PDA

View Full Version : Klima u USA


landlord
09.12.2008, 19:28
Poz,

interesuje me u kojem dijelu USA-a, imas sva 4 godisnja doba. Pri tome mislim nesto kao kod nas.. tipa da su zimi blizu skijalista, a ljeti da je blizu neko jezero ili more (okean).. da se moze kupati.

dreamerns
09.12.2008, 20:00
U chicago ti je tako, ali nemas skijalista....pogledaj kakvo je vreme za denvero, colorado...mislim da je to neka varijanta koju hoces.

moni
09.12.2008, 20:10
Aha to sam i ja trazila, po atlasima, netu.... i pravo da ti kazem nista nisam nasla sto bih zadovoljilo nase kriterijume. Bez obzira na geografsku duzinu uvek se nadje jos neki preduslovi da kvare plan.Ostaje nam samo privikavanje i avionom na godisnji, ako ga budemo imali.

moni
09.12.2008, 20:13
Cestitam Dreamerns - u 100 post.

asmiki
09.12.2008, 20:42
Poz,

interesuje me u kojem dijelu USA-a, imas sva 4 godisnja doba. Pri tome mislim nesto kao kod nas.. tipa da su zimi blizu skijalista, a ljeti da je blizu neko jezero ili more (okean).. da se moze kupati.

Ako ti zima treba samo zbog skijalista, a ne da ti mrznu obrazi dok ides na posao...Kalifornija bi trebalo da bude dobar izbor.
Od LA-ja BigBear Mountain (http://www.bearmountain.com/) je udaljen svega 2-2.5 sata voznje, a Mammoth Mountain (http://www.mammothmountain.com/) nekih 5-6 sati voznje. Severnijim gradovima (recimo San Francisco) za skijanje je blizu i Lake Tahoe (http://www.skilaketahoe.com/) (odavde treba nekih 7 sati)

Denver ima finu klimu..samo nije na obali...definitivno ces morati neceg da se odreknes :)

Chicago je definitivno najblizi nasoj klimi..ali kao sto Drimer kaze nema skijalista blizu posto je sve ravno okolo.

landlord
09.12.2008, 20:46
Takvo nesto mi i treba.. Zima samo za skijanje..:)

Super mi je bilo u Barceloni.. Cijele godine umjerena klima.. a imas gdje zimi otici na skijanje..

Cini mi se da je i u Vancouveru slicno.. Samo ne znam bas kakva su ljeta..?

asmiki
09.12.2008, 20:48
Takvo nesto mi i treba.. Zima samo za skijanje..:)


...i meni treba drustvo za skijanje :)

Sloba_Kg
10.12.2008, 01:50
Poz,

interesuje me u kojem dijelu USA-a, imas sva 4 godisnja doba. Pri tome mislim nesto kao kod nas.. tipa da su zimi blizu skijalista, a ljeti da je blizu neko jezero ili more (okean).. da se moze kupati.

Evo ja znam za Filadelfiju, klima je identicna kao u centralnoj Srbiji tj.mom gradu Kragujevcu. Maaalo vise vlage ima leti ali zime su iste a i leta. Okean(Ocean city) i jos neki su relativno blizu a Blue mountain (Poconos) je bas bas blizu sto se skijanja tice.
Mislim da je cikago bas hladniji u odnosu na nase krajeve (tu ne racunam one koju su navikli na kosavu jer u Chicagu duva brrrrr
Nego kad sam vec kod Chicaga, uhapsise Blagojevica....eee sad ce da kazu "opet ovi srbi..." :)

Zana
10.12.2008, 03:01
Eh mani coveka :==D: kako bi inace Chicago imao All Kids program... a to sto je srpskog porekla, e ovde je svako nekog porekla :ajojoj:

Nego Landlord, sta kazes na San Francisco? A i Sierra at Tahoe (http://www.sierraattahoe.com/) je na manje od 200 milja... malo je hladnije tamo nego u LA pa ti vidi... LA je specifican jer stvarno za dva sata sa plaze mozes da odes na skijanje, ali nema cetiri godisnja doba nego prakticno dva (leto i prolece sudeci po temperaturama). Svi obozavaju ovu klimu (i ja sam na pocetku, sad hoce srce da mi iskoci za snegom). Ja mislila da je u Chicago isto kao kod nas, ali kad pre dva dana cuh da je bilo -14 C tamo - sta da ti kazem, sva sam se ozarila :bravo:

Evo ti za SF sa Wikipedia-e:

San Francisco (http://en.wikipedia.org/wiki/San_Francisco)has a Mediterranean climate with dry summers, mild year-round temperatures and plenty of sunshine. Temperatures vary little throughout the year. The dry period of May to October is mild to warm, with average high temperatures of 64-70°F (17-21°C) and lows of 51-56°F (10-13°C). The rainy period of November to April is cool with high temperatures of 56-64°F (13-17°C) and lows of 46-51°F (7-10°C). On average, temperatures exceed 75°F (24°C) 28 days a year.

The combination of cold ocean water and the high heat of the California mainland create the city's characteristic fog that can cover the western half of the city all day during the spring and early summer. In fact, a quotation incorrectly attributed to Mark Twain is "The coldest winter I ever spent was a summer in San Francisco." The fog is less pronounced in eastern neighborhoods, in the late summer, and during the fall, which are the warmest months of the year. Due to its sharp topography and maritime influences, San Francisco exhibits a multitude of distinct microclimates. The high hills in the geographic center of the city are responsible for a 20 percent variance in annual rainfall between different parts of the city. They also protect neighborhoods directly to their east from the foggy and cool conditions experienced in the Sunset District; for those who live on the eastern side of the city, San Francisco is sunnier, with an average of 260 clear days, and only 105 cloudy days per year.

Annual precipitation is about 20.4 inches (510 mm) which occurs mainly during the cooler months of November thru April. There are an average of 67 rainy days a year.

landlord
10.12.2008, 08:33
Puno hvala na odgovorima..

Ovo sto procitah je za 10 sto se tice klime u Cali.
Mada je meni to tako daleko od ovog dijela u koji ja na pocetku idem (Seattle).

Prije nego sam postavio ovo pitanje nasao sam bio na city.data forumu nesto o klimi.. ali sam morao da pitam vas.. koji ste nekada zivjeli na brdovitom balkanu..
da mi mozete reci sta je najslicinje nasoj klimi..

stizeljeto
10.12.2008, 14:35
Evo i ja glasam za drzavu Colroado. Mi smo u Colorado Springsu i klima nas je malo dotukla, ali je drzava fenomenalna. Kad nasim prijateljima amerima kazemo da selimo za Colorado vecina njih kaze da im je to najljepsa drzava. Uvijek spominju i izvanrednu klimu. Sva cetri godisnja doba su idealna, a evo sad zimi ima snijega, a sunce sija skoro po cijeli dan. Neobicno za nas je jedino to sto preko noci moze biti minus 15 a popodne 15 stepeni sto vam garantira da cete se razboliti prvi tjedan sto ste tamo.

Pogled na Rockies je fenomenalan, aktivnosti razno raznih outdoor ima na pretek, a i drustvenih.

landlord
10.12.2008, 16:04
Ja se nadam ubrzo nekim slicicama..
:)

stizeljeto
10.12.2008, 16:12
ja bi stavila al neznam kak se stavlja :( (moze me neko poduciti preko pm-a)

asmiki
12.12.2008, 18:35
Evo i ja glasam za drzavu Colroado. Mi smo u Colorado Springsu i klima nas je malo dotukla, ali je drzava fenomenalna. Kad nasim prijateljima amerima kazemo da selimo za Colorado vecina njih kaze da im je to najljepsa drzava. Uvijek spominju i izvanrednu klimu. Sva cetri godisnja doba su idealna, a evo sad zimi ima snijega, a sunce sija skoro po cijeli dan. Neobicno za nas je jedino to sto preko noci moze biti minus 15 a popodne 15 stepeni sto vam garantira da cete se razboliti prvi tjedan sto ste tamo.

