PDA

View Full Version : tadaaaa


mvp977
08.12.2008, 10:36
Viza odobrena ! :1081:

Samo kratko cu sada jer stvarno nemam vremena jedva sam i ovo ugrabio.

Uglavnom , dodjoh tamo , bio sam jedina osoba u 2 PM .
Platio , pa na pregled dokumenata , sve po redu , trazili i AoS ako imam , ja fala bogu imao , nema veze sto su pogrijesili .
E sad potvrda od vojske mora (koliko sam je razumio potvrda da li si ili nisi suzio vojski ; vadi se u opstini) to nisam imao i s obzirom da sam naveo da sam bio u BG i radio tamo treba i potvrda iz MUP-a u BG.
Ostalo sve u redu. E onda razgovor sa konzulicom , vrlo kratko , sto ides , sa mislis da radis , bla , bla , ... Congratulation !
Viza mi nije isprintana dok ne donesem potvrdu o vojsci i tu od MUP-a BG .
Imam fore do 30.09.'09. :grin: Cak ne moram licno ni da donesem.
Elem, nisam znao da svi dokumenti koje sam predao (i koje cu predati) idu u zapecacenu kovertu koju ja moram predati imigracionoj sluzbi na aerodromu kad sletim. Zato to sve traze. Odoh sad stvarno zurim , sutra cu detaljno sve.

steficacvek
08.12.2008, 13:57
:1081:

cestitam!!!!
nemoj zaboraviti sve detalje da ispricas!!! usput, kojom valutom si platio ljekarski i vizu i na kojem jeziku te ispitivala?

jos jednom cestitke, sretno i sve najbolje u novom pocetku!

landlord
08.12.2008, 14:09
i ja zelim da ti od sveg srca cestitam.. i pozelim sve naj..

Sloba_Kg
08.12.2008, 17:24
Cestitam na vizi. Ajde kad budes mogao napisi malo vise detalja o rzgovoru, koje si dokumente imao, da li si imao novac i tako.
Cestitam jos jednom i nadam se da ces ostvariti svoj san :)

Macedonia Ohrid
08.12.2008, 17:42
Congratulations!!!

moni
08.12.2008, 18:24
:bravo:Cestitam !!!!:bravo:

dreamerns
08.12.2008, 20:28
Cestitam...jesi odlucio gde ides?

DaneBGD
09.12.2008, 01:15
cestitam,mi smo izgleda sledeci,sitnoooo.

vlatkojo
09.12.2008, 14:08
Cestitke i od nas iz Makedonije i nek je Vam sa srecom!!!!
___________________
2009EU000144xx
17.04.2008 - poslana koverta iz Kentucky
09.05.2008 - stigla prva koverta
22.05.2008 - poslato nazad

DaneBGD
09.12.2008, 14:49
mislim da je red tebi prvom da se javimo i da se zahvalimo za sajt koji nam je ,kao i ostalima dosta pomogao.elem:jupiiiiiiiiiiiiiiiiii.prijavljujemo da je porodica Cirovic danas u 11:43 po lokalnom vremenu, uspesno prosla intervju u ambasadi i da je dobila iseljenicke vize za Ameriku.ne znam sta bih jos rekao jer ne znam gde cu sa sobom.moje zenske spavaju,jer nocas oka nisu sklopile,a ja ,eto da se javim.hvala svima na pozitivnoj energiji i srecno svima koji slede nas put.i ne moze bez narodnjaka:"...ja ih brisem,a one padaju....".crci ce mi tastatura,nesto mi upalo u oko (citaj,odoh po novo paklo papirnatih.).osecaj je full.ovo je kratko,pisacu kako je bilo.srecno

DaneBGD
09.12.2008, 14:53
e,da jos nesto.nadam se da cemo imati i tu priliku da se i licno upoznamo jer i nas put vodi u cikago.but not jet,not jet.

landlord
09.12.2008, 14:58
Dane nek je sa srecom..

trebao si ovo postati u temu sa intervjuima.. kad se odmoris i ugrabis vremena.. napisi iskustvo sa intervjua.. kako je proslo i sl.

