PDA

View Full Version : fotografija, dimenzije, kvalitet...


Stranice : [1] 2

bmilos
04.10.2008, 21:22
spremam se da podnesem prijavu za lutriju ovih dana, ali me zanima kako da pripremim fotografiju, srpski receno, kad odem kod fotografa koju dimenziju fotografije da trazim, da li treba nesto posebno da napomenem?

takodje, da li je neko konkurisao sa fotografijom koju je sam napravio (pise na sajtu da moze i tako...). neke posebne napomene u vezi ovog dela prijave, posto je sve ostalo poprilicno jasno i na sajtu...

hvala unapred na pomoci

srdjevic
04.10.2008, 21:31
treba da bude 5x5cm, da si ispred svetle jednobojne pozadine, i da kad je skeniras skeniras u 150dpi, treba da ispadne 600px sa 600px na monitoru, i da bude ispod 240kb.

takvu sam ja sinoć prijavio, zakačiću i to u onu temu gde trenutno pišem tekst uz slike za uputstvo za prijavu na lutriju (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=9).

u suprotnom, ideš sa USB-om ili CD-om ili nečim kod fotografa (ištampaš tu stranicu), daješ mu onu drugu specifikaciju za digitalne fotografije, on ti je snimi tamo, nju upotrebiš u prijavi.

javi ako treba još nešto. :pozz:

landlord
04.10.2008, 21:46
pitanjce..
prije je bilo 62 KB za slikicu.. jesu to promijenili pravila?

srdjevic
04.10.2008, 21:53
aham. samo, bubnuo sam ja, pa sam sad doublecheck (http://www.travel.state.gov/pdf/T1026V-DV-2010bulletin(3).pdf)-ovao, ipak je 240kb, ne 250kb, pa sam izmenio... :==D: mislim da je ranije bila i 300x300 px, pa zato...

takođe, ne verujte photo validatoru!!! on proverava samo ovo što sam naveo.

ma baba može da isprogramira ovaj photo validator što su sklepali... to se napiše u PHP-u u 10 linija koda, verujem da je slično i za aspx... užas, znači... :nene:

prošla mi je blanko bela slika koja je samo u dimenzijama koje su naveli, i za nju mi je rekao photo valid... znači, njušku, boje i ostale kerefeke ne proverava!

landlord
04.10.2008, 22:29
ma baba može da isprogramira ovaj photo validator što su sklepali... to se napiše u PHP-u u 10 linija koda, verujem da je slično i za aspx... užas, znači... :nene:



Pa sta bi ti htio? Da koriste AI za jednu ovako.. beznacajnu stvar? Slomio sam se bio na faksu kad je trebalo prepoznavati trokutove, kvadrate, brojeve na slici.. a da prave foto validator koji ce provjeravati kontrast, koliko posto na slici glava zauzima i sl.

beli1991
04.10.2008, 22:35
Landlord dali ovo znaci da su moje slike ipak ispravne i da ih mogu poslati za prijavu??

xeg
04.10.2008, 22:43
Pa sta bi ti htio? Da koriste AI za jednu ovako.. beznacajnu stvar?

Hehehe...
eto par sezonskih radnih mesta za nekoliko Homera i dva tastera
:drool: *VALID* ... *NOPE*

beli1991
04.10.2008, 22:53
pa ljudi dragi meni nece ovaj photo validator da ga J.bes

xeg
04.10.2008, 22:56
Beli evo ti jedan savet - ne j.be lep nego uporan:D

beli1991
04.10.2008, 22:58
jel se vama desava ovo kada stavim sliku neko vrijeme pokrece i samo mi izbaci greska isto koda ne mogu da otvorim stranicu!a slika mi je teska svega 40kb

landlord
04.10.2008, 23:05
Ja pokusavam da otvorim stranicu
ali ne ide...
vjerovatno je prezauzeta..

beli1991
04.10.2008, 23:50
samo jos jedno pitanje da se vise ne peglam dali ceme radi slike ako nije u redu diskvalifikovati!??samo me jos to zanima!

srdjevic
05.10.2008, 04:59
Naravno da će te diskvalifikovati ako ti slika nije u redu. Ako imaš nedoumice, javi se na private da ti dam mail na koji da pošalješ sliku da vidim šta imaš...

beresmed
05.10.2008, 09:48
Ja pokusavam da otvorim stranicu
ali ne ide...
vjerovatno je prezauzeta..

Ja takodjer ne mogu provjeriti "valjanost" slike, nakon sto postavim sliku u validator dugo vremena ucitava i onda izbaci (bilo da je IE ili Mozilla).
Tako je bilo i prosle godine u bilo koje doba dana i razdoblja za prijavu.

Mislim da se ne trebate zamarati sa slikom i validatorom, bitno je ovo:
1. dimenzija:600x600pix,
2. velicina: manja od 240KB
3. format: .jpeg ili .jpg
4. ostalo prema uputama: svjetla pozadina, ostra slika, pravilna pozicija lica i to je to. :pozz:

srdjevic
06.10.2008, 00:06
A da napisem ja skripticu koja ce da proveri sve isto sto i njihov sajt? pritom, moze da je sacuva negde, pa da mogu da je pogledam na miru (ili sanju) i viknem vam jel prolazi....:obrva:

mirjana
06.10.2008, 13:45
A da napisem ja skripticu koja ce da proveri sve isto sto i njihov sajt? pritom, moze da je sacuva negde, pa da mogu da je pogledam na miru (ili sanju) i viknem vam jel prolazi....:obrva:

da li je ovakva fotka ok:nene:
hvala

mirjana
06.10.2008, 13:54
da li je ovakva fotka ok:nene:
hvala.
Evo je, napravi se citava drama oko fotografije...

xeg
06.10.2008, 14:09
Odlicna:==D:

bmilos
06.10.2008, 15:01
a ova? (u sopstvenoj izvedbi...)

http://img390.imageshack.us/img390/9828/77283264ft3.th.jpg (http://img390.imageshack.us/my.php?image=77283264ft3.jpg)http://img390.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

srdjevic
06.10.2008, 15:49
za sada all good - sve dobre. :;D:

jegger
09.10.2008, 03:26
Ne razumem ovo.. da li mora da se slika skenira..??? zar nije jednostavnije da odes lepo kod fotografa.. uradi ti digitalnu verziju, kako mu kazes (znaci, 5x5cm, 600x600dpi, da bude manja od 240kb itd.) ..kao takvu sredjenu snimi je na usb.. i odes brate kuci

srdjevic
09.10.2008, 07:31
Pa ko kaže da ne može? Jesi bio uopšte na sajtu da pročitaš pravila? a nije baš da i ovde nismo divanili o ovome...:;D:

xeg
09.10.2008, 07:32
Da, vec smo to spominjaliMa kakvo skeniranje, svi fotografi sada imaju digitalnu opremu. Ponesi flash i to ce biti to, kuci je samo smanji na trazene dimenzije.
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/welcome.gif

jegger
09.10.2008, 15:18
Pa ko kaže da ne može? Jesi bio uopšte na sajtu da pročitaš pravila? a nije baš da i ovde nismo divanili o ovome...:;D:

dobro, dobro... nemoj da si 'Jumpy'.. s ranog jutra :)
nov sam ovde, imaj milosti :) uglavnom razumeli smo se.. hvala ti care

Visitors
12.10.2008, 02:27
Znam da ste vec pomenuli, ali evo i ja cu :)

Prosle godine sam cisto zanimacije radi testirao praznu sliku 300x300 formata (tada se slala slika tog formata) i photo validator je potvrdio da je ispravna.

Ostatak je na vama, odnosno da se slikate ispravno, pozicioniranje glave, pogled, ostrina slike, bela pozadina, starost do 6 meseci i sl...

Btw. sta mislite o tome da svako postavi svoju sliku da drugi procene i kazu da li im se cini validna ili ne. Cisto da razbijemo nesigurnost kod nekih jer znamo da oko 2,5 miliona prijava bude odbijeno zbog nepravilne slike.

asmiki
12.10.2008, 07:31
Imam ja jedan home video, ali nije sa mojom zenom pa ne znam da li ovde da postavim?! Hajde ako neko ima nesto slicno da postavi ovde da mi ostali procenimo da li valja ili ne. Sta mislite? ;)

Visitors, ne verujem bas da ce ljudi biti voljni da postavljaju ovde svoje slike, a ako mislis da treba mozda bi trebalo ti da probijes led :)

Nisam imao pojma da toliko prijava bude odbijeno iz tog razloga, nisi nam rekao odakle ti taj podatak?

Na kraju krajeva uputstvo je cini mi se vise nego jasno kako slika treba da izgleda...

...pa ti nemoj da citas uputstvo

asmiki
12.10.2008, 07:54
Visitors, ne verujem bas da ce ljudi biti voljni da postavljaju ovde svoje slike, a ako mislis da treba mozda bi trebalo ti da probijes led :)


Ups, ne videh da su ljudi vec slali slike...izvinjavam se sto ne citam ceo thread

BTW. Mi smo se slikali sami za aplikaciju, ispred belih vrata digitalnim aparatom i proslo je.

srdjevic
13.10.2008, 06:48
ko želi da mu proverimo sliku, neka se javi na private pa da organizujemo email komunikaciju...

xeg
13.10.2008, 07:06
Ma ne verujte mu ljudi!
On za zenske trazi "kompletne slike", za svaki slucaj da proveri dal' je neka i slepo crevo operisala:=V:
To su klasicne navlakuse - neka se javi na private pa da organizujemo email komunikaciju - da cika Velja bonu:grin:

srdjevic
13.10.2008, 07:14
e pa stvarno ne mogu da verujem... i pored mita koji sam ti dao, ipak si propevao.... pa čovek više ni na iznuđivače ne može da se osloni!

nema šta, možemo slobodno da spuštamo zavesu.... master plan iza ovog paravana "pomažemo ljudima" je obelodanjen....

:rofl: (kralju)

stizeljeto
13.10.2008, 07:26
Ja sam vidjela slike od Jelenche i sve su zaista lose kvalitete, izgleda kao da je slikano sa nikakvom digitalnom (pise u Properties neki prastari model za kucnu upotrebu - a navodno je slikano kod fotografa) i izgleda kao da je zumirano i obradeno da bude 600x600. Ne izgleda prestrasno, ali ipak je vidljivo losija kvaliteta slike. Preporucila sam joj da se ponovo sama slika i da posalje nekom od nas da joj to obradi do potrebne rezolucije i velicine.

Salu na stranu, da neko krivo ne shvati da im ne zelimo pomoci ili zloupotrijebiti povjerenje. Tu smo da si pomognemo iako su neki VELIKI SALJIVDIJE!!! :) :) :)

bibi
23.10.2008, 09:31
Pozdrav svima:pozz:,

prvo bih da pozelim srecu svima nama koji cemo se ove godine prijaviti!

Ja sam se prijavljivala i prethodne dve godine, ali nista... Nadam se da ce treca biti sreca.

Ove godine sam se malo zabezeknula kad mi je foto validator odbio sliku, a onda sam tek resila da procitam uputstvo. Prethodnih godina je slika trebalo da bude 320x240, sto se lako napravi najobicnijim digitalnim fotoaparatom. Ali sada stvarno ne umem sama da podesim na mom Canonu da slika cetvrtaste slike (600x600). Pokusavala, trazila, ali nijedan od ponudjenih formata nije cetvrtast.

Moze li neko da kaze da li svi digitalni fotoaparati mogu da naprave odgovarajucu sliku?
Ako ne mogu svi, koji mogu?
Da li je dozvoljeno da se isece praugaona slika u nekom od programa za obradu slika tako da bude 600x600?:blink:

stizeljeto
23.10.2008, 09:49
Nemoras nista podesavat na digitalnom. Slikaj se i pazi da slika bude dobre kvalitete i vece rezolucije i posalji nekom ovdje da ti ih izreze (crop) i posalje natrag da ih posaljes. Mozes Srdjevicu, meni, kako hoces. Pisi na Private poslje ako zelis da ti neko pomogne sa rezanjem slike.

