nabavila smartphone pa sam odusevljena ko kuce u liftu garant u Srbiji svi drmaju te sajber telefone odavno).

Imam vec ATT broj i placam postpaid i ne bi bas da uzimam nove dvogodisnje ugovore, tako da sam samo stavila svoju karticu u ovaj. Koliko ja primecujem mreza nije idealna, kad putujes svako malo se gube i telefonski signali a kamoli internet ako si van naselja, pogotovu u nekim brdima. Ali sljaka.

Magelan
14.09.2012, 07:30
Evo trenutno najpovoljnijeg unlimited talk&text paketa - $19 mesecno + porez (negde oko $25 sa porezom).

http://www.voyagermobile.com/plans/

Prednost:
- Prepaid bez ikakve provere kreditnog biroa
- Koriste Sprint mrezu - pokrivenost sasvim ok

Nedostatak:
- CDMA protokol = mora se kupiti njihov telefon (mada ovi njihovi osnovni modeli nisu ni skupi)
- Nema poruka ka Srbiji
- Nema mogucnost nacionalnog Roaminga (nece raditi po Montani, Dakotama, Vajomingu i slicno)

Milosdv
09.11.2012, 04:35
Evo par rečenica sa terena Miami i okolina.
Sve se odnosi za PREPAID

MetroPCS - NE
Nude na prvi pogled dobru ponudu 40$ sve bez ograničenja talk/tex/data telefoni nisu baš nekog kvaliteta.
Mreža je dobra za razgovor po gradu ali zna da štuca kada se izađe iz okruga...
Prenos podataka u početku dobar nakon nedelju dana konstantnog korišćenja smanjivanje brzine i štucanje...
Ovo nije moje iskustvo već ljudi koji žive ovde, znači batalite ove likove.

Simple Mobile NEEEEEEEEEEEEEEEEEE teško sranje od mreže. Cena 12 dolara sim kartica + 40,50 ili 60dolara neki od unlimited planova (samo na papiru).
Ako se donosi telefon mora da podržava 1700 frekvenciju.
Uzeo sam karticu i koristio samo 10 dana.
Razgovori u lokalu mogu da prođu, izlazak na auto put odma prekida o internacionalnim da ne pričam koje kašnjenje imaju pa Orion je izmislio voip za ove budale.
Internet katastrofa, prekida ide sa 3g na 2g mislim da je u jednom momentu bio skoro kao dialup (hahhaah)....


Evo šta ja predlažem za sve koji dolaze i neće se zajebati i bacati pare.

T-MOBILE prepaid za početak

1. Kupite T-mobile prepaid telefon u Walmartu, ima 5,6 modela.
Npr: Huawei 90dolara u kutiji dobijete i SIM karticu i sve detaljno kako da aktivirate i izaberete broj.
2. Kupite dopunu, ja sam uzeo 30 dolara (ova ponuda od 30 ima samo u Walmartu) 100min talk/ text unlimited / internet 4G do 250mb ostalo zagarantovano na 3G unlimited.
Sve ukupno 120dolara
Usluga vrhunska, internet bez greške.:;D:
Nakon isteka možete da dopunite sa 50,60$... unlimited sve ili 1$,2 ili 3 dolara unlimited po danu. A možete i na postpaid da pređete posle nekog vremena kada se sredite.

Instalirate PdaNet na mobilni i na laptop i bez problema koristite isti taj internet na laptopu.

Pozdravljam :grin:

milosx
09.11.2012, 05:22
Ja sam potpuno zadovoljan kako radi u NY simple mobile za ova 4 meseca. Radio je za vreme Sandy dok su svi ostali kukali i to na starom telefonu koji sam doneo iz Srbije. Ostavljene poruke znaju malo da budu nerazumljive ali najbitniji mi je svakako net u pokretu. Sve mi je neograniceno za $40, s tim da imam 4G net za prvih 250MB i onda pada na 3G brzinu (odkako sam kupio US telefon). Skajp video call preko mobilne mreze ima savrsen i zvuk i sliku, za obe strane, boljeg kvaliteta nego laptop kod kuce.
T-Mobile prepaid je supruga uzela i zna cesto da javi da su sve konekcije zauzete.
Zavisi od grada do grada sta je najbolje.

Milosdv
09.11.2012, 16:18
Vidiš kod tebe šljaka dobro dok je ovde katastrofa...
Inače simple mobile koristi resurse t-mobile
A tu je i free IGO :)
Pozdrav

slavek
09.11.2012, 19:19
Moze li neko ko salje poruke u m:tel mrezu (065,066) u Bosnu da mi kaze sa kog operatera iz USA salje poruke? Mislim na ove prepaid opcije pogodne za nove imigrante.

milosx
09.11.2012, 19:23
Moze sa Simple Mobile, besplatne su poruke. Mozes i da dokupis $10 sa kojima mozes 20ak minuta pricati.

slavek
09.11.2012, 20:13
Moze sa Simple Mobile, besplatne su poruke. Mozes i da dokupis $10 sa kojima mozes 20ak minuta pricati.

Zahvaljujem na odgovoru.
Da li sa MetroPCS mogu u Bosnu na mtel mrezu?

Milosdv
10.11.2012, 03:43
DA dodam, ako neko bude imao problema sa izlazom na internet laptop+mob=internet i ako mu provajder blokira saobraćaj neka se javi, vrlo lako se rešava problem.

Magelan
11.11.2012, 09:29
Iz nekog razloga T-Mobile, pa samim tim i Simple Mobile u Majamiju rade vrlo klimavo. Testiram Simple od februara ove godine i recimo da je zezao samo dole na Floridi i po Ajovi (mesta koja su na zvanicnom sajtu u zoni pokrivenosti).

Svuda ostalo, nije pravio probleme.

StraightTalk je po mom istrazivanju trenutno najbolja prepaid varijanta jer provajder koristi resurse i ATT i T-Mobile mreza. Sa uracunatim porezom, mesecno je unlimited paket (talk, text & international text, data) $53. Prijatelji koji ga koriste su izuzetno zadovoljni.

Metro PCS nisam imao prilike da istestiram jer u CHGO nema njihovih baznih stanica. Imaju stalno neke super povoljne promocije, ali kritike korisnika i nisu bas naj naj...

Milosdv
11.11.2012, 22:23
Od skoro AT&T i Tmobile ne znam za ove što koriste resurse i ostale provajdere.
Limitiraju internet kada se koristi USB ili Bluetooth Tethering.
Mob (android ili win) + laptop = internet i nude svoje hotspot uređaje za 15 dolara mesečno.
Dripčine na kvadrat.

Da pojasnim nije vam ugašen nalog, internet ili dobijete neke penale, kazne itd već blokiraju izlaz (prosto rečeno) sa laptopa dok na mobilnom imate internet normalno.

Legalno rešenje
Instalacija Google Chrome + User-Agent Switcher koji se nalazi na Google Chrome webstore.
Svi sajtovi u bilo kom pretraživaču koji idu preko HTTPS radiće i dalje.

Ovo je rešenje dok ne nabavite net za gajbu.

Pozdrav

Bockyman
10.04.2013, 02:50
Можда некоме одговара понуда овог оператера. Имају и интернационалне позиве у понуди (Србија за 9 центи по минути за фиксне телефоне).

Нисам пронашао мапу покривености....

Коме треба неограничени позиви и поруке у УСА за $19 месечно, бар у почетку...

http://www.lycamobile.us/draft1-en/national-plans

macodlak
24.12.2013, 09:27
Hej ljudi dajte osvježite malo ovu temu!!! Zadnje rasprave su stare pet godina...
Mene zanimaju uslovi i cijene mobilnih operatera, kolike su preplat i šta se dobija za koje pare na kojoj mreži i narvano ponude i cijene telefona???

PozZ

Taji
24.12.2013, 19:57
Hej ljudi dajte osvježite malo ovu temu!!! Zadnje rasprave su stare pet godina...
Mene zanimaju uslovi i cijene mobilnih operatera, kolike su preplat i šta se dobija za koje pare na kojoj mreži i narvano ponude i cijene telefona???

PozZ

T Mobile, telefon mi je unlocked, mjesecna pretplata za "single package " je $ 70, nema ugovora ...ukljucuje unlimited package nation wide( $50), internet 2.5gb (+$10), international connection (+$10)....s tim sto se mora doplatiti jos za medjunarodne pozive I poruke..ja imam Viber pa koristim besplatne poruke sto mi uveliko smanjuje troskove jer I ne zovem sa mobilnog svoje kuci, imamo za dzabe Skype. Uplatim nekih $20 cisto preventive radi da se ima extra nesto para za medjunarodni poziv ako zatreba.
Za porodice je mnogo isplatnije......

http://www.t-mobile.com/cell-phone-plans/individual.html

free
24.12.2013, 22:23
Isto koristim T-Mobile 2 sim kartice u Simple Choice plan-u 80$ mesecno neogranicenon pricanje i slanje poruka i 500 MB za prenos podataka po 4G a kad to se istrosi onda se brzina spusta na 2G do kraja obracunskog perioda. Inace T-Mobile ima mogucnost doplate od 10$ mesecno za internacionalne pozive i sms ali posto Srbija kao i sve zemlje balkana nisu na listi podrzanih za slanje sms nego samo na listi za pricu odustao sam od tog paketa. Uplatim 10$ skype kredita i zavrsavam posao, znam da je poruka oko 10 centi a za minut se nesecam koliko bese.

Bockyman
24.12.2013, 23:05
О пакетима за мобилни телефон свако треба да изабере према својим потребама...
Ја користим Simple Mobile (који користи Т-Моbile мрежу) и задовољан сам. Пошто плаћам онлајн преко мог Pinzoo налога, не плаћам таксу тако да ми све укупно изађе $39.59 а за те паре имам неограничене минуте и поруке, ММС, као и интернационалне поруке (до сада сам слао у Србију, Швајцарску и Црну Гору, с тим да у Црној Гори ка једној мрежи иду поруке(позивни број почиње са +382 67...) а ка другој не, не сећам се која беше та друга мрежа, а интернет имам 1 Гигабајт на 4 Г мрежи а после потрошеног тог гигабајта ваљда прелази на 2 Г мрежу. Раније је било да се после има неограничен интернет на 3 Г мрежи, не знам да ли је то остало и даље јер ја или никада нисам потрошио тај 1 гигабајт (не проверавам потрошњу) или не примећујем разлику у слабијем интернету...
Мислим да је ово један одличан пакет. Код овог оператера има и скупљих пакета који укључују већу количини 4Г интернета, али као што рекох ово задовољава моје потребе.
Али, пошто сам често ван Чикага, и у неким деловима Америке Simple Mobile (као и T-Mobile) нема сигнала, користим још један број који је на Page Plus мрежи (они користе нејбољу мрежу, Verizon, koji jе уједно и најскупљи). Ту има разних пакета и свако може да изабере шта му највише одговара.

За два а нарочито 3 броја, можда најбољу понуду има T-Mobile, јер је први број са неограниченим порукама и минутима уз 500 Мб интернета $50+такса, други је за исти пакет $30+такса а трећи за исти пакет $10+такса, што би са све порезом изашло око $100 за три броја где сваки број има неограничене минуте и поруке и по 500 Мб интернета уз могућност доплате додатмих $10 за 2 Гб интернета по броју (укупно 2.5 Гб) што је по мени сасвим довољно...

За интернет провајдере баш и не знам цене јер користим бесплатни вај-фај (од пријатељице, прве комшинице).

IgorMAD
25.12.2013, 01:19
Ja sam uzeo AT&T telefon za 75 dolara (neki ZTE, nije los) i 40 dolara pripejd dopunu. Imam 500 minuta, neograniceno poruka i 200 MB. To je bas skupo u poredjenju sa Srbijom.

RenatoS
25.12.2013, 02:05
T-Com mi se Čini dosta skup tamo. Malo sam istrazivo neznam dali je ko probo virgin mobile

Bockyman
25.12.2013, 19:32
T-Com mi se Čini dosta skup tamo. Malo sam istrazivo neznam dali je ko probo virgin mobile

Virgin Mobile није лош, користи га моја пријатељица. Они користе Sprint мрежу, и проблем је што код њих раде само телефони за њихову мрежу тј. мора се од њих купити и телефон. Мислим, није то ништа страшно, али ја преферирам откључане телефоне (који па могу да користе само T-Mobile и AT&T мрежу и мање оператере који користе њихове мреже), тако да ми Virgin Mobile није интересантан, али имају ОК понуду пакета, где се за $35+такса добија 300 минута за разговор, неограничене поруке и неограничен интернет, за $45+такса 1.200 минута и неограничене поруке и интернет а за $55+такса све неограничено. Интернет је првих 2.5 ГБ на 4Г брзини а после прелази на 3Г.

