PDA

View Full Version : Mobiteli


steficacvek
23.01.2009, 09:32
Mogla bih se zakleti da je vec bilo price o ovome, ali sad nema sanse da nadjem. Ako se neko sjeca, nek preusmjeri please.
Zanima me da li nasi mobiteli "rade" i u USA? Koje mreze koriste i tako to.
Doslo vrijeme da mjenjam telefon, pa se pitam vrijedi li praviti neku veliku investiciju ili cekati jos koji mjesec (akobogda!) za kupovinu :grin:

landlord
23.01.2009, 09:35
Ako ti moze taj mobitel izdrzati jos malo,
mislim da ti je bolje pricekati, hem su tamo bolji hem jeftiniji,
pogotovo ako ih uzmes u sklopu nekog paketa.

Sloba_Kg
23.01.2009, 09:42
Mogla bih se zakleti da je vec bilo price o ovome, ali sad nema sanse da nadjem. Ako se neko sjeca, nek preusmjeri please.
Zanima me da li nasi mobiteli "rade" i u USA? Koje mreze koriste i tako to.
Doslo vrijeme da mjenjam telefon, pa se pitam vrijedi li praviti neku veliku investiciju ili cekati jos koji mjesec (akobogda!) za kupovinu :grin:

Svi nasi noviji telefoni rade tamo. Oni koriste 850 900 1800 i 1900 MHz sto ce reci da bilo koji tri band (a moze i quadro) telefon tamo radi.
Ja sam bio sve vreme u roamingu preko mreze Cingular (sada AT&T) i sve je radilo extra osim sto nasi deru sa cenama. Znaci ako saljes sa svog broja iz roaminga poruku na recimo majkin broj kuci.

Sto se kupovine telefona tice ja cu sacekati i tamo uzeti (toliko zeljeni) Blackberry uz neki lep plan na 2 godine da ne moram da mislim. Lepo platis i pricas ko covek a ne kod ovih nasih derikoza ne znas ni koliko sta kosta a kao uvode povoljnosti.
Mislim da je ta varijanta najbolja a odavde cemo ponetu moju Motorolu V3 kupljanu tamo da u njoj stoji nasa kartica jer je odavde ista cena kad se salje na nasu mrezu ko da nismo u Americi. Znaci mi pisemo sa USA broja a nasi nam pisu na nasu mrezu. Cuo sam i da ima neka fora sa 1000 poruka za 10 $ ali to je bilo 2007 u jesen

steficacvek
23.01.2009, 09:54
E super, bas ti hvala Slobo! Zanimalo koje mreze se koriste tamo!
Ma vec mi je kritican ovaj telefon, pao je previse puta, gubi se kontakt ... umara me. E pa razmisljam da li da uzimam novi, ipak kod nas ima veci izbor modela jos uvijek (ovih obicnih mobitela), ili da se privremeno vratim staroj dobroj Nokia 3310 koja me jedina nije iznevjerila zadnjih 10 godina :D

Sloba_Kg
23.01.2009, 10:03
Ma vec mi je kritican ovaj telefon, pao je previse puta, gubi se kontakt ... umara me. E pa razmisljam da li da uzimam novi, ipak kod nas ima veci izbor modela jos uvijek (ovih obicnih mobitela), ili da se privremeno vratim staroj dobroj Nokia 3310 koja me jedina nije iznevjerila zadnjih 10 godina :D

Ima i tamo da se kupe ptkljucani telefoni ili oni bez mreze, uglavnom kod indijaca i turaka. Ono sto ce ti trebati cim stignes je i punjac tj.drugaciji utikaci i uticnice su tamo. To uglavnom moze da se nadje u Radio Shack-u gde imaju onu varijantu ko kinezi kod nas, jedan punjac, samo nastavke menjas tako da ni za to ne bi trebalo da bude problema.

stizeljeto
24.01.2009, 00:34
Mi smo kupili prepaid broj u RAdio Shacku i dobili besplatni telefon. Mislim da se sa svim karticama dobije ili besplatni ili za malo vise para mozes birat i telefon. Nas je bio kodiran na AT&T ali oni ti ga nakon nekog vremena sami otkljucavaju. Zaboravila sam nakon koliko vremena, ali mislim da nije puno. Mi smo taj telefon dali prijateljima koji koriste tu mrezu jer smo si mi donijeli svoje telefone koje koristimo.