PDA

View Full Version : Sta mozemo vec sada da uradimo?


Tarzan
28.11.2008, 23:58
Subject: neka malo vreme radi za nas :;D:
Citajuci iskustva novopecenih "amera", palo mi je na pamet da otvorim temu u kojoj bi pisalo o tome sta mozemo da preduzmemo (mi, koji smo tek aplicirali), na vreme, tako da kada dodjemo tamo, malo ublazimo "decije bolesti" odlaska preko bare.
Primer: da li mozemo vec odavde; dakle iz Srbije da zapocnemo formiranje neke vrste "Loan for establishing credit history!"? I tako redom. To bi mogli da pisu Milosh i kompanija, koji su vec tamo neko vreme, pa znaju kroz sta su sve prosli (a mozda nisu morali):no:

Zana
29.11.2008, 01:03
Nista. Mozes da usavrsavas engleski jezik i stedis novac. That's all.

DaneBGD
29.11.2008, 09:54
:nene:red je i da se predstavimo:dane,slavica,teodora(10) i milica(8).beograd.spremili smo dokumenta,upravo ih prevodimo,i skupljamo parice za vize.valjda cemo ih dobiti.:nene:

xeg
29.11.2008, 11:27
Pozdrav Dane, dobrodosli:pozz:
Znaci evo nama jos DV2009 dobitnika! Pusti jos po neki info, br. datume i sl. a mozes i u potpis da upises.

Good Spirit
29.11.2008, 12:04
Nista. Mozes da usavrsavas engleski jezik i stedis novac. That's all.

Dodao bih još samo da se informišeš konstantno. I da naravno možda pogledaš druge vidove odlaska (studentska, radna viza, itd).

Moja devojka i ja pored igranja lutrije, pokušavamo i na druge načine da odemo. Ona na PhD a ja verovatno na neku privremenu radnu vizu (H2B i slično) ...

I kao što Zana reče usavršavaj engleski. Za ovo što mi pokušavamo neophodni su nam testovi. Moja devojka za TOEFL i GRE jer je to uslov za PhD na univerzitetima, a ja samo za TOEFL.

I naravno štednja novca, troškovi nisu mali u bilo kojoj opciji odlaska :pozz:

dreamerns
29.11.2008, 20:47
Ja cu dati glavni savet. VOZI KOLA....
To ti je najbitnije...veruj mi. Ako nemas vozacku, polazi. Ako imas vozacku, a nemas kola...kupi kola i vozaj sto vise mozes i onda ih prodaj pred put. Ja sam se tu najvise zeznuo sto nisam to uradio.

Tarzan
29.11.2008, 23:06
Dakle, do sad sam sve dobro uradio: parlam engleski (vec cu i svoj maternji zaboraviti), pare skupljam, a njih nikad dosta. A kola... pa njih vozam jos od 18-te (dakle, preko 20 godina) ;)

Zana
30.11.2008, 06:37
Vidis ja se ne slazem da treba polagati tamo ako to dosad nije ucinjeno - prvo ovde manje kosta (oko $30) a ne moras na casove za voznju vec moze neko od prijatelja ili porodice da te uci. Cak i ako dodjes sa dozvolom, moras opet da polazes tako da ne vidim svrhu - sto se prakse tice, dobices je i ovde, cak sta vise ovde je daleko jednostavnije voziti. Ja sam tako uradila i ispalo je ok. Nego dreamer zgrabi nekog tamo, pa vozi vikendom po Chicago-u i nece da bude problem.
Poz

Sloba_Kg
30.11.2008, 08:06
Slazem se sa tobom Zana, a kolikoja znam (Milos ce me ispraviti ako gresim) u Chicagu se polaze u jednoj ulicu tj.svi voze istu trasu tako da moze da se istrenira, a najbolje od svega je sto mozes da vozis svoj auto na polaganju (ako ga imas) ili da vezbas na necijem pa sa istim odes na pilaganje

dreamerns
30.11.2008, 22:23
Ok....slazem se sa svima vama ako je slucaj da ovde imas neku rodbinu i sl...medjutim ja ne volim da pozajmljujem tudja kola (a ja znam da vozim....zamisli tek da nisi nikada seo za volan, kao moja zena). Ono sto sam ja poredio su casovi voznje u Srbiji i casovi voznje u USA. Generalno, slazem se da tamo ne treba polagati...ali mislim da bi bar casovi bili dobri. Treba imati praksu...iako je ovde jednostavnije.
Ovde se inace polaze na pozajmljenom ili tvom automobilu, ali kako kupiti auto bez vozacke...ko da ti ga doveze do kuce, pa do polaganja? Ne znam...ali bih voleo da izbegnem situaciju previse cimanja ljudi.

Neverhood
04.12.2009, 12:12
Kad smo kod voznje, kako se upravlja vozilom koje ima automatski menjac? :)
To me malo plasi jer do sad nisam imamo prilike da provozam ovakva kola.

dreamerns
04.12.2009, 18:01
Jednostavno. Stisnes kocnicu i promenis iz park u drive ili rikverc ili sta ti vec treba. Dok otpustas kocnicu, auto vec krece (ja to recimo nisam znao). Dodajes i oduzimas gas...to ti je. Jednu nogu koristis.

steficacvek
04.12.2009, 18:54
Nema da brines neverhood, ako vozis auto s mjenjacem, ovo ce ti biti maciji kasalj. Treba ti jedno sat vremena da se naviknes koliko i kako da pritisnes i otpustas gas da auto ne trza i to je to. To stvarno nije nesto sto treba da te brine.

dreamerns
04.12.2009, 19:10
Po meni je mnogo bitnije mozda napomenuti pravila u saobracaju. Recimo, ovde je semafor sa druge strane. Mozes da skrenes desno uvek, osim ako nije drugacije napomenuto (ali ovo koliko znam ne vazi za svaki state). Ima jos gomila stvari koje se razlikuju. Recimo, ako nailaze vatrogasci, policija i sl. moras da se zaustavis (ne kao kod nas samo sklonis sa puta).

Neverhood
04.12.2009, 19:19
Hvala ljudi, samo da ja stignem dotle da vezbam voznju kola sa automatskim menjacem. :) uhh jedva cekam.

Kako mislis sa druge strane? Mislis kada je crveno na semaforu ti mozes da skrenes nadesno osim ako je naznaceno drugacije?
Sklonis sa puta i zaustavis ili se zaustavis gde god da si?

Sloba_Kg
05.12.2009, 06:07
voziti automatik je super, pravo uzivanje, to kazem ja novi vozac sa obukom iz srbije, znam da oni koji voze preko nekoliko godina vole nasu verziju jer kazi "volim da imam kontrolu nad autom, ali ovo je totalno lako da nema gde.
Sto se skretanja na desno tice, ako ne pise "no turn on red" onda teras.
Ma automatik je vrh, jos ako volis malo brzu voznju (ja kao imam dozvolu nesto vise od 2 meseca i vec volim brzu voznju :) )

dreamerns
07.12.2009, 02:05
Hvala ljudi, samo da ja stignem dotle da vezbam voznju kola sa automatskim menjacem. :) uhh jedva cekam.

Kako mislis sa druge strane? Mislis kada je crveno na semaforu ti mozes da skrenes nadesno osim ako je naznaceno drugacije?
Sklonis sa puta i zaustavis ili se zaustavis gde god da si?

U Srbiji je na raskrsnici semafor sa tvoje strane, ovde se nalazi prekoputa.

Neverhood
08.12.2009, 09:41
aaa, kontam.