PDA

View Full Version : Vencanja, nakon dobijanja GC.


Zivkovic_NIS
19.01.2009, 13:16
Imam pitanje jedno ali vredno .

Da li je , moguce , ljudi koji imaju GC, koji zive u USA , i ozene/udaju se , i na osnovu toga , zena/muz , dobije dokumenta za neometani boravak i rad u USA ?

Primer , nas covek sa GC, saputnik nas covek bez GC ? (shvatili ste me radi se o nasim ljudima , ne o strancima).

I ako je to moguce, jer imamo neke primere , do sad .
Znam ako ima neko USA pasos to je moguce, a kakvo je stanje sa papirima nalik GC. Kavu moc ima zelena kartica !?

steficacvek
19.01.2009, 13:41
moguce je, ali se dugo ceka. treba biti spreman na 2 godine cekanja u najgorem slucaju.

Zivkovic_NIS
19.01.2009, 18:47
zasto , toliko , od cega zavisi , to ?
mislis , na onog ko ima GC.
I jer supruznik sigurno dobija , GC, samo je vreme potrebno da prodje !?

V777
19.01.2009, 20:44
Ova je tema, cini mi se, vec bila obradjivana sto na blogu, sto na forumu...ukratko: ako ti imas GC, a devojka nema, postoje vise opcija, ali ni jedna nije brza. Preporucujem dva sajta:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=0775667706f7d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D&vgnextchannel=4f719c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1 RCRD uslovi i preferencijski redovi za dobijanje GC putem clana porodice koji vec ima GC.

http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin/bulletin_4417.html ovde se vidi koji se slucajevi obradjuju za februar 2009.

Ukratko, sa GC ne mozes da pomognes mnogo svojoj voljenoj osobi, barem ne brzo, tj. dok ne dobijes pasos. Kad se dobije pasos, ide lakse i brze, do tada, mozete da se vencate negde, u nekoj zemlji, te da pokusate da se vidjate sto cesce, da bi brak bio bona fide, jer ce u suprotnom misliti da se vencavate za papire. Mozete da podnesete dokumenta (na uscis sajtu imas tacno koja su potrebna) za bracnog druga da udje u proces...Od momenta kad su sva dokumenta skupljena i odobrena od strane USCIS, pocinje da se racuna vreme...na drugom sajtu, vezanom za Visa bulletin, se vidi tabela u kojoj se i kaze koji su slucajevi u obradi za februar 2009. Cifra nije ni malo ohrabrujuca: 1. jun 2004. se obradjuje u februaru 2009!!! Znaci ceka se oko 4 godine!!! Za to vreme, ukoliko si imao barem godinu dana sedenja u US, ti ces dobiti pasos, te ces onda morati da ponovo menjas status aplicanta (supruge) i da je prebacujes u kategoriju koja se ne ceka, te bi po pravilu, ako je sve u redu, nakon nekoliko meseci (max godinu dana), od momenta prihvatanja dokumenata kao potpunih, supruga mogla da dobije broj i dobije uslovnu GC. Postoji i mogucnost da se uopste ne vencavate, nego da cekate da ti dobijes pasos, pa onda sve da se odradi, znaci ovaj drugi deo, ili da se salje verenicka viza, gde buduca supruga ceka vizu u zemlji, te kad je dobije ona mora da dodje kod svog verenika, ali je u obavezi da se venca s verenikom u roku od 3 meseca etc...ima tu raznih kombinacija, ali su uglavnom vezane za ljude koji imaju drzavljanstvo, a kad se radi o GC, onda je tu poprilicno siva situacija, da ne kazem crna...postoje mogucnosti i da npr. devojka (u ovom nasem primeru, izvini ako se ne radi o tebi), dodje neovisno od tebe na neke svoje papire, npr. studentske, ali da ste eto cisto zajedno...

Izvini ja sam ovo sve napakovala zbrda zdola, pitaj slobodno ako nesto nije jasno, pa da razjasnimo natenane. Uglavnom ovo su ti dva oficijelna sajta gde se sve to prati kako ide in real...ostalo mogu da budu samo price...

Pozdrav i sve najbolje!

Zivkovic_NIS
19.01.2009, 20:49
V777,
Puno ti hvala sve sam shvatio.

