PDA

View Full Version : Beograd aerodrom


landlord
19.03.2009, 22:35
Eh, ovako .. nisam htio ovu temu da otvaram u dijelu vodic za emigrante, jer i nema bas neke direktne veze sa emigracijom. Ovo je vise kao da date help meni...:)

Dakle, kao sto znate putujem iz Bg-a. Pa me interesuje par stvari. Koliko treba od Bg-a (tipa N. Beograd) do aerodroma? Cijena taksija otprilike ..
Koji jos tip prevoza ima? Neki bus koji ide do aerodroma?

Slijedeca stvar koja me interesuje, postoji li na aerodromu neki hotel, motel ili nesto sl.? ili bar u blizini aerodroma?
Meni je let u 7 ujutro. Sto znaci da na aerodromu moram biti bar u 5. Volio bih naci tako neki smjestaj u blizini. Ako neko zna odgovor na neko od ovih pitanja bio bih zahvalan. Najbitnije mi je ovo za neki hotel na ili u blizini aerodroma.

poz.

steficacvek
19.03.2009, 22:48
Opet ja k'o poklopac na lonac (jal lonac na poklopac, isto ti ga dodje ...)
Imaju 3 busa do aerodroma, ali mislim da ni jedan nije pravi izbor. Uglavnom, busom od Zelenog venca do aerodroma treba jedno pola sata. Bas u blizini aerodroma nema ni hotel, ni hostel koliko ja znam, u biti svejedno ti dodje gdje ces biti. Taxija ima u svako doba dana i noci, i mislim da ti je to najbolja opcija. Nama je od autobuske stanice do aerodroma doslo oko 1800 dinara, ali je isao nekuda okolo jer je neki most (Gazela cini mi se) bio zatvoren. Ima jedan hostel odmah preko puta autobuske stanice. Cim ova frka prodje, napisacu ti kontakt adersu i tel hostela koje sam ti spomenula.
Eto toliko iz mog iskustva :)

steficacvek
19.03.2009, 23:14
zaboravih napomenuti da smo taxi platili dio u dinarima, dio u KM. prima i eure, i dolare, kako god, samo nek su pare :grin:

dejancic
19.03.2009, 23:24
Mislim da ti je taxi najbolja opcija, ako ja u vreme kad budes isao ne budem u gradu:;D: Za sve ostalo tu je pm, pod time ne mislim da teramo jedan drugog u pm:grin:
Taxi je naravno najprakticnija opcija, ali se ne bih usudio da ti govorim cene od autobuske stanice do aerodroma posto cena moze da varira i to debelo.
Aerodrom ima svoj autobuski prevoz, meni jako blizu je njihova stanica kod opstine Novi Beograd, popularna Fontana, ali ne znam za koga je sve taj prevoz, gde su mu sve usputne stanice i da li sa njim mogu da idu JAT-ovi putnici. Mislim da bi vredelo raspitati se.
Direktna autobuska linija ti je bus 72. Taj autobus ide od Zelenog venca do aerodroma, mislim da je jos uvek tako. Jedina mana je sto bi u tom slucaju imao malu setnju do zelenog venca. Kratka relacija, ali sa impresivnim nagibom plus pretpostavljam veliki prtljag koji ces nositi jednako upala misica:grin: Ta varijanta bi te izasla manje od 100 dinara koliko je cini mi se cena GSP karte u jednom pravcu za dve zone.
Po pitanju spavanja na aerodromu stvarno ne znam nista, ali ti zbog cekiranja karata moras doci dosta rano, pa ti mozda motel i nije potreban. Ukoliko se opredelis za tu opciju drugar radi u hostelu u centru grada, pa mozemo sve srediti, mada ti je moja preporuka sinhronizacija busa do bg-a i leta, a za vremenski procep cemo se vec nekako dogovoriti:;D:

D$D
20.03.2009, 02:10
Taksi je najbolja opcija malo skuplja ali stizes na vreme\.
Naravno nemoj da naletis na nekog divljaka taksistu ima starih taksija u BGD mislim da je zuti taksi jedan od njih neka me isprave ovi iz BGD oni bolje znaju.
Drugo let koji spominjes od 7 ujutro je verovatno onaj Lufthansin za Frankfurt, a mozda i nije nije ni bitno samo znaj da ne moras da budes ujutro u 5 na aerodromu jer ces da zateknes sablasno prazan aerodrom i saltere.
To sto se tice otvaranja mislim da otvaraju saltere tek nesto oko 6 ujutro, bar je bilo tako kada sam ja isao.
Druga stvar vezana oko prtljaga vrlo bitna prtljag ne sme da prelazi 23 kg po torbi, nemoj ko ja da prodjes na sred aerodroma sam vadio stvari jer mi je koza u agenciji rekla da mogu da stavim svu kilazu u jedan kofer, jos ja isao da kupim najveci moguci kofer.
Znaci torba mora da bude max 23 kg ona sto ide u prtljag.
Max koliko moze da ide u prtljag je cini mi se 32 kg ali onda placas oko 50 Eura pretovar.
Trece ali i najvaznije pomestajte stvari o koferima znaci u svakom koferu po nesto stavite od svakog i svake garderobe , vesa, odece itd od svakog clana po nesto u koferu obavezno jer moze da ti se desi da taj tvoj kofer ne stigne u USA sa tobom ( moj slucaj),onda nedelju dana nemas garderobe dok ti ne stigne kofer,ovako ako pomesas garderobu imacete svi bar po nesto da obucete.kofere obelezite sto bolje i sa sto vecim slovima,dobro ih povezite kaisevima preko njih da se ne bi rasule stvari .
Ja sam gledao kofere u Chicagu umotane u foliju nisam mogao da verujem.
I na kraju sretan put i dobro dosao.

ljiljadule
20.03.2009, 07:46
I ja mislim da ti najbolja varijanta taxi.Malo jeste ali sigurnije.

Zivkovic_NIS
20.03.2009, 08:20
Sto se tice prevoza, jeste taxi naj pouzdaniji, ali je vrlo skup !

