PDA

View Full Version : Credentials evaluations


dmi
21.02.2009, 10:04
probala sam da nadjem da li se o ovome pisalo ali mi nije poslo za rukom.
LM, ako negde ima molim za link a ako ne ajde da malo procaskamo.
DOslo vreme da se i ovo obavi i kako sam krenula da pretrazujem uz pomoc cika googla dodjoh do zakljucka da mnogo ovih agencija koja rade credential evaluations nisu akreditovane.

ja nadjoh ovo sto mi deluje OK ali bi mi licno iskustvo puno znacilo.

http://www.acei1.com/AcademicEvaluation.aspx?Page=Services
http://www.cufce.org/servicesandfees.htm

inace, radnja desavanja je CA, NIsam sigurna (a mozda je i moguce) da nije bitno odakle je agencija dokle god je akreditovana, tj. iz koje je drzave, ali bih ja da idem na sigurno posto smo vec u CA.
Hvala unapred na odgovorima.
pozz dmi

malasestra
21.02.2009, 12:27
Zanimljivo, da li te institucije koje nude credentials services važe i za ostale savezne države, New York i da li mogu da koristim njihove usluge iako još uvek živim u Evropi?

Ja sam medicinac pa su za mene stvari malo komplikovanije, tu postoji CGFNS koji je veoma komplikovan i traje od 6 - 12 meseci, a kažu da za NY ne treba CGFNS već samo NYBON usluge koje su opet komplikovane i traje vek i po pa me zanima vi što živite u SAD, da li je ko od vas med sestra ili zna nekog ko je došao kao med sestra u SAD i kako je sav proces prošao? Izvini što kradem temu, nisam hteo da otvaram novu, može i na PM.

EDIT: Ako je u neku pomoć, našao sam ovo. Trebalo bi da važi. http://www.edupass.org/admissions/evaluation.phtml

Zana
21.02.2009, 19:18
Services that:
1) are members of the National Association of Credential Evaluation Services, 2) require certified credentials, and 3) provide as part of each evaluation, complete information that includes courses, U.S. unit/hour equivalent, U.S. grade equivalent, and a summary of U.S. degree equivalent:

Center for Applied Research
Evaluation and Education, Inc.
International Evaluation Service
P.O. Box 18358
Anaheim, CA 92817-8358
(714) 237-9272 or (714) 237-9276
Fax: (714) 237-9279
info@iescaree.com

Educational Credential Evaluators, Inc.
P.O. Box 514070
Milwaukee, WI 53202-3470
(414) 289-3400/Fax: (414) 289-3411
eval@ece.org

Educational Records Evaluation Service, Inc.
601 University Ave., Suite 127
Sacramento, CA 95825-6738
(916) 921-0790 Toll-Free # 1-866-411-3737
edu@eres.com

The Foreign Educational Document Service
P.O. Box 4091
Stockton, CA 95204
(209) 948-6589

Foundation for International Services, Inc.
19015 North Creek Parkway, Suite 103
Bothell, WA 98011-8029
(206) 487-2245/Fax: (206) 487-1989

Global Services Associates
2554 Lincoln Blvd. #445
Marina del Rey, CA 90291-5082
(310) 828-5709/Fax: 310-828-5709
info@globaleval.org

International Consultants of Delaware, Inc.
109 Barksdale Professional Center
Newark, DE 19711-3528
(302) 737-8715/Fax: (302) 737-8756
icd@icdel.com

International Education Research Foundation, Inc.
P.O. Box 3665
Culver City, CA 90231
(310) 258-9451/Fax: (310) 342-7086
http://www.ierf.org/

Josef Silny & Associates, Inc.
International Education Consultants
7101 SW 102 Avenue
Miami, FL 33173
(305) 273-1616/Fax: (305) 273-1338
www.jsilny.com

World Education Services, Inc.
P.O. Box 5087
Bowling Green Station
New York, NY 10274-5087
(212) 966-6311/Fax: (212) 739-6100
e-mail info@wes.org
www.wes.org

