PDA

View Full Version : DV-2010 Prve koverte


landlord
19.03.2009, 10:12
Poz,

za sve vas koji cekate prvu kovertu informacija iz KCC-a je da ce ove godine koverte malo kasniti, i da ce umjesto marta prvi krug biti u aprilu. Tako da se strpite jos malo..:)

Srecno svima.

I da izvor ove vijesti je :

http://forums.immigration.com/showthread.php?t=294771

post broj 8.

landlord
19.03.2009, 11:19
Evo izgleda da je ovo bila dezinformacija..

Juce covjek u Turskoj dobio NL. Broj 736.

Sa srecom ljudi.

Leona
19.03.2009, 12:07
Kako ja mrzim kada bacaju bombe:wacko:
Sretno svima naravno:)
Da nam bude ova godina sretna:grin:

dreamerns
19.03.2009, 14:53
Jao, dosta mojih prijatelja i rodbine se prijavilo....bas bih voleo da ih izvuku :-) Najbolji nacin da se vidis sa svojima je da ih preselis vamo :-)

Nego, srecno svima koji ste prosle godine igrali...da i vi uskoro osetite svo ovo uzbudjenje koje usledi nakon prve koverte :-)

xeg
19.03.2009, 19:00
I ja vam ljudi zelim srecu, svima koji nas pratite i ucestvujete u ovim diskusijama/terapijama:;D:
Jedva cekam da krene nova euforija:==D:

bastovanka
19.03.2009, 19:31
konacno mogu da pisem :) jeeeeeeeee :ludak:

e pa eto da se oglasim po prvi put i ako vec neko vreme svakodnevno pratim desvanja na forumu i jako mi je drago sto postoji :grin: :bravo:

ja sam se ove godine prvi put prijavila i nekako imam bas dobar osecaj :)

eto samo sam htela da kazem da sam jako jako nestrpljiva :aa: i sto je najgore posto svaki dan postar zvoni bas meni na interfon od skoro 40 stanova svaki put se strecnem :)

mislim kad budem procitala ovde kad prvi bude dobio cuvenu kovertu da cu odlepiti :blink: dok ne stigne i meni :obrva:

eto pozdravljam vas sve nestrpljive i sve koji nas bodrite :1081:

xeg
19.03.2009, 19:37
Hahaha... welcome:==D:
Bas smo Srdjevic i ja komentarisali zasto ti je nick bio sive boje, tada nisi mogla ni da postujes - to je bilo jer nisi zavrsila registraciju, ostala ti je email verifikacija, mislim da je isto to i Zivkovica mucilo neko vreme.

Znao sam ja da ce cim upisem "zelim srecu svima koji nas prate" neko nov da se javi hehe:grin:

landlord
19.03.2009, 19:38
Dobro dosla na forum...

Good Spirit
19.03.2009, 20:20
ja sam se ove godine prvi put prijavila i nekako imam bas dobar osecaj :)

Hehe, ja uvek imam dobar osećaj pa za sada ništa, ali promeniće se to ;)

Mogli bi ove godine da nas obraduju da prime sve koji su se prijavili ... sigurno nije u pitanju velika cifra :woohoo:

bibi
19.03.2009, 22:10
joooj, dok nisam videla da je otvorena ova tema, skoro da nisam ni razmisljala o tome da je uskoro vreme...
sada je vec pocela da me trese groznica, i bas bih volela da bas ja budem prva koja ce javiti "stigla je!" :1072:

Leona
19.03.2009, 23:48
Ja sam prvi put aplicirala tako da kada bih dobila smatrala bih se jednom jako sretnom osobom:grin:
a kada odprilike dolaze koverte na nase prostore?
vidim da kod vecine vas pise da ste ih dobili u maju

i bastovanka, dobrodosla:)

ljiljadule
20.03.2009, 07:38
Veruj mi da bi i bila sretna osoba,posto si prvi put aplicirla.Ja sam cetvrti put aplicirala,i svake godine se iznova nadam.Ne odustajem.A mislim da sam negde ranije procitala da su neki dobijali koverte i u Aprilu.

Zana
20.03.2009, 08:01
:grin::grin: eeeee k'o danas se secam - 12-ti april, ujutro....:bravo:

Taji
20.03.2009, 08:04
Dobrodoslica bastovanki :1081:

Mnogo srece zelim svim novim forumasima i da se sto prije pocnete oglasavati ovdje jedan po jean kako ste dobili prve koverte:grin:

Nemojte da vas ista obeshrabri, moja koverta stigla tek nekad krajem decembra kad su vec svi iz te moje grupe i intervuje odradili pa opet nije bilo kasno....cekam 1 maj:woohoo::1072:

wingreen
20.03.2009, 09:10
Mnogi moji prijatelji su aplicirali i ocekujemo kovertu uskoro. Znam koliko sam ja bila nestrpljiva, najgore je cekanje....Zelim vam srecu i jedva cekam i ja da pocnu da pristizu prve koverte :bravo: Moja je stigla 15. maja prosle godine.

ljiljadule
20.03.2009, 10:38
Taji da li sam te dobro razumela,da li je tvoja prva koverta stigla tek u decembru?

Leona
20.03.2009, 11:30
Taji da li sam te dobro razumela,da li je tvoja prva koverta stigla tek u decembru?
da:grin: sjecam se kad se zalila jadna i nije znala sta ce:grin:

ljudi ja sam se toliko sada istraumirala, sjedim i cujem nesto u hodniku, izadjoh kad u sanducetu stoji ogromna bjela koverta:grin:
ja stala gledam u kovertu sa nevjericom, uzeh u ruke, kad nekakvi prospekti:-_-;:

pekka
20.03.2009, 12:01
:grin:Pozdrav svima na blogu. Ja sam ovde od nedavno, mada vec treci put apliciram za zelenu kartu i veliki sam optimista. Blog je izuzetan i svi ste fenomenalni sa svojim komentarima, informacijama i dobrom voljom da pomognete. Delim nestrpljenje sa svima koji ocekuju kovertu i nadam se najboljim.:grin:
Pozdrav svima !

landlord
20.03.2009, 12:14
Dobro dosao.. i kako kazu treca sreca... pa valjda upali

Sloba_Kg
20.03.2009, 14:09
dobro dosli novi forumasi!!
Puno srece.
Ne odustajte, mene su izvukli iz druge
Pozdrav

ljiljadule
20.03.2009, 14:30
Leona pa ti si prava srecara.

Good Spirit
20.03.2009, 19:15
Ok, koverta treba da stigne fizički ako nas izvuku, ali zar nisu rekli da od ove godine menjaju fazon i da pored koverte šalju i na mail obaveštenje o tome?!

Ako je tako mail će stići pre koverte :D Tako da treba čekati mail (email) ;)

bibi
20.03.2009, 19:28
cini mi se da nije bio u pitanju mail, vec da cemo mi u julu moci da proverimo da li je nas prijavni broj izvucen (a prijavni broj bi trebalo da smo odstampali - pojavio se na potvrdi o prijavi).
podatke o izvucenim brojevima bi trebalo da objave na nekom posebnom sajtu... valjda?

Good Spirit
20.03.2009, 19:45
Pa dobro i to je ok, samo da postoji još neki način provere. Ja znam da sam pročitao prilikom apliciranja da ima još neki način... Jer ovo je stvarno bilo glupo, pogotovo u Srbiji gde pošta zna često da se zagubi ili ti obiju sanduče?!

bibi
20.03.2009, 20:02
ma da, to za postu je strasno :no:
ja sve imam osecaj da sam mozda i izvucena u nekoj od prethodnih godina, ali da je koverta zavrsila u tudjim rukama (iako niko drugi nema nikakvu korist od nje)

evo sad cu da pronadjem uputstvo za apliciranje od ove godine, pa cu citirati sta su rekli o ovom "drugom nacinu provere" :book:

dreamerns
20.03.2009, 20:40
nama je prva koverta kasnila mesec dana i vise, a druga je stigla deset dana nakon sto je zakazan intervju....hvala bogu, pa smo proveravali na vreme.

Sloba_Kg
20.03.2009, 21:08
cini mi se da nije bio u pitanju mail, vec da cemo mi u julu moci da proverimo da li je nas prijavni broj izvucen (a prijavni broj bi trebalo da smo odstampali - pojavio se na potvrdi o prijavi).


TACNO TAKO, ali tek od jula

Gringo
20.03.2009, 21:39
Meni je prva koverta stigla pocetkom juna sto znaci da je sudeci po datumu na pecatu putovala vise od mjesec dana. Inace, u lutriji sam ucestvovao prethodnih 4- 5 godina, i naravno, najvise sam se nadao, a zatim i razocarao prve godine.

bibi
20.03.2009, 22:47
evo sta sam pronasla na sajtu US Department of state:

http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html#4

Lottery Winner Notification

Diversity Visa lottery applicants selected are notified by mail between May and July of the next year, following DV Online entry. Lottery entrants selected are provided further instructions, including information on fees connected with immigration to the U.S. Those selected in the random drawing are NOT notified by email. Those individuals NOT selected will NOT receive any notification. The Diversity Visa Lottery Instructions "Selection of Applicants" section provides information about the DV timeframe and process.
a sledeci tekst je iz zvanicnog uputstva za prijavljivanje za DV2010 (uputstvo na engleskom jeziku u celini, mozete pronaci na gore navedenom sajtu)

WILL ENTRANTS WHO ARE NOT SELECTED BE INFORMED?
Starting with DV-2010, all entrants, including those NOT selected, will be able to check the status of their entry through the E-DV website and find out if their entry was or was not selected. Entrants should keep their own confirmation page information from the time of their entry (October 2, 2008, to December 1, 2008) until they may check the status of their entry online. Status information for DV-2010 will be available online from July 1, 2009, until June 30, 2010. All notification letters are sent to the address indicated on the entry within five to seven months from the end of the application period.

