PDA

View Full Version : Internet u USA


dreamerns
24.12.2008, 19:04
Ja u koju god drzavu da odem, vodim rat sa monopolistima.
Evo nekog mog iskustva sa americkim internetom. Kada sam iznajmljivao stan rekli su mi da je ukljucen internet i kablovska. Ovo je velika greska bila sto sam prihvatio i savetujem svakoga da te varijante ne prihvata (bolje iznajmi za manje para...nista ukljuceno).
Kablovska....hmm...signal...nisam video losiji od '91 kada nam se pokvarila kucna antena. Izbor kanala je ocaj zivi...ima par dobrih, ali fale cak i oni besplatni...discovery, neki muzicki i sl. Sneg i strafte preko tv-a...ma uzas.
Internet....ja u zivotu gori internet imao nisam (cak ni kada sam imao dial up). Tacnije, tu su me prevarili (a posto je po americkom zakonu prevara dozvoljena...). Rekli su da cu dobiti internet, a dobio sam samo http (tj. www). Ne rade messengeri, ne radi bilo kakav UDP transport (ovo mnooogo programa koristi)...radi vam samo web i gledanje stranica....i vozdra. Brzina i stabilnost se mere sa granicom ocaja.
Sta cu ja jadan....odem u AT&T. Mnogi su me ameri savetovali da su oni najbolji i ne rade credit check. Stvarno su svu papirologiju sredili za minut (nema ugovora, nema nicega....samo das debitnu i vozi). Odmah sam dobio WiFi router. Nisam morao telefon da uvodim...tako da mi se to jako svidelo. Tu je i kraj mom odusevljenju. Rekli su mi da ce mi za 15 dana uvesti (u srbiji je uvek 10 dana). Ajd...ok imacu 10. decembra net. Stigao kljucni dan...neta nema.
Zovi podrsku...pricaj sa masinom 10 minuta, javi ti se palestinac sa nenormalnim akcentom koji jedva prica engleski. Objasnjavaj problem....nakon sat vremena problem nije resen, ali te ovaj pita da li si zadovoljan sa njegovom uslugom.
Obecao covek da ce sutra sve raditi. Zovem ponovo 13-og.
Zovi podrsku...pricaj sa masinom 10 minuta, javiti se palestinac sa nenormalnim akcentom koji jedva prica engleski. Objasnjavaj problem....nakon sat vremena problem nije resen, ali te ovaj pita da li si zadovoljan sa njegovom uslugom
Ovog puta su rekli da ce me kontaktirati oni sto se bave linijama i da ce mi reci kada ce me ukljuciti. Zvali su nas i rekli da ce nas ukljuciti 17-og.
Ponovo su zvali 16-g i rekli da ce nas ukljuciti 23-eg.
Stigao konacno D-day....dosao net. Jao te srece...kad ono 1.5Mbit, a ne 6Mbit na sta sam se ja pretplatio. Nema veze...samo daj vise nesto. Radost me trajala do jutra 24-og kada je nestao net....pa nakon par sati ponovo dosao, pa nestao.
Zovi podrsku...pricaj sa masinom 10 minuta, javiti se palestinac sa nenormalnim akcentom koji jedva prica engleski. Objasnjavaj problem....nakon sat vremena problem nije resen, ali te ovaj pita da li si zadovoljan sa njegovom uslugom
Sada imam neki ticket broj i cekam da me neki debili nazovu, pa ce mozda dolaziti ovde...da vide u cemu je problem itd.
Pored ovog za 2 meseca sto sam ovde u firmi je 3 puta nestajao net na duze vreme. Moj zakljucak je da u Americi je internet brzi, ali je stabilnost 10x gora nego srbiji.
Pljuvali smo po onoj tehnickoj podrsci SBB-a i naseg voljenog telekoma....sada mi dodje sve te ljude da izljubim...jer je podrska u srbiji 1000 u glavu za USA. U srbiji bar mogu da ih nazovem i da im j***m mater nesposobnu....ovde ne moz ni to. Tako su ljubazni i tako nerviraju da ja nemam reci. I ne mozes dobiti nekog zaduzenog za tebe, nego svaki put pricas sa masinom ko debil, pa dobijes drugog operatera....pa te onda ovaj jebe s oprostenjem sa privatnim informacijama da ustanovi da si to ti....pa ajd jovo na novo....i po 2 sata razgovor ume da traje. Iako imam tel sa neogranicenim brojem poziva na AT&T mreze, to se izgleda ne odnosi i na sam AT&T...tako da sam do sada pukao para na te razgovore koliko me mesecni net kosta.

Usluga u Americi je bruka losa.....ali bruka. Gde mi je sada moj voljeni EUnet.
Nazalost ne mogu ovo sada ni na blog da okacim jer ce mi se drustvo smejati...a neki ce reci....jer sam ti rekao, jer sam ti rekao...internet je u americi sranje, evropa je zakon.

