PDA

View Full Version : Kakve su mi sanse ako apliciram za useljenje?


PDX
18.05.2006, 15:05
Posto i ja cekam da dobijem na lutriji, a vec konkurisem 5ti put, molio bih vas ako neko zna odgovor na pitanje:
Ako pokazem u US ambasadi u BGD-u 100.000$ u banci (u Srbiji) koje cu da prenesem u USA (ako dobijem useljenje), garancije brata koji zivi i radi u USA (kao pomoc za pocetak) i treba uskoro da sredi useljenicke papire preko posla, trenutno mi vazi turisticka multiplaj viza (na vise godina) dali mogu da ocekujem da mi molba za useljenicku vizu bude odobrena samo na osnovu ovoga gore navedenog? Znaci zaboravite lutriju posto mene do sada nisu izvukli i ko zna dali ce... Kakve su mi sanse ako apliciram za useljenje,a imam to sto sam gore naveo?

Nemanja
18.05.2006, 17:58
Za PDX-a
U Ameriku nije tako lako otici ni turisticki,a kamoli se useliti.
Ovde ima ljudi koji znaju bolje o svemu ovome od mene,ali koliko ja znam u USA ne mozes da se uselis ukoliko te temo ne ceka posao,i to ne bilo kakav.Taj ko ti obezbedi posao mora da ti da silne garancije i popuni brdo papira i pokaze State Departmentu zasto zaposljava tebe iz inostranstva kada u Americi ima toliko ljudi koji takodje zele da rade.Samim tim ti trebaju i kvalifikacije(skola) za taj isti posao da bi tvoj poslodavac mogao da opravda zasto je zaposlio bas tebe.Tako da je sve to malo zeznuto.
Ukoliko dobijes DV2007,bice ti mnogo lakse,bar sam ja tako cuo.Da je ovo najjednostavniji nacin da se uselis u USA.I dobro je da me izvukose!!:)
I inace ne moze da ti garantuje neko ko nije drzavljanin ili Permanent Resident Amerike.
Pozz!!!

Vojislav
18.05.2006, 19:46
Da li si upoznat sa tim, da li je i za ovu godinu vazi prijava u periodu oktobar - decembar 2006 ili se za za zelenu kartu moze prijaviti i ranije? pozdrav

PDX
18.05.2006, 20:51
Vidim da me ovde ljudi nerazumeju ni sta trazim... Ako se dobije useljenicka (imigrantska) viza tj. status u USA ambasadi u Beogradu, ti vise NISI stranac, vec se smatras kao Amerikanac (permanent resident ili US citizen) i onda imas prava da trazis BILO kakve poslove bez da dokazujes ti ili firma neznam ni ja kome bilo sta. Znaci NETRAZIM radnu vizu ili vec neznam ni ja koju, vec USELJENICKU. Drugo, izbeglice, i do skora politicki azilanti (za vreme Milosevica) opet nisu imali niti skole, niti specijalna znanja (visoke skole), niti su izvuceni na lutriji, pa su ipak dobili useljenicke vize (status) u USA. Oni su kao razlog naveli ili da su progonjeni ili ugrozeni. Vi navodite razlog da ste dobili na lutriji (izvukli vas iz bubnja), a ja mislim da nije tako mali razlog kada neko spomene da ce da sa sobom unese u pare u njihovu zemlju. Svakoj zemlji treba novac. Nekazem da je ovi 100.000$ mnogo za USA, ali nemislim ni da je razlog da me odbiju za useljenje. Mada, zaboravite ovo, proverio sam od mnogih ljudi, potrebno je vise od pola miliona evra da bi se useljenicka viza odobrila (pozeljno makar milion evra). Znaci ovih 100.000$ je malo. Zaboravite...

