PDA

View Full Version : Pitanje računice


4thman
22.10.2008, 02:35
Pogledah film sada, mada me i od pre zanima ovo pitanje...

Koliko se može uštedeti mesečno radom u prosečnom okruženju sa prosečnom platom?

Pitanje je za one sa primerima, i sa znanjem.
Molim odgovore Ameri naši.

4thman
22.10.2008, 02:48
Ili, da dodam još:
Da li je važnija uštedjevina ili kvalitet života?
To je za one koji su ušli u četvrtu deceniju života..mi mladi još nemam prave odgovore.

srdjevic
22.10.2008, 17:53
hmmm, rekao bih da to koliko mozes da ustedis prvenstveno zavisi od odnosa troskovi/primanja, tako da je malo tesko reci.... eto, da ja prvi lupim, recimo da bi bilo optimalno kada bi moglo 20% da se odvoji sa strane bar...

sto se tice drugog pitanja - ja bih rekao da se ta dva medjusobno iskljucuju. Stednja podrazumeva odricanje od nepotrebnih troskova, sto direktno utice na kvalitet zivota, rekao bih.
Sta je vaznije? Pa zavisi za sta stedis, i kako bi inace poboljsao kvalitet svog zivota da ne stedis... Tako da.... ma nemam pojma. :grin:

4thman
23.10.2008, 01:12
ajde malo iskusniji Vas stav i primer...

posto, moj slucaj, na brodu mogu sve(bar 90 %) da ustedim ako se odreknem luxuznosti...jos samo da dodjem i do vece zarade...:)

dreamerns
24.10.2008, 15:29
Pazi, tvoje pitanje je retoricko i nema veze sa Amerikom. Ja sam u Srbiji izdrzavao sebe i zenu od svoje plate, a njena je isla na stranu. Isto tako nameravam i ovde da radim...pa kada treba neki veci kredit ili nesto vece da se kupi, to ide od te ustedjevine (mada kako ovde stoje stvari, mozda se to i promeni...na bolje nadam se :-)).
Da li ces ti ici na havaje na letovanje, ili ces otici do obliznjeg bazena mnogo utice na ustedjevinu.