Gringo
21.02.2009, 21:59
Od svih ovih agencija koje je Zana navela ja sam cuo za WES: poznanica je kod njih "nostrifikovala" diplomu tako sto je odavde (BiH) poslala ovjerenu kopiju diplome s prevodom na engleski, a onda je poslije nekoliko sedmica dobila dokument s kojim je neko vrijeme radila u USA. Na sajtu WES-a se mogu pronaci sample nostrifikovani dokumenti, a na istom mjestu pise da nostrifikacija diplome kosta 100$ a cijelog programa studija 160$, plus postarina.

malasestra
21.02.2009, 22:21
Gringo, da li ta tvoja koleginica ima srednju školu ili fakultet? Kako se naše srednje škole nostrifikuju tamo? Pod High School ili dobijamo neki naziv?:beer:

Gringo
22.02.2009, 10:40
Ta djevojka je poslala fakultetsku diplomu. Primjeri dokumenata koje WES izdaje se mogu pogledati na

http://www.wes.org/application/sample.asp?show=docdoc

i

http://www.wes.org/application/sample.asp?show=crscrs

nicole
26.01.2010, 17:36
Pre nego sto postavim bilo kakvo pitanje zelela bih da vam kazem da vam se zahvalim sto ste napravili ovako koristan sajt i da pohvalim sve ove dobre ljude ovde koji izlaze u susret sa svojim odgovorima na postavljena pitanja,nadam se da cu i ja dati neki doprinos tome,ali otom potom :) ,nego da ne davim vise i da ne ispada da se slihtam,sto ne volim :) zelala sam da postavim pitanje da li neko mozda zna koji su od nasih fakulteta bilo drzavnih ili privatnih priznati u US ili dal postoji neki site gde bi se mogla dobiti trazena informacija,posebno me zanima priznatost novosadskog FTN-a i dal diploma mora da se nostrifikuje ako je isti priznat.

Hvala

kaneolopa
26.01.2010, 21:10
Ako nameravas nastavljati studiranje u US.... nije problem uglavnom su ispiti priznati.... e sada shta ti je sve potrebno verujem da imash u nekoliko tema na ovom forumu pocevshi od evaluacije diplome... nostrifikacije... prevodjenja plana i programa.... odradi to sve u srbiji je je jeftinije..... Sto se tice samog posla ako imash zavrsen FTN i 0 radnog iskustva to ti nishta ne znaci....

nicole
27.01.2010, 16:00
znaci fakultet nije priznat ako ne zelim da nastavim studiranje ili moram da nostrifikujem?ja sam zavrsila ftn i imam zvanje mastera,pa sam samo htela da pitam dal je priznato,radnog iskustva imam ali to nije ni bilo pitanje,ali hvala na odgovoru u svakom slucaju.

dreamerns
27.01.2010, 17:16
znaci fakultet nije priznat ako ne zelim da nastavim studiranje ili moram da nostrifikujem?ja sam zavrsila ftn i imam zvanje mastera,pa sam samo htela da pitam dal je priznato,radnog iskustva imam ali to nije ni bilo pitanje,ali hvala na odgovoru u svakom slucaju.

Zavisi sta hoces da radis. Ako zelis da nastavis da studiras ili sl onda ti treba to sve gore pomenuto. Ako pak zelis da radis, onda zavisi koji si smer zavrsila...jer ftn je sirok pojam (gradjevina, masinstvo, elektrotehinka, arhitektura, menadzment). Nesto mi intuicija govori da je menadzment u pitanju :-)
Ako je tako, onda ti kaneolopa govori iz svog iskustva, posto je isti faks zavrsila. Pored toga, ima nekoliko godina radnog iskustva. Sa svim tim ovde nije mogla naci 9 meseci posao, a sada radi kao prodavacica (sto ti je ovde dno dna za nekog ko je legalan i pogotovo ako prica engleski). Niko ti nikada nece reci da tvoja diploma nije priznata i da zato nece da te zaposle i sl. Generalno, poslodavca to ni ne interesuje....napisao si da si zavrsio faks na univerzitetu za koji nije cuo (a i bole ga ona stvar da se raspita), u gradu za koji nije cuo, u drzavi za koju je cuo ali nije siguran po tvom naglasku da li je to Sibir ili Sirija.
Sve u svemu...diploma je priznata, ali ti Master ovde vredi manje od toalet papira, jer sa ovim drugim bar mozes dupe obrisati....a diploma je suvise tvrda za to.
Ne govorim tako zato sto zelim nekog da vredjam i njegov trud (bas naprotiv), ali je nazalost situacija takva. Daleko bolje prodje neko ko ima treci stepen zanat i radio sve te godine i zaradjivao pare (umesto da je gubio vreme i novac i mucio se studirajuci). On ima neko konkretno znanje i iskustvo i ovde majstora uvek fali.
Ako si pak zavrsila elektro i programer si, onda su stvari drugacije (posto se to trazi).

