PDA

View Full Version : Izvučen krajem aprila, broj 47xx!


Mikle
04.05.2006, 13:29
Hvala Milose za informacije koje si dao.. bas me sve ovo sto si pisao muci zadnjih dana. Naime, pre par dana sam dobio pismo iz Kentakija da sam jedan od 100000 izvucenih za dobijanje iseljenicke vize za Ameriku (DV2007). Fuuu... bas me je iznenadilo... mislim da sam se do sada prijavljivao tri puta i ove godine sam totalno zaboravio na to, ustvari, mislio sam da je izvlacenje verovatno proslo i kao i svaki put do sada.... nista. Medjutim, izvukose me. Danas sam poslao postom formulare koje sam dobio, zajedno sa slikom (ovog puta traze samo jednu sliku iz anfasta). Sto se tice ostalog, u propratnim papirima upravo pise sve ono sto si ti napisao u komentarima.
E sad.. videcemo sta ce se dalje desavati..
Najvise me muci, iako dobijem vizu, kako cu resiti status sa devojkom (verenicom). Nas dvoje zivimo par godina zajedno, medjutim za lutriju smo se prijavili odvojeno, jer nismo vencani. Malo me je ohrabrila Lucky - eva prica i njen srecan kraj.
Ovo je ujedno bio i odgovor za Suzzanu.. da ... poceli su da stizu odgovori.. a ja, svima koji se nadaju da ce dobiti, zelim da i oni jednog dana u sanducetu zateknu "taj" veliki beli koverat...

srdjevic
05.05.2006, 16:25
E pa Mi(k)le, od sveg ti srca cestitam! :-)
Zelim ti puno srece! I da se ozenis... hahaha ;-)
Ako ti nije problem, napisi mi datum ako znas kada ti je stigla koverta. Stigla ti je dosta ranije nego meni. Oni kazu da obavestavaju u periodu april-jun, ja dobio krajem juna... Ti si, eto, express. Napisi i koji si broj dobio! Jesi ispod 50.000?! Nadamo se da jesi... ;-)

@Suzzana: Zao mi je, ali ne znam nikoga ovde iz te profesije. Budem li upoznao nekog, opisacu ovde...

Mikle
06.05.2006, 15:39
Hvala, obavestenje mi je doslo krajem aprila, neznam tacno datum jer nisam otvarao sanduce nekoliko dana ali recimo negde izmedju 25 i 28 aprila. Broj koji sam dobio je 4730. Neznam da li broj nesto znaci ali iz prethodnih komentara mi se cini da sto je broj manji imas vise sansi da posaljes odgovor pre ostalih (mada sam ja bio ubedjen da oni izvlace svih 100000 odjednom). Inace, poslao sam ti e mail pa ako si raspolozen da mi odgovoris na par pitanja, samo napred :)
Pozdrav!
PS Nick je sa "k" ne treba zagrada :))

srdjevic
07.05.2006, 00:38
Pa sta ja znam, vidim da je slovo K odmah pored slova L, rekoh, mozda si uzbudjen pisao, pa si opalio oba odjednom, a u stvari si Mile, a ne Mikle... :-)

Ja sam tada dobio broj 9996, a podelice (pise ti bre u papirima, jesi citao ti to uopste? :-) ) samo 50 hiljada od 100. Ove ostale izvlace za svaki slucaj, ako se ovi prvi ne odazovu (ili sta god). Sto ti je manji broj, pre ce te "obraditi" i pozvati na intervju. Zato je mozda i logicno da si dobio pismo toliko pre mene.

U svakom slucaju, planiraj da se pakujes, dobio si zelenu kartu! Cestitam jos jednom! :-)

P.S. Odgovorio sam ti na mail. A ti, ako bude nekih razlika u proceduri u odnosu na ovo sto sam ja ovde opisao, ako ti nije tesko, napisi razlike, "za buduca pokolenja". ;-)

Mikle
08.05.2006, 14:01
Hvala ti puno za mail.
A naravno, kad budem prosao kroz ceo proces napisacu da li ima razlike.
Pzdrv