Evo sada dok kucam ovaj tekst zvali su me iz AT&T (ovog puta amerikanac...verovatno podrska viseg nivoa... sa ovim sa mogao da pricam). Rekao je da nesto tu ne valja (ruter prijavljuje jednu brzinu, njima je setupovana druga)....mora tehnicar da izadje. Nista pre petka. Eto mojih praznika...bez interneta.....urghhhh.

Zasto ovo pisem....ako ocekujete da cete doci u uredjenu drzavu gde je kupac/musterija na prvom mestu....gadno ce te se razocarati. Ovde ce prodavci biti samo nenormalno ljubazni....a zajebavace vas isto ko kod nas, po meni cak i gore.

Seekimo
25.12.2008, 00:06
Iskustvo koje svakako treba zapamtiti:suure:

Sloba_Kg
25.12.2008, 00:26
Uzmi prijatelju comcast i bice sve ok i sa kablovskom i sa netom.
A privremeno uzmi AOL dial up 90 days free imas besplatne diskove u svakom walmartu.
Naravno ne zaboravi da otkazes pre 90-og dana da ti ne naplate.
Sa srecom

Lucky
25.12.2008, 02:16
Ne znam, ali moje iskustvo je potpuno suprotno

prvo sam koristio road runner net
a sada u apartmanskom kompleksu imamu Knology(to ima samo u juznim drzavama i North Dakoti mislim)

10 mbit/s + 150 kanala cable + filmski paket (10 filmskih kanala) + DVR

celo zadovoljstvo svega $52.00 mesecno

Nikad ni jedan jedini problem, prekid i sl...slike na kablovskoj savrshene

dreamerns
25.12.2008, 19:18
To bi te zadovoljstvo u Chicago kostalo minimum 130$. Comcast ni nema te pakete u ponudi, jedino ovde u mom kraju ima RCN....ja sam cak nameravao njih da uzmem, ali kada sam citao po forumima o njima....recimo da nijednu lepu rec nisam cuo.

Dial-up mi nije opcija, jer ti treba fiksni telefon....a i ono....mislim da danasnji flash i ajax sajtovi su prevazisli dial-up....licno nisam siguran da li su te brzine danas upotrebljive.

Uzeo sam AT&T na preporuku kolega iz firme. Kolege su ljudi koji se bave 20 godina telekomunikacijama (radim u takvoj kompaniji). Izuzetno dobro poznaju tu tehnologiju i zato sam prihvatio njihov savet. Sada kada njima pricam sta mi se desava, oni su zabezeknuti jer nikada takvih problema nisu imali.

Poenta price je da dok stvari teku glatko...teku glatko. Ako se desi da ne teku glatko (kao uvek u mom slucaju kada je net u pitanju), onda je njihova podrska 10x gora nego sto je u srbiji.
Jos jedna stvar koju zelim da napomenem....ovde su stvari po pitanju tehnologije obrnute nego u srbiji. Tj. u Srbiji kada stigne neka nova tehnologija, prvo se uvodi u gradu....prodju godine dok ljudi na selu to ne dobiju. Ovde se prvo uvodi na selo, prodju godine dok se u gradu to ne uvede. Njima su kuce jednostavnije za uvodjenje bilo cega od zgrada, za razliku od Srbije.
Ja ovde ne zelim nikome da ocrnim stvari, pricam samo eto...svoje iskustvo. Svakom je drugacije (ja sam inace generalni baksuz telefonije...probleme sam imao i u srbiji sa instalacijama). Mada stvarno....sada kada se setim i u zeninoj firmi je jednom nestalo neta. Majku mu...jeste nestabilno.

dreamerns
25.12.2008, 19:23
E da jos jednu stvar da dodam: NEMOJTE UZIMATI AT&T :-)
Mada ne znam da li je nesto drugo moguce u pocetku, jel radi comcast credit check?

Sloba_Kg
26.12.2008, 17:10
E da jos jednu stvar da dodam: NEMOJTE UZIMATI AT&T :-)
Mada ne znam da li je nesto drugo moguce u pocetku, jel radi comcast credit check?

ja mislim da ne rade jer smo mi kada smo bili na vizi od 3 meseca i to radnoj uveli u stan bez problema , samo smo otkazali pre odlaska iz stana.
Ne znam, vidi, proveri. Ipak, ja koliko znam nije frka da se uzme comcast. E sad to paketi i slicno, ne znam, jer je meni bilo dobro ono sto smo imali bas tu u Chicagu tako da nisam to nesto specijalno studirao.

dreamerns
29.12.2008, 19:43
Nastavak price je sledeci: dosao covek u petak i sredio net (neko iz AT&T-a je zajebo stvar...priljucio nas na pogresni port). Doslo konacno 6MBita...jao srece. Sreca je trajala citava nepuna 2 dana. U nedelju popodne, zveknulo opet...no dsl connection.
Opet ono zvanje, razgovor sa pakistancem itd. Sada mi je rekao da cekam i uzeo moj broj telefona (800.000 put). I cekam...i cekam....nakon 15 minuta cekanja (30 min razgovora) prekinem (nisam imao ceo dan vremena za govn*re).
Nazvo opet danas....pakistanac, zajebancije. Razgovor je trajao 50 minuta....navodno ce opet poslati nekog sutra.

Dobio sam konacno mali odmor nakon 2 godine i nemam prokleti net (trenutno kotistim G*vnoNet koji sam dobio u zgradi). Verujem da ce ga namestiti taman u pon kada budem morao da se vratim na posao.

Pa da mi je neko ovo pricao, stvarno ne bih verovao. Znaci gori su od Srbije 200x. Dosao sam iz Srbije gde sam dugo imao problema, ali sam bar znao i gde je problem....na kraju sam zamenio sve instalacije u kuci i sada je sve super. Dosao sam u ameriku i lepo iznajmio stan u skupljem kvartu...u zgradi. I opet problemi jos gori nego u srbiji.
Ko sto rekoh....koju god uslugu uzimas u americi, moli boga da radi, jer ako ne radi.....hteces da izljubis sve one radnike telekoma, elektrodistribucije, sbb-a i ostalih koje si pljuvao dok si bio u Srbiji....jer su oni med i mleko za ovu ljubaznu stoku.

I dalje ne mogu da dodjem sebi....kakva stoka.

I sada treba opet da se cimam, otkazujem (neki kazu "uzmi comcast...to je bolje, ja nemam problema"....to mi je isto 15 ljudi reklo za AT&T...pa vidi). Stvarno vise ne znam sta da radim....najverovatnije cu uvesti oba provajdera cim se zena zaposli (a mozda i RCN).....jest da je 300$ mesecno, al da vidim da mi nestane net.

dreamerns
31.12.2008, 00:58
Danas bio lik....zamenuo zice, ali nije mogao da testira da li radi...kaze "nisam na redu da me ukljuce u centrali...velik je red...moramo cekati". I tako ja sada cekam od popodneva da me ukljuce u centrali...zvao sam ih...cak kazu mozda tek sutra...djubrad.
Ovaj lik kaze da je problem to sto izgleda tu tece negde T1 linija....a DSL se ne voli sa T1...pa ako ih ima vise, onda nista od mog neta.
I tako sam ti ja jos na nekom cekanju skoro mesec i po dana....ceo svoj "raspust" provodim bez interneta, bez nacina da se cujem sa svojima. Izes ameriku i njihovu tehnologiju...Srbija je 100 u glavu za ovo. Ameri bi trebali da odu u srbiju i vide sta je tehnologija...kod nas kada stvari ne rade iz prve....mi smo u stanju da ih popravimo.
Kaze mi ovaj lik iz at&t da su pretrpani poslom....toliko o kvalitetu...ocigledno nisam jedini koga zajebavaju.

wrath:of:the:lich:king
31.12.2008, 12:39
Au ala si ti besan... Samo se seti SBB-a i bice ti mnogo lakse:) Mozda si eto baksuz pa si naleteo na zackoljicu, ali toga ima svuda pa i u Americi..

dreamerns
31.12.2008, 17:32
Konacno su poslali lika ko svet....danas je bio ponovo.
Kaze onaj prethodni je napravio zbrku sa kablovima i iskljucio nekog mog komsiju, a prikljucio mene....zato je sve bilo u hasu...i jos T1 prolazi pored i smeta. Sada je on sve rascistio :-)
Ne smem ni da kazem "Konacno net"....da ne ureknem (vec sam jednom).

Veruj mi da je sa sbb-om lakse. Ovde prolazis svaki put istu proceduru od sat vremena na telefonu, dok ne stignes do coveka koji ti treba. Svaki put sve objasnjavas. To je ono sto najvise ubija mozak.I zato sve traaaaje. Evo ja od kraja novembra cekam na net...danas je 31. decembar. Daj boze da se na ovome zavrsi.

wrath:of:the:lich:king
03.01.2009, 12:18
Jedina razlika je sto sa SBB-om nikad ne stignes do coveka koji ti treba ;)

dreamerns
03.01.2009, 19:45
Sta ja znam.....kada sam uvodio internet u Srbiji cekao sam strasno dugo na port na centrali (ali to je nas telekom....jedan od razloga sto sam ovde i uopste nase monopolske zakone ne treba komentarisati). Kada sam dobio port, EUnet je rekao da ce me ukljuciti u roku od 10 dana, ukljucili su me za 7....i to je dosao lik do mene, bez posebne naplate.

SBB mi je uveo kablovsku u planiranom roku od 2 nedelje.

AT&T je rekao da ce uvesti za 15 dana, a kasnili su 21 dan. Pri tom sam izgubio zivce jer sam morao da ih zovem min. 15 puta telefonom, svaki put po sat vremena...Potrosio sam na te razgovore bar 30$....a verovatno i vise.

Iz gore navedenog se zakljucak moze doneti :)
Evo i sada dok ovo kucam, net krece nesto da zeza...malo radi, malo ne.