Pozdrav i sretno ove godine!!! :)

bibi
24.10.2008, 09:08
Hvala na savetu. Nisam do sad ni koristila opciju Crop. Probacu prvo sama da sredim slike, a ako ne uspem.... javicu

nepiyu
26.10.2008, 18:47
Konkurisao sam prvi put prosle godine,ali nista.Ocekujem vise srece ovaj put:smrc:

Srdjevicu sam poslao PM za proveru slike.
Ja sam je prosle godinesam pravio,ali bolje da se proveri.

bibi
27.10.2008, 16:20
Hey,

hvala vam na savetima. Uspela sam da crop-ujem fotografije, i danas sam poslala prijavu, a fotografije su prihvacene.:grin:

Naravno, treba voditi racuna i o ostalim zahtevima iz uputstva...

stizeljeto
28.10.2008, 10:32
Bravo Bibi! A sad puno srece pa da se i ti znojis pred intervju ko mi ostali :)

Tarzan
28.10.2008, 11:22
Slikanje kod fotografa nije skupo: 70 dinara. I lepo dobijes profi-fotografije u digitalnoj formi na memori stiku, pa posle radi s tim sta god hoces.
Ja iz navike koristim CorelDRAW!. Tu ga brzo, lako i jednostavno - sto ovi kazu "kropujes" i posle exportujes u JPG. Pri toj radnji te on pita koliku kompresiju zelis i time stimujers da ti rezultirajuci fajl ne bude veci od zadate velicine. Prica je jednostavna i prosto nemoze da omane.
Sem toga, posle ti ostaje ta slika u elektronskoj formi da od nje pravis fotografije za sva moguca dokumenta...:book:

beresmed
05.11.2008, 07:14
Zanima me ima li tko iskustva sa prijavom na lottery, a da je koristio istu fotografiju kao i prosle godine?
Prijavio bi se sa istom fotografijom kao i prosle godine, ali ne znam rade li oni kakvu provjeru - t.j. kako oni mogu znati da mi je foto stariji od 6 mj, a prakticki sam isti :==D:?

srdjevic
05.11.2008, 08:37
Zašto, teško ti da se opet slikaš? Zaista? :a014:

xeg
05.11.2008, 08:40
Jel' mogu da ti na to pitanje odgovorim posle intervjua?:grin:
Moj savet - saljite "sveze" slike, nije tesko ali znam da nas uvek mrzi ili nam se zuri.

beresmed
05.11.2008, 09:32
Zašto, teško ti da se opet slikaš? Zaista? :a014:

Vrlo vjerojatno cu se opet slikati sa budem 100% siguran - prosle godine sam nekako dobro ispao na slici :==D:

srdjevic
06.11.2008, 06:38
prosle godine sam nekako dobro ispao na slici :==D:


Pa onda nemo' da si luuuud! Tu fotku onda šalješ mačkama, a ovim buzdovanima ovde šalji novu, opušteno... :clap:

nepiyu
16.11.2008, 01:37
Milose,
jesi li dobio moje fotke?

lenhi
08.09.2009, 16:20
Ako može neka odgovore ljudi koji su dobili vizu, kakvu su sliku predali u dobitnu prijavu?!
Mnogo je mišljenja te može samostalnim fotoaparatom uz kućna vrata ili zid, te mora od fotografa profesionalna, pa do toga da može i od prošle godine iste fotografije mada ne bi trebalo da budu starije od pola godine jer to piše u zvaničnom uputstvu itd.
Ja sam predavao svake godine nove slikeod fotografa jer mi je digitalac slab.
Najbolje da ljudi koji su dobili vizu to kažu i otklone sumnje, jer to je najbitniji dio prijave! U principu samo tu možete pogriješiti i biti diskvalifikovani!
Srećno svima!

dejancic
08.09.2009, 20:41
Obe prijave licna izrada uz pomoc digitalnog fotoaparata sasvim prosecne rezolucije. Drugi put su me izvukli i jedina promena u odnosu na prvu godinu je to sto sam crop-ovao fotografije na 600x600, jer su iz kcc-a uveli i taj uslov. Samo prati uputstva o proporcijama i polozaju osobe koja se slika, bela pozadina (u mom slucaju vrata) i nemas sta da brines...

dreamerns
08.09.2009, 22:20
Stvarno ne vidim cemu mucenje. Nije li lakse otici kod fotografa i reci mu da ti napravi sliku za americku vizu (vece fotografske radnje znaju sta i kako). Za prijavu na lutriju je ok digitalac....ali kada si vec dobio....pa ono...izujes se 300 dinara, nije kraj sveta.
Pazite da nemate nikakav nakit na fotografiji (mindjuse i sl).

kaneolopa
09.09.2009, 01:57
Stvarno ne vidim cemu mucenje. Nije li lakse otici kod fotografa i reci mu da ti napravi sliku za americku vizu (vece fotografske radnje znaju sta i kako). Za prijavu na lutriju je ok digitalac....ali kada si vec dobio....pa ono...izujes se 300 dinara, nije kraj sveta.
Pazite da nemate nikakav nakit na fotografiji (mindjuse i sl).

Ovo vazi za muskarce i nakit ;) ali i za pirsinge po licu itd.

Sloba_Kg
09.09.2009, 03:36
Ako može neka odgovore ljudi koji su dobili vizu, kakvu su sliku predali u dobitnu prijavu?!
Mnogo je mišljenja te može samostalnim fotoaparatom uz kućna vrata ili zid, te mora od fotografa profesionalna, pa do toga da može i od prošle godine iste fotografije mada ne bi trebalo da budu starije od pola godine jer to piše u zvaničnom uputstvu itd.
Ja sam predavao svake godine nove slikeod fotografa jer mi je digitalac slab.
Najbolje da ljudi koji su dobili vizu to kažu i otklone sumnje, jer to je najbitniji dio prijave! U principu samo tu možete pogriješiti i biti diskvalifikovani!
Srećno svima!

Ja sam slao iste slike obe godine. Skenirao sam sliku kuci a drug je obradio po zahtevima koji su bili za 2006 tj.2007 (bilo je isto) sada je nesto drugacije ali nista spec.
Generalno imate opciju check photo i ako nije dobra nemoze prijava ni da prodje.

lenhi
09.09.2009, 09:26
Check photo ti nije uopšte mjerodavan. On kad provjerava sliku prepoznaje samo dimenzije i veličinu slike u KB, a možeš slona ili avion da naslikaš u bilo kom položaju on će ti reći da je sve u redu. Kakav check photo! Smiješan je!

Tarzan
09.09.2009, 12:19
O ovome je vec 100 puta pisano. Vise je ljudi koji su dobili vize a da su oba puta poslali iste fotografije i to je to. Stoji i ono sto je neko rek`o, da je suvise "veliki ulog" da bi se rizikovalo sa istim, ali eto: ljude izvlace.

Poucen time, iako sam ogromne nade polagao u prvo ucesce, i ovaj drugi put cu se prijaviti sa istim slikama.

Evo, jos koji dan...

cile
09.09.2009, 13:39
Stvarno ne vidim cemu mucenje. Nije li lakse otici kod fotografa i reci mu da ti napravi sliku za americku vizu (vece fotografske radnje znaju sta i kako). Za prijavu na lutriju je ok digitalac....ali kada si vec dobio....pa ono...izujes se 300 dinara, nije kraj sveta.
Pazite da nemate nikakav nakit na fotografiji (mindjuse i sl).


E,sad sam se bas ubedacila:smrc:.....pre sat vremena sam bila kod fotografa i nisam o mindjusama ni razmisljala.........Vrlo su diskretne,mali kamicak..
Da li da idem na ponovno slikanje??????????::udri:

dreamerns
09.09.2009, 15:50
Ma ok je to. Vise oni gledaju da na slici nemas neki pirsing u nosu i sl....ili ako si musko da nemas mindjusu (mene je bar fotograf na to upozorio, da skinem).

Sloba_Kg
10.09.2009, 04:22
Check photo ti nije uopšte mjerodavan. On kad provjerava sliku prepoznaje samo dimenzije i veličinu slike u KB, a možeš slona ili avion da naslikaš u bilo kom položaju on će ti reći da je sve u redu. Kakav check photo! Smiješan je!

Pa dobro ti onda daj pare da ti fotograf uradi sliku ali imaj na umu da su mene sa intervjua vratili da idem ponovo da se slikam jer mi u radnju odsekli ramena i previse su me zumirali. Jelenu isto tako. Ako uradis check photo a slika ti izgleda kako treba ne vidim u cemu je problem. Ali na kraju, meni to nije ni bitno samo pokusavam da pomognem....a tebi kako volja

steficacvek
10.09.2009, 07:32
Meni ni fotograf nije mogao smanjiti fotografiju na potrebnu rezoluciju. Smoto nekakav ... Tako da sam se ja sa tim patila kod kuce, ali uspjela.

dreamerns
10.09.2009, 14:56
Ja sam otisao u poznati studio u Novom Sadu, koji znam da rade sa zilion ljudi dnevno. Uradili su sve kako treba....cak ni one mere nisu gledali sto sam poneo, jer vec sve znaju oko toga.

dreadnot
11.09.2009, 07:55
JA sam sve slike radio sam od kada je uvedeno internet prijavljivanje. Skljocnem digitalnim foto aparatom, otprilike kropujem da bude cetvrtasto, a da se lica jasno vide i da zauzimaju potreban prostor, a onda u fotoshopu uradim resize prema zahtevima sa sajta. Potom proverim u foto validatoru i kada kaze da je OK saljem. Par puta sam slao istu fotku po dve - tri godine, mada ipak predlazem da se svake godine uradi nova, ne kosta nista. Foto validator je super, jer predpostavljam da niko nece da salje sliku slona ili aviona ako se ozbiljno prijavljuje...

lenhi
11.09.2009, 12:20
Pa sam sam čitao da su ljudi ovde pisali da validator provjerava samo dimenzije i veličinu, a i probao sam i tako je. On prepozna da je slika 600x600 i da je manja od 62kb. O tome da li je mutna, da li si okrenuo glavu naopako, da li je 10 ljudi na slici on to ne registruje. On će reći OK samo ako su dimenzije i veličina po njegovom kriterijumu bez obzira na kvalitet slike i šta je na slici, i ne pada mi napamet da se oslanjam na njega. Samo sam to htio reći i čuti mišljenja ljudi koji su dobili vizu. Sačekaću još malo dok izađe uputstvo za DV2011 pa ću vidjeti jel ima razlike, a onda ću vidjeti da li kod fotografa ili ne. Istu sliku od prošle godine sigurno neću slati. To mi je nepotrebni rizik.
Vidim da su istakli da će prijava biti od 2.oktobra do 1. decembra 2009.

steficacvek
11.09.2009, 12:49
Za samu prijavu ne moras toliko da brines, uslikaj se po nekim generalnim standardima (kao sto se uvijek slikas za dokumente) i ako validator kaze ok to je to, nece te diskvalifikovati. Kad dodjes na intervju mogu ti reci da li fotografija zadovoljava kriterije ili ne. I opet, ako ne zadovoljava poslat ce te da se slikas ponovo, nece propasti viza zbog toga.

dreamerns
11.09.2009, 18:16
Meni bas nije jasno o cemu pricamo. O prijavi za lutriju, ili o slanju drugog pisma za Kentucky...pa onaj formular itd (nosenje slike u ambasadu za vizu)? Sto se prijave za lutriju tice...i mi smo to odradili sa digitalcem....nema potrebe ici kod fotografa za to. Ovo ostalo sam ipak uradio kod fotografa.

dreadnot
21.09.2009, 07:57
Ja sve slike za dokumenta uradim na svom digitalcu, malo ih doteram, pa onda odnesem u foto radnju da mi ih razviju na papiru. Oni dodatno obrade prema sopstvenim standardima (posvtle pozadinu i sl.), i do sada nikada nisam imao problema. Jedna te ista fotka mi je na jedno 5 Sengen viza u razmaku od 3 godine, i nikome to nije bio problem.

cile
30.09.2009, 19:46
Molim Vas,pomagajte!:smrc:
Da li neko moze da proveri nase fotografije, da li ispunjavaju one formate,piksele,bajtove i ostalo????
Moj sin ih je *sredio*(ljubi ga majka),ali bih ipak volela da ih neko sa malo vise iskustva proveri.....pisala sam email nasoj podrsci,poslala i slike,ali...:no::no::no:
Posto prijava uskoro pocinje,zelela sam da budem sigurna oko ispravnosti slika,da ne bih dobila fras,prilikom apliciranja.......

Mozda je ovo malo smesno,ali je meni mnogo vazno,a i prvo apliciranje,pa trema.....

Hvala puno

srdjevic
30.09.2009, 20:58
Podrška će odgovoriti, primljena je poruka. Slike izgledaju dobro, a tehničke karakteristike slika ćemo proveriti čim završimo aplikaciju za proveru skripte koja će se nalaziti u okviru novog sajta (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=531). :;D:

cile
30.09.2009, 21:48
Podrška će odgovoriti, primljena je poruka. Slike izgledaju dobro, a tehničke karakteristike slika ćemo proveriti čim završimo aplikaciju za proveru skripte koja će se nalaziti u okviru novog sajta (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=531). :;D:

hvala,hvala,hvala!:1081:
Srdjevicu,nisam ni sumnjala,samo sam se malo uplasila....ne zameri,samo mi je ovo sve novo:estudian::smil42d3:
....a sitno je do pocetka:;D:

lenhi
01.10.2009, 09:11
Ako su Vam slike problem javite se meni slobodno privatnom porukom pa ću Vam dati e-mail da pošaljete slike na provjeru.

cile
02.10.2009, 18:49
.......kazu strpljen-spasen...:nene:.........i dalje nema odgovora...:no: i proverenih fotografija koje bi prosle photo validator!:no::no::no:
(dobro je sto samo to traze,ionako smo na slikama *ko tek ispod voza
izvuceni*)
Verovatno sam naporna,ali :wtf:
Mi bez slika,a *pocetak je poceo*:udri::udri::udri:

bmilos
05.10.2009, 21:27
u principu sliku nije tesko napraviti, ali ja imam jedno pitanjce. ono sto je meni nejasno jeste cinjenica da na slici ne sme biti senke u pozadini. da li to znaci da ne sme biti senke uopste ili samo u onom smislu kako su oni pokazali na uputstvu, jer je dosta tesko naprviti sliku a da nema apsolutno senki, bar malo... koliko je to bitan uslov?

