PDA

View Full Version : Pocelo je


moni
02.10.2008, 15:57
Kolja puno srece sutra na interview-u.
http://www.33smiley.com/smiley/everyday/17.gif

neky
02.10.2008, 16:07
Srecno Kolja
http://www.33smiley.com/smiley5/everyday/9.gif

steficacvek
02.10.2008, 16:17
SRETNO KOLJA!!!
Svi cuvamo fige i jedva cekamo feedback! :)

beli1991
02.10.2008, 16:20
Puno srece kolja!i ja ti drzim palceve!:):):):)

neky
02.10.2008, 19:35
Gde su taj Xeg i Landlord, ovo je idealna prilika za skupljanje postova. :D

landlord
02.10.2008, 21:27
hahahah :)

ma koliko smo skupili postova... idemo u penziju definitivno...

Drzi se kolja.. drzimo palceve..

xeg
02.10.2008, 22:41
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/Kolja.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/Howdy.gif

Seekimo
02.10.2008, 22:45
Bogami od Kolje ni traga ni glasa vec danima koliko sam ja mogao da vidim,covek je propao u zemlju.Ako se sutra nejavi moracemo da krenemo u potragu.Nesto ovde nije u redu!!!

Olivera
02.10.2008, 22:56
http://www.milenici.com.mk/images/smiles/lucky.gif Drzimo palceve za Kolju. http://www.milenici.com.mk/images/smiles/lucky.gif
Samo napred druze! http://www.milenici.com.mk/images/smiles/wav.gif

beli1991
02.10.2008, 23:31
-ako se nejavim posle 3 oktobra znaci da smo "pukli" negde
TO su bile njegove zadnje rijeci u pod forumu "da se prebrojimo"
nadam se da nije covek nesto naslutio naopako!pupupup nedaj boze
Ali kulja mi smo uz tebe!!!!!

srdjevic
03.10.2008, 06:33
Kucnuo je čas, Dan D. Treći oktobar.

Javi se, Kolja!
Javi se, Kolja!
x oo

:D

wingreen
03.10.2008, 06:38
Kolja nadam se da je sve proslo dobro i zelim ti puno srece!:)

stizeljeto
03.10.2008, 08:34
Da nije Kolja zapalio za Ameriku dan nakon sto je dobio vizu???? Ajd nek ti je sa srecom i javi se, ako ne, barem iz Amerike :)

kolja
03.10.2008, 19:11
CEK I OVDE DA SE "ODRAZIM" PROSLI SMO DANAS INTERVJU ZA VIZE I JA IZENA USPESNO -pogledajte intervju iskustva

xeg
03.10.2008, 19:24
Hehehe
Mogu ti reci da si trenutno najpopularniji cyber lik:D

srdjevic
03.10.2008, 21:46
Koljin intervju možete pronaći u ovoj temi (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=263).

P.S. Namerno rekoh "koljin intervju"... kad je već najpopularniji cyber lik, pitam se zašto stvarno nismo napravili intervju s čovekom.... :) (ma znam i zašto: ma baš mu je sve sad opet do nekih intervjua... garant misli da nisam normalan....) :D

zokipoki76
05.10.2008, 15:20
http://www.milenici.com.mk/images/smiles/wav.gif

kolja
05.10.2008, 17:39
:obrva:fala -podceti me na vreme kad sam u vojsci na opstu radost mog mitaraljeskog odeljenja "izgubio" postolje za "sarca" (jednu skalameriju od 22 KILE GVOZDJA koju smo morali da svi nosimo na smenu!! po 5-6 kilometara) ;e sad nisam ga naravno bas "izgubio" nego sam ga "zavrljacio" u Neretvu tokom "zdruzeno takticke vezbe " jesen/zima 1985 ;tada sam poslednji put bio ovako popularan(castili me mesec dana ovi moji vojnickim "burekom" i pivom ,eurokremom i biskvitima ) ; malo me ribo bezbednjak al sam sve svalio na remen koji je "puko" ;drugi sam put bio nesto malo popularan kad sam se provozao vatrogasnim kolima 9 marta 1991 godine na demonstracijama (duga prica -da je moj drugar koji ih je "vozio " stigao tamo gde treba verovatno sad ne bi citali ovaj post :grin:inace obojica nismo znali da vozimo niti smo vatrogasci

zokipoki76
05.10.2008, 18:10
kolja ti si prvi koi si dobio cestitam .skrsio si led sad gde ces u usa znate li gde idete?pozdrav zokipoki76

xeg
14.10.2008, 07:20
Nemoguce da nemamo nikoga ko bi se pohvalio uspesnim intervjuom:nene:
Kolja bio prvi, Seekimo, zed i ljeto su za kraj oktobra a izmedju???

4thman
14.10.2008, 23:12
:obrva:fala -podceti me na vreme kad sam u vojsci na opstu radost mog mitaraljeskog odeljenja "izgubio" postolje za "sarca" (jednu skalameriju od 22 KILE GVOZDJA koju smo morali da svi nosimo na smenu!! po 5-6 kilometara) ;e sad nisam ga naravno bas "izgubio" nego sam ga "zavrljacio" u Neretvu tokom "zdruzeno takticke vezbe " jesen/zima 1985 ;tada sam poslednji put bio ovako popularan(castili me mesec dana ovi moji vojnickim "burekom" i pivom ,eurokremom i biskvitima ) ; malo me ribo bezbednjak al sam sve svalio na remen koji je "puko" ;drugi sam put bio nesto malo popularan kad sam se provozao vatrogasnim kolima 9 marta 1991 godine na demonstracijama (duga prica -da je moj drugar koji ih je "vozio " stigao tamo gde treba verovatno sad ne bi citali ovaj post :grin:inace obojica nismo znali da vozimo niti smo vatrogasci

svaka cast...:)

i kada letis ?

znas li gde ce ti biti novi dom?
pozdrav..

moni
29.10.2008, 08:52
Za Stizeljeto!

Sutra interviju :obrva:
Srecno!:bigkiss:

P.S.Jel frka panika? Ne mogu jos da zamislim kakav je to feeling.

stizeljeto
29.10.2008, 09:15
Frka, panika.... ma neeeee!! Malo mi je frka samo to sto nemamo jedan dokument za muza koji je nosioc vize. Potvrda koja je trebala doci iz Hrvatske iz opcinskog suda jos nije stigla. To se vadi u dan, dva a mi vec cekamo dve nedelje. Ali nista, idemo bez toga i objasnit cemo im da cemo im dostaviti cim dode.
Affidavit isto nemam original, dobit cemo faksirano danas a original cemo im dostaviti kad stigne. Mislim da nam nece praviti probleme oko toga svega.

U svakom slucaju sutra javaljam kako je proslo :) :) :)

mvp977
29.10.2008, 13:45
Sretno !

Hoces li im odmah davati AoS ili je samo backup ?

kolja
29.10.2008, 16:51
sretno!!!bice sve OK ;

steficacvek
29.10.2008, 18:38
jedva cekam feedback!
sretno, cuvamo vam fige!

stizeljeto
30.10.2008, 10:36
Evo nas, prosli intervju, po vizu dolazimo u utorak

Ovako je bilo:
Znaci dosli smo pred ambasadu u 8. oni su nas prozvali i poredali tako da smo mi bili prvi. Prosli smo kontrolu, ostavili mobitele i uslu u cekaonu. Tamo nam je jedan nas sluzbenik uzeo dokumente, poredao ih kako treba i vidio medu dodatnim dokumentima (tamo sam stavila ono sto ne pise da mora, affidavit, originale diploma itd.) i zatrazio da i to prilozi. Pitali smo ga dali treba i on kaze da ameri traze pa je i to uzeo.

Onda smo sjedili i cekali u cekaoni do 15 do 9 kada su nas pozvali na salter gdje nam je jos jedan nas sluzbenik pregledavao detaljno dokumente. Affidavit je provjerio negdje jer ga nije bilo vise od pet minuta. To je najduze trajalo, sigurno pola sata. Moj sin je u to vrijeme trcao i igrao se s igrackama koje imaju u maloj igraonici za djecu.

Nakon toga su nam rekli da jos malo pricekamo u cekaoni dok nas ne pozove konzul. Na razgovor s konzulom smo krenuli u 15 do 10 i do 10 smo zavrsili. RAzgovor je bio preko stakla na salteru, konzul je bio super, opusten, uzeo nam otiske prstiju i pitao nas za naseg sponzora, gdje smo se upoznali, dali planiramo zivjeti u njegovom gradu i gdje mislimo raditi, tj. traziti posao.

Razgovor je trajao desetak minuta, cestitao nam je i rekao da dodemo po vizu u utorak.

Nemojte se bojati ovih pitanja o sponzoru, to je pitao nas, vas ce sigurno pitati nesto drugo. Mi smo dali faksiran affidavit, nije nas trazio original.

Sretno ostalima koje ceka intervju!!!