Nemanja
18.05.2006, 21:34
Ja samo kazem da ne mozes da usetas u Ambasadu i kazes:Dobar dan ja bih da se uselim u vasu zemlju.Moras imati razlog zbog kog zelis useljenje,a posao je jedan od tih razloga,jer ako imas stalni posao tamo mogu da ti dozvole useljenje.Ako trazis azil,to ima svojih losih strana,a izbeglica verovatno nisi tako da na tu foru ne mozes proci.A verovatno i sam znas da je od 11.09.2001 inace mnoooogo teze uci u Ameriku i turisticki,a kamoli useliti se.
Zato kazem da ako te izvuku za DV,useljenje dobijas sigurno ako si "cist" papiroloski.Retki su oni koje izvuku i odbiju ih,jer se niko ne prijavljuje za ovakve stvari iz zezanja.
A inace se nigde ne navodi nikakva kategorija jer je DV program za sebe i useljenje dobijas jer si imao srece da te izvuku od 7-8 miliona ljudi,koliko se inace prijavi za DV-Lottery svake godine.

Za Vojislava
Pitanje je da li ce uopste biti prijavljivanja za ovu godinu,jer je Senat predlozio da se lutrija ukine od 1.Oktobra 2006,tako da je sve neizvesno,i mnogi smatraju da DV2008 nece biti.

PDX
19.05.2006, 16:26
Evo ja konkurisem vec 5ti put i do sada nisam dobio... a kako stvari stoje necu ni ovog puta jer vidim da je vec stiglo mnogima sto postuju na forumima, a meni jos nista... Znam, znam, postoje sanse do kraja jula zvanicno ali ja se mnogo nenadam, jer vecina nedobije, samo mali procenat ima srece... To je ipak samo lutrija. Razmisljam o nekim drugim nacinima, da apliciram za imigrantsku vizu na primer, pa mozda mi greskom i odobre, ali samo greskom... Makar ce tamo u lice da mi kazu dali sam dobio ili nisam, a ovo za lutriju cak mi i nekazu da nisam izvucen (sto me malo nervira)... Ipak volim da mi neko u lice kaze "Moze" ili "Nemoze"... Posle 5tog pokusaja ako vas neizvuku verujte da gubite svaku nadu u tu lutriju... Vidim i "Goran" je veteran u konkurisanju za lutriju tako da nisam sam...

C-SPAN
21.05.2006, 05:01
Prvo ta takozvana investiciska/iseljenichka viza postoji samo je malo skuplja 1 mileon cirka sa cistim poreklom para i za biznis planom naravno, sa 100k nemozesh nishta da uradish a mozda ni to.Dalje nemozesh da samo aplicirash za vizu ko shto to imaju kanadjani npr tako nemozesh da dobijesh iseljenicku izuzetak su lutrija izbeglice i investiciske vize.Trece kad dobijesh PERMANENT RESIDENT status ti si i dalje stranac zapamti .Cetrvto nije senat predlozio ukidanje DV programa vec House of rep. donji dom predlozio i usvojio u decembru trenutno se u senatu vodi debata o amnestiji za ilegalce S.2611 koji je kako stoje stvari na totalnoj suprotnoj strani nego h.r. 4437 usvojen u decembru,ja licno nevidim kompromis izmedju ta dva zakona tako da se moze desiti da "lutrija ipak prezivi"

PDX
21.05.2006, 11:42
To je apsolutno tacno da je 100k malo da bi dobio iseljenicku (imigrantsku) vizu, i da treba milion evra sa biznis planom da bi je dobio. Drugo, ako dobijem (nekako) PERMANENT RESIDENT status, znaci green card bez expire date, znaci dozivotna zelena karta (ne privremena), onda ja imam apsolutno SVA prava kao i US drzavljanin samo bez prava da glasam na izborima sto nesmatram nekom velikom manom... Znaci da zivis i da trazis posao, tj. radis, to imas potpuno ista prava kao da si rodjen u USA, i ti onda NISI stranac i trazis posao kao i nativan Amer. Jedina ozbiljna mana kod permanent resident statusa je ta sto ti i dalje nemas pasos USA, moras i dalje da imas vazeci pasos svoje nativne zemlje (znaci pasos SCG) i kada recimo oces da putujes u Nemacku ili Francusku ti i dalje moras da svratis do njihove ambasade i da trazis vizu, stim sto nju 100% sigurno dobijas vrlo lako cim pokazes u ambasadi da imas permanent resident status u USA. To recimo USA drzavljanin nemora, vec se samo pojavi na granici sa USA pasosom. USA drzavljanstvo i USA pasos lako dobijas posle par godina (3-5) ako polozis test koji je smesan ako imas PERMANENT RESIDENT status.
Znaci ovo sve nepricam napamet, jer sam bio u USA kao turista sveukupno kad se sabere oko 2,5 godine i sve ovo sam proverio.
Za iseljenicku vizu je potrebno da imate dobar razlog za iseljenje, i da na pitanje: "Koji su Vasi razlozi za iseljenje is Srbije, odnosno SCG?" date dobar odgovor odnosno razlog... Ma "samo toliko"...