Neverhood
05.10.2009, 21:38
Pozdrav svima, jel slika mora biti 600x600 ili moze biti vece rezolucije kao sto je u ovom uputstvu napisano?

http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf

Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).

Braca
05.10.2009, 22:02
u principu sliku nije tesko napraviti, ali ja imam jedno pitanjce. ono sto je meni nejasno jeste cinjenica da na slici ne sme biti senke u pozadini. da li to znaci da ne sme biti senke uopste ili samo u onom smislu kako su oni pokazali na uputstvu, jer je dosta tesko naprviti sliku a da nema apsolutno senki, bar malo... koliko je to bitan uslov?

Zasto je toliko tesko napraviti sliku bez senki? Ja sam je napravio za 5 min sa svojim Olympus-om :book:

Braca
05.10.2009, 22:05
Pozdrav svima, jel slika mora biti 600x600 ili moze biti vece rezolucije kao sto je u ovom uputstvu napisano?

http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf

Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).

E to je i mene zbunilo jer pise minimum. Probao sam vecu sliku, ali nece da prodje kroz validator, tako da mislim da jedino 600x600 prihvataju.

dejancic
05.10.2009, 22:16
Pozdrav svima, jel slika mora biti 600x600 ili moze biti vece rezolucije kao sto je u ovom uputstvu napisano?


Napravi je da bude 600x600 i nece te boleti glava kasnije...

dreadnot
06.10.2009, 07:57
Slika treba da bude 600x600 i to nije tesko napraviti u bilo kom programu za obradu slika preko opcije Resize, ako se dobro secam.
Senke se lako daju ukloniti sa vise izvora osvetljenja. Postavite nekoliko sijalica sa svih strana da ubiju jedne drugima senke i eto resenja... Ko voli da se igra, moze da slika sa senkom, pa da je sklanja u Fotoshopu, ja sam tako radio neke nase fotke koje su posle koriscene za Sengen vize i nije bilo problema...

bmilos
06.10.2009, 20:23
...
Senke se lako daju ukloniti sa vise izvora osvetljenja. Postavite nekoliko sijalica sa svih strana da ubiju jedne drugima senke i eto resenja... Ko voli da se igra, moze da slika sa senkom, pa da je sklanja u Fotoshopu, ja sam tako radio neke nase fotke koje su posle koriscene za Sengen vize i nije bilo problema...

ako neko moze da mi pomogne oko uklanjanja senki sa slike molio bih ga da mi posalje na PM link na netu odakle mogu da procitam kako to da uradim, ili da mi objasni... ja se malo slabije snalazim u photoshop-u...
hvala unapred ;)

Braca
06.10.2009, 21:56
bmilos,

Ja bih ti prvo preporucio da probas da odmah napravis fotku bez senki, kako bi maksimalno uprostio stvari. Iskljuci blic na kameri, postavi se ispred neke svetle i glatke povrsine (ja sam iskoristio zid od dnevne sobe), podigni roletne na prozorima (ne moras da koristis vestacko svetlo) i stavi kameru na stalak tako da otprilike bude u nivou tvojih ociju (mozes i stolicu da iskoristis ovde). Izvini nije bas detaljno ali probaj nije uopste tesko. Javi kad zavrsis za dalje instrukcije u Adobe Photoshop-u.

dreadnot
07.10.2009, 08:08
Ako te mrzi da sve to radis, idi do neke foto radnje, sada manje - vise svi slikaju digitalnim foto aparatima, pa neka ti urade sliku prema zahtevu, sigurno ce biti dobra i bez senki, pa je prebaci na stik i salji...

chombe_bg
07.10.2009, 12:37
Ako te mrzi da sve to radis, idi do neke foto radnje, sada manje - vise svi slikaju digitalnim foto aparatima, pa neka ti urade sliku prema zahtevu, sigurno ce biti dobra i bez senki, pa je prebaci na stik i salji...

Ma jasna stvar,odes kod fotografa i za 200 kinti zavrsis posao.Sto bi se zezao s tim...:;D:

Neverhood
08.10.2009, 14:42
Da li na slici smem da imam malu bradicu, znaci, ne pokriva mi lice, nego samo deo (na bradi)?

chombe_bg
09.10.2009, 00:19
Da li na slici smem da imam malu bradicu, znaci, ne pokriva mi lice, nego samo deo (na bradi)?

Slikaj se takav kakav jesi,necemo valjda svi da menjamo svoj izgled samo zbog slikanja :wtf:

dreadnot
09.10.2009, 08:11
jel vidis moju sliku? Takva mi je na svim dokumentima, nosim brfadicu i brkove vec godinama i ne pada mi na pamet da se brijem zbog slikanja. Onako kako ti je na pasosu, tako se i slikaj...

Neverhood
09.10.2009, 08:27
Ok, hvala na pomoci obojici. Sto je negde na forumu pisalo da bi neki i goli setali po aerodromu samo da odu, tako i ja, go bih se slikao da je potrebno :1060::blink::nene: ali ako nije ne zelim da menjam imidz.

sunnyL
22.10.2009, 13:12
Da vas nesto pitam u vezi slike. Dakle, slikala sam se, isla sam na resize i upisala 600x600. Medjutim meni posle ispadne da je velicina 600x450 :wtf:
Je li to u redu ?

Misa
22.10.2009, 16:59
Da vas nesto pitam u vezi slike. Dakle, slikala sam se, isla sam na resize i upisala 600x600. Medjutim meni posle ispadne da je velicina 600x450 :wtf:
Je li to u redu ?

Trebalo bi da umesto resize opcije uradis crop. Resize opcija ti po default-u verovatno zadrzava originalne dimenzije slike (odnos duzine i sirine koji najverovatnije nije 1:1) i zbog toga ti ne dozvoljava da podesis obe velicine. Ako bi i iskljucila tu opciju (Preserve original aspect ratio) kada bi podesila dimenzije slike na 600*600 slika bi ti bila ili izduzena ili rasirena. Sa crop opcijom podesavas dimenzije slike i uzimas deo slike koji ti odgovara...

sunnyL
22.10.2009, 17:18
Izvini, ali ja te nisam razumela.
Kako se podesava slika preko crop? Je l tamo gde pise left, right, top, down upisujem koliko hocu da mi "kropuje" ili ja otprilike secem sliku ?

Hvala ti na odgovoru, ali molim te ako mozes jos malo da mi pojasnis, please.

Misa
22.10.2009, 19:14
Izvini, ali ja te nisam razumela.
Kako se podesava slika preko crop? Je l tamo gde pise left, right, top, down upisujem koliko hocu da mi "kropuje" ili ja otprilike secem sliku ?

Hvala ti na odgovoru, ali molim te ako mozes jos malo da mi pojasnis, please.

U ACDSee-u koji ja koristim opcija crop se nalazi odmah ispod opcije resize. Kada kliknes na nju, otvara ti se novi prozor sa slikom koju zelis crop-ujes i malim "prozorom" u okviru slike cije sve 4 stranice mozes da pomeras. U gornjem desnom delu ekrana imas dimenzije (duzina i sirina) "prozora" koje ce se aktivno menjati kako budes pomerala stranice gore/dole ili levo/desno. Sve sto bi trebalo da uradis je da podesis pomeranjem stranica da ti dimenzije budu 600*600 i da slika zadovalja sva ostala propisana pravila. Nakon toga pritisnes dugme done i sacuvas sliku. Ako koristis neki drugi program i ovo sto sam napisao ne pije vodu, napisi koji program koristis, pa cemo se potruditi da ti opisemo postupak crop-ovanja u njemu...

sunnyL
22.10.2009, 20:31
Ja koristim Microsoft Office Picture Manager.
Znam da dodjem do crop-ovanja, ali kada ja sama secem sliku i podesavam je meni se ne ispisuje nigde sa strane koje su dimenzije, nego prvo moram da je sacuvam, i onda mogu da vidim koja je dimenzija, a tako naravno nikako ne mogu da potrefim da mi bude tacno 600x600.
Ne znam sad sta da radim...
Imas li ti neki predlog?

chombe_bg
22.10.2009, 23:22
Ja koristim Microsoft Office Picture Manager.
Znam da dodjem do crop-ovanja, ali kada ja sama secem sliku i podesavam je meni se ne ispisuje nigde sa strane koje su dimenzije, nego prvo moram da je sacuvam, i onda mogu da vidim koja je dimenzija, a tako naravno nikako ne mogu da potrefim da mi bude tacno 600x600.
Ne znam sad sta da radim...
Imas li ti neki predlog?

Imam ja.Idi kod fotografa,odnesi mu sve njihove zahteve kako fotografija treba da izgleda,on te tako slika,snimis na fles i to sve za nekih 200 kinti.Ja mislim da je tako lakse.Sta ti mislis?:naughty:

Misa
22.10.2009, 23:39
Ja koristim Microsoft Office Picture Manager.
Znam da dodjem do crop-ovanja, ali kada ja sama secem sliku i podesavam je meni se ne ispisuje nigde sa strane koje su dimenzije, nego prvo moram da je sacuvam, i onda mogu da vidim koja je dimenzija, a tako naravno nikako ne mogu da potrefim da mi bude tacno 600x600.
Ne znam sad sta da radim...
Imas li ti neki predlog?

Ja sam bio malo neprecizan. Prilikom crop-ovanja je bitno da sve stranice budu iste (slika treba da bude kvadratnog oblika). Nakon toga resize-ujes sliku na 600*600. Ako i dalje budes imala problema, sredicu ti ja sliku ako hoces. Mail sam ti poslao na private...

Irena Sirena
28.10.2009, 22:07
Da li bih nekom od administratora da pošaljem na private fotografiju da mi kaže da li je ok?

lukau13
30.10.2009, 13:59
Veliki pozdrav za sve!
Nov sam na forumu, pa tako i imam jedno pitanje vezano za validaciju slike!
Desava se sledece, kada sa kompa izaberem lokaciju slike, i kliknem na "Check Photo" posle 5 sekundi izbaci mi "Internet Explorer can not display the webpage."
Slika je velicne 600x600pix i tezine 128KB! Dali neko zna u cemu je problem?
Unaprijed hvala!

KanyeWest
30.10.2009, 18:28
Ne brini, nije razlog za to nikakav problem sa slikom, nego je to jedna od uobičajenih poruka IE-a kad ne može da otvori stranicu zbog preopterećenosti sajta na primer. Sličnu poruku ćeš dobiti i kada budeš pokušao da otvoriš drugu stranicu kod popunjavanja prijave(ako koristiš Standard Entry).

Taj photo validator ti je apsolutno nepotreban, jer jedino što proverava je da li su dimenzije slike 600x600px i da li je u pitanju JPEG format.

Što se prijavljivanja tiče, mali savet ti je da koristiš SSL Entry umesto Standard Entry, jer se ispostavilo da se kod njega stranice otvaraju lagano u bilo kom delu dana.

lukau13
30.10.2009, 18:51
Ej Kanye hvala ti puno! Kao sto si rekao, desilo se i kod popunjavanja aplikacije, IE je istu gresku izbacio! :)

KanyeWest
30.10.2009, 19:04
Nema na čemu brate!

sunnyL
05.11.2009, 22:17
Molim vas da mi neko odgovori--prijavila sam se i velicina slike mi je 36 kB. Dimenzije su ok, 600x600.

Da li moze biti problem sto je velicina 36 kB?

dreadnot
06.11.2009, 09:06
Mislim da neces imati problema, ako bas nije degradirana slika. Data je gornja granica, preko koje ne sme, koliko se secam... Ipak, neka da misljenje neko ko je skorije proveravao zhteve za sliku...

sunnyL
06.11.2009, 21:56
Ma nije degradirana. Normalno se vidi.
Ipak mislim da je ok.

American dream
06.11.2009, 22:35
Molim vas da mi neko odgovori--prijavila sam se i velicina slike mi je 36 kB. Dimenzije su ok, 600x600.

Da li moze biti problem sto je velicina 36 kB?

moja je također 36 kB. rezolucija 600x600. bila bi veća da si stavio veći DPI. mislim da je meni bio 72 DPI po defaultu i odlične je kvalitete. naravno, za 600x600.

sunnyL
06.11.2009, 22:57
Super, sad mi je lakse :-)

City Lights
07.11.2009, 12:46
Je li vam fotka 24 bita? To piše u zahtjevima.
Meni je 600x600, 180 dpi, 89,3 KB.

sunnyL
07.11.2009, 13:02
Meni je 600x600, 24 bita, 36kB, 72 dpi. A sta znaci to 72 dpi??

sunnyL
07.11.2009, 13:11
Mislim da je velicina tog dpi vazna za skenirane fotografije, a za ove kad se sami slikamo foto aparatom je nebitno. Tako sam procitala u uputstvu.

City Lights
07.11.2009, 13:29
Dpi znači Dots Per Inch, odnosi se na 'gustoću, odnosno, kvalitetu rezolucije slike.

