PDA

View Full Version : Nagli skok dolara...


dreamerns
08.10.2008, 12:06
Kao sto se da videti, zadnja 2 dana je euro malcice skocio, a dolar jaaako puno. Cisto da vam javim da se to desava zbog mene :smrc:, jer ja uskoro treba da napravim vecu transakciju iz eura u dolare. Strpite se par dana ko mora da menja, ja cim budem promenio....javljam ovde i onda ocekujte pad dolara i stabilizaciju u roku od 24h.
Ako zbog necega zelim da pobegnem iz ove drzave, a to je da ne mislim vise na 2-3 valute...nego jednu. Pa cak i da je 2x gore u USA nego ovde i dalje bih otisao, da nemam vise ovih problema. Ne mogu vam ni opisati koliko sam para do sada izgubio zbog skokova/padova....i naravno uvek 24h posle mene.... :-)

landlord
08.10.2008, 12:09
Uh ovo je jako zeznuta stvar.. nadams e da si primjetio bio moj post u kojem sam pitao kada mijenajti novac...

Cim opet malo padne..dolar ja cu da promijenim pa sta bude..

xeg
08.10.2008, 12:17
Mi vec par meseci, kako odvojimo koji dinar - kupimo po neki euro ali i $, ako nista drugo bar za intervju da nakupimo. Znam da se puno gubi kada se menja euro u dolar i obrnuto a jos kad se umesa Marfi, ko sto dreamer rece 24h posle transakcije sve je drugacije.

steficacvek
08.10.2008, 12:49
ne treba nam Nostradamus ni kojekakve Kleopatre ... imamo dreamerns-a da ga pratimo ... ;)

4thman
23.10.2008, 01:40
prerastao je moja skromna ocekivanja...

http://finance.google.com/finance?q=EURUSD

do medenog meseca ce da dodje 1:1

xeg
23.10.2008, 09:18
I sta sad vi mislite, koliko ce jos dolar da jaca i dal' ce i kada se vracati na ~1.5 odnos sa EUR?
Kakva su ocekivanja i ima li nekih najava tamo kod vas preko?

dreamerns
24.10.2008, 15:26
Ovde kod nas preko, mi konacno ne razmisljamo o tome :-)
Fala bogu, jedna valuta...primam platu u istoj, trosim u istoj...nema brige.

xeg
24.10.2008, 15:39
Hehe... bas mi je drago za vas, mora da je to divan osecaj. Veruj mi jedva cekam da vam se pridruzimo, mislim kontinentalno.
Skoknem do bloga s' vremena na vreme da vidim napiste li onog Srdjevica i kako se snalazite sa svim i svacim:grin:
Pozdrav Sikagosi:pozz:

4thman
24.10.2008, 19:37
Posle pobede Obame mozda cak i 1:1

samo da potraje rast i stabilnost dollara, jer cu i ja naredne godine u dolarima zaradjivati..

srdjevic
24.10.2008, 20:25
Skoknem do bloga s' vremena na vreme...

EDITED: Čitaj, čitaj, dok još čovek ima vremena da piskara. Kasnije ima da ga zapusti garant. Ja na mom blogu ne pišem mesecima (treba da se pokrijem ušima).... :srbinsti:
Moraću kanda da počnem da piskaram to sa mobilnog, ne vredi više ovako, computer time mi je uvek u negativi... :smrc:

...da vidim napiste li onog Srdjevica i kako se snalazite sa svim i svacim:grin:

Pa mogu ti reći da je rođendanski poklon od novopridošlica bio svetski (a naš)! Napiše me, i to vrlo vrlo kvalitetno. Jabukovacha rulez! :srbinigr:

xeg
17.12.2008, 09:23
Dolar se vratio na odnos sa eurom koji je imao krajem septembra kada je krenuo u naglo jacanja. Znaci trenutno je najbolji odnos Eur-$ u zadnjih 80dana tj. 1Eur=$1.408 te je sada povoljan trenutak da se evrici menjaju za $$$ jer po mom misljenju taj odnos moze biti malo povoljniji a kao sto smo videli i mnogo gori.
Dolar ce ojacati ako se odradi jos neka veca finansijska injekcija na USA trzistu a to prizeljkuje i trazi par grana njihove industrije.

Nikakav izvor, samo moje glasno razmisljanje:;D:

mvp977
17.12.2008, 11:59
Bogami ne znam gdje ti dobijas te informacije , ali dolar je u stalnom padu zadnje 2 sedmice , npr za KM koja je direktno vezana za € islo je ovako :


za 1 dolar :

1.52 KM
1.51
1.48
1.44
1.43
1.42
1.40 , danas

xeg
17.12.2008, 12:09
Pa naravno da je u padu, to sam i rekao ali dodatni akcenat sam bacio na odnos Eur-$ i kao sto rekoh:... te je sada povoljan trenutak da se evrici menjaju za $$$
znaci da ces sada za 1.000E dobiti ~$1.400 a pre nedelju-dve bi dobio manje od $1.300, right?:==D:

mvp977
17.12.2008, 12:47
Ups , ja te razumio da si napisao da je dolar ojacao , duboko izvinjenje.
Neka mi kad ne citam pazljivo. Sta ces , kreten! Ja sam na zalost sve svoje transakcije zavrsio,
kupio 10000 kad je odnos za KM bio 1-1,2 , pa prodao 5000 pretprosle sedmice kad je bio 1.52. Ostalih 5K ne diram makar dolar otisao 1:2 , pa se sunovratio.
A i ne kupovao ih vise , dok ne krenem.

Zapazanje ti je dobro i jos jednom se izvinjavam.

dreamerns
17.12.2008, 16:22
Samo se vi nemojte zajebavati sa tim padom dolara. Ja sam se tako zajebavao sa...ici ce jos nize...pa vidite kako sam prosao...jos sam imao srece (citaj: veze) pa sam dobo po ekstremno povoljnom kursu, inace bi odnos eura-dolara bio 1.2. Kupujte sada dolare sto vise....

4thman
11.12.2013, 08:53
Ne piše mu se najbolje ovih dana...
1 EUR = 1.3762 USD

Zana
11.12.2013, 21:00
Ne piše mu se najbolje ovih dana...
1 EUR = 1.3762 USD

Pa iskreno, ne verujem da se oko toga uzbudjuje bilo ko na ovom forumu :) Bar ja ne, plata mi je u dolarima, placam u dolarima, da li je odnos ovaj ili onaj ne potresa me mnogo. Imam neke internacionalne fondove, ali to je od starta rizicna varijanta, pa me ni s te strane ne potresa :) Inflaciju imamo koliku imamo, ali i dalje me odnos EUR prema USD blago ne zanima...

Jack
19.12.2013, 23:10
Bas to sta Zana rece.

Devaluvacija $ ima svoje koristi na ekonomiju. Jaki dolar bi trenutacno stetio US ekonomiji. Dolar ce jos puno godina biti svjetska valuta i safe haven.