Ako treba da ocenim uslugu interneta u srbiji i americi...ja za sada dajem svoj glas Srbiji.

malasestra
23.04.2009, 15:03
Ovaj puma nešto ljut...

mariags
23.04.2009, 17:16
Istina je da ovde internet nije bas onakav kako sam ocekivala bar kad je i moj slucaj u pitanju.... Ja koristim kablvski net Atlantic Broadband (Florida), paket 12mb/s, 40 dol mesecno, po pozivu odmah sutradan nam je dosao covek i uveo nam internet u stan mada nisam zadovoljna brzinom internet veze, brzina manje vise ista kao moj paket u Srbiji sto sam imala u telekomu 768 kb/s ... dosta sporo s obzirom da je u pitanju paket od 12mb/s, cak sa povremenim prekidima... itd... Takodje uz njihov internet imamo u stanu i njihovu tv, ima oko 80 kanala, sa televizijom sve ok!

Lucky
24.04.2009, 14:59
Kako ti sporo 12mb/s? Pa ja imam 10 i pichi ko lud. Jesi li sigurna da je to ta brzina?

mariags
24.04.2009, 16:09
Da, to je paket sto sam uplatila 12mb/s... Internet je prikljucen na dva laptopa u stanu i na oba je veza dosta losija od ocekivane.. Nekad je toliko losa da jedan video na youtube secka, prekida, treba da cekam 5 minuta da bi mi ucitao jedan video od 3 minuta. A nekad bude ok veza... Mada, ovde internet ne koristim koliko sam u Srbiji pa mi nije ni toliko bitno za sad.

steficacvek
24.04.2009, 16:11
Mariags, hajde pisi nam malo vise, kako se zivi na Miami Beach -u :)
Pozdrav!

stizeljeto
24.04.2009, 17:49
Mi isto imamo Comcast, htjeli smo internet za pocetak, kabelska nam nije bila bitna, ali internet mora ici u paketu za basic cable, tako da za 29 dolara na mjesec imamo oko 30/tak programa, meni je bitno da imam ABC, CBS, FoX, ostalo mi nije tako bitno, ali ima i hrpa drugih gdje ima ponesto dobro za pogledati, a internet je za sada super. Ja redovno gledam cijele emisije online, tako da je dovoljno brz, samo ponekad na trenutke prekida.

anaks
02.05.2009, 17:50
Ja sam bila u Kanadi par godina i kad sam se vratila ovde 2003 internet je bio ludilo los.trebalo mi je mnogo vremena da se adaptiram:(

equity
02.05.2009, 21:34
Ja sam bila u Kanadi par godina i kad sam se vratila ovde 2003 internet je bio ludilo los.trebalo mi je mnogo vremena da se adaptiram:(

Ovo je obraćanje Srđeviću! (nije vezano za ovaj citat gore u vezi interneta)

Jeste da su mnogi forumi preplavljeni spam članovima ali ovo stvarno ne bi trebao da dopustiš na tvom forumu ukoliko želiš da se i ubuduće ovaj forum prepoznaje kao kvalitetno i pouzdano mjesto za dobijanje informacija vezanih za DV Lottery.

Samo primjera radi, na sličnom forumu (ImmigrationPortal) da bi uopšte post-ovao neki link potrebno je da imaš minimum 15 postova.

A pogotovo što ovi linkovi koje je "anaks" postavila nemaju nikakve veze sa DV Lottery. Mislim stvarno je outrageous da ovde reklamira namještaj i stolice, čak joj je i korisničko ime naziv te firme ili šta li već.

srdjevic
03.05.2009, 19:07
koliko sam razumeo dokumentaciju foruma, moram da uvedem promotion sistem... tako da ću uskoro podesiti da korisnici koji mogu da vide chat (minimum 30 poruka) budu prebačeni u posebnu grupu, a da ova prva ostane bez ikakvih privilegija... :estudian:

@anaks
Moderisao sam ti:
1. potpis - uklonjen
2. username - prvi karakter uklonjen, novi ti je "anaks"

Home page u profilu sam ti ostavio. Dobrodošla na forum. :pozz:

dreamerns
04.05.2009, 20:19
Ajd kada smo vec na internet temi, da ne bude da samo ja imam problema. Imam ovde jednog druga koji je imao net godinama kod AT&T i onda je pocelo da stuca i nestaje itd. U svakom slucaju da skratim, vec par nedelja nema neta....dolazila su mu vec dvojica strucnjaka iz AT&T, proveo je sate na telefonu sa njima....cirkus opsti...
Ko sto rekoh....dok radi...radi, kada krene da stuca.....haos.

