PDA

View Full Version : Predgradje ili grad


dreamerns
19.09.2008, 09:16
Posto vidim da dosta njih pise kako je mnogo jeftinije ziveti u predgradju, sta preporucujete za pocetak? Da li je ipak bolje naci nesto u gradu dok se ne snadjes (upoznas grad, kupis kola i sl.), ili odmah otici u predgradje gde je sve jeftinije i putovati vozom svaki dan do posla?
Govorim pogotovo o ljudima koji nemaju decu, pa ih ne interesuju skole, vrtici i sl...nego vise izlasci, koncerti i sl.
Koliko (u proseku) te izadje jeftinije ziveti u predgradju?

Zana
19.09.2008, 10:20
Evo da prekinem moje nocno ucenje za tren :-) za pocetak sreco moja nadji bilo kakav stan koji odgovara tvom budzetu i nadji posao da mozes da placas racune i izdatke. Pokazace ti se samo koja je varijanta bolja za tvoj stil zivljenja... Ja zaista ne mislim da neko ko se tek doseli moze sebi da priusti da toliko razmislja i bira deo grada, prevoz itd. Prvo mislim da je to nemoguce jer i neznas gde ces naci posao. Meni je na primer jeftinije da vozim nego da idem javnim prevozom. Cista racunica. Za godinu dana, kad se ima realna slika dodje se i do tog stadijuma. Ako dolazis sa $20K i mozes da priustis par meseci da ne radis mogu i da razumem. Ako dolazis sa par hiljada, uzimas stan koji mozes i cekas da ti istekne lease za 6 meseci ili godinu pa onda razmisljas da li ces u predgradje ili gde vec. Ne moze niko oko toga da ti da savet jer je odluka zaista individualna. A bogami i materijalna.