PDA

View Full Version : 30 gradova prema statistici


malasestra
04.03.2009, 20:18
Evo opet mene, radim sve ono što ne bih trebao da radim :1072: pa sam tako potražio 30 najvećih gradova (metro i CSA) u SAD i dodao koji podatak, čisto da može neko da uporedi gradove jer ako dolazite vamo a da nemate ujne ili strike, velika je verovatnoća da ćete završiti u jednom od ovih gradova.

Potrošio sam dan na ovome a i nisam našao svih podataka. Uradjeno u Excel 2003. To je ovako za početak, polako ću još dodavati kategorije i slično. Ako ima neko šta da doda ili ispravi, slobodno se javite. To sam uradio čisto zbog sebe eto pa šta ja znam, možda nekom koristi.

http://rapidshare.com/files/205328407/30gradova.xlsx

http://img3.imageshack.us/img3/5394/guifzuifzui.jpg

:1081::1081::1081::1081::1081:

xeg
05.03.2009, 08:11
Lepo i ja cesto pratim razne statistike ali uvek treba imati jednu dozu rezervisanosti prema statistickim ciframa jer kao sto je Mark Twain rekao:

"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and stistics."

Lucky
05.03.2009, 13:47
ili Zvonko Mihajlovski "Statistika je kao bikini - pokazuje puno ali ne otkriva nishta" :naughty:

dreamerns
05.03.2009, 15:17
Ovi procenti su dosta matori....mnogo toga se promenilo u zadnjih sest meseci....pa ja sam stigao bogamu :-)
Recimo chicago sada ima nezaposlenost 7.5% po njihovoj statistici. Licno mislim da je 20x lakse naci posao u Novom Sadu koji ima 29% nezaposlenost.

malasestra
05.03.2009, 15:28
Stopa nezaposlenosti je iz 2007.godine jer nisam tražio najnovije podatke. Cost of living - 100 je američki prosek, a crime index 320,9 prosek.

EDIT: U Detroitu je nezaposlenot 22%, baš sam gledao grad po youtube-u, strava i žasu.

dreamerns
05.03.2009, 17:42
Ma lazu sa tim procentima najstrasnije...mislim, ne lazu oni, nego ih namestaju kako im odgovara. Npr...oni prosjaci po ulicama se ne racunaju u nezaposlene i sl.

Leona
06.03.2009, 00:56
Ma lazu sa tim procentima najstrasnije...mislim, ne lazu oni, nego ih namestaju kako im odgovara. Npr...oni prosjaci po ulicama se ne racunaju u nezaposlene i sl.
nego u sta:wtf::blink: ja cudne zemlje...

kaneolopa
06.03.2009, 01:21
@ Leona
Uzmi pa malko citaj Majkla Mura... imas jednu lepu organizaciju Bureau of Labor Statistics (http://en.wikipedia.org/wiki/Bureau_of_Labor_Statistics) koja obracunava i objavljuje da li si ti zaposlen, ne zaposlen ili se u opste ne racunas :D

Leona
06.03.2009, 10:24
@ Leona
Uzmi pa malko citaj Majkla Mura... imas jednu lepu organizaciju Bureau of Labor Statistics (http://en.wikipedia.org/wiki/Bureau_of_Labor_Statistics) koja obracunava i objavljuje da li si ti zaposlen, ne zaposlen ili se u opste ne racunas :D
interesantno:grin:
bas hocu
i nama bi trebalo nesto takvo ovdje, kod nas "prosjaci" razvili biznis

dreamerns
06.03.2009, 15:22
Ljudi prosjaci u srbiji su 0 naspram ovih ovde. Kakve ovde bede ima, to nije normalno. Uzas i strahota....mada ja jos imam problem da ih zalim. Ono....imali su sansu, rodjeni su u USA i oni su odlucili da budu propalice.

landlord
06.03.2009, 15:36
ma dreameru.. ja kad sam cuo koliko prosjaci zaradjuju kod nas.. pa ja sam rekao koji vrag sma ja isao u skolu? :)

Leona
06.03.2009, 16:07
ma dreameru.. ja kad sam cuo koliko prosjaci zaradjuju kod nas.. pa ja sam rekao koji vrag sma ja isao u skolu? :)
upravo:==D:
neko se skoluje a neko prosi:grin:

@dreamer-sto se tice prosjaka tamo, ne bih bas gledala na to da su imali sansu jer su rodjeni u USA, to stoji ali nismo svi rodjeni pod istom zvijezdom, neko mora i da to bude pa i u uSA.
Nije ih ljepota natjerala da prose to je sigurno, a sada razlozi su vec nesto drugo

dreamerns
06.03.2009, 20:40
Pa to je tacno, ima tu njih raznih...ali je velik broj tu zato sto hoce da bude tu....jednostavno, nece da radi. Ne znam koliko u srbiji zaradjuju prosjaci, znam samo da ti prosjaci bez problema idu u nemacku i sl drzave, a da nas ostale zajebavaju.

malasestra
06.03.2009, 20:51
Ti prosjaci što prose po Nemačkoj, Italiji, Švici... su uglavnom primorani da to rade najviše od strane bugarske, rumunske i albanske mafije. Ucenjivani životom prose po zapadu onda im sve pare uzmu, daju im samo za burek da pojedu svaki dan čisto da ne umru od gladi.

Uostalom prosjak ili ne, čovek obično dodje do dna da bi otišao na ulicu i ponižavao sebe tako da ne verujem pričama kako je to unosan posao i da to ljudi rade zbog para već zbog toga što im je to poslednja šansa da dožive sutra.

dreamerns
06.03.2009, 22:34
Ovde po americi su ti beskucnici malo cudni, moram priznati. Mislim da tu ima i dosta mentalno poremecenih slucajeva, jer ova divna drzava jako brine o svojim gradjanima koji nisu osigurani. Doduse, oni cine neki procenat, ali verujem da procenat cine i oni koji jednostavno tako hoce da zive. U svakom slucaju, ovde su ti prosjaci veca beda nego u srbiji. Bolje su obuceni, ali covece....ovde temperature umeju da budu tako niske....da to nije normalno.

Leona
07.03.2009, 00:23
Vala ja ne znam zasto bi neko zelio biti prosjak ali ima i takvih.
I slazem se sa @malasestra, kako god se okrene porazavajuce je da oni za zivota nisu uspjeli dogurati dalje od prosjaka pa makar radili za procenat.

A temp u Chicagu su posebna prica...meni je Chi prelijep grad, ali mislim da ne bih mogla tamo bas zbog takve klime, iako nikad ne reci nikad

landlord
07.03.2009, 02:47
@Leona - kazes ne znas zasto bi neko zelio biti prosjak.. Ocigledno nisi okusila alkohol..:)
ma ja sam gledao na Karlovom mostu u Pragu prosjake.. koji bukvalno tako ponizno dodiruju zemlju.. ustvari ti to mislis.. oni spavaju i drze sesiric da im ubacis po koji cent... a onda navece idu po krcmama..
To je njima stil zivota..
A u Americi.. pa jebi ga.. tebi izgleda normalno da se patis i boris za svoj dinar.. a tamo ima ljudi koji ne zele da rade.. razocaraju se u nesto.. ili nekoga.. i onda se okrenu boci i opet su tu na ulici.. Valjda im tako lakse..
Ja znam lika koji tako gluvari.. jednom nogom je beskucnik, pa se kao malo trzne.. malo raznosi pizze, kao radi, pa ga onda policija uhvati da pijan vozi.. pa ima ogromne kazne .. ali alkohol ga ubi.. a i lijenost.. i nacin zivota. Jebi ga navikao cova sa malo rada u bivsoj Jugi zivio kao lord.. a sad sa isto toliko truda je skoro pa na ulici..

Leona
07.03.2009, 13:45
@Leona - kazes ne znas zasto bi neko zelio biti prosjak.. Ocigledno nisi okusila alkohol..:)
ma ja sam gledao na Karlovom mostu u Pragu prosjake.. koji bukvalno tako ponizno dodiruju zemlju.. ustvari ti to mislis.. oni spavaju i drze sesiric da im ubacis po koji cent... a onda navece idu po krcmama..
To je njima stil zivota..
A u Americi.. pa jebi ga.. tebi izgleda normalno da se patis i boris za svoj dinar.. a tamo ima ljudi koji ne zele da rade.. razocaraju se u nesto.. ili nekoga.. i onda se okrenu boci i opet su tu na ulici.. Valjda im tako lakse..
Ja znam lika koji tako gluvari.. jednom nogom je beskucnik, pa se kao malo trzne.. malo raznosi pizze, kao radi, pa ga onda policija uhvati da pijan vozi.. pa ima ogromne kazne .. ali alkohol ga ubi.. a i lijenost.. i nacin zivota. Jebi ga navikao cova sa malo rada u bivsoj Jugi zivio kao lord.. a sad sa isto toliko truda je skoro pa na ulici..
pa sad sto se tice alkohola...:grin:

A u Americi me nista ne iznenadjuje vise, znala sam uvijek da su bukvalno drugi svijet a stalno uvidjam sve vise koliko su drugaciji pfff

kaneolopa
07.03.2009, 19:49
Sto se tice bezkucnika evo sve sta ste hteli da znate ovde (http://en.wikipedia.org/wiki/Homelessness_in_the_United_States)
Strasno je to da najveci procenat cine maje sa decom :(

goranm
03.04.2009, 12:35
Ljudi prosjaci u srbiji su 0 naspram ovih ovde. Kakve ovde bede ima, to nije normalno. Uzas i strahota....mada ja jos imam problem da ih zalim. Ono....imali su sansu, rodjeni su u USA i oni su odlucili da budu propalice.

AKo im fizicki nista ne fali, tj. nisu invalidi tesko da ne mogu da zarade makar za osnovni zivot. Ima toliko fizickih i manje umno zahtevnih poslova da sigurno mogu zaraditi minimum neophodan za zivot. Druga je stvar sto su mnogi od njih alkoholicari koji i kada dobiju neku milostinju na ulici brze bolje otrce u liquor store i kupe bocu pica. Mozda sam lose obavesten ili imam predrasude ali verujem da je vecina njih takva. Naravno uvek postoji jedan deo onih koje zivot nije stedeo, prema kojima je bio surov, koji su imali pa izgubili sve. Takvih mi zaista jeste zao, mada kada bolje rezmislim nisu se rodili u Bejrutu pa da nemaju izlaza, da ne mogu krenuti iz pocetka, a na greskama nauciti da ne prodju ponovo na isti nacin.

Score
14.12.2011, 02:16
http://www.neighborhoodscout.com

Evo liste sa mogucnoscu pretrage i statistike gde ne bi trebalo ici (i bas Chicago..). Kao na primer:
The top spot (najgore mesto:67:) went to the Chicago neighborhood of West Lake Street, contained within the 60612 zip code. If you live in that area code, according to their statistics, you have a 1 in 4 chance of being the victim of a crime. Neighborhoods in Cleveland, Las Vegas and Atlanta also made the list.

Read more: http://newsfeed.time.com/2010/10/06/where-are-americas-most-dangerous-neighborhoods/#ixzz1gT1b411T
:guns2::a078:

vuxanne
13.04.2012, 04:03
Da je malo vise bilo bi sto kazu kod nas fifti fifti, izem ti sansajn... Ccc

Super sajt. Bas gledam za jedan grad sto znam, prilicno tacne informacije...

vrhunski
13.04.2012, 07:41
Mozete ovde maltene u realnom vremenu da pratite sta se desava :))
http://spotcrime.com

al ove kradje to moze da bude neko prijavio nestao mu novcanik i slicno.
inace bas sam se iznenadio koliko ima toga za ovu adresu

4420 Aukai Avenue 96816

vuxanne
13.04.2012, 16:20
Mozete ovde maltene u realnom vremenu da pratite sta se desava :))
http://spotcrime.com

al ove kradje to moze da bude neko prijavio nestao mu novcanik i slicno.
inace bas sam se iznenadio koliko ima toga za ovu adresu

4420 Aukai Avenue 96816

Mora da ima brdo turista. Ili da je neko azuran da unosi podatke. Zamisli kod nas ovo - kradje mobilnih i slicno... Ne bi video mapu...

Kod mene - prosle godine neki "domestic disposition" i jedan "theft" (2011)

Mitkoni
16.09.2014, 20:31
Gde sam na prethodnoj tebi postavio post kada su u pitanju najsigurniji gradovi u Washington's evo u ovoj cu postaviti i po njihovom ranku najopasnije

SeattleInsider: Wash. state's most dangerous cities
Washington's most dangerous cities


SeattleInsider: Wash. state's 50 safest cities
Washington's safest cities
http://www.kirotv.com/gallery/entertainment/seattleinsider-wash-states-50-safest-cities/gCNJJ/#6119264

Koliko je verovati podacima ne znam. Slucajno sam naisao na njihovoj grupi na fejsbuku.