PDA

View Full Version : Adresa


pippi
21.10.2008, 13:14
Izvinjavam se sto otvaram novu temu, ali nisam znala kako drugacije....
E ovako... Slike sam nekako doterala i onaj photo validiator kaze OK.
Interesuje me sta da popunim u mom slucaju u polju za adresu jer suprug i ja zivimo na istoj adresi (naravno), ali su nam u pasosima i licnim kartama razlicite adrese. Da li je to neki problem?
Hvala svima jer mi je ovaj sajt mnogo mnogo pomogao.
Kiss.:bigkiss:

xeg
21.10.2008, 13:22
Nema to veze sta vam pise u dokumentima, stavi adresu na kojoj zivite jer ce tu stici koverta ukoliko budete izvuceni.
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/welcome.gif

pippi
21.10.2008, 13:50
Nema to veze sta vam pise u dokumentima, stavi adresu na kojoj zivite jer ce tu stici koverta ukoliko budete izvuceni.
http://img.photobucket.com/albums/v124/fingaup/Smileys/welcome.gif

HVALA!!!!!:grin:

jegger
22.10.2008, 10:55
Sta se desava ako u medjuvremenu dok cekam odgovor, promenim adresu!!! naime, trebalo bi da se selim s proleca.. apliciracu sa trenutne adrese, ali ako me nekom srecom i izvuku, ko ce da me nadje na novoj lokaciji...? ili bolje da pitam.. u kom periodu, najkasnije, stize odgovor..? Dal' da prodajem gajbu il' da cekam.. :beer:

xeg
22.10.2008, 11:24
Koverte stizu april-jul. Ove godine imas novinu, mozes po jedinstvenom broju aplikacije da saznas online dal' si izvucen ili nisi tako da ako budes bio izvucen a promenio si adresu kontaktiraces KCC i resices to.
Da nije ove izmene savetovao bih te da prilikom apliciranja stavis adresu nekoga ko ce i sledece godine biti na istoj ali ovako nema potrebe.

pippi
22.10.2008, 13:40
Koverte stizu april-jul. Ove godine imas novinu, mozes po jedinstvenom broju aplikacije da saznas online dal' si izvucen ili nisi tako da ako budes bio izvucen a promenio si adresu kontaktiraces KCC i resices to.
Da nije ove izmene savetovao bih te da prilikom apliciranja stavis adresu nekoga ko ce i sledece godine biti na istoj ali ovako nema potrebe.

Ljudi ja danas poslala prijavu i sve mi proslo OK.
Pa eto nadam se da se mozda vidimo 2010.
:pozz:

jegger
22.10.2008, 13:44
Koverte stizu april-jul. Ove godine imas novinu, mozes po jedinstvenom broju aplikacije da saznas online dal' si izvucen ili nisi tako da ako budes bio izvucen a promenio si adresu kontaktiraces KCC i resices to.
Da nije ove izmene savetovao bih te da prilikom apliciranja stavis adresu nekoga ko ce i sledece godine biti na istoj ali ovako nema potrebe.


E hvala care... znaci uklapam se nekako... jel to moze online da se proveri negde u aprilu ili kad? I ajde kad te vec smaram.. jel mogu tebi da posaljem fotku da vidis jel valja, ako treba da se sredi, i gde da ti je sibnem.. hvala

landlord
22.10.2008, 14:03
Nemoj njemu slati svoju sliku.. on ti je totalno nepovjerljiva osoba..
montirat ce ti sliku.. da budes u nekom gej fazonu.. i slati ljudima po netu..
isto to je i meni uradio..:)
salim se..

da nekad u aprilu bi vec trebao vidjeti dal si izvucen ili nisi

xeg
22.10.2008, 14:14
Hahaha... eto humora koji nam je nedostajao zadnjih 10 dana:grin:
...montirat ce ti sliku.. da budes u nekom gej fazonu.. i slati ljudima po netu..
isto to je i meni uradio..:)
Zato si i izvucen:woohoo:

Mislim da je land u pravu da ce vec od aprila moci to da se vidi ali ne drzite nas za rec jer u zvanicnom saopstenju stoji:
Status information for DV-2010 will be available online from July 1, 2009 until June 30, 2010.
Sto se slike tice... ja ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=69) davno rekao coveku sta mislim o njegovim slikama i njega od tada vise nema na forumu:nene:
Srdjevicu bih ja prepustio to zadovoljstvo jer kao sto on rece:
ko želi da mu proverimo sliku, neka se javi na private (http://www.zelenalutrija.com/forum/private.php?do=newpm&u=1) pa da organizujemo email komunikaciju...

srdjevic
22.10.2008, 18:00
hahahaha, e stvarno super, bas je falio landlord... :grin:

a ti xeg, stvarno, tek sad skontah, stvarno si oterao homo sapiensa... pa mis'im stvaaaaaarno..... :RRofl:

@jegger: lepo ti xeg rece, on ne zna sa ljudima (dakle ni sa slikama ak' su ljudi na istim), posalji je meni... (hihihihihi :devil: )

Jalle007
31.10.2008, 12:20
I ja imam problem sa adresom. Ako eventualno nebi bio sljedece godine na istoj adresi, pitam se gdje da posalju pismo.

