PDA

View Full Version : више питања везаних за пријаву


D.i M.e
06.11.2008, 19:18
поздрав свима на форуму. знам да сам мало окаснио, али бих вас замолио да ми помогнете око пријаве пошто је још мало времена остало. имам више питања око пријаве.

прво што ме занима је сама фотографија. гледајући она упутства на самом сајту никако ми није јасно како да добијем баш такву фотографију. како сте ви правили те фотографије? што се тиче оног „валидатора“ да ли ако фотографија прође њега то значи да је она исправна и да неће бити проблема? ја сам размишљао да идем код фотографа и да ме он слика па да не буде оних проблема као што су сенка и слично али опет остаје проблем са оним процентима и величинама.

друго што ме занима да ли има неког ко носи наочаре па да каже како се он сликао, не знам да ли може да буде проблема ако се појави неки одсјај на стаклима од блица?

даље питање око адресе: живим у селу где нема додељених имена улицама па самим тим у мојим документима нема улице па ме занима да ли се може пријавити без улице или да се пријавим са незваничним називом улице? ја тај незванични назив (да објасним, то је назив који садржи реч пут, као што је нпр. зрењанински пут бб) користим за све друге пошиљке из иностранства, укључујући и за компанијске чекове са којима нисам имао проблема приликом уновчавања иако на њима пише тај назив улице а у мојим документима не.

толико за сада, надам се да ће неко у краћем времену да ми одговори пошто је ипак хитна ствар, а ја се извињавам због тога.

D.i M.e
06.11.2008, 19:23
Х:confused:м, зашто су се велика слова претворила у мала? :confused:

V777
06.11.2008, 19:54
Dobro dosao na forum!

Uskoro ce se javiti nas administrator da ti odgovori na pitanja. U medjuvremenu mozes da procitas, vise postova na forumu je obradjivalo problem slanja fotografije.

Pozdrav i puno srece!

D.i M.e
06.11.2008, 19:59
хвала на одговору!

почео сам да читам друге теме пре постављања питања, али пошто има доста рекох да и питам пошто не верујем да је на све одговорено а време пролази, потрудићу се да исчитам ово што је остало.

srdjevic
06.11.2008, 20:42
Evo ovako, da probam redom.

1. forum automatski konvertuje tekst u mala slova ako primeti da pises velikim iz prostog razloga sto nije kulturno pisati velikim slovima, sto obicno znaci da se deres, odnosno vices, sto, sigurni smo, nije slucaj. :obrva:

2. fotografija: idi kod fotografa, garantovano dobijas dobru sliku bez senki i detalja, samo je trazi u digitalnom obliku i dovoljno veliku, mozemo ti je mi srediti da bude pravih dimenzija.

3. validator samo proverava dimenzije slike. najbolje je da ti neko od nas kaze da li ti je slika u redu ili ne...

4. koliko ja znam, slikas se sa naocarima. ako bude problema, slikas se opet. ;)

5. deo sa adresom se tice iskljucivo naseg postara. pises adresu koju ce postar uspeti da protumaci, nista vise. znaci, sve je u redu. :;D:

Dobro nam dosao na forum. :wavey:

D.i M.e
06.11.2008, 21:15
хвала на брзом и прецизном одговору!

1. ма нисам ја писао све великим словима, само тамо где треба (прво слово у реченици, прво слово имена и сл); ево у другој поруци није претворило а на исти начин сам писао. сад може да буде разлог што је ћирилица или да гледа проценат великих слова од укупног броја.