Bockyman
26.12.2013, 01:01
Има још један интересантан оператер а то је Ultra Mobile, који користи T-Mobile мрежу.
Запао ми је за око пакет од $49, где за те паре имате неограничене минуте, неограничене поруке, и међународне поруке и ММС, 1ГБ 4Г интернета а после неограничен интернет брзине 128kbps, и оно најинтересантније, у ту цену имате $20 за међународне разговоре, што за Србију износи 181 минут за позивање фиксних линија (11 центи по минуту) или рецимо за Црну Гору 173 минута за фиксне линије (11,5 центи по минуту) или 57 минута за позивање мобилних бројева (34.5 центи по минуту).
Рекао бих да је ово интересантан, при-пејд план, а може да се плаћа преко Pinzoo налога и да се избегне плаћање таксе...
Па коме одговара...

macodlak
26.12.2013, 08:09
Šta je Pinzoo nalog, o čemu se tu radi... Za šta on služi, zašto bi ga trebali imati i naravno koje su pogodnosti a koje obaveze. Vidim nekoliko puta je spomenut pa me sada zanima šta je to i kako funkcioniše???

Bockyman
27.12.2013, 06:08
Šta je Pinzoo nalog, o čemu se tu radi... Za šta on služi, zašto bi ga trebali imati i naravno koje su pogodnosti a koje obaveze. Vidim nekoliko puta je spomenut pa me sada zanima šta je to i kako funkcioniše???
Отвориш налог на pinzoo.com ту можеш куповати разне картице за звање иностранства, неке од СИМ картица и плаћати одређене припејд пакете разних оператера, без таксе. Рецимо да ја мој пакет допуним код неког Simple Mobile заступника у Чикагу, коштало би ме $40+разне таксе, око $46. A преко Pinzoo сајта имам и попуст па ме кошта $39.59 а и жена ми је на истом пакету. Даље, може се подесити аутоматско плаћање и онда не бринеш о допуни они ти скину са рачуна потребан износ, и као да си на постпејду... Веома лепо решено. Погледај сајт, па види шта се све нуди...

Makovi
10.01.2014, 14:57
Selimo u USA u aprilu i nosit cemo dva svoja iPhone4 telefona legalno otkljucana nakon dvije godine ugovora tu u HR.
Sad trazim na Apple forum da li ce raditi u USA.
Evo sto sam saznao:

Netko je pitao:
I'm travelling in the US for a few weeks and I have a european iPhone 3GS (purchased in Netherlands, unlocked with the latest iOS 4.3.3).
I verified that it is unlocked by borrowing a sim card from another carrier and it worked in europe.
I arrived in the US and tried using a T-mobile sim card and it didn't work. What could be the problem?
A Genius bar guy at the nearest Apple store said that there might be a second level of "unlocking" that is needed to make my european iPhone work... does this make sense?


Odogovor:
T-Mobile is not an authorized cell provider in the US. I would give them a call and have them help you set it up. Be aware that if you are intending to use it to surf the web, get email, etc. it will be VERY slow as T-Mobile in the US does not use the same frequencies as AT&T and other GSM providers. EDGE speed only unless you go with AT&T.

Takoder na drugom topicu:

Your problem, as a traveler to the US is that the largest GSM carrier, AT&T, is not very friendly to travelers. The only other nationwide GSM carrier is T-Mobile...more friendly, but not as much coverage. Realistically you only have two choices: 1. Go to a T-Mobile store when you get here, but since they are not an officially iPhone carrier, you'll have to get them to fiddle with the settings to get everything working. 2. Straight Talk...same deal, not an official iPhone carrier but they rent spectrum from AT&T, thus coverage is the same:

http://www.straighttalksim.com/

Prije je napisao jedan clan foruma za ultra mobile, dobar deal, ali on bas t-com mrezu koristi, pa mozda to i ne bi bilo preporucljivo za iphone korisnike. Ne samo da je slaba pokrivenost, nego na europskom iphoneu ne da brze od EDGE (2G). Je li to istina? Ima li tko iskustva s ultra, t-com i straight talk?

Straight talk daje unlimited 2,5GB za 45 $ i koristi AT&T antene.

Evo sto jos na isotm topicu kaze Amerikanac:

WiFi coverage...free...is just about everywhere...McDonalds, Starbucks, no problems there. T-Mobile, while not an official iPhone carrier, has several million iPhone users on their network...they've made a big push to get iPhone users, actually their only growth area. A T-Mobile store can get you up & running. Sad to say, if you go to an AT&T store & start talking about pay-as-you go sims for an iPhone, they'll just stare at you like they have no idea what you're talking about & try to get you to sign a two-year contract.

Makovi
10.01.2014, 15:05
pronasao sam jos iovo,, stari post ali svejedno:

May 12, 2012 1:09 AM (in response to ssajous)
An unlocked iPhone will "work" on T-Mobile USA but some iPhone features are not yet supported. In many areas there is no 3G compatibility due to use of nonstandard frequencies and you're limited to 2G data. Also, FaceTime, iMessage and MMS don't work in all locations. T-Mobile USA is in the process of adding iPhone compatibility, so eventually it will be fully compatible (according to them)

Bockyman
10.01.2014, 18:10
pronasao sam jos iovo,, stari post ali svejedno:

May 12, 2012 1:09 AM (in response to ssajous)
An unlocked iPhone will "work" on T-Mobile USA but some iPhone features are not yet supported. In many areas there is no 3G compatibility due to use of nonstandard frequencies and you're limited to 2G data. Also, FaceTime, iMessage and MMS don't work in all locations. T-Mobile USA is in the process of adding iPhone compatibility, so eventually it will be fully compatible (according to them)

T-mobile за 3G мрежу користи фрекфенцију од 1700. Телефони са овом фрекфенцијом (нпр. Nexus 4 И 5, или рецимо мој HTC One) немају проблема са интернетом. Т-mobile већ дуже време има у понуди iPhone, мислим да су кренули од петице...

Makovi
12.01.2014, 21:15
Odlično mi ovo dođe da malo ponovim ćirilicu :-)

Znači li to da AT&T ima 3G na nekoj drugoj frekvenciji? Koje frekvencije podržava iPhone 4 uopće?

Malo se manje u to razumijem.

Loperamid
12.01.2014, 23:10
Odlično mi ovo dođe da malo ponovim ćirilicu :-)

Znači li to da AT&T ima 3G na nekoj drugoj frekvenciji? Koje frekvencije podržava iPhone 4 uopće?

Malo se manje u to razumijem.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Cellular_frequencies

Evo ovde su ti frekvencije za sve mreže pa možeš da vidiš. Nisam siguran da li je iphone 4 napravljen u dve verzije kao 5s i 5c sa različitim lte frekvencijama, potraži i proveri na kojim frekvencijama radi tvoj iphone. Mada ja mislim da za 3g ne bi trebalo da bude problema, a iphone 4 koliko se sećam 4g iliti lte ni ne podržava.

Magelan
15.01.2014, 08:36
Odlično mi ovo dođe da malo ponovim ćirilicu :-)

Znači li to da AT&T ima 3G na nekoj drugoj frekvenciji? Koje frekvencije podržava iPhone 4 uopće?

Malo se manje u to razumijem.

i-Phone 4 ce ti raditi samo na ATT mrezi i MVNO provajedrima koji koriste resurse ATT mreze kao sto su:
- H2O Wireless
- Str8Talk
- Red Pocket

Mozes i ici direktno u ATT i uzeti ili prepaid ili postpaid varijantu (bez ugovora posto vec imas aparat). ATT prepaid je po liniji $60 (+ tax) za smarthphone i tu dobijas Unlimited Talk&Text + 2GB data. Sto se International Text-a tice, na ovom ATT prepaid planu od exYU republika samo je Crna Gora na listi :smrc:

Sto se T-Mobile mreze tice i njihovih MVNO provajdera, na njima radi samo i-Phone 5 :)

vuxanne
15.01.2014, 14:22
Odlično mi ovo dođe da malo ponovim ćirilicu :-)

Znači li to da AT&T ima 3G na nekoj drugoj frekvenciji? Koje frekvencije podržava iPhone 4 uopće?

Malo se manje u to razumijem.

iPhone 4 radi na 800, 850, 900, 1,900, i 2,100 MHz frekvencijama.
iPhone 5 radi na 800 and 1900 MHz u SAD a na 900 i 1800 MHz van SAD.
klikni (http://en.wikipedia.org/wiki/Cellular_frequencies#United_States_Carrier_Frequen cy_Use)

Sta sam ja primetila ovde je da koji god operater da je u pitanju, ne pokrivaju celu teritoriju. Od mesta gde cete ziveti, gledajte sta dobro pokriva taj region. Bar ja kad sam 2006 trazila telefon, mozda su se u medjuvremenu popravili. Poruke cesto znaju da kasne, naplacuju i odlazne i dolazne, i kad zoves i kad primas poziv.

A ovi operateri imaju povoljne uslove za npr. stare iPhone verzije ako potpises ugovor na dve godine ili ako imas "upgrade" ako si na post paid opciji. Npr. uzmes 4s za dzabe. Platis doduse npr. kod ATT 38 $ aktivaciju. I onda lepo instaliras Viber i Skype i sta te briga koliko kosta zvati bilo koju drzavu. Sve dok imas mrezu.

klikni (http://store.apple.com/us/iphone/family/iphone/compare). Mozes da izaberes ATT, Verison, T-Mobile ili Sprint.

Makovi
28.01.2014, 10:51
i-Phone 4 ce ti raditi samo na ATT mrezi i MVNO provajedrima koji koriste resurse ATT mreze kao sto su: - H2O Wireless - Str8Talk - Red Pocket Mozes i ici direktno u ATT i uzeti ili prepaid ili postpaid varijantu (bez ugovora posto vec imas aparat). ATT prepaid je po liniji $60 (+ tax) za smarthphone i tu dobijas Unlimited Talk&Text + 2GB data. Sto se International Text-a tice, na ovom ATT prepaid planu od exYU republika samo je Crna Gora na listi :smrc: Sto se T-Mobile mreze tice i njihovih MVNO provajdera, na njima radi samo i-Phone 5 :)

Super, to je odgovor koji sam tražio! Znači dobro sam pronašao straight talk. Straight talk daje unlimited 2,5GB za 45 $ i koristi AT&T antene, kao što sam prije napisao. U Walmartu je njihova sim kartica 8$

Hvala puno!

holmes
28.01.2014, 19:00
Uzeo sam T-mobile family plan za 4 broja za 100$. Ima neogranicene minute i sms po SAD i ogranicen 4G na 512 MB, posle toga koristi 2G do slede uplate. Posto sam telefone kupio za kes, nema dugorocnog ugovora nego ide mjesec za mjesec. Operater za kablovsku TV i net je ComCast, uzeo sam osnovni paket za 47$ u kojem dobijam neke bezvezne kanale od kojih je pola na spanskom i 5-6 HBO, internet je 12 Mb/s. Net mi je vazan, TV nisam ni kuci gledao, ali daje finu svjetlost u sobi uvece:==D:

RBSMC
29.01.2014, 00:01
Možda nije prava tema, ali ima li neko iskustva sa sledećim:
Planiram da nosim laptop u USA i imam punjač na kom piše AC:100-240V 50-60Hz. Negde na netu sam još našao da je to univerzalni punjač i da se sam prilagiđava ulaznom naponu!? Da li to znači da treba u USA treba samo da kupim ono parče kabla (AC cord) sa njihovom utičnicom, a drugi deo da utaknem u punjač i svar funkcioniše?
Punjač je toshiba pa3714e-1ac3

snowflake
29.01.2014, 00:40
Možda nije prava tema, ali ima li neko iskustva sa sledećim:
Planiram da nosim laptop u USA i imam punjač na kom piše AC:100-240V 50-60Hz. Negde na netu sam još našao da je to univerzalni punjač i da se sam prilagiđava ulaznom naponu!? Da li to znači da treba u USA treba samo da kupim ono parče kabla (AC cord) sa njihovom utičnicom, a drugi deo da utaknem u punjač i svar funkcioniše?
Punjač je toshiba pa3714e-1ac3


Da. Tako je.

Nevezano s tim, imas kod onog u Brace Ribnikar (kod "Pub"-a) plasticni utikac za sve tipove uticnica (ne menja napon), to ti moze biti korisno ako imas neku spravicu koja ima EU utikac, jeste budz ali radi posao.

holmes
29.01.2014, 00:58
Nabavite te adaptere za uticnice, jer ih je ovde tesko naci po prodavnicama. Moraju se naruciti online.

free
29.01.2014, 04:40
Nabavite te adaptere za uticnice, jer ih je ovde tesko naci po prodavnicama. Moraju se naruciti online.

4$ u radnji na nepunih 1/2 milje od moje zgrade a kazu da ima i jeftinije u drugoj radnji. Inace ja sam hteo da uzmem kabal cuvenu "detelinu" i nisam nasao jeftinije od 8$ tako da sam za iste pare uzeo ta dva adaptera za laptop i za punjac za telefon.

IgorMAD
29.01.2014, 04:42
Ja sam kupio te adaptere u MicroPrincu u BG-u. A vidjao sam da prodaju ljudi i na limundu.