A na sajtu Americke ambasade u Beogradu http://belgrade.usembassy.gov/consular/iv/dv_2010_serb.pdf
mozete pogledati verziju uputstva na srpskom, a evo i deo o proveri statusa:

Ukoliko ste uspešno popunili molbu na kraju će vam se pojaviti strana na kojoj će biti ime i prezime podosioca molbe, datum
roĎenja, zemlja na osnovu koje se kvalifikuje, i datum i vreme podnošenja prijave. Ova potvrda o uspešno popunjenoj prijavi
može se odštampati iz veb brauzera. Od 1. jula 2009. moćiće te da proverite status veše molbe na istoj veb strani unošenjem
jedinstvenog broja, koji vam je dodeljen nakon prijave molbe i unošenjem ličnih podataka.

Na confirmation page, koju sam isprintala nakon prijave sam pronasla i sledeci pasus:
You must retain your confirmation number in order to check your entry status using the internet. You may check back on this site at anytime between July 1, 2009 and June 30, 2010 to determine whether your entry was selected for further processing in the 2010 DV Lottery. You will be required to enter your confirmation number in combination with other personal information in order to check on your entry status.
Selectees will also receive a letter through their contry's postal service notifying them of their selection...

Eto, a ja nam svima sa ovog foruma, koji smo aplicirali za 2010, zelim da nas obraduje velika bela koverta iz Kentakija :woohoo:

Leona
20.03.2009, 23:59
Leona pa ti si prava srecara.
hahah mo's mislit:grin:

Ma meni je besmislica da cemo tek od jula moci provjeriti kada navjerovatnije ce koverte doci ranije.
Nego i mene je strah da koverta ne zaluta ili nesto slicno:smrc:

dejancic
21.03.2009, 01:25
Ma meni je besmislica da cemo tek od jula moci provjeriti kada navjerovatnije ce koverte doci ranije.

Na sajtu isto tako pise da ce koverte slati od maja pa nadalje, a mi smo imali slucajeve da je koverta dolazila u aprilu, a u nekim Evropskim zemljama, cini mi se cak i krajem marta. Tako da mozda oni pisu kasnije datume da se ograde od svih onih koji ce vec 1. jula da ih zaspu sa mail-ovima tipa zasto ne mogu da proverim svoj status itd. Ja se potajno nadam da cemo svoj status moci proveriti mnogo pre pocetka jula:obrva:

xeg
21.03.2009, 11:59
Jedno je sigurno, a to je da vise nece biti nedoumica dal' je neko izvuko kovertu iz sanduceta ili je zalutala na putu do vas, ako koverte do jula nema ulogujete se i vidite status, bice nesto tipa: PROSAO ili NIJE. Ako NIJE to je to... sledece godine ponovo nada a ako je PROSAO a koverta nije stigla lepo "Alo Kentaki..." i posalju novu ili daju potrebne informacije :book:

jelenche
22.03.2009, 18:21
Alo ljudi, hvala vam svima koji ste aktivno ucestvovali u ovom forumu, a narocito onima koji su imali srece da budu izvuceni.vase iskustvo je za sve nas od presudnog znacaja, i drzimo se njega kao slovo zakona.
Nadam se da cete i dalje biti nase zvezde vodilje kroz svet, sve dok se ne sretnemo negde sa one strane okeana.
Drzite nam palceve i budite aktivni i preko bare :wee: I ne zaboravite nas smrtnike koji ovde ceznu za belom kovertom.
Ko bude imao srecu da je ugleda kod sebe u sanducetu, neka odmah javlja....
Meni je drugi put da ucestvujem ali prosle godine nisam imala srece.
Zato sad imam osecaj... I nadam se ... To je valjda pola posla, kad nesto zelissss.... :wee:

landlord
22.03.2009, 19:46
jelenche,

sto se mene tice ja cu se truditi da ostanem aktivan, i da ljudima koji budu izvuceni i dalje pruzam podrsku i pisem o svojim iskustvima u USA.

Samo te molim te iskljucis CAPS kada pises na forumu.

Poz i puno srece..

bibi
22.03.2009, 21:50
setila sam se da je bilo i na ovom forumu onih koji su obavestavani e-mailom da su izvuceni. A ako se dobro secam, to su bili oni koji su koristili usluge neke od agencija koje naplacuju to sto umesto vas podnesu prijavu na zvanicnom sajtu.
To je logicno jer verovatno ubeleze svoju adresu kao adresu na koju se salje prva koverta.

evo i linka na njen prvi post:

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=516#post516

landlord
22.03.2009, 22:04
Bibi, samo oni koji su koristili agenciju za priajvu su obavijesteni mailom ili tel pozivom. Dakle ne kontaktira njih niko iz Kentuckija.. nego ovi iz agencije. Jer oni kad te pirjave u ono polje gdje da ti se posalje obavijest ako te izvuku oni umjesto tvoje adrese stave svoju. I dakle oni dobiju obavijest umjesto tebe i onda te obavijeste mailom ili telefonom.

poz.

biljana
24.03.2009, 00:42
pozdrav ljudi! :)

evo i ja sam jedna od onih koja se ove godine prijavila na lutriju... ovo mi je drugi put (prvi put, ocito je, nisam imala srece).. :suure:

oba puta sam se prijavila preko sluzbenih stranica i stvarno me veseli sto cemo ove godine moci provjeriti status svoje prijave.. jer ni ja nikada nisam sigurna u te nase postanske usluge... :nene:

eto toliko... i svima vam zelim srecu u lutriji ove godine (isto kao i sebi!).. :) ako netko od vas dobije radovalo bi me slicno kao da sam i ja dobila.. :1072:

p.s.
i da... ima li nekoga iz hrvatske ovdje da je ucestvovao u lutriji? jer vidim da je ovdje vecina ljudi iz srbije.. pa cisto da vidim koliko nas je iz hr da znam kolike su mi sanse.. ;)

Zana
24.03.2009, 01:36
Pozdrav Biljana,

sve balkanske drzave su zastupljene na forumu - procentualno razlicito :grin: te je tako Hrvatska na cetvrtom mestu po broju poseta u poslednjih mesec dana... ima dosta dobitnika iz Hrvatske koji redovno ucestvuju na forumu, takodje i iz Bosne, Slovenije, i Makedonije. Vidim da imamo posete i iz Crne Gore, ali ne mogu da se setim da li je neko i ucetvovao odnosno objavio post.

Nemoj da te statistika zadrzi od aktivnog ucestvovanja na forumu :) Bez obzira ko je odakle, svi se nadamo istom :1081::1081::1081: Stizeljeto je iz Karlovca (a i iz Skoplja :)), mozes da procitas njeno iskustvo ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=363). Dobitnici iz Hrvatske koji nam se sele u Kaliforniju ovih dana su i Marky i Dele506...

xeg
24.03.2009, 08:46
Pozdrav B, kad smo vec kod Hr gde je TapirHR? Nisam ga video odavno, jel vec preko ili se sprema?

landlord
24.03.2009, 08:50
Pozdrav Biljana,

sve balkanske drzave su zastupljene na forumu - procentualno razlicito :grin: te je tako Hrvatska na cetvrtom mestu po broju poseta u poslednjih mesec dana... ima dosta dobitnika iz Hrvatske koji redovno ucestvuju na forumu, takodje i iz Bosne, Slovenije, i Makedonije. Vidim da imamo posete i iz Crne Gore, ali ne mogu da se setim da li je neko i ucetvovao odnosno objavio post.

Nemoj da te statistika zadrzi od aktivnog ucestvovanja na forumu :) Bez obzira ko je odakle, svi se nadamo istom :1081::1081::1081: Stizeljeto je iz Karlovca (a i iz Skoplja :)), mozes da procitas njeno iskustvo ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=363). Dobitnici iz Hrvatske koji nam se sele u Kaliforniju ovih dana su i Marky i Dele506...

Pozdrav Biljana,

dobro nam dosla i mnogo srece u izvlacenju ti zelimo...

Zana, a odakle bijase Veronika? Jel i ona iz Hr?

poz

Inside@22
24.03.2009, 14:34
@ biljana

Ja sam iz HR i prvi put prijavljen... :obrva:

Good luck to everyone... :bravo:

Taji
24.03.2009, 15:00
Pozdrav biljana i Inside@22 i mnogo srece vam zelim u ovogodisnjem izvlacenju:1072:

Leona
24.03.2009, 15:41
Fakat, gdje su tapir i Veronika?nestali... a nema ni Olivere

dobrodoslica novim i sretno:bravo:

landlord
24.03.2009, 15:44
Koji spam ljudi jos nisu poslali ni jednu kovertu mi ispunili 5 stranica..:)

bibi
24.03.2009, 16:57
nadamo se da cete nam tako aktivno odgovarati na pitanja, kad pocnu da stizu koverte :grin:

Inside@22
24.03.2009, 18:55
Hvala na lijepim željama... :bravo:

Pozdrav...

alexwolf
25.03.2009, 22:59
Pratim forum od osnivanja... Pre toga sam pratio Srdjevicev blog. Hteo sam da se zahvalim na super informacijama koje ste mi pruzali svih ovih godina!