nicole
27.01.2010, 18:20
intuicija te nije izdala ovaj put :)
ovim odgovorom sam dobila tacan odgovor na svoje pitanje,hvala ti puno.

dmi
23.03.2010, 07:02
Da kazem jos par reci o nostrifikaciji diplome.
U pitanju je diploma Filoloskog fakulteta u Beogradu, Odsek Anglistike (engleski jezik, knjizevnost i istorija)
Diploma se priznaje bez dodatnih polaganja ispita.
Agenciji sam poslala original dokumenta, diplomu, spisak polozenih ispita sa ocenama i po godinama studiranja, izvod iz knjige vencanih zbog promene prezimena, prevode svih ovih dokumenata u originalu plus kopije prevoda i kopije na srpskom.

Agencija koja je nostrifikovala moju diplomu je ova
International Education Research Foundation, Inc.
P.O. Box 3665
Culver City, CA 90231
(310) 258-9451/Fax: (310) 342-7086
http://www.ierf.org/

Trebalo im je mesec dana da odrade evaluaciju.
Na evaluaciji pise da je diploma ekvivalnt diplomi koja se stice na US univerzitetima za Engleski jezik i knjizevnost, kao i za predavanje jezika.
Medjutim tu se prica ne zavrsava.
Pogresili su mi ime na dva mesta, plus su pogresili datum diplomiranja.
A i poslali su mi neku kovertu na kojoj pise DO NOT OPEN, i na kojoj je pecat: ako se koverta otvori i pecat se pokida.A sta je unutra ko zna.
Odmah sam ih zvala kad je kurir doneo dokumenta medjutim rade do 16h.
Zovem ujutru cim odvedem dete u vrtic.

Malo je reci da sam odlepila.

dreadnot
23.03.2010, 12:45
Koliko su ti naplatili evaluaciju?

dmi
23.03.2010, 16:56
evo ga cenovnik u odnosu na ono za sta je evaluacija neophodna
http://www.ierf.org/SFstandard.asp

ja sam platila standart report $85 i $20 za secured mail kada mi budu vracali original diplome jer nisam smela da rizikujem da se slucajno zagubi

$105 ukupno (plus naravno slanje svega toga sto nije izaslo preko desetak dolara)

dele506
31.03.2010, 16:12
To pitanje je i mene interesiralo pa sam s vremenom shvatio o cemu se radi.
Vecina diploma je priznata u Americi,da bi bila sigurna kontaktiras jednu od agencija i oni prevedu tvoju diplomu po njihovim standardima.To je sto se tice posla,sto se tice fakulteta sve je vecinom priznato i bez problema mozes nastaviti skolovanje dalje.
E sad i ako ti prevedu i priznaju diplomu sto se tice zaposljavanja to ti je tek na trecem mjesto.
Naravno sve ovo zavisi od onoga tko te zaposljava jer i oni su ipak ljudi i donose svoje subjektivne stavove.
Ovo u vecini slucajeva znaci: 1.Sto znas raditi,2 Koliko iskustva imas 3.Da li imas diplomu
U vecini slucajeva najvecu ulogu ti igra experience, sto oni gledaju.
Experience iz Europe ne cjene jer neznaju i tako da sa kojim god iskustvom dodes gledaju te kao pocetnika koji mora startati od pocetka.
Naravno ovo sam naveo za vecinu slucajeva posto uvijek postoji iznimke.