P.S. Moj mali im je razbio jedan autic dok smo cekali i jednom su ga isprasili iz sobice u koju je dosao drndati sa igrackama, ali osim toga sve je proslo super :woohoo:

landlord
30.10.2008, 11:26
aaa cestitam ... svaka cast..
nemoj nas sada zaboraviti..:)

I da jedno pitanjce..
na kojem language si pricala sa konzulom?

steficacvek
30.10.2008, 11:33
Cestitam stizeljeto! Nek vam je sa srecom novi zivot! Jest da cemo se cuti do tad jos koji put, nemoj nas zaboraviti sad kad je viza tu ...

super su ova vasa iskustva, al mene sve nesto strah da ja ne budem prva sa drugacijim iskustvom :D Nekako mi se cini da ste svi u boljoj poziciji od mene ...

Olivera
30.10.2008, 12:28
Cestitke ljeto i od mene.

Zavidim ti na opustenosti koju osecas nakon intervjua.

...ali....
Jos samo 4 dana za mene i ili dja ili bu! :woohoo:

mvp977
30.10.2008, 12:33
Cestitam i srecno !

Veronika
30.10.2008, 12:38
Cestitam !!! Sad polako pripreme za put:)

Zanima me su vas trazilai Affidavit ili ste vi samoincijalno predali ,a oni su to uzeli?

moni
30.10.2008, 12:47
Cestitke nasoj Stizeljeto.:bravo:

xeg
30.10.2008, 13:58
Ljeto bravo!!! Cestitam vam!!!:grin::grin::grin:
Kako volim pozitivna iskustva:==D:
:beer:

kolja
30.10.2008, 14:41
BRAVO !!!uh sad mi je vec lakse jer nismo jedini

srdjevic
30.10.2008, 15:26
Bravo, stiže ljeto! :grin:

Čestitamo na vizi, i želimo ti da vas što pre vidimo sa ove strane bare. :obrva:

Baš mi je drago da je sve prošlo kako treba. Ne zaboravite samo - ovo je tek početak! Sad tek dolazi klackalica... (ko ne veruje, ima dreamerns-a da pita) hihihihi

:pozz:

wingreen
30.10.2008, 16:13
Stizeljeto, cestitam od srca i zelim puno srece u buduce:bravo::bravo:

moni
30.10.2008, 17:43
A sutra ZED ima da se preznojava, jedno 15 tak min.
A oda ce da kaze kao i svi posle intervijua ma opusteno.
Srecno sutra :grin::grin:

stizeljeto
30.10.2008, 21:54
Veronika, doslovno je bilo ovako (a muz me skoro zadavio jer affidavit nije bas bio ''u najboljoj formi''): vadim dokumente i u posebnom folderu drzim ''dodatne'' dokumente i prvi mi je bio affidavit. I ovaj ga vidi i kaze Ah vidim da ga imate. Ja pitam Hoce nam trebati buduci da nije na popisu? A ovaj kaze Da, traze ga i uzme si ga. Vidio je da je kopija i kaze da ce mozda konzul zatraziti original. Konzul nije trazio. Da napomenem da je muzu falila i potvrda iz opcinskog suda o nevodenju postupka protiv njega, no ili nisu skuzili ili nisu marili.

Olivera, ja nisam osjecala pritisak ili stres pred intervju. Medutim cijelu prethodnu noc nisam spavala. Budila sam se dvaput, moj sin koji spava u kinderbetu do nas se okretao cijelu noc i kao da sam bila u polusnu cijelu noc. Znaci ipak je moje tijelo bilo pod nekom vrstom nelagode jer ja inace spavam ko top. Ali na intervju ides i samo radis sto ti kazu, minute prolaze i dok trepnes sve je gotovo. Tako da zaista nema brige. Ti ameri su tolko prijazan narod i stvarno se opustis uz njih. E ovi nasi su druga prica. Vratari su nas poredali ko pred streljanje pred ambasadu, totalno drugi mentalitet nego ameri.

Pozravio nas je na makedonskom i pitao dal znamo engleski i od tad smo pricali na engleskom desetak minuta.

Hvala velika svima na cestitkama i naravno da cu i dalje bit aktivna na ovom forumu, nije jos nista gotovo a ja sam jos prepuna pitanja o tome kako dalje. :)

Seekimo
30.10.2008, 23:57
Evo i ja da raportiram.Prosao intervju bez problema,dobio vizu...sve isto kao i Ljeto,samo nije mi ,,slucajno se pokazao AoS,,jer ga nisam ni imao a niko ga nije ni trazio,pitao je da li idem kod nekoga rekao sam da poznam dosta ljudi u USA ali da neidem ni kod koga vec cu sam sebe da izdrzavam(tj.celu porodicu).Hvala lepo,sve je u redu isrecno,rece Konzul.

Zana
31.10.2008, 00:28
Cestitamoooooooo!!! Eto, vidimo sad da nemaju nikakav problem i kad je bez AoS!!!!! Sve najbolje :beer:

srdjevic
31.10.2008, 02:14
Fenomenalna vest!!! :srbinigr:

Čestitkeeeee!!! :clap:

stizeljeto
31.10.2008, 08:04
Bravo Seekimo!!! Bas je divno kako smo se ovako uspjesno poceli redati.... :)

xeg
31.10.2008, 08:18
Bravo Seekimo!!!:bravo:Znaci kao i Kolja - bez AoS!
Srecno!!!

Seekimo
31.10.2008, 11:37
Tako je,bez AoS-a i bez para ili kojekakvih potvrda iz banke.
Hvala na cestitkama i vidimo se u New Yorku u Januaru za pocetak,Caos:grin:

moni
31.10.2008, 14:22
Cestitke Sekimo!:;D:
Ovo je bilo super, toliko ohrabrujuce. Divno!
Znaci nisi imao ni AoS ni potvrdu iz banke ili ti nisu ni trazili?:grin:

moni
31.10.2008, 14:26
Pardon greska Seekimo ( nije namerno) sory

Veronika
31.10.2008, 14:30
Cestitam !!!:clap:

steficacvek
31.10.2008, 14:31
Vidim bas si nas sve obradovao Seekimo! Cestitam i zelim ti svu srecu u budućem zivotu!

mvp977
31.10.2008, 17:03
grats seek !!!

zed
31.10.2008, 18:38
Prvo da cestitam svima koji su do sada prosli i da kazem onima koji idu:
samo opusteno.. :naughty:

A sutra ZED ima da se preznojava, jedno 15 tak min.
A oda ce da kaze kao i svi posle intervijua ma opusteno.
Srecno sutra :grin::grin:

Hvala..
E, pa ne da sam se preznojavao.. negooo.. i ne samo 15 min .. malo duze.. :naughty:

Pa svejedno je koliko te neko ubedjuje da je nesto formalnost ako od toga zavisi tvoj zivot!! zar ne? :)

Evo kako smo prosli:

Prvo su nas (mene i zenu) vratili da se ponovo slikamo.. ona je na slici pogledala malo u stranu a meni je glava bila premala.. uzas.. a za zenu smo uzeli iste slike koje smo poslali u KCC!!!!

Kada smo to nekako ispravili, vratili se i dosao red da placamo..
kad ono, 2 novcanice od 100$ nece da prodju njihov aparat za proveru.. bruka!!
(novcanice nisu falsifikat ali su bile malo starije - a uzeo sam ih u banci Intesa - covek bi rekao da je sigurnije nego u menjacnici ali eto..)
onda su nas opet pustili napolje da nabavimo jos 2 ispravne :)

Sem ova 2 kiksa, ostatak je prosao dosta dobro..
Nismo nosili AoS.. samo adresu prijatelja, i to je malopre zena skontala da smo pogresno napisali ime (napisali smo nadimak :)).. ocigledno nisu proveravali nista :)

pitali su je par osnovnih informacija o njemu.. nista specijalno

na kraju kada je trebalo da pricamo sa konzulom, Tamara (cerka) se malo unervozila pa je on odlucio da skrati i da nam postavi samo jedno pravo pitanje (bilo je pak caskanja dok je trajala procedura sa njim)

i gotovo.. happy end :bravo:

Zana
31.10.2008, 18:48
Nice :bravo: cestitamo!!! Jeste vec isplanirali dolazak?

moni
31.10.2008, 18:50
:bravo::bravo: i sve cestitke.
Sad ona prava priprema.:;D:
Srecno !:pozz:

xeg
31.10.2008, 19:40
Bravo Zed! :beer:
Znaci svi oktobarski kandidati ovoga naseg, jel'te, foruma su dobili vizu:grin:
Srecno!!!

Seekimo
31.10.2008, 23:21
Cestitke Sekimo!:;D:
Ovo je bilo super, toliko ohrabrujuce. Divno!
Znaci nisi imao ni AoS ni potvrdu iz banke ili ti nisu ni trazili?:grin:
Nisam ni imao AoS a nisu ni trazili.Sto se love tice imao sam potvrde iz banaka o podignutoj lovi,koju smo verovatno svi izpodizali ovih dana,ali ni to nisu ni trazili ni spominjali.

stizeljeto
31.10.2008, 23:47
Cestitke Zed! Bas mi je drago sto ste i vi prosli, nekad nam djeca sluze ko propusnice. I mi smo krace bili mislim upravo zbog malog koji se svima cerekao u lice i govorio pa pa jer mu je bilo dosta te cekaonice.