@RBSMC Upravo sam to uradio, kupio adapter za 99 dinara i samo ga stavio u ovu uticnicu i evo radi vec mesec dana :D

Makovi
29.01.2014, 16:57
Baš danas sam kupio taj kabel:

http://www.ebay.com/itm/New-3Prong-Laptop-Adapter-Power-Cord-Cable-Lead-3Pin-8019-/171119759651

2$ besplatni shipping

Kinezi su najbolji za take stvari.

Već sam bio uzeo adapter za struju (u stvari za iPhone punjač), ali kad je stigao shvatio sam da MALI utikaci idu unutra, a veliki od laptopa ne stane. Pa sam sad naručio i taj kabel. Treba mu oko mjesec da stigne i treba imati visa karticu žiro ili deviznog prijavljenu na paypal. Do sada sam već puno kupovao, nikad problema osim što se čeka. Ali nije hitno još uvijek. Naručio sam i baš punjač za iPhone u slučaju da samo adapter ne bi radio (iako nema razloga- sve na čemu pise 100-240V dovoljan je samo adapter).

holmes
29.01.2014, 17:03
4$ u radnji na nepunih 1/2 milje od moje zgrade a kazu da ima i jeftinije u drugoj radnji. Inace ja sam hteo da uzmem kabal cuvenu "detelinu" i nisam nasao jeftinije od 8$ tako da sam za iste pare uzeo ta dva adaptera za laptop i za punjac za telefon.
NY je, kazu, najevropskiji US grad sa velikom frekvencijom putovanja u i iz Evrope. Ja ovde na Floridi imam problema uopste da objasnim prodavcima kakav je to adapter.

Bockyman
16.03.2014, 04:42
http://gigaom.com/2014/02/10/freedompop-adds-unlimited-voice-and-sms-plan-for-4-58-a-month-with-500-mb-free/#

Можда се некоме учини интересантним, поготову не делује лоше за почетак. Једино се мора купити неки телефон од њих, који ради на њиховој мрежи...

via
17.03.2014, 13:20
Hajde jedno pitanje, pošto sam u jednu ruku laik za ovu tematiku :)

Dakle, vidim da pretežno telefoni rade na 4G, ukoliko bi mi donijeli naše telefone koji ne podržavaju 4G, već 3G šta onda?

U specifikaciji telefona koje imamo (a imamo iste :), android je u pitanju) sam našla sljedeće podatke o frekvencijama
2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100

Mogu li ovakvi telefoni funkcionisati tamo ok, naravno ako mogu prije polaska ih moramo dekodirati :grin:

IgorMAD
18.03.2014, 00:13
Mogu, naravno! Samo sto necete imati 4G brzinu.
Mi imamo jedan telefon preko family mobile (to je neka Walmartova robna marka koja radi na T-Mobile mrezi). Za 40 dolara se dobija sve neograniceno! Jedino sto nemas 4G internet, ali meni on uopste nije potreban. Evo pre neki dan sam bio na skajpu dok sam vozio (pokazivao saobracaj :)) Bez ikakvih problema i seckanja je sve radilo, mislim da je to dovoljno.

via
18.03.2014, 09:00
Tragom ove informacije da koristiš family mobile koji radi na T-mobile mreži, otišla sam na sajt T-mobile i našla tamo nekakvu opciju gdje ukucaš uređaj koji doinosiš u svrhu provjere da li je isti kompatibilan sa njihovom mrežom. Za naše telefone rezultat je "No mach found. Either your device is not compatible or refine your search" :( :( U pitanju je Huawei G510. Na sajtu Simpe mobile sam također našla info da je potrebno da telefon može raditi na frekvenciji 1700, da bi bio kompatibilan sa njihovom mrežom. Prema specifikaciji naši telefoni ne podržavaju tu frekvenciju. Ništa mi više nije jasno sa ovim frekvencijama, hercima itd :grin:. Jeste vi donijeli vaš telefon ili ste tamo kupili?

IgorMAD
18.03.2014, 10:03
E sad nemam pojma :) Mi smo prvo probali sa nekim LG-jem starim nekoliko godina i sve je radilo, ali smo vrlo brzo presli na T-mobile telefon.
Pa ponesite telefone, sta vas kosta!

via
18.03.2014, 10:09
E sad nemam pojma :) Mi smo prvo probali sa nekim LG-jem starim nekoliko godina i sve je radilo, ali smo vrlo brzo presli na T-mobile telefon.
Pa ponesite telefone, sta vas kosta!

Košta nas trošak dekodiranja x2, koji nije puno ako telefoni budu radili, ali bespotreban ako ne :grin: :grin:
Znači taj T-mobile telefon ste kupili tamo, jel' neka prepaid opcija ili je ugovor u pitanju i po kojoj cijeni?

holmes
18.03.2014, 13:15
Bez kreditne istorije, ssn i drugih blagodeti mozes da zaboravis tel. na kredit. A komunikacija ti treba odmah. Ja sam uzeo T-Mobile family pack-4 broja unlimited minutes and text in USA za 100$ + tax mjesecno, bez ugovorne obaveze. Poruke za BiH se placaju dodatno, oko 0.2$. Telefone sam kupio za kes, naravno.

via
18.03.2014, 13:42
Ma da, znam da nas bez SSN-a, kreditne i ostalog, nema nigdje, jedina opcija je prepaid. Da mi je još samo dobiti sigurnu informaciju da li nam telefonu mogu funkcionisati tamo ili ne... Čitala sam i ranije da ste vi kupovali telefone, jeste unaprijed tako i planirali ili su oni koje ste ponijeli bili dead tamo :) Iskreno, ne kupuju nam se drugi telefoni, jer su i ovi koje imamo novi, ali ako budu beskorisni šta bi, morat će pasti novi. Da bar znam, pa da ove ostavimo ovdje nekome :grin:

IgorMAD
19.03.2014, 01:05
Dekodirate telefone jedino ako su vam zakljucani na nekoj mrezi. Sto se tice telefona, ne verujem da vam nece raditi. Samo nemojte da uzimate Verizon koji ne podrzava GSM telefone.

Makovi
19.03.2014, 09:39
Ponovit ću što sam i prije pisao: straight Talk koristi AT&T resurse (mnogo bolja pokrivenost) a sim card se može nabaviti preko Walmarta kao i na njihovom web shopu. 45$ unlimited+2,5 GB. Ja ću za mjesec dana probati ubaciti to u nađe otključane iphone4 telefone iz HR. Čak i na straight Talk stranici ima obrazac za provjeru prema IMEI broju uređaja. Moj broj prolazi bez problema.

Magelan
19.03.2014, 09:53
Str8 Talk (AT&T resursi), H2O (AT&T resursi) i Simple Mobile (T-Mobile resursi) ce raditi sa telefonima donetim iz exYU.

Kao sto rece prethodni clan, AT&T ima neuporedivo bolju pokrivenost od T-Mobile mreze.

Ono sto novopridolsom imigrantu igra bitnu ulogu su poruke ka inostanstvu. Str8 Talk je ukinuo poruke ka inostranstvu, H2O na unlimited planu ima 100 poruka ka inostranstvu dok Simple Mobile ima neograniceni ino-sms.

Za nekoga ko planira da bude stacionaran u startu (prevashodno mislim na ljude koji ne voze kamion) Simple Mobile je mozda najpovoljnije resenje jer za $40 mesecno ima neogranicen talk&text sa data planom od 1 GB na 3G/4G a nakon potrosenog 1 GB je unlimited na EDGE-u

Makovi
19.03.2014, 11:19
Rekao bih da SMS prema inostranstvu i nije neki problem uz tolike aplikacije (wazzup, viber i iMessage među iPhone-ima npr). Preko vibera idu i pozivi, možda losije kvalitete, ali idu. O skypeu da ne govorim, besplatni video pozivi su odlični, naročito ako imate prednju kameru iznad ekrana (to svakako pripaziti). To je tolika ušteda da mislim da novi imigrant nema što razmišljati nego ODMAH uzeti pametni telefon ili ponijeti otključani pametni od kuće. Jest da je skuplji u startu, ali se zaista isplati. Pogotovo što u USA na svakom koraku ima wireless (wifi) ili ih je bar više nego kod nas.

Zato svakako bilo što što radi na Android, ios ili Windows. Drugo je sve bačen novac i suludo trošenje po meni.

via
19.03.2014, 11:19
Ponovit ću što sam i prije pisao: straight Talk koristi AT&T resurse (mnogo bolja pokrivenost) a sim card se može nabaviti preko Walmarta kao i na njihovom web shopu. 45$ unlimited+2,5 GB. Ja ću za mjesec dana probati ubaciti to u nađe otključane iphone4 telefone iz HR. Čak i na straight Talk stranici ima obrazac za provjeru prema IMEI broju uređaja. Moj broj prolazi bez problema.

:bravo::bravo::bravo:
IMEI broj prolazi...jupiiiii, ostaje mi moj telefončić :beer:
Provjeravala sam po IMEI broju i na T-mobile sajtu, ali kod njih ne prolazi: We do not recognize the IMEI number you entered , kod simple mobile sam našla neki podatak da telefon mora podržavati frekvenciju 1700, što naši ne podržavaju i hiljadu nekih čudesa... Već sam razmišljala koga ćemo obradovati ovdje telefonima, ali sad se ispostavilo da nećemo nikoga, telefončići idu s nama:grin: :grin::grin:
Još dekodiranje i spremni smo... hvala Makovi na ovoj info :)

via
19.03.2014, 11:33
Str8 Talk (AT&T resursi), H2O (AT&T resursi) i Simple Mobile (T-Mobile resursi) ce raditi sa telefonima donetim iz exYU.

Kao sto rece prethodni clan, AT&T ima neuporedivo bolju pokrivenost od T-Mobile mreze.

Ono sto novopridolsom imigrantu igra bitnu ulogu su poruke ka inostanstvu. Str8 Talk je ukinuo poruke ka inostranstvu, H2O na unlimited planu ima 100 poruka ka inostranstvu dok Simple Mobile ima neograniceni ino-sms.

Za nekoga ko planira da bude stacionaran u startu (prevashodno mislim na ljude koji ne voze kamion) Simple Mobile je mozda najpovoljnije resenje jer za $40 mesecno ima neogranicen talk&text sa data planom od 1 GB na 3G/4G a nakon potrosenog 1 GB je unlimited na EDGE-u

Nama je u planu bio upravo Simple Mobile, što po vlastitom istraživanju, što po preporuci prijatelja, ali zabrinuli su me ti neki podaci o frekvencijama i činjenica da po tom serijskom broju i vrsti telefona ispada da naši telefoni nisu kompatibilni sa T-mobile mrežom.?! Kad dođemo pokušat ćemo i kod njih, ali bitno mi je da imamo rezervnu varijantu, ako se ispostavi da telefoni stvarno nisu kompatibilni. Ne daju nam se sad pare još i za telefone, kad imamo, takoreći, nove.

Makovi
19.03.2014, 13:13
:bravo::bravo::bravo:
IMEI broj prolazi...jupiiiii, ostaje mi moj telefončić :beer:
Provjeravala sam po IMEI broju i na T-mobile sajtu, ali kod njih ne prolazi: We do not recognize the IMEI number you entered , kod simple mobile sam našla neki podatak da telefon mora podržavati frekvenciju 1700, što naši ne podržavaju i hiljadu nekih čudesa... Već sam razmišljala koga ćemo obradovati ovdje telefonima, ali sad se ispostavilo da nećemo nikoga, telefončići idu s nama:grin: :grin::grin:
Još dekodiranje i spremni smo... hvala Makovi na ovoj info :)

Ma nema na čemu. Eto i ja se pripremam za istu stvar, vec sam i prije naisao na taj podatak na apple forumu (imam iphone) i googletu.

Sve i da vam ne rade telefoni ni na jednoj mobilnoj mrezi, ako ima wifi iskljuci se mobilna mreza (ili se izvadi sim kartica) i koristi se kao tablet za surfanje internetom! A kad se jednom vratite kuci opet kartica unutra i imas mobitel vec na aerdromu.

Samo svakako AT&T jer i ovi moji rodaci u Americi kazu da cim se maknes iz nekog veceg grada vec nema signala. Takoder, ako imas 3g iphone, navodno na t-mobile radi samo do 2g brzine sto je jaaako sporo. Na at&t navodno radi cak i 4g, ali to moj iphone4 ionako ne podrzava. Veselim se septembru jer tada navodno izlazi iphone6 pa cu tada razmisljati o kupovini novog.

Inace, ne znam kako je kod vas, ali u HR nakon isteka ugovora svaki operater MORA otkljucati mobitel na sve mreze. Moj ugovor igrom slucaja istice 10.4. i vec sam se raspitao kod VIP operatera (dao sam IMEI broj), nasli su ga na popisu i otkljucat ce ga BESPLATNO. Porvjerite prije nego platite nekome otkljucavanje na crno.

pelcer224
19.03.2014, 16:22
Ako vec planirate da ponesete svoj vredniji telefon 150-200e + , prodate ga ovde pred polazak i za te pare kupite sebi u USA slican telefon jer gledajuci prepaid ponude telefona (Simple mobile,...) opet ste na istom.
Ako planirate poneti neku jeftinu krntiju, to i tamo mozete uzeti za sitne pare, ne trebate ni nositi.