V777
19.01.2009, 21:24
Nema na cemu. Moj ti je savet da, ako nije doslo jos do intervjua u ambasadi, da se obavezno vencate (opet kazem ne znam o kome se rade, tebe sam uzela kao primer), jer su se mnogi vencavali i po nekoliko dana pre intervjua. Naravno i taj brak se treba dokazati u ambasadi, pored izvoda iz maticne knjige vencanih, tipa slika i tako tih stvari, ali se prolazi... U suprotnom, godine patnje i muke i svakojakih dovijanja...Ako moze da se dodje do braka pre intervjua, to bi bilo najbolje. Cak i ako veza jos nije zrela za brak. Ukoliko je bas toliko lose u tom braku (opet pricam napamet, znaci apsolutna apstrakcija, ali isto jedna od ideja), te dodje do razvoda, osoba koja je dobila GC - znaci onaj koji je dobio DV1 ostaje u US i ceka pasos, a osoba koja je dosla sa nosiocem GC - znaci DV2, ukoliko je jos uvek pod uslovnom GC (mislim da se radi o periodu od dve godine), izlazi iz US, jer nema validne papire. Naravno moze tu da postoji jos i sto drugih kombinacija, ali ne bih dalje u temu na ovu stranu, jer ti rece da ti je sve jasno, ja ovo samo kao dodatak na prethodni post.

Zaboravila sam da napisem jos jedan dobar sajt, znaci pored naseg, iscitaj i ovaj http://www.immihelp.com/
veoma dobro organizovani ljudi iz Indije, nisu propustili ni najmanji detalj o svemu i svakoj vrsti vize...veruj mi veoma prakticni saveti, mozda i dobijes neku novu ideju...

http://travel.state.gov/visa/visa_1750.html naravno i ovde mozes da nadjes informacije o visama i nacinu dobijanja...

Ako googlas po netu, mozes naci masu sajtova s forumima i njihovim iskustvima...mozda i to nesto pomogne...

Pozdrav i sve najbolje i puno srece...

steficacvek
19.01.2009, 21:38
V777, sve si dobro rekla. Mi smo se dosta raspitivali za taj nacin, jer mi decko zivi u USA. Jednostavno i ukratko, kad apliciras za takav slucaj, ti ides u bubanj sa svim ostalima koji zele da dovedu svoje voljene i dolazis na red u zavisnosti od toga koliko kandidata ima. Ako jedno ode sa GC, a drugo je ne uzme, automatski ispada iz programa DV Lutrije i ide u program spajanja porodice, sto je sasvim druga prica. Malo brza opcija je zarucnicka viza, ali zato je potrebno da druga strana ima americko drzavljanstvo :(

V777
19.01.2009, 21:44
I opet se ja setih necega, sto moze biti korisno, a ja zaboravih da napisem...naime, kad sam pomenula obrasce koji su ti potrebni da bi prijavio bracnog druga nakon sklapanja braka, a posle dobijanja tvoje GC, nisam pomenula o kojim se obrascima radi. Naime, na sajtu http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCR D&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1 RCRD nalazi se spisak formulara potrebnih u US za razne svrhe. Onaj koji je tebi prvi potreban (znaci opet imaginarni slucaj), jeste I - 130, Petiton for Aliane Relative, koji se placa 355 dollara. Taj obrazac se nalazi na strani http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=c67c7f9ded54d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1 RCRD tj. tu se nalaze objasnjenja o njemu, a na dnu stranice se dl obrazac i objasnjenje o nacinu popunjavanja. Bas u tom objasnjenju se i nalazi odgovor na tvoje pitanje, da li se brak priznaje automatski, samo je potrebno da prodje vreme etc...da ja ne bih opterecivala temu, svako ko se interesuje, moze tu da pogleda sta se kaze u tim objasnjenjima o popunjavanju obrasca...naime, veoma je tesko dokazati bona fide braka, ukoliko je sklopljen nakon odlaska imaoca GCu US, a drugi bracni drug se nalazi u drugoj zemlji, u nekim slucajevima bi se trazio i bracni staz, da je doslo do konzumiranja braka, pri cemu se misli na finansijski i imovinski deo u najvecoj meri, ne samo na licni deo (lol)...uostalom sve o tome je u instrukcijama. ... Kad se taj obrazac podnese, prihvati i obradi, onda se predaje drugi obrazac, I - 485, Application to register Permanent residence or adjust status, koji kosta 1010 dollara, on se nalazi na adresi, sve zajedno s dl instrukcijama i obrascem http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=3faf2c1a6855d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1 RCRD a ako se ukaze potreba, verovatno ce se traziti mozda jos neki dodatni obrazac...naravno kad se sve ovo preda, odobri i sredi, onda pocinje ono racunanje vremena od 4 godine...

Znam da je sve jasno, evo ja cisto htedoh i ovo da napomenem, mozda nekom i zatreba.

Pozdrav!

V777
19.01.2009, 22:09
V777, sve si dobro rekla. Mi smo se dosta raspitivali za taj nacin, jer mi decko zivi u USA. Jednostavno i ukratko, kad apliciras za takav slucaj, ti ides u bubanj sa svim ostalima koji zele da dovedu svoje voljene i dolazis na red u zavisnosti od toga koliko kandidata ima. Ako jedno ode sa GC, a drugo je ne uzme, automatski ispada iz programa DV Lutrije i ide u program spajanja porodice, sto je sasvim druga prica. Malo brza opcija je zarucnicka viza, ali zato je potrebno da druga strana ima americko drzavljanstvo :(



Cekaj Stefice, ne mogu da se setim najbolje tvoje situacije, sorry...s kojom vizom je tvoj momak u US ako nije tajna? Po tvojim podacima u zacelju, vidim da ides na intervju tokom 2009...ovo sto si ti napisala za bubanj nisam te najbolje razumela...sto se tice preferencijskog sistema, kad se radi o licima koja imaju samo GC, a hoce da dovedu drugog bracnog druga ili decu, onda se tu ceka dosta dugo, po principu slobodnih brojeva (sto bi se reklo from case to case), to je ono u tabeli od 4 godine cekanja...s druge strane kad jedno lice ima pasos, za dovodjenje bracnog druga se ne cekaju brojevi uopste, samo se gubi na vremenu dok se svi neophodni dokumenti podnesu, obrade i odobre, (nekoliko meseci) a broj postaje automatski dostupan, nema cekanja za brojeve za supruznike...naime evo i originala o preferencijskom sistemu i mogucnostima sponzorstva, sa adrese http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=0775667706f7d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D&vgnextchannel=4f719c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1 RCRD


*
If the sponsor is a U.S. Citizen, they may petition for the following foreign national relatives to immigrate to the U.S:
o
Husband or wife
o
Unmarried child under 21 years of age
o
Unmarried son or daughter over 21
o
Married son or daughter of any age
o
Brother or sister, if the sponsor is at least 21 years old, or
o
Parent, if the sponsor is at least 21 years old.
*
If the sponsor is a lawful permanent resident, they may petition for the following foreign national relatives to immigrate to the U.S.:
o
Husband or wife, or
o
Unmarried son or daughter of any age.


kao i ovo


*
First preference: Unmarried, adult sons and daughters of U.S. citizens. Adult means 21 years of age or older.
*
Second Preference: Spouses of lawful permanent residents, their unmarried children (under twenty-one), and the unmarried sons and daughters of lawful permanent residents.
*
Third Preference: Married sons and daughters of U.S. Citizens.
*
Fourth Preference: Brothers and sisters of adult U.S. Citizens.



Celokupni tekst se nalazi na gore pomenutoj strani, ovo su samo najuzi izvodi.

Jedna od opcija je i verenicka viza koju smo i ti i ja pomenule, to je samo jedan od nacina na koji moze da se dodje, kad je jedan od supruznika s pasosem, ali kad vec jedan ima pasos, sve je mnogo mnogo mnogo lakse...