Sretno!!!

kolja
01.11.2008, 03:29
a ja bas mislio coveku da napisem AOS ;CESTITAMO:bravo:

Olivera
01.11.2008, 17:26
Cestitke Zed i od mene :1081:

wingreen
01.11.2008, 18:57
Zed cestitke i od mene:bravo:

zed
02.11.2008, 15:50
hvala puno.. svi ste nam mnogo pomogli i ucinili ceo proces dosta bezbriznijim.. :;D:

Planiramo odlazak oko marta sledece godine, ipak ne bih da zimim na severu
USA, a po svoj prilici, idemo i mi u Cikago.. bar za pocetak.. ipak tamo imamo najvise podrske a posto moramo da idemo svi zajedno, to nam dosta znaci..

Jedino ako se desi nesto specijalno, kao npr. da nadjem neki siguran posao odavde.. onda se menja taktika..

Vidim da je Cikago primetno jeftiniji od Bostona (gde sam prvobitno planirao da idem) sto se tice cena stanova.. za tamo sam planirao minimum 1000$, a na rent.com vidim da se slicni stanovi u cikagu mogu naci za oko 700..
Ali isto tako je i grad mnoogo veci pa se nadam da i nema neke velike razlike u ponudi poslova..

Pozdrav!

xeg
03.11.2008, 08:26
Samo da pozelim srecu Tapiru jer on danas intervjuom otvara novembar!
SRECNO:beer:

landlord
03.11.2008, 08:30
Tapir, bistro ti bilo na intervjuu..

chicagopn
03.11.2008, 09:59
zelim i ja svima da cestitam kao novi clan ovog foruma ,i da svim ljudima pozelim srecan put koji su dobili na lutriji ovu dragocenu nagradu.

mvp977
03.11.2008, 10:42
Good luck Tapir !!!

wingreen
03.11.2008, 14:51
Neka je sa srecom Tapir!

moni
03.11.2008, 14:59
Srecno Tapir -danas!
Srecno Olivera - sutra!

Veronika
03.11.2008, 15:11
Tapir cestitam !!! Pisi u detalje kako je proslo kod nas u Cro ?

tapir.hr
03.11.2008, 17:05
Prošlo je sve super. :)

Dakle, AoF me nisu tražili, ali moram im javiti adresu na koju će mi poslati green card prije nego što mogu preuzeti putovnicu/vizu.Oko ovoga se sada malo zezam budući da zapravo nemam nikog poznatog tamo.

Ipak su me tražili nekakav dokument o raspoloživim financijama.Dao sam potvrdu o prometu na tekućem računu za 10 mj(isprintan PDF sa PBZ Internet bankarstvo) i potvrdu o dionicama koje posjedujem (isprintan PDF sa PBZ Investor). Ove potvrde nisu bile posebno poštambiljane/potpisane od strane banke, nego sam samo isprintao raspoložive PDF-e. (Zahvaljujem dele506 koji je prethodno kontaktirao ambasadu i uputio me da bi ovak nešto ipak mogli tražiti.)

Inače u ambasadi u Zg za dokumente na HR nije potreban prijevod.Ja sam ih već bio preveo kod ovlaštenog prevoditelja, ali nisu mi ih ni pogledali.

Razgovor na šalteru s konzulom je trajao manje od 5 min.

Eto još samo dobavim US mailing address i mogu da selim. :)

srdjevic
03.11.2008, 17:16
Gde kontaš ići u USA?

tapir.hr
03.11.2008, 17:22
Namjeravao sam se za početak koncentrirati na Chicago - velik grad, ok prilike za pronaći posao, ok javni prijevoz, a jeftiniji je (smještaj) od mnogih drugih gradova.Međutim, namjeravam aktivno tražiti posao puno prije nego što uopće uselim.Tak da lokacija u konačnici ovisi o eventulanoj ponudi posla prije useljenja. :)

xeg
03.11.2008, 17:49
Bravo Tapir!:bravo:
Sad ti drzim palceve za dalje, "najgore" si prosao:;D:

OLIVERAAA!!!
Jel' si se spremila za sutra?
Slomi nogu:grin:

mvp977
03.11.2008, 18:08
Grats Tapir ! Ako ti bude trebao cimer , ja kontam ici u aprilu , maju , takodje nemam nikog , javi.

Sratno Veronici !

tapir.hr
03.11.2008, 18:22
Grats Tapir ! Ako ti bude trebao cimer , ja kontam ici u aprilu , maju , takodje nemam nikog , javi.

Sratno Veronici !

Hvala, hvala. :) I hvala svima ostalima na prijašnjim savjetima.

Za ovakve cimer opcije/ili ajmo zajedno uselit opcije sam apsolutno otvoren - ali moj ciljani termin useljenja je 03/09.

srdjevic
03.11.2008, 18:27
Videcemo da razradimo legalne smicalice oko adrese za slanje GC, pa da (ako necemo mi biti pravno odgovorni ni za sta) mozda eventualno organizujemo i tako nesto preko foruma.... no, o tom - potom. :;D:

vidite, nije vam losa ideja za cimere i to... mozda da otvorite novu temu tamo u vodicu, pa da se tamo oglasavaju ljudi koji bi ucestvovali, ili nesto... :obrva:

mvp977
03.11.2008, 18:37
Generalno, 'Balkanci' imaju problem sa povjerenjem , pogotovo ako se ne poznaju licno , ali ja sam za . Imao sam cimera Filipinca , Rumuna , Indijca i iskustva su ok.
Moja namjera je isto Chicago , mada postoji tiny mogucnost za Big Apple.

pokreni oglase

srdjevic
03.11.2008, 18:53
ma ne da ja pokrenem oglase, nego da vi otvorite temu u kojoj ljudi mogu da pisu oglase, nista vise... :grin:

to za poverenje stoji, ali za prvu priliku (citaj 6 meseci) niko nece da umre od toga, izdrzljivo je, rekao bih... :;D:

moni
03.11.2008, 20:06
Cestitam Tapir!
Sto se tice adrese smislices vec nesto.
Kontaktiraj sve prijatelje , poznanike koji imaju ili poznaju nekog preko. Pa samo ti treba adresa gde da stigne SSN i green.A ako promenis grad ,drzavu na aerodromu ces im reci(napisati)eventualno novu adresu.koliki ja znam to moze tako.

stizeljeto
03.11.2008, 23:00
Sretno Oliverce!!
Javi kako je proslo! I mi sutra uzimamo vizu!! :))))

Olivera
03.11.2008, 23:10
...OLIVERAAA!!!
Jel' si se spremila za sutra?
Slomi nogu:grin:


Jesam, al mi se ceo dan prevrce po stomaku.
I ono slomila nogu.... Od tvoja usta u Bozije usi.

Sutra bez obzira kako bude, posle intervjua idem da popije kafu u
"Broz caffe" i trcim kuci da vam sve ispricam. :papa:

Olivera
04.11.2008, 12:58
Eto mene. PROSLA I JA! :ludak::ludak::ludak:
7:45 - Stigli ped ambasadu
08:00 - Pozvali su nas prvi da udjemo, posto prezime nam je na "B" (sto bi rekao moj sin prvi put mi je drago da sam prvi po zabucnom redu. Jer u u skoli to mu je naravno smor :no:)
Prvi sluzbenik mi je pregledao sve dokumente i poredjao redom. Sve izvadio iz moje prekrasno poredjane fascikle :( Malo se cudio zato sto original certificate za obrazovanje mi je bio na obicnom fotokopiranom papiru sa original pecatima. A to je tako zato sto sam original izgubila i vadila novi prepis, a kako vise ne postoje obrasci sa SFRJ grbom, oni su mi izdali na fotokopiju.
...Onda sam cekala ...
09:00 i pozvali su nas nas salteru gde je sluzbenik pRoveravao sve dokumente i radio check-listu. Pre nego sto je usopste poceo da gleda dokumente poslao me na blagajnu da uplatim gde su na jedno 3 nacina proveravali novcanice koje sam im dala.
I ovaj se cudio na moje svedocanstvo, pa sam opet morala objasnjavati. Onda mi je potrazio Aff, koji do tada nisam prijavila da ga imam. Pitala sam dali je neophodan posto u popisu nije naveden? Rekao je da ako ga imam oni bi hteli da ga imaju. Tako nerado sam ga izvadila iz tasne sto je ovaj primetio i nasmejao.
Onda sam ovom sluzbeniku najavila da zelim da viza bude izdata kasnije, kako bi Luka zavrsio osnovnu ovde.
Onda u nas poslali oped da ckamo...
Konzul nas nije pozvao prve iako do tada na sve saltere su nas prvi zvali zbog "B" :) ali imalo je izmedju ostalih starih bakica i mala deca, tako da su njima dali prednost.
09:50 Pozvao nas konzul (Mr. Smiley) svarno bio je mnogo nasmejan.
S njim smo cavrljali jer je bio presretan da moze napokon pricati na engleskom, bez prevodioca.
Pitao me je dali poznajem sponzora, na sto sam ja odgovorila da ga ne poznajem. onda me je pitao dali idemo u Chicago, jer mi je sponzor odatle. I to je bilo negativan odgovor sa moje strane. Na njegovo pitanje u koju state idemo, kad sam rekla Florida, odgovorio mi je da sam napravila super izbor. Onda je pricao sa mojim sinom o skoli, Playstation-om i razno razne decije stvari i rekao mu je da se ne sekira posto sudeci po njegovom Engleskom, brzo ce se uklopiti medju Americkim teenagerima ;)
Onda mi je rekao da smo uspesno prosli intervju i da posto zna da zelimo vizu kasnije, da se samo javim u mesecu kada budem zelela da mi vizu zalepe u pasos, a da do tada svi dokumenti, originali i prevodi) ostaju kod njih.
Vratio mi pasose, dao vizit kartu i receipt o placanju i kulturno pozdravio.
E sad ja neverni Toma posla dva koraka napred i vratila se da pitam: Dali uspesno zavrsen intervju isto tako znaci i sigurno dobijenje vize? :udri:
Na to ce on meni: Of course Madame, just call us when you want to pick up your visa. Have a nice day.
Ja: Thank you Sir. You too.