C-SPAN
21.05.2006, 15:30
i disagree :-) lets have a honest debate.Opet ti kazem nije isto zk i drzavljanin,prvo chak i sa zelenom kartom nemozes da trazish vecinu federalnih poslova, zatim nemozesh biti vatrogasac policajac npr treba drzavljanstvo,morash da budes u zemlji ko vlasnik zelene karte nemash pravo na pasosh nemash pravo glasa nemozesh da se kandidujesh na izborima shto je itekako bitno,ako napravish neko sranje guess what u r outta of here.Nemoj da se zanosish neceti ti dati da se iselish cak i ako im dash valjan razlog to je nedevoljno.Zasto nisi pokusho da ostanes kad si bio?.Da josh jedna stvar Zk ko Zk vazi deset godina josh jedna zabluda da je postoji dozivotna zelena karta bez datuma isteka,morash da je obnavljas svakih 10 godina da trazish novu inache status ko status je stalan. Pozdrav i sve najbolje u tvojim nastojanjima da dodjesh opet.

PDX
21.05.2006, 16:27
Da, u pravu si ovo za ZK. Ali sa druge strane, lako je dobiti bilo kakav posao, npr. da radis u Walmart-u, ili da budes prodavac u nekoj prodavnici / shoping molu ili da budes kelner, ili ima milion drugih "obicnih" poslova od koje mozes da radis sa ZK a da pri tome se nesmatras kao stranac. Vremenom ces dobiti i posao u struci (sto vec nije tako lako, ali nije ni bas mnogo tesko) pa ce ti se primanja znatno povecati. Sto se tice expire date-a ZK od 10 godina, pa za to vreme ima sigurno da polozis test za drzavljanstvo, koji je smesan (niko na tome nije pao), i to imas najmanje 5-6 godina da ga ponovo polazes iako si (neznam ni ja kako) pao (a to je maltene nemoguce). Kazem 5-6 godina, jer pravo da polazes stices posle 3-5 godina od kada dobijes ZK. E ako dotle nepolozis, onda si stvarno diabola. Mozes da dosta lepo zivis i da budes nezavistan (pa i od prvog najgoreg posla koga ima svugde i koji se lako dibija), naravno pri tome da se nerazbacujes. Pod ovim podrazumevam da sam placas stan (rentiras apartman), hranis se gotovom hranom (za sve obroke), da kupis kola (na kredit), i da jednom odes na letovanje. Nista vise od toga, a to sve bez icije pomoci sto za zemlju Srbiju deluje nezamislivo iako si i visokoobrazovan sa fakultetom to neces moci sam od svoje zarade da priustis (cak ni priblizno). Znam da je tesko dobiti ZK... pa ako nedobijem na lutriji, nema sta da izgubim da konkurisem za imigrantsku vizu, pa mozda me greskom i prime. Ja verujem da nekom i progledaju kroz prste, pa mu daju iako mozda na prvi pogled neispunjava uslove za ZK. Mislim ako neko ima neku povezanost sa US, i nesto ponudi, mozda ga i puste... Greskom...
Hvala na lepim zeljama...