Ovo polje: "MAILING ADDRESS In Care Of" bi trebalo da znači adresu onoga kome zelimo da posaljemo pismo. Ja cu staviti fiksnu adresu mamine radnje, posto pretpostavljam da ona nece nikud smjesta u narednih 6 jeseci..

Da li u ovo polje treba staivit ime naziv radnje i vlasnika ili moje ime ?

srdjevic
31.10.2008, 16:44
U to polje ne ide cela adresa, nego ako saljes recimo na posao, onda tu pises ime firme i ostala cuda kako postar da zna kome da dostavi kovertu.

havok
04.11.2008, 12:12
mene zanima jel ima veze novi i stari pasos za prijavu na lutriju? nemam pojma da li to moze da utice uopste ali eto da pitam za svaki slucaj. poz

xeg
04.11.2008, 12:26
Nema nikakve veze sa prijavom. U prijavi se nista vezano za pasos ne popunjava.
To nas sada muci pre intervjua. Ipak uzimamo nove jer ovi i tako nece jos dugo.

City Lights
01.11.2009, 18:09
Molim vas odgovor..

Napisala sam kod Mailing Address informacija za District/County/Province/State - 'Grad Zagreb' (slucajno, u zurbi) umjesto 'City of Zagreb' za zupaniju... hoce li to biti problem ili cak razlog za diskvalifikaciju? :smrc::smrc::smrc:

Hvala

Zana
01.11.2009, 18:41
Izvini, ali ja te ne razumem - ili je City ili je County?! Znaci ili je City of Zagreb ili je Zagreb County - ne moze i jedno i drugo?! Kako u County mozes da stavis City (bez obzira na kom jeziku)?

City Lights
01.11.2009, 18:43
Zato što u HR imaš 2 županije (counties) na potručju Zagreba - jedna je Zagrebačka Županija (Zagreb County), a druga je Grad Zagreb (City of Zagreb).. Point je da sam napisala na Hr :( Grad Zagreb (to je moja ispravna županija, ali se pitam jesam li morala na ENG)...

http://en.wikipedia.org/wiki/Counties_of_Croatia

Molim vas ako mi netko može odgovoriti... hvala

nocturno
01.11.2009, 18:48
Nemoj da brines. Vazno je da naziv drzave napises na engleskom. Poenta je da ti koverta stigne, a stici ce ti ukoliko je barem drzava na engleskom.

City Lights
01.11.2009, 18:52
Drzavu jesam na eng jer je bio drop down meni pa sam izabrala Croatia :)

Hvala ti.. nadam se da ne moram brinuti oko ovoga.

Sretno svima!

Zana
01.11.2009, 19:17
Da, bas zbunjujuce :grin: mislim da neces imati problem - Amerikanci znaju bolje nego da prevode nazive stranih gradova i imena - ali obozavaju da promene spelling (te tako Beograd ne prevode kao White City ali ga pisu Belgrade). Ne verujem da si bilo sta lose uradila jer je to zvanican naziv zupanije - ali ako bas hoces mirno da spavas, mozes da im posaljes email sa brief objasnjenjem i da priupitas za savet.

Znaci - ljudi u administraciji kojima moze da padne na pamet da te nesto zapitkuju oko toga uvek mozes da kazes da je to standardno ime za zupaniju koje koristi NGA (National Geospatial-Intelligence Agency - the GNS database is the official repository of foreign place-name decisions approved by the U.S. Board on Geographic Names). Ako ukucas Zagreb ovde (http://geonames.nga.mil/ggmagaz/geonames4.asp) - videces da i oni tvoju zupaniju imaju pod "Grad Zagreb" a ne kao "County of City of Zagreb").

Mislim da nemas problem sa tim uopste :) ali opet - ako bi ti znacilo da ti i oni to potvrde, slobodno im pisi i obavezno navedi sve ove argumente.

City Lights
02.11.2009, 01:33
Hvala Žana! :)