zvercica
03.09.2009, 19:49
užas čoveče, ne mogu da verujem šta ti rade. Mene bi ovo potpuno izludelo. Sa našim čovekom možeš bar da se posvađaš.Ovo mi izgleda kao još jedan dnevnik iseljenika :)

dreamerns
03.09.2009, 20:58
Moram priznati da su se stvari dosta promenile otkada sam presao na comcast. Da ih ne ureknem (kuc kuc kuc) sa njima jos do sada nisam imao problema. Naravno, pri otkazivanju ATT je opet izbio problem (iskljucili su internet, ali su mi i dalje slali racune). Naravno, opet je usledilo zivkanje 1000x i jos nismo kompletno sredili stvar (je*o mamu debilcina). Kada sam dosao u ameriku razmisljao sam da jednog dana uzmem iPhone, ali najverovatnije cu da odustanem od te ideje.....jer necu nista vise da imam sa usranim AT&T. Za goru korisnicku podrsku u svetu nisam nikada cak ni cuo. Ubedljivo su najgori....svakom savetujem da ih izbegava kako god zna i ume.

landlord
05.09.2009, 03:45
Sto se tice AT&T Interneta mislim da ga u ovom mom selu uopste nema. Ali sto se tice mobitela ja koristim family paket i stvarno sam prezadovoljan od dostupnosti do svega ostalog. Hocu da kazem ne odustaj od iPhone-a :)

moni
05.09.2009, 22:10
Comcast super radi kod nas.
Lande ciji ste uzeli family plan,jel nesto povoljno. Hvala

dreamerns
05.09.2009, 23:48
Evo bas sam urekao comcast. Lepo je radio mesec dana i danas ujutru je krenuo da brljavi. Totalni haos do pre jedno sat vremena. A bas danas sam treba da igram igricu sa kumom i nisam mogao...pa sam i dobio komentare "srbija je majka" i "hehehe....america" i sl..... grrrrr :realmad:

Sto se AT&T tice, valjda to zavisi od grada. Chicago je ipak veliki grad pun solitera. U centru na visljim spratovima se sa npr t-mobile mozes slikati, dok se sa AT&T mozes slikati bilo gde drugde, osim centra. U prethodnoj zgradi gde sam ziveo nikom zivom nije radio att, pa su ljudi izlazili napolje na ulicu da pricaju....da stvar bude gora, zgrada 100 metara odatle je nacickana antenama. Svaki put kada treba nekoga da zovem imam isti strah koji sam imao 90-ih sa analognom tel. linijom u novom sadu...cuveno cekanje signala. Ovde je to....nazove....pa cuti, pa okrenes ponovo i cujes svoj eho...pa opet nazoves pa ide ono "alo jel se cujemo". Sve u svemu....cak i to covek da prebrodi, ono sto mi je najgore kod ATT je kvalitet njihove korisnicke sluzbe, koja zahvaljujuci kvalitetu njihove usluge je stalno potrebna. Ja inace jos nisam uspeo da sredim stvar sa onim racunom, a nekako me ovaj vikend mrzi da provedem 3 sata sa njima na telefonu...a ko zna da li bi i onda dobio billing service. I onda dobijes indusa koji se izlupa gluposti i onda te samo pita "can I do anything else for you today" ili trazi da ga pohvalis menadzeru....a problem je i dalje daleko od resenja. U svakom slucaju, razgovor sa njima je ko da te neko strpao u ludaru i trebas da se sa debilcinama objasnis.....na kraju i sam puknes.

Sloba_Kg
06.09.2009, 03:23
U svakom slucaju, razgovor sa njima je ko da te neko strpao u ludaru i trebas da se sa debilcinama objasnis.....na kraju i sam puknes.

Eeeeeeee, nisi tu razgovarao sa customer service representatives AOL-a to ti je da places, u sustini zavisi ko se javi. Moj tadasnji cimer se toliko smejao dok sam ja ludeo na telefonu da je na kraju ceo razgovor (kad sam konacno nekoga dobio) snimao kamerom. :)

Inace Comcast kod nas radi perfektno, imao je poneko iskakanje ali to je na 5 min total. Sad u Atlanti reklamiraju neki novi wireless zove se Clear ali ne da mi ne pada na pamet da ih probam kad imam comcast za 23.23$ mesecno i radi ko sat.

PaulGarrett
07.09.2009, 01:22
ja sam zadovoljan brzinom

http://www.speedtest.net/result/558494850.png

landlord
07.09.2009, 05:23
@moni - uzeo sam at&t plan. Supruga je dobila mobilni od firme tako da njoj nije potreban privatni telefon. Ja sam se prikljucio na plan od mog rodjaka i njegove supruge. Nemam pojma koliko oni to placaju. Ja im dam nesto manje od 30 dollara sa taksom, i pricam i saljem sms-ove koliko ocu.

@dreameru - ti covjece bas nemas srece sa tim servisima. Uvijek te prate neki problemi. Ja sam imao samo cimanje sa Avistom, zbog racuna za struju. Ovi iz apartmana gdje smo uselili nas ranije prijavili i taj prvi racun koji nije trebao biti na nase ime, dosao na nase ime i cijelo vrijeme nam se to povlacilo. Tek smo neki dan to uspjeli rijesiti. Sto se tice usluga at&t-ija i comcasta za kablovsku i Internet ja sam prezadovoljan.