Bockyman
19.03.2014, 22:46
1700 фрекфенција је потребна за 3G интернет, тако да ако ваши телефони подржавају остале УСА фрекфенције, радиће вам поруке и разговор а интернет ће се задржати на 2G.

Лепо неко рече, продате телефоне тамо а овде купите или откључане на и-беју, или телефоне за мрежу коју одаберете...

Тачно је да T-mobile има лош или непостојећи сигнал ван већих градова, али за те неке градске локације одлично одрађује посао.

milosx
20.03.2014, 02:11
Ja sam primetio da otkako mi je supruga presla sa t-mobile na simple mobile da je mnogo bolji kvalitet zvuka. Simple mobile bi trebalo da koristi njihove tornjeve tako da ne znam zasto je tako. Isto sam primetio da je moj telefon koji sam doneo iz srbije (HTC Hero) imao jako los zvuk ovde i mogu samo da pretpostavim da je frekvencija u pitanju. Isto je za suprugin Samsung (od dinar).
Razgovor sa at&t korisnicima je nesto losijeg kvaliteta.

I ja sam za to da prodate telefone i da kupite ovde otljucane, sa mestom za sim karticu. Moto G na play store je $179, a Nexus 5 je $350... Nexus 4 se moze naci za $250.

Znam lika koji je uzeo neku varijantu samo sa internetom neogranicenim i ima google voice broj preko kog prica. Placa oko $25 ali to je maltretiranje... mada uvek moze da ima izgovor kad nece da se javi :)

Magelan
20.03.2014, 05:39
T-Mobile je 2013 svoju 3G frekvencu prosirio sa 1700 mhz in 1900 mhz. Zato sada i imaju u ponudi iPhone. Njihov LTE radi na 2100 mhz.

Tako da onih prethodnih 1700 mhz vise nisu prepreka za koriscenje 3G telefona sa drugih mreza. Moj iPhone 4S radi na Simple Mobile-u, 3G funkcionise odlicno (iPhone 4S nema 1700 frekvencu sto znaci da ovde u Chicagu ima 1900 mhz pokrivenost).

3G je radio i u NYC, DC, Indy, Atlanta... Ok je Simple po gradovima... Van gradova, uglavnom su autoputevi pokriveni ali je tu samo EDGE... Ponavljam, za nekog ko je stacioniran recimo u Chicagoland-u, 3G radi svuda.

vuxanne
20.03.2014, 06:15
Ja sam primetio da otkako mi je supruga presla sa t-mobile na simple mobile da je mnogo bolji kvalitet zvuka.

Ja nikako da se naviknem na ocajan zvuk koji ovde imam u toku razgovora, ili sam se razmazila kako se fiksni (VoIP) super cuju. Mrzi me i da pricam preko mobilnog koliko cesto bude ocajna konekcija (AT&T). Cim udjes u neku zgradurinu cesto veza uopste i ne radi.

Cini mi se da preko Viber-a najbolje zvuci kad se cujem sa domovinom a i svidja mi se i Viber i WhatsApp za poruke i razmenjivanje slika. A ako ukljucim Skype pojede mi bateriju brze.

milosx
20.03.2014, 16:30
Ja nikako da se naviknem na ocajan zvuk koji ovde imam u toku razgovora, ili sam se razmazila kako se fiksni (VoIP) super cuju. Mrzi me i da pricam preko mobilnog koliko cesto bude ocajna konekcija (AT&T). Cim udjes u neku zgradurinu cesto veza uopste i ne radi.

Cini mi se da preko Viber-a najbolje zvuci kad se cujem sa domovinom a i svidja mi se i Viber i WhatsApp za poruke i razmenjivanje slika. A ako ukljucim Skype pojede mi bateriju brze.

Danas sam citao za Skype da su popravili to sa baterijom (Android) :)
Sa Skype-a (na telefonu) zovem fiksne telefone u srbiji i zvuk je bolji nego kad razgovaram sa nekim u mobilnoj mrezi i cini mi se da jede oko 2 evra za 15 minutra (nisam tacno merio).

vuxanne
31.03.2014, 01:22
Danas sam citao za Skype da su popravili to sa baterijom (Android) :)
Sa Skype-a (na telefonu) zovem fiksne telefone u srbiji i zvuk je bolji nego kad razgovaram sa nekim u mobilnoj mrezi i cini mi se da jede oko 2 evra za 15 minutra (nisam tacno merio).

Isto. Zovnem Srbiju cujem im sve mnogo bolje nego bilo koga ovde unutar ove zemlje. A na Viber-u isto. Skype ti je 12.2¢ po minutu za Srbiju.

IgorMAD
31.03.2014, 01:35
Samo da potvrdim to za skype. Odlican zvuk, a najbolja stvar je sto mozes da ga povezes svoj mobilni telefon sa skype centralom preko koje zoves Srbiju, tako da ti ni internet ne treba. Ja uplatim 24 dolara i imam 120 minuta razgovora ka mobilnim i fiksnim mrezama u Srbiji (samo za fiksnu mrezu je dosta jeftinije).
Bolje od ovoga nisam nasao.

vuxanne
31.03.2014, 18:17
Samo da potvrdim to za skype. Odlican zvuk, a najbolja stvar je sto mozes da ga povezes svoj mobilni telefon sa skype centralom preko koje zoves Srbiju, tako da ti ni internet ne treba. Ja uplatim 24 dolara i imam 120 minuta razgovora ka mobilnim i fiksnim mrezama u Srbiji (samo za fiksnu mrezu je dosta jeftinije).
Bolje od ovoga nisam nasao.

E i ja to volim, okrenes lokalni broj i pravo te prebaci na koga vec zoves. Ili jos bolje napravis speed dial i pritisnes jedan broj i zoves koga vec treba da zoves.

Bockyman
02.04.2014, 18:49
samo da potvrdim to za skype. Odlican zvuk, a najbolja stvar je sto mozes da ga povezes svoj mobilni telefon sa skype centralom preko koje zoves srbiju, tako da ti ni internet ne treba. Ja uplatim 24 dolara i imam 120 minuta razgovora ka mobilnim i fiksnim mrezama u srbiji (samo za fiksnu mrezu je dosta jeftinije).
Bolje od ovoga nisam nasao.

не капирам ово баш најбоље...како се то повезује мобилни телефон са скајп централом, па не треба ни интернет?
може објашњење?

cape011
02.04.2014, 20:24
Pogledaj na sajtu skajpa.
Imas skype to go number. Na svom profilu podesis koje brojeve trebas da zoves, a oni ti daju neki broj koji kada okrenes poveze se na njihovu centralu i spoji te sa tim koga zelis da zoves, snimis ga u imenik i kad okrenes trosis minute u loklu(ili ako imas neograniceno jos bolje) i parice sa skajpa.

karadjordje
13.05.2014, 20:48
Koju mobilnu mrezu da uzmem, prepaid, tj. koja je nabolja i za pozive i sms ka Srbiji?

mikagrubinen
10.09.2014, 18:07
Ja sam uzeo prepaid broj kod AT&T. Mesecno, unapred se placa $40 a imam neogranicene pozive i poruke u USA i 500MB prenosa podataka. Pozivi i poruke ka Srbiji ne mogu da se salju, ali mi nisu ni potrebni jer imam net pa koristim Viber, Skype, Facebook i ostale aplikacije. AT&T ima i neki jaci paket ok $60 koji ima i neogranicen net.

Postoji i neki MetroPCS koji ima prepaid pakete.

Inside@22
18.09.2014, 08:27
moja supruga je otišla mjesec dana prije mene u SAD i uzela je prepaid od Ultra.me (http://ultra.me/plan/39) sa planom od 39 $.
Unlimited pozivi, unlimited poruke (globalno), internet unlimited s tim da je prvih 500 MB na LTE, a kasnije je 128 kbps.
Veliki plus je mogućnost Call Me Free (http://ultra.me/call_me_free) gdje vi lokalno pozovete broj, upisete broj i oni vas prespoje tako da pričate s nekim u usa po cijeni lokalnog poziva.
Odlično radi.
Preporuka.

mikagrubinen
19.09.2014, 07:25
[QUOTE=mikagrubinen;48527]Ja sam uzeo prepaid broj kod AT&T. Mesecno, unapred se placa $40 a imam neogranicene pozive i poruke u USA i 500MB prenosa podataka. Pozivi i poruke ka Srbiji ne mogu da se salju, ali mi nisu ni potrebni jer imam net pa koristim Viber, Skype, Facebook i ostale aplikacije. AT&T ima i neki jaci paket ok $60 koji ima i neogranicen net.

Samo da se ispravim. Ovaj paket ok $40 ima 500min 500sms i 500MB. Fora je u tome sto ovih 500min se racuna u oba smera, tj trosis ih bilo da ti zoves, bilo da tebe zovu.

zvercica
19.09.2014, 07:59
500mb na LTE pa posle neograniceno u stvari znaci samo 500MB, sto je - nista. To neograniceno je na 2g mrezi i brzina je identicna kao nekad dial-up. T-Mobile ima tarifne pakete gde je uvek talk&text unlimited a cena paketa zavisi od kolicine gb na 4g lte i to 1gb-$50, 3gb-$60, 5gb-$70 i unl-$80. Ja sam izabrala unl iz dva razloga, trosim preko 20gb mesecno i imam 75% employee discount :;D:. Takodje nije lose da cim stignete uzmete neki veci paket zato sto u poecetku necete moci da mrdnete bez navigacije, a sve sto vam treba je neki bolji phone koji mozete i iz domovine da donesete i gore navedeni paket. Mi smo po sletanju kupili Garmin u Walmartu za $150 dolara i da me pitate sto smo to uradili - nemam pojma. Google maps funkcionise savrseno. Sva sreca pa smo se vrlo brzo dozvali i vratili Garmina.

Ono sto me ovde nervira je sto se niko ne javlja na tel. Svima se ostavlja voice - mail, pa se onda naknadno jave, pa se ovaj sto je prvi put zvao ne javlja, pa ovaj sto uzvraca poziv ostavi voice mail da pita sta ovaj prvi hoce, pa ovaj prvi zove drugog da mu kaze sta hoce, pa ostavi voice mail... ma mislim..

Nemaju one nase opcije missed calls sto je u stvari sjajna opcija. Konkretno mislim, kada vas neko zove a vama iskljucen tel ili van dometa ili pricate sa nekim, kad ukljucite tel stigne poruka sa text porukom ko vas je sve zvao a ovaj sto vas je zvao dobije poruku da ste ukljucili tel.

I, nemam pojma nista o lokalnim pozivima, posto je talk unlimited u USA, tako da bez obzira da li zovete Ohio ili Washington talk je unlimited.

mikagrubinen
20.09.2014, 08:20
zvercice,
Ti znaci radis u T-mobile, aj sredi i nama neki discount :P
Aj ja cu nastaviti da reklamiram at&t pa me mozda zaposle kad vide kako ih promovisem po netu :)

lazza
17.12.2014, 19:57
Pozdrav svima,

Zanima me pored simple mobile koje SIM / No contract operatere jos mozete da preporucite?
Jedino mi je unlimited data plan bitna stvar.

Magelan
17.12.2014, 21:01
Pozdrav svima,

Zanima me pored simple mobile koje SIM / No contract operatere jos mozete da preporucite?
Jedino mi je unlimited data plan bitna stvar.

Prepaid unlimited?
- H2O (https://www.h2owirelessnow.com/mainControl.php?page=index)
- MetroPCS (https://www.metropcs.com)
- Red Pocket (http://goredpocket.com)
- Page Plus Cellular (https://www.pagepluscellular.com)
- Cricket (https://www.cricketwireless.com)
- PTEL (https://www.ptel.com) ($20 mesecni unlimited)
- Boost Mobile (http://www.boostmobile.com)

Ima ih jos poprilicno. Zavisi sta ti tacno treba - da li ti je bitna pokrivenost ukoliko si u kamionu ili ti vise znaci neogranicen SMS ka Evropi itd itd... Ovo su sve MVNO provajderi pa su zbog toga jeftiniji.
Simple ima unlimited plan i za $25 mesecno, ali nema data na tom planu i koristi T-Mobile mrezu. MetroPCS i PTEL isto koriste resurse T-Mobile mreze. Red Pocket, H2O i Cricket koriste AT&T bazne stanice, Boost je na Sprint mrezi dok je Page Plus jedan od retkih MVNO koji rade na Verizon mrezi.

Mada, nisam siguran da li uopste trenutno postoji unlimited prepaid DATA plan. Cak i na postpaid-u jedino Sprint i T-Mobile trenutno nude neogranicene DATA planove, mada Sprint mreza bas i nije naj naj. Postoje i planovi na AT&T mrezi sa unlimited data koji nisu vise u komercijalnoj ponudi - dakle koriste ih ljudi koji su sa AT&T-jem potpisali ugovor davnih dana kada su ti planovi bili u ponudi.