-THE END-
...THE HPPY END :;D:

xeg
04.11.2008, 13:10
Bravo Olivera!!!
E bas mi je drago za vas!!!:clap:
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Avatar/Fireworks-09-june.gif
Sad pamet u glavu i samo napred:;D:

steficacvek
04.11.2008, 13:17
:ludak:

:ziveli2:

:srbinigr::srbinigr::srbinigr:

:tubac::trubac::icon_coo:

svaka cast Olivera! tvoje iskustvo me je najvise obradovalo, imamo nekih slicnih situacija, tako da me je zaista ohrabrilo! sretno sa daljnjim planiranjem!

kolja
04.11.2008, 13:20
ma znao sam da nece biti frke -CESTITAM:bravo:

moni
04.11.2008, 13:39
:bravo::bravo: bas se radujem.Sad je sigurno mnogo lakse.
A kakva je bila kafica? Sigurno je mnogo prijala posle stresa.

Leona
04.11.2008, 13:41
Cestitke svima od srca:bravo::grin:

Olivera
04.11.2008, 14:49
Hvala svima drugari moi. :bigkiss:
Nemate pojma koliko mi znaci vasa podrska.
Ustvari necete mi poverovati da se ovoj podsci najvise radujem. (Posto druga-od kuce, maltene i da nemam :nene:)
Bilo kako bilo, ja i dalje ostajem stari vuk ovde i nece biti i dalje dana a da ne svratim na ZL-forum. :obrva:

A kafa je bila fan-tas-tic-na.
Stavila velike crne naocare, narucila sam sebi fra-pucino, sela na sunce (u Skoplju je 20C) u izuzivala svojih 30min. sama sa sobom, da sredim mislii euforiju. :;D:

Zana
04.11.2008, 15:49
Cestitke Olivera!!!! :bravo:

stizeljeto
04.11.2008, 16:47
Bravo Oliverce!!! Al ti je prijala kavica nakon intervjua...:1072:

A zamisli sta se nama danas desilo. Isli po kovertu a njima crko printer na dokumentima od sina i gledam ja muz dolazi doma bez koverte... Svekrvu strefilo srce :w00t:

Nudio nam moj i od muza a za malog da dodemo nakon dva dana. Ali uzet cemo sve za dva dana......... svasta :wacko:

Seekimo
04.11.2008, 17:30
Cestitke Olivera i s moje strane i puno srece za dalje planove i ziveli :beer:

Veronika
04.11.2008, 17:52
Cestitam Olivera !!!!Sad polako planovi za dalje !:1081:

wingreen
04.11.2008, 20:15
Olivera sve cestitke i puno srece tvom sincicu i tebi!:bravo::bravo::bravo:

V777
05.11.2008, 04:21
Cestitamo!!!!!!!!!!!!!!!:1081:

beresmed
05.11.2008, 09:40
Onda sam ovom sluzbeniku najavila da zelim da viza bude izdata kasnije, kako bi Luka zavrsio osnovnu ovde.
*****
Onda mi je rekao da smo uspesno prosli intervju i da posto zna da zelimo vizu kasnije, da se samo javim u mesecu kada budem zelela da mi vizu zalepe u pasos, a da do tada svi dokumenti, originali i prevodi) ostaju kod njih.
*****
Na to ce on meni: Of course Madame, just call us when you want to pick up your visa.

Ovo je stvarno korisna informacija!
Dakle, moguce je nakon uspjesnog interviewa zatraziti da se viza dobije kasnije. Ima li netko ili negdje info o tome koliki je taj period najdulji - t.j. koliko se max. moze odgoditi dobivanje vize?

Olivera
05.11.2008, 09:50
Generalno info koji sam dobila kada sam se javila u ambasadi je bio da izdavanje vize se moze produziti koliko god oces, do zavrsetka DV2009 u Septembru.
Ali se ti najbolje javi u lokalnoj ambasadi i pitaj. To ti je najsigurnija informacija.
Bitno je da ides na intervju na datum koji ti je zakazan od KCC, da na bi propustio broj, a za izdavanje je stvar dogovora. :;D:
Javi se u ambasadu. Ja sam tako ucinila.

beresmed
05.11.2008, 09:53
Hvala na info! Nemam jos potrebe pitati u ambasadi - tek se prijavljujem, ali taj info je svakako dobro znati :==D:

dele506
07.11.2008, 02:14
Ljudi hvala svima.
Dobili smo ja i zena GC:==D::==D::==D::==D::==D::==D:
Pozdrav iz Hrvatske svima na forumu

xeg
07.11.2008, 08:18
:wtf:
Pa srecno dele... ali zbunio si me!
Ni jednom nisi rekao da ste u igri za DV2009 vec si panicio kako aplikacija za DV2010 ne radi? I ovde i na ImmigrationPortal.
Daj neki info, kako je prosao intervju i tako to.
:papa:

steficacvek
07.11.2008, 08:29
:blink:

malo smo zbunjeni ... ali u svakom slucaju sretno ti bilo, i daj detalje please :D

gex, mozda je covjek baksuzator k'o i ti, pa se htio prijaviti opet i ove godine :obrva:

stizeljeto
07.11.2008, 10:31
Cestitke za dobivene vize!!! I mene zanima koji si broj i kako je sve islo u Hrvatskoj. Pozdrav i sve najbolje :)

srdjevic
07.11.2008, 17:32
Da, covek je izvucen prosle godine, ali je kontao prijaviti (pored rodbine) i sebe opet.... kao tamo neki..... hihihiihih :bravo:

Dobio covek vizu, tako da se nije prijavio opet, sve mu proslo kako treba (nadam se da ce opisati bar ukratko kako je proslo), tako da.... ode on. :obrva:

dele506
07.11.2008, 20:52
:wtf:
Pa srecno dele... ali zbunio si me!
Ni jednom nisi rekao da ste u igri za DV2009 vec si panicio kako aplikacija za DV2010 ne radi? I ovde i na ImmigrationPortal.
Daj neki info, kako je prosao intervju i tako to.
:papa:

Pozdrav svima.
Ajmo prvo da odgovorim na pitanja.
Sudjelovao sam na obadva foruma (ovaj i onaj eng.) i pisao sam da sam 2009DV10***
Prijava nije bila za mene jer sam ja bio prije uplatio kod USAFIS (http://www.usafis.org/_sys/index.asp?af=wiz_145) ( ono kad platis 4 godine zaredom),nego je bila za familiju.

Inace na stranicama za Dvlottery se iz Hrvatske i dalje nemoze prijaviti.Nemam pojma koji k... se desava.Prijatelji su me isto zvali i nikako se jos nisu uspjeli prijaviti pa se svatko snalazi kako zna.
Jednostavno krenes popunjavati podatke i kad treba ici na sljedeci korak izbaci te.

ISKUSTVA IZ HRVATSKE-INTERVJU

4 mjesec 2008 dobio 1NL
u roku 7 dana poslao u Kentucky
10 mjesec 2008 dobio 2NL
11mjesec intervju,prosli
Dobili GC :==D::==D::==D::==D::;D:

Meni je bio problem sto ja i moja tadasnja cura nismo znali da je jedini nacin da idemo zajedno je da se vjencamo.
To smo saznali 1mjesec i 10 dana prije zakazanog intervjua
Vjencali smo se u roku od 7 dana ( samo da napomenem da inace normalna procedura u Hrv.je da se morate najaviti min.30 dana ranije prije vjenjcanja) mi smo nekako na jedvite jade uspjeli to pravilo preskociti i vjencali smo se tocno 1 mjesec prije intervjua.

Onda je trebalo prvo da zena moja promjeni sve dokumente na svoje novo prezime i onda smo tek poceli vaditi potvrde (policija,min.pravosuda itd...)

Dosli smo u Ambasadu
Bili su jako ljubazni prema nama
Predali papire
Otisli platiti
Pozvali nas ponovo da damo otiske prstiju i dokaze da smo i prije bili u vezi ( to je bio najmanji problem jer smo mi vec zajedno vise od 6,5 god,pa smo ponjeli 120 slika,ugovor da smo kupili stan,potvrda da imamo punomoc na tekucim racunima,stari e-mailovi),sve su to uzeli.
Trazili su nam potvrdu Affidat of support,ja sam ponjeo potvrdu iz banke da imamo 10 000EURA na racunu
Cekali neko kratko vrijeme
Pozvao nas konzul na salter ,pitao nas zasto smo se vjencali,pregledao papire i to je to.(to nije trajalo vise od 5min.)
I to je to,dobili GC
Sve to zajedno je trajalo 1h i 30min

NAPOMENA:Svi koji su iz Hrvatske,NEMORAJU prevoditi dokumente,ako su i dalje skepticni neka slobodno nazovu ambasadu u Zagrebu koja ce im to potvrditi( a i pise to na njihovim internet stranicama)
Ako vas ide dvoje,pratioc nemora donositi nikakve potvrde o skoli( sto se njih tice moze ti zena biti i nepismena,al je bitno da ti kao glavni nositelj GC zadovoljavas sve uvjete)
Ako ima jos tko upita neka se slobodno javi na private message.