Puno pozdrava i sve najbolje i puno srece svima!

steficacvek
19.01.2009, 22:57
Malo sam se i ja mozda nespretno izrazila, samo sam se nadovezala na tvoj post. Uglavnom, moj decko zivi u USA od '98, i imao je GC do prije mjesec-dva, kad je dobio drzavljanstvo. Mi smo se raspitivali za najbolji nacin kako bih ja mogla doci i jedina opcija je bila da se vjencamo ovdje i onda on tamo aplicira i pokrene svu dokumentaciju. Kad je pricao sa advokatom, taj mu je rekao da nema pravila koliko se ceka i nema nekih posebnih odrednica od kojih zavisi. Zapravo, to je to sredjivanje dokumentacije. Uzimajuci u obzir da je situacija cista, naravno. Posto ima mnogo takvih zahtjeva u imigracionim uredima, oni to rjesavaju po datumu (to sam mislila kad sam rekla ulazis u bubanj). I jedno godinu dana cekanja je u prosjeku, do dvije godine u najgorem slucaju, samo da se cijela dokumentacija rijesi. Tada, a mislim i sada da je tako, su se brze rjesavali zahtjevi za zarucnicku vizu, kroz 4-5 mjeseci je viza mogla biti gotova, i onda daju 3 mjeseca fore za vjencanje. Nama to nije bila opcija tada, jer on nije ima drzavljanstvo. Eto to je ukratko. Uglavnom, u medjuvremenu su se izdesavale neke stvari, izmedju ostalog i to da sam ja dobila prvu kovertu, pa se sad nadam da ce sve da bude lagano i smooth :D

p.s.
V777, hvala na iscrpnim postovima, zaista su vrlo vrlo korisni. A to itekako mnogo znaci nama u ovoj situaciji!

Zivkovic_NIS
20.01.2009, 09:10
E , znaci , odusevljen sam informacijama, kojim raspolazete , znaci hvala do neba !

Ipak iz svega , sto smo mogli saznati, najpouzdanije , je drzavljanstvo , pa aplikacija !?

A zato vreme, smislicemo nesto !?

I , jos nesto , cini mi se da postoji , neki zakonski minimum , gde pise koliko moram biti u USA , da bi dobio drzavljanstvo !? I koliko , mogu biti u domovini , i jos to mi recite, da li postoji kojkulacija tamo pa ovamo, pa opet tamo...uffff umorih se putujuci, i tako moje dame , napisito jos nesto o tome, pa da vas vodim na kolace u jednoj lepoj poslasticari u Nisu... :obrva: :pekarka:

landlord
20.01.2009, 09:28
Nisam dama, ali da ti probam odgovoriti..
Za drzavljanstvo moras biti 5 godina u USA. Na to dodaj svaki dan koji provedes u tih pet godina van USA.

xeg
20.01.2009, 09:32
... i tako moje dame , napisito jos nesto o tome, pa da vas vodim na kolace u jednoj lepoj poslasticari u Nisu...

Nisam dama, ali da ti probam odgovoriti...

Ma tebi je samo do kolaca... priznaj:grin:
A jos par ispada pa si Pravi "Amer" i onda te bas briga za sve:;D:

steficacvek
20.01.2009, 09:36
E , znaci , odusevljen sam informacijama, kojim raspolazete , znaci hvala do neba !

Ipak iz svega , sto smo mogli saznati, najpouzdanije , je drzavljanstvo , pa aplikacija !?



U biti da. Najkrace, sa GC mozes se zenis i idete u program spajanja porodice, sa drzavljanstvom mozes da apliciras i za zarucnicku vizu. Fino ti odes, snadjes se za pocetak, dodjes i ozenis se i onda cekate zajedno. Vjerujem da bi se to rjesilo prije isteka 5 god koje su potrebne za drzavljanstvo.

A i mene zanimaju detalji oko dobijanja drzavljanstva. U tih pet godina, koliko se smije biti van zemlje i tako. Znam da smo pisali o tome i ranije, al sam lijena da trazim ... :;D:

steficacvek
20.01.2009, 09:47
Na to dodaj svaki dan koji provedes u tih pet godina van USA.

Sorry lande, nisam citala pazljivo. EVo mi i odgovora :D

landlord
20.01.2009, 09:48
Ma do 17. tog marta mozes naci i zenu, i ozeniti se..:)
mnogo je jednostavnije da to uradis prije tvog intervjua nego da se poslije cimas..
Jedino ako je ona jos uvijek maloljetna..:) Onda ti treba i saglasnost roditelja..