2. значи да не причам њему оне величине, проценте и сл, него само да тражим да буде велика (шта то тачно значи велика? :)). и мислио сам да буде у дигиталном облику, а оно и зашто бих ишао код професионалног фотографа иначе ;)

4. а како да знам да ли има проблема? :)

још једном хвала!

srdjevic
06.11.2008, 22:10
odes kod fotografa i kazes mu da mora da bude bar 5 sa 5 cm slika (ili digitalno da bude velicine 600 puta 600 pixela).... namerno kazem vecu, pa neka bude i za poster, jer je posle najlakse smanjiti je... povecati je ne mozes bez da se izgubi kvalitet, zato kazem bolje veca nego manja... :;D:

pod problemima sam mislio ako ti blic udari u naocare, ili sta ti ja znam... nazalost (tj moju srecu), ne nosim naocare pa nisam bas najkompetentniji po tom pitanju.... :nene:

ovo oko velikih slova je vrlo moguce da je problem u cirilici... :smrc: e, pa to mora se menja, bacicu pogled da vidim jeli stvarno tako...

E4o4
06.11.2008, 22:36
njihovi aparati ionak pucaju nekoliko megapiksela :pucpuc2: tako da nema da brines... ponesi stik na koji ce ti snimiti sliku.. neka je oni nista ne obradjuju.. da bude najmanje 1 megapixel, kasnije je sredis :pekarka: na kompu da ispunjava zahteve lutrije. :ziveli2:

steficacvek
07.11.2008, 08:25
jaaaooooo kad se sjetim koliko sam se ja napatila sa slikom .... skoro da mi je istekao rok za prijavu dok sam je sredila. trazila sam od fotografa odmah digitalnu vreziju, da je sredi i snimi na usb, ali ni on nije mogao da je svede na 600x600. onda mi je dao sliku, pa sam ja skenirala na poslu i opet nije moglo, losiji skener i nisam skenirala dobro, ostavila je malu previse. i tek kad sam nasla dobar skener, skenirala je i povecala, i onda mic po mic smanjivala uspjelo je ... uh umorih se sjecajuci se muka :grin:

sretno! :D

moni
07.11.2008, 09:01
Dobro dosao !:grin:

Oko naocara ti ja mogu pomoci.Ako ih nosis stalno , moras da se slikas sa njima,ako za citanje onda nije potrebno.Fotografi uglavnom imaju naocare bez stakla- one velike. Zato ti preporucujem da neki tvoj stariji okvir iskoristis u ovu svrhu.

dejancic
08.11.2008, 16:32
steficacvek:jaaaooooo kad se sjetim koliko sam se ja napatila sa slikom .... skoro da mi je istekao rok za prijavu dok sam je sredila. trazila sam od fotografa odmah digitalnu vreziju, da je sredi i snimi na usb, ali ni on nije mogao da je svede na 600x600. onda mi je dao sliku, pa sam ja skenirala na poslu i opet nije moglo, losiji skener i nisam skenirala dobro, ostavila je malu previse. i tek kad sam nasla dobar skener, skenirala je i povecala, i onda mic po mic smanjivala uspjelo je ... uh umorih se sjecajuci se muka :grin:

Ja cu tek da se patim i vec sad mi nije dobro... i mislim da cu nekoga 'obradovati' mail-om sa slikom i ljubaznom porukom: 'Prolazim kroz pakao Niki, dva puta sam sebi pokusao da oduzmem zivot, osecam da ce treci put biti fatalan po mene, pomazite sa slikom::grin:

D.i M.e
27.11.2008, 01:32
Ево да се јавим, не би било лепо да не кажем шта сам урадио, пошто сте се јавили и одговорили ми на питања, на чему вам се заваљујем.

Прво су ми, нажалост, испале неке непредвиђене ствари тако да једно недељу дана нисам могао да се сликам. Е онда сам ишао код фотографа и сликао се и добио дигиталну фотографију веће резолуције (2048 х 3072).

Пошто се Милош понудио да је обради, ја сам му је лепо послао и он ми је после неколико дана и вратио спремну за пријаву (мислим могао сам и ја да чачкам око ње (у ствари и јесам, за сваки случај ако не одговори :)) али нисам ја баш вешт у фотошопу па рекох боље да то одради неко ко је то већ радио.