Ukoliko zelis postpaid, mozes i tu da uzmes plan bez ugovora ukoliko platis telefon po punoj ceni. Baci pogled na T-Mobile postpaid. Kod njih mozes doneti i svoj aparat i uzeti postpaid bez ugovora i mislim da jos uvek nude planove sa unlimited data.

Magelan
17.12.2014, 21:27
Ispravka - T-Mobile nudi i unlimited data prepaid plan (http://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-plans) - $80 mesecno + tax.

Ukoliko si u nekom vecem gradu - T-Mobile ce ti raditi odlicno (bar je moje iskustvo sa T-Mobile u poslednjih godinu dana ok - na njihovoj mrezi mi je "sekundarna" linija). Mada van gradova, pokrivenost 3G i LTE bas i nije zavidna...

Bockyman
17.12.2014, 21:42
moja supruga je otišla mjesec dana prije mene u sad i uzela je prepaid od ultra.me (http://ultra.me/plan/39) sa planom od 39 $.
Unlimited pozivi, unlimited poruke (globalno), internet unlimited s tim da je prvih 500 mb na lte, a kasnije je 128 kbps.
Veliki plus je mogućnost call me free (http://ultra.me/call_me_free) gdje vi lokalno pozovete broj, upisete broj i oni vas prespoje tako da pričate s nekim u usa po cijeni lokalnog poziva.
Odlično radi.
Preporuka.
само што то не може да ради из србије, јер је нема на списку...

oskark
18.12.2014, 06:15
Ja korisitim T-Mobile Simple plan, imam neogranicene poruke, neogranicene minute i imam 1GB data saobracaja po 4G brzini, kada potrosim tih gigibyte, brzina "spada" na 2G. Namerno sam stavio spada pod navodnike, jer evo vise od godinu i po dana korisitm ovaj paket, a nisam primetio nikakvu razliku kada je 4g i kada je 2g. Signal mi je odlican, tako da mi je paket jako dobar

ladolcevita
30.12.2014, 00:37
Meni je strasan... Jedva otvara stranice na kraju meseca... Bas se smorim!
Planiram da predjem na Sprint... Mada ako uzmem jaci paket, mozda je i isto. Uzela bih i telefon uz to.

Magelan
30.12.2014, 00:56
Meni je strasan... Jedva otvara stranice na kraju meseca... Bas se smorim!
Planiram da predjem na Sprint... Mada ako uzmem jaci paket, mozda je i isto. Uzela bih i telefon uz to.

Dobar i brz internet - Verizon i AT&T.

Ja sam sa Sprint-om pre dve godine raskinuo ugovor i platio penale jer im je data bio ocajan. Ne znam u kom si gradu, kazu da se u CHGO Sprint popravio otkako je otkupio resurse US Cellular-a. 2012 kada sam ga ja koristio Sprint je bio ziva katastrofa. Odozgo sto sam tada bio u kamionu pa sam stalno bio u "Extended Coverage" (nacionalni roaming). E tek u Extended-u net je radio sporije nego GPRS na Telenor mrezi :)

mikagrubinen
30.12.2014, 08:23
Ja koristim at&t i verizon mrezu. To su mi privatni i poslovni brojevi. Cini mi se da verizon ima bolju pokrivenost sa 4g lte. Dosta vremena provodim po autoputevima pa at&t ponekad izgubi signal dok se verizonu bukvalno ni jednom nije desilo.

Inace sad sam presao na at&t prepaid plan koji kosta 60$ mesecno i ima 2,5GB podataka ali mislim da cu se vratiti na 45$ plan jer izgleda da necu potrositi ni 1GB.

Za sve ostale tipa Sprint i MetroPCS sam cuo da su losi ali nisam imao iskustva sa njima.

milosx
02.01.2015, 05:09
Meni je strasan... Jedva otvara stranice na kraju meseca... Bas se smorim!

Ja nikad ne predjem taj 1 GB ali supuga koristi telefon za skajp i brzo predje taj GB onda telefon veze preko Wifi na moj tel jer njen bude neupotrebljiv. Inace je solidna brzina do tada

http://s2.postimg.org/i8w9yirqx/2015_01_02_03_59_35.png

PS na telefonu mi je izabran 3G za preffered.

Ima nesto ako stavis autopay dobijes 25% vise po 4G brzini ali ako platim u prodavnici za kes onda bude okrugno $40 i ne placam porez pa mi je to bolje. Uvek mozes platiti 10-20 vise za veci paket.

Dragan
03.01.2015, 17:48
Moje iskustvo:

1. Kupio svoj telefon jer smatram da su dvogodisnji planovi cista pljacka (ali to je vec duza tema)

2. Uzeo StraightTalk ali je to bila agonija zbog data plana koji nisam mogao da koristim, ocajne tehnicke podrske i sa cenom koja je bila veca za nekih 7$ od naznacene zbog takse i nekog "ekoloskog" fee-ja

3. Presao na Simple mobile - Unlimited Talk, Text i International text (saljem SMS-ove na srpske brojeve bez problema), 1Gb na LTE a nakon toga je i dalje unilimited data ali na manjim brzinama (kolikim - ne znam jer ne potrosim ni 1 Gb jer sam najcesce nakacen na WiFi)

4. Plan kosta 40$ (ja ga placam 39.79$ i nema taksi ili ostalih fees jer ga kupujem preko pinzoo.com)

- Nedostatak plana - Jednom prilikom mi je za promenu na Skype nalogu bila potrebna "Confirmation by SMS", i normalno, posle nekoliko neuspelih pokusaja sam zakljucio da moj bajni Simple mobile provider ne podrzava slanje ili primanje poruka od tih automatizovanih servisa - sto su mi i potvrdili kada sam ih zvao. Takodje je "teterovanje" (deljenje data plana sa drugim uredjajima) zabranjeno, ali to me nesto ne dotice.

- Bez data plana (znaci unlimited Talk, Text i Intl text) kosta kod njih 25$

Generalno sam zadovoljan izborom provajdera i plana. Nije dobar ukoliko se ide preko cele amerike a zavisite i od data plana (kamiondzije).

* Skoro sam video da BoostMobile nudi SLICAN plan za 35$ ali na CDMA telefonima (telefon samo za taj provajder bez SIM kartice) a i Cricket ima tako nesto... mada nisam nesto previse gledao.

Dragan
03.01.2015, 19:17
E da, zaboravih na jos jednu stvar. T-mobile nudi i jedan malo cudan prepaid plan koji bi mogao da prodje ako neko na telefonu ima instaliran Google talk, Skype, MagicJack ili nesto slicno dok bi mu 100 minuta talk-a doslo kao rezerva. Normalno, sve zavisi koliko neko dodatno trosi data plan...


$30 per month - Unlimited web and text with 100 minutes talk

100 minutes talk | Unlimited text | First 5GB at up to 4G speeds
Includes unlimited international texting from the U.S. to virtually anywhere included in your plan — at no extra charge.
This plan is only available for devices purchased from Wal-Mart or devices activated on T-Mobile.com.

http://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-plans

IgorMAD
03.01.2015, 22:48
Walmartov Family mobile je po meni najbolji. Za dva telefona sa neogranicenim pozivima i internetom placam $80. Prvih 1.5Gb je 3G (ali sasvim dovoljna brzina za npr skype), posle toga je 2g ali je sasvim ok.

Oni koriste T-Mobile mrezu tako da sve to funkcionise ok, ja sam zadovoljan.

Tomislav1970
11.01.2015, 21:58
Da li netko ima iskustva sa www.go4yu.com ?
Kaze "Powered by Telekom Srbija" i nude jevtine razgovore izmedju SAD i Srbije po cijeni od 0.01 US$ odnosno 0,99 dinara

Bockyman
12.01.2015, 02:13
Da li netko ima iskustva sa www.go4yu.com ?
Kaze "Powered by Telekom Srbija" i nude jevtine razgovore izmedju SAD i Srbije po cijeni od 0.01 US$ odnosno 0,99 dinara

То је нешто ново тако да не верујем да неко има искуства... није лоша варијанта, мени баш не одговара варијанта са фиксним телефоном, али размишљам да узмем варијанту са мобилним бројем, тј. да мој мобилни број пребацим код неких од оператера... на пример код T-Моbile-а, за $35 (+ таксе) имате неограничене поруке и минуте у УСА и 500 мин са фиксним телефонима у Србији (у оквиру Телекома) или са МТС мобилним бројевима (без интернета). Има ту разних варијанти код свих оператера, а наравно најскупљи су Verizon и AT&T, aли вреди размислити о овоме коме требају позиви за Србију....

oskark
26.01.2015, 21:53
To je isti paket koji nudi go4yu.com. naime dobijas karticu koja ima dva broja na njemu a koja je preko t-mobile-a. mozes svoj postojeci US broj da prebacis u tu mrezu, pored toga dobijes i 066 broj sa kojim pozivas brojeve iz srbije, dok svoj koristis za US. Recimo pakert koji ja sada imam je $50, plus tih $35 bi izaslo $85 a imas u paketu neogranicene pozive, neogranicene poruke, 1GB po 4G a posle toga neogranicen sporiji internet plus 2000 minuta ka Srbiji.
Mada ja koristim za sada Orion SIT. platim 300 dinara kredit i mogu da pricam par puta sa mojima. Ili uplatim skype kredit.

snowflake
09.02.2015, 00:43
Za one koji koriste skype kredit imate popust 30% do 15. februara ako kredit kupite preko newegga:


http://www.skype.com/en/special-offers/

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&Description=skype+credit&N=-1&isNodeId=1

Taji
14.02.2015, 19:24
Viber vam je besplatan a ne vidim da se spominje u postovima. Potrebno je da obe strane imaju instaliran Viber i gotovo. Zovete kad hocete, koliko hocete, sa telefona, sa kompjutera, besplatno. Po meni, bespotrebno je placati za bilo kakav oblik konverzacije za medjunarodne razgovore/poruke.

http://www.viber.com/en/

:bravo:

snowflake
14.02.2015, 19:48
Viber vam je besplatan a ne vidim da se spominje u postovima. Potrebno je da obe strane imaju instaliran Viber i gotovo. Zovete kad hocete, koliko hocete, sa telefona, sa kompjutera, besplatno. Po meni, bespotrebno je placati za bilo kakav oblik konverzacije za medjunarodne razgovore/poruke.

http://www.viber.com/en/

:bravo:

Viber jeste besplatan, ali internet nije, a nema svako internet i smartphone ni u Americi a pogotovo ne u Srbiji.

Osim toga kvalitet razgovora opet zavisi o protoku koji imas.

Mozda u tvom slucaju jeste bespotrebno, ali u necijem slucaju nije.

Magelan
14.02.2015, 21:22
Upravo...

Super je Viber, samo koliko njih u Srbiji ili nema smartphone, ili nema internet koji je dovoljno dobar da omoguci kvalitetan zvuk. Pa jos kad dodamo vremensku razliku i poklapanje kada sam ja u dometu WiFi-ja ili oni tamo, cesto dodjes u situaciju da Viber ne koristis za razgovore mesecima... Nema neke preterane razlike izmedju Skype-a i Viber-a, ali cesto oni tamo nemaju internet...

deep_dish
15.02.2015, 13:42
Mislim da je T Mobile nesto dobro izbalansirano izmedju cijene i kvaliteta mreze. Sad trenutno je na akciji family plan sa 2 linije, neograniceno pozivi, poruke i LTG internet (obicno je brzi net ogranicen sa par Gb, a poslije je spori) za 100$ mjesečno što je ok da više ne razmišljate o telefonu

Magelan
08.05.2015, 20:51
Famozni Verizon je relativno skoro uveo Prepaid Unlimited Talk&Text Plan (http://www.verizonwireless.com/prepaid/smartphone-plans/) sa 1GB LTE data (2GB uz Auto Pay) namenjen korisnicima Smart telefona. $45 mesecno, plus 50 centi takse kad se obavi online transakcija.

Testiram ga vec nekih 3-4 meseca na iPhone-u. Radi besprekorno, i ne vidim razliku u kvalitetu usluge u odnosu na Verizon postpaid koji sam koristio prethodne 2.5 godine.

Mreza besprekorno funkcionise. Verizon-ov LTE signal pokriva neuporedivo vise teritorije Amerike nego bilo koja mreza. I super je sto je Verizon konacno oborio cene i dostupan sirem sloju potrosackog drustva :)

SRBghost
08.05.2015, 22:01
Ima li neki dobar paket koji ukljucuje i pozive ka otadzbini? Ovo mi je generalno OK za porodicnu varijantu u USA, ali treba i staramajku nekada pozvati :)

Magelan
08.05.2015, 22:36
Ima li neki dobar paket koji ukljucuje i pozive ka otadzbini? Ovo mi je generalno OK za porodicnu varijantu u USA, ali treba i staramajku nekada pozvati :)

Za Srbiju neograniceno jos uvek nista. Cak je i skype poskupeo...