Ja sam treci put aplicirao... Valjda ce biti treca-sreca.
Prva dva puta nisam dobio kovertu... :no:

Veliki pozdrav svim forumashima i srecno nam bilo! :beer:

P.S.
e da... i devojka je ove godine aplicirala, pa su shanse x2 :-)

landlord
25.03.2009, 23:09
ej samo tako.. super i puno srece ti zelim..
dobrodosao na forum..

xeg
25.03.2009, 23:13
dobrodosao na forum..

Hehe... kako bre drugar mi njemu da pozelimo dobrodoslicu kad je "stariji" od svih nas
Datum prijave: 11.06.2007
:grin:

alexwolf
26.03.2009, 00:50
he he... Tako je :bravo:
Da pozelim ja vama dobrodoslicu onda? :naughty:

Jesam odavno prijavljen (2007), ali nisam bio aktivan ucesnik, samo citalac!
Reko' ajde da se aktiviram, mozda mi se posreci :;D:

pekka
26.03.2009, 12:08
Slicna je situacija i samnom. Duze vreme sam bio samo posmatrac pa sam se i ja odlucio na prijavu i komunikaciju sa ostalima. Posto mi je ovo treca aplikacija postajem polako nervozan, te mi je lakse da sa vama svima delim muku (iscekivanje).Bez obzira na rastucu nervozu i dalje sam optimista(forever).:grin:
Puno srece svima!

goranm
26.03.2009, 12:13
Dva puta sam ucestvovao i nista. Valjda ce biti treca sreca. :bravo:

Taji
26.03.2009, 12:53
Dobro nam dosli novi clanovi i samo uzivajte citajuci ove jako poucne stranice naseg nam foruma:grin:
Mnogo vam srece zelim svima u nastupajucem izvlacenju:1081:

bibi
26.03.2009, 18:40
izgleda da preovladjujemo mi, kojima je ovo treci put...

biljana
27.03.2009, 01:29
thx svima na dobrodoslici i finim zeljama... ;)

iako... ja sam predala prijavu ove godine bez ikakvih planova sto bih mogla ako dobijem... isla sam na onu "sudbinsku kartu" tj. ako dobijem onda cu tek razmisliti sto mi je ciniti..
ali vidjet cemo..

jos jednom vam svima zelim srecu i odmah dojavite kad stigne prva koverta!! :obrva: ;)

jelenche
27.03.2009, 11:30
hvala landlordu koji je cini mi se ovde najaktivniji.
kad smo se sada ovako raspisali ,,u prazno,, kako ce tek onda biti
kad se nesto desi. ima da vas zasipamo pitanjima svaki dan.
pozdrav svima,
od aktivnog chitacha

steficacvek
27.03.2009, 12:01
i ja zelim svima srecu, i iskreno zelim da vam april/maj svima budu sretni!
stvarno ovdje ima mnogo korisnih informacija, a svi smo prosli faze panike, tako da samo pitajte, ko zna odgovorit ce 100%!

srdjevic
27.03.2009, 18:39
Koji spam ljudi jos nisu poslali ni jednu kovertu mi ispunili 5 stranica..:)

jes, vala! :srbinosm:
Predlažem da se otvori posebna (sticky) tema opet, pa da počnemo sa praznim listom papira; da imamo temu u kojoj će ljudi da se prijavljuju kako ko dobije kovertu... ;)

A onda moramo da nađemo ovogodišnjeg xeg-a da bude redar... :clap:

Hehe... kako bre drugar mi njemu da pozelimo dobrodoslicu kad je "stariji" od svih nas

:grin:

Da, da, momci i devojke s bloga su dobili "datum prijave" po prvom komentaru (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=540#post540) koji su onomad tamo ostavili...

Tako daaaa: veliki pozdrav povratniku!!! :wavey:

I za kraj, info o prvoj koverti:
Često postavljana pitanja - ČPP (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=59) (iliti popularni FAQ) :1097:
Popunjeni formulari - primer (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2)

:dedica1:

PUNO SREĆE SVIMA!!!

srdjevic
27.03.2009, 18:42
heh, tek sad videh da koristite staru temu i dalje.... :clap:

Jesam li ja to pobego s časa kad smo glasali landlorda za novog predsednika razreda? :srbinosm:

Tarzan
31.03.2009, 13:21
Ja sam do sad najvise srece imao u prvom pokusaju (pogotovo na ispitima), tako da se u to i sada pouzdajem - drugo mi i onako ne preostaje.

Al' cu da se napijeeem:beer:...ako me ne izvuku ;)

landlord
31.03.2009, 13:38
Poz,

nadam se da nije laznjak.. covjek dobio prvu kovertu. Datum je 24. mart.
Broj mu je 2010AF00011xxx. Ova koverta je stigla u USA. Dakle jos par dana/sedmica i mozete i vi ocekivati svoje koverte. Poz

goranm
01.04.2009, 08:49
Poz,

nadam se da nije laznjak.. covjek dobio prvu kovertu. Datum je 24. mart.
Broj mu je 2010AF00011xxx. Ova koverta je stigla u USA. Dakle jos par dana/sedmica i mozete i vi ocekivati svoje koverte. Poz

Vecina ipak dobije oko 15-20 maja, zar ne?

srdjevic
01.04.2009, 08:58
Zavisi od X faktora: odakle šalju, koji si broj, gde živiš, kakva ti je pošta u zemlji, da li živiš u (poštanskom) centru ili u selu nekom, itd...

goranm
01.04.2009, 10:07
Malo me zanimala matematika.
Za 2009 u izvlacenju je:
- ucestvovalo oko 9.100.000
- izvuceno oko 99.600 koji ce biti kontaktirani, naravno nece svi dobiti zelenu kartu, zato postoje veliki i mali (bolji) brojevi
- pravo ucesca ima otprilike

6.770.000.000 - cela planeta
minus:
- 61.000.000 - UK
- 38.000.000 - Poland
- 33.600.000 - CANADA
- 110.000.000 - Mexico
- 200.000.000 - Brazil
- 45.000.000 - Colombia
- 9.500.000 - Dominican Republic
- 14.000.000 - Ecuador
- 7.100.000 - El Salvador
- 13.000.000 - Guatemala
- 10.000.000 - Haiti
- 3.000.000 - Jamaica
- 30.000.000 - Peru
- 1.320.000.000 - China
- 1.148.000.000 - India
- 166.000.000 - Pakistan
- 50.000.000 - South Korea
- 90.500.000 - Philippines
- 86.000.000 - Vietnam

ZBIRNO JE TO 6.700 miliona - 3434,7 miliona=2.565.300.000 potencijalnih ucesnika.

Naravno nemoguce je odrediti koliko iz koje zemlje ima ucesnika, tj. koliko se ljudi prijavljuje, negde manje, negde vise (Ukraina), ali za racunaje dalje cemo koristiti jednaku distribuciju. Ispada da nasa zemlja (Srbija, za BIH, CG mozete sami sracunati) sa 7.365.000 cini 0.002871 odnosno 0.2871%.
Uzevsi u obzir da je broj prijava 9.100.000 ispada da je u Sbriji bilo oko 26.126 prijavljenih za DV2009 (slicno i za DV2010). Ovo je broj "dobrih" prijava, jer je broj od 9,1 milion prijavljenih ustvari broj dobrih, ispravnih prijava.
Ako uzmmeo u obzir da je a DV2009 u Srbiji bilo 656 "dobitnika" sansa da budete vi jedan od njih je 656/26.126=0.0251 ili ti 2.51%.

Naravno sve bi ovo bilo tacno kada bi ona raspodela bila ravnomerna, ali slozicete se, posto su saad u opticaju samo online prijave da prosecan Afrikanac bas i nema neke sanse da ima pristup racunaru, a mnogo je siromasnih u ovih 2.5 milijarde. Stoga bi trebalo broj od 2,5% uzeti sa rezervom jer je on verovatno i dosta manji, mozda i svega 1,5%, odnosno hocu da kazem da je broj prijavljenih u Srbiji verovatno veci od 26.000.

dakle upornost se isplati, ali sreca je ipak najvaznija. Ako je zaista 2,5% tada bi neko ko ucestvuje 20 puta, dakle 20 godina verovatno bio izvucen. Za bracne drugove ovo se moze povecati jer se moze podeliti sa 2.
Zanimljivo zar ne?

steficacvek
01.04.2009, 10:26
:blink:
blago meni pa sam vec dobila vizu ...