Pogled na Rockies je fenomenalan, aktivnosti razno raznih outdoor ima na pretek, a i drustvenih.


That sounds soooooo good. :)

landlord
12.12.2008, 19:45
Asmiki.. nigdje nisam naletio na tvoj post.. koji si jos davno obecao kad si tek dosao.. da ces napisati vise o mjestu u kojem zivis.. cijenama.. da li vam jos uvijek sve izgleda skupo? Kako je za posao i sl?

Ja sam se totalno nalozio na taj dio USA-a zbog klime.. pa me sve zivo interesuje..:)

asmiki
14.12.2008, 04:24
Asmiki.. nigdje nisam naletio na tvoj post.. koji si jos davno obecao kad si tek dosao.. da ces napisati vise o mjestu u kojem zivis.. cijenama.. da li vam jos uvijek sve izgleda skupo? Kako je za posao i sl?

Ja sam se totalno nalozio na taj dio USA-a zbog klime.. pa me sve zivo interesuje..:)

Joj gde me nadje :)

Odgovorio sam na LA temi

BTW. od sutra sneg na Big Bear...bice skijanja....:clap:

Lucky
15.01.2009, 16:11
Chicago boys...imate li zime?
Cuo sam da je danas bilo -12F sto mu dodje oko -24C, to mora da je strasno.

Uopste zanima me kako vi ali i buduci Ameri gledate na takve pojave. Odnosno koliko klima utice na vas i na izbor mesta gde cete ziveti? Ja znam da nikad ne bi mogao da zivim tamo gde je oblacno i kishno (Seattle npr), ali kad cujem i za ovakve nepogode gore na severu lakshe mi dodju i sve one opasnosti od uragana leti.
Florida rules (na 25C) !!! :)

xeg
15.01.2009, 18:12
Ja strasno mrzim zimu, ni na razglednici je vise ne volim, tako da bih radije da zivimo u toplijim krajevima. Svestan sam toga da prednosti sa jedne nose mane s druge strane ali to je uvek tako.
Cekamo mi jos 7 dana pa da malo konkretnije razmisljamo/pricamo o tome:;D:

dreamerns
15.01.2009, 21:30
Ja licno jedino sto ne mogu da podnesem je sivilo, kisa i ekstremne vrucine sa puno vlage. Nazalost, u Chicago je klima slicna kao kod nas...samo sto ima vise vlage. Nisam jos osetio ovde leto, ali toga se najvise bojim.
Sto se tice ove temperature danas...-24 je ovako temperatura, ali sa wind chill (tj. kada ti zune vetar sa jezera koji je stalno prisutan) je preko -30. U aurori je -40. Kako izdrzavam....mislio sam da je mnogo gore nego sto jeste :)
Dobro je dok god ne moras da ides na neko dugo pesacenje. Meni je licno ovo interesantno :) Inace, ja sam svakako hteo da idem u Mineapolis gde je jos gore...a i oduvek su me nekako skandinavske zemlje privlacile, tako da bas nisam merilo. Seattle bi mi po klimi sigurno bio najgori grad ovde.
Volim ja i leto i da se kupam i ceo taj fazon opustencije....ali ako moram da biram izmedju velikih vrucina i velike hladnoce, radije biram hladnocu...uvek se mogu zagrejati, a onako...ne mogu kozu sa sebe skinuti. Jedino zbog cega bih razmisljao da se selim u toplije krajeve je okean. Oduvek sam zeleo da zivim pored mora/okeana.