American dream
07.11.2009, 13:47
moj slučaj je ovakav. kod fotografa sam se slikao za dokumente i odmah sam mu reko da mi stavi na stick tu digitalnu fotografiju. to mi je naplatio 10 kn. kod vas bi to u protuvrijednosti bilo 130 dinara.

fotografija je original 2300x3500 i veličine je 2,5 Mb. u programu irfanview sam ju izrezal na kvadrat i zatim napravio resize na 600x600, vidio sam da je kod resize-a 72 DPI i da se može mjenjati međutim nisam ništa mjenjao. slika je ostala u JPEG formatu i manja je od 240 kb što znači da zadovoljava sve uvijete. nigdje ne piše koliki treba biti DPI.

American dream
07.11.2009, 13:51
Je li vam fotka 24 bita? To piše u zahtjevima.
Meni je 600x600, 180 dpi, 89,3 KB.

evo malo analogije:

tvoja slika je 180 dpi, moja 72; 180/72=2,5

tvoja slika je 90 kb, moja 36; 90/36=2,5

znači, tvoja slika ima 2,5 puta veći dpi i isto toliko je veća od moje.

City Lights
07.11.2009, 15:35
Aha :)

No mislim da to u konačnici nema veze, koliki tko ima dpi i filesize, ukoliko je sve unutar zadanih ograničenja :)

zeljko987
07.11.2009, 15:40
Evo i mene, s mojim iskustvom.

Prosetam do grada, svratim u Foto fuji, kazem coveku da mi treba slika 600x600 pixela, za vizu, da mi snimi na flash, uzme mi 250 dinara, odradim posao bez problema :D

American dream
07.11.2009, 17:34
to je puno za to što ti je napravio. ako netko treba mogu mu opisati svaki korak kako složiti sliku 600x600, 24 bit, < 240 kb.
naravno, preduvijet je da već imate digitalnu fotografiju kojoj samo treba promjeniti rezoluciju.
nije sramota, nisam ni ja znao do pred neki dan. :;D:

nemili
07.11.2009, 19:02
Ja sam bio prekjuce kod fotografa i reko joj da mi ne treba print slike, nego samo da mi prebaci na usb. Nije htela da mi naplati nista jer je kao 2 min posla i oni to nemaju u cenovniku. E sad zeznula se kod obrade. Posvetlela je pozadinu i sve je ok ali je sacuvala manju pikselazu, pa cu morati ponovo da joj trazim i odnesem cokoladu, red je :;D:
Inace moj drugar je bio pre par dana na slikanju kod nekog drugog fotografa i uzeo mu je 320 din za istu stvar!

Sto se tice smanjivanja kilobajtaze, za korisnike ACDSee-a dovoljno je da otvore fotografiju, kliknu enter, pa opet enter, desni klik na sliku MODIFY - RESIZE. Tu vam izbacuje trenutnu pikselazu. Ako je slika vec 600x600 a velicina veca od 240kb, ne morate nista raditi, samo kliknite sa leve strane cini mi se estimate size i on ce vam izbaciti manju velicinu. Zatim kliknete DONE i sacuvate je takvu.
Takodje u Photoshopu je jednostavno "pobeleti" pozadinu, posto je uglavnom ona kod fotografa sivkasta ili plavkasta. Kome bude trebalo ovo da se odradi neka me cimne na private.

milena_ns
08.11.2009, 03:00
Ja sam se prijavila pre dve nedelje, sama sam se slikala. Sve je po uputstvu, svetla pozadina, pozicija glave, ... 600x600, 104kb... Sad citam ovde da mora da bude i 150 dpi rezolucija. :a014:
Samo u slucaju da skenirate vec izradjenu sliku, onda podesavate na 150dpi. U suprotnom, ako sami sebe slikate ili to uradi fotograf za vas (pa vam prebaci na usb), onda se ne podesava, jer to nije navedeno u instrukcijama.
Ispravite me ako gresim...

American dream
08.11.2009, 10:59
ljudi moji pa nemojmo komplicirati stvari. apsolutno nigdje ne piše koliki mora biti dpi i to je nevažno.

ovo su uvjeti:

Taking a New Digital Image. If a new digital image is taken, it must meet the following specifications:

-Image File Format:
The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
-Image File Size:
The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
-Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
-Image Color Depth:
24-bit color

na kraju se sve svodi na to da fotografija jasno pokazuje tko je na njoj. :beer:

sunnyL
08.11.2009, 12:14
Da, u pravu si American dream, ali procitaj sta pise u uputstvu posle toga sto si ti napisao. U pravu je i Milena ns. U slucaju da skenirate fotografiju dpi mora biti minimum 150. Procitajte, pocetak 4.strane http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf

milena_ns
08.11.2009, 14:12
l
apsolutno nigdje ne piše koliki mora biti dpi i to je nevažno

Bas i nisi u pravu. Kao sto je i sunnyL rekla, procitaj i nastavak gde pise da dpi kod skeniranih fotografija mora biti makar 150dpi.
Nije poenta davati informacije, ukoliko ih prethodno nisi proverio.

Ako vas "mrzi" da citate instrukcije za obradu fotografije, evo na jednom mestu.

Ovo je u slucaju da vi sami pravite fotografiju digitalcem, ili ako to fotograf uradi za vas pa vam prebaci na usb.
Image File Format: The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
Image File Size:The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
Image Resolution and Dimensions: Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
Image Color Depth:24-bit color [Note: Color photographs are required. Black and white,monochrome images (2-bit color depth), 8-bit color, or 8-bit grayscale will not be accepted.]

A ako skenirate fotografiju, onda vaze ova pravila:
Scanner Resolution: Scanned at a resolution of at least 150 dots per inch (dpi).
Image File Format: The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
Image File Size:The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
Image Resolution:600 by 600 pixels.
Image Color Depth:24-bit color.[Note that black and white, monochrome, or grayscale images will not be accepted.]

Ne shvatam cemu tolika frka kad sve lepo pise :wtf:

American dream
08.11.2009, 19:17
ljudi moji pa nemojmo komplicirati stvari. apsolutno nigdje ne piše koliki mora biti dpi i to je nevažno.

ovo su uvjeti:

Taking a New Digital Image. If a new digital image is taken, it must meet the following specifications:

-Image File Format:
The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
-Image File Size:
The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
-Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
-Image Color Depth:
24-bit color

na kraju se sve svodi na to da fotografija jasno pokazuje tko je na njoj. :beer:

izvlačiš iz konteksta. lijepo sam copy/paste upravo sa službenih DV instructions. točno iznad toga kaj sam napiso piše Taking a New Digital Image. If a new digital image is taken, it must meet the following specifications:. isprika ako sam nekoga zbunio. odgovaral sam čovjeku koji je bio zabrinut jer mu je slika svega 36 kb. za skeniranje nisam ništa pisao a i u zadnjih 3 stranica, tj.otkad sam tu, nitko nije pitao za pomoć pri skeniranju.znači da ponovim. ovo što sam pisao isključivo se odnosi na resize digitalne fotografije. skeniranje je sasvim druga priča jer u biti fotografiju treba uvećati ali nebi o tome jer nisam ekspert.

milena_ns
08.11.2009, 19:57
Ma ok, ja sam samo stavila informacije o uputstvima za fotografiju na jedno mesto, posto vidim da je bilo pitanja oko dpi.
Izvukla sam tvoju recenicu, jer mi nije bilo jasno na cega si mislio, pa da ne bude zabune - obrazlozila sam.

American dream
08.11.2009, 21:43
sve 5. svi smo tu da pomognemo jedni drugima. nesporazumi se uvijek događaju. :)
nećemo dalje u off topic

Adnan
11.11.2009, 17:34
Zamolio bih sve clanove koji imaju nekog iskustva sa ovim da pokusaju razjasniti situaciju!
Naime zanimaju me detalji vezani za sliku za prijavu na lutriju. Naime znam da do sad ima vec postova na ovu temu, ali mi oni djeluju dosta zbunjujuce, tako da mi jos ovaj dio cijele ove price nije skroz jasan. Navodite da slika treba biti 5x5, pa neke specificnosti po pitanju kvaliteta i tezine slike, medjutim, ako mogu da primjetim isto tako, neki od vas su stavili slike koje predstavljau kao ispravne, medjutim one po mom misljenju odudaraju od navedenih pravila...naime nije mi jasno zasto su vam slike, prije svega, tako velike, ako kazete da format treba da bude 5x5 i sl...
Iskreno se nadam da ce neko biti zaista strpljiv, da ovu foru objasni, jer vjerujem kako je meni jos uvijek nejasno, da ima jos i drugih clanova kojima ce ova tema biti od koristi.
Unaprijed hvala!!! :;D:

P.S. Ako neko zna nekog dobrog fotografa u Sarajevu preporuka je dobro dosla!!

dejancic
11.11.2009, 18:10
Slike su u elektronskoj formi pa nema potrebe da se opterecujes dimenzijama u cm, vec obrati paznju na piksele tako da ti dimenzije slike budu 600 puta 600. Na mojoj dobitnoj prijavi sam se slikao digitalnim fotoaparatom setovanim na najvecu rezoluciju, a onda sa bilo kojim grafickim programom mozes menjati dimenzije i koristiti opcije kao sto je crop sa kojom dimenziju fotografije prilagodjavas maltene bez gubljenja kvaliteta slike.

lala
12.11.2009, 00:09
ili naj jednostavnija varijanta 300 kinti i u prvi foto studio i nema greske,napomeni im da ti treba slika za us vizu i da treba da ti bude 600x600,i ponesi usb ili cd na koji da ti je snime, mada uglavnom u svim studijima vec znaju i neces imati nikakvih problema.to ti je naj sigurnija i naj brza varijanta.

dreadnot
12.11.2009, 08:48
5x5 cm je bila varijanta dok se na lutriju prijavljivalo u papirnoj formi, pa si morao da prikacis sliku spajalicom i da bude tih dimenzija. Kako je uvedeno elektronsko prijavljivanje, dimenzije su date shodno mediju preko koga se prenose i cuvaju - u pikselima. Sliku snimljenu digitalnim aparatom ili skeniranu sa postojece papirne fotografije (najmanja rezolucija skeniranja 150 dpi) lako obradis u programima za tu namenu - prvo cropujes da bude kvadratnog oblika, a onda pomocu opcije resize das da bude tacno 600x600 piksela (pazi da ti nije cekirano preserve aspect ratio)

American dream
12.11.2009, 08:57
(pazi da ti nije cekirano preserve aspect ratio)

ispravi me ako sam u krivu, ali ne bi li trebao biti čekiran preserve aspect ratio? to bi značilo zadržati omjer širine i visine slike sa originala. ili ne?

dreadnot
12.11.2009, 09:05
Samo ako je prilikom kropovanja uspeo da potrefi bas idealan kvadrat. Ako to odcekiras onda prihvati date dimenzije, inaca prihvati jednu stranu, a druga bude za koji piksel manja, sto moze da zezne validator i da odbaci sliku. Distorzija je minimalna i neprimetna ako si dobro kropovao, a mislim da i kod kropa moze da se podesi da bude tacan kvadrat, ja sam obicno radio "od oka"

American dream
12.11.2009, 09:41
Samo ako je prilikom kropovanja uspeo da potrefi bas idealan kvadrat. Ako to odcekiras onda prihvati date dimenzije, inaca prihvati jednu stranu, a druga bude za koji piksel manja, sto moze da zezne validator i da odbaci sliku. Distorzija je minimalna i neprimetna ako si dobro kropovao, a mislim da i kod kropa moze da se podesi da bude tacan kvadrat, ja sam obicno radio "od oka"

ja sam to radio u irfanview i piše negdje sa strane znači koliko si selektirao (npr 2305x2305 ili 1768x1768) bitno je da su oba broja ista jer to znači da je slika kvadrat. kasnije se samo resize na 600x600.

lenhi
12.11.2009, 12:29
5x5 nije samo bila u papirnoj varijanti. Do 2007. godine i u elektronskom obrascu je bio zahtjev 5x5 ili 300x300 piksela.
Ma odeš kod fotografa kažeš mu da želiš fotografiju u elektronskom obliku 600x600 piksela kao za lična dokumenta sa svijetlom pozadinom, i ljudi će ti sve odraditi. Ti samo sliku preuzmi i šalji uz prijavu.

dreadnot
13.11.2009, 09:37
5x5 nije samo bila u papirnoj varijanti. Do 2007. godine i u elektronskom obrascu je bio zahtjev 5x5 ili 300x300 piksela.
Ma odeš kod fotografa kažeš mu da želiš fotografiju u elektronskom obliku 600x600 piksela kao za lična dokumenta sa svijetlom pozadinom, i ljudi će ti sve odraditi. Ti samo sliku preuzmi i šalji uz prijavu.

Slazem se da je to najjednostavnije, ali gde je tu draz samostalnog postignuca... ima ljudi koji vole da cackaju i iscackaju sami, pa ko velim da im pomognemo...