Inace danas sam se ponovio sa autom. Kupili smo hondu civic, 1999. godiste za 3500 dollara.

dreamerns
07.09.2009, 19:34
@dreameru - ti covjece bas nemas srece sa tim servisima. Uvijek te prate neki problemi. Ja sam imao samo cimanje sa Avistom, zbog racuna za struju. Ovi iz apartmana gdje smo uselili nas ranije prijavili i taj prvi racun koji nije trebao biti na nase ime, dosao na nase ime i cijelo vrijeme nam se to povlacilo. Tek smo neki dan to uspjeli rijesiti. Sto se tice usluga at&t-ija i comcasta za kablovsku i Internet ja sam prezadovoljan.


Pa do sada sam jedino problem imao sa AT&T sto se tice customer support....tako da sam sa njima za sva vremena raskrstio....ustvari nisam jos...posto su debilcine, jos se sredjuje otkazivanje. Comcast je onaj dan zviznuo i vratio se nakon par sati....videcemo sada koliko se to cesto desava, ali osim tog incidenta....za sada se ne zalim.

stizeljeto
08.09.2009, 23:00
Landlord vidim stvari idu pozitivno i zvucite sretni. Kako ide potraga za poslom? Zelim vam sve najbolje i puno pozdrava iz Colorada :)

dreamerns
04.11.2009, 20:18
Odnedavno je SBB uveo nove pakete....kako je krenulo, otkada sam ja stigao u USA u Srbiji se protok povecao 5x. Trenutno nije nista losije od amerike po pitanju download (po upload jos posustaje):

http://www.sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml
http://www.sbb.rs/Paketi/343/Turbo+FlatHome.shtml

Doduse, cene su malo vece....

lenhi
05.11.2009, 11:50
Odnedavno je SBB uveo nove pakete....kako je krenulo, otkada sam ja stigao u USA u Srbiji se protok povecao 5x. Trenutno nije nista losije od amerike po pitanju download (po upload jos posustaje):

http://www.sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml
http://www.sbb.rs/Paketi/343/Turbo+FlatHome.shtml

Doduse, cene su malo vece....

Možeš li staviti neki link ili napisati onako otprilike koliko su tamo paketi, da malo parimo oči na te brzine u USA :grin:

dreamerns
05.11.2009, 17:35
Ovde ti je ko u turskoj....za sve se cenkas. Tesko ces naci da ti kablovska stavi da net kosta toliko i toliko....uglavnom sve zavisi i za sve mozes da se cenkas.

Sto se at&t tice, ja sam placao 35$ 6mbit/768kbit u prethodnom stanu. Koliko mi je poznato 15$ je kostalo 1.5mbit konekcija, a 6 je maximalno sto imaju (za adsl mislim). Postoji nesto sto se zove U-Verse, sto je AT&T-eva kablovska i net...tu imas velike brzine, ali ti treba prvo bar milion dolara da kupis kucu u naselju gde to imaju.
Comcast ti stvarno ne mogu reci koliko bi net posebno izasao jer placam citav bundle. To znaci, kablovska + HD + HBO + DVR + 16mbit/8mbit internet je nesto manje od 100$ u promo periodu od godinu dana (inace je 130$). Pazi...i ovo sve zavisi od grada do grada, drzave do drzave...nisu svuda iste cene. Takodje, imas ilegalnu kablovsku...to te izadje 200$ da ti uvedu (imas samo basic) i preko 20 mbita internet i garanciju na godinu dana. Mnogi nasi ovde imaju ilegalno, ako ti ne treba mnogo tv i HD kanali, ja ti to preporucujem...ubedljivo je najjeftinije.

landlord
05.11.2009, 19:33
Neko ti uvede ilegalno kablovsku i jos ti da garanciju?
Nisam znao za ovo. Mada meni je to malo cudno da ti neko da garanciju za nesto sto ej ilegalno. Kako garantuje? Ako on padne, dobije otkaz ili zamijene covjeka na terenu, sta onda?

lenhi
06.11.2009, 10:23
Ovde ti je ko u turskoj....za sve se cenkas. Tesko ces naci da ti kablovska stavi da net kosta toliko i toliko....uglavnom sve zavisi i za sve mozes da se cenkas.

Sto se at&t tice, ja sam placao 35$ 6mbit/768kbit u prethodnom stanu. Koliko mi je poznato 15$ je kostalo 1.5mbit konekcija, a 6 je maximalno sto imaju (za adsl mislim). Postoji nesto sto se zove U-Verse, sto je AT&T-eva kablovska i net...tu imas velike brzine, ali ti treba prvo bar milion dolara da kupis kucu u naselju gde to imaju.
Comcast ti stvarno ne mogu reci koliko bi net posebno izasao jer placam citav bundle. To znaci, kablovska + HD + HBO + DVR + 16mbit/8mbit internet je nesto manje od 100$ u promo periodu od godinu dana (inace je 130$). Pazi...i ovo sve zavisi od grada do grada, drzave do drzave...nisu svuda iste cene. Takodje, imas ilegalnu kablovsku...to te izadje 200$ da ti uvedu (imas samo basic) i preko 20 mbita internet i garanciju na godinu dana. Mnogi nasi ovde imaju ilegalno, ako ti ne treba mnogo tv i HD kanali, ja ti to preporucujem...ubedljivo je najjeftinije.
Hvala na detaljnom izvještaju! :;D:
Još samo da me izvuku pa da se i ja dočepam te ilegale :grin:

dreamerns
06.11.2009, 20:25
Neko ti uvede ilegalno kablovsku i jos ti da garanciju?
Nisam znao za ovo. Mada meni je to malo cudno da ti neko da garanciju za nesto sto ej ilegalno. Kako garantuje? Ako on padne, dobije otkaz ili zamijene covjeka na terenu, sta onda?