vuxanne
20.05.2012, 05:50
Ja nesto kontam da bi mi drzava Kolorado bila po meri. Videla sam samo na slikama, ali mi se jako svidja. Meni se svidjaju planine, cetinari, leta bez vrucinstina. Sad da li je tu tako, nemam pojma. I ja isto mislim ako je hladno, lako je obuci se i ugrejati, ali ako udari omorina, iz svoje koze se izaci ne moze. A ovde u Midwestu je tako leti. Bude oko 35-40 ali kad je vlazan vazduh ja se osecam kao da je milion.

vuxanne
01.07.2012, 16:04
Upravo sam u fazi selidbe. Vozimo se mi evo vec tri dana i bas pri kraju, ta poslednja tri cetiri sata na putu nas uhvati sodoma i gomora. Grmi, seva, drvece na autoputu, koloneeee, nigde u hotelima mesta. Prosli smo kroz Vasington koji vidim da ima dosta oblasti gde je nestala struja. Mozda je zato bila guzva ili neka bezanija, mozda idu na more, a mozda je uvek tolika guzva na ovim autoputevima. Osecala sam se kao u akcionom filmu. Dolazimo na tu nasu novu destinaciju, grmi, seva, razbija. Pred sam hotel kao iz kabla je udarilo, ne vidis nista ispred sebe, parkiramo pred hotel, grmljavine bukvalno samo fali neki akcioni junak da se pojavi da nesto spasava svet. Nestane struje u hotelu. Ali srecom imaju generator pa smo imali nocas struje. Showwww. Katakljizmaa

sonofamom
02.07.2012, 16:53
sto se klime u USA tice, tu nema dvojbe, najlepsa je ubedljivo na Havajima....

dreamerns
02.07.2012, 17:40
Upravo sam u fazi selidbe. Vozimo se mi evo vec tri dana i bas pri kraju, ta poslednja tri cetiri sata na putu nas uhvati sodoma i gomora. Grmi, seva, drvece na autoputu, koloneeee, nigde u hotelima mesta. Prosli smo kroz Vasington koji vidim da ima dosta oblasti gde je nestala struja. Mozda je zato bila guzva ili neka bezanija, mozda idu na more, a mozda je uvek tolika guzva na ovim autoputevima. Osecala sam se kao u akcionom filmu. Dolazimo na tu nasu novu destinaciju, grmi, seva, razbija. Pred sam hotel kao iz kabla je udarilo, ne vidis nista ispred sebe, parkiramo pred hotel, grmljavine bukvalno samo fali neki akcioni junak da se pojavi da nesto spasava svet. Nestane struje u hotelu. Ali srecom imaju generator pa smo imali nocas struje. Showwww. Katakljizmaa

Sada se ja osecam grozno sto se bunim oko ove nase kalifornijske klime :-)

sonofamom
02.07.2012, 18:58
Sada se ja osecam grozno sto se bunim oko ove nase kalifornijske klime :-)


to je zato sto si ocekivao da je klima u Kaliforniji kao sto je na Havajima. a nije ni blizu.

:)

landlord
02.07.2012, 20:55
Upravo sam u fazi selidbe. Vozimo se mi evo vec tri dana i bas pri kraju, ta poslednja tri cetiri sata na putu nas uhvati sodoma i gomora. Grmi, seva, drvece na autoputu, koloneeee, nigde u hotelima mesta. Prosli smo kroz Vasington koji vidim da ima dosta oblasti gde je nestala struja. Mozda je zato bila guzva ili neka bezanija, mozda idu na more, a mozda je uvek tolika guzva na ovim autoputevima. Osecala sam se kao u akcionom filmu. Dolazimo na tu nasu novu destinaciju, grmi, seva, razbija. Pred sam hotel kao iz kabla je udarilo, ne vidis nista ispred sebe, parkiramo pred hotel, grmljavine bukvalno samo fali neki akcioni junak da se pojavi da nesto spasava svet. Nestane struje u hotelu. Ali srecom imaju generator pa smo imali nocas struje. Showwww. Katakljizmaa

Nisam znao da se selite. Jel to zbog posla ili nesto drugo u pitanju?
Srecno u svakom slucaju.

sonofamom
03.07.2012, 00:22
Nisam znao da se selite. Jel to zbog posla ili nesto drugo u pitanju?
Srecno u svakom slucaju.


............................................mozda se sele zbog lepe klime?


;)

vuxanne
03.07.2012, 15:34
Sada se ja osecam grozno sto se bunim oko ove nase kalifornijske klime :-)

dreamerns: Nemo mlogo da se razmazis, nema ti ovde bolje...

landlord: da, tenure track i i obecanje za prijavu za zelenu kartu sledece godine

sonofamom: nije zbog klime, uzasna je tamo gde sam bila uzasna ce biti i ovde gde idem (tamo je leti bio pakao ovde je jos veci pakao jer sam na moru i jos juznije). Kao sto ti rece ko se sunca krija bolje da ga nije. Po toj logici racunajte me u vampire...

sonofamom
03.07.2012, 19:37
sonofamom: nije zbog klime, uzasna je tamo gde sam bila uzasna ce biti i ovde gde idem (tamo je leti bio pakao ovde je jos veci pakao jer sam na moru i jos juznije). Kao sto ti rece ko se sunca krija bolje da ga nije. Po toj logici racunajte me u vampire...


.....................ma nema veze sta je ako si ti srecna...................

:)

p.s. tacke su jer mi kaze da je prekratka poruka, pa eto, i ja tacke za trku imam!

feanor997
04.07.2012, 01:44
Portland!!!
Ovde sam tek 7 dana i za sad klima je odlicna!!!
Sunce pa naleti brzinska kisa pa opet sunce i u prosjeku ~25 stepeni
ako mene neko pita idealna temepratura
Vidjecemo kako ce kasnije da bude al mi svi ovde kazu da su kise ceste al nema veze samo nek nije vruce :)

vuxanne
04.07.2012, 02:46
.....................ma nema veze sta je ako si ti srecna...................

:)

p.s. tacke su jer mi kaze da je prekratka poruka, pa eto, i ja tacke za trku imam!

Imas levo vise tackica nego desno ccc...

Ma i ja sam za nesto < 25 C. Samo da mi naprave tu zelenu (mada mi se cini da je mozda i porozila u zadnje vreme) pa da i ja mogu da biram na osnovu klime nesto, mislim da bi mi Oregon bio medju favoritima. A za sneg cu nabaviti skije i grtalicu pa nema frke. A protiv ovog pakla samo mislim da bi mi garaza i betmobil pomogao.

milosx
08.07.2012, 03:17
Ne znam da li je ko spominjao NY ali moram i ja da spomenem... Nigde u Bosni, Srbiji ni u Crnoj Gori nisam osetio ovakvu vrucinu. Ne znam da li je to vlaga ili nesto drugo ali je nepodnosljivo. U NS sam ponekad osecao kapljice da mi silaze niz ledja, i mislim da je to do velike vlage, ali ovde je drugacije, ne znojis se. Stanes na sunce, zatvoris oci, i ne znas sa koje strane sija sunce jer sa svih strana jednako przi. Prekjuce vidim kroz prozor da duva vetar, i sav radostan izadjem... a vetar kao iz fena.
I onda padne mrak, izadjes u setnju i shvatis da je i dalje vruce, dises na skrge.
U nekim metro stanicama je jos toplije nego na povrsini, ali ima vise kiseonika, tako da ne znas da li da se radujes ili ne, ali svakako jedva cekas voz. Kad jednom stigne, udjes, izvadis lepo jaknu iz torbe i obuces je. Jos nesto o "klimi"... Sve je toliko klimatizovano da pri ulasku u butik, skines prvi dzemper, ogrnes ga i tako sopingujes. Spavamo sa upaljenom klimom.
Sve ostalo je super, bar koliko smo videli za ovih 7 dana, tako da ostajemo ovde ;)