Ja vec skoro 5 godina sa mojima kuci komuniciram preko MagicJack-a (VoIP uredjaj) koji je poslat u Srbiju jos 2010. kada sam dosao. Godisnja pretplata je $35 i imas neogranicene pozive ka Americi i Kanadi. Oni me zovu na mobilni. Slicna varijanta VoIP-a je netTALK koji je $39.95 godisnje neograniceno. To koristim kao svoj fiksni u stanu ovde u Americi.

voja82
09.05.2015, 09:17
SRBGhost pre nego odes uzmi tvojima smatfone ako nemaju, instaliras im aplikaciju pod nazivom MAGICK JACK, besplatna je i za android i za iOS, registrujes se na njoj, dobijes neki tako reci "virtuelni americki broj" dakle pocinje sa +122.... kako god...preko te aplikacije ce te moci zvati potpuno besplatnog sve sto im je potrebno je da imaju WIFI ili 3G mrezu.Meni je brat u USA i stalno ga tako zovem. Takodje imas i aplikaciju TALKATONE, takodje je dostupna i za iOS i za Android. Sa obe aplikacije je moguce zvati bilo koji fixni ili mobilni broj u Americi ili Kanadi. Obe aplikacije su potpuno besplatne, i nemas nikakve godisnje pretplate itd. Cak ces i ti njih moci da zoves na taj broj koji dobiju kada se registriju na aplikaciju, a da ti obracumava kao da zoves nekoga u americi, jer kao sto sam rekao kada se registrujes na aplikaciji dobijas virtuelni americki broj.

Magelan
09.05.2015, 10:49
U onom momentu kada sam sam slao MagicJack za Srbiju, nisam ni sam u US imao smartphone :) A sada, investicija u dva smartphone-a (slanje samo jednog bi izazvalo revoluciju u kuci :) ) bi visestruko nadmasila sve godisnje pretplate za MagicJack... Nek je i neki obican smartphone, da uzmemo da je jedan okvirno $200, pa to x2 izadje na $400 - 10 godisnjih pretplata za VoIP, a ni jedan od tih hipotetickih smart telefona nece trajati 10 godina. Odozgo sto su moji dovoljno stariji pa su na visoko "Vi" sa naprednijim tehnologijama i mnogo im je jednostavnije koriscenje obicnog fiksnog aparata povezanog na VoIP.

voja82
09.05.2015, 14:37
U onom momentu kada sam sam slao MagicJack za Srbiju, nisam ni sam u US imao smartphone :) A sada, investicija u dva smartphone-a (slanje samo jednog bi izazvalo revoluciju u kuci :) ) bi visestruko nadmasila sve godisnje pretplate za MagicJack... Nek je i neki obican smartphone, da uzmemo da je jedan okvirno $200, pa to x2 izadje na $400 - 10 godisnjih pretplata za VoIP, a ni jedan od tih hipotetickih smart telefona nece trajati 10 godina. Odozgo sto su moji dovoljno stariji pa su na visoko "Vi" sa naprednijim tehnologijama i mnogo im je jednostavnije koriscenje obicnog fiksnog aparata povezanog na VoIP.

Ok sve to stoji, ali ako njegovi vec imaju smartphone, onda je investicija 0. Potrebno je samo da skinu aplikacije i imaju besplatne telefonske razgovore.

SRBghost
09.05.2015, 20:25
Ostaje matorcima po Galaxy Note, tako da ce lako i da vide brojeve :) Momci, puno hvala na savetu!!!

voja82
09.05.2015, 21:15
Ostaje matorcima po Galaxy Note, tako da ce lako i da vide brojeve :) Momci, puno hvala na savetu!!!

Nema na cemu druze, i sve najbolje u novom zivotu :==D:

fmilos
29.05.2015, 10:28
Potreban mi je americki broj telefona koji bih stavio u rezime da me firme koje nude posao mogu kontaktirati. Za taj broj je vazno, da radi u inostranstvu (da se mogu primati pozivi) jer se nalazim u Emiratima.
Procitao sam razne opcije sa voip-om (Skype, Viber, MagicJack), ali voip ovde je generalno zabranjen (ponekome radi ali ne mogu se u to uzdati).
Ono sto sam ja nasao je opcija T-Mobile Pay as you Go, kazu da radi u inostranstvu. Da li neko ima iskustva sa tim, aktivacijom i koriscenjem u inostranstvu? Kontaktiracu ih u vezi vise informacija, ali traze SSN zadnje cifre, koje jos uvek nemam.
Molim vas da mi napisete da li postoji jos neka opcija za americki broj telefona na koji mogu da se primaju pozivi u inostranstvu?

Tomislav1970
29.05.2015, 14:44
Potreban mi je americki broj telefona koji bih stavio u rezime da me firme koje nude posao mogu kontaktirati. Za taj broj je vazno, da radi u inostranstvu (da se mogu primati pozivi) jer se nalazim u Emiratima.
Procitao sam razne opcije sa voip-om (Skype, Viber, MagicJack), ali voip ovde je generalno zabranjen (ponekome radi ali ne mogu se u to uzdati).
Ono sto sam ja nasao je opcija T-Mobile Pay as you Go, kazu da radi u inostranstvu. Da li neko ima iskustva sa tim, aktivacijom i koriscenjem u inostranstvu? Kontaktiracu ih u vezi vise informacija, ali traze SSN zadnje cifre, koje jos uvek nemam.
Molim vas da mi napisete da li postoji jos neka opcija za americki broj telefona na koji mogu da se primaju pozivi u inostranstvu?

Roming je jako skup. Aplikacija za Smartphone koja se zove Magic Jack je, po meni, najbolje rijesenje jer ces dobiti regularan americki broj na koji mozes da primas pozive sa normalnog telefona i da zoves normalne telefone u SAD i da njima izlazi identifikacija da si u SAD, a buduci da radi preko interneta, razgovori su besplatni

Magelan
29.05.2015, 15:59
Kao sto rece Tomislav, tu je Magic Jack aplikacija.

Ukoliko ti ona iz bilo kog razloga ne bude radila u UAE, mozes na skajpu da uzmes US broj. Koliko znam skype radi u UAE (bar je radio kada sam se ranije cuo sa nekima koji su ziveli u Dubaiju). To izadje nekih $10 na tromesecnom nivou i taj broj je vezan za tvoj skype nalog. Jedino sto je potrebno je da imas stalno ukljucen skype na mobilnom telefonu i/ili kompjuteru. Kada sam na Grenadi koristim najcesce taj skype broj pored Magic Jack-a. Ja konkretno imam neki problem sa Magic Jack aplikacijom jer imam 3 Magic Jack uredjaja sa 3 broja koja su na jednom email accountu. Kako je jedan od brojeva povezan sa aplikacijom na telefonu koji je fizicki u Srbiji, na mobilnom telefonu koji je kod mene sistem mi ne dozvoljava da instaliram drugi broj. Chatovao sam sa ovima iz tehnicke podrske, navodno svesni su greske na sistemu, i rade na ispravci...

T-Mobile naplacuje $2.99 po minutu u UAE, nezavisno da li je dolazni ili odlazni saobracaj. Uz Simple Choice Plan bi minut kostao $0.20 ali posto je u pitanju postpaid paket, za njega moze jedino da ti potpise neko u US ko ima socijalni broj...

deep_dish
29.05.2015, 19:14
Potreban mi je americki broj telefona koji bih stavio u rezime da me firme koje nude posao mogu kontaktirati. Za taj broj je vazno, da radi u inostranstvu (da se mogu primati pozivi) jer se nalazim u Emiratima.
Procitao sam razne opcije sa voip-om (Skype, Viber, MagicJack), ali voip ovde je generalno zabranjen (ponekome radi ali ne mogu se u to uzdati).
Ono sto sam ja nasao je opcija T-Mobile Pay as you Go, kazu da radi u inostranstvu. Da li neko ima iskustva sa tim, aktivacijom i koriscenjem u inostranstvu? Kontaktiracu ih u vezi vise informacija, ali traze SSN zadnje cifre, koje jos uvek nemam.
Molim vas da mi napisete da li postoji jos neka opcija za americki broj telefona na koji mogu da se primaju pozivi u inostranstvu?

T mobile ima opciju da van usa preko wifi primas pozive i zoves bez dodatnih troskova

Magelan
29.05.2015, 23:29
@deep_dish

Hvala na informaciji. Ovo definitivno moze da resi problem u zemljama gde je VoIP zabranjen.

Koliko vidim, T-Mobile je uveo ovu novu uslugu da bi nadomestio nacionalni manjak baznih stanica i pokrivenosti na velikoj povrsini USA i reklamira ga pod sloganom "Now every Wifi connection works like a T-mobile tower (http://www.t-mobile.com/offer/wifi-calling-wifi-extenders.html)"

zvercica
31.05.2015, 08:07
Wi-Fi calling je opcija dostupna iskljucivo na telefonima koji su kupljeni u T-Mobile. Koristi se u slucajevima kada nemate signal ili ako ste u roamingu i hocete da zovete USA ili primate pozive iz USA. Npr: nemate signal u kuci ili na poslu ili ste negde u nekoj nedodjiji i imate pristup Wi-Fi, ili recimo putujete po svetu, u hotelu ste ili u restoranu i opet imate pristup Wi-Fi. U oba slucaja pozivi su potpuno besplatni i sve sto je potrebno da uradite je da se konektujete na bilo koji dostupni Wi-Fi.

Da bi Wi-Fi calling uopste radio, treba da imate post paid broj.

Trenutno u T-Mobile ima sjajan plan 2linije, sve unlimited, $100. Ovo je u stvari jako dobar deal, tako da preporucujem. Kada smo mi dosli uzeli smo 2 linije za $80 i imali smo unl talk/text i 1GB data. Meni ovo nije odgovaralo, zato sto mi ovde uvek treba internet. Pogotovo kad smo dosli. Ne znajuci kupili smo Garmin za navigaciju i kad smo shvatili da Google Maps radi besprekorno, na srecu na vreme vratili Garmin. Tu je takodje Skype, Viber za sta treba net da bi uopste radilo. A kad na to dodam Netflix i YouTube, e-mail, browsing, gomila sitnih aplikacija kao FB, razni magasins, dropbox, prevodilac, YELP...Meni mesecno ode 30GB. Jednom sam usla u ATT cisto da vidim sta nude i kad sam im rekla da trosim oko 30GB mesecno, nisu verovali, trazili da im pokazem. Ali opet to sam samo ja, vecina ljudi ne trosi tako mnogo.

Post Paid i Pre paid je u stvari potpuno isti. Razlikuje se samo u tome sto sa Post Paidom imate roaming (nase drzavice nisu ukljucene u listu zemalja sa besplatnim roamingom:ajojoj:) i mozete da kupite telefon i platite na rate bez kamate. Potpuno se isto placa, tj post paid je malo skuplji zato sto se vise placa za porez i razne takse nego za prepaid.

Da bi uopste mogli da otvorite post paid account, potrebno je da Social Security Number bude stariji od godinu dana. Tako da kad dodjete prvo pre paid pa nakon godinu dana se prebacite na post paid. Vodite racuna da kad dodjete u USA imate unlock phone, tako da ne morate odmah da platite $100-$900 za novi telefon.

Savet: kada se prebacujete sa pre-paid na post paid, radite to na dan preseka, inace ce vam naplatiti citav naredni mesec (nema proration za zadnji mesec)

Dalje, kada kupujete telefon postoji i dodatni feature Jump. Placa se $10 mesecno i u sustini imate insurance koji pokriva sve, ali je deductable za cracked screen, water damage and lost/stolen $175 (za skuplje telefone, kao Iphone6, Galaxy S6 a za jeftinije je manje) i mozete kada otplatite pola od ukupne cene telefona da vratite taj koji imate i uzmete novi. T-Mobile u tom slucaju otpisuje dugovanje koje imate i pocinjete ispocetka da placate novi telefon. Nije losa opcija za one koji vole da imaju uvek poslednji telefon i koji su trapavi (zbog insurance). Ovo je potpuno opciona usluga.

I kad sam se vec raspisala, aj malo o telefonima ali iz ugla prodavca. Ja volim android devices i to iz jako puno razloga. Android OS je daleko uzbudljiviji od IOS, calorfull i nekako logican. Takodje imate jako puno opcija: volja vam veliki telefon sa ogromnim ekranom (moj omiljeni Nexus6 i Note4 i Note4Edge), telefoni sa sjajnim kamerama (HTC M9 sa najboljom kamerom i najbolji editing mode, Xperia Z4 sa sa kamerom koja najbolje hvata sitne detalje, vodootporni Galaxy S5 Xperia Z4, baterija sa trajanjem od dan i po M9 i Z4, mogucnost dodavanja SD kartice (osim Galaxy S6). Iphone je po meni bez veze, dosadadan i bled, samo 16GB storage u osnovnoj verziji ($650), camera je Ok ali zato baterija ni izbliza tako dobra kao kod Android devices. Windows nije uopste ni za pominjanje. Iphone je statusni simbol i nose ga amerikanci i indijci, dok mi evropljani jednostavno nismo progutali tu famu da je "Iphone najbolji telefon - zasto? - niko ne zna - ali je jednostavno najbolji". I da - najskuplji, i opet bez nekog konkretnog razloga. Narod ko narod, kupuje ko lud. Sto se tice reklamacija na telefone, najmanje sam vidjala na Samsung devices, dok ostali su manje vise isti (iphone zajedno sa ostalima)

Sve u svemu T-Mobile trenutno cuda pravi, sire se i svakog meseca povecavaju market share. Mislim da definitivno ima najbolju ponudu na trzistu ali pre nego sto se odlucite za T-Mobile obavezno proverite mapu pokrivenosti. Negde je odlicna i daleko bolja pre nekoliko godina ali u nekim delovima Amerike se tek radi. Verizon je i dalje neprikosnoven kada je u pitanju pokrivenost. Sto se tice ostalih operatera, mislim da niko nema ni izdaleka dobru ponudu. Dakle moj savet T-Mobile, a ako pokrivenost nije dobra onda Verizon.

