PDA

View Full Version : broj izvucenih po zemljama?


biljana
30.11.2008, 23:12
evo i ja se prijavila veceras, zadnji dan.. to mi je inace drugi put da se prijavljujem na dv program... zadnji put sam pretprosle godine... i naravno nisam dobila... :grin:

nego dangubim malo po stranicama za prijavu na dv program i gledam rezultate za dv-2009... pa me zanima jel netko zna kako se to odredjuje, tj po cemu odredjuju koliko ce ljudi iz koje zemlje izvuci?

npr., vidim da na stranici (rezultati za dv-2009)
http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_4317.html
da njemacka ima strasno puno izvucenih (1,973)... francuska takodjer (738)..
za razliku od te dvije zemlje hrvatska ima samo 75, a srbija 656..

jel bi to znacilo da se jednostavno iz njemacke najvise ljudi prijavilo (pa je i najvise izvucenih) ili neke zemlje imaju prednost pred drugima?

ma cisto me zanimalo.. onak... :1072:

Zana
01.12.2008, 01:04
Kvote se odredjuju po broju primljenih imigranata iz tih zemalja u proteklih 5 godina. Ukoliko je emigriralo vise od 50 hiljada, ta zemlja nema pravo ucesce. Sto je vise imigranata iz te zemlje, manje prijavljenih izvlace iz te zemlje u okviru DV programa. Mozda postoje jos neki parametri, nisam sigurna. To je njihov zvanicno objasnjenje, a mozda postoji i nesto drugo...

biljana
01.12.2008, 12:32
hmm... ak je tako onda hrvati stvarno pretjeruju s preseljenjem u usa.. jer zadnjih 5-6 godina (koliko pratim koliko je izvucenih iz HR) uvijek je broj izvucenih manji od 100... :smrc:

Seekimo
12.02.2009, 15:15
Sta je ovo....,,Gusari,, na sve strane...ko pusti ovog u kafić:belj:

malasestra
12.02.2009, 15:57
hmm... ak je tako onda hrvati stvarno pretjeruju s preseljenjem u usa.. jer zadnjih 5-6 godina (koliko pratim koliko je izvucenih iz HR) uvijek je broj izvucenih manji od 100... :smrc:

Pa zar to nije dobar znak? Manje izvučenih svake godine znači više mogućnosti da prođeš za tebe, je li tako?

Taji
12.02.2009, 16:37
Nesto navalili kod nas :)
I prije dva dana je bio jedan takav sa 4-5 slicnih postova pa ga neko lijepo i kulturno obrisao. I ovome se ne pise bolje:==D:

Taji
12.02.2009, 16:39
Mislila sam na ove "gusare" :)