hope
09.07.2012, 15:28
nisam znao da je tako extremno vreme u NYC. ja mislio da je slično kao ovde.
kako nije vruće u Srbiji? ja živim na relaciji Subotica - Novi Sad i meni je vrelo ovde. već 2 nedelje je oko 37 stepeni, to je oko 99 za amere. crkavamo. kad izađem napolje, odem u grad, neku kupovinu ili nešto da obavim, vratim se kući i majica mi skroz mokra. znoj mi se konstantno sliva niz čelo, leđa, vrat, grudi. ja sam mislio da je ovako recimo u Texasu ili jugu. kad ono tako je i u NYC.

Good Spirit
09.07.2012, 16:33
nisam znao da je tako extremno vreme u NYC. ja mislio da je slično kao ovde.
kako nije vruće u Srbiji? ja živim na relaciji Subotica - Novi Sad i meni je vrelo ovde. već 2 nedelje je oko 37 stepeni, to je oko 99 za amere. crkavamo. kad izađem napolje, odem u grad, neku kupovinu ili nešto da obavim, vratim se kući i majica mi skroz mokra. znoj mi se konstantno sliva niz čelo, leđa, vrat, grudi. ja sam mislio da je ovako recimo u Texasu ili jugu. kad ono tako je i u NYC.

U teksasu je 30-40 stepeni plus 60-90% vlažnost vazuduha. Tako da em što je vruće em je vlažno, kao da si u sauni.

Malo je bolje kada je vruće i suvo kao u Srbiji.

vuxanne
09.07.2012, 17:08
Meni je sad 32 C napolju, signal da idemo u kupovinu hehe. Ma kad imas u kuci klimu i u kolima klimu samo trpis od kuce do kola, od kola sa parkinga do destinacije itd. Nezgodno je kad nemas auto a radis u klimatizovanom prostoru a zivis u neklimatizovanom. Onda se drze na poslu dzemperi, carape, tople cipele i sl...

sonofamom
10.07.2012, 20:12
u San Francisku pravo leto sa svojih neverovatnih 17 C za ovo doba godine! obicno je 13.


:)

Jack Sparrow
12.07.2012, 15:13
u San Francisku pravo leto sa svojih neverovatnih 17 C za ovo doba godine! obicno je 13.


:)Pa kolika je max tem tokom godine?

Sta jos da napisem za 50 karaktera :;D:

vuxanne
12.07.2012, 16:08
u San Francisku pravo leto sa svojih neverovatnih 17 C za ovo doba godine! obicno je 13.


:)

To mi deluje kao Baskija u Spaniji. Godisnji maksimum je 20 C. Celo leto je tako nekako.

sonofamom
12.07.2012, 20:26
Pa kolika je max tem tokom godine?

Sta jos da napisem za 50 karaktera :;D:


ume da se desi i da ode do 30 Celzijusa, ali samo par dana godisnje....obicno je izmedju 15-20 C.

:)

Jack Sparrow
12.07.2012, 20:41
ume da se desi i da ode do 30 Celzijusa, ali samo par dana godisnje....obicno je izmedju 15-20 C.

:)A jel moze da se kupa? Rekao bih da je zeznuto :==D:

sonofamom
12.07.2012, 20:43
A jel moze da se kupa? Rekao bih da je zeznuto :==D:


nema sanse. voda je ledena. 10-12 C prosek tokom cele godine.

vuxanne
12.07.2012, 22:47
Dodjite onda kod mene na istocnu obalu samo na istok odatle, voda ko bombonica, bila sam juce...