IgorMAD
31.05.2015, 12:53
Ovaj T-moble plan sa dve linije za 100 dolara mesecno je stvarno najbolji na trzistu ako vam je potreban neogranicen 4G LTE internet.

Ukoliko vam to nije toliko bitno kao ni meni onda je najbolje da uzmete Family Mobile paket u Walmartu gde za dva broja sa neogranicenim pozivima, porukama, 10GB 3G interneta (5GB po liniji) i neogranicenim 2G internetom, platite 84 dolara mesecno.

Oni koriste T-Mobile mrezu tako da je pokrivenost odlicna u svim vecim gradovima. 3G mreza je sasvim ok za gledanje klipova na Youtube, Skype, Viber, sve radi bez ikakvih problema. Nisam nikad potrosio vise od 3G tako da ne znam kako radi 2G (pretpostavljam kao i u Srbiji).

Bockyman
02.06.2015, 20:38
Да ли је дозвољено да се овај неограничени 4Г интернет дели преко телефона (мислим као hotspot)?

IgorMAD
02.06.2015, 21:40
Mislim da moze da se deli samo do 5GB. Nisam siguran, cini mi se da sam negde procitao ili od nekog cuo.

zvercica
02.06.2015, 22:44
Да ли је дозвољено да се овај неограничени 4Г интернет дели преко телефона (мислим као hotspot)?

Jeste, bez ikakvih dodatnih troskova Osim ako imas unlimited data, i u tom slucaju imas 5GB za tethering (hot spot).

joca zvoca
05.06.2015, 09:04
Poštovani što se tiče Magic Jack -a ovdje je dostupan kao app za android i besplatan je na play store ja ga koristim za pozive prema USA i radi odlicno potrebna je samo internet veza, ne znam kako je za primanje poziva.

Mrs.Ryan
22.06.2016, 16:12
Da li je neko u skorije vreme koristio usluge Ultra Mobile?
Kakva je pokrivenost?
Imaju ok ponudu za ok cenu pa me zanima da li vredi uzimati.

$29 Plan & SIM Kit

Unlimited Data, 1GB of 4G LTE
Unlimited Calling to USA & 60+ Intl Destinations
Unlimited Domestic and Global Text

Magelan
22.06.2016, 22:52
Da li je neko u skorije vreme koristio usluge Ultra Mobile?
Kakva je pokrivenost?
Imaju ok ponudu za ok cenu pa me zanima da li vredi uzimati.

$29 Plan & SIM Kit

Unlimited Data, 1GB of 4G LTE
Unlimited Calling to USA & 60+ Intl Destinations
Unlimited Domestic and Global Text

Ultra koristi resurse T-Mobile mreze. Veci gradovi i vazni putni pravci (Interstate Highways) su pokriveni i to funkcionise sasvim ok. Koristi drug u Chgo i zadovoljan je uslugom.

Mrs.Ryan
23.06.2016, 22:07
Hvala puno!
Taman kad muza prebacim u Chi da i on bude zadovoljan sa uslugom!:naughty:

milosx
23.03.2018, 01:04
Kakvi su vam utisci sa Cricket Wireless?
T-Mobile (a s njim i Simple Mobile) je poceo da koristi VoLTE na NY tornjevima pa je suprugin interenactionalni Samsung Note 5 SM-N920C prestao da prima pozive (na 3G modu moze da prima pozive ali net je neupotrebljiv, a na LTE modu pozivi idu u mailbox). Tel radi bez problema u Vasingtonu. Izgleda da je jedina opcija da predje na neku od At&t mreza

Jorda
23.03.2018, 09:57
Da li nasi telefoni rade normalno na njihovim mrezama?
Ja sam planirao da uzmem T-mobile unlimited plan za mene i zenu.
Od aparata imam S4, S6, S8 i J5(2017).

Svenson
23.03.2018, 13:23
110V struja, druga utičnica, ne rade mobilni... :smrc:

Pa to je totalni tehnološki šok. Nadam se da neće menjati WiFi standard. Onda ne mogu ni računar da ponesem. :smrc:

Jorda
23.03.2018, 14:21
Nebitne su uticnice, to se moze overrideovati.
Nego na mrezama da li rade?
Zna li ko pouzdano?

ikac89
23.03.2018, 14:24
Većina telefona, da ne kažem svi, podržava mreže u USA. Takođe i punjači rade zato što svi punjači podržavaju napone od 110 do 240V, potreban je samo adapter za utičnicu.

Edit ovakav odapter
https://i5.walmartimages.com/asr/2e23deef-b705-41d7-aae6-51a7d2004bcf_1.7e2760a66cd56293e83a90a56bd44001.jp eg?odnHeight=450&odnWidth=450&odnBg=FFFFFF

Takođe i punjači od laptopova isto mogu da rade na obe mreže...

Jorda
23.03.2018, 14:50
E hvala puno ikac .

Makica@
23.03.2018, 23:27
Ne znam koliko je ovo tacno,ali moja prijateljica salje mobilne uredjaje svojima u Srbiju ovamo i jednom prilikom mi je rekla da nasi aparati ne funkcionisu tamo :blink: Ja osta zbunjena. Nije mi jasno kako ne funkcionisu? :blink::blink::blink: Ne znam u cemu je razlika? Aparati su isti,ne? :blink:

ikac89
23.03.2018, 23:48
Evo jednog sajta gde lepo odaberete koji telefon imate i u kojoj zemlji i koju mrežu planirate da koristite i izađe rezultat.

https://willmyphonework.net/

Primer

https://s31.postimg.org/5hzyi843v/primer.jpg

zhywojeen
23.03.2018, 23:53
AT&T i T-Mobile koriste GSM tehnologiju, Verizon i Sprint koriste CDMA. Razlika je uglavnom u frekvenciji. U Srbiji se koristi GSM tehnologija, pa je jasno da ih ne mozete koristiti na CDMA mrezama. Za vise detalja o razlici izmedju CDMA i GSM, ako nekog zanima: link (https://www.digitaltrends.com/mobile/cdma-vs-gsm-differences-explained-version-1439840883/).

mveruovic
24.03.2018, 01:21
Ovde (u Srb) ne rade telefoni koji imaju cdma mrezu jer nemaju fizicki gde da se ubaci sim kartica, rade preko cipa. Verizon je uvek vecinu telefona imao sa cipom, ali znam da par uredjaja koje sam ja dobio iz njihove mreze su bili "internacionalni" modeli sa karticom, tamo rade na cdma, ovde rade na gms, moze da se ubaci kartica.

Svenson
24.03.2018, 11:03
Evo jednog sajta gde lepo odaberete koji telefon imate i u kojoj zemlji i koju mrežu planirate da koristite i izađe rezultat.

https://willmyphonework.net/



Hvala puno. Pao mi je kamen sa srca. Telefon je jedan od najvažnijih uređaja. U poslednje vreme možda i najvažniji.
Prežalio sam svoj desktop računar :smrc:, pošto imam laptop. Nije tako dobar i komforan kao desktop, ali poslužiće za početak, ali telefon...:twitch: To bi već bio nizak (tehnološki) udarac.

Aura
24.03.2018, 16:38
Ekipa u USA, koliko vam je racun za mobilni telefon? :==D:
Ja sam trenutno na Sprintu, istekao mi je ugovor tako da sam slobodna sto se tog tice, i razmisljam naci sta povoljnije, jer trenutno placam $145 total i ne znam, cini mi se da mi je to puno love...
Dvije linije, ja i suprug, unlimited sve...to je kao neki plan 80 dolara za njega plus 20 za drugu osobu, tj mene...i na kraju sa svim taxama i fees racun je $145... Da mi je stagod naci do $100 :==D:
Ako imate prijedloge, po mogucnosti sa iskustvima i finalnim racunom koji se placa svaki mjesec, jer odem ja provjeriti verizon, at&t i vidim koliko kostaju planovi, ali znamo svi da to nije realna cijena koja se placa na kraju.

zhywojeen
25.03.2018, 01:05
@Aura
Ja trenutno imam dve linije sa neogranicenim minutima, porukama, internetom (valjda smanjuju brzinu posle 35GB) plus sve to besplatno u Meksiku i Kanadi i besplatni pozivi ka njima, ukljucen autopay (mesecno sami skidaju sa bankovnog racuna) - cena $100 ukupno (sa sve taksama i porezom). U pitanju je T-Mobile.

Aura
25.03.2018, 12:17
Super, to ce mi odgovarati... Hvala! :beer: : pedeset karaktera:

milosx
25.03.2018, 19:01
Ekipa u USA, koliko vam je racun za mobilni telefon? :==D:
Ja sam trenutno na Sprintu, istekao mi je ugovor tako da sam slobodna sto se tog tice, i razmisljam naci sta povoljnije, jer trenutno placam $145 total i ne znam, cini mi se da mi je to puno love...
Dvije linije, ja i suprug, unlimited sve...to je kao neki plan 80 dolara za njega plus 20 za drugu osobu, tj mene...i na kraju sa svim taxama i fees racun je $145... Da mi je stagod naci do $100 :==D:


Mnogo! Ja placam oko $30 na Google Project Fi. Koristi Sprint, T-Mobile, and U.S. Cellular i WiFi u isto vreme, tako da imas maksimalnu pokrivenost, cak i u podrumima gde nemas ni jednu mrezu a imas wifi, ali moras da koristis neki od njihovih telefona koji to sve podrzava. Ja retko koristim mobilni net pa meni odgovara, jer za $30 imas 1GB i svaki novi GB se placa $10, ali isto toliko kosta i kad ga koristis u Srbiji, Evropi ili bilo gde drugo, pa ako putujes, onda nema nista bolje za te pare.

Supruga koristi Simple Mobile koji koristi T-mobile tornjeve ali Note 5 ne podrzavaju, pa ima problema sa tim. Ali ona vec 5 godina placa $40 i ima 6GB po LTE brzini, a posle spustaju na 3G, ali ona koristi mobilni net mnogo pa joj se ne isplati Fi.

3put
25.03.2018, 23:48
Mnogo! Ja placam oko $30 na Google Project Fi. Koristi Sprint, T-Mobile, and U.S. Cellular i WiFi u isto vreme, tako da imas maksimalnu pokrivenost, cak i u podrumima gde nemas ni jednu mrezu a imas wifi, ali moras da koristis neki od njihovih telefona koji to sve podrzava. Ja retko koristim mobilni net pa meni odgovara, jer za $30 imas 1GB i svaki novi GB se placa $10, ali isto toliko kosta i kad ga koristis u Srbiji, Evropi ili bilo gde drugo, pa ako putujes, onda nema nista bolje za te pare.

Supruga koristi Simple Mobile koji koristi T-mobile tornjeve ali Note 5 ne podrzavaju, pa ima problema sa tim. Ali ona vec 5 godina placa $40 i ima 6GB po LTE brzini, a posle spustaju na 3G, ali ona koristi mobilni net mnogo pa joj se ne isplati Fi.

hmmm jeb** ti gde ja zhivim, nisam ni chuo za Project Fi i chini mi se veoma povoljno.
Hvala ti shto si ovo podelio sa nama :bravo:

Aura
26.03.2018, 00:29
Nisam ni ja nikad cula za taj Project Fi, wow bas je povoljno i zvuci interesantno, hvala milose sto si podijelio..morat cu to malo proguglati...

Isto me zanima i cricket, ako ko ima iskustva da napise koju...

Bockyman
26.03.2018, 17:42
Nisam ni ja nikad cula za taj Project Fi, wow bas je povoljno i zvuci interesantno, hvala milose sto si podijelio..morat cu to malo proguglati...

Isto me zanima i cricket, ako ko ima iskustva da napise koju...

На овој истој теми је о пројекту Фи писано бар годину дана раније...Ако не на овој теми, онда на овом форуму.