dreamerns
31.03.2010, 18:58
To pitanje je i mene interesiralo pa sam s vremenom shvatio o cemu se radi.
Vecina diploma je priznata u Americi,da bi bila sigurna kontaktiras jednu od agencija i oni prevedu tvoju diplomu po njihovim standardima.To je sto se tice posla,sto se tice fakulteta sve je vecinom priznato i bez problema mozes nastaviti skolovanje dalje.
E sad i ako ti prevedu i priznaju diplomu sto se tice zaposljavanja to ti je tek na trecem mjesto.
Naravno sve ovo zavisi od onoga tko te zaposljava jer i oni su ipak ljudi i donose svoje subjektivne stavove.
Ovo u vecini slucajeva znaci: 1.Sto znas raditi,2 Koliko iskustva imas 3.Da li imas diplomu


4. Koliko imas godina?

Uglavnom svi traze da imas 5-10 godina iskustva u tacno onome sto njima treba i 23 godine zivota i da zelis da radis kao intern. To je idealan kandidat.
Diplomu niko ne trazi....generalno, ja ne poznajem osobu kojoj su diplomu trazili (da pokaze). Sve u svemu....veoma su subjektivni i ne vole bas da zaposljavaju imigrante.

dele506
31.03.2010, 20:42
4. Koliko imas godina?

Uglavnom svi traze da imas 5-10 godina iskustva u tacno onome sto njima treba i 23 godine zivota i da zelis da radis kao intern. To je idealan kandidat.
Diplomu niko ne trazi....generalno, ja ne poznajem osobu kojoj su diplomu trazili (da pokaze). Sve u svemu....veoma su subjektivni i ne vole bas da zaposljavaju imigrante.

Vidi to je toliko siroka tema da o njoj mozemo pisati knjige.Inace ja imam 32god.
Evo da ti ukratko odgovorim.
Slazem se s tobom da za bolje pozicije oni traze 5-10 godina iskustva, da si 23 i da ces raditi za male pare.U nekim slucajevima to stave jer NE ZELE da se itko prijavi vec da svatko moze opravdati zasto je doveo svog "covjeka" u firmu jer se nitko nije javio ili nitko tko se javio nije zadovoljio dane kriterije.
Koliko god mi pricali da se na Balkanu dosta ljudi zaposljava po kriteriju "kog znas" iliti "s kim si dobar ili tko ti je rodak" ni Amerika nije puno drugacija nego oni to samo rade na malo finiji nacin.
Ipak oni koji odreduju koga ce zaposliti su isto ljudi koji imaju svoje subjektivne kriterije.
Ja inace radim u banci i posao koji sada radim, jedan od uvjeta je bilo imati diplomu, mada me nikad nisu pitali da im pokazem ali su mi dali kad sam poceo raditi 3 dolara vecu satnicu nego sto su imali ostali jer sam naveo da imam diplomu.
U nacelu diplomu te pitaju da li je imas i ponasaju se kao da je imas ali to ne garantira da ces dobiti posao koji zasluzujes.Naravno ako te uhvate da lazes onda ce ti odmah dati otkaz.
I opet ponavljam za sve koji nisu razumjeli,Amerika je zelja gdje se gleda 1.Sta znas raditi(bilo da si majstor,salesman, racunovoda,inzenjer..)2.Koliko imas iskustvo odnosno koliko si dobar u tome(i naravno zakon ponude i potraznje na trzistu)3.Ako imas diplomu dobit ces jos malo bolji tretman.