Мало пре сам лепо узео да се пријавим, прочитао још једном упутства, попунио пријаву, послао и све је прошло без проблема. (дакле код мене је пријава прошла на једноканалној ИСДН линији из Србије, користећи Фајерфокс 3 на ssl вези, нешто после поноћи по нашем времену; чисто ако неко ко још није се пријавио да зна да шта је прошло)

Знам да је ово баш у задњи час и могло је свашта да буде да је зезала пријава, али имао сам неке ванредне ствари, а и овако сам мало неозбиљан зато што не радим што треба на време :) Ако ме не извуку ове године, идуће се сигурно пријављујем већ почетком октобра :grin:

И да се на крају захвалим Милошу који је издвојио време да се бакће са мојом сликом.

landlord
27.11.2008, 08:44
Kad je ponoc kod tebe ne mora da znaci i da je u Australiji ili Americi ili..:)

A prosla ti je prijava jer si je poslao na ćirilici..:)

D.i M.e
02.12.2008, 22:52
kad je ponoc kod tebe ne mora da znaci i da je u australiji ili americi ili..:)


наравно, али у то време је ноћ и у азији и африци а рачунам да из тих крајева долази највећи број пријава ;)



a prosla ti je prijava jer si je poslao na ćirilici..:)

не знам одакле ти то, ја попунио енглеском латиницом, како ваљда и треба.

ikana
22.01.2009, 19:55
Caos ja imam jedno pitanje nadam se da ce se naci odg...Proslo leto bila sam turisticki u americi i ljudi kod kojih sam bila trazili su mi sliku i ostale podatke poslala sam im,medjutim oni su neke formulare popunjavali za aplikaciju(iz ny je aplicirano)i nemam pojma kako cu ja moci da znam dal sam izvucena posto vidim pominje se neki broj prijave koji moram da imam???

xeg
23.01.2009, 23:34
Da, to je novina, ove godine su promenili aplikaciju i na kraju slanja dobijes broj sa kojim kasnije mozes da proveris dal' si izvucena. Ako mozes kontaktiraj ih da vidis jesu li ga upisali, ako nisu onda ti ostaje da se nadas koverti kao i ranijih godina.

ikana
24.01.2009, 11:54
oket hvala ti:)

ikana
24.01.2009, 12:00
oket hvala ti :;D:

ikana
24.01.2009, 16:10
zanima me jedna informacija..Ako je neko bio sa radnom vizom u USA i ostao u zemlji po isteku vize...ako ucestvuje na lutriji iz srbije i recimo bude izvucen dal ce mozda imati problema sto je prekrsio vizu?:blink:

xeg
24.01.2009, 16:16
Ako ima neko zestoko opravdanje koje moze da dokumentuje mozda nece imati problema a ako je prekrsio vizu iz zajebancije verujem da ce imati.
Svima koji su nekada bili u USA traze na uvid stari pasos bas radi provere postovanja vize.

Sloba_Kg
24.01.2009, 17:50
zanima me jedna informacija..Ako je neko bio sa radnom vizom u USA i ostao u zemlji po isteku vize...ako ucestvuje na lutriji iz srbije i recimo bude izvucen dal ce mozda imati problema sto je prekrsio vizu?:blink:

e sad to zavisi, moje misljenje i ono sto ja znam je da ako je viza prekrsena i tamo je ostao, a prilikom prijave napisao adresu u USA gde zivi onda je ok, platice neku kaznu (cuo sam do 1000$) i to je to ali ako je data adresa ovamo kuci, onda se mora vratiti radi intervjua i tada nastaju problemi mozda tj.verovatno jer je ambasada kod nas izdala vizu koja je prekrsena i imaju puno razloga da sumnjaju u istinitost podataka koji taj ili ta daje

xeg
24.01.2009, 21:10
...ako je viza prekrsena i tamo je ostao, a prilikom prijave napisao adresu u USA gde zivi onda je ok, platice neku kaznu (cuo sam do 1000$) i to je to ...