I ako na primer ja , platim ili me kosta autobuska karta 2000 din od Nisa do Beograda , za dve osobe, i to povratne , i to za relaciju od cini mi se 250 km, i onda ti u BG, taxista uzme jos toliko , za nekih ajde nisam siguran neka bude izmedju 5 i 10 km , relacija Glavna Autobuska stanica - Aerodrom "Nikola tesla"

Ja sam za opciju , Aerodromskog autobusa koji staje ispred zeleznicke stanice ,
i mislim ali provericu da prvi polazi u 5 sati, i tako sasvim sigurno se stize i na let u 7 sati ! A mislim da je bila cena 160 din , pre 3 god !

U ostalom ja putujem sledece nedelje , za San Diego , pa cu se raspitati sasvim sigurno !:book:

landlord
20.03.2009, 08:31
Super, hvala svima na odgovorima.

Zivkovic_NIS
20.03.2009, 08:37
Evo prostudirajte ovaj linc ....
Pa malo mapa begrada, ko nije iz istog....i tako, STEDITDE NOVAC LJUDI ! ! !

http://www.airport-belgrade.co.yu/code/navigate.php?Id=106

Taji
20.03.2009, 09:50
Sto se tice umotavanja kofera u foliju to sad rade i na BG aerodromu.
U januaru kad sam se vracala sa odmora cim sam se pojavila u salter sali za cekiranje karte prisla mi je djevojka i pitala me da li sam zainterosvana da osiguram stvari u koferu sa folijom..nosila je sivkastu uniformu-kostim sa crvenkastom kosuljom..imala je neki bedz na grudima..nisam koristila njene usluge ali je lijepo znati da se moze i kod nas to odraditi prije polaska.
Za kilazu po koferu je tacno do 23 kg i po jedan kofer po osobi koji ide "dole" ali recimo jedne prilike sam imala 7 kg viska pa me gospodja na salteru lijepo informisala da za svaki kg viska moram doplatiti 15 eura ako necu da vadim i bacam stvari na sta sam se ja "kao" sokirala i pitala ima li neki drugi nacin...ona mi je vratila pasos i tiho rekla "stavi nesto za kafu" i ja stavim 20$ u pasos i ona me pusti bez problema:grin: - nasa posla:blink:
Rucni prtljag koji ide u avion maksimalno je dozvoljen 7kg i ja uvijek nosim ruksak "pun k'o brod" i moju torbicu-tasnicu ali mi nikad ni ne vazu niti me pitaju za to dvoje premda vide da imam. U zadnje vrijeme ni ne prinosim ruksak salteru (ostavim ga kod sestre koja me ceka malo dalje od saltera). Zenska rucna torbica se ni ne racuna kao prtljag (barem meni je nikad niko nije ni darnuo niti me upitao za nju a putujem tako vec nekoliko zadnjih godina po tri puta godisnje) a moja moze da primi i do 4-5 kg kojecega jer je malo veca, od platna, sa dugom i kratkom ruckom, prakticna (odabrna bas za te namjene) .....ali je zenska torbica i ne pika se, zar ne, hehe :obrva:
Dokumenta, ali bas sva dokumenta koja nosite sa sobom ne spustajte u kofere nego ih nosite gore u avion sa sobom. Nikad se nezna kad moze kofer da vam se zagubi ili da se posve izgubi, ili da ga otvore radnici nekih aerodroma kao sto se meni desavalo (Dubai aerodrom - opet sve zakljucali po propisu ali nema nekih stvari :nene:), da se kofer pocijepa pa stvari pocnu da ispadaju ako nije osiguran folijom a nosit cete sve originale sa sobom, kako diploma ili jos kojecega tako da jeste malo vise tereta na ledjima ali isplati se..vjerujte mi..jer sve drugo mozete kupiti ali dokumenta ponovo nabaviti je nocna mora.
Ako nosite laptop sa sobom najbolje vam je da ga nosite na ramenu u njegovom originalnom case radije nego u ruksaku na ledjima jer na svakoj kontroli morate da ga izvadite da prodje "kroz masinu" odvojeno, u posebnoj plasticnoj kutiji za te namjene a kontola ima podosta pa da ne bi bilo nervoze i suvisnih pitanja....vidjela sam kod svojih kolega da je tako najjednostavnije i carinici ne pitaju nista.
Najbolje vam je da putujete u nekim patikama jer ako imate cipele, kanadjanke ili cizme na nogama vecinom traze da se skinu pa cete onda proci kroz skenere u carapama. Takodje i kais od pantalona cete morati skinuti svaki put, sat, sve sto imate u dzepovima a da moze da zazvoni, sitni novac...blallala...sto manje metala na vama, bolje je, brze se i lakse prolaze kontrole.
I....naoruzajte se strpljenjem i sretno svima koji uskoro odlazite:1072:

Taji
20.03.2009, 09:51
Ako sam stavila ovaj gornji post na pogresno mjesto molim admin da prebaci na mjesto gjde bi trebao da bude, hvalaaaaaaaaaaa:beer:

Zivkovic_NIS
20.03.2009, 10:12
Korisno, korisno, Taji !!! :book:

xeg
20.03.2009, 10:51
Za kilazu po koferu je tacno do 23 kg i po jedan kofer po osobi koji ide "dole" ...
Rucni prtljag koji ide u avion maksimalno je dozvoljen 7kg

Jeste 23Kg ali mogu 2 kofera po osobi i rucni 1kom ali od 8Kg.
Sto se folije tice mi planiramo kuci jos da umotamo jer je to odlicno resenje, neka vam donese tu foliju neko ko radi u magacinu ili veleprodaji sa paletama ili upotrebite onu kuhinjsku.

Good Spirit
20.03.2009, 11:07
Za taksi verovatno najpovoljni je beogradski taksi (http://www.beogradski-taxi.com/), bar po reklanoj kampanji koju vode.

BEOGRADSKI 9801 TAKSI i dalje ima najpovoljniju gradasku ponudu za vožnju od i do aerodroma: cena je najviše 900 dinara i to bez naplate prtljaga

Ako vam ovo odgovara, okrenite 9801 tražite vožnju do aerodroma i za 900 din stižete tamo.