Eto to je to,drzim fige i da vi ostali dobijete.
Pozdrav svima

Dejan

steficacvek
07.11.2008, 21:02
jos jednom cestitke dejane! i sve najbolje u planiranju odlaska i sretno u novom pocetku! hvala za objasnjenje, svaka nova informacija bas super dodje!

dele506
07.11.2008, 21:09
Odakle ste vi,jel netko iz Hrv?Osim Veronike,tapir i stize ljeto?

beresmed
07.11.2008, 22:11
Ja sam iz hr, ali tek se prijavljujem za DV2010, posto sa DV2009 nisam imao srece :pozz:

Veronika
21.11.2008, 11:30
Odgovorili mi iz KCC , intrvju zakazan za 05.01. sljedece godine :)
POslali su mi drugo pismo koje treba da stigne i za sva buduca pitanja postavim svojoj ambasadi :) I to je to !

landlord
21.11.2008, 11:35
e bas mi je dragana zbog tebe...

Nek bude sa srecom...

xeg
26.11.2008, 22:25
Upravo smo saznali da nam je intervju zakazan za January 22, 2009.http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/declare.gif
a druga koverta poslata November 14, 2008.
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/darkgreenjumpin.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/darkyellowjumpin.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/darkredjumpin.gif

Zana
26.11.2008, 22:32
Yuuuhuuuuu! Ala ce da slavimo!!!!! :bravo: :bravo: :bravo:

landlord
27.11.2008, 08:46
Polako Zana... prvo mi njega da ozenimo..:) hahah

Nego jesi ti sluzio vojsku, Xeg? Ako nisi ne mozes ni da se ozenis..:)

steficacvek
27.11.2008, 08:55
ih ovaj landlord pravi partypooper! :grin:

kseže, jupiiiiii!!!!! izgleda da opet malo razvlače, ali i dalje je prolazno vrijeme dobro! e sad ce frka i panika da pocne :grin:

xeg
27.11.2008, 09:19
Hahaha:grin:
Hvala vam i svima zelim sve ove lepe faze:ludak:
Ma gde nisam sluzio i to zadnja klasa na 12 meseci, ona sto je nije uhvatio ni dan skracenja ali ja sam bio optimista i tada i bio sam srecan jer nisam dobio ni dan produzetka:beer:
Hahaha... :1060:Land partypooper... ma ne bih ja njega Stefi menjao ni za brdo poope:blink:
:grin:

Zana
27.11.2008, 09:44
Vidis :grin: moj pokojni deda nikako nije voleo zensku celjad da udomi sa s' "momak koji nije sposoban ni vojsku da sluzi".... vrlo cesto banku dav'o da je siguran da isti nije sposoban ni za mnoge druge stvari hahahha na zalost zalomio mu se jedan takav za zeta, nije ni cudo sto celog zivota nisu pricali :grin:

E vidis onda Xeg, tih tvojih 12 meseci je extra stvar :grin: nego sad citam ovaj retro, ima ovde i nekih koji su sluzili zero dana...

Nego lepo mi da se prvo organizujemo za 6-ti, sto bi rek'o Landlord...:beer: sto se tice mog rodjendana sve ti je oprosteno ali mora repriza da padne cim stignes na ovu stranu okeana hahahah

xeg
27.11.2008, 13:02
Nego lepo mi da se prvo organizujemo za 6-ti, sto bi rek'o Landlord...:beer:

E bas tako! Posle toga moja ljubav:inlove: i ja krecemo u osvajanje Amerike!
Bice repriza i repriza jer veselja nikada dosta!!!
:punk:

wingreen
27.11.2008, 16:00
Cestitam i ja!:bravo::bravo::bravo:

landlord
27.11.2008, 16:18
Cestitam i ja!:bravo::bravo::bravo:

Sta cestitas? Nisam bas upratio?

wrath:of:the:lich:king
27.11.2008, 17:41
ljudi citam vas vec mesecima ali sam od onih sto su lenji da postuju, ima nas jos dobitnika GC sto se udadosmo na brzaka, ali za 72h! bukvalno :1072:

steficacvek
27.11.2008, 18:00
ljudi citam vas vec mesecima ali sam od onih sto su lenji da postuju, ima nas jos dobitnika GC sto se udadosmo na brzaka, ali za 72h! bukvalno :1072:

hehehe, details please .... :grin:
inace dobrodosla! imam molbicu, ajde ostavi trag i na onoj temi o znacenju nickova :D

wrath:of:the:lich:king
27.11.2008, 18:13
Hvala :grin: details? hmm, moj dragi je izvucen i nije hteo bez mene pa eto, 72h svadba :1081: pocetkom oktobra smo imali intervju, standard papiri, bez ikakvih pitanja o nasoj vezi i ikakvih dokaza o duzini veze... odosmo next year! :bravo:

steficacvek
27.11.2008, 20:33
prekrasno ... padam na te DV lottery romanticne price :grin:
kako vam je izgledao intervju?

Olivera
27.11.2008, 20:53
Auuuuu....! :blink:
Nema mene par dana i eto.... Xeg-u zakazali intervju! :grin:
Ajt sada mozes da ubacis u trecu i udjes u fazu angazovanog spremanja. :bravo:

Nego lepo mi da se prvo organizujemo za 6-ti, sto bi rek'o Landlord..
Ma oganizovao je covek vec svoju debelu srpsku svadbu, valjda, nece on to tek tako. :1081:
Jedva cekam da prodje 6-ti pa da se lepo zavalim i citam o tome. Kod nas ovde mi kazemo: "Ima da ti pukam seiri bratce" :1060:

landlord
27.11.2008, 21:25
Ma draga Olivera.. ja se vec ovde spremam za taj 6. ti...

Natjerao sam zenu da napravi sarme.. suho meso specijalno je naruceno...
Rakija iz Hercegovine stigla.. Ima da se i ovde u Sarajevu slavi ta svadba..:)

Zana
27.11.2008, 21:42
Hercegovacka kazes? Jaoooooooo!!!!!:1081:

DaneBGD
03.12.2008, 00:38
pozdrav svima,i sa ove i one strane bare.jel ima neko iz bgd ili bar iz srbije da je bio skoro na razgovoru.nikako da cujemo kako je ovdi kod nas.jel ne prekidamo veselje.sory,ako je da.hvala,ako je ne.pozdrav

DaneBGD
03.12.2008, 00:40
mi cemo za neki dan u ambasadu,pa se pravimo da smo kul,ali lose.samo da i to prodje.

moni
03.12.2008, 08:34
Da, BaneBGD bio Kolja. Odmah zapalio preko bare.Pogledaj njegove postove. A kad ti ono ides? Mi svima drzimo fige tog dana. Odmah javljaj sta i kako je bilo.

wrath:of:the:lich:king
03.12.2008, 12:55
Je l pod "skoro" moze oktobar :woohoo:

DaneBGD
03.12.2008, 16:30
moze,kako da ne.izgleda da drugih,sem kolje,koji je odmah zbrisao,i nema odavdi.napisi ako te ne mrzi samo o intervjuu.hvala

xeg
04.01.2009, 20:34
Veronika drzimo ti palceve sutra za intervju http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/clapping.gif
Srecnohttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/clover.gif

landlord
04.01.2009, 23:31
Ups .. to mi je promaklo..
Svakako i ja ti zelim mnogo srece.. sutra..

Zivkovic_NIS
05.01.2009, 02:33
Kolja je bas pobegulja ispao , nije proslo ni par dana od intevjua , a vec je odjahao na belom konju...:naughty: , neka mu je sa srecom...

Nego, evo jedna mala informacijica , koju sam ja dobio od njega licno preko telefona je to , da jedan moj Nislija koji je istog dana bio na intervju sa njim , sa sobom nije poneo(potvrdu iz supa , i potvrdu iz suda) , pa je i on dobio vizu !!!

Konzul mu je rekao da donese prvom prilikom i viza mu je zagarantovana....

Sta ces , LADOVINA :drool:

Pozdrav za sve "SRECNA NOVA"ja posle 10 meseci na ovom forumu saljem prvu javnu poruku svima ,(TEHNICKI RAZLOZI SU BILI U PITANJU).

ziveli vi meni ! ! !:beer:

moni
05.01.2009, 03:41
Veronika nek je sa srecom.

landlord
05.01.2009, 08:37
Pozdrav za sve "SRECNA NOVA"ja posle 10 meseci na ovom forumu saljem prvu javnu poruku svima ,(TEHNICKI RAZLOZI SU BILI U PITANJU).