@ American dream - slazem se, ako je u startu kvadrat, onda sve sto si rekao stoji

Adnan
17.11.2009, 10:42
pozz opet ja haha

... isao kod fotografa (vise njih) .. i ljudi moji zar je moguce da niko ne zna napraviti sliku 600x600 kazu svi mi nemamo pojma ... reci ti nama kolko je to u cm ... a ja kazem e sad ja nemam pojma haha ...

nego trazi sam po netu i nadjoh jedan primjer slike pa bih vas zamolio da mi potvrdite (ko zna) jel takva treba da bude, kako bi je mogao odnijeti svom fotografu da mi napravi istu ... naravno pod uslovom da ja budem na njoj haha ...

pozz

lenhi
17.11.2009, 11:22
Ovo mi djeluje velika slika.
Neka te uslika neko digitalnim fotoaparatom uz neka vrata ili zid svijetle pozadine i pošalji nekom od nas sa foruma da ti se to obradi. Nije bitno u kojoj veličini će biti slika. Prekini time više agoniju oko slike.
Evo ja se nudim a ima još ljudi na forumu voljnih za to, napravi sliku i pošalji mi na pp poruku da ti ostavim e-mail na koji ćeš mi poslati sliku. Kad se slika obradi vraćam ti i šalji prijavu.

Adnan
17.11.2009, 14:36
Prije sve pozdrav i hvala ti na tvom postu...

Sto se tice slike mozda ti se cini prevelika, ali ipak nije, jer sam je sada provjerio na validatoru ove stranice, koji je isti kao i onaj na zvanicnoj stranici lutrije ... i kaze slika je sasvim uredu.

A sto se tice druge stvari...i toga da okoncam ovu "agoniju" oko slike....zao mi te je ali NECU ... sve dok mi ne bude potpuno jasno .. a za to ovaj sajt i sluzi ... u svakom slucaju ja sam se vec unaprijed izvinuo ljudima sto smaram i zamolio za pomoc...tebi ako ovakvi postovi smetaju jednostavno ih ne citaj ... ipak ko zna mozda ti postavljas i "gluplja pitanja" od mene ... u svakom slucaju hvala na briznosti ...

P.S. Jos jednom hvala svima koji su dali korisne savjete sto za ovu tako i za neke sadasnje i buduce teme ... sigurno ce nekom pomoci. Pozz :;D:

lenhi
17.11.2009, 15:31
Prije sve pozdrav i hvala ti na tvom postu...

Sto se tice slike mozda ti se cini prevelika, ali ipak nije, jer sam je sada provjerio na validatoru ove stranice, koji je isti kao i onaj na zvanicnoj stranici lutrije ... i kaze slika je sasvim uredu.

A sto se tice druge stvari...i toga da okoncam ovu "agoniju" oko slike....zao mi te je ali NECU ... sve dok mi ne bude potpuno jasno .. a za to ovaj sajt i sluzi ... u svakom slucaju ja sam se vec unaprijed izvinuo ljudima sto smaram i zamolio za pomoc...tebi ako ovakvi postovi smetaju jednostavno ih ne citaj ... ipak ko zna mozda ti postavljas i "gluplja pitanja" od mene ... u svakom slucaju hvala na briznosti ...

P.S. Jos jednom hvala svima koji su dali korisne savjete sto za ovu tako i za neke sadasnje i buduce teme ... sigurno ce nekom pomoci. Pozz :;D:

Nemaš ti mene šta žaliti. Tvoji postovi mi ne smetaju, a na "agoniju" sam mislio da uspješno pošalješ prijavu što prije. Ti piši i memoare o sebi ako hoćeš ovde na forumu mene to ne interesuje, jer forum nije samo moj.
Ja sam ti ponudio pomoć a ti pošalji i Obaminu sliku u prijavi umjesto svoje ako hoćeš, mene to ne interesuje.

American dream
17.11.2009, 17:45
Prije sve pozdrav i hvala ti na tvom postu...

Sto se tice slike mozda ti se cini prevelika, ali ipak nije, jer sam je sada provjerio na validatoru ove stranice, koji je isti kao i onaj na zvanicnoj stranici lutrije ... i kaze slika je sasvim uredu.

A sto se tice druge stvari...i toga da okoncam ovu "agoniju" oko slike....zao mi te je ali NECU ... sve dok mi ne bude potpuno jasno .. a za to ovaj sajt i sluzi ... u svakom slucaju ja sam se vec unaprijed izvinuo ljudima sto smaram i zamolio za pomoc...tebi ako ovakvi postovi smetaju jednostavno ih ne citaj ... ipak ko zna mozda ti postavljas i "gluplja pitanja" od mene ... u svakom slucaju hvala na briznosti ...

P.S. Jos jednom hvala svima koji su dali korisne savjete sto za ovu tako i za neke sadasnje i buduce teme ... sigurno ce nekom pomoci. Pozz :;D:


ne razumijem zašto napadaš čovjeka ako ti hoće pomoći? dobro ti je rekao jer u prethodnim postovima ti sve piše a ti i dalje ne kužiš.
i to se opetovano događa baš s takvim kao što si ti koji se registriraju i automatski zahtjevaju sve odgovore za svoje probleme u jednom postu.
99% svega pri prijavi je već detaljno objašnjeno nekoliko puta, ostalih 1 % su specifični slučajevi na koje vjerojatno ovdje nitko nemože odgovoriti sa sigurnošću.

što se tiče slike, nije prevelika nego premala. 599x599 pixela :bravo:

American dream
17.11.2009, 18:44
Obrada fotografije

American dream
17.11.2009, 18:47
Program se zove IrfanView i bespatan je

jegger
19.11.2009, 13:28
Da li moze da se posalje ista fotka kao i prosle godine? Moja je bila (521x521pix, 304x304dpi, 85kB) ..i sve je proslo OK!!!
Hvala.

el magico
19.11.2009, 14:24
negde sam pročitao da ne može ista fotka kao prošle godine! takođe, slika ne sme biti starija od 6 meseci!

srećno

American dream
19.11.2009, 14:36
Da li moze da se posalje ista fotka kao i prosle godine? Moja je bila (521x521pix, 304x304dpi, 85kB) ..i sve je proslo OK!!!
Hvala.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

ovdje možeš naći sve što te zanima.

jegger
20.11.2009, 00:25
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html

ovdje možeš naći sve što te zanima.

aj nemoj pricati.. Ozbiljno???
a ja mislio ti imas nesto konkretnije...

American dream
20.11.2009, 01:15
aj nemoj pricati.. Ozbiljno???
a ja mislio ti imas nesto konkretnije...

neznam na koji način da ti odgovorim. u 2 posta na ovoj stranici, ove teme, ti piše koji su zahtjevi za sliku. ako ti nisi sposoban pročitati barem posljednju stranicu prije nego što postaviš takvo pitanje ja ti pomoći nemogu.

mislio sam reko, možda mi čovjek ne vjeruje pa da ga uputim na službene instrukcije. :blink:

nije mi jasno kako se netko može prijaviti na lutriju a da ne pročita službene upute prije nego se prijavi. da si pročitao onda bi znao da slika mora biti određenih karakteristika i da se sve van tih zahtjeva diskvalificira u startu. tako da i da si bio izvučen prošle godine (a moguće da i jesi) bio bi diskvalificiran jer ti slika ne zadovoljava njihove zahtjeve. :bravo:

dreadnot
20.11.2009, 10:27
Na osnovu prethodnog posta, mogu samo da predpostavim da je jegger poslao prijavu a da nije validirao sliku. Dobio je confirmation number i sav srecan cekao rezultate ne znajuci da je diskvalifikovan. Ukoliko zeli i dalje da bude "pametan" i ne slusa instrukcije, neka mu, vise sanse za ostale koji ozbiljno pristupaju ovome.

jegger
20.11.2009, 14:59
Za 'Sanjara' i "dreadnot-a'... ne znam koji deo ..'sve je proslo O.K' vam nije bio jasan?!?!?! al ajde da pojasnim: To je znacilo da je fotka prosla Validator, a ujedno je to bila i poruka za sve koji besumucno steluju, cropuju i seckaju fotke po zadatim normama.. Moje pitanje je bilo jasno i prosto a nadao sam se da ce se neko od ovih 'Starijih', koji je bio u istoj dilemi, naci da odgovori.. a ne neki klinac da me upucuje na opste instrukcije koje sam uzduz i popreko procesljao jos davno pre njega i u kojima naravno ne stoji odgovor na moje pitanje.. jedino je 'el magico' kao pravi stari vuk odgovorio nesto konkretno i to je sve sto je trebalo da znam.. hvala na tome a svima ostalima Srecno i sve najbolje.

milena_ns
20.11.2009, 16:21
Za 'Sanjara' i "dreadnot-a'... ne znam koji deo ..'sve je proslo O.K' vam nije bio jasan?!?!?! al ajde da pojasnim: To je znacilo da je fotka prosla Validator, a ujedno je to bila i poruka za sve koji besumucno steluju, cropuju i seckaju fotke po zadatim normama.. Moje pitanje je bilo jasno i prosto a nadao sam se da ce se neko od ovih 'Starijih', koji je bio u istoj dilemi, naci da odgovori.. a ne neki klinac da me upucuje na opste instrukcije koje sam uzduz i popreko procesljao jos davno pre njega i u kojima naravno ne stoji odgovor na moje pitanje.. jedino je 'el magico' kao pravi stari vuk odgovorio nesto konkretno i to je sve sto je trebalo da znam.. hvala na tome a svima ostalima Srecno i sve najbolje.

Mislim da nema potrebe za takvim tonom ovde. A ako si uopste procitao instrukcije, mislim da ne bi postavljao vise nego glupa pitanja. Ako pise da mora biti 600x600 pixela, onda je to i pravilo, sto izmisljas nova.
To sto je bilo nekad, vise ne vazi.
Ti radi kako hoces, ali nemoj napadati ljude koji samo zele da pomognu.
Slazem se sa dreadnot-om, vise srece za nas ostale. :wee:

American dream
20.11.2009, 17:48
Za 'Sanjara' i "dreadnot-a'... ne znam koji deo ..'sve je proslo O.K' vam nije bio jasan?!?!?! al ajde da pojasnim: To je znacilo da je fotka prosla Validator, a ujedno je to bila i poruka za sve koji besumucno steluju, cropuju i seckaju fotke po zadatim normama.. Moje pitanje je bilo jasno i prosto a nadao sam se da ce se neko od ovih 'Starijih', koji je bio u istoj dilemi, naci da odgovori.. a ne neki klinac da me upucuje na opste instrukcije koje sam uzduz i popreko procesljao jos davno pre njega i u kojima naravno ne stoji odgovor na moje pitanje.. jedino je 'el magico' kao pravi stari vuk odgovorio nesto konkretno i to je sve sto je trebalo da znam.. hvala na tome a svima ostalima Srecno i sve najbolje.


auuu što si pametan. sigurno si ponosan na sebe jer imaš drugačiju sliku od nas idiota koji se "mučimo" da napravimo sliku onako kako ameri zahtjevaju. ajmo reći i da je slika prošla validator, (mada ti ne vjerujem isto kao što ti ne vjerujem da si pročitao upute uzduž i poprijeko jer je jasno navedeno koje karakteristike slika mora imati), nije mi jasno zašto netko uvijek treba izmišljati nešto novo. ljudi koji čitaju ovaj forum mogli bi pomisliti da je format slike nebitan.

neznam ni zašto je bitno da si pročitao upute davno prije mene...ne mislim da si zato više vrijedan od mene a i čini mi se da si čitao krive upute.

da li sam ja klinjo ili ne uopće ne vidim zašto je bitno. jedino ako se osjećaš inferiornim pred mlađima od tebe. ali za taj problem danas postoje mnoge ustanove gdje se može itekako dobro liječiti. nemam se namjere debatirati sa takvima kao što si ti niti ću više odgovarati na ovakve provokacije.

Inside@22
21.11.2009, 09:50
Evo jedna stranica za slike za zelenu kartu.
Samo ubaciš svoju sliku centriraš i dobiješ sliku sa svim parametrima za aplikaciju (600x600, 300 dpi, 24 bit).

http://www.egreencardphoto.com/

sunnyL
21.11.2009, 10:18
@Inside@22, Ej, extra ti ovaj sajt za slike :bravo:

A i potpis ti je super. Zelim ti da ove godine budes izvucen :1081:

zvercica
22.11.2009, 21:58
Dragi svi...

Kaže tema "pomoć vezana za sliku, za prijavu na lutriju". Nadam se da sam na pravom mestu pošto mi baš ta pomoć treba. Da li mogu nekome da ih pošaljem, pošto mi nikako ne ide...

probala sam sve, ali jednostavno neki ljudi nisu rodjeni za neke stvari :confused:

Vrlo, vrlo zahvalna...