Pa nece mu oduzeti srafciger :-)
Generalno, garancija u fazonu...ako te neko iskljuci, ukljucice te ponovo. To je to. Sve ti covek donese, cak i modem :-)
Generalno, ja to ne bih radio. Jesam u srbiji jedno vreme krao kablovsku, ali samo zato sto su pederi i nudili su u zgradama sve za dzabe, a mene zato sto sam u kuci su hteli da oderu 5 kevinih plata za instalaciju.

Inace, ovo je manja stvar, ali primeticete da ovde nasi ljudi mnogo vole da kradu i po prodavnicama i da pri tom to smatraju kao da su nekog nadmudrili....a ne da su oni lopovi.

Bockyman
10.07.2010, 16:07
мени се за 5 и по месеци на необи.нет-у десило 3-4 пута да немам интернет по пар сати и шизео сам,а сада када све ово прочитам,онда схватам да немам на шта да се жалим,а поготову не на кориснички сервис...

pekka
10.07.2010, 17:31
мени се за 5 и по месеци на необи.нет-у десило 3-4 пута да немам интернет по пар сати и шизео сам,а сада када све ово прочитам,онда схватам да немам на шта да се жалим,а поготову не на кориснички сервис...

Ma samo se opusti i uzivaj. Ja znam da me lazu sa brzinom interneta (ADSL), ali kako da dokazem i kako da isteram pravdu sa lopovcinama iz Telekoma. Ja znam da me vec vise od decenije "kupaju" sa racunima za mobilni telefon, ali kako da dokazem i kako da isteram pravdu sa lopovcinama iz Telekoma. Ja znam da . . . :no:

Magelan
13.07.2010, 19:01
Istina je da im je internet neuporedivo losiji, tj. sto dreamer onomad rece, nestabilniji.

Ja sam u stanu prva dva meseca koristio neki nezasticeni WiFi iz komsiluka (mislim da je Comcast jer ima famozni linksys ruter) i to je radilo relativnmo sporo (sta ocekivati kad se nekome prikacis).

Komsiji jednog dana nesto zabaguje, nestane signal na jedno dva sata i ja brze bolje u AT&T. I otvore oni meni nalog, cak to sve prodje i bez SSN-a (imam neki utisak da ona glupaca u korisnickom nije ni smela da me prijavi bez SSN-a al' reko da se ne bunim) i uzese $100 depozita... Razlog je 3 puta bio razlicit kada sam pitao zbog cega tacno dajem $100. Iako sam rekao da mi modem ne treba, posle 2 dana uredno stize modem... I to zicni :-( Ajd' da se ne bunim, ostavim ja to po strani... Elem, 23 dana mi je receno da cu cekati na ukljucenje (23 dana?!). Srecom pa je komsija kod kog sam "parazitirao" popravio net jos onog dana dok sam ja bio u AT&T. I stvarno, posle 23 dana ukljucise oni meni dsl i to sad kao radi... Doduse onaj paket od $20 mesecno sa nekim najmanjim protokom, al' daj sta das... Ne mogu da se zalim na net, jer poslednjih 5 meseci zaista radi kako treba.

A korisnicki servisi? Ne d'o Bog nikome da mu zatrebaju. To je jeza. Ali JEZA! Kao nekadasnji radnik korisnickog servisa u Srbiji gde su nadredjeni ocene smanjivali zbog gramatickih "gresaka" tipa ne kaze se "mozete mi reci" nego "mozete li mi reci" mogu da kazem da je u USA porazavajuce stanje. Mislim da operateri AT&T kompanije sede negde u Indiji (nisam 100% siguran) i nikad, ali NIKAD vam se nece javiti neko sa kim cete moci da komunicirate na engleskom (dakle i neki kurs hindua ne bi bio los) :-)

I da rezimiramo sa Comcast-om. Nemam licno iskustvo sa tim kablovskim operatorom, ali znam da mi cim sam dosao zaista ponudise full uslugu za naknadu od $200. Neki nas koji radi tamo to tako uvodi za jednokratnu nadoknadu pa to tako dok sljaka - sljaka. (Njemu iz principa nisam hteo da dam 200 dolara, ne zato sto je 200 nego zato sto mi je "objasnio" da je od toga 150 za modem koji u Walmart-u kosta 44, o onih 50 za instalaciju tj. ruke. E pa ne dam ti. Pogotovo sto je to kao jako dobar prijatelj nekog poznanika iz Beograda)

dreamerns
13.07.2010, 19:27
Istina je da im je internet neuporedivo losiji, tj. sto dreamer onomad rece, nestabilniji.