А што се тиче Cricket-a... Ја сам годинама био на Simple Mobile и код њих ми је одговарало што сам могао да шаљем СМС-ове на било коју мрежу у Србији и били су генерално ОК, али проблем са било којим оператером који користи Т-Мobile мрежу је што у неким деловима нема покривеност и мени је то много сметало и онда сам прешао на Cricket. Тада су имали план који је нудио 8 гигабајта на LTE брзини (8Mbps) за $50 али ако наместите autopay добија се $5 off сваког месеца, тако да у ствари плаћам $45 месечно за voice & text unlimited и наведених 8 GB на High-Speed Data. Ја никада не потрошим ни 6 GB, тако да је мени овај план сасвим у реду. Aли колико видим тај план више не постоји (али нама који смо тада прешли на тај план ништа нису мењали).
Они имају UNLIMITED 2 план, за нове кориснике који пређу са других мрежа за $40 месечно, ако испуне одређене услове, за првих 12 месеци, али тај план се мени не свиђа јер је ту максимална брзина ограничена на 3Mbps а видео стриминг на 1,5 Mbps (у односу на 8Mbps који ја имам за мојих 8 GB), a то Unlimited се уствари односи на 22Gb, треба прочитати услове...
Углавном, ја сам задовољан и препоручујем свима да их узму у обзир или било ког другог оператера који користи AT&T мрежу. Ја не бих опет прелазио на T-Mobile a ни на Sprint који има одличне дилове али колико ја знам за већину телефона није могуће истовремено коришћење интернета (рецимо навигације) и разговарати телефоном, што је мени апсолутно неприхватљиво.

https://www.cricketwireless.com/cell-phone-plans

Makica@
27.05.2018, 20:11
Drustvo,imam pitanjce :) Naime hvala Magelanu i Bockyman na llinkovima :1072: Da li neko i dalje koristi Cricket?

https://www.cricketwireless.com/cell-phone-plans

Ovaj Unlimited plan je 55$. Ali nije mi jasno da li je Prepaid ili postpaid? I sta ukljucuje ukupno? Unlimited je sigrno,ali mora da postoji neki limit :) Kao sto mi ovde primer placamo pretplatu na ugovor,tako bih ja uzela paket tamo (vise se isplati neko mi je rekao) :) Kakva su vasa iskustva? Ili neki plan za preporuku? Hvalaaaaaaaa :1072::1072::1072::1072:

Svenson
27.05.2018, 22:25
Drustvo,imam pitanjce :) Naime hvala Magelanu i Bockyman na llinkovima :1072: Da li neko i dalje koristi Cricket?

https://www.cricketwireless.com/cell-phone-plans

Ovaj Unlimited plan je 55$. Ali nije mi jasno da li je Prepaid ili postpaid? I sta ukljucuje ukupno? Unlimited je sigrno,ali mora da postoji neki limit :) Kao sto mi ovde primer placamo pretplatu na ugovor,tako bih ja uzela paket tamo (vise se isplati neko mi je rekao) :) Kakva su vasa iskustva? Ili neki plan za preporuku? Hvalaaaaaaaa :1072::1072::1072::1072:

Ograničenje je samo u brzini internet veze:
Data speed 3 Mbps. Video streaming at 1.5 Mbps. After 22 GB of data usage, Cricket may temporarily slow speeds.

Njihovi operateri ne mogu da napišu "neogrančeno" ako nešto ograničavaju. A i cena od $55 nije tako mala.
Napisali su da neki telefoni ne rade, tako da moraš, izgleda, da kupiš od njih telefon. :(

ikac89
27.05.2018, 22:33
Iskreno, ja bih možda pre gledao ponude od ovih većih operatera (AT&T, Version, Sprint i sl.). Ovi mali mi ne ulivaju poverenje, ali možda i grešim. Nisam se preterano udubljivao u ponude mobilnih operatera u USA.

SRBghost
28.05.2018, 01:16
Supruga i ja placamo 100$ (sa svim ukljucenim taksama) unlimited paket kod T-Mobile. Treca linija je jos 30$, cetvrta 20... NIsmo uzimali telefone ( zena ima S6+ kojim je prezadovoljna, a mene OnePlus 3 sluzi kao grom!). Neograniceni pozivi na ve brojeve u US, neograniuceni SMS ka celom svetu i besplatan internet u romingu u mnogo zemalja, ukljucujuci i Srbiju.

Svenson
28.05.2018, 11:08
Izgleda da treba tražiti velike firme kao što je @Ikac89 napisao. Mislim da T-Mobile ima najviše potencijala (paušalna procena, nisam gledao ponude) zbog toga što pokriva i Evropu.

Makica@
12.07.2018, 01:18
Ovde sam pocela da koristim AT&T mrezu,prvu aktivaciju sam platila 50$ ali kad sam ubacila preko kartice Auto pay placam 40$. U tu cemu su ukljuceni Unlimited talk&text in Usa i internet od 8 Gb. Ja sam odusevljena,inace je pre paid kartica :1072:

Edit : Kartica se moze koristiti i sa nasim telefonom (uredjajem) Najbitnije je da ga otkljucate samo na Sim Free. Ja koristim moj Samsung J5 ovde,sa njihovom karticom :) :) :) :)

SRBghost
17.07.2018, 05:54
UPDATE: Zena i ja danas islu u T Mobile. Dodali jos jednu unlimited liniju za klinca (40$) i kupili dva S9. U stvari, jedan kupili 30$ na dve godine, a drugi dobili gratis.

damagon
05.10.2018, 21:24
Ja sam danas uzeo svoju prvu sim card (prepaid) u tmobile.
Ne treba vam ssn za ovo, uzeo sam paket od 40 $ koji podrazumeva unlimited talk and text i 10 gb interneta, sto je za moje trenutne potrebe i vise nego dovoljno
Moze da se obnavlja paket svakog meseca, a ako iz bilo kog razloga zelite da odustanete mozete da deaktivirate broj ili da jednostavno ne platite za sledeci mesec, to je bilo objasnjenje iz radnje

mveruovic
05.10.2018, 22:33
Ono sto me nervira je sto recikliraju stare brojeve vec posle par meseci, pa nemojte da se zacudite ako vam odjedanput zazvoni telefon sa nepoznatim brojem a nikom ga niste dali. Desilo mi se nekoliko puta.

Magelan
06.10.2018, 01:37
Ono sto me nervira je sto recikliraju stare brojeve vec posle par meseci, pa nemojte da se zacudite ako vam odjedanput zazvoni telefon sa nepoznatim brojem a nikom ga niste dali. Desilo mi se nekoliko puta.

To je redovna pojava. Sve brojeve koje sam do sada koristio su u toj kategoriji. Bar dva broja su koristile osobe koje jure agencije za naplatu dugova i onda zivkaju svaki dan kad broj ponovo bude u upotrebi.

U Srbiji je to radio Telenor, mada se to uglavnom dogadjalo sa sestocifrenim brojevima koji su uvek bili na ceni. 60 dana od raskida ugovora + do sledeceg obracunskog perioda i broj se pusta ponovo u prodaju. Tako je izgleda i ovde pravilo.

nemanjaq
02.12.2018, 07:38
Pozdrav svima,

Hteo bih da podelim sa vama koliko iznose troškovi za Internet, TV i mobilne telefone u DFW, TX:

1. Internet 150 Mb/s, flat, fiber + DirectTV, osnovni paket, AT&T (ipak sam lokal patriota :;D:) - ukupno $80 (ja sam doplatio za NBA paket i to se plaća kroz 3 mesečna računa po $66 ili odjednom $198, ako nekoga interesuje košarka)

2. Mi ne koristimo fiksni telefon, tako da ne znam koliki su troškovi i šta je uključeno u paket

3. Mobilni telefoni, 4 SIM, bez kupovine novih telefona, T-Mobile Unlimited sa uključenim premijum paketom za Netflix (+$3) - ukupno $154 sa uključenom opcijom "auto-pay" (popust $20)

3.1. Za kupovinu telefona, T-Mobile je u rangu sa ostalim pružaocima usluga - npr. za iPhone XR 256GB se daje jednokratno $250 i $27 kroz 24 mesečna računa.
Mislim da AT&T ima bolju ponudu jer ne uzima jednokratni iznos već sve ide kroz 24 mesečna računa - ukupna cena aparata na kraju je manje-više ista (ima i neka opcija sa dobijanjem drugog telefona besplatno, ali nisam ulazio u detalje). Međutim, oni imaju dosta negativnih komentara na cenu i kvalitet usluge koja je "promenljiva" kroz period otplate - npr. odluče da naplaćuju SMS, smanje MobileData protok i sl. Ovo poslednje su iskustva ljudi koje srećem (prijatelji, kolege sa posla) i nije bazirano na mom iskustvu.

Inače, potpuno preporučujem T-Mobile Unlimited paket jer je sjajan. Imamo besplatne pozive ka Kanadi gde imamo prijatelje i Meksiku, potpuno neograničene besplatne SMS ka Evropi odavde i neograničene besplatne SMS i MobileData u romingu bilo gde. Takođe, u ovom paketu Kanada i Meksiko nisu roming zona.

Ako imate pitanja, slobodno ih postavite, potrudiću se da vam odgovorim.

Pozdrav!

zhywojeen
02.12.2018, 14:35
Ja bih samo da dodam +1 za t-mobile i da kazem da daju neograniceni 2G/3G internet (uz Unlimited One paket) van USA/Mexico/Canada, tako da sam u Srbiji svugde imao net i zvao ljude preko Viber/Whatsup i tako izbegao kupovinu/koriscenje kartica domacih operatera.

Makica@
17.12.2018, 01:06
Ja sam ovde uzela AT&T karticu,paket Unlimited text&talk i 8gb mobile data,s tim sto imam free text to 70 countries outside US i placam paket 40$ s ukljucenim autopay ☺ I prezadovoljna sam. A sad za kablovsku,ovde mozete da se pretplatite na kablovsku tj uzmete Balkanium i placate 20$ na godisnjem nivou ☺ Ima preko 100 nasih kanala (Pink,Prva,Rts,B92 etc) za Antenu nisam sigurna 🤔 potrazite online,bas se isplati :obrva:

mveruovic
26.01.2019, 04:31
Danas nisam imao srece u Verizonu, ne moze da radi iphone kupljen u Srbiji na njihovoj mrezi?!? Bar sto se tice postpejd paketa. Tako da cu da "trade in" stari tel za novi (250$ za 7icu)

Inace, zenina sestra ima plan sa tri linije za 180$ neograniceno, a cetvrta i peta linija su za po 20$ sto je za dzabe. Aktivacija svake po 30$ jednokratno.

saleee
11.04.2019, 00:31
Ne znam da li je neko pisao o ovome, SBB fiksna telefonija u Srbiji za neke pakete (verovatno za sve) ima odredjeni broj besplatnih minuta za Zonu 1 u koju spada USA fiksna i mobilna telefonija tako da mogu vasi iz Srbije da vas dobiju u svakom trenutku :naughty:
Nadam se da ce ovo da koristi nekom :==D:

Svenson
11.04.2019, 04:42
Ne znam da li je neko pisao o ovome, SBB fiksna telefonija u Srbiji za neke pakete (verovatno za sve) ima odredjeni broj besplatnih minuta za Zonu 1 u koju spada USA fiksna i mobilna telefonija tako da mogu vasi iz Srbije da vas dobiju u svakom trenutku :naughty:
Nadam se da ce ovo da koristi nekom :==D:

Da gold paketi imaju to. super je, ali bolji je viber :grin: Na njemu radi i slika :naughty:

saleee
31.05.2019, 20:37
Da gold paketi imaju to. super je, ali bolji je viber :grin: Na njemu radi i slika :naughty:

Moja baba nema viber, pa ce joj ovo znaciti :==D: :==D:

Svenson
01.06.2019, 02:20
Moja baba nema viber, pa ce joj ovo znaciti :==D: :==D:

E, oni koji zovu starije ljude moraju da se zrtvuju. :grin:

Kao sto mi rekose neki: Zbog babe/taste sam zadrzao fiksni telefon. Kad mi on zazvoni, ne treba mi identifikacija. Znam ko zove. :grin:

saleee
05.01.2020, 20:58
Jel zna neko mozda kakve su opcije da se ranije raskine ugovor sa verizonom, a da se isplate preostale rate za telefon? Imam ugovor na dve godine. Proslo je 6 meseci od ugovora.

mveruovic
06.01.2020, 02:34
Odes na portal myverizon i ides na opciju payoff. Ja uzeo pre mesec dana 2 iphonea preko njih u Walmartu za crni petak kad su davali po telefonu 400$ Walmart karticu. Ulogovao se i platio oba telefona.

saleee
09.01.2020, 01:27
Hvala @mveruovic, to je reseno. A jel zna neko mozda koja je najpovoljnija opcija za pripejd, hocu da zadrzim ovaj broj, a da placam nesto minimalno mesecno. Idem za srbiju na 6 meseci, pa necu da koristim broj. Zbog toga ovo radim

aleksandarzz
09.01.2020, 05:48
Pretrazi US mobile. Par dolara je. Jedino ne znam da li mozes da zadrzis broj

mveruovic
09.01.2020, 09:49
Ne znam bas tacno, ali sam cuo da postoji mogucnost da zadrzis broj u verizonu mislim 6 meseci uz neku naknadu za zamrzavanje broja. Najbolje da vidis sa njima to.