Sorry.. malo se salim. Ovo je samo da nakucam 500.ti post. Busted..

Zivkovic_NIS
20.01.2009, 10:21
Ma tebi je samo do kolaca... priznaj:grin:
A jos par ispada pa si Pravi "Amer" i onda te bas briga za sve:;D:

Kolacici su iz zahvalnosti , samo da znas ....
Ne kvari mi Amerski* ugled... :)

V777
20.01.2009, 16:43
E svaka ti cast Stefice, sad sam te sve razumela, blago tebi i tvom vereniku, jer sad kad imas GC, sve ti je super, mozes da ides direktno, neovisno od verenikovih papira...i da ne cekas nista i da ne gubis vreme i da se ne razmisljate i ne sekirate nista...cestitam od sveg srca...

Na sajtu USCIS - http://www.uscis.gov/files/article/M-476.pdf - A guide to naturalization, gde imate apsolutno sve sto se tice dobijanja drzavljanstva...na stranicama od 18 do 22 nalazi se tabela koja graficki prikazuje uslove za dobijanje drzavljansta sa naznakama koliko fizicki prisutni morate da budete u US da bi dobili drzavljanstvo...

Pozdrav!

PaulGarrett
02.02.2009, 11:17
VRSTE USA VIZA, Prirucnik
strana broj 15
http://www.cikaskisrbi.com/immigrationvisa2.pdf


Useljenje u US (Green Card) putem
braka

Postoje dve razlicite kategorije za
dobijanje Green Card putem braka:
...
(1) Brak sa US drzavljaninom i
(2) Brak sa licem koje ima status
useljenika (Permenent Residence - Green Card)

U drugom slucaju, kvota iznosi 114,200 viza godicnje i kada se ovaj brojcani limit ispuni zahtevi se prenose u sledesu godinu. Imajuci u vidu da u gore navedenu brojcanu kvotu ulaze i druge preferencijalne kategorije (ozenjena i udata deca useljenika), a da je zakonom propisano da bracni drugovi mogu iskoristiti samo 77% od ukupne kvote, nije za cudjenje cto je cekanje za vizu iz ove kategorije trenutno 5 godina.
...

Sloba_Kg
02.02.2009, 14:29
E , znaci , odusevljen sam informacijama, kojim raspolazete , znaci hvala do neba !

napisito jos nesto o tome, pa da vas vodim na kolace u jednoj lepoj poslasticari u Nisu... :obrva: :pekarka:


E jel ti ta poslasticarnica "Turist" ili neka druga?

Zivkovic_NIS
02.02.2009, 15:56
ma idemo u koju se dogovorimo,tj. koja je najjeftinija :==D:
, jos uvek mi je budzet srpski.....:naughty:

ex-usa
05.02.2009, 22:44
Imam pitanje jedno ali vredno .

Da li je , moguce , ljudi koji imaju GC, koji zive u USA , i ozene/udaju se , i na osnovu toga , zena/muz , dobije dokumenta za neometani boravak i rad u USA ?

Primer , nas covek sa GC, saputnik nas covek bez GC ? (shvatili ste me radi se o nasim ljudima , ne o strancima).

I ako je to moguce, jer imamo neke primere , do sad .
Znam ako ima neko USA pasos to je moguce, a kakvo je stanje sa papirima nalik GC. Kavu moc ima zelena kartica !?


u teoriji da, ali u praksi na zalost NE! pre ce taj sa Green Card-om docekati drzavljanstvo nego sto ce mu supruznik dobiti useljenje. znam masu slucajeva, i okanite se corava posla. to vam je prijateljski savet. cak ako podnesete taj zahtev za useljenicku vizu, nece moci cak ni da dolazi u posetu turisticki da obidje muza/zenu, jer je u proceduri za useljenje. zato oprez!

bolja je fora ako vam je bas frka, otici na turisticku vizu kod muza/zene u USA pa se tamo vencati, iako zakon nalaze da se cak i u tom slucaju vrati u maticnu zemlju i tamo cekaju papiri, ali uz advokata i muvanje, moguce je ostati. ali bice tesko, jer se ne dobija n i radna dozvola ni nista drugo.

good luck!