Sloba_Kg
20.03.2009, 14:33
Ne bih da dajem dezinformacije ali koliko ja znam iz Beo taxija preporucuju jedinstvenu cenu do aerodroma od oko 650 din.
Mozda su sad skocile cene ali 1800 je definitivno mnogo.
Mozda neko od vas beogradjana da pozove neki bgd taxi i d pitate za tarifu.
Naravno, ako naplacuju prtljag onda ce biti vise, ali kod nas u kg se prtljag ne naplacuje.
Opet kazem, ne zivimo u bg i nije sigurno ali svakako ima ko da proveri.
Postoji autobuska linija do aerodroma a ja cu pozvati druga koji radi u kontroli leta da ga pitam kuda ide i posto i oni imaju svoj bus(radnici na aerodromu) da li primaju i obicne putnike pa cu javiti sta sam saznao

Sloba_Kg
20.03.2009, 14:36
S
I ako na primer ja , platim ili me kosta autobuska karta 2000 din od Nisa do Beograda , za dve osobe, i to povratne , i to za relaciju od cini mi se 250 km,

Niski, a sta ce ti povratna od nisa do Bg?

Sloba_Kg
20.03.2009, 14:42
Najbolje vam je da putujete u nekim patikama jer ako imate cipele, kanadjanke ili cizme na nogama vecinom traze da se skinu pa cete onda proci kroz skenere u carapama.

Meni su i patike izuvali...Posebno u Frankfurtu pre prekookeanskog leta. To je kontrola !!!

Zivkovic_NIS
20.03.2009, 15:04
Niski, a sta ce ti povratna od nisa do Bg?
Ma Slobo , to je bilo neko poredjenje, odnos DINAR -RSD :)

Hvala bogu ne treba mi povratna karta !!! :naughty:

dejancic
20.03.2009, 18:55
Ne bih da dajem dezinformacije ali koliko ja znam iz Beo taxija preporucuju jedinstvenu cenu do aerodroma od oko 650 din.


Informacija od pre par minuta iz Beotaksi-ja je da se pozivom na broj 970 moze rezervisati vozilo koje bi trebalo biti dostupno u roku od pet minuta. Ukoliko neko putuje do Beograda moze se rezervisati vozilo desetak minuta pre dolaska na Beogradsku autobusku stanicu. U svakom slucaju cena na relaciji autobuska stanica-aerodrom je oko 1000 dinara.
Da bi otklonili i zabunu da li je beo ili beogradski taxi, nazvao sam i Beogradski. Njihov telefon je 9801 i oni imaju akciju voznja iz bilo kog kraja grada do aerodroma je 900 dinara. Posto je land spominjao da mu je let u ranim jutarnjim casovima, pitao sam i to im nije nikakav problem, rade cele noci samo ih treba nazvati desetak minuta ranije.
Moja licna pretpostavka je da sva taxi udruzenja imaju slicnu politiku naplacivanja, izuzev divljih taksista, koji se mislim mogu izbeci pozivom taksi udruzenja i rezervisanjem vozila.

landlord
20.03.2009, 19:33
Informacija od pre par minuta iz Beotaksi-ja je da se pozivom na broj 970 moze rezervisati vozilo koje bi trebalo biti dostupno u roku od pet minuta. Ukoliko neko putuje do Beograda moze se rezervisati vozilo desetak minuta pre dolaska na Beogradsku autobusku stanicu. U svakom slucaju cena na relaciji autobuska stanica-aerodrom je oko 1000 dinara.
Da bi otklonili i zabunu da li je beo ili beogradski taxi, nazvao sam i Beogradski. Njihov telefon je 9801 i oni imaju akciju voznja iz bilo kog kraja grada do aerodroma je 900 dinara. Posto je land spominjao da mu je let u ranim jutarnjim casovima, pitao sam i to im nije nikakav problem, rade cele noci samo ih treba nazvati desetak minuta ranije.
Moja licna pretpostavka je da sva taxi udruzenja imaju slicnu politiku naplacivanja, izuzev divljih taksista, koji se mislim mogu izbeci pozivom taksi udruzenja i rezervisanjem vozila.

Svaka cast druze.. Puno hvala na informacijama..

Good Spirit
20.03.2009, 19:39
Nemaju svi istu politiku naplaćivanja :)

Ili je divljak pa te klepi koliko hoće mimo taksimetra, ili ti naplati po taksimetru, kao što rekoše oko 1000 din je Tesle, zavisno odakle ili preko Beogradskog koji imaju akciju 900din nebitno odakle iz Beograda.

E sada, imate i onaj najnoviji taksi, nacionalni taksi (http://www.nacionalnitaxi.rs/), imaju svi ista vozila (nove opel astre), i oni jedini daju fiskalni račun, tako da je zloupotreba verujem svedena na minimum. Mada njih još uvek nema puno, ali ako rezervišete nema problema.

Čak mi je sada palo napamet da sam čuo i da ima linija neka E(nešto), to su mini busevi koje voze inače po beogradu, svi su klimatizovani, ima mesta za sedenje ali karta košta ja mislim 90din.

PS. Inače na aerodromu Nikola Tesla imate besplatan wireless Internet ako vam zatreba. Morate samo da odete do pošte koja je na spratu i da tražite kupone, kuponi traju pola sata, ali obično službenica da više, u krajnjem slučaju možete tražiti više. I samo aktivirate user i pass.

Nemojte se prevariti ima i MTS hotspot koji se plaća ... eto mali info, ako ne možete bez ovog foruma a čekate da se ukrcate ;)

Zivkovic_NIS
21.03.2009, 08:37
Posto mi putujemo, preko Londona , let je u 10:30 , tako da imamo i vremena da sacekamo aerodromski bus, koji kosta 160 din . I saobraca, od 05:00 -21:00 , od Slavije do aerodroma , staje na zeleznicku stanicu , i saobraca na svaki sat pocev od 05:00 !!!
A ima i gradska linija se zelenog venca, nedaleko od, autobuske stanice, broj linije je 72, i saobraca na svaka 32 minuta , a cena karte 65 din.