Pa dobro dosao ti nama... na forum

Zivkovic_NIS
05.01.2009, 13:08
Pa dobro dosao ti nama... na forum

Hvala ,

BOLJE VAS NASAO....(i na forumu, a i u zivotu). :bravo:

landlord
05.01.2009, 17:24
uh izgleda da je Veronika sa intervjua.. pravac u avion pa nam se ne javlja..:)

xeg
06.01.2009, 13:18
Veronika drzimo ti palceve sutra za intervju http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/clapping.gif
Srecnohttp://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/clover.gif

Veronika!? Kad castis?:beer:
Hajde javljaj!!!

Veronika
06.01.2009, 13:22
Da ,da javljam se iz Usa :) :1081:
Hvala Vam svima na podrsci ,divni ste!!
Sve ok proslo ,bila sam sama ,dosla oko 10 i 30, svi su bili krajnje ljubazni !!!
Za pola sata je sve bilo gotovo, dokumenti (kod nas bez prijevoda),sluzbenica je uzela ,otisci ,placanje,razgovor sa konzulom ,oko 5 minuta,i to je to.(pitao sta cu raditi tamo,gdje su mi roditelji ;jer nisam rodena ovdje...ma lezero sve)
Sve bi bilo gotovo i prije 30 minuta al smo cekali postara da donese moj lijecnicki
jer sam ga radila 29.12. , praznici ,pa je kuverta duze putovala.
Eto to je to ,sad ste vi na redu !Drzim palceve!

xeg
06.01.2009, 13:26
BRAVO!!!:bravo:
Hahaha... kazi kakav mi je timing:grin:

E bas mi je drago, srecno i pusti po neki USA info:papa:

Veronika
06.01.2009, 13:37
Ma ti ces biti gotov cim udes :)
Hvala! Ma ima vremena za Usa ,treba pozavrsavati poslove ovdje ,mozda ti odes prije mene :)

Zivkovic_NIS
06.01.2009, 13:58
HEG ,

vidimo se posle 22.01. na neki coffe, tu po grad !?
A do tada cuvaj snagu trebace ti !?

Ides bez prevoda...:;D:

xeg
06.01.2009, 15:37
Da ,da javljam se iz Usa :) :1081:
Hehe... a ja poverovao:twitch:

HEG ,

vidimo se posle 22.01. na neki coffe, tu po grad !?
A do tada cuvaj snagu trebace ti !?

Ides bez prevoda...:;D:

HEG... na ovo skoro da sam naviko:belj:
Bez prevoda naravno, samo originali svega sto treba i kopije.
Vidimo se, dace Bog da bude povoda za :ziveli2:

jm2001
07.01.2009, 19:22
cestitam i ja svima koji su do sada uspesno zavrsili razgovor! :bravo:
takodje srecna Nova godina i praznici svima! :xmas1:
nisam neko vreme bila na forumu, i sada gledam ima bas puno nislija ovde :)
ili su samo oni najaktivniji?

xeg
07.01.2009, 19:34
... i sada gledam ima bas puno nislija ovde :)

Ma kakvi, samo Zivkovic i mi. Mozda ih ima jos... gledaju iz potaje:;D:

jm2001
07.01.2009, 19:40
Ma kakvi, samo Zivkovic i mi. Mozda ih ima jos... gledaju iz potaje:;D:

pa to je cetvoro, ukljucujuci i mene :D

mada ja ne zivim u nisu trenutno...

xeg
07.01.2009, 19:46
Hahaha:bravo:
jos malo pa prestizemo ove iz Novoga Sada! Gledaj sada kad se zalete Nislije!

Zivkovic_NIS
08.01.2009, 10:20
Heg , brate ne popustaj , stizemo ih...... :konjanik:
pobedjujemo.... :ludak:

Nema nas mnogo ali smo jaki ...:twitch:

:srpskivi:
-----------------------------------
Sta mislis da napravimo "Niski klan" !? , :grin:


:tubac: Boj se bije , bije , zastava se vije za slobodu S..,,je

jm2001
08.01.2009, 16:26
kako je u nisu? nisam bila godinu dana vec :)

xeg
15.01.2009, 08:24
Sloba i Jelena se upravo sada preznojavaju u ambasadi!
Drzimo im palceve i ocekujemo dobre vesti!!!:w00t:

landlord
15.01.2009, 08:28
Naravno da im drzimo palceve...
oni se preznojavaju a mi znamo da ce oni super proci i dobiti vizu...

Samo naprijed..

Zivkovic_NIS
15.01.2009, 08:56
Jer je Sloba_KG , rekao da ce se tek javiti sutra , sa novim informacijama, ili ce nas obradovati danas !?

Sve im najlepse zelim od srca ...

landlord
15.01.2009, 09:24
Da rekao je da ako sve bude ok, a uvjeren sam da ce biti da ce se tek sutra javiti..

wingreen
15.01.2009, 10:04
Ma bice to ok, nema razloga da ne bude. A da im je lako, nije. Drzimo im palceve!:bravo:

Amerikanac2009
15.01.2009, 14:54
E sada Sloba KG i Jelena vec znaju na cemu su! kada bi bar mogli da nam napisu da ili ne!

Joj kako je to zajeb...no kada ti neko na osnovu nekolicine dokumenata kroji zivotnu sudbinu... Nije lako!:no:

landlord
15.01.2009, 15:15
Ma do sada su svi dobili zeleno svjetlo i privremenu zelenu kartu
dobit ce i oni..
nema frke
samo da si zdrav..

Amerikanac2009
15.01.2009, 15:49
odakle si ti Landlord?

landlord
15.01.2009, 15:51
Pa pise ti u ex-yu lokaciji

Sarajevo

Amerikanac2009
15.01.2009, 15:51
Ma da nam je dobiti drugu kovertu... lakse bi bilo... treba cekati jos 10-ak dana do slanja mejla KCC-u:smrc:

Amerikanac2009
15.01.2009, 15:52
E izvini, mislio sam da si mozda u nekom drugom gradu...

landlord
15.01.2009, 15:53
ma polako.. doci ce..
meni je problem jer sam u onoj prvoj koverti odgovorio.. i poslao 3 razlicite adrese...
pa ne znam na koju ce mi poslati..:)

Amerikanac2009
15.01.2009, 16:20
Koliko ja znam oni su iskljucivo trazili ADRESU a ne ADRESE na koje ce poslati drugo pismo. Ti si morao na DS formularu napoisati jednu adresu kao glavnog aplikanta.... mada oni ce ti sigurno poslati odgovor, ali i pre tog drugog pisma znaces na cemu si kada im budes poslao mejl sledece nedelje..

landlord
15.01.2009, 19:20
Evo kao sto u mom potpisu mozete vidjeti.. intervju mi je zakazan 13. marta u ambasadi u SArajevu.

Zvao sam telefonom KCC sada i rekli su mi datum intervjua i adresu na koju ce mi poslati kovertu (nisu je jos poslali, ali je intervju zakazan).

Poz i srecno svima.

jm2001
15.01.2009, 19:24
Srecno land! :)

Zivkovic_NIS
15.01.2009, 19:45
Nek je sa srecom "land" , bas mi je drago ! ! ! Zagolicali ste me , jedva cekam i ja da saznam kada je intervju !?

Inace sam 173xx..

xeg
15.01.2009, 19:47
Bravo drugar! Bas mi je drago da si presao u sledeci stage:bravo:
:beer:

landlord
15.01.2009, 19:54
@Xeg hvala, valjda cemo to pivo jednom skupa popiti..

@zivkovic - nazovi ih i pitaj, reci ce ti kada ti je zakazan intervju.

Inace jos malo info,

jedan malo manje bitan siroj publici danas sam podigao novi pasos;

drugi: u opstinskom ministarstvu odbrane sam danas predao za potvrdu o nesluzenju vojnog roka, nije bilo nikoga i taj formular cu dobiti sutra. Rade samo od 9-13 sati;

treci: potvrda o nekaznjavanju iz policije - kod nas u BiH se vadi u MUP-u u gradu u kojem ste rodjeni. Kod mene to kosta 35 KM (oko 17,6 Eura). Potrebno im je predati rodni list i ispuniti obrazac koji se dobije kod njih. Nakon 7 dana se dodje po potvrdu.

Nadam se da ce ovo nekome koristiti.

poz.

Zivkovic_NIS
15.01.2009, 20:00
OK land ,
to mi je next step , ovih dana cu da uradim i to ...

@xeg ,
kakva je procedura za potvrdu o nekaznjavanju u SUP-Nis !?
Za koliko se zavrsava !?

Za Sud znam .

xeg
15.01.2009, 20:36
@xeg ,
kakva je procedura za potvrdu o nekaznjavanju u SUP-Nis !?
Za koliko se zavrsava !?

Niski, udjes u SUP na glavni ulaz i kazes onome na prijavnici da ti treba potvrda o neosudjivanju i on te posalje u prvu levu kancelariju gde ti daju racun na koji da uplatis (oko 500din.), kad uplatis vratis se tu da zavedu i posalju te u drugu kancelariju i sutradan podignes. Ne treba ti nista osim para i LK.