Leona
01.04.2009, 11:03
:blink:
blago meni pa sam vec dobila vizu ...
hahahaah
ja se pogubih medju ovim brojkama gore:smrc::==D:

Misa
01.04.2009, 11:05
Ako je zaista 2,5% tada bi neko ko ucestvuje 20 puta, dakle 20 godina verovatno bio izvucen

Ovo samo znaci da ces imati 2.5% sanse svake godine (pod uslovom da ostali parametri ostanu isti ili u istom proporcionalnom odnosu) a nikako da ti se sanse povecavaju s brojem apliciranja, jer je svako izvlacenje za sebe :no:

landlord
01.04.2009, 11:11
Poz,

evo da vam javim da su stigle jos dvije tri koverte, sve su za Afriku i sve su naravno primljene na adresama u USA.
Dan kada su poslane je 20 Mart.

poz i srecno

Leona
01.04.2009, 11:14
znaci krenulo je...:wee:

Amerikanac2009
01.04.2009, 11:20
ma pocece to vrlo brzo da pristize. Nije ni KCC-ju lako da posalje 100.000 koverti odjednom! Verovatno idu po nekakvoj shemi za slanje tih koverata... Ja sam npr. dobio kovertu pocetkom jula, a na onom prvom listu ispod bar koda u NL pise 20. april??? dakle nema pravila. Kada stigne dobro dosla. Sa srecom svima koji ocekuju NL

Amerikanac2009
01.04.2009, 11:21
Treba u obzir uzeti i azurnost nase poste!:;D:

goranm
01.04.2009, 12:16
Ovo samo znaci da ces imati 2.5% sanse svake godine (pod uslovom da ostali parametri ostanu isti ili u istom proporcionalnom odnosu) a nikako da ti se sanse povecavaju s brojem apliciranja, jer je svako izvlacenje za sebe :no:

Jeste, ali svaki put imas oko 2,5% sanse, tako da posle dovoljnog broja izvlacenja moras na kraju biti izvucen. Nije bas igra glava-pismo, gde je 50%, ali ipak vredi. Kad tad mora pasti glava. Da sad bas ne crtam Gausovu raspodelu. :)

goranm
01.04.2009, 12:17
ma pocece to vrlo brzo da pristize. Nije ni KCC-ju lako da posalje 100.000 koverti odjednom! Verovatno idu po nekakvoj shemi za slanje tih koverata... Ja sam npr. dobio kovertu pocetkom jula, a na onom prvom listu ispod bar koda u NL pise 20. april??? dakle nema pravila. Kada stigne dobro dosla. Sa srecom svima koji ocekuju NL

Veliki je to posao, verujem da gomila od 100.000 koverata izgleda nestvarno veliko, zamisli tek kad bi morali lepiti markice. To bi bilo ravno robiji za tamo nekog malog sluzbenika kome zapadne taj zadatak. :)

bastovanka
01.04.2009, 12:54
evo ja cu da im zalepim 100 000 markica samo da mi daju zelenu kartu :bravo:

Lotus Girl
03.04.2009, 11:37
Ako su koverte vec pocele da stizu na raznorazne adrese dal' to znaci da su izvukli sve dobitnike ili i to ide malo po malo? :book::suure:

Jer kazu da se online tek moze provjeriti od Jula cini mi se! :smrc:

steficacvek
03.04.2009, 11:53
Ne posalju sve odjednom, treba 100000 koverti poslati :D
Meni je stigla sredinom maja, a poslana je tek iza 20og aprila.

dreamerns
03.04.2009, 14:24
Nama je poslata 10 aprila, a stigla je oko 10 juna.

Dejoc
03.04.2009, 23:19
Pozdrav svim clanovima ovog foruma , i ja sam jedan od prijavljenih za 2010.Do sad nisam postao nikako ali sam procitao mnooogo postova i puno su mi pomogli.Vidim da se sve ovo polako zahuktava pa hocu da pozelim srecu svima koji zeljno ocekuju tu famoznu prvu kovertu.

landlord
03.04.2009, 23:28
Dejo, dobrodosao..

puno srece ti zelim..

poz.

Dejoc
03.04.2009, 23:31
Hvala landlord , trebace mi kao nikad do sad.

micicv11
07.04.2009, 10:02
e pa da se i ja zapljunem, neko je napisao vec poruku u kojoj sam se skroz pronasao ali sa jaaako malom izmenom... pa cu je citirati...
"Pratim forum od osnivanja... Pre toga sam pratio Srdjevicev blog. Hteo sam da se zahvalim na super informacijama koje ste mi pruzali svih ovih godina!

Ja sam se prvi put prijavio, ali vec 3-4 godine se bavim ovom lutrijom....

Veliki pozdrav svim forumashima i srecno nam bilo!

P.S.
e da... i devojka je ove godine aplicirala, pa su shanse x2 :-) "

gledam u sandice jos od januara iako znam da je tek sad negde krenulo to da stize... al to je jace od mene.....
samo cekam dan kad videti tu kovertu pa da se napijem posteno...

e pa dace Bog svi da je dobijemo, pa da se ovde siti ispricamo....

pozdrav svima i srecno !!!

LuckyCat
07.04.2009, 13:22
Hello Svi.
Pozdrav iz Zagreba.
Ove sam se godine prvi put prijavila i tek nedavno naisla na ovaj zakon forum. I ja nestrpljivo cekam famoznu kovertu i vec me lagano hvata nervoza. :aa:
Sretno svima!

wingreen
07.04.2009, 13:56
Dobro dosli na forum!
Mogu misliti kako vam je...drzimo vam palceve!

Inside@22
07.04.2009, 14:51
Pozdrav LuckyCat...
Welcome na forum... :;D:

Drago mi je za vidjeti da nas ima još iz Zagreba... :obrva:


Sretno i pozdrav!!

goranm
08.04.2009, 06:07
e pa da se i ja zapljunem, neko je napisao vec poruku u kojoj sam se skroz pronasao ali sa jaaako malom izmenom... pa cu je citirati...
"Pratim forum od osnivanja... Pre toga sam pratio Srdjevicev blog. Hteo sam da se zahvalim na super informacijama koje ste mi pruzali svih ovih godina!

Ja sam se prvi put prijavio, ali vec 3-4 godine se bavim ovom lutrijom....

Veliki pozdrav svim forumashima i srecno nam bilo!

P.S.
e da... i devojka je ove godine aplicirala, pa su shanse x2 :-) "

gledam u sandice jos od januara iako znam da je tek sad negde krenulo to da stize... al to je jace od mene.....
samo cekam dan kad videti tu kovertu pa da se napijem posteno...

e pa dace Bog svi da je dobijemo, pa da se ovde siti ispricamo....

pozdrav svima i srecno !!!
Kazu da nada poslednja umire. Zelim ti puno srece kao i svima na forumu.

Nazalost ima ovde jos jedan "zanimljiv" podatak. 95% clanova koji su izvuceni za DV2009 je registrovano na forumu posle datuma kada su primili prvu kovertu, sto ce reci da su trazili informacije na netu i "naleteli" na forum. Naravno jasno je da slika koju stvara forum nije realna jer je koncentracija dobitnika nerealna.

U svakom slucaju vredi se igrati, ne kosta, a moze da se dobije. Bolje i ovo nego razne igre na srecu koje sluze za otimanje novca. Ovde bar niko ne trazi pare pre nego sto dobijes. ;)

scum
08.04.2009, 07:35
Evo i ja da se javim kao jedan od onih koji prate forum od osnivanja, tj. od blog-faze... doduse, nisam se skoro prijavio, ali se po broju postova i dalje smatram "novim" :)

prvi put ucestvujem od ove godine, iako mi je nekoliko godina unazad taj period prijave prolazio "za dlaku" (najvise zbog nemarnosti)....

smatram da su nam ove godine povecane sanse zbog sv.e.krize, pa mi svaki dan trenutno pocinje sa otvaranjem foruma i proveravanjem ovog topica i iscekivanju da se neko javi da su ga izvukli...


nego, da ne otvaram novu temu, neke stvari mi nisu jasne...

negde sam procitao da je potrebno imati 10.000$ za start...
znam lika koji je otisao u cikago prosle godine (izvucen na lutriji pretprosle) i p(r)osao je sa "samo" 3.500$...
da li je to neko novo pravilo ili postoji stvarno propisana suma ili mozda to zavisi od jos nekoga?

ako budem hteo da krenem sa devojkom, odn. ona sa mnom, verovatno bismo morali da se vencamo u tom nekom periodu izmedju primljene koverte i intervjua.... da li postoji mogucnost da nam prave problem zbog toga i da sumnjaju u vezu? (naravno, imam milijardu mailova, chatova, slika i sl. koji bi bili dokaz da smo zajedno vec 2 godine)

hvala unapred na odgovorima....

moni
08.04.2009, 08:00
scum,
Za inerviju ti treba za vas dvoje zajednicki bankovni racun sa oko 15-16k( uzmes potvrdu iz banke)
Vencanje obavezno, ako ne pre onda posle prve koverte a pre interviju.Dokazi za sveze bracne drugove obavezni, sam si ih naveo.
Koliko znam mozes da ides i sa mnogo manje para. Jedan lik isao sa 800 $, drugi sa 10k (drugog pitali sta ces ti u americi kad imas toliko para).
Ja licno mislim da treba poneti sto vise para, neznas kad ces naci posao ,a i ne mozes na ulici da spavas.Pocni da skupljas kintu, a posle intervijua prodas neke stvari koje ti ovde vise nece biti potrebne, povecas budzet i palis.
Srecno ove godine sa kovertom.

steficacvek
08.04.2009, 09:52
Samo jedna ispravka NE MORAS da imas pare. Nikad ti niko u ambasadi nece reci da je to potreban dokaz. Meni nista nisu gledali od bankovnih racuna, cak ni AoS (zvanicno garantno pismo) oko kojeg sam toliko panicila. Ne brini za to, narocito ne unaprijed. Eh sad druga je stvar koliko bi novca trebao ponijeti za zivot, to ovosi o tebi.
kao sto moni rece, morate se vjencati odmah po primitku koverte, a ako ste zaista u vezi vec neko vrijeme, vjerujem da vam nece biti tesko i dokazati to.
Pozdrav i sretno!