poz

Zana
10.12.2008, 03:08
Prebaceno :da:

Cestitke Dane!
Z

mvp977
10.12.2008, 10:58
Evo malo detaljnije :

Dokumenti koji su potrebni u BIH :

Diploma (završna+VI razred , ja imam srednju) + meni su trazili prevod jer sam zavrsio skolu '96 i nigdje ne pise Bosna i Hercegovina
Rodni list
Ljekarski
+ fee 775 USD (placa se u ambasadi)
OVA TRI SU OBAVEZNA I NA OSNOVU NJIH SE IDE KONZULA-ICE NA RAZGOVOR

potvrda od suda
potvrda od policije (iz sve i jedne zemlje za koju ste naveli u DS 230 I da ste zivjeli 6 i vise mjeseci)
potvrda o sluzenju ili nesluzenju vojnog roka (iz opstine) - za muskarce naravno

OVI DOKUMENTI SE MOGU DONIJETI ILI POSLATI NAKNADNO AKO KONZUL-ICA ODOBRI VIZU ; ROK JE DO ISTEKA FISKALNE GODINE A VIZA TECE OD DANA KAD JE SVE PRIKUPLJENO.

Optional (ali pomaze)
AoS - tj I 134
Potvrda o posjedovanju novca ili nekretnina



Kao sto sam i prije napisao svi dokumenti koji se prikupe idu u koverat koji nosite-mo sa sobom i SAD i tamo to predajemo (mora se nositi taj koverat)


Konzulica prica na Engleskom , B/S/H joj je veoma slab , nije me ni jednom pogledala u oci , ali nije bila ni neljubazna , cista proesionalnost .

Eto , ako ima ko pitanje , tu sam .

landlord
10.12.2008, 11:09
Puno hvala na detaljnijem opisu...

Imam par pitanja..
1) Dokumenta si odnio original i fotokopije (ovjerene u opstini), bez prevoda na engleski jezik (osim diplome srednje skole koju si morao prevesti)? Kada su ti rekli da je prevedes? Prije intervjua ili?

2) Kako izgleda ta potvrda o nesluzenju vojnog roka? Kako si je trazio?

3) Iz kojeg suda si trazio potvrdu o nekaznjavanju?

mvp977
10.12.2008, 11:43
Puno hvala na detaljnijem opisu...

Imam par pitanja..
1) Dokumenta si odnio original i fotokopije (ovjerene u opstini), bez prevoda na engleski jezik (osim diplome srednje skole koju si morao prevesti)? Kada su ti rekli da je prevedes? Prije intervjua ili?

2) Kako izgleda ta potvrda o nesluzenju vojnog roka? Kako si je trazio?

3) Iz kojeg suda si trazio potvrdu o nekaznjavanju?

1) ja sam za svaki slucaj preveo samo diplomu jer nije naznaceno BIH , sve ostalo je bilo original. Sluzbenica mi je trazila prevod samo diplome (jer je pisalo samo Republika Srpska).

2) Potvrdu od vojske cu da vadim ovih dana

3) Isao sam u osnovni sud

Da napomenem jos jednom , viza je odobrena samo nije isprintana u pasosu , to cu dobiti kad donesem jos dva doc. koja nedostaju.

mvp977
10.12.2008, 11:54
Bas sam sebicna stoka !

Hvala svima i cestitam ostalima koji su u medjuvremenu prosli :bravo:

xeg
10.12.2008, 12:03
Cestitam nasem kuvaru i Danetu:bravo:
Sad ste verujem u fazi konkretnih planiranja:w00t::w00t::w00t:

wingreen
10.12.2008, 17:08
cestitam i ja!

DaneBGD
10.12.2008, 20:22
hvala svima,ako bude konkretnih pitanja,pitajte,a ja cu gledati u dogledno vreme ,kako mi je neko sugerisao,u intervjuima da napisem ,kako je bilo.hvala jos jednom i srtetno.

landlord
27.12.2008, 10:42
Pozdrav,

imam dva pitanja vezana za dokumente koji su potrebni za intervju..