Ako imate vremena pre leta , mozete i najjeftinijim varijantama !

ikana
24.03.2009, 21:35
Kada sam isla da cekam druga na aerodromu,cekala sam kod zeleznicke JAT-ov bus koji ide na svakih pola sata karta je 200din,mada uvek ima neki taxi koji vozi po ceni karte:)tako da sam isla taxijem za 200 dinara

landlord
08.04.2009, 23:19
Poz,

evo rijesio sam problem dolaska na aerodrom..:)
Za sve kojima zatreba prenociste u Bg, a da je jeftino i blizu aerodroma neka pogledaju: http://www.villamondo.net/

Nista spec. ali za ovaj podhvat koji ja planiram da izvedem vise nego dovoljno.
Cijene su 35 Eura za dvokrevetnu sobu, do 50 Eura za trokrevetnu. I imaneki apartman sa tri sobe on je 100 Eura.
Cijene sa doruckom. poz.

ANABELA41
15.08.2010, 17:25
POZDRAV,
Molim vas za par uputa prije nego se uputim na prekooceanski let(Dallas).Putujem sa Sarajevskog aerodroma sa dvoje djece,a ovo nam je prvi put da letimo avionom.Mi smo dobili useljenicke vize i sada imamo te famozne zute koverte za ponijeti sa sobom.Interesuje me sljedece:ako kupim elektronske karte jeli se na svakom aerodromu moram proci chek -in proceduru pa tek onda na boarding prije ukrcavanja?Mi ce mo letjeti od Sarajeva -Zagreb-Frankfurt-Filadelfija-Dallas.Znam da u Filadelfiji moram predati te koverte ,a znam i to da imam oko 2 sata za presjedanje avion za Dallas sto je malo.....interesuje me da li prvo da uzmem prtljagu pa tek onda da predam koverte ili obrnuto.HVALA UNAPRIJED.
JAKO SAM NERVOZNA,POGOTOVU TO STO NIKADA PRIJE NISAM ISLA PO TIM AERODROMIMA.NEZNAM HOCU LI SE SNACI SA DJECOM

dejancic
15.08.2010, 23:15
Po mom iskustvu sa Newark aerodroma, prvo prolazis pasosku kontrolu, tako da prvo predajes koverte, pa tek onda kupis prtljag i ides na sledeci let.
Samo opusteno, snaci ces se. Na aerodromima imas vise nego dovoljno zaposlenih, svako od njih cete posavetovati ili uputiti gde treba da ides, za slucaj da se zbunis ili izgubis...
Srecno

Zabica
16.08.2010, 07:55
POZDRAV,
Molim vas za par uputa prije nego se uputim na prekooceanski let(Dallas).Putujem sa Sarajevskog aerodroma sa dvoje djece,a ovo nam je prvi put da letimo avionom.Mi smo dobili useljenicke vize i sada imamo te famozne zute koverte za ponijeti sa sobom.Interesuje me sljedece:ako kupim elektronske karte jeli se na svakom aerodromu moram proci chek -in proceduru pa tek onda na boarding prije ukrcavanja?Mi ce mo letjeti od Sarajeva -Zagreb-Frankfurt-Filadelfija-Dallas.Znam da u Filadelfiji moram predati te koverte ,a znam i to da imam oko 2 sata za presjedanje avion za Dallas sto je malo.....interesuje me da li prvo da uzmem prtljagu pa tek onda da predam koverte ili obrnuto.HVALA UNAPRIJED.
JAKO SAM NERVOZNA,POGOTOVU TO STO NIKADA PRIJE NISAM ISLA PO TIM AERODROMIMA.NEZNAM HOCU LI SE SNACI SA DJECOM

Elektronska ili obicna, isto je. Ne opterecuj se oko toga. Da li su ti povezani letovi Filadelfija-Dalas? Ako si kupila kartu do Dalasa, prtljag ide sam (neka me ispravi neko ako gresim). Ako si kupila kartu od Sarajeva do Filadelfije, pa odvojenu kartu do Dalasa onda moras da preuzimas prtljag. Uzimala ne uzimala prtljag, opusti se jer ne mozes da promasis proceduru. To nije do tvog umetnickog dojma, prosto ne moze drugacije :) Pratis natpise ili pitas zaposlene na aerodromu, i dobijes sva uputstva.
Srecno, snaci ces se ne brini.

steficacvek
16.08.2010, 10:38
Mislim da ces u Filadelfiji svakako preuzeti kofere jer moraju proci americku provjeru. Ali sve je to povezano i jako blizu, neces izlaziti pa kupiti kofere. Kao sto neko rece sve je to dobro ustimano i ima zaista puno zaposlenih koji ce ti pomoci, samo se ne ustrucavaj da pitas. Vidjet ces da je zapravo sve to vrlo jednostavno.

jovan bg
16.08.2010, 17:21
U Filadelfiji moras da preuzmes prtljag,bez obzira dali su ti letovi vezani zato sto je to prvi aerodrom u Americi gde sleces i moras da prodjes proveru

dreadnot
18.08.2010, 10:55
Upravo tako, na prvom aerodromu na koji sletis u USA obavljas sve formalnosti oko ulaska, bez obzira da li imas dalji let. To podrazumeva i podizanje prtljaga i njegovo kasnije cekiranje za sledeci let. Mi smo imali jednu takvu varijantu, da letimo do New Yorka, ali smo na kraju ipak pronasli shemu od Amsterdama do Chicaga, koji nam je krajnje odrediste (pa onda kolima do Milwaukeeja), te smo se resili brige oko toga da li cemo da stignemo na sledeci let.

pekka
19.08.2010, 07:27
Uz malo truda moguce je pronaci adekvatno resenje. Mi smo tako uspeli da pronadjemo direktan let London - Los Angeles (LAX), tako da necemo razmisljati o hvatanju sledeceg leta u USA. Mislim da je to imperativ u situaciji kao sto je nasa, a to je prvi ulazak sa imigrantskom procedurom.

cile
19.08.2010, 12:55
Srecno ljudi,jedva cekam da nam pisete Vase utiske i kako ste se snasli!Mogu misliti kakva je trema pred put....bice sve ok!:;D:

Sloba_Kg
21.08.2010, 07:09
Aerodrom u Philly-ju je jako lak za snalazenje.
Nema sanse da nesto pogresis a neces imati vremena da se zbunis.
U principu je sve kako su drugi napisali a ako ti je bas frka ti sa neta mozes da skines mapu aerodroma u Filadelfiji pa da se unapred pripremis.
Srecno

ANABELA41
05.09.2010, 20:29
Hvala svima na odgovorima i pomoci.imam let 15.9.2010 i nadam se da ce sve dobro proci.malo se brinem oko frankfurtskog aerodroma ,cula sam da je ogroman ,znam samo da treba da idem na terminal 1.e,da kolika je dozvoljena tezina prtljaga??
Hvala vam jos jednom svima.