Ako je ilegalno tamo mislim da mu ne pomaze dobitak na DV lutriji vec samo amnestija ili vencanje sa nekim ko ima USA drzavljanstvo. Ako je kao sto kazes onda $1.000 nije nista za to, naravno uz DV dobitak.

Sloba_Kg
25.01.2009, 01:07
Ako je ilegalno tamo mislim da mu ne pomaze dobitak na DV lutriji vec samo amnestija ili vencanje sa nekim ko ima USA drzavljanstvo. Ako je kao sto kazes onda $1.000 nije nista za to, naravno uz DV dobitak.

to sam cuo od ljudi (ilegalaca ) koji su tamo, nije provereno i nemoguce je proveriti...

xeg
25.01.2009, 01:26
... nemoguce je proveriti...

Marija (http://www.zelenalutrija.com/forum/member.php?u=40) je ilegalac i izvucena je za DV, nije se pojavljivala odavno a imala je par postova na tu temu. Konsultuje i advokata, nadam se da ce uspeti i da ce se javiti sa lepim vestima.

ikana
12.03.2009, 12:33
Zanima me pošto sam prekršio J1 vizu, koja mi je važila 5 meseci, ja sam ostao 30 dana duže. Kada sam krenuo iz NY nisam imao apsolutno nikakvih problema. Sada planiram da idem opet preko bilo koje varijante, turističke, radne ...nebitno, od mog povratka prošlo je skoro godinu dana pa me zanima kakve su mi šanse da ponovo odem.
Nenad

landlord
12.03.2009, 12:37
Uh, pravo da ti kazem, iz iskustava koja sam do sada procitao, jako jako male su sanse da ti ponovo daju vizu. Cak i da dobijes na lutriji vjerovatno bi te zezali.

steficacvek
12.03.2009, 12:40
I ja mislim da ces tesko dobiti vizu. Moja poznanica je ostala 45 dana duze od onog vremena koje je navela da ce ostati (u prijavi obicno svi stave mjesec dana) i iako joj je viza bila na 6 mjeseci (znaci nije nista prekoracila, bila je nesto vise od 2 mjeseca tamo), drugi put kad je trazila zezali su je zbog toga i nije dobila turisticku.
Eh sad, opet od slucaja do slucaja je drugacije, ali moj savjet je da pokusas na neku bas dobru foru.

ikana
12.03.2009, 12:43
Pošto završavam mašinski fakultet, raspitao sam se da ovde u Bgu postoje naše firme (mašinske struke) koje šalju naše inženjere na rad u USA. Kolike su mi šanse da preko neke firme dobijem radne papire. Da li to nešto menja stvar ili ipak ne

steficacvek
12.03.2009, 12:45
Mislim da ti je to mozda najsigurnija opcija, kad vide da vec imas posao tamo. Ali opet, to je samo moje misljenje, zao mi je sto ti ne mogu vise pomoci

landlord
12.03.2009, 12:47
Ja vjerujem da sanse uvijek postoje.. Evo ti iskustvo covjeka koji je odbijen na lutriji:

http://forums.immigration.com/showthread.php?t=293156

Poz.

ikana
12.03.2009, 13:03
sad malo smaram pa vam se izvinjavam ali ne mogu ovakve informacije nigde drugo da nadjem,
Još me zanima, kakve su mi šanse da preko svoje devojke dobijem papire, ako bi ona dobila zeleni karton, i pre nego što krene tamo da se nas dvoje venčamo, da li bi automatski i ja dobio GC, da li bi na taj način sigurno dobio ili su to opet neke varijante i procenat sreće

steficacvek
12.03.2009, 13:09
A kako bi ti djevojka dobila zeleni karton? Je li ona vec u USA ili mislis preko DV lutrije?
Ako je preko lutrije, onda se vjencate prije intervjua i zajedno idete. To je u teoriji tako, ali isto na intervjuu mogu postaviti pitanje zasto si ostao duze, vidis sta se desilo sa ovim jadnickom iz Rumunije.

landlord
12.03.2009, 13:09
Bojim se da ti na ova pitanja niko od nas sa sigurnoscu ne moze dati pravi odgovor

xeg
12.03.2009, 13:09
Ako se vencate pre intervjua dobijas odmah i ti a ako to bude bilo kasnije, kad ona vec dobije vizu ili GC to moze da traje godinama.