Inside@22
23.11.2009, 11:57
Hehe.. :naughty:
I ja si želim da budem izvučen ove godine... :bravo:
I tebi držim fige... :==D:

dare_ns
23.11.2009, 13:59
Evo jedna stranica za slike za zelenu kartu.
Samo ubaciš svoju sliku centriraš i dobiješ sliku sa svim parametrima za aplikaciju (600x600, 300 dpi, 24 bit).

http://www.egreencardphoto.com/


dobar sajt :)
samo shto mi je sajt napravio krivu sliku (desna), a fotoshop valjanu :) (na kojoj sam deblji :/ lazhem, debeo sam na obe...) :D

http://www.dodaj.rs/f/15/Fr/PFVuISf/untitled-1.jpg

p.s. Poshto sam se prvi put iscimao za samostalno fotografisanje, sada sam otishao do foto-radnje i platio 70RSD za jednu fotku, i besplatno su mi je "nabacili" na USB.

chombe_bg
24.11.2009, 01:56
Eto,sad znamo i kako izgleda dare_ns :bravo:

dare_ns
24.11.2009, 12:04
eto ga :D
samo shto se ni ovaj put nisam oshishao pre slikanja :/ zarastao sam k`o chechenski terorista :D

chombe_bg
25.11.2009, 01:21
eto ga :D
samo shto se ni ovaj put nisam oshishao pre slikanja :/ zarastao sam k`o chechenski terorista :D
E,ako je to zarasla kosa,moracu onda da okacim sliku koju sam ja poslao... :==D:

barajevo31
25.11.2009, 13:26
zdravo svima, evo i ja danas ispunjavam prijavu pa me zanima nešto oko slike. Da li oni tamo pregledaju slike da li su fotošopovane ili ne? pošto sam se slikao kući i ispalo sve superička, sve proporcije i dimenzije baš onako kako treba ali se na desnoj strani vidi malo senke pa sam onda to "izbrisao" pa neznam koju verziju sad da pošaljem, ima li neko od iskusnijih da mu pošaljem te dve slike da proveri?

mislim, ne vidi se ono da je uredjena slika ali neko ko se bavi time može uočiti razliku izmedju "originala" i fotošopa ako zumira na debelo i gleda detalje

:papa:

dreadnot
25.11.2009, 14:28
Ja sa radio isto to, slikao se u kucnoj varijanti, a posto nisam imao profi osvetljenje bilo je senki oko glave, pa sam ih lepo pobrisao u Fotoshopu i poslao... i evo, cekam drugu kovertu... Mislim da je bitno da se nista ne menja na liku, a i ne verujem bas da ce da uvecavaju 100.000 fotki izabranih, da ne govorimo o milionima prijavljenih...

wrath:of:the:lich:king
25.11.2009, 14:43
Ma Photoshop slobodno, mi smo sve slike sredili u PS :D

dare_ns
25.11.2009, 14:46
valjda nisu toliko paranoichni da sam terorista ako samo pishe u propertizima da je slika napravljena u PS-u :/ :D

barajevo31
25.11.2009, 14:48
Pa dobro onda, evo poslao sam pa šta bude, bude. :naughty:

nemili
25.11.2009, 15:42
valjda nisu toliko paranoichni da sam terorista ako samo pishe u propertizima da je slika napravljena u PS-u :/ :D

Pakistanski samoubica. :woohoo:

biohazard
29.11.2009, 10:57
ja sam obradio sliku u fotosopu na 600*600 medjutim faca mi je malo izduena. validator mi je prihvatio tu sliku i ja sam aplicirao. sad neznam dali ce prihvatiti takvu sliku ili ce me diskvalifikovati? i pozadina mi nije bela vec svetlo narandzasta (kajsija) ali je jednobojna. nisam nigde procitao da treba da bude bela....sta vi mislite?

American dream
29.11.2009, 11:43
ja sam obradio sliku u fotosopu na 600*600 medjutim faca mi je malo izduena. validator mi je prihvatio tu sliku i ja sam aplicirao. sad neznam dali ce prihvatiti takvu sliku ili ce me diskvalifikovati? i pozadina mi nije bela vec svetlo narandzasta (kajsija) ali je jednobojna. nisam nigde procitao da treba da bude bela....sta vi mislite?

"Background
o The person being photographed should be taken with the person in front of a neutral, light-colored background.
o Dark or patterned backgrounds are not acceptable."

"Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width)".

ovo je citat s DV instructions. sad ti prosudi.

radi slike ne vjerujem da bi te u startu mogli diskvalificirati jer neznaju da li imaš izduženu facu ili ne :grin:
problem bi mogao biti na intervjuu ako dođeš do njega ali baš i ne vjerujem da će te tada rušiti.

biohazard
29.11.2009, 11:57
ma nemam ppojma... nije tamna i nije sarena pozadina... nego je narandzasta.. imam osecajda ce me izvuci... prosle godine mi je kum izvucen, pretprosle brat ...imam dva rodjena strica u americi koji su americki drzavljani 40 godina... jl moze nekako slika da se izmeni

nemili
29.11.2009, 12:38
Ma ja bih izduzio lice! Sve za GC :grin: :1081:

chombe_bg
29.11.2009, 16:31
ja sam obradio sliku u fotosopu na 600*600 medjutim faca mi je malo izduena. validator mi je prihvatio tu sliku i ja sam aplicirao. sad neznam dali ce prihvatiti takvu sliku ili ce me diskvalifikovati? i pozadina mi nije bela vec svetlo narandzasta (kajsija) ali je jednobojna. nisam nigde procitao da treba da bude bela....sta vi mislite?
Validator samo proverava da li je slika 600x600,tako da to ne znaci da je automatski slika u redu.Za pozadinu pise da treba da bude u nekoj svetloj boji,pa sad,ne znam kako se tu deklarise svetlo narandzasta...:blink:

registracija3
29.11.2009, 18:00
Validator samo proverava da li je slika 600x600,tako da to ne znaci da je automatski slika u redu.Za pozadinu pise da treba da bude u nekoj svetloj boji,pa sad,ne znam kako se tu deklarise svetlo narandzasta...:blink:

Zašto svi spominju tu rezoluciju 600x600 kad fino piše da je to minimalna rezolucija dakle može i veća rezolucija samo da se ne pređe 240 KB i kvadratni oblik.

dejancic
29.11.2009, 19:10
Zašto svi spominju tu rezoluciju 600x600 kad fino piše da je to minimalna rezolucija dakle može i veća rezolucija samo da se ne pređe 240 KB i kvadratni oblik.

Photo Check Response
Photograph Response:

* Your picture must be 600x600 pixels.

Ovako izgleda njihov odgovor na neprihvatljivu fotografiju dimenzija 1776x1776, a da su svi ostali parametri zadovoljeni. Sa kojom si ti dimenzijom uspeo da prodjes photovalidator?

registracija3
29.11.2009, 19:31
Photo Check Response
Photograph Response:

* Your picture must be 600x600 pixels.

Ovako izgleda njihov odgovor na neprihvatljivu fotografiju dimenzija 1776x1776, a da su svi ostali parametri zadovoljeni. Sa kojom si ti dimenzijom uspeo da prodjes photovalidator?


Pa ja još nisam uspio pokrenut taj foto validator a kako mi se čini niti neću ali uopće me ne brine to jer se samo treba držat onoga šta piše fino u uputama za karakteristiku fotografije a tamo fino piše (i gore je to netko napisao) da je MINIMUM foto 600x600 a nikako točno toliko, a kolko vidim vi se svi uhvatili toga ko pijan plota, pustite validator na miru imate i tamo primjere nekih fotografija pa se držite toga.....držite se uputa brate mili i nevjerujem da će bit problema......ja se evo upravo sada prijavljujem.

dejancic
29.11.2009, 19:37
ja se evo upravo sada prijavljujem.

Kad se prijavis, samo napisi koja ti je bila rezolucija slike da bi ljudi znali za ubuduce da li je 600x600 minimum ili neophodno...

nemili
29.11.2009, 19:41
Ma nema sanse da prodje ni 601x601.

registracija3
29.11.2009, 19:47
Ma nema sanse da prodje ni 601x601.

Hehe meni validator nije radio na firefoxu (preporuka IE), a sad sam na IE i radi sve kako treba......aaaaaaaaaaajdeeee dobro validator javlja da nemere nijedna druga osim 600x600, naravno pošto smo svi paničari i ja sam je smanjio na 600x600 i sad prolazi ALIIIIII upute fino kažu MINIMALNO mora da bude 600x600. mislim da su upute važnije a sad jebajiga.....idemo na sigurno.

dejancic
29.11.2009, 19:49
Ma nema sanse da prodje ni 601x601.

To sam i pretpostavljao, ali kad je vec covek napisao da moze, onda rek'o da pustim njega da napise da li moze ili ne...:grin:
Svejedno hvala

nemili
29.11.2009, 19:56
Hehe meni validator nije radio na firefoxu (preporuka IE), a sad sam na IE i radi sve kako treba......aaaaaaaaaaajdeeee dobro validator javlja da nemere nijedna druga osim 600x600, naravno pošto smo svi paničari i ja sam je smanjio na 600x600 i sad prolazi ALIIIIII upute fino kažu MINIMALNO mora da bude 600x600. mislim da su upute važnije a sad jebajiga.....idemo na sigurno.

Meni je cela aplikacija prosla iz prve preko Firefox SSL, dok se drugar zezao nekoliko sati sa IE. To sto ti nije radio vervatno znaci da nije hteo da prihvati fotku preko 600x600, a to vidis po tome da cim si je smanjio odmah je prosla!

registracija3
29.11.2009, 20:19
Meni je cela aplikacija prosla iz prve preko Firefox SSL, dok se drugar zezao nekoliko sati sa IE. To sto ti nije radio vervatno znaci da nije hteo da prihvati fotku preko 600x600, a to vidis po tome da cim si je smanjio odmah je prosla!


Ma evo poslo sam ODEEEEEEEEE sad samo još da kupim prave kofere i par kvalitetnijih gaća i možemo da idemo, i još samo da ova Barcelona dobije i imam dobitni tiket za Ameriku, hehe :)

dare_ns
29.11.2009, 22:20
da razreshimo dilemu:

http://www.dodaj.rs/t/3Y/zZ/34OT9nJI/tajiraram.jpg (http://www.dodaj.rs/?3Y/zZ/34OT9nJI/tajiraram.jpg)


i da, u DV.2011 uputstvu pishe stvarno "minimalno 600x600", ali je to ujedno i jedina prihvatljiva rezolucija.

registracija3
30.11.2009, 01:27
da razreshimo dilemu:

http://www.dodaj.rs/t/3Y/zZ/34OT9nJI/tajiraram.jpg (http://www.dodaj.rs/?3Y/zZ/34OT9nJI/tajiraram.jpg)


i da, u DV.2011 uputstvu pishe stvarno "minimalno 600x600", ali je to ujedno i jedina prihvatljiva rezolucija.


Možda jeste možda nije

dreadnot
30.11.2009, 10:09
Opet izmisljamo toplu vodu u bojleru! Sva dosadasnja iskustva ukazuju da slika MORA da bude 600x600 i tacka. Ko uspe da proturi drugaciju i da mu sve prodje nek se pohvali... cekam...

dare_ns
30.11.2009, 11:08
dovoljno je shto u samom DV uputstvu pishe 600x600, ne treba njima topografski profil nechijeg lica bash.

chombe_bg
01.12.2009, 01:15
Hehe meni validator nije radio na firefoxu (preporuka IE), a sad sam na IE i radi sve kako treba......aaaaaaaaaaajdeeee dobro validator javlja da nemere nijedna druga osim 600x600, naravno pošto smo svi paničari i ja sam je smanjio na 600x600 i sad prolazi ALIIIIII upute fino kažu MINIMALNO mora da bude 600x600. mislim da su upute važnije a sad jebajiga.....idemo na sigurno.

Sine,nemoj da ucis caleta kako se prave deca... :RRofl:

TheRealRocknRolla
13.09.2010, 19:42
Kao prvo ovo sa procentima na glavi u vezi slike za prijavu koliko šta zauzima je po meni obična glupost. Kada bi svi mjerili i pridavali tome značaja više od pola prijava bi odmah otpalo.

Imas lepog staza u ganjanju GC, po onome sto sam procitao najvise diskvalifikacija je zbog ne ispostovanih parametara slike a za drugo o tom po tom...

Najbolje je da neko napise svoje iskustvo u vezi tog famoznog obrasca, naravno ko nije imao rodbine prijatelja ni love, verovatno postoji neko takav.

lenhi
13.09.2010, 20:16
Za "photo validator" je već rečeno da on samo registruje dimenziju slike (600x600) koju provjeravaš, a možeš i slona na slici da staviš on će reći da je OK, a kamoli da te opominje za dimenzije uveta, nosa...!
Ali ima druga stvar, u uputstvu fino kaže da ti neće završiti prijavu i izbaciti "confirmation number" ako slika nije u redu. Kakve su slike sve ljudi poslali, a o jurenju nekih dimenzija da i ne govorim pa opet im je izbacivalo confirmation number. Ja nikad nisam jurio dimenzije na slici niti znam nekoga ko je to radio.

spectra
13.09.2010, 20:57
Za "photo validator" je već rečeno da on samo registruje dimenziju slike (600x600) koju provjeravaš, a možeš i slona na slici da staviš on će reći da je OK, a kamoli da te opominje za dimenzije uveta, nosa...!
Ali ima druga stvar, u uputstvu fino kaže da ti neće završiti prijavu i izbaciti "confirmation number" ako slika nije u redu. Kakve su slike sve ljudi poslali, a o jurenju nekih dimenzija da i ne govorim pa opet im je izbacivalo confirmation number. Ja nikad nisam jurio dimenzije na slici niti znam nekoga ko je to radio.