Leona
08.04.2009, 11:55
nemoj mi tih statistika molim vas:grin:
ja se odmah ucrnjacim:grin:

Sloba_Kg
08.04.2009, 12:55
Evo i ja da se javim kao jedan od onih koji prate forum od osnivanja, tj. od blog-faze... doduse, nisam se skoro prijavio, ali se po broju postova i dalje smatram "novim" :)

prvi put ucestvujem od ove godine, iako mi je nekoliko godina unazad taj period prijave prolazio "za dlaku" (najvise zbog nemarnosti)....

smatram da su nam ove godine povecane sanse zbog sv.e.krize, pa mi svaki dan trenutno pocinje sa otvaranjem foruma i proveravanjem ovog topica i iscekivanju da se neko javi da su ga izvukli...


nego, da ne otvaram novu temu, neke stvari mi nisu jasne...

negde sam procitao da je potrebno imati 10.000$ za start...
znam lika koji je otisao u cikago prosle godine (izvucen na lutriji pretprosle) i p(r)osao je sa "samo" 3.500$...
da li je to neko novo pravilo ili postoji stvarno propisana suma ili mozda to zavisi od jos nekoga?

ako budem hteo da krenem sa devojkom, odn. ona sa mnom, verovatno bismo morali da se vencamo u tom nekom periodu izmedju primljene koverte i intervjua.... da li postoji mogucnost da nam prave problem zbog toga i da sumnjaju u vezu? (naravno, imam milijardu mailova, chatova, slika i sl. koji bi bili dokaz da smo zajedno vec 2 godine)

hvala unapred na odgovorima....

Sto se tebe i devojke tice ne brini. Mi smo se vencali 14.decembra a isli u ambasadu 15.januara. Lepo smo rekli da se bez ovoga ne bi imalo sanse da se vencamo jer smo bez posla oboje i to je to.
Sto se 10 000 $ tice to po meni nije pravilo ali eto, pozeljno je. Uvek neko moze da ti napise da te tamo ceka posao (npr.taj zeleni sa 3500$) i slicno.
Mada veca suma novca dokazuje da neces biti socijalni slucaj.
Imas sve to lepo opsirno napisano ovde na forumu pa malo potrazi.
A da, i moracete da se vencate ako mislite da idete zajedno.
Nego neka vas prvo izvuku...
Srecno

Sloba_Kg
08.04.2009, 12:59
Kazu da nada poslednja umire. Zelim ti puno srece kao i svima na forumu.

Nazalost ima ovde jos jedan "zanimljiv" podatak. 95% clanova koji su izvuceni za DV2009 je registrovano na forumu posle datuma kada su primili prvu kovertu



To je 100% tacno.
Meni da nije bilo jednog poznanika koji je takodje izvucen (ali ga nema na forumu) da mi da sajt ne bih ga verovatno ni nasao.

Puno srece svima...

stizeljeto
08.04.2009, 16:33
Ima smisla da ljudi pronadu forum tek nakon sto dobiju prvu kovertu. Vecina ljudi aplicira zato sto apliciraju i ljudi oko njih. ja osobno nisam ni cula zato dok nisam pocela slikat druge ljude za neku lutriju. Tek sam se posteno zainteresirala kad mi je stigla prva koverta. Onda sam pocela kopat po internetu da vidim sta to znaci drugim ljudima koji su dobili, sto ciniti dalje i dali je cijela stvar nekakva varka. Tako sam nabasala na ovaj forum koji je bio tek u povojima, nista prema ovom u sto se pretvorio sada, sa toliko clanova i tema.

Sada ga naravno reklamiram ljudima koji se prijavljuju na lutriju sa nadom da ce na njemu prevagnuti korisna informacija i friendships for life :)

bmilos
08.04.2009, 20:32
Samo jedna ispravka NE MORAS da imas pare. Nikad ti niko u ambasadi nece reci da je to potreban dokaz. Meni nista nisu gledali od bankovnih racuna, cak ni AoS (zvanicno garantno pismo) oko kojeg sam toliko panicila. Ne brini za to, narocito ne unaprijed. Eh sad druga je stvar koliko bi novca trebao ponijeti za zivot, to ovosi o tebi.
kao sto moni rece, morate se vjencati odmah po primitku koverte, a ako ste zaista u vezi vec neko vrijeme, vjerujem da vam nece biti tesko i dokazati to.
Pozdrav i sretno!

ja sam dobio prvu kovertu 2005.godine. i kada sam procitao tu stavku za 15.000$ j sam u startu odustao....

eee mladosti ludosti. sd se nadam za "second chance"...

steficacvek
08.04.2009, 20:44
ja sam dobio prvu kovertu 2005.godine. i kada sam procitao tu stavku za 15.000$ j sam u startu odustao....

eee mladosti ludosti. sd se nadam za "second chance"...

Gdje si tacno procitao to za 15000$? Steta bas ... ali nada umire posljednja! ;)

bmilos
08.04.2009, 20:48
ma pisalo je u tim papirima... mozda je to nesto i promenjeno u medjuvremenu...

goranm
09.04.2009, 13:12
Malo mi je to glupo, ali hajde, neka bude. Kako oni da ocekuju da neko iz Srbije ima tamo nekoga da garantuje za njega za posao ili sta vec? To je iluzorno ocekivati. ja igram lutriju bas zato sto tamo u USA nemam nikoga i sto nemam ponudu za posao. Da imam ponudu za posao ili nekoga svoga tamo pucalo bi mi za lutriju, ali zaista. Ovako cekam i nadam se da ce me izvuci i da cu dobiti GC, a pare nisu problem cak ni tih 15k. Gde ima 10k ima i 15k. :naughty:

Sloba_Kg
09.04.2009, 13:40
a pare nisu problem

pare nisu problem, para nema !! :==d:

steficacvek
09.04.2009, 13:40
U papirima koje smo mi dobijali prošle godine, ništa slično nije pisalo. Za dobitnike iz BiH je pisalo da je AoS obavezan, ali se kasnije uspostavilo da nije, i da je to dokument koji oni kao template šalju svima. Već sam napisala da ja nisam imala novac, niti su mi tražili AoS. Bukvalno, samo su uzeli dokumente koji su navedeni na spisku obaveznih dokumenata. Tako da ako koverta dodje, nipošto ne dozvolite da vas ovakve stvari razuvjere i samo naprijed!

dejancic
09.04.2009, 20:22
U iscekivanju koverti nije na odmet da malo 'parimo oci' gledajuci famoznu kovertu:grin:
http://www.kiroslounge.com/images/index.php?album=nl

goranm
10.04.2009, 08:00
U iscekivanju koverti nije na odmet da malo 'parimo oci' gledajuci famoznu kovertu:grin:
http://www.kiroslounge.com/images/index.php?album=nl

Ovaj je prakticno vec dobio vizu. :)
Case number 4 :)

scum
10.04.2009, 20:17
ja sam za taj kes procitao ovde... ovaj link je i srdevic ostavio na blogu...

http://www.blic.rs/vojvodina.php?id=73500

steficacvek
10.04.2009, 21:02
Vidim ... Ali to je sigurno neosnovana informacija, kao sto smo i mi na forumu mislili. Svi smo se raspitivali, dolazili do razlicitih saznanja ali na kraju svega mislim da se samo prva iskustva mogu uzeti u obzir, a ja koliko znam nikome od ovogodisnjih dobitnika stanje na racunu nije trazeno kao garancija. Nemojte se brinuti unaprijed, bice vremena da se razmislja o svemu nakon prve koverte.

beresmed
10.04.2009, 21:59
O ovome je vec bila prije rasprava.
Sto se tice tog spomenutog iznosa novca, on je jedan od uvjeta garancije (AoS) i nije potreban ako se ispunjavaju jedan od ostala dva uvjeta garancije.
Dakle jednostavno je za AoS; novac ili garant ili ponuda za posao.

Evo tu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=25) na forumu su objasnjene pojedinacne stavke AoS-a.

Ako nekoga bas zanima o kojem se iznosu novca radi, tu pod Poverty Guidelines (http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=73c63591ec04d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D) je sluzbeni I-864P pdf dokument sa iznosima.

Sloba_Kg
10.04.2009, 22:11
Idemo sve ispocetka...

steficacvek
11.04.2009, 08:29
O ovome je vec bila prije rasprava.
Sto se tice tog spomenutog iznosa novca, on je jedan od uvjeta garancije (AoS) i nije potreban ako se ispunjavaju jedan od ostala dva uvjeta garancije.
Dakle jednostavno je za AoS; novac ili garant ili ponuda za posao.