Edited:
Ne mogu da verujem da smo svo troje postovali odgovor u 13:09 :)

steficacvek
12.03.2009, 13:32
Ma nema, pocinjemo da disemo isto :)
Ja se slasem sa landom, ipak niko ne moze da ti da sigurnu informaciju. Cak i ako se vjencate, konzul moze da pravi problem. Dao je landlord link na tekst tipa kojem se to desilo.

dreamerns
12.03.2009, 14:10
Ja sam pitao direktno konzula na chat-u pitanje u vezi ovog. Konzul je rekao da mozemo da pomerimo intervju, mozemo da se vencamo pre intervjua...kako god nam odgovara, ali do intervjua moramo biti vencani, inace dobitnik dobije GC...a za tebe je onda procedura identicna, kao da nadjes nekog sa GC i ozenis/udas se za tu osobu...tj....procedura traje godinama.

steficacvek
12.03.2009, 14:15
To oko vjencanja je jasno, ovdje je problem njegova prijasnja viza zbog koje misli da bi mogao imati problema

Zana
12.03.2009, 16:27
Da priupitam: Ikana, u januaru si bila/bio zensko, sad si musko? Sa kim mi pricamo u stvari? Jesi "ostala duze u Americi" ili "bi isao u Ameriku" nekako sa devojkom ili bilo kako?
Btw... nekada je mogla da se plati "kazna" za ilegalni status ali ja nisam cula da se to desilo nakon 09/11.... ako je viza prekoracena, nikakva lutrija te ne opere a sa brakom samo dobar advokat... Opet, niko od nas ne moze pouzdano da ti kaze da li bi ti oni "dali" vizu... njihov algoritam za odlucivanje mi je jos uvek velika nepoznanica.

ikana
12.03.2009, 17:47
Ja sam Nenad a samo trenutno koristim nalog svoje devojke Ikane, da ne bude zabuna. Sada smo se baš razočarali kada smo pročitali vaš komentar, verovali smo da postoji neka šansa da ipak zajedno možemo da odemo. Koliko vidim šanse postoje ali mi je veća verovatnoća da kupujem Bingo pa da budem ovdašnji milioner :).
Čuo sam i za neke slučajeve da su ljudi prekoračili vizu i da na sledećem intervjuu nisu imali nikakve probleme, ja to znam da je sve individualno ali me zanima postoji li neki način da se to prikrije, da se nešto uradi, po iskustvima nekih ljudi koji su to već možda radili.

Zana
12.03.2009, 18:03
Tesko da ce ti neko ovde znati odgovor na ta pitanja :) mi smo ti ovde svi "legalci" hihihihi a vi probajte sa ambasadom, pa mozda i uspe - srecno u svakom slucaju... nadam se da je tih ekstra mesec dana u USA vredelo ovih posledica :smrc:

kaneolopa
12.03.2009, 18:40
Ja sam Nenad a samo trenutno koristim nalog svoje devojke Ikane, da ne bude zabuna. Sada smo se baš razočarali kada smo pročitali vaš komentar, verovali smo da postoji neka šansa da ipak zajedno možemo da odemo. Koliko vidim šanse postoje ali mi je veća verovatnoća da kupujem Bingo pa da budem ovdašnji milioner :).
Čuo sam i za neke slučajeve da su ljudi prekoračili vizu i da na sledećem intervjuu nisu imali nikakve probleme, ja to znam da je sve individualno ali me zanima postoji li neki način da se to prikrije, da se nešto uradi, po iskustvima nekih ljudi koji su to već možda radili.

Jedno sto svi znamo ovde jeste da nista ne krijemo od ambasade... otvoreno reci da si prekoracio i izem ga... bio si mlad i lood pa ako hoce oni ce a te puste a ako ne ... shta da se radi Se la vie

trustno1
13.09.2009, 17:28
mene zanima jedna stvar: naime vidjela sam na uputama za aplikaciju da postoji linija di se upisuje gdje si roden,pa u kojoj zemlji pa ona ispod linija pita da napisemo country of legibility for DV progam .. e sad ak sam ja rodena van Hrvatske onda pisem naravno grad u kojem sam se rodila,pa zemlju u kojoj sam se rodila a sto pisem u ovu drugu liniju Country of legibility??

mixy
30.09.2009, 11:44
cao svima! zelim da se prijavim ove godine za lutriju i imam jedno pitanje - da li pri popunjavanju prijave mogu da navedem imena moje porodice (majke, oca i sestre) i njihove fotografije?

lenhi
30.09.2009, 12:15
cao svima! zelim da se prijavim ove godine za lutriju i imam jedno pitanje - da li pri popunjavanju prijave mogu da navedem imena moje porodice (majke, oca i sestre) i njihove fotografije?

Pošto si nov trebao bi prvo da pročitaš bar malo naslove tema prije nego postaviš pitanje. Na forumu ti to lijepo piše.
U prijavi se kao članovi porodice računaju samo supružnik i djeca (ako ih imaš).
Nema mame, tate, rođaka iz grada sa sela, komšija itd...

Idi na ovu adresu tu su ti zvanične instrukcije pa pročitaj.

http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf

jelenche
21.10.2009, 13:20
da li neko zna da li je obavezno da se navede mail adresa, i da li svaki aplkant mora imati svoju adresu....
posto koliko sam razumela i dalje salju dobre stare koverte, da li to znaci da ce mozda poslati i obavestenje putem maila, da li je neko dobio ili ne!?
hvala,unapred,
cini mi se da je tu nesto promenjeno u odnosu na proslu godinu????

lenhi
21.10.2009, 14:49
da li neko zna da li je obavezno da se navede mail adresa, i da li svaki aplkant mora imati svoju adresu....
posto koliko sam razumela i dalje salju dobre stare koverte, da li to znaci da ce mozda poslati i obavestenje putem maila, da li je neko dobio ili ne!?
hvala,unapred,
cini mi se da je tu nesto promenjeno u odnosu na proslu godinu????
Od ove godine obavezan je unos e-mail adrese u prijavu.
Ako nemaš otvori sebi e-mail adresu, ili upiši od nekog najbližeg.

dreadnot
22.10.2009, 08:39
mene zanima jedna stvar: naime vidjela sam na uputama za aplikaciju da postoji linija di se upisuje gdje si roden,pa u kojoj zemlji pa ona ispod linija pita da napisemo country of legibility for DV progam .. e sad ak sam ja rodena van Hrvatske onda pisem naravno grad u kojem sam se rodila,pa zemlju u kojoj sam se rodila a sto pisem u ovu drugu liniju Country of legibility??

Country of legibility ti je zemlja cije drzavljnstvo imas, pa se po tom osnovu pozivas da si prihvatljiva za lutriju, jer ne mogu drzavljani svih zemalja da ucestvuju, neke su iskljucene zbog velikog broja imigranata koji je usao u USA tokom ranijih godina. Ako imas putovnicu, stavi Hrvatska i sve je OK

ego
20.06.2010, 17:38
Pošto završavam mašinski fakultet, raspitao sam se da ovde u Bgu postoje naše firme (mašinske struke) koje šalju naše inženjere na rad u USA. Kolike su mi šanse da preko neke firme dobijem radne papire. Da li to nešto menja stvar ili ipak ne

Ćao Ikana,
Pošto smo obojica mašinci, interesuju me firme koje šalju inženjere na rad u USA.