Taji
05.09.2010, 22:24
Hvala svima na odgovorima i pomoci.imam let 15.9.2010 i nadam se da ce sve dobro proci.malo se brinem oko frankfurtskog aerodroma ,cula sam da je ogroman ,znam samo da treba da idem na terminal 1.e,da kolika je dozvoljena tezina prtljaga??
Hvala vam jos jednom svima.

Nemoj nista da se brines....kad sletis u Frankfurt i vidis da nez znas kuda bi i sta bi, a ti pridji salteru Informacije, poturi im kartu pod nos i pitaj da ti kazu ""'''a gdje cu sad"""""ako ne znas sama da protumacis sta pise na karti. Neka i oni malo rade da zarade platu a ne samo da zijevaju okolo :grin:
Sto se tice prtljaga, to si trebala da utanacis sa kompanijom koja ti je prodala kartu. Mozes sad da iz nazoves da pitas i da znas tacno sa koliko kg prtljaga raspolazes. U globalu gledano ne bi trebalo da bude manje od 23 kg prtljaga za dole u bunker i 8 kg rucnog prtljaga za gore u avion, po osobi (po jednoj karti). Iz licnog iskustva znam da neke avio kompanije znaju da dozvole, recimo, umjesto 23kg samo 20kg prtljaga za dole u bunker:blink: Mozes ti da poneses i drugi kofer, i treci.. ali za njih kompletno treba da platis. I to ti moze reci tvoja avio kompanija preko koje letis kolika je cijena drugog, treceg.....kofera. Samo prvi kofer ti je uracunat u cijenu karte.
Najbolje ti je da ih nazoves i pitas da ne bude vadjenje stvari iz kofera na salteru na aerodromu ili doplata za visak kg, koja ide otprilike oko 15 eura po 1kg viska.
Srecan put i sve najbolje u novom zivotu:bravo::grin:

ANABELA41
07.09.2010, 20:22
:obrva:Nemoj nista da se brines....kad sletis u Frankfurt i vidis da nez znas kuda bi i sta bi, a ti pridji salteru Informacije, poturi im kartu pod nos i pitaj da ti kazu ""'''a gdje cu sad"""""ako ne znas sama da protumacis sta pise na karti. Neka i oni malo rade da zarade platu a ne samo da zijevaju okolo :grin:
Sto se tice prtljaga, to si trebala da utanacis sa kompanijom koja ti je prodala kartu. Mozes sad da iz nazoves da pitas i da znas tacno sa koliko kg prtljaga raspolazes. U globalu gledano ne bi trebalo da bude manje od 23 kg prtljaga za dole u bunker i 8 kg rucnog prtljaga za gore u avion, po osobi (po jednoj karti). Iz licnog iskustva znam da neke avio kompanije znaju da dozvole, recimo, umjesto 23kg samo 20kg prtljaga za dole u bunker:blink: Mozes ti da poneses i drugi kofer, i treci.. ali za njih kompletno treba da platis. I to ti moze reci tvoja avio kompanija preko koje letis kolika je cijena drugog, treceg.....kofera. Samo prvi kofer ti je uracunat u cijenu karte.
Najbolje ti je da ih nazoves i pitas da ne bude vadjenje stvari iz kofera na salteru na aerodromu ili doplata za visak kg, koja ide otprilike oko 15 eura po 1kg viska.
Srecan put i sve najbolje u novom zivotu:bravo::grin:

HVALA TAJI MNOGO.Zvala sam kompaniju sa kojom letim i mogu ponijeti 23 kg po osobi:obrva:.A sto se tice aerodroma mislim da cu se snaci,a ako ne ima da stanem na pola aerodroma i da dreknem na sav glas,pa neko ce me vec cuti.SALA MALA..
HVALA JOS JEDNOM

coconut
27.12.2010, 22:03
Imam jednu dilemu. Da li ostavljati kofere otkljucane prilikom check-ina? Imam kofere sa dve bravica sa strane i jednom na sredini koja ima trocifrenu sifrou. E sad bojim se da ga predam nezakljucanog, otkud znam da li moze neko petljati po koferu... mislim, nista vredno nece ukrasti ali jos gore bi bili da mi neko podmetne neke nedozvoljene stvari ( :twitch: paranoja )
A opet sa druge strane, postoji mogucnost da carinici izaberu bas moj kofer za detaljnu proveru, i razvale mi bravicu, i sta cu onda, kofer bi mi bio neupotrebljiv posle toga....
Sta ste vi radili, jeste predavali nezakljucane i jel bilo sve u redu? Kakva su vam iskustva?

coconut
27.12.2010, 22:06
Uh, zaboravih jos jednu stvar, samo da utvrdimo, jel ogranicenje 23kg po osobi? tj da li moze 2 kofera ukupne tezine 23kg? U po jedan kofer po osobi tesko da ce stati sve ono sto planiramo da ponesemo...

blisk
28.12.2010, 07:11
ako ti brave nisu 'TSA recognized lock' onda ih zakljucaj ali prihvati da bi mogle biti razvaljne ako bude potreban pregled prije nego preuzmes kofere....
imas i opciju da stavis obicne plasticne vezice i tako ces znati je li neko otvarao, ali nece biti stete na koferima....
na BG aerodromu je bila i usluga umotavanja kofera u plastiku - 'stiti' kofere od prljanja, a i znaces ako neko otvori....