Sloba_Kg
05.02.2009, 23:02
u teoriji da, ali u praksi na zalost NE! pre ce taj sa Green Card-om docekati drzavljanstvo nego sto ce mu supruznik dobiti useljenje. znam masu slucajeva, i okanite se corava posla. to vam je prijateljski savet. cak ako podnesete taj zahtev za useljenicku vizu, nece moci cak ni da dolazi u posetu turisticki da obidje muza/zenu, jer je u proceduri za useljenje. zato oprez!

bolja je fora ako vam je bas frka, otici na turisticku vizu kod muza/zene u USA pa se tamo vencati, iako zakon nalaze da se cak i u tom slucaju vrati u maticnu zemlju i tamo cekaju papiri, ali uz advokata i muvanje, moguce je ostati. ali bice tesko, jer se ne dobija n i radna dozvola ni nista drugo.

good luck!

Potpuno se slazem sa svim sto je ex-usa napisao s tim da SE u praksi ne desava da se neko MORA vatiti u zemlju. To resavaju advokati. Papire da moze da putuje (temporary GC-aka.bela GC) dobija za nekih 6 meseci a radna dozvola je isto privremena mada nisam upoznat sa vremenom dobijanja iste.
Dakle cekanje kuci zaboravite.
Da ce da kosta-kostace i to dosta ali se isplati.

landlord
06.02.2009, 08:43
ma ne znam sta ganjate maloljetnice..? Pa morate cekati da vam djevojka bude punoljetna..:)

Zeni se brate prije intervjua.. i rijesi sebi sve probleme

dushicat
25.06.2012, 15:10
Volela bih da mi pomognete sa informacijama u vezi vencanja..ja sam izabrana na lutriji, a sa deckom sam 6 god, sad me zanima da li je moguce da posaljem formulare kao singl...jer sam vec zakasnila dosta,1.maja su objavili da sam prosla, ja sam tek sad videla, pa mi je problem da li sam zakasnila i da li imamo vremena da se sad vencavamo ili da sto pre posaljem formulare i dalje kao singl...pa onda dok oni odgovore meni kada je intervju mozemo da obavimo na miru vencanje!?
I ukoliko imate informaciju da li i on mora da ispunjava uslove 12god skole ili odredjene kategorije posla, ili je to samo za mene kao green card selected?

Hvala Vammm puno!

vuxanne
25.06.2012, 23:37
Imam pitanje jedno ali vredno .

Primer , nas covek sa GC, saputnik nas covek bez GC ? (shvatili ste me radi se o nasim ljudima , ne o strancima).


Jesu li to dva ljudova? Covek + saputnik ? :obrva: Onda moraju u odredjene drzave.

vuxanne
25.06.2012, 23:40
Volela bih da mi pomognete sa informacijama u vezi vencanja..ja sam izabrana na lutriji, a sa deckom sam 6 god, sad me zanima da li je moguce da posaljem formulare kao singl...jer sam vec zakasnila dosta,1.maja su objavili da sam prosla, ja sam tek sad videla, pa mi je problem da li sam zakasnila i da li imamo vremena da se sad vencavamo ili da sto pre posaljem formulare i dalje kao singl...pa onda dok oni odgovore meni kada je intervju mozemo da obavimo na miru vencanje!?
I ukoliko imate informaciju da li i on mora da ispunjava uslove 12god skole ili odredjene kategorije posla, ili je to samo za mene kao green card selected?

Hvala Vammm puno!

Ja sam dobila poziv za SAD (da sam primljena na doktorat), udala se cim je bilo mesta kod maticara (gradjansko vencanje - nas dvoje, kumovi i sestra a ziveli smo zajedno u konkubinatu 4 godine pre toga). Vencanje traje cirka pola sata, kosta jako malo (meni je bilo 460 din) a treba ti samo izvod iz knjige vencanih. A posle pravite karambol i svadbu opet, sta ima veze. Ako te nije zaprosio, zaprosi ti njega ili iznudi prosnju :;D:. Brze ce on tako dobiti zelenu kartu, moj ti je savet ne dolazi ovde sa muzem koji nema pravo da radi, daleko je od toga da je lako. Nadji neku opstinu, potpisite i nabavi taj vencani list, ne treba za to sto dana. Amerika je mnoge od nas vencala.