Ja sam u stanu prva dva meseca koristio neki nezasticeni WiFi iz komsiluka (mislim da je Comcast jer ima famozni linksys ruter) i to je radilo relativnmo sporo (sta ocekivati kad se nekome prikacis).

Komsiji jednog dana nesto zabaguje, nestane signal na jedno dva sata i ja brze bolje u AT&T. I otvore oni meni nalog, cak to sve prodje i bez SSN-a (imam neki utisak da ona glupaca u korisnickom nije ni smela da me prijavi bez SSN-a al' reko da se ne bunim) i uzese $100 depozita... Razlog je 3 puta bio razlicit kada sam pitao zbog cega tacno dajem $100. Iako sam rekao da mi modem ne treba, posle 2 dana uredno stize modem... I to zicni :-( Ajd' da se ne bunim, ostavim ja to po strani... Elem, 23 dana mi je receno da cu cekati na ukljucenje (23 dana?!). Srecom pa je komsija kod kog sam "parazitirao" popravio net jos onog dana dok sam ja bio u AT&T. I stvarno, posle 23 dana ukljucise oni meni dsl i to sad kao radi... Doduse onaj paket od $20 mesecno sa nekim najmanjim protokom, al' daj sta das... Ne mogu da se zalim na net, jer poslednjih 5 meseci zaista radi kako treba.

A korisnicki servisi? Ne d'o Bog nikome da mu zatrebaju. To je jeza. Ali JEZA! Kao nekadasnji radnik korisnickog servisa u Srbiji gde su nadredjeni ocene smanjivali zbog gramatickih "gresaka" tipa ne kaze se "mozete mi reci" nego "mozete li mi reci" mogu da kazem da je u USA porazavajuce stanje. Mislim da operateri AT&T kompanije sede negde u Indiji (nisam 100% siguran) i nikad, ali NIKAD vam se nece javiti neko sa kim cete moci da komunicirate na engleskom (dakle i neki kurs hindua ne bi bio los) :-)

I da rezimiramo sa Comcast-om. Nemam licno iskustvo sa tim kablovskim operatorom, ali znam da mi cim sam dosao zaista ponudise full uslugu za naknadu od $200. Neki nas koji radi tamo to tako uvodi za jednokratnu nadoknadu pa to tako dok sljaka - sljaka. (Njemu iz principa nisam hteo da dam 200 dolara, ne zato sto je 200 nego zato sto mi je "objasnio" da je od toga 150 za modem koji u Walmart-u kosta 44, o onih 50 za instalaciju tj. ruke. E pa ne dam ti. Pogotovo sto je to kao jako dobar prijatelj nekog poznanika iz Beograda)

Sto se AT&T tice oni to izgleda menjaju iz meseca u mesec. Ja kada sam se prijavljivao, nisam morao dati nikakav depozit i dali su mi wifi router. Prikljucenje je trebalo da bude za 10 dana....ali...vec sam gore opisao :-)
Ovo za comcast, ne naplacuje ti on modem 150$ zato sto on toliko kosta. Taj modem ima svoju MAC adresu, koja mora da se nadje u comcastovoj bazi, na osnovu cega ti oni daju internet (i koliki protok i ostalo). E tu uslugu on naplacuje toliko :-) Generalno, to su pokradeni comcastovi modemi...tako nesto. Znam jednog lika koji je uzeo tako net...radilo neko vreme, pa mu nestalo....ovaj dosao i zamenio modem i eto opet net. Sada vec par meseci radi bez problema :-) Ja sam ipak odlucio da budem "magare" i da to lepo uredno placam....legalno. U pocetku sam isto zajmio od komsije, dok ATT nije sredio ono....zivele komsije :-)

Magelan
13.07.2010, 20:46
I meni je prvi put u ATT receno da cu dobiti WiFi modem. Medjutim, postom stigne zicni, onaj najobicniji... Ja odem sa tim modemom u ATT i mene krenu da ubedjuju kako je to novi tip WiFi modema i ja progutam opet knedlu i odem kuci jer ipak znam sta i kako treba da izgleda (jes' da sam zubar, al' znam bar razliku izmedju zicnog i bezicnog modema :-D). Treci put, kada su ukljucili dsl i kad sam se definitivno uverio da bez zice preko celog stana to nece raditi :-) ja opet odem u ATT i meni ce opet ona nesrecna crnkinja trecu vrstu objasnjenja (uz jedno 1081 sorry) da joj je zao nesporazuma i dade mi kutiju i uput da u posti posaljem nazad modem odakle je i stigao... Kako mi je vec svega bilo preko glave, izasao sam iz predstavnistva i odlucio da ne komplikujem dalje stvar. Ostavio sam zicni modem, otisao u Walmart i kupio ruter dodatno i resio problem zaobilaznim putem... Zavrzlama ziva :-D