Evo, ja jesam sve mjerila! :grin:
A koga zanima, imate ovdje lijepo uputsvo kako treba da izgleda, zajedno s primjerima... :;D:
http://www.usadiversitylottery.com/photorequirements.php

Score
13.09.2010, 21:40
Evo, ja jesam sve mjerila! :grin:
A koga zanima, imate ovdje lijepo uputsvo kako treba da izgleda, zajedno s primjerima... :;D:
http://www.usadiversitylottery.com/photorequirements.php

Izvini Lehni, moram da kazem, I ja sam sve lepo merio u Photoshopu, i pixele i milimetre, i razmere i posebno napravio pozadinu....

orozinho
13.09.2010, 22:59
nije mi jasno. na ovoj stranici je primjer sa 300*300 pixela pa zar nije limit 600*600?

ZeljkoUSA
13.09.2010, 23:51
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
Ovo je sa http://travel.state.gov/pdf/DV-2012%20instructions.pdf , trebalo bi da je aktuelno...

spectra
14.09.2010, 10:59
nije mi jasno. na ovoj stranici je primjer sa 300*300 pixela pa zar nije limit 600*600?

Upravu si, nisam odmah prijetila da je to uputstvo iz DV2010.
Ali je izgled slike isti, samo sto je sada 600x600.

Evo drugi link sa tacnim pikselima: http://www.onlinepassportphoto.com/US_2011_diversity_immigrant_visa_photos.htm

Ninovranje
14.09.2010, 20:28
Evo vam ovaj program , pomoci ce vam da napravite sliku sa svim onim detaljima oko lica, koliko treba da su udaljene oci od donje do gornje ivice, levo i desno i slicno tome:

http://rapidshare.com/files/418983983/Passport_photo.rar.html

spectra
14.09.2010, 22:01
Evo i teme o slici od prosle godine..
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=264&page=12

I jedva nadjoh link sto je neko prije postao: online software za obradu slike za DV.. Nisam probala, al mozda nekome bude od koristi..
http://www.egreencardphoto.com/

lenhi
15.09.2010, 20:03
Izvini Lehni, moram da kazem, I ja sam sve lepo merio u Photoshopu, i pixele i milimetre, i razmere i posebno napravio pozadinu....
Svakako da trebaš reći ono što misliš, naročito ljudi kao ti koji su dobitnici i još su aktivni na forumu sa željom da pomognu. Ne bih polemisao oko ovih slika više. Znam da masa ljudi koji se slikaju kod fotografa dobiju sliku od fotografa koji nema veze o ovim dimenzijama koje pominjemo, niti je fotograf te dinmenzije jurio, i opet kad predaju prijavu dobiju "confirmation number"!

lanas
19.09.2010, 01:12
Bila sam kod fotografa zbog fotografije. Pitao me za dimenzije slike. Da li treba 5x5 ili 6x6? Nigde nisam nasla uputstvo o tome. Da li mozda neko zna?

Hvala unapred!

ZeljkoUSA
19.09.2010, 01:18
Bila sam kod fotografa zbog fotografije. Pitao me za dimenzije slike. Da li treba 5x5 ili 6x6? Nigde nisam nasla uputstvo o tome. Da li mozda neko zna?

Hvala unapred!
Mogu samo da kazem da je za izdavanje turisticke vize za USA dimenzija 5x5... Sto se tice lutrije bitno je:
Scanned at a resolution of at least 300 dots per inch (dpi).
The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
600 by 600 pixels.
24-bit color. [Note that black and white, monochrome, or grayscale images will not be accepted.]

Pozdrav!!!

Vuvuzela
19.09.2010, 01:36
S obzirom da se fotografije predaju u digitalnom obliku dimenzije u cm nisu nikakava mjera. Ako se i slikate kod fotografa treba tražiti sliku u digitalnom obliku ( na CD ili USB stisk ili sl). Ono što fotografija mora zadovoljavati je detaljno opisano u instrukcijama za dv 2012 (http://travel.state.gov/pdf/DV-2012%20instructions.pdf). Fotografija s tim karakteristikama, bar koliko ja to razumijem, može se isprintati u kakvim dimenzijama hoćemo ( i 5x5 i 6x6 - svejedno je.. )

lanas
19.09.2010, 12:03
Hvala vam mnogo. Otici cu ponovo i pitati. Mislim da se fotograf i ja nismo razumeli. Rekla sam da mi treba fotografija na flesu. Odnela sam i instukcije i zajedno smo citali.:==D:

spectra
19.09.2010, 12:11
Hvala vam mnogo. Otici cu ponovo i pitati. Mislim da se fotograf i ja nismo razumeli. Rekla sam da mi treba fotografija na flesu. Odnela sam i instukcije i zajedno smo citali.:==D:

Pricali smo o slikama na 7. stranici ove teme.. evo imas ovdje sta da odneses fotografu http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=17986&postcount=68

Neverhood
21.09.2010, 06:25
Evo vam ovaj program , pomoci ce vam da napravite sliku sa svim onim detaljima oko lica, koliko treba da su udaljene oci od donje do gornje ivice, levo i desno i slicno tome:

http://rapidshare.com/files/418983983/Passport_photo.rar.html

Jesi li ti isprobao ovaj program?

Ninovranje
21.09.2010, 15:58
Jesam, sto? Sta mu fali, samo sto ti ne snimi sliku na 600x600 nego moras posle da je promenis, a imas onaj krug gde treba ti bude lice, tako da ne moras u photoshop-u da meris pixele.

Mada, ovo sto je Spectra postavio/la za online software za obradu slike za DV.. je extra i super radi, skidam kapu za to, i ovom prilikom se zahvaljujem.

Neverhood
21.09.2010, 20:01
Pa nista, samo sto mu je nephodan i drugi program(RTS 2 :D).

Slazem se Spektrin predlog radi besprekorno.

lenhi
21.09.2010, 20:14
Što se tiče ovog programa dobar je. Slika je još oštrija i poboljšana kvalitetom kroz taj program, kad je isječeš na 600x600 nego originalna. To je moje mišljenje, nakon par primjera koje sam provukao.
Što se tiče on-line programa nisam probao. Jel se prvo podesi sila na 600x600 pa ubacuje u tu on-line varijantu ili onako sirovu sliku bez obrade učitavate, bez obzira kolika je?

Neverhood
21.09.2010, 23:07
Što se tiče on-line programa nisam probao. Jel se prvo podesi sila na 600x600 pa ubacuje u tu on-line varijantu ili onako sirovu sliku bez obrade učitavate, bez obzira kolika je?

Ubacujes sirovu sliku, stim da podesavas kao i u programu polozaj glave. I dobijas sliku spremnu za slanje...

Zimov
27.09.2010, 16:37
Nema potrebe da ides kod fotografa...mi smo se slikali sami kod kuce i onda sredili slike na nasem kompu......Samo prati pravila...bez naocara,bela pozadina(ili svetla neka boja da je u pitanju)....mislim da je opisano i koliko procentualno osoba da se vidi na slici....na kraju kropujes(CROP)sliku,odredis piksele...i to je to...

Neko je napomenuo da je sliku sredio u fotosopu. Mozda ti :). Elem da li moze jos nesto Osim kropovanja da se radi u fotosopu, recimo doterivanje...?

mamaprase
04.10.2010, 11:28
Dobar dan,iscitavam ovaj forum vec nekoliko meseci unazad i imam jednu molbu.U pitanju je fotografija moje bebe koja nema sanse da sedi mirno i slika se.Nekako smo uspeli da je slikamo,lepo se vidi,medjutim ima senku iza glave i ramena(koristili smo beli hamer kao pozadinu),pa mi treba neka informacija da li je ta slika ok ili ne?
Izvinjavam se sto ovo pitanje postavljam na ovom postu,ali je koliko sam videla on je najsveziji sa odgovorima.Zadnji odgovor u delu za fototgrafije je od prosle god.
S obzirom da prjava pocinje sutra,znati i sami da mi je hitno potreban odgovor!!!!
Hvala!!!

Ivana MS
04.10.2010, 12:52
Dobar dan,iscitavam ovaj forum vec nekoliko meseci unazad i imam jednu molbu.U pitanju je fotografija moje bebe koja nema sanse da sedi mirno i slika se.Nekako smo uspeli da je slikamo,lepo se vidi,medjutim ima senku iza glave i ramena(koristili smo beli hamer kao pozadinu),pa mi treba neka informacija da li je ta slika ok ili ne?
Izvinjavam se sto ovo pitanje postavljam na ovom postu,ali je koliko sam videla on je najsveziji sa odgovorima.Zadnji odgovor u delu za fototgrafije je od prosle god.
S obzirom da prjava pocinje sutra,znati i sami da mi je hitno potreban odgovor!!!!
Hvala!!!

Malo senke moze da ima....i mi smo imali dosta muka obuzdavajuci trogodisnjaka :)....U svakom slucaju proverite sliku kroz photo validator na njihovom zvanicnom sajtu gde se i prijavljujete.

spectra
04.10.2010, 21:00
Malo senke moze da ima....i mi smo imali dosta muka obuzdavajuci trogodisnjaka :)....U svakom slucaju proverite sliku kroz photo validator na njihovom zvanicnom sajtu gde se i prijavljujete.

Photo validator ne provjerava sta je na slici (a pogotovo ne sijenke), vec samo da li je 600x600px i da ne prelazi 240kb - i to je sve...
(PS. ja mislim da ovo pisem vec treci put...)

lover
04.10.2010, 21:28
Mi smo odradili slike kod profesionalnog fotografa i sto se tice kvaliteta fotki, skoro smo na samoj granici limita (malo manje od 240 kb).:grin:
Slazem se da ne treba ponavljati price oko fotografija jer vec postoji tema na forumu o tome gdje sve pise.
Pozdrav!

beli_usa
05.10.2010, 21:39
ja bih vaas koji ste se prijavili zamolio ako neko moze da mu posaljem na mail sliku pa da mi je uredi da bude formata 600x600 jer sam se i prosli put radi slike nisam prijavio!jel ima neko da mi pomogne?

Vuvuzela
05.10.2010, 22:30
ja bih vaas koji ste se prijavili zamolio ako neko moze da mu posaljem na mail sliku pa da mi je uredi da bude formata 600x600 jer sam se i prosli put radi slike nisam prijavio!jel ima neko da mi pomogne?

Evo ti link na netu - besplatno je ! Ako imaš sliku a samo je treba cropovati ili malo dotjerati ovo je ok! http://www.picnik.com/

lover
06.10.2010, 01:30
Pozdrav!

Validator na sajtu mi nece da prihvati sliku iako je 600x600 i 234KB:wtf:
Kaze da je greska u velicini slike i da treba biti manja od 240KB:nene:
Sliku od supruge glatko je prihvatilo (600x600, 215KB)
Pomagajte!
Mogu li joj ikako smanjiti KB (bez vidljivog gubitka kvaliteta) za oko 20 KB a da ne mijenjam dimenzije 600x600?:smrc:

lover
06.10.2010, 01:59
Rijesio sam problem sad je 600x600 a velicina 204KB i nema nikakve vidljive razlike u odnosu na staru:1081::grin::beer:

ana69
06.10.2010, 21:19
molim pomoc nemogu se prijaviti na provjeri slike slika je uredu ali mi prijava ne prolazi javlja mi se greska radi slike sta dalje

nataly
06.10.2010, 21:47
molim pomoc nemogu se prijaviti na provjeri slike slika je uredu ali mi prijava ne prolazi javlja mi se greska radi slike sta dalje

jel si proverila sliku, mora da bude 600x600 px:;D:
preko kog pretrazivaca si otvorila stranu, znas da mora preko explorera .

lover
06.10.2010, 21:51
molim pomoc nemogu se prijaviti na provjeri slike slika je uredu ali mi prijava ne prolazi javlja mi se greska radi slike sta dalje

Meni sinoc nije prosla slika iako je 600x600 i 234KB, pa sam morao smanjivati tezinu.

ana69
06.10.2010, 22:10
At least one data validation error occurred on this page. Please scroll down to see the specific error messages.i ponovo mi trazi sliku a slika je ok i na provkeri prodje sve ostalo je ok

ana69
06.10.2010, 22:14
Your photo is valid.Medjutim ponovo me vraca na gresku.probat cu sutra.pozdrav

Neverhood
07.10.2010, 18:53
Your photo is valid.Medjutim ponovo me vraca na gresku.probat cu sutra.pozdrav

Jesu sigurno dobre dimenzije(600x600px),format(.jpg) i velicina slike(<240KB)?

olivera77
07.10.2010, 19:24
Jesu sigurno dobre dimenzije(600x600px),format(.jpg) i velicina slike(<240KB)?

Ako joj slika prolazi na validatoru mozda je zaboravila nesto da popuni ili da klikne na neko polje,mozda pokazuje sa strane sta je zaboravljeno da se popuni.

user_90_CRO
08.10.2010, 15:31
Evo hvala vam na odgovorima proučio sam sve i mislim da neće biti problema kod prijave, još jedino moram otići se slikati tamo gdje se pasoši i sve to radi da ispadne prava slika , skeniram je , pošaljem si mailom i uploudam i idem dalje, taj postupak je u redu jelda? Eo još me to samo zanima i onda se nadam da je sve 5 pošaljem i čekam

pekka
08.10.2010, 18:30
Mozda se ne moras gnjaviti sa izradom i skeniranjem fotografije kod fotografa. Ako ne mozes sam da podesis parametre fotografije, neka ti to urade u foto-radnji, stave je na tvoj flash ili na CD, pa je onda posalji takvu u elektronskoj formi. Mislim da je to elegantije, nego da izradis fotografiju, pa da je skeniras itd. Svakako manje operacija ima ovakav pristup. Srecno!

Score
08.10.2010, 18:42
Mozda se ne moras gnjaviti sa izradom i skeniranjem fotografije kod fotografa. Ako ne mozes sam da podesis parametre fotografije, neka ti to urade u foto-radnji, stave je na tvoj flash ili na CD, pa je onda posalji takvu u elektronskoj formi. Mislim da je to elegantije, nego da izradis fotografiju, pa da je skeniras itd. Svakako manje operacija ima ovakav pristup. Srecno!

A i drasticno ce se odraziti na kvalitet (negativno), sto opet moze predstavljati problem. Stvarno nema smisla trcati dva kruga ako to mogu (a sigurno mogu) da ti to stave na flash -pen drive.

Soulscape
09.10.2010, 11:23
Ćao! Ranije sam igrao GC preko zvanicnog sajta 3-4 puta i uvek stavljao istu sliku. Interesuje me da li MORA da se svaki put iznova slikam ili mogu i dalje da koristim sliku koja je stara nekih 2 godine, jer u zvaničnom upustvu pise da slika NE SME biti starija od 6 meseci? Tj. da li bi to moglo da me diskvalifikuje unapred obzirom da se ista slika slika pojavljivala vec 2 puta? Unapred hvala. :)

Score
09.10.2010, 11:26
Ćao! Ranije sam igrao GC preko zvanicnog sajta 3-4 puta i uvek stavljao istu sliku. Interesuje me da li MORA da se svaki put iznova slikam ili mogu i dalje da koristim sliku koja je stara nekih 2 godine, jer u zvaničnom upustvu pise da slika NE SME biti starija od 6 meseci? Tj. da li bi to moglo da me diskvalifikuje unapred obzirom da se ista slika slika pojavljivala vec 2 puta? Unapred hvala. :)

Objasni mi zasto bi rizikovao, ako ne moras? Pa novu sliku je bar jednostavno napraviti, to bar nije rocket science?

Soulscape
09.10.2010, 11:55
Objasni mi zasto bi rizikovao, ako ne moras? Pa novu sliku je bar jednostavno napraviti, to bar nije rocket science?

Haha da, ali problem jer nemam vremena da odem do foto radnje preko nedelje. Eventualno da probam danas. subotom. Kucno fotografisanje sam iskljucio zbog raznih defekata koji mogu da se stvore, bolje kod profesionalca. Hvala na brzom odgovoru iliti savetu. ;)

dragance
09.10.2010, 12:20
Pa mislim, nemoj biti neozbiljan.Da li si svestan da samo za ulaz u USA postoji gomila ljudi koji bi rizikovali svoj život, a tebi je teško otići i slikati se.

olivera77
09.10.2010, 15:17
Ćao! Ranije sam igrao GC preko zvanicnog sajta 3-4 puta i uvek stavljao istu sliku. Interesuje me da li MORA da se svaki put iznova slikam ili mogu i dalje da koristim sliku koja je stara nekih 2 godine, jer u zvaničnom upustvu pise da slika NE SME biti starija od 6 meseci? Tj. da li bi to moglo da me diskvalifikuje unapred obzirom da se ista slika slika pojavljivala vec 2 puta? Unapred hvala. :)

Ako procitas malo bolje uputstva za DV2012 videces da ti pise i ovo "The image must be from a recent (within 6 months) photo of the entrant."

ZeljkoUSA
09.10.2010, 16:32
Naravno da je najbolje napraviti novu fotografiju, ali mislim da je bilo primera na forumu da je neko 3 god. slao istu sliku, bio izvucen i otisaooo.... Predpostavljam da je stavljena napomena "ne starije od 6 meseci" kako ne bi bilo drasticne promene licnog opisa...
Kako god bilo, ja sam za novu sliku, mada sam i sam par puta slao od prosle godine zbog nekih senki ispod usiju (problem kratke kose)...

zeleni068
10.10.2010, 20:26
Ljudi POMOC! Danas prijavih sebe, bez problema ali kada sam pokusao da prijavim suprugu, nisam uspeo.Problem isti kao kod "ana69" sto je napisala na 24. strani ove teme. Prijavljuje da slika nije odselektovana a jeste. Slika prolazi validator i prihvacena je bez problema u mojoj prijavi.

zeleni068
10.10.2010, 22:10
Resio sam problem! Zamenio sam browser, umesto google chrome koristio sam mozilla firefox i uspeo iz prve!

ZeljkoUSA
10.10.2010, 22:18
Resio sam problem! Zamenio sam browser, umesto google chrome koristio sam mozilla firefox i uspeo iz prve!
Za sve ostale: Na zvanicnom sajtu za prijavu napominju da se koristi Explorer!!! Puno srece svima :;D:

caspero
04.10.2011, 22:44
da li je ovo validno za sliku

http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#

dare_ns
05.10.2011, 20:59
zašto bi se nalazilo na zvaničnom sajtu da nije validno?

p.s. ja sam preko toga odradio. Iako mi isto vremena oduzme koliko i photoshop, hteo sam da probam :D

rakica898
27.10.2011, 20:35
Ja nikako ne mogu da napravim sliku da bude 600x600 pixela, jel može neko molim vas da mi objasni šta da radim jer moram što pre da bih stigla da pošaljem

nedin
27.10.2011, 22:01
da li je ovo validno za sliku

http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#


Ja sam preko toga pokušavao i nije mi prihvatalo dok nisam korigovao slike .I tek mi je onda prihvatilo .:==D:

nedin
27.10.2011, 22:03
Ja nikako ne mogu da napravim sliku da bude 600x600 pixela, jel može neko molim vas da mi objasni šta da radim jer moram što pre da bih stigla da pošaljem


http://www.picnik.com/app ja sam preko ovog programćića za slike uspio:woohoo:

nedin
27.10.2011, 22:07
Ja sam preko toga pokušavao i nije mi prihvatalo dok nisam korigovao slike .I tek mi je onda prihvatilo .:==D:

Da se ispravim tj. tu mi prihvati slike kao validne a kada sam htio da ih ubacim neće,sve dok ih nisam prepravio .

lumyy010
30.10.2011, 21:32
Imamo bebu od 3 meseca i zanima me jel i nju isto moramo slikati na belom zidu, tj. nemam pojma kako to da izvedemo ali ako neko ima neku informaciju nek pomaze :)

Zana
31.10.2011, 00:55
Imamo bebu od 3 meseca i zanima me jel i nju isto moramo slikati na belom zidu, tj. nemam pojma kako to da izvedemo ali ako neko ima neku informaciju nek pomaze :)

Mi smo imali taj problem sa bratanicom - ona je jos mladja, nepunih mesec dana. Prvobitna ideja je bila da se na pod stavi beli carsav i slika odozgo ali s obrizom na to da je jako mala, svi smo se plasili da se ne povredi ako joj se glava spusti na pod. Na kraju je slikana u krevetu - bolje da vam ne objasnjavam koje su to poze, grimanse i mahanje :grin: sve u svemu mi smo ubacili jednu "kreativnu" sliku a oni ako imaju bolju ideju kako slikati bebu - neka objave u instrukcijama :no:

Ne verujem ni da ces ti uspeti bilo sta drugacije da uradis od nas - eto, to ti je iskustvo iz prve ruke :grin:

lumyy010
31.10.2011, 21:57
Stvarno nemam predstavu kako su oni to zamisljali da se izvede ali si u pravu, i mi cemo nesto slicno da probamo verovatno :D

mijan
31.10.2011, 22:31
I ja sam imao taj problem sa malom bebom.Mozda su me te godine i eliminisali.Ako nisu zadovoljni slikom malog deteta boli njih uvo sto neko od nas zeli decu mogu da biraju medju tolikim prijavama.Molim lepo gubis tu godinu ima drugih koji nemaju taj problem oko dece sta drugo?!

TheNenad
31.10.2011, 22:59
Iskreno, slika deteta je verovatno u pitanju formalnost. Deca toliko mala izgledaju skoro isto, a menjaju izgled dok ste rekli keks, te im je svaka slika u suštini beskorisna za bilo kakvu identifikacionu upotrebu. Mada ne bi bilo loše da se proveri pa da i to eto saznamo, sigurno će uštedeti gomilu vremena roditeljima :)

mylyca
02.11.2011, 10:12
jel moze ko da mi pomogne da stavim sliku u paravu rezoluciju i velicinu.. jer meni neto ne ide... hvala unaped..

mylyca
02.11.2011, 11:09
uspela da sredim sliku.. :) nadam se da ce biti dobitna :)) :1081:

ZeljkoUSA
02.11.2011, 11:09
jel moze ko da mi pomogne da stavim sliku u paravu rezoluciju i velicinu.. jer meni neto ne ide... hvala unaped..

Vidim da je sredjena slika. Srecno i sve najbolje!

bijelefoke
02.11.2011, 15:35
možda ovo pomogne
http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html#headposition

SevenByEight
04.11.2011, 17:22
da li je neko, od iskusnih forumasa, voljan da mi cekira slike prije nego ih upotrijebim? :)

BAXI
04.11.2011, 18:41
da li je neko, od iskusnih forumasa, voljan da mi cekira slike prije nego ih upotrijebim? :)

nije tako teško, ako nisi do sad požuri jer prijava ističe uskoro.Mogao bih da ti pomognem oko slike

SevenByEight
04.11.2011, 18:49
baxi, forumas jovke mi je pogledao slike i kazu da je sve ok sem velicina slika koja prelazi 240 kb. sad ne znam sta sa tim da radim

SevenByEight
04.11.2011, 18:50
i, do kada tacno traje prijava? zar kraj nije sjutra ujutro?

BAXI
04.11.2011, 19:01
i, do kada tacno traje prijava? zar kraj nije sjutra ujutro?

do sutra jeste ali nemoj da čekaš baš zadnju minutu, 240 kb je baš knap, kad bi samo malo manje bilo,.Proveri je prvo na Validator-u, ako on pokaže da je ok onda nema problema.
Moja slika iznosi 195 kb i prošla je prijavu bez problema.

BAXI
04.11.2011, 19:04
do sutra jeste ali nemoj da čekaš baš zadnju minutu, 240 kb je baš knap, kad bi samo malo manje bilo,.Proveri je prvo na Validator-u, ako on pokaže da je ok onda nema problema.
Moja slika iznosi 195 kb i prošla je prijavu bez problema.

Ja sam baš sad primetio da ti slika prelazi 240 kb, neće je uvažiti sigurno, jer jasno stoji da ne sme da iznosi VIŠE od 240 kb

SevenByEight
04.11.2011, 19:06
ma, veceras cu se ja prijaviti cim sredim ovo sa slikama. a validator prijavljuje da ne smiju biti vece od 240. imas li ideju kako da im smanjim velicinu?

SevenByEight
04.11.2011, 19:09
jesam li dobro razumjela da je kraj sjutra u 16:00 po nasem vremenu?

BAXI
04.11.2011, 19:11
jesam li dobro razumjela da je kraj sjutra u 16:00 po nasem vremenu?

Ima stranica na kojoj ćeš postaviti slike, on će ih pripremiti baš kako prabila nalažu.
Taj link je postavljen na forumu ali evo i ja ću postaviti http://www.egreencardphoto.com/

BAXI
04.11.2011, 19:14
Ima stranica na kojoj ćeš postaviti slike, on će ih pripremiti baš kako prabila nalažu.
Taj link je postavljen na forumu ali evo i ja ću postaviti http://www.egreencardphoto.com/

Pokušaj pa javi šta si uradila.Imaš i na sajtu Lutrje i tamo možeš smanjiti kilobajte

BAXI
04.11.2011, 19:26
Pokušaj pa javi šta si uradila.Imaš i na sajtu Lutrje i tamo možeš smanjiti kilobajte

Ako ne budeš uspela da odradiš, ja ću biti posle 22.00 ponovo na forumu, pa mogu ponovo da ti dam neki savet, jer ima još jedan link, gde takodje možeš da proveriš slike.
Pozdrav

SevenByEight
04.11.2011, 19:26
baxi, mnogo ti hvala :) evo sam krenula u akciju, ali onaj sajt nikako da odradi load slike do kraja :no:

SevenByEight
04.11.2011, 19:27
iskreno se nadam da cu do tada zavrsiti...ako ne, onda cu ti se javiti posle 22:00

SevenByEight
04.11.2011, 21:59
baxi, da li ona ponuda i dalje vazi? :) ocajna sam :smrc:

BAXI
04.11.2011, 22:00
iskreno se nadam da cu do tada zavrsiti...ako ne, onda cu ti se javiti posle 22:00

Jesi li uspela da odradiš fotografije, ili si već i prijavu završila?:)