Amerikanac2009
15.01.2009, 22:03
Dragi Land, cestitam druze - od srca!!!!!:bravo:
Stvarno mi je drago... mozda se i ja odlucim da ih sutra pozovem!
Pa kako si odjednom prelomio da ih pozoves?

landlord
15.01.2009, 22:06
Hvala,

ma nemam pojma.. prenjelo me, gotov pasos i reko ajd da probam pa nemam sta izgubiti.. :)

Ma mozes ih i sada zvati.. jako su ljubazni.. i susretljivi.

landlord
16.01.2009, 11:52
@Xeg hvala, valjda cemo to pivo jednom skupa popiti..

@zivkovic - nazovi ih i pitaj, reci ce ti kada ti je zakazan intervju.

Inace jos malo info,

jedan malo manje bitan siroj publici danas sam podigao novi pasos;

drugi: u opstinskom ministarstvu odbrane sam danas predao za potvrdu o nesluzenju vojnog roka, nije bilo nikoga i taj formular cu dobiti sutra. Rade samo od 9-13 sati;

treci: potvrda o nekaznjavanju iz policije - kod nas u BiH se vadi u MUP-u u gradu u kojem ste rodjeni. Kod mene to kosta 35 KM (oko 17,6 Eura). Potrebno im je predati rodni list i ispuniti obrazac koji se dobije kod njih. Nakon 7 dana se dodje po potvrdu.

Nadam se da ce ovo nekome koristiti.

poz.

Evo dopuna za sve koji su iz Sarajeva.

Potvrda o nesluzenju vojnog roka mi je gotova. Maloprije je podigao

Uvjerenje od suda / 8 KM (4 Eura) takse + 0.5 KM (0.25 Eura) za obrazac / gotovo za dan u kancelariji 104, prvi sprat, u Sudu kod Pravnog fakulteta.

Uvjerenje od mup-a / 35 KM (17,6 Eura) takse, rodni list 4 KM (2 Eura) i kopija licne karte/ gotovo za 7 dana u kancelariji broj 7. Ovo je u Ulici La benevolencija.

wingreen
16.01.2009, 12:44
Cestitam i ja Lande i da ti 13 bude srecan broj!:bravo:

landlord
16.01.2009, 12:48
Nadams e da ce biti s obzirom da je petak 13.ti
heheh
:)

moni
16.01.2009, 19:52
Al si nam se gari usrecio.

Zivkovic_NIS
16.01.2009, 20:39
Evo , ljudi moji imam cime da se pohvalim , nova vest ,
zvao sam KCC , i saznao datum intervjua u BGD.

E sada , da zasucem rukave , i krenem u akciju....:naughty:
__________________________________________________ _

Gde je ovaj Sloba_KG , covek se pogubi sve ! ! !:grin:

Amerikanac2009
16.01.2009, 20:44
Thank you for your inquiry.

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy of Belgrade on March 27, 2009. A notification letter will be mailed to you from KCC within the next 7-10 business days. Please direct any further questions regarding the processing of your case to this embassy.

I ja se upisah uspesno u martovsku klasu
Dakle 27.mart.2009
:woohoo::bravo::==D:

Amerikanac2009
16.01.2009, 20:48
Hvala Landlordu koji je prvi probio led i sto me nagovori da ih zovem
Sinoc poslao mejl u KCC, danas ih zvao a sat vremena posle toga mi odgovorili
Intervju - 27.03.2009:woohoo::==D::bravo:

xeg
16.01.2009, 21:26
Bravo martovci!http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/clap.gif
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/drunk-1.gif

landlord
16.01.2009, 22:50
Cestitam svim martovcima.. a ti na moj rodjos .. 17. 3.
huh.. super.

Sloba_Kg
17.01.2009, 00:10
Evo , ljudi moji imam cime da se pohvalim , nova vest ,
zvao sam KCC , i saznao datum intervjua u BGD.

E sada , da zasucem rukave , i krenem u akciju....:naughty:
__________________________________________________ _

Gde je ovaj Sloba_KG , covek se pogubi sve ! ! !:grin:

E PA EVO I MENE TJ.NAS.
NARAVNO DA SMO SE ZNOJILI U AMBASADI ALI NE ZBOG NERVOZE NEGO STO JE NENORMALNO TOPLO I ZATO STO SMO BILI TAMO U POLA 9 A IZASLI OKO 2 POPODNE.
Vize smo dobili, vaznost im je 6 meseci i 15.jul je poslednji datum kada trebamo da udjemo u USA.
RAZGOVOR JE BIO OPUSTEN, ALI SKROZ.
SAMO UKRATKO CU SAD- POTVRDU IZ VOJSKE NE TRAZE! NAJVISE SE RASPITUJU OKO OSOBE CIJU ADRESU SMO STAVILI.
KONZUL SE SKROZ POGUBIO I JELENI JE VRATIO SVA NJENA DOKUMENTA (A NIJE TREBAO) PA NAS JE NJEGOV SARADNIK (tj.na ovom forumu poznatiji kao "covek koji sve vreme stoji i posmatra intervju") ZVAO U 4 POPODNE TELEFONOM DA NAM KAZE DA TO SUTRA PONESEMO KADA DODJEMO PO VIZE UZ OPASKU "ETO KAD SAM GA PUSTIO SAMOG DA RADI A NISAM TREBAO"
Dakle mi smo sami razgovarali sa konzulom. Vise i detaljnije nas je ispitivao njegov saradnik i tako. Pisem uskoro sve detaljno samo da nadjem gde tj.u koju temu.
Pozdrav svima u hvala na velikoj podrsci

Zivkovic_NIS
17.01.2009, 00:15
cestitam slobo , sad si zasluzio odmor...BRAVO
izdrzali ste najgore....

Ocekujemo sve detaljno kad se odmorite , pitanjca su nam od najvece vaznosti da znas....

Sloba_Kg
17.01.2009, 00:17
cestitam slobo , sad si zasluzio odmor...BRAVO
izdrzali ste najgore....

Ocekujemo sve detaljno kad se odmorite , pitanjca su nam od najvece vaznosti da znas....

Hvala veliko!
Pa videcu da napisem sad odmah samo da pregledam poruke prvo :)

landlord
17.01.2009, 09:16
Slobo, svaka cast od sveg srca cestitma na odobrenoj vizi..

xeg
17.01.2009, 09:54
Hehehe bravo drugari! :bravo:
Svi su se pitali gde ste 2 dana i sta se desilo a ja cutim:;D:

Sloba_Kg
17.01.2009, 10:04
Hehehe bravo drugari! :bravo:
Svi su se pitali gde ste 2 dana i sta se desilo a ja cutim:;D:

Ja sam mislio da ces reci tj.da neces izdrzati da ne napises. Malo smo bazali po bg a i kako kaze moja zena lecio sam se od interneta hahaha citava 2 dana :)

wingreen
17.01.2009, 10:13
Cestitam Slobo svaka cast!:bravo:
A zelim srecu i svim martovcima!

xeg
17.01.2009, 10:16
... kako kaze moja zena lecio sam se od interneta hahaha citava 2 dana :)

Vidim izlecio si se! :RRofl:

Cekaj, cekaj, da ne preskocim... sta si ti mislio!? Da sam alapaca:realmad:
e sto si me sad razocarao...:ajojoj:

Sloba_Kg
17.01.2009, 10:24
Vidim izlecio si se! :RRofl:

Cekaj, cekaj, da ne preskocim... sta si ti mislio!? Da sam alapaca:realmad:
e sto si me sad razocarao...:ajojoj:

Ma neeee, salim se ja. Cak ni Nenad nije imao internet u cetvrtak. Posto vidim sve ove postove "gde su, sta li se desilo" i tako

A da jesam se izlecio hahah

Misa
20.01.2009, 23:32
I mi dosli na red...

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy of Belgrade on March 10, 2009. A notification letter was sent to your old address on January 16, 2009. Please direct any further questions regarding the processing of your case to this embassy. :bravo:

Nije mi jasno kako to da mi idemo na razgovor pre Zivkovic_NIS i Amerikanac2009, a imamo veci case number od njih?!

xeg
21.01.2009, 07:55
Bravo Miso, kao juce da je bilo kad smo se pojavili prvi put ovde:grin:
Ne mora da bude pravilo da brojevi redom idu na intervju, vi ste porodica (ima vas vise) a mislim da Amer i Niski idu solo pa oni to rasporedjuju da svaki dan imaju priblizno isti broj kandidata. Lakse jednog coveka da "uglave" u neki dan nego 3-4. Nekada cak negoga ko je po biltenu za jedan mesec prebace za drugi, tako je bilo sa Veronikom mislim. Nema veze, najvaznije je da svi prodjemo:bravo:

landlord
21.01.2009, 08:17
Ma super svaka cast Miso.. Tebi su i kovertu poslali.. ja tek cekam da mi posalju kovertu, a tri dana poslije tebe mi intervju...

Nego htio sam pitati, mogu li ja na pregled kod cika doktora prije engo dobijem kovertu? Jel trebam neki formular ponijeti kod cika doktora? Ili samo slikice formata 5 puta 5?

hvala

Zivkovic_NIS
21.01.2009, 09:16
Lose mislis >XEG< , nisam , solo , a nisam ni gej ! :belj:

STA GA NAS JE MARTOVACA >>>>>>Gomila jedna, :bravo:

Amerikanac2009
21.01.2009, 09:25
Nisam ni ja solo. I ja idem sa suprugom u sedmomesecnom bebom.
Usput, zna li neko da li i bebe treba da se vode na intervju i lekarski. Odnosno da li se i za njih placa pregled i visa fees?