Evo tu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=25) na forumu su objasnjene pojedinacne stavke AoS-a.

Ako nekoga bas zanima o kojem se iznosu novca radi, tu pod Poverty Guidelines (http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=73c63591ec04d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D) je sluzbeni I-864P pdf dokument sa iznosima.

NE, NE, NE, NE I NE! Kao sto sam vec napisala malo vise, to su bili nasi zakljucci na osovu raznih informacija. Morate shvatiti da ni sve informacije na ovom forumu nisu zvanicne, neko prikupljene sa raznih sajtova i iz raznih iskustava. Jedina zvanicna informacija koju mozes dobiti je iz USA ambasade, a oni ti nikad nece reci da ti je nesto od to troje uslov. Nije dobijanje vize uslovljeno nikakvom garancijom, prije svega ja potvrdjujem svojim iskustvom iz Sarajeva! A ostali koji su dali garanciju, vise su pitani za nju usput, nego sto su bili uslovljeni njom.
Ako ima neko da garantuje i posalje AoS odlicno, ako imate novac, jos bolje, definitivno ce vam trebati za zivot, garancija za posao je jos najbolja opcija, i definitivno ako imate nesto od to troje ponesite na intervju. Ali ako nemate ni jedno od troje, niposto ne odustajte od lutrije jer ni jedno nije uslov za dobijanje vize, a kasnije po dolasku i GC
Stvarno se nadam da smo razjasnili ovo.

Idemo sve ispocetka...

Upravo ... :-_-;:

PaulGarrett
11.04.2009, 08:48
O ovome je vec bila prije rasprava.
Sto se tice tog spomenutog iznosa novca, on je jedan od uvjeta garancije (AoS) i nije potreban ako se ispunjavaju jedan od ostala dva uvjeta garancije.
Dakle jednostavno je za AoS; novac ili garant ili ponuda za posao.


nisam imao AoS, ponudu za posao kao ni potvrdu iz banke ... napisao sam to ovde (http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=8845&postcount=162)

beresmed
11.04.2009, 09:57
NE, NE, NE, NE I NE! Kao sto sam vec napisala malo vise, to su bili nasi zakljucci na osovu raznih informacija. Morate shvatiti da ni sve informacije na ovom forumu nisu zvanicne, neko prikupljene sa raznih sajtova i iz raznih iskustava. Jedina zvanicna informacija koju mozes dobiti je iz USA ambasade, a oni ti nikad nece reci da ti je nesto od to troje uslov. Nije dobijanje vize uslovljeno nikakvom garancijom, prije svega ja potvrdjujem svojim iskustvom iz Sarajeva!

Ok, ne morate odmah dizati paniku...malo sam se pogresno izjasnio. :ohman:
Post je vise bio usmjeren kao odgovor prema tocnom iznosu novca o kojem se pricalo...
Jasno mi je da te stavke koje sam nabrojao od AoS-a nisu striktni uvjet za dobivanje GC, vec mogu samo pomoci, donijeti neku sigurnost ukoliko na interviewu pocnu propitkivati i naravno konacno ubrzati sam interview.
Sve to ovisi o tome kako je konzul raspolozen toga dana, da li ce ista ili nista traziti od vas...

steficacvek
11.04.2009, 14:19
Ok, ne morate odmah dizati paniku...malo sam se pogresno izjasnio. :ohman:
Post je vise bio usmjeren kao odgovor prema tocnom iznosu novca o kojem se pricalo...
Jasno mi je da te stavke koje sam nabrojao od AoS-a nisu striktni uvjet za dobivanje GC, vec mogu samo pomoci, donijeti neku sigurnost ukoliko na interviewu pocnu propitkivati i naravno konacno ubrzati sam interview.
Sve to ovisi o tome kako je konzul raspolozen toga dana, da li ce ista ili nista traziti od vas...

Izvini stvarno ako je ispalo da tebe napadam, zaista nije tako. Vise sam htjela da to bude jasno, da se slucajno opet nekom ne desi da digne ruke od lutrije jer nema nesto od to troje. Vjeruj mi ja sam bila najveci panicar i sve moguce varijante i veze vukla dok nisam dobila AoS koji mi na kraju uopste nije ni trebao. Naravno da ce to donijeti sigurnost na intervjuu i da je dobro imati nesto od to troje, ali samo nek bude jasno da to nisu striktni uslovi. Barem je tako bilo ove godine. Na kraju krajeca, cak i ako neki dokument nedostaje na samom intervjuu trazice da se to donese naknadno, a ne odbiti vizu.
Pozdrav!

bmilos
11.04.2009, 18:45
NE, NE, NE, NE I NE! Kao sto sam vec napisala malo vise, to su bili nasi zakljucci na osovu raznih informacija. Morate shvatiti da ni sve informacije na ovom forumu nisu zvanicne, neko prikupljene sa raznih sajtova i iz raznih iskustava. Jedina zvanicna informacija koju mozes dobiti je iz USA ambasade, a oni ti nikad nece reci da ti je nesto od to troje uslov. Nije dobijanje vize uslovljeno nikakvom garancijom, prije svega ja potvrdjujem svojim iskustvom iz Sarajeva! A ostali koji su dali garanciju, vise su pitani za nju usput, nego sto su bili uslovljeni njom.
Ako ima neko da garantuje i posalje AoS odlicno, ako imate novac, jos bolje, definitivno ce vam trebati za zivot, garancija za posao je jos najbolja opcija, i definitivno ako imate nesto od to troje ponesite na intervju. Ali ako nemate ni jedno od troje, niposto ne odustajte od lutrije jer ni jedno nije uslov za dobijanje vize, a kasnije po dolasku i GC
Stvarno se nadam da smo razjasnili ovo.

Upravo ... :-_-;:

eeee ljudi gde ste bili te daleke 2005. godine da mi ovo kazete :(

zoran80
18.04.2009, 13:24
Pozdrav svima!
Posto vidim da je vec krenulo otvaranje poštanskih sandčića u nadi da su prve koverte u njemu, samo da Vam svima pružim podršku, i nadam se da će nas ove godine što više dobiti kovertu. Realno je očekivati da će se već posle 20. aprila neko oglasiti na forumu sa dobitkom.

goranm
21.04.2009, 07:13
Pozdrav svima!
Posto vidim da je vec krenulo otvaranje poštanskih sandčića u nadi da su prve koverte u njemu, samo da Vam svima pružim podršku, i nadam se da će nas ove godine što više dobiti kovertu. Realno je očekivati da će se već posle 20. aprila neko oglasiti na forumu sa dobitkom.

Cisto sumnjam. Uglavnom oko 20-25 aprila posalju, a stigne u drugoj ili trecoj nedelji maja

dejancic
21.04.2009, 10:11
Izgleda da su pocele da pristizu i prve koverte za Evropu
http://govorimpro.us/forum/showthread.php?p=245327#post245327
Informacije ili dezinfo. videcemo :)

landlord
21.04.2009, 10:53
Koliko znam.. jedna je stigla za Ukrainiu ili neku tako zemlju..
na adresu u US

landlord
23.04.2009, 10:14
Evo je jos jedna koverta stigla:

From France and currently in the US with a F1 visa. I just received a NL yesterday.Yeh !!! first time lottery and firsttime winner !
My case number is pretty low EU000004xx.

Dakle za par sedmicu dvije ocekujte i vi svoje koverte..

Srecno

suki.healer
23.04.2009, 15:29
Pozdrav ljudi i od mene!
Cekam i ja kovertu

nastob
25.04.2009, 17:21
Pozdrav svima i ja isto ocekujem prvu kovertu

equity
25.04.2009, 17:24
Pozdrav svima i puno sreće za sve koji čekaju kovertu!

Ako ima onih koji ne znaju, da kažem da se mogu takođe informisati kako stižu koverte u drugim zemljama putem foruma: ImmigrationPortal (http://forums.immigration.com/forumdisplay.php?f=38) jer ove informacije koje vam daje landlord i ostali su sa tog foruma.

havok
25.04.2009, 23:18
takodje se prijavio prvi put ove godine i setio se pre par dana da je vreme, jedva cekam da makar nekom stigne... :D

landlord
26.04.2009, 13:48
Pozdrav svima i puno sreće za sve koji čekaju kovertu!

Ako ima onih koji ne znaju, da kažem da se mogu takođe informisati kako stižu koverte u drugim zemljama putem foruma: ImmigrationPortal (http://forums.immigration.com/forumdisplay.php?f=38) jer ove informacije koje vam daje landlord i ostali su sa tog foruma.

Vec smo reklamirali taj site vise puta kao jedan sa vrlo svjezim informacijama vezano za koverte i sl.

Evo samo dva posta u kojima sam ga ja citirao..

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=8643&highlight=immigration#post8643
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=8309&highlight=immigration#post8309

poz

equity
26.04.2009, 18:42
Vec smo reklamirali taj site vise puta kao jedan sa vrlo svjezim informacijama vezano za koverte i sl.

Evo samo dva posta u kojima sam ga ja citirao..