sto se tice kilaze, provjeri sa avio kompanijom s kojom letis. uobicajeno je za prekoatlantske letova ogranicenje od 50lb ili kao sto si rekao 23 kg, ali nije nemoguce ni da je 65lb. provjeri direktno....
i da najcesce je jedan kofer po osobi. ne zaboravi da imas i rucni prtljag koji niko nikad ne vaga, samo je bitno da nije prevelik (opet vidi s airelineom, web, koji je limit). u rucni prtljag stavi sve sto ti je vazno - sto se ne smije izgubiti. onda dodaj najteze stvari....
neki prevoznici nude additional baggage po razumnim cijenama ($50-$100), dok je prekomjerna kilaza astronomski skupa....

coconut
28.12.2010, 23:24
Hvala Blisk, nemam ja tsa brave, mi smo izeli kofere sa 2 bocne i jednom centralnom bravom sa sifrom, nemaju patent zatvarac, a koliko vidim to su mali katanci kojima se zakljucaju krajevi patent zatvaraca. Ali mislim da je ideja sa folijom odlicna, verovatno cemo ih onda na aerodromu umotati, tako cemo biti sigurni da nisu otvarani. Verovatno paranoisem bez razloga, ali ne skodi da pitam.

miroslav chicago
10.04.2011, 09:23
Ja sam krenuo u USA 15.03.2011. i poneo dva kofera (u cenu karte se uracunava samo jedan) i oba su bila ispod 23kg. To je u redu. Za drugi se doplacuje oko 50 evra, i to je u redu ,znao sam. (Putovao sam Lufthanzom do Frankfurta ). E sad ono sto niko ne kaze : na informacijama koje zoves predhodnih dana telefonom i u turistickim agencijama, svi ti pominju doplatu od 50 evra a niko ne pominje dinare. Medjutim kad dodjes na aerogrom, i hoces da predas kofere, izvadis 50 evra, sluzbenica te posalje na drugi salter da doplatis tih 50 evra, ali te na salteru saceka neprijatno iznenadjenje da oni primaju samo dinare u keshu. :no::no:Meni je avion poletao u 6 i 45 i ja sm na aerodromu bio u 20 do 6 (ujutro) i u to doba jedina menjacnica na aerodromu ne radi!!! :sleeping:Jedva sam namolio vlasnika obliznjeg kafica da mi promeni 50 evra (sva sreca da je vlasnik tada naisa i imao taman toilko dinara , jer konobar koji je radio nije smeo ili nije imao da mi zameni pare). Strasno!
Svi koji putuju u inostranstvo ovo moraju da procitaju:wtf::wtf::wtf:

TheNenad
10.04.2011, 16:01
E, mislim... Kad ti trebaju dinari, a ideš na kraj sveta, onda stvarno...
Hvala na upozorenju.

Good Spirit
10.04.2011, 17:18
Znam i meni su to rekli. Ono što svi trebaju da znaju, u Srbiji je dozvoljeno plaćanje isključivo u dinarima, tako da ako vam bilo ko kaže nešto drugo, to nije istina ili radi nelegalno.

Na aerodromu imate bankomate na kojima možete podići novac bilo kada. Čak mislim da sam dole u prizemlju video da ima bankomat koji menja devize.

botexag
11.04.2011, 16:31
Znam i meni su to rekli. Ono što svi trebaju da znaju, u Srbiji je dozvoljeno plaćanje isključivo u dinarima, tako da ako vam bilo ko kaže nešto drugo, to nije istina ili radi nelegalno.

Na aerodromu imate bankomate na kojima možete podići novac bilo kada. Čak mislim da sam dole u prizemlju video da ima bankomat koji menja devize.

ti ocigledno ne zivis u srbiji :naughty:

svako placanje KES-om apsolutno bilo cega se vrsi u dinarima
strana valuta se mora zameniti u menjacnici-banci i izvrsiti placanje u domacoj valuti

ako se placa karticom, onda nema problema, sve to banka sama konvertuje

Good Spirit
11.04.2011, 16:54
Ajde pročitaj opet šta sam napisao :book:

Pod bankomatom koji menja devize sam mislio kao onaj što postoji npr. u Čika Ljubinoj ulici kod menjačnice Pirana, to je bankomat u koji ubacuješ papirne novčanice deviza a dobijaš dinare. Naravno da na bilo kom bankomatu možeš samo dinare da povučeš nebitno u kojoj valuti imaš pare i u kojoj zemlji.

botexag
11.04.2011, 17:25
nista tebi licno upuceno...
greskom povucen quote...

odgovor sam nadovezao na tvoj prvi pasus kao odgovor miroslavu koji pokusava da plati u evrima

sustina svega je da i dalje postoje ljudi koji ne znaju da je dinar jedino platno sredstvo u srbiji

Good Spirit
11.04.2011, 17:37
Meni je teško za poverovati da neko ko živi u Srbiji zaista misli da može da se plati u devizama na mestu kao što je aerodrom. Ja sam plaćao ili menjao devize u lokalnim prodavnicama gde me znaju, kod frizera itd ...
Inače, uhvatite bilo kog taksistu i on će vam zameniti devize, njih ima svuda i uvek.

Takođe kada presedate na aerodromima u EU, ako nosite samo dolare sa sobom, ponesite i nekih 20 evra da imate da kupite nešto. Da ne morate da jurcate gde i kako da zamenite pare a npr. nemate kartice.

TheNenad
11.04.2011, 18:06
Meni je teško za poverovati da neko ko živi u Srbiji zaista misli da može da se plati u devizama na mestu kao što je aerodrom.
Naravno da svi to znamo, ali mi je bilo čudno da nemaju nekoga ko radi menjačke poslove u to doba... srećom pa već vidim da ima mašinerije koja će to uraditi za nas.

miroslav chicago
12.04.2011, 04:34
Odgovor za botexaga


Mozes mislit??? U dinarima ?? U Srbiji??? ko bi reko.
Kad zvanicni radnik u turistickoj agenciji kaze 4 puta (dva puta preko telefona i dva puta kod njih u samoj agenciji) : "Doplata za drugi kofer je 50 evra" zatim zvanicni radnik na informacijama Lufthanze kaze isto to: "Doplata za drugi kofer je 50 evra" i zvanicni radnik na informacijama aerodroma kaze isto to: "Doplata za drugi kofer je 50 evra". --- Onda to za mene znaci upravo to sta oni kazu. Nisam se ja raspitivao po ulici i kaficima pa mi usput neko promrmljao 50 evrica...