Takoder se slazem s tobom da ima dosta ljudi koji nevole imigrate, al iskreno ko ih j....
Naravno da je tesko kad si stranac u zemlji,ali majstore moj moras se izboriti za svoje mjesto, j..... to je zivot.

lanas
23.04.2010, 13:37
U Beogradu postoje zajedničke MBA studije Lincoln University i Singidunum-a.Nastava je na engleskom i dolaze profesori iz USA.
Prema informacijama sa Singidunuma, diploma je Lincoln-ova na engleskom jeziku. Pisala sam univetzitetu Lincoln iz Oklanda i potvrdili su mi da je diploma priznata u USA.

Da li negde mogu da vidim koje su MBA diplome priznate u USA?

Inače, radi se o sledeća dva univerziteta:

http://www.singidunum.ac.rs/

http://www.lincolnuca.edu/

lanas
02.07.2010, 09:28
Mene za zanima sledeće: završila sam Višu poslovnu, a zatim i Fakultet za finansije, osiguranje i bankarsto(u trogodišnjem trajanju), sada učim četvrtu godinu na Fakultetu za poslovnu ekonomiju(treba mi za magistarske studije). Svi fakulteti su akreditovani kod nas(Imaju dozvolu za rad. U Srbiji je to veoma važno i ne postoji rangiranje kao u USA). Znači, prvo dve godine na Višoj, pa treću godinu na fakultetu i biće četvrta na fakultetu. Sada imam dve diplome, a kada završim ovaj, imaću i treću. Mene buni sledeće: Da li se kada završim ovaj fakulet računa da imam dva fakulteta(zbog dve diplome) ili jedan, po americkim propisima?

Možda je poruka malo konfuzna, ali pokušala sam da je obrazložim.

Hvala unapred na odgovoru!

dreamerns
02.07.2010, 14:58
Mene za zanima sledeće: završila sam Višu poslovnu, a zatim i Fakultet za finansije, osiguranje i bankarsto(u trogodišnjem trajanju), sada učim četvrtu godinu na Fakultetu za poslovnu ekonomiju(treba mi za magistarske studije). Svi fakulteti su akreditovani kod nas(Imaju dozvolu za rad. U Srbiji je to veoma važno i ne postoji rangiranje kao u USA). Znači, prvo dve godine na Višoj, pa treću godinu na fakultetu i biće četvrta na fakultetu. Sada imam dve diplome, a kada završim ovaj, imaću i treću. Mene buni sledeće: Da li se kada završim ovaj fakulet računa da imam dva fakulteta(zbog dve diplome) ili jedan, po americkim propisima?

Možda je poruka malo konfuzna, ali pokušala sam da je obrazložim.

Hvala unapred na odgovoru!

Pa hoces li imati 2 iste diplome? Odnosno, hoce li obe diplome biti BSc?

lanas
03.07.2010, 13:18
Sada imam jednu diplomu vise skole, zatim jos jednu dilomu fakulteta(diplomirani ekonomista - menadzer bankarstva), a kada zavrsim cetvrtu godinu(sada polazem diferencijalne ispite koje mi nisu priznali), dobicu jos jednu diplomu sa zavrsenim fakultetom. Radi se o dva razlicita fakulteta i jednoj visoj skoli. Diplome fakulteta su bachelor.

dreadnot
05.07.2010, 09:27
Pravo je pitanje zbog cega ti je to sada bitno? Kad jednog dana udjes u USA (a moze i pre), odnesi sve svoje diplome sa pratecom dokumentacijom (koji predmeti, koliko sati nastave po semestru i sl.) koju ce ti izdati fakultet/i i visa skola u jedan od onih ranije i verovatno na drugom mestu pomenutih centara za odredjivanje ekvivalentnosti nasih diploma sa americkim i oni ce ti tacno napisati gde si i sta si.

lanas
05.07.2010, 09:54
A koji su to centri?

Zana
05.07.2010, 20:20
Lanas,

vidis to "Pretraga" gore? Odes na "Napredna pretraga", kao kljucnu rec mozes da stavis "diploma" i izacice ti spisak tema koje sadrze tu rec. Nas clan DMI je otvorila temu "Credentials evaluations" pod "Vodic za emigrante".

Eto, to su ti centri...

lanas
06.07.2010, 08:56
Hvala ti mnogo:;D: