PDA

View Full Version : da li se prijaviti u ovom slucaju!


euroband6630
06.10.2008, 04:29
ja sam u USA i studiram!Imam F-1 vizu na 2 godine ali mogu da je produzim na 4 godine..zeleo bih da ostanem ovde i da dovedem celu porodicu e sad...da li prijava na lutriju moze da mi ugrozi status koji imam prilikom produzavanja vize ili tako nesto???

I sta mislite o varijanti da prijavim samo moje roditelje i sestru pa Boze zdravlja ako oni dobiju onda cu ja mnooogo lakse!

srdjevic
06.10.2008, 04:38
Prijavi se, eligible si. :obrva:

Dobrodošao/la na forum. :pozz:

V777
06.10.2008, 14:54
Prijavi se OBAVEZNO! Pogotovo sto si vec u US, te znas i kako je i sta je, a i svidja ti se (ocigledno, cim hoces i celu porodicu da dovedes), znaci ti mozes da prijavis roditelje, sestre, bracu, ali se i ti prijavi, jer prvo to je lutrija, ako ti imas tvoju vizu na jos dve godine (koje ce da prodju kao dva dana veruj mi), a u medjuvremenu dobijes GC (mozda ne prve godine, mozda druge etc), onda se samo prebacujes na drugi status u US, ne moras da lupas glavom da li moras da upisujes novu skolu ne bi li produzavala vizu itd...a sa GC imas mnogo vise mogucnosti i za rad i za studiranje i za sve sto ti treba, nego sa studentskom vizom...

Znaci da skratim, prijavi se obavezno, dobijanje GC u medjuvremenu ti samo MENJA STATUS u US, ali ti ni u kom slucaju ne smanjuje mogucnosti koje sada imas kao student, vec ti ih samo povecava (da ne pominjem da s protekom vremena stices i pravo na US drzavljanstvo).


Puno pozdrava i dobro dosla na forum.

euroband6630
06.10.2008, 16:49
Hvala svima...i jos nesto!JA SAM MUSKO!

pa dobro, ubedili ste me da se prijavim e sad posto je sve ovo novo za mene, kazite mi da li tamo navedem da sam trutno u USA i tako to?

da li je dv lottery stvarno lutrija ili oni prave selekciju koju smo nazivaju lutrijom...govorim zato sto znam neke ljude koji su dobili GC preko "ove lutrije"a li to nisu obicni ljudi!!Znaci magistri, puni para i tako to..da li oni u stvari gledaju sta njima treba i kako to vec ide...

Kad se zna ko je dobio Gc i kako te obavestavaju?
Znam da na formu svi ovi odgovori vec postoje pa se izvinjavam!!

srdjevic
06.10.2008, 17:47
Ne znam da li si obratio paznju, ali u temi gde je uputstvo za prijavu na lutriju (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=9) sam okacio primer, a ja sam upravo prijavljivao drugara koji ovde zivi, solo.

Dakle, nema ti boljeg primera od tog. :grin:

Ja nisam bio ni budza, ni preskolovan (imao srednju skolu u to vreme), a dobih. To ti, dakle, odgovara na pitanje...

Kako vec zivis ovde, engleski ti nije stran: pravac http://www.dvlottery.state.gov , tamo su ti sva uputstva. Ako nesto jos treba, pitaj ovde, pomoci cemo. :;D:

V777
06.10.2008, 18:50
Sorry, ne znam kako sam stekla utisak da si zensko...u svakom slucaju prijavi se obavezno.

Pozdrav!

euroband6630
06.10.2008, 22:59
99% sam odlucio da se prijavim! Ima jos neki procenat one stare srpske sumnje:grin:

Samo se plasim da me nesto ne zezaju za socijalni broj kad budem podneo ili za produzenje vize...ima li neko neka iskustva sa takvim stvarima ili da je neko bio u USA kad mu je stigao odgovor da je dobio/la GC.?

Znam da sam triper i da su moja pitanja dosadna ali razumite me..
Bolje vrabac u ruci nego golub na grani...kako kaze nas narod.

Ali stvarno vam hvala vidim da ste bas dobro obavesteni i cim bude imao malo vise vremena prosurfovacu po celom forumu, tako ce mi stvari bili mngo jasnije!

srdjevic
06.10.2008, 23:02
koliko ja znam, ne utiče prijava na lutriju. ti radi komplet svoju proceduru sve do momenta dok ti ne uruče zelenu kartu - tako je najbolje.

a koliko se sećam, ti možeš da počneš proceduru menjanja statusa odmah po prispeću prve koverte. Ako te oni uteftere tamo, onda si odmah dobar.

Pazi ovako:
1) prijavi se
2) zaboravi da si se prijavio, radi svoje procedure ko da nema lutrije
3) dobiješ li kovertu, odmah računaj da si dobio vizu. tek onda počinje igrarija (ali kako si već tu, mislim da su šanse da te nešto zezne više u domenu teorije....)


i da, ceo forum da pročitaš. :;D:

euroband6630
07.10.2008, 01:49
ok, upalio si me!hehe

pa nista, sad cu da krenem sa slikanjem i da vidim sta mi jos treba od podataka da prikupim od matorih pa ako padnu green kardici onda te vodim na pice..he he

I jos nesto, duboko verujem da ovo nije samo lutrija u smislu, izvuceni ste iz bubnja...

srdjevic
07.10.2008, 06:33
Ma samo ti viči ako treba neka pomoć oko prijave i nema problema ako i dalje misliš da nije bubanj... Ma još bolje! Ako te izvuku, imaš razlog više da se smatram posebnim. :;D:

A kafa se, kažu, ne odbija.... :grin:

Seekimo
07.10.2008, 22:05
Tako je Srdjevicu,ajmo svi u glas sada...MI SMO POSEBNI,MI SMO POSEBNI,MI SMO ALKOHOL...ups..POSEBNI,.necujem..glasnije:naughty:

srdjevic
07.10.2008, 22:42
Ameri imaju odlicnu rec za "posebnost": You're special... :-)

Doduse, kod njih je to malkice drugacije.... ako vam neko to kaze, odma udri po usima! :grin:

Seekimo
07.10.2008, 23:11
Jes,po usima,pa da nas onda juri ona Hilarija Klinton.Nista,samo fino,verbalno pa po celoj familiji:obrva:

srdjevic
07.10.2008, 23:20
Pa dobro, ne morate bas do kome..... :grin: