PDA

View Full Version : Auto from USA to here


Macedonia Ohrid
14.09.2008, 21:17
Jel moze da se uveze auto sa Americe u vasih zemalja? Kod nas u Makedoniji ima puno auta (sa americkom registracijom) i koje isklucivo voze iseljenici sa americkom driver licence. Dali neko zna jel moze da vozi auto onaj ko ima green card ili samo one sa passportom

landlord
14.09.2008, 21:54
Jel moze da se uveze auto sa Americe u vasih zemalja? Kod nas u Makedoniji ima puno auta (sa americkom registracijom) i koje isklucivo voze iseljenici sa americkom driver licence. Dali neko zna jel moze da vozi auto onaj ko ima green card ili samo one sa passportom

Koliko je meni poznato moze i onaj sa green cardom.. poz.

Seekimo
14.09.2008, 22:48
Ako bilo gde imas boravak u inostranstvu,mozes voziti auto sa stranim tablicama ako glasi na tebe.aAko neglasi na tebe onda moras imati ovlascenje od vlasnika.

xeg
16.09.2008, 09:38
Jel moze da se uveze auto sa Americe u vasih zemalja? ...

Ne znam bas koja ja isplativost toga? Nije problem kupiti auto u USA ali je veliki trosak dovuci ga ovamo.

Macedonia Ohrid
16.09.2008, 10:51
Ne znam bas koja ja isplativost toga? Nije problem kupiti auto u USA ali je veliki trosak dovuci ga ovamo.
Donjeti auto od Americe do Drac Albanije (od Drac do Ohrida 180km) kosta otprilike 1200-1500 $. Nije i tako skupo s obzirom da u USA mozes naci jeftiniji auto nego ovde, bar upola cjene.
Pozz

landlord
16.09.2008, 12:24
Pazi jednu stvar prijatelju,

kupiti auto u USA i dovuci ga ovamo je totalno isplativo.. pogotovo ako uzimas nov auto.. Sigurno ces biti na dobitku bar 40 % i kada platis carinu i usluge prevoza.. ali to je najmanjii problem..
Cak imas i varijantu da ti neko ko zivi u USA i ima neki auto duze od 6 mjeseci u svom vlasnistvu da ga prebaci ovamo bez placanja poreza..i sl. To je nesto kao emigranti koji se vracaju u zemlju..

Medjutim, problem je sto dijelovi za Europsko trziste i za Americko nisu kompatibilni.. pogotovo ECU (komp) na autu..

Pazi ovo govorim za bolje marke vcozila..

xeg
16.09.2008, 12:33
Donjeti auto od Americe do Drac Albanije (od Drac do Ohrida 180km) kosta otprilike 1200-1500 $ ...

E to vec nisam znao, pa i nije toliko skupo koliko sam ja racunao:)
Znaci:
1975 Ford Mustang Cobra II
iii...iii...
moze GM hybrid, da isisa ceo Djerdap:D

Macedonia Ohrid
16.09.2008, 17:50
E to vec nisam znao, pa i nije toliko skupo koliko sam ja racunao:)
Znaci:
1975 Ford Mustang Cobra II
iii...iii...
moze GM hybrid, da isisa ceo Djerdap:D
Cuo sam da vise nece proizvoditi slavno `JUGO`, pa sta cemo onda moramo voziti Mustange (ili jahati):D
Pozz

xeg
16.09.2008, 18:13
To bi onda bilo - s' magarca na konja:D