milosx
25.06.2012, 23:52
Ove godine je drugacije pa ti niko ne moze reci... prosle si mogla do septembra, a neki kazu cak i do aprila sledece godine ako si visi broj kao ja. Najbolje da nazoves ambasadu i da pitas do kad je rok.
Ne bih da te zeznem za slucaj da je ove godine i to drugacije, ali ja sam poslao kao single, i par dana pred intervju se ozenio i nazvao ambasadu da im kazem da mi suprigu dodaju na moj case. Nije bio problem, izgledalo je kao da je to bas tako i trebalo.

On ne mora nikakve uslove da ispunjava osim da nije osudjivan.

Inace, ne morate cekate da vas pozovu na intervju, jer od tog momenta imate samo jos 2 meseca, a ako muz bude uzimao tvoje prezime trebace mu vremena da promeni dokumente ;)

Prelistaj forum, sve pise... ima i tema "brak pred intervju" na prvoj strani neke od kategorija"

dushicat
03.07.2012, 20:39
Hvala vam ljudiii,..verovatno cu imati jos pitanja :)
za sada sam poslala formulare kao singl...a stigli su im juce...ne znam kada ce mi odrediti intervju...al ako ima 2 meseca kad odrede do samog intervjua onda bi sacekala sa vencanjem!

landlord
09.07.2012, 18:38
Ma sacekaj, razmisli jos jednom..:) prosiri vijest po kraju da ides u USA, mozda upecas nesto bolje...
Salim se malo..

dushicat
05.09.2012, 00:59
Cao!
Imam pitanje ako mozete da mi pomognes...ja sam jos u junu poslala formulare ali nista mi nije stiglo kao odgovor, zanima me koji je inace sledeci korak, da li me obavestavaju mailom kada mi je intervju ili dobijam neku postu na adresu? I koliko ima vremena do intervjua kada te obaveste?

Hvala punooo!


Ove godine je drugacije pa ti niko ne moze reci... prosle si mogla do septembra, a neki kazu cak i do aprila sledece godine ako si visi broj kao ja. Najbolje da nazoves ambasadu i da pitas do kad je rok.
Ne bih da te zeznem za slucaj da je ove godine i to drugacije, ali ja sam poslao kao single, i par dana pred intervju se ozenio i nazvao ambasadu da im kazem da mi suprigu dodaju na moj case. Nije bio problem, izgledalo je kao da je to bas tako i trebalo.

On ne mora nikakve uslove da ispunjava osim da nije osudjivan.

Inace, ne morate cekate da vas pozovu na intervju, jer od tog momenta imate samo jos 2 meseca, a ako muz bude uzimao tvoje prezime trebace mu vremena da promeni dokumente ;)

Prelistaj forum, sve pise... ima i tema "brak pred intervju" na prvoj strani neke od kategorija"

ivanmilosavljevic
01.03.2013, 14:32
Zna li neko,kakav je tok ako npr.Ako se ja kao dobitnik zelene karte preko lutrije,ozenim sa drzavljaninom EU tacnije Austrije!Da li je proces dobijanja zelene karte za nju brzi nego u slucaju drzavljanina Srbije?

Zana
01.03.2013, 18:36
Zna li neko,kakav je tok ako npr.Ako se ja kao dobitnik zelene karte preko lutrije,ozenim sa drzavljaninom EU tacnije Austrije!Da li je proces dobijanja zelene karte za nju brzi nego u slucaju drzavljanina Srbije?

Odgovoreno ti je (tebi bas) ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=671&page=3)! Ako ljudima saljes privatne poruke, onda promeni settings da mogu da te odgovore! Mada, ne vidim zasto bi se ovo pitanje slalo na private!

Pozdrav!
Zana!

ivanmilosavljevic
02.03.2013, 10:29
Odgovoreno ti je (tebi bas) ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=671&page=3)! Ako ljudima saljes privatne poruke, onda promeni settings da mogu da te odgovore! Mada, ne vidim zasto bi se ovo pitanje slalo na private!

Pozdrav!
Zana!

Hvala puno na odgovoru.Nisam ni provalio da mi je private bio zaključan.Izvini