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=8643&highlight=immigration#post8643
http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=8309&highlight=immigration#post8309

poz

Ok landlord, izvinjavam se moj je propust, uglavnom nije bilo upućeno protiv tebe ili bilo šta tome slično.

xeg
29.04.2009, 11:43
Za 2 dana nam pocinje maj a tog meseca stize najvise koverti, zelim srecu svima koji ocekujete:;D:

landlord
29.04.2009, 11:46
joooj xegze.. mislio sam da si opet dobio kovertu..ovaj put za dv 2010

:)

xeg
29.04.2009, 11:48
hehehe drugar... ma ja to cisto da se javim da znate da sam ziv:;D:
Nego jesi se ti to uplasio ovog groktavog gripa pa te jos nema ovde!?

Edited: Kako to opet... pa nisu mene ni prvi put izvukli:belj:

goranm
29.04.2009, 12:11
Zato imas bracnog saputnika, da ne kazem "sapatnika". :)

biljana
05.05.2009, 00:44
i znaci nikom jos nije stigla koverta? prije 2-3 godine kad sam ja zadnji put aplicirala koverte su stizale vec krajem 3. mjeseca.....
ali vidim da se to nest usporilo.... :nene:

nego jel mi moze netko reci kad cemo ono moci provjeriti na sluzbenom sajtu jesmo li izvuceni ili ne (ili nest slicno)? cini mi se da sam tak nest procitala ovdje, ali ne mogu sad naci... :(

landlord
05.05.2009, 07:50
pa ono sto su najavili je da ce to biti moguce od 6 mjeseca.

poz.

steficacvek
05.05.2009, 07:59
Nemojte trčati pred rudu, do sredine maja je i normalno da nikom ne dodju. Pa Taji je dobila svoju kovertu u decembru :D
Sretno!

nastob
05.05.2009, 11:00
Jas sam iz Makedonije ni kod nas jos uvek nema nista,ako ima nesto obavesticu vas sigurno :suure:

equity
05.05.2009, 13:39
Nemojte trčati pred rudu, do sredine maja je i normalno da nikom ne dodju. Pa Taji je dobila svoju kovertu u decembru :D
Sretno!

Šta kažeš: "...do sredine maja je i normalno da nikom ne dodju..."??? :wtf: Pa pogledaj kad si ti napisala da si dobila prvu kovertu (14.5.2008 Koverta primljena), ako ništa drugo bar nemoj sama sebi da se podsmijevaš.

p.s. Srđeviću, ako ti je ona "stari vuk" onda smo ga *aje*ali.

wrath:of:the:lich:king
05.05.2009, 13:58
Ovaj je neki opasan!

steficacvek
05.05.2009, 14:01
@equity
Halo ... vjerujem da si nervozan/-zna, ali smiri se! Uopste ne razumijem tvoju logiku, procitaj jos jednom postove!
Sta je 14.5. nego sredina maja? Manje-vise su u tom periodu dobijane koverte prosle godine ... Sta ocekujes, da je stigla u martu?!

Nauci da citas, razumijes sta ljudi pisu, pa onda mozemo diskutovati!

Killerclick
05.05.2009, 14:10
Ja neću više da se prijavljujem za zelenu kartu.
Uprkos zanemarljivoj šansi, provalio sam da ja podsvesno već mesecima planiram da ću 2010 da se preselim u USA... što naravno ima loš efekat na sve što radim (tj što bi trebalo da radim) ovde gde sam sada.

equity
05.05.2009, 14:19
@equity
Halo ... vjerujem da si nervozan/-zna, ali smiri se! Uopste ne razumijem tvoju logiku, procitaj jos jednom postove!
Sta je 14.5. nego sredina maja? Manje-vise su u tom periodu dobijane koverte prosle godine ... Sta ocekujes, da je stigla u martu?!

Nauci da citas, razumijes sta ljudi pisu, pa onda mozemo diskutovati!

Da li ti znaš šta si rekla, da je normalno da do sredine maja niko ne dobije kovertu. Pa ti ja kažem da ne samo da nisi upućena i da je zapravo obrnuto tj. da do sredine maja najviše ljudi dobije kovertu, nego se i sama sebi podsmijevaš tom izjavom pošto si i ti ta koja je kovertu dobila kako si napisala 14. maja dakle prije sredine maja, pa mi onda reci po tvojoj logici kako je to moguće.

p.s. a što se tvoje logike tiče, kad si već tako spremna da se svađaš, ti si izgleda i ljekarski završila(13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled) prije nego i što si dobila prvu kovertu (14.5.2008 Koverta primljena). Iako znam da je u ovom slučaju vjerovatno samo greška u kucanju ali eto kad me već vučeš za jezik.

equity
05.05.2009, 14:44
Ja neću više da se prijavljujem za zelenu kartu.
Uprkos zanemarljivoj šansi, provalio sam da ja podsvesno već mesecima planiram da ću 2010 da se preselim u USA... što naravno ima loš efekat na sve što radim (tj što bi trebalo da radim) ovde gde sam sada.

Brate nemoj da se obeshrabrujes, to samo znači da duboko razmišljaš o tim stvarima. Iako ti se sada čini da, od te prevelike želje da se preseliš u USA i istovremeno velike neizvjesnosti da li će se to i stvarno desiti, malo zapostavljaš život ovde, to je samo trenutno. Uglavnom ostani dosledan svojim istinskim željama i planovima u životu i onda kada se najmanje budeš nadao to će se i ostvariti, bar u određenoj mjeri ako ne u potpunosti.

Sa srećom!

steficacvek
05.05.2009, 14:46
@equity
Nervozni, daj se smiri molim te!

Prvo, nisam rekla 15.5. nego sredina maja. U stilskom smislu, to nije fiksni datum nego sredina mjeseca, za nekog od 10. do 20., za nekog 13.-17... Ja sam kovertu dobila sredinom maja, tj. 14.5.2008. Nemoj da se svadjamo oko gluposti, sad tjeras inat bukvalnoscu.
Drugo, vidim da se mnogi brinu zasto jos nije stigla koverta. Vodjena iskustvima proslogodisnjih dobitnika, rekla sam da je vecina dobila kovertu kasnije. Sjecam se kad smo se registrovali na forum jedno po jedno i sjecam se da je vecina ljudi sa nasih prostora koverte primala sredinom maja. Jos nije vrijeme za paniku, to je bila poenta!
Trece, sve ovo si shvatio/la vec pri citanju prvog posta sigurna sam. Ako imas neki problem sa mnom, to je vec druga stvar.
Cetvrto, da, u mom svijetu, ja upravljam vremenom. Godine i datumi se vrte kako ja odredim, tako da sam ugurala i ljekarsko prije prve koverte... Naravno da je greska u kucanju, ali eto, nek si mi bas rekao! Uh...
Peto, dabogda ti sutra dobio/la kovertu i ja ne bila upravu!

... i do druzenja ;)

@Killerclick
Zar mora jedno da iskljuci drugo? I ja sam vec 2 godine fokusirana samo na preseljenje, tako da razumijem o cemu govoris. Pokusaj da shvatis to ne previse obavezujuce, da gradis svoj zivot ovdje a kad koverta dodje, lako ce se ostale stvari rjesiti.
Pozdrav!

zoran80
05.05.2009, 15:01
Osjećam potrebu da se oglasim i zaštitim "steficacvek", i ako nikad nisam dobio prvu kovertu, a prijavljujem se već 5 godina. Ovaj forum pratim od osnivanja 2005.god. Do tada nisam znao ništa o zelenoj lutriji. Čovjek pod nickom "equity" je običan maloumnik. "steficacvek" i ljudi slicni njoj su zlata vrijedni svima koji zele pomoc i podrsku na ovom forumu. Ona je spremna uvijek da svima odgovori i pomogne, a mogla je da se ponaša da je boli uvo za sve jer je dobila zelenu kartu. Kad god sam ja nešto pitao na forumu, ili neko drugi trudila se da pomogne koliko je imala informacija. Pored nje ima jos ljudi koji su spremni da pomognu. "steficacvek" porucujem ti da uopste ne registrujes takve maloumnike kao taj lik, jer on je zalutao na naš forum.
Nebitno je kad ce ko dobiti kovertu, mjesec dana prije ili kasnije, bitno je da stigne, i da su tu na forumu ljudi poput "steficacvek" koji žele da pomognu u daljoj proceduri.

equity
05.05.2009, 15:05
Nebitno da li se sredina Maja tumači kao 10.-20. ili 13.-17. izjava da je NORMALNO da do sredine Maja NIKO ne dobije kovertu je NEBULOZNA i to je ono na šta sam ja nisam mogao a da ne skrenem pažnju.

Ako te zanimaju iole relevantne procjene za područje bivše Jugoslavije kada su u pitanju termini stizanja koverti, najviše ljudi dobije prvu kovertu od sredine Aprila do sredine Maja. To su neki srednji redni brojevi u rasponu od recimo 3000 do 15000. Ostali kojih ima u jako manjem broju dobiju kovertu čak u Martu i to su uvijek jako mali redni brojevi (ispod 1000), a oni koji kovertu dobiju nakon sredine Maja su u povećanom riziku da njihovi redni brojevi budu iznad recimo 17000 što govorim sa strane mogućnosti da na kraju i dodju na red za vizu. Kažem sa povećanim rizikom jer naravno uvijek postoje izuzeci da neko dobije kovertu i u Junu a da mu redni broj bude npr. 5000, ali naravno to su daleko rjeđi slučajevi gdje je možda bio problem oko poštanske službe i slično.

