PDA

View Full Version : Pozdrav iz Kanade


dreamerns
11.11.2008, 00:46
Evo mene malo u Kanadi :)

Cisto da dodam jednu informaciju da oni koji imaju US zelenu kartu ne moraju da imaju vizu za Kanadu, a mene su pustili i sa onom privremenom vizom (jos mi nije green card stigla). Generalno, ovde sam u ottawa na poslovnom putu od dve nedelje :)

xeg
11.11.2008, 08:15
Ehej dreamer, ti vec otisao na zimovanje!
A draga verujem da guli, kad smo kod toga sto ne update-ujete onaj blog? Veze nemamo o cemu se radi a zivo nas interesuje!
Lepo se provedi, naravno - poslovno:;D:

steficacvek
11.11.2008, 12:41
e bas ti hvala dreamerns, ja vec neko vrijeme pokusavam da dobijem informaciju ako imas GC treba li viza za Kanadu ... nemam jos ni GC a vec planiram ostala putovanja :grin:
usput i ja bih da apelujem za update bloga, bas me zanima kako ide novi posao

Veronika
11.11.2008, 17:30
super informacija !

dreamerns
11.11.2008, 18:07
Doduse pazite, ja jos nemam zelenu kartu (imam onu zamenu u pasosu). E sada, moj poslodavac je dao detaljan opis sta cu ja tamo raditi na papiru sa memorandumom firme. I pored toga me je carinik na granici pitao...ajd mi reci detaljno. Onda sam ja krenuo citavih 10 sekundi da pricam...i onda je rekao, ajd ok...ulazi. :)
Verovatno sa zelenom kartom me ne bi ni toliko gnjavio.
Ali naravno, ne mogu ovo da pisem a da ne spomenem i amere na O'Hare.
Cim su me videli sa pasosem...bas mene "you have been selected for additional search..." ili tako nesto. Samo ja na dodatni pretres, koji je kao "random"...hm...da da. I to ti izjave kao da si dobio na lutriji :)
Generalno, vise sam problema sa amerima na O'Hare imao, nego sa Kanadjanima na granici.

srdjevic
11.11.2008, 19:19
Ako nekoga zanima, i u Mexico se ide samo sa zelenom.... javim iskustva iz prve ruke za koju nedelju... :grin:

landlord
11.11.2008, 19:21
a kao sve se nema slobodnih dana za ovu godinu... shomino jedna..

steficacvek
11.11.2008, 19:27
ja znam da je prije bilo moguce i u Meksiko i u Kanadu samo sa vozackom maltene, ali nesto naveliko pocese da pricaju kako i ameri moraju sa pasosem da idu ... pa kontam nije valjda da cu trebati prolaziti sve procedure za vizu da skoknem na tekilu u Meksiko :grin:
administratore, cekam iskustva :D

srdjevic
11.11.2008, 19:52
@land: pa sad znas i zasto... :ludak:

@cvek: za Mexico nama (srbima) treba viza, ali je lako da se dobije. Sa druge strane, green card holders mogu bez vize. Pasos vam u svakom slucaju treba (samo da napomenem)! :;D:

landlord
11.11.2008, 22:21
Ej decko iz Kanade, dreameru ajd pusti da mozemo i kao anonimusi da komentarisemo na tvom blogu.... super ti je blog.. i za svaki post skoro imam koment.. ali...

dreamerns
12.11.2008, 15:41
sredjeno....nisam to ni primetio

Zana
12.11.2008, 17:40
Jao dreamer kako ti zavidim :==D: ih sta bi dala da idem malo negde na sluzbeni put - sta ces bolje: em se skitas, em si i placen za to hahaha pazi njega, ne prodje ni mesec dana a on u skitnju :==D:

Zana
15.11.2008, 06:26
Da ne zaboravim - danas sam ti bila na blogu pa da dodam ovde komentar u vezi sa kafom - slican aparat za kafu ja imam kod kuce (k-cup) ali je drugaciji brend (moj je Breville)... Kazi da li je najbolja kafa na svetu :grin:

dreamerns
17.11.2008, 16:32
Ma preterana je kafa...ali mi se jos vise svidja sto mozes da biras sta hoces. Rekli su mi da i u Chicago-u imamo taj aparat, ali treba da se prikljuci na vodovod...pa nikako to da urade :(