Bilo bi mi veoma korisno da mi neko da odogovor...
HVALA!:wtf:

landlord
21.01.2009, 09:30
pa apzi moras da ih vodis
ali ih ne zracis
mislim da se placa..

xeg
21.01.2009, 09:33
Jel trebam neki formular ponijeti kod cika doktora? Ili samo slikice formata 5 puta 5?
Mi nismo imali nikakav formular u drugoj koverti, sve su u ordinaciji imali a i slike su nam rekli da im nije bitno za lekarski dal' su 5x5 ili bilo koji drugi format.
Lekarski smo zavrsili tacno mesec dana pre intervjua.

Lose mislis >XEG< , nisam , solo , a nisam ni gej ! :belj:

Auuu Niski... pa ja mislio da ides solo zbog onog pitanja za vencanje posle dobijanja GC... sorry:ziveli2:

@Amer
I tebi sam pogresio!? E je.i ga:grin:
Postoje pravila kod lekara i u ambasadi za decu/bebe ali da bi bio 100% siguran najbolje pozovi i jedne i druge. Ima telefona ovde po forumu, ako ne nadjes javi.

vlatkojo
21.01.2009, 19:58
Auuu kad smo kod greske xeg da se i ja javi i mene si dvaput lose imenovao ali nema veze:1060::grin:
Nego sutra je tvoj red da i stvarno postanes "Pravi Amer" pa nek ti je sa srecom i sto kazu ovi preko bare "break a leg"

2009EU000144xx
17.04.2008 - poslana koverta iz Kentucky
09.05.2008 - stigla prva koverta
22.05.2008 - poslato nazad
13.01.2009 - zakazan intervju
15.01.2009 - viza u pasosu

dreamerns
21.01.2009, 20:10
Srecno Xeg i pokazi im tamo ko je pravi "Amer" :-)

Misa
21.01.2009, 23:06
Drzimo ti fige xeg...Srecno!

landlord
21.01.2009, 23:29
ne samo da ti drzimo fige.. nego i pustamo vodu iz vodokotlica..:)

srecno drug..

Sloba_Kg
22.01.2009, 00:44
I mi dosli na red...


Nije mi jasno kako to da mi idemo na razgovor pre Zivkovic_NIS i Amerikanac2009, a imamo veci case number od njih?!

Nema to bas striktno veze, i nas (moj) case number je bio za decembar a bili smo 15-og januara.

Zana
22.01.2009, 06:46
Kseže, neka je sa srećom :bravo:
Javljaj odma' rezultate pa da slavimo :beer:

wingreen
22.01.2009, 09:37
Drzimo ti palceve!

Veronika
22.01.2009, 10:30
Sretno! :1081:

Amerikanac2009
22.01.2009, 13:53
Sve najbolje danas na intervjuu, koji je verovatno vec gotov....:obrva:

xeg
22.01.2009, 14:06
SRDJEVICUUU SKIDAJ NAVODNIKEEE!!!!!!! :ludak::ludak::ludak:
Prosli smo intervju uspesnooo!!!:grin::grin::grin:
Sve je bilo OK, izasli iz ambasade u 12h, sutra podizemo vizirane pasose. Ovo samo ukratko javljamo iz Bg-a, a opsirnije sutra uvece kad se vratimo kuci.
Hvala svima na lepim zeljama, pomoci i podrsci!:==D:

dejancic
22.01.2009, 14:19
Bravo legendo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tvojim salama u postovima sam se najvise smejao, pa sam morao da napisem svoje odusevljenje:grin:
Sve najbolje i da se sto pre oslobodis okova pogresnih navodnika:grin:

landlord
22.01.2009, 14:20
a znao sam misha li ti tvoga...
super
bas mi je drago zbog vas svaka cast..

steficacvek
22.01.2009, 14:27
Nije da smo sumnjali :grin:
Ali to ne sprjecava da se veselimo zbog vas!
Jedva cekam detaljan update!!!

Amerikanac2009
22.01.2009, 15:08
Svaka cast na uspesno obavljenom intervjuu!!:bravo:
Kao i svi ostali cekamo izvestaj kada stignes kuci! Veceras se dobro provedi i opusti. Sada je sve gotovo!:beer::==D:

Sloba_Kg
22.01.2009, 15:42
SRDJEVICUUU SKIDAJ NAVODNIKEEE!!!!!!! :ludak::ludak::ludak:
Prosli smo intervju uspesnooo!!!:grin::grin::grin:
Sve je bilo OK, izasli iz ambasade u 12h, sutra podizemo vizirane pasose. Ovo samo ukratko javljamo iz Bg-a, a opsirnije sutra uvece kad se vratimo kuci.
Hvala svima na lepim zeljama, pomoci i podrsci!:==D:

BRAVOOOOO!!!!
ČESTITAMO OD SRCA.
Inače Jelenina sestra se danas porodilaaaaa!!!
Čujemo se kad dodjem kući, od zbrke sam zaboravio telefon.
Pozdrav i neka je sa srećom.
I da, sad skinite navodnike.
P.S.jel ste dali zakletvu?:==D::bravo:

landlord
22.01.2009, 15:49
Ma ovi iz ambasade nisu trazili zakletvu, ali je Xeg insistirao na tome da on da zakletvu...
:)

Misa
22.01.2009, 15:54
Cestitamo!!! :bravo:

Misa
22.01.2009, 15:56
Obratite paznju na redni broj xeg-ove poruke kada nam je javio o uspesnom intervjuu.
Djavolja su to posla, kazem Vam ja :;D:

landlord
22.01.2009, 15:58
dobro si to primjetio..:)
heheh

wingreen
22.01.2009, 15:59
E pa druze, nek' vam je sa srecom!:bravo::bravo::bravo:

dreamerns
22.01.2009, 16:06
E bas mi je drago zbog vas...nek vam je sa srecom.

stizeljeto
22.01.2009, 16:58
Bravo Xeg!!! Jos jedan zeleni na putu za Ameriku, sretno i hrabro dalje :)

Zana
22.01.2009, 17:03
E pa Xeg, dobro nam došao :1081: :1081: :1081:

vlatkojo
22.01.2009, 17:48
Evo cestitamo i mi iz Makedonije, i zelimo vam sve najlepse u "obecanu zemlju":beer::beer::tubac:
I nemoj da previse popijes kao ja :laugh1:
2009EU000144xx
17.04.2008 - poslana koverta iz Kentucky
09.05.2008 - stigla prva koverta
22.05.2008 - poslato nazad
13.01.2009 - zakazan intervju
15.01.2009 - viza u pasosu

moni
22.01.2009, 21:45
:bravo: cestitam.

mariags
23.01.2009, 03:01
Pridruzujem se cestitkama! :bravo:

xeg
23.01.2009, 23:55
Hvala jos jednom svima, zelim vam da svi dobijete vize lagano kao i mi:grin:

Obratite paznju na redni broj xeg-ove poruke kada nam je javio o uspesnom intervjuu.
Djavolja su to posla, kazem Vam ja :;D:
Hahaha ta je bila 665 a posle nje ona kratka je 666:grin:

Nemam ti ja veze sa numerologijom ili nekim mambo-jambo zajebancijama ali interesantno je da smo 22. decembra zavrsili lekarski u Smiljanicevoj 22, a 22. januara imali intervju a da to ne bude sve 22. marta mi je rodjendan:grin:

wingreen
24.01.2009, 12:35
Ocigledno je 22 tvoj srecan broj!:bravo:

xeg
13.03.2009, 09:09
Danas imaju intervjue Landlord i PaulGarrett, Sarajevo i Beograd. Od srca im zelim da sto lakse dobiju vize i nastave zelene putesestvije.
Drugari drzim vam palceve :;D:

moni
13.03.2009, 09:09
Nek je sa srecom Landu danas na interviju.

xeg
19.03.2009, 22:36
Auuu sutra Stefica ima intervju a stigla joj samo 6 AoS-a :smrc:
Srecno Stefi :;D:
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/clover.gif

landlord
19.03.2009, 22:40
Drzimo fige Stefi.. evo ja skinuo carape i drzim nozni palac..:)

Samo naprijed.

steficacvek
19.03.2009, 22:49
:skviz:
ma bas ste srcad!
cujemo se sutra, sa dobrim vijestima nadam se :obrva:

Leona
19.03.2009, 23:51
Sretno stefi:)

ljiljadule
20.03.2009, 07:28
I od mene sretno danas.

moni
20.03.2009, 08:39
Evo i ja drzim fige.Morala sam da obujem one carape sa prstima, necu da Land bude bolji od mene.:;D:

wingreen
20.03.2009, 08:57
Neka je sa srecom! :beer:

steficacvek
20.03.2009, 09:30
E ljudi, hvala vam stvarno! Stefi se spremila i ode u Sarajevo, cujemo se za koji dan sa detaljnim informacijama! :D

PaulGarrett
20.03.2009, 09:47
Stefice Fingers crossed good luck !

http://www.usmletomd.com/tips4match/uploaded_images/fingers-crossed-797258.jpg