Ovo moje iskustvo je za buduce putnike, a koji ne putuju cesto i ne znaju sta ih sve moze neprijatno iznenaditi u pola sest ujutro.

steficacvek
12.04.2011, 05:53
Ja sam krenuo u USA 15.03.2011. i poneo dva kofera (u cenu karte se uracunava samo jedan) i oba su bila ispod 23kg. To je u redu. Za drugi se doplacuje oko 50 evra, i to je u redu ,znao sam. (Putovao sam Lufthanzom do Frankfurta ). E sad ono sto niko ne kaze : na informacijama koje zoves predhodnih dana telefonom i u turistickim agencijama, svi ti pominju doplatu od 50 evra a niko ne pominje dinare. Medjutim kad dodjes na aerogrom, i hoces da predas kofere, izvadis 50 evra, sluzbenica te posalje na drugi salter da doplatis tih 50 evra, ali te na salteru saceka neprijatno iznenadjenje da oni primaju samo dinare u keshu. :no::no:Meni je avion poletao u 6 i 45 i ja sm na aerodromu bio u 20 do 6 (ujutro) i u to doba jedina menjacnica na aerodromu ne radi!!! :sleeping:Jedva sam namolio vlasnika obliznjeg kafica da mi promeni 50 evra (sva sreca da je vlasnik tada naisa i imao taman toilko dinara , jer konobar koji je radio nije smeo ili nije imao da mi zameni pare). Strasno!
Svi koji putuju u inostranstvo ovo moraju da procitaju:wtf::wtf::wtf:

e moram i ja da dodam, isto iskustvo sa Sarajevskog aerodroma. Tri puta sam zvala, sto JAT, sto aerodrom i rekli fino 50 DOLARA! I maksuz sam zato ponijela dolare, da bude cisto i jasno, bez kusura, bez sitnisa. I onda tako u pola 6 ujutro mi kaze ili KM ili euri?! Stvarno sam bila bjesna, vristala na sve i svakog. I srecom nadje se pored mene Branka Sovrlic :blink: izvadi bunt novcanica iz dzepa i zamjeni mi dolare u eure za cas :bravo:
Eto jos jedna crtica iz Steficinih putesestvija

botexag
12.04.2011, 06:20
postoje agencije (prevoznici) koji sve cene obracunavaju u dolarima ili evrima...

tako da karta kosta 850 EUR (na primer) a dodatni kofer 50 EUR
ali i jedno i drugo se placa u lokalnoj valuti

greska tog radnika je jedino sto je trebao reci 50 eura pracunato po zvanicnom kursu u dinarima

Good Spirit
04.06.2011, 12:14
Minibusom do aerodroma

Probna linija A1 od Trga Slavija do aerodroma "Nikola Tesla", počeće sa radom 15. juna. Cena karte 250 dinara

Načelnik Odeljenja za kontrolu saobraćaja Direkcije ze javni prevoz grada Beograda Slavoljub Skender najavio je da će ta linija prvih šest meseci biti probna i ukoliko bude dovoljno interesovanja, postaće redovna.
- Na Liniji A1 neće važiti pretplatne karte niti markice, nego karte koje su kupljene u vozilu, a cena vožnje do aerodroma iznosiće 250 dinara - kaže Skender.
- Trasa linije je od Trga Slavija, Nemanjinom, Savskom, preko "Gazele", Bulevarom Arsenija Čarnojevića, Omladinskih brigada, Pariske komune, Tošin bunar, ponovo Bulevar Arsenija Čarnojevića i autoputem do aerodroma. Na toj deonici biće dva stajališta, u Savskoj ulici kod železničke stanice i na Novom Beogradu kod "Fontane".
Red vožnje nove linije je usklađen sa redom letenja sa aerodroma, te će vozila polaziti na svakih 20 minuta do 19 sati, a potom na svaki sat. Prevoz će biti organizovan minibus vozilima koja imaju 20 mesta sa unutrašnjim policama za odlaganje prtljaga.

(trojka.rs)

Positive Vibe
05.06.2011, 12:57
Minibusom do aerodroma

Probna linija A1 od Trga Slavija do aerodroma "Nikola Tesla", počeće sa radom 15. juna. Cena karte 250 dinara

Načelnik Odeljenja za kontrolu saobraćaja Direkcije ze javni prevoz grada Beograda Slavoljub Skender najavio je da će ta linija prvih šest meseci biti probna i ukoliko bude dovoljno interesovanja, postaće redovna.
- Na Liniji A1 neće važiti pretplatne karte niti markice, nego karte koje su kupljene u vozilu, a cena vožnje do aerodroma iznosiće 250 dinara - kaže Skender.
- Trasa linije je od Trga Slavija, Nemanjinom, Savskom, preko "Gazele", Bulevarom Arsenija Čarnojevića, Omladinskih brigada, Pariske komune, Tošin bunar, ponovo Bulevar Arsenija Čarnojevića i autoputem do aerodroma. Na toj deonici biće dva stajališta, u Savskoj ulici kod železničke stanice i na Novom Beogradu kod "Fontane".
Red vožnje nove linije je usklađen sa redom letenja sa aerodroma, te će vozila polaziti na svakih 20 minuta do 19 sati, a potom na svaki sat. Prevoz će biti organizovan minibus vozilima koja imaju 20 mesta sa unutrašnjim policama za odlaganje prtljaga.

(trojka.rs)

Nadajmo se da ce postati i redovna linija. Divna vest, zaista. :grin:
Za sve osim za taxiste, ali predugo je njihov zlatni period i trajao. :obrva:

olivera77
05.06.2011, 15:04
Jat je imao svoje autobuse i mini buseve do aerodroma istom trasom.Cena je bila isto 250 din,a da li jos idu nisam sigurna jer sam zadnji put putovala pre godinu dana.

Ovi mini busevi se mozda isplate kada putuje 1 osoba kojima je trasa blizu stana.Mi smo se preracunali pa nam je bilo lakse da uzmemo taxi jer nas on odbaci do stana i ako zivimo u centru grada,a ko ce da nosi kofere od Slavije do Terazija ili od Zel,stanice isto do Terazija.Ako platis taxi od Slavije ili Zel,stanice do stana ista je cena pa sto bi s emaltretirao da prelazis iz jednog prevoza u drugi.

Positive Vibe
05.06.2011, 19:21
Jat je imao svoje autobuse i mini buseve do aerodroma istom trasom.Cena je bila isto 250 din,a da li jos idu nisam sigurna jer sam zadnji put putovala pre godinu dana.

Ovi mini busevi se mozda isplate kada putuje 1 osoba kojima je trasa blizu stana.Mi smo se preracunali pa nam je bilo lakse da uzmemo taxi jer nas on odbaci do stana i ako zivimo u centru grada,a ko ce da nosi kofere od Slavije do Terazija ili od Zel,stanice isto do Terazija.Ako platis taxi od Slavije ili Zel,stanice do stana ista je cena pa sto bi s emaltretirao da prelazis iz jednog prevoza u drugi.

Dobro to stoji, ali ipak je dobro da postoji alternativa.
GSP-ova 72-ka uglavnom nije odgovarala potrebama vecine.
Vec duze vreme JAT-ov bus nije saobracao i jedino resenje su bili taxisti.
Oni su to odlicno iskoristili, da ne kazem zloupotrebili.
Ipak, naravno, svako bira ono sto mu vise odgovara u skadu s novcem kojim raspolaze.

Bockyman
26.08.2011, 08:07
Minibusom do aerodroma

Probna linija A1 od Trga Slavija do aerodroma "Nikola Tesla", počeće sa radom 15. juna. Cena karte 250 dinara

Načelnik Odeljenja za kontrolu saobraćaja Direkcije ze javni prevoz grada Beograda Slavoljub Skender najavio je da će ta linija prvih šest meseci biti probna i ukoliko bude dovoljno interesovanja, postaće redovna.
- Na Liniji A1 neće važiti pretplatne karte niti markice, nego karte koje su kupljene u vozilu, a cena vožnje do aerodroma iznosiće 250 dinara - kaže Skender.
- Trasa linije je od Trga Slavija, Nemanjinom, Savskom, preko "Gazele", Bulevarom Arsenija Čarnojevića, Omladinskih brigada, Pariske komune, Tošin bunar, ponovo Bulevar Arsenija Čarnojevića i autoputem do aerodroma. Na toj deonici biće dva stajališta, u Savskoj ulici kod železničke stanice i na Novom Beogradu kod "Fontane".
Red vožnje nove linije je usklađen sa redom letenja sa aerodroma, te će vozila polaziti na svakih 20 minuta do 19 sati, a potom na svaki sat. Prevoz će biti organizovan minibus vozilima koja imaju 20 mesta sa unutrašnjim policama za odlaganje prtljaga.

(trojka.rs)

Да ли ова линија и даље постоји? Гледао сам на сајту ГСП-а и не могу да је нађем (http://www.gsp.rs/dnevne_linije1.htm).
Може ли неко да ми одговори да ли линија 601 вози до аеродрома?

Да, сада сам видео да линија 72 вози до аеродрома...

Мислим, зваћу ГСП да се распитам, али ако неко може да да информацију из прве руке...

dejancic
26.08.2011, 16:45
Да ли ова линија и даље постоји? Гледао сам на сајту ГСП-а и не могу да је нађем (http://www.gsp.rs/dnevne_linije1.htm).
Може ли неко да ми одговори да ли линија 601 вози до аеродрома?


Imas ovaj link http://www.beg.aero/putnici/sa_i_do_aerodroma/prevoz.43.html, a na ovoj strani link http://www.beg.aero/upload/mapa_i_red_voznje1.jpg na kojem je datum 15.06.2011-te tako da postoji mogucnost da je i dalje aktuelno.

ZeljkoUSA
27.08.2011, 19:14
Да ли ова линија и даље постоји? Гледао сам на сајту ГСП-а и не могу да је нађем (http://www.gsp.rs/dnevne_linije1.htm).
Може ли неко да ми одговори да ли линија 601 вози до аеродрома?

Да, сада сам видео да линија 72 вози до аеродрома...

Мислим, зваћу ГСП да се распитам, али ако неко може да да информацију из прве руке...

Bockyman, nemoj da se zezas prevozom. Napisi samo kad vam je let, samo da nije bas u radno vreme, ako je jutarnji jos bolje. Vozicu vas ja, mozes i na pp. Svejedno mi je da li idemo sa stanice, Slavije,...

Javi se, pozdrav!!!

Bockyman
27.08.2011, 20:03
хвала на одговорима! жељку посебно! нећу да се зезам са превозом, таман посла, него се распитујем за све варијанте...

aspirin
21.02.2013, 21:01
Treba da odletim u Nemacku na 5 dana pa me zanimaju mogucnosti za prevoz iz samog Beograda (Slavija, Zeleni Venac, Zeleznicka stanica) do aerodroma. Vozi li taj gore pomenuti mini bus na liniji A1? Sta predlazete kao dobro (jeftino) resenje?

blueman
21.02.2013, 22:45
Treba da odletim u Nemacku na 5 dana pa me zanimaju mogucnosti za prevoz iz samog Beograda (Slavija, Zeleni Venac, Zeleznicka stanica) do aerodroma. Vozi li taj gore pomenuti mini bus na liniji A1? Sta predlazete kao dobro (jeftino) resenje?

Najjeftinije opcije su: GSP linija 72 koja vozi Zeleni Venac-Aerodrom i minibus A1 koji vozi Slavija-Aerodrom. http://www.beg.aero/passengers/to_and_from_the_airport/bus_transport.326.html