http://beachsportsplex.com/wp-content/themes/beachsportsplex/images/thumb_accomodation.jpg

curlika
13.07.2012, 09:26
Samo se cuvajte klimica, klimurina i tih "osvezivaca". Pre neki dan negde procitah da je umrla beba koju su iz klimatizovanog auta izvadili napolje. Momentalno-ajd dovidjenja. Nije stigla ni da kmekne!

landlord
13.07.2012, 14:17
@curlika - ma ovde je par dana bilo preko 100 F i jos plus velika vlaznost. Vjeruj mi kad odrasli izadju iz jako klimatizovanog prostora na tu vrucinu nije im lako, a kamoli male bebe.

vuxanne
13.07.2012, 14:55
Samo se cuvajte klimica, klimurina i tih "osvezivaca". Pre neki dan negde procitah da je umrla beba koju su iz klimatizovanog auta izvadili napolje. Momentalno-ajd dovidjenja. Nije stigla ni da kmekne!

Jadna beba, citala sam. Zamisli posle hladne Svedske kad je ona dosla tamo u one nase celzijuse oko 40... Ja se ne usudjujem jos da idem u nase krajeve, ne dok mi dete poraste, stara je sad kao ta jadna beba...

sonofamom
13.07.2012, 17:44
Dodjite onda kod mene na istocnu obalu samo na istok odatle, voda ko bombonica, bila sam juce...

http://beachsportsplex.com/wp-content/themes/beachsportsplex/images/thumb_accomodation.jpg


zar ovo na slici nije Miami Beach?

aj jos malo karaktera.............................

noki
13.07.2012, 22:16
To na slici ti je Virginia Beach ako se ne varam...

vuxanne
14.07.2012, 00:04
noki je u pravu. Jeste Beach ali severnije od Majamija klikni (https://www.google.com/search?q=virginia%20beach&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=649&um=1&ie=UTF-8&hl=en&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=3agAUMi8Eano2gXnr_WICg)

sonofamom
16.07.2012, 18:50
noki je u pravu. Jeste Beach ali severnije od Majamija klikni (https://www.google.com/search?q=virginia%20beach&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=649&um=1&ie=UTF-8&hl=en&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=3agAUMi8Eano2gXnr_WICg)



ne mogu da verujem...pa to vrlo lepo izgleda mogu ti reci. skoro isto ko Miami Beach, zato sam i pomislio da se o njemu radi. nije mi jasno zasto je onda ovaj Beach potpuno nepoznat i nikad u zivotu nisam cuo za njega.

pa kako je tamo? ima li posla itd?

vuxanne
16.07.2012, 22:53
ne mogu da verujem...pa to vrlo lepo izgleda mogu ti reci. skoro isto ko Miami Beach, zato sam i pomislio da se o njemu radi. nije mi jasno zasto je onda ovaj Beach potpuno nepoznat i nikad u zivotu nisam cuo za njega.

pa kako je tamo? ima li posla itd?

Ja ga imam. A deluje mi da ima i za druge u ovoj turistickoj sezoni. Plaza je 4.8 km, sve hotel do hotela, mislim kad bi oni Work and Study dolazili da bi nesto nasli. A pored ima promenada sa prodavnicama sa opremom za plazu, kafanama i restoranima...

Atlantic Ave in Virginia Beach (izvor - ima jos slika (http://www.flickriver.com/photos/49394874@N08/sets/72157626518289893/)):

http://farm6.static.flickr.com/5266/5685409093_804d6aa566.jpg

The Boardwalk: (http://visitsouth.com/articles/article/the-virginia-beach-boardwalk-virginia-beach-va/)

http://visitsouth.com/images/uploads/boardwalk1.jpg

Hotela ima za ceo gradic:

http://media.nowpublic.net/images//bc/5/bc53ee9dcf8034e6c33f4c2237daa649.jpg

Cini mi se da leti ima posla, a moguce da je zimi kao Cuvar plaze u zimskom periodu...

sonofamom
17.07.2012, 18:01
interesantno, posto nisam nikada ranije cuo za taj grad.