1) Pasoš - supruga je proslu sedmicu predala za novi pasos.. i problem je sto su joj uzeli stari pasos. Ja sam zaboravio da joj kazem da ga ne predaje jer mislim da sam negdje procitao da treba pokazati i stari pasos na interjuu. Jel ovo tacno? I ima li neko savjet jel mozemo dobiti ovaj pasos natrag? I mozemo li proci intervjuu bez tog starog pasosa? Ili moze li se dobiti neka potvrda da su nam oni uzeli taj pasos? Ja sam predao pasos par dana poslije nje i meni su samo udarili par pecata sa znakom Ponisteno na stari pasos i uredno mi ga vratili.

2) Certifikat iz policije. u posljednjih par godina sam mijenjao cesto adresu unutar jednog grada. Tako da sam promijenio par gradskih opstina. Da li mi treba certifikat iz svake od ovih opstina ili najnormalnije predam samo jedan iz opstine u kojoj sada zivim? Supruga je zivjela u 2 razlicita grada od svoje 16 godine, ali oba su u BiH. Da li su joj potrebna uvjerenja iz policije za svaki grad u kojem je zivjela ili samo potvrda iz opstine u kojoj trenutno zivi?

Hvala.

xeg
27.12.2008, 12:28
Lande ne trebaju vam stari pasosi, to sam ja spominjao da ih mozemo poneti kao dokaz duze veze u nasem slucaju jer smo zajedno putovali.
Trebaju vam potvrde iz suda i iz policije (tako je kod nas), potvrda iz suda potvrdjuje da trenutno nisi u nekom krivicnom postupku a iz policije da nisi bio osudjivan i zatvaran u toj drzavi. Ako si bio zatvaran onda ti treba i zatvorski dosije. To sve vadite po komad za svaku drzavu u kojoj ste ziveli vise od 6 mes. od 16. godine. Znaci trebaju vam po jedna potvrda iz opstine (ako se takva potvrda izdaje kod vas) i po jedna iz policije.

Posto si ti izazivao saobracajne udese u BiH tebi ce u USA biti dozvoljeno samo da vozis kolica na aerodromu i u hipermarketu:grin:

Sloba_Kg
27.12.2008, 13:19
treba ti samo stari pasos ako si isao u ameriku da bi videli da li si, kad i kako usao i izasao iz amerike.
Stari pasos ce ti vratiti sa novim, tako je bilo i kod nas a sada ne uzimaju stari jer jos vazi.

DaneBGD
28.12.2008, 08:05
mi smo u bgd vadili nove pasose,stari su nam samo ponistili i vratili probusen.a u ambasadi na razgovoru nam nisu trazili taj stari.jos jednom ponavljam da sam tri zadnja puta odbijan za turisticku vizu (jer sam zadnji put ostao skoro 6 meseci,imao sam boravak odobren sest mes.pa im je bilo sumnjivo da sam mozda radioi tamo i slicno),ali eto mi smo prosli,cak me nisu ni pitali za taj boravak.bilo je opusteno.znam,znam to sad tako izgleda.to;iko ,ako mozemo jos nekako da pomognemo,pitajte.

kaneolopa
27.02.2009, 14:37
Lande ne trebaju vam stari pasosi, to sam ja spominjao da ih mozemo poneti kao dokaz duze veze u nasem slucaju jer smo zajedno putovali.

Dreamerns i ja smo nosili stare psaose kao potvrudu da smo duze vreme zajedno i da smo zajedno putovali... njih u ambasadi marili za to... samo spremite dobar album sa slikama :D. Pasose nam nisu ni pogledali samo su album odma zgrabili :book: i listali pred nama na intervju.

wrath:of:the:lich:king
27.02.2009, 14:46
nas nisu pitali ni koliko smo zajedno ni nista...a vencali smo se tacno mesec dana pre. al za svaki slucaj sam ponela slike, i to na usb-u, koji su mi oduzeli na ulazu :grin: hahah

kaneolopa
27.02.2009, 22:53
mi smo se vencali tri meseca ranije... naravno da ce svu elektroniku da oduzmu na ulazu :D Imali smo hard copy