To što kažeš da ti upravljaš vremenom u svom svijetu je sasvim OK, samo nemoj mene da učiš da je tako kako se tebi sviđa i ispravno.

equity
05.05.2009, 15:13
Osjećam potrebu da se oglasim i zaštitim "steficacvek", i ako nikad nisam dobio prvu kovertu, a prijavljujem se već 5 godina. Ovaj forum pratim od osnivanja 2005.god. Do tada nisam znao ništa o zelenoj lutriji. Čovjek pod nickom "equity" je običan maloumnik. "steficacvek" i ljudi slicni njoj su zlata vrijedni svima koji zele pomoc i podrsku na ovom forumu. Ona je spremna uvijek da svima odgovori i pomogne, a mogla je da se ponaša da je boli uvo za sve jer je dobila zelenu kartu. Kad god sam ja nešto pitao na forumu, ili neko drugi trudila se da pomogne koliko je imala informacija. Pored nje ima jos ljudi koji su spremni da pomognu. "steficacvek" porucujem ti da uopste ne registrujes takve maloumnike kao taj lik, jer on je zalutao na naš forum.
Nebitno je kad ce ko dobiti kovertu, mjesec dana prije ili kasnije, bitno je da stigne, i da su tu na forumu ljudi poput "steficacvek" koji žele da pomognu u daljoj proceduri.

Kralju to što kažeš da si dosta naučio na ovom forumu je možda moguće znaš zbog čega, zbog radujuće činjenice da na ovom forumu postoji i neko ko zaista zna nešto o DV Lottery ili bar zna pravi način da dodje do relevantnih informacija. Takvi članovi su u prvom redu XEG, donekle landlord, i da ne nabrajam dalje pošto nisam mnogo ni čitao jer mi se povraća kakve sve nebuloze se pišu.

Protiv ove tvoje štićenice nemam apsolutno baš ništa, kao ni protiv bilo koga drugog i naravno da im želim sve najbolje u životu, ali kako očekuješ da bi trebalo da reagujem na nečiju izjavu da je "mlijeko crno", da kažem kao ti da jeste, je li to?

Kažeš kad god si nešto pitao... Jedina stvar koja se ovde može saznati a malo teže samostalnim istraživanjem jeste na primer da saznaš pravi način apliciranja tj. da je prijava besplatna, iskustva na interview-ima, da ti eventualno neko ko je dobio kovertu kaže koja su sve dokumenta uključena ove godine i slično, a ako ti ovde treba da pitaš neke nebuloze da ih ne nabrajam sad onda brale tebi je najbolje dati socijalnu pomoć jer ako takav odeš u USA zamisli kako ćeš se tek tamo snaći.

steficacvek
05.05.2009, 15:24
Ti stvarno ne vidis dalje od nosa. Otkud tebi relevantne informacije za područje bivše Jugoslavije? Za svaki primjer koji ja znam, koverta je stigla SREDINOM MAJA! Druga stvar, u posljednje dvije godine, koliko ja pratim lutriju i znam licno neke primjere, ljudi sa podrucja ex-yu su vecinom imali brojeve pa recimo izmedju 10000 i 20000. Za njih je sasvim normalno da koverta jos nije stigla. Daj mi izvor tvojih informacija, pa cu te mozda shvatiti ozbiljno ...
I jos jednom ponavljam, sasvim je normalno i nije neobicno da koverta stigne sredinom maja ... Ako namjeravas da ti broj bude trocifren ili ispod 10000, to se nece desiti. Jedino u cemu se slazem, je da kad koverta dodje sredinom maja, broj ce najvjerovatnije biti oko 15000 (u prosjeku, moze biti i 13000 a moze i 18000), sto su sasvim dobri brojevi u biti.
I jos nesto, pa da zavrsimo. Rekla sam "normalno je da nikom ne dodju koverte ..." ne racunajuci da ima bukvalaca koji ne razumiju slobodnije interpretacije. Racunala sam na ljude sa kakvima sam naucila komunicirati ovdje, koji malo sire razmisljaju. Moja greska ...
Opet ponavljam, ja znam za najvise primjera kad je koverta stizala sredinom maja i to je sasvim normalno vrijeme kad treba ocekivati kovertu.
Dosta od mene ...

@zoran80
Hvala ti! Ja znam kako sam se ja osjecala, i znam koliko mi je ovaj forum bio dragocjen. Ako mogu da pomognem nekom drugom, zaista cu to od srca da uradim. Kao i mnogi drugi ovdje. Mislim da smo ipak svi razumni i nema potrebe za nekim vecim i gorim svadjama. A pokoja rasprava tu i tamo je dobra za odrzavanje balansa :)
Puno sreće ti zelim!

equity
05.05.2009, 15:38
Nisam rekao relevantne INFORMACIJE nego PROCJENE, dakle pošto je sa tobom pričati kao sa zidom nisu u pitanju relevantne informacije nego malo podrobnije procjene.

Ove procjene koje ja nazivam iole relevantnim su zasnovane na mom praćenju post-ova ljudi koji su dobijali kovrte i javljali se još kad je Srđević imao blog dakle još od prije nekoliko godina za šta ti možda i ne znaš.

A to što stalno ponavljaš jedno te isto ja zaista ne znam šta da ti više kažem sem da je "mlijeko zaista crno" da bi prestala više da mlatiš.

steficacvek
05.05.2009, 15:51
Pa ti svakako sve znas, a vec mi je jasno da uopste ne umijes voditi dijalog, kamoli diskusiju, onda svaka sljedeca komunikacija je apsolutno besmislena.
Nastavi pratiti sve forume, procjenjivati i analizirati, a mozda nekad docekas i kovertu.
S obzirom da mi ostali ovdje dajemo nebulozne informacije (izuzev xega i donekle landa), nije mi jasno sta trazis ovdje? Sa druge strane, ni ne zanima me ...
Idi trazi jos iole relevantnih informacija ... :wavey:

equity
05.05.2009, 16:13
steficacvek, stari vuče, Talk to the hand!

E da vidiš zaboravio sam da pomenem da je Žana definitivno moj favorit kada su u pitanju ženski članovi ovog foruma a bogami i ukupno gledano.

zoran80
05.05.2009, 17:06
Ne bih se upuštao u diskusiju sa maloumnicima, i zbog njega se ne bih nikad ni oglasio. Evidentno je da je maloumnik ovde da bih provocirao i čisti bukvalista i zaboli me za njega.
Stalo mi je do osoba koje su uz Miloša izgradile forum, i na ovom forumu ostavile dragocjene informacije, jer su mogli da sjednu u avion i zaborave za sve nas. Ovo pišem zbog ljudi koji će tek da traže informacije na forumu. Ovaj forum nisu izgradili ljudi po sistemu "rekla-kazala", nego ljudi koji su prosli procedure i žele da svoje iskustvo podijele sa drugima. Zamislite da dobijete kovertu, a nemate ovaj forum, i trebate da uđete u proceduru onako napamet. Ovde za svaku fazu tokom procesa možete da pripremljeni idete dalje, i da se oslonite na iskustva ljudi koji su to sve prosli.
Hvala svima do neba koji sve ovo pisu zbog nas a ne zbog sebe jer to njima vise ne treba
Pozdrav!

equity
05.05.2009, 17:13
Ne bih se upuštao u diskusiju sa maloumnicima, i zbog njega se ne bih nikad ni oglasio. Evidentno je da je maloumnik ovde da bih provocirao i čisti bukvalista i zaboli me za njega.
Stalo mi je do osoba koje su uz Miloša izgradile forum, i na ovom forumu ostavile dragocjene informacije, jer su mogli da sjednu u avion i zaborave za sve nas. Ovo pišem zbog ljudi koji će tek da traže informacije na forumu. Ovaj forum nisu izgradili ljudi po sistemu "rekla-kazala", nego ljudi koji su prosli procedure i žele da svoje iskustvo podijele sa drugima. Zamislite da dobijete kovertu, a nemate ovaj forum, i trebate da uđete u proceduru onako napamet. Ovde za svaku fazu tokom procesa možete da pripremljeni idete dalje, i da se oslonite na iskustva ljudi koji su to sve prosli.
Hvala svima do neba koji sve ovo pisu zbog nas a ne zbog sebe jer to njima vise ne treba
Pozdrav!

A kretenu mali tata ti je maloumnik a i mama vjerovatno.

A šta misliš kretenu mali odakle je Miloš i njemu slični saznao kako se šta radi nakon što je dobio kovertu, misliš da je i on morao imati ovakav forum da pita kao ti "kako se bloji do tli" ili je imao tri čiste u glavi pa je sam saznao. Šta kažeš jao zamislite da dobijete kovertu a nemate forum, pa blago tebi kralju, a bježi slino nemoj mi gaditi dan više.

srdjevic
05.05.2009, 17:59
oko čega se vi raspravljate... :bravo:

:deniselo:

P.S. Žuti karton za